Pidgin - en to mai translation catalogue (2440 entries)

en: 
    %s has stopped typing
mai: 
    %s अहाँक टाइपिंग करैसँ रोकलक

en: 
    %s is typing...
mai: 
    %s टंकित कए रहल अछि...

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
mai: 
    <b>मीत नोट:</b> %s

en: 
    <b>Topic:</b> %s
mai: 
    <b>विषय:</b> %s

en: 
    Last Seen: %s ago
mai: 
    अंतिम बेर देखल गेल:%s पहिने

en: 
    Your Preferred Contact Methods
mai: 
    अहाँक पसंदीदा संपर्क विधि

en:  <i>(identified)</i>
mai:  <i>(पहिचानल)</i>

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
mai: "%s" अखन आफलाइन अछि. की अहाँ शेष संदेशकेँ एकटा थापमे सहेजब चाहैत छी आओर स्वतः भेजनाइ चाहैत छी जखन "%s" फिनु लौग करैत अछि?

en: "Attention" Name Color
mai: "ध्यान" नाम रंग

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
mai[0]: %d खाता निष्क्रिय छल किएक अहाँ दोसर स्थानसँ साइन ओन कएलहुँ:
mai[1]: %d खाता निष्क्रिय छल किएक अहाँ दोसर स्थानसँ साइन ओन कएलहुँ:

en: %d day | %d days
mai[0]: %d दिन
mai[1]: %d दिन

en: %d hour | %d hours
mai[0]: %d घंटा
mai[1]: %d घंटा

en: %d minute | %d minutes
mai[0]: %d मिनट
mai[1]: %d मिनट

en: %d person in room | %d people in room
mai[0]: कक्षमे %d लोग अछि
mai[1]: कक्षमे %d लोग अछि

en: %d second | %d seconds
mai[0]: %d सकेंड
mai[1]: %d सकेंड

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
mai[0]: %d अपठित संदेश %s सँ
mai[1]: %d अपठित संदेश %s सँ

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
mai: %s
    
    फिँच खातासँ फिनु जुड़ैक प्रयास नहि करताह जखन तकि अहाँ त्रुटि सही करैत छी आओर फिनु खाता सक्रिय नहि करैत छी.

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
mai: %s %s. `%s -h' क' बेसी सूचनाक लेल कओसिस करू.

en: %s (%s) changed status from %s to %s
mai: %s (%s) स्थितिकेँ %s सँ %s मे बदललक

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
mai[0]: %s (%s) %d नव संदेश राखैत अछि.
mai[1]: %s (%s) %d नव संदेश राखैत अछि.

en: %s (%s) is no longer %s
mai: %s (%s) आब %s नहि अछि

en: %s (%s) is now %s
mai: %s (%s) आब %s अछि

en: %s Translator Information
mai: %s अनुवादक सूचना

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
mai: %s [<I>%s</I>] कक्षमे आएल.

en: %s ago
mai: %s पहिले

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
mai: %s आफलाइन लागैत अछि आओर संदेश नहि भेटल जे अहाँ एखन पठैएलहुँ.

en: %s became idle
mai: %s निष्क्रिय भ' गेल.

en: %s became unidle
mai: %s सक्रिय भ' गेल.

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
mai: %s एकटा फोल्डर नहि हस्तांतरित कए सकैत अछि. अहाँ सभ फाइलकेँ अलग-अलग पठाए सकैत छी.

en: %s disabled
mai: %s निष्क्रिय

en: %s disconnected
mai: %s विसंबंधित

en: %s disconnected.
mai: %s विसंबंधित.

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
mai: अहाँक जमावटकेँ %s सँ %s मे भेजबामे %s त्रुटिसभक सामना कएलक. कृप्या अपन हाथेसँ उत्प्रवासनकेँ जाँचू. कृप्या ई त्रुटिकेँ http://developer.pidgin.im पर रिपोट करू

en: %s entered the room.
mai: %s कक्षमे आएल.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
mai[0]: %s मे %d नव संदेश अछि.
mai[1]: %s मे %d नव संदेश अछि.

en: %s has become idle (%s)
mai: %s बेकार बैठल अछि (%s)

en: %s has become idle.
mai: %s निष्क्रिय भ' गेल.

en: %s has been invited to this conversation.
mai: %s केँ एहि वार्तालाप लेल आमंत्रित कएल गेल अछि.

en: %s has buzzed you!
mai: %s अहाँक बज्ज कएनए छै!

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
mai: %s <I>%s</I> क' विषय बदएल कए ई राखलक: %s

en: %s has changed the topic to: %s
mai: %s विषयकेँ एहिमे बदएल देलकाह: %s

en: %s has cleared the topic.
mai: %s टॉपिक साफ कए देलक.

en: %s has closed the conversation.
mai: %s वार्तालापकेँ बन्न कए देलकाह.

en: %s has gone away.
mai: %s दूरि चलि गेल.

en: %s has gone away. (%s)
mai: %s अनुपस्थित अछि. (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
mai: %s %s केँ %s गप्प-सप्प कक्षमे आमन्त्रित कएलकाह

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
mai: %s %s केँ %s गप्प-सप्प कक्षमे आमन्त्रित कएलकाह
    %s

en: %s has left the conversation.
mai: %s वार्तालापकेँ छोड़नए अछि.

en: %s has paused while typing to you (%s)
mai: %s अहाँक लेल टाइप करबाक कालमे ठहरि गेलाह (%s)

en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
mai: %s केवल एकबेर प्रयोगक लेल निम्नलिखित प्रमाणपत्र प्रस्तुत कएलक:

en: %s has requested your attention!
mai: %s अहाँक ध्यान घीँचनए छै!

en: %s has returned from being away (%s)
mai: %s अनुपस्थिति सँ वापस आबि गेल अछि (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
mai: %s बेकारीसँ वापस आबि गेल अछि (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
mai: %s अहाँक एक संदेश पठाएलक अछि. (%s)

en: %s has set the topic to: %s
mai: %s एतए विषय नियत कएलकाह: %s

en: %s has signed off (%s)
mai: %s साइन औफ कए चुकल अछि (%s)

en: %s has signed off.
mai: %s साइन ऑफ कएल अछि.

en: %s has signed on (%s)
mai: %s साइनआन कएलक अछि (%s)

en: %s has signed on.
mai: %s साइनआन कएल अछि.

en: %s has started typing to you (%s)
mai: %s अहाँक लेल टाइप कएनाइ चालू कए दैलकैछ (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
mai: %s अहाँ लेल टाइप कएनाइ बन्न कए देल अछि (%s)

en: %s is no longer away.
mai: आब %s दूरि नहि अछि.

en: %s is no longer idle.
mai: आब %s निष्क्रिय नहि अछि.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
mai: %s  नियमित फाइल नहि अछि. एकरा उप्पर लिखबासँ साफ मना करैछ.

en: %s is not a valid filename.
mai: %s अवैध फाइलनाम अछि.

en: %s is not a valid room handle
mai: %s एकटा वैध कक्ष नाम नहि अछि

en: %s is not a valid room name
mai: %s एकटा वैध कक्ष नाम नहि अछि

en: %s is not a valid server name
mai: %s एकटा वैध सर्वर नाम नहि अछि

en: %s is now known as %s
mai: %s आब %s रूपेँ जानल जाइछ

en: %s is now known as %s.
mai: %s आब %s सँ जानल जैताह.

en: %s is offering to send file %s
mai: %s %s फाइलकेँ पठाबैक प्रस्ताव दैछ

en: %s just signed off
mai: %s तुरत साइन ऑफ कएलक

en: %s just signed on
mai: %s तुरत साइनआन केलाह

en: %s left the room (%s).
mai: %s कक्षकेँ छोड़लाह (%s).

en: %s left the room.
mai: %s  कक्षकेँ छोड़लाह.

en: %s requires %s, but it failed to unload.
mai: %s क' लेल %s जरूरी अछि, मुदा अनलोड करबामे विफल.

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
mai: एकटा विगोपित संबंधन पर सादा पाठ प्रमाणीकरणकेँ %s सर्वरक आवश्यक अछि. अहाँ एकरा अनुमति दिअ' आओर प्रमाणीकरण जारी राखू?

en: %s said your nick in %s
mai: %s अहाँक उपनाम %s मे बाजलाह

en: %s sent a message in %s
mai: %s एकटा संदेश %s मे पठोअलक

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
mai: %s उज्जरबोर्डमे %s चैनल पर संदेश पठएलकाह. की अहाँ उज्जरबोर्ड खोलबाक लेल चाही छी?

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
mai: %s संदेश उज्जरबोर्डमे पठैलकाह. की अहाँ उज्जरबोर्डकेँ खोलबाक लेल चाही छी?

en: %s sent you a message
mai: %s अहाँकेँ एकटा संदेश पठोअलक

en: %s wants to send you %s (%s)
mai: %s अहाँक %s (%s) मे पठाबए चाहैछ

en: %s wants to send you a file
mai: %s अहाँक एकटा फाइल पठाबए चाहैछ

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
mai: %s%s%s%s बनैने अछि %s हुनक' %s%s मीत

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
mai: %s%s%s%s %s केँ अपन मीत सूची %s%sमे जोड़बाक लेल चाहैत अछि.

en: %s, %d hour | %s, %d hours
mai[0]: %s, %d घंटा
mai[1]: %s, %d घंटा

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
mai[0]: %s, %d मिनट
mai[1]: %s, %d मिनट

en: %s. Try `%s -h' for more information.
mai: %s. `%s -h' केँ बेसी सूचनाक लेल प्रयत्न करू.

