thunar.xfce-4-20 - en to hy translation catalogue (646 entries)

en: %A at %X
hy: %A %X֊ին

en: %d folder | %d folders
hy[0]: %d պանակ
hy[1]: %d պանակ

en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
hy[0]: %d×%d պատկերատարր
hy[1]: %d×%d պատկերատարր

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
hy[0]: Մնաց %lu ժամ (%s/վրկ)
hy[1]: Մնաց %lu ժամ (%s/վրկ)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
hy[0]: Մնաց %lu րոպե (%s/վրկ)
hy[1]: Մնաց %lu րոպե (%s/վրկ)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
hy[0]: Մնաց %lu վայրկյան (%s/վրկ)
hy[1]: Մնաց %lu վայրկյան (%s/վրկ)

en: %s (copy %u)
hy: %s (%u պատճեն)

en: %s (copy %u)%s
hy: %s (%u պատճեն)%s

en: %s - Properties
hy: %s - Կարգավորումներ

en: %s of %s
hy: %s՝ %s֊ի

en: %s on %s
hy: %s֊ը %s֊ի վրա

en: %x at %X
hy: %x %X֊ին

en: (some contents unreadable)
hy: (բովանդակության որոշակի մասը անընթերցելի է)

en: 0 items
hy: 0 տարր

en: 00001, 00002, 00003, ...
hy: 00001, 00002, 00003, ․․․․

en: 0001, 0002, 0003, ...
hy: 0001, 0002, 0003, ․․․

en: 001, 002, 003, ...
hy: 001, 002, 003, ․․․

en: 01, 02, 03, ...
hy: 01, 02, 03, ․․․

en: 1, 2, 3, ...
hy: 1, 2, 3, ․․․

en: <a href="volman-config:">Configure</a> the management of removable drives,
    devices and media.
hy: <a href="volman-config:">Կազմաձևել</a> հեռացվելի հիշասարքերի և կրիչների կառավարումը:

en: A destination directory must be specified
hy: Հարկավոր է սահմանել թիրախային նշարան

en: A widget to display in place of the usual page label
hy: Հարմարանք՝ էջի սովորական նշիչի փոխարեն ցուցադրելու համար

en: About Templates
hy: Ձևանմուշների մասին

en: Acc_ess:
hy: Հա_սանելիություն․

en: Acce_ss:
hy: Հասանե_լիություն․

en: Accessed:
hy: Մատչված․

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
hy: %s անունը ստացված է, նիստի հաղորդագրությունների փոխադրիչում

en: Acquired the session message bus '%s'
hy: Նիստի հաղորդագրությունների %s փոխադրիչը ստացված է

en: Add a new custom action.
hy: Ավելացնել նոր ընտրանքային գործողություն։

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
hy[0]: Հավելել նշված պանակը, դյուրանցումների կողային փեղկում
hy[1]: Հավելել նշված պանակները, դյուրանցումների կողային փեղկում

en: Advanced
hy: Առաջացած

en: All Files
hy: Բոլորը

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
hy: Պանակի բոլոր նիշերը կհայտնվեն «Ստեղծել փաստաթուղթ» ցանկում։

en: Allow this file to _run as a program
hy: Թույլատրել նիշի գործարկումը _որպես ծրագիր

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
hy: Անվստահելի ծրագրերի գործարկումը, կարող է վտանգավոր լինել համակարգի համար։

en: Always
hy: Միշտ

en: Aperture Value:
hy: Ոսպնյակի բացվածք․

en: Appearance Conditions
hy: Ցուցադրության պայամաններ

en: Appears if selection contains:
hy: Ցուցադրում է, նշման առկայության դեպքում

en: Apply recursively?
hy: Գործադրե՞լ ինքնադարձունորեն։

en: Apply to Folder Only
hy: Միայն պանակների համար

en: Apply to Folder and Contents
hy: Պանակների ու բովանդակության համար

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
hy: Ջնջե՞լ
    %s֊ն անվերադարձ։

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
hy: Ջնջե՞լ
    %s գործողությունը։

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
hy[0]: Ջնջե՞լ նշված 
    նիշն անվերադարձ։
hy[1]: Ջնջե՞լ նշված
    %u նիշերն անվերադարձ։

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
hy: Հեռացնե՞լ %s֊ը։

en: Are you sure you want to open all folders?
hy: Բացե՞լ բոլոր պանակները։

en: Arran_ge Items
hy: Դասակարգ_ել տարրերը

en: Ask every time
hy: Հարցնել ամեն անգամ

en: At least one filename must be specified
hy: Հարկավոր է նշել առնվազն մեկ անուն

en: At least one source filename must be specified
hy: Հարկավոր է նշել առնվազն մեկ ելակետային նշանուն

en: Audio Files
hy: Ձայնանիշեր

en: Authentication is required to run Thunar as root.
hy: Պահանջվում է վավերացում Thunar֊ը արմատային հաշվով բացելու համար։

en: Automatically _expand columns as needed
hy: Ինքնաշխատորեն _ընդարձակել սյունակներն ըստ անհրաժեշտության

en: Basic
hy: Հիմնական

en: Behavior
hy: Վարքագիծ

en: Browse Network
hy: Զննել ցանցը

en: Browse local network connections
hy: Զննել ցանցի տեղային միացումները

en: Browse the file system
hy: Որոնել նիշային համակարգում

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
hy: Որոնել «%s» տիպի նիշերի բացման հավելված, նիշքում։

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
hy: Որոնել հավելված գործողության կիրառման համար։

en: Browse the filesystem with the file manager
hy: Զննել նիշային համակարգը նիշային կառավարչի օգնությամբ

en: Bulk Rename
hy: Զանգվածի վերանվանման ծրագիր

en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
hy: Զանգվածի վերանվանման ծրագիր ֊ Բազմակի նիշերի վերանվանում

en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
hy: Ըստ լռելյայնի, սյունակներն ինքնաշխատորեն կընդարձակվեն, 
    որպեսզի հնարավոր լինի ցուցադրել ամբողջ գրույթը։
    Վարքագծի անջատման դեպքում,  կգործածվի
    օգտատիրոջ կողմից սահմանված չափերը։

en: C_ase Sensitive Search
hy: Հաշվ_ի առնելով մեծատառերն ու փոքրատառերը

en: C_reate
hy: Ս_տեղծել

en: Calculating...
hy: Հաշվարկ․․․

en: Calculation aborted
hy: Հաշվարկն ընդհատված է

en: Camera Brand:
hy: Ապրանքանիշ․

en: Camera Model:
hy: Տիպար․

en: Cancelling...
hy: Չեղարկում․․․

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
hy: Չհաջողվեց փոխարկել «%s»֊ի անունը տեղային այլագրմամբ

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
hy: Փոխել «%s» տիպի նիշերի բացման լռելյայն հավելվածը՝ նոր ընտրվածով։

en: Change the visibility of this window's menubar
hy: Ցուցադրում է ընթացիկ պատուհանի ցանկը

en: Change the visibility of this window's statusbar
hy: Ցուցադրում է ընթացիկ պատուհանի կարգավիճակը

en: Choose another application with which to open the selected file
hy: Ընտրել այլ հավելված, նիշի բացման համար

en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
hy: Ընտրել մանրամասն ցուցակում
    ցուցադրելի տեղեկույթը։

en: Clear
hy: Մաքրել

en: Clear the file list below
hy: Մաքրել ներքևում առկա ցուցակը

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
hy: Հեռացնել գործողության ստեղնաշարային դյուրանցումը

