xfce4-panel.xfce-4-20 - en to hy_AM translation catalogue (431 entries)

en: %0 o'clock
hy_AM: %0

en: %1 o'clock
hy_AM: %1

en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
hy_AM: %s <span color="grey" size="small">  (արտաքին) </span>

en: 24-_hour clock
hy_AM: 24-_ժամեայ ժամացոյց

en: <b>Appearance</b>
hy_AM: <b>Արտաքին տեսք</b>

en: <b>Background</b>
hy_AM: <b>Յետնապատկեր</b>

en: <b>Compositing is currently disabled</b>
    Enable compositing in the window manager for opacity settings in the panel.
hy_AM: <b>Բաղադրումը ներկայումս անջատուած է</b>
    Թոյլատրել բաղադրումը  պատուհանի կառավարչում, ընտրացանկի կարգաւորումների անթափանցիկութեան համար։

en: <b>General</b>
hy_AM: <b>Ընդհանուր</b>

en: <b>Icons</b>
hy_AM: <b>Պատկերակներ</b>

en: <b>Measurements</b>
hy_AM: <b>Չափեր</b>

en: <b>Opacity</b>
hy_AM: <b>Անթափանցիկութիւն</b>

en: A_utomatically increase the length
hy_AM: Ե_րկարացնել ինքնաշխատաւրէն

en: About
hy_AM: Ձեռնարկ

en: Action
hy_AM: Գործողութիւն

en: Action Buttons
hy_AM: Գործողութիւնների կոճակներ

en: Add Appli_cation
hy_AM: Աւելացնել յա_ւելուած

en: Add New Item
hy_AM: Աւելացնել Նոր Տարր

en: Add New Items
hy_AM: Աւելացնել Նոր Տարրեր

en: Add Workspace
hy_AM: Աւելացնել Աշխատատարածք

en: Add _New Items...
hy_AM: Աւելացներ _Նոր Տարրեր...

en: Add a new empty item
hy_AM: Աւելացնել նոր, դատարկ տարր

en: Add a new hyperlink
hy_AM: Աւելացնել նոր գերկապ

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
hy_AM: Յաւելել նոր գործարկիչ վահանակում՝ հիմնուած աշխատասեղանի նիշի տեղեկոյթի վրայ։

en: Add a new panel
hy_AM: Աւելացնել նոր ընտրացանկ

en: Add a new plugin to the panel
hy_AM: Յաւելել նոր ներդրոն՝ ընտրացանկում

en: Add new item to this panel
hy_AM: Աւելացնել նոր տարր ընտրացանկում

en: Add one or more existing items to the launcher
hy_AM: Յաւելել մեկ կամ աւելի առկայ տարրեր՝ գործարկչի համար

en: Adds a separator or space between panel items
hy_AM: Աւելացնում է բաժանիչ կամ բացատ ընտրացանկի տարրերի միջեւ

en: Adjust size au_tomatically
hy_AM: Ի_նքնուրոյն հարմարեցնել չափերը

en: Advanced
hy_AM: Յառաջացած

en: Afternoon
hy_AM: Ցերեկ

en: Almost noon
hy_AM: Գրեթե կեսաւր

en: Always
hy_AM: Միշտ

en: Analog
hy_AM: Համաւրինակ

en: Appeara_nce
hy_AM: _Տեսք

en: Appeara_nce:
hy_AM: _Տեսք

en: Appearance
hy_AM: Տեսք

en: Applications
hy_AM: Յաւելուածներ

en: Applications Menu
hy_AM: Ծրագրացանկ

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
hy_AM: Վստա՞հ եք, որ ուզում եք հեռացնել %s֊ը։

en: Are you sure you want to log out?
hy_AM: Դու՞րս գալ։

en: Are you sure you want to quit the panel?
hy_AM: Փակե՞լ ընտրացանկը։

en: Are you sure you want to remove "%s"?
hy_AM: Ջնջե՞լ «%s»֊ը։

en: Are you sure you want to remove panel %d?
hy_AM: Հեռացնե՞լ ընտրացանկ %d-ն։

en: Are you sure you want to restart?
hy_AM: Վերագործարկե՞լ համակարգիչը։

en: Are you sure you want to shut down?
hy_AM: Անջատե՞լ համակարգիչը։

en: Arrow
hy_AM: Սլաք

en: Au_tomatically hide the panel:
hy_AM: Ին_քնաշխատաւրէն թաքցնել ընտրացանկը․

en: Automatic
hy_AM: Ինքնաշխատ

en: Background image
hy_AM: Յետնապատկեր

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
hy_AM: Քանի որ ընտրացանկը գործարկուում է սովորական եղանակով, թոյլատրուում է կատարել փոփոխութիւններ ընտրացանկի կազմաձեւման մէջ, որպէս սովորական աւգտատէր։

