thunar.xfce-4-20 - en to hu translation catalogue (1028 entries)

en: "%s"
hu: „%s”

en: "%s" (%s)
hu: „%s” (%s)

en: %.*s (copy %u)%s
hu: %.*s (%u. másolat)%s

en: %A at %X
hu: %A, %X

en: %d file | %d files
hu[0]: %d fájl
hu[1]: %d fájl

en: %d folder | %d folders
hu[0]: %d mappa
hu[1]: %d mappa

en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
hu[0]: %dx%d képpont
hu[1]: %dx%d képpont

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
hu[0]: %lu óra van hátra (%s/s)
hu[1]: %lu óra van hátra (%s/s)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
hu[0]: %lu perc van hátra (%s/s)
hu[1]: %lu perc van hátra (%s/s)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
hu[0]: %lu másodperc van hátra (%s/s)
hu[1]: %lu másodperc van hátra (%s/)

en: %s (%d hidden)
hu: %s (%d rejtett)

en: %s (%s) - Properties
hu: %s (%s) – Tulajdonságok

en: %s (copy %u)
hu: %s (%u. másolat)

en: %s (copy %u)%s
hu: %s (%u. másolat)%s

en: %s (link to %s)
hu: %s (link erre: %s)

en: %s (mount point)
hu: %s (csatolási pont)

en: %s - Properties
hu: %s – Tulajdonságok

en: %s of %s
hu: %s / %s

en: %s on %s
hu: %s ezen: %s

en: %s operation can only be partially redone
hu: A művelet csak részlegesen hajtható végre mégis: %s

en: %s operation can only be partially undone
hu: A művelet csak részlegesen vonható vissza: %s

en: %s operation cannot be redone
hu: A műveletet nem lehet mégis végrehajtani: %s

en: %s operation cannot be undone
hu: A művelet nem vonható vissza: %s

en: %s operation was redone
hu: A művelet újból végre lett hajtva: %s

en: %s operation was undone
hu: A művelet vissza lett vonva: %s

en: %s used (%.0f%%)  |  %s free (%.0f%%)
hu: %s használva (%.0f%%)  |  %s szabad (%.0f%%)

en: %u item | %u items
hu[0]: %u elem
hu[1]: %u elem

en: %u item (%s, %s) | %u items (%s, %s)
hu[0]: %u item (%s, %s)
hu[1]: %u elem (%s, %s)

en: %x at %X
hu: %x, %X

en: (some contents unreadable)
hu: (a tartalom egy része nem olvasható)

en: - Standalone: Image Preview uses a separate pane
    - Embedded: Image Preview is embedded in the left sidepane
hu: - Különálló: a képelőnézet külön ablaktáblát használ
    - Beágyazott: a képelőnézet a bal oldali ablaktáblába van ágyazva

en: /executable
hu: /végrehajtható

en: 0 items
hu: 0 elem

en: 00001, 00002, 00003, ...
hu: 00001, 00002, 00003, …

en: 0001, 0002, 0003, ...
hu: 0001, 0002, 0003, …

en: 001, 002, 003, ...
hu: 001, 002, 003, …

en: 01, 02, 03, ...
hu: 01, 02, 03, …

en: 1, 2, 3, ...
hu: 1, 2, 3, …

en: 100MiB
hu: 100 MiB

en: 1024px
hu: 1024 px

en: 10GiB
hu: 10 GiB

en: 10MiB
hu: 10 MiB

en: 128px
hu: 128 px

en: 160px
hu: 160 px

en: 16px
hu: 16 px

en: 192px
hu: 192 px

en: 1GiB
hu: 1 GiB

en: 1MiB
hu: 1 MiB

en: 24px
hu: 24 px

en: 256px
hu: 256 px

en: 32px
hu: 32 px

en: 48px
hu: 48 px

en: 512KiB
hu: 512 KiB

en: 512px
hu: 512 px

en: 64px
hu: 64 px

en: 96px
hu: 96 px

en: <a href="volman-config:">Configure</a> the management of removable drives,
    devices and media.
hu: <a href="volman-config:">Állítsa be</a> a cserélhető meghajtók, eszközök
    és adathordozók kezelését.

en: A destination directory must be specified
hu: A célkönyvtárat meg kell adni

en: A maximum of %u emblems is supported per file.
hu: Fájlonként legfeljebb %u címke támogatott.

en: A widget to display in place of the usual page label
hu: A megszokott oldalcímke helyén megjelenítendő felületi elem

en: About Templates
hu: Információk a sablonokról

en: Acc_ess:
hu: Elé_rés:

en: Acce_ss:
hu: Eléré_s:

en: Accessed:
hu: Elérve:

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
hu: A(z) „%s” név megszerezve a munkamenet-üzenetbuszból

en: Acquired the session message bus '%s'
hu: A(z) „%s” munkamenet-üzenetbusz megszerezve

en: Add a new custom action.
hu: Új egyéni művelet hozzáadása.

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
hu[0]: A kiválasztott mappa hozzáadása a könyvjelzők oldalsávhoz
hu[1]: A kiválasztott mappák hozzáadása a könyvjelzők oldalsávhoz

en: Advanced
hu: Speciális

en: All Files
hu: Összes fájl

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
hu: Ezen mappa összes fájlja megjelenik a „Dokumentum létrehozása” menüben.

en: Allow this file to _run as a .desktop file
hu: A fájl _futtatásának engedélyezése .desktop fájlként

en: Allow this file to _run as a program
hu: A fájl f_uttatható programként

en: Allow tree like expansion of folders
hu: A mappák fához hasonló kibontásának engedélyezése

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
hu: A nem megbízható programok futtatása biztonsági kockázatot jelent a rendszer számára.

en: Always
hu: Mindig

en: Aperture Value:
hu: Apertúraérték:

en: Appearance Conditions
hu: Megjelenési feltételek

en: Appears if selection contains:
hu: Megjelenik, ha a kijelölés tartalmazza:

en: Apply recursively?
hu: Alkalmazás rekurzívan?

en: Apply to Folder Only
hu: Alkalmazás csak a mappára

en: Apply to Folder and Contents
hu: Alkalmazás a mappára és tartalmára

en: Are you sure that you want to
    move "%s" (%s) to trash ?
hu: Biztos, hogy a kukába helyezi
    a következőt: „%s” (%s) ?

en: Are you sure that you want to
    move "%s" to trash ?
hu: Biztos, hogy a kukába helyezi
    a következőt: „%s” ?

en: Are you sure that you want to
    move the selected file to trash? | Are you sure that you want to
    move the %u selected files to trash?
hu[0]: Biztos, hogy a kukába helyezi
    a kiválasztott fájlt?
hu[1]: Biztos, hogy a kukába helyezi
    a kiválasztott %u fájlt?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s" (%s)?
hu: Biztos, hogy végleg törli
    a következőt: „%s” (%s)?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
hu: Biztos, hogy végleg törli
    a következőt: „%s”?

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
hu: Biztos, hogy törli ezt a”
    műveletet: „%s”?

en: Are you sure that you want to forget "%s"?
hu: Biztos, hogy elfelejti: "%s"?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
hu[0]: Biztos, hogy végleg törli
    a kijelölt fájlt?
hu[1]: Biztos, hogy végleg törli
    a kijelölt %u fájlt?

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
hu: Biztos, hogy eltávolítja a következőt: „%s”?

en: Are you sure you want to open all folders?
hu: Biztos, hogy megnyitja az összes mappát?

en: Arran_ge Items
hu: Elemek rend_ezése

en: Ask every time
hu: Rákérdezés mindig

en: At least one filename must be specified
hu: Legalább egy fájlnevet meg kell adni

en: At least one source filename must be specified
hu: Legalább egy forrásfájlnevet meg kell adni

en: Attention
hu: Figyelem

en: Audio Files
hu: Hangfájlok

en: Authentication is required to run Thunar as root.
hu: A Thunar rendszergazdai futtatásához hitelesítés szükséges.

en: Automatically _expand columns as needed
hu: _Oszlopok szükség szerinti automatikus széthúzása

en: Basic
hu: Alap

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: Browse Network
hu: Hálózat tallózása

en: Browse _Network
hu: _Hálózat tallózása

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
hu: Az erről a számítógépről elérhető összes helyi és távoli lemez és mappa tallózása

en: Browse local network connections
hu: Helyi hálózati kapcsolatok tallózása

en: Browse recently used files
hu: Legutóbb használt fájlok tallózása

en: Browse the computer
hu: Számítógép tallózása

en: Browse the file system
hu: A fájlrendszer tallózása

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
hu: A fájlrendszer tallózása „%s” típusú fájlok megnyitására szolgáló alkalmazás kiválasztásához.

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
hu: A fájlrendszer tallózása a művelethez használandó alkalmazás kiválasztásához.

en: Browse the filesystem with the file manager
hu: A fájlrendszer tallózása a fájlkezelővel

en: Bulk Rename
hu: Csoportos átnevezés

en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
hu: Csoportos átnevezés – Több fájl átnevezése

en: Bulk _Rename...
hu: _Csoportos átnevezés…

en: By D_eletion Date
hu: _Törlési dátum szerint

en: By _Modification Date
hu: _Módosítási dátum szerint

en: By _Name
hu: _Név szerint

en: By _Size
hu: _Méret szerint

en: By _Type
hu: _Típus szerint

en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
hu: Alapértelmezés szerint az oszlopok automatikusan megnyúlnak, hogy a szöveg
    teljesen látható legyen. Ha ezt a viselkedést lentebb letiltja, a fájlkezelő
    mindig a felhasználó által beállított oszlopszélességeket fogja használni.

en: C_ase Sensitive Search
hu: Kis- és _nagybetűk

en: C_reate
hu: _Létrehozás

en: Calculating...
hu: Számítás…

en: Calculation aborted
hu: Számítás megszakítva

en: Camera
hu: Fényképezőgép

en: Camera Brand:
hu: Fényképezőgép-márka:

en: Camera Model:
hu: Fényképezőgép-típus:

en: Cancel search for files
hu: Fájlkeresés megszakítása

en: Cancelling...
hu: Megszakítás…

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
hu: A(z) „%s” fájlnév nem alakítható át a helyi kódolásúra

en: Capacity:
hu: Kapacitás:

en: Change the active view type
hu: Aktív nézettípus megváltoztatása

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
hu: Az alapértelmezett alkalmazás módosítása „%s” típusú fájlok esetén a kiválasztottra.

en: Change the visibility of this window's image preview
hu: Az ablak képelőnézetének láthatósága be/ki

en: Change the visibility of this window's menubar
hu: Az ablak menüsora láthatóságának módosítása

en: Change the visibility of this window's statusbar
hu: Az ablak állapotsora láthatóságának módosítása

en: Choose an application which should be used by default to open the selected file
hu: Válasszon egy alapértelmezett alkalmazást a kiválasztott fájl megnyitásához

en: Choose another application with which to open the selected file
hu: Másik alkalmazás választása a kijelölt fájl megnyitásához

en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
hu: Válassza ki a részletes lista nézetben megjelenő
    információk sorrendjét.

en: Cl_ear Saved Folder View Settings
hu: Mappanézet mentett beállításainak _törlése

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear the file list below
hu: A lenti fájllista törlése

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
hu: A művelethez tartozó gyorsbillentyű törlése.

