wmakerconf 1.7 - en to hu translation catalogue (183 entries)

en: '%s': parse error.
hu: Értelmezési hiba a '%s fájlban.'

en: (Re)start window manager
hu: Ablakkezelő (újra)indítása

en: About
hu: Névjegy

en: Append
hu: Hozzáfűz

en: Append a new color after the last color.
hu: Új szín hozzáadása az utolsó szín után.

en: Application menu configuration requires that your menu file
hu: Az alkalmazás menüjének beállításához szükséges, hogy a menüfájl

en: Arrange miniwindows
hu: Ikonok elrendezése

en: Attribute %s not yet supported.
hu: A %s paraméterhez még nincs támogatás

en: Backupfile `%s' generated.
hu: Biztonsági fájl lementve `%s' néven.

en: Browse...
hu: Tallózás...

en: Can't display pixmap '%s`.
hu: Nem lehet megjeleníteni a `%s` pixmap képet.

en: Can't execute dynamic menu command.
    Please check `stderr' for more details.
hu: Nem lehet végrehajtható a dinamikus menüparancs.
    Bővebb tudnivalók a stderr-ben

en: Can't find passwd entry to expand
    `~' in filename %s
hu: Nincs jelszóbejegyzés a
    `~' fájlhoz %s

en: Can't find pixmap
    '%s`
    in PixmapPath. Please update
    your PixmapPath attribute.
hu: Nem találni a `%s'
    pixmap képet
    a megadott elérési útvonalon.
    Az elérési utvonal beállításra szorul.

en: Can't generate configuration file `%s'.
hu: Nem lehet a `%s' konfigurációs fájlt létrehozni.

en: Can't open global WindowMaker configuration file.
hu: Nem lehet megnyitni a globális WindowMaker konfigurációs fájlt.

en: Can't open selected file.
hu: Nem lehet megnyitni kijelölt fájlt

en: Can't open selected theme.
hu: Nem lehet megnyitni a kijelölt felületet.

en: Can't open temporary theme file.
    Please check `stderr' for more details.
hu: Nem lehet írni az ideiglenes felület-fájlba.
    Bővebb tudnivalók a stderr-ben

en: Can't parse generated menu file
    `%s'.
    Please check syntax of this file.
hu: Nem lehet értelmezni a generált menupontot
    `%s'
    Ellenőrizni kell a fájl-szintaxist.

en: Can't read file '%s'
hu: Nem lehet a `%s' fájlt beolvasni

en: Can't revert to backupfile of `WMRootMenu'. Please manually revert from file WMRootMenu.bak.
hu: Nem lehet visszaállítani az eredeti WMRootMenu-fájlt. Próbálja meg visszaállítani a WMRootMenu.bak fájlból.

en: Can't revert to backupfile of `WindowMaker'. Please manually revert from file WindowMaker.bak.
hu: Nem lehet visszaállítani az eredeti WindowMaker-fájlt. Próbálja meg visszaállítani a WindowMaker.bak fájlból.

en: Can't revert to old theme.
    Please check `stderr' for more details.
hu: Nem lehet visszaállítani az eredeti felületet.
    Bővebb tudnivalók a stderr-ben

en: Can't write backupfile `%s'.
hu: Nem lehet írni a `%s' biztonsági fájlt.

en: Can't write temporary theme file.
    Please check `stderr' for more details.
hu: Nem lehet írni az ideiglenes felület-fájlba.
    Bővebb tudnivalók a stderr-ben

en: Can't write to Window Maker file
    `%s'.
hu: Nem lehet írni a `%s' WindowMaker fájlba.

en: Can't write to menu file
    `%s'
hu: Nem lehet a menüt fájlba írni
    `%s'

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Centered
hu: Középen

en: Centered: The pixmap will be shown centered.
    Tiled: The pixmap will be tiled in the destination.
    Scaled: The pixmap will be scaled to adapt to the destination's size.
hu: Középen: a pixmap kép a képernyő közepén.
    Mintázat: a pixmap kép használata mintázatként.
    Méretezett: a pixmap kép arányosan az ablakra méretezve.