en: Behavior
hy_AM: Վարքագիծ

en: Behaviour
hy_AM: Վարքագիծ

en: Binary
hy_AM: Երկուական

en: Button _title:
hy_AM: Կոճակի _անուն

en: Button layout:
hy_AM: Կոճակի շարակարգ․

en: Buttons
hy_AM: Կոճակներ

en: C_olor:
hy_AM: Գ_ոյն․

en: C_reate
hy_AM: Ս_տեղծել

en: Clear
hy_AM: Մաքրել

en: Clock
hy_AM: Ժամացոյց

en: Clock Options
hy_AM: Ժամացոյցի Ընտրանքներ

en: Close Window
hy_AM: Պատուհանի Փակում

en: Co_mmand:
hy_AM: Հր_աման․

en: Configure...
hy_AM: Կազմաձեւել․․․

en: Create & _Open
hy_AM: Ստեղծել եւ _Բացել

en: Create Folder...
hy_AM: Ստեղծել պանակ ․․․

en: Create Launcher on the panel
hy_AM: Ստեղծել գործարկիչ ընտրացանկի վրայ

en: Create New Folder
hy_AM: Ստեղծել նոր պանակ

en: Create New Text Document
hy_AM: Ստեղծել տեքստային նիշք

en: Create Text Document...
hy_AM: Ստեղծել փաստաթուղթ ․․․

en: Create _Launcher
hy_AM: Ստեղծել _Գործարկիչ

en: Create new launcher from %d desktop file | Create new launcher from %d desktop files
hy_AM[0]: Ստեղծել նոր գործարկիչ %d աշխատասեղանի նիշերից
hy_AM[1]: Ստեղծել նոր գործարկիչ %d աշխատասեղանի նիշերից

en: Custo_m title:
hy_AM: Ներկայի_ս վերնագիրը․

en: Custom
hy_AM: Ընտրովի

en: Custom Format
hy_AM: Այլ Ձեւաչափ

en: Customize the panel
hy_AM: Ընտրացանկի կարգաւորումներ

en: D_elete Item
hy_AM: Ջ_նջել Տարրը

en: D_isplay
hy_AM: Ց_ուցադրում

en: D_raw window frame when hovering a button
hy_AM: Ցու_ցադրել պատուհանի եզրագծերը, երբ սլաքը կոճակի վրայ է

en: Dark mode
hy_AM: Մուգ եղանակ

en: Date
hy_AM: Ամսաթիւ

[ctx: Date]
en: %A %d %B %Y
hy_AM: %A%d%B %Y

en: Default
hy_AM: Լռելեայն

en: Delete the currently selected item
hy_AM: Ջնջել ընտրուած տարրը

en: Deskbar
hy_AM: Աշխատագաւտի

en: Desktop
hy_AM: Աշխատասեղան

en: Digital
hy_AM: Թուային

en: Directory Menu
hy_AM: Նշարանի Ցանկ

en: Disable t_ooltips
hy_AM: Անջատել գոր_ծիքայուշերը

en: Display _seconds
hy_AM: Ցուցադրել _վայրկեանները

en: Do not wait for a window manager on startup
hy_AM: Չսպասել պատուհանի կառավարչին, մեկնարկի ժամանակ

en: Do you want to hibernate and suspend the system?
hy_AM: Նիրհե՞լ եւ կասեցնել համակարգը։

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
hy_AM: Գործարկե՞լ ընտրացանկը։ Եթե այո, ապա համոզուէք որ պահել էք նիստը դուրս գալուց, որպէսզի ընտրացանկն ինքնաշխատաւրէն միանայ յաջորդ գործարկումների ժամանակ։

en: Do you want to suspend to RAM?
hy_AM: Նիրհեցնե՞լ աւպերատիւ յիշողութիւնում։

en: Do you want to suspend to disk?
hy_AM: Նիրհեցնե՞լ սկաւառակում։

en: Dots
hy_AM: Կէտեր

en: Down
hy_AM: Ներքեւ

en: Early morning
hy_AM: Վաղ առավոտեան

en: East
hy_AM: Արեւելք

en: Ed_it Menu
hy_AM: Խմբ_ագրել ցանկը

en: Edit the currently selected item
hy_AM: Խմբագրել նշուած տարրը

en: Enable _urgency notification
hy_AM: Թոյլատրել _հրատապ ծանուցումները

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
hy_AM: Մուտքագրեք այն աւրինակների ցուցակը, որոնք կոգտագործուեն որոշելու համար, թե որ նիշերն են տեսանելի՝ նշարանում։ Եթե նշեք մեկից աւելի աւրինակ, ցանկի տարրերը պէտք է բաժանվեն մի կետ֊ստորակետերով (աւր․՝ *.txt;*.doc):

en: Enter search phrase here
hy_AM: Մուտքագրէք որոնուող նիւթն այստեղ

en: Enter the new name:
hy_AM: Անուն․

en: Evening
hy_AM: Երեկոյ

en: Execute
hy_AM: Գործարկել

en: Experienced
hy_AM: Հմուտ

en: Expert
hy_AM: Փորձառու

en: F_uzziness:
hy_AM: Ան_որոշութիւն․

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
hy_AM: Չյաջողուեց ստանալ կառավարչի ընտրութիւնը %d ցուցադրիչի համար

