xfce4-panel.xfce-4-20 - en to ka translation catalogue (306 entries)

en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
ka: %s <span color="grey" size="small">(გარე)</span>

en: <b>Appearance</b>
ka: გარეგნობა

en: <b>Background</b>
ka: <b>ფონი</b>

en: <b>General</b>
ka: <b>ზოგადი</b>

en: <b>Icons</b>
ka: <b>ხატულები</b>

en: <b>Measurements</b>
ka: <b>გაზომვები</b>

en: <b>Opacity</b>
ka: <b>ბუნდოვნება</b>

en: A_utomatically increase the length
ka: სიგრძის ავტომატურად გაზრდა

en: About
ka: შესახებ

en: Action
ka: მოქმედება

en: Action Buttons
ka: მოქმედების ღილაკები

en: Add Appli_cation
ka: პროგრამის დამატება

en: Add New Item
ka: ახალი საგნის დამატება

en: Add New Items
ka: ახალი საგნების დამატება

en: Add Workspace
ka: სამუშაო სივრცის დამატება

en: Add _New Items...
ka: ახალი საგნების დამატება...

en: Add a new empty item
ka: ახალი ცარიელი საგნის დამატება

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
ka: სამუშაო მაგიდის ამ ფაილის ინფორმაციაზე დაყრდნობით, პანელზე ახალი გამშვების დამატება

en: Add a new panel
ka: ახალი პანელის დამატება

en: Add a new plugin to the panel
ka: ახალი მოდულის დამატება პანელზე

en: Add new item to this panel
ka: ახალი საგნის დამატება ამ პანელზე

en: Adds a separator or space between panel items
ka: პანელის საგნებს შორის ამატებს გამყოფს ან სივრცეს

en: Adjust size au_tomatically
ka: ზომის ავტომატურად დარეგულირება

en: Advanced
ka: დამატებითი

en: Afternoon
ka: ნაშუადღევი

en: Almost noon
ka: დაისი

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Analog
ka: ანალოგური

en: Appeara_nce
ka: გარეგნობა

en: Appeara_nce:
ka: გარეგნობა:

en: Appearance
ka: გარეგნობა

en: Applications
ka: პროგრამები

en: Applications Menu
ka: პროგრამების მენიუ

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ მოაცილოთ "%s"?

en: Are you sure you want to log out?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ გამოსვლა?

en: Are you sure you want to quit the panel?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ პანელის დატოვება?

en: Are you sure you want to remove panel %d?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ მოაცილოთ პანელი %d?

en: Are you sure you want to restart?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ გადატვირთვა?

en: Are you sure you want to shut down?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ გამორთვა?

en: Arrow
ka: ისარი

en: Au_tomatically hide the panel:
ka: პანელის ავტომატურად დამალვა:

en: Automatic
ka: Ავტომატური

en: Background image
ka: ფონური გამოსახულება

en: Behavior
ka: ქცევა

en: Behaviour
ka: ქცევა

en: Binary
ka: ბინარული

en: Button _title:
ka: ღილაკის სათაური:

en: Button layout:
ka: ღილაკების განლაგება:

en: Buttons
ka: ღილაკები

en: C_olor:
ka: ფერი:

en: C_reate
ka: შექმნა

en: Clear
ka: გაწმენდა

en: Clock
ka: საათი

en: Clock Options
ka: საათის ვარიანტები

en: Close Window
ka: ფანჯრის დახურვა

en: Co_mmand:
ka: ბრძა_ნება:

en: Configure...
ka: კონფიგურაცია...

en: Create & _Open
ka: შექმნა და გახსნა

en: Create Folder...
ka: საქაღალდის შექმნა...

en: Create Launcher on the panel
ka: პანელზე გამშვების შექმნა

en: Create New Folder
ka: შექმენი ახალი საქაღალდე

en: Create New Text Document
ka: ახალი ტექსტური დოკუმენტის შექმნა

en: Create Text Document...
ka: ტექსტური დოკუმენტის შექმნა...

en: Create _Launcher
ka: გამშვების შექმნა

en: Custo_m title:
ka: განსხვავებული სათაური:

en: Custom
ka: განსხვავებული

en: Custom Format
ka: განსხვავებული ფორმატი

en: Customize the panel
ka: პანელის გასწორება

en: D_elete Item
ka: საგნის წაშლა

en: D_isplay
ka: ეკრანი

en: Dark mode
ka: მუქი რეჟიმი

en: Date
ka: თარიღი

en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: Delete the currently selected item
ka: ამჟამად არჩეული საგნის წაშლა

en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

en: Digital
ka: ციფრული

en: Directory Menu
ka: კატალოგის მენიუ

en: Disable t_ooltips
ka: მინიშნებების გამორთვა

en: Display _seconds
ka: წამების ჩვენება

en: Do not wait for a window manager on startup
ka: არ დაელოდო ფანჯრის მმართველს ჩატვირთვისას

