mate-panel 1.26.0 - en to ky translation catalogue (479 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
ky: "%s" ишин күтүүсүз аяктады

en: %A %B %d (%%s)
ky: %A %B айынын %e, %A (%%s)

en: %A, %B %d %Y
ky: %Y-ж. %B айынын %e, %a

en: %H:%M
ky: %k:%M

en: %H:%M:%S
ky: %k:%M:%S

en: %s the Fish
ky: %s балык

en: %s the Fish Says:
ky: %s балыктын айтуусу:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ky: "%s аттуу балык", учурдун оракулу

en: %s the Fish, the fortune teller
ky: Төлгөчү %s балык

en: %s, feels like %s
ky: %s, %s болуп сезилет

en: (empty)
ky: (бош)

en: (with minor help from George)
ky: (Джорждун кичинекей жардамы менен)

en: <i>(optional)</i>
ky: <i>(милдеттүү эмес)</i>

en: <small>Opaque</small>
ky: <small>күңүрт</small>

en: <small>Set...</small>
ky: <small>Орнотуу...</small>

en: <small>Set</small>
ky: <small>Орнотуу</small>

en: <small>Transparent</small>
ky: <small>тунук</small>

en: ???
ky: аты жок

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ky: Аты жок балык бир топ көңүлсүз балык болот. Ага ат коюп балыгыңызды жандандырыңыз.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ky: Список идентификаторов апплетов (IID), которые панель будет игнорировать. Таким образом можно запретить загрузку некоторых апплетов или их отображение в меню. Например, чтобы запретить апплет командной строки необходимо добавить строку "OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet" к этому списку. Для получения эффекта панель необходимо перезапустить.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
ky: Список идентификаторов панелей.  Каждый идентификатор идентифицирует отдельную панель верхнего уровня.  Параметры каждой из этих панелей хранятся в /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
ky: Список идентификаторов (ID) объектов панели.  Каждый идентификатор идентифицирует отдельный объект панели (например, кнопку запуска, кнопку команды или или меню).  Параметры каждого из этих объектов хранятся в /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
ky: Башка элементтерди сактоого арналган суурулма үкөк

en: A_bout Panels
ky: Панелдер жө_нүндө

en: About the MATE Panel
ky: MATE панели жөнүндө

en: Access documents, folders and network places
ky: Иш кагаздарга, папкаларга жана тармак ресурстарына кайрылуу

en: Action button type
ky: Тип кнопки действия

en: Ad_just Date & Time
ky: _Дата жана убакытты орнотуу

en: Add this as _drawer to panel
ky: _Суурма кылып панелге кошуу

en: Add this as _menu to panel
ky: Муну _меню кылып панелге кошуу

en: Add this launcher to _desktop
ky: Бул жүргүзүү кнопкасын _иш столуна кошуу

en: Add this launcher to _panel
ky: Бул жүргүзүү кнопкасын _панелге кошуу

en: Add to Drawer
ky: Суурмага кошуу

en: Add to Panel
ky: Панелге кошуу

en: Animation
ky: Анимация

en: Animation speed
ky: Анимация ылдамдыгы

en: Applet IIDs to disable from loading
ky: Идентификаторы (IID) запрещённых апплетов

en: Application
ky: Тиркеме

en: Application Launcher...
ky: Жүргүзүү кнопкасы...

en: Application does not accept documents on command line
ky: Тиркеме командалык саптан иш кагаздарды кабыл албайт

en: Application in Terminal
ky: Терминалдагы тиркеме

en: Applications
ky: Тиркемелер

en: Arro_ws on hide buttons
ky: Жашыруу кнопкаларындагы _жебелер

en: Autoclose drawer
ky: Автоматически закрывать ящик

en: Automatically hide panel into corner
ky: Автоматтуу түрүндө панелди бурчка жашыруу

en: Background
ky: Фон

en: Background _image:
ky: Фон _сүрөтү:

en: Background color
ky: Фон түсү

en: Background color opacity
ky: Фондук түстүн тунуксуздук деңгээли

en: Background image
ky: Фон сүрөтү

en: Background type
ky: Фон түрү

en: Bookmarks
ky: Чөп каттар

en: Browse and run installed applications
ky: Орнотулган тиркемелерди көрүү жана жүргүзүү

en: C_lear
ky: _Тазалоо

en: Calendar
ky: Жылнаама

en: Cannot delete this panel
ky: Бул панелди өчүрүү оңунан чыккан жок

en: Cannot find an empty spot
ky: Бош орун табуу оңунан чыккан жок

en: Center panel on x-axis
ky: Панелди X огу боюнча борборлоштуруу

en: Center panel on y-axis
ky: Панелди Y огу боюнча борборлоштуруу

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
ky: Иш столунун сырткы көрүнүшүн жана кылыгын өзгөртүү, жардам алуу же чыгуу

en: Choose Location
ky: Жайгашкан жерин тандоо

en: Choose a file to append to the command...
ky: Командага туташтыруу үчүн файл тандоо...

en: Choose a file...
ky: Файлды тандоо...

en: Choose an application...
ky: Тиркемени тандоо...

en: Choose an icon
ky: Белгини тандоо

en: City Name
ky: Шаар аты

en: City Time Zone
ky: Шаардын саат алкагы

en: Clear Recent Documents
ky: Соңку иш кагаздарды тазалоо

en: Clear Recent Documents...
ky: Соңку иш кагаздарды тазалоо...

