pluma 1.25.3 - en to ie translation catalogue (835 entries)

en: "%s" not found
ie: «%s» ne esset trovat

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
ie: %d.%m.%y, %H:%M:%S

en: %s is a directory.
ie: %s es un directoria.

en: %s is not a regular file.
ie: %s ne es un regulari file.

en: %s is not a valid location.
ie: %s ne es un localisation valid.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
ie: %s ne es un localisation valid. Assecura que vu ha tippat li localisation correctmen e repena denov.

en: %s: invalid encoding.
ie: %s: codification ínvalid.

en: (Empty)
ie: (Vacui)

en: (correct spelling)
ie: (ortografia correct)

en: (no suggested words)
ie: (null suggestet paroles)

en: - Edit text files
ie: - Redacter files textual

en: / on %s
ie: / sur %s

en: 01/11/2009 17:52:00
ie: 01.11.09 17:52:00

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
ie: Un redactor de textus por li ambientie MATE

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
ie: Un file con li sam nómine ja exister. Ples usar un altri nómine.

en: A_dd Scheme
ie: A_djunter un schema

en: A_vailable encodings:
ie: Codificationes di_sponibil:

en: Abbreviated form
ie: Forme abreviat

en: Abbreviation
ie: Abreviation

en: About Pluma
ie: Pri li Pluma

en: About this application
ie: Pri ti-ci application

en: Acronym
ie: Acronim

en: Activate '%s'
ie: Activar «%s»

en: Activate next document
ie: Activar li sequent document

en: Activate previous document
ie: Activar li precedent document

en: Active plugins
ie: Activ plugines

en: Add Scheme
ie: Adjunter un schema

en: Add a new snippet...
ie: Adjunter un nov fragmente...

en: Add new empty file
ie: Adjuncter un nov vacui file

en: Add new empty folder
ie: Adjuncter un nov vacui fólder

en: Add or Remove...
ie: Adjunter o remover...

en: Add w_ord
ie: _Adjunter parol

en: Align
ie: Alignament

en: All Files
ie: Omni files

en: All Languages
ie: Omni lingues

en: All Text Files
ie: Files textual

en: All _Lower Case
ie: Omni mi_nuscules

en: All _Upper Case
ie: Omni MA_JUSCULES

en: All documents
ie: Omni documentes

en: All documents except untitled ones
ie: Omni documentes except tis sin nómine

en: All files
ie: Omni files

en: All languages
ie: Omni lingues

en: All supported archives
ie: Omni archives supportate

en: An error occurred
ie: Un errore evenit

en: An error occurred while creating a new directory
ie: Un error evenit creante un nov fólder

en: An error occurred while creating a new file
ie: Un error evenit creante un nov file

en: An error occurred while deleting a file or directory
ie: Un error evenit deletente un file o fólder.

en: An error occurred while loading a directory
ie: Un error evenit cargante un fólder

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
ie: Un error evenit apertente un fólder in li navigator de files

en: An error occurred while renaming a file or directory
ie: Un error evenit renominante un file o fólder

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
ie: Analisar li actual document e raportar li númere de paroles, lineas e caracteres in it.

en: Anchor
ie: Ancre

en: Anchor URI
ie: URI de ancre

en: Append to current document
ie: Apender al actual document

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
ie: Esque vu vole remover «%s» permanentmen?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
ie: Esque vu vole deleter li selectet files permanentmen?

en: Associated information
ie: Associat information

en: Author info
ie: Info pri autor

en: Autocheck Type
ie: Automatic control

en: Autocheck spelling on document load...
ie: Controlar ortografie automaticmen pos cargation:

en: Automatic Indentation
ie: Automatic márgines

en: Automatic indent
ie: Automatic márgine

en: Automatically Detected
ie: Automaticmen detectet

en: Automatically Detected Encodings
ie: Codificationes automaticmen detectet

en: Automatically spell-check the current document
ie: Automaticmen controlar ortografie in li actual document

en: Autosave
ie: Autosalvar

en: Autosave Interval
ie: Intervalle de autogardation

en: Available Tag Lists
ie: Disponibil listes de tags

en: Available formats
ie: Formates disponibil

en: Background color
ie: Color del funde

en: Background color (deprecated)
ie: Color de funde (obsolet)

en: Background texture tile
ie: Textura de funde

en: Background texture tile (deprecated)
ie: Textura de funde (obsolet)

en: Bibliography (cite)
ie: Bibliografie (cite)

en: Bibliography (item)
ie: Bibliografie (item)

en: Bibliography (shortcite)
ie: Bibliografie (shortcite)

en: Bibliography (thebibliography)
ie: Bibliografie (thebibliography)

en: Bold
ie: Grass

en: Bookmarks
ie: Marca-págines

en: Border
ie: Borde

en: Border (deprecated)
ie: Borde (obsolet)

en: Border color
ie: Color de borde

en: Bottom Panel is Visible
ie: Panel inferiori es visibil

en: Brackets ()
ie: Crampones ()

en: Brackets []
ie: Crampones []

en: Brackets {}
ie: Crampones {}

en: Build
ie: Constructer

en: Bytes
ie: Octetes

en: Bzip2 compressed archive
ie: Archive compresset Bzip2

en: C_hange Case
ie: _Changear MAJ/min

en: C_haracter Encoding:
ie: C_odification de caracteres:

en: C_ommand color:
ie: Color de c_omande:

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
ie: Ne succussat mover it in li Paper-corb, esque
    vu vole deleter it permanentmen?

en: Capitalize the first letter of each selected word
ie: Far li prim líttere de chascun selectet parole a un majuscule

en: Center
ie: Centrar

en: Center (deprecated)
ie: Centrat (obsolet)

en: Central European
ie: Central Europan

en: Ch_aracter Encoding:
ie: _Codification de caracteres:

en: Cha_nge
ie: Cam_biar

en: Change A_ll
ie: Cambiar o_mni

en: Change _to:
ie: _Cambiar per:

en: Change selected text to lower case
ie: Converter li selectet textu a miniscules

en: Change selected text to upper case
ie: Converter li selectet textu a majuscules