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
hu: Kattintson ide a mappajogosultságok automatikus javításához.

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
hu: Kattintson ide a teljes mappaméret kiszámításának leállításához.

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
hu: A kiválasztott átnevezési művelet dokumentációjának megjelenítése.

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
hu: A fent kiválasztott műveletnév mellett a helyi menüben megjelenítendő ikon kiválasztása.

en: Close Pane
hu: Ablaktábla bezárása

en: Close Ta_b
hu: _Lap bezárása

en: Close _All Windows
hu: Össz_es ablak bezárása

en: Close all Thunar windows
hu: Az összes Thunar ablak bezárása

en: Close split pane with multiple tabs?
hu: Bezárja a több lapot tartalmazó osztott ablaktáblát?

en: Close tab
hu: Lap bezárása

en: Close this folder
hu: A jelenlegi mappa bezárása

en: Close this window
hu: A jelenlegi ablak bezárása

en: Close this window, cancel further changes.
hu: A jelenlegi ablak bezárása, további változtatások elvetése.

en: Collecting files...
hu: Fájlok összegyűjtése…

en: Column Sizing
hu: Oszlop méretezése

en: Command not configured
hu: A parancs nincs beállítva

en: Command:
hu: Parancs:

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Compact View
hu: Tömör nézet

en: Compact directory listing
hu: Tömör könyvtárlistázás

en: Compact view
hu: Tömör nézet

en: Compare contents of original file and copy in order to detect corruption. While this will attempt to compare the actual contents that are on the destination media, Thunar may be unable to bypass filesystem caches, so this comparison may not detect all instances of corruption. Enabling this option will increase copy time.
hu: Összehasonlítja az eredeti fájl és a másolat tartalmát, hogy észlelje az esetleges hibákat. Bár igyekszik a célmédián lévő tényleges tartalmat összehasonlítani, a Thunar lehet, hogy nem tudja megkerülni a fájlrendszer-gyorsítótárakat, így ez az összehasonlítás nem biztos, hogy minden sérülést észre tud venni. A beállítás bekapcsolása megnöveli a másolási időt.

en: Compressing files...
hu: Fájlok tömörítése…

en: Computer
hu: Számítógép

en: Con_vert to:
hu: Át_alakítás:

en: Confi_gure custom actions...
hu: _Egyéni műveletek beállítása…

en: Configure Columns in the Detailed List View
hu: A „Részletes lista” nézet oszlopainak beállítása

en: Configure _Columns...
hu: _Oszlopok beállítása…

en: Configure _Toolbar...
hu: _Eszköztár beállítása…

en: Configure custom actions that will appear in the file manager's context menus and/or toolbar.
    These actions are applicable to folders or certain kinds of files.
    
    Check the <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/custom-actions">documentation</a> for a collection of custom action examples.
hu: Állítson be egyéni műveleteket, melyek megjelennek a fájlkezelő helyi menüjében.
    Ezek a műveletek mappákra vagy bizonyos típusú fájlokra alkalmazhatók.
    
    Nézze meg a <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/custom-actions">dokumentációt</a>, hogy példákat találjon az egyéni műveletekre.

en: Configure the Thunar file manager
hu: A Thunar fájlkezelő beállítása

en: Configure the Toolbar
hu: Eszköztár beállítása

en: Configure the columns in the detailed list view
hu: A részletes lista nézet oszlopainak beállítása

en: Configure the order and visibility of toolbar items.
    Note that toolbar items are always executed for the current directory.
hu: Állítsa be az eszköztárelemek sorrendjét és láthatóságát.
    Vegye figyelembe, hogy az eszköztárelemek mindig a jelenlegi könyvtáron lesznek végrehajtva.

en: Configure the toolbar
hu: Az eszköztár beállítása

en: Confirm to replace files
hu: Erősítse meg a fájlok cseréjét

en: Content:
hu: Tartalom:

en: Context Menu
hu: Helyi menü

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy _Anyway
hu: _Másolás mindenképp

en: Copy _Here
hu: Másolás i_de

en: Copy the selection
hu: Kijelölés másolása

en: Copying files to "%s"...
hu: Fájlok másolása ide: „%s”…

en: Copying files...
hu: Fájlok másolása…

en: Correct _folder permissions
hu: _Mappajogosultságok javítása

en: Correct _folder permissions...
hu: _Mappajogosultságok javítása…

en: Correct folder permissions automatically?
hu: Automatikusan javítja a mappajogosultságokat?

en: Could not delete file "%s": %s
hu: A(z) „%s” fájl törlése sikertelen: %s

en: Could not find "%s"
hu: A(z) „%s” nem található

en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
hu: A(z) „%s” közvetlenül nem helyezhető át. Fájlok összegyűjtése a másoláshoz…

en: Could not restore "%s"
hu: A(z) „%s” helyreállítása sikertelen

en: Could not restore "%s" (%s)
hu: A(z) „%s” (%s) helyreállítása sikertelen

en: Create Action
hu: Művelet létrehozása

en: Create Document from template "%s"
hu: Dokumentum létrehozása a(z) „%s” sablonból

en: Create File
hu: Fájl létrehozása

en: Create Folder
hu: Mappa létrehozása

en: Create New File
hu: Új fájl létrehozása

en: Create New Folder
hu: Új mappa létrehozása

en: Create _Document
hu: _Dokumentum létrehozása

en: Create _Folder...
hu: M_appa létrehozása…

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
hu[0]: Link létrehozása a kijelölt fájlhoz az Asztalon
hu[1]: Linkek létrehozása a kijelölt fájlokhoz az Asztalon

en: Create a new document from a template
hu: Új dokumentum létrehozása sablonból

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
hu[0]: Szimbolikus link létrehozása a kijelölt fájlra
hu[1]: Szimbolikus linkek létrehozása a kijelölt fájlokra

en: Create an empty folder within the current folder
hu: Üres mappa létrehozása a jelenlegi mappában

en: Create bookmarks for all selected folders. If nothing is selected, the current folder is bookmarked.
hu: Könyvjelző létrehozása a kijelölt mappákhoz. Ha semmi sincs kiválasztva, akkor ez a mappa lesz könyvjelzőzve.

en: Create directory
hu: Mappa létrehozása

en: Created:
hu: Létrehozva:

en: Creating directories...
hu: Könyvtárak létrehozása…

en: Creating files...
hu: Fájlok létrehozása…

en: Creating symbolic links in "%s"...
hu: Szimbolikus linkek létrehozása itt: „%s”…

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom Actions
hu: Egyéni műveletek

en: Custom date format to apply.
    
    The most common specifiers are:
    %d day of month
    %m month
    %Y year including century
    %H hour
    %M minute
    %S second
    
    For a complete list, search 'Glib.DateTime.format'.
hu: Alkalmazandó egyéni dátumformátum
    
    A leggyakoribb paraméterek:
    %d a hónap napja
    %m a hónap

en: Cut the selection
hu: Kijelölés kivágása

en: Date
hu: Dátum

en: Date Accessed
hu: Hozzáférés dátuma

en: Date Created
hu: Létrehozás dátuma

en: Date Deleted
hu: Létrehozás dátuma

en: Date Modified
hu: Módosítás dátuma

en: Date Picture Taken
hu: Kép készítési dátuma

en: Date Taken:
hu: Felvétel dátuma:

en: De_fault Order
hu: Alapértelmezett sorrend

en: Default Application
hu: Alapértelmezett alkalmazás

en: Delete (opposite of create)
hu: Törlés (a létrehozás ellentettje)

en: Delete action
hu: Művelet törlése

en: Delete all files and folders in the Trash
hu: Az összes fájl és mappa törlése a Kukából

en: Delete saved view settings for this folder
hu: A mappához tartozó mentett nézetbeállításainak törlése

en: Delete the currently selected action.
hu: A kijelölt művelet törlése.

en: Deleted:
hu: Törölve:

en: Deleting files...
hu: Fájlok törlése…

en: Description:
hu: Leírás:

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
hu[0]: Asztal (link létrehozása)
hu[1]: Asztal (linkek létrehozása)

en: Detac_h Tab
hu: _Lap leválasztása

en: Detailed directory listing
hu: Részletes könyvtárlistázás

en: Details view
hu: Részletes nézet

en: Devices
hu: Eszközök

en: Disabled
hu: Tiltva

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Display Name
hu: Megjelenítendő név

en: Display Thunar user manual
hu: A Thunar felhasználói kézikönyvének megjelenítése

en: Display folder content in a compact list view
hu: A mappa tartalmának megjelenítése tömör lista nézetben

en: Display folder content in a detailed list view
hu: A mappa tartalmának megjelenítése részletes lista nézetben

en: Display folder content in an icon view
hu: A mappa tartalmának megjelenítése ikon nézetben

en: Display information about Thunar
hu: Információk megjelenítése a Thunarról

en: Display information about Thunar Bulk Rename
hu: Információk megjelenítése a Thunar csoportos átnevezőjéről

en: Display recently used files
hu: Nemrég használt fájlok megjelenítése

en: Display the contents of the trash can
hu: A Kuka tartalmának megjelenítése

en: Display the trash can
hu: A Kuka megjelenítése

en: Do _not ask me again
hu: _Ne kérdezze újra

en: Do _not display this message again
hu: _Ne jelenítse meg újra ezt az üzenetet

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
hu: Rekurzívan alkalmazza a változtatásokat, a kijelölt
    mappában lévő összes fájlra és mappára?

en: Do you want to create it?
hu: Létrehozza?

en: Do you want to overwrite it?
hu: Felülírja?

en: Do you want to permanently delete it?
hu: Végleg törli?

en: Do you want to rename the launcher, or the file itself?
hu: Az indítót nevezi át, vagy magát a fájlt?

en: Do you want to skip it?
hu: Kihagyja?