en: Dots
ka: წერტილები

en: Down
ka: დაბლა

en: Early morning
ka: ადრიანი დილა

en: East
ka: აღმოსავლეთი

en: Ed_it Menu
ka: მენიუს რედაქტირება

en: Edit the currently selected item
ka: ამჟამად არჩეული საგნის რედაქტირება

en: Enable _urgency notification
ka: გადაუდებელი შეტყობინების ჩართვა

en: Enter search phrase here
ka: შეიყვანეთ საძიებო ფრაზა აქ

en: Enter the new name:
ka: შეიყვანეთ ახალი სახელი:

en: Evening
ka: საღამო

en: Execute
ka: გაშვება

en: Experienced
ka: გამოცდილი

en: Expert
ka: ექსპერტი

en: Failed to add a plugin to the panel
ka: მოდულის პანელზე დამატება ვერ მოხერხდა

en: Failed to execute command "%s".
ka: "%s" ბრძანების გაშვება ვერ მოხერხდა.

en: Failed to load the default configuration
ka: ნაგულისხმები კონფიგურაციის ჩატვირთვა ვერ მოხერხდა

en: Failed to quit the panel
ka: პანელის დატოვება ვერ მოხერხდა

en: Failed to restart the panel
ka: პანელის გადატვირთვა ვერ მოხერხდა

en: Failed to save the panel configuration
ka: პანელის კონფიგურაციის შენახვა ვერ მოხერხდა

en: Failed to show the add new items dialog
ka: ახალი საგნების დამატების დიალოგის ჩვენება ვერ მოხერხდა

en: Failed to show the preferences dialog
ka: პარამეტრების დიალოგის ჩვენება ვერ მოხერხდა

en: Features
ka: თვისებები

en: Filtering
ka: გაფილტვრა

en: Full Name
ka: სრული სახელი

en: Fuzzy
ka: ბუნდოვანი

en: General
ka: ზოგადი

en: Hibernate
ka: ჰიბერნაცია

en: Hibernating computer in %d seconds.
ka: კომპიუტერის ჰიბერნაცია %d წამში.

en: Hidden
ka: დამალული

en: Hide all windows and show the desktop
ka: ყველა ფანჯრის დამალვა და სამუშაო მაგიდის ჩვენება

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Icon
ka: ხატულა

en: Icons
ka: ხატულები

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
ka: თუ თქვენ მოაცილებთ ამ საგანს პანელიდან, ის სამუდამოდ დაიკარგება.

en: Intelligently
ka: გონივრულად

en: Intermediate
ka: შუალედური

en: Internal name: %s-%d
ka: შიდა სახელი: %s-%d

en: Ite_ms
ka: საგნები

en: Item
ka: საგანი

en: Late evening
ka: გვიანი საღამო

en: Launcher
ka: გამშვები

en: Loc_k Screen
ka: ეკრანის დაბლოკვა

en: Lock Screen
ka: ეკრანის დაბლოკვა

en: Log Out
ka: გამოსვლა

en: Log Out...
ka: გამოსვლა...

en: Log _Out
ka: გამოსვლა

en: Log _Out...
ka: გამოსვლა...

en: Log out, lock or other system actions
ka: გამოსვლა, დაბლოკვა ან სისტემის სხვა მოქმედებები

en: Logging out in %d seconds.
ka: გამოსვლა %d წამში.

en: M_ode:
ka: რეჟიმი:

en: Ma_ximize All
ka: ყველას გადიდება

en: Menu
ka: მენიუ

en: Menu File
ka: მენიუს ფაილი

en: Menu _file:
ka: მენიუს ფაილი:

en: Mi_ddle click action:
ka: შუა ღილაკზე დაჭერის მოქმედება:

en: Mi_nimize All
ka: ყველას ჩაკეცვა

en: Minimize Window
ka: ფანჯრის ჩაკეცვა

en: Monitor %d
ka: მონიტორი %d

en: Morning
ka: დილა

en: Never
ka: არასოდეს

en: New _Application
ka: ახალი პროგრამა

en: New _Link
ka: ახალი ბმული

en: Night
ka: ღამე

en: No Windows
ka: ფანჯრები არაა

en: No items
ka: საგნები არაა

en: None (use system style)
ka: არცერთი (სისტემის სტილის გამოყენება)

en: Noon
ka: საღამო

en: North
ka: ჩრდილოეთი

en: Nothing
ka: არაფერი

en: Novice
ka: დამწყები

en: Num_ber of rows:
ka: რიგების რაოდენობა:

en: Number of _rows:
ka: რიგების რაოდენობა:

en: OPTION
ka: ვარიანტი

en: O_utput:
ka: _გამოტანა:

en: Open Folder
ka: საქაღალდის გახსნა

en: Open in Terminal
ka: ტერმინალში გახსნა

en: Open launcher menu
ka: გამშვების მენიუს გახსნა

en: Options:
ka: ვარიანტები:

en: PANEL-NUMBER
ka: პანელი-ნომერი

en: PLUGIN-NAME
ka: მოდული-სახელი

en: Pane_l
ka: პანელი

en: Panel
ka: პანელი

en: Panel %d
ka: პანელი %d

en: Panel Pr_eferences...
ka: პანელის პარამეტრები...

