mate-screensaver 1.26.0 - en to mai translation catalogue (118 entries)

en: %U on %h
mai: %U %h पर

en: %s. See --help for usage information.
mai: %s. देखू --मद्दति प्रयोग सूचना क'लेल .

en: (current) UNIX password:
mai: (वर्तमान) यूनिक्स कूटशब्द:

en: <b>Screensaver preview</b>
mai: <b> स्क्रीनसेवर पूर्वावलोकन</b>

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
mai: <b>चेतावनी: रूट प्रयोक्ता क' लेल स्क्रीन लाक नहि हाएत.</b>

en: <span size="small">%U on %h</span>
mai: <span size="small">%U चालू %h</span>

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
mai: पल्सिंग रँग क' एकटा pop-art-ish ग्रिड

en: Activate when idle
mai: निष्क्रिय रहब पर सक्रिय करू

en: Allow embedding a keyboard into the window
mai: विंडोमे कीबोर्ड अंतःस्थापनक स्वीकृति दिअ'

en: Allow logout
mai: लॉगआउटक अनुमति दिअ'

en: Allow user switching
mai: प्रयोक्ता स्विचिंगक अनुमति दिअ'

en: Authentication failed.
mai: सत्यापन असफल

en: Blank screen
mai: खाली स्क्रीन

en: Can not get username
mai: प्रयोक्ता नाम नहि भेटल

en: Can't set PAM_TTY=%s
mai: PAM_TTY=%s नियत नहि कए सकल

en: Causes the screensaver to exit gracefully
mai: स्क्रीनसेवर क' शांति सँ निकलि जाए क' कारण बनल

en: Checking...
mai: जाँचि रहल अछि...

en: Command to invoke from the logout button
mai: लागआउट बटन लाबै क'लेल कमांड

en: Copying file: %u of %u
mai: फाइल कॉपी कए रहल अछि %u %u क'

en: Copying files
mai: फ़ाइलसभ कॉपी कए रहल अछि

en: Cosmos
mai: कोसमोस

en: Could not load the main interface
mai: मुख्य अंतरफलक लोड नहि कए सकल

en: Display a slideshow from your Pictures folder
mai: अपन चित्र फोल्डर सँ स्लाइडशो देखाबू

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
mai: कोसमोस क' चित्र क' स्लाइडशो देखाबू

en: Don't become a daemon
mai: डेमोन नहि होउ

en: Embedded keyboard command
mai: अंतःस्थापित कीबोर्ड कमांड

en: Enable debugging code
mai: डिबगिंग कोड सक्रिय करू

en: Enter new UNIX password:
mai: नवीन यूनिक्स कूटशब्द भरू:

en: Error while changing NIS password.
mai: एनआईएस कूटशब्द परिवर्तन क' दौरान त्रुटि.

en: From:
mai: द्वारा:

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
mai: जँ स्क्रीनसेवर सक्रिय अछि तब एकरा निष्क्रिय करू (स्क्रीन खाली करू)

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
mai: जँ स्क्रीनसेवर सक्रिय अछि तब दोसर आलेखीय डेमो पर जाउ

en: Incorrect password.
mai: गलत कूटशब्द

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
mai: सक्रिय करब सँ स्क्रीनसेवर रोकि रहल अछि बाधा सक्रिय रहबाक दौरान कमांड खंड.

en: Invalid screensaver theme
mai: अवैध स्क्रीनसेवर थीम

en: Location to get images from
mai: स्थान जकरासँ बिंब लेनाइ अछि

en: Lock on activation
mai: सक्रियकरण पर लाक करू

en: Log _Out
mai: लाग आउट (_O)

en: Logout command
mai: लागआउट कमांड

en: Never
mai: कहियो नहि

en: No longer permitted to access the system.
mai: सिस्टम अभिगम क'लेल आब अनुमति प्राप्त नहि अछि.

en: No password supplied
mai: कोनो कूटशब्द नहि देलक

en: Not permitted to gain access at this time.
mai: एहि समय अभिगम पाबै क'लेल अनुमति नहि.

en: Password has been already used. Choose another.
mai: कूटशब्द पहिले उपयोग कएल जाए चुकल अछि आन चुनू.

en: Password unchanged
mai: कूटशब्द अपरिवर्तित

en: Password:
mai: कूटशब्द:

en: Picture Filename
mai: चित्र फाइल नाम

en: Pictures folder
mai: चित्र फोल्डर

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
mai: निश्चित करू जे स्क्रीनसेवर विधिवत संस्थापित अछि