en: Centered: The pixmap will be shown centered.
    Tiled: The pixmap will be tiled in the destination.
    Scaled: The pixmap will be scaled to adapt to the destination's size.
    Scaled (x:y): The pixmap will be scaled to adapt to the destination's size but will maintain aspect ratio.
hu: Középen: a pixmap kép a képernyő közepén.
    Mintázat: a pixmap kép használata mintázatként.
    Méretezett: a pixmap kép arányosan az ablakra méretezve.
    Méretezett (x,y): a pixmap kép vízszintes vagy függőleges méretezése,
    az arányok megőrzésével

en: Choose directory
hu: Könyvtár kiválasztása

en: Choose themes to install
hu: Telepítendő felületek kiválasztása

en: Close
hu: Bezárás

en: Collapse submenus
hu: Almenük elrejtése

en: Color 1:
hu: 1. Szín:

en: Color 2:
hu: 2. Szín:

en: Color selection
hu: Szín kiválasztása

en: Colors
hu: Színek

en: Command
hu: Parancs

en: Command:
hu: Parancs:

en: Commandline of application to execute. A %s directive is replaced by the current selection, %w by the XID of the focused window, and %a(title[,prompt]) pops up an input box with specified title and optional prompt and substitutes with the typed text.
hu: Az indítandó alkalmazás parancssora. A %s parancs a most kiválasztottal való helyettesítése, továbbá %w az aktív ablak XID azonosítójával. A %a(title[,prompt]) beviteli ablakot nyit a megadott névvel és egy további opcionális parancssort és alkalmazza a beírt szöveget.

en: Commandline to generate dynamic menu.
hu: Parancssor dinamikus menügeneráláshoz.

en: Convert current menu
hu: Jelenlegi menü konvertálása

en: Convert current menu file to new format.
hu: Jelenlegi menüfájl konvertálása új formátumba.

en: Cut item/submenu
hu: Menüpont/almenü kivágása

en: Default
hu: Alaptextúra

en: Default color
hu: Alapszín

en: Diagonal
hu: Átlós

en: Directory list
hu: Könyvtár-lista

en: Discard session data
hu: A program adatainak törlése

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Error
hu: Hiba

en: Execute application
hu: Alkalmazás indítása

en: Exit
hu: Kilépés

en: Exit Window Maker
hu: Kilépés a WindowMaker-ből

en: Exit session
hu: Killépés a programból

en: Exit wmakerconf
hu: Kilépés a wmakerconf-ból

en: Expand submenus
hu: Almenük megjelenítése

en: File
hu: Fájl

en: File:
hu: Fájl:

en: Filename of menu to include.
hu: A beillesztendő menü fájlneve.

en: Filename of the pixmap. <RETURN> checks if the pixmap filename is valid.
hu: A pixmap fájl neve. Az ENTER leütésével ellenőrizhető jó-e a fájlnév.

en: Filename:
hu: Fájlnév:

en: Font selection
hu: Betűtípus kiválasztása

en: For each workspace a different texture can be specified. The texture of the default workspace is used if the texture type is set to 'default' for a specific workspace.
hu: Minden egyes munkaterülethez külön textúra rendelhető. Az `alaptextúra' marad használatban mindaddig, amíg az `alaptextúra' van kiválasztva.

en: Gradient
hu: Átmenet

en: Help
hu: Segítség

en: Hide other windows
hu: Többi ablak elrejtése

en: Homepage
hu: Honlap

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Horizontal: A gradient going from left to right.
    Vertical: A gradient going from top to bottom.
    Diagonal: A gradient going from the top-left corner to the bottom-right corner.
    Always from color 1 to color 2
hu: Vízszintes: átmenet balról jobbra.
    Függőleges: átmenet felülről lefelé.
    Átlós: átmenet a bal felső sarokból a jobb alsó sarokig.
    Mindig az 1-es színtől a 2.-ig.

en: Horizontal: A gradient going from left to right.
    Vertical: A gradient going from top to bottom.
    Diagonal: A gradient going from the top-left corner to the bottom-right corner.
    Always from the first to the last color.
hu: Vízszintes: átmenet balról jobbra.
    Függőleges: átmenet felülről lefelé. 
    Átlós: átmenet a bal felső sarokból a jobb alsó sarokig.
    Mindig az elsőtől az utolsó színig.