en: Clear all items from the recent documents list
ky: Соңку иш кагаздар тизмесинен бардык элементтерди тазалоо

en: Clear the Recent Documents list?
ky: Жакындагы иш кагаздардын тизмесин тазалайсызбы?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ky: Бардык терезелерди жашырып иш столун көрсөтүү үчүн, бул жерди басыңыз

en: Click here to restore hidden windows.
ky: Жашырылган терезелерди калыбына келтирүү үчүн, бул жерди басыңыз

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ky: Щелкните на окне приложения, которые хотите принудительно завершить.  Для отмены нажмите <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ky: Командалык сапка файл туташтыруу максатында файл тандоо үчүн бул баскычты тандаңыз.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ky: Тандалган иштемени же терүү талаасындагы команданы аткаруу үчүн, бул баскычты тандаңыз.

en: Click to hide month calendar
ky: Ай жылнаамасын жашыруу үчүн, басыңыз

en: Click to view month calendar
ky: Ай жылнаамасын көрүү үчүн, басыңыз

en: Clock
ky: Саат

en: Clock Applet Factory
ky: Саат апплетинин фабрикасы

en: Clock Format
ky: Убакыт форматы

en: Clock Preferences
ky: Саат ырастоолору

en: Co_lor:
ky: Тү_сү:

en: Co_mmand to run when clicked:
ky: Басылганда жүргүзүлүүчү ко_мандасы:

en: Co_mment:
ky: Эс_кертүү:

en: Comm_and:
ky: _Командасы:

en: Command icon
ky: Команданын сүрөтбелгиси

en: Command to execute on click
ky: Басканда, аткарыла турган командасы

en: Complete panel lockdown
ky: Полная блокировка панели

en: Computer
ky: Компьютер

en: Computer Clock
ky: Компьютердик саат

en: Confirm panel removal
ky: Подтверждать удаление панели

en: Connect to Server...
ky: Серверге туташуу...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ky: Алыскы компьютерге же жалпы дискке туташуу

en: Copy _Date
ky: _Датаны көчүрүү

en: Copy _Time
ky: _Убакытты көчүрүү

en: Could not connect to server
ky: Серверге туташуу мүмкүн эмес

en: Could not display help document
ky: Жардам иш кагазын көрсөтүү мүмкүн эмес

en: Could not display help document '%s'
ky: «%s» жардам иш кагазын көрсөтүү оңунан чыккан жок

en: Could not launch '%s'
ky: «%s» тиркемесин жүргүзүү оңунан чыккан жок

en: Could not launch application
ky: Тиркемени жүргүзүү оңунан чыккан жок

en: Could not open location '%s'
ky: «%s» дарегин ачуу оңунан чыккан жок

en: Could not run command '%s'
ky: «%s» командасын аткаруу оңунан чыккан жок

en: Could not save directory properties
ky: Каталогдун касиеттерин сактоо оңунан чыккан жок

en: Could not save launcher
ky: Жүргүзүү кнопкасын сактоо оңунан чыккан жок

en: Could not show this URL
ky: Бул URL'ди көрсөтүү оңунан чыккан жок

en: Could not use dropped item
ky: Ташталган объектти колдонуу мүмкүн эмес

en: Create Launcher
ky: Жүргүзүү кнопкасын жаратуу

en: Create a new launcher
ky: Жаңы жүргүзүү кнопкасын жаратуу

en: Create new file in the given directory
ky: Берилген каталогдо жаңы файл түзүү

en: Current Time:
ky: Кезектеги убакыт:

en: Custom Application Launcher
ky: Колдонуучунун иштетүү баскычы

en: Custom format of the clock
ky: Сааттын башка форматы

en: D_on't Delete
ky: Өчүр_бөө

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ky: Терезелер тизмесинде бир иштеменин терезелерин топтоону аныктайт. Мүмкүн болгон маанилер "эч качан", "автоматтык" жана "дайыма".

en: Delete this drawer?
ky: Бул суурманы өчүрөсүзбү?

en: Delete this panel?
ky: Бул панелди өчүрөсүзбү?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
ky: Иш столу

en: Directory Properties
ky: Каталогдун касиеттери

en: Disable Force Quit
ky: Отключить принудительное завершение

en: Disable connection to session manager
ky: Сеанс менеджерине туташтырбоо

en: Display
ky: Көрсөтүү

en: Display all workspaces
ky: Бардык иш орундарын көрсөтүү

en: Display workspace names
ky: Иш орундарынын аттарын чагылдыруу

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ky: Апплетти учурдагы конфигурациядан жоготуу?

en: Draw arrow in menu button
ky: Меню кнопкасынан жебени тартуу

en: Drawer
ky: Суурма

en: Drawer Properties
ky: Суурманын касиеттери

en: E_xpand
ky: К_еңейтүү

en: East
ky: Чыгыш

en: Edit
ky: Оңдоо

en: Edit Location
ky: Жайгашкан жерин оңдоо

en: Enable animations
ky: Анимацияны иштетүү

en: Enable arrows on hide buttons
ky: Жашыруу баскычтарындагы багыт белгилерин иштетүү

