thunar.xfce-4-20 - en to hy_AM translation catalogue (706 entries)

en: %A at %X
hy_AM: %A %X֊ին

en: %d folder | %d folders
hy_AM[0]: %d պանակ
hy_AM[1]: %d պանակ

en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
hy_AM[0]: %d×%d պատկերատարր
hy_AM[1]: %d×%d պատկերատարր

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
hy_AM[0]: Մնաց %lu ժամ (%s/վրկ)
hy_AM[1]: Մնաց %lu ժամ (%s/վրկ)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
hy_AM[0]: Մնաց %lu րոպէ (%s/վրկ)
hy_AM[1]: Մնաց %lu րոպէ (%s/վրկ)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
hy_AM[0]: Մնաց %lu վայրկեան (%s/վրկ)
hy_AM[1]: Մնաց %lu վայրկեան (%s/վրկ)

en: %s (copy %u)
hy_AM: %s (%u պատճէն)

en: %s (copy %u)%s
hy_AM: %s (%u պատճէն)%s

en: %s - Properties
hy_AM: %s - Կարգաւորումներ

en: %s of %s
hy_AM: %s՝ %s֊ի

en: %s on %s
hy_AM: %s֊ը %s֊ի վրայ

en: %x at %X
hy_AM: %x %X֊ին

en: (some contents unreadable)
hy_AM: (բովանդակութեան որոշակի մասը անընթերցելի է)

en: 0 items
hy_AM: 0 տարր

en: 00001, 00002, 00003, ...
hy_AM: 00001, 00002, 00003, ․․․․

en: 0001, 0002, 0003, ...
hy_AM: 0001, 0002, 0003, ․․․

en: 001, 002, 003, ...
hy_AM: 001, 002, 003, ․․․

en: 01, 02, 03, ...
hy_AM: 01, 02, 03, ․․․

en: 1, 2, 3, ...
hy_AM: 1, 2, 3, ․․․

en: <a href="volman-config:">Configure</a> the management of removable drives,
    devices and media.
hy_AM: <a href="volman-config:">Կազմաձեւել</a> հեռացուելի յիշասարքերի եւ կրիչների կառաւարումը:

en: A destination directory must be specified
hy_AM: Հարկաւոր է սահմանել թիրախային նշարան

en: A widget to display in place of the usual page label
hy_AM: Յարմարանք՝ էջի սովորական նշիչի փոխարէն ցուցադրելու համար

en: About Templates
hy_AM: Ձեւանմուշների մասին

en: Acc_ess:
hy_AM: Հա_սանելիութիւն․

en: Acce_ss:
hy_AM: Հասանե_լիութիւն․

en: Accessed:
hy_AM: Մատչուած․

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
hy_AM: %s անունը ստացուած է, նիստի հաղորդագրութիւնների փոխադրիչում

en: Acquired the session message bus '%s'
hy_AM: Նիստի հաղորդագրութիւնների %s փոխադրիչը ստացուած է

en: Add a new custom action.
hy_AM: Յաւելել նոր գործողութիւն։

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
hy_AM[0]: Յաւելել նշուած պանակը, դիւրանցումների կողային փեղկում
hy_AM[1]: Յաւելել նշուած պանակները, դիւրանցումների կողային փեղկում

en: Advanced
hy_AM: Յառաջացած

en: All Files
hy_AM: Բոլորը

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
hy_AM: Պանակի բոլոր նիշերը կը յայտնուեն «Ստեղծել փաստաթուղթ» ցանկում։

en: Allow this file to _run as a program
hy_AM: Թոյլատրել նիշի գործարկումը _որպէս ծրագիր

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
hy_AM: Անվստահելի ծրագրերի գործարկումը, կարող է վտանգաւոր լինել համակարգի համար։

en: Always
hy_AM: Միշտ

en: Aperture Value:
hy_AM: Ոսպնեակի բացուածք․

en: Appearance Conditions
hy_AM: Ցուցադրութեան պայամաններ

en: Appears if selection contains:
hy_AM: Ցուցադրում է, նշման առկայութեան դէպքում

en: Apply recursively?
hy_AM: Գործադրե՞լ ինքնադարձունաւրէն։

en: Apply to Folder Only
hy_AM: Միայն պանակների համար

en: Apply to Folder and Contents
hy_AM: Պանակների ու բովանդակութեան համար

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
hy_AM: Ջնջե՞լ
    %s֊ն անվերադարձ։

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
hy_AM: Ջնջե՞լ
    %s գործողութիւնը։

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
hy_AM[0]: Ջնջե՞լ նշուած 
    նիշն անվերադարձ։
hy_AM[1]: Ջնջե՞լ նշուած
    %u նիշերն անվերադարձ։

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
hy_AM: Հեռացնե՞լ %s֊ը։

en: Are you sure you want to open all folders?
hy_AM: Բացե՞լ բոլոր պանակները։

en: Arran_ge Items
hy_AM: Դասակարգ_ել տարրերը

en: Ask every time
hy_AM: Հարցնել ամեն անգամ

en: At least one filename must be specified
hy_AM: Հարկաւոր է նշել առնուազն մեկ անուն

en: At least one source filename must be specified
hy_AM: Հարկաւոր է նշել առնուազն մեկ ելակէտային նշանուն

en: Audio Files
hy_AM: Ձայնանիշեր

en: Authentication is required to run Thunar as root.
hy_AM: Պահանջուում է վաւերացում Thunar֊ը արմատային հաշուով բացելու համար։

en: Automatically _expand columns as needed
hy_AM: Ինքնաշխատաւրէն _ընդարձակել սիւնակներն ըստ անհրաժեշտութեան

en: Basic
hy_AM: Հիմնական

en: Behavior
hy_AM: Վարքագիծ

en: Browse Network
hy_AM: Զննել ցանցը

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
hy_AM: Զննարկել բոլոր տեղային եւ հեռակայ սկաւառակներն ու պանակները հասանելի այս համակարգչից

en: Browse local network connections
hy_AM: Զննել ցանցի տեղային միացումները

en: Browse the computer
hy_AM: Զննել համակարգիչը

en: Browse the file system
hy_AM: Որոնել նիշային համակարգում

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
hy_AM: Որոնել «%s» տիպի նիշերի բացման յաւելուած, նիշքում։

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
hy_AM: Որոնել յաւելուած գործողութեան կիրառման համար։

en: Browse the filesystem with the file manager
hy_AM: Զննել նիշային համակարգը նիշային կառաւարչի աւգնութեամբ

en: Bulk Rename
hy_AM: Զանգուածի վերանուանման ծրագիր

en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
hy_AM: Զանգուածի վերանուանման ծրագիր ֊ Բազմակի նիշերի վերանուանում

en: By _Name
hy_AM:  Ըստ  _անուան

en: By _Size
hy_AM: Ըստ _չափի

en: By _Type
hy_AM: Ըստ _տեսակի

en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
hy_AM: Ըստ լռելեայնի, սիւնակներն ինքնաշխատաւրէն կընդարձակուեն, 
    որպէսզի հնարաւոր լինի ցուցադրել ամբողջ գրոյթը։
    Վարքագծի անջատման դէպքում,  կը գործածուի
    աւգտատիրոջ կողմից սահմանուած չափերը։

en: C_ase Sensitive Search
hy_AM: Հաշու_ի առնելով մեծատառերն ու փոքրատառերը

en: C_reate
hy_AM: Ս_տեղծել

en: Calculating...
hy_AM: Հաշուարկ․․․

en: Calculation aborted
hy_AM: Հաշուարկն ընդհատուած է

en: Camera
hy_AM: Խցիկ

en: Camera Brand:
hy_AM: Ապրանքանիշ․

en: Camera Model:
hy_AM: Տիպար․

en: Cancelling...
hy_AM: Չեղարկում․․․

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
hy_AM: Չյաջողուեց փոխարկել «%s»֊ի անունը տեղային այլագրմամբ

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
hy_AM: Փոխել «%s» տիպի նիշերի բացման լռելեայն յաւելուածը՝ նոր ընտրուածով։

en: Change the visibility of this window's menubar
hy_AM: Ցուցադրում է ընթացիկ պատուհանի ցանկը

en: Change the visibility of this window's statusbar
hy_AM: Ցուցադրում է ընթացիկ պատուհանի կարգավիճակը

en: Choose another application with which to open the selected file
hy_AM: Ընտրել այլ յաւելուած, նիշի բացման համար

en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
hy_AM: Ընտրել մանրամասն ցուցակում
    ցուցադրելի տեղեկոյթը։

en: Clear
hy_AM: Մաքրել

en: Clear the file list below
hy_AM: Մաքրել ներքեւում առկայ ցուցակը

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
hy_AM: Հեռացնել գործողութեան ստեղնաշարային դիւրանցումը

