mate-screensaver 1.26.0 - en to hy translation catalogue (150 entries)

en: %U on %h
hy: %U վրա %h

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
hy: %s չի հայտնվում էկրանապահի վավեր թեմա լինելու համար։

en: %s. See --help for usage information.
hy: %s. Տես --help տեղեկություններ օգտագործելու համար։

en: (current) UNIX password:
hy: (ընթացիկ) UNIX գաղտնաբառը:

en: <b>Leave a message for %R:</b>
hy: <b>Թողնել հաղորդագրություն %R համար:</b>

en: <b>Screensaver preview</b>
hy: <b>Էկրանապահի Նախադիտում</b>

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
hy: <b>Զգուշացում․ էկրանը չի արգելափակվի արմատային օգտատիրոջ համար։</b>

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
hy: Բաբախուն գույների pop-art-ish ցանց

en: Activate when idle
hy: Ակտիվացրեք երբ անգործ է

en: Allow embedding a keyboard into the window
hy: Թույլատրում է ստեղնաշարի ներկառուցում պատուհանի մեջ

en: Allow logout
hy: Թույլ տալ դուրս գալ

en: Allow the session status message to be displayed
hy: Թույլ տալ հաղորդագրությունը ցուցադրվելու համար կարգավիճակի սեսիա

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
hy: Թույլ տալ նիստի կարգավիճակի հաղորդագրությունը կցուցադրել, երբ էկրանը կողպված է:

en: Allow user switching
hy: Թույլատրիր օգտագործողի փոխանջատում

en: Authentication failed.
hy: Նույնականացումը ձախողվեց.

en: Blank screen
hy: Չգրառված էկրան

en: Bubbles the GNOME logo around the screen
hy:  GNOME լոգոյի պղպջակները էկրանի շուրջը

en: Bubbles the MATE logo around the screen
hy: MATE լոգոյի պղպջակները էկրանի շուրջը

en: Can not get username
hy: Հնարավոր չէ ստանալ օգտանունը

en: Can't set PAM_TTY=%s
hy: Չեք կարող սահմաել PAM_TTY=%s

en: Causes the screensaver to exit gracefully
hy: Հանգեցնում է Էկրանապահի նրբագեղորեն դուրս գալուն

en: Checking...
hy: Ստուգում...

en: Color to use for images background
hy: Պատկերի ֆոնի համար օգտագործել գույն

en: Command to invoke from the logout button
hy: Հրամանը գործարկել դուրս գալ համակարգից կոճակից հետո

en: Copying file: %u of %u
hy: Ֆայլի պատճենում : %u  %u

en: Copying files
hy: Ֆայլերի պատճենում

en: Copying themes
hy: Թեմաների Պատճենում

en: Cosmos
hy: Տիեզերք

en: Could not load the main interface
hy: Չհաջողվեց բեռնել հիմնական ինտերֆեյսը

en: Display a slideshow from your Pictures folder
hy: Ցուցադրել սլայդցուցադրումը ձեր նկարների թղթապանակից

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
hy: Ցուցադրել սլայդցուցադրումը պատկերներով տիեզերքը

en: Do not randomize pictures from location
hy: Չպատահականացնել նկարները գտնվելու դիրքից

en: Do not try to stretch images on screen
hy: Մի փորձիր պատկերները էկրանի վրա երկարացնել

en: Don't become a daemon
hy: Չդարձնել օժանդակ ծրագիր

en: Embedded keyboard command
hy: Ներդրված ստեղնաշարի հրաման

en: Enable debugging code
hy: Ակտրվացնել ծածկագրի վրիպակազերծումը

en: Enter new UNIX password:
hy: Մուտքագրեք Նոր UNIX գաղտնաբառը։

en: Error while changing NIS password.
hy: Սխալ մինչ NIS գաղտնաբառի փոխարկումը։

en: File to use for the background image.
hy: Ֆայլը օգտագործել ֆոնի պատկերի համար։

en: Floating GNOME
hy: Փոփոխական GNOME

en: Floating MATE
hy: Փոփոխական MATE

en: From:
hy: –ից:

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
hy: Եթե էկրանապահը ակտիվ է, ապա ապաակտիվացնել այն (ոչ դատարկ էկրան)

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
hy: Եթե էկրանապահը ակտիվ է, ապա անցնել այլ գրաֆիկական ցուցադրության

en: Incorrect password.
hy: Սխալ գաղտնաբառ.