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ky: Включить автодополнение в диалоге "Выполнить программу"

en: Enable hide buttons
ky: Жашыруу кнопкаларын күйгүзүү

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ky: Включить список программ в диалоге "Выполнить программу"

en: Enable tooltips
ky: Суурулма сунуштарды иштетүү

en: Error
ky: Ката

en: Error displaying help document
ky: Жардам иш кагазын көрсөтүү учурундагы катасы

en: Execute the run dialog
ky: Жүргүзүү диалогун аткаруу

en: Expand list of locations
ky: Жайгашкан жерлеринин тизмесин ачуу

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ky: Разворачивать список программ в диалоге "Выполнить программу"

en: Expand to occupy entire screen width
ky: Панелди экрандын бардык жазылыгын ээлегенче кеңейтет

en: FILE
ky: ФАЙЛ

en: Factory for clock applet
ky: Саат апплетинин фабрикасы

en: Factory for notification area
ky: Кабарландыруу жеринин фабрикасы

en: Failed to load %s: %s
ky: "%s" жүктөлбөдү: %s

en: Failed to set the system time
ky: Системалык убакытты ырастоо оңунан чыккан жок

en: Failed to set the system timezone
ky: Системалык саат алкагын өзгөртүү оңунан чыккан жок

en: File System
ky: Файл системасы

en: File is not a valid .desktop file
ky: Файл туура эмес .desktop файлы

en: Find an _item to add to the drawer:
ky: Суурмага кошуу үчүн э_лементти табуу:

en: Find an _item to add to the panel:
ky: Панелге кошуу үчүн э_лементти табуу:

en: Fish
ky: Балык

en: Fish Preferences
ky: Балыктын ырастоолору

en: Fit image to panel
ky: Сүрөттөлүштүн өлчөмүн панелге тууралоо

en: Force Quit
ky: Аяктоого мажбурлоо

en: Force a misbehaving application to quit
ky: Туура эмес иштеп жаткан иштемени өз ишин аяктоого мажбурлайт

en: Frames in fish's animation
ky: Балык анимациясынын кадр саны

en: From Whence That Stupid Fish Came
ky: Бул акылсыз балык кайдан келген

en: General
ky: Жалпы

en: Group windows when _space is limited
ky: _Мейкиндик чектелгенде терезелерди топтоо

en: Hide Panel
ky: Панелди жашыруу

en: Hide application windows and show the desktop
ky: Тиркемелердин терезелерин жашырып иш столун көрсөтүү

en: Highlight launchers on mouseover
ky: Подсвечивать кнопки при наведении мыши

en: Home Folder
ky: Үй папкасы

en: Hour format
ky: Саат форматы

en: Icon '%s' not found
ky: «%s» белгиси табылган жок

en: Icon not found
ky: Белгини табуу оңунан чыккан жок

en: Icon used for object's button
ky: Значок, используемый для кнопки объекта

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ky: Если этот ключ установлен, при попытке удаления панели будет запрашиваться подтверждение.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
ky: Если этот ключ установлен, ящик будет автоматически закрываться при нажатии на одну из кнопок запуска в нём.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
ky: Если этот ключ установлен, кнопка запуска подсвечивается при наведении на неё указателя.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, жашыруу/көрсөтүү баскычтарында багыт белгиси чийилет. Бул параметр enable_buttons орнотулган учурда гана мааниси бар.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ky: Если этот параметр установлен, автодополнение в диалоге "Выполнить программу" будет доступно.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ky: Эгерде бул ачкыч орнотулса, анда панелге жашыруу/көргөзүү баскычтары чийилет. Алар панелди экрандын сыртына "жашырат" да, аны кайра калыбына келтирүүчү "көргөзүү" баскычтары гана калат.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ky: Эгер бул орнотулса, саатта убакыт менен кошо дата да чагылдырылат.

en: If true, display seconds in time.
ky: Эгер бул орнотулса, секунду көрсөтүлөт.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, панелди жашыруу жана көргөзүү процесси анимацияланат, антпесе панель дароо жашырылат де кайра көргөзүлөт.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ky: Эгер бул орнотулса, чычкан көрсөткүчү саат үстүнө келгенде, дата чагылдырылат.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ky: Эгер бул орнотулса, календарда жуманын катар номуру көрсөтүлөт

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ky: Если этот ключ установлен, список "Известные приложения" в диалоге "Выполнить программу" по умолчанию разворачивается.  Эта установка имеет смысл только в том случае, если устанвлен параметр enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ky: Если этот ключ установлен, то в диалоге "Выполнить программу" становится доступным список "Известные приложения".  Будет ли он развёрнут по умолчанию или нет -- контролируется настройкой show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, панель вертикалдык багытта болгондо, фондук сүрөттөлүш айландырылат.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
ky: Если этот ключ установлен, то значение из ключа custom_icon используется как пользовательский значок для кнопки. Если не установлен, то значение ключа custom_icon будет проигнорировано. Этот параметр имеет смысл, только если ключ object_type содержит значение "menu-object" или "drawer-object".

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ky: Эгер бул орнотулса, вертикалдык панелдерде анимация буралган түрдө чагылдырылат.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, фондук сүрөттөлүш панелдин бийиктигине чейин (панель горизонталдык болсо) масштабдалат (бийиктик/жазылык катышы сакталат).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, сүрөтөлүш өлчөмү панелдин өлчөмүнө чейин өзгөртүлөт. Ошол эле убакта бийиктик/жазылык каташы сакталат.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
ky: Если этот ключ установлен, то значение из ключа menu_path используется как путь, из которого будет сконструировано меню. Если не установлен, то значение ключа menu_path будет проигнорировано.  Этот параметр имеет смысл только если ключ object_type содержит значение "menu-object".

