mate-utils 1.25.1 - en to ie translation catalogue (441 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
ie: 
    ... Tro mult errores por esser monstrat ...

en:  (another copy)
ie:  (altri copie)

en:  (copy)
ie:  (copie)

en:  (invalid Unicode)
ie:  (Unicode ínvalid)

en:  - Browse and monitor logs
ie:  - Navigar e monitorar diariums

en:  - Look up words in dictionaries
ie:  - Serchar paroles in dictionariums

en: "%s" in %s
ie: «%s», in %s

en: "%s" is not a valid folder
ie: «%s» ne es un fólder valid

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ie: %A %-d %B %Y ye %H:%M:%S

en: %d lines (%s) - %s
ie: %d lineas (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
ie: %s (%d-im copie)%s

en: %s (%drd copy)%s
ie: %s (%d-im copie)%s

en: %s (%dst copy)%s
ie: %s (%d-im copie)%s

en: %s (%dth copy)%s
ie: %s (%d-im copie)%s

en: %s (another copy)%s
ie: %s (altri copie)%s

en: %s (copy)%s
ie: %s (copie)%s

en: %s - Dictionary
ie: %s - Dictionarium

en: (stopped)
ie: (stoppat)

en: - the MATE Search Tool
ie: - li utensile de sercha de MATE

en: A dictionary for MATE Desktop
ie: Un dictionarium por li ambientie MATE

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
ie: Un analisator de spacie de disco por ambientie MATE

en: A file searching tool for MATE Desktop
ie: Un utensile por serchar files por ambientie MATE

en: A locate database has probably not been created.
ie: Un base de data de locate forsan ne esset creat.

en: A_vailable options:
ie: Di_sponibil criteries

en: Active Chart
ie: Diagramma activ

en: Add a new dictionary source
ie: Adjuncter un nov fonte de dictionariums

en: Add new filter
ie: Adjunter un nov filtre

en: Add search option
ie: Adjunter un criterie de sercha

en: All Files
ie: Omni files

en: All_ocated Space
ie: _Assignat spacie

en: An error occurred
ie: Un errore evenit

en: Another search is in progress
ie: Un altri sercha es processet

en: Application does not accept documents on command line
ie: Li application ne accepte documentes in li linea de comandes

en: Apply _effect:
ie: Applicar un _efecte:

en: Automatically start a search
ie: Automaticmen iniciar un sercha

en: Available
ie: Disponibil

en: Available St_rategies
ie: Disponibil st_rategies

en: Available _Databases
ie: Disponibil _bases de data

en: Available dictionaries
ie: Dictionariums disponibil

en: Available options
ie: Optiones disponibil

en: Available strategies
ie: Strategies disponibil

en: Background:
ie: Fundes:

en: Bad command '%s'
ie: Ínvalid comande '%s'

en: Border
ie: Borde

en: Border Effect
ie: Efecte de borde

en: Browse
ie: Trovar

en: Calculating percentage bars...
ie: Calculante barras de percentage...

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ie: Es impossibil passar URIs de documentes a un element desktop de 'Type=Link'

en: Can't read from "%s"
ie: Ne posset leer ex «%s»

en: Cannot check an excluded folder!
ie: Ne posse examinar un excludet fólder!

en: Cannot create pixbuf image!
ie: Ne successat crear un image pixbuf!

en: Cannot scan location "%s"
ie: Ne posset examinar li fólder «%s»

en: Changes to your home folder will not be monitored.
ie: Modificationes de vor hem-fólder ne va esser monitorat.

en: Character set conversion failed for "%s"
ie: Ne successat converter caracteres por «%s»

en: Chart model
ie: Modelle de diagramma

en: Check folder sizes and available disk space
ie: Controlar grandores de fólderes e disc-spacie disponibil

en: Clear definition
ie: Vacuar li definition

en: Click to close "Search for Files".
ie: Cluder «Serchar por files».

en: Click to display the help manual.
ie: Monstrar li manuale

en: Click to perform a search.
ie: Iniciar un sercha.

en: Click to remove the "%s" search option.
ie: Remover li criterie de sercha «%s».

en: Click to stop a search.
ie: Fa un clic por interrupter un sercha.

en: Client Name
ie: Menú del client

en: Close this log
ie: Cluder ti-ci diarium

en: Conflicting options: --clipboard and --interactive should not be used at the same time.
ie: Conflicte de optiones: --clipboard e --interactive ne deve esser usat simultanmen.