en: Failed to add a plugin to the panel
hy_AM: Չյաջողուեց յաւելել ներդրաւն` ընտրացանկում

en: Failed to create folder: %s
hy_AM: Ձախողուեց ստեղծել պանակը․ %s

en: Failed to execute clock command
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել ժամացույցի հրամանը

en: Failed to execute command "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել «%s» հրամանը

en: Failed to execute command "%s".
hy_AM: Չյաջողոեւց գործարկել «%s» հրամանը:

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել նախընտրած յաւելուածը՝ «%s» կարգի համար

en: Failed to launch application "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել «%s» յաւելուածը

en: Failed to launch default application for "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց մեկնարկել «%s» լռելեայն յաւելուածը

en: Failed to launch the migration application
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել տեղափոխման յաւելուածը

en: Failed to load the default configuration
hy_AM: Ընտրացանկի կազմաձեւումը կարիք ունի տեղափոխման...

en: Failed to migrate the existing configuration
hy_AM: Չյաջողուեց տեղափոխել առկայ կազմաձեւումը

en: Failed to open desktop item editor
hy_AM: Չյաջողուեց բացել աշխատասեղանի տարրերի խմբագիրը

en: Failed to query content type for "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց ստանալ բովանդակության «%s» տիպը

en: Failed to quit the panel
hy_AM: Չյաջողուեց դուրս գալ ընտրացանկից

en: Failed to restart the panel
hy_AM: Չյաջողուեց վերագործարկել վահանակը

en: Failed to run action "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել «%s» գործողութիւնը

en: Failed to save the panel configuration
hy_AM: Չյաջողուեց պահել ընտրացանկի կարգաւորումները

en: Failed to send D-Bus message
hy_AM: Չյաջողուեց ուղարկել D-Bus հաղորդագրութիւն

en: Failed to show the add new items dialog
hy_AM: Չյաջողուեց ցոյց տալ «յաւելել նոր տարրեր»֊ի երկխաւսութիւնը

en: Failed to show the preferences dialog
hy_AM: Չյաջողուեց ցուցադրել նախընտրութիւնների երկխաւսութիւնը

en: Filtering
hy_AM: Զտում

en: Fixed icon _size (pixels):
hy_AM: Պատկերակի հաստատուն չափսը (պատկերատարրերով)․

en: Fl_ash time separators
hy_AM: ժա_մանակի բաժանիչներ

en: Full Name
hy_AM: Ամբողջ անուն

en: Fuzzy
hy_AM: Անորոշ

en: General
hy_AM: Ընդհանուր

en: Group title and timestamp
hy_AM: Խմբի անուն եւ ժամակնիք

en: Group title and window title
hy_AM: Խմբի եւ պատուհանի անուններ

en: Handle
hy_AM: Բռնակ

en: Hibernate
hy_AM: Քնել

en: Hibernating and Suspending computer in %d seconds.
hy_AM: Համակարգչի նիրհումը եւ կասեցումը տեղի կը ունենա %d վարկեանից։

en: Hibernating computer in %d seconds.
hy_AM: Համակարգչի քուն %d վայրկեանի ընթացքում։

en: Hidden
hy_AM: Թաքնված

en: Hide all windows and show the desktop
hy_AM: Թաքցնել բոլոր պատուհանները եւ ցուցադրել աշխատասեղանը

en: Horizontal
hy_AM: Հորիզոնական

en: Hybrid Sleep
hy_AM: Համակցուած Հանգիստ

en: Icon
hy_AM: Պատկերակ

en: Icons
hy_AM: Պատկերակներ

en: If you delete an item, it will be permanently removed
hy_AM: Եթե ջնջէք նիշ, ապա այն վերջնականապէս կը հեռացուի

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
hy_AM: Տարրի հեռացման դէպքում՝ այն կը կորի անվերադարձ։

en: Inside Button
hy_AM: Ներսի Կոճակ

en: Intelligently
hy_AM: Խելացիաւրէն

en: Intermediate
hy_AM: Սիրողական

en: Internal name: %s-%d
hy_AM: Ներքին անուն․ %s-%d

en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
hy_AM: Ներքին անուն․ %s-%d\n"
    "PID․ %d

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
hy_AM: Ակնարկի անվաւեր «%s» տեսակ։ Վաւեր են՝ տրամաբանական, երկուական, տողային եւ միաւորային տեսակները։