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, чычкан көрсөткүчү панель мейкиндигинен чыккан учурда, панель автоматтык түрдө экрандын бурчуна жашырылат. Көрсөткүчтү бул бурчка алып келген учурда, панель кайрадан көрсөтүлөт.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ky: Если этот ключ установлен, панель не будет позволять принудительно завершать приложение. Соответствующая кнопка будет недоступна.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ky: Если этот ключ установлен, панель не будет позволять производить изменения в конфигурации панели. Однако отдельные апплеты могут потребовать отдельной блокировки. Для достижения эффекта панель необходимо перезапустить.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, панель экрандын бардык жазылыгын (же бийиктигин, вертикалдык учурда) ээлейт. Мындай панелдер экрандын сырткы чектеринде гана жайгаша алат. Эгер орнотулбаса, анда панель ага тийиштүү апплеттерди, баскычтарды чагылдырууга канча орун керек болсо, ошончо орунду ээлейт.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ky: Если этот ключ установлен, то позиция объекта интерпретируется относительно правого (или нижнего для вертикальных панелей) края панели.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
ky: Если этот ключ установлен, то пользователь НЕ может перемещать апплет не отдав перед этим команду "Разблокировать".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ky: Эгер бул орнотулса, терезелер тизмеси учурдагы иш орунунун терезелерин гана эмес, башка бардык иш орундарынын терезелерин чагылдырат.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ky: Эгер бул орнотулса, учурдагы иш орунун гана эмес, бардык иш орундарды көрсөтөт.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ky: Эгер бул орнотулса, терезе учурдагы иш орунунда, антпесе ал баштапкы иш орунунда калыбына келтирилет.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ky: Если этот ключ установлен, для объектов панели отображаются всплывающие подсказки.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ky: Эгер сиз панель объектин кайра иштетсеңиз, анда ал автоматтык түрдө кайрадан панелге кошулат.

en: Image Background Details
ky: Фондук сүрөттөлүш жөнүндө кеңири маалымат

en: Images
ky: Сүрөттөр

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ky: Xinerma системасын колдонгон учурда, панелди индивидуалдык мониторго жайгаштырса болот. Бул ачкыч панель жайгашкан учурдагы мониторду аныктайт.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ky: Интерпретировать позицию относительно нижнего/правого края

en: L_atitude:
ky: _Кеңдиги:

en: L_ongitude:
ky: _Узундугу:

en: Launcher Properties
ky: Жүргүзүү кнопкасынын касиеттери

en: Launcher location
ky: Расположение кнопки запуска

en: List of known applications
ky: Белгилүү иштемелер тизмеси

en: List of locations
ky: Жайгашкан жерлердин тизмеси

en: Loc_k To Panel
ky: Панелге _кадоо

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ky: Бул компьютерден аты же мазмуну боюнча иш кагаздарды жана папкаларды табуу

en: Location
ky: Дарек

en: Locations
ky: Жайгашкан жерлер

en: Lock Screen
ky: Экранды бекитүү

en: Lock the object to the panel
ky: Объектти панелге кадоо

en: Log Out %s...
ky: %s сеансынан чыгуу...

en: Log Out...
ky: Сеансты аяктоо...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
ky: Башка колдонуучудан кирүү үчүн бул %s сеансынан чыгуу

en: Log out of this session to log in as a different user
ky: Башка колдонуучудан кирүү үчүн бул сеанстан чыгуу

en: Look at today's date!
ky: Бүгүнкү күндү караңыз!

en: Main Menu
ky: Башкы меню

en: Menu content path
ky: Меню мазмунунун жолу

en: Move windows to current workspace when unminimized
ky: Терезелерди калыбына келтирүүдө аны учурдагы иш орунуна жылдыруу

en: Name to identify panel
ky: панелди идентификациялоо үчүн анын аты

en: Network
ky: Тармак

en: Network Places
ky: Тармак ресурстары

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ky: Панелди иштетүү баскычынын файлы үчүн идентификатор (URI) аныкталган эмес

en: No URL was specified.
ky: URL көрсөтүлгөн жок.

en: North
ky: Түндүк

en: Not a launchable item
ky: Жүргүзүлбөгөн объект

en: Notification Area
ky: Кабарландыруу жери

en: Notification Area Factory
ky: Кабарландыруу жеринин фабрикасы

en: Number of _workspaces:
ky: _Иш орундарынын саны:

en: Object's position on the panel
ky: Объекттин панелдеги өңүтү

en: Open '%s'
ky: '%s' иш кагазын ачуу

en: Open URL: %s
ky: URL'ди ачуу: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
ky: Иш столун папкадан ачуу

