Xfce4-settings - en to hu translation catalogue (548 entries)

en: %d MIME type found | %d MIME types found
hu[0]: %d MIME-típus található
hu[1]: %d MIME-típus található

en: %d MIME type selected | %d MIME types selected
hu[0]: %d MIME-típus kiválasztva
hu[1]: %d MIME-típus kiválasztva

en: %g px
hu: %g pont

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
hu: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Minden jog fenntartva.
    
    Írta: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Készült a Gtk+-%d.%d.%d használatával, fut: Gtk+-%d.%d.%d.
    
    A hibákat ezen a címen jelentse: <%s>.

en: (Disabled)
hu: (Tiltva)

en: 1x (no scaling)
hu: 1x (nincs átméretezés)

en: <b><big>Would you like to keep this configuration?</big></b>
hu: <b><big>Megtartja ezeket a beállításokat?</big></b>

en: <b>Connecting Displays</b>
hu: <b>Kijelzők csatlakoztatása</b>

en: <b>Identifying Displays</b>
hu: <b>Kijelzők azonosítása</b>

en: <b>No devices found.</b>
hu: <b>Nem találhatók eszközök.</b>

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
hu: <b>Nincs profil a kiválasztott eszközhöz.</b>

en: <b>Profile Name</b>
hu: <b>Profil neve</b>

en: <b>Profiles</b>
hu: <b>Profilok</b>

en: <b>Use system defaults</b>
hu: <b>A rendszer alapértelmezéseinek használata</b>

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
hu: <big><b>Megváltozott az előzőleg aktív profil</b></big>

en: A profile of this name already exists.
hu: Már létezik egy profil ezzel a névvel.

en: ATI Settings
hu: ATI beállítások

en: A_pplication Shortcuts
hu: Alkalmazás-gyo_rsbillentyűk

en: A_pply
hu: _Alkalmaz

en: Acceleratio_n:
hu: _Gyorsítás:

en: Acceleration _profile:
hu: Gyorsítási _profil:

en: Acceleration t_ime:
hu: Gyorsítási i_dő:

en: Acceptance _delay:
hu: Elf_ogadás késleltetése:

en: Accessibility
hu: Akadálymentesítés

en: Active device in the dialog
hu: Aktív eszköz a párbeszédablakban

en: Adaptive pointer acceleration
hu: Alkalmazkodó mutatógyorsulás

en: Add Color Profile to %s
hu: Színprofil hozzáadása a %s

en: Add Profile to Device
hu: Profil hozzáadása az eszközhöz

en: Add a profile to the currently selected device
hu: Profil hozzáadása a kiválasztott eszközhöz

en: Adjust the system-wide display scaling
hu: A rendszerszintű képernyő-méretezés állítása

en: All Files
hu: Minden fájl

en: All _Settings
hu: Min_den beállítás

en: All files
hu: Minden fájl

en: Allow high _resolution scrolling (experimental)
hu: Nagy _felbontású görgetés engedélyezése (kísérleti)

en: Always
hu: Mindig

en: An unknown error, exit code is %d
hu: Ismeretlen hiba történt, a kilépési kód: %d

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
hu: Az élsimítás javíthatja a képernyőn látható szöveg megjelenését

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Application Chooser Button
hu: Alkalmazásválasztó gomb

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Apply the currently selected display profile.
hu: A jelenleg kiválasztott kijelzőprofil alkalmazása.

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
hu: Biztos, hogy visszaállítja a(z) „%s” csatornát és annak összes tulajdonságát?

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
hu: Biztos, hogy visszaállítja a(z) „%s” tartalomtípust az alapértelmezett értékére?

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
hu: Biztos, hogy visszaállítja a(z) „%s” tulajdonságot?

en: Array
hu: Tömb

en: Assistive _Technologies
hu: _Akadálymentesítés

en: Assistive technologies will be available the next time you login
hu: Az akadálymentesítés elérhető lesz a következő bejelentkezéskor

en: Associate preferred applications with MIME types
hu: Előnyben részesített alkalmazások társítása MIME-típusokhoz

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
hu: Automatikus

en: B_uttons and Feedback
hu: G_ombok és visszajelzés

en: Beha_vior
hu: _Viselkedés

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
hu: Kössön egy gyorsbillentyűt az xfce4-find-cursorhoz, hogy vizuális visszajelzést kapjon az egérmutató jelenlegi helyéről.

en: Blink _delay:
hu: Villogás késl_eltetése:

en: Boolean
hu: Logikai

en: Bounce Keys
hu: Billentyűszűrés

en: Bounce keys
hu: Billentyűszűrés

en: Bounce keys are disabled
hu: A billentyűszűrés letiltva

en: Bounce keys are enabled
hu: A billentyűszűrés engedélyezve

en: Browse the file system
hu: Fájlrendszer tallózása

en: Browse the file system to choose a custom command.
hu: A fájlrendszer tallózása egyéni parancs kiválasztásához.