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
hy: Սեղմել այստեղ, արտոնություններն ինքաշխատորեն ուղղելու համար։

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
hy: Սեղմել այստեղ պանակի ընդհանուր չափի հաշվարկի կանգնեցման համար։

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
hy: Սեղմեք, տեսնելու համար վերանվանման գործողության վերաբերյալ փաստաթղթավորումը։

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
hy: Ընտրել պատկերակ, որը կգործածվի որպես հավելում գործողության անվանը։

en: Close _All Windows
hy: Փակել _բոլոր պատուհանները

en: Close all Thunar windows
hy: Փակել Thunar֊ի բոլոր պատուհանները

en: Close tab
hy: Փակել ներդիրը

en: Close this folder
hy: Փակել հետևյալ պանակը

en: Close this window
hy: Փակել հետևյալ պատուհանը

en: Collecting files...
hy: Նիշերի հավաքում․․․

en: Column Sizing
hy: Սյունակների չափափոխում

en: Command not configured
hy: Հրամանը չի կազմաձևել

en: Command:
hy: Հրաման․

en: Comment:
hy: Մեկնաբանություն․

en: Compact directory listing
hy: Նշարանների սեղմ ցուցակավորում

en: Compact view
hy: Սեղմված ցուցադրում

en: Compressing files...
hy: Նիշերի սեղմում...

en: Con_vert to:
hy: Փո_խարկել․

en: Configure Columns in the Detailed List View
hy: Սյունակները՝ մանրամասն ցանկերի տեսքով

en: Configure _Columns...
hy: Կազմաձևել _սյունակները․․․

en: Configure the Thunar file manager
hy: Կազմաձևել Thunar նիշքը

en: Configure the columns in the detailed list view
hy: Սյունակները՝ մանրամասն ցուցակի տեսքով

en: Confirm to replace files
hy: Հաստատել նիշերի փոխարինումը

en: Context Menu
hy: Համագրույթի ցանկ

en: Copy _Anyway
hy: Այնուամենայնիվ _պատճենել

en: Copying files to "%s"...
hy: Նիշերի պատճենում %s...

en: Copying files...
hy: Նիշերի պատճենում

en: Correct _folder permissions
hy: Ուղղել _պանակի արտոնությունները

en: Correct _folder permissions...
hy: Ուղղել _պանակի արտոնությունները․․․

en: Correct folder permissions automatically?
hy: Ուղղե՞լ պանակի արտոնություններն ինքնաշխատորեն։

en: Could not delete file "%s": %s
hy: Չհաջողվեց ջնջել %s նիշը․ %s

en: Could not find "%s"
hy: Չհաջողվեց գտնել %s֊ը

en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
hy: Չհաջողվեց տեղափոխել «%s»֊ը։ Նիշերի հավաքում պատճենման համար․․․

en: Could not restore "%s"
hy: Չհաջողվեց վերականգնել %s֊ը

en: Create Action
hy: Ստեղծել

en: Create Document from template "%s"
hy: Ստեղծել փաստաթուղթ ըստ %s ձևանմուշի

en: Create New File
hy: Ստեղծել նոր նիշ

en: Create New Folder
hy: Ստեղծել նոր պանակ

en: Create _Document
hy: Նոր _փաստաթուղթ

en: Create _Folder...
hy: Ստեղծել _պանակ․․․

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
hy[0]: Ստեղծել ընտրուած նիշի յղումն աշխատասեղանում
hy[1]: Ստեղծել ընտրված նիշերի հղումներն աշխատասեղանում

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
hy[0]: Ստեղծել նշանային հղում նշված նիշի համար
hy[1]: Ստեղծել նշանային հղում նշված նիշի համար

en: Create an empty folder within the current folder
hy: Ստեղծել դատարկ պանակ ընթացիկ տեղադրությունում

en: Creating directories...
hy: Նշարանների ստեղծում

en: Creating files...
hy: Նիշերի ստեղծում․․․

en: Creating symbolic links in "%s"...
hy: Նշանային հղման ստեղծում %s֊ում

en: Cu_t
hy: Կտ_րել

en: Current
hy: Ընթացիկ

en: Custom
hy: Ընտրովի

en: Custom Actions
hy: Ընտրովի գործողություններ

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Date Accessed
hy: Մատչման ամսաթիվ

en: Date Modified
hy: Փոփոխման ամսաթիվ

en: Date Picture Taken
hy: Նկարման ամսաթիվ

en: Date Taken:
hy: Նկարման ամսաթիվ․

en: Delete all files and folders in the Trash
hy: Ջնջել աղբամանի բոլոր նիշերն ու պանակները

en: Delete the currently selected action.
hy: Ջնջել ներկա ընտրված գործողությունը։

en: Deleted:
hy: Ջնջված․

en: Deleting files...
hy: Նիշերի ջնջում․․․

en: Description:
hy: Նկարագիր․

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
hy[0]: Աշխատասեղան (ստեղծել հղում)
hy[1]: Աշխատասեղան (ստեղծել հղումներ)

en: Detac_h Tab
hy: Առանձ_նացնել ներդիրը

en: Detailed directory listing
hy: Նշարանների մանրամասն ցուցակավորում

en: Details view
hy: Մանրամասն ցուցադրում

en: Disabled
hy: Անջատված

en: Display
hy: Ցուցադրիչ

en: Display Thunar user manual
hy: Thunar֊ի օգտատիրոջ ձեռնարկ

en: Display folder content in a compact list view
hy: Պանակի բովանդակությունը՝ սեղմ ցուցակի տեսքով

en: Display folder content in a detailed list view
hy: Պանակի բովանդակությունը՝ մանրամասն ցուցակի տեսքով

en: Display folder content in an icon view
hy: Պանակի բովանդակությունը՝ պատկերակների տեսքով

en: Display information about Thunar
hy: Տեղեկույթ Thunar֊ի վերաբերյալ

en: Display information about Thunar Bulk Rename
hy: Ցուցադրել տեղեկույթ Thunar ծավալի վերանվանման ծրագրի վերաբերյալ

en: Display the contents of the trash can
hy: Ցուցադրել աղբամանի պարունակությունը

en: Display the trash can
hy: Ցուցադրել աղբամանը

en: Do _not ask me again
hy: Այլ_ևս չհարցնել

en: Do _not display this message again
hy: Այ_լևս չցուցադրել

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
hy: Գործադրե՞լ փոփոխությունները բոլոր պանակաների\n"
    "և ենթապանակների համար

en: Do you want to create it?
hy: Ստեղծե՞լ

en: Do you want to overwrite it?
hy: Վերագրառե՞լ

en: Do you want to skip it?
hy: Բա՞ց թողնել

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
hy: Բաց թողնե՞լ նիշը և շարունակել մնացած նիշերի վերանվանումը։

en: Don't unload the plugin from memory
hy: Չապատեղկայել ներդրոնը հիշողությունից

en: Draw frames around thumbnails
hy: Վերցնել փոքրապատկերները շրջանակի մէջ

en: Edit Action
hy: Խմբագրել

en: Edit the currently selected action.
hy: Խմբագրել ներկա ընտրված գործողությունը։

en: Ejecting device
hy: Սարքի անջատում

en: Emblems
hy: Նշաններ

en: Emptying the Trash...
hy: Աղբամանի դատարկում․․․

en: Enable _Volume Management
hy: Միացնել _ծավալի կառավարումը

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
hy: Ցուցադրում է սպասման նշիչը գործարկման ընթացքում։ Խորհուրդ է տրվում, եթե պատուհանների կառավարչում միացված է կենտրոնացման փոփոխության ընտրանքը։

en: End element handler called while in root context
hy: Տարրի ղեկավարիչ, արմատային հաշվի համար