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
hu: Kihagyja ezt a fájlt és folytatja a többi fájl átnevezésével?

en: Don't unload the plugin from memory
hu: Ne távolítsa el a bővítményt a memóriából

en: Draw frames around thumbnails
hu: Keretek rajzolása a bélyegképek köré

en: Dup_licate
hu: Meg_kettőzés

en: E_xpandable Folders
hu: Ki_bontható mappák

en: Edit Action
hu: Művelet szerkesztése

en: Edit Thunar's Preferences
hu: A Thunar beállításainak szerkesztése

en: Edit _Launcher
hu: _Indítóikon szerkesztése

en: Edit the currently selected action.
hu: A kijelölt művelet szerkesztése.

en: Edit the selected launcher
hu: A kiválasztott indító szerkesztése

en: Eject the selected device
hu: A kiválasztott eszköz kiadása

en: Ejecting device
hu: Eszköz kiadása

en: Embedded
hu: Beágyazott

en: Emblems
hu: Matricák

en: Empty Trash
hu: Kuka ürítése

en: Emptying the Trash...
hu: A Kuka ürítése…

en: Enable _Volume Management
hu: _Kötetkezelés engedélyezése

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
hu: Engedélyezze ezt a lehetőséget a várakozási kurzor megjelenítéséhez a művelet indításakor. Határozottan javasolt, ha az ablakkezelőben engedélyezett a fókuszlopás megakadályozása.

en: End element handler called while in root context
hu: Záróelem-kezelő hívva a gyökérkontextusban

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
hu: Adja meg a minták listáját, amelyek alapján eldől, hogy a művelet megjelenjen-e a kijelölt fájlhoz. Ha itt több mintát ad meg, akkor a listát pontosvesszőkkel kell elválasztani (például: *.txt;*.doc).

en: Enter the name:
hu: Adja meg a nevet:

en: Enter the new name:
hu: Adja meg az új nevet:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
hu: Adja meg a fenti minta helyettesítésére használandó szöveget.

en: Enter the text to search for in the file names.
hu: Adja meg a fájlnevekben keresendő szöveget.

en: Error
hu: Hiba

en: Error removing file: %s
hu: Hiba a fájl eltávolításakor: %s

en: Error while changing file permissions
hu: Hiba a fájljogosultságok módosításakor

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
hu: Hiba történt a(z) „%s” célra való másolás során: még %s helyre van szükség

en: Error while processing file operation
hu: Hiba történt a fájlművelet feldolgozása során

en: Example.txt
hu: Pelda.txt

en: Executable Files
hu: Végrehajtható fájlok

en: Execute shell scripts:
hu: Parancsfájlok végrehajtása:

en: Execute the selected file | Execute the selected files
hu[0]: A kijelölt fájl végrehajtása
hu[1]: A kijelölt fájlok végrehajtása

en: Exposure Program:
hu: Expozíciós program:

en: Exposure Time:
hu: Expozíciós idő:

en: Extension only
hu: Csak a kiterjesztés

en: F_ile System
hu: Fájl_rendszer

en: Failed to add new application "%s"
hu: A(z) „%s” új alkalmazás hozzáadása sikertelen

en: Failed to add new shortcut
hu: Az új könyvjelző hozzáadása sikertelen

en: Failed to browse the computer
hu: A számítógép tallózása sikertelen

en: Failed to browse the network
hu: A hálózat tallózása sikertelen

en: Failed to change icon of "%s"
hu: Nem sikerült az ikoncsere ennél: „%s”

en: Failed to change icon of "%s" (%s)
hu: Nem sikerült az ikoncsere ennél: „%s” (%s)

en: Failed to change the group of "%s": %s
hu: A(z) „%s” csoportjának módosítása sikertelen: %s

en: Failed to change the owner of "%s": %s
hu: A(z) „%s” tulajdonosának módosítása sikertelen: %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
hu: A(z) „%s” jogosultságainak módosítása sikertelen: %s

en: Failed to compose new email
hu: Az új e-mail összeállítása sikertelen

en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
hu[0]: %d fájl tömörítése sikertelen
hu[1]: %d fájl tömörítése sikertelen

en: Failed to connect to the Trash
hu: A csatlakozás a Kukához sikertelen

en: Failed to create a link for the URL "%s"
hu: A hivatkozás létrehozása erre a webcímre sikertelen: „%s”

en: Failed to create directory "%s": %s
hu: A(z) „%s” könyvtár létrehozása sikertelen: %s

en: Failed to create empty file "%s": %s
hu: A(z) „%s” üres fájl létrehozása sikertelen: %s

en: Failed to create symbolic link for "%s"
hu: Nem sikerült szimbolikus linket létrehozni a(z) „%s” számára

en: Failed to create temporary directory
hu: Nem sikerült átmeneti könyvtárat létrehozni

en: Failed to determine save location for uca.xml
hu: A mentési hely meghatározása az uca.xml fájlhoz sikertelen

en: Failed to determine the original path for "%s"
hu: A(z) „%s” eredeti útvonalának meghatározása sikertelen

en: Failed to determine the original path for "%s" (%s)
hu: A(z) „%s” (%s) eredeti útvonalának meghatározása sikertelen

en: Failed to display `Recent`
hu: A „Legutóbbiak” megnyitása sikertelen

en: Failed to display the contents of the trash can
hu: A Kuka tartalmának megjelenítése sikertelen

en: Failed to display the volume management settings
hu: A kötetkezelési beállítások megjelenítése sikertelen

en: Failed to edit launcher via command "%s"
hu: Nem sikerült szerkeszteni az indítót ezzel a paranccsal: „%s”

en: Failed to eject "%s"
hu: A(z) „%s” kiadása sikertelen

en: Failed to execute application "%s"
hu: A(z) „%s” alkalmazás végrehajtása sikertelen

en: Failed to execute file "%s"
hu: A(z) „%s” fájl végrehajtása sikertelen

en: Failed to execute file "%s" (%s)
hu: A(z) „%s” (%s) fájl végrehajtása sikertelen

en: Failed to forget "%s"
hu: Nem sikerült elfelejteni a következőt: „%s”

en: Failed to launch action "%s".
hu: A(z) „%s” művelet indítása sikertelen.

en: Failed to launch operation
hu: A művelet indítása sikertelen

en: Failed to launch search with Catfish
hu: A Catfishhel történő keresés indítása sikertelen

en: Failed to mount "%s"
hu: A(z) „%s” csatolása sikertelen

en: Failed to open "%s"
hu: A(z) „%s” megnyitása sikertelen

en: Failed to open "%s" (%s)
hu: A(z) „%s” (%s) megnyitása sikertelen

en: Failed to open "%s": %s
hu: A(z) „%s” megnyitása sikertelen: %s

en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
hu[0]: %d fájl megnyitása sikertelen
hu[1]: %d fájl megnyitása sikertelen

en: Failed to open directory "%s"
hu: A(z) „%s” könyvtár megnyitása sikertelen

en: Failed to open file "%s"
hu: A(z) „%s” fájl megnyitása sikertelen

en: Failed to open parent folder
hu: A szülőmappa megnyitása sikertelen

en: Failed to open the documentation browser
hu: A dokumentációböngésző megnyitása sikertelen

en: Failed to open the file system root folder
hu: A fájlrendszer gyökérmappájának megnyitása sikertelen

en: Failed to open the home folder
hu: A saját mappa megnyitása sikertelen

en: Failed to parse the desktop file: %s
hu: Az asztali fájl feldolgozása sikertelen: %s

en: Failed to redo operation '%s'
hu: A(z) „%s” végrehajtása mégis sikertelen

en: Failed to remove "%s"
hu: A(z) „%s” nem távolítható el

en: Failed to remove "%s".
hu: A(z) „%s” eltávolítása sikertelen.

en: Failed to rename "%s"
hu: A(z) „%s” átnevezése sikertelen

en: Failed to rename "%s" (%s)
hu: A(z) „%s” (%s) átnevezése sikertelen

en: Failed to rename "%s" to "%s".
hu: A(z) „%s” átnevezése erre sikertelen: „%s”.

en: Failed to restore the folder "%s"
hu: A(z) „%s” mappa helyreállítása sikertelen

en: Failed to save "%s".
hu: A(z) „%s” mentése sikertelen.

en: Failed to save actions to disk.
hu: A műveletek lemezre mentése sikertelen.

en: Failed to set default application for "%s"
hu: A(z) „%s” alapértelmezett alkalmazásának beállítása sikertelen

en: Failed to set default application for "%s" (%s)
hu: A(z) „%s” (%s) alapértelmezett alkalmazásának beállítása sikertelen

en: Failed to undo operation '%s'
hu: A(z) „%s” visszavonása sikertelen

en: Failed to unmount "%s"
hu: A(z) „%s” leválasztása sikertelen

en: File
hu: Fájl

en: File Browser
hu: Fájlkezelő

en: File Manager
hu: Fájlkezelő

en: File Name
hu: Fájlnév

en: File Operation Progress
hu: Fájlművelet előrehaladása

en: File System
hu: Fájlrendszer

en: File Transfer
hu: Fájlátvitel

en: File does not exist
hu: A fájl nem létezik

en: Filetype
hu: Fájltípus

en: First character uppercase
hu: Az első karakter nagybetűs

en: Flash Drive
hu: Flash meghajtó

en: Flash Fired:
hu: Vakuvillanás:

en: Focal Length:
hu: Fókusztávolság:

en: Folder Permissions
hu: Mappajogosultságok

en: Folder permissions
hu: Mappajogosultságok

en: Force open in a new window
hu: Megnyitás mindenképp új ablakban

en: Forget application launcher
hu: Alkalmazásindító elfelejtése

en: Free space: %s
hu: Szabad hely: %s

en: From the back (right)
hu: A végéről (jobbról)

en: From the front (left)
hu: Az elejéről (balról)

en: General
hu: Általános

en: Go to the desktop folder
hu: Ugrás az asztal mappába

en: Go to the home folder
hu: Ugrás a saját mappába

en: Go to the next visited folder
hu: Ugrás a következő megnyitott mappába

en: Go to the previous visited folder
hu: Ugrás az előzőleg megnyitott mappába

en: Go to the templates folder
hu: Ugrás a sablonok mappába

en: Gro_up:
hu: _Csoport:

en: Group
hu: Csoport

en: Harddisk
hu: Merevlemez

en: Help URL
hu: Súgó webcíme

en: Hi_de
hu: _Elrejtés

en: Hidden Files Count
hu: Rejtett fájlok száma

en: Highlight
hu: Kiemelés

en: Home
hu: Saját mappa

en: ISO Speed Ratings:
hu: ISO-sebességminősítés:

en: Icon Style
hu: Ikonstílus

en: Icon View
hu: Ikonnézet

en: Icon _Size:
hu: Ik_onméret:

en: Icon based directory listing
hu: Ikonalapú könyvtárlistázás

en: Icon size
hu: Ikonméret

en: Icon view
hu: Ikonnézet

en: If the command should operate on say two or three files, enter the numerical range 2-3. If there are no limits, this string should be empty.
hu: Ha a parancsnak mondjuk kettő vagy három fájlra kellene működnie, akkor adja meg a 2-3 számtartományt. Ha nincs korlát, akkor a szövegnek üresnek kell lennie.