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
ie: Li modificationes del document fat in li ultim hor va esser perdit irrevocabilmen.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
ie: Li modificationes del document fat in li ultim minute va esser perdit irrevocabilmen.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
ie: Li modificationes del document «%s» va esser perdit irrevocabilmen.

en: Character Encodings
ie: Codificationes de caracteres

en: Character encodings
ie: Codificationes de caracteres

en: Characters (no spaces)
ie: Caracteres (sin spacies)

en: Characters (with spaces)
ie: Caracteres (con spacies)

en: Check Spelling
ie: Controlar ortografie

en: Check _Word
ie: Controlar _parol

en: Check spelling
ie: Controlar ortografie

en: Check the current document for incorrect spelling
ie: Controlar li ortografie del actual document

en: Checked (state)
ie: Marcat (statu)

en: Checks the spelling of the current document.
ie: Controlar li ortografie del actual document

en: Chinese Simplified
ie: Chinesi simplificat

en: Chinese Traditional
ie: Chinesi traditional

en: Class list
ie: Liste de classes

en: Clear highlighting of search matches
ie: Remover coloration de resultates de sercha

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
ie: Fa un clic sur ti-ci buton por selecter li fonde del redactor

en: Close _without Saving
ie: Cluder si_n gardar

en: Close all open files
ie: Cluder omni apertet files

en: Close document
ie: Cluder li document

en: Close the current file
ie: Cluder li actual file

en: Color Scheme
ie: Schema de colores

en: Color Scheme Files
ie: Files de schema de colores

en: Color of selected links
ie: Color de selectet ligament

en: Color of selected links (deprecated)
ie: Color de selectet ligament (obsolet)

en: Columns
ie: Columnes

en: Comment
ie: Nota

en: Completed spell checking
ie: Control de ortografia es complet

en: Configure date/time plugin
ie: Configurar li plugin de date e hora

en: Configure the application
ie: Configurar li application

en: Content scheme
ie: Schema de contenete

en: Content type
ie: Tip de contenete

en: Content type (deprecated)
ie: Tip de contenete (obsolet)

en: Copy the selection
ie: Copiar li selection

en: Could not create a backup file while saving %s
ie: Ne successat crear un file de reserve gardante %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
ie: Ne successat crear un temporari file de reserve gardante %s

en: Could not execute command: %s
ie: Ne successat executer li comande: %s

en: Could not find the file %s.
ie: Ne successat trovar li file «%s».

en: Could not mount volume: %s
ie: Ne successar monter un volume: %s

en: Could not open media: %s
ie: Ne successat aperter un medie: %s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
ie: Ne successat aperter li file %s in li codification de caracteres %s.

en: Could not open the file %s.
ie: Ne successat aperter li file «%s».

en: Could not remove color scheme "%s".
ie: Ne successat remover li schema de colores «%s».

en: Could not revert the file %s.
ie: Ne successat reverter li file «%s».

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
ie: Ne successat gardar li file «%s» in li codification de caracteres %s.

en: Could not save the file %s.
ie: Ne successat gardar li file %s.

en: Create Backup Copies
ie: Crear copies de reserve

en: Create a _backup copy of files before saving
ie: Crear un copie de _reserve ante que gardar

en: Create a new document
ie: Crear un nov document

en: Create a new document in an existing instance of pluma
ie: Crear un nov document in un existente instantie de pluma

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
ie: Crear un nov fenestre in un executent instantie de pluma

en: Create new document
ie: Crear un nov document

en: Create new snippet
ie: Crear un nov fragment

en: Cu_t
ie: Exci_ser

en: Current Locale (%s)
ie: Locale actual (%s)

en: Current document
ie: Actual document

en: Current line
ie: Linea actual

en: Current page (Alt+P)
ie: Actual págine (Alt+P)

en: Current selection
ie: Actual selection

en: Current selection (default to document)
ie: Actual selection (o li tot document)

en: Current word
ie: Parol actual

en: Custom format
ie: Formate personal

en: Cut the selection
ie: Ciser li selection

en: Cyrillic
ie: Cirilic

en: Cyrillic/Russian
ie: Cirilic/Russ

en: Cyrillic/Ukrainian
ie: Cirilic/Ucrainan

en: DIV container
ie: Contentor DIV

en: D_on't Edit
ie: _Ne redacter

en: D_on't Save
ie: _Ne salvar

en: Date and time of change
ie: Date e hora de modification

en: Defer attribute
ie: Attribute Defer

en: Definition description
ie: Descrition de definition

en: Definition list
ie: Liste de definitiones

en: Definition term
ie: Término de definition

en: Delete selected file or folder
ie: Deleter li selectet file o fólder

en: Delete selected snippet
ie: Deleter li selectet fragment

en: Delete the selected text
ie: Deleter li selectet textu

en: Deleted text
ie: Deletet textu

en: Directionality
ie: Directionalitá

en: Directionality (deprecated)
ie: Directionalitá (obsolet)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
ie: Directoria «%s» ne posse esser creat: g_mkdir_with_parents() ne successat: %s

en: Directory list
ie: Liste de directoria

en: Disable syntax highlighting
ie: Desactivar coloration de sintaxe

en: Disabled
ie: Depermisset

en: Display
ie: Monstrar

en: Display Line Numbers
ie: Monstrar numerós de lineas

en: Display Right Margin
ie: Monstrar li dextri márgine

en: Display in bottom pane
ie: Monstrar in li panel inferiori

en: Display list of possible values for the encoding option
ie: Monstrar un liste de possibil valores por li codification

en: Do not _split words over two lines
ie: N_e rupter paroles

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
ie: Esque vu vole rejecter vor modificationes e recargar li file?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
ie: Esque vu vole includer li selectet fragmentes <b>del sistema</b> in vor exportation?

en: Do you want to reload the file?
ie: Esque vu vole recargar li file?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
ie: Esque vu vole substituer it per quel vu garda?

en: Docum_ents with unsaved changes:
ie: Docum_entes con íngardat modificationes:

en: Document Statistics
ie: Statistica del document

en: Document title
ie: Titul de document

en: Document type
ie: Tip de document

en: Documents
ie: Documentes

en: Done.
ie: Finit.