en: Open your personal folder
ky: Жеке папкаңызды ачуу

[ctx: Orientation]
en: Bottom
ky: Асты

[ctx: Orientation]
en: Left
ky: Солго буруу

[ctx: Orientation]
en: Right
ky: Оңго буруу

[ctx: Orientation]
en: Top
ky: Үстү

en: Panel
ky: Панель

en: Panel Display
ky: Панелден көрсөтүү

en: Panel ID list
ky: Панелдин ID тизмеси

en: Panel Notification Area
ky: Панелдин кабарландыруу жери

en: Panel Properties
ky: Панелдин касиеттери

en: Panel attached to drawer
ky: Панель, присоединённая к ящику

en: Panel autohide delay
ky: Панелдин автожашыруусунун кечигиши

en: Panel autounhide delay
ky: Панелдин автоачылуусунун кечигиши

en: Panel object ID list
ky: Список идентификаторов объектов панели

en: Panel object has quit unexpectedly
ky: Панел объекти өз ишин күтүүсүз аяктады

en: Panel object type
ky: Панель объектисинин тиби

en: Panel orientation
ky: Панель өңүтү

en: Panel size
ky: Панель өлчөмү

en: Pause per frame
ky: Кадр кечигиши

en: Pick a color
ky: Түстү тандаңыз

en: Places
ky: Орундар

en: Protect your computer from unauthorized use
ky: Уруксатсыз колдонуудан компьютериңизди коргоңуз

en: Recent Documents
ky: Соңку иш кагаздар

en: Removable Media
ky: Сменные носители

en: Replace a currently running panel
ky: Учурда жүргүзүлгөн панелди алмаштыруу

en: Restore to current _workspace
ky: Кезектеги _иш ордуна калыбына келтирүү

en: Restore to na_tive workspace
ky: Баштапкы _иш ордуна калыбына келтирүү

en: Restoring Minimized Windows
ky: Түрүлгөн терезелерди калыбына келтирүү

en: Rotate image on vertical panels
ky: Вертикалдык панелдерде сүрөттөлүштөрдү айлантуу

en: Rotate image when panel is _vertical
ky: Сүрөттөлүштү _вертикалдык панелдерде айлантуу

en: Rotate on vertical panels
ky: Тик панелдерден айландыруу

en: Rows in workspace switcher
ky: Тандагычтагы саптардын саны

en: Run Application
ky: Программаны аткаруу

en: Run Application...
ky: Программаны аткаруу...

en: Run in _terminal
ky: _Терминалдан жүргүзүү

en: Run with _file...
ky: _Файл менен кошо...

en: S_tyle:
ky: С_тили:

en: Search
ky: Табуу

en: Search for Files...
ky: Файлдарды издөө...

en: Select an animation
ky: Анимацияны тандоо

en: Select an application to view its description.
ky: Баянын көрүү үчүн иштеме тандоо.

en: Select background
ky: Фонду тандоо

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ky: Команданы терминал терезесинде аткаруу үчүн муну тандаңыз.

en: Separator
ky: Бөлгүч

en: Session management options:
ky: Сеансты башкаруу параметрлери:

en: Set System Time
ky: Системалык убакытын орнотуу

en: Set System Time...
ky: Системалык убакытын орнотуу...

en: Sh_ow windows from current workspace
ky: Кезектеги иш ордуларынан терезелерди _көрсөтүү

en: Show Desktop
ky: Иш столун көрсөтүү

en: Show Desktop Button
ky: Иш столун көрсөтүүчү кнопка

en: Show _all workspaces in:
ky: _Бардык иш орундарын көрсөтүү

en: Show _only the current workspace
ky: _Учурдагы иш орунун гана көрсөтүү

en: Show _temperature
ky: _Температураны көрсөтүү

en: Show _weather
ky: _Аба ырайын көрсөтүү

en: Show date in clock
ky: Саттан күндү көрсөтүү

en: Show date in tooltip
ky: Датаны сунуш сабында көрсөтүү

en: Show hide _buttons
ky: Жашыруу _кнопкаларын көрсөтүү

en: Show list of known _applications
ky: Белгилүү _тиркемелердин тизмесин көрсөтүү

en: Show seco_nds
ky: Се_кунданы көрсөтүү

en: Show session management options
ky: Сеансты башкаруунун параметрлерин көрсөтүү

en: Show temperature in clock
ky: Сааттан температураны көрсөтүү

en: Show the _date
ky: _Датаны көрсөтүү

en: Show time with seconds
ky: Секунданы көрсөтүү

en: Show weather in clock
ky: Сааттан аба ырайын көрсөтүү

en: Show week numbers in calendar
ky: Жума номерлерин жылнаамадан көрсөтүү

en: Show windows from a_ll workspaces
ky: _Бардык иш ордуларынан терезелерди _көрсөтүү

en: Show windows from all workspaces
ky: Бардык иш орундарынан терезелерди көрсөтүү

en: Show workspace _names in switcher
ky: Тандагычта иш орундарынын _аттарын көрсөтүү

en: Shut Down...
ky: Өчүрүү...

