mate-applets 1.25.3 - en to ky translation catalogue (214 entries)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
ky: %d %s %d %s (%d%%) калды

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
ky: %d %s %d %s заряд толушуна (%d%%)

en: %s is down
ky: %s өчүрүлгөн

en: %s/s
ky: %s/с

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
ky: %s:
    %s алынууда
    %s жөнөтүлүүдө

en: (mounted)
ky: (бириктирилген)

en: (not mounted)
ky: (бириктирилген эмес)

en: A_ddress:
ky: _Дареги:

en: About...
ky: Программа жөнүндө...

en: AccessX Status
ky: AccessX абалы

en: AccessX Status Applet Factory
ky: AccessX Status Апплет Фабрикасы

en: Add Palette
ky: Палитра кошуу

en: Add button
ky: Кошуу кнопкасы

en: Appearance
ky: Сырткы көрүнүш

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
ky: Блоктук томдорду бириктирүү жана ажыратуу үчүн апплет

en: Available palettes
ky: Мүмкүн болгон палитралар

en: B/s
ky: Б/с

en: Battery Charge Monitor
ky: Батарея абалынын индикатору

en: Battery Charge Monitor Preferences
ky: Батарея зарядынын индикаторунун параметрлери

en: Battery Monitor
ky: Батарея Индикатору

en: Battery Notice
ky: Батареядан билдирүү

en: Battery Status Utility
ky: Батарея Абалы Индикатору

en: Battery charged (%d%%)
ky: Батарея заряддалды (%d%%)

en: Battery fully re-charged
ky: Батарея толук заряддалды

en: Battery power low
ky: Батарея заряды толук түгөндү

en: Battery status unknown
ky: Батарея абалы белгисиз

en: Battstat Factory
ky: Батарея абалы апплетинин фабрикасы

en: Beaufort scale
ky: Бофорт шкаласы

en: Beep for warnings
ky: Үн сигналы менен эскертүү

en: Behavior
ky: Кылык

en: CPU Frequency Scaling Monitor
ky: Процессордун жыштыгынын өзгөрүүсүнүн монитору

en: CPU Load
ky: Процессор жүктөлүшү

en: CPU to Monitor
ky: Байкалуучу процессор

en: C_ommand:
ky: К_омандасы:

en: Celsius
ky: Цельсий

en: Character Palette
ky: Символдор палитрасы

en: Character Palette Preferences
ky: Символдор палитрасынын параметрлери

en: Characters shown on applet startup
ky: Апплетти иштеткен учурда көрсөтүлүүчү символдор

en: Charpicker Applet Factory
ky: Charpicker Апплет Фабрикасы

en: City:
ky: Шаар:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
ky: Шаары: %s
    Асманы: %s
    Температурасы: %s

en: Click to add a new palette
ky: Жаңы палитра кошуу үчүн чертиңиз

en: Click to delete the selected palette
ky: тандалган палитраны жоготуу үчүн чертиңиз

en: Click to edit the selected palette
ky: Тандалган палитраны оңдоо үчүн чертиңиз

en: Colors
ky: Түстөр

en: Command
ky: Команда

en: Delete button
ky: Өчүрүү кнопкасы

en: Details
ky: Деталдар

en: Device _Details
ky: Жабдык _маалыматы

en: Disk
ky: Диск

en: Disk Load
ky: Диск жүктөлүшү

en: Disk Mounter
ky: Диск бириктирүү

en: Display
ky: Көрсөтүү

en: Display Settings
ky: Көрсөтүү ырастоолору

en: Displays current state of keyboard accessibility features
ky: Алиптергич атайын мүмкүнчүлүктөрүнүн учурдагы абалын көрсөтөт

en: Drive Mount Applet Factory
ky: Диск бириктирүү апплетинин фабрикасы

en: Edit Palette
ky: Палитраны оңдоо

en: Edit button
ky: Баскычты оңдоо

en: Emptying the Trash
ky: Себет тазаланууда

en: Enable _radar map
ky: _Радар картасын күйгүзүү

en: Error: %s
ky: Катасы: %s

en: Factory for drive mount applet
ky: Диск бириктирүү апплети үчүн фабрика

en: Find _Next
ky: _Кийинкисин табуу

en: Font Co_lor:
ky: Шрифт _түсү:

en: Forecast
ky: Аба ырайы

en: From:
ky: Кимден:

en: Full Battery Notification
ky: Заряддын толуктугун билдирүү

en: General
ky: Жалпы

en: General Settings
ky: Жалпы ырастоолор

en: Go to Trash
ky: Себетке өтүү

en: Graph size
ky: График өлчөмү

en: Graphic
ky: График

en: Graphic and Text
ky: График жана текст

en: H_eight:
ky: _Бийиктиги:

en: Harddisk
ky: Катуу диск

en: Hardware Address:
ky: Аппарат дареги:

en: Help
ky: Жардам

en: Insert "%s"
ky: "%s" кыстаруу

en: Insert characters
ky: Апплет атайын символдорду терүүгө жардам берет

en: Insert special character
ky: Атайын символду кыстаруу

en: Kelvin
ky: Кельвин

en: Keyboard Accessibility Status
ky: Алиптергич атайын мүмкүнчүлүктөр абалы

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
ky: Алиптергич атайын мүмкүнчүлүктөр абалынын апплет фабрикасы

en: KiB/s
ky: кБ/с

en: List of available palettes
ky: Мүмкүн болгон палитралар тизмеси

en: Load
ky: Жүктөө

en: Location
ky: Дарек

en: Low Battery Notification
ky: Заряддын аздыгын билдирүү

en: Memory
ky: Эс

en: Memory Load
ky: Эс жүктөлүшү

en: MiB/s
ky: мБ/с

en: Minutes Remaining
ky: Калган минута

en: Modify a palette by adding or removing characters
ky: Символдорду кошуу же алып салуу менен палитраны өзгөртүңүз

en: Monitor a laptop's remaining power
ky: Лэптоп батарея зарядынын абалын көрсөткүч

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
ky: Процессордун жыштыгынын өзгөрүүсүн байкайт

en: Mount local disks and devices
ky: Локалдык дисктерди жана түзүлүштөрдү бириктирүү

en: N/A
ky: Ж/Э

en: Net Load
ky: Тармак жүктөлүшү

en: Network
ky: Тармак

en: Network _device:
ky: Тармак _түзмөгү:

en: No battery present
ky: Батарея жок

en: Notifications
ky: Кабарландыруулар

en: Options
ky: Параметрлер

en: Palette entry
ky: Палитра элементи

en: Palettes list
ky: Палитралар тизмеси

en: Percent
ky: Пайыз

en: Preferences...
ky: Параметрлер...

en: Pressure:
ky: Басышы:

en: Processor
ky: Процессор

en: Properties
ky: Касиеттери

en: Radar Map
ky: Радар картасы

en: Red value level
ky: Кызыл түстүн деңгээли

en: Show _percentage remaining
ky: Калган _процентти көрсөтүү

en: Show _time remaining
ky: Калган _убагын көрсөтүү

en: Show the time/percent label
ky: Убакыт/процент белгисин чагылдыруу

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
ky: Атайын мүкүнчүлүктөр колдонулганда, алиптергич абалын көрсөтөт.

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
ky: AccessX мүмкүнчүлүктөрүнүн абалын көрсөтөт

en: Shows the status of keyboard accessibility features
ky: Алиптергич атайын мүмкүнчүлүктөрүнүн абалын көрсөтөт

en: Sky:
ky: Асман:

en: Spinbutton for updating
ky: Жаңылоо кнопкасы

en: Sunrise:
ky: Күн чыгышы:

en: Sunset:
ky: Күн батышы:

en: System Monitor
ky: Системалык монитор

en: System Monitor Preferences
ky: Системалык монитордун ырастоолору

en: System is running on AC power
ky: Система өзгөрүлмө ток менен иштеп жатат

en: System is running on battery power
ky: Система батареядан иштеп жатат

en: Temperature:
ky: Температура:

en: Text
ky: Текст

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
ky: Бул мааниден азайган учурда кызыл түс менен чагылдырылуучу батарея деңгээли. Ошондой эле, батарея зарядынын деңгээли төмөн жөнүндөгү эскертүү берүү мааниси.

en: Themes
ky: Темалар

en: There was an error displaying help:
    %s
ky: Жардамды көрсөткөндө ката чыкты:
    %s

en: There was an error displaying help: %s
ky: Жардамды чагылдыруу учурундагы ката: %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
ky: Жардам чагылдыруу программасын иштетүү учурунда ката пайда болду: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
ky: Алиптергич ырастоо диалогун чыгаруу учурунда ката пайда болду: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
ky: Бул утилита сиздин лэптобуңуздун батареясынын абалын көрсөтөт.