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
mai: (%s) %s <स्वतः जबाब दिअ'>: %s

en: (Custom)
mai: (पसंदीदा)

en: (DOES NOT MATCH)
mai: (मेल नहि खाइछ)

en: (Optional) A_lias:
mai: (वैकल्पिक) उपनाम (_l):

en: (Re-)Request authorization
mai: (फिनु) प्रमाणीकरण लेल आग्रह करू

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
mai: (एहि संदेशकेँ बदलैमे त्रुटि भेल.	 खाता संपादकमे 'एनकोडिंग' विकल्प केँ जांचू)

en: (You probably forgot to 'make install'.)
mai: (अहाँ सँभवतः 'make install' करबाक लेल बिसरि गेलहुँ.)

en: (no topic set)
mai: (कोनो विषय सेट नहि)

en: (none)
mai: (कोनो नहि)

en: +++ %s became idle
mai: +++ %s निष्क्रिय भ' गेल.

en: +++ %s became unidle
mai: +++ %s सक्रिय भ' गेल.

en: +++ %s signed off
mai: +++ %s साइन ऑफ कएलकाह

en: +++ %s signed on
mai: +++ %s साइन औन कएलकाह

en: /Accounts
mai: /खाता

en: /Buddies/Add Buddy...
mai: /मीत/मीत जोड़ू...

en: /Buddies/Add C_hat...
mai: /मीत/गप्प-सप्प जोड़ू(_h)...

en: /Buddies/Add Chat...
mai: /मीत/बतिआउ...

en: /Buddies/Add Group...
mai: /मीत/समूह जोड़ू...

en: /Buddies/Add _Group...
mai: /मीत/समूह जोड़ू(_G)...

en: /Buddies/Get User Info...
mai: /मीत/प्रयोक्ता सूचना पाउ...

en: /Buddies/Get User _Info...
mai: /मीत/प्रयोक्ता सूचना पाउ (_I)...

en: /Buddies/Join a Chat...
mai: /मीत/गप्प-सप्पमे सामिल होउ...

en: /Buddies/Join a _Chat...
mai: /मीत/एकटा गप्प-सप्पमे सामिल होउ (_C)...

en: /Buddies/New Instant Message...
mai: /मीत/नव इंस्टेंट संदेश...

en: /Buddies/New Instant _Message...
mai: /मीत/नव इंस्टेंट संदेश (_M)...

en: /Buddies/Sh_ow
mai: /मीत/देखाउ (_o)

en: /Buddies/Show/Buddy Details
mai: /मीत/देखाउ/मीत विवरण

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
mai: /मीत/देखाउ/मीत विवरण (_D)

en: /Buddies/Show/Empty Groups
mai: /मीत/देखाउ/खाली समूह

en: /Buddies/Show/Idle Times
mai: /मीत/देखाउ/बेकार समय

en: /Buddies/Show/Idle _Times
mai: /मीत/देखाउ/बेकार समय (_T)

en: /Buddies/Show/Offline Buddies
mai: /मीत/देखाउ/आफलाइन मीत

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
mai: /मीत/देखाउ/प्रोटोकाल प्रतीक

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
mai: /मीत/देखाउ/खाली समूह (_E)

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
mai: /मीत/देखाउ/आफलाइन मीत (_O)

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
mai: /मीत/देखाउ/प्रोटोकाल प्रतीक (_P)

en: /Buddies/Sort Buddies
mai: /मीत/मीत क्रमबद्ध करू

en: /Buddies/View User _Log...
mai: /मीत/प्रयोक्ता लौग देखू (_L)...

en: /Buddies/_Add Buddy...
mai: /मीत/मीत जोड़ू(_A)...

en: /Buddies/_Quit
mai: /मीत/छोडू (_Q)

en: /Buddies/_Sort Buddies
mai: /मीत/मीतसभ छांटू (_S)

en: /Conversation
mai: /वार्तालाप

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
mai: /विकल्प/मीत थाप जोड़ू...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
mai: /वार्तालाप/नव मीत पर थाप जोड़ू (_P)...

en: /Conversation/Add...
mai: /वार्तालाप/जोड़ू...

en: /Conversation/Al_ias...
mai: /वार्तालाप/उपनाम (_i)...

en: /Conversation/Alias...
mai: /वार्तालाप/उपनाम...

en: /Conversation/Block...
mai: /वार्तालाप/रोकू...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
mai: /वार्तालाप/स्क्रौलबैक साफ करू (_r)

en: /Conversation/Get Info
mai: /वार्तालाप/सूचना आनू

en: /Conversation/In_vite...
mai: /वार्तालाप/आमंत्रण (_v)...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
mai: /वार्तालाप/चित्र डालू (_e)...

en: /Conversation/Insert Image...
mai: /वार्तालाप/चित्र डालू...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
mai: /वार्तालाप/कड़ी भरू (_k)...

en: /Conversation/Insert Link...
mai: /वार्तालाप/कड़ी भरू...

en: /Conversation/Invite...
mai: /वार्तालाप/आमंत्रण...

en: /Conversation/M_ore
mai: /वार्तालाप/आओर (_o)

en: /Conversation/More
mai: /वार्तालाप/आओर

en: /Conversation/New Instant _Message...
mai: /वार्तालाप/नव इंस्टेंट संदेश (_M)...

en: /Conversation/Remove...
mai: /वार्तालाप/हटाबू...

en: /Conversation/Se_nd File...
mai: /वार्तालाप/फाइल पठाउ (_n)...

en: /Conversation/Send File...
mai: /वार्तालाप/फाइल पठाउ...

en: /Conversation/Unblock...
mai: /वार्तालाप/ नहि रोकू...

en: /Conversation/View Log
mai: /वार्तालाप/लौग देखू

en: /Conversation/View _Log
mai: /वार्तालाप/लौग देखू (_L)

en: /Conversation/_Add...
mai: /वार्तालाप/जोड़ू (_A)...

en: /Conversation/_Block...
mai: /वार्तालाप/रोकू (_B)...

en: /Conversation/_Close
mai: /वार्तालाप/बन्न (_C)

en: /Conversation/_Find...
mai: /वार्तालाप/खोजू (_F)...

en: /Conversation/_Get Info
mai: /वार्तालाप/सूचना आनू (_G)

en: /Conversation/_Remove...
mai: /वार्तालाप/निकालू (_R)...

en: /Conversation/_Save As...
mai: /वार्तालाप/एहिना सहेजू (_S)...

en: /Conversation/_Unblock...
mai: /वार्तालाप/नहि रोकू (_U)...

en: /Help/Online _Help
mai: /मदति/औनलाइन मदति (_H)

en: /Help/_About
mai: /मदति/कँ बारेमे (_A)

en: /Help/_Debug Window
mai: /मदति/डिबग विंडो (_D)

en: /Options
mai: /विकल्पसभ

en: /Options/Enable Logging
mai: /विकल्प/लौग सक्रिय करू

en: /Options/Enable Sounds
mai: /विकल्प/ध्वनि सक्रिय करू

en: /Options/Enable _Logging
mai: /विकल्प/लागिन चालू करू (_L)

en: /Options/Enable _Sounds
mai: /विकल्प/ध्वनि सक्रिय करू (_S)

en: /Options/Show Formatting Toolbars
mai: /विकल्प/रचना अओजारपट्टी देखाउ

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
mai: /विकल्प/संरूपण अओजारपट्टी देखाउ (_T)

en: /Options/Show Ti_mestamps
mai: /विकल्प/टाइमस्टेंप देखाउ (_m)

en: /Options/Show Timestamps
mai: /विकल्प/टाइमस्टेंपसभ देखाउ

en: /Tools
mai: /अओजार

en: /Tools/Buddy _Pounces
mai: /अओजार/मीत थाप (_P)

en: /Tools/Mute Sounds
mai: /अओजार/गूंगा आवाज

en: /Tools/Mute _Sounds
mai: /अओजार/ध्वनि बन्न करू (_S)

en: /Tools/Plu_gins
mai: /अओजार/प्लगिन (_g)

en: /Tools/Pr_eferences
mai: /अओजार/वरीयता (_e)

en: /Tools/Pr_ivacy
mai: /अओजार/गोपनीय (_i)

en: /Tools/Privacy
mai: /अओजार/गुप्तता

en: /Tools/R_oom List
mai: /अओजार/कक्ष सूची (_o)

en: /Tools/Room List
mai: /अओजार/कक्ष सूची

en: /Tools/System _Log
mai: /अओजार/सिस्टम लौग  (_L)

en: /Tools/_Certificates
mai: /अओजार/प्रमाणपत्र (_C)

en: /Tools/_File Transfers
mai: /अओजार/फाइल हस्तांतरण (_F)

en: /_Accounts
mai: /खाता (_A)

en: /_Buddies
mai: /मीत (_B)

en: /_Conversation
mai: /वार्तालाप (_C)

en: /_Help
mai: /मदति (_H)

en: /_Options
mai: /विकल्प (_O)

en: /_Tools
mai: /अओजार (_T)

en: 0 people in room
mai: कक्षमे 0 लोग अछि

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
mai: <I>%s</I>  <I>%s's</I> कँ सभ मोड हटएलक

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
mai: <I>%s</I> सभ चैनल <I>%s</I> मोडसँ हटाबू

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
mai: <I>%s</I>  <I>%s's</I> क मोड नियत करएलक: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
mai: <I>%s</I>  चैनल<I>%s</I> मोड नियत ई कएलक: %s

en: <PurpleMain>/Accounts/
mai: <PurpleMain>/खाता/

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
mai: <PurpleMain>/खाता/खाता सक्रिय करू

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
mai: <b><font color="red">लागरमे पठन प्रकार्य नहि अछि</font></b>

en: <b>Account:</b> %s
mai: <b>खाता:</b> %s

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
mai: <b>ब्राउज बिन्यास प्रोग्राम नहि भेटल.</b>

en: <b>Channel Name:</b> %s
mai: <b>चैनल नाम:</b> %s

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
mai: <b>%s क' संग %s पर वार्तालाप:</b><br>

en: <b>Defining adjective:</b>
mai: <b>विशेषण परिभाषित कए रहल अछि:</b>

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
mai: <b>फाइल:</b> %s
    <b>फाइल आकार:</b> %s
    <b>छवि आकार:</b> %dx%d

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
mai: <b>समूह शीर्षक:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
mai: <b>नोट्स समूह ID:</b> %s<br>

en: <b>Password:</b>
mai: <b>गुड़किल्ली:</b>

en: <b>Plugin Details</b>
mai: <b>प्लगिन विवरण</b>

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
mai: <b>प्राक्सी बिन्यास प्रोग्राम नहि भेटल.</b>

en: <b>Receiving As:</b>
mai: <b>एहिना प्राप्त करैछ:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
mai: <b>सँ प्राप्त करैछ:</b>

en: <b>Sending As:</b>
mai: <b>एहन पठाबैत अछि:</b>

en: <b>Sending To:</b>
mai: <b>मे पठाबैत अछि:</b>

en: <b>Username:</b>
mai: <b>प्रयोक्तानाम:</b>

en: <b>_Bold</b>
mai: <b>मोट (_B)</b>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
mai: <br><b>चैनल सिफर:</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
mai: <br><b>चैनल संस्थापक:</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
mai: <br><b>चैनल HMAC:</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
mai: <br><b>चैनल विधि:</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
mai: <br><b>चैनल विषय:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
mai: <br><b>संस्थापक कुंजी बैबलप्रिंट:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
mai: <br><b> संस्थापक कुंजी आङुरक छाप:</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
mai: <br><b>प्रयोक्ता संख्या:</b> %d

en: <br>At %s since %s
mai: <br>%s पर %s सँ

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
mai: <font color="red"><b>फाइल पढ़ि नहि सकल: %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
mai: <font color="red"><b>लौग खोजबामे विफल!</b></font>