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
hy_AM: Նշուել է ներդրաւնի անվաւեր շարահիւսութիւն։ Գործածէք՝ ՆԵՐԴՐԱՒՆ֊ԱՆՈՒՆ․ԱՆՈՒՆ[․ՏԻՊ․ԱՐԺԷՔ]։

en: Ite_ms
hy_AM: Տ_արրեր

en: LCD
hy_AM: ՀԲՑ

en: Late evening
hy_AM: Ուշ երեկոյեան

en: Launcher
hy_AM: Թողարկիչ

en: Little Mouse
hy_AM: Փոքր Մկնիկ

en: Loc_k Screen
hy_AM: Կո_ղպել ցուցադրիչը

en: Lock Screen
hy_AM: Կողպել ցուցադրիչը

en: Log Out
hy_AM: Աւարտել Նիստը

en: Log Out...
hy_AM: Աւարտել նիստը...

en: Log _Out
hy_AM: դուրս գալ

en: Log _Out...
hy_AM: _Աւարտել նիստը...

en: Log out, lock or other system actions
hy_AM: Աւարտել նիստը, կողպել կամ այլ գործողութիւններ

en: Logging out in %d seconds.
hy_AM: Դուրս կը գայ %d վայրկեանի ընթացքում։

en: M_ode:
hy_AM: Ե_ղանակ

en: Ma_ximize All
hy_AM: Առ_աւելացնել Բոլորը

en: Menu
hy_AM: Ցանկ

en: Menu File
hy_AM: Ցանկ

en: Menu _file:
hy_AM: _Ցանկ․

en: Mi_ddle click action:
hy_AM: Կեն_տրոնասեղմում․

en: Mi_nimize All
hy_AM: Փո_քրացնել Բոլորը

en: Miniature View
hy_AM: Մանրանկարային տեսք

en: Minimize Window
hy_AM: Պատուհանի Փոքրեցում

en: Minimize all open windows and show the desktop
hy_AM: Փոքրացնել բոլոր բացուած պատուհանները եւ ցուցադրել աշխատասեղանը

en: Modifying the panel is not allowed
hy_AM: Ընտրացանկի փոփոխումը չի թույլատրուում

en: Monitor %d
hy_AM: Ցուցասարք %d

en: Morning
hy_AM: Առաւոտ

en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
hy_AM: Ամենայն հաւանականութեամբ՝ եւս մեկ հարմարանք ստանձնեց ծանուցման տիրոյթի գործառոյթը։ Այս տարածքը չի աւգտագործուի։

en: Move currently selected item down by one row
hy_AM: Տեղափոխել ներկայումս նշուած տարրը մեկ տող ներքեւ

en: Move currently selected item up by one row
hy_AM: Տեղափոխել ներկայումս նշուած տարրը մեկ տող վերեւ

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
hy_AM: Ժամային գաւտի՝ համատասխան տեղեկոյթի շտեմարանում գտնուող նիշին, աւրինակ՝ «Հայաստան/Երեւ_ան»։ Թողնել դատարկ, տեղային ժամային գաւտու աւգտագործման համար։

en: Never
hy_AM: Երբեք

en: New _Application
hy_AM: Նոր _Յաւելուած

en: New _Link
hy_AM: Նոր _Յղում

en: Night
hy_AM: Գիշեր

en: No Windows
hy_AM: Պատուհաններ Չկան

en: No default application found for "%s"
hy_AM: «%s»֊ի համար լռելեայն յաւելուած չի գտնուել

en: No items
hy_AM: Տարրեր չկան

en: No running instance of %s was found
hy_AM: %s֊ի գործարկուող աւրինակ՝ չի յայտնաբերուել

en: None (use system style)
hy_AM: Ոչինչ (աւգտագործել համակարգային ոճը)

en: None, allow drag-and-drop
hy_AM: Ոչինչ՝ թոյլատրել «քաշ ու քից»֊ը

en: Noon
hy_AM: Կեսաւր

en: North
hy_AM: Հիւսիս

en: Nothing
hy_AM: Ոչինչ

en: Novice
hy_AM: Նորեկ

en: Num_ber of rows:
hy_AM: Տող_երի քանակ․

en: Number of _rows:
hy_AM: Տող_երի քանակ․

en: OPTION
hy_AM: ԸՆՏՐԱՆՔ

en: O_utput:
hy_AM: Ա_րտածում

en: Open Folder
hy_AM: Բացել Պանակը

en: Open in Terminal
hy_AM: Բացել Վահանակում

en: Open launcher menu
hy_AM: Բացել թողարկչի ցանկը

en: Options:
hy_AM: Ընտրանք․

en: PANEL-NUMBER
hy_AM: ՎԱՀԱՆԱԿԻ֊ՀԱՄԱՐԸ

en: PLUGIN-NAME
hy_AM: ՆԵՐԴՐԱՒՆԻ֊ԱՆՈՒՆ

en: Pane_l
hy_AM: Ընտրացան_կ

en: Panel
hy_AM: Ընտրացանկ

en: Panel %d
hy_AM: Ընտրացանկ %d

en: Panel Pr_eferences...
hy_AM: Վահանակի Կար_գաւորումներ...