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
hy_AM: Սեղմել այստեղ, արտաւնութիւններն ինքաշխատաւրէն ուղղելու համար։

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
hy_AM: Սեղմել այստեղ պանակի ընդհանուր չափի հաշուարկի կանգնեցման համար։

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
hy_AM: Սեղմէք, տեսնելու համար վերանուանման գործողութեան վերաբերեալ փաստաթղթաւորումը։

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
hy_AM: Ընտրել պատկերակ, որը կը գործածուի որպէս յաւելում գործողութեան անուանը։

en: Close _All Windows
hy_AM: Փակել _բոլոր պատուհանները

en: Close all Thunar windows
hy_AM: Փակել Thunar֊ի բոլոր պատուհանները

en: Close tab
hy_AM: Փակել ներդիրը

en: Close this folder
hy_AM: Փակել հետեւեալ պանակը

en: Close this window
hy_AM: Փակել հետեւեալ պատուհանը

en: Collecting files...
hy_AM: Նիշերի հաւաքում․․․

en: Column Sizing
hy_AM: Սիւնակների չափափոխում

en: Command not configured
hy_AM: Հրամանը չի կազմաձեւել

en: Command:
hy_AM: Հրաման․

en: Comment:
hy_AM: Մեկնաբանութիւն․

en: Compact View
hy_AM: Հաւաք տեսքով

en: Compact directory listing
hy_AM: Նշարանների սեղմ ցուցակաւորում

en: Compact view
hy_AM: Սեղմուած ցուցադրում

en: Compressing files...
hy_AM: Նիշերի սեղմում...

en: Computer
hy_AM: Համակարգիչ

en: Con_vert to:
hy_AM: Փո_խարկել․

en: Configure Columns in the Detailed List View
hy_AM: Սիւնակները՝ մանրամասն ցանկերի տեսքով

en: Configure _Columns...
hy_AM: Կազմաձեւել _սիւնակները․․․

en: Configure the Thunar file manager
hy_AM: Կազմաձեւել Thunar նիշքը

en: Configure the columns in the detailed list view
hy_AM: Սիւնակները՝ մանրամասն ցուցակի տեսքով

en: Confirm to replace files
hy_AM: Հաստատել նիշերի փոխարինումը

en: Context Menu
hy_AM: Համագրոյթի ցանկ

en: Copy _Anyway
hy_AM: Այնուամենայնիւ _պատճէնել

en: Copy _Here
hy_AM: Պատճէնել _այստեղ

en: Copy the selection
hy_AM: Պատճէնել ընտրուածը

en: Copying files to "%s"...
hy_AM: Նիշերի պատճէնում %s...

en: Copying files...
hy_AM: Նիշերի պատճէնում

en: Correct _folder permissions
hy_AM: Ուղղել _պանակի արտաւնութիւնները

en: Correct _folder permissions...
hy_AM: Ուղղել _պանակի արտաւնութիւնները․․․

en: Correct folder permissions automatically?
hy_AM: Ուղղե՞լ պանակի արտաւնութիւններն ինքնաշխատաւրէն։

en: Could not delete file "%s": %s
hy_AM: Չյաջողուեց ջնջել %s նիշը․ %s

en: Could not find "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց գտնել %s֊ը

en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
hy_AM: Չյաջողուեց տեղափոխել «%s»֊ը։ Նիշերի հաւաքում պատճէնման համար․․․

en: Could not restore "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց վերականգնել %s֊ը

en: Create Action
hy_AM: Ստեղծել

en: Create Document from template "%s"
hy_AM: Ստեղծել փաստաթուղթ ըստ %s ձեւանմուշի

en: Create New File
hy_AM: Ստեղծել նոր նիշ

en: Create New Folder
hy_AM: Ստեղծել նոր պանակ

en: Create _Document
hy_AM: Նոր _փաստաթուղթ

en: Create _Folder...
hy_AM: Ստեղծել _պանակ․․․

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
hy_AM[0]: Ստեղծել ընտրուած նիշի յղումն աշխատասեղանում
hy_AM[1]: Ստեղծել ընտրուած նիշերի յղումներն աշխատասեղանում

en: Create a new document from a template
hy_AM: Ստեղծել փաստաթուղթ կաղապարից

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
hy_AM[0]: Ստեղծել նշանային յղում նշուած նիշի համար
hy_AM[1]: Ստեղծել նշանային յղում նշուած նիշի համար

en: Create an empty folder within the current folder
hy_AM: Ստեղծել դատարկ պանակ ընթացիկ տեղադրութիւնում

en: Creating directories...
hy_AM: Նշարանների ստեղծում

en: Creating files...
hy_AM: Նիշերի ստեղծում․․․

en: Creating symbolic links in "%s"...
hy_AM: Նշանային յղման ստեղծում %s֊ում

en: Cu_t
hy_AM: Կտ_րել

en: Current
hy_AM: Ընթացիկ

en: Custom
hy_AM: Ընտրովի

en: Custom Actions
hy_AM: Ընտրովի գործողութիւններ

en: Cut the selection
hy_AM: Կտրել ընտրուածը

en: Date
hy_AM: Ամսաթիւ

en: Date Accessed
hy_AM: Մատչման ամսաթիւ

en: Date Modified
hy_AM: Փոփոխման ամսաթիւ

en: Date Picture Taken
hy_AM: Նկարման ամսաթիւ

en: Date Taken:
hy_AM: Նկարման ամսաթիւ․

en: Default Application
hy_AM: Լռելեայն յաւելուած

en: Delete all files and folders in the Trash
hy_AM: Ջնջել աղբամանի բոլոր նիշերն ու պանակները

en: Delete saved view settings for this folder
hy_AM: Ջնջել տեսքի պահուած կարգաւորումները տուեալ պանակի համար

en: Delete the currently selected action.
hy_AM: Ջնջել ներկայ ընտրուած գործողութիւնը։

en: Deleted:
hy_AM: Ջնջուած․

en: Deleting files...
hy_AM: Նիշերի ջնջում․․․

en: Description:
hy_AM: Նկարագիր․

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
hy_AM[0]: Աշխատասեղան (ստեղծել յղում)
hy_AM[1]: Աշխատասեղան (ստեղծել յղումներ)

en: Detac_h Tab
hy_AM: Առանձ_նացնել ներդիրը

en: Detailed directory listing
hy_AM: Նշարանների մանրամասն ցուցակաւորում

en: Details view
hy_AM: Մանրամասն ցուցադրում

en: Devices
hy_AM: Սարք

en: Disabled
hy_AM: Անջատուած

en: Display
hy_AM: Ցուցադրիչ

en: Display Thunar user manual
hy_AM: Thunar֊ի աւգտատիրոջ ձեռնարկ

en: Display folder content in a compact list view
hy_AM: Պանակի բովանդակութիւնը՝ սեղմ ցուցակի տեսքով

en: Display folder content in a detailed list view
hy_AM: Պանակի բովանդակութիւնը՝ մանրամասն ցուցակի տեսքով

en: Display folder content in an icon view
hy_AM: Պանակի բովանդակութիւնը՝ պատկերակների տեսքով

en: Display information about Thunar
hy_AM: Տեղեկոյթ Thunar֊ի վերաբերեալ

en: Display information about Thunar Bulk Rename
hy_AM: Ցուցադրել տեղեկոյթ Thunar ծաւալի վերանուանման ծրագրի վերաբերեալ

en: Display the contents of the trash can
hy_AM: Ցուցադրել աղբամանի պարունակութիւնը

en: Display the trash can
hy_AM: Ցուցադրել աղբամանը

en: Do _not ask me again
hy_AM: Այլե_ւս չհարցնել

en: Do _not display this message again
hy_AM: Այ_լեւս չցուցադրել

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
hy_AM: Գործադրե՞լ փոփոխութիւնները բոլոր պանակաների\n"
    "եւ ենթապանակների համար

en: Do you want to create it?
hy_AM: Ստեղծե՞լ

en: Do you want to overwrite it?
hy_AM: Վերագրառե՞լ

en: Do you want to permanently delete it?
hy_AM: Ցանկանու՞մ էք հիմնական ջնջել այն

en: Do you want to skip it?
hy_AM: Բա՞ց թողնել

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
hy_AM: Բաց թողնե՞լ նիշը եւ շարունակել մնացած նիշերի վերանուանումը։

en: Don't unload the plugin from memory
hy_AM: Չապատեղկայել ներդրաւնը յիշողութիւնից

en: Draw frames around thumbnails
hy_AM: Վերցնել փոքրապատկերները շրջանակի մէջ

en: Edit Action
hy_AM: Խմբագրել

en: Edit the currently selected action.
hy_AM: Խմբագրել ներկայ ընտրուած գործողութիւնը։

en: Eject the selected device
hy_AM: Հանել ընտրուած սարքը

en: Ejecting device
hy_AM: Սարքի անջատում

en: Emblems
hy_AM: Նշաններ

en: Emptying the Trash...
hy_AM: Աղբամանի դատարկում․․․

en: Enable _Volume Management
hy_AM: Միացնել _ծաւալի կառավարումը

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
hy_AM: Ցուցադրում է սպասման նշիչը գործարկման ընթացքում։ Խորհուրդ է տրուում, եթե պատուհանների կառավարչում միացուած է կենտրոնացման փոփոխութեան ընտրանքը։

en: End element handler called while in root context
hy_AM: Տարրի ղեկավարիչ, արմատային հաշուի համար