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
mai: <font color='#777777'>लोग आउट.</font>

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
mai: <font color='#777777'>XMPP मे जुड़ल नहि अछि </font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
mai: <h1> %s क' संग वार्तालाप</h1>

en: <i>_Italic</i>
mai: <i>तिरछा (_I)</i>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
mai: <span size='larger' weight='bold'>%s मे %s पर वार्तालाप</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
mai: <span size='larger' weight='bold'>%s मे %s पर वार्तालाप</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
mai: <span size='larger' weight='bold'>चित्र सहेजबामे त्रुटि</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
mai: <span size='larger' weight='bold'>अनचिन्ह फाइल रूप</span>
    
    PNG मे पूर्वनिर्धारित.

en: <span size='larger'>_Larger</span>
mai: <span size='larger'>पैघ (_L)</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
mai: <span size='smaller'>बेसी छोट (_S)</span>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
mai: <span strikethrough='true'>आर पार काटू</span>

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
mai: <span style="italic">उदाहरण: stunserver.org</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
mai: <span weight="bold" size="larger">अहाँक लेल मेल अछि!</span>

en: <u>_Underline</u>
mai: <u>रेखांकित (_U)</u>

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
mai: एकटा सेमटाइम प्रशासक %s सर्वर पर निम्न घोषणाकेँ निर्गत कए देलक

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
mai: एकटा फाइल एतएसँ डाउनलोड करबाक लेल उपलब्ध अछि:
    दूरस्थ मेजबान: %s
    दूरस्थ पोर्ट: %d

en: A folder with that name already exists
mai: ओहि नामक एकटा फोल्डर पहिनेसँ मोजुद अछि

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
mai: '%s' नामक समूह पहलेसँ अहाँक मीत सूचीमे मोजुद अछि.

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
mai: मीत सूचीक क्षैतिज स्क्रोलिंग संस्करण

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
mai: एकटा संगीत मेसेजिंग कालक लेल आग्रह कएल गेल अछि. कृप्या MM प्रतीककेँ स्वीकार करबा लेल क्लिक करू.

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
mai: ABI संस्करण बेमेल %d.%d.x (%d.%d.x जरूरी)

en: AIM Account
mai: AIM खाता

en: A_lias:
mai: उपनाम (_l):

en: About %s
mai: क' संबंधमे %s

en: Accept
mai: स्वीकारू

en: Accept certificate for %s?
mai: %s क' लेल प्रमाणपत्र स्वीकारू?

en: Accept chat invitation?
mai: गप्प-सप्प आमंत्रण स्वीकारू?

en: Accept file transfer request from %s?
mai: %s सँ फाइल स्थानांतर प्रार्थना स्वीकार करू?

en: Account
mai: खाता

en: Account has been disabled
mai: खाताकेँ निष्क्रिय कए देल गेल अछि

en: Account successfully unregistered
mai: खाताक सफलतापूर्वक पँजीयन वापिस लेल गेल

en: Account type:
mai: खाताक प्रकार:

en: Account was not added
mai: खाता जोड़ल नहि छल

en: Account:
mai: खाता:

en: Account:
mai: खाता:

en: Account: %s (%s)
mai: खाता: %s (%s)

en: Accounts
mai: खाता

en: Action
mai: क्रिया

en: Action Message Name Color
mai: क्रिया संदेश नाम रंग

en: Actions
mai: क्रियासभ

en: Ad-Hoc Command Failed
mai: तदर्थ कमाँड विफल

en: Ad_vanced
mai: उन्नत (_v)

en: Add
mai: जोड़ू

en: Add / Remove
mai: जोड़ू / हटाबू

en: Add Account
mai: खाता जोड़ू

en: Add Buddy
mai: मीत जोड़ू

en: Add Buddy Pounce
mai: मीतक थाप जोड़ू

en: Add Buddy Pounce...
mai: मीत थाप जोड़ू...

en: Add Buddy _Pounce...
mai: मीत थाप जोड़ू (_P)

en: Add C_hat...
mai: गप्प-सप्प जोड़ू (_h)...

en: Add Channel Private Group
mai: चैनल निज समूह जोड़ू

en: Add Channel Public Key
mai: चैनल सार्वजनिक कुंजी जोड़ू

en: Add Chat
mai: बतियाउ

en: Add Group
mai: समूह जोड़ू

en: Add Notes Address Book Group...
mai: पता पुस्तिका समूहमे नोट्स जोडू...

en: Add Private Group
mai: निज समूह जोड़ू

en: Add _Buddy...
mai: मीत जोड़ू (_B)...

en: Add a buddy.
mai: मीत जोड़ू.

en: Add a new text replacement
mai: एकटा नव पाठ प्रतिस्थापन जोड़ू

en: Add buddy to _group:
mai: समूहमे मीत जोड़ू (_g):

en: Add buddy to your list?
mai: मीतकेँ अपन सूचीमे जोड़ू?

en: Add in group
mai: समूहमे जोड़ू

en: Add new line in Chats
mai: गप्पसप्पमे नव पंक्ति जोड़ू

en: Add new line in IMs
mai: IM मे नव पंक्ति जोड़ू

en: Add to Address Book
mai: पता पुस्तिकामे जोडू

en: Add to chat
mai: गप्प-सप्पमे जोड़ू

en: Add to chat...
mai: गप्प-सप्पमे जोड़ू...

en: Address
mai: पता

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
mai: ई एकटा छोट डिब्बा मीत सूचीक संग जोड़ैछ.  ई डिब्बा नव डाक देखाबैछ.

en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
mai: अहाँक मीतसूची पर मीतसभक लेल टिप्पणीकेँ जमा करबाक बिकल्प जोड़ैत अछि.

en: Adium
mai: एडियम

en: Afrikaans
mai: अफ्रीकी

en: Albanian
mai: अल्बानियाइ

en: Algorithm: 	%s
mai: ऐलगोरिदम: 	%s

en: Alias
mai: उपनाम

en: Alias (optional)
mai: उपनाम (वैकल्पिक)

en: Alias Buddy
mai: मीत उपनाम

en: Alias Chat
mai: उपनाम गप्प-सप्प

en: Alias Contact
mai: उपनाम संपर्क

en: Alias:
mai: उपनाम:

en: All
mai: सभ

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
mai: सभचीज वैकल्पिक अछि. जाहि सूचना केँ भरएमे अहाँकेँ समस्या नहि हुए केवल ओकरा भरू.

en: Allow %s to contact you?
mai: %s केँ अपनासँ संपर्क करए लेल अनुमति दिअ'?

en: Allow Buzz
mai: बज्ज स्वीकारू

en: Allow all users to contact me
mai: प्रयोक्तासभ केँ हमरासँ संपर्कक अनुमति दिअ'

en: Allow only the users below
mai: केवल निचला प्रयोक्ताकेँ अनुमति दिअ'

en: Allow only the users on my buddy list
mai: केवल हमर मीतसूचीमे मोजुद प्रयोक्ताकेँ अनुमति दिअ'

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
mai: विगोपित धाराक उप्पर सादा पाठ प्रमाणीकरणक आज्ञा दिअ'

en: Allows control by entering commands in a file.
mai: फाइलमे कमाँड दाखिल कएक' नियँत्रणक अनुमति देत अछि.

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
mai: मीतसभक सम्पर्क प्राथमिकताक गणन हेतु निष्क्रिय/दूर/आफलाइन अवस्थाक अंक मान बदलब दैछ

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
mai: भिन्न मीत अवस्था सँ सम्बद्ध मानक नियंत्रण करै दैछ.

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
mai: अहाँक हाथसँ बिन्यासक अनुमति दैछ जे अहाँ कतेक देर सँ निष्क्रिय छी

en: Alphabetically
mai: वर्णक्रममे

en: Already Registered
mai: पहिनेसँ पंजीकृत अछि

en: Always
mai: हरदम

en: Always on top
mai: सभकाल सभसँ उप्पर

en: Amharic
mai: अम्हारिक

en: An account already exists with the specified criteria.
mai: निर्दिष्ट मापदंडक सँग एकटा खाता पहिनेसँ मोजुद अछि.

en: An ambiguous user ID was entered
mai: एकटा द्विविधायुक्त प्रयोक्ता ID दाखिल भेलाह

en: An error occurred while opening the file.
mai: फाइलकेँ खोलबाक दौरान त्रुटि भेल

en: An error occurred while updating the directory
mai: निर्देशिका केँ अद्यतन करैमे त्रुटि भेल

en: An example plugin that does stuff - see the description.
mai: एकटा प्लगिन उदाहरण जाहि काम करैछ - एकर विवरण देखू

en: Angry
mai: क्रोधित

en: Animate
mai: संजीवित करू

en: Announcement from %s
mai: %s सँ घोषणा

en: Anxious
mai: चिंतित

en: Anyone
mai: कोनो

en: Apply
mai: लागू करू

en: Apply in Chats
mai: गप्प-सप्पमे लागू करू

en: Apply in IMs
mai: IM मे लागू करू

en: Arabic
mai: अरबी

en: Are you sure you want to block %s?
mai: की अहाँ निश्चित रुप सँ %s केँ रोकबाक लेल चाहैत छी?

en: Are you sure you want to delete "%s"
mai: की अहाँ निश्चित अछि जे "%s" केँ मेटावए चाहैत छी?

en: Are you sure you want to delete %s?
mai: की अहाँ निश्चित अछि जे %s केँ मेटावए चाहैत छी?

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
mai: की अहाँ निश्चित अछि जे अहाँ %s पर %s लेल थापकेँ मिटाबै लेल चाहैछ?