en: Shut down the computer
ky: Компьютерди өчүрүү

[ctx: Size]
en: Large
ky: Чоң

[ctx: Size]
en: Medium
ky: Орточо

[ctx: Size]
en: Small
ky: Кичинекей

en: Solid c_olor
ky: Туташ _түс

en: Some of these properties are locked down
ky: Бул касиеттерди кээ бири кулпуланган

en: South
ky: Түштүк

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ky: Панелдин фонунун түсүн #RGB форматында аныктайт.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ky: Фондук сүрөттөлүш катары колдонулуучу файлдын атын көрсөтөт. Эгерде, анда альфа-канал болсо, анда иш столунун сүрөттөлүшүнүн тунук жерлеринде аны менен композицияланат.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ky: Чычкан көрсөткүчүнүн панель областына келгенден кийин, панелдин автоматтык түрдө кайра көргөзүлүшүнө чейинки күтүү убактысын миллисекунд менен аныктайт. Бул auto_hide ачкычы орнотулган учурда гана мааниге ээ.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ky: Чычкан көрсөткүчү панель областын таштагандан кийин, панелдин автоматтык түрдө жашырылышына чейинки күтүү убактысын миллисекунд менен аныктайт. Бул auto_hide ачкычы орнотулган учурда гана мааниге ээ.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ky: Панель автоматтык түрдө экрандын сыртына жашырылган учурда, көрүнө калган пикселдердин саны. Бул auto_hide ачкычы орнотулган учурда гана мааниге ээ.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
ky: Фондук түстүн тунуксуздук даражасын аныктайт. Эгер түстүн тунуктук мааниси аныкталган болсо (анын мааниси 65535тен кем), анда түс иш столунун фондук сүрөттөлүшү менен "бириктирилет".

en: Specify an applet IID to load
ky: Жүктөө үчүн апплет идентификаторун (IID) көрсөтөт

en: Specify file containing saved configuration
ky: Сакталган ырастоолору бар файлды көрсөтүү

en: Specify session management ID
ky: Сеансты башкаруунун ID'син көрсөтүү

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ky: Апплеттин баштапкы багытын көрсөтөт (top, bottom, left же right)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ky: Апплеттин баштапкы өлчөмүн көрсөтөт (xx-small, medium, large ж.б.)

en: Speed unit
ky: Ылдамдык бирдиги

en: St_retch
ky: _Чоюу

en: Starting %s
ky: %s жүргүзүлүүдө

en: Stretch image to panel
ky: Сүрөттөлүштү панель боюнча созуу

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
ky: Чыгуу: %s / Батуу: %s

en: Switcher
ky: Которгуч

en: System
ky: Система

en: Temperature unit
ky: Температура бирдиги

en: Test applet utility
ky: Тесттик апплет утилити

en: The Clock displays the current time and date
ky: Саат кезектеги убакыт жана датаны көрсөтөт

en: The MATE Panel
ky: MATE панели

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
ky: Бардык терезелерди баскычтардын көптүгү катары чагылдырат жана алардын ортосундагы алмашууларды ишке ашырат.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
ky: Бардык терезелер тизмесин меню түрүндө чагылдырып, алардын ортосунда алмашууларды ишке ашырат.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ky: Иш орун тандагыч иш орундарынын кичирейтилген версияларын чагылдыруу менен алардын терзелерин башкарууга жол берет.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
ky: Тип действия, реализуемого кнопкой.  Допустимые значения: "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot".  Этот параметр имеет смысл только если object_type содержит "action-applet".

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ky: Ырасталган команда иштебейт, бул менен алмаштырылды: %s

en: The fish's animation pixmap
ky: Балыктын анимацияланган сүрөтү

en: The fish's name
ky: Балыктын аты

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ky: Панелдин бийиктиги (же жазылыгы, эгер ал вертикалдык болсо). Панель өзүнүн эң кичине мүмкүн болгон өлчөмүн, ариптин өлчөмүнө жана ага жайгаштырылган индикаторлордун өлчөмүнө жараша, чагылдыруу убактысында аныктайт. Эң чоң мааниси экрандын бийиктигинин (же жазылыгынын, вертикалдык учурда) төрттөн бири менен чектелген.

en: The icon of the command to be run.
ky: Иштетилүүчү команданын сүрөтбелгиси

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
ky: Идентификатор панели, присоединенной к данному ящику.  Эта параметр имеет смысл только если тип объекта (object_type) содержит "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ky: Идентификатор панели верхнего уровня, которая содержит данный объект.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ky: Расположение файла .desktop, описывающего кнопку запуска.  Этот параметр имеет смысл, только если тип объекта (object_type) содержит "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
ky: Расположение файла изображения, используемого как значок для кнопки объекта.  Этот ключ имеет смысл, если тип объекта (ключ object_type) содержит "drawer-object" и ключ use_custom_icon установлен.

en: The location of the launcher is not set.
ky: Жүргүзгүчтүн жайгашкан жери орнотулган жок.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ky: Панелдин X огу боюнча жайгашуусу. Бул маани кеңейтилбеген режимде гана иштейт. Кеңейтилген режимде бул маани эске алынбайт жана багыт ачкычынын маанисине жараша, панель экрандын четинде жайгаштырылат.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ky: Панелдин Y огу боюнча жайгашуусу. Бул маани кеңейтилбеген режимде гана иштейт. Кеңейтилген режимде бул маани эске алынбайт жана багыт ачкычынын маанисине жараша, панель экрандын четинде жайгаштырылат.

en: The name of the directory is not set.
ky: Каталогдун аты орнотулган жок.