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
mai: प्रयोक्ता क्रियाकलापकेँ सिमुलेट करब क'लेल कार्यशील स्क्रीनसेवर आगाँ बढाबू

en: Pop art squares
mai: पॉप आर्ट वर्ग

en: Power _Management
mai: उर्जा प्रबंधन (_M)

en: Query the length of time the screensaver has been active
mai: समय क' नमाइ बताउ जखनसँ स्क्रीनसेवर सक्रिय अछि

en: Query the state of the screensaver
mai: स्क्रीनसेवर क' स्थिति प्रश्नगत करू

en: Random
mai: क्रमहीन

en: Regard the computer as _idle after:
mai: कंप्यूटरकेँ निष्क्रिय क' रूपमे एकर बाद देखू (_i):

en: Retype new UNIX password:
mai: नवीन यूनिक्स कूटशब्द दोबारा टाइप करू:

en: S_witch User...
mai: प्रयोक्ता बदलू (_w)...

en: Screensaver
mai: स्क्रीनसेवर

en: Screensaver Preferences
mai: स्क्रीनसेवर वरीयता

en: Screensaver Preview
mai: स्क्रीनसेवर पूर्वावलोकन

en: Screensaver theme selection mode
mai: स्क्रीनसेवर थीम चयन मोड

en: Screensaver themes
mai: स्क्रीनसेवर थीम

en: Screensavers
mai: स्क्रीनसेवर

en: Select Background Image
mai: पृष्ठभूमि बिंब चुनू

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
mai: एकरा सही पर सेट करू स्क्रीनसेवरकेँ सक्रिय करब क' लेल जखन सत्र निष्क्रिय अछि.

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
mai: अनलाक करबाक कोसिस क' दौरान विंडोमे कीबोर्ड एंबेड करब क' लेल एकरा सही पर सेट करू."keyboard_command" कुँजीकेँ उचित कमांडक सँग जरूर सेट होनाइ चाही.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
mai: एकरा सही पर सेट करू स्क्रीनकेँ तब लाक करब क' लेल जखन स्क्रीनसेवर सक्रिय भ' जाएत अछि.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
mai: भिन्न प्रयोक्ता खातामे जाए क' लेल अनलाक समादमे एकटा विकल्प दए क' लेल एकरा सही पर सेट करू.

en: Set your screensaver preferences
mai: अपन स्क्रीनसेवर वरीयता सेट करू

en: Show debugging output
mai: डिबगिंग आउटपुट देखाबू

en: Show the logout button
mai: लागआउट बटन देखाबू

en: Show the switch user button
mai: प्रयोक्ता बदलू बटन देखाबू

en: Sorry, passwords do not match
mai: क्षमा करू, कूटशब्द क' जोड़ नहि मिलैत अछि

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
mai: स्क्रीनकेँ तत्काल लाक करबाक लेल काज करत स्क्रीनसेवर प्रक्रिया बतबैत अछि

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
mai: स्क्रीनसेवर रोकबाक लेल कालिंग अनुप्रयोग

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
mai: कमांड चलताह, जँ "embedded_keyboard_enabled" कुँजी सही पर सेट अछि कीबोर्ड विजेट केँ विंडोमे अंतःस्थापित करबाक' लेल. एहि कमांडकेँ XEMBED प्लग इंटरफेसकेँ लागू कएनाइ चाही आओर मानक आउटपुट पर विंडो XID क' आउटपुट देनाइ चाही.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
mai: लाबै क' लेल कमांड जखन लागआउट बटन क्लिक कएल जाएत अछि. एहि कमांडकेँ बिनु कोनो अंतःक्रिया क' प्रयोक्ताकेँ लॉग आउट कएनाइ चाही. ई कुँजी क' प्रभाव अछि सिर्फ जखन "logout_enable" कुँजी सही पर सेट अछि.

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
mai: स्क्रीन लाक करबाक पहिने स्क्रीनसेवर सक्रियता क' बाद मिनट क' सँख्या.