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
hy: Մուտքագրել ձևաչափերի ցուցակ, որը կորոշի գործողությունների ցուցադրությունը ընտրված նիշերի համար։ Մեկից ավելի ձևաչափի նշման, դրանք պետք է առաձնանացվեն կետ֊ստորակետերով (օրինակ՝ *.txt;*.doc)։

en: Enter the name:
hy: Անուն․

en: Enter the new name:
hy: Անուն․

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
hy: Մուտքագրել գրույթը, որը կօգտագործվի վերևի կաղապարի փոխարեն։

en: Enter the text to search for in the file names.
hy: Գրույթ՝ նիշերում փնտրելու համար։

en: Error
hy: Սխալ

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
hy: Սխալ դեպի «%s» պաճենման ընթացքում․ հարկավոր է հավելյալ %s տարածք, պատճենման համար

en: Executable Files
hy: Գործարկելիները

en: Execute the selected file | Execute the selected files
hy[0]: Բացել ընտրված նիշը
hy[1]: Գործարկել ընտրված նիշերը

en: Exposure Program:
hy: Ծրագիր․

en: Exposure Time:
hy: Ցուցադրման ժամ․

en: Failed to add new application "%s"
hy: Չհաջողվեց հավելել %s հավելվածը

en: Failed to add new shortcut
hy: Չհաջողվեց հավելել նոր դյուրանցում

en: Failed to browse the network
hy: Չհաջողվեց զննել ցանցը

en: Failed to change icon of "%s"
hy: Չհաջողվեց փոփոխել %s֊ի պատկերակը

en: Failed to change the group of "%s": %s
hy: Չհաջողվեց փոխել %s֊ի խումբը․ %s

en: Failed to change the owner of "%s": %s
hy: Չհաջողվեց փոխել %s֊ի սեփականտիրոջը․ %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
hy: Չհաջողվեց փոխել %s֊ի արտոնությունները. %s

en: Failed to compose new email
hy: Չհաջողվեց ստեղծել նամակ

en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
hy[0]: Չհաջողվեց սեղմել %d նիշ
hy[1]: Չհաջողվեց սեղմել %d նիշ

en: Failed to connect to the Trash
hy: Չհաջողվեց միանալ աղբամանին

en: Failed to create a link for the URL "%s"
hy: Չհաջողվեց ստեղծել յղում «%s» գերյղման համար

en: Failed to create directory "%s": %s
hy: Չհաջողվեց ստեղծել %s  նշարանը․ %s

en: Failed to create empty file "%s": %s
hy: Չհաջողվեց ստեղծել «%s» դատարկ նիշը․ %s

en: Failed to create symbolic link for "%s"
hy: Չհաջողվեց ստեղծել «%s»֊ի նշանային հղումը

en: Failed to create temporary directory
hy: Չհաջողվեց ստեղծել ժամանակավոր նշարան

en: Failed to determine save location for uca.xml
hy: Չհաջողվեց որոշել uca.xml֊ի տեղադրությունը

en: Failed to determine the original path for "%s"
hy: Չհաջողվեց որոշել %s֊ի ելակետային ուղին

en: Failed to display the contents of the trash can
hy: Չհաջողվեց ցուցադրել աղբամանի բովանդակությունը

en: Failed to display the volume management settings
hy: Չհաջողվեց ցուցադրել ծավալի կառավարման կարգավորումները

en: Failed to eject "%s"
hy: Չհաջողվեց հանել %s֊ը

en: Failed to execute application "%s"
hy: Չհաջողվեց գործարկել %s հրամանը

en: Failed to execute file "%s"
hy: Չհաջողվեց գործարկել %s նիշը

en: Failed to launch action "%s".
hy: Չհաջողվեց գործարկել «%s»֊ը

en: Failed to launch operation
hy: Չհաջողվեց կատարել գործողությունը

en: Failed to mount "%s"
hy: Չհաջողվեց տեղակայել %s֊ը

en: Failed to open "%s"
hy: Չհաջողվեց բացել %s֊ը

en: Failed to open "%s": %s
hy: Չհաջողվեց բացել %s֊ը։ %s

en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
hy[0]: Չհաջողվեց բացել %d նիշ
hy[1]: Չյաջողվեց բացել %d նիշ

en: Failed to open directory "%s"
hy: Չհաջողվեց բացել «%s» նշարանը

en: Failed to open file "%s"
hy: Չհաջողվեց բացել %s նիշը

en: Failed to open parent folder
hy: Չհաջողվեց բացել ելակետային պանակը

en: Failed to open the documentation browser
hy: Չհաջողվեց բացել փաստաթղթավորումը

en: Failed to open the file system root folder
hy: Չհաջողվեց բացել արմատային պանակը

en: Failed to open the home folder
hy: Չհաջողուեց բացել տնապանակը

en: Failed to parse the desktop file: %s
hy: Չհաջողվեց վերլուծել աշխատասեղանի նիշը․ %s

en: Failed to remove "%s"
hy: Չհաջողվեց հեռացնել %s֊ը

en: Failed to remove "%s".
hy: Չհաջողվեց հեռացնել %s֊ը

en: Failed to rename "%s"
hy: Չհաջողվեց վերանվանել %s֊ը

en: Failed to rename "%s" to "%s".
hy: Չհաջողվեց վերանվանել «%s»֊ն «%s»֊ի։

en: Failed to restore the folder "%s"
hy: Չհաջողվեց վերականգնել «%s» պանակը

en: Failed to save "%s".
hy: Չհաջողվեց պահել «%s»֊ը։

en: Failed to save actions to disk.
hy: Չհաջողվեց պահել գործողությունները հիշասարքի վրա։

en: Failed to set default application for "%s"
hy: Չհաջողվեց սահմանել %s֊ի լռելյայն հավելվածը

en: Failed to unmount "%s"
hy: Չհաջողվեց ապատեղակայել %s֊ը

en: File
hy: Նիշ

en: File Manager
hy: Նիշք

en: File Name
hy: Նշանուն

en: File Operation Progress
hy: Գործողության ընթացք

en: File System
hy: Արմատ

en: File does not exist
hy: Նիշը գոյություն չունի

en: First character uppercase
hy: Առաջին տառը՝ մեծատառ

en: Flash Fired:
hy: Լույս․

en: Focal Length:
hy: Կիզակետային տարածություն․

en: Folder Permissions
hy: Պանակի արտոնություններ

en: From the back (right)
hy: Հետևից (աջ)

en: From the front (left)
hy: Առջևից (ձախ)