en: Browse the web
hu: Webböngészés

en: Built-in Webcam
hu: Beépített webkamera

en: Buttons
hu: Gombok

en: Caja File Manager
hu: Caja fájlkezelő

en: Calibrate
hu: Kalibrálás

en: Camera
hu: Fényképezőgép

en: Cancel
hu: Mégse

en: Change la_yout option
hu: Kiosztás beállításának módosítása

en: Channel
hu: Csatorna

en: Choose Application...
hu: Válasszon alkalmazást…

en: Choose Preferred Application
hu: Válasszon alapértelmezett alkalmazást

en: Choose a custom File Manager
hu: Válasszon egyéni fájlkezelőt

en: Choose a custom Mail Reader
hu: Válasszon egyéni levelezőt

en: Choose a custom Terminal Emulator
hu: Válasszon egyéni terminálemulátort

en: Choose a custom Web Browser
hu: Válasszon egyéni webböngészőt

en: Circular scrolling
hu: Körkörös görgetés

en: Claws Mail
hu: Claws levelező

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear filter
hu: Szűrő törlése

en: Click m_ethod:
hu: Kattintási mó_d:

en: Click with 1, 2 or 3 fingers as a left, right, or middle click
hu: Kattintson 1, 2 vagy 3 ujjal a bal, jobb vagy középső kattintáshoz

en: Clockwise
hu: Óra járása szerinti

en: Close
hu: Bezárás

en: Co_mpose key
hu: Ko_mbináló billentyű

en: Color Profiles
hu: Színprofilok

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
hu: Alapértelmezett CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
hu: Alapértelmezett szürke

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
hu: Alapértelmezett RGB

en: Colorspace:
hu: Színtér:

en: Colorspace:
hu: Színtér:

en: Comm_and:
hu: _Parancs:

en: Command
hu: Parancs

en: Compatible Profiles
hu: Kompatibilis profilok

en: Configure pointer device behavior and appearance
hu: Mutatóeszköz viselkedésének és megjelenésének beállítása

en: Configure screen settings and layout
hu: Képernyő-beállítások és -elrendezés megadása

en: Configure...
hu: Beállítás…

en: Could not create the mime dialog.
hu: Nem hozható létre a MIME párbeszédablak.

en: Could not create the settings dialog.
hu: A beállítások párbeszédablak nem hozható létre.

en: Counterclockwise
hu: Óra járásával ellentétes

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create a new display profile.
hu: Új kijelzőprofil létrehozása.

en: Cursor
hu: Kurzor

en: Cursor si_ze:
hu: K_urzorméret:

en: Custom _DPI setting:
hu: Egyéni _DPI beállítás:

en: Customize the look of your desktop
hu: Az asztali környezet megjelenésének személyre szabása

en: DEVICE NAME
hu: ESZKÖZNÉV

en: D_istance:
hu: Tá_volság:

en: De_vice:
hu: _Eszköz:

en: Debian Sensible Browser
hu: Debian környezetérzékeny böngésző

en: Debian X Terminal Emulator
hu: Debian X terminálemulátor

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default Application
hu: Alapértelmezett alkalmazás

en: Default Applications
hu: Alapértelmezett alkalmazások

en: Default Fon_t
hu: _Alapértelmezett betűkészlet

en: Default _Monospace Font
hu: Alapértelmezett _fix-szélességű betűtípus

en: Default:
hu: Alapértelmezett:

en: Define shortcuts for la_unching applications:
hu: _Gyorsbillentyűk megadása alkalmazások indításához:

en: Defines whether GTK dialogs may place widgets such as buttons in the dialog's header bar. Implies in Client Side Decoration. Only affects newly opened dialogs.
hu: Meghatározza, hogy a GTK párbeszédablakok helyezhetnek-e el felületi elemeket, például gombokat, a párbeszédablak címsorában. Ez kliensoldali dekorációt feltételez. Csak az újonnan megnyitott párbeszédablakokat érinti.

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Profile
hu: Profil törlése

en: Delete the currently selected display profile.
hu: A jelenleg kiválasztott kijelzőprofil törlése.

en: Delete the currently selected profile
hu: A kiválasztott profil törlése

en: Desktop icons
hu: Asztali ikonok

en: Device
hu: Eszköz

en: Digital display
hu: Digitális kijelző

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
hu: Ragadós billentyűk kikap_csolása két billentyű megnyomásakor

en: Disable touchpad _while typing
hu: É_rintőtábla letiltása gépelés közben

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Display
hu: Kijelző

en: Display:
hu: Kijelző:

en: Displays
hu: Kijelzők

en: Do _not show this message again
hu: _Ne jelenítse meg újra ezt az üzenetet

en: Do not wait for a window manager on startup
hu: Indításkor ne várjon az ablakkezelőre

en: Do nothing
hu: Ne tegyen semmit

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
hu: Biztos, hogy törli a(z) „%s” megjelenítési profilt?

