marco 1.25.0 - en to mai translation catalogue (308 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
mai: कॉन्फ़िगरेशन डेटाबेसमे प्राप्त "%s" कीबाइंडिंग "%s" लेल वैध मूल्य नहि अछि

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
mai: कॉन्फ़िगरेशन डाटाबेसमे प्राप्त "%s" माउस बटन मॉडीफ़ायर वैध मूल्य नहि अछि

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
mai: "%s" फ़ोकस गुण लेल वैध मूल्य नहि अछि

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
mai: "%s" नवीन आकार गुण लेल वैध मूल्य नहि अछि

en: "%s" is not a valid value for state attribute
mai: "%s" स्थिति गुण लेल वैध मूल्य नहि अछि

en: %g milliseconds to draw one window frame
mai: %g मिलीसेकण्ड एकटा विंडो फ्रेम ड्रॉ करबमे

en: %s (on %s)
mai: %s (%s पर)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
mai: (कार्यान्वित नहि) सँ चलन अनुप्रयोग क' अनुसार चलैत अछि विंडोज़ सँ नहि

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
mai: <%s>ज्यामिती "%s" परिभाषित नहि अछि.

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
mai: <%s> केँ अथवा तँ ज्यामिती अथवा मूल जकरामे ज्यामिती हुए, केँ निर्दिष्ट करै हाएत

en: <%s> name "%s" used a second time
mai: <%s> नाम "%s" दोसर बार उपयोगमे

en: <%s> parent "%s" has not been defined
mai: <%s> मूल "%s" परिभाषित नहि अछि.

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
mai: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> एहि फ्रेम शैली लेल निर्दिष्ट कएल जएनाइ अनिवार्य अछि

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
mai: <मेटासिटी_सत्र> गुण देखलहुँ मुदा हमरा सँग पहिलेसँ सत्र आईडी अछि

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
mai: एकटा फंट विवरण स्ट्रिंग विंडो शीर्षक पट्टी क'लेल फंट क' बेरमे बताएब रहल अछि विवरण सँ आकार प्रयुक्त हएताह जँ titlebar_font_size विकल्प 0 मे सेट कएल जाएत अछि, सँगे , ई विकल्प निष्क्रिय कएल जाएत अछि जँ titlebar_uses_desktop_font विकल्पकेँ सही पर सेट कएल जाएत अछि.

en: A style called "%s" has not been defined
mai: शैली "%s" परिभाषित नहि अछि

en: Action on title bar double-click
mai: शीर्षक पट्टीमे दोहरा-क्लिक करब पर क्रिया

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
mai: अल्फा 0.0 (अदृश्य) आओर 1.0 (पूर्ण अपारदर्शी), क' बीच होनाइ चाही, जे छला %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
mai: अल्फा मूल्य "%s" ब्लेंडेड रँगमे 0.0 आओर 1.0 क' बीच नहि अछि

en: Always On Visible Workspace
mai: हरदम दृश्य कार्यस्थान पर

en: Always on _Top
mai: हरदम शीर्ष पर (_T)

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
mai: कोण 0.0 आओर  360.0, क' बीच  होनाइ चाही, जे छला %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
mai: अनुप्रयोग ने नियत कएलक एकटा bogus _NET_WM_PID %lu

en: Arrangement of buttons on the titlebar
mai: शीर्षक-पट्टीमे बटन क' बिन्यास

en: Aspect ratio "%s" is unknown
mai: आकृति अनुपात "%s" अज्ञात अछि

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
mai: गुण "%s", <%s> तत्व ई संदर्भमे अवैध अछि

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
mai: गुण "%s" दुइ बेर इएह <%s> तत्व पर दोहराएल गेल

en: Automatically raises the focused window
mai: फ़ोकस कएल विंडोकेँ स्वचालित उठाबू

en: Bar
mai: पट्टी

en: Benchmark
mai: बेंचमार्क

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
mai: ब्लेंड फ़ॉर्मेट अछि "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" जे फ़ॉर्मेट क' अनुरूप नहि हाएत

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
mai: बूलियन मूल्य हए चाही - "सही" अथवा "गलत" नहि जे "%s"

en: Border
mai: किनार

en: Border "%s" is unknown
mai: किनार "%s" अज्ञात अछि

en: Border-only window
mai: सिर्फ-किनार विंडो

en: Bug in window manager:
mai: विंडो प्रबंधकमे बग:

en: Button Layouts
mai: बटन लेऑउट

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
mai: बटन आस्पेक्ट रेशो %g यथोचित नहि अछि

