engrampa 1.25.0 - en to hy translation catalogue (328 entries)

en: %s Properties
hy: %s Հատկություններ

en: - Create and modify an archive
hy: - Ստեղծել և փոփոխոլ արխիվը

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
hy: <i><b>Տեղեկացում։</b> գաղտնաբառը օգտագործվում է ընթացիկ արխիվին ավելացվող ֆայլերի գաղտնագրման և դուրս բերվող ֆայլերի վերծանման համար։ Արխիվը փակելիս նշանաբառը ոչնչացվում է </i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
hy: <span weight="bold" size="larger">Գաղտնաբառը պահանջեց</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
hy: "%s" անվամբ ֆայլ արդեն գոյություն ունի 
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
hy: "%s" անվամբ պանակ արդեն գոյություն ունի
    
    %s

en: ARCHIVE
hy: ԱՐԽԻՎ

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Add Files
hy: Ավելացնել ֆայլերը

en: Add Folder
hy: Ավելացնել Թղթապանակ

en: Add a Folder
hy: Ավելացնել պանակ

en: Add a _Folder…
hy: Ավելացնել _Թղթապանակը․․․

en: Add a folder to the archive
hy: Արխիվին ավելացնել պանակ

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
hy: Ավելացնել ֆայլերը հարցնելով արխիվի անունը և ծրագրից դուրս գալ

en: Add files to an archive
hy: Ֆայլերն ավելացնել արխիվ

en: Add files to the archive
hy: Ֆայլերը ավելացնել արխիվ

en: Add files to the specified archive and quit the program
hy: Ավելացնել ֆայլեր մասնավորեցված արխիվին և ծրագրից դուրս գալ

en: Add only if _newer
hy: Ավելացնել միայն, եթե ավելի նոր է

en: Adding file:
hy: Ֆայլերի ավելացում

en: Adding files to "%s"
hy: Ֆայլերի ավելացում "%s"

en: All Files
hy: Բոլոր Ֆայլերը

en: All Supported Files
hy: Բոլոր Աջակցված ֆայլերը

en: All archives
hy: Բոլոր արխիվները

en: All files
hy: Բոլոր ֆայլերը

en: Allows to create and extract archives
hy: Թույլ է տալիս ստեղծել և արդյունահանել արխիվներ

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
hy: Արխիվի Կառավարիչ  MATE աշխատասեղանի միջավայրի համար

en: An error occurred while adding files to the archive.
hy: Ֆայլերը արխիվ ավելացելիս սխալ է կատարվել

en: An error occurred while deleting files from the archive.
hy: Ֆայլերը արխիվից ոչնչացնելիս սխալ է կատարվել

en: An error occurred while extracting files.
hy: Ֆայլերը բացելիս սխալ է կատարվել

en: An error occurred while loading the archive.
hy: Արխիվը բեռնելիս սխալ է կատարվել

en: An error occurred while saving the archive.
hy: Տեղի է ունեցել սխալ մինչ արխիվի պահպանումը։

en: An error occurred while testing archive.
hy: Արխիվը ստուգելիս սխալ է կատարվել

en: An error occurred.
hy: Սխալ է տեղի ունեցել.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
hy: Մեկ այլ թղթապանակ նույն անունով արդեն գոյություն ունի "%s".

en: Application does not accept documents on command line
hy: Ծրագիրը փաստաթուղթ չի ընդունում հրամանի տողում

en: Archive Manager
hy: Արխիվի մենեջեր

en: Archive created successfully
hy: Արխիվը հաջողությամբ ստեղծվել է

en: Archive not created
hy: Արխիվը կերտված չէ

en: Archive not found
hy: Արխիվը չի գտնվել

en: Archive size:
hy: Արխիվի չափսը

en: Archive type not supported.
hy: Արխիվի տեսակը աջակցում չունի

en: By Extension
hy: Ըստ Երկարաձգման

en: C_reate
hy: Ս_տեղծել

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hy: Չի հաջողվել անցկացնել փաստաթղթի URI–ները աշխատաքային սեղանի մուտքի 'Type=Link'–ին