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
hy_AM: Մուտքագրել ձեւաչափերի ցուցակ, որը կորոշի գործողութիւնների ցուցադրութիւնը ընտրուած նիշերի համար։ Մեկից աւելի ձեւաչափի նշման, դրանք պէտք է առաձնանացուեն կէտ֊ստորակէտերով (աւրինակ՝ *.txt;*.doc)։

en: Enter the name:
hy_AM: Անուն․

en: Enter the new name:
hy_AM: Անուն․

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
hy_AM: Մուտքագրել գրոյթը, որը կաւգտագործուի վերեւի կաղապարի փոխարէն։

en: Enter the text to search for in the file names.
hy_AM: Գրոյթ՝ նիշերում փնտրելու համար։

en: Error
hy_AM: Սխալ

en: Error removing file: %s
hy_AM: Չյաջողուեց ջնջել նիշը․  %s

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
hy_AM: Սխալ դէպի «%s» պաճէնման ընթացքում․ հարկաւոր է յաւելեալ %s տարածք, պատճէնման համար

en: Executable Files
hy_AM: Գործարկելիները

en: Execute the selected file | Execute the selected files
hy_AM[0]: Բացել ընտրուած նիշը
hy_AM[1]: Գործարկել ընտրուած նիշերը

en: Exposure Program:
hy_AM: Ծրագիր․

en: Exposure Time:
hy_AM: Ցուցադրման ժամ․

en: Failed to add new application "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց յաւելել %s յաւելուածը

en: Failed to add new shortcut
hy_AM: Չյաջողուեց յաւելել նոր դիւրանցում

en: Failed to browse the computer
hy_AM: Ձախողուեց զննարկել համակարգիչը

en: Failed to browse the network
hy_AM: Չյաջողուեց զննել ցանցը

en: Failed to change icon of "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց փոփոխել %s֊ի պատկերակը

en: Failed to change the group of "%s": %s
hy_AM: Չյաջողուեց փոխել %s֊ի խումբը․ %s

en: Failed to change the owner of "%s": %s
hy_AM: Չյաջողուեց փոխել %s֊ի սեփականտիրոջը․ %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
hy_AM: Չյաջողուեց փոխել %s֊ի արտաւնութիւնները. %s

en: Failed to compose new email
hy_AM: Չյաջողուեց ստեղծել նամակ

en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
hy_AM[0]: Չյաջողուեց սեղմել %d նիշ
hy_AM[1]: Չյաջողուեց սեղմել %d նիշ

en: Failed to connect to the Trash
hy_AM: Չյաջողուեց միանալ աղբամանին

en: Failed to create a link for the URL "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց ստեղծել յղում «%s» գերյղման համար

en: Failed to create directory "%s": %s
hy_AM: Չյաջողուեց ստեղծել %s  նշարանը․ %s

en: Failed to create empty file "%s": %s
hy_AM: Չյաջողուեց ստեղծել «%s» դատարկ նիշը․ %s

en: Failed to create symbolic link for "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց ստեղծել «%s»֊ի նշանային յղումը

en: Failed to create temporary directory
hy_AM: Չյաջողուեց ստեղծել ժամանակաւոր նշարան

en: Failed to determine save location for uca.xml
hy_AM: Չյաջողուեց որոշել uca.xml֊ի տեղադրութիւնը

en: Failed to determine the original path for "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց որոշել %s֊ի ելակէտային ուղին

en: Failed to display the contents of the trash can
hy_AM: Չյաջողուեց ցուցադրել աղբամանի բովանդակութիւնը

en: Failed to display the volume management settings
hy_AM: Չյաջողուեց ցուցադրել ծաւալի կառաւարման կարգաւորումները

en: Failed to eject "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց հանել %s֊ը

en: Failed to execute application "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել %s հրամանը

en: Failed to execute file "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել %s նիշը

en: Failed to launch action "%s".
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել «%s»֊ը

en: Failed to launch operation
hy_AM: Չյաջողուեց կատարել գործողութիւնը

en: Failed to mount "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց տեղակայել %s֊ը

en: Failed to open "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց բացել %s֊ը

en: Failed to open "%s": %s
hy_AM: Չյաջողուեց բացել %s֊ը։ %s

en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
hy_AM[0]: Չյաջողուեց բացել %d նիշ
hy_AM[1]: Չյաջողուեց բացել %d նիշ

en: Failed to open directory "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց բացել «%s» նշարանը

en: Failed to open file "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց բացել %s նիշը

en: Failed to open parent folder
hy_AM: Չյաջողուեց բացել ելակէտային պանակը

en: Failed to open the documentation browser
hy_AM: Չյաջողուեց բացել փաստաթղթաւորումը

en: Failed to open the file system root folder
hy_AM: Չյաջողուեց բացել արմատային պանակը

en: Failed to open the home folder
hy_AM: Չյաջողուեց բացել տնապանակը

en: Failed to parse the desktop file: %s
hy_AM: Չյաջողուեց վերլուծել աշխատասեղանի նիշը․ %s

en: Failed to remove "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց հեռացնել %s֊ը

en: Failed to remove "%s".
hy_AM: Չյաջողուեց հեռացնել %s֊ը

en: Failed to rename "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց վերանուանել %s֊ը

en: Failed to rename "%s" to "%s".
hy_AM: Չյաջողուեց վերանուանել «%s»֊ն «%s»֊ի։

en: Failed to restore the folder "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց վերականգնել «%s» պանակը

en: Failed to save "%s".
hy_AM: Չյաջողուեց պահել «%s»֊ը։

en: Failed to save actions to disk.
hy_AM: Չյաջողուեց պահել գործողութիւնները յիշասարքի վրայ։

en: Failed to set default application for "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց սահմանել %s֊ի լռելեայն յաւելուածը

en: Failed to unmount "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց ապատեղակայել %s֊ը

en: File
hy_AM: Նիշ

en: File Manager
hy_AM: Նիշք

en: File Name
hy_AM: Նշանուն

en: File Operation Progress
hy_AM: Գործողութեան ընթացք

en: File System
hy_AM: Արմատ

en: File does not exist
hy_AM: Նիշը գոյութիւն չունի

en: First character uppercase
hy_AM: Առաջին տառը՝ մեծատառ

en: Flash Fired:
hy_AM: Լոյս․

en: Focal Length:
hy_AM: Կիզակէտային տարածութիւն․

en: Folder Permissions
hy_AM: Պանակի արտաւնութիւններ

en: From the back (right)
hy_AM: Յետեւից (աջ)

en: From the front (left)
hy_AM: Առջեւից (ձախ)

en: General
hy_AM: Ընդհանուր

en: Go to the desktop folder
hy_AM: Անցնել աշխատասեղան

en: Go to the home folder
hy_AM: Անցնել տնապանակ

en: Go to the next visited folder
hy_AM: Անցնել յաջորդիւ այցելած պանակ

en: Go to the previous visited folder
hy_AM: Վերադառնալ նախկինում այցելած պանակին

en: Go to the templates folder
hy_AM: Անցնել ձեւանմուշների պանակ

en: Gro_up:
hy_AM: Խու_մբ․

en: Group
hy_AM: Խումբ

en: Help URL
hy_AM: Աջակցման գերյղում

en: Hi_de
hy_AM: Թա_քցնել

en: Home
hy_AM: Տուն

en: ISO Speed Ratings:
hy_AM: ISO֊ի արագութիւն

en: Icon View
hy_AM: Պատկերակային տեսքով

en: Icon _Size:
hy_AM: Պատկերակի _չափ

en: Icon based directory listing
hy_AM: Նշարանի պատկերակային ցուցակաւորում

en: Icon size
hy_AM: Պատկերակի չափ

en: Icon view
hy_AM: Պատկերակային ցուցադրութիւն

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
hy_AM: Դատարկման դէպքում, ներսում առկայ տարրերն անվերադարձ կը կորեն։ Հնարաւոր է ջնջել դրանք առանձին։