en: ENCODING
ie: CODIFICATION

en: E_ncodings shown in menu:
ie: C_odificationes monstrat in menú:

en: Easy file access from the side pane
ie: Facil acesse a files ex li panel lateral

en: Edit Any_way
ie: Redact_er sin egarda

en: Edit text files
ie: Redacter files textual

en: Editor
ie: Redactor

en: Editor Font
ie: Fonde del redactor

en: Editor _font:
ie: _Fonde del redactor:

en: Element ID
ie: ID de element

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
ie: Suporte de mode-lineas de Emacs, Kate e Vim por pluma.

en: Embedded object
ie: Inbedat objecte

en: Emphasis
ie: Emfase

en: Empty
ie: Vacui

en: Enable Search Highlighting
ie: Permisser coloration de sercha

en: Enable Syntax Highlighting
ie: Permisser coloration de sintaxe

en: Enable text _wrapping
ie: R_upter lineas

en: Encoding:
ie: Codification:

en: Encodings shown in menu
ie: Codificationes monstrat in menú

en: Error opening file %s
ie: Un errore evenit apertente li file «%s»

en: Error reverting file %s
ie: Un errore evenit revertente li file %s

en: Error saving file %s
ie: Un errore evenit gardante li file %s

en: Execute a custom command and put its output in a new document
ie: Executer un personal comande e mette su production in un nov document

en: Execute external commands and shell scripts.
ie: Executer extern comandes e scriptes de shell.

en: Exited
ie: Complet

en: Export selected snippets
ie: Exportar li selectet fragmentes

en: Export snippets
ie: Exportar fragmentes

en: Export successfully completed
ie: Exportation compleet con success

en: External Tools
ie: Utensiles extern

en: External Tools Manager
ie: Gerente de utensiles extern

en: External _Tools
ie: U_tensiles extern

en: External tools
ie: Utensiles extern

en: Figure
ie: Illustration

en: File "%s" does not exist
ie: Li file «%s» ne existe

en: File "%s" is not a valid snippets archive
ie: Li file «%s» ne es un archive de fragmentes valid

en: File "%s" is not a valid snippets file
ie: Li file «%s» ne es un file de fragmentes valid.

en: File Browser
ie: Navigator de files

en: File Browser Filter Mode
ie: Mode de filtre de navigator de files

en: File Browser Filter Pattern
ie: Mustre de filtre de navigator de files

en: File Browser Pane
ie: Panel de navigator de files

en: File Browser Root Directory
ie: Li orígin de navigator de files

en: File Browser Virtual Root Directory
ie: Li virtual orígin de navigator de files

en: File Name
ie: Nómine de file

en: File Saving
ie: Gardar files

en: File System
ie: Sistema de files

en: File input
ie: Intrada ex un file

en: Find
ie: Trovar

en: Find Ne_xt
ie: Trovar se_quent

en: Find Pre_vious
ie: Trovar pre_cedent

en: Font
ie: Fonde

en: Font & Colors
ie: Fondes e colores

en: Font face
ie: Fonde

en: Fonts
ie: Fondes

en: Footnote
ie: Ped-note

en: Form
ie: Forme

en: Form method
ie: Metode de forme

en: Found and replaced one occurrence
ie: Trovat e substituet ún occurrentie

en: Frame
ie: Cadre

en: Frame border
ie: Borde de cadre

en: Function cosine
ie: Function cosinus

en: Function sine
ie: Function sinus

en: Get statistical information on the current document
ie: Obtener li statistica del actual document

en: Go to _Line...
ie: Ear a _linea...

en: Go to a previously opened location
ie: Ear al precedent localisation apertet

en: Go to a specific line
ie: Ear al precis linea

en: Go to next location
ie: Ear al sequent localisation visitat

en: Go to previous location
ie: Ear al precedent localisation

en: Go to the next visited location
ie: Ear al sequent localisation visitat

en: Go to the previous visited location
ie: Ear al precedent localisation visitat

en: Greek
ie: Grec

en: Greek alpha
ie: Grec alfa

en: Greek beta
ie: Grec beta

en: Greek epsilon
ie: Grec epsilon

en: Greek gamma
ie: Grec gamma

en: Greek lambda
ie: Grec lambda

en: Greek rho
ie: Grec ro

en: Greek tau
ie: Grec tau

en: Gzip compressed archive
ie: Archive compresset Gzip

en: HREF URI
ie: URI de HREF

en: HTML - Special Characters
ie: HTML: caracteres special

en: HTML - Tags
ie: HTML: tags

en: HTML version
ie: Version de HTML

en: Header 0 (chapter)
ie: Rubrica 0 (chapter)

en: Header 0 (chapter*)
ie: Rubrica 0 (chapter*)

en: Header 1 (section)
ie: Rubrica 1 (section)

en: Header 1 (section*)
ie: Rubrica 1 (section*)

en: Header 2 (subsection)
ie: Rubrica 2 (subsection)

en: Header 2 (subsection*)
ie: Rubrica 2 (subsection*)

en: Header 3 (subsubsection)
ie: Rubrica 3 (subsubsection)

en: Header 3 (subsubsection*)
ie: Rubrica 3 (subsubsection*)

en: Header 4 (paragraph)
ie: Rubrica 4 (paragraph)

en: Header Font for Printing
ie: Fonde por printation de rubricas

en: Heading
ie: Rubrica

en: Heading 1
ie: Rubrica niv. 1

en: Heading 2
ie: Rubrica niv. 2

en: Heading 3
ie: Rubrica niv. 3

en: Heading 4
ie: Rubrica niv. 4

en: Heading 5
ie: Rubrica niv. 5

en: Heading 6
ie: Rubrica niv. 6

en: Hebrew
ie: Hebreic

en: Hebrew Visual
ie: Hebreic visual

en: Height
ie: Altore

en: Hide panel
ie: Celar li panel

en: Highlight Current Line
ie: Marcar li actual linea

en: Highlight Matching Bracket
ie: Marcar li correspondent crampone

en: Highlight current _line
ie: Marcar li actual _linea

en: Highlight matching _bracket
ie: Marcar li correspondent c_rampone

en: Horizontal space
ie: Horizontal spacie

en: Horizontal space (deprecated)
ie: Horizontal spacie (obsolet)