en: Close the current archive
hy: Փակել ընթացիկ արխիվը

en: Close the folders pane
hy: Փակել թղթապանակների վահանակը

en: Command _Line Output
hy: Հրահանգների _գծի հաղորդագրությունը

en: Command exited abnormally.
hy: Հրահանգը

en: Command not found.
hy: Չի հաղոջվում գտնել հրահանգը

en: Compress
hy: Սեղմել

en: Compress...
hy: Սեղմել․․․

en: Compression level
hy: Սեղմման մակարդակ

en: Compression ratio:
hy: Սեղմման աստիճանը

en: Content size:
hy: Բովանդակության չափսը

en: Contents
hy: Բովանդակություն

en: Copy the selection
hy: Ընտրված հատվածը պատճենել

en: Copying the extracted files to the destination
hy: Պատճենահանել արտահանված ֆայլերը նախատեսված տեղում

en: Copying the files to add to "%s"
hy: Պատճենահանելով ֆայլերը ավելացնել %s"

en: Could not add the files to the archive
hy: Չի հաղոջվում ֆայլերը ավելացնել արխիվ

en: Could not create the archive
hy: Չի հաջողվում կերտել արխիվ

en: Could not create the destination folder: %s.
hy: Չի հաղոջվում կերտել նշանակման վայրի պանակը %s.

en: Could not delete the old archive.
hy: Անկարող է ոչնչացնել հին արխիվը

en: Could not display help
hy: Չի հաղոջվում պատկերել ձեռնարկը

en: Could not display the folder "%s"
hy: Չի հաղոջվում պատկերել պանակը "%s"

en: Could not find the volume: %s
hy: Չհաջողվեց գտնել ծավալը: %s

en: Could not open "%s"
hy: Չի հաղոջվում բացել "%s"

en: Could not open this file type
hy: Չհաջողվեց բացել այս տիպի ֆայլ

en: Could not perform the operation
hy: Չի հաղոջվում կատարել գործողությունը

en: Could not rename the file
hy: Չի հաղոջվում վերանվանել ֆայլը

en: Could not rename the folder
hy: Չի հաղոջվում վերանվանել պանակը

en: Could not save the archive "%s"
hy: Չի հաղոջվում պահել արխիվը "%s"

en: Create _Archive
hy: Կերտել _արխիվ

en: Create _Folder
hy: Կերտել _պանակ

en: Create a compressed archive with the selected objects
hy: Ստեղծել սեղմված արխիվ ընտրված առարկաների հետ

en: Create a new archive
hy: Կերտել նոր արխիվ

en: Create and modify an archive
hy: Կերտել և մոդիֆիկացնել արխիվը

en: Create destination folder without asking confirmation
hy: Կերտել նշանակման վայրի պանակ առանց հաստատում խնդրելու

en: Creating "%s"
hy: Ստեղծում "%s"

en: Cu_t
hy: Կտրել

en: Cut the selection
hy: Ընտրված հատվածը կտրել

en: Decompressing archive
hy: Արխիվի հակասեղմում

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
hy: Նախնական պանակ '--add' և '--extract' հրահանգները օգտագործելու համար

en: Default volume size
hy: Հիմնական ուժգնության չափ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Delete the selection from the archive
hy: Ընտրված հատվածը արխիվից ոչնչացնել

en: Deleting files from "%s"
hy: "%s"֊ից ֆայլի ջնջում

en: Deleting files from archive
hy: Ֆայլերը արխիվից ոչնչացնել

en: Dese_lect All
hy: Հակա_ընտրել ամբողջը

en: Deselect all files
hy: Հակաընտրել բոլոր ֆայլերը

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
hy: Նշանակման վայրի պանակը "%s" գոյություն չունի 
    