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
mai: की अहाँ चुनलका सहेजल स्थितिकेँ मेटओनाइ चाहैत छी?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
mai: की अहाँ निश्चित छी जे अहाँ %s वार्तालापक लागकेँ मेटओनाइ चाहैत छी जे %s पर आरंभ होइछ?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
mai: की अहाँ निश्चित छी जे अहाँ %s क' सँग %s क सँग वार्तालापक लागकेँ मेटओनाइ चाहैत छी?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
mai: की अहाँ निश्चित छी जे अहाँ सिस्टम लागकेँ स्थायी रूपसँ मेटओनाइ चाहैत छी जे %s पर आरंभ होइछ?

en: Are you sure you want to remove %s?
mai: की अहाँ निश्चित अछि जे %s केँ मिटावै चाहै छी?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
mai: की अहाँ निश्चित रुप सँ %s केँ अहांसँ संपर्क करए लेल अनुमति देबाक लेल चाहैत छी?

en: Armenian
mai: आर्मेनियाइ

en: Ashamed
mai: शर्मिंदा

en: Ask
mai: पूछू

en: Assamese
mai: असामी

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
mai: %s,%s,%s मे सदस्यता लेबाक प्रयास विफल

en: Audio
mai: ऑडियो

en: Australian English
mai: आस्ट्रेलियन अंग्रेजी

en: Auth Domain
mai: औथ डोमेन

en: Auth User
mai: औथ प्रयोक्ता

en: Authenticating
mai: प्रमाणित कए रहल अछि

en: Authenticating connection
mai: संबंधन प्रमाण कए रहल अछि

en: Authenticating...
mai: प्रमाणित कए रहल अछि

en: Authentication Failure
mai: प्रमाणीकरण विफल

en: Authentication failed
mai: सत्यापन असफल

en: Author
mai: लेखक

en: Authorization Aborted
mai: प्रमाणीकरण रहि गेल

en: Authorization mechanism too weak
mai: प्रमाणीकरण यांत्रिकी बड़ कमज़ोर अछि

en: Authorize
mai: प्राधिकृत करू

en: Authorize buddy?
mai: मीत प्राधिकृत करू?

en: Auto Accept
mai: स्वतः स्वीकारू

en: Auto Reject
mai: स्वतः अस्वीकृत करू

en: Auto-Join
mai: स्वतः सामिल होउ

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
mai: चुनलका प्रयोक्तासँ फाइल स्थानांतर प्रार्थना स्वतः स्वीकारू.

en: Auto-join
mai: स्वतः सामिल होउ

en: Auto-response sent:
mai: स्वचालित उत्तर भेजलक:

en: Autoaccept
mai: स्वतः स्वीकारू

en: Autoaccept File Transfers...
mai: फाइल हस्तांतरणकेँ स्वतः स्वीकार करू...

en: Autoaccept complete
mai: समाप्ति स्वतः स्वीकारू

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
mai: "%s" केँ "%s" सँ फाइल स्थानांतरक स्वतः स्वीकार पूर्ण भेल.

en: Automatic
mai: स्वचालित

en: Automatically open whiteboard
mai: उज्जरबोर्डकेँ स्वतः खोलू

en: Available
mai: उपलब्ध

en: Available Conferences
mai: उपलब्ध सम्मेलन

en: Away
mai: दूरि

en: Awesome
mai: अद्भुत

en: Bac_kground color
mai: पृष्ठभूमि रंग (_k)

en: Background Color
mai: पृष्ठभूमि रँग

en: Bad Format
mai: अधलाह रचना

en: Bad Namespace Prefix
mai: अधलाह नेमस्पेस उपसर्ग

en: Bad Request
mai: अधलाह आग्रह

en: Bad mode
mai: अधलाह रूप

en: Ban List
mai: प्रतिबन्ध सूची

en: Banned
mai: निषेध

en: Based on keyboard or mouse use
mai: कुंजीपटल वा माउसक प्रयोग पर आधारित

en: Based on keyboard use
mai: कुँजीपटलक प्रयोग पर आधारित

en: Basque
mai: बास्क

en: Becomes _idle
mai: निष्क्रिय भ' गेल (_i)

en: Becomes idle
mai: निष्क्रिय भ' जाइछ

en: Beep too!
mai: बीप ओ!

en: Belarusian Latin
mai: बेलारूसी लैटिन

en: Bengali
mai: बंगाली

en: Birth Day
mai: जन्म दिन

en: Birth Year
mai: जन्मक साल

en: Birthday
mai: जन्मदिन

en: Block
mai: रोकू

en: Block %s?
mai: %s केँ रोकू?

en: Block IMs without Key Exchange
mai: बिनु कुंजी विनिमयक IM रोकि दिअ'

en: Block User
mai: प्रयोक्ताकेँ रोकू

en: Block all users
mai: प्रयोक्तासभ केँ रोकू

en: Block messages to whiteboard
mai: उज्जरबोर्डमे संदेश रोकू

en: Block only the users below
mai: केवल निचला प्रयोक्तासभकेँ रोकू

en: Block/Unblock
mai: रोकू/नहि रोकू

en: Block/Unblock...
mai: रोकू/नहि रोकू...

en: Blocked
mai: रोकल गेल

en: Bokmål Norwegian
mai: बोक्माल नार्वेजियन

en: Bold
mai: मोट

en: Bonjour Protocol Plugin
mai: Bonjour प्रोटोकोल प्लगिन

en: Bored
mai: उबल

en: Bosnian
mai: बोस्नियाइ

en: Both
mai: दुनू

en: Bottom
mai: नीच्चाँ

en: Br_owse...
mai: ब्राउज...(_o)

en: British English
mai: ब्रिटिश अंग्रेजी

en: Brows_e...
mai: ब्राउज...(_e)

en: Browser
mai: ब्राउज़र

en: Browser Selection
mai: ब्राउजर चुनाव

en: Browser default
mai: ब्राउजर पूर्वनिर्धारित

en: Buddies
mai: मीत

en: Buddy
mai: मीत

en: Buddy Alias
mai: मीत उपनाम

en: Buddy Goes _Away
mai: मीत दूरि चल गेल (_A)

en: Buddy Goes _Idle
mai: मीत निष्क्रिय भ' गेल (_I)

en: Buddy Icon
mai: मीत प्रतीक

en: Buddy Information
mai: मीत सूचना

en: Buddy List
mai: मीत सूची

en: Buddy List Storage Mode
mai: मीत सूची भंडारण मोड

en: Buddy List Window
mai: मीत सूची विंडो

en: Buddy Notes
mai: मीत टिप्पणी

en: Buddy Pounces
mai: मीतक थाप

en: Buddy State Notification
mai: मीत स्थिति सूचना

en: Buddy Ticker
mai: मीत टिकर

en: Buddy _Signs On/Off
mai: मीत साइनआन / ऑफ (_S)

en: Buddy is "extended" away
mai: मीत "विस्तारित" दूरि अछि

en: Buddy is away
mai: मीत दूरि अछि

en: Buddy is idle
mai: मीत निष्क्रिय अछि

en: Buddy is mobile
mai: मीत मोबाइल अछि

en: Buddy is offline
mai: मीत आफलाइन अछि

en: Buddy logs in
mai: मीत लाग इन करैछ

en: Buddy logs out
mai: मीत लौग आउट करैछ

en: Buddy name:
mai: मीतक नाम:

en: Buddy signs on/off
mai: मीत साइनआन/ऑफ अछि

en: Buddylist loaded successfully!
mai: मीतसूची सफलतापूर्वक लोड करल गेल

en: Buddylist saved successfully!
mai: मीतसूची सफलतापूर्वक सहेजल गेल!

en: Bulgarian
mai: बुल्गारियाइ

en: Busy
mai: व्यस्त

en: Buzz
mai: बज्ज

en: Buzzing %s...
mai: बज्जिंग %s...

en: By Log Size
mai: लौग आकार द्वारा

en: By Status
mai: स्थिति द्वारा

en: By account
mai: खातासँ

en: By conversation count
mai: वार्तालाप गिनती सँ

en: By group
mai: समूहसँ

en: By status
mai: वस्तुस्थिति द्वारा

en: CTCP PING reply
mai:  CTCP पिंगक उत्तर

en: C_hat windows
mai: गप्प-सप्प विंडोज (_h)

en: C_lear finished transfers
mai: समाप्त हस्तांतरण मेटाउ (_C)

en: Calculating...
mai: गणनामे...

en: Call Command
mai: कौल कमांड

en: Calm
mai: शांत

en: Canadian English
mai: कनाडियन अंग्रेजी

en: Cancel
mai: रद करू

en: Cancel Presence Notification
mai: उपस्थिति चेतावनी रद करू

en: Cancelled
mai: रद कएल गेल

en: Cannot add a contact to the same folder twice
mai: ओहि फोल्डरमे संपर्क दुबारा नहि जोड़ सकैछ

en: Cannot add yourself
mai: अहाँ अपने केँ जोड़ नहि सकैछ

en: Cannot ban %s: banlist is full
mai: %s निषेध नहि कए सकैछ: निषिद्ध सूची भरल अछि

en: Cannot call command
mai: कमांडकेँ बजाए नहि सकल

en: Cannot change nick
mai: उपनाम नहि बदएल सकैछ

en: Cannot create pounce
mai: थाप नहि बनाए सकैत अछि

en: Cannot detach
mai: अलग नहि कए सकैछ

en: Cannot fetch the public key
mai: सार्वजनिक कुंजी नहि पाबि सकल

en: Cannot get channel information
mai: चैनलक सूचना नहि मिलल

en: Cannot get room list
mai: कक्ष सूची नहि पाबि सकल

en: Cannot get server information
mai: सर्वरक सूचना नहि मिलल

en: Cannot get server statistics
mai: सर्वरक आंकड़ा नहि आन सकल

en: Cannot get user information
mai: प्रयोक्ताक सूचना नहि आन सकल

en: Cannot join %s: Registration is required.
mai: %s मे सामिल नहि भ' सकैत अछि: पंजीयन आवश्यक.

en: Cannot join channel
mai: चैनलमे सामिल नहि भ' सकैछ

en: Cannot join private group
mai: निजी समूहमे नहि जुड़ि सकैछ

en: Cannot perform the key agreement
mai: कुंजी अनुबंध निष्पादित नहि कए सकल

en: Cannot send a directory.
mai: फाइल नहि पठाएल जाए सकैछ.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
mai: 0 बाइटक फाइल नहि पठाएल जाए सकैछ.

en: Cannot send file
mai: फाइल नहि भेज सकैछ

en: Cannot send folder %s.
mai: %s फोल्डर नहि भेजि सकैछ.

en: Cannot send launcher
mai: लांचर नहि पठाएल जाए सकैछ

en: Cannot set IM key
mai: IM कुंजी नियत नहि कए सकैछ

en: Cannot set topic
mai: विषय सेट नहि कए सकैछ

en: Cannot start browser configuration program.
mai: ब्राउजर बिन्यास प्रोग्राम आरंभ नहि कए सकल.

en: Cannot start proxy configuration program.
mai: प्राक्सी बिन्यास प्रोग्राम आरंभ नहि कए सकल.

en: Cannot watch user
mai: प्रयोक्ताक देखि नहि सकैत अछि

en: Case sensitive
mai: स्थितिक प्रति संवेदनशील

en: Catalan
mai: केटालान

en: Certificate Authorities
mai: प्रमाणपत्र प्राधिकार

en: Certificate Export Error
mai: प्रमाणपत्र निर्यात त्रुटि

en: Certificate Import
mai: प्रमाणपत्र आयात

en: Certificate Import Error
mai: प्रमाणपत्र आयात त्रुटि

en: Certificate Information
mai: प्रमाणपत्र सूचना

en: Certificate Manager
mai: प्रमाणपत्र प्रबंधक

en: Certificate for %s
mai: %s क' लेल प्रमाणपत्र

en: Certificates
mai: प्रमाणपत्र

en: Change Account Registration at %s
mai: %s पर खाता पँजीयन बदलू

en: Change Password...
mai: गुड़किल्ली बदलू...