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
hu: Ha a Kuka ürítését választja, az összes elem véglegesen elvész. Ne feledje, hogy egyenként is törölheti őket.

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
hu: Egyéni művelet törlésekor az véglegesen elvész.

en: If you delete a file, it is permanently lost.
hu: Ha törli a fájlt, az véglegesen elvész.

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
hu: A minta kis- és nagybetűket figyelembe véve lesz keresve. Az alapértelmezett keresés nem különbözteti meg a kis- és nagybetűket.

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
hu: A minta reguláris kifejezésként lesz értelmezve és Perl-kompatibilis reguláris kifejezések (PCRE) használatával illesztve. A reguláris kifejezések szintaxisával kapcsolatos részletekért nézze meg a dokumentációt.

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
hu: Ha gyakran hoz létre bizonyos típusú dokumentumokat, akkor készítsen másolatot az egyikről és helyezze ebbe a mappába. A Thunar felvesz egy erre a dokumentumra mutató bejegyzést a „Dokumentum létrehozása” menübe.
    
    Ezután kiválaszthatja a „Dokumentum létrehozása” menü elemét, és az éppen megjelenített könyvtárban létrejön a dokumentum egy másolata.

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
hu: Ha bejelöli ezt a lehetőséget, akkor a választás meg lesz jegyezve, így a kérdés nem jelenik meg többször. Ezt a döntést a beállítások párbeszédablakon változtathatja meg.

en: Image
hu: Kép

en: Image Files
hu: Képfájlok

en: Image Preview
hu: Képelőnézet

en: Image Preview Mode:
hu: Képelőnézeti mód:

en: Image Size:
hu: Képméret:

en: Image Type:
hu: Képtípus:

en: Include additional files in the list of files to be renamed
hu: További fájlok felvétele az átnevezendők listájába

en: Include subfolders:
hu: Almappák belevétele:

en: Indicates the behavior during multiple copies:
    - Always: all copies are done simultaneously
    - Local Files Only: simultaneous copies for local (not remote, not attached) files
    - Local Files Only (Same Devices): if all files are local but on different devices (disks, mount points), copies will be sequential
    - Local Files Only (Idle Devices): if all files are local but on busy devices (disks, mount points), copies will be sequential
    - Never: all copies are done sequentially
hu: A viselkedést jelzi több egyidejű másolás esetén:
    - Mindig: az összes másolás egyszerre történik
    - Csak helyi fájlok: egyidejű másolás csak a helyi (nem távoli, nem csatolt) fájlok esetén
    - Csak helyi fájlok (ugyanazon az eszközön): ha az összes fájl helyi, de másik eszközön (lemezen, csatolási ponton) található, a másolások egymás után fognak történni
    - Csak helyi fájlok (üresjáratú eszközökön): ha az összes fájl helyi, de foglalt eszközön (lemezen, csatolási ponton) található, a másolások egymás után fognak történni
    - Soha: az összes másolás sorban fog történni

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Insert / Overwrite
hu: Beszúrás/felülírás

en: Insert Date / Time
hu: Dátum/idő beszúrása

en: Insert _time:
hu: I_dő beszúrása:

en: Invalid desktop file
hu: Érvénytelen asztali fájl

en: Invalid filename "%s"
hu: Érvénytelen fájlnév: „%s”

en: Invalid filename provided by XDS drag site
hu: Az XDS húzási hely érvénytelen fájlnevet adott meg

en: Invalid path
hu: Érvénytelen útvonal

en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés a(z) %ld. karakterpozíciónál: %s

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    Important features including trash support,
    removable media and remote location browsing
    will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
hu: Úgy néz ki, hogy a <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> nem érhető el.
    Fontos funkciók, köztük a Kuka támogatása,
    a cserélhető adathordozók és a távoli helyek böngészése
    nem fog működni. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[További részletek]</a>

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    This feature will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
hu: Úgy néz ki, hogy a <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> nem érhető el.
    Ez a funkció nem fog működni. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[További részletek]</a>

en: Job queued
hu: Feladat sorbaállítva

en: Keep items sorted by their deletion date
hu: Törlési dátum szerinti rendezés fenntartása

en: Keep items sorted by their modification date
hu: Módosítási dátum szerinti rendezés fenntartása

en: Keep items sorted by their name
hu: Név szerinti rendezés fenntartása

en: Keep items sorted by their size
hu: Méret szerinti rendezés fenntartása

en: Keep items sorted by their type
hu: Típus szerinti rendezés fenntartása

en: Keyboard _Shortcut:
hu: Gy_orsbillentyű:

en: Keyboard shortcut already in use
hu: A gyorsbillentyű már használatban van

en: Kind:
hu: Típus:

en: Label
hu: Címke

en: Label widget
hu: Címke felületi elem

en: Last Active View
hu: Utolsó aktív nézet

en: Last Modified
hu: Legutóbb módosítva

en: Last Modified: %s
hu: Legutóbb módosítva: %s

en: Launcher
hu: Indító

en: Link
hu: Linkelés

en: Link Target:
hu: Link célja:

en: Link Targets:
hu: Link célja:

en: List View
hu: Listanézet

en: Loading folder contents...
hu: Mappatartalom betöltése…

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Local Files Only
hu: Csak helyi fájlok

en: Local Files Only (Idle Devices)
hu: Csak helyi fájlok (üresjáratú eszközökön)

en: Local Files Only (Same Devices)
hu: Csak helyi fájlok (ugyanazon az eszközön)

en: Locatio_n Selector
hu: _Helyválasztó

en: Location
hu: Hely

en: Location Bar
hu: Helysáv

en: Location:
hu: Hely:

en: Log no operations
hu: Műveletek naplózásának leállítása

en: Log only timestamps
hu: Csak az időbélyegek naplózása

en: Log operations
hu: Műveletek naplázása

en: Long
hu: Hosszú

en: MIME Type
hu: MIME-típus

en: Ma_ke Link
hu: _Link létrehozása

en: Mail Recipient
hu: Levél címzettje

en: Mark As _Secure And Launch
hu: Megjelölés _biztonságosként, és futtatás

en: Medium
hu: Közepes

en: Menu
hu: Menü

en: Metering Mode:
hu: Mérési mód:

en: Missing dependencies
hu: Hiányzó függőségek

en: Mixed file owners
hu: Vegyes fájltulajdonosok

en: Mo_ve to Trash
hu: Áthelyezés a K_ukába

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
hu: Modern megközelítés, mappáknak megfelelő gombokkal

en: Modified:
hu: Módosítva:

en: Mount and open %s (%s)
hu: A(z) „%s” (%s) csatolása és megnyitása

en: Mount the selected device
hu: A kiválasztott eszköz csatolása

en: Move
hu: Áthelyezés

en: Move Dow_n
hu: _Le

en: Move _Up
hu: _Fel

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
hu: Kivágás vagy Másolás parancsokkal kiválasztott fájlok áthelyezése vagy másolása

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
hu: Kivágás vagy Másolás paranccsal kiválasztott fájlok áthelyezése vagy másolása a kijelölt mappába

en: Move the currently selected action down by one row.
hu: A kijelölt művelet mozgatása egy sorral lefelé.

en: Move the currently selected action up by one row.
hu: A kijelölt művelet mozgatása egy sorral felfelé.

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
hu[0]: A kijelölt fájl áthelyezése a Kukába
hu[1]: A kijelölt fájlok áthelyezése a Kukába

en: Move to Trash
hu: Áthelyezés a kukába

en: Moving files ...
hu: Fájlok áthelyezése…

en: Moving files into "%s"...
hu: Fájlok áthelyezése ide: „%s”…

en: Moving files into the trash...
hu: Fájlok áthelyezése a kukába…

en: Multimedia Player
hu: Multimédialejátszó

en: N_o to all
hu: Nem min_dre

en: Name
hu: Név

en: Name '%s' lost on the message dbus.
hu: A(z) „%s” név elveszett az üzenetbuszon.

en: Name and Extension
hu: Név és kiterjesztés

en: Name only
hu: Csak a név

en: Names:
hu: Nevek:

en: Navigate to the folder in which the selected file is located
hu: Navigálás abba a mappába, amelyben a kijelölt fájl található

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Network
hu: Hálózat

en: Never
hu: Soha

en: New Empty File
hu: Új üres fájl

en: New Empty File...
hu: Új üres fájl…

en: New File
hu: Új fájl

en: New Folder
hu: Új mappa

en: New Name
hu: Új név

en: New _Tab
hu: Új _lap

en: New _Window
hu: Új _ablak

en: No Exec field specified
hu: Nincs megadva Exec mező

en: No URL field specified
hu: Nincs megadva URL mező

en: No application selected
hu: Nincs kiválasztva alkalmazás

en: No icon
hu: Nincs ikon

en: No operation which can be redone available.
hu: Nincs olyan művelet, melyet mégis végre lehetne hajtani.

en: No operation which can be undone has been performed yet.
    (For some operations undo is not supported)
hu: Még semmilyen visszavonható műveletet nem végzett.
    (Egyes műveletek esetén a visszavonás nem támogatott)

en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
hu: Nem találhatók átnevező modulok a rendszeren. Ellenőrizze a
    telepítést vagy lép a rendszergazdát. Ha a Thunart forrásból
    telepítette, engedélyezze a „Simple Builtin Renamers” bővítményt.

en: No templates installed in
    "%s"
hu: Nincsenek telepített sablonok itt:
    „%s”

en: None
hu: Nincs

en: None available
hu: Nincs elérhető

en: Normal Si_ze
hu: Normál _méret

en: Number - Text
hu: Szám – Szöveg

en: Number - Text - Old Name
hu: Szám – Szöveg – Régi név

en: Numbering
hu: Számozás

en: Old Name - Text - Number
hu: Régi név – Szöveg – Szám

en: Only For Remote Location
hu: Csak távoli helyhez

en: Only for local files
hu: Csak helyi fájlokra

en: Only show thumbnails for files smaller than:
hu: Bélyegképek megjelenítése csak az ennél kisebb fájlokhoz:

en: Only visible when the menubar is hidden
hu: Csak akkor látható, ha a menüsáv rejtve van

en: Ope_n With
hu: Megnyitás _ezzel…

en: Ope_n With Other Application...
hu: Megnyitás _más alkalmazással…

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
hu[0]: %d új ablak megnyitása
hu[1]: %d új ablak megnyitása

en: Open <i>%s (%s)</i> and other files of type "%s" with:
hu: A(z) <i>%s (%s)</i> és más „%s” típusú fájlok megnyitása ezzel:

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
hu: A(z) <i>%s</i> és más „%s” típusú fájlok megnyitása ezzel:

en: Open Item _Location
hu: Elem _helyének megnyitása

en: Open Shell Script
hu: Héjparancsfájl megnyitása

en: Open With
hu: Megnyitás ezzel

en: Open _Parent
hu: _Szülő megnyitása

en: Open a new Thunar window for the displayed location
hu: A megjelenített hely megnyitása új Thunar ablakban

en: Open a new tab for the displayed location
hu: Új lap nyitása a megjelenített helyhez

en: Open current folder in a new window
hu: Jelenlegi mappa megnyitása új ablakban

en: Open folders
hu: Mappák megnyitása

en: Open folders in new tabs on middle click
hu: Mappák megnyitása új lapokon a középső egérgombbal

en: Open in new _Tab
hu: Megnyitás új _lapon

en: Open in new _Window
hu: Megnyitás új _ablakban

en: Open new thunar instances as tabs
hu: Laponként új Thunar példányok jönnek létre

en: Open the bulk rename dialog
hu: Csoportos átnevezési párbeszédablak megnyitása

en: Open the desktop folder
hu: Asztal mappa megnyitása

en: Open the home folder
hu: Saját mappa megnyitása

en: Open the location "%s"
hu: A(z) „%s” hely megnyitása

en: Open the parent folder
hu: A szülőmappa megnyitása

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
hu[0]: A kiválasztott könyvtár megnyitása új lapon
hu[1]: A kiválasztott könyvtárak megnyitása %d új lapon

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
hu[0]: Kijelölt mappa megnyitás új ablakban
hu[1]: Kijelölt mappák megnyitása %d új ablakban

en: Open the selected file | Open the selected files
hu[0]: A kijelölt fájl megnyitása
hu[1]: A kijelölt fájlok megnyitása

en: Open the selected files with the default applications
hu: A kijelölt fájlok megnyitása az alapértelmezett alkalmazásokkal

en: Open/Close Split View
hu: Osztott nézet megnyitása/bezárása

en: Optical Drive
hu: Optikai meghajtó

en: Optical Media
hu: Optikai lemez

en: Options:
hu: Beállítások:

en: Original Path:
hu: Eredeti hely:

en: Other Application...
hu: Egyéb alkalmazás…

en: Other Applications
hu: Egyéb alkalmazások

en: Others
hu: Mások

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Owner:
hu: Tulajdonos:

en: Paste the clipboard
hu: Vágólap tartalmának beillesztése

en: Paused
hu: Felfüggesztve

en: Perl Scripts
hu: Perl-parancsfájlok

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
hu[0]: A kijelölt fájl végleges törlése
hu[1]: A kijelölt fájlok végleges törlése

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Phone
hu: Telefon

en: Places
hu: Helyek

en: Please report bugs to <%s>.
hu: A hibákat ide jelentse: <%s>.

en: Please wait...
hu: Kis türelmet…

en: Pr_eferences...
hu: _Beállítások…

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
hu[0]: A kijelölt fájl előkészítése másolásra a Beillesztés paranccsal
hu[1]: A kijelölt fájlok előkészítése másolásra a Beillesztés paranccsal

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
hu[0]: A kijelölt fájl előkészítése áthelyezésre a Beillesztés paranccsal
hu[1]: A kijelölt fájlok előkészítése áthelyezésre a Beillesztés paranccsal

en: Preparing...
hu: Előkészítés…

en: Print version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Python Scripts
hu: Python-parancsfájlok

en: Question
hu: Kérdés

en: Queued
hu: Sorbaállítva

en: Quit a running Thunar instance
hu: Kilépés futó Thunar példányból

en: Re_name
hu: Át_nevezés

en: Re_name Shortcut
hu: Könyvjelző á_tnevezése

en: Read & Write
hu: Olvasás és írás

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: Recency
hu: Frissesség

en: Recent
hu: Legutóbbiak

en: Recommended Applications
hu: Javasolt alkalmazások

en: Red_o
hu: Ú_jra

en: Redo performed
hu: Művelet végrehajtása mégis

en: Redo the latest '%s' operation (%s)
hu: A legutóbbi „%s” művelet végrehajtása mégis (%s)

en: Redo the latest operation
hu: A legutóbbi művelet végrehajtása mégis

en: Regular _Expression
hu: Reg_uláris kifejezés

en: Reload the current folder
hu: A jelenlegi mappa újratöltése

en: Removable Drive
hu: Cserélhető meghajtó

en: Remove Characters
hu: Karakterek eltávolítása

en: Remove File | Remove Files
hu[0]: Fájl eltávolítása
hu[1]: Fájlok eltávolítása

en: Remove _From Position:
hu: _Eltávolítás pozícióból:

en: Remove all files and folders from the Trash?
hu: Eltávolítja az összes fájlt és mappát a Kukából?

en: Remove application launcher
hu: Az alkalmazásindító eltávolítása

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
hu[0]: A kiválasztott fájl eltávolítása az átnevezendő fájlok listájáról
hu[1]: A kiválasztott fájlok eltávolítása az átnevezendő fájlok listájáról

en: Remove the selected files from Recent
hu: A kijelölt fájlok eltávolítása a legutóbbiak közül

en: Rena_me All
hu: Összes átne_vezése

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Rename "%s"
hu: A(z) „%s” átnevezése

en: Rename Launcher Options
hu: Indító átnevezésének lehetőségei

en: Rename Multiple Files
hu: Több fájl átnevezése

en: Rename _File
hu: _Fájl átnevezése

en: Rename _Launcher
hu: _Indító átnevezése

en: Rename items listed above, keep this window open.
hu: A fent felsorolt elemek átnevezése, az ablak nyitva hagyása.

en: Rename the selected file | Rename the selected files
hu[0]: A kijelölt fájl átnevezése
hu[1]: A kijelölt fájlok átnevezése

en: Replace _All
hu: Öss_zes cseréje

en: Replace _With:
hu: _Csere ezzel:

en: Replace the existing file in "%s"
hu: Létező fájl lecserélése itt: „%s”

en: Replace the existing folder in "%s"
hu: Létező mappa lecserélése itt: „%s”

en: Replace the link in "%s"
hu: Link lecserélése itt: „%s”

en: Resident
hu: Rezidens

en: Restore (opposite of trash)
hu: Helyreállítás (a kukába helyezés ellentettje)

en: Restore Selected Items
hu: Kijelölt elemek helyreállítása

en: Restore and S_how
hu: _Helyreállítás és megjelenítés

en: Restore tabs on startup
hu: Lapok helyreállítása indításkor

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
hu[0]: A kijelölt fájl helyreállítása az eredeti helyén
hu[1]: A kijelölt fájlok helyreállítása az eredeti helyükön

en: Restore the selected file to its original location and open the location in a new window/tab | Restore the selected files to their original locations and open the locations in a new window/tab
hu[0]: A kijelölt fájl helyreállítása az eredeti helyén, és megnyitás új ablakban/lapokon
hu[1]: A kijelölt fájlok helyreállítása az eredeti helyükön, és megnyitás új ablakban/lapokon

en: Restoring files...
hu: Fájlok visszaállítása…

en: Resuming job...
hu: Feladat folytatása…

en: Resuming...
hu: Folytatás…

en: Reverse the sort order
hu: A rendezési sorrend megfordítása

en: Ruby Scripts
hu: Ruby-parancsfájlok

en: Run In _Terminal
hu: Futtatás _terminálban

en: Run Thunar as root
hu: A Thunar futtatása rendszergazdaként

en: Run in _terminal
hu: Futtatás _terminálban

en: Run in daemon mode
hu: Futtatás démon módban

en: S_kip All
hu: Összes _kihagyása

en: S_plit View
hu: _Osztott nézet

en: Safely _Remove
hu: _Biztonságos eltávolítás

en: Screenshot of the XFCE Thunar File Browser User Interface
hu: Képernyőkép az XFCE Thunar fájlkezelő felhasználói felületéről

en: Search
hu: Keresés

en: Search & Replace
hu: Keresés és csere

en: Search for a specific file in the current folder and Recent
hu: Egy adott fájl keresése a jelenlegi mappában és a legutóbbiak között

en: Search with Catfish...
hu: Keresés a Catfishhel…

en: Search:
hu: Keresés:

en: Security
hu: Biztonság

en: Security:
hu: Biztonság:

en: Select _all Files
hu: Össz_es fájl kijelölése

en: Select _by Pattern...
hu: Kijelölés mi_nta alapján…

en: Select all files but not those currently selected
hu: Az összes jelenleg ki nem jelölt fájl kijelölése

en: Select all files in this window
hu: Az ablak összes fájljának kijelölése

en: Select all files that match a certain pattern
hu: Az adott mintára illeszkedő összes fájl kijelölése

en: Select an Application
hu: Válasszon egy alkalmazást

en: Select an Icon for "%s"
hu: Válasszon ikont ehhez: „%s”

en: Select an Icon for "%s" (%s)
hu: Válasszon ikont ehhez: „%s” (%s)

en: Select an image to preview
hu: Kép kiválasztása előnézethez

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
hu: Mé_gse

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
hu: _Kijelölés

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: case sensitive checkbox]
en: C_ase sensitive
hu: _Kis és nagybetűk

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: match diacritics checkbox]
en: _Match diacritics
hu: _Diakritikus jelek

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
hu: _Minta:

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
hu: Kijelölés minta alapján

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips on label for pattern entry textbox]
en: Files whose name matches the wildcard pattern you enter will be selected in the main window.
hu: A dzsóker karaktert tartalmazó mintának megfelelő fájlok ki lesznek választva a főképernyőn.

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: case sensitive checkbox]
en: If enabled, letter case must match the pattern.
    Examp* would match Example.txt and not example.txt
hu: Ha engedélyezve van, akkor a kis- és nagybetűk eltérőnek számítanak.
    A Péld* illeszkedik a Példa.txt-re, de a példa.txt-re nem.

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: match diacritics checkbox]
en: If enabled, require accents to match the pattern.
    Rés* would match Résumé.txt and not Resume.txt
hu: HA engedélyezve van, akkor az ékezeteknek egyezniük kell a mintával.
    A Péld* illeszkedik a Példa.txt-re, de a Pelda.txt-re nem.

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: pattern entry text box]
en: ? matches exactly one character,
    * matches any number of characters, including zero.
    
    For example: *.txt, file??.png, pict
    
    Without any * or ? wildcards, the pattern will match anywhere in a name. With wildcards, the pattern must match at both the start and the end of a name.
hu: A ? pontosan egy karakterre illeszkedik,
    A * tetszőleges számú karakterre illeszkedik, köztük 0-ra is.
    