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Go to the desktop folder
hy: Անցնել աշխատասեղան

en: Go to the home folder
hy: Անցնել տնապանակ

en: Go to the next visited folder
hy: Անցնել հաջորդիվ այցելած պանակ

en: Go to the previous visited folder
hy: Վերադառնալ նախկինում այցելած պանակին

en: Go to the templates folder
hy: Անցնել ձևանմուշների պանակ

en: Gro_up:
hy: Խու_մբ․

en: Group
hy: Խումբ

en: Help URL
hy: Աջակցման գերհղում

en: Hi_de
hy: Թա_քցնել

en: ISO Speed Ratings:
hy: ISO֊ի արագություն

en: Icon View
hy: Պատկերակային տեսքով

en: Icon _Size:
hy: Պատկերակի _չափ

en: Icon based directory listing
hy: Նշարանի պատկերակային ցուցակավորում

en: Icon size
hy: Պատկերակի չափ

en: Icon view
hy: Պատկերակային ցուցադրություն

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
hy: Դատարկման դեպքում, ներսում առկա տարրերն անվերադարձ կկորեն։ Հնարավոր է ջնջել դրանք առանձին։

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
hy: Գործողությունը կջնջվի անվերադարձ

en: If you delete a file, it is permanently lost.
hy: Նիշը ջնջելու դեպքում, այն կորում է անվերադարձորեն։

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
hy: Որոնումը կկատարվի հաշվի առնելով մեծատառերն ու փոքրատառերը։ Ընտրանքը լռելյայն է։

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
hy: ե՛ս կանոնավոր արտահայտությունների փաստաթղթավորումը, հավելյալ տեղեկույթի համար։

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
hy: Եթե դուք հաճախ ստեղծում եք որոշ տեսակի փաստաթղթեր, ստեղծեք որևէ մեկի պատճենը և դրեք այն այս պանակում։ Thunar֊ը կհավելի ընտրանք այս փաստաթղթի համար՝ «Ստեղծել փաստաթուղթ» ցանկում։
    
    Ընտրանքը կարելի ընտրել «Ստեղծել փաստաթուղթ» ցանկից և փաստաթղթի պատճենը կստեղծվի ընթացիկ նշարանում։

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
hy: Ընտրությունը կհիշվի և այլևս հարցում չի լինի։ Կարող եք օգտագործել կարգավորումների պատուհանը, դրանք ձեր ընտրությամբ փոփոխելու համար։

en: Image
hy: Պատկեր

en: Image Files
hy: Պատկերանիշեր

en: Image Size:
hy: Պատկերի չափ․

en: Image Type:
hy: Տիպ․

en: Include additional files in the list of files to be renamed
hy: Ներառել հավելյալ նիշերը, վերանվանելի նիշերի ցուցակում

en: Insert
hy: Ներդնել

en: Insert / Overwrite
hy: Ներդնել / վերագրառել

en: Insert Date / Time
hy: Ներդրման ամսաթիվ / ժամ

en: Insert _time:
hy: _Ժամ․

en: Invalid desktop file
hy: Աշխատասեղանի անվավեր նիշ

en: Invalid filename "%s"
hy: %s անվավեր անուն

en: Invalid filename provided by XDS drag site
hy: Նիշի անվավեր անուն, XDS կայքի կողմից։

en: Invalid path
hy: Անվավեր ուղի

en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
hy: Անվավեր արտահայտություն գրանշանի %ld դիրքում․ %s

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    Important features including trash support,
    removable media and remote location browsing
    will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
hy: <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs֊ը</a> հասանելի չէ։
    Կարևոր հատկությունները, ինչպիսիք են՝
    աղբամանի, հեռացվելի կրիչների կարգավորումը
    տեղադրության հակադարձ որոնումը՝
    չեն աշխատի։ <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Կարդալ ավելին]</a>

en: Keep items sorted by their modification date
hy: Տեսակավորում է տարրերն ըստ վերջին փոփոխության ամսաթվի

en: Keep items sorted by their name
hy: Տեսակավորում է տարրերն ըստ իրենց անունների

en: Keep items sorted by their size
hy: Տեսակավորում է տարրերն ըստ իրենց չափի

en: Keep items sorted by their type
hy: Տեսակավորում է տարրերն ըստ իրենց տիպերի

en: Keyboard _Shortcut:
hy: Ստեղնաշարի _դյուրանցում

en: Keyboard shortcut already in use
hy: Դյուարնցումն արդեն գործածվում է

en: Kind:
hy: Տիպ․

en: Label
hy: Նշիչ

en: Label widget
hy: Նշիչի հարմարանք

en: Last Active View
hy: Ըստ վերջին փոփոխության

en: Launcher
hy: Թողարկիչ

en: Link
hy: Հղում

en: Link Target:
hy: Հղման թիրախ․

en: Loading folder contents...
hy: Պանակի բովանդակության բեռնում․․․

en: Loading...
hy: Բեռնում․․․

en: Local Files Only
hy: Միայն տեղային նիշերում

en: Location:
hy: Տեղադրություն․

en: Long
hy: Երկար

en: MIME Type
hy: MIME տիպ

en: Ma_ke Link
hy: _Նոր հղում

en: Mail Recipient
hy: Նամակով

en: Medium
hy: Միջին

en: Metering Mode:
hy: Լուսաչափում․

en: Missing dependencies
hy: Կախվածությունների բացակայություն

en: Mixed file owners
hy: Նիշերի խառնված սեփականատերեր

en: Mo_ve to Trash
hy: Նե_տել աղբաման

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
hy: Ժամանակակից մոտեցում պանակներին համապատասխան կոճակների հետ

en: Modified:
hy: Վերջին փոփոխությունը․

en: Move Dow_n
hy: Տեղափոխել վա_ր

en: Move _Up
hy: Տեղափոխել _վեր

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
hy: Տեղափոխել կամ պատճենել նախկինում կտրել կամ պատճենել հրամաններով նշված նիշերը

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
hy: Տեղափոխել կամ պատճենել նախկինում կտրել կամ պատճենել հրամաններով նշված նիշերը ընտրված պանակ

en: Move the currently selected action down by one row.
hy: Տեղաշարժել ներկա ընտրված գործողությունը մեկ տող ներքև։

en: Move the currently selected action up by one row.
hy: Տեղաշարժել ներկա ընտրված գործողությունը մեկ տող վերև։

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
hy[0]: Նետել ընտրված նիշն աղբաման
hy[1]: Նետել ընտրված նիշերն աղբաման

en: Moving files into "%s"...
hy: Նիշերի տեղափոխում  %s...