    Դուք ցանկանու՞մ եք կերտել այն

en: Disable connection to session manager
hy: Անջատել ենթահամակարգի կառավարչի հետ կապը

en: Display path
hy: Ցուցադրել ուղին

en: Display size
hy: Ցուցադրել չափը

en: Display the Engrampa Manual
hy: Պատկերել Ֆայլ Ռոլեր ձեռնարկը

en: Display the Path column in the main window.
hy: Ցուցադրել Ուղի սյունը հիմնական պատուհանում:

en: Display the Size column in the main window.
hy: Ցուցադրել Չափ սյունը հիմնական պատուհանում:

en: Display the Time column in the main window.
hy: Ցուցադրել Ժամանակ սյունը հիմնական պատուհանում:

en: Display the Type column in the main window.
hy: Ցուցադրել Տիպ սյունը հիմնական պատուհանում:

en: Display time
hy: Ցուցադրել ժամանակը

en: Display type
hy: Ցուցադրել տեսակը

en: Do not e_xtract older files
hy: Հին ֆայլերը դուրս չբերել

en: Do not overwrite newer files
hy: Չվերագրանցեք ավելի նոր ֆայլերը

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
hy: Դուք ցանկանու՞մ եք ավելացնել այս ֆայլը ընթացիկ արխիվին կամ բացել այն որպես նոր արխիվ

en: Do you want to create a new archive with these files?
hy: Դուք ցանկանու՞մ եք նոր արխիվ կերտել այս ֆայլերով

en: E_xclude files:
hy: Բ_ացառել ֆայլեր

en: Editors
hy: Խմբագրիչներ

en: Encrypt the archive header
hy: Encrypt արխիվային վերնագիր

en: Engrampa
hy: Ֆայլ Ռոլեր

en: Engrampa Archive Manager
hy: Engrampa Արխիվային Կառավարիչ

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hy: Engrampa տարածվում է այն հույսով, որ օգտակար կլինի, բաըց ԱՌԱՆՑ ՈՐԵՎԷ ԵՐԱՇԽԻՔՆԵՐԻ; բացակայում են նույնիսկ ՎԱՃԱՌՔԻ ՀՆԱՐԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ, ԲԱՎԱՐԱՐ ՈՐԱԿԸ կամ ՈՐՈՇ ՆՊԱՏԱԿՈՎ ԿԻՐԱՌԵԼԻՈՒԹՅՈՒՆԸ։ Մանրամասները տեսեք GNU համընդհանուր հանրային արտոնագրի մեջ։

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hy: Engrampa ազատ ծրագրային ապահովում է, դուք կարող եք վերաբաշխել և/կամ ձևափոխել այն՝ համաձայն GNU Համընդհանուր Հանրային Արտոնագրի պայմանների, ինչպես հրապարակվել է Ազատ Ծրագրային Ապահովության Հիմնադրամում, կամ տարբերակ 2 լիցենզիայի, կամ (ձեր ընտրությամբ) ցանկացած ավելի ուշ տարբերակը։

en: Enter the password for the archive '%s'.
hy: Մուտքագրեք գաղտնաբառը արխիվի համար '%s'.

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
hy: Բացառել այն պանակները որոնք սիմվոլիկ հղում_ներ են

en: Extension(s)
hy: Երկարաձգում(ներ)

en: Extract
hy: Դուրս բերում

en: Extract Here
hy: Բացել այստեղ

en: Extract To...
hy: Բացել այնտեղ…

en: Extract archive
hy: Բացել արխիվը

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
hy: Արխիվները բացել պահանջելով նշանակման պանակը և ծրագրից դուրս գալ

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
hy: Բացել արխիվը դեպի մասնավորեցված պանակ և ծրագրից դուրս գալ

en: Extract files from the archive
hy: Ֆայլերը բացել արխիվից

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
hy: Բացել արխիվների բովանդակությունը արխիվային թղթապանակի մեջ և ծրագրից դուրս գալ

en: Extract the selected archive
hy: Բացել ընտրված արխիվը

en: Extract the selected archive to the current position
hy: Բացել ընտրված արխիվը ընթացիկ դիրքում