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
mai: स्क्रीनसेवर थीम के बदलब के पहिने चलाबै क' लेल मिनटक सँख्या.

en: The reason for inhibiting the screensaver
mai: स्क्रीनसेवर रोकबाक लेल कारण

en: The screensaver has been active for %d seconds.
mai: स्क्रीनसेवर %d सकेंड सँ सक्रिय रहल अछि.

en: The screensaver is %s
mai: %s स्क्रीनसेवर अछि

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
mai: स्क्रीनसेवरक द्वारा प्रयुक्त चयन मोड. स्क्रीनसेवरकेँ बिनु कोनो थीम क' सक्रिय करब पर सिर्फ "सिर्फ खाली" भ' सकैत अछि "एकल" केँ स्क्रीनसेवरकेँ सक्रियकरण पर सिर्फ एकटा थीमक प्रयोग क' लेल ("थीम" कुँजीमे निर्दिष्ट), आओर "क्रमहीन" स्क्रीनसेवरकेँ सक्रियकरण पर क्रमहीन थीमक प्रयोग क' लेल.

en: Theme for lock dialog
mai: लॉक समाद क'लेल थीम

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
mai: ई कुँजी निर्दिष्ट करैत अछि स्क्रीनसेवरक द्वारा प्रयुक्त थीम क' सूची. ई अनदेखा कएल जाएत अछि जखन "मोड" कुँजी "सिर्फ खाली" अछि थीम नाम देनाइ चाही जखन "मोड" "एकल" अछि आओर थीम सूची देनाइ चाही जखन "मोड" "क्रमहीन" अछि.

en: Time before locking
mai: लाकिंगसँ पहिने क' समय

en: Time before logout option
mai: लॉगआउट विकल्पसँ पहिने क' समय

en: Time before theme change
mai: थीम बदलाव सँ पहिने क' समय

en: Time has expired.
mai: समय समाप्त भ' गेल अछि.

en: To:
mai: प्रति:

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
mai: स्क्रीनसेवर चालू करू (स्क्रीन खाली करू)

en: Unable to establish service %s: %s
mai: सेवा %s: प्रतिष्ठापित करबमे अक्षम %s

en: Username:
mai: प्रयोक्ताक नाम:

en: Version of this application
mai: एहि अनुप्रयोग क' संस्करण

en: You are required to change your password immediately (password aged)
mai: अहाँक अपन कूटशब्द आवश्यक रूप सँ तत्काल बदलना हाएत (कूटशब्द कालबाधित भ' चुकल अछि).

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
mai: अहाँक अपन कूटशब्द आवश्यक रूप सँ तत्काल बदलना हाएत (रूट द्वारा बाध्य)

en: You have the Caps Lock key on.
mai: अहाँक पास कैप्स लाक कुँजी चालू अछि.

en: You must choose a longer password
mai: अहाँक बेसी नमहर कूटशब्द चुनै हाएत

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
mai: अहाँ जरूर एकटा चित्र निर्दिष्ट करू.  देखू --प्रयोग सूचना क'लेल मद्दति देखू.

en: You must wait longer to change your password
mai: अपन कूटशब्दकेँ बदलब लेल अहाँक बेसी इंतजार कएनाइ हाएत

en: Your account has expired; please contact your system administrator
mai: अहाँक खाता खत्म भ' गेल अछि कृप्या अपन सिस्टम प्रशासक सँ संपर्क करू

en: _Activate screensaver when computer is idle
mai: स्क्रीनसेवर सक्रिय करू जखन कंप्यूटर निष्क्रिय हुए (_A)

en: _Cancel
mai: रद्द करू (_C)

en: _Lock screen when screensaver is active
mai: जखन सक्रीनसेवर सक्रिय हुए तँ स्क्रीन लाक करू (_L)

en: _Log Out
mai: लाग-आउट (_L)

en: _Password:
mai: कूटशब्द (_P):

en: _Preview
mai: पूर्वावलोकन (_P)

en: _Save
mai: सहेजू (_S)

en: _Screensaver theme:
mai: स्क्रीनसेवर थीम (_S):

en: _Switch User
mai: प्रयोक्ता बदलू (_S)

en: _Unlock
mai: अनलाक करू (_U)

en: active
mai: क्रियाशील

en: failed to register with the message bus
mai: संदेश बस क' सँग पंजीयनमे विफल

en: image - floats images around the screen
mai: चित्र - स्क्रीन क' चारो कात चित्र फ्लोट करैत अछि

en: inactive
mai: निष्क्रिय

en: not connected to the message bus
mai: संदेश बस सँ जुड़बमे विफल

en: screensaver already running in this session
mai: एहि सत्रमे स्क्रीनसेवर पहिने सँ चलि रहल अछि