en: Double
hu: Dupla

en: Double Click
hu: Dupla kattintás

en: Drag and Drop
hu: Fogd és vidd

en: Duratio_n:
hu: Idő_tartam:

en: Edge scrolling
hu: Görgetés a szélen

en: Edit Property
hu: Tulajdonság szerkesztése

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
hu: Billentyűzet-beállítások és alkalmazás-gyorsbillentyűk szerkesztése

en: Edit selected property
hu: Kijelölt tulajdonság szerkesztése

en: Empty
hu: Üres

en: Enable
hu: Engedélyezve

en: Enable _event sounds
hu: Esemény_hangok engedélyezése

en: Enable color management for %s
hu: Színkezelés engedélyezése a(z) %s számára

en: Enable e_ditable accelerators
hu: Szerkeszthető gy_orsbillentyűk engedélyezése

en: Enable header bars in dialo_gs
hu: Címsávok bekapcsolása a párbeszédablakokon

en: Enable hori_zontal scrolling
hu: _Vízszintes görgetés engedélyezése

en: Enable input feedbac_k sounds
hu: Be_vitelt visszajelző hangok engedélyezése

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
hu: Eseményhangok globális engedélyezése vagy letiltása („Canberra” támogatást igényel)

en: Enable the selected profile
hu: A kiválasztott profil engedélyezése

en: Enlightened Terminal Emulator
hu: Enlightened terminálemulátor

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
hu: Adja meg a parancsot, amelyet gyorsbillentyűvel akar kiváltani.

en: Epiphany Web Browser
hu: Epiphany webböngésző

en: Event sounds
hu: Eseményhangok

en: Executable Files
hu: Végrehajtható fájlok

en: Extend
hu: Kiterjesztés

en: Extend down
hu: Kiterjesztés lefelé

en: Extend left
hu: Kiterjesztés balra

en: Extend right
hu: Kiterjesztés jobbra

en: Extend to the right
hu: Kibővítés jobbra

en: Extend up
hu: Kiterjesztés felfelé

en: Failed to add new application "%s"
hu: Nem vehető fel az új alkalmazás: „%s”

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
hu: Nem sikerült csatlakozni az xfconf démonhoz. Ok: %s

en: Failed to create temporary directory
hu: Az átmeneti könyvtár létrehozása sikertelen

en: Failed to display Xfwm4 Settings
hu: Nem sikerült az Xfwm4 beállítások megjelenítése

en: Failed to execute default File Manager
hu: Az alapértelmezett fájlkezelő végrehajtása sikertelen

en: Failed to execute default Mail Reader
hu: Az alapértelmezett levelező végrehajtása sikertelen

en: Failed to execute default Terminal Emulator
hu: Az alapértelmezett terminálemulátor végrehajtása sikertelen

en: Failed to execute default Web Browser
hu: Az alapértelmezett webböngésző végrehajtása sikertelen

en: Failed to extract archive
hu: Az archívum kibontása sikertelen

en: Failed to install theme
hu: A téma telepítése sikertelen

en: Failed to launch shortcut "%s"
hu: Nem indítható a parancsikon: „%s”

en: Failed to open %s for writing
hu: A(z) %s megnyitása írásra sikertelen

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
hu: A(z) „%s” alkalmazás beállítása sikertelen ehhez a MIME-típushoz: „%s”.

en: Failed to set default File Manager
hu: Az alapértelmezett fájlkezelő beállítása sikertelen

en: Failed to set default Mail Reader
hu: Az alapértelmezett levelező beállítása sikertelen

en: Failed to set default Terminal Emulator
hu: Az alapértelmezett terminálemulátor beállítása sikertelen

en: Failed to set default Web Browser
hu: Az alapértelmezett webböngésző beállítása sikertelen

en: File Manager
hu: Fájlkezelő

en: File is too large, installation aborted
hu: A fájl túl nagy, a telepítés megszakítva

en: Find Cursor
hu: Kurzor megkeresése

en: First try to automatically enable a profile:
hu: Először próbáljon automatikusan engedélyezni egy profilt:

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
hu: A TFT vagy LCD képernyőn megjelenő betűkészletek minősége jelentősen javítható a képernyő megfelelő képponton belüli sorrendjének kiválasztásával

en: Fork to the background
hu: Indítás a háttérben

en: Full
hu: Teljes

en: GNOME Terminal
hu: GNOME terminál

en: Galeon Web Browser
hu: Galeon webböngésző

en: General
hu: Általános

en: Graphical Settings Manager for Xfce
hu: Grafikus beállításkezelő az Xfce környezethez

en: Graphical settings editor for Xfconf
hu: Grafikus beállításszerkesztő az Xfconfhoz

en: Half (left-handed)
hu: Fél (balkezes)

en: Hintin_g:
hu: _Hinting:

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Horizontal and Vertical
hu: Vízszintes és függőleges

en: Icons
hu: Ikonok

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
hu: A menüelemek gyorsbillentyűi módosíthatók az egérrel a menüre mutatva és az új gyorsbillentyű-kombináció lenyomásával

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
hu: Ha nem frissíti a profilt a változtatások el fognak veszni a munkamenet újraindításkor vagy egy megjelenítő leválasztásakor illetve csatlakoztatásakor.

en: Import color profile files (*.icc)
hu: Színprofil importálása fájlból (*.icc)

en: Improve keyboard and mouse accessibility
hu: Billentyűzet és egér akadálymentesítésének javítása

en: Install %s theme
hu: %s téma telepítése

en: Int
hu: Egész

en: Int64
hu: 64 bites egész

en: Integer
hu: Egész

en: Invalid helper type "%s"
hu: Érvénytelen segédprogramtípus: „%s”

en: Inverted
hu: Fordított

en: K_eystroke delay:
hu: Billentyűleütés _késleltetése:

en: Keep this configuration
hu: Ezen beállítások megtartása

en: Key_board layout
hu: _Billentyűzetkiosztás

en: Keyboa_rd
hu: Bille_ntyűzet

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Keyboard layout selection
hu: Válasszon billentyűzetkiosztást

en: Konqueror Web Browser
hu: Konqueror webböngésző

en: Laptop
hu: Noteszgép

en: Laptop Screen
hu: Laptopképernyő

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
hu: Az alapértelmezett segédprogram elindítása a TÍPUSHOZ, az elhagyható PARAMÉTERREL, ahol a TÍPUS a következők egyike.