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
ie: Li nómine de host esset ínvalid. Assecura que vu ha tippat li localisation correctmen e repena denov.

en: If you delete an item, it is permanently lost.
ie: Si vu delete un element, it va esser perdit irrevocabilmen.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
ie: Si vu ne garda it, omni modificationes va esser perdit irrevocabilmen.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
ie: Si vu ne garda it, modificationes del ultim hor va esser perdit irrevocabilmen.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
ie: Si vu ne garda it, modificationes del ultim minute va esser perdit irrevocabilmen.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
ie: Si vu garda it, omni extern modificationes va esser perdit. Gardar it sin egarda?

en: Ignore _All
ie: Ignorar _omni

en: Image source
ie: Orígine del image

en: Import snippets
ie: Importar fragmentes

en: Import successfully completed
ie: Importation compleet con success

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
ie: Li importat file «%s» ne es un file de fragmentes valid

en: In_sert Date and Time...
ie: In_serter date e hora...

en: Incrementally search for text
ie: Serchar un textu incrementalmen

en: Insert Date and Time
ie: Inserter li date o hora

en: Insert Date/Time
ie: Inserter li date o hora

en: Insert _spaces instead of tabs
ie: Usar _spacies in vice de tabulatores

en: Insert at cursor position
ie: Inserter in li position del cursore

en: Insert current date and time at the cursor position
ie: Inserter li actual date e hora in li position del cursore

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
ie: Rapidmen inserter fragmentes de textu sovente usat

en: Insert spaces
ie: Inserter spacies

en: Inserted text
ie: Insertet textu

en: Inserts current date and time at the cursor position.
ie: Inserter li actual date e hora in li position del cursore

en: Instance definition
ie: Definition de instantie

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
ie: Interactiv console de Python in li panel inferiori

en: Invert the case of selected text
ie: Intercambiar majuscules/minuscules in li selectet textu

en: Italic text
ie: Textu italic

en: Item
ie: Element

en: Item with label
ie: Element con etiquette

en: Japanese
ie: Japanesi

en: Java applet
ie: Applette Java

en: Java applet (deprecated)
ie: Applette Java (obsolet)

en: L_ine Ending:
ie: F_ines de linea:

en: Label
ie: Etiquette

en: Language
ie: Lingue

en: Language code
ie: Code de lingue

en: Language:
ie: Lingue:

en: Languages
ie: Lingues

en: Large text style
ie: Grand stil de textu

en: Latex - Tags
ie: LaTeX: tags

en: Layer
ie: Strate

en: Leave fullscreen mode
ie: Surtir li mode plen-ecran

en: Line Number Font for Printing
ie: Fonde por printation de numerós de lineas

en: Line Numbers
ie: Numerós de lineas

en: Line Wrapping Mode
ie: Mode de rupter lineas

en: Line you want to move the cursor to
ie: Li linea a quel vu vole ear

en: Lines
ie: Lineas

en: Link color
ie: Color de ligament

en: Link color (deprecated)
ie: Color de ligament (obsolet)

en: List description
ie: Liste, descrition

en: List enumerate
ie: Liste, enumerate

en: List item
ie: Element de liste

en: List itemize
ie: Liste, itemize

en: Loading %s
ie: Cargante «%s»

en: Loading %s from %s
ie: Cargante «%s» de «%s»

en: Loading file '%s'…
ie: Cargante file «%s»...

en: Local files only
ie: Solmen local files

en: Log Out _without Saving
ie: Cluder li s_ession sin gardar

en: Long quotation
ie: Long citation

en: MIME Type:
ie: MIME-tip:

en: Mail link
ie: Ligament de e-post

en: Manage _External Tools...
ie: Gerentie de utensiles _extern...

en: Manage _Snippets...
ie: Gerentie de _fragmentes...

en: Manage snippets
ie: Gerentie de fragmentes

en: Match _Entire Word Only
ie: _Integri paroles

en: Match _entire word only
ie: _Integri paroles

en: Match _regular expression
ie: Usar expressiones _regulari

en: Maths (inline)
ie: Matematica (in linea)

en: Maximum Number of Undo Actions
ie: Li maximum númere de defabil actiones

en: Maximum Recent Files
ie: Max númere de recent files

en: Menu list
ie: Liste de menú

en: Menu list (deprecated)
ie: Liste de menú (obsolet)

en: Misspelled word:
ie: Parol misespelat:

en: Modelines
ie: Mode-lineas

en: Move selected file or folder to trash
ie: Mover ti-ci fólder in li Paper-corb

en: Move the current document to a new window
ie: Mover li actual document a un nov fenestre

en: Multiple
ie: Multiplic

en: Name
ie: Nómine

en: Name:
ie: Nómine:

en: New F_ile
ie: Crear un f_ile

en: New tool
ie: Nov utensile

en: Next location
ie: Sequent localisation

en: No URI
ie: Null URI

en: No embedded objects
ie: Sin inbedat objectes

en: No frames
ie: Sin cadres

en: No layers
ie: Sin strates

en: No line break
ie: Ne rupter lineas

en: No misspelled words
ie: Null misespelat paroles

en: No resize
ie: Ne redimensionar

en: No script
ie: Sin scriptes

en: No shade
ie: NOSHADE

en: No shade (deprecated)
ie: NOSHADE (obsolet)

en: No word wrap
ie: Ne rupter lineas

en: No word wrap (deprecated)
ie: Ne rupter lineas (obsolet)

