mate-calc 1.25.0 - en to ky translation catalogue (268 entries)

en:  in
ky: ->

en: 16-bit
ky: 16 бит

en: 32-bit
ky: 32 бит

en: 64-bit
ky: 64 бит

en: 8-bit
ky: 8 бит

en: Acres
ky: Акр

en: Add [+]
ky: Кошуу [+]

en: Additional Functions
ky: Кошумча функциялар

en: Algerian Dinar
ky: Алжир динары

en: Angle
ky: Бурч

en: Angle units
ky: Бурч бирдиктери

en: Area
ky: Аянт

en: Astronomical Units
ky: Астрономия бирдиги

en: Australian Dollar
ky: Австралия доллары

en: Automatic
ky: Автоматтык

en: Bahraini Dinar
ky: Бахрейн динары

en: Binary
ky: Экилик

en: Botswana Pula
ky: Ботсвана пуласы

en: Brazilian Real
ky: Бразилия реалы

en: Brunei Dollar
ky: Бруней доллары

en: Bulgarian Lev
ky: Болгар леви

en: Button mode
ky: Кнопка режими

en: C_alculate
ky: Э_септөө

en: Cables
ky: Кабельтов

en: Calculate Result
ky: Натыйжасын эсептөө

en: Calculating
ky: Эсептелүүдө

en: Calculator
ky: Калькулятор

en: Canadian Dollar
ky: Канада доллары

en: Celsius
ky: Цельсий

en: Centimeters
ky: Сантиметр

en: Ch_aracter:
ky: С_имвол:

en: Chilean Peso
ky: Чили песосу

en: Chinese Yuan
ky: Кытай юаны

en: Clear
ky: Тзл

en: Clear Display [Escape]
ky: Дисплейди тазалоо [Escape]

en: Colombian Peso
ky: Коулмбия песосу

en: Cosine
ky: Косинус

en: Cubic Meters
ky: Куб метри

en: Currency
ky: Валюта

en: Czech Koruna
ky: Чех кронасы

en: Danish Krone
ky: Дания кронасы

en: Days
ky: Күн

en: Decimal
ky: Ондук

en: Degrees
ky: Градус

en: Divide [/]
ky: Бөлүү [/]

en: Duration
ky: Убакыт

en: End Group [)]
ky: Блокту бүтүрүү [)]

en: Engineering
ky: Инженердик

en: Estonian Kroon
ky: Эстон кронасы

en: Euler’s Number
ky: Эйлер саны

en: Euro
ky: Евро

en: Farenheit
ky: Фаренгейт

en: Fathoms
ky: Деңиз саржаны

en: Feet
ky: Фут

en: Gallons
ky: Галлон

en: Gradians
ky: Град

en: Grams
ky: Грамм

en: Hectares
ky: Гектар

en: Hong Kong Dollar
ky: Гонконг доллары

en: Hours
ky: Саат

en: Hungarian Forint
ky: Венгр форинти

en: Icelandic Krona
ky: Исланд кронасы

en: Inches
ky: Дюйм

en: Indian Rupee
ky: Индия рупийи

en: Indonesian Rupiah
ky: Индонезия рупийи

en: Insert Character
ky: Символду коюу

en: Iranian Rial
ky: Ирал риалы

en: Israeli New Shekel
ky: Жаңы израиль шекели

en: Japanese Yen
ky: Жапон йенасы

en: Kazakhstani Tenge
ky: Казакстан теңгеси

en: Kelvin
ky: Кельвин

en: Kilograms
ky: Килограмм

en: Kilometers
ky: Километр

en: Kuwaiti Dinar
ky: Кувейт динары

en: Latvian Lats
ky: Латыш латы

en: Length
ky: Узундук

en: Libyan Dinar
ky: Ливия динары

en: Light Years
ky: Жарык жылы

en: Lithuanian Litas
ky: Литва лити

en: Litres
ky: Литр

en: Logarithm
ky: Логарифм

en: MATE Calculator
ky: MATE калькулятору

en: Malaysian Ringgit
ky: Малайзия ринггити

en: Mauritian Rupee
ky: Маврикий рупийи

en: Memory
ky: Эс

en: Meters
ky: Метр

en: Mexican Peso
ky: Мексика песосу

en: Microlitres
ky: Микролитр

en: Micrometers
ky: Микрометр

en: Microseconds
ky: Микросекунда

en: Miles
ky: Миля

en: Millilitres
ky: Миллилитр

en: Millimeters
ky: Миллиметр

en: Milliseconds
ky: Миллисекунда

en: Minutes
ky: Минута

en: Multiply [*]
ky: Көбөйтүү [*]