en: Moving files into the trash...
hy: Նիշերի տեղափոխում աղբաման․․․

en: N_o to all
hy: Ո_չ բոլորի համար

en: Name
hy: Անուն

en: Name '%s' lost on the message dbus.
hy: %s անունը կորել է հաղորդագրությունների փոխադրիչից

en: Name only
hy: Միայն անունը

en: Names:
hy: Անուններ․

en: Navigation
hy: Նավարկում

en: Never
hy: Երբեք

en: New Empty File
hy: Նոր նիշ

en: New Empty File...
hy: Նոր նիշ․․․

en: New File
hy: Նոր նիշ

en: New Folder
hy: Նոր պանակ

en: New Name
hy: Նոր անուն

en: New _Tab
hy: Նոր _ներդիր

en: New _Window
hy: Նոր _պատուհան

en: No Exec field specified
hy: Exec դաշտ սահմանված չէ

en: No URL field specified
hy: URL դաշտ սահմանված չէ

en: No application selected
hy: Ընտրված հավելված չկա

en: No icon
hy: Առանց պատկերակի

en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
hy: Համակարգում չկան վերանվանման հանգույցներ։ Ստուգեք տեղակայումը կամ
    կապ հաստատեք համակարգի վարիչի հետ։ Եթե տեղակայել եք
    Thunar֊ը սկզբնաղբյուրից, համոզվեք, որ միացրել եք «Simple Builtin Renamers» ներդրոնը։

en: None
hy: Ոչինչ

en: None available
hy: Առկա չեն

en: Normal Si_ze
hy: Սովորական _չափ

en: Number - Text
hy: Համար - Գրույթ

en: Number - Text - Old Name
hy: Համար - Գրույթ - Հին անուն

en: Numbering
hy: Հաշվում

en: Old Name - Text - Number
hy: Հին անուն - Գրույթ - Համար

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
hy[0]: Բացել %d նոր պատուհան
hy[1]: Բացել %d նոր պատուհան

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
hy: Բացել <i>%s</i>֊ը եւ «%s» տիպի մնացյալ նիշերն․

en: Open With
hy: Բացել

en: Open _Parent
hy: _Ի վեր

en: Open a new Thunar window for the displayed location
hy: Բացել նոր պատուհան ցուցադրված տեղադրությունում

en: Open a new tab for the displayed location
hy: Բացել նոր ներդիր ցուցադրված տեղադրությունում

en: Open current folder in a new window
hy: Բացել ընթացիկ պանակը նոր պատուհանում

en: Open folders in new tabs on middle click
hy: Բացել պանակները նոր ներդիրներում, անիվով սեղմման դեպքում

en: Open new thunar instances as tabs
hy: Բացել Thunar֊ի նոր նմուշները որպես ներդիրներ

en: Open the bulk rename dialog
hy: Բացել զանգվածի վերանվանման պատուհանը

en: Open the location "%s"
hy: Բացել «%s» տեղադրությունը

en: Open the parent folder
hy: Բացել ելակետային պանակը

en: Open the selected file | Open the selected files
hy[0]: Բացել ընտրված նիշը
hy[1]: Բացել ընտրված նիշերը

en: Open the selected files with the default applications
hy: Բացել նշված նիշերը լռելյայն հավելվածներով

en: Options:
hy: Ընտրանք․

en: Original Path:
hy: Ելակետային ուղի․

en: Other Application...
hy: Այլ հավելված․․․

en: Other Applications
hy: Այլ հավելվածներ

en: Others
hy: Այլոք

en: Overwrite
hy: Վերագրառել

en: Owner
hy: Սեփականատեր

en: Owner:
hy: Սեփականատեր․

en: Perl Scripts
hy: Perl այլագրեր

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
hy[0]: Ջնջել ընտրված նիշն անվերադարձ
hy[1]: Ջնջել ընտրված նիշերն անվերադարձ

en: Permission denied
hy: Անբավարար արտոնություններ

en: Permissions
hy: Արտոնություններ

en: Please report bugs to <%s>.
hy: Սխալների մասին կարող եք զեկուցել <%s> հասցէով։

en: Please wait...
hy: Սպասեք․․․

en: Pr_eferences...
hy: Կար_գավորումներ...

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
hy[0]: Պատճենել՝ «զետեղել» հրամանով տեղափոխման համար
hy[1]: Պատճենել՝ «զետեղել» հրամանով տեղափոխման համար

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
hy[0]: Կտրել՝ «զետեղել» հրամանով տեղափոխման համար
hy[1]: Կտրել՝ «զետեղել» հրամանով տեղափոխման համար

en: Preparing...
hy: Նախապատրաստում․․․

en: Print version information and exit
hy: Ցուցադրել տարբերակի վերաբերյալ տեղեկույթը և դուրս գալ

en: Program:
hy: Ծրագիր․

en: Properties
hy: Կարգավորումներ

en: Python Scripts
hy: Python այլագրեր

en: Question
hy: Հարցում

en: Quit a running Thunar instance
hy: Փակել Thunar֊ի գործարկվող նմուշը

en: Re_name Shortcut
hy: Վեր_անվանել դյուրանցումը

en: Read & Write
hy: Ընթերցել և գրառել

en: Read only
hy: Սոսկ ընթեռնելի

en: Recommended Applications
hy: Առաջարկվող հավելվածներ

en: Regular _Expression
hy: Կանոնավոր _արտահայտություն

en: Reload the current folder
hy: Վերբեռնել պանակը

en: Remove Characters
hy: Հեռացնել գրանշանները

en: Remove File | Remove Files
hy[0]: Հեռացնել նիշը
hy[1]: Հեռացնել նիշերը

en: Remove _From Position:
hy: Հեռացնել _դիրքից․

en: Remove all files and folders from the Trash?
hy: Հեռացնե՞լ բոլոր նիշերն ու պանակներն աղբամանից։

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
hy[0]: Հեռացնել վերանվանելի նիշերը, նիշերի ցուցակից
hy[1]: Հեռացնել վերանվանելի նիշը, նիշերի ցուցակից

en: Rename "%s"
hy: Վերանվանել %s֊ը

en: Rename Multiple Files
hy: Վերանվանել բազմակի նիշեր

en: Rename the selected file | Rename the selected files
hy[0]: Վերանվանել նշված նիշը
hy[1]: Վերանվանել նշված նիշերը

en: Replace _All
hy: Փոխարինել _ամբողջը

en: Replace _With:
hy: Փոխարինե_լ.

en: Resident
hy: Մշտական

en: Restoring files...
hy: Նիշերի վերականգնում

en: Ruby Scripts
hy: Ruby այլագրեր

en: Run Thunar as root
hy: Գործարկել Thunar֊ը արմատային հաշվով

en: Run in _terminal
hy: Գործարկել _վահանակում

en: Run in daemon mode
hy: Գործարկել օժանդակ ծրագրի աշխատակերպում

en: S_kip All
hy: Բ_աց թողնել ամբողջը

en: Search & Replace
hy: Որոնել և փոխարինել

en: Select _all Files
hy: Նշել _ամբողջը

en: Select _by Pattern...
hy: Նշել _ըստ կաղապարի...