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
hy: Արգելակել Էկրանապահը ակտիվացնելու հետո։ Հրամանը փակվում է մինչ արգելակումը ակտիվ է։

en: Invalid screensaver theme
hy: Անվավաեր Էկրանապահի թեմա

en: Launch screensaver and locker program
hy: Գործարկել Էկրանապահը և արգելափակման ծրագիրը

en: Location to get images from
hy: Որտեղից ստանալ պատկերները

en: Lock on activation
hy: Արգելափակել ակտիվացումը

en: Log _Out
hy: Դուրս Գալ

en: Logout command
hy: Դուրս գալ հրաման

en: MESSAGE
hy: ՀԱՂՈՐԴԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ

en: Message to show in the dialog
hy: Հաղորդագրությունը ցույց տալ երկխոսությունում

en: Never
hy: Երբեք

en: No longer permitted to access the system.
hy: Այլևս չի թույլատրվում է մուտք գործել համակարգ:

en: No password supplied
hy: Ոչ ապահովված գաղտնաբառ

en: Not permitted to gain access at this time.
hy: Չի թույլատրվում մուտք գործել այս պահին։

en: Not used
hy: Չի օգտագործվել

en: Occasionally rotate images as they move
hy: Առ ժամանակ պտտել պատկերները, ինչպես նրանք շարժվում են

en: PATH
hy: ՈՒՂԻ

en: Password has been already used. Choose another.
hy: Գաղտնաբառ արդեն օգտագործված է։ Ընտրեք մեկ ուրիշը։

en: Password unchanged
hy: Գաղտնաբառ անփոփոխ է

en: Password:
hy: Գաղտնաբառ։

en: Picture Filename
hy: Նկարի Ֆայլի անունը

en: Pictures folder
hy: Նկարների  թղթապանակ

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
hy: Խնդրում ենք համոզվեք, որ Էկրանապահը պատշաճ կերպով է տեղադրված

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
hy: Խառնել ընթացող էկրանապահը օգտագործողի գործունեության մոդելավորման համար

en: Pop art squares
hy: Պոպ արվեստի հրապարակները

en: Power _Management
hy: Հզորության _Կառավարում

en: Print out frame rate and other statistics
hy: Շրջանակից դուրս տպել գործակիցը և այլ վիճակագրական տվյալներ

en: Query the length of time the screensaver has been active
hy: Էկրանապահի  ակտիվ եղած ժամանակի երկարության հարցում

en: Query the state of the screensaver
hy: Էկրանապահի վիճակի հարցում

en: Random
hy: Պատահական

en: Regard the computer as _idle after:
hy: Զննել համակարգիչը որպես  _պարապ հետո․

en: Retype new UNIX password:
hy: Հաստատեք նոր UNIX գաղտնաբառը։

en: S_witch User...
hy: Փոխել Օգտագործողին...

en: Screensaver
hy: Էկրանապահ

en: Screensaver Preferences
hy: Էկրանապահի նախընտրություններ

en: Screensaver Preview
hy: Էկրանապահի Նախադիտում

en: Screensaver theme selection mode
hy: Էկրանապահի թեման ընտրված ռեժիմի

en: Screensaver themes
hy: Էկրանապահի թեմաներ

en: Screensavers
hy: Էկրանապահ

en: Select Background Image
hy: Ընտրել Նախադիր պատկեր

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
hy: Սահմանել այս ՃԻՇՏ էկրանապահիը ակտիվացնելու համար, երբ նիստը պարապ է։