en: Panel Preferences
hy_AM: Ընտրացանկի նախընտրութիւններ

en: Panel config needs migration...
hy_AM: Ընտրացանկի կազմաձեւումը կարիք ունի տեղափոխման...

en: Panel configuration has been updated.
hy_AM: Ընտրացանկի կազմաձեւումը թարմացուել է։

en: Pick a Panel Color
hy_AM: Ընտրել Ընտրացանկի Գոյնը

en: Please choose a panel for the new plugin:
hy_AM: Ընտրել ընտրացանկը, նոր ներդրաւնի համար:

en: Please report bugs to <%s>.
hy_AM: Սխալների մասին կարող էք զեկուցել <%s> հասցէով։

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
hy_AM: «%s» ներդրաւնն անհետացել է ընտրացանկից։ Վերագործարկե՞ լ այն։

en: Popup menu at current mouse position
hy_AM: Ելնող ցանկը, մկնիկի ներկայիս դիրքում

en: Primary
hy_AM: Առաջնային

en: Print version information and exit
hy_AM: Ցուցադրել տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթը եւ դուրս գալ

en: Profiles:
hy_AM: Յատկագրեր․

en: Program launcher with optional menu
hy_AM: Ծրագրի գործարկիչ՝ ընտրովի ցանկով

en: Quit
hy_AM: Ելք

en: Quit the running panel instance
hy_AM: Փակել ընտրացանկի գործուն աւրինակը

en: Remove
hy_AM: Հեռացնել

en: Remove Workspace "%s"
hy_AM: Հեռացնել «%s» Աշխատատարածքը

en: Remove Workspace %d
hy_AM: Հեռացնել %d Աշխատատարածքը

en: Remove currently selected item
hy_AM: Ջնջել նշուած տարրը

en: Remove the currently selected panel
hy_AM: Հեռացնել ներկայումս ընտրուած ընտրացանկը

en: Removing the item from the panel also means its configuration will be lost.
hy_AM: Պատկերակի ջնջումը վահանակից կը զրոյացնի դրա կարգաբերումը։

en: Restart
hy_AM: Վերագործարկել

en: Restart the running panel instance
hy_AM: Վերագործարկել ընտրացանկի գործուն աւրինակը

en: Restarting computer in %d seconds.
hy_AM: Համակարգչի վերագործարկում %d վայրկեանի ընթացքում։

en: Restarting...
hy_AM: Վերագործարկում...

en: Restore minimized windows to current _workspace
hy_AM: Վերականգնել փոքրացուած պատուհանները ներկայիս _աշխատատարածքում։

en: Restore the minimized windows
hy_AM: Վերականգնել փոքրացրած պատուհանները

en: Row _size (pixels):
hy_AM: Տողի _չափսը (պատկերատարրերով)․

en: Save the panel configuration
hy_AM: Պահել ընտրացանկի կազմաձեւումը

en: Select A Background Image
hy_AM: Ընտրել Յետնապատկերը

en: Select A Directory
hy_AM: Ընտրել Նշարան

en: Select A Menu File
hy_AM: Ընտրել Ցանկ

en: Select An Icon
hy_AM: Ընտրել Պատկերակ

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
hy_AM: Ինքնաշխատաւրէն երկարացնում է վահանկը, եթե ներդրաւնները պահանջում են յաւելեալ տարածք։

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
hy_AM: Նշեք այս ընտրանքը՝ գործիքահուշերի անջատման համար, երբ տեղափոխուում են ընտրացանկի կոճակը կամ ցանկի տարրերը։

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
hy_AM: Տարածում է ընտրացանկը մի քանի ցուցասարքերով։

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
hy_AM: Թաքցնում է ընտրացանկի գործարկիչը եւ կողպում դիրքը։

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
hy_AM: Նշեք այս ընտրանքը, տեղափոխելու համար սեղմուած ցանկը՝ ընտրացանկ։

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
hy_AM: Ցուցադրում է յաւելուածների ընդհանրացուած անունները ցանկում, աւրինակ ՝ \"Նիշային կառավարիչ\" \"Նիշք\"֊ի փոխարէն

en: Separator
hy_AM: Բաժանիչ

en: Session Menu
hy_AM: Նիստի Ցանկ

en: Sho_w AM/PM
hy_AM: Ցուցա_դրել AM/PM֊ը

en: Show 'New Text _Document'
hy_AM: Ցոյց տալ Նոր _փաստաթուղթ

en: Show 'Open in _Terminal'
hy_AM: Ցուցյ տալ «Բացել _Վահանակում»

en: Show '_New Folder'
hy_AM: Ցույց տալ _Նոր Պանակ

en: Show '_Open _Folder'
hy_AM: Ցոյց տալ «_Բացել _Պանակ»