en: Change Registration
mai: पञ्जीयन बदलू

en: Change Size
mai: आकार बदलू

en: Change XMPP Password
mai: XMPP गुड़किल्ली बदलू

en: Change password for %s
mai:  %s क' लेल गुड़किल्ली बदलू

en: Change status to
mai: एतए स्थिति बदलू

en: Change status when idle
mai: जखन बेकार अछि तँ स्थिति बदलू

en: Change user information for %s
mai: %s लेल प्रयोक्ता सूचना बदलू

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
mai: गुप्तता विक्लपमे परिवर्तन तुरत प्रभावी होइछ.

en: Channel
mai: चैनल

en: Channel %s does not exist in the network
mai: चैनल %s संजालमे मोजुद नहि अछि

en: Channel Authentication
mai: चैनल प्रमाणीकरण

en: Channel Information
mai: चैनलक सूचना

en: Channel Passphrase
mai: चैनल गुड़किल्ली वाक्यांश

en: Channel Public Keys List
mai: चैनल सार्वजनिक कुंजीसभ सूची

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
mai: चैनलक प्रमाणीकरणक प्रयोग चैनलकेँ गैर प्राधिकृत पहुंचसँ सुरक्षित करैछ. प्रमाणीकरण गुड़किल्ली वाक्यांश अथवा डिजीटल हस्ताक्षर पर निर्भर रहैछ. जँ गुड़किल्ली वाक्यांश नियत अछि त' चैनलमे सामिल होएबाक लेल ओ जरूरी अछि. जँ सार्वजनिक कुंजीक जरुरत अछि त' अहाँक सार्वजनिक कुंजी सूचीमे होएबाक चाही.

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
mai: <I>%s</I> चैनल पर संस्थापक <I>%s</I> अछि

en: Chat
mai: गप्प-सप्प

en: Chat _name:
mai: गप्प-सप्प नाम (_n)

en: Chat error
mai: गप्प-सप्प त्रुटि

en: Chats
mai: बतियाउ

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
mai: गप्प-सप्पक लौग कएल जाएताह जँ " बतियानाई लौग करू" सक्रिय अछि.

en: Chatty
mai: गप्प-सप्प

en: Check permissions and try again.
mai: अनुमति जाँचू आ फिनु कओसिस करू.

en: Checks for new local mail.
mai: नव स्थानीय डाक देखू.

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
mai: नव रिलीजक लेल आवधिक जांच करैछ आ प्रयोक्ताक चेंजलौगक मार्फत सूचित करैछ

en: Checks periodically for new releases.
mai: नव रिलीजक लेल आवधिक जांच करैछ

en: Choose Location...
mai: स्थान चुनू...

en: Choose New Name
mai: नव नाम चुनू

en: Choose...
mai: चयन करू...

en: Cipher
mai: सिफर

en: Cipher Test
mai: सिफर जाँच

en: City
mai: नगर

en: Clear
mai: खाली

en: Clear Scrollback
mai: स्क्रालबैक साफ करू

en: Clear finished transfers
mai: खतम भेल हस्तांतरण साफ करू

en: Client
mai: क्लाएँट

en: Clipboard plugin
mai: क्लिपबोर्ड प्लगिन

en: Close
mai: बन्न करू

en: Close Find bar
mai: खोज पट्टी बन्न करू

en: Close IMs immediately when the tab is closed
mai: जखन टैब बन्न होइछ IM केँ तत्काल बन्न करू

en: Close _tabs
mai: टैब बन्न करू (_t)

en: Close all tabs
mai: टैबसभ बन्न करू

en: Close conversation
mai: वार्तालाप बन्न करू

en: Close other tabs
mai: दोसर टैब बन्न करू

en: Close this tab
mai: ई टैब बन्न करू

en: Close this window when all transfers _finish
mai: ई बिंडो बन्न करू जखन हस्तांतरण सभ समाप्त भ' जाए (_f)

en: Close this window when all transfers finish
mai: ई बिंडो बन्न करू जखन सभटा हस्तांतरण समाप्त भ' जाइछ

en: Co_nversations:
mai: वार्तालाप (_n):

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
mai: हाइपरलिंक खींचबाकक लेल रंग करू जखन माउस हुनका पर अछि

en: Color to draw hyperlinks.
mai: हाइपरलिंक खींचबाक लेल रंग.

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
mai: संदेशक नाम घींचबाक लेल रंग जकरा अहाँ अपन नामक समाहित कएल पएलहुँ.

en: Color to draw the name of a message you received.
mai: संदेशक नाम घींचबाक लेल रंग जकरा अहाँ पएलहुँ.

en: Color to draw the name of a message you sent.
mai: संदेशक नाम घींचबाक लेल रंग जकरा अहाँ पठेलहुँ.

en: Color to draw the name of an action message.
mai: एकटा काज संदेशक नाम घींचबाक लेल रंग.

en: Colors
mai: रँग

en: Command
mai: कमांड

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
mai: सामान्य नाम: %s
    
    SHA1 फिँगरप्रिंट:
    %s

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
mai: सामान्य नाम: %s %s
    फिँगरप्रिंट (SHA1): %s

en: Computer
mai: कम्प्यूटर

en: Conference Closed
mai: सम्मेलन बन्न

en: Conference does not exist
mai: सम्मेलन मोजुद नहि अछि

en: Conference not found
mai: सम्मेलन नहि भेटल

en: Configuration error
mai: बिन्यासमे त्रुटि

en: Configure Pl_ugin
mai: प्लगिन बिन्यस्त करू (_u)

en: Configure Plugin
mai: प्लगिन बिन्यस्त करू

en: Configure _Browser
mai: ब्राउजर बिन्यस्त करू (_B)

en: Configure _Proxy
mai: प्राक्सीकेँ बिन्यस्त करू (_P)

en: Confirm Remove
mai: हटाएब सुनिश्चित करू

en: Confirm certificate delete
mai: प्रमाणपत्र मेटोअनाइ सँपुष्ट करू

en: Confirm close
mai: बन्न सुनिश्चित करू

en: Conflict
mai: विरोध

en: Connect port
mai: पोर्ट जोड़ू

en: Connect server
mai: सर्वर संबंधित करू

en: Connected
mai: संबंधित

en: Connecting
mai: संबंधित कए रहल अछि

en: Connecting to SILC Server
mai: SILC सर्वर सँ संबंधन कए रहल अछि

en: Connection Error
mai: संबंधनमे त्रुटि

en: Connection Timeout
mai: संबंधनक समय समाप्त

en: Connection failed
mai: संबंधन विफल भेल

en: Connection interrupted by other software on your computer.
mai: दोसर सोफ्टवेयरक द्वारा अहाँक कंप्यूटर पर संबंधन बाधित भेल.

en: Connection refused.
mai: संबंधन फिनु सेट.

en: Connection timed out
mai: कनेक्शन मियाद खतम भ' गेल

en: Connection timed out.
mai: संबंधनक समय समाप्त

en: Console Beep
mai: कंसोल बीप

en: Console beep
mai: कंसोल बीप

en: Contact
mai: संपर्क

en: Contact Availability Prediction
mai: उपलब्धता अनुमानसँ संपर्क करू.

en: Contact Availability Prediction plugin.
mai: उपलब्धता अनुमान प्लगिनकेँ संपर्क करू.

en: Contact Priority
mai: सम्पर्क प्राथमिकता

en: Continue
mai: जारी राखू

en: Conversation
mai: वार्तालाप

en: Conversation Colors
mai: वार्तालाप रँग

en: Conversation Entry
mai: वार्तालाप प्रविष्टि

en: Conversation Placement
mai: वार्तालाप स्थान

en: Conversation _font:
mai: वार्तालाप फोन्ट (_f):

en: Conversation in %s on %s
mai: %s मे वार्तालाप %s पर

en: Conversation with %s on %s
mai: %s क' संग %s पर वार्तालाप

en: Conversations
mai: गप्प-सप्प

en: Conversations in %s
mai: %s मे वार्तालाप

en: Conversations with %s
mai: %s क संग वार्तालाप

en: Could not change nick
mai: उपनाम नहि बदएल सकलाह

en: Could not get details for user %s (%s).
mai: प्रयोक्ता %s लेल विवरण नहि लाबि सकल (%s).

en: Could not kill user
mai: प्रयोक्ताकेँ मार नहि सकल

en: Could not load public key
mai: सार्वजनिक कुंजी नहि लोड कए सकल

en: Could not open %s: Redirected too many times
mai: %s केँ खोलि नहि सकल: कतेक बार पुनर्निर्देशित करै पड़ल

en: Could not perform key agreement for file transfer
mai: फाइल हस्तांतरण लेल कुंजी अनुबंध नहि कए सकल

en: Could not query the directory server.
mai: निर्देशिका सर्वरक प्रश्न नहि कए सकल.

en: Could not send
mai: पठाय नहि सकल

en: Could not set icon
mai: प्रतीक सेट नहि कए सकल

en: Could not start the file transfer
mai: फाइल हस्तांतरण नहि शुरु कए सकल

en: Could not unload plugin
mai: प्लगिन नहि अनलोड कए सकल

en: Couldn't find X display
mai: X डिसप्ले नहि पाबि सकल

en: Couldn't find window
mai: विंडो नहि पाबि सकल

en: Couldn't load buddylist
mai: मीतसूची लोड नहि कए सकल

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
mai: %s क' लेल %s मे मीतसूची नहि लिख सकल

en: Country
mai: देश

en: Country: 	%s
mai: देश: 	%s

en: Crazy Patch Writers
mai: क्रेजी पैच लेखकगण

en: Create
mai: बनाबू

en: Create New Conference...
mai: नव सम्मेलन बनाबू...

en: Create New Room
mai: ीनव कक्ष बनाबू

en: Create New SILC Key Pair
mai: SILC कुंजी जोड़ा बनाबू...

en: Create SILC Key Pair...
mai: SILC कुंजी जोड़ा बनाबू...

en: Create conference with user
mai: प्रयोक्ताक संग सम्मेलन बनाबू

en: Creating SILC key pair...
mai: SILC कुंजी जोड़ा बनाए रहलैछ...