    Például: *.txt, file??.png, pict
    
    A * vagy ? dzsókerek nélkül a minta mindenhol egyezést keres a névben. Dzsókerekkel a mintának a teljes névre illeszkednie kell.

en: Select files to rename
hu: Válassza ki az átnevezendő fájlokat

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
hu: Ikonmatricák megjelenítése a könyvjelzők ablaktáblán minden mappához, amelyek tulajdonságok ablakában matricák lettek megadva.

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
hu: Ikonmatricák megjelenítése a fa ablaktáblán minden mappához, amelyek tulajdonságok ablakában matricák lettek megadva.

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
hu: Válassza ezt a lehetőséget a bélyegképek köré rajzolt fekete keretek megjelenítéséhez.

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
hu: Válassza ezt a lehetőséget indítási értesítés használatához a parancs fájlkezelőből vagy a menüből való futtatásakor. Nem minden alkalmazás támogatja az indítási értesítést.

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
hu: Válassza ezt a lehetőséget, hogy rendezésnél a mappák a fájlok előtt jelenjenek meg.

en: Select this option to open a new tab on middle click instead of a new window
hu: Válassza ezt a lehetőséget, hogy a középső gombra a mappák új lapokon nyíljanak meg

en: Select this option to open new thunar instances as tabs in an existing thunar window
hu: Válassza ezt a lehetőséget, hogy minden új Thunar példány lapként nyíljon meg egy meglévő Thunar ablakban

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
hu: Válassza ezt a lehetőséget, hogy az elemek ikonfeliratai az ikonok mellett jelenjenek meg, ne alattuk.

en: Select this option to remember view type, zoom level, sort column, and sort order individually for each folder
hu: Válassza ezt a lehetőséget, hogy mappánként jegyezze meg a nézettípust, nagyítási szintet, rendezési oszlopot és a rendezés módját

en: Select this option to restore your tabs as they were last time you used Thunar
hu: Válassza ezt a lehetőséget, hogy helyreállítsa a legutóbb használt lapjait a Thunarban

en: Select this option to run the command in a terminal window.
hu: Válassza ezt a lehetőséget a parancs terminálablakban való futtatásához.

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
hu: Válassza ezt a lehetőséget a fájlméret bináris formátumú megjelenítéséhez a decimális helyett.

en: Select this option to show the 'Delete' action in the context menu
hu: Válassza ezt a lehetőséget, hogy a „Törlés” művelet megjelenjen a helyi menüben

en: Select this option to show the full directory path in the tab title instead of only the directory name
hu: Válassza ezt a lehetőséget, hogy a teljes könyvtárútvonal jelenlen meg a lap címében, nem csak a könyvtár neve

en: Select this option to trust this .desktop file. This will generate a checksum of the file and store it via gvfs. The additional check will protect from malicious launchers which e.g. pretend to be a picture, having the executable flag pre-set
hu: Válassza ezt a lehetőséget, hogy megbízzon ebben a .desktop fájlban. Ez előállítja a fájl ellenőrzőösszegét, és gvfs segítségével eltárolja. A további ellenőrzés véd a kártékony indító ellen, amelyek például képnek tettetik magukat, miközben végrehajthatóként vannak beállítva.

en: Select this option to use symbolic folder icons instead of regular ones.
hu: Válassza ezt a lehetőséget, hogy szimbolikus ikonokat használjon a szokásosak helyett.

en: Select this option to use the current folder icon as window icon
hu: Válassza ezt a lehetőséget, hogy a jelenlegi mappa ikonját használja ablakikonként

en: Select this to enable executable permission bit(+x). Thunar will not launch the .desktop file if not set.
hu: Válassza ezt a lehetőséget a végrehajtási jogosultság bitjének (+x) engedélyezéséhez. A Thunar nem fogja elindítani a .desktop fájlt, ha nincs beállítva.

en: Selection: %s
hu: Kiválasztva: %s

en: Send "%s" as compressed archive?
hu: Elküldi a(z) „%s” elemet tömörített archívumként?

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
hu[0]: Elküld %d fájlt tömörített archívumként?
hu[1]: Elküld %d fájlt tömörített archívumként?

en: Send _directly
hu: _Küldés közvetlenül

en: Send as _archive
hu: Küldés _archívumként

en: Send com_pressed
hu: Küldés _tömörítve

en: Send email
hu: E-mail küldése

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
hu[0]: A kijelölt fájl küldése ide: „%s”
hu[1]: A kijelölt fájlok küldése ide: „%s”

en: Send to _Desktop
hu: Küldés az _asztalra

en: Set Defa_ult Application...
hu: _Alapértelmezett alkalmazás beállítása…

en: Set Default Application
hu: Alapértelmezett alkalmazás beállítása

en: Set _Background
hu: _Háttér beállítása

en: Set _Foreground
hu: _Előtér beállítása

en: Set as wallpaper
hu: Beállítás háttérképként

en: Set this file as trusted
hu: A fájl beállítása megbízhatóként

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
hu: A fájlkezelő helyi menüjében megjelenő egyéni műveletek beállítása

en: Shell Scripts
hu: Héjparancsfájlok

en: Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Shortcuts Pane
hu: Könyvjelzők ablaktábla

en: Show Icon E_mblems
hu: Ikonmatri_cák megjelenítése

en: Show Icon _Emblems
hu: Ikon_matricák megjelenítése

en: Show _File Highlight
hu: Fájl_kimelés megjelenítése

en: Show _Hidden Files
hu: _Rejtett fájlok megjelenítése

en: Show action to permanently delete files and folders
hu: Fájlok és mappák végleges törlési műveletének megjelenítése

en: Show display name
hu: Megjelenítendő név megjelenítése

en: Show file size in binary format
hu: Fájlméret megjelenítése bináris formátumban

en: Show filetype
hu: Fájltípus megjelenítése

en: Show full directory paths in tab titles
hu: Teljes mappaútvonalak megjelenítése a lapcímekben

en: Show hidden files count
hu: Rejtett fájlok számának megjelenítése

en: Show last modified
hu: Legutóbbi módosítás idejének megjelenítése

en: Show number of containing items
hu: Elemek számának megjelenítése

en: Show size
hu: Méret megjelenítése

en: Show size in bytes
hu: Méret megjelenítése bájtokban

en: Show the contents at the normal size
hu: A tartalom megjelenítése normál méretben

en: Show the contents in less detail
hu: A tartalom vázlatosabb megjelenítése

en: Show the contents in more detail
hu: A tartalom részletesebb megjelenítése

en: Show the menu
hu: Megjelenítés a menüben

en: Show thumbnails:
hu: Bélyegképek megjelenítése:

en: Shutter Speed:
hu: Zársebesség:

en: Side Pane
hu: Oldalpanel

en: Side Pane (Add Bookmark) | Side Pane (Add Bookmarks)
hu[0]: Oldalpanel (Könyvjelző hozzáadása)
hu[1]: Oldalpanel (Könyvjelzők hozzáadása)

en: Size
hu: Méret

en: Size Column of Folders
hu: Mappák oszlopmérete

en: Size in Bytes
hu: Méret bájtokban

en: Size in bytes
hu: Méret bájtokban

en: Size on Disk:
hu: Méret a lemezen:

en: Size:
hu: Méret:

en: Size:
hu: Méret:

en: Software:
hu: Szoftver:

en: Solid State Drive
hu: SSD

en: Sort _folders before files
hu: _Mappák a fájlok előtt

en: Sort items in ascending order
hu: Rendezés növekvő sorrendbe

en: Sort items in descending order
hu: Rendezés csökkenő sorrendbe

en: Specify a location to open
hu: Adja meg a megnyitandó helyet

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
hu: Adja meg az elem kijelölése előtti _késleltetést,
    amikor az egérmutató rámutat:

en: St_atusbar
hu: Álla_potsor

en: Standalone
hu: Önálló

en: Starting... (User request)
hu: Kezdés… (felhasználói kérés)

en: Status Bar
hu: Állapotsor

en: Stop applying permissions recursively.
hu: Jogosultságok rekurzív alkalmazásának leállítása.

en: Stop the _Multi-Disk Drive
hu: Többlemezes meghajtó _leállítása

en: Switch Focused Split View Pane
hu: Fókuszban lévő osztott nézet átváltása

en: Switch to Next Tab
hu: Váltás a következő lapra

en: Switch to Previous Tab
hu: Váltás az előző lapra

en: System Drive
hu: Rendszermeghajtó

en: T_emplates
hu: S_ablonok

en: Tabs and Windows
hu: Lapok és ablakok

en: Tape
hu: Szalag

en: Text - Number
hu: Szöveg – Szám

en: Text _Format:
hu: Szö_vegformátum:

en: Text of the page's label
hu: Az oldal címkéjének szövege

en: The Shortcuts Editor requires a Thunar window to be present.
hu: A Gyorsbillentyűk Szerkesztőnek szükséges hogy egy Thunar ablak megnyitva legyen

en: The Thunar development team. All rights reserved.
hu: A Thunar fejlesztői csapata. Minden jog fenntartva.

en: The URL to access.
hu: Az elérendő webcím.

en: The URL to the documentation of the renamer
hu: Az átnevező dokumentációjának webcíme

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
hu: A műveletet végrehajtó parancs a szükséges paraméterekkel. A támogatott paraméterváltozók listájáért, amelyek a parancs indításakor kerülnek helyettesítésre, lásd a lenti paraméterleírást. Nagybetűk (például %F, %D, %N) használatakor a művelet több elem kijelölése esetén is alkalmazható lesz. Ellenkező esetben a művelet csak akkor lesz alkalmazható, ha pontosan egy elemet jelölt ki.

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
hu: A művelet leírása, amely használati utasításként fog megjelenni az állapotsoron az elem a helyi menüből történő kiválasztásakor.

en: The desktop file %s is in an insecure location and not marked as secure%s. If you do not trust this program, click Cancel.
hu: A(z) %s asztali fájl nem biztonságos helyen van, és nincs biztonságosnak%s jelölve. Ha nem bízik ebben a programban, kattintson a Mégse gombra.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
hu: A(z) „%s” eszköz kiadása. Ez eltarthat egy ideig

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
hu: A(z) „%s” eszköz leválasztása a rendszerről. Ne távolítsa el az adathordozót, és ne kapcsolja le a meghajtót.

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
hu: A(z) „%s” könyvtár nem létezik. Létrehozza?

en: The file "%s" (%s) already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
hu: A(z) „%s” (%s) fájl már létezik. Lecseréli?
    
    Ha lecserél egy meglévő fájlt, akkor felülírja a tartalmát.

en: The file "%s" already exists
hu: A(z) „%s” fájl már létezik

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
hu: A(z) „%s” fájl már létezik. Lecseréli?
    