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
mai: बटन फंक्शन "%s" एहि संस्करण (%d, need %d) मे मोजुद नहि अछि

en: Button layout test %d
mai: बटन लेऑउट जाँच %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
mai: दुइ draw_ops नहि भ' सकत एकटा <बटन> तत्व लेल (प्रसंग निर्दिष्ट कएल एकटा draw_ops एट्रिब्यूट आओर एकटा आओर <draw_ops> तत्व, अथवा निर्दिष्ट कएल दुइ तत्व)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
mai: दुइ draw_ops नहि भ' सकत एकटा < मेनू -चिह्न> तत्व लेल (प्रसंग निर्दिष्ट कएल एकटा draw_ops एट्रिब्यूट आओर एकटा आओर <draw_ops> तत्व, अथवा निर्दिष्ट कएल दुइ तत्व)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
mai: दुइ draw_ops नहि भ' सकत. एकटा <पीस> तत्व लेल (प्रसंग बटन कएल एकटा draw_ops एट्रिब्यूट आओर एकटा आओर <draw_ops> तत्व, अथवा बटन कएल दुइ तत्व )

en: Cancel
mai: रद करू

en: Close Window
mai: विंडो बन्न करू

en: Close window
mai: विंडो बन्न करू

en: Commands to run in response to keybindings
mai: कीबाइंडिंग क' प्रत्युत्तर मे चलाओल जाय बला कमांड

en: Compositing Manager
mai: कंपोजिटिंग प्रबंधक

en: Constant "%s" has already been defined
mai: स्थिरांक "%s" पहिलेसँ पारिभाषित अछि

en: Control how new windows get focus
mai: नियंत्रित करू जे कहिना नवीन विंडो फोकस पाबैत अछि

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशनमे एहि पाठ: "%s" क' आरंभमे अज्ञात आपरेटर अछि

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशनमे अक्षर '%s' अछि जे स्वीकार्य नहि अछि

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशनमे फ्लोटिंग प्वाइंट नम्बर '%s' अछि जकर व्याख्या नहि कएल जाय सकल

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशनमे पूर्णांक '%s' अछि जकर व्याख्या नहि कएल जाय सकल

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
mai: प्रतीत हाएत अछि जे कोआर्डिनेट एक्सप्रेशनमे कोनो आपरेटर अथवा आपरेंड नहि अछि

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशन एकटा आपरेटर सँ अंत भ' रहल अछि एकटा आपरेंड क' बदलामे

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशनमे बन्न लघुकोष्ठक अछि जकरामे कोनो खुलल कोष्ठक नहि अछि

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशनमे खुलल लघुकोष्ठक अछि जकरामे कोनो बन्न कोष्ठक नहि अछि

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशनमे एकटा आपरेंड अछि जखनकि आपरेटर वांछित अछि

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशनमे अज्ञात चर अथवा अचर "%s" अछि

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशनमे एकटा आपरेटर "%s" अछि जखनकि आपरेंड वांछित अछि

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशनमे आपरेटर "%c" क' बाद आपरेटर "%c" अछि बीचमे कोनो आपरेण्ड नहि अछि

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशन विश्लेषक एकर बफरकेँ ओवरफ्लो कए गेल अछि.

en: Coordinate expression results in division by zero
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशन परिणाम शून्य सँ भाजक क' रूपेँ भेटल

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशन, फ्लोटिंग पाइंट नम्बर पर माड आपरेटर क' उपयोगक कोशिशमे

en: Coordinate expression was empty or not understood
mai: कोआर्डिनेट एक्सप्रेशन अथवा खाली अछि अथवा समझल नहि जाय सकल

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
mai: स्क्रीन %d प्रदर्शक "%s" पर विंडो प्रबंधक चयन प्राप्त नहि कए सकल

en: Could not create directory '%s': %s
mai: डायरेक्ट्री '%s' बनाए नहि सकल: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
mai: प्रसंग नहि खोजि सकल! सुनिश्चित करू जे %s मोजुद अछि आओर एहिमे सामान्य प्रसंग अछि.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
mai: सत्र फ़ाइल '%s' लिखब लेल नहि खोलि सकल: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
mai: "%s" क' फ्लोटिंग पाइंट सँख्याक तरहेँ व्याख्या नहि कए सकल

en: Could not parse "%s" as an integer
mai: "%s" केँ पूर्णांक क' तरहेँ व्याख्या नहि कए सकल

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
mai: अल्फा मूल्य "%s" क' ब्लेंडेड रँगमे व्याख्या नहि कए सकल

en: Could not parse color "%s"
mai: "%s" रँगक व्याख्या नहि कए सकल

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
mai: शेड फैक्टर "%s" क' आभायुक्त रँगमे व्याख्या नहि कए सकल

en: Could not release screen %d on display "%s"
mai: स्क्रीन %d जे प्रदर्शक "%s" पर अछि केँ मुक्त नहि कए सकल

en: Current theme
mai: वर्तमान प्रसंग

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
mai: आटो रेस विकल्प लेल मिलीसेकण्ड्समे देरी

en: Desktop
mai: डेस्कटाप

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
mai: निर्धारित करू जे Marco एकटा कंपोजिटिंग प्रबंधक अछि.