en: Nordic
ie: Nord-Europan

en: Note
ie: Nota

en: Nothing
ie: Necós

en: OVR
ie: SUR

en: OnBlur event
ie: Eveniment OnBlur

en: OnChange event
ie: Eveniment OnChange

en: OnClick event
ie: Eveniment OnClick

en: OnDblClick event
ie: Eveniment OnDblClick

en: OnFocus event
ie: Eveniment OnFocus

en: OnKeyDown event
ie: Eveniment OnKeyDown

en: OnKeyPress event
ie: Eveniment OnKeyPress

en: OnKeyUp event
ie: Eveniment OnKeyUp

en: OnLoad event
ie: Eveniment OnLoad

en: OnMouseDown event
ie: Eveniment OnMouseDown

en: OnMouseMove event
ie: Eveniment OnMouseMove

en: OnMouseOut event
ie: Eveniment OnMouseOut

en: OnMouseOver event
ie: Eveniment OnMouseOver

en: OnMouseUp event
ie: Eveniment OnMouseUp

en: OnReset event
ie: Eveniment OnReset

en: OnSelect event
ie: Eveniment OnSelect

en: OnSubmit event
ie: Eveniment OnSubmit

en: OnUnload event
ie: Eveniment OnUnload

en: Open
ie: Aperter

en: Open '%s'
ie: Aperter '%s'

en: Open Files
ie: Apertet files

en: Open a file
ie: Aperter un file

en: Open a recently used file
ie: Aperter un recentmen usat file

en: Open a terminal at the currently opened directory
ie: Aperter un terminal in li apertet fólder

en: Open a terminal in the document location
ie: Aperter un terminal in li localisation del document

en: Open selected file
ie: Aperter li file selectet

en: Open terminal here
ie: Aperter li Terminal ci

en: Open the parent folder
ie: Aperter li fólder superior

en: Open the pluma manual
ie: Aperter li manuale de pluma

en: Opens the External Tools Manager
ie: Aperter li Gerente de utensiles extern

en: Operator integral (inline)
ie: Operator integral (in linea)

en: Operator sum (inline)
ie: Operator summa (in linea)

en: Option group
ie: Gruppe de optiones

en: Option selector
ie: Selector de option

en: Ordered list
ie: Ordinat liste

en: Page %N of %Q
ie: Págine %N ex %Q

en: Page %d of %d
ie: Págine %d ex %d

en: Page Preview
ie: Previder li págine

en: Page total
ie: Total págines

en: Paragraph
ie: Paragraf

en: Paragraph class
ie: Classe de paragraf

en: Paragraph style
ie: Stil de paragraf

en: Paste the clipboard
ie: Collar li Paperiere

en: Pick the editor font
ie: Selecter li fonde del redactor

en: Plain Text
ie: Textu

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
ie: Assecura que vu ne prova aperter un binari file.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
ie: Assecura que vu ha tippat li localisation correctmen e repena denov.

en: Please check your installation.
ie: Ples controlar vor installation.

en: Plugins
ie: Plugines

en: Pluma Preferences
ie: Preferenties de Pluma

en: Pr_eferences
ie: Pr_eferenties

en: Preferences
ie: Preferenties

en: Preparing...
ie: Preparante...

en: Previous location
ie: Precedent localisation

en: Print
ie: Printar

en: Print Line Numbers
ie: Printar numerós de lineas

en: Print Syntax Highlighting
ie: Printar li coloration de sintaxe

en: Print line nu_mbers
ie: Printar nu_merós de lineas

en: Print synta_x highlighting
ie: Printar li coloration de sinta_xe

en: Print the current page
ie: Printar li actual págine

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
ie: Permisse inserter frequentmen usat tags o textu in un document sin tippar les.

en: Push button
ie: Buton

en: Python Console
ie: Console de Python

en: Quickly open documents
ie: Aperter documentes rapidmen

en: Quickly open files
ie: Aperter files rapidmen

en: Quit the program
ie: Surtir li programma

en: Quote
ie: Citation

en: RO
ie: SL

en: R_emove duplicates
ie: Supr_esser duplicates

en: Re_fresh View
ie: Re_friscar li vise

en: Read-Only
ie: Solmen letion

en: Redo the last undone action
ie: Refar li ultim action defat

en: Reduced spacing
ie: Reductet interspacie

en: Reference label
ie: Referentie, label

en: Reference ref
ie: Referentie, ref

en: Refresh the view
ie: Refriscar li vise

en: Remote files only
ie: Solmen lontan files

en: Remove trailing spaces
ie: Gardar sin spacies final

en: Remove useless trailing spaces in your file
ie: Remover ínutil final spacies in vor file

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
ie: Remover final spacies ex lineas ante que gardar.

en: Rename selected file or folder
ie: Renominar li selectet file o fólder

en: Replace
ie: Substituer

en: Replace All
ie: Vicear omni

en: Replace _All
ie: Substituer _omni

en: Replace _with:
ie: _Vicear per:

en: Replace current document
ie: Vicear li actual document

en: Replace current selection
ie: Vicear li actual selection

en: Restore Previous Cursor Position
ie: Restituer li precedent position del cursore

en: Revert selected snippet
ie: Reverter li selectet fragmente

en: Revert to a saved version of the file
ie: Reverter a un gardat version del file

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
ie: Reverter íngardat modificationes del document «%s»?

en: Reverting %s
ie: Revertente «%s»

en: Reverting %s from %s
ie: Revertente «%s» ex «%s»

en: Reverting the document '%s'…
ie: Revertente li document «%s»...

en: Right Margin Position
ie: Position del dextri márgine

en: Romanian
ie: Rumanian

en: Root
ie: Orígine

en: Rows
ie: Ranges

en: Run "make" in the document directory
ie: Lansar «make» in li directoria del document

en: Run command
ie: Lansar un comande

en: Running tool:
ie: Executente un utensile:

en: S_ave Anyway
ie: G_ardar sin egarda

en: S_elect the documents you want to save:
ie: S_electe li documentes quel vu vole gardar:

en: S_hortcut key:
ie: Ra_pid-taste:

en: S_ort...
ie: _Ordinar...

en: S_tart at column:
ie: Ini_cial columne:

en: Save
ie: Salvar

en: Save As…
ie: Salvar quam...

en: Save Without Trailing Spaces
ie: Gardar sin spacies final

en: Save _As
ie: Gardar _quam

en: Save _As...
ie: Salvar _quam...

en: Save all open files
ie: Gardar omni apertet files

en: Save changes to document "%s" before closing?
ie: Gardar li modificationes del document «%s» ante que cluder?