en: The name of the launcher is not set.
ky: Жүргүзгүчтүн аты орнотулган жок.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ky: Панелдин жайгашуу багыты (ориентациясы). Мүмкүн болгон маанилери: "top", "bottom", "left", "right". Кеңейтилен режимде бул маани панелди экрандын кайсы четине жайгаштырууну аныктайт. Кеңейтилбеген режимде "top" менен "bottom" ортосунда айырманын мааниси аз - эки маани тең анын горизонталдык экендигин аныктайт, бирок панелдеги объектердин жүрүш-турушунун кээ бир аспектилерине таасир этет. Мисалы, "top" мааниси учурунда суурулма менюлар төмөн багытталса, ал эми "bottom" учурунда жогору багытталат.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ky: "%s" апплетин жүктөөдө проблема байкалды.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
ky: Путь, из которого содержимое меню будет сконструировано. Этот ключ имеет смысл, только если ключ use_menu_path установлен и ключ object_type имеет значение "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ky: Позиция объекта на панели.  Позиция определяется количеством пикселей от левого (или верхнего для вертикальных панелей) края панели.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ky: Анимация жүргүзүүнүн ылдамдыгы. Мүмкүн болгон маанилери: "slow" (жай), "medium" (орточо), жана "fast" (ылдам).  Бул ачкыч enable_animations ачкычы орнотулган учурда гана мааниге ээ.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
ky: Текст, используемый в качестве подсказки для данного ящика. Этот параметр имеет смысл, только если ключ object_type имеет значение  "drawer-object" или "menu-object".

en: The type of this panel object.
ky: Панель объектинин түрү.

en: The unit to use when showing temperatures.
ky: Температуралар үчүн колдонулуучу ченөө бирдиги.

en: The unit to use when showing wind speed.
ky: Шамал ылдамдыгы үчүн колдонулуучу ченөө бирдиги.

en: The water needs changing
ky: Сууну алмаштыруу керек

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
ky: Бул баскыч бардык терезелерди жашыруу менен иш столун тазалоого мүмкүндүк берет

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ky: Адамдын окуусуна ыңгайлуу панель аты. Негизги кызматы -- панель терезесинин башсабын чагылдыруу жана панелдер ортосундагы өтүүдө пайдалуу.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ky: Бул ачкыч, тандагыч канча сапты (горизонталдык жайгашууда) же канча мамычаны (вертикалдык жайгашууда) чагылдыруусун аныктайт. display_all_workspaces ачкычы орнотулган убакта гана мааниси бар.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ky: Бул ачкыч балыкты черткен учурда аткарылуучу команданы аныктайт.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ky: Бул ачкыч сүрөттөлүштөр каталогуна (pixmap) салыштырмалуу, балык анимация апплетин чагылдырууда колдонулуучу сүрөттөлүш файлын аныктайт.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ky: Бул ачкыч саат апплети колдонуучу форматты аныктайт. Мүмкүн болгон маанилер төмөнкүлөр: "12 саатык (12-hour)", "24 саатык (24-hour)", "интернет убакыты (internet)", "UNIX убакыты (unix)" жана "башка (custom)". Эгер бул ачкыч "internet" маанисине орнотулса, саат Интернет убактысын чагылдырат. Бул системада күн 1000 "битке (.beats)" бөлүнөт. Системада саат алкактары жок, ошондуктан бүт дүйнөдө убакыт бирдей. Эгерде "unix" мааниси орнотулса, саат эпоханын ("Epoch" башталышынан тартып, б.а. 1.01.1970, секунд менен ченелет. Эгер бул ачкычтын мааниси "custom" болсо, анда убакыт "custom_format" ачкычы аныктаган мааниси боюнча чагылдырылат .

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
ky: Бул ачкыч балык анимациясын чагылдыруудагы кадрлар санын аныктайт.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ky: Бул ачкыч ар-бир кадрдын канча секунд чагылдырыларын аныктайт.

en: Time & Date
ky: Дата жана убакыт

en: Time _Settings
ky: Убакыт _ырастоолору

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ky: Всплывающая подсказка для ящика или меню

en: Toplevel panel containing object
ky: Панель верхнего уровня, содержащая объект

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
ky: Иштетүү диалогуна алынып келип ташталган URI тизмесинин форматы (%d) же узундугу (%d) туура эмес

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ky: "%s" командасын аткарууга болбоду
    
    Кеңири маалымат: %s

en: Unable to locate the command to execute
ky: Иштетүү үчүн команда табылбады

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ky: %2$s%3$s панелди иштетүү баскычы үчүн "%1$s" ачылбады

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ky: '%s' файлын окууга болбоду
    
    Кеңири маалымат: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ky: Командадан чыккан маалыматты окууга болбоду
    
    Кеңири маалымат: %s

en: Unknown
ky: Белгисиз

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ky: desktop файлынын версиясы белгисиз «%s»

en: Unrecognized launch option: %d
ky: Белгисиз жүргүзүү параметри: %d

en: Use custom icon for object's button
ky: Использовать другой значок для кнопки объекта

en: Use custom path for menu contents
ky: Менюнун мазмунуна башка жолду колдонуу

en: Visible pixels when hidden
ky: Панель жашырылган абалында көрсөтүлүүчү пикселдер саны.

en: Wanda Factory
ky: Ванда фабрикасы

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ky: ЭСКЕРТҮҮ: Бул команда чынында пайдалуу иш жасашы керек.
    Ал эч пайдасы жок апплет болгондуктан, сиз аны каалабашыңыз мүмкүн.
    Биз "%s аттуу балыкты" колдонуудан баш тартууңузду сунуштайбыз,
    себеби ал бул апплетти "практикалык" же пайдалуу кылат.