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Le_ft-handed
hu: B_alkezes

en: Left
hu: Balra

en: Links Text Browser
hu: Links szöveges böngésző

en: Locked
hu: Zárolva

en: Lynx Text Browser
hu: Lynx szöveges böngésző

en: MIME Type
hu: MIME-típus

en: Ma_ximum speed:
hu: Maximális _sebesség:

en: Mail Reader
hu: Levelező

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
hu: Számos betűkészlet információkat tartalmaz, amelyek a betűkészlet legjobb kirajzolásához további tanácsokat adnak; válassza ki a beállított betűkészlettel a legszebb eredményt adó lehetőséget

en: Medium
hu: Közepes

en: Menus and Buttons
hu: Menük és gombok

en: Minimal interface to set up an external output
hu: Minimális felület külső kimenet beállításához

en: Mirror
hu: Tükrözés

en: Mirror Displays
hu: Kijelzők tükrözése

en: Mirror Screens
hu: Kijelzők tükrözése

en: Model:
hu: Modell:

en: Monitor %s
hu: %s megfigyelése

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Mouse (relative)
hu: Egér (relatív)

en: Mouse Emulation
hu: Egéremuláció

en: Mouse and Touchpad
hu: Egér és érintőtábla

en: Move currently selected item down by one row
hu: A kiválasztott elem mozgatása egy sorral lejjebb

en: Move currently selected item up by one row
hu: A kiválasztott elem mozgatása egy sorral feljebb

en: Mozilla Browser
hu: Mozilla webböngésző

en: Mozilla Mail
hu: Mozilla levelező

en: Never
hu: Soha

en: New Property
hu: Új tulajdonság

en: New property
hu: Új tulajdonság

en: No
hu: Nem

en: No AT-SPI provider was found on your system
hu: Nem található AT-SPI szolgáltató a rendszeren

en: No application selected
hu: Nincs kiválasztva alkalmazás

en: No command specified
hu: Nincs megadva parancs

en: No helper defined for "%s".
hu: Nincs segédprogram meghatározva ehhez: „%s”.

en: None
hu: Nincs

en: None (right-handed)
hu: Nincs (jobbkezes)

en: None available
hu: Nincs elérhető

en: Not a valid theme package
hu: Nem érvényes témacsomag

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
hu: Ha egy megjelenítési profil törlésre kerül az később nem állítható vissza.

en: Only %s (1)
hu: Csak %s (1)

en: Only %s (2)
hu: Csak %s (2)

en: Only Display 1
hu: Csak az 1. kijelző

en: Only Display 2
hu: Csak a 2. kijelző

en: Only supported on some mice (mostly Logitech) and requires driver support. On supported devices makes scrolling more precise.
hu: Csak bizonyos (leginkább Logitech) egerek esetén támogatott, és illesztőprogram-támogatás szükséges hozzá. Támogatott eszközök esetén pontosabbá teszi a görgetést.

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
hu: Válasszon alkalmazást a(z) <i>%s</i> és más „%s” típusú fájlok megnyitásához:

en: Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME type with: | Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME types with:
hu[0]: Válasszon alkalmazást a(z) <i>%s</i>, más „%s” típusú fájlok és %d egyéb fájltípus megnyitásához:
hu[1]: Válasszon alkalmazást a(z) <i>%s</i>, más „%s” típusú fájlok és %d egyéb fájltípus megnyitásához:

en: Open with...
hu: Megnyitás ezzel…

en: Opera Browser
hu: Opera webböngésző

en: Other Applications
hu: Más alkalmazások

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
hu: Az észlelt monitorfelbontás felülbírálása, ha a betűk túl nagynak vagy túl kicsinek tűnnek

en: PCMan File Manager
hu: PCMan fájlkezelő

en: PCManFM-Qt File Manager
hu: PCManFM-Qt fájlkezelő

en: Pen (absolute)
hu: Toll (abszolút)

en: Perl Scripts
hu: Perl-parancsfájlok

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
hu: Válassza ki az alapértelmezett fájlkezelőt,
    és nyomja meg az OK gombot a folytatáshoz.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
hu: Válassza ki az alapértelmezett levelezőt,
    és nyomja meg az OK gombot a folytatáshoz.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
hu: Válassza ki az alapértelmezett terminálemulátort,
    és nyomja meg az OK gombot a folytatáshoz.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
hu: Válassza ki az alapértelmezett webböngészőt,
    és nyomja meg az OK gombot a folytatáshoz.

en: Please report bugs to <%s>.
hu: A hibákat ide jelentse: <%s>.

en: Pointer Speed
hu: Mutató sebessége

en: Press left mouse button to change the selected application.
hu: Kattintson a kiválasztott alkalmazás módosításához.

en: Preview
hu: Előnézet

en: Primary Display:
hu: Elsődleges kijelző:

en: Print version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: Printer
hu: Nyomtató