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
mai: निर्धारित करैत अछि जे की अनुप्रयोग अथवा तंत्र सुनब योग्य बीप पैदा कए सकैत अछि साइत दृष्टिगोच़र घँटी क' सँग उपयोग कएल जाय कए शांतिमय बीप स्वीकारू.

en: Dialog Box
mai: संवाद बक्सा

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
mai: तत्व <%s> लेल एरो "%s" समझ नहि पाया

en: Did not understand color component "%s" in color specification
mai: रंग अवयव "%s" रँग लक्षणमे समझ नहि सकल

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
mai: तत्व <%s> लेल भराव प्रकार "%s" समझ नहि पाया

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
mai: तत्व <%s> लेल छाया "%s" समझि नहि सकल

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
mai: तत्व <%s> लेल स्थिति "%s" समझि नहि सकल

en: Did not understand state "%s" in color specification
mai: स्थिति "%s" रँग लक्षणमे समझ नहि सकल

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
mai: पुछल्ला अक्षर "%s" केँ स्ट्रिँग "%s" मे समझ नहि सकल

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
mai: ग्रेडिएंट प्रकार लेल मान "%s" समझ नहि पाया

en: Disable connection to session manager
mai: सत्र प्रबंधकसँ संपर्क रद करू

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
mai: मिसफीचर्स असमर्थ करू जे पुरान अथवा टूटल अनुप्रयोग द्वारा वांछित होत अछि

en: Distance "%s" is unknown
mai: दूरी "%s" अज्ञात अछि

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
mai: %d frames केँ %g क्लाइंट पक्ष सेकेंडमे घीँचलक (%g milliseconds per frame) आओर %g X सर्वर संसाधनकेँ समाहित करैत सेकेंड देबार घड़ी (%g विविध प्रति फ्रेम)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
mai: तत्व <%s>,  <%s>सँ नीच्चाँ स्वीकार्य नहि अछि

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
mai: तत्व <%s>, एकटा <%s> तत्व क' अंदर स्वीकार नहि अछि

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
mai: तत्व <%s> <स्थिरांक> तत्व क' भीतर स्वीकार्य नहि अछि

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
mai: तत्व <%s>, distance/border/aspect_ratio  तत्व क' भीतर स्वीकार्य नहि अछि

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
mai: तत्व <%s>, ड्रा ऑपरेशन तत्व क' भीतर स्वीकार्य नहि अछि

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
mai: तत्व <%s>, एकटा name/author/date/description  तत्व क' भीतर स्वीकार्य नहि अछि

en: Enable Visual Bell
mai: दृष्टिगोच़र घंटी सक्षम करू

en: Error closing session file '%s': %s
mai: सत्र फ़ाइल बन्न करबमे त्रुटि '%s': %s

en: Error loading theme: %s
mai: प्रसंग लोड करबमे त्रुटि: %s

en: Error writing session file '%s': %s
mai: स्त्र फ़ाइल लिखबमे त्रुटि '%s': %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
mai: लॉग फ़ाइल %s:  fdopen() मे विफल %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
mai: %s थीम क' लेल वैध फाइल पाबैमे विफल

en: Failed to get hostname: %s
mai: होस्टनाम पाबैमे विफल: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
mai: प्रसंग "%s" लोड करबमे विफल: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
mai: X विंडो तंत्र प्रदर्शक '%s' खोलबमे विफल

en: Failed to open debug log: %s
mai: डिबग लॉग: %s खोलबमे विफल

en: Failed to parse saved session file: %s
mai: सहेजल गेल सत्र फ़ाइल: %s क' व्याख्या करबमे विफल

en: Failed to restart: %s
mai: पुनः प्रारंभ करबमे विफल: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
mai: प्रसंग डिरेक्ट्री स्कैन करबमे विफल: %s

en: Fake menu item %d
mai: नकली मेनू वस्तु %d

en: Frame geometry does not specify size of buttons
mai: फ्रेम ज्यामिती बटनसभ क' आकारकेँ उल्लेखित नहि करत

en: Frame style already has a button for function %s state %s
mai: फंक्शन %s स्थिति %s लेल फ्रेम शैलीमे पहिले एकटा बटन अछि

en: Frame style already has a piece at position %s
mai: स्थिति %s पर फ्रेम शैली क' सँग पहिले एकटा पीस अछि

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
mai: जीटीके रँग लक्षण स्थिति क' बाद बन्न कोष्ठकमे हए चाही. जहिना-  gtk:fg[NORMAL] एतय NORMAL स्थिति अछि  "%s" क' व्याख्या नहि कए सकल