en: Creating connection failed
mai: संबंधन बनओनाइ विफल

en: Current Developers
mai: मोजुदा विकास कएनिहारसभ

en: Current Translators
mai: संगीता कुमारी (sangeeta09@gmail.com)

en: Currently on
mai: अखन चालू अछि

en: Customize colors in the conversation window
mai: वार्तालाप विंडोमे रँग पसंदीदा करू

en: Customizes the message timestamp formats.
mai: संदेश टाइमस्टैंप प्रारूपक मनपसंद बनाबू

en: Czech
mai: चेक

en: DBus Example
mai: DBus उदाहरण

en: DBus Plugin Example
mai: DBus प्लगिन उदाहरण

en: Danish
mai: डैनिश

en: Date
mai: दिनांक

en: Debug Window
mai: डिबग विन्डो

en: Decrease Font Size
mai: फोन्ट आकार घटाबू

en: Default
mai: पूर्वनिर्धारित

en: Default Formatting
mai: पूर्वनिर्धारित संरूप

en: Delete
mai: मेटाउ

en: Delete Account
mai: खाता मेटाउ

en: Delete Log...
mai: लौग मेटाउ...

en: Delete Log?
mai: लौग मेटाउ?

en: Delete Status
mai: वस्तुस्थिति मेटाउ

en: Deny
mai: मना करू

en: Department
mai: विभाग

en: Description
mai: विवरण

en: Desktop
mai: डेस्कटाप

en: Desktop Default
mai: डेस्कटोप पूर्वनिर्धारित

en: Detach From Server
mai: सर्वरसँ अलग करू

en: Detach this tab
mai: ई टैब अलग करू

en: Detached
mai: पृथक

en: Device
mai: डिवाइस

en: Different
mai: भिन्न

en: Digitally sign and verify all messages
mai: सभटा संदेशकेँ डिजीटल हस्ताक्षर आ जाँच करू

en: Directory
mai: निर्देशिका

en: Directory Query Failed
mai: निर्देशिका प्रश्न विफल

en: Directory is not writable.
mai: निर्देशिका उपलब्ध नहि अछि

en: Disable when away
mai: दूर भेला पर निष्क्रिय करू

en: Disabled
mai: अक्षम

en: Disconnected by server
mai: सर्वर संबंधन तोड़लक

en: Disconnected.
mai: संबंधन नहि अछि

en: Dismiss
mai: बर्खास्त

en: Display Timestamps Every
mai: टाइमस्टैंप प्रत्येक देखाउ

en: Display iChat-style timestamps
mai: iChat शैली टाइमस्टैंप देखाउ

en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
mai: हर N मिनटमे iChat प्रकारक टाइमस्टैंप्स देखाउ

en: Display notification message in conversations
mai: वार्तालापमे अधिसूचना संदेश देखाउ

en: Do Not Disturb
mai: परेशान नहि करू

en: Do not ask. Always save in pounce.
mai: नहि पूछू. हरदम थापमे सहेजू.

en: Do not disturb
mai: तँग नहि करू

en: Domain
mai: डोमेन

en: Draw Markerline in
mai: मार्करलाइन एकरामे घींचू

en: Draw On Whiteboard
mai: उज्जरबोर्ड पर खींचू

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
mai: वार्तालापमे नव संदेशकेँ संकेत करबा लेल पंक्ति घींचू

en: Duplicate Correction
mai: नकल जांच

en: Duplicate title
mai: नकल शीर्षक

en: Dutch, Flemish
mai: डच; फ्लेमिश

en: Dzongkha
mai: ड्जोंग्खा

en: ERROR
mai: त्रुटि

en: E_xecute a command
mai: एकटा कमांड चालू करू(_x)

en: Edit
mai: संपादन

en: Edit Buddy Pounce
mai: मीतक थाप संपादित करू

en: Edit Chat
mai: गप्प-सप्प संपादित करू

en: Edit Notes...
mai: टिप्पणी संपादित करू...

en: Edit Settings
mai: सेटिंग संपादित करू

en: Edit Status
mai: स्थिति संपादित करू

en: Edit User Mood
mai: प्रयोक्ता मूड संपादित करू

en: Edit XMPP vCard
mai: XMPP vCard संपादित करू

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
mai: अहाँक देल प्रोक्सीक प्रकारक लेल मेजबान नाम वा पोर्ट नम्बर अवैध अछि.

en: Email
mai: इमेल

en: Email Address
mai: इमेल पता

en: Email:
mai: इमेलः

en: Emails
mai: इमेल

en: Empty groups
mai: रिक्त समूहसभ

en: Enable Account
mai: खाता सक्रिय करू

en: Enable Logging
mai: लौगिंग सक्रिय करू

en: Enable Sounds
mai: ध्वनि सक्रिय करू

en: Enable buddy ic_on animation
mai: ऐनीमेशन पर मीत प्रतीककेँ समर्थ करू (_o)

en: Enable replacement of last word on send
mai: पठावैपर अंतिम शब्दक प्रतिस्थापनकेँ सक्रिय करू

en: Enabled
mai: सक्षम

en: Encoding
mai: एनकोडिंग

en: Encodings
mai: एनकोडिंगसभ

en: Enter Password
mai: गुड़किल्ली दाखिल करू

en: Enter a Conference Server
mai: सम्मेलन सर्वरमे घुसू

en: Enter a User Directory
mai: एकटा प्रयोक्ताक निर्देशिका डालू

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
mai: एकटा नाम अथवा आंशिक ID क नींच्चा देल क्षेत्रमे मेल खाएल प्रयोक्ताक लेल डालू अपन सेमटाइम समुदायमे.

en: Enter an alias for %s.
mai: %s क' लेल उपनाम भरू.

en: Enter an alias for this chat.
mai: एहि गप्प-सप्पक उपनाम भरू.

en: Enter an alias for this contact.
mai: एहि संपर्कक लेल उपनाम भरू.

en: Enter empty string to reset the name.
mai: कृप्या नामक फिनु सेट करबाक लेल खाली स्ट्रिंग डालू.

en: Enter password for %s (%s)
mai: %s क' लेल गुड़किल्ली डालू (%s)

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
mai: अपन मीत सूचीमे समूह आ एकर सदस्यसभकेँ जोडबाकलेल नींच्चा देल क्षेत्रमे एकटा नोट्स पता पुस्तिका समूहक नाम डालू.

en: Enter the name of the group
mai: समूहक नाम भरू.

en: Enter your notes below...
mai: अपन टिप्पणी नीच्चाँ दिअ'...

en: Epiphany
mai: ऐपीफनी

en: Error
mai: त्रुटि

en: Error
mai: त्रुटि

en: Error Messages
mai: त्रुटि संदेश

en: Error Reading %s
mai: %s पढ़ैमे त्रुटि

en: Error Running Editor
mai: संपादक चलाबैमे त्रुटि

en: Error accessing %s: 
    %s.
mai: %s प्रवेशमे त्रुटि 
    %s.

en: Error adding buddy
mai: मीतकेँ जोड़बाकमे त्रुटि

en: Error adding group
mai: समूह जोड़बाकमे त्रुटि

en: Error changing password
mai: गुड़किल्ली बदलएमे त्रुटि

en: Error communicating with local mDNSResponder.
mai: स्थानीय mDNSResponder क' संग त्रुटि संचार.

en: Error communicating with server
mai: सर्वर सँ बात करैमे त्रुटि

en: Error communicating with server. Closing connection.
mai: सर्वर तक पहुंचाबैमे त्रुटि. संबंधन बन्न कए रहल अछि

en: Error displaying MOTD
mai: MOTD देखाबएमे त्रुटि

en: Error during connecting to SILC Server
mai: SILC संबंधनक दौरान त्रुटि

en: Error during file transfer
mai: फाइल हस्तांतरणक दौरान त्रुटि

en: Error in chat %s
mai: %s गप्प-सप्पमे त्रुटि

en: Error joining chat %s
mai: %s गप्प-सप्पमे सामिल होएबामे त्रुटि

en: Error launching "%s": %s
mai: "%s" शुरू करैमे त्रुटि: %s

en: Error launching %s: %s
mai: %s शुरू करैमे त्रुटि: %s

en: Error loading SILC key pair
mai: SILC कुँजी जोड़ा लोड करबामे त्रुटि

en: Error loading plugin
mai: प्लगिन लोड करबामे त्रुटि

en: Error loading the plugin.
mai: प्लगिनकेँ लोड करबामे त्रुटि.

en: Error occurred
mai: त्रुटि घटित भेल

en: Error occurred during key agreement
mai: कुंजी अनुबंधकँ दोरान त्रुटि

en: Error reading %s: 
    %s.
mai: %s:पढ़ैमे त्रुटि
    %s.

en: Error reading file %s: 
    %s
mai: %s पढ़ैमे त्रुटि :
    %s

en: Error reading from %s: %s
mai: %s सँ पढैमे त्रुटि: %s

en: Error reading from resolver process:
    %s
mai: हलकरैक प्रक्रियासँ त्रुटि:
    %s

en: Error resolving %s
mai: %s हल करैमे त्रुटि

en: Error resolving %s:
    %s
mai: %s हल करैमे त्रुटि:
    %s

en: Error resolving %s: %d
mai: %s हल करैमे त्रुटि: %d

en: Error retrieving room list
mai: कमरा सूचीसँ त्रुटि पाउ

en: Error running %s
mai: %s चलाबैमे त्रुटि

en: Error unregistering account
mai: खाता पँजीयन वापिस लेबामे त्रुटि

en: Error writing %s: 
    %s.
mai: %s:लिखैमे त्रुटि
    %s.

en: Error writing to %s: %s
mai: %s मे लिखैमे त्रुटि: %s

en: Error: invalid PONG from server
mai: त्रुटि: सर्वरसँ अवैध पोंग

en: Esperanto
mai: एस्पेरांटो

en: Estonian
mai: एस्तोनियाई

en: Event
mai: घटना

en: Evolution Integration
mai: एवोल्यूशन समाकलन

en: Evolution Integration Configuration
mai: एवोल्यूशन समाकलन बिन्यास

en: Excited
mai: उत्साहित

en: Execute a command
mai: एकटा कमाँड चलाउ

en: Existing window
mai: विंडोसँ निकलि रहल अछि

en: Export Sametime List for Account %s
mai: %s खाता लेल सेमटाइम सूची निर्यात करू

en: Export Sametime List...
mai: सेमटाइम सूची निर्यात करू...