    Ha lecserél egy meglévő fájlt, akkor felülírja a tartalmát.

en: The file "%s" seems to be executable. What do you want to do with it?
hu: A(z) „%s” fájl nem tűnik végrehajthatónak. Mit tesz vele?

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
hu: A(z) „%s” mappa már nem létezik, de szükséges a(z) „%s” fájl visszaállításához a Kukából

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
hu: A mappa jogosultságai nem következetesek, lehet hogy nem fog tudni dolgozni a mappa fájljaival.

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
hu: A mappa jogosultságai vissza lesznek állítva konzisztens állapotba. Ezután csak a mappa olvasására jogosult felhasználók nyithatják majd meg a mappát.

en: The following command parameters will be substituted when launching the action:
hu: A művelet indításakor a következő parancsparaméterek lesznek behelyettesítve:

en: The following files were overwritten in the operation you are trying to redo and cannot be restored:
hu: A következő fájlok felül lettek írva a mégis végrehajtandó művelet során, így nem állíthatók helyre:

en: The following files were overwritten in the operation you are trying to undo and cannot be restored:
hu: A következő fájlok felül lettek írva a visszavonandó művelet során, így nem állíthatók helyre:

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
hu: A formátum leírja a fájlnévbe beszúrandó dátum- és időrészeket. A %Y például az évvel, a %m a hónappal, a %d pedig a nappal lesz helyettesítve. További információkért lásd a dátum segédprogram dokumentációját.

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
hu: A bejegyzés általános neve, például a Firefox esetén „Webböngésző”.

en: The icon size for the path entry
hu: Az útvonalbejegyzés ikonmérete

en: The item will be removed from the history
hu: Az elem eltávolításra kerül az előzményekből

en: The keyboard shortcut for the action.
hu: A művelet gyorsbillentyűje.

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
hu: A művelet a helyi menüben megjelenő neve.

en: The number of source and target filenames must be the same
hu: A forrás- és célfájlnevek számának meg kell egyeznie

en: The operation you are trying to redo does not have any files associated with it, and thus cannot be redone.
hu: A művelethez, amelyet megpróbál mégis végrehajtani, nem tartozik egyetlen fájl sem, ezért nem lehet mégis végrehajtani.

en: The operation you are trying to undo does not have any files associated with it, and thus cannot be undone.
hu: A művelethez, amelyet megpróbál visszavonni, nem tartozik egyetlen fájl sem, ezért vissza sem lehet vonni.

en: The other split pane has multiple open tabs. Closing it will close all these tabs.
hu: A másik osztott ablaktáblának több nyitott lapja van. A bezárása bezárja ezeket a lapokat is.

en: The path "%s" does not refer to a directory
hu: A(z) „%s” útvonal nem könyvtárra hivatkozik

en: The program to execute, possibly with arguments.
hu: A végrehajtandó program, akár argumentumokkal.

en: The root folder has no parent
hu: A gyökérmappának nincs szülője

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
hu: A kiválasztott alkalmazás lesz használva ezen fájl és más „%s” típusú fájok megnyitására.

en: The selected files seem to be executable. What do you want to do with them?
hu: A kiválasztott fájl végrehajthatónak tűnik. Mit tesz vele?

en: The submenu in which the action will be displayed. Leave empty for no menu. Use '/' for nested menus.
hu: Az almenü, amelyben a művelet meg lesz jelenítve. Hagyja üresen, ha ne legyen menü. Az egymásba ágyazott menükhöz használja a „/” karaktert.

en: The user visible name of the renamer
hu: Az átnevező felhasználó által látható neve

en: The working directory for the program.
hu: A program munkakönyvtára.

en: The working directory must be an absolute path
hu: A munkakönyvtárnak abszolút elérési útnak kell lennie

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
hu: Adatokat kell a(z) „%s” eszközre írni annak eltávolítása előtt. Ne távolítsa el az adathordozót, és ne kapcsolja le a meghajtót.

en: There is no operation to redo
hu: Nincs mégis végrehajtandó művelet

en: There is no operation to undo
hu: Nincs visszavonható művelet

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
hu: Nincs elegendő hely a célon. Próbáljon meg fájlokat eltávolítani, hogy helyet nyerjen.

en: There is nothing on the clipboard to paste
hu: Nincs semmi beilleszthető a vágólapon

en: This column is reserved for special locations
hu: Ez az oszlop a speciális helyek számára van fenntartva

en: This folder already contains a file "%s" (%s).
hu: Ez a mappa már tartalmaz „%s” (%s) nevű fájlt.

en: This folder already contains a file "%s".
hu: Ez a mappa már tartalmaz „%s” nevű fájlt.

en: This folder already contains a folder "%s".
hu: Ez a mappa már tartalmaz „%s” nevű mappát.

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
hu: Ez a mappa már tartalmaz „%s” nevű szimbolikus linket.

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
hu: Ezt a gyorsbillentyűt már ez használja: „%s”

en: This page lists the conditions under which the action will appear in the file managers context menus. The file patterns are specified as a list of simple file patterns separated by semicolons (e.g. *.txt;*.doc). For an action to appear in the context menu of a file or folder, at least one of these patterns must match the name of the file or folder. Additionally, you can specify that the action should only appear for certain kinds of files.
    
    ** The custom action will be eligible to appear in the toolbar.
hu: Ez az oldal felsorolja azokat a feltételeket, amelyek esetén a művelet megjelenik a fájlkezelő helyi menüjében. A fájlminták egyszerű minták listájaként vannak megadva (például: *.txt;*.doc). Hogy egy művelet megjelenjen egy fájl vagy mappa helyi menüjében, legalább egy mintának meg kell felelnie a fájl vagy mappa nevének. Továbbá megadhatja, hogy a művelet csak bizonyos típusú fájlok esetén jelenjen meg.
    
    ** Az egyéni művelet megjelenhet az eszköztáron.

en: This will dissociate the application launcher for this file type, but will not uninstall or remove the application launcher itself.
hu: Ez eltávolítja az alkalmazásindító hozzárendelését ettől a fájltípustól, de nem törli vagy távolítja el magát az alkalmazásindítót.

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
hu[0]: Ez %d külön fájlkezelőablakot fog megnyitni.
hu[1]: Ez %d külön fájlkezelőablakot fog megnyitni.

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
hu: Ez eltávolítja a fájl helyi menüjében megjelenő alkalmazásindítót, de nem távolítja el magát az alkalmazást.
    
    Csak a fájlkezelő „Megnyitás ezzel” ablakának egyéni parancs mezőjében megadott alkalmazásindítók törölhetők.

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
hu: A Thunar csoportos átnevezés hatékony és bővíthető
    eszköz több fájl egyidejű átnevezésére.

en: Thunar File Manager
hu: Thunar fájlkezelő

en: Thunar Preferences
hu: A Thunar beállításai

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
hu: A Thunar egy gyors és egyszerűen használható
    fájlkezelő az Xfce asztali környezethez.

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
hu: A Thunar kifejezetten az Xfce asztali környezethez tervezett fájlkezelő, de más asztali környezetek alternatív fájlkezelőként is szolgál. Egyszerű, tiszta, két táblás felülete van, az összes fájlja tallózásához.

en: Title Case
hu: Szókezdő Nagybetűk

en: Today
hu: Ma

en: Today / Custom
hu: Ma / egyéni

en: Today at %X
hu: Ma, %X

en: Toggles the display of file highlight which can be configured in the file specific property dialog
hu: A fájlkiemelés (amely a fájlfüggő tulajdonságok párbeszédablakon állítható be) megjelenítése be/ki

en: Toggles the display of hidden files in the current window
hu: A rejtett fájlok megjelenítése az aktuális ablakban be/ki

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
hu: A könyvjelzők oldalsáv láthatósága be/ki

en: Toggles the visibility of the tree pane
hu: A fa oldalsáv láthatósága be/ki

en: Too many emblems selected
hu: Túl sok jelvény van kiválasztva

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
hu: A bejegyzés buboréksúgója, például „Internetes oldalak megjelenítése” a Firefox esetén. Ne ismételje meg a nevet vagy a leírást.

en: Traditional text box showing the current path
hu: Hagyományos szövegdoboz a jelenlegi útvonallal

en: Transfer files in parallel:
hu: Fájlok párhuzamos átvitele:

en: Trash
hu: Kuka

en: Trash Applet
hu: Kuka kisalkalmazás

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
hu[0]: A Kuka %d fájlt tartalmaz
hu[1]: A Kuka %d fájlt tartalmaz

en: Trash contains files
hu: A Kuka fájlokat tartalmaz

en: Trash is empty
hu: A Kuka üres

en: Tree Pane
hu: Fa ablaktábla

en: Trying to move "%s"
hu: Kísérlet a(z) „%s” áthelyezésére

en: Trying to restore "%s"
hu: Kísérlet a(z) „%s” helyreállítására

en: Type
hu: Típus

en: UPPERCASE
hu: NAGYBETŰK

en: URL:
hu: Webcím:

en: USB Drive
hu: USB-meghajtó

en: U_nselect all Files
hu: Az összes fájl kijelölésének _megszüntetése

en: Undo performed
hu: Végrehajtott művelet visszavonása

en: Undo the latest '%s' operation (%s)
hu: A legutóbbi „%s” művelet visszavonása (%s)

en: Undo the latest operation
hu: A legutóbbi művelet visszavonása

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown closing element <%s>
hu: Ismeretlen záróelem: <%s>

en: Unknown file owner
hu: Ismeretlen fájltulajdonos

en: Unknown user "%s"
hu: Ismeretlen felhasználó: „%s”

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Unlink
hu: Link megszüntetése

en: Unmount the selected device
hu: A kiválasztott eszköz eltávolítása

en: Unmounting device
hu: Eszköz leválasztása

en: Unselect all files in this window
hu: Az ablak összes fájlja kijelölésének kijelölése

en: Untitled document
hu: Névtelen dokumentum

en: Untrusted application launcher
hu: Nem biztonságos alkalmazásindító

en: Untrusted link launcher
hu: Nem biztonságos linkindító

en: Uppercase / Lowercase
hu: Nagybetű/kisbetű

en: Usage:
hu: Használat:

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
hu[0]: A(z) „%s” használata a kijelölt fájl megnyitására
hu[1]: A(z) „%s” használata a kijelölt fájlok megnyitására

en: Use De_fault
hu: _Alapértelmezett használata

en: Use Startup Notification
hu: Indítási értesítés használata

en: Use _startup notification
hu: In_dítási értesítés használata

en: Use a _custom command:
hu: Egyé_ni parancs használata:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
hu: Egyéni parancs megadása a fenti alkalmazáslistában nem szereplő alkalmazás használatához.