en: Extracting file:
hy: Ֆայլերը բացել

en: Extracting files from "%s"
hy: Բացել ֆայլերը "%s"֊ից

en: Extraction completed successfully
hy: Դուրս քաշումը հաջողությամբ ավարտել է

en: Extraction not performed
hy: Դուրս բերումը չի իրականացվել

en: FILE
hy: ՖԱՅԼ

en: FOLDER
hy: ՖՈԼԴԵՐ

[ctx: File]
en: Date Modified
hy: Ամսաթիվը փոփոխված է

[ctx: File]
en: Location
hy: Տեղակայություն

[ctx: File]
en: Name
hy: Անուն

[ctx: File]
en: Name:
hy: Անուն։

[ctx: File]
en: New
hy: Նոր

[ctx: File]
en: Save
hy: Պահպանել

[ctx: File]
en: Size
hy: Չափս

[ctx: File]
en: Type
hy: Տիպ

en: File Format
hy: Ֆայլի Ձևաչափ

en: File _Format: %s
hy: Ֆայլի  _Ձևաչափ: %s

en: File format not recognized
hy: Ֆայլի ֆորմատ չի ճանաչվել

en: File is not a valid .desktop file
hy: Ֆայլը վավեր չէ .աշխատանքային սեղան ֆայլ

en: File not found.
hy: Ֆայլը չի գտնվել․

en: Find:
hy: Գտնել։

en: Find…
hy: Որոնել․․․

en: Folder
hy: Թղթապանակ

en: Folders
hy: Թղթապանակներ

en: Getting the file list
hy: Ստանալ ֆայլերի ցուցակը

en: Go to the home location
hy: Գնալ դեպի սեփական տուն տեղակայությունը

en: Go to the next visited location
hy: Գնալ դեպի այն տեղակայությունը, որը այցելել եք հաջորդը

en: Go to the previous visited location
hy: Գնալ դեպի նախորդ այցելած տեղակայությունը

en: Go up one level
hy: Մեկ մակարդակ վերև գնալ

en: How to sort files
hy: Ինչպես սորտավորել ֆայլերը

en: Include _files:
hy: Ներառել _ֆայլեր։

en: Information about the program
hy: Տեղեկատվություն ծրագրի մասին

en: Last Output
hy: Վերջին հաղորդագրությունը

en: Last modified:
hy: Վերջին անգամ փոփոխված։

en: List Mode
hy: Ցանկ Ռեժիմ

en: List of applications entered in the Open file dialog and not associated with the file type.
hy: Դիմումների ցանկը ընդունված է բաց ֆայլի երկխոսության վրա և ոչ թե կապված ֆայլի տեսակի հետ։

en: Load Options
hy: Բեռնման տարբերակներ

en: Loading "%s"
hy: Բեռնվում "%s"

en: Location
hy: Տեղակայություն

en: Location:
hy: Տեղադրությունը։

en: MB
hy: ՄԲ

en: Max history length
hy: Պատմության առավելագույն երկարություն

en: Max number of items in the Open Recents menu.
hy: Բաց Վերջին ընտրացանկում առավելագույն տարրերի թիվը։

en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
hy: "%s" անունը անվավեր է, քանի որ այն պարունակում է առնվազն մեկ հետևյալ նշաններից․ %s, խնդրում ենք մուտքագրել այլ անուն։

en: Name column width
hy: Անունը սյունակի լայնությունը

en: New name is the same as old one, please type other name.
hy: Նոր անունը նույնն է, ինչպես հին մեկը, խնդրում ենք մուտքագրել այլ անուն.

en: New name is void, please type a name.
hy: Նոր անունը դատարկ է , խնդրում եմ մուտքագրել անունը:

en: New…
hy: Նոր․․․

en: Not a launchable item
hy: Չգործարկվող տարր

en: Number of files:
hy: Ֆայլերի համարները

en: Open
hy: Բաց

en: Open _Recent
hy: Բացել _Վերջինը

en: Open a recently used archive
hy: Բացել վերջերս օգտագործված արխիվը

en: Open archive
hy: Բացել արխիվը

en: Open selected files with an application
hy: Ընտրված ֆայլերը բացել կիրառական ծրագրով

en: Open the selected file
hy: Բացել ընտրված ֆայլը

en: Open the selected folder
hy: Բացել ընտրված թղթապանակը

en: Open…
hy: Բացել․․․

en: Over_write existing files
hy: Գո_յություն ունեցող ֆայլերը կրկին գրել

en: Overwrite existing files
hy: Վերագրանցել գոյություն ունեցող ֆայլերը

en: Pass_word…
hy: Գաղտ_նաբառ․․․

en: Password
hy: Գաղտնաբառ

en: Paste Selection
hy: Ընտրված հատվածը զետեղել

en: Paste the clipboard
hy: Զետեղել

en: Please use a different name.
hy: Խնդրվում է օգտագործել այլ անուն

en: Please wait…
hy: Խնդրում ենք սպասել ...