en: Export to .anyone
mai: .anyone मे निर्यात करू

en: Export to .zephyr.subs
mai: .zephyr.subs मे निर्यात करू

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
mai: फाइल %s मे निर्यात विफल.
    जाँचू जे अहाँक लक्ष्य पथमे लिखबाक अनुमति अछि

en: Exposure
mai: देखाबा

en: Extended Address
mai: विस्तृत पता

en: Extended Away
mai: बड़ समय लेल अनुपस्थित

en: Extended away
mai: बिस्तारित दूरि

en: External User
mai: बाहरी प्रयोक्ता

en: Extra conversation placement options.
mai: बाइली बातचीत रखबाक विकल्प

en: F_lash window when IMs are received
mai: फ्लैश विंडो जखन IM प्राप्त करल जाइत अछि (_l)

en: Failed
mai: असफल

en: Failed to change nickname
mai: उपनाम बदलैमे विफल

en: Failed to get connection: %s
mai: संबंधन लए मे विफल: %s

en: Failed to get name: %s
mai: नाम लए मे विफल: %s

en: Failed to get serv name: %s
mai: सर्वर नाम पावैमे विफल: %s

en: Failed to load image
mai: चित्र सहेजबामे विफल

en: Failed to set cmodes for %s
mai: %s लेल सीमोड तय करैमे विफल

en: Failed to store image: %s
mai: चित्र संचयनमे विफल: %s

en: Failure: Authentication failed
mai: असफलता: प्रमाणीकरण विफल

en: Failure: Incorrect signature
mai: असफलता: गलत हस्ताक्षर

en: Failure: Invalid cookie
mai: असफलता: अवैध कुकी

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
mai: असफलता: दूरस्थ प्रस्तावित HMAC समर्थन नहि करैछ

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
mai: असफलता: दूरस्थ प्रस्तावितकेँ ई समूहक समर्थन नहि करैछ

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
mai: असफलता: दूरस्थ प्रस्तावित PKCS समर्थन नहि करैछ

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
mai: असफलता: दूरस्थ प्रस्तावित सिफरक समर्थन नहि करैछ

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
mai: असफलता: दूरस्थ प्रस्तावित हैश प्रकार्य समर्थन नहि करैछ

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
mai: असफलता: दूरस्थ अहाँक सार्वजनिक कुंजी पर विश्वास/समर्थन नहि करैछ

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
mai: असफलता: संस्करण बेमेल, क्लाएंटकेँ अपग्रेड करू

en: Family Name
mai: घरक नाम

en: Fast size calculations
mai: तेज आकार गणना

en: Fatal Error
mai: गंभीर त्रुटि

en: Feature Not Implemented
mai: गुण लागू नहि भेल

en: Female
mai: स्त्री

en: File
mai: फाइल

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
mai: फाइल %s आयात नहि कएल जाए सकल.
    सुनिश्चित करू जे फाइल पठनीय अछि आओर PEM प्रारूपमे अछि.

en: File Control
mai: फाइल नियंत्रण

en: File Send Failed
mai: फाइल पठाएब विफल

en: File Transfer
mai: फाइल हस्तांतरण

en: File Transfer Failed
mai: फाइल हस्तांतरण विफल

en: File Transfers
mai: फाइल हस्तांतरण

en: File is not readable.
mai: फ़ाइल पढ़ब योग्य नहि अछि.

en: File transfer _details
mai: फाइल हस्तांतरण विवरण (_d)

en: File transfer already started
mai: फाइल हस्तांतरण पहिनेसँ चालू अछि

en: File transfer cancelled
mai: फाइल हस्तांतरण रद

en: File transfer complete
mai: फाइल हस्तांतरण पूर्ण भेल

en: File transfer from %s failed.
mai: %s सँ फाइल स्थानांतर विफल

en: File transfer proxies
mai: फाइल हस्तांतरण पोर्ट

en: File transfer session does not exist
mai: फाइल हस्तांतरणक सत्र मोजुद नहि अछि

en: File transfer to %s failed.
mai: %s मे फाइल हस्तांतरण विफल भ' गेल

en: Filename
mai: फाइलनाम

en: Filename:
mai: फाइलनाम:

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
mai: कोनो मेल खाएत XMPP प्रयोक्तासभक खोजबाक लेल एकटा अथवा आओर क्षेत्रसभमे भरू.

en: Fill out all fields completely.
mai: सभ फील्डक पूरा भरू.

en: Filter
mai: फिल्टर

en: Filter:
mai: फिल्टर:

en: Finch
mai: फिंच

en: Find
mai: खोजू

en: Find Rooms
mai: कक्ष खोजू

en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
mai: देल क्षेत्रमे खोज मापदंड डालकै एकटा संपर्क ढूँढू. नोट: प्रत्येक क्षेत्र वाइल्ड कार्ड खोज (%) क समर्थन करैछ

en: Find buddies
mai: मीत खोजू

en: Find buddies...
mai: मीत खोजू...

en: Find:
mai: खोजू:

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
mai: %s कुंजी लेल फिंगरप्रिंट आओर बैबलप्रिंट अछि:
    
    %s
    %s

en: Finished
mai: समाप्त

en: Finnish
mai: फिनिश

en: Fire
mai: फायर

en: Firebird
mai: फायरबर्ड

en: Firefox
mai: फायरफाक्स

en: First Name
mai: पहिल नाम

en: First name
mai: पहिल नाम

en: First name:
mai: पहिल नाम

en: Font
mai: फोन्ट

en: Font Face
mai: फोन्टक चेहरा

en: Fonts
mai: फान्ट

en: For delayed messages
mai: विलंबित संदेश लेल

en: For delayed messages and in chats
mai: विलंबित संदेश लेल आ गप्प -सप्पमे

en: Forbidden
mai: वर्जित

en: Force login (ignore server redirects)
mai: लागिन लेल बाध्य करू (सर्वर पुनर्प्रेषण अनदेखा करू)

en: Forcing Login
mai: लागिनक' लेल बाध्य:

en: Foreground Color
mai: अग्रभूमि रँग

en: Foreground _color
mai: अग्रभूमि रँग (_c)

en: French
mai: फ्रेंच

en: From
mai: सँ

en: From (To pending)
mai: सँ (स्थगितमे)

en: From last sent message
mai: अंतिम भेजलल संदेश सँ

en: Full Name
mai: पूरा नाम

en: Full name
mai: पूरा नाम

en: GNOME Default
mai: गनोम पूर्वनिर्धारित

en: GStreamer Failure
mai: GStreamer विफलता

en: GStreamer failed to initialize.
mai: GStreamer आरंभ होने पर विफल भ' गेलाह

en: GTK Signals Test
mai: GTK संकेत परीक्षण

en: GTK+ Interface Font
mai: GTK+ अंतरफलक फौन्ट

en: GTK+ Text Shortcut Theme
mai: GTK+ पाठ सार्टकट विषय

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
mai: गाडू-गाडू प्रोटोकोल प्लगिन

en: Gadu-Gadu Public Directory
mai: गाडू गाडू सार्वजनिक निर्देशिका

en: Gadu-Gadu User
mai: गाडू-गाडू प्रयोक्ता

en: Galeon
mai: गेलियन

en: Galician
mai: गेलिसियन

en: Gateway
mai: गेटवे

en: Gender
mai: लिंग

en: General
mai: सामान्य

en: General Log Reading Configuration
mai: सामान्य लाग पठन बिन्यास

en: General Text Replacement Options
mai: सामान्य पाठ प्रतिस्थापन विकल्प

en: Generate Key Pair
mai: कुंजी जोड़ा उत्पन्न करू

en: Geolocation
mai: भू-अवस्थिति

en: Georgian
mai: ज्यॉर्जियाइ

en: German
mai: जर्मन

en: Get
mai: पाउ

en: Get Away Message
mai: अनुपस्थिति संदेश पाउ

en: Get Info
mai: सूचना पाउ

en: Get Notes Address Book Info
mai: नोट्स पता पुस्तिका सूचना आनू

en: Get Public Key
mai: सार्वजनिक कुंजी आनू

en: Get Public Key...
mai: सार्वजनिक कुंजी आनू...

en: Get User Info
mai: प्रयोक्ताक सूचना पाउ

en: Get _Info
mai: सूचना पाउ (_I)

en: Given Name
mai: देल नाम

en: Glorious
mai: सुनहरा

en: Goes a_way
mai: दूरि चलि गेल (_w)

en: Goes away
mai: दूरि जाइछ

en: Gone
mai: गेल छलाह

en: Google Talk
mai: गूगल बातचीत

en: Greek
mai: ग्रीक

en: Group
mai: समूह

en: Group Items
mai: समूह मद

en: Group Name
mai: समूह नाम

en: Group:
mai: समूह:

en: GroupWise Conference %d
mai: ग्रुपवाइज सम्मेलन %d

en: Grouping
mai: समूहन

en: GtkTreeView Horizontal Separation
mai: GtkTreeView क्षैतिज अलगाव

en: Gtkrc File Tools
mai: Gtkrc फाइल अओजार

en: Gujarati
mai: गुजराती

en: Gujarati Language Team
mai: गुजराती भाषा दल

en: HTTP proxy connection error %d
mai: HTTP प्रौक्सी संबंधन त्रुटि %d

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
mai: हैंडशेक ज्ञापित, लागिन पठाए रहल अछि

en: Hangup
mai: हैंगअप

en: Happy
mai: सुखी

en: Hebrew
mai: हिब्रू

en: Hidden or not logged-in
mai: नुकाएल अथवा लौग-इन नहि कएल

en: Hide Icon
mai: प्रतीक नुकाबू

en: Hide client identity
mai: क्लाइंट पहिचान नुकाबू

en: Hides extraneous join/part messages.
mai: बाहरक सामिल/अलग संदेश नुकाबै अछि.

en: Highlight _misspelled words
mai: गलत हिज्जे शब्दकेँ उभारू (_m)

en: Highlight matches
mai: मिलान उभारू

en: Highlighted Message Name Color
mai: उभारल संदेश नाम रंग

en: Highlighted Messages
mai: संदेश उभारू

en: Hindi
mai: हिन्दी

en: History
mai: इतिहास

en: History Plugin Requires Logging
mai: इतिहास प्लगिन क' लेल लागिंग जरूरी

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
mai: ई श्रेणीक बेसी कक्ष पता करबाक लेल 'Enter' दबाबू.

en: Homepage
mai: मुख्य पृष्ठ

en: Hong Kong Chinese
mai: हाँग काँग चीनी

en: Host Gone
mai: मेजबान चलि गेल

en: Host Name: 	%s
mai: मेजबान नाम: 	%s

en: Host Unknown
mai: अनचिन्ह मेजबान

en: Hostname
mai: होस्टनाम

en: Hot
mai: गर्म

en: Hungarian
mai: हंगेरियाई

en: Hyper Active
mai: अति सक्रिय

en: Hyperlink Color
mai: हाइपरलिंक रंग

en: Hyperlink color
mai: हाइपरलिंक रंग

en: Hyperlink prelight color
mai: हाइपरलिंक प्रीलाइट रंग

en: I'dle Mak'er
mai: निष्क्रिय बनैनिहार

en: I'm not here right now
mai: हम अखन एतए नहि छी

en: IM Conversation Windows
mai: IM वार्तालाप विंडो

en: IM With Password
mai: कूटशब्दक संग IM

en: IM with Key Exchange
mai: कुंजी विनिमयक' संग IM

en: IM with Password
mai: कूटशब्दक संग IM

en: IP Address
mai: आइपी पता

en: IPC Test Client
mai: IPC जांच क्लाइन्ट

en: IPC Test Server
mai: IPC जांच सर्वर

en: IRC Protocol Plugin
mai: IRC प्रोटोकोल प्लगिन

en: Icon Error
mai: प्रतीक त्रुटि

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
mai: जखन अहाँ दूरि होइछ, तहन अहाँक वार्तालाप आ मीत सूचीक प्रतीक बनबैछ.