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
hy_AM: Գործողութիւնը կը ջնջուի անվերադարձ

en: If you delete a file, it is permanently lost.
hy_AM: Նիշը ջնջելու դէպքում, այն կորում է անվերադարձաւրէն։

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
hy_AM: Որոնումը կը կատարուի հաշուի առնելով մեծատառերն ու փոքրատառերը։ Ընտրանքը լռելեայն է։

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
hy_AM: ե՛ս կանոնաւոր արտահայտութիւնների փաստաթղթաւորումը, յաւելեալ տեղեկոյթի համար։

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
hy_AM: Եթե դուք հաճախ ստեղծում էք որոշ տեսակի փաստաթղթեր, ստեղծէք որեւէ մեկի պատճէնը եւ դրէք այն այս պանակում։ Thunar֊ը կը յաւելի ընտրանք այս փաստաթղթի համար՝ «Ստեղծել փաստաթուղթ» ցանկում։
    
    Ընտրանքը կարելի ընտրել «Ստեղծել փաստաթուղթ» ցանկից եւ փաստաթղթի պատճէնը կը ստեղծուի ընթացիկ նշարանում։

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
hy_AM: Ընտրութիւնը կը յիշուի եւ այլեւս հարցում չի լինի։ Կարող էք աւգտագործել կարգաւորումների պատուհանը, դրանք ձեր ընտրութեամբ փոփոխելու համար։

en: Image
hy_AM: Պատկեր

en: Image Files
hy_AM: Պատկերանիշեր

en: Image Size:
hy_AM: Պատկերի չափ․

en: Image Type:
hy_AM: Տիպ․

en: Include additional files in the list of files to be renamed
hy_AM: Ներառել յաւելեալ նիշերը, վերանուանելի նիշերի ցուցակում

en: Insert
hy_AM: Ներդնել

en: Insert / Overwrite
hy_AM: Ներդնել / վերագրառել

en: Insert Date / Time
hy_AM: Ներդրման ամսաթիւ / ժամ

en: Insert _time:
hy_AM: _Ժամ․

en: Invalid desktop file
hy_AM: Աշխատասեղանի անվաւեր նիշ

en: Invalid filename "%s"
hy_AM: %s անվաւեր անուն

en: Invalid filename provided by XDS drag site
hy_AM: Նիշի անվաւեր անուն, XDS կայքի կողմից։

en: Invalid path
hy_AM: Անվաւեր ուղի

en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
hy_AM: Անվաւեր արտայայտութիւն գրանշանի %ld դիրքում․ %s

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    Important features including trash support,
    removable media and remote location browsing
    will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
hy_AM: <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs֊ը</a> հասանելի չէ։
    Կարեւոր յատկութիւնները, ինչպիսիք են՝
    աղբամանի, հեռացուելի կրիչների կարգաւորումը
    տեղադրութեան հակադարձ որոնումը՝
    չեն աշխատի։ <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Կարդալ աւելին]</a>

en: Keep items sorted by their modification date
hy_AM: Տեսակաւորում է տարրերն ըստ վերջին փոփոխութեան ամսաթուի

en: Keep items sorted by their name
hy_AM: Տեսակաւորում է տարրերն ըստ իրենց անունների

en: Keep items sorted by their size
hy_AM: Տեսակաւորում է տարրերն ըստ իրենց չափի

en: Keep items sorted by their type
hy_AM: Տեսակաւորում է տարրերն ըստ իրենց տիպերի

en: Keyboard _Shortcut:
hy_AM: Ստեղնաշարի _դիւրանցում

en: Keyboard shortcut already in use
hy_AM: Դիւարնցումն արդէն գործածուում է

en: Kind:
hy_AM: Տիպ․

en: Label
hy_AM: Նշիչ

en: Label widget
hy_AM: Նշիչի յարմարանք

en: Last Active View
hy_AM: Ըստ վերջին փոփոխութեան

en: Launcher
hy_AM: Թողարկիչ

en: Link
hy_AM: Յղում

en: Link Target:
hy_AM: Յղման թիրախ․

en: List View
hy_AM: Ցուցակի տեսքով

en: Loading folder contents...
hy_AM: Պանակի բովանդակութեան բեռնում․․․

en: Loading...
hy_AM: Բեռնում․․․

en: Local Files Only
hy_AM: Միայն տեղային նիշերում

en: Location:
hy_AM: Տեղադրութիւն․

en: Long
hy_AM: Երկար

en: MIME Type
hy_AM: MIME տիպ

en: Ma_ke Link
hy_AM: _Նոր յղում

en: Mail Recipient
hy_AM: Նամակով

en: Medium
hy_AM: Միջին

en: Menu
hy_AM: Ցանկ

en: Metering Mode:
hy_AM: Լուսաչափում․

en: Missing dependencies
hy_AM: Կախուածութիւնների բացակայութիւն

en: Mixed file owners
hy_AM: Նիշերի խառնուած սեփականատէրեր

en: Mo_ve to Trash
hy_AM: Նե_տել աղբաման

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
hy_AM: Ժամանակակից մոտեցում պանակներին համապատասխան կոճակների հետ

en: Modified:
hy_AM: Վերջին փոփոխութիւնը․

en: Mount and open %s (%s)
hy_AM: Տեղակայել եւ բացել 1%s(1%s)

en: Mount the selected device
hy_AM: Տեղեակայել ընտրուած սարքը

en: Move Dow_n
hy_AM: Տեղափոխել վա_ր

en: Move _Up
hy_AM: Տեղափոխել _վեր

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
hy_AM: Տեղափոխել կամ պատճէնել նախկինում կտրել կամ պատճէնել հրամաններով նշուած նիշերը

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
hy_AM: Տեղափոխել կամ պատճէնել նախկինում կտրել կամ պատճէնել հրամաններով նշուած նիշերը ընտրուած պանակ

en: Move the currently selected action down by one row.
hy_AM: Տեղաշարժել ներկայ ընտրուած գործողութիւնը մեկ տող ներքեւ։

en: Move the currently selected action up by one row.
hy_AM: Տեղաշարժել ներկայ ընտրուած գործողութիւնը մեկ տող վերեւ։

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
hy_AM[0]: Նետել ընտրուած նիշն աղբաման
hy_AM[1]: Նետել ընտրուած նիշերն աղբաման

en: Moving files into "%s"...
hy_AM: Նիշերի տեղափոխում  %s...

en: Moving files into the trash...
hy_AM: Նիշերի տեղափոխում աղբաման․․․

en: N_o to all
hy_AM: Ո_չ բոլորի համար

en: Name
hy_AM: Անուն

en: Name '%s' lost on the message dbus.
hy_AM: %s անունը կորել է հաղորդագրութիւնների փոխադրիչից

en: Name only
hy_AM: Միայն անունը

en: Names:
hy_AM: Անուններ․

en: Navigation
hy_AM: Նաւարկում

en: Network
hy_AM: Ցանց

en: Never
hy_AM: Երբեք

en: New Empty File
hy_AM: Նոր նիշ

en: New Empty File...
hy_AM: Նոր նիշ․․․

en: New File
hy_AM: Նոր նիշ

en: New Folder
hy_AM: Նոր պանակ

en: New Name
hy_AM: Նոր անուն

en: New _Tab
hy_AM: Նոր _ներդիր

en: New _Window
hy_AM: Նոր _պատուհան

en: No Exec field specified
hy_AM: Exec դաշտ սահմանուած չէ

en: No URL field specified
hy_AM: URL դաշտ սահմանուած չէ

en: No application selected
hy_AM: Ընտրուած յաւելուած չկայ

en: No icon
hy_AM: Առանց պատկերակի

en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
hy_AM: Համակարգում չկան վերանուանման հանգոյցներ։ Ստուգէք տեղակայումը կամ
    կապ հաստատէք համակարգի վարիչի հետ։ Եթե տեղակայել էք
    Thunar֊ը սկզբնաղբիւրից, համոզուէք, որ միացրել էք «Simple Builtin Renamers» ներդրաւնը։

en: None
hy_AM: Ոչինչ

en: None available
hy_AM: Առկայ չեն

en: Normal Si_ze
hy_AM: Սովորական _չափ

en: Number - Text
hy_AM: Համար - Գրոյթ

en: Number - Text - Old Name
hy_AM: Համար - Գրոյթ - Հին անուն

en: Numbering
hy_AM: Հաշուում

en: Old Name - Text - Number
hy_AM: Հին անուն - Գրոյթ - Համար

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
hy_AM[0]: Բացել %d նոր պատուհան
hy_AM[1]: Բացել %d նոր պատուհան