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
hu: Jó minőség

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
hu: Gyenge minőség

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
hu: Közepes minőség

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
hu: A tulajdonságnevek csak a következő ASCII karaktereket tartalmazhatják: A-Z, a-z, 0-9, „_”, „-”, „:”, „.”, „,”, „[”, „]”, „{”, „}”, „<” és „>”, valamint elválasztóként a „/”

en: Property names cannot end with a '/' character
hu: A tulajdonságnevek nem végződhetnek „/” karakterre

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
hu: A tulajdonságnevekben nem lehet két vagy több egymást követő „/” karakter

en: Property names must start with a '/' character
hu: A tulajdonságneveknek „/” karakterrel kell kezdődniük

en: Python Scripts
hu: Python-parancsfájlok

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
hu: Az adott TÍPUSÚ alapértelmezett segédprogram lekérdezése, ahol a TÍPUS a következők értékek egyike.

en: Question
hu: Kérdés

en: R_epeat interval:
hu: Ismétlési idő_köz:

en: R_esolution:
hu: _Felbontás:

en: Read your email
hu: E-mail olvasása

en: Recommended Applications
hu: Javasolt alkalmazások

en: Ref_lection:
hu: _Tükrözés:

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Refresh _rate:
hu: F_rissítési sebesség:

en: Rendering
hu: Megjelenítés

en: Repe_at speed:
hu: _Ismétlési sebesség:

en: Replace running xsettings daemon (if any)
hu: Futó xsettings démon cseréje (ha van)

en: Reset selected property
hu: Kijelölt tulajdonság visszaállítása

en: Reset to Default
hu: Alapértelmezés visszaállítása

en: Reset to Defaults
hu: Alapértelmezések visszaállítása

en: Reset to _Defaults
hu: Alapértelmezések _visszaállítása

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
hu: A csatorna visszaállítása véglegesen törli az egyéni beállításokat.

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
hu: A tulajdonság visszaállítása véglegesen törli az egyéni beállításokat.

en: Resolution:
hu: Felbontás:

en: Restore num l_ock state on startup
hu: Num l_ock állapotának visszaállítása indításkor

en: Restore the previous configuration
hu: Korábbi beállítások visszaállítása

en: Reverse scroll d_irection
hu: Görgetési irány megf_ordítása

en: Ri_ght-handed
hu: J_obbkezes

en: Right
hu: Jobbra

en: Ro_tation:
hu: Elf_orgatás:

en: Rodent File Manager
hu: Rodent fájlkezelő

en: Ruby Scripts
hu: Ruby-parancsfájlok

en: SOCKET ID
hu: FOGLALATAZONOSÍTÓ

en: Save
hu: Mentés

en: Scanner
hu: Lapolvasó

en: Scrolling
hu: Görgetés

en: Scrolling _mode:
hu: Görgetési _mód:

en: Select Application
hu: Válasszon alkalmazást

en: Select ICC Profile File
hu: ICC profilfájl kiválasztása

en: Select a default font
hu: Válasszon alapértelmezett betűkészletet

en: Select a default monospace font
hu: Válassza ki az alapértelmezett fix szélességű betűkészletet

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
hu: Válasszon ki egy kijelzőt a tulajdonságainak megváltoztatásához; húzza az elhelyezkedésének átrendezéséhez.

en: Select an Application
hu: Válasszon egy alkalmazást

en: Select application
hu: Válasszon alkalmazást

en: Select command
hu: Válasszon parancsot

en: Selected output not disabled
hu: A kijelölt kimenet nem kapcsolható ki

en: Sensitivit_y:
hu: Érzéke_nység:

en: Set color profiles
hu: Színprofilok beállítása

en: Set matching <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 theme</a> if there is one
hu: Megfelelő <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 téma</a> beállítása, ha van olyan

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
hu: A kiválasztott eszköz gyorsításának és érzékenységének alapértelmezettre állítása

en: Setti_ngs
hu: Beállítások

en: Settings
hu: Beállítások

en: Settings Editor
hu: Beállításszerkesztő

en: Settings Manager
hu: Beállításkezelő

en: Settings dialog to show
hu: Megjelenítendő beállítóablak

en: Settings manager socket
hu: Beállításkezelő foglalat

en: Shell Scripts
hu: Shell-parancsfájlok

en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

en: Shortcut Command
hu: Gyorsbillentyű-parancs

en: Shortcut:
hu: Gyorsbillentyű:

en: Show _blinking
hu: Vill_ogás megjelenítése

en: Show detailed information about the selected profile
hu: Részletes információk megjelenítése a kiválasztott profilról

en: Show dialog
hu: Párbeszéd megjelenítése

en: Show images in _menus
hu: Képek megjelenítése a _menükben

en: Show images on _buttons
hu: Képek megjelenítése a _gombokon

en: Show location of pointer on keypress
hu: A mutató helyének megjelenítése gombnyomáskor

en: Show popup windows to identify displays
hu: Felugró ablakok megjelenítése a kijelzők azonosításához

en: Size
hu: Méret

en: Slight
hu: Enyhe

en: Slow Keys
hu: Lassú billentyűk

en: Slow keys
hu: Lassú billentyűk

en: Slow keys are disabled
hu: A lassú billentyűk letiltva

en: Slow keys are enabled
hu: A lassú billentyűk engedélyezve

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
hu: Adja meg az Xfce alapértelmezett fájlkezelőjeként
    használandó alkalmazást:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
hu: Adja meg az Xfce alapértelmezett levelezőjeként
    használandó alkalmazást:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
hu: Adja meg az Xfce alapértelmezett terminálemulátoraként
    használandó alkalmazást:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
hu: Adja meg az Xfce alapértelmezett webböngészőjeként
    használandó alkalmazást:

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
hu: Megjelenjenek-e ikonok a menüelemek mellett

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
hu: Adja meg, hogy megjelenjenek-e ikonok a gombokon a szöveg mellett

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
hu: Adja meg, hogy egérkattintás és más felhasználói bevitel hatására hallatsszanak-e eseményhangok

en: Specify whether or not the text cursor blinks
hu: Adja meg, hogy a szövegkurzor villogjon-e

en: St_yle
hu: Stíl_us

en: Standard Space
hu: Szabványos színtér

en: Start With Session
hu: Indítás a munkamenettel

en: Status
hu: Állapot

en: Sticky Keys
hu: Ragadós billentyűk

en: Sticky keys
hu: Ragadós billentyűk

en: Sticky keys are disabled
hu: A ragadós billentyűk letiltva

en: Sticky keys are enabled
hu: A ragadós billentyűk engedélyezve

en: String
hu: Karakterlánc

en: Sub-_pixel order:
hu: Képp_onton belüli sorrend:

en: Supported ICC profiles
hu: Támogatott ICC profilok

en: TYPE [PARAMETER]
hu: TÍPUS [PARAMÉTER]

en: T_ouchpad
hu: É_rintőtábla

en: Tab_let
hu: Rajztáb_la

en: Tap touchpad to clic_k
hu: _Koppintás az érintőtáblán a kattintáshoz

en: Television
hu: Televízió

en: Terminal Emulator
hu: Terminálemulátor

en: Test Profile
hu: Tesztprofil

en: Test profile:
hu: Tesztprofil:

en: Text
hu: Szöveg

en: Text next to icons
hu: Szöveg az ikonok mellett

en: Text under icons
hu: Szöveg az ikonok alatt

en: Th_reshold:
hu: _Küszöbérték:

en: The Xfce Settings Daemon
hu: Az Xfce beállításkezelő démon

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hu: Az Xfce fejlesztőcsapata. Minden jog fenntartva.

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
hu: A billentyűleütések között ennyi időnek kell eltelnie ezredmásodpercben

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
hu: A billentyűleütés elfogadásáig ennyi időnek kell eltelnie ezredmásodpercben

en: The command may not be empty.
hu: A parancs nem lehet üres.

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
hu: A mappák tartalmának tallózása az alapértelmezett fájlkezelővel fog történni.

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
hu: E-mail-címekre kattintva az alapértelmezett levelező nyílik meg levélíráshoz.

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
hu: A parancssori környezetet igénylő parancsok futtatásához az alapértelmezett terminálemulátor nyílik meg.

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
hu: A hiperhivatkozások és a súgótartalmak az alapértelmezett webböngészővel fognak megjelenni.

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
hu: Késleltetés ezredmásodpercben a kurzor egymást követő villogásai között

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
hu: A mutató sebességének növelése az egér mozgatásakor ezzel a tényezővel

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
hu: A következő TÍPUSOK támogatottak a --launch és --query parancsoknál:
    
      WebBrowser       - Az alapértelmezett webböngésző.
      MailReader       - Az alapértelmezett levelező.
      FileManager      - Az alapértelmezett fájlkezelő.
      TerminalEmulator - Az alapértelmezett terminálemulátor.

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
hu: Az utolsó aktív kimenet nem kapcsolható ki, a rendszer használhatatlanná válna.

en: The maximum pointer speed after acceleration
hu: A mutató maximális sebessége gyorsítás után

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
hu: Az egérmutató nem mozgatható ennél a távolságnál messzebb két kattintás között, hogy azok dupla kattintásnak számítsanak

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
hu: A mutatónak ennyi képpontot kell mozognia a húzási művelet megkezdéséhez

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
hu: A mutatónak rövid idő alatt ennyi képpontot kell mozognia a gyorsulás megkezdéséhez

en: The previous configuration will be restored in <b>%i seconds</b> if you do not reply to this question.
hu: Az előző beállítást helyreállítjuk <b>%i másodpercen</b> belül, ha nem válaszolod meg ezt a kérdést.

en: The previous configuration will be restored in <b>10 seconds</b> if you do not reply to this question.
hu: Az előző beállítások <b>10 másodperc </b> múlva helyre lesznek állítva, ha nem válaszolja meg ezt a kérdést.

en: The primary display can be configured to show:
hu: Az elsődleges kijelző beállítható, hogy ezeket jelenítse meg:

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
hu: A maximális mutatósebesség elérése ennyi lépésben

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
hu: Billentyűleütések előállításának sebessége billentyű lenyomva tartásakor

en: The root element ('/') is not a valid property name
hu: A gyökérelem („/”) nem érvényes tulajdonságnév

en: The system defaults will be restored next time you log in.
hu: A rendszer alapértelmezései a következő bejelentkezéskor lesznek visszaállítva.