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
mai: जीटीके रँग लक्षण कोष्ठकमे स्थिति (स्टेट) हए चाही जहिना-  gtk:fg[NORMAL] एतय NORMAL स्थिति अछि  "%s" क' व्याख्या नहि कए सकल

en: Gradients should have at least two colors
mai: अनुपातमे कम सँ कम दुइ रँग हए चाही

en: Hyper
mai: हाइपर

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
mai: जँ सही पर सेट कएल जाएत अछि, आओर फोकस मोड अथवा तँ "स्लोपी" अथवा "माउस" हुए तब फोकस कएल विंडो तब auto_raise_delay कुँजी सँ निर्दिष्ट विलंब सँ फोकस कएल विंडो उठाओल जएताह. ई विंडो पर क्लिक कएल जाय सँ संबंधित नहि अछि नहि तँ घीँचू आ छोड़ू पर दाखिल भ' कए.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
mai: जँ सही अछि शीर्षक पट्टी फ़ॉन्ट विकल्प क' अनदेखा करू आओर विंडो शीर्षक लेल मानक अनुप्रयोग फ़ॉन्ट क' प्रयोग करू

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
mai: जँ सही अछि मेटासिटि प्रयोक्ताकेँ कम फीडबेक आओर सीधा हस्तक्षेप क' कम सेंस देताह, वायरफ्रेम, एनीमेशन अनदेखा करैत , अथवा आन साधन. ई महत्वपूर्ण कमी अछि कइ प्रयोक्ता क' प्रयोगमे, मुदा कइ पुरातन अनुप्रयोग आ टर्मिनल सर्वर क' अनुमति देत अछि जे ओ कखन ऑन छल रूप सँ अप्रायोगिक हाएत. हालांकि, वायरफ्रेम फीचरकेँ निष्क्रिय कएल जाएत अछि जखन पहुँच वीयर्ड डेस्कटॉप खंडनकेँ अनदेखा करब क'लेल हुए.

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
mai: जँ सही अछि तँ मेटासिटी विंडो क' बजाए अनुप्रयोग जहिना कार्य करताह. परिकल्पना कनी संक्षिप्त अछि परंतु आमतौर पर अनुप्रयोग आधारित सेटअप मैक जहिना बेसी हएताह विंडोज़ क' तरहेँ कम. जँ अहाँ कोनो विंडोकेँ अनुप्रयोग आधारित मोड पर फ़ोकस करब तँ अनुप्रयोगमे क' सबहि विंडो उप्पर भ'जएताह. ई जे अनुप्रयोग आधारित मोडमे फ़ोकस क्लिक आन अनुप्रयोग क' विंडोसँ भ'कए नहि जाएत. अनुप्रयोग आधारित मोड विस्तृत रूपसँ एहि समय कार्यान्वित नहि अछि.

en: If true, trade off usability for less resource usage
mai: जँ सही अछि उपयोगिताकेँ कम साधन उपयोग क' सँग बदलू

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
mai: draw_ops एतय: "%s" जोड़बसँ सर्कुलर रेफरेंस बनि जएताह

en: Initialize session from savefile
mai: सहेजलफाइल क'लेल सत्र आरंभीकृत करू

en: Integer %ld is too large, current max is %d
mai: पूर्णांक %ld बहुत पैघ अछि वर्तमान अधिकतम अछि %d

en: Integer %ld must be positive
mai: पूर्णांक %ld धनात्मक होनाइ चाही

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
mai: अवैध WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx %s क'लेल निर्दिष्ट.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
mai: अवैध शीर्षक स्केल "%s" (एकरामे सँ एकटा होनाइ चाहीः xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: Keep Window On Top
mai: विंडोकेँ सबसँ उप्पर राखू

en: Large Title Font
mai: पैघ शीर्षक फ़ॉन्ट

en: Line %d character %d: %s
mai: पंक्ति %d अक्षर %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
mai: प्रसंग "%s" लोड कएल %g सेकण्ड्समे

en: Lower window below other windows
mai: विंडोकेँ आन विंडो क' नीच्चाँ राखू

en: Ma_ximize
mai: पैघ करू (_x)

en: Make X calls synchronous
mai: X कालकेँ समतुल्यकालिक बनाबू

en: Marco
mai: मेटासिटी

en: Marco was compiled without support for verbose mode
mai: मेटासिटीकेँ वर्बोज विधि क' बगैर कम्पाइल कएल गेल अछि

en: Maximize Window
mai: विंडो अधिकतम करू

en: Maximize window
mai: विंडो अधिकतम करू

en: Maximize window horizontally
mai: विंडो आड़ा अधिकतम करू

en: Maximize window vertically
mai: विंडो खड़ा अधिकतम करू

en: Meta
mai: मेटा

en: Mi_nimize
mai: न्यूनतम (_M)

en: Minimize Window
mai: विंडो न्यूनतम करू

en: Minimize window
mai: विंडोकेँ न्यूनतम करू

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
mai: नहि अछि <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>