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
hy_AM: Բացել <i>%s</i>֊ը եւ «%s» տիպի մնացեալ նիշերն․

en: Open With
hy_AM: Բացել

en: Open _Parent
hy_AM: _Ի վեր

en: Open a new Thunar window for the displayed location
hy_AM: Բացել նոր պատուհան ցուցադրուած տեղադրութիւնում

en: Open a new tab for the displayed location
hy_AM: Բացել նոր ներդիր ցուցադրուած տեղադրութիւնում

en: Open current folder in a new window
hy_AM: Բացել ընթացիկ պանակը նոր պատուհանում

en: Open folders in new tabs on middle click
hy_AM: Բացել պանակները նոր ներդիրներում, անիւով սեղմման դէպքում

en: Open new thunar instances as tabs
hy_AM: Բացել Thunar֊ի նոր նմուշները որպէս ներդիրներ

en: Open the bulk rename dialog
hy_AM: Բացել զանգուածի վերանուանման պատուհանը

en: Open the desktop folder
hy_AM: Բացել աշխատանքային սեղանի պանակը

en: Open the home folder
hy_AM: Բացել տուն պանակը

en: Open the location "%s"
hy_AM: Բացել «%s» տեղադրութիւնը

en: Open the parent folder
hy_AM: Բացել ելակէտային պանակը

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
hy_AM[0]: Բացել նշուած պանակը նոր ներդիրում
hy_AM[1]: Բացել նշուած պանակները  %d  նոր ներդիրում

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
hy_AM[0]: Բացել նշուած պանակը նոր պատուհանում
hy_AM[1]: Բացել նշուած պանակը նոր  %d  պատուհանում

en: Open the selected file | Open the selected files
hy_AM[0]: Բացել ընտրուած նիշը
hy_AM[1]: Բացել ընտրուած նիշերը

en: Open the selected files with the default applications
hy_AM: Բացել նշուած նիշերը լռելեայն յաւելուածներով

en: Options:
hy_AM: Ընտրանք․

en: Original Path:
hy_AM: Ելակէտային ուղի․

en: Other Application...
hy_AM: Այլ յաւելուած․․․

en: Other Applications
hy_AM: Այլ յաւելուածներ

en: Others
hy_AM: Այլոք

en: Overwrite
hy_AM: Վերագրառել

en: Owner
hy_AM: Սեփականատէր

en: Owner:
hy_AM: Սեփականատէր․

en: PDA
hy_AM: ԱԹԱՒ

en: Paste the clipboard
hy_AM: Տեղադրել սեղմատախտակում

en: Paused
hy_AM: Դադարած

en: Perl Scripts
hy_AM: Perl այլագրեր

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
hy_AM[0]: Ջնջել ընտրուած նիշն անվերադարձ
hy_AM[1]: Ջնջել ընտրուած նիշերն անվերադարձ

en: Permission denied
hy_AM: Անբաւարար արտաւնութիւններ

en: Permissions
hy_AM: Արտաւնութիւններ

en: Phone
hy_AM: Հեռախաւս

en: Places
hy_AM: Վայրք

en: Please report bugs to <%s>.
hy_AM: Սխալների մասին կարող էք զեկուցել <%s> հասցէով։

en: Please wait...
hy_AM: Սպասէք․․․

en: Pr_eferences...
hy_AM: Կար_գաւորումներ...

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
hy_AM[0]: Պատճէնել՝ «զետեղել» հրամանով տեղափոխման համար
hy_AM[1]: Պատճէնել՝ «զետեղել» հրամանով տեղափոխման համար

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
hy_AM[0]: Կտրել՝ «զետեղել» հրամանով տեղափոխման համար
hy_AM[1]: Կտրել՝ «զետեղել» հրամանով տեղափոխման համար

en: Preparing...
hy_AM: Նախապատրաստում․․․

en: Print version information and exit
hy_AM: Ցուցադրել տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթը եւ դուրս գալ

en: Program:
hy_AM: Ծրագիր․

en: Properties
hy_AM: Կարգաւորումներ

en: Python Scripts
hy_AM: Python այլագրեր

en: Question
hy_AM: Հարցում

en: Quit a running Thunar instance
hy_AM: Փակել Thunar֊ի գործարկուող նմուշը

en: Re_name
hy_AM: Անու_անափոխել

en: Re_name Shortcut
hy_AM: Վեր_անուանել դիւրանցումը

en: Read & Write
hy_AM: Ընթերցել եւ գրառել

en: Read only
hy_AM: Սոսկ ընթեռնելի

en: Recommended Applications
hy_AM: Առաջարկուող յաւելուածներ

en: Regular _Expression
hy_AM: Կանոնաւոր _արտայայտութիւն

en: Reload the current folder
hy_AM: Վերբեռնել պանակը

en: Remove Characters
hy_AM: Հեռացնել գրանշանները

en: Remove File | Remove Files
hy_AM[0]: Հեռացնել նիշը
hy_AM[1]: Հեռացնել նիշերը

en: Remove _From Position:
hy_AM: Հեռացնել _դիրքից․

en: Remove all files and folders from the Trash?
hy_AM: Հեռացնե՞լ բոլոր նիշերն ու պանակներն աղբամանից։

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
hy_AM[0]: Հեռացնել վերանուանելի նիշերը, նիշերի ցուցակից
hy_AM[1]: Հեռացնել վերանուանելի նիշը, նիշերի ցուցակից

en: Rena_me All
hy_AM: Անուանա_փոխել բոլորը

en: Rename "%s"
hy_AM: Վերանուանել %s֊ը

en: Rename Multiple Files
hy_AM: Վերանուանել բազմակի նիշեր

en: Rename the selected file | Rename the selected files
hy_AM[0]: Վերանուանել նշուած նիշը
hy_AM[1]: Վերանուանել նշուած նիշերը

en: Replace _All
hy_AM: Փոխարինել _ամբողջը

en: Replace _With:
hy_AM: Փոխարինե_լ.

en: Resident
hy_AM: Մշտական

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
hy_AM[0]: Վերականգնել նշուած նիշքի տեղադրութիւնը
hy_AM[1]: Վերականգնել նշուած նիշքերի տեղադրութիւնը

en: Restoring files...
hy_AM: Նիշերի վերականգնում

en: Resuming...
hy_AM: Վերսկսում․․․

en: Ruby Scripts
hy_AM: Ruby այլագրեր

en: Run Thunar as root
hy_AM: Գործարկել Thunar֊ը արմատային հաշուով

en: Run in _terminal
hy_AM: Գործարկել _վահանակում

en: Run in daemon mode
hy_AM: Գործարկել աւժանդակ ծրագրի աշխատակերպում

en: S_kip All
hy_AM: Բ_աց թողնել ամբողջը

en: Search & Replace
hy_AM: Որոնել եւ փոխարինել

en: Security
hy_AM: Պաշտպանութիւն

en: Select _all Files
hy_AM: Նշել _ամբողջը

en: Select _by Pattern...
hy_AM: Նշել _ըստ կաղապարի...

en: Select all files but not those currently selected
hy_AM: Ընտրել բոլոր չընտրուած նիշքերը

en: Select all files in this window
hy_AM: Նշել պատուհանի բոլոր նիշերը

en: Select all files that match a certain pattern
hy_AM: Նշել բոլոր նիշերը, որոնք համապատասխանում են որոշակի կաղապարի

en: Select an Application
hy_AM: Ընտրել յաւելուած

en: Select an Icon for "%s"
hy_AM: Ընտրել պատկերակ %s֊ի համար

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
hy_AM: _Չեղարկել

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
hy_AM: _Ընտրել

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
hy_AM: _Կաղապար․

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
hy_AM: Նշել ըստ կաղապարի

en: Select files to rename
hy_AM: Ընտրել վերանուանելի նիշերը

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
hy_AM: Ցուցադրում է պատկերականշանները դիւրանցումների փեղկում, կարգաւորումներով սահմանուած բոլոր պանակների համար։

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
hy_AM: Ցուցադրում է պատկերականշանները ծառի փեղկում, կարգաւորումներով սահմանուած բոլոր պանակների համար։