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
hu: A lenyomott billentyű ennyi ezredmásodperc után kezd ismételni

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
hu: Az ismételt mozgási események közötti idő ezredmásodpercben

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
hu: Az első billentyűlenyomás és az első ismételt mozgási esemény közti idő ezredmásodpercben

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
hu: A maximális sebesség elérése ennyi idő alatt, ezredmásodpercben

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
hu: Ez a betűkészlet lesz az alapértelmezett a felhasználói felület szövegének rajzolásakor

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
hu: Ez lesz az alapértelmezett fix-szélességű betűtípus, pl. a terminál emulátorokban.

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
hu: Ez eltávolítja az egyéni MIME-társítást és helyreállítja a rendszerszintű alapértelmezést.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
hu: Ez minden gyorsbillentyűt visszaállít az alapértelmezett értékére. Valóban ezt szeretné?

en: Ti_me:
hu: I_dő:

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
hu: A véletlen billentyűleütések elkerülése érdekében a lassú billentyűk szolgáltatása megköveteli a billentyű elfogadása előtt a megadott minimális ideig való lenyomva tartását.

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
hu: A véletlen billentyűismétlések elkerülése érdekében a billentyűszűrés minimális késleltetést kényszerít ki a billentyűleütések között.

en: Toggles between adaptive and flat acceleration profile. Adaptive takes the current speed of the device into account when deciding on acceleration. Custom acceleration profile is not supported via xfce4-settings.
hu: Az alkalmazkodó és az egyenletes gyorsulásprofil között vált. Az alkalmazkodó profil figyelembe veszi az eszköz jelenlegi sebességét, amikor a gyorsulásról dönt. Az xfce4-settings nem támogatja az egyéni gyorsulásprofilokat.

en: Trac_king mode:
hu: Kö_vetési mód:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
hu: Ennyi ezredmásodpercen belüli két egérkattintás dupla kattintásnak számít

en: Two-finger scrolling
hu: Kétujjas görgetés

en: Type
hu: Típus

en: Type '%s --help' for usage.
hu: Segítségért adja ki az „%s --help” parancsot.

en: Typing Settings
hu: Gépelési beállítások

en: Unable to initialize GTK+.
hu: A GTK+ előkészítése sikertelen.

en: Unable to launch the proprietary driver settings
hu: A zárt illesztőprogram beállítója nem indítható

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
hu: Nem kérdezhető le a használt RandR kiterjesztés verziója

en: Unable to start "%s"
hu: Nem indítható: „%s”

en: Unable to start the Xfce Display Settings
hu: Az Xfce kijelzőbeállítások nem indítható

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown format, only archives and directories are supported
hu: Ismeretlen formátum, csak archívumok és könyvtárak támogatottak

en: Unsigned Int
hu: Előjel nélküli egész

en: Unsigned Int64
hu: Előjel nélküli 64 bites egész

en: Update Display Profile
hu: Megjelenítési profil frissítése

en: Update an existing profile.
hu: Létező profil frissítése.

en: Update changed display profile '%s'?
hu: Frissíti a megváltozott „%s” megjelenítési profilt?

en: Use _bounce keys
hu: Billentyűszűrés _használata

en: Use _startup notification
hu: _Indítási értesítés használata

en: Use a c_ustom command:
hu: _Egyéni parancs használata:

en: Use a custom application which is not included in the above list.
hu: Egyéni alkalmazás használata, amely nincs a fenti listában.

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
hu: Egyéni parancs használata a fenti alkalmazáslistából el nem érhető alkalmazáshoz.

en: Use bottom areas as left, middle or right buttons
hu: Alsó területek használata bal, középső vagy jobb gombokként

en: Use slow _keys
hu: _Lassú billentyűk használata

en: Use the command line
hu: Parancssor használata

en: User Set
hu: Felhasználói beállítás

en: Value
hu: Érték

en: Variant
hu: Változat

en: Vendor:
hu: Gyártó:

en: Version information
hu: Verzióinformációk

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Vertical BGR
hu: Függőleges BGR

en: Vertical RGB
hu: Függőleges RGB

en: W3M Text Browser
hu: W3M szöveges böngésző

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning: this icon theme has no cache file. You can create this by running <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> in a terminal emulator.
hu: Figyelem: ez az ikontéma nem tartalmaz cache fájlt. Létrehozhat egyet a következő patancs futtatásával <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> egy terminál emulátorban.

en: Warning: this icon theme is incomplete. It only provides a base set of icons from which other themes can inherit.
hu: Figyelmeztetés: ez az ikontéma nem teljes. Csak egy alap ikonkészletet biztosít, melyet más témák megörökölhetnek.

en: Warning: this icon theme is incomplete. Some icons will be missing.
hu: Figyelmeztetés: ez az ikontéma nem teljes. Egyes ikonok hiányozni fognak.

en: Web Browser
hu: Webböngésző

en: Webcam
hu: Webkamera

en: When a display is connected
hu: Ha csatlakoztatnak egy kijelzőt

en: When a display is connected:
hu: Ha csatlakoztatnak egy kijelzőt:

en: When a display is disconnected
hu: Ha eltávolítanak egy kijelzőt

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
hu: A módosítóbillentyűket (például: Ctrl, Alt, Shift) nem kell lenyomva tartani, amikor normális esetben több billentyű egyidejű lenyomása lenne szükséges, azaz a kombinációkat alkotó billentyűk egymás után is lenyomhatók.