en: Save the current file
ie: Gardar li actual file

en: Save the current file with a different name
ie: Gardar li actual file con un altri nómine

en: Saving %s
ie: Gardante «%s»

en: Saving %s to %s
ie: Gardante «%s» a «%s»

en: Saving file '%s'…
ie: Gardante un file «%s»...

en: Saving has been disabled by the system administrator.
ie: Gardation esset depermisser per li administrator de sistema.

en: Scrollbar
ie: Barre de rulament

en: Search
ie: Serchar

en: Search _backwards
ie: Serchar re_tro

en: Search backwards for the same text
ie: Serchar retro por li sam textu

en: Search for and replace text
ie: Serchar e vicear textu

en: Search for text
ie: Serchar por un textu

en: Search forwards for the same text
ie: Serchar adavan por li sam textu

en: Select _All
ie: Selecter _omnicos

en: Select a character encoding from the menu and try again.
ie: Selecte un codification ex li menú e repena denov.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
ie: Selecte un altri codification ex li menú e repena denov.

en: Select the _language of the current document.
ie: Selecte li _lingue del actual document.

en: Select the entire document
ie: Selecter li tot document

en: Select the group of tags you want to use
ie: Selecter li gruppe de tags quel vu vole usar

en: Selectable option
ie: Option selectabil

en: Selected
ie: Selectet

en: Selected format
ie: Selectet formate

en: Set _Language...
ie: Assignar un _lingue...

en: Set language
ie: Assignar li lingue

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
ie: Assignar li codification por aperter li files providet per li linea de comandes

en: Set the language of the current document
ie: Assignar li lingue del actual document

en: Shape
ie: Forma

en: Shell Output
ie: Production de shell

en: Short inline quotation
ie: Curt citation in linea

en: Shortcut key with which the snippet is activated
ie: Li rapid-taste por invocar li fragment

en: Show _Binary
ie: Monstrar _binaries

en: Show _Hidden
ie: Revelar c_elat

en: Show binary files
ie: Monstrar binari files

en: Show hidden files and folders
ie: Monstrar celat files e fólderes

en: Show multiple pages
ie: Monstra multiplic págines

en: Show or hide the bottom pane in the current window
ie: Monstrar/celar li panel inferiori in li activ fenestre.

en: Show or hide the side pane in the current window
ie: Monstrar/celar li panel lateral in li activ fenestre.

en: Show or hide the statusbar in the current window
ie: Monstrar/celar li panel del statu in li activ fenestre

en: Show or hide the toolbar in the current window
ie: Monstrar/celar li panel de instrumentarium in li activ fenestre

en: Show tabs with side pane
ie: Monstrar cartes in li panel lateral

en: Show the application's version
ie: Monstra li version del programma

en: Show the next page
ie: Monstrar li sequent págine

en: Show the previous page
ie: Monstrar li precedent págine

en: Side Pane is Visible
ie: Panel lateral es visibil

en: Side _Pane
ie: Panel _lateral

en: Single snippets file
ie: Singul file de fragmentes

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
ie: Un singul parol por invocar li fragmente pos tippa de tabulator

en: Size
ie: Grandore

en: Size (deprecated)
ie: Dimension (obsolet)

en: Smart Home End
ie: Habil Home/End

en: Snippets
ie: Fragmentes

en: Snippets Manager
ie: Gerente de fragmentes

en: Snippets archive
ie: Archive de fragmentes

en: Sort
ie: Ordinar

en: Sort the current document or selection
ie: Ordinar li actual document o selection

en: Sorts a document or selected text.
ie: Ordinar un document o selectet textu.

en: Sound
ie: Son

en: Source
ie: Orígine

en: South European
ie: Sud-Europan

en: Spacer
ie: Spacie

en: Specifies the position of the right margin.
ie: Position del dextri márgine.

en: Spell Checker
ie: Control de ortografie

en: Square root
ie: Radica quadratic

en: Status Bar is Visible
ie: Panel del statu es visibil

en: Stopped.
ie: Stoppat.

en: Strike-through text (deprecated)
ie: Trastrecat textu (obsolet)

en: Strike-through text style (deprecated)
ie: Trastrecat stil de textu (obsolet)

en: String you want to search for
ie: Textu quel vu vole trovar

en: Strong emphasis
ie: Fort emfase

en: Style Scheme
ie: Schema de stil

en: Style info
ie: Info pri li stil

en: Subscript
ie: Subscrition

en: Suggestions
ie: Suggestiones

en: Superscript
ie: Superscrition

en: Switch onto a file .c and .h
ie: Alterar inter files .c e .h

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
ie: Alterar li cartes per [ctrl] + [tab]

en: Symbol and
ie: Simbol and

en: Symbol const
ie: Simbol const

en: Symbol d-by-dt
ie: Simbol d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
ie: Simbol d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
ie: Simbol d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
ie: Simbol dagger

en: Symbol em-dash ---
ie: Simbol em-dash ---

en: Symbol en-dash --
ie: Simbol en-dash --

en: Symbol equiv
ie: Simbol equiv

en: Symbol infinity
ie: Simbol de infinitá

en: Symbol mathspace ,
ie: Simbol mathspace ,

en: Symbol mathspace .
ie: Simbol mathspace .

en: Symbol mathspace _
ie: Simbol mathspace _

en: Symbol mathspace __
ie: Simbol mathspace __

en: Symbol simeq
ie: Simbol simeq

en: Symbol star
ie: Simbol star

en: Syntax Highlighting
ie: Coloration de sintaxe

en: Tab Size
ie: Tabulator

en: Tab Stops
ie: Tabulatores

en: Tab Width
ie: Largore de tabulator

en: Tab order position
ie: Position de órdine de tabulation

en: Table
ie: Tabelle

en: Table body
ie: Córpor de tabelle

en: Table row
ie: Range de tabelle

en: Tag list
ie: Liste de tags

en: Target - Blank
ie: Adresse - vacui

en: Target - Parent
ie: Adresse - superiore

en: Target - Self
ie: Adresse - self

en: Target directory "%s" does not exist
ie: Li fólder de destination «%s» ne existe

en: Target directory "%s" is not a valid directory
ie: Li fólder de destination «%s» ne es un valid fólder

en: Text
ie: Textu

en: Text Editor
ie: Redactor de textus

en: Text Wrapping
ie: Rupter lineas

en: Text color
ie: Color de textu

en: Text color (deprecated)
ie: Color del textu (obsolet)

en: The archive "%s" could not be created
ie: Li archive «%s» ne posset esser creat

en: The archive "%s" could not be extracted
ie: Li archive «%s» ne posset esser extraet