en: Mod2
mai: परि.2

en: Mod3
mai: परि.3

en: Mod4
mai: परि.4

en: Mod5
mai: परि.5

en: Modal Dialog Box
mai: मॉडल समाद बक्सा

en: Modifier to use for modified window click actions
mai: विंडो क्लिक क्रिया परिवर्तन लेल उपयोगमे परिवर्धक

en: Move Titlebar On_screen
mai: ऑनस्क्रीन शीर्षकबार घसकाबू (_s)

en: Move backward between panels and the desktop immediately
mai: पटल आओर डेस्कटाप क' बीच तुरंत पाछाँ जाउ

en: Move between panels and the desktop immediately
mai: पटल आओर डेस्कटाप क' बीच तुरंत घसकाबू

en: Move between windows immediately
mai: विंडोज़ क' बीच तुरंत घसकाबू

en: Move between windows of an application immediately
mai: तुरंत अनुप्रयोग क' विंडो क' बीच जाउ

en: Move to Another _Workspace
mai: दोसर कार्यस्थानमे लए जाउ (_W)

en: Move to Workspace R_ight
mai: दहिन्ना कार्यस्थानमे लए जाउ (_R)

en: Move to Workspace _Down
mai: नीच्चा कार्यस्थानमे लए जाउ (_D)

en: Move to Workspace _Left
mai: बामाँ कार्यस्थानमे लए जाउ (_L)

en: Move to Workspace _Up
mai: उप्परी कार्यस्थानमे लए जाउ (_U)

en: Move window
mai: विंडो घसकाबू

en: Move window one workspace down
mai: विंडो केँ एकटा कार्यस्थान नीच्चाँ लाउ

en: Move window one workspace to the left
mai: विंडो केँ एकटा कार्यस्थान बामाँ लाउ

en: Move window one workspace to the right
mai: विंडो केँ एकटा कार्यस्थान दायाँ लाउ

en: Move window one workspace up
mai: विंडो केँ एकटा कार्यस्थान उप्पर लाउ

en: Move window to workspace 1
mai: विंडोकेँ कार्यस्थान 1 पर लए जाउ

en: Move window to workspace 10
mai: विंडोकेँ कार्यस्थान 10  पर लए जाउ

en: Move window to workspace 11
mai: विंडोकेँ कार्यस्थान 11 पर लए जाउ

en: Move window to workspace 12
mai: विंडोकेँ कार्यस्थान 12 पर लए जाउ

en: Move window to workspace 2
mai: विंडोकेँ कार्यस्थान 2 पर लए जाउ

en: Move window to workspace 3
mai: विंडोकेँ कार्यस्थान 3 पर लए जाउ

en: Move window to workspace 4
mai: विंडोकेँ कार्यस्थान 4 पर लए जाउ

en: Move window to workspace 5
mai: विंडोकेँ कार्यस्थान 5 पर लए जाउ

en: Move window to workspace 6
mai: विंडोकेँ कार्यस्थान 6 पर लए जाउ

en: Move window to workspace 7
mai: विंडोकेँ कार्यस्थान 7 पर लए जाउ

en: Move window to workspace 8
mai: विंडोकेँ कार्यस्थान 8 पर लए जाउ

en: Move window to workspace 9
mai: विंडोकेँ कार्यस्थान 9 पर लए जाउ

en: Name of workspace
mai: कार्यस्थान क' नाम

en: No "%s" attribute on element <%s>
mai: कोनो "%s" गुण तत्व पर नहि अछि <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
mai: कोनो "extent_angle" अथवा "to" गुण तत्व <%s> पर नहि

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
mai: कोनो "start_angle" अथवा "from" गुण तत्व <%s> पर नहि

en: No <%s> set for theme "%s"
mai: कोनो <%s> सेट प्रसंग "%s" लेल नहि अछि

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
mai: कोनो <draw_ops> "%s" नाम सँ परिभाषित नहि अछि

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
mai: कोनो  <draw_ops> नाम "%s"  क' सँग परिभाषित नहि अछि

en: No command %d has been defined.
mai: कोनो कमांड %d पारिभाषित नहि अछि.

en: No draw_ops provided for button
mai: बटन लेल कोनो draw_ops नहि देल गेल अछि

en: No draw_ops provided for frame piece
mai: फ्रेम पीस लेल कोनो draw_ops नहि देल गेल अछि

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
mai: विंडो प्रकार "%s" मे प्रसंग "%s" मे कोनो फ्रेम स्टाइल नियत नहि अछि जोड़ू <window type="%s" style_set="whatever"/> तत्व

en: No terminal command has been defined.
mai: कोनो टर्मिनल कमांड पारिभाषित नहि अछि.