en: Timer
ky: Таймер

en: Timer Applet
ky: Таймер апплети

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ky: Жасаган ишиңизди жоготуп алуудан алдына алуу үчүн:
     • лэптобуңузду тышкы ток булагына туташтырыңыз, же
     • ачылган документтериңизди сактап лэптобуңузду өчүрүңүз.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ky: Жасаган ишиңизди жоготуп алуудан алдына алуу үчүн:
     • зарядды сактоо үчүн лэптопту токтото туруңуз,
     • лэптобуңузду тышкы ток булагына туташтырыңыз, же
     • ачылган документтериңизди сактап лэптобуңузду өчүрүңүз.

en: Trash
ky: Себет

en: Trash Applet
ky: Себет апплети

en: Un_mount %s
ky: _Ажыратуу %s

en: Unknown error
ky: Белгисиз ката

en: Unknown time (%d%%) remaining
ky: Калган убакыт (%d%%) белгисиз

en: Unknown time (%d%%) until charged
ky: Толук заряд алууга калган убакыт (%d%%) белгисиз

en: Update
ky: Жаңылоо

en: Update spin button
ky: Жаңылоо кнопкасы

en: Updating...
ky: Жаңыланууда...

en: Visit Weather.com
ky: Weather.com'го барыңыз

en: Warn on low time rather than low percentage
ky: Аз калган процент эмес, аз калган убакыт жөнүндө эскертүү

en: Wind:
ky: Шамал:

en: XKB Extension is not enabled
ky: XKB кеңейүүсү иштетилген эмес

en: Your battery is now fully recharged
ky: Батареяңыз толук заряддалды

en: Your battery is running low
ky: Батарея заряды түгөндү

en: _About
ky: Программа _жөнүндө

en: _Appearance:
ky: _Сырткы көрүнүш:

en: _Background
ky: _Фон

en: _Cancel
ky: _Жокко чыгаруу

en: _Close
ky: _Жабуу

en: _Delete
ky: Ө_чүрүү

en: _Delete All
ky: Баарын ө_чүрүү

en: _Edit
ky: _Оңдоо

en: _Eject %s
ky: _Бошотуу %s

en: _Empty Trash
ky: Себетти _тазалоо

en: _Find:
ky: _Табуу:

en: _Font:
ky: _Ариби:

en: _Help
ky: _Жардам

en: _Hours:
ky: _Саат:

en: _Keyboard Accessibility Preferences
ky: _Алиптергичтин атайын мүмкүнчүлүктөрүнүн ырастоолору

en: _Memory
ky: _Эс

en: _Minutes:
ky: _Минута:

en: _Mount %s
ky: _Бириктирүү: %s

en: _Name:
ky: _Аты:

en: _Network
ky: _Тармак

en: _Notify when battery is fully recharged
ky: Батарея заряды _толгон учурда билдирүү жасоо

en: _Open %s
ky: _Ачуу: %s

en: _Open System Monitor
ky: Системалык мониторун _ачуу

en: _Open Trash
ky: Себетти _ачуу

en: _Palette:
ky: _Палитра:

en: _Palettes:
ky: _Палитралар:

en: _Play CD
ky: CD _ойнотуу

en: _Play DVD
ky: DVD _ойнотуу

en: _Preferences
ky: _Ырастоолор

en: _Pressure unit:
ky: _Басыш бирдиги:

en: _Processor
ky: Про_цессор

en: _Read
ky: _Окуу

en: _Seconds:
ky: С_екунда:

en: _Select a location:
ky: Даректи _тандаңыз:

en: _Select a theme:
ky: Теманы _тандаңыз:

en: _Show time/percentage:
ky: Убагын/пайзын _көрсөтүү:

en: _Temperature unit:
ky: _Температура бирдиги:

en: _Title:
ky: _Аталышы:

en: _Update
ky: _Жаңылоо

en: _Visibility unit:
ky: _Көрүнүү бирдиги:

en: _Width:
ky: _Туурасы:

en: _Wind speed unit:
ky: _Шамал ылдамдыгынын бирдиги:

en: _Write
ky: _Жазуу

en: atm
ky: атм

en: bytes
ky: байт

en: hPa
ky: гПа

en: insert special character %s
ky: %s атайын символун кыстаруу

en: kPa
ky: кПа

en: km
ky: километр

en: km/h
ky: км/саат

en: knots
ky: узел

en: m/s
ky: м/сек.

en: mb
ky: миллибар

en: meters
ky: метр

en: miles
ky: миля

en: minutes
ky: минута

en: mph
ky: миля/саат

en: none
ky: жок

en: pixels
ky: пиксель

en: unknown
ky: белгисиз