en: Select all files in this window
hy: Նշել պատուհանի բոլոր նիշերը

en: Select all files that match a certain pattern
hy: Նշել բոլոր նիշերը, որոնք համապատասխանում են որոշակի կաղապարի

en: Select an Application
hy: Ընտրել հավելված

en: Select an Icon for "%s"
hy: Ընտրել պատկերակ %s֊ի համար

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
hy: _Ընտրել

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
hy: _Կաղապար․

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
hy: Նշել ըստ կաղապարի

en: Select files to rename
hy: Ընտրել վերանվանելի նիշերը

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
hy: Ցուցադրում է պատկերականշանները դյուրանցումների փեղկում, կարգավորումներով սահմանված բոլոր պանակների համար։

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
hy: Ցուցադրում է պատկերականշանները ծառի փեղկում, կարգավորումներով սահմանված բոլոր պանակների համար։

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
hy: Նկարում է սև շրջանակ, փոքրապատկերների շուրջ։

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
hy: Միացնում է մեկնարկի ծանուցումը, երբ հրամանը գործարկվում է նիշային կառավարչից կամ ընտրացանկից։ Ոչ բոլոր հավելվածներն են սատարում մեկնարկի ծանուցումը։

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
hy: Ցուցակավորում է պանակները, նիշերից առաջ։

en: Select this option to open a new tab on middle click instead of a new window
hy: Անիվի սեղմումով բացվում է նոր ներդիր, նոր պատուհանի փոխարեն

en: Select this option to open new thunar instances as tabs in an existing thunar window
hy: Բացում է Thunar֊ի նոր նմուշները, որպես ներդիրներ միացած պատուհանում

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
hy: Ցուցադրում է գրույթը պատկերակների կողքին։ Իսկ եթե անջատված է, գրույթը կցուցադրվի նշանների կողքին։

en: Select this option to run the command in a terminal window.
hy: Գործարկում է հրամանը վահանակի պատուհանում։

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
hy: Ցուցադրում է նիշի չափը տասականի փոխարեն՝ երկուական ձևաչափով։

en: Select this option to show the 'Delete' action in the context menu
hy: Ցուցադրում է «Ջնջել» գործողությունը, համագրույթային ցանկում

en: Selection: %s
hy: Ընտրություն․ %s

en: Send "%s" as compressed archive?
hy: Ուղարկե՞լ «%s»֊ը սեղմված պահոցի ձևաչափով։

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
hy[0]: Ուղարկե՞լ %d նիշ սեղմված ձևաչափով։
hy[1]: Ուղարկե՞լ %d նիշ սեղմուած ձեւաչափով։

en: Send _directly
hy: Ուղարկել _անփոփոխ

en: Send as _archive
hy: Ուղարկել որպես _պահոց

en: Send com_pressed
hy: Ուղարկել սե_ղմված

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
hy[0]: Ուղարկել ընտրուած նիշը %s
hy[1]: Ուղարկել ընտրված նիշերը %s

en: Set as wallpaper
hy: Դարձնել պաստառ

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
hy: Սահմանել գործողություններ, որոնք կհայտնվեն համագրույթային ցանկերում

en: Shell Scripts
hy: Shell այլագրեր

en: Shortcuts Pane
hy: Դյուրանցումների փեղկ

en: Show Icon E_mblems
hy: Ցուցադրել պատկեր_ականշանները

en: Show Icon _Emblems
hy: Ցուցադրել պատկեր_ականշանները

en: Show _Hidden Files
hy: Ցուցադրել _թաքնված նիշերը

en: Show action to permanently delete files and folders
hy: Ցուցադրել գործողությունը, նիշերի և պանակների անվերադարձ ջնջման համար

en: Show file size in binary format
hy: Ցուցադրել նիշի չափը երկուական ձևաչափով

en: Show the contents at the normal size
hy: Բովանդակության սովորական ցուցադրում

en: Show the contents in less detail
hy: Բովանդակության ոչ մանրամասն ցուցադրում

en: Show the contents in more detail
hy: Բովանդակության ավելի մանրամասն ցուցադրում

en: Show thumbnails:
hy: Փոքրապատկերների ցուցադրում․

en: Shutter Speed:
hy: Կափարիչի արագություն․

en: Side Pane
hy: Կողային փեղկ

en: Size
hy: Չափ

en: Size in Bytes
hy: Չափը՝ բայթերով

en: Size:
hy: Չափ․

en: Software:
hy: Ծրագրաշար․

en: Sort _folders before files
hy: Տեսակավորել _պանակները նիշերից առաջ

en: Sort items in ascending order
hy: Տեսակավորում է տարրերն աճման կարգով

en: Sort items in descending order
hy: Տեսակավորել տարրերը նվազման կարգով

en: Specify a location to open
hy: Նշել տեղադրություն բացելու համար

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
hy: Սահմանել մինչ _տարրի նշումն ընկած դադարը
    երբ մկնիկի ցուցիչի կանգնած է դրա վրա․

en: St_atusbar
hy: Վի_ճակի գոտի

en: Stop applying permissions recursively.
hy: Դադարեցնել արտոնությունների ինքնադարձուն գործադրումը։

en: Switch to Next Tab
hy: Անցնել հաջորդ ներդիրին

en: Switch to Previous Tab
hy: Վերադառնալ նախկին ներդիրին

en: T_emplates
hy: Ձև_անմուշներ

en: Text - Number
hy: Գրույթ - Համար

en: Text _Format:
hy: Գրույթի _ձևաչափ

en: Text of the page's label
hy: Էջի նշիչի գրույթ

en: The Thunar development team. All rights reserved.
hy: Thunar֊ի մշակման խումբ։ Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են։

en: The URL to access.
hy: Հասցեն, որին հարկավոր է մատչվել։

en: The URL to the documentation of the renamer
hy: Ծրագրի փաստաթղթավորման գերհղում

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
hy: Հրաման՝ (ներառյալ անհրաժեշտ հարաչափերը) գործողության իրականացման համար։ Ուսումնասիրեք ներքևում տրված ցանկը, հասանելի փոփոխականների ցուցակին ծանոթանալու համար։ Երբ օգտագործվում են մեծատառերը (աւր․ %F, %D,%N) , գործողությունը կգործարկվի, նույնիսկ մեկից ավել տարրերի նշված լինելու դեպքում։ Հակառակ դեպքում՝ այն կգործարկվի միայն մեկ տարրի նշման դեպքում։

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
hy: Կարգավիճակի գոտում, որպես հուշում հայտնվող գործողության անունը, երբ ընտրվում է տարր համագրույթային ցուցակում։

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
hy: %s սարքն անջատվում է։ Սա կարող է որոշ ժամանակ տևել։

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
hy: «%s» սարքավորումն ապատեղակայվում է։ Մի հեռացրեք կրիչը կամ հիշասարքը։

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
hy: «%s» նշարանը գոյություն չունի։ Ստեղծե՞լ այն։

en: The file "%s" already exists
hy: %s նիշն արդեն գոյություն ունի

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
hy: %sնիշն արդեն գոյություն ունի։ Փոխարինե՞լ։
    
    Նիշի փոխարինման դեպքում, տվյալները կվերագրառվեն։

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
hy: «%s» պանակն այլևս գոյություն չունի, սակայն պահանջվում է «%s» նիշն աղբամանից վերադարձնելու համար