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
hy_AM: Նկարում է սեւ շրջանակ, փոքրապատկերների շուրջ։

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
hy_AM: Միացնում է մեկնարկի ծանուցումը, երբ հրամանը գործարկուում է նիշային կառավարչից կամ ընտրացանկից։ Ոչ բոլոր յաւելուածներն են սատարում մեկնարկի ծանուցումը։

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
hy_AM: Ցուցակաւորում է պանակները, նիշերից առաջ։

en: Select this option to open a new tab on middle click instead of a new window
hy_AM: Անիւի սեղմումով բացուում է նոր ներդիր, նոր պատուհանի փոխարէն

en: Select this option to open new thunar instances as tabs in an existing thunar window
hy_AM: Բացում է Thunar֊ի նոր նմուշները, որպէս ներդիրներ միացած պատուհանում

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
hy_AM: Ցուցադրում է գրոյթը պատկերակների կողքին։ Իսկ եթե անջատուած է, գրոյթը կը ցուցադրուի նշանների կողքին։

en: Select this option to run the command in a terminal window.
hy_AM: Գործարկում է հրամանը վահանակի պատուհանում։

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
hy_AM: Ցուցադրում է նիշի չափը տասականի փոխարէն՝ երկուական ձեւաչափով։

en: Select this option to show the 'Delete' action in the context menu
hy_AM: Ցուցադրում է «Ջնջել» գործողութիւնը, համագրոյթային ցանկում

en: Select this option to use the current folder icon as window icon
hy_AM: Ընտրել  այս տարբերակը՝ օգտագործելու տուեալ պանակի պատկերակը որպէս պատուհանի պատկերակ

en: Selection: %s
hy_AM: Ընտրութիւն․ %s

en: Send "%s" as compressed archive?
hy_AM: Ուղարկե՞լ «%s»֊ը սեղմուած պահոցի ձեւաչափով։

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
hy_AM[0]: Ուղարկե՞լ %d նիշ սեղմուած ձեւաչափով։
hy_AM[1]: Ուղարկե՞լ %d նիշ սեղմուած ձեւաչափով։

en: Send _directly
hy_AM: Ուղարկել _անփոփոխ

en: Send as _archive
hy_AM: Ուղարկել որպէս _պահոց

en: Send com_pressed
hy_AM: Ուղարկել սե_ղմուած

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
hy_AM[0]: Ուղարկել ընտրուած նիշը %s
hy_AM[1]: Ուղարկել ընտրուած նիշերը %s

en: Set as wallpaper
hy_AM: Դարձնել պաստառ

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
hy_AM: Սահմանել գործողութիւններ, որոնք կը յայտնուեն համագրոյթային ցանկերում

en: Shell Scripts
hy_AM: Shell այլագրեր

en: Shortcuts Pane
hy_AM: Դիւրանցումների փեղկ

en: Show Icon E_mblems
hy_AM: Ցուցադրել պատկեր_ականշանները

en: Show Icon _Emblems
hy_AM: Ցուցադրել պատկեր_ականշանները

en: Show _Hidden Files
hy_AM: Ցուցադրել _թաքնուած նիշերը

en: Show action to permanently delete files and folders
hy_AM: Ցուցադրել գործողութիւնը, նիշերի եւ պանակների անվերադարձ ջնջման համար

en: Show file size in binary format
hy_AM: Ցուցադրել նիշի չափը երկուական ձեւաչափով

en: Show the contents at the normal size
hy_AM: Բովանդակութեան սովորական ցուցադրում

en: Show the contents in less detail
hy_AM: Բովանդակութեան ոչ մանրամասն ցուցադրում

en: Show the contents in more detail
hy_AM: Բովանդակութեան աւելի մանրամասն ցուցադրում

en: Show thumbnails:
hy_AM: Փոքրապատկերների ցուցադրում․

en: Shutter Speed:
hy_AM: Կափարիչի արագութիւն․

en: Side Pane
hy_AM: Կողային փեղկ

en: Size
hy_AM: Չափ

en: Size in Bytes
hy_AM: Չափը՝ բայթերով

en: Size:
hy_AM: Չափ․

en: Software:
hy_AM: Ծրագրաշար․

en: Sort _folders before files
hy_AM: Տեսակաւորել _պանակները նիշերից առաջ

en: Sort items in ascending order
hy_AM: Տեսակաւորում է տարրերն աճման կարգով

en: Sort items in descending order
hy_AM: Տեսակաւորել տարրերը նուազման կարգով

en: Specify a location to open
hy_AM: Նշել տեղադրութիւն բացելու համար

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
hy_AM: Սահմանել մինչ _տարրի նշումն ընկած դադարը
    երբ մկնիկի ցուցիչի կանգնած է դրա վրայ․

en: St_atusbar
hy_AM: Վի_ճակի գաւտի

en: Stop applying permissions recursively.
hy_AM: Դադարեցնել արտաւնութիւնների ինքնադարձուն գործադրումը։

en: Switch to Next Tab
hy_AM: Անցնել յաջորդ ներդիրին

en: Switch to Previous Tab
hy_AM: Վերադառնալ նախկին ներդիրին

en: T_emplates
hy_AM: Ձեւ_անմուշներ

en: Text - Number
hy_AM: Գրոյթ - Համար

en: Text _Format:
hy_AM: Գրոյթի _ձեւաչափ

en: Text of the page's label
hy_AM: Էջի նշիչի գրոյթ

en: The Thunar development team. All rights reserved.
hy_AM: Thunar֊ի մշակման խումբ։ Բոլոր իրաւունքները պաշտպանուած են։

en: The URL to access.
hy_AM: Հասցէն, որին հարկաւոր է մատչուել։

en: The URL to the documentation of the renamer
hy_AM: Ծրագրի փաստաթղթաւորման գերյղում

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
hy_AM: Հրաման՝ (ներառեալ անհրաժեշտ յարաչափերը) գործողութեան իրականացման համար։ Ուսումնասիրէք ներքեւում տրուած ցանկը, հասանելի փոփոխականների ցուցակին ծանաւթանալու համար։ Երբ աւգտագործուում են մեծատառերը (աւր․ %F, %D,%N) , գործողութիւնը կը գործարկուի, նոյնիսկ մեկից աւել տարրերի նշուած լինելու դէպքում։ Հակառակ դէպքում՝ այն կը գործարկուի միայն մեկ տարրի նշման դէպքում։

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
hy_AM: Կարգավիճակի գաւտում, որպէս յուշում յայտնուող գործողութեան անունը, երբ ընտրուում է տարր համագրոյթային ցուցակում։

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
hy_AM: %s սարքն անջատուում է։ Սա կարող է որոշ ժամանակ տեւել։

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
hy_AM: «%s» սարքաւորումն ապատեղակայուում է։ Մի հեռացրէք կրիչը կամ հիշասարքը

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
hy_AM: «%s» նշարանը գոյութիւն չունի։ Ստեղծե՞լ այն։

en: The file "%s" already exists
hy_AM: %s նիշն արդէն գոյութիւն ունի

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
hy_AM: %sնիշն արդէն գոյութիւն ունի։ Փոխարինե՞լ։
    
    Նիշի փոխարինման դէպքում, տուեալները կը վերագրառուեն։

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
hy_AM: «%s» պանակն այլեւս գոյութիւն չունի, սակայն պահանջուում է «%s» նիշն աղբամանից վերադարձնելու համար

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
hy_AM: Պանակի արտաւնութիւններն անհամապատասխան են, հնարաւոր չի լինի աշխատել այս պանակի նիշերի հետ։

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
hy_AM: Պանակի արտաւնութիւնները կը վերատեղադրուեն։ Աւգտատէրերը, որոնք ունեն բովանդակութեան ընթերցման արտաւնութիւն, կունենան նաեւ յետագայ հասանելիութիւնը։

en: The following command parameters will be substituted when launching the action:
hy_AM: Հրամանների հետեւեալ յարաչափերը, կը փոխարինուեն գործարկելիս

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
hy_AM: Այս ձեւաչափը նկարագրում է այն ամսաթիւը եւ ժամը, որը ներդրուում է նիշի անուան մէջ։ Աւրինակ՝ %Y֊ը փոխարինում է տարուան, %m֊ը՝ ամսուան, իսկ %d֊ն աւրուան։ Տե՛ս ամսաթուի աւժանդակ ծրագրի նկարագրութիւնը յաւելեալ տեղեկոյթի համար։