en: No text is allowed inside element <%s>
mai: कोनो पाठ तत्व <%s> क' अंदर स्वीकार नहि अछि

en: Normal Application Window
mai: सामान्य अनुप्रयोग विंडो

en: Normal Title Font
mai: सामान्य शीर्षक फ़ॉन्ट

en: Number of workspaces
mai: कार्यस्थानक सँख्या

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
mai: कार्यस्थानक सँख्या . ई शून्य सँ बेसी होनाइ चाही आओर एकरा एकटा अधिकतम पर निर्धारित कएनाइ चाही बेसी कार्यस्थान क' माँग करब पर अहाँक डेस्कटापकेँ दुर्धटनावश नष्ट हए सँ बचाबै क' लेल.

en: Opened log file %s
mai: लॉग फ़ाइल %s  खोललक

en: Print version
mai: मुद्रण संस्करण

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
mai: गुण %s विंडो 0x%lx मे अवैध यूटीएफ़-8 अछि

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
mai: गुण %s विंडो 0x%lx पर %d वस्तुसभ लेल सूचीमे अवैध यूटीएफ़-8 अछि

en: Put Window On Only One Workspace
mai: सिर्फ एकटा कार्यस्थान पर विंडो राखू

en: Raise window above other windows
mai: दोसर विंडो पर विंडो बढ़ाबू

en: Remove Window From Top
mai: उप्पर सँ विंडो हटाबू

en: Replace the running window manager with Marco
mai: मेटासिटी क' सात कार्यशील विंडो प्रबंधक बदलू

en: Resize window
mai: विंडो क' आकार बदलू

en: Restore Window
mai: रिस्टोर विन्डो

en: Roll Up Window
mai: विंडो रॉल अप करू

en: Roll _Up
mai: उप्पर समेटू (_U)

en: Run a defined command
mai: पारिभाषित कमांड चलाबू

en: Run a terminal
mai: एकटा टर्मिनल चलाबू

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
mai: स्क्रीन %d जे प्रदर्शक "%s" पर अछि ओतए पहिलेसँ विंडो प्रबंधक अछि

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
mai: स्क्रीन %d जे प्रदर्शक "%s" पर अछि ओतए पहिलेसँ विंडो प्रबंधक अछि --replace विकल्प क' प्रयोग कए वर्तमान विंडो प्रबंधककेँ बदलबाक कोशिश करू.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
mai: स्क्रीन %d जे प्रदर्शक '%s' पर अछि ओ अवैध अछि

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
mai: शेड फैक्टर "%s" आभायुक्त रँगमे ऋणात्मक अछि

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
mai: शेड फॉर्मेट अछि "shade/base_color/factor", "%s" जे फॉर्मेट क' अनुरूप नहि हाएत

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
mai: "resize" गुणकेँ अधिकतम स्थिति क' लेल <%s> तत्व पर नहि राखनाइ चाही

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
mai: "नवीन-आकार" गुण <%s> तत्व पर अधिकतम/आभायुक्त स्थिति लेल नहि अछि

en: Small Title Font
mai: छोट शीर्षक फ़ॉन्ट

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
mai: किछु अनुप्रयोग विशेषताकेँ महत्व नहि देत अछि जे विंडो प्रबंधक मिसफीचरमे परिणाम आनैत अछिई विकल्प Marco केँ काफी सही मोडमे राखैत अछि जे बेसी संगत प्रयोक्ता अंतरफलक देत अछि जँ कोनो गलत अनुप्रयोग नहि चलाए रहल अछि.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
mai: कोनो आन प्रोग्राम पहिले सँ कुँजी %s उपयोगमे लए रहल अछि परिवर्धक %x बाइंडिंग क' रूपमे

en: Specify session management ID
mai: सत्र प्रबंधन आईडी निर्दिष्ट करू

en: Style has already been specified for state %s focus %s
mai: शैली पहिलेसँ स्थिति %s फ़ोकस %s लेल निर्दिष्ट अछि

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
mai: शैली पहिलेसँ स्थिति %s नवीन-आकार %s फ़ोकस %s लेल निर्दिष्ट अछि

en: Super
mai: सुपर

en: Switch to workspace 1
mai: कार्यस्थान 1 पर जाउ

en: Switch to workspace 10
mai: कार्यस्थान 10  पर जाउ

en: Switch to workspace 11
mai: कार्यस्थान 11  पर जाउ

en: Switch to workspace 12
mai: कार्यस्थान 12  पर जाउ

en: Switch to workspace 2
mai: कार्यस्थान 2 पर जाउ

en: Switch to workspace 3
mai: कार्यस्थान 3 पर जाउ

en: Switch to workspace 4
mai: कार्यस्थान 4 पर जाउ

en: Switch to workspace 5
mai: कार्यस्थान 5 पर जाउ

en: Switch to workspace 6
mai: कार्यस्थान 6 पर जाउ

en: Switch to workspace 7
mai: कार्यस्थान 7  पर जाउ

en: Switch to workspace 8
mai: कार्यस्थान 8 पर जाउ

en: Switch to workspace 9
mai: कार्यस्थान 9 पर जाउ

en: System Bell is Audible
mai: सिस्टम घंटी सुनब योग्य अछि

en: Take a screenshot
mai: स्क्रीनशॉट लिअ'

en: Take a screenshot of a window
mai: विंडो क' स्क्रीनशॉट लिअ'