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
hy: Սա ՃԻՇՏ սահմանելը թույլ կտա ներկառուցել ստեղնաշարը պատուհանի մեջ, երբ փորձում է ապաարգելափակել։ "keyboard_command" ստեղնը պետք է սահմանել համապատասխան հրամանի հետ միասին։

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
hy: Սահմանել սա ՃԻՇՏ էկրանը արգելափակելու համար, երբ էկրանապահը ակտիվ է։

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
hy: Սահմանել այս ՃՇՄԱՐԻՏ տարբերակ առաջարկելու համար բաց երկխոսության մեջ թույլ տալ մուտք գործել ուշացումից հետո։ Ուշացումը նշված է "logout_delay" ստեղնի մեջ։

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
hy: Սահմանել սա ՃԻՇՏ տարբերակ առաջարկելու համար բացված երկխոսության մեջ մեկ այլ օգտագործողի հաշիվ անցնելու համար։

en: Set your screensaver preferences
hy: Սահմանել Ձեր Էկրանապահի նախընտրությունները

en: Show debugging output
hy: Ցույց տալ ելքը վրիպազերծելով

en: Show paths that images follow
hy: Ցուցադրման ուղիները, որ պատկերները հաջորդում են

en: Show the logout button
hy: Ցույց տալ դուրս գալ կոճակը

en: Show the switch user button
hy: Ցույց տալ օգտագործողին փոխանջատող կոճակը

en: Sorry, passwords do not match
hy: Ներեցեք, գաղտնաբառերը չեն համընկնում

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
hy: Հրամայում է գործարկել էկրանապահի գործընթացը անմիջապես արգելափակել էկրանը

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
hy: Ծրագրի կանչ, որը արգելակում է էկրանապահը

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
hy: Հրամանը, որը պետք է գործարկվի, եթե "embedded_keyboard_enabled" ստեղնը սահմանվել է ՃԻՇՏ, ստեղնաշարը պատուհանի մեջ ներդնելու համար։ Այս հրամանը պետք է իրականացնի XEMBED plug ինտերֆեյսը և ելքային պատուհանը XID ատանդարտ ելքի վրա։

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
hy: Հրամանը կանչվում է, երբ դուրս դալ կոճակը սեղմված է։ Այս հրամանը պարզ կերպով դուրս է գալու օգտատիրոջից առանց որևէ փախազդեցության։ Այս ստեղնը ունի ազդեցություն, եթե "logout_enable" ստեղնը սահմանվում է ՃԻՇՏ։

en: The initial size and position of window
hy: Պատուհանի սկզբնական չափը և դիրքը

en: The maximum number of images to keep on screen
hy: Առավելագույն թվով պատկերների պահել էկրանին

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
hy: Րոպեների քանակը էկրանապահի ակտիվացումից հետո մինչև էկրանի դիտումը։

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
hy: Էկրանապահի ակտիվացումից հետո րոպեների քանակը  մինչ դուրս գալու տարբերակը կհայտնվի բաց երկխոսության մեջ։ Այս ստեղնը ունի ազդեցություն, եթե "logout_enable" սահմանվում է ՃԻՇՏ։

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
hy: Գործարկման րեպեների քանակաը նախքան էկրանապահի թեմայի փոփոխումը։

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
hy: Արագագործության վարկյանների քանակը, նախքան ազդամշանի հզորության կառավարումը։ Այս ստեղնը սահմանում է և պահպանվված է նիստի հզորության կառավարման գործակալի կողմից։

en: The reason for inhibiting the screensaver
hy: էկրանապահի արգելափակման համար պատճառը

en: The screensaver has been active for %d seconds.
hy: Էկրանապահը ակտիվ կլինի %d վարկյանից։

en: The screensaver is %s
hy:  Էկրանապահը %s է

en: The screensaver is being inhibited by:
hy: Էկրանապահը խոչընդոտվում է։

en: The screensaver is not currently active.
hy: Էկրանապահը ներկայումս ակտիվ չէ։

en: The screensaver is not inhibited
hy: Էկրանապահը չի խոչընդոտում

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
hy: Ընտրված ռեժիմը օգտագործվում է էկրանապահի կողմից։ Կարող է լինել "blank-only", որը թույլ է տալիս ակտիվացնել էկրանապահը, առանց օգտագործելու որևէ տեմա, "single", որը ակտիվացնում է էկրանապահը օգտագործելով միայն մեկ ակտիվացման թեմա (նշված է "themes" ստեղնը) և "random" ,որը ակտիվացնում է էկրանապահը օգտագործելով ցանկացած ակտիվացման թեմա։