en: Re-crea_te folders
hy: Վերստեղծել թղթապանակը

en: Reading "%s"
hy: Ընթերցում "%s"

en: Recompressing archive
hy: Վերասեղմել արխիվը

en: Recreate the folders stored in the archive
hy: Վերստեղծել արխիվում պահվող թղթապանակները

en: Reload current archive
hy: Վերաբեռնել ընթացիկ արխիվը

en: Removing file:
hy: Ֆայլերի հեռացում

en: Rename
hy: Վերանվանել

en: Rename the selection
hy: Վերանվանել ընտրված հատվածը

en: Replace _All
hy: Փոխարինել _Ամբողջը

en: Replace file "%s"?
hy: Փոխարինել ֆայլը "%s"?

en: Reverse the list order
hy: Հետադարձել ցուցակի կարգը

en: S_elect the files you want to update:
hy: Ը_նտրեք ֆայլերը, որոնք դուք ցանկանում եք թարմացնել:

en: Sa_ve Options
hy: Պա-հել տարբերակները

en: Save As…
hy: Պահել որպես…

en: Save Options
hy: Պահել տարբերակները

en: Save the current archive with a different name
hy: Ընթացիկ արխիվը պահել այլ անվամբ

en: Saving "%s"
hy: Պահպանում "%s"

en: Select _All
hy: Ընտրել _Ամբողջը

en: Select all files
hy: Ընտրել բոլոր ֆայլերը

en: Session management options:
hy: Սեսիայի կառավարման տարբերակներ․

en: Show archive properties
hy: Ցույց տալ արխիվի հատկությունները

en: Show session management options
hy: Ցույց տալ սեսիայի կառավարման ընտրացանկը

en: Show the application's version
hy: Ցույց տուր դիմման տարբերակը

en: Sort file list by file size
hy: Տեսակավորել ֆայլերի ցուցակը ըստ չափսի

en: Sort file list by location
hy: Տեսակավորել ֆայլերի ցուցակը ըստ տեղակայության

en: Sort file list by modification time
hy: Տեսակավորել ցուցակը ըստ մոդիֆիկացիայի ժամանակի

en: Sort file list by name
hy: Տեսակավորել ֆայլերի ցուցակը ըստ անվան

en: Sort file list by type
hy: Տեսակավորել ֆայլերի ցուցակը ըստ տեսակի

en: Sort type
hy: Տեսակավորել տիպը

en: Specify a password for this archive
hy: Այս արխիվի համար մասնավոր նշանաբառ ընտրել

en: Specify file containing saved configuration
hy: Պահպանված կոնֆիգուրացիա պարունակող ֆայլը նշել

en: Specify session management ID
hy: Հ ատկորոշել ենթահամակարգի կառավարչի ID֊ն

en: Split into _volumes of
hy: Բաժանել _ծավալների

en: Starting %s
hy: Գործարկում %s

en: Stat_usbar
hy: Կարգ_ավիճակի վահանակ

en: Stop current operation
hy: Դադարեցնել ընթացիկ գործողությունը

en: Test Result
hy: Ստուգման արդյունքներ

en: Test whether the archive contains errors
hy: Ստուգել արդյո՞ք արխիվը սխալներ է պարունակում

en: Testing "%s"
hy: Թեստավորում "%s"

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
hy: Արխիվն արդեն գոյություն ունի։ Ցանկանու՞մ եք կրկին գրել այն։

en: The default size for volumes.
hy: Ծավալների համար նախնական չափը։

en: The default width of the name column in the file list.
hy: Ֆայլերի ցուցակում անուն սյունակի նախնական լայնությունը։