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
mai: मेटासिटीकेँ बतबैत अछि जे कहिना दृश्य संकेत काममे लेल जाय जे तंत्र घंटी अथवा आन अनुप्रयोग घंटी बजओनाइ अछि वर्तमानमे दुइ मान्य मूल्य अछि, "सौंसे स्क्रीन", जे फुलस्क्रीन करिया-उज्जर फ्लेश करैत अछि आओर "फ्रेम-फ्लैश" जे संबंधित अनुप्रयोग क' टाइटलबारकेँ फ्लेश करब लेल संकेत करैत अछि, जकरा घंटी संकेत भेजैत अछि जँ अनुप्रयोग जकरा घंटी संकेत भेजने अछि अज्ञात अछि तँ (जहिना जे आमतौर पर डिफ़ॉल्ट "तंत्र बीप" मे हाएत अछि), वर्तमान फ़ोकस विंडो क' शीर्षक पट्टी फ्लैश करताह.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
mai: कुंजिसभ  /apps/marco/global_keybindings/run_command_N इन कमांड क' तदनुरूप कीबाइंडिंग पारिभाषित करैत अछि. run_command_N  क' कीबाइंडिंग दाबै पर ई command_N केँ चलाएत.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
mai: कुँजी /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot ओ कीबाइंडिंग पारिभाषित करैत अछि जे एहि बिन्यास सँ उल्लेखित कमांडकेँ प्रारंभ करैत अछि.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
mai: कुँजी /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot ओ कीबाइंडिंग पारिभाषित करैत अछि जे एहि बिन्यास सँ उल्लेखित कमांडकेँ प्रारंभ करैत अछि.

en: The name of a workspace.
mai: कार्यस्थान क' नाम

en: The screenshot command
mai: स्क्रीन-शाट कमांड

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
mai: प्रसंग, विंडो किनार, शीर्षक पट्टी आदि क' रँग-रूपकेँ निर्धारित करैत अछि.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
mai: जँ auto_raise सही पर नियत अछि तँ विंडो उप्पर उठाबै सँ पहिले विलम्ब समय. ई विलम्ब सकेण्ड क' हजारवाँ हिस्सामे देल जाएत अछि.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
mai: विंडो फ़ोकस मोड जे संकेत करैत अछि जे विंडोज़ कहिना सक्रिय हुए. एकरा तीन संभावित मूल्य अछि, क्लिक "क्लिक" मतलब विंडो केँ फ़ोकस करब लेल ओकरा क्लिक कएनाइ हाएत, "स्लॉपी" मतलब विंडो तब फ़ोकस हाएत जखन माउस विंडोमे प्रवेश करताह, आओर "माउस" मतलब विंडो तब फ़ोकस हाएत जखन माउस विंडोमे प्रवेश करताह आओर फ़ोकस सँ बाहर हाएत जखन माउस विंडो सँ बाहर हाएत.

en: The window screenshot command
mai: विंडो स्क्रीन-शॉट कमांड

en: This is a sample message in a sample dialog
mai: ई नमूना समाद मे नमूना संदेश छल

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
mai: ई विकल्प अतिरिक्त नियंत्रण देत अछि जे कहिना नवीन बनाओल विंडो फोकस पाबैत अछि एकर दुइ संभावित मान अछि; "smart" प्रयोक्ता क' सामान्य फोकस मोड पर लागू हाएत अछि आओर "strict" एहन विंडो क' रूपमे आबैत अछि जे टर्मिनल सँ फोकस नहि कएल गेल रूपमे आबैत अछि.

en: Toggle fullscreen mode
mai: सौंसे स्क्रीन मोड टॉगल करू

en: Toggle maximization state
mai: अधिकतम स्थिति टॉगल करू

en: Toggle shaded state
mai: आभायुक्त स्थिति टॉगल करू

en: Torn-off Menu
mai: टॉर्न-ऑफ मेनू

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
mai: दृश्य संकेत चालू कएनाइ जखन कोनो अनुप्रयोग अथवा तंत्र घंटी अथवा बीप जारी करैत छी तँ, शोरयुक्त वातावरण- जतए सुनबमे कठिनाइ हुए अथवा उंच सुनब बला क'लेल उपयोगी हाएत अछि.