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
ie: Conflicte de optiones: --window e --area ne deve esser usat simultanmen.

en: Connect to Server
ie: Connexer a servitore

en: Contains the _text
ie: Contene li _textu

en: Contents
ie: Contenete

en: Context
ie: Contextu

en: Copy the selection
ie: Copiar li selection

en: Could not analyze disk usage.
ie: Ne posset analisar li usage de disco.

en: Could not delete "%s".
ie: Ne successat deleter «%s».

en: Could not detect any mount point.
ie: Ne successat detecter alquel punctu de montage.

en: Could not initialize monitoring
ie: Ne successat inicialisar monitoration

en: Could not move "%s" to the Trash
ie: Ne successat mover «%s» in li Paper-corb

en: Could not move "%s" to trash.
ie: Ne successat mover «%s» in li Paper-corb.

en: Could not move file to the Trash
ie: Ne successat mover un file in li Paper-corb

en: Could not open document "%s".
ie: Ne successat aperter li document «%s».

en: Could not open folder "%s"
ie: Ne successat aperter li fólder «%s»

en: Could not open folder "%s".
ie: Ne successat aperter li fólder «%s».

en: Could not open help document.
ie: Ne posset monstrar li document de auxilie.

en: Could not save document.
ie: Ne successat gardar li document.

en: Custom Location
ie: Altri localisation

en: DAYS
ie: DIES

en: Database
ie: Base de data

en: Database `%s' selected
ie: Base de data «%s» selectet

en: Date Modified
ie: Date de modification

en: Date modified more than
ie: Date de modification es plu quam

en: Default
ie: Predefinit

en: Default Dictionary Server
ie: Predefinit servitore de dictionarium

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
ie: Definition por '%s'
     Ex '%s':
    
    %s

en: Description
ie: Descrition

en: Details: %s
ie: Detailes: %s

en: Device
ie: Aparate

en: Dictionaries
ie: Dictionariums

en: Dictionary
ie: Dictionarium

en: Dictionary Applet Factory
ie: Fabrica por applette de dictionarium

en: Dictionary Look up
ie: Sercha in dictionariums

en: Dictionary Preferences
ie: Preferenties del dictionarium

en: Dictionary Sources
ie: Fontes de dictionarium

en: Dictionary sources
ie: Fontes de dictionariums

en: Dictionary sources found
ie: Trovat fontes de dictionariums

en: Disable Quick Search
ie: Deactivar li rapid sercha

en: Disable _Quick Search
ie: Deactivar li _rapid sercha

en: Disable connection to session manager
ie: Despermisser conexion al gerentiator de session

en: Disk Usage Analyzer
ie: Analisator del usage de discos

en: Disk Usage Analyzer Preferences
ie: Parametres del Analisator del usage de discos

en: Do you want to delete "%s" permanently?
ie: Esque vu vole remover «%s» permanentmen?

en: Edit filter
ie: Modificar li filtre

en: Effect:
ie: Efect:

en: Effects
ie: Efectes

en: Enter a text value for the "%s" search option.
ie: Provide un textu del criterie de sercha «%s».

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
ie: Provide un valore in %s por li criterie de sercha «%s».

en: Error loading the help page
ie: Un errore evenit cargante págine de auxilie

en: Error while looking up definition
ie: Un errore evenit trovante un definition

en: Error while saving screenshot
ie: Un error evenit gardante li captura

en: Error: %s
ie: Errore: %s

en: Exclude other filesystems
ie: Excluder altri fil-sistemas

en: FLAGS
ie: FLAGGAS

en: FTP (with login)
ie: FTP (con un session)

en: F_ind:
ie: S_erchar :

en: Factory for the dictionary applet
ie: Fabrica por li applette de dictionarium

en: File already exists
ie: Li file ja existet

en: File is empty
ie: File es vacui

en: File is not a valid .desktop file
ie: Li file ne esset un file .desktop valid

en: Filename
ie: Fil-nómine

en: Filesystem Type
ie: Tip de fil-sistema

en: Filter name is empty!
ie: Li nómine de filtre es vacui!