en: Weather
ky: Аба ырайы

en: West
ky: Батыш

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ky: Үкөктү жоготууда, бул үкөк жана анын
    бардык параметрлери жоготулат.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ky: Бул панелди жоготкон учурда, бул панель жана анын
     бардык параметрлери жоголот.

en: When to group windows
ky: Терезелерди топторго бөлүүдө

en: Will run command: '%s'
ky: Жүргүзүлүүчү командасы: «%s»

en: Window Grouping
ky: Терезелерди топтоо

en: Window List
ky: Терезе тизмеси

en: Window List Content
ky: Терезе тизмесинин мазмуну

en: Window List Preferences
ky: Терезе тизмесинин ырастоолору

en: Window Selector
ky: Терезе тандагычы

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ky: Бир нече экранды колдонууну ырастаган учурда, панелди индивидуалдык экранга жайгаштырса болот. Бул ачкыч панель жайгашкан учурдагы экранды аныктайт.

en: Workspace Names
ky: Иш орундарынын аттары

en: Workspace Switcher
ky: Иштөө жерлердин өткөргүчү

en: Workspace Switcher Preferences
ky: Иш орунун тандагычын ырастоо

en: Workspace na_mes:
ky: Иш орундарынын _аттары:

en: Workspaces
ky: Иш столдору

en: X co-ordinate of panel
ky: Панелдин X-координатасы

en: X screen where the panel is displayed
ky: Панель чагылдырылуучу Х системасындагы экран

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ky: Панель чагылдыруу үчүн Xinerama монитору

en: Y co-ordinate of panel
ky: панелдин Y-координатасы

en: You must always have at least one panel.
ky: Сизде жок дегенде бир панель дайыма бар болуш керек.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ky: Терезе менеджери иш столун тазалоо функционалдуулугун колдобойт, же болбосо терезе менеджери такыр иштетилген эмес.

en: [FILE...]
ky: [ФАЙЛ…]

en: _12 hour format
ky: _12-сааттык формат

en: _24 hour format
ky: _24-сааттык формат

en: _About
ky: Программа _жөнүндө

en: _Activate Screensaver
ky: Экран _сактагычын активдештирүү

en: _Add
ky: _Кошуу

en: _Add to Drawer...
ky: Суурмага _кошуу...

en: _Always group windows
ky: Терезелерди д_айыма топтоо

en: _Applet:
ky: _Апплети:

en: _Autohide
ky: _Автожашыруу

en: _Back
ky: _Артка

en: _Browse...
ky: _Сереп...

en: _Cancel
ky: _Жокко чыгаруу

en: _Close
ky: _Жабуу

en: _Delete
ky: Ө_чүрүү

en: _Delete This Panel
ky: Бул панелди ө_чүрүү

en: _Don't Reload
ky: Кайтадан жүктө_бөө

en: _Edit
ky: _Оңдоо

en: _Edit Menus
ky: Менюларды _оңдоо

en: _Entire menu
ky: _Бүтүн меню

en: _File:
ky: _Файлы:

en: _Force quit
ky: Чыгууга _мажбурлоо

en: _Help
ky: _Жардам

en: _Icon:
ky: _Белгиси:

en: _Launch
ky: _Жүргүзүү

en: _Location Name:
ky: _Жердин аты:

en: _Location:
ky: _Дареги:

en: _Lock Screen
ky: Экранды _бекитүү

en: _Move
ky: _Ташуу

en: _Name of fish:
ky: Балыктын _аты:

en: _Name:
ky: _Аты:

en: _Never group windows
ky: Терезелерди э_ч качан топтобоо

en: _New Panel
ky: Ж_аңы панель

en: _None (use system theme)
ky: _Жок (жалпы системалык теманы колдонуу)

en: _Open
ky: _Ачуу

en: _Orientation:
ky: _Турган жери:

en: _Pause per frame:
ky: Кадр _кечигиши:

en: _Preferences
ky: _Ырастоолор

en: _Pressure unit:
ky: _Басыш бирдиги:

en: _Properties
ky: _Касиеттери

en: _Reload
ky: _Кайтадан жүктөө

en: _Remove
ky: Ө_чүрүү

en: _Remove From Panel
ky: Панелден ө_чүрүү

en: _Revert
ky: _Кайтаруу

en: _Rotate on vertical panels
ky: Тик панелдерден _айландыруу

en: _Run
ky: _Жүргүзүү

en: _Scale
ky: Мас_штабдоо

en: _Set System Time
ky: Системалык убакытын _орнотуу

en: _Size:
ky: Ө_лчөмү:

en: _Speak again
ky: _Дагы угуу

en: _System Monitor
ky: _Системалык монитор

en: _Temperature unit:
ky: _Температура бирдиги:

en: _Tile
ky: О_бой катары жайгаштыруу

en: _Time:
ky: _Убакыт:

en: _Timezone:
ky: _Саат алкагы:

en: _Total frames in animation:
ky: Анимациянын _жалпы кадр саны:

en: _Type:
ky: _Түрү:

en: _Visibility unit:
ky: _Көрүнүү бирдиги:

en: _Wind speed unit:
ky: _Шамал ылдамдыгынын бирдиги:

en: columns
ky: тилке

en: file
ky: файл

en: frames
ky: кадр

en: pixels
ky: пиксель

en: rows
ky: сап

en: seconds
ky: секунда