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
hy_AM: Ընդհանրացուած անուն, աւրինակ՝ «Զննարկիչ» Firefox֊ի դէպքում։

en: The icon size for the path entry
hy_AM: Պատկերակի չափն ուղու համար

en: The item will be removed from the history
hy_AM: Տարրը կը հեռացուի պատմութիւնից

en: The keyboard shortcut for the action.
hy_AM: Գործողութեան ստեղնաշարային դիւրանցում։

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
hy_AM: Համագրոյթային ցանկում յայտնուող գործողութեան անունը։

en: The number of source and target filenames must be the same
hy_AM: Սկզբնական եւ թիրախային անունների քանակը պէտք է նոյնը լինի

en: The path "%s" does not refer to a directory
hy_AM: «%s» ուղին չի յղում նշարանի

en: The program to execute, possibly with arguments.
hy_AM: Գործարկելի ծրագիրը։

en: The root folder has no parent
hy_AM: Արտամատային պանակը չունի ղեկավար

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
hy_AM: Հետեւեալ յաւելուածը գործածուում է %s տիպի նիշերի բացման համար։

en: The user visible name of the renamer
hy_AM: Աւգտատիրոջ ցուցադրուող անուն

en: The working directory for the program.
hy_AM: Ծրագրի աշխատող նշարանը։

en: The working directory must be an absolute path
hy_AM: Աշխատող նշարանը պէտք է ունենայ բացարձակ ուղի"

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
hy_AM: Տուեալները պէտք է գրառուեն %s սարքում, մինչ ապատեղակայումը։ Մի հեռացրէք կրիչը կամ հիշասարքը։

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
hy_AM: Թիրախում բաւարար յիշողութիւն չկայ։ Հարկաւոր է հեռացնել նիշեր, յիշողութեան թեթեւացման համար։

en: There is nothing on the clipboard to paste
hy_AM: Սեղմատախտակում՝ զետեղման համար ոչինչ չկայ

en: This folder already contains a file "%s".
hy_AM: Պանակն արդէն պարունակում է «%s» նիշ։

en: This folder already contains a folder "%s".
hy_AM: Նշարանն արդէն ներառում է «%s» պանակ։

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
hy_AM: Պանակն արդէն ունի «%s» նշանային յղումը։

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
hy_AM: Դիւրանցումն արդէն %s֊ի կողմից

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
hy_AM[0]: Կը բացուի նիշքի %d առանձին պատուհան։
hy_AM[1]: Կը բացուի նիշքի %d  առանձին պատուհան։

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
hy_AM: Հեռացուելու է նիշային ցանկում յայտնուող գործարկիչը եւ ոչ բուն յաւելուածը։
    
    Հնարաւոր է հեռացնել միայն այն գործարկիչները, որոնք ստեղծուել են նիշքի ընտրովի հրամանների բաժնի, «Բացել ․․․֊ի աւգնութեամբ» հրամանով։

en: Thunar
hy_AM: Thunar նիշք

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
hy_AM: Thunar զանգուածի վերանուանուանման ծրագիրը հզոր եւ 
    ընդլայնելի գործիք է, բազմակի նիշերի ակնթարթային վերանուանման համար։

en: Thunar File Manager
hy_AM: Thunar նիշք

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
hy_AM: Thunar֊ը հեշտ եւ արագ գործածելի նիշային կառավարիչ է
    Xfce աշխատասեղանի միջավայրի համար։

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
hy_AM: Thunar֊ը նիշային կառավարիչ է, նախագծուած հատուկ Xfce աշխատասեղանի համար, բայց այն կարող է ծառայել որպէս այլաընտրանքային նիշային կառավարիչ այլ աշխատասեղանի միջավայրերի համար։ Այն ունի պարզ, երկպատուհանաւոր տեսք։

en: Title Case
hy_AM: Վերնագրային

en: Today
hy_AM: Այսաւր

en: Today at %X
hy_AM: Այսաւր %X֊ին

en: Toggles the display of hidden files in the current window
hy_AM: Ցուցադրում է ընթացիկ պատուհանի թաքնուած նիշերը

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
hy_AM: Ցուցադրում է դիւրանցումների փեղկը

en: Toggles the visibility of the tree pane
hy_AM: Ցուցադրում է ծառի փեղկը

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
hy_AM: Յուշում, աւրինակ՝ «Փնտրել կայքեր համացանցում» Firefox-ի համար։ Դաշտը պէտք չէ շփոթել անուան կամ նկարագրութեան դաշտերի հետ։

en: Transfer files in parallel:
hy_AM: Փոխանցել նիշքերը զուգահեռութեամբ։

en: Trash
hy_AM: Աղբաման

en: Trash Applet
hy_AM: Աղբաման

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
hy_AM[0]: Աղբամանում կայ %d նիշ
hy_AM[1]: Աղբամանում կայ %d նիշ

en: Trash contains files
hy_AM: Աղբամանում նիշեր կան

en: Trash is empty
hy_AM: Աղբամանը դատարկ է

en: Tree Pane
hy_AM: Ծառի փեղկ

en: Trying to move "%s"
hy_AM: «%s»֊ի տեղափոխման փորձ

en: Trying to restore "%s"
hy_AM: %s֊ի վերականգնման փորձ

en: Type
hy_AM: Տիպ

en: UPPERCASE
hy_AM: ՄԵԾԱՏԱՌ

en: URL:
hy_AM: Գերյղում․

en: Unknown
hy_AM: Անյայտ

en: Unknown closing element <%s>
hy_AM: Անյայտ «%s» տարր․

en: Unknown file owner
hy_AM: Նիշի անյայտ սեփականատէր

en: Unknown user "%s"
hy_AM: Անյայտ աւգտատէր %s

en: Unmount the selected device
hy_AM: Ապատեղակայել ընտրուած սարքը

en: Unmounting device
hy_AM: Սարքի ապատեղակայում

en: Untitled document
hy_AM: Անանուն փաստաթուղթ

en: Untrusted application launcher
hy_AM: Յաւելուածի անվստահելի գործարկիչ

en: Untrusted link launcher
hy_AM: Յղման անվստահելի գործարկիչ

en: Uppercase / Lowercase
hy_AM: Մեծատառ / Փոքրատառ

en: Usage:
hy_AM: Գործածում․

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
hy_AM[0]: Գործածել %s֊ը, ընտրուած նիշը բացելու համար
hy_AM[1]: Գործածել %s֊ը, ընտրուած նիշերի բացման համար

en: Use De_fault
hy_AM: Գործածել լռե_լեայնը

en: Use Startup Notification
hy_AM: Ծանուցել գործարկելիս

en: Use _startup notification
hy_AM: Աւգտագործել _գործարկման ծանուցումը

en: Use a _custom command:
hy_AM: Գործածել _այլ յաւելուած․

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
hy_AM: Գործածել յաւելուածի հրաման, որը բացակայում է ներքեւում առկայ ցուցակից։

en: Use as _default for this kind of file
hy_AM: _Գործածել որպէս լռելեայն, այս տիպի նիշերի համար

en: Varying (no change)
hy_AM: Տարբեր (անփոփոխ)

en: Video Files
hy_AM: Տեսանիշեր

en: View Settings
hy_AM: Զննել կարգաւորումները

en: View _new folders using:
hy_AM: Տեսնել _նոր պանակները․

en: View the properties of the selected file
hy_AM: Տեսնել ընտրուած նիշի յատկութիւնները

en: Visible Columns
hy_AM: Տեսանելի սիւնակներ

en: Volume Management
hy_AM: Ծաւալի կառավարում

en: Volume:
hy_AM: Ծաւալ․

en: Warning
hy_AM: Զգուշացում

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
hy_AM: Զգուշացում․ դուք օգտագործում էք root հաշիւ։ Դուք կարող էք վնասել համակարգը։

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
hy_AM: Պանակի արտաւնութիւնները փոխելու դէպքում,
    փոփոխութիւնները կարող են հաստատուել նաեւ բովանդակութեան
    Ընտրեք լռելեայն վարքագիծը ներքեւում․

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
hy_AM: Նիշը փոստով ուղարկելիս, հնարաւոր է նիշն ուղարկել ե՛ւ անփոփոխ, ե՛ւ սեղմուած ձեւաչափերով։ Մեծ նիշերը խորհուրդ է տրուում ուղարկել սեղմ ձեւաչափով։

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
hy_AM: Բազմակի նիշերի ուղարկման դէպքում, հնարաւոր է ե՛ւ կցել դրանք բոլորը, ե՛ւ ուղարկել դրանք սեղմուած ձեւաչափով։ Բազմակի մեծ նիշերը խորհուրդ է տրուում ուղարկել սեղմուած ձեւաչափով։