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
ie: Li disco sur que vu prova gardar li file have un limitation de grandores de file. Ples prova gardar un plu litt file o gardar it sur un disco que ne have ti-ci limitation.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
ie: Li disco sur que vu prova gardar li file have un limitation de longore de fil-nómines. Ples usar un plu curt nómine.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
ie: Li document contene quelc caracteres quel ne posse esser codificat in li selectet codification de caracteres.

en: The document is empty.
ie: Li document es vacui.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
ie: Li file «%s» ne posse esset movet in li Paper-corb.

en: The file "%s" is read-only.
ie: Li file «%s» es solmen letion

en: The file %s changed on disk.
ie: Li file «%s» sta modificat sur disco.

en: The file %s has been modified since reading it.
ie: Li file %s ha esset modificat pos que it esset cargat.

en: The file is too big.
ie: Li file es tro grand.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
ie: Li file que vu apertet contene quelc ínvalid caracteres. Si vu redacte ti-ci file, vu posse far it ínutil.

en: The following error occurred while exporting: %s
ie: Li sequent errore evenit durante exportation: %s

en: The following error occurred while importing: %s
ie: Li sequent errore evenit durante importation: %s

en: The following files could not be imported: %s
ie: Li sequent files ne posset esser importat: %s.

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
ie: Li localisation del file ne posse esser accessat pro que it ne es montet.

en: The location of the file cannot be mounted.
ie: Li localisation del file ne posse esser montet.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
ie: Li nov fólder es actualmen exfiltrat. On deve modificar li parametres de filtre por revelar it

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
ie: Li nov file es actualmen exfiltrat. On deve modificar li parametres de filtre por revelar it

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
ie: Li renominat file es actualmen exfiltrat. On deve modificar li parametres de filtre por revelar it

en: The selected color scheme cannot be installed.
ie: Si selectet schema de colores ne posse esser installat.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
ie: Li selectet files ne posse esser movet in li Paper-corb.

en: The total number of pages in the document
ie: Li total númere de págines in li document

en: There are no snippets selected to be exported
ie: Null fragmentes selectet por exportation

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
ie: Li spacie de disco es ínsuficent por gardar li file. Ples far alquant spacie e repenar denov.

en: There was a problem opening the file %s.
ie: Un errore evenit apertente li file %s.

en: There was an error displaying the help.
ie: Un error ha evenit durante que monstrar auxilie.

en: This accelerator is already bound to %s
ie: Ti-ci rapid-taste ja es assignat a %s

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
ie: Ti-ci file (%s) es ja apertet in altri fenestre de pluma.

en: Title
ie: Titul

en: Toolbar Buttons Style
ie: Stil del panel de instrumentarium

en: Toolbar is Visible
ie: Panel de instrumentarium es visibil

en: Turkish
ie: Turcian

en: Type a new accelerator
ie: Tippa un nov rapid-taste

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
ie: Tippa un nov rapid-taste, o li retroclave por vacuar

en: Type a new shortcut
ie: Tippa un nov rapid-taste

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
ie: Tippa un nov rapid-taste, o li retroclave por vacuar

en: Typeface bold
ie: Grass fonde

en: Typeface italic
ie: Italic fonde

en: Typeface slanted
ie: Obliqui fonde

en: Typeface type
ie: Tip de fonde

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
ie: Ne successat aperter li file de UI %s. Errore: %s

en: Unbreakable text
ie: Ínruptibil textu

en: Undo the last action
ie: Defar li ultim action

en: Unexpected error: %s
ie: Ínexpectat errore: %s

en: Unknown
ie: Ínconosset

en: Unordered list
ie: Ínordinat liste

en: Unsaved Document %d
ie: Document sin nómine %d

en: Untitled documents only
ie: Solmen lis sin nómine

en: Up
ie: Ad-supra

en: Use %s highlight mode
ie: Usar li mode de coloration %s

en: Use Default Font
ie: Usar li fonde predefinit

en: Use Spaces
ie: Usar spacies

en: Use the _selected format
ie: Usar li _selectet formate

en: User dictionary:
ie: Dictionarium de usator:

en: Value
ie: Valore

en: Variable or program argument
ie: Variabile o argument de programma

en: Vertical space
ie: Vertical spacie

en: Vertical space (deprecated)
ie: Vertical spacie (obsolet)

en: Vietnamese
ie: Vietnamesi

en: View
ie: Vise

en: View folder in file manager
ie: Monstrar li fólder in un gerente de files

en: Visited link color
ie: Color de visitat ligament

en: Visited link color (deprecated)
ie: Color de visitat ligament (obsolet)

en: Western
ie: Occidental

en: When inserting date/time...
ie: Insertente date e hora...

en: Width
ie: Largore

en: Words
ie: Paroles

en: Writable VFS schemes
ie: Scribil schemas VFS

en: XHTML 1.0 - Tags
ie: XHTML 1.0: tags

en: XSLT - Axes
ie: XSLT: axes

en: XSLT - Elements
ie: XSLT: elementes

en: XSLT - Functions
ie: XSLT: functiones

en: XUL - Tags
ie: XUL: tags

en: You can also choose another character encoding and try again.
ie: Vu anc posse selecter un altri codification de caracteres e repenar denov.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
ie: Vu ne have besonat permissiones por aperter li file.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
ie: Vu ne have li besonat permissiones por gardar li file. Ples assecurar que vu ha tippat li localisation correctmen e repenar denov.

en: Zoom 1:1
ie: Scala 1:1

en: Zoom the page in
ie: Agrandar li págine

en: Zoom the page out
ie: Diminuer li págine

en: Zoom to fit the whole page
ie: Ajustar al págine

en: [FILE...]
ie: [FILE…]

en: _About
ie: _Pri

en: _Add
ie: _Adjunter

en: _Add...
ie: _Adjunter...