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
hy: "%s" անունը համապատասխան անուն չէ, որովհետև չի կարող պարունակել սիմվոլները %s
    
    %s

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
hy: Ծրագիրը չէր կարողանում պարզել ֆայլի ֆորմատը ցանկանում է օգտագործել `%s'։ Խնդրում ենք համոզվեք, որ օգտագործել է հայտնի երկարաձգման համար այդ ֆայլը, կամ ձեռքով է ընտրել ֆայլի ֆորմատը ցանկից ստորև։

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
hy: Չկա հրաման %s ֆայլի համար տեղադրված։
    Ցանկանում եք որոնել՞ հրաման այս ֆայլը բացելու համար։

en: There was an internal error trying to search for applications:
hy: Կար ներքին սխալ փորձում է որոնել ծրագրեր:

en: This archive type cannot be modified
hy: Այս արխիվի տիպը չի կարող փոփոխվել

en: Type:
hy: Տիպ։

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hy: Չճանաչված աշխատանքային ֆայլի տարբերակ '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
hy: Չճանաչված գործարկչի ընտրացանկ. %d

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
hy: Թարմացնե՞լ "%s" ֆայլը "%s արխիվում։

en: Update the files in the archive "%s"?
hy: Թարմացնե՞լ ֆայլերը "%s" արխիվում։

en: View All _Files
hy: Տեսաբերել բոլոր _ֆայլերը

en: View as a F_older
hy: Տեսաբերել որպես ֆ_ոլդեր

en: View statusbar
hy: Դիտել կարգավիճակի վահանակ

en: View the folders pane
hy: Դիտել թղթապանակների վահանակը

en: View the main toolbar
hy: Տեսաբերել հիմնական գործիքների վահանակը

en: View the output produced by the last executed command
hy: Տեսաբերել հաղորդագրությունը, որը ներկայացվել է վերջին գործարկված հրահանգով

en: View the statusbar
hy: Տեսաբերել կարգավիճակի վահանակը

en: View toolbar
hy: Դիտել գործիքների վահանակը

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
hy: Ինչ չափանիշներ պետք է օգտագործել ֆայլերը դասավորելու համար։ Հնարավոր արժեքներն են՝ անունը, չափը, տեսակը, ժամանակը, ուղին։

en: Whether to display the folders pane.
hy: Արդյոք ցուցադրել թղթապանակների վահանակը․

en: Whether to display the statusbar.
hy: Արդյոք ցուցադրել կարգավիճակերի վահանակը.

en: Whether to display the toolbar.
hy: Արդյոք ցուցադրել գործիքների վահանակը.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
hy: Արդյոք արխիվի գլխամասը կոդավորվել է։ Եթե գլխամասը կոդավորված է գաղտնաբառ կպահանջվի, նշեք արխիվային բովանդակության ցանկը, որպես լավ։

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
hy: Արդյոք աճման թե նվազման կարգով դասավորել։  Հնարավոր արժեքներն են՝ աճման, նվազման։

en: Whether to view all files in the archive (all_files), or view the archive as a folder (as_folder).
hy: Արդյոք դիտել բոլոր ֆայլերը արխիվից (բոլոր_ֆայլերը), կամ դիտել արխիվը որպես թղթապանակ (ինչպես_թղթապանակ)։

en: You can't add an archive to itself.
hy: Դուք արխիվին արխիվ ավելացնել չեք կարող

en: You don't have permission to create an archive in this folder
hy: Դուք այս արխիվում պանակ կերտելու թույլտվություններ չունեք

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
hy: Դուք չունեք ճշգրիտ թույլտվությունները նշանակման վայրի պանակներում արխիվ կերտելու համար

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
hy: Դուք չունեք ճշգրիտ թույլտվություններ արխիվները պանակներում բացելու համար "%s"