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
hy_AM: Եթե մեկսեղմում գործողութիւնը միացուած է, ապա մկնիկի ցուցիչը պահումը մեկ տարրի վրայ որոշակի դադարից յետոյ՝ նշում է այն։ Կարող էք անջատել այս վարքագիծը, տեղափոխելով սահիչը ամենաձախ դիրք։ Վարքագիծը կարող է աւգտակար լինել, երբ մեկ սեղմումը գործարկում է տարրեր, իսկ փոխարէնը հարկաւոր է պարզապէս նշել այն։

en: Working Directory:
hy_AM: Աշխատող նշարան․

en: Write only
hy_AM: Սոսկ գրառելի

en: Writing data to device
hy_AM: Գրառում սարքի վրայ

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
hy_AM: Հեղինակ՝ Բենեդիկտ Միւրեր <benny@xfce.org>։

en: Yes to _all
hy_AM: Այո _բոլորի համար

en: Yesterday
hy_AM: Երեկ

en: Yesterday at %X
hy_AM: Երեկ %X֊ին

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
hy_AM: Դուք կարող էք կա՛մ բաց թողնել այս նիշը եւ շարունակել վերանուանել մնացած նիշերը, կա՛մ վերադարձնել նիշերի նախկին անունները, կա՛մ էլ չեղարկել գործողութիւնն առանց վերադառնալու նախկին փոփոխութիւններին։

en: ZIP command terminated with error %d
hy_AM: ZIP հրամանի կանգ․ սխալ %d

en: Zoom I_n
hy_AM: Խոշորացնե_լ

en: Zoom _Out
hy_AM: Հեռուաց_նել

en: _About
hy_AM: _Ծրագրի մասին

en: _Access:
hy_AM: _Հասանելիութիւն․

en: _Add Files...
hy_AM: _Յաւելել նիշեր․

en: _Ascending
hy_AM: _Աճման կարգով

en: _At position:
hy_AM: _Դիրքում․

en: _Audio Files
hy_AM: _Ձայնանիշեր

en: _Browse...
hy_AM: _Զննել․․․

en: _Cancel
hy_AM: _Չեղարկել

en: _Close
hy_AM: _Փակել

en: _Close Window
hy_AM: _Փակել պատուհանը

en: _Command:
hy_AM: _Հրաման․

en: _Compact View
hy_AM: _Հաւաք տեսք

en: _Contents
hy_AM: _Ձեռնարկ

en: _Copy
hy_AM: _Պատճէնել

en: _Delete
hy_AM: _Ջնջել

en: _Descending
hy_AM: _Նուազման կարգով

en: _Description:
hy_AM: _Նկարագրութիւն․

en: _Double click to activate items
hy_AM: _Երկսեղմում՝ տարրերի գործարկման համար

en: _Edit
hy_AM: _Խմբագրում

en: _Eject
hy_AM: _Հանել

en: _Empty File
hy_AM: _Դատարկ նիշ

en: _Empty Trash
hy_AM: _Դատարկել աղբամանը

en: _Execute
hy_AM: _Գործարկել

en: _File
hy_AM: _Նիշ

en: _File Pattern:
hy_AM: _Նիշի Պատկեր․

en: _Format:
hy_AM: _Ձեւաչափ․

en: _Go
hy_AM: _Անցնել

en: _Help
hy_AM: _Աջակցութիւն

en: _Home
hy_AM: _Տուն

en: _Icon Size:
hy_AM: _Պատկերակի չափ․

en: _Icon View
hy_AM: _Պատկերակի տեսք

en: _Icon:
hy_AM: _Պատկերակ․

en: _Image Files
hy_AM: _Պատկերներ

en: _Invert Selection
hy_AM: _Հակադարձ ընտրութիւն

en: _Launch Anyway
hy_AM: _Այնուամենայնիւ գործարկել

en: _Link Here
hy_AM: _Յղել այստեղ

en: _List View
hy_AM: _Ցուցակի տեսք

en: _Menubar
hy_AM: _Ցանկի գաւտի

en: _Mount
hy_AM: _Տեղակայել

en: _Move Here
hy_AM: _Տեղափոխել այստեղ

en: _Name:
hy_AM: _Անուն․

en: _Next Tab
hy_AM: _Յաջորդ ներդիրը

en: _No
hy_AM: _Ոչ

en: _Number Format:
hy_AM: _Համարի ձեւաչափ․

en: _OK
hy_AM: _Բարի

en: _Open
hy_AM: _Բացել

en: _Open Location...
hy_AM: _Բացել տեղադրութիւն...

en: _Open With "%s"
hy_AM: _Բացել %s֊ում

en: _Open With Default Applications
hy_AM: _Բացել լռելեայն յաւելուածներում

en: _Open With:
hy_AM: _Բացել․

en: _Other Files
hy_AM: _Այլ

en: _Paste
hy_AM: _Զետեղել

en: _Paste Into Folder
hy_AM: _Զետեղել պանակում

en: _Previous Tab
hy_AM: _Նախկին ներդիր

en: _Properties...
hy_AM: _Կարգաւորումներ

en: _Reload
hy_AM: _Վերբեռնում

en: _Remember view settings for each folder
hy_AM: _Յիշել տեսքի կարգաւորումը ամէն պանակի համար

en: _Remove
hy_AM: _Հեռացնել

en: _Remove Launcher
hy_AM: _Հեռացնել գործարկիչը

en: _Remove Shortcut
hy_AM: _Հեռացնել դիւրանցումը

en: _Rename
hy_AM: _Վերանուանել

en: _Rename...
hy_AM: _Վերանուանել․․․

en: _Replace
hy_AM: _Փոխարինել

en: _Reset
hy_AM: Վ_երատեղադրել

en: _Restore
hy_AM: _Վերականգնել

en: _Retry
hy_AM: _Վերափորձել

en: _Revert Changes
hy_AM: _Վերադարձնել փոփոխութիւնները

en: _Search For:
hy_AM: _Փնտրել․

en: _Send To
hy_AM: _Ուղարկել

en: _Shortcuts
hy_AM: _Դիւրանցումներ

en: _Show
hy_AM: _Ցուցադրել

en: _Side Pane
hy_AM: _Կողային փեղկ

en: _Single click to activate items
hy_AM: _Մեկսեղմում՝ տարրերի գործարկման համար։

en: _Skip
hy_AM: _Բաց թողել

en: _Skip This File
hy_AM: _Բաց թողնել նիշը

en: _Start With:
hy_AM: _Սկսել․

en: _Text Files
hy_AM: _Գրոյթային նիշեր

en: _Text beside icons
hy_AM: _Գրոյթ՝ պատկերակների կողքին

en: _Text:
hy_AM: _Գրոյթ․

en: _To Position:
hy_AM: _Այս դիրք․

en: _Tree
hy_AM: _Ծառ

en: _Unmount
hy_AM: _Ապատեղակայել

en: _Video Files
hy_AM: _Տեսանիշեր

en: _View
hy_AM: _Տեսք

en: _Yes
hy_AM: _Այո

en: a, b, c, d, ...
hy_AM: ա, բ, գ, դ, ․․․

en: broken link
hy_AM: անվաւեր յղում

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
hy_AM: ծաւալ;անուանափոխել;անուանափոխում;thunar;նիշքեր;պանակներ;կարգ;կարգեր

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
hy_AM: նիշային կառավառիչ;զննարկիչ;որոնիչ;զննարկիչ;պանակներ;կարգ;կարգեր;բաժիններլ;սարքեր;ցանց;սարքեր;անուանափոխել;տեղափոխել;պատճէնել;ջնջել;արտօնութիւններ;տուն;աղբաման

en: gvfs metadata support is required
hy_AM: պահանջուում էgvfs ենթատուեալի աջակցում

en: link to %s
hy_AM: %s-ի յղում

en: lowercase
hy_AM: փոքրատառ

en: mixed
hy_AM: խառնուած

en: thunar;settings;preferences;configure;thumbnails;file size;date format;shortcuts pane;tree view;tabs;
hy_AM: thunar;կարգաւորումներ;ընտրանքներ;կազմաձեւել;մանրապատկերներ;նիշքի չափ;ամսաթուի ձեւաչափ;դիւրանցումների վահանակ;ծառային տեսք;ներդիրներ;

en: unknown
hy_AM: անյայտ

en: with the following file?
hy_AM: հետեւեալ նիշքով

en: with the following folder?
hy_AM: հետեւեալ պանակով

en: with the following link?
hy_AM: հետեւեալ յղմամբ
