mate-terminal 1.25.0 - en to ky translation catalogue (261 entries)

en: <b>Command</b>
ky: <b>Команда</b>

en: <b>Palette</b>
ky: <b>Палитра</b>

en: <b>Title</b>
ky: <b>Аталыш</b>

en: <small><i>None</i></small>
ky: <small><i>жок</i></small>

en: A_vailable encodings:
ky: _Жеткиликтүү кодировкалары:

en: Add or Remove Terminal Encodings
ky: Терминал кодировкаларын кошуу же өчүрүү

en: Arabic
ky: Араб

en: Armenian
ky: Армян

en: Automatic
ky: Автоматтык

en: Background
ky: Фон

en: Background image
ky: Фон сүрөтү

en: Background type
ky: Фон түрү

en: Baltic
ky: Балтика

en: Block
ky: Блок

en: C_all To…
ky: _Чалуу…

en: C_lose Tab
ky: Салманы жа_буу

en: C_lose Terminal
ky: Терминалды _жабуу

en: C_lose Window
ky: Терезени _жабуу

en: C_reate
ky: Ж_аратуу

en: Celtic
ky: Кельт

en: Central European
ky: Борбор Европа

en: Change _Profile
ky: _Профилди өзгөртүү

en: Chinese Simplified
ky: Кытай жөнөкөйлөнгөн

en: Chinese Traditional
ky: Кытай салттуу

en: Choose A Terminal Font
ky: Терминал шрифтин тандоо

en: Choose Terminal Background Color
ky: Терминал фонунун түсүн тандоо

en: Choose base profile
ky: Негизги профилди тандаңыз

en: Close Tab
ky: Салманы жабуу

en: Close Window
ky: Терезени жабуу

en: Close tab
ky: Салманы жабуу

en: Close this terminal?
ky: Бул терминалды жабасызбы?

en: Close this window?
ky: Бул терезени жабасызбы?

en: Color p_alette:
ky: _Палитра:

en: Colors
ky: Түстөр

en: Compatibility
ky: Батышкычтык

en: Contents
ky: Мазмуну

en: Contributors:
ky: Жардамчылар:

en: Copy
ky: Көчүрүү

en: Could not open the address “%s”
ky: «%s» дарегин ачуу оңунан чыккан жок

en: Could not save contents
ky: Мазмунду сактоо оңунан чыккан жок

en: Croatian
ky: Хорват

en: Current Locale
ky: Кезектеги локаль

en: Cursor _shape:
ky: Курсор _калыбы:

en: Custom
ky: Башка

en: Custom co_mmand:
ky: Башка ко_манда:

en: Cyrillic
ky: Кириллица

en: Cyrillic/Russian
ky: Кириллица/орус

en: Cyrillic/Ukrainian
ky: Кириллица/украин

en: DIRNAME
ky: КАТАЛОГ

en: Delete Profile
ky: Профилди өчүрүү

en: Delete profile “%s”?
ky: «%s» профилин өчүрөсүзбү?

en: Detach Tab
ky: Салманы ажыратуу

en: Disable connection to session manager
ky: Сеанс менеджерине туташтырбоо

en: Disabled
ky: Өчүрүлгөн

en: E_ncodings shown in menu:
ky: Менюда көрсөтүлүүчү _кодировкалары:

en: Edit
ky: Оңдоо

en: Editing Profile “%s”
ky: «%s» профилин оңдоо

en: Error parsing command: %s
ky: Команада синтаксисиндеги ката: %s

en: Exit the terminal
ky: Терминалдан чыгуу

en: FILE
ky: ФАЙЛ

en: File
ky: Файл

en: Filename of a background image.
ky: Фон сүрөтүнүн файл аты.

en: Find
ky: Табуу

en: Find Ne_xt
ky: _Кийинкисин табуу

en: Find Next
ky: Кийинкисин табуу

en: Find Pre_vious
ky: _Мурункусун табуу

en: Find Previous
ky: Мурункусун табуу

en: Font
ky: Арип

en: Full Screen
ky: Толук экран

en: Full-screen the window
ky: Бүтүн экранга жаюу

en: GEOMETRY
ky: ГЕОМЕТРИЯ

en: General
ky: Жалпы

en: Georgian
ky: Грузин

en: Go to _Line...
ky: _Сапка өтүү...

en: Greek
ky: Грек

en: Gujarati
ky: Гуджарати

en: Gurmukhi
ky: Гурмухи

en: Hebrew
ky: Еврей

en: Hebrew Visual
ky: Еврей көрсөтүлүүчү

en: Help
ky: Жардам

en: Hide and Show menubar
ky: Меню сабын көрсөтүү же жашыруу

en: Hindi
ky: Хинди

en: Hold the terminal open
ky: Терминалды ачык кармоо

en: I-Beam
ky: I-сыяктуу

en: Icelandic
ky: Исланд

en: Icon for terminal window
ky: Терминал терезесинин белгиси

en: Image _file:
ky: Сүрөт _файлы:

en: Images
ky: Сүрөттөр

en: Initial _title:
ky: Баштапкы _аталышы:

en: Japanese
ky: Жапон

en: Keep initial title
ky: Башталгыч аталышын калтыруу

en: Keyboard Shortcuts
ky: Клавишалык комбинациялар

en: Keyboard shortcut to close a tab
ky: Салманы жабуу клавишалык комбинациялары

en: Keyboard shortcut to close a window
ky: Терезени жабуу клавишалык комбинациялары

en: Keyboard shortcut to copy text
ky: Текстти көчүрүү клавишалык комбинациялары

en: Keyboard shortcut to create a new profile
ky: Жаңы профилди жаратуу клавишалык комбинациялары

en: Korean
ky: Корей

en: L_eave Full Screen
ky: Толук экрандан _чыгуу

en: List of available encodings
ky: Жеткиликтүү кодировкалардын тизмеси

en: List of profiles
ky: Профилдер тизмеси

en: Load a terminal configuration file
ky: Терминал конфигурациясын файлдан жүктөө

en: MATE Terminal
ky: MATE терминалы

en: MATE Terminal Emulator
ky: MATE терминал эмулятору

en: Match _entire word only
ky: Дал келүүчү _бүтүн сөз гана

en: Maximize the window
ky: Терезени бүтүн экранга жаюу

en: Move Tab _Left
ky: Салманы _солго ташуу

en: Move Tab _Right
ky: Салманы _оңго ташуу

en: Move Tab to the Left
ky: Салманы солго ташуу

en: Move Tab to the Right
ky: Салманы оңго ташуу

en: New Profile
ky: Жаңы профиль

en: New Tab
ky: Жаңы салма

en: New Window
ky: Жаңы терезе

en: New _Profile…
ky: Жаңы _профиль…

en: Nordic
ky: Скандинав

en: Normal Size
ky: Кадимкидей өлчөм

en: On the left side
ky: сол

en: On the right side
ky: оң

en: Open Ta_b
ky: _Салманы ачуу

en: Open _Terminal
ky: _Терминалды ачуу

en: PROFILE-NAME
ky: ПРОФИЛЬ-АТЫ

en: P_rofiles
ky: П_рофилдер

en: P_rofiles…
ky: П_рофилдер…

en: Paste
ky: Коюу

en: Paste _Filenames
ky: _Файл аттарын коюу

en: Persian
ky: Парсы

en: Pr_ofile Preferences
ky: Пр_офиль параметрлери

en: Profile Editor
ky: Профиль редактору

en: Profile _name:
ky: Профиль _аты:

en: Profile list
ky: Профилдер тизмеси

en: Profile to use for new terminals
ky: Жаңы терминалдарга колдонулуучу профиль

en: Profiles
ky: Профилдер

en: ROLE
ky: РОЛЬ

en: Replace initial title
ky: Башталгыч аталышын алмаштыруу

en: Reset
ky: Түшүрүү

en: Reset and C_lear
ky: Түшүрүү жана т_азалоо

en: Reset and Clear
ky: Түшүрүү жана тазалоо

en: Restart the command
ky: Команданы кайтадан жүргүзүү

en: Romanian
ky: Румын

en: Save Contents
ky: Мазмунун сактоо

en: Save as...
ky: Ат коюп сактоо...

en: Save the terminal configuration to a file
ky: Терминал конфигурациясын файлга сактоо

en: Scrolling
ky: Тегеретүү

en: Search
ky: Табуу

en: Search _backwards
ky: _Тескери издөө

en: Select All
ky: Баарын тандоо

en: Select Background Image
ky: Фон сүрөтү

en: Select _All
ky: _Баарын тандоо

en: Session management options:
ky: Сеансты башкаруу параметрлери:

en: Set Title
ky: Аталышын орнотуу

en: Set _Character Encoding
ky: _Символдор кодировкасын орнотуу

en: Set the terminal title
ky: Терминалдын аталышын орнотуу

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
ky: Терминал масштабын орнотуу (1.0 = кадимкидей өлчөм)

en: Set the window role
ky: Терезе ролун орнотуу

en: Set the working directory
ky: Иш каталогун орнотуу

en: Shortcut _Key
ky: _Клавишалык комбинациялар

en: Show MATE Terminal options
ky: MATE терминалынын параметрлерин көрсөтүү

en: Show _Menubar
ky: _Менюну көрсөтүү

en: Show session management options
ky: Сеансты башкаруунун параметрлерин көрсөтүү

en: Show terminal options
ky: Терминалдын параметрлерин көрсөтүү

en: South European
ky: Түштүк Европа

en: Specify file containing saved configuration
ky: Сакталган ырастоолору бар файлды көрсөтүү