en: Unknown element %s
mai: अज्ञात तत्व %s

en: Unknown function "%s" for button
mai: अज्ञात फंक्शन बटन "%s" लेल

en: Unknown position "%s" for frame piece
mai: अज्ञात स्थिति "%s" फ्रेम पीस लेल

en: Unknown state "%s" for button
mai: अज्ञात स्थिति बटन "%s" लेल

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
mai: अज्ञात स्टाइल-सेट "%s" तत्व <%s> पर नहि

en: Unknown type "%s" on <%s> element
mai: अज्ञात प्रकार "%s" तत्व <%s> पर नहि

en: Unma_ximize
mai: पैघ सँ छोट करू (_U)

en: Unroll Window
mai: विंडो खोलू

en: Usage: %s
mai: उपयोग: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
mai: उपयोग: marco-theme-viewer [THEMENAME]

en: Use standard system font in window titles
mai: विंडो शीर्षकसभमे मानक तंत्र फ़ॉन्ट प्रयोग करू

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
mai: प्रयोक्ता द्वारा पारिभाषित स्थिरांक पैघ अक्षर सँ शुरू हए चाही, जे "%s" नहि भ' रहल अछि

en: Utility Palette
mai: यूटिलिटी पट्टिका

en: Visual Bell Type
mai: दृष्टिगोच़र घंटी प्रकार

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
mai: आन प्रयोक्ता अंतःक्रिया क' प्रभावकेँ की उठाओल जएनाइ चाही

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
mai: विंडो %s नियत करैत अछि SM_CLIENT_ID अपनासँ, बजाए WM_CLIENT_LEADER विंडो क'  जहिना जे ICCCM मे उल्लेखित कएल गेल अछि.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
mai: विंडो %s ने एकटा एमडबल्यूएम संकेत नियत कएलक ई देखबैत हुए जे ई आकार बदलब लायक नहि अछि परंतु न्यूनतम आकार नियत कएल %d x %d आओर अधिकतम आकार  %d x %d; एकर कोनो खास अर्थ नहि निकलत.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
mai: विंडो 0x%lx मे गुण %s अछि 
    जकरामे वांछित अछि प्रकार %s फ़ॉर्मेट %d 
    आओर वास्तवमे अछि प्रकार %s फ़ॉर्मेट %d  एन_वस्तुसभ %d.
    एहि बात क' बेसी संभावना अछि जे ई एकटा अनुप्रयोग बग अछि विंडो प्रबंधक बग नहि.
    विंडो क' शीर्षक अछि="%s" क्लास="%s" नाम="%s"

en: Window Management
mai: विंडो प्रबंधन

en: Window Menu
mai: विंडो मेन्यू

en: Window Title Goes Here
mai: विंडो शीर्षक एतय जएताह

en: Window focus mode
mai: विंडो फ़ोकस मोड

en: Window manager error:
mai: विंडो प्रबंधक त्रुटिः

en: Window manager warning:
mai: विंडो प्रबंधक चेतावनी

en: Window manager:
mai: विंडो प्रबंधक:

en: Window title font
mai: विंडो शीर्षक फ़ॉन्ट

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
mai: विंडो प्रकार "%s" केँ पहिले एकटा स्टाइल सेट आबंटित अछि

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
mai: टूटल अनुप्रयोगक लेल वर्कअराउन्ड अक्षम कएल भेलहुँ अछि .भ' सकैत अछि किछु अनुप्रयोग उचित प्रकार व्यवहार नहि करै.

en: Workspace %d
mai: कार्यस्थान %d

en: Workspace %s%d
mai: कार्यस्थान %s%d

en: Workspace 1_0
mai: कार्यस्थान 1_0

en: X Display to use
mai: प्रयोग क'लेल X प्रदर्शन

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
mai: अहाँ अल्फा मान क' लेल अर्थपूर्ण हए क' लेल जरूर पृष्ठभूमि निर्दिष्ट करू

en: _Always on Visible Workspace
mai: हरदम दृश्य कार्यस्थान पर (_A)

en: _Close
mai: बन्न करू (_C)

en: _Force Quit
mai: जबर्दस्ती बाहर (_F)

en: _Move
mai: घसकाबू (_M)

en: _Only on This Workspace
mai: केवल एहि कार्यस्थान पर (_O)

en: _Resize
mai: आकार बदलू (_R)

en: _Unroll
mai: फिनु खोलू (_U)

en: _Wait
mai: प्रतीक्षा करू (_W)

en: bottom
mai: नीच्चाँ

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
mai: फ्रेम ज्यामिती "%s" आयाम केँ उल्लेखित नहि करत

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
mai: फ्रेम ज्यामिती आयाम "%s" केँ किनार "%s" लेल उल्लेखित नहि करत

en: left
mai: बायाँ

en: nested <window> tag
mai: नेस्टेड <विंडो> टैग

en: right
mai: दहिन्ना

en: top
mai: उप्पर