en: Show Desktop
hy_AM: Ցուցադրել Աշխատասեղանը

en: Show _flat buttons
hy_AM: Ցուցադրել _հարթ կոճակները

en: Show _handle
hy_AM: Ցուցադրել _բռնակը

en: Show _hidden files
hy_AM: Ցուցադրել _թաքնուած նիշերը

en: Show _label instead of icon
hy_AM: Ցուցադրել _նշիչ՝ պատկերակի փոխարէն

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
hy_AM: Ցուցադրել հաստատման երկխաւսութիւնը, որոշ գործողութիւնների համար 30 վայրկեանի ընթացքում։

en: Show a directory tree in a menu
hy_AM: Ցուցադրել նշարանների ծառը՝ ցանկում

en: Show a menu containing categories of installed applications
hy_AM: Ցուցադրել տեղակայուած յաւելուածների կարգերը պարունակող ցանկը

en: Show about information of the currently selected item
hy_AM: Ցուցադրել նշուած տարրի վերաբերեալ տեղեկոյթը

en: Show application d_escription in tooltip
hy_AM: Ցուցադրել ծրագրի ն_կարագրութիւնը գործիքայուշում

en: Show button _labels
hy_AM: Ցուցադրել կոճակի _անունը

en: Show generic application n_ames
hy_AM: Ցուցադրել յաւելուածների ընդհանրացուած ան_ունները

en: Show gri_d
hy_AM: Ցուցադրել ցանց_ը

en: Show help options
hy_AM: Ցուցադրել աջակցման ընտրանքները

en: Show ic_ons in menu
hy_AM: Ցուցադրել պատ_կերակները ցանկում

en: Show last _used item in panel
hy_AM: Ցուցադրել ընտրացանկում վերջին անգամ _գործածուած տարրը

en: Show only _minimized windows
hy_AM: Ցուցադրել միայն _փոքրացուած պատուհանները

en: Show the 'Add New Items' dialog
hy_AM: Ցուցադրել «Յաւելել Նոր Տարրեր»֊ի երկխաւսութիւնը

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
hy_AM: Ցուցադրել «Վահանակի Նախընտրութիւններ»֊ի երկխաւսութիւնը

en: Show windows from _all workspaces
hy_AM: Ցուցադրել _բոլոր աշխատատարածքների պատուհանները

en: Show windows from all mo_nitors
hy_AM: Ցուցադրել պատուհանները բոլոր ցու_ցասարքերից

en: Show workspace _names
hy_AM: Ցուցադրել աշխատատարածքների _անունները

en: Show workspace a_ctions
hy_AM: Ցուցադրել աշխատատարածքի գո_րծողութիւնները

en: Shut Down
hy_AM: Անջատել

en: Shut _Down
hy_AM: Ան_ջատել

en: Solid color
hy_AM: Հոծ գոյն

en: Sorting _order:
hy_AM: Տեսակավորման _կարգ․

en: South
hy_AM: Հարաւ

en: Span mo_nitors
hy_AM: Միաւորել ցու_ցասարքերը

en: Sus_pend
hy_AM: Նիր_հել

en: Suspend
hy_AM: Նիրհել

en: Suspending computer in %d seconds.
hy_AM: Համակարգչի նիրհում %d վայրկեանի ընթացքում։

en: Switch User
hy_AM: Փոխել Աւգտատիրոջը

en: Switch between open windows using a menu
hy_AM: Փոխել բացուած պատուհանները՝ ցանկի աւգնութեամբ։

en: Switch between open windows using buttons
hy_AM: Փոխել բացուած պատուհանները՝ կոճակների աւգնութեամբ

en: Switch between panel presets
hy_AM: Ընտրել ընտրացակնի նախակարգումների միջեւ

en: Switch between virtual desktops
hy_AM: Փոխանջատում վերիրային աշխատասեղանների միջեւ

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hy_AM: Xfce֊ի մշակման խումբ։ Բոլոր իրաւունքները պաշտպանուած են։

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
hy_AM: Ձեւաչափը ներկայացնում է ընտրացանկ ներդրուող ամսաթիւն ու ժամը։ Աւրինակ՝ %Y-ն կը նշանակուի տարուայ համար, %m֊ը՝ ամսվա եւ %d֊ն աւրուայ համար։ Ներառեալ՝ <b> </b>֊ն՝ գրոյթը կը դարձնեն թաւ։ Լրացուցիչ տեղեկոյթի համար, տե՛ս «Աջակցութիւն» էջը։

en: The notification area lost selection
hy_AM: Ծանուցուման տիրոյթի ընտրման կորուստ

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
hy_AM: Ընտրացանկի եւ ներդրաւնի կազմաձեւումները անվերադարձ կը հեռացուեն

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
hy_AM: Xfce-ի Աշխատասեղանի Միջավայրի ընտրացանկ