en: Specify session management ID
ky: Сеансты башкаруунун ID'син көрсөтүү

en: Switch to Next Tab
ky: Кийинки салмага которуу

en: Switch to Previous Tab
ky: Мурунку салмага которуу

en: Switch to Tab 1
ky: Салма 1ге которуу

en: Switch to Tab 10
ky: Салма 10го которуу

en: Switch to Tab 11
ky: Салма 11ге которуу

en: Switch to Tab 12
ky: Салма 12ге которуу

en: Switch to Tab 2
ky: Салма 2ге которуу

en: Switch to Tab 3
ky: Салма 3кө которуу

en: Switch to Tab 4
ky: Салма 4кө которуу

en: Switch to Tab 5
ky: Салма 5ге которуу

en: Switch to Tab 6
ky: Салма 6га которуу

en: Switch to Tab 7
ky: Салма 7ге которуу

en: Switch to Tab 8
ky: Салма 8ге которуу

en: Switch to Tab 9
ky: Салма 9га которуу

en: Switch to this tab
ky: Бул салмага которулуу

en: TITLE
ky: АТАЛЫШ

en: TTY Erase
ky: Терминалды тазалоо

en: Ta_bs
ky: _Салмалар

en: Tabs
ky: Салмалар

en: Terminal
ky: Терминал

en: Thai
ky: Тай

en: The cursor appearance
ky: Курсордун көрүнүшү

en: Title and Command
ky: Аталыш жана команда

en: Title for terminal
ky: Терминалдын аталышы

en: Turkish
ky: Түрк

en: Turn off the menubar
ky: Меню сабын жашыруу

en: Turn on the menubar
ky: Меню сабын көрсөтүү

en: Underline
ky: Астын сызуу

en: Unicode
ky: Юникод

en: Unnamed
ky: Аты жок

en: Use the command line
ky: Командалык сапты колдонуу

en: User Defined
ky: Колдонуучу аныктаган

en: Vietnamese
ky: Вьетнам

en: View
ky: Көрүнүш

en: Western
ky: Батыш

en: What to do with dynamic title
ky: Динамикалык аталыш менен эмне кылуу керек

en: ZOOM
ky: МАСШТАБ

en: Zoom In
ky: Чоңойтуу

en: Zoom Out
ky: Кичирейтүү

en: Zoom _In
ky: _Чоңойтуу

en: Zoom _Out
ky: _Кичирейтүү

en: _About
ky: Программа _жөнүндө

en: _Action
ky: _Аракети

en: _Add or Remove…
ky: _Кошуу же өчүрүү…

en: _Allow bold text
ky: Жарты кара текстке _уруксат берүү

en: _Background color:
ky: _Фон түсү:

en: _Background image
ky: _Фон сүрөтү

en: _Cancel
ky: _Жокко чыгаруу

en: _Close
ky: _Жабуу

en: _Close Window
ky: Терезени _жабуу

en: _Contents
ky: _Мазмундар

en: _Copy
ky: _Көчүрүү

en: _Copy Call Address
ky: Чакыруу дарегин _көчүрүү

en: _Copy E-mail Address
ky: E-mail дарегин _көчүрүү

en: _Copy Link Address
ky: Дарек шилтемесин _көчүрүү

en: _Delete
ky: Ө_чүрүү

en: _Description
ky: _Баяндамасы

en: _Detach tab
ky: Салманы _ажыратуу

en: _Edit
ky: _Оңдоо

en: _Encoding
ky: _Кодировка

en: _File
ky: _Файл

en: _Find...
ky: _Табуу...

en: _Font:
ky: _Ариби:

en: _Full Screen
ky: _Бүтүн экранга жаюу

en: _Help
ky: _Жардам

en: _Incremental Search...
ky: _Ырааттуу издөө...

en: _Input Methods
ky: К_иргизүү методдору

en: _Keyboard Shortcuts…
ky: _Клавишалык комбинациялар…

en: _Match case
ky: _Дал келүүчү регистри

en: _New
ky: _Жаңы

en: _Next Tab
ky: _Кийинки салма

en: _Normal Size
ky: Кади_мкидей өлчөм

en: _Open Link
ky: Шилтемени _ачуу

en: _Password:
ky: _Сырсөзү:

en: _Paste
ky: К_оюу

en: _Previous Tab
ky: _Мурунку салма

en: _Profile Preferences
ky: _Профиль параметрлери

en: _Profile name:
ky: _Профиль аты:

en: _Profile used when launching a new terminal:
ky: Жаңы терминалды жүргүзгөндө колдонулуучу _профили:

en: _Relaunch
ky: _Кайтадан жүргүзүү

en: _Reset
ky: _Түшүрүү

en: _Save Contents
ky: Мазмунун с_актоо

en: _Scrollbar is:
ky: _Тегеретүү тилкеси:

en: _Search
ky: _Издөө

en: _Search for:
ky: _Издөө:

en: _Send Mail To…
ky: E-mail _жөнөтүү…

en: _Set Title…
ky: Аталышын _орнотуу…

en: _Shortcut keys:
ky: Клавишалык _комбинациялар:

en: _Solid color
ky: _Туташ түс

en: _Terminal
ky: _Терминал

en: _Text color:
ky: _Текст түсү:

en: _Title:
ky: _Аталышы:

en: _Transparent background
ky: _Тунук фон

en: _Underline color:
ky: _Астын сызуу түсү:

en: _Unlimited
ky: _Чексиз

en: _View
ky: _Көрүнүш

en: columns
ky: тилке

en: lines
ky: сап

en: rows
ky: сап