en: Filters
ie: Filtres

en: Find Ne_xt
ie: Trovar se_quent

en: Find Next
ie: Trovar sequent

en: Find Pre_vious
ie: Trovar pre_cedent

en: Find Previous
ie: Trovar precedent

en: Find a word or phrase in the document
ie: Trovar un parole o frase in li document

en: Find a word or phrase in the log
ie: Trovar un parole o frase in li diarium

en: Find next occurrence of the search string
ie: Trovar un sequent occurrentie de textu

en: Find previous occurrence of the search string
ie: Trovar un precedent occurrentie de textu

en: Folder
ie: Fólder

en: Follow symbolic links
ie: Sequer simbolic ligamentes

en: Foreground:
ie: Avanplan:

en: GDict Options
ie: Optiones de GDict

en: GROUP
ie: GRUPPE

en: Go to the first definition
ie: Ear al prim definition

en: Go to the last definition
ie: Ear al ultim definition

en: Go to the next definition
ie: Ear al sequent definition

en: Go to the previous definition
ie: Ear al precedent definition

en: Grab _after a delay of
ie: Capturar pos un ret_arde de

en: Grab a window instead of the entire screen
ie: Capturar un fenestre in vice del tot ecran

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
ie: Capturar un area del ecran in vice del tot ecran

en: Grab the current _window
ie: Capturar li actual fe_nestre

en: Grab the whole _desktop
ie: Capturar li tot _Pupitre

en: Hide
ie: Celar

en: Highlight
ie: Marcar

en: Hostname
ie: Nómine de host

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
ie: Si vu substitue un existent file, su contenete va esser superscrit.

en: Include Border
ie: Includer li borde

en: Include Pointer
ie: Includer li apuntator

en: Include _pointer
ie: Includer li _apuntator

en: Include the pointer in the screenshot
ie: Includer li apuntator in li captura

en: Include the window _border
ie: Includer li _borde de fenestre

en: Include the window border with the screenshot
ie: Includer li borde de fenestre in li captura

en: Include the window manager border along with the screenshot
ie: Includer li borde de gerente de fenestres in li captura

en: Invalid database '%s'
ie: Ínvalid base de data '%s'

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
ie: Ínvalid argument del option "sortby".

en: Invalid strategy '%s'
ie: Ínvalid strategie '%s'

en: Invalid transport type '%d'
ie: Ínvalid tip de transporte '%d'

en: KILOBYTES
ie: KILOOCTETES

en: List View
ie: Vise de liste

en: List of saved filters
ie: Liste de gardat filtres

en: Loading...
ie: Carga...

en: Local Only
ie: Solmen local

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ie: Trovar documentes e fólderes de ti-ci computator per nómine o contenete

en: Log File Viewer
ie: Visor de diariums

en: Log Viewer
ie: Visor de diariums

en: Longdo Thai-English Dictionaries
ie: Thai-anglesi dictionariums Longdo

en: Look _up:
ie: _Trovar:

en: Look in Folder
ie: Serchar in fólder

en: Look in folder
ie: Serchar in fólder

en: Look up words in a dictionary
ie: Serchar por paroles in un dictionarium

en: Look up words in dictionaries
ie: Serchar paroles in dictionariums

en: MATE Dictionary
ie: Dictionarium MATE

en: MATE Disk Usage Analyzer
ie: Analisator del usage de discos MATE

en: MATE Search Tool
ie: Utensile de sercha de MATE

en: Manage Filters
ie: Gerentie de filtres

en: Manage filters
ie: Gerentie de filtres

en: Maximum depth
ie: Max profundore

en: Mo_ve to Trash
ie: Mo_ver in li Paper-corb

en: Monitor Home
ie: Monitorar li hem

en: Mount Point
ie: Punctu de montage

en: Move to parent folder
ie: Mover al fólder superior

en: Na_me does not contain
ie: Nó_mine ne contene

en: Name
ie: Nómine

en: Name contains
ie: Nómine contene

en: Name matches regular e_xpression
ie: Nómine = un e_xpression regulari

en: No Files Found
ie: Null files trovat

en: No definitions found
ie: Null definitiones trovat

en: No definitions found for '%s'
ie: Null definitiones trovat por '%s'

en: No files found
ie: Null files trovat

en: None
ie: Null

en: Normal text size
ie: Normal dimension de textu

en: Not a launchable item
ie: Elemente ne es lansabil

en: Not found
ie: Ne esset trovat

en: Open Containing _Folder
ie: Aperter li contenent _fólder

en: Open Log
ie: Aperter un diarium

en: Open Wit_h
ie: Aperter _per

en: Open a log from file
ie: Aperter un diarium ex un file

en: Open with %s
ie: Aperter per %s

en: Optional information:
ie: Information optional:

en: Owned by _group
ie: Possedet per _gruppe

en: Owned by _user
ie: Possedet per _usator

en: Owner is unrecognized
ie: Possessor es ínreconosset

en: PATH
ie: RUTE

en: PATTERN
ie: MUSTRE

en: P_review...
ie: P_revider...