en: Panel Preferences
ka: პანელის პარამეტრები

en: Panel configuration has been updated.
ka: პანელის კონფიგურაცია განახლდა.

en: Please choose a panel for the new plugin:
ka: გთხოვთ, აირჩიეთ პანელი ახალი მოდულისთვის:

en: Please report bugs to <%s>.
ka: გთხოვთ, შეცდომების შესახებ გვაცნობეთ აქ <%s>.

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
ka: მოდულმა "%s" მოულოდნელად დატოვა პანელი, გსურთ მისი გადატვირთვა?

en: Primary
ka: ძირითადი

en: Print version information and exit
ka: ვერსიის ინფორმაციის დაბეჭდვა და გასვლა

en: Profiles:
ka: პროფილები:

en: Quit
ka: დატოვება

en: Remove
ka: მოცილება

en: Remove Workspace "%s"
ka: მოაცილე სამუშაო სივრცე "%s"

en: Remove Workspace %d
ka: მოაცილე სამუშაო სივრცე %d

en: Remove currently selected item
ka: ამჯამად არჩეული საგნის მოცილება

en: Remove the currently selected panel
ka: ამჟამად არჩეული პანელის მოცილება

en: Restart
ka: გადატვირთვა

en: Restarting computer in %d seconds.
ka: კომპიუტერი გადაიტვირთება %d წამში.

en: Restarting...
ka: იტვირთება...

en: Row _size (pixels):
ka: რიგის ზომა (პიქსელები):

en: Save the panel configuration
ka: პანელის კონფიგურაციის შენახვა

en: Select A Background Image
ka: ფონური გამოსახულების არჩევა

en: Select A Directory
ka: კატალოგის არჩევა

en: Select A Menu File
ka: მენიუს ფაილის არჩევა

en: Select An Icon
ka: ხატულას არჩევა

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
ka: აირჩიეთ ეს ვარიანტი, რათა ავტომატურად გაიზარდოს პანელის სიგრძე თუ მოდულები მოითხოვენ უფრო მეტ სივრცეს.

en: Separator
ka: გამყოფი

en: Session Menu
ka: სესიის მენიუ

en: Show Desktop
ka: მაჩვენე სამუშაო მაგიდა

en: Show _hidden files
ka: დამალული ფაილების ჩვენება

en: Show about information of the currently selected item
ka: ამჯამად არჩეული საგნის შესახებ, ინფორმაციის ჩვენება

en: Show gri_d
ka: ბადის ჩვენება

en: Show help options
ka: დამხმარე ვარიანტების ჩვენება

en: Show ic_ons in menu
ka: მენიუში ხატულების ჩვენება

en: Show only _minimized windows
ka: მხოლოდ ჩაკეცილი ფანჯრების ჩვენება

en: Show the 'Add New Items' dialog
ka: 'ახალი საგნების დამატება' დიალოგის ჩვენება

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
ka: 'პანელის პარამეტრები'-ს დიალოგის ჩვენება

en: Show windows from _all workspaces
ka: ფანჯრების ჩვენება ყველა სამუშაო სივრციდან

en: Show windows from all mo_nitors
ka: ყველა მონიტორიდან ფანჯრების ჩვენება

en: Show workspace _names
ka: სამუშაო სივრცის სახელების ჩვენება

en: Show workspace a_ctions
ka: სამუშაო სივრცის მოქმედებების ჩვენება

en: Show workspace number
ka: სამუშაო სივრცის ნომერის ჩვენება

en: Shut Down
ka: გამორთვა

en: Shut _Down
ka: გამორთვა

en: Solid color
ka: მყარი ფერი

en: South
ka: სამხრეთი

en: Span mo_nitors
ka: მონიტორების გაერთიანება

en: Sus_pend
ka: შეჩერება

en: Suspend
ka: შეჩერება

en: Switch User
ka: მომხმარებლის შეცვლა

en: Switch between virtual desktops
ka: ვირტუალურ სამუშაო მაგიდებს შორის გადარტვა

en: Switch workspaces using the mouse wheel
ka: სამუშაო სივრცეების შეცვლა თაგვის ბორბლის გამოყენებით

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ka: Xfce-ის განვითარების ჯგუფი. ყველა უფლება დაცულია.