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
hy_AM: Ներդրաւնը՝ %d վայրկեանի ընթացքում, գործարկուել է մեկից աւելի անգամ։ «Գործարկել» հրամանը սեղմելու դէպքում՝ ընտրացանկը կը փորձի վերագործարկել ներդրաւնը, հակառակ դէպքում՝ այն վերջնականապէս կը հեռացուի ընտրացանկից։

en: There is already a running instance
hy_AM: Արդէն կայ գործուն աւրինակ

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
hy_AM: Կը ստեղծուի նոր գործարկչի նեդրաւն ընտրացանկում եւ նիշերը կը ներդրուեն, որպէս ցանկի տարրեր։

en: Time Settings
hy_AM: Ժամի կարգաւորումներ

en: Time and Date _Settings...
hy_AM: Ժամի եւ ամսաթուի _կարգաւորումներ․․․

en: Time_zone:
hy_AM: Ժամային _գաւտի․

en: Timestamp
hy_AM: Ժամակնիք

en: Title:
hy_AM: Վերնագիր․

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
hy_AM: Թափանցիկութիւնը, երբ սլաքը գտնուում է ընտրացանկի վրայ, 0֊ն ամբողջապէս թափանցիկ, իսկ 100֊ը՝ ամբողջապէս անթափանց։

en: Transparent
hy_AM: Թափանցիկ

en: Turning off computer in %d seconds.
hy_AM: Համակարգչի անջատում %d վայրկյանի ընթացքում։

en: Type "%s --help" for usage.
hy_AM: Մուտքագրէք «%s --help» աջակցութեան համար։

en: Un_minimize All
hy_AM: Մե_ծացնել Բոլորը

en: Unable to open the e-mail address
hy_AM: Հնարաւոր չէ բացել էլ․ հասցէն

en: Unable to open the workspace settings
hy_AM: Չյաջողուեց բացել աշխատատարածքի կարգաւորումները

en: Unable to start the notification area
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել ծանուցման տիրոյթը

en: Unnamed Item
hy_AM: Անանուն Տարր

en: Unnamed item
hy_AM: Անանուն տարր

en: Up
hy_AM: Վերեւ

en: Urgent Windows
hy_AM: Անհրաժեշտ Պատուհաններ

en: Usage:
hy_AM: Գործածում․

en: Use c_ustom menu file:
hy_AM: Գործածել ըն_տրովի ցանկը․

en: Use the _default menu
hy_AM: Աւգտագործել _լռելեայն ցանկ

en: User ID
hy_AM: Օգտատիրոջ նոյնացուցիչ

en: Username
hy_AM: Օգտանուն

en: Vertical
hy_AM: Ուղղահայեաց

en: Visible
hy_AM: Տեսանելիութիւն

en: Week %V
hy_AM: %V֊երրորդ շաբաթ

en: West
hy_AM: Արեւմուտք

en: What time is it?
hy_AM: Ժամը քանի՞սն է

en: Window Buttons
hy_AM: Պատուհանի Կոճակներ

en: Window Menu
hy_AM: Պատուհանների Ցանկ

en: Window title
hy_AM: Պատուհանի անուն

en: Workspace %d
hy_AM: %d Աշխատատարածք

en: Workspace Switcher
hy_AM: Աշխատատարածքների Փոխանջատիչ

en: Workspace _Settings...
hy_AM: Աշխատատարածքի _կարգաւորումներ...

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
hy_AM: X֊ը գործարկուել է առանց նիստի կառավարչի։ «Դուրս Գալ»֊ի սեղմումը կփակի X֊սպասարկիչը։

en: [ARGUMENTS...]
hy_AM: [ՅԵՆԱՐԿՆԵՐ...]