en: Paths
ie: Rutes

en: Please enter a name and try again.
ie: Ples provider un nómine e repenar denov.

en: Port
ie: Portu

en: Preferences
ie: Preferenties

en: Preview this document
ie: Previder ti-ci document

en: Print
ie: Printar

en: Print definition
ie: Printar li definition

en: Print the definitions found
ie: Printar li trovat definitiones

en: Print the text of the definition
ie: Printar li textu del definition

en: Print this document
ie: Printar ti-ci document

en: Print version information and exit
ie: Monstrar li information del version, poy surtir

en: Quit the log viewer
ie: Surtir li visor de diariums

en: Ready
ie: Finit

en: Refresh
ie: Refriscar

en: Regular expression is empty!
ie: Expression regulari es vacui!

en: Regular expression is invalid: %s
ie: Expression regulari es ínvalid: %s

en: Remove "%s"
ie: Remover «%s»

en: Remove "%s"?
ie: Remover «%s»?

en: Rescan your home folder?
ie: Reexaminar vor hem-fólder?

en: STRING
ie: CATENE

en: S_can Remote Folder...
ie: Exa_minar un lontan fólder

en: S_earch results:
ie: Resultates de s_ercha:

en: S_ize at least
ie: Grandore adm_inim

en: S_tatusbar
ie: Panel del s_tatu

en: Save Search Results As...
ie: Gardar li resultates quam...

en: Save a Copy
ie: Salvar un copie

en: Save definition
ie: Gardar li definition

en: Save in _folder:
ie: Gardar in li _fólder:

en: Save screenshot
ie: Capturar li ecran

en: Saving file...
ie: Gardante un file...

en: Scan
ie: Examinar

en: Scan F_older...
ie: Scannar _un fólder...

en: Scan Filesystem
ie: Examinar li fil-sistema

en: Scan Folder
ie: Examinar un fólder

en: Scan Home
ie: Scannar li Hem

en: Scan Remote Folder
ie: Scannar un lontan fólder

en: Scan _Filesystem
ie: Scannar un _fil-sistema

en: Scan _Home Folder
ie: Scannar li _Hem-fólder

en: Scan a folder
ie: Scannar un fólder

en: Scan a remote folder
ie: Examinar un lontan fólder

en: Scan filesystem
ie: Examinar li fil-sistema

en: Scan home folder
ie: Scannar li Hem

en: Scanning...
ie: Examination...

en: Screenshot at %s - %d.png
ie: Captura de %s - %d.png

en: Screenshot at %s.png
ie: Captura de %s.png

en: Screenshot delay
ie: Retarde d captura

en: Screenshot directory
ie: Fólder de capturas

en: Screenshot taken
ie: Ecran ha esset capturat

en: Screenshot.png
ie: Captura.png

en: Search for Files
ie: Serchar por files

en: Search history
ie: Diarium de serchas

en: Searching for '%s'...
ie: Serchante por «%s»...

en: Searching...
ie: Serchante...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ie: WebDAV secur (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
ie: Vise mate-dictionary --help por li usage

en: Select Folder
ie: Selecte un fólder

en: Select _All
ie: Selecter _omnicos

en: Select _area to grab
ie: Selecter un _area por capturar

en: Select _devices to include in filesystem scan:
ie: Selecter _aparates por includer in examination de fil-sistema:

en: Select a folder
ie: Selecte un fólder

en: Select and set the "%s" search option
ie: Assignar e selecter li criterie de sercha «%s»

en: Select more _options
ie: Pl_u optiones

en: Select more options
ie: Plu optiones

en: Select the "%s" search option
ie: Selecter li criterie de sercha «%s»

en: Select the entire log
ie: Selecter li tot diarium

en: Send grabbed area directly to the clipboard
ie: Metter li capturat area in li Paperiere

en: Service _type:
ie: _Tip de servicie:

en: Session management options:
ie: Optiones de gerentie de session:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
ie: Ordinar secun descension (predefinit: secun ascension)

en: Set the text of "Look in folder" search option
ie: Li valore de «Serchar in fólder»

en: Set the text of "Name contains" search option
ie: Li valore de criterie «Nómine contene»

en: Show Additional Options
ie: Monstrar additional criteries

en: Show GDict Options
ie: Monstrar li optiones de GDict

en: Show Side Pane
ie: Monstrar li panel lateral

en: Show Status Bar
ie: Monstrar li panel del statu

en: Show hidden and backup files
ie: Monstrar celat files e files de reserve

en: Show more _details
ie: Monstrar plu _detallies

en: Show session management options
ie: Monstrar optiones de gerentie de session

en: Show the application's version
ie: Monstra li version del programma

en: Show version
ie: Monstra li version

en: Show version of the application
ie: Monstra li version del programma

en: Si_ze at most
ie: Grandore adma_xim

en: Side _Pane
ie: Panel _lateral

en: Similar _Words
ie: Simil _paroles

en: Similar words
ie: Simil paroles

en: Size
ie: Grandore

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
ie: Ordinar files secun li nómine, fólder, grandore, tip o date

en: Source
ie: Orígine

en: Source Name
ie: Nómine de fonte

en: Sources
ie: Fontes

en: Specify file containing saved configuration
ie: Provider un file contenent un salvat configuration

en: Specify session management ID
ie: Monstrar ID de gerentie de session

en: St_atusbar
ie: Panel de st_atu

en: Starting %s
ie: Startante %s

en: Status
ie: Statu

en: Statusbar is Visible
ie: Panel del statu es visibil

en: Stop scanning
ie: Interrupter li examination

en: Strategy
ie: Strategie

en: Strategy `%s' selected
ie: Strategie «%s» selectet

en: System Log Viewer
ie: Visor de diariums

en: Take Screenshot
ie: Capturar li ecran

en: Take _Screenshot
ie: _Capturar li ecran

en: Take a picture of the screen
ie: Capturar un image del ecran

en: The caja file manager is not running.
ie: Li gerente de files Caja ne es lansat.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
ie: Li contenete de vor hem-fólder esset changeat. Selecte «Reanalisar» por actualisar li information pri li usage.

en: The default database to use
ie: Li predefinit base de data

en: The default search strategy to use
ie: Li predefinit strategie

en: The description of this dictionary source
ie: Li descrition de ti-ci fonte de dictionariums

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
ie: Li documente «%s» ja existe. Esque vu vole substituer it?

en: The document does not exist.
ie: Li documente ne existe.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
ie: Li file «%s» ja existe. Esque vu vole substituer it?

en: The file is not a regular file or is not a text file.
ie: Li file ne es un regulari file o ne es un file textual.

en: The folder does not exist.
ie: Li fólder ne existe.

en: The font to be used when printing
ie: Fonde por printation

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
ie: Li max profundore de fólderes visibil in li diagramma

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
ie: Li resultates de sercha posse ne esser valid. Errores evenit durante li sercha.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
ie: Li resultates de sercha posse esser obsolet o ne valid. Esque vu vole deactivar li rapid sercha?

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
ie: Null installat visor posse monstrar li document.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
ie: Null installat visor posse monstrar li fólder.

en: There was an error displaying help.
ie: Un error ha evenit durante que monstrar auxilie.

en: There was an error displaying help: %s
ie: Un errore evenit monstrante auxilie: %s

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
ie: Tro mult argumentes. Solmen ún directoria posse esser providet.

en: Toolbar is Visible
ie: Panel de instrumentarium es visibil

en: Total Size
ie: Grandore total

en: Total filesystem capacity
ie: Total capacitá de fil-sistema

en: Total filesystem capacity:
ie: Total capacitá de fil-sistema:

en: Total filesystem usage
ie: Total usage de fil-sistema

en: Transport
ie: Transporte

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
ie: Li Paper-corb es índisponibil. Ne posse mover «%s» in li Paper-corb.