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
hy: Դուք չունեք ճշգրիտ թույլտվություններ ֆայլը պանակից կարդալու համար "%s"

en: You don't have the right permissions.
hy: Դուք չունեք ճշգրիտ թույլտվությունները

en: You have to specify an archive name.
hy: Դուք պետք է նշեք արխիվի անուն

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
hy: Դուք պետք է ընդունեք GNU համընդհանուր հանրային արտոնագրի պատճենը Engrampa֊ի հետ համատեղ, եթե ոչ, ապա գրեք Ազատ Ծրագրային Ապահովման Հիմնադրամ, Inc., 51 Franklin փողոց, Հինգերորդ հարկ, Boston, MA 02110-1301 USA

en: [read only]
hy: [միայն կարդալ]

en: _About
hy: _Մասին

en: _Add
hy: _Ավելացնել

en: _Add Files…
hy: _Ավելացնել ֆայլեր․․․

en: _All files
hy: _Բոլոր ֆայլերը

en: _Archive
hy: _Արխիվ

en: _Arrange Files
hy: _Դասավորել ֆայլերը

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Close
hy: _Փակել

en: _Copy
hy: _Պատճեն

en: _Delete
hy: _Հեռացնել

en: _Destination folder:
hy: _Նշանակման վայրի թղթապանակ։

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

en: _Encrypt the file list
hy: _Կոդավորել ֆայլերի ցուցակը

en: _Encrypt the file list too
hy: _Կոդավորել  ֆայլերի ցուցակը նույնպես

en: _Exclude folders:
hy: _Չընդգրկել թղթապանակները։

en: _Extract
hy: _Բացել

en: _Extract…
hy: _Հանել․․․

en: _Filename:
hy: _Ֆայլի անուն։

en: _Files:
hy: _Ֆայլեր:

en: _Folders
hy: _Թղթապանակներ

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: _Include subfolders
hy: _Ներառել ենթապանակներ

en: _Last Output
hy: _Վերջին հաղորդագրությունը

en: _Load Options
hy: _Բեռնել տարբերակները

en: _Location:
hy: _Տեղակայություն։

en: _New file name:
hy: _Նոր ֆայլի անունը։

en: _New folder name:
hy: _Նոր թղթապանակի անունը։

en: _OK
hy: _Լավ

en: _Open
hy: _Բացել

en: _Open With…
hy: _Բացվում է…

en: _Open the Archive
hy: _Բացել Արխիվը

en: _Options Name:
hy: _Ընտրանքների Անուն:

en: _Other Options
hy: _Այլ Տարբերակներ

en: _Overwrite
hy: _Կրկին գրել

en: _Password:
hy: _Գաղտնաբառ

en: _Paste
hy: Զետեղել

en: _Properties
hy: _Հատկություններ

en: _Quit
hy: _Ելք

en: _Refresh
hy: _Թարմացնել

en: _Remove
hy: _Հեռացնել

en: _Rename
hy: _Վերանվանել

en: _Rename…
hy: _Վերանվանել․․․

en: _Replace
hy: _Փոխարինել

en: _Reset Options
hy: _Վերագրանցել Ընտրանքները

en: _Reversed Order
hy: _Հետադարձ կարգ

en: _Save
hy: _Պահպանել

en: _Search Command
hy: _Որոնել Հրաման

en: _Selected files
hy: _Ընտրել ֆայլերը:

en: _Show the Files
hy: _Ցույց տալ Ֆայլերը

en: _Skip
hy: _Բաց թողնել

en: _Stop
hy: _Կանգառ

en: _Test Integrity
hy: _Ամբողջական Թեստ

en: _Toolbar
hy: _Գործիքների վահանակ

en: _Update
hy: _Նորացնել

en: _View
hy: _Դիտել

en: by T_ype
hy: Ըստ _տեսակի

en: by _Date Modified
hy: Փոփոխված _Ամսաթվի միջոցով

en: by _Location
hy: Ըստ _տեղակայության

en: by _Name
hy: Ըստ _անվան

en: by _Size
hy: Ըստ _չափսի

en: example: *.o; *.bak
hy: օրինակ: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
hy: օրինակ: *.txt; *.doc

en: if TRUE will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա կցուցադրեն պատկերանշանները կախված ֆայլի տեսակից (դանդաղ), հակառակ դեպքում օգտագործեք միշտ նույն պատկերանշանը բոլոր ֆայլերի համար (արագ)։