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
hy: Պանակի արտոնություններն անհամապատասխան են, հնարավոր չի լինի աշխատել այս պանակի նիշերի հետ։

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
hy: Պանակի արտոնությունները կվերատեղադրվեն։ Օգտատերերը, որոնք ունեն բովանդակության ընթերցման արտոնություն, կունենան նաև հետագա հասանելիությունը։

en: The following command parameters will be substituted when launching the action:
hy: Հրամանների հետևյալ հարաչափերը, կփոխարինվեն գործարկելիս

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
hy: Այս ձևաչափը նկարագրում է այն ամսաթիվը և ժամը, որը ներդրվում է նիշի անվան մեջ։ Օրինակ՝ %Y֊ը փոխարինում է տարվան, %m֊ը՝ ամսվան, իսկ %d֊ն օրվան։ Տե՛ս ամսաթվի օժանդակ ծրագրի նկարագրությունը հավելյալ տեղեկույթի համար։

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
hy: Ընդհանրացված անուն, օրինակ՝ «Զննարկիչ» Firefox֊ի դեպքում։

en: The icon size for the path entry
hy: Պատկերակի չափն ուղու համար

en: The item will be removed from the history
hy: Տարրը կհեռացվի պատմութիւնից

en: The keyboard shortcut for the action.
hy: Գործողության ստեղնաշարային դյուրանցում։

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
hy: Համագրույթային ցանկում հայտնվող գործողության անունը։

en: The number of source and target filenames must be the same
hy: Սկզբնական և թիրախային անունների քանակը պետք է նույնը լինի

en: The path "%s" does not refer to a directory
hy: «%s» ուղին չի հղում նշարանի

en: The program to execute, possibly with arguments.
hy: Գործարկելի ծրագիրը։

en: The root folder has no parent
hy: Արտամատային պանակը չունի ղեկավար

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
hy: Հետևյալ հավելվածը գործածվում է %s տիպի նիշերի բացման համար։

en: The user visible name of the renamer
hy: Օգտատիրոջ ցուցադրվող անուն

en: The working directory for the program.
hy: Ծրագրի աշխատող նշարանը։

en: The working directory must be an absolute path
hy: Աշխատող նշարանը պետք է ունենա բացարձակ ուղի"

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
hy: Տվյալները պետք է գրառվեն %s սարքում, մինչ ապատեղակայումը։ Մի հեռացրեք կրիչը կամ հիշասարքը։

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
hy: Թիրախում բավարար հիշողություն չկա։ Հարկավոր է հեռացնել նիշեր, հիշողության թեթևացման համար։

en: There is nothing on the clipboard to paste
hy: Սեղմատախտակում՝ զետեղման համար ոչինչ չկա

en: This folder already contains a file "%s".
hy: Պանակն արդեն պարունակում է «%s» նիշ։

en: This folder already contains a folder "%s".
hy: Նշարանն արդեն ներառում է «%s» պանակ։

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
hy: Պանակն արդեն ունի «%s» նշանային հղումը։

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
hy: Դյուրանցումն արդեն %s֊ի կողմից

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
hy[0]: Կբացվի նիշքի %d առանձին պատուհան։
hy[1]: Կբացվի նիշքի %d  առանձին պատուհան։

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
hy: Հեռացվելու է նիշային ցանկում հայտնվող գործարկիչը և ոչ բուն հավելվածը։
    
    Հնարավոր է հեռացնել միայն այն գործարկիչները, որոնք ստեղծվել են նիշքի ընտրովի հրամանների բաժնի, «Բացել ․․․֊ի օգնությամբ» հրամանով։

en: Thunar
hy: Thunar նիշք

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
hy: Thunar զանգվածի վերանվանվանման ծրագիրը հզոր և 
    ընդլայնելի գործիք է, բազմակի նիշերի ակնթարթային վերանվանման համար։

en: Thunar File Manager
hy: Thunar նիշք

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
hy: Thunar֊ը հեշտ և արագ գործածելի նիշային կառավարիչ է
    Xfce աշխատասեղանի միջավայրի համար։

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
hy: Thunar֊ը նիշային կառավարիչ է, նախագծված հատուկ Xfce աշխատասեղանի համար, բայց այն կարող է ծառայել որպես այլաընտրանքային նիշային կառավարիչ այլ աշխատասեղանի միջավայրերի համար։ Այն ունի պարզ, երկպատուհանավոր տեսք։

en: Title Case
hy: Վերնագրային

en: Today
hy: Այսօր

en: Today at %X
hy: Այսօր %X֊ին

en: Toggles the display of hidden files in the current window
hy: Ցուցադրում է ընթացիկ պատուհանի թաքնված նիշերը

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
hy: Ցուցադրում է դյուրանցումների փեղկը

en: Toggles the visibility of the tree pane
hy: Ցուցադրում է ծառի փեղկը

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
hy: Հուշում, օրինակ՝ «Փնտրել կայքեր համացանցում» Firefox-ի համար։ Դաշտը պետք չէ շփոթել անվան կամ նկարագրության դաշտերի հետ։

en: Trash
hy: Աղբաման

en: Trash Applet
hy: Աղբաման

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
hy[0]: Աղբամանում կա %d նիշ
hy[1]: Աղբամանում կան %d նիշեր

en: Trash contains files
hy: Աղբամանում նիշեր կան

en: Trash is empty
hy: Աղբամանը դատարկ է

en: Tree Pane
hy: Ծառի փեղկ

en: Trying to move "%s"
hy: «%s»֊ի տեղափոխման փորձ

en: Trying to restore "%s"
hy: %s֊ի վերականգնման փորձ

en: Type
hy: Տիպ

en: UPPERCASE
hy: ՄԵԾԱՏԱՌ

en: URL:
hy: Գերհղում․

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Unknown closing element <%s>
hy: Անհայտ «%s» տարր․

en: Unknown file owner
hy: Նիշի անհայտ սեփականատեր

en: Unknown user "%s"
hy: Անհայտ օգտատեր %s

en: Unmounting device
hy: Սարքի ապատեղակայում

en: Untrusted application launcher
hy: Հավելվածի անվստահելի գործարկիչ

en: Untrusted link launcher
hy: Հղման անվստահելի գործարկիչ

en: Uppercase / Lowercase
hy: Մեծատառ / Փոքրատառ

en: Usage:
hy: Գործածում․

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
hy[0]: Գործածել %s֊ը, ընտրված նիշը բացելու համար
hy[1]: Գործածել %s֊ը, ընտրված նիշերի բացման համար

en: Use De_fault
hy: Գործածել լռե_լյայնը

en: Use Startup Notification
hy: Ծանուցել գործարկելիս

en: Use _startup notification
hy: Օգտագործել _գործարկման ծանուցումը

en: Use a _custom command:
hy: Գործածել _այլ հավելված․

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
hy: Գործածել հավելվածի հրաման, որը բացակայում է ներքևում առկա ցուցակից։

en: Use as _default for this kind of file
hy: _Գործածել որպես լռելյայն, այս տիպի նիշերի համար

en: Varying (no change)
hy: Տարբեր (անփոփոխ)

en: Video Files
hy: Տեսանիշեր

en: View _new folders using:
hy: Տեսնել _նոր պանակները․

en: View the properties of the selected file
hy: Տեսնել ընտրված նիշի հատկությունները

en: Visible Columns
hy: Տեսանելի սյունակներ

en: Volume Management
hy: Ծավալի կառավարում

en: Volume:
hy: Ծավալ․

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
hy: Պանակի արտոնությունները փոխելու դեպքում,
    փոփոխությունները կարող են հաստատվել նաև բովանդակության
    Ընտրեք լռելյայն վարքագիծը ներքևում․