en: Import
hu: Importálás

en: Import contents of selected menu file. The 'include menu file' item is removed afterwards.
hu: A kiválasztott menüfájl tartalmának importálása. A beágyazott menüfájl elem törlésre kerül.

en: Import output of command. The 'include dynamic menu' item is removed afterwards.
hu: A parancskimenet importálása. A beágyazott dinamikus menü eltávolítása.

en: Imported file '%s'
hu: `%s' importált fájl

en: Include directory menu
hu: Könyvtármenü beillesztése

en: Include dynamic menu
hu: Dinamikus menü beillesztése

en: Include menu file
hu: Menüfájl beillesztése

en: Info
hu: Infó

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Insert Debian menu
hu: Debian menü beillesztése

en: Insert GNOME menu
hu: GNOME menü beillesztése

en: Insert KDE menu
hu: KDE menü beillesztése

en: Insert RedHat menu
hu: RedHat menü beillesztése

en: Insert a new color before current color.
hu: Új szín beszúrása az alapszín elé.

en: Insert default menu
hu: Alap menü beillesztése

en: Insert new command
hu: Új parancs beillesztése

en: Insert new directory.
hu: Új könyvtár beszúrása.

en: Insert new submenu
hu: Új almenü beillesztése

en: Insert...
hu: Beszúr...

en: Install
hu: Telepítés

en: Install themes
hu: Felület telepítése

en: Install...
hu: Telepítés...

en: Leave preview mode
hu: Kilépés a megtekintés módból

en: List of themes
hu: Felületek listája

en: Manual
hu: Tankönyv

en: Menu file selection
hu: Menüfájl kiválasztása

en: Menu(item) label
hu: Menü(pont) neve

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Name of window manager to start. If omitted, restart Window Maker.
hu: Az elindítandó ablakkezelő neve. Ha üresen marad, a WindowMaker indul újra.

en: Name:
hu: Név:

en: New WindowMaker configuration file `%s' created.
hu: Új WindowMaker konfigurációs fájl létrehozva `%s' néven.

en: No
hu: Nem

en: No installation prefix given.
hu: Hiányzik a telepítési prefixum

en: None
hu: Semmi

en: OK
hu: Rendben

en: Opacity of the pixmap. If set to zero, only the pixmap is visible (and vice versa).
hu: Pixmap kép átlátszósága. Ha 0, csak a pixmap kép látszik (és fordítva).

en: Opacity:
hu: Áttetszőség:

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open a style, theme, or WindowMaker file.
hu: Stílus-, felület- vagy WindowMaker-fájl megnyitása.

en: Open file browser to select include file.
hu: Tallózás a beillesztendő fájl meglelésére.

en: Open...
hu: Megnyitás

en: Out of memory!
hu: Nincs elég memória!

en: Output of command '%s'
hu: A `%s' parancs kimenete

en: Paste item/submenu
hu: Menüpont/almenü beszúrása

en: Pixmap
hu: Pixmap kép

en: Pixmap Browser
hu: Pixmap-kép keresés

en: Pixmap file browser
hu: Pixmap képek tallózása

en: Press this button to activate capture mode - then press the desired key sequence.
hu: Kattintson a gombra a rögzítés módba lépéshez - és üsse be a kívánt billentyűt.

en: Preview
hu: Megtekintés

en: Previews...
hu: Megtekintés...

en: Question
hu: Kérdés

en: Recursively, a submenu with all files and subdirectories of the given directory list is generated - each file is then used as argument for `command'. If `command' is omitted, a submenu with all executable files is generated.
hu: A valamennyi fájl és alkönyvtár rekurzív generálása a megadott könyvtárból valamennyi fájl a parancs argumentuma lesz. Ha nincs megadott parancs, az összes futtatható fájlt tartalmazó almenü jön létre.

en: Refresh screen
hu: Képernyő frissítése

en: Remove
hu: Töröl

en: Remove selected color from gradient color list.
hu: A kiválasztott szín törlése a színátmenetek listájából.

en: Remove selected directory.
hu: A kijelölt könyvtár törlése.

en: Remove themes
hu: Felület eltávolítása

en: Remove...
hu: Töröl...