en: Nanometers
ky: Нанометр

en: Nautical Miles
ky: Деңиз милясы

en: Nepalese Rupee
ky: Непал рупийи

en: New Romanian Leu
ky: Жаңы румын лейи

en: New Turkish Lira
ky: Жаңы түрк лирасы

en: New Zealand Dollar
ky: Жаңы Зеландия доллары

en: Norwegian Krone
ky: Норвег кронасы

en: Number _Format:
ky: Сан _форматы:

en: Number format
ky: Сан форматы

en: Octal
ky: Сегиздик

en: Omani Rial
ky: Оман риалы

en: Ounces
ky: Унция

en: Pakistani Rupee
ky: Пакистан рупийи

en: Parsecs
ky: Парсек

en: Percentage [%]
ky: Пайыз [%]

en: Peruvian Nuevo Sol
ky: Перу жаңы солу

en: Philippine Peso
ky: Филиппин песосу

en: Pi [Ctrl+P]
ky: Пи саны [Ctrl+P]

en: Pints
ky: Пинта

en: Polish Zloty
ky: Поляк злотыйы

en: Pounds
ky: Кадак

en: Preferences
ky: Ырастоолор

en: Qatari Riyal
ky: Катар риалы

en: Quarts
ky: Кварта

en: Radians
ky: Радиан

en: Rankine
ky: Ранкин

en: Root [Ctrl+R]
ky: Тамыр [Ctrl+R]

en: Round
ky: Тегеректөө

en: Russian Rouble
ky: Орус рублу

en: Saudi Riyal
ky: Сауд Арабиясынын риалы

en: Scientific
ky: Илимий

en: Seconds
ky: Секунда

en: Shift Left
ky: Солго жылдыруу

en: Shift Right
ky: Оңго жылдыруу

en: Show %d decimal _places
ky: %d ондук _разрядды көрсөтүү

en: Show History
ky: Тарыхын көрсөтүү

en: Show Thousands Separators
ky: Миңдин бөлгүчтөрүн көрсөтүү

en: Show _thousands separators
ky: _Миңдин бөлгүчүн көрсөтүү

en: Sign
ky: Белги

en: Sine
ky: Синус

en: Singapore Dollar
ky: Сингапур доллары

en: Source currency
ky: Баштапкы валюта

en: Source units
ky: Баштапкы бирдиктери

en: South African Rand
ky: Түштүк Африка ранды

en: South Korean Won
ky: Түштүк корей вонасы

en: Square Centimeters
ky: Чарчы сантиметри

en: Square Meters
ky: Чарчы метри

en: Square Millimeters
ky: Чарчы миллиметри

en: Square [Ctrl+2]
ky: Квадрат [Ctrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
ky: Квадраттык тамыр [Ctrl+R]

en: Start Group [(]
ky: Блокту баштоо [(]

en: Subtract [-]
ky: Алуу [-]

en: Swedish Krona
ky: Швед кронасы

en: Swiss Franc
ky: Швейцария франкы

en: Tangent
ky: Тангенс

en: Target currency
ky: Максаттуу валюта

en: Temperature
ky: Температура

en: Thai Baht
ky: Тай баты

en: The button mode
ky: Кнопка режими

en: Tonnes
ky: Тонна

en: Tunisian Dinar
ky: Тунис динары

en: UAE Dirham
ky: БАЭ дирхамы

en: US Dollar
ky: АКШ доллары

en: Unable to open help file
ky: Жардам файлын ачуу оңунан чыккан жок

en: Undo
ky: Жкчр

en: Undo [Ctrl+Z]
ky: Жокко чыгаруу [Ctrl+Z]

en: Unknown argument '%s'
ky: Белгисиз «%s» аргументи

en: Uruguayan Peso
ky: Уругвай песосу

en: Venezuelan Bolívar
ky: Венесуэла боливары

en: Volume
ky: Көлөм

en: Weight
ky: Салмак

en: Word _size:
ky: Сөз ө_лчөмү:

en: Word size
ky: Сөз өлчөмү

en: Yards
ky: Ярд

en: Years
ky: Жыл

en: _About
ky: Программа _жөнүндө

en: _Advanced
ky: _Кеңейтилген

en: _Angle units:
ky: _Бурч бирдиктери:

en: _Basic
ky: _Жөнөкөй

en: _Calculator
ky: _Калькулятор

en: _Cancel
ky: _Жокко чыгаруу

en: _Close
ky: _Жабуу

en: _Contents
ky: _Мазмундар

en: _Copy
ky: _Көчүрүү

en: _Financial
ky: Ка_ржы

en: _Help
ky: _Жардам

en: _Insert
ky: _Коюу

en: _Mode
ky: _Режим

en: _Paste
ky: К_оюу

en: _Preferences
ky: _Ырастоолор

en: _Programming
ky: _Программалоо

en: _Quit
ky: _Чыгуу

en: _Redo
ky: _Кайтаруу

en: _Term:
ky: _Мөөнөт:

en: _Undo
ky: _Жокко чыгаруу

en: _View
ky: _Көрүнүш

[ctx: unit-format]
en: %s L
ky: %s л

[ctx: unit-format]
en: %s T
ky: %s т

[ctx: unit-format]
en: %s acres
ky: %s акр

[ctx: unit-format]
en: %s cb
ky: %s кабельтов

[ctx: unit-format]
en: %s cm
ky: %s см

[ctx: unit-format]
en: %s cm²
ky: %s см²

[ctx: unit-format]
en: %s days
ky: %s күн

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
ky: %s градус

[ctx: unit-format]
en: %s g
ky: %s г

[ctx: unit-format]
en: %s gal
ky: %s галлон

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
ky: %s град

[ctx: unit-format]
en: %s ha
ky: %s га

[ctx: unit-format]
en: %s hours
ky: %s саат

[ctx: unit-format]
en: %s in
ky: %s дюйм

[ctx: unit-format]
en: %s kg
ky: %s кг

[ctx: unit-format]
en: %s km
ky: %s км

[ctx: unit-format]
en: %s ly
ky: %s жр. ж.

[ctx: unit-format]
en: %s m
ky: %s м

[ctx: unit-format]
en: %s mL
ky: %s мл

[ctx: unit-format]
en: %s mi
ky: %s миля

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
ky: %s минута

[ctx: unit-format]
en: %s mm
ky: %s мм

[ctx: unit-format]
en: %s mm²
ky: %s мм²

[ctx: unit-format]
en: %s ms
ky: %s мс

[ctx: unit-format]
en: %s m²
ky: %s м²

[ctx: unit-format]
en: %s m³
ky: %s м³

[ctx: unit-format]
en: %s nm
ky: %s нм

[ctx: unit-format]
en: %s nmi
ky: %s деңиз милясы

[ctx: unit-format]
en: %s pc
ky: %s пк

[ctx: unit-format]
en: %s pt
ky: %s пинт

[ctx: unit-format]
en: %s qt
ky: %s кварт

[ctx: unit-format]
en: %s radians
ky: %s радиан

[ctx: unit-format]
en: %s s
ky: %s с

[ctx: unit-format]
en: %s yd
ky: %s ярд

[ctx: unit-format]
en: %s years
ky: %s жыл

[ctx: unit-format]
en: %s μL
ky: %s мкл

[ctx: unit-format]
en: %s μm
ky: %s мкм

[ctx: unit-format]
en: %s μs
ky: %s мкс

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
ky: акр

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
ky: кабельтов

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
ky: сантиметр, см

[ctx: unit-symbols]
en: cm²
ky: см²

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
ky: күн

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
ky: градус, °

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
ky: галлон

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
ky: град

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
ky: грамм, г

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
ky: гектар, га

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
ky: саат

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
ky: дюйм

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
ky: килограмм, кг

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
ky: километр, км

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
ky: жарык жылы, жа.ж.

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
ky: литр, л

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
ky: метр, м

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
ky: микрометр, мкм

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
ky: микросекунда, мкс

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
ky: миля

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
ky: миллилитр, мл, см³

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
ky: миллиметр, мм

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
ky: миллисекунда, мс

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
ky: минута

[ctx: unit-symbols]
en: mm²
ky: мм²

[ctx: unit-symbols]
en: mm³,μL,uL
ky: мм³, мкл

[ctx: unit-symbols]
en: m²
ky: м²

[ctx: unit-symbols]
en: m³
ky: м³

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
ky: нанометр, нм

[ctx: unit-symbols]
en: nmi
ky: деңиз милясы

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
ky: парсек, пк

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
ky: пинта

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
ky: кварта

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
ky: радиан, рад

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
ky: секунда, с

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
ky: тонна

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
ky: ярд

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
ky: жыл