en: _Always autocheck
ie: Sempre controlar automaticmen

en: _Applicability:
ie: _Applicabilitá:

en: _Autocheck Spelling
ie: _Automatic control de ortografie

en: _Autosave files every
ie: _Autogardar files chascun

en: _Body:
ie: _Córpor:

en: _Bottom Pane
ie: Panel in_feriori

en: _Cancel
ie: _Anullar

en: _Cancel Logout
ie: _Anullar clusion de session

en: _Check Spelling...
ie: Controlar _ortografie...

en: _Clear Highlight
ie: Remo_ver coloration

en: _Close
ie: _Clúder

en: _Close All
ie: _Cluder omni

en: _Configure Spell Checker plugin...
ie: _Configurar li plugin...

en: _Contents
ie: _Contenete

en: _Copy
ie: _Copiar

en: _Delete
ie: _Deleter

en: _Description
ie: _Descrition

en: _Display line numbers
ie: Monstrar _numerós de lineas

en: _Document Statistics
ie: Statistica del _document

en: _Documents
ie: _Documentes

en: _Edit
ie: _Redacter

en: _Edit:
ie: _Modificar:

en: _Enable automatic indentation
ie: _Activar automatic márgines

en: _Encoding
ie: Cod_ification

en: _Error color:
ie: Color de _errores:

en: _Filter
ie: _Filtre

en: _Find
ie: _Trovar

en: _Find...
ie: _Trovar...

en: _Fullscreen
ie: Plen-_ecran

en: _Help
ie: Au_xilie

en: _Highlight Mode
ie: Mode de co_loration

en: _Ignore
ie: _Ignorar

en: _Ignore All
ie: _Ignorar omni

en: _Ignore case
ie: _Ignorar MAJ/min

en: _Incremental Search...
ie: _Incremental sercha...

en: _Input:
ie: _Intrada:

en: _Insert
ie: _Inserter

en: _Invert Case
ie: _Inverter MAJ/min

en: _Leave Fullscreen
ie: Surtir _plen-ecran

en: _Line numbers:
ie: Numerós de _lineas:

en: _Match Case
ie: Correspondentie _exact

en: _Match case
ie: Correspondentie _exact

en: _More...
ie: _Plu...

en: _Move to New Window
ie: _Mover a un nov fenestre

en: _Move to Trash
ie: Al _Paper-corb

en: _Never autocheck
ie: _Nequande controlar automaticmen

en: _New
ie: _Crear

en: _New Folder
ie: _Nov fólder

en: _Next Document
ie: _Sequent document

en: _Next Location
ie: _Sequent localisation

en: _Number every
ie: _Numeró chascun

en: _Open
ie: _Aperter

en: _Open terminal here
ie: _Aperter li Terminal ci

en: _Open...
ie: _Aperter...

en: _Output:
ie: Pr_oduction:

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
ie: Analisar sequenties esca_pe (p.ex. 
    )

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
ie: Analisar sequenties esca_pe (p.ex. \n)

en: _Paste
ie: Co_llar

en: _Preview
ie: _Previder

en: _Previous Document
ie: _Precedent document

en: _Previous Location
ie: _Precedent localisation

en: _Print...
ie: _Printar...

en: _Prompt for a format
ie: _Demandar un formate

en: _Quit
ie: Sa_lir

en: _Redo
ie: _Refar

en: _Reload
ie: _Recargar

en: _Remember autocheck by document
ie: _Memorar por chascun document

en: _Remove
ie: _Remover

en: _Rename
ie: _Renominar

en: _Replace
ie: _Substituer

en: _Replace...
ie: _Vicear...

en: _Restore Default Fonts
ie: _Restituer li predefinit fondes

en: _Retry
ie: _Repenar

en: _Reverse order
ie: Órdine _reversat

en: _Revert
ie: _Reverter

en: _Save
ie: _Gardar

en: _Save All
ie: _Gardar omni

en: _Save:
ie: _Gardar:

en: _Search
ie: _Serchar

en: _Search for:
ie: _Serchar por:

en: _Shortcut Key:
ie: _Rapid-taste:

en: _Snippets:
ie: _Fragmentes:

en: _Sort
ie: _Ordinar

en: _Spelling Suggestions...
ie: _Suggestiones...

en: _Statusbar
ie: Panel del _statu

en: _Suggestions:
ie: _Suggestiones:

en: _Tab trigger:
ie: Parol de in_vocation:

en: _Tab width:
ie: Largore de _tabulator:

en: _Title Case
ie: Quam In _Titul

en: _Toolbar
ie: Panel de _instrumentarium

en: _Tools
ie: Ins_trumentarium

en: _Tools:
ie: U_tensiles:

en: _Undo
ie: _Defar

en: _Update
ie: Act_ualisar

en: _Use custom format
ie: _Usar un formate personal

en: _View
ie: _Vise

en: _View Folder
ie: _Vise li fólder

en: _Wrap Around
ie: _Ciclic sercha

en: _Wrap around
ie: _Ciclic sercha

en: column
ie: columne

en: columns
ie: columnes

en: current
ie: actual

en: directory
ie: directoria

[ctx: language]
en: Default
ie: Predefinit

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
ie: Ínconosset (%s)

en: lines
ie: lineas

en: name
ie: nómine

en: of
ie: ex

en: page
ie: págine

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
ie: pluma ne successat trovar li file. Forsan it ha esset recentmen deletet.

en: pluma cannot handle %s locations.
ie: pluma ne posse manipular localisationes de tip %s.

en: pluma cannot handle this location.
ie: pluma ne posse manipular ti tip de localisation.

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
ie: pluma ne successat detecter li codification de caracteres.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
ie: pluma apertet ti-ci instantie del file in un ínredactibil mode. Esque vu vole redacter it sin egarda?

en: rows
ie: ranges

[ctx: shown-in-menu]
en: [ 'ISO-8859-15' ]
ie: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-15', 'UTF-16']

en: word
ie: parol