en: Replace current menu file with an empty one.
hu: Jelenlegi menüfájl helyettesítése egy újjal.

en: Revert to backupfile of `WindowMaker' 
    and `WMRootMenu' and exit wmakerconf?
hu: Megtartja az eredeti WindowMaker 
    és WMRootMenu fájlt és kilép a wmakerconf-ból?

en: Revert...
hu: Visszaállít...

en: Save
hu: Mentés

en: Save WindowMaker file
hu: WindowMaker fájl mentése

en: Save a theme
hu: Felület mentése

en: Save before quitting?
hu: Mentse kilépés előtt?

en: Save session
hu: Program mentése

en: Save...
hu: Mentés...

en: Scaled
hu: Méretezett

en: Scaled (x:y)
hu: Méretezett (x:y)

en: Select themes with a file selection dialog (or use drag and drop with your file manager and WWW browser).
hu: Felületek kiválasztása fájl-kereső párbeszédablakból (vagy húzd és dobda fájl-kezelőből és web-böngészőből

en: Set
hu: Bekapcsolás

en: Shortcut
hu: Gyorsgomb

en: Show all windows
hu: Minden ablak megjelenítése

en: Show confirm panel
hu: Jóváhagyó panel megjelenítése

en: Show info panel
hu: Infópanel mutatása

en: Show legal panel
hu: Felhasználói adatok megtekintése

en: Show next preview
hu: Következő előkép megjelenítése

en: Skip
hu: Átugrás

en: Solid color
hu: Teli szín

en: Some values are modified.
    Do you want to save them before quitting?
hu: Néhány érték megváltozott.
    Elmentsem a változásoka kilépés előtt?

en: Start with empty menu
hu: Új menü létrehozása

en: Strip suffix of filenames
hu: A fájlok kiterjesztéseinek elhagyása

en: Submenu
hu: Almenü

en: Texture
hu: Textúrák

en: Texture `%s' not yet supported or wrong number of arguments.
    Converting to (solid, black) ...
hu: A `%s' textúra nem támogatott vagy az argumentumszám rossz.
    (Teli fekete) szín használata...

en: Textured gradient
hu: Textúrált színátmenet

en: Theme name
hu: Felület neve

en: This color is used as solid color, if a gradient can't be drawn, or during the pixmap scaling/tiling process.
hu: A szín teli színként jelenik meg, ha az átmenet nem kirajzolható vagy a pixmap kép méretezése, mintázása során.

en: Tiled
hu: Mintázat

en: Type
hu: Típus

en: Unable to display pixmap
    '%s`
    (format not supported).
    See stderr for subsequent messages.
hu: Nem lehet megjeleníteni a
    `%s' pixmap képet.
    További tudnivalók a stderr-ben.

en: Undefined boolean value '%s' converted to true.
hu: A definiálatlan `%s' boolean érték igazra állítva.

en: Update previews
hu: Frissíti a képek előnézetét

en: Upgrade
hu: Frissítés

en: Upgrade wmakerconf-data package via HTTP.
hu: HTTP-ről frissíti a wmakerconf csomagot.

en: Use file browser to select pixmap.
hu: Fájltallózás pixmap kép kiválasztásához.

en: Use one of Window Maker's predefined menus as a starting point.
hu: Új  menüfájl létrehozása előre beállított WindowMaker menüből.

en: Use predefined menu
hu: Előre beállított menü használata

en: Use preview browser to select pixmap.
hu: Képek megtekintése a pixmap kép kiválasztásához.

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Warning
hu: Figyelem

en: Window Maker config file '%s' saved.
hu: WindowMaker konfigurációs fájl elmentve `%s' néven.

en: Window Maker root menu file '%s' saved.
hu: WindowMaker root menüfájl `%s' elmentve.

en: Window Maker's searchpath for pixmaps
hu: A WindowMaker keresési útvonala a pixmap képekhez

en: Wmakerconf homepage
hu: Wmakerconf honlap

en: Workspace
hu: Munkaterület

en: Workspace menu
hu: Munkaterület menüje

en: Yes
hu: Igen

en: is in the new format.
hu: új formátumban legyen.