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
hy: Նիշը փոստով ուղարկելիս, հնարավոր է նիշն ուղարկել և՛ անփոփոխ, և՛ սեղմված ձևաչափերով։ Մեծ նիշերը խորհուրդ է տրվում ուղարկել սեղմ ձևաչափով։

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
hy: Բազմակի նիշերի ուղարկման դեպքում, հնարավոր է և՛ կցել դրանք բոլորը, և՛ ուղարկել դրանք սեղմված ձևաչափով։ Բազմակի մեծ նիշերը խորհուրդ է տրվում ուղարկել սեղմված ձևաչափով։

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
hy: Եթե մեկսեղմում գործողությունը միացված է, ապա մկնիկի ցուցիչը պահումը մեկ տարրի վրա որոշակի դադարից հետո՝ նշում է այն։ Կարող եք անջատել այս վարքագիծը, տեղափոխելով սահիչը ամենաձախ դիրք։ Վարքագիծը կարող է օգտակար լինել, երբ մեկ սեղմումը գործարկում է տարրեր, իսկ փոխարենը հարկավոր է պարզապես նշել այն։

en: Working Directory:
hy: Աշխատող նշարան․

en: Write only
hy: Սոսկ գրառելի

en: Writing data to device
hy: Գրառում սարքի վրայ

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
hy: Հեղինակ՝ Բենեդիկտ Մյուրեր <benny@xfce.org>։

en: Yes to _all
hy: Այո _բոլորի համար

en: Yesterday
hy: Երեկ

en: Yesterday at %X
hy: Երեկ %X֊ին

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
hy: Դուք կարող եք կա՛մ բաց թողնել այս նիշը և շարունակել վերանվանել մնացած նիշերը, կա՛մ վերադարձնել նիշերի նախկին անունները, կա՛մ էլ չեղարկել գործողությունն առանց վերադառնալու նախկին փոփոխություններին։

en: ZIP command terminated with error %d
hy: ZIP հրամանի կանգ․ սխալ %d

en: Zoom I_n
hy: Խոշորացնե_լ

en: Zoom _Out
hy: Հեռվաց_նել

en: _About
hy: _Ծրագրի մասին

en: _Access:
hy: _Հասանելիություն․

en: _Add Files...
hy: _Հավելել նիշեր․

en: _Ascending
hy: _Աճման կարգով

en: _At position:
hy: _Դիրքում․

en: _Audio Files
hy: _Ձայնանիշեր

en: _Browse...
hy: _Զննել․․․

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Close
hy: _Փակել

en: _Close Window
hy: _Փակել պատուհանը

en: _Command:
hy: _Հրաման․

en: _Contents
hy: _Ձեռնարկ

en: _Copy
hy: _Պատճենել

en: _Delete
hy: _Ջնջել

en: _Descending
hy: _Նվազման կարգով

en: _Description:
hy: _Նկարագրություն․

en: _Double click to activate items
hy: _Երկսեղմում՝ տարրերի գործարկման համար

en: _Edit
hy: _Խմբագրում

en: _Eject
hy: _Հանել

en: _Empty File
hy: _Դատարկ նիշ

en: _Empty Trash
hy: _Դատարկել աղբամանը

en: _Execute
hy: _Գործարկել

en: _File
hy: _Նիշ

en: _File Pattern:
hy: _Նիշի Պատկեր․

en: _Format:
hy: _Ձևաչափ․

en: _Go
hy: _Անցնել

en: _Help
hy: _Աջակցություն

en: _Home
hy: _Տուն

en: _Icon Size:
hy: _Պատկերակի չափ․

en: _Icon:
hy: _Պատկերակ․

en: _Image Files
hy: _Պատկերներ

en: _Invert Selection
hy: _Հակադարձ ընտրություն

en: _Launch Anyway
hy: _Այնուամենայնիվ գործարկել

en: _Menubar
hy: _Ցանկի գոտի

en: _Mount
hy: _Տեղակայել

en: _Name:
hy: _Անուն․

en: _Next Tab
hy: _Հաջորդ ներդիրը

en: _No
hy: _Ոչ

en: _Number Format:
hy: _Համարի ձևաչափ․

en: _OK
hy: _Բարի

en: _Open
hy: _Բացել

en: _Open Location...
hy: _Բացել տեղադրություն...

en: _Open With "%s"
hy: _Բացել %s֊ում

en: _Open With Default Applications
hy: _Բացել լռելյայն հավելվածներում

en: _Open With:
hy: _Բացել․

en: _Other Files
hy: _Այլ

en: _Paste
hy: _Զետեղել

en: _Paste Into Folder
hy: _Զետեղել պանակում

en: _Previous Tab
hy: _Նախկին ներդիր

en: _Properties...
hy: _Կարգավորումներ

en: _Reload
hy: _Վերբեռնում

en: _Remove
hy: _Հեռացնել

en: _Remove Launcher
hy: _Հեռացնել գործարկիչը

en: _Remove Shortcut
hy: _Հեռացնել դյուրանցումը

en: _Rename
hy: _Վերանվանել

en: _Rename...
hy: _Վերանվանել․․․

en: _Replace
hy: _Փոխարինել

en: _Restore
hy: _Վերականգնել

en: _Retry
hy: _Վերափորձել

en: _Revert Changes
hy: _Վերադարձնել փոփոխությունները

en: _Search For:
hy: _Փնտրել․

en: _Send To
hy: _Ուղարկել

en: _Shortcuts
hy: _Դյուրանցումներ

en: _Show
hy: _Ցուցադրել

en: _Side Pane
hy: _Կողային փեղկ

en: _Single click to activate items
hy: _Մեկսեղմում՝ տարրերի գործարկման համար։

en: _Skip
hy: _Բաց թողել

en: _Skip This File
hy: _Բաց թողնել նիշը

en: _Start With:
hy: _Սկսել․

en: _Text Files
hy: _Գրույթային նիշեր

en: _Text beside icons
hy: _Գրույթ՝ պատկերակների կողքին

en: _Text:
hy: _Գրույթ․

en: _To Position:
hy: _Այս դիրք․

en: _Tree
hy: _Ծառ

en: _Unmount
hy: _Ապատեղակայել

en: _Video Files
hy: _Տեսանիշեր

en: _View
hy: _Տեսք

en: _Yes
hy: _Այո

en: a, b, c, d, ...
hy: ա, բ, գ, դ, ․․․

en: broken link
hy: անվավեր հղում

en: link to %s
hy: %s-ի հղում

en: lowercase
hy: փոքրատառ

en: mixed
hy: խառնված

en: unknown
hy: անհայտ