en: Use as _default for this kind of file
hu: _Használat alapértelmezettként ehhez a fájltípushoz

en: Use current folder icon as window icon
hu: Jelenlegi mappaikon használata ablakikonként

en: Use custom window decorations (only applied to new windows)
hu: Egyéni ablakdekoráció használata (csak új ablakokra érvényes)

en: Use custom, client-side window decorations instead of global, server-side ones. - Only applied to new Thunar windows
hu: Egyéni, kliensoldali ablakdekorációk használata a globális, kiszolgálóoldali helyett. – Csak az új Thunar-ablakokra vonatkozik.

en: Use intermediate file '*.partial~' to copy files. This will prevent fragmented files. The new file will only be shown after the copy was successfully finished.
hu: Ideiglenes „*.partial~” fájl használata a fájlok másolásához. Ez megakadályozza a töredezett fájlokat. Az új fájl csak akkor fog megjelenni, ha a másolás sikeresen befejeződött.

en: Use intermediate file on copy:
hu: Ideiglenes fájl használata másoláskor:

en: Use symbolic folder icons
hu: Szimbolikus mappaikonok használata

en: Use symbolic icons instead of regular ones (if available).
hu: Szimbolikus ikonok használata a szokásosak helyett (ha elérhető).

en: Varying (no change)
hu: Változó (nincs változás)

en: Verify file contents on copy:
hu: Fájltartalom ellenőrzése másoláskor:

en: Verifying file contents...
hu: Fájltartalom ellenőrzése…

en: Video Files
hu: Videófájlok

en: View
hu: Nézet

en: View Settings
hu: Megtekintési beállítások

en: View Switcher
hu: Nézetváltó

en: View _new folders using:
hu: Új mappák me_gjelenítése:

en: View the properties of the selected file
hu: A kiválasztott fájl tulajdonságainak megjelenítése

en: Visible Columns
hu: Látható oszlopok

en: Volume Management
hu: Kötetkezelés

en: Volume:
hu: Kötet:

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
hu: Figyelem: a root fiókot használja. Ezzel árthat a rendszerének.

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
hu: Mappa jogosultságainak módosításakor a
    módosításokat a mappa tartalmára is alkalmazhatja.
    Alább kiválaszthatja az alapértelmezett viselkedést:

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
hu: Fájl e-mailben való küldésekor választhat a fájl közvetlen, változatlan formában történő küldése és az e-mailhez csatolás előtti tömörítése között. Nagy fájlok küldésekor javasolt a tömörítés.

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
hu: Több fájl e-mailben való küldésekor választhat a fájlok közvetlen küldése (az e-mailhez több fájl csatolása) és az e-mailhez csatolás előtti egyetlen fájlba tömörítése között. Több nagy fájl küldésekor javasolt a tömörítés.

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
hu: Az egy kattintásos aktiválás engedélyezésekor, az egérmutatóval egy elemre mutatva, a kiválasztott késleltetés után az elem automatikusan kijelölésre kerül. Ez a viselkedés a csúszka balra mozgatásával kapcsolható ki. Akkor lehet hasznos, ha az elemeket aktiválás nélkül akarja kijelölni, egy kattintásos aktiválás mellett.

en: Window
hu: Ablak

en: Window Settings
hu: Ablakbeállítások

en: Working Directory:
hu: Munkakönyvtár:

en: Write only
hu: Csak írható

en: Writing data to device
hu: Adatok eszközre írása

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
hu: Írta: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Yes to _all
hu: Igen _mindre

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: Yesterday at %X
hu: Tegnap, %X

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
hu: Kihagyhatja ezt a fájlt és folytathatja a többi fájl átnevezésével, vagy visszaállíthatja a már átnevezett fájlok korábbi neveit, vagy megszakíthatja a műveletet a korábbi módosítások visszavonása nélkül.

en: ZIP command terminated with error %d
hu: A zip parancs megszakadt ezzel a hibakóddal: %d

en: Zoom I_n
hu: _Nagyítás

en: Zoom _Out
hu: _Kicsinyítés

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Access:
hu: _Elérés:

en: _Add Bookmark
hu: _Könyvjelző hozzáadása

en: _Add Files...
hu: Fájlok hozzá_adása…

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: _Apply the action to all files and folders
hu: _Művelet engedélyezése az összes fájlra és mappára

en: _Ascending
hu: _Növekvő

en: _At position:
hu: Po_zíció:

en: _Audio Files
hu: _Hangfájlok

en: _Back
hu: _Vissza

en: _Bookmarks
hu: _Könyvjelzők

en: _Browse...
hu: _Tallózás…

en: _Buttons Style
hu: _Gombstílus

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Close Window
hu: _Ablak bezárása

en: _Command:
hu: _Parancs:

en: _Compact View
hu: _Tömör nézet

en: _Computer
hu: Számító_gép

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Descending
hu: _Csökkenő

en: _Description:
hu: _Leírás:

en: _Desktop
hu: _Asztal

en: _Directories **
hu: _Könyvtárak **

en: _Disconnect
hu: _Leválasztás

en: _Double click to activate items
hu: Elemek aktiválása _dupla kattintással

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Eject
hu: _Kiadás

en: _Empty File
hu: Ü_res fájl

en: _Empty Trash
hu: _Kuka ürítése

en: _Execute
hu: _Végrehajtás

en: _File
hu: _Fájl

en: _File Pattern:
hu: _Fájlminta:

en: _Forget
hu: El_felejtés

en: _Forget Association
hu: Társítás el_felejtése

en: _Format:
hu: _Formátum:

en: _Forward
hu: _Tovább

en: _Go
hu: _Ugrás

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Home
hu: S_aját mappa

en: _Icon Size:
hu: I_konméret:

en: _Icon View
hu: _Ikon nézet

en: _Icon:
hu: _Ikon:

en: _Image Files
hu: Ké_pfájlok

en: _Image Preview
hu: _Képelőnézet

en: _Invert Selection
hu: _Kijelölés megfordítása

en: _Launch Anyway
hu: _Indítás mindenképp

en: _Link Here
hu: _Linkelés ide

en: _List View
hu: _Lista nézet

en: _Lock
hu: _Zárolás

en: _Menubar
hu: _Menüsor

en: _Mount
hu: Kötet _csatolása

en: _Move Here
hu: Á_thelyezés ide

en: _Name:
hu: _Név:

en: _Next Tab
hu: _Új lap

en: _No
hu: _Nem

en: _Number Format:
hu: Szá_mformátum:

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Open Location...
hu: _Hely megnyitása…

en: _Open With "%s"
hu: Megnyitás e_zzel: „%s”

en: _Open With Default Applications
hu: Megnyitás alapértelmezett alkalma_zásokkal

en: _Open With:
hu: Megnyitás _ezzel:

en: _Other Files
hu: _Egyéb fájlok

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: _Paste Into Folder
hu: _Beillesztés a mappába

en: _Previous Tab
hu: _Előző lap

en: _Properties...
hu: T_ulajdonságok…

en: _Range (min-max):
hu: _Tartomány (min-max):

en: _Recent
hu: _Legutóbbiak

en: _Reload
hu: _Frissítés

en: _Remember view settings for each folder
hu: Nézetbeállítások meg_jegyzése az egyes mappákhoz

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Remove Launcher
hu: I_ndító eltávolítása

en: _Remove Shortcut
hu: Könyvjelző _eltávolítása

en: _Remove from Recent
hu: _Eltávolítás a legutóbbiak közül

en: _Rename
hu: Átne_vezés

en: _Rename...
hu: Á_tnevezés…

en: _Replace
hu: _Csere

en: _Reset
hu: _Visszaállítás

en: _Restore
hu: _Helyreállítás

en: _Retry
hu: Új_ra

en: _Reversed Order
hu: _Fordított sorrend

en: _Revert Changes
hu: Módosítások _visszavonása

en: _Search For:
hu: _Keresés:

en: _Search for Files...
hu: Fájlok _keresése…

en: _Send To
hu: _Küldés

en: _Shortcuts
hu: _Könyvjelzők

en: _Show
hu: _Megjelenítés

en: _Side Pane
hu: _Oldalsáv

en: _Single click to activate items
hu: Elemek _aktiválása egy kattintással

en: _Skip
hu: _Kihagyás

en: _Skip This File
hu: _Fájl kihagyása

en: _Start With:
hu: _Kezdés:

en: _Submenu:
hu: _Almenü:

en: _Symbolic Icons
hu: _Szimbolikus ikonok

en: _Text Files
hu: S_zövegfájlok

en: _Text Style
hu: Szövegstílus

en: _Text beside icons
hu: Szö_veg az ikon mellett

en: _Text:
hu: S_zöveg:

en: _To Position:
hu: Ebbe a _pozícióba:

en: _Trash
hu: _Kuka

en: _Tree
hu: _Fa

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: _Unmount
hu: _Leválasztás

en: _Video Files
hu: _Videófájlok

en: _View
hu: _Nézet

en: _Yes
hu: _Igen

en: a, b, c, d, ...
hu: a, b, c, d, …

en: broken link
hu: törött link

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
hu: tömeges;átnevező;átnevezés;thunar;fájlok;mappa;mappák;könyvtárak;

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
hu: fájlkezelő;intéző;kereső;finder;tallózó;mappa;mappák;könyvtárak;partíciók;meghajtók;hálózat;eszközök;átnevezés;áthelyezés;másolás;törlés;jogosultságok;saját mappa;kuka;

en: file name of the selected file
hu: a kiválasztott fájl fájlneve

en: file names of all selected files
hu: a kiválasztott fájlok fájlnevei

en: gvfs metadata support is required
hu: A gvfs metaadatok támogatása szükséges

en: link %u to %.*s%s
hu: %u. link erre: %.*s%s

en: link to %.*s%s
hu: link erre: %.*s%s

en: link to %s
hu: link erre: %s

en: lowercase
hu: kisbetűk

en: mixed
hu: vegyes

en: mount point
hu: csatolási pont

en: mountable
hu: csatolható

en: path of the selected file including the file name
hu: a kiválasztott fájl elérési útja, beleértve a fájlnevet is

en: path of the selected file's directory
hu: a kiválasztott fájl könyvtárának elérési útja

en: paths of all selected files including the file names
hu: a kiválasztott fájlok elérési útjai, beleértve a fájlneveket is

en: paths of all selected files' directories
hu: a kiválasztott fájlok könyvtárainak elérési útja

en: shortcut
hu: könyvjelző

en: thunar;settings;preferences;configure;thumbnails;file size;date format;shortcuts pane;tree view;tabs;
hu: thunar;beállítások;bélyegképek;fájlméret;dátumformátum;könyvjelzők ablaktábla;fanézet;lapok;

en: unknown
hu: ismeretlen

en: with the following file?
hu: a következő fájllal?

en: with the following folder?
hu: a következő mappával?

en: with the following link?
hu: a következő linkkel?