en: _About
hy_AM: _Ձեռնարկ

en: _Actions
hy_AM: _Գործողութիւններ

en: _Add
hy_AM: _Աւելացնել

en: _Arrow button position:
hy_AM: _Սլաքի կոճակի դիրք․

en: _Backup and restore
hy_AM: _Պահուստաւորել եւ վերականգնել

en: _Base Directory:
hy_AM: _Հիմնական Նշարան․

en: _Cancel
hy_AM: _Չեղարկել

en: _Close
hy_AM: _Փակել

en: _Close All
hy_AM: _Փակել Բոլորը

en: _Edit Item
hy_AM: _Խմբագրել Տարրը

en: _Enter:
hy_AM: _Մուտքագրել․

en: _Execute
hy_AM: _Գործարկել

en: _Expand
hy_AM: _Ընդարձակել

en: _File Pattern:
hy_AM: _Նիշի Պատկեր․

en: _File:
hy_AM: _Նիշ․

en: _Help
hy_AM: Աւգնութիւն

en: _Hibernate
hy_AM: _Քնել

en: _Hybrid Sleep
hy_AM: _Համակարգուած Հանգիստ

en: _Icon:
hy_AM: _Պատկերակ․

en: _Layout:
hy_AM: _Շարակարգ․

en: _Leave:
hy_AM: _Դուրս գալ․

en: _Level:
hy_AM: _Մակարդակ․

en: _Lock Panel
hy_AM: _Կողպել Ընտրացանկը

en: _Lock panel
hy_AM: _Կողպել ընտրացանկը

en: _Log Out
hy_AM: _Աւարտել նիստը

en: _Move
hy_AM: _Շարժ

en: _New Game
hy_AM: _Նոր Խաղ

en: _OK
hy_AM: _Բարի

en: _Properties
hy_AM: _Յատկութիւններ

en: _Quit
hy_AM: _Դուրս գալ

en: _Remove
hy_AM: _Հեռացնել

en: _Restart
hy_AM: _Վերագործարկել

en: _Search:
hy_AM: _Գտնել․

en: _Show button title
hy_AM: _Ցուցադրել կոճակի անունը

en: _Show confirmation dialog
hy_AM: _Ցուցադրել հաստատման երկխաւսութիւնը

en: _Style:
hy_AM: _Ձեւ․

en: _Switch User
hy_AM: _Փոխել Աւգտատիրոջը...

en: _Switch windows using the mouse wheel
hy_AM: _Փոխանջատել պատուհանները մկնիկի անիւի աւգնութեամբ

en: _Tooltip format:
hy_AM: _Գործիքայուշի ձեւաչափ․

en: _Unmaximize All
hy_AM: _Մեծացնել Բոլորը

[ctx: am]
en: eight
hy_AM: ութ

[ctx: am]
en: eleven
hy_AM: տասնմեկ

[ctx: am]
en: five
hy_AM: հինգ

[ctx: am]
en: four
hy_AM: չորս

[ctx: am]
en: nine
hy_AM: ինը

[ctx: am]
en: one
hy_AM: մեկ

[ctx: am]
en: seven
hy_AM: եաւթ

[ctx: am]
en: six
hy_AM: վեց

[ctx: am]
en: ten
hy_AM: տաս

[ctx: am]
en: three
hy_AM: երեք

[ctx: am]
en: twelve
hy_AM: տասներկու

[ctx: am]
en: two
hy_AM: երկուս

en: five past %0
hy_AM: %0 անց հինգ

en: five to %1
hy_AM: հինգը %1֊ի

en: half past %0
hy_AM: %0 անց կէս

[ctx: one]
en: %0 o'clock
hy_AM: %0

[ctx: one]
en: %1 o'clock
hy_AM: %1

[ctx: one]
en: five past %0
hy_AM: %0 անց հինգ

[ctx: one]
en: five to %1
hy_AM: հինգը %1֊ի

[ctx: one]
en: half past %0
hy_AM: %0 անց կէս

[ctx: one]
en: quarter past %0
hy_AM: %0 անց քարրորդ

[ctx: one]
en: quarter to %1
hy_AM: քարրորդը՝ %1֊ի

[ctx: one]
en: ten past %0
hy_AM: %0 անց տաս

[ctx: one]
en: ten to %1
hy_AM: տասը՝ %1֊ի

[ctx: one]
en: twenty five past %0
hy_AM: %0 անց քսանհինգ

[ctx: one]
en: twenty five to %1
hy_AM: քսանհինգը՝ %1֊ի

[ctx: one]
en: twenty past %0
hy_AM: %0 անց քսան

[ctx: one]
en: twenty to %1
hy_AM: քսանը՝ %1֊ի

en: panels;settings;preferences;taskbar;autohide;application menu;start;buttons;launcher;notification area;status;icons;plugins;
hy_AM: վահանակ,կարգաւորումներ;առաջադրանքների տող;ինքնապահում;ծրագրերի ընտրացանկ;մեկնարկ․կոճակներ;գործարկիչ;ծանուցումների տարածք;կարգավիճակ;պատկերակներ;ներդրօն;

[ctx: pm]
en: eight
hy_AM: ութ

[ctx: pm]
en: eleven
hy_AM: տասնմեկ

[ctx: pm]
en: five
hy_AM: հինգ

[ctx: pm]
en: four
hy_AM: չորս

[ctx: pm]
en: nine
hy_AM: ինը

[ctx: pm]
en: one
hy_AM: մեկ

[ctx: pm]
en: seven
hy_AM: եաւթ

[ctx: pm]
en: six
hy_AM: վեց

[ctx: pm]
en: ten
hy_AM: տաս

[ctx: pm]
en: three
hy_AM: երեք

[ctx: pm]
en: twelve
hy_AM: տասներկու

[ctx: pm]
en: two
hy_AM: երկուս

en: quarter past %0
hy_AM: %0 անց քարրորդ

en: quarter to %1
hy_AM: քարրորդը՝ %1֊ի

en: ten past %0
hy_AM: %0 անց տաս

en: ten to %1
hy_AM: տասը՝ %1֊ի

en: twenty five past %0
hy_AM: %0 անց քսանհինգ

en: twenty five to %1
hy_AM: քսանհինգը՝ %1֊ի

en: twenty past %0
hy_AM: %0 անց քսան

en: twenty to %1
hy_AM: քսանը՝ %1֊ի