en: The source image to use
hy: Աղկյուր պատկերը օգտագործելու համար

en: Theme for lock dialog
hy: Երկխոսության արգելափակման համար թեմա

en: Theme to use for the lock dialog
hy: Երկխոսության արգելափակման համար օգտագործվող թեմա

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
hy: Այս ստեղնը մասնավորեցնում է էկրանապահի կողմից օգտագործված թեմաների ցանկը։ Այն անտեսվում է, երբ "mode" ստեղնը "blank-only" է, պետք է ապահովի թեմայի անունը, երբ "mode" "single" է և պետք է ապահովի թեմաների ցուցակը, երբ "mode" "random" է։

en: Time before locking
hy: Մինչև արգելափակման ժամանակը

en: Time before logout option
hy: Մինչև դուրս գալու տարբերակի ժամանակը

en: Time before power management baseline
hy: Հզորության կառավարման բազային տողը ժամանակից առաջ

en: Time before theme change
hy: Մինչև թեմայի փոփոխման ժամանակը

en: Time has expired.
hy: Ժամանակը լրացել է.

en: To:
hy: Դեպի։

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
hy: Միացնել էկրանապահը (էկրանը դատարկ է)

en: Unable to establish service %s: %s
hy: Անհնար է հաստատել ծառայությունը %s: %s

en: Username:
hy: Օգտանուն։

en: Version of this application
hy: Այս դիմումի տարբերակը

en: You are required to change your password immediately (password aged)
hy: Ձեզնից պահանջվում է անմիջապես փոխել Ձեր գաղտնաբառը (գաղտնաբառը հնացած է)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
hy: Ձեզնից պահանջվում է անմիջապես փոխել Ձեր գաղտնաբառը  (արմատը չիրագործվեց)

en: You have the Caps Lock key on.
hy: Դուք ունեք Caps Lock ստեղնը.

en: You must choose a longer password
hy: Դուք պետք է ընտրեք ավելի երկար գաղտնաբառ

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
hy: Դուք պետք է նշեք մեկ պատկերը. Տես --help տեղեկություններ օգտագործելու համար։

en: You must wait longer to change your password
hy: Դուք պետք է ավելի երկար սպասեք Ձեր գաղտնաբառը փոխելու համար

en: Your account has expired; please contact your system administrator
hy: Ձեր հաշիվը լրացել է. խնդրում ենք դիմել ձեր համակարգի ադմինիստրատորին

en: _Activate screensaver when computer is idle
hy: _Ակտիվացրեք Էկրանապահին, երբ համակարգիչը պարապ է

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Leave Message
hy: _Թողնել Հաղորդագրություն

en: _Lock screen when screensaver is active
hy: _Արգելափակել էկրանիը, երբ Էկրանապահ ակտիվ է

en: _Log Out
hy: _Դուրս գալ

en: _Password:
hy: _Գաղտնաբառ

en: _Preview
hy: _Նախնական դիտում

en: _Save
hy: _Պահպանել

en: _Screensaver theme:
hy: _Էկրանապահ թեման։

en: _Switch User
hy: _Փոխել Օգտագործողին

en: _Unlock
hy: _Բացել

en: active
hy: Ակտիվ

en: failed to register with the message bus
hy: ձախողվեց հաղորդագրության գրանցումը

en: image - floats images around the screen
hy: image - floats պատկերներ էկրանի շուրջը

en: inactive
hy: Պասիվ

en: not connected to the message bus
hy: չկա միացված հաղորդագրություն

en: screensaver already running in this session
hy: Էկրանապահը արդեն գործարկվում է այս սեսիայում