en: Type
ie: Tip

en: Type the word you want to look up
ie: Tippa li parole que vu vole trovar

en: USER
ie: USATOR

en: Unable to create socket
ie: Ne successat crear un socket

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ie: Ínconosset version '%s' de file desktop

en: Unrecognized launch option: %d
ie: Ínreconosset option de lansa: %d

en: Untitled document
ie: Document sin nómine

en: VALUE
ie: VALORE

en: View as Rings Chart
ie: Diagramma de anelles

en: View as Treemap Chart
ie: Diagramma Treemap

en: View or monitor system log files
ie: Vider o monitorar diariums del sistema

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
ie: Monitorar changes in li hem fólder.

en: Windows share
ie: Partite de Windows

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
ie: Sin punctus de montage on ne posse analisar discos.

en: Word `%s' selected
ie: Parol «%s» selectet

en: Words to look up
ie: Paroles a trovar

en: Zoom _In
ie: _Agrandar

en: Zoom _Out
ie: _Diminuer

en: Zoom in
ie: Agrandar

en: Zoom out
ie: Diminuer

en: [DIRECTORY]
ie: [DIRECTORIA]

en: [LOGFILE...]
ie: [DIARIUM...]

en: _About
ie: _Pri

en: _Analyzer
ie: _Analisator

en: _Cancel
ie: _Anullar

en: _Close
ie: _Clúder

en: _Contents
ie: _Contenete

en: _Copy
ie: _Copiar

en: _Date modified less than
ie: _Date de modification es minu quam

en: _Description:
ie: _Descrition:

en: _Domain Name:
ie: Nómine del _dominia:

en: _Edit
ie: _Redacter

en: _Expand All
ie: _Expander omni

en: _Filters
ie: _Filtres

en: _Find
ie: _Trovar

en: _Find...
ie: _Trovar...

en: _Find:
ie: _Trovar:

en: _First Definition
ie: _Prim definition

en: _Folder:
ie: _Fólder:

en: _Go
ie: _Ear

en: _Help
ie: Au_xilie

en: _Image type:
ie: Tip de _image:

en: _Last Definition
ie: _Ultim definition

en: _Location (URI):
ie: _Localisation (URI):

en: _Look in folder:
ie: _Serchar in fólder:

en: _Monitor changes to your home folder
ie: _Monitorar modificationes del hem-fólder

en: _Mount
ie: _Monter

en: _Name contains:
ie: _Nómine contene:

en: _Name:
ie: _Nómine:

en: _New
ie: _Crear

en: _Next
ie: _Sequent

en: _Next Definition
ie: _Sequent definition

en: _Normal Size
ie: _Normal dimension

en: _Open
ie: _Aperter

en: _Open Folder
ie: _Aperter li fólder

en: _Open with %s
ie: _Aperter per %s

en: _Open...
ie: _Aperter...

en: _Port:
ie: _Portu:

en: _Preferences
ie: _Preferenties

en: _Previous
ie: Pre_cedent

en: _Previous Definition
ie: Pre_cedent definition

en: _Print
ie: _Printar

en: _Print...
ie: _Printar...

en: _Quit
ie: Sa_lir

en: _Regular Expression:
ie: Expression _regulari:

en: _Replace
ie: _Substituer

en: _Rescan
ie: _Reexaminar

en: _Save
ie: _Gardar

en: _Save Results As...
ie: _Salvar resultates quam...

en: _Scan
ie: _Examinar

en: _Select a dictionary source for looking up words:
ie: _Selecter un fonte de dictionariums:

en: _Server:
ie: _Servitore:

en: _Share:
ie: P_artite:

en: _Show hidden folders
ie: Monstrar _celat fólderes

en: _Sidebar
ie: Panel _láteral

en: _Statusbar
ie: Panel del _statu

en: _Toolbar
ie: Panel de _instrumentarium

en: _Transport:
ie: _Transporte:

en: _User Name:
ie: Nómine de _usator:

en: _View
ie: _Vise

en: available:
ie: disponibil:

en: days
ie: dies

en: effect
ie: efect

en: kilobytes
ie: kilooctetes

en: last update: %s
ie: actualisat: %s

en: link (broken)
ie: ligament (ruptet)

en: link to %s
ie: ligament a %s

en: nd copy)
ie: -im copie)

en: rd copy)
ie: -im copie)

en: seconds
ie: secondes

en: source
ie: fonte

en: st copy)
ie: -im copie)

en: th copy)
ie: -im copie)

en: today at %-I:%M %p
ie: hodie ye %H:%M

en: used:
ie: ocupat:

en: word
ie: parol

en: yesterday at %-I:%M %p
ie: yer, %-H:%M