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
ka: პანელის და მოდულის კონფიგურაციები სამუდამოდ წაიშლება

en: Time Settings
ka: დროის პარამეტრები

en: Time and Date _Settings...
ka: დროის და თარიღის პარამეტრები...

en: Time_zone:
ka: დროის სარტყელი:

en: Timestamp
ka: დროის შტამპი

en: Title:
ka: სათაური:

en: Transparent
ka: გამჭვირვალე

en: Turning off computer in %d seconds.
ka: კომპიუტერი გამოირთვება %d წამში.

en: Type "%s --help" for usage.
ka: აკრიფეთ "%s --help" გამოყენებისთვის.

en: Un_minimize All
ka: ყველას ამოკეცვა

en: Unnamed Item
ka: უსახელო საგანი

en: Unnamed item
ka: უსახელო საგანი

en: Up
ka: მაღლა

en: Urgent Windows
ka: გადაუდებელი ფანჯრები

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en: Use c_ustom menu file:
ka: განსხვავებული მენიუს ფაილის გამოყენება:

en: Use the _default menu
ka: ნაგულისხმები მენიუს გამოყენება

en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Visible
ka: _ხილული

en: Week %V
ka: %V კვირა

en: West
ka: დასავლეთი

en: What time is it?
ka: რომელი საათია?

en: Window Buttons
ka: ფანჯრის ღილაკები

en: Window Menu
ka: ფანჯრის მენიუ

en: Window title
ka: ფანჯრის სათაური

en: Workspace %d
ka: სამუშაო სივრცე %d

en: Workspace Switcher
ka: სამუშაო სივრცეების გადამრთველი

en: Workspace _Settings...
ka: სამუშაო სივრცის პარამეტრები...

en: [ARGUMENTS...]
ka: [არგუმენტები...]

en: _About
ka: შესახებ

en: _Actions
ka: მოქმედებები

en: _Add
ka: დამატება

en: _Backup and restore
ka: დარეზერვება და აღდგენა

en: _Cancel
ka: გაუქმება

en: _Close
ka: დახურვა

en: _Close All
ka: ყველას დახურვა

en: _Edit Item
ka: საგნის რედაქტირება

en: _Enter:
ka: შესვლა:

en: _Execute
ka: გაშვება

en: _Expand
ka: გაფართოება

en: _File Pattern:
ka: ფაილის ნიმუში:

en: _File:
ka: ფაილი:

en: _Help
ka: დახმარება

en: _Hibernate
ka: ჰიბერნაცია

en: _Icon:
ka: ხატულა:

en: _Layout:
ka: განლაგება:

en: _Leave:
ka: დატოვება:

en: _Level:
ka: _დონე:

en: _Lock Panel
ka: პანელის ჩაკეტვა

en: _Lock panel
ka: პანელის ჩაკეტვა

en: _Log Out
ka: გამოსვლა

en: _Move
ka: გადაადგილება

en: _New Game
ka: ახალი თამაში

en: _OK
ka: კარგი

en: _Properties
ka: თვისებები

en: _Quit
ka: დატოვება

en: _Remove
ka: მოცილება

en: _Restart
ka: გადატვირთვა

en: _Search:
ka: ძებნა:

en: _Show button title
ka: ღილაკის სათაურის ჩვენება

en: _Show confirmation dialog
ka: დადასტურების დიალოგის ჩვენება

en: _Style:
ka: სტილი:

en: _Switch User
ka: მომხმარებლის შეცვლა

en: _Tooltip format:
ka: მინიშნების ფორმატი:

en: _Unmaximize All
ka: ყველას შემცირება

[ctx: am]
en: eight
ka: რვა

[ctx: am]
en: eleven
ka: თერთმეტი

[ctx: am]
en: five
ka: ხუთი

[ctx: am]
en: four
ka: ოთხი

[ctx: am]
en: nine
ka: ცხრა

[ctx: am]
en: one
ka: ერთი

[ctx: am]
en: seven
ka: შვიდი

[ctx: am]
en: six
ka: ექვსი

[ctx: am]
en: ten
ka: ათი

[ctx: am]
en: three
ka: სამი

[ctx: am]
en: twelve
ka: თორმეტი

[ctx: am]
en: two
ka: ორი

[ctx: pm]
en: eight
ka: რვა

[ctx: pm]
en: eleven
ka: თერთმეტი

[ctx: pm]
en: five
ka: ხუთი

[ctx: pm]
en: four
ka: ოთხი

[ctx: pm]
en: nine
ka: ცხრა

[ctx: pm]
en: one
ka: ერთი

[ctx: pm]
en: seven
ka: შვიდი

[ctx: pm]
en: six
ka: ექვსი

[ctx: pm]
en: ten
ka: ათი

[ctx: pm]
en: three
ka: სამი

[ctx: pm]
en: twelve
ka: თორმეტი

[ctx: pm]
en: two
ka: ორი