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
hu: Az egérmutató a billentyűzet számmezejének segítségével lesz irányítható.

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a munkamenet-kezelő elindítja a képernyő-olvasáshoz és -nagyításhoz szükséges alkalmazásokat.

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
hu: A módosítóbillentyűk (például: Ctrl, Alt, Shift) lenyomott állapotban maradnak az ismételt megnyomásukig

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
hu: Egy billentyű lenyomva tartásakor ugyanaz a karakter ismétlődik újra és újra

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
hu: A Ragadós billentyűk szolgáltatás kikapcsolása két billentyű egyidejű lenyomásakor

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
hu: Az egérmutató a billentyűzet számmezejének segítségével lesz irányítható

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
hu: Ha ki van választva, akkor a görgő az ellentétes irányba fog működni

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
hu: Az érintőtábla letiltása a billentyűzet használatakor

en: Workspace %d
hu: %d. munkaterület

en: X Terminal
hu: X terminál

en: Xfce Panel
hu: Xfce panel

en: Xfce Settings Daemon
hu: Xfce beállításkezelő démon

en: Xfce Terminal
hu: Xfce terminál

en: Xfe File Manager
hu: Xfe fájlkezelő

en: Yes
hu: Igen

en: Your compositor does not seem to support the wlr-output-management protocol
hu: A kompozitora nem támogatja a wlr-output-management protokollt

en: _Acceleration delay:
hu: Gy_orsítás késleltetése:

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: _Advanced
hu: _Speciális

en: _Behavior
hu: _Viselkedés

en: _Browse...
hu: _Tallózás…

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Devices
hu: _Eszközök

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Enable anti-aliasing
hu: Élsi_mítás engedélyezése

en: _Enable assistive technologies
hu: Akadálymentesítés _engedélyezése

en: _Enable key repeat
hu: Billentyűis_métlés engedélyezése

en: _Filter:
hu: _Szűrő:

en: _Fonts
hu: Betűkés_zletek

en: _General
hu: Általán_os

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Icons
hu: I_konok

en: _Import
hu: _Importálás

en: _Keyboard model
hu: _Billentyűzetmodell

en: _Layout
hu: Elren_dezés

en: _Lock sticky keys
hu: Ragadós billentyűk _zárolása

en: _Mirror displays
hu: Kijelzők _tükrözése

en: _Monitor
hu: _Megfigyelés

en: _Mouse
hu: _Egér

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Other...
hu: _Egyéb…

en: _Others
hu: _Egyebek

en: _Property:
hu: T_ulajdonság:

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Repeat delay:
hu: Ismétlés _késleltetése:

en: _Reset
hu: _Visszaállítás

en: _Reset Channel
hu: _Csatorna visszaállítása

en: _Reset to Defaults
hu: _Alapértelmezések visszaállítása

en: _Rotation:
hu: Elf_orgatás:

en: _Scale:
hu: _Méretezés:

en: _Test area:
hu: _Tesztterület:

en: _Theme
hu: Té_ma

en: _Type:
hu: _Típus:

en: _Update
hu: _Frissítés

en: _Update '%s'
hu: „%s” _frisítése

en: _Use mouse emulation
hu: Egérem_uláció használata

en: _Use sticky keys
hu: _Ragadós billentyűk használata

en: _Utilities
hu: Segé_dprogramok

en: _Value:
hu: É_rték:

en: _Window Scaling
hu: _Ablakméretezés

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
hu: segítő;technológiák;kulcsok;ragadás;ugrálás;emuláció;képernyőolvasók;nagyítók;a11y;akadálymentesítés;i18n;nemzetköziesítés;AT-SPI;

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
hu: szín;beállítások;kezelés;kijelzők;képernyők;monitorok;nyomtatók;webkamera;webkamerák;lapolvasók;szkennerek;

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
hu: vezérlés;panel;központ;rendszer;beállítások;testreszabás;hardver;

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
hu: kijelző;megjelenítő;beállítások;képernyő;felbontás;frissítés;képarány;elforgatás;külső;projektorok;monitorok;LCD;CRT;HiDPI;

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
hu: fájl;típus;bővítmény;összerendelés;hozzárendelés;társítás;megnyitás;webböngésző;levelezőprogram;fájlkezelő;terminálemulátor;

en: msec
hu: ms

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
hu: numlock;billentyűzet;kiosztás;gyorsbillentyűk;

en: pixels/sec
hu: képpont/mp

en: registry;regedit;configuration file;
hu: regisztrációs adatbázis;regedit;konfigurációs fájl;beállítófájl;

en: reset
hu: visszaállítás

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
hu: beállítások;gombok;görgetés;irány;mutató;sebesség;dupla kattintás;téma;görgő;

en: start monitoring channel "%s"
hu: „%s” csatorna figyelésének megkezdése

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
hu: témák;felhasználói felület;stílusok;ikonok;betűkészletek;élsimítás;hinting;alpixel;részpixel;megjelenítés;ClearType;DPI;RGB;BGR;hívóbetűk;gyorsbillentyűk;esemény;hangok;ablak-méretezés;HiDPI;Retina kijelző;