en: Iconify on Away
mai: दूर हएबा पर प्रतीक बनाबू

en: Idle
mai: निष्क्रिय

en: Idle %dd %dh %02dm
mai: बेकार %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
mai: बेकार %dh %02dm

en: Idle %dm
mai: बेकार %dm

en: Idle for
mai: एकर लेल बेकार

en: If you look real closely
mai: जँ अहाँ ध्यानसँ देखू

en: Ignore
mai: उपेक्षा

en: Ignore incoming format
mai: आगत प्रारूप अनदेखा करू

en: Import Sametime List for Account %s
mai: %s खाता लेल सेमटाइम सूची आयात करू

en: Import Sametime List...
mai: सेमटाइम सूची आयात करू...

en: Import from .anyone
mai: .anyone सँ निर्यात करू

en: Import from .zephyr.subs
mai: .zephyr.subs सँ निर्यात करू

en: Improper Addressing
mai: अनुपयुक्त संबोधन

en: In Love
mai: प्यारमे

en: In love
mai: प्यारमे

en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
mai: लाग प्रदर्शकमे अन्य IM क्लाइंटक लाग देखाउ.

en: Incompatible protocol version
mai: बेमेल प्रोटोकोल संस्करण

en: Incorrect encoding in authorization
mai: प्रमाणीकरणमे गलत एनकोडिंग

en: Incorrect password
mai: गलत गुड़किल्ली

en: Increase Font Size
mai: फोन्ट आकार घटाबू

en: Indisposed
mai: अनुपयुक्त

en: Indonesian
mai: इंडोनेशियन

en: Info
mai: सूचना

en: Info for %s
mai: %s लेल सूचना

en: Info for Group %s
mai: %s समूह लेल सूचना

en: Information
mai: सूचना

en: Initializing SSL/TLS
mai: SSL/TLS केँ आरँभ करैत अछि

en: Initializing Stream
mai: धाराक आरंभ कए रहल अछि

en: Initiate _Chat
mai: गप्प-सप्प शुरू करू(_C)

en: Input
mai: इनपुट

en: Insert IM Image
mai: IM चित्र दिअ'

en: Insert Image
mai: चित्र डालू

en: Insert Link
mai: कड़ी डालू

en: Insert Smiley
mai: स्माइली दिअ'

en: Insert c_ount of new messages into window title
mai: विंडो शीर्षकमे भरल नव संदेशकेँ गिनु (_o)

en: Insert count of new message into _X property
mai: नव संदेशक गिनतीकेँ X गुणमे जोडू (_X)

en: Insert in message
mai: संदेशमे डालू

en: Install Plugin...
mai: प्लगिन सँस्थापित करू...

en: Instant Messaging
mai: इंस्टेंट मैसेजिंग

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
mai: इंस्टेंट मेसेंजर लौग कएल जएताह जँ "द्रुत संदेशसभ" वरीयता सक्रिय अछि.

en: Interface
mai: अंतरफलक

en: Internal Server Error
mai: आंतरिक सर्वर त्रुटि

en: Internet Messenger
mai: इंटरनेट मेसेंजर

en: Invalid Authorization Mechanism
mai: अवैध प्रमाणीकरण यांत्रिकी

en: Invalid Directory
mai: अवैध निर्देशिका

en: Invalid ID
mai: अवैध ID

en: Invalid Namespace
mai: अवैध नैमस्पेस

en: Invalid Room Handle
mai: अवैध कक्ष नाम

en: Invalid Room Name
mai: अवैध कक्ष नाम

en: Invalid Server
mai: अवैध सर्वर

en: Invalid Server Name
mai: अवैध सर्वर नाम

en: Invalid XML
mai: अवैध XML

en: Invalid XMPP ID
mai: अवैध XMPP ID

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
mai: अवैध XMPP ID. डोमेन जरूर सेट हएबाक चाही.

en: Invalid authzid
mai: अवैध औथ्जआइडी

en: Invalid challenge from server
mai: सर्वर द्वारा अवैध चुनौती

en: Invalid nickname
mai: अवैध उप-नाम

en: Invalid proxy settings
mai: अवैध प्रौक्सी निर्धारण

en: Invalid title
mai: अवैध शीर्षक

en: Invert
mai: उनटू

en: Invincible
mai: अजय

en: Invisible
mai: अदृश्य

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
mai: सँ निमंत्रण: %s
    
    पठाए देलक: %s

en: Invitation only
mai: केवल आमंत्रणसँ

en: Invitation to Conversation
mai: वार्तालाप लेल आमंत्रण

en: Invite
mai: आमंत्रित करू

en: Invite Buddy Into Chat Room
mai: मीतकेँ गप्प-सप्प कक्षमे आमंत्रित करू

en: Invite Group to Conference...
mai: सम्मेलनमे समूहक न्यौतू...

en: Invite List
mai: निमंत्रण सूची

en: Invite to Conference
mai: सम्मेलनमे आमंत्रित करू

en: Invite to Conference...
mai: सम्मेलनमे आमंत्रित करू...

en: Invite user to a conference
mai: एकटा सम्मेलनमे प्रयोक्ताकेँ निमंत्रित करू

en: Irish
mai: आइरिश

en: Is no longer i_dle
mai: आब निष्क्रिय नहि अछि.

en: Is no longer idle
mai: आबि निष्क्रिय नहि अछि

en: Italian
mai: इतालवी

en: Italic
mai: तिरछा

en: Item Not Found
mai: चीज नहि मिलल

en: Japanese
mai: जापानी

en: Jealous
mai: इर्ष्यालु

en: Job Role
mai: काज भूमिका

en: Job Title
mai: कार्य उपाधि

en: John Noname
mai: जोन कोनो नाम नहि

en: Join
mai: सामिल होउ

en: Join Chat
mai: गप्प-सप्पमे सामिल होउ

en: Join Chat...
mai: चैटमे सामिल होउ...

en: Join Private Group
mai: निजी समूहमे सामिल होउ

en: Join a Chat
mai: गप्प-सप्पसँ जुड़ू

en: Join/Part Hiding
mai: नुकाबैमे सामिल/अलग होउ

en: Joining %s requires an invitation.
mai: %s मे सामिल होएबाक लेल आमंत्रण चाही.

en: Kannada
mai: कन्नड

en: Kannada Translation team
mai: कन्नड़ अनुवाद दल

en: Key Agreement
mai: कुँजी अनुबंध

en: Key Agreement Request
mai: कुंजी अनुबंध अनुरोध

en: Key Agreement failed
mai: कुंजी अनुबंध विफल

en: Key Exchange failed
mai: कुंजी विनिमय विफल

en: Key Length: 	%d bits
mai: कुंजीक नमाइ: 	%d बिट

en: Key Pair Generation failed
mai: कुंजी जोड़ा जनन विफल

en: Key agreement cannot be started with yourself
mai: कुंजी अनुबंध स्वयं अहाँक संग शुरु नहि भ' सकैछ

en: Key agreement failed
mai: कुंजी अनुबंध विफल

en: Key agreement is already started
mai: कुंजी अनुबंध पहिनेसँ शुरु भ' चुकल अछि

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
mai: %s सँ कुंजी मसौदा आग्रह भेटल अछि. की अहाँ मसौदा कुंजी करबाक लेल चाहै छी?

en: Key agreement was aborted
mai: कुंजी अनुबंध रूक गेल

en: Key length
mai: कुंजीक नमाइ

en: Keyboard Shortcuts
mai: कुंजीपटल शार्टकट

en: Khmer
mai: ख्मेर

en: Kicked by %s (%s)
mai: %s (%s) सँ लाइत मारलक

en: Kill User
mai: प्रयोक्ताकेँ मारू

en: Killed by %s (%s)
mai: %s (%s) क द्वारा मारल गेल छल

en: Konqueror
mai: कोन्करर

en: Korean
mai: कोरियाइ

en: Kurdish
mai: कुर्दिश

en: Lao
mai: लाओ

en: Last Known Client
mai: अंतिम जानल क्लाएंट

en: Last Name
mai: अंतिम नाम

en: Last Seen
mai: पछिला बेर देखल गेल

en: Last created window
mai: अंतिम बनाएल विन्डो

en: Last name
mai: अंतिम नाम

en: Last name:
mai: अंतिम नाम

en: Lastlog
mai: अंतिमलाग

en: Lastlog plugin.
mai: अंतिमलौग प्लगिन.

en: Later
mai: बादमे

en: Layout
mai: लेआउट

en: Left
mai: बामाँ

en: Left Vertical
mai: बम्मा लंबबत

en: Let others see what computer you are using
mai: दोसराकेँ देखै दिअ' अहाँ कओन कंप्यूटरक प्रयोग कए रहल छी

en: Let others see what services you are using
mai: दोसरकेँ देखए दिअ' अहाँ कओन सेवाक प्रयोग कए रहल छी

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
mai: पाठ आधारित प्रोटॅकोल पर अपूर्ण इनपुट भेजए दैछ.

en: Level
mai: स्तर

en: Listening to music
mai: सँगीत सुनि रहल अछि

en: Lithuanian
mai: लिथुआनियाइ

en: Load Buddylist...
mai: मीतसूची लोड करू...

en: Load buddylist from file...
mai: फाइल सँ मीतसूचीकेँ लोड करू...

en: Loads .NET plugins with Mono.
mai: लोड .NET प्लगिन मोनोकेँ सँग.

en: Local Buddy List Only
mai: सिर्फ स्थानीय मीत सूची

en: Local File:
mai: स्थानीय फाइल

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
mai: स्थानीय सर्वर आरंभ समय: %s
    स्थानीय सर्वर चालूसमय: %s
    स्थानीय सर्वर क्लायंट: %d
    स्थानीय सर्वर चैनल: %d
    स्थानीय सर्वर संचालक: %d
    स्थानीय राउटर संचालक: %d
    स्थानीय सेल क्लायंट: %d
    स्थानीय सेल चैनल: %d
    स्थानीय सेल सर्वर: %d
    कुल क्लायंट: %d
    कुल चैनल: %d
    कुल सर्वर: %d
    कुल राउटर: %d
    कुल सर्वर संचालक: %d
    कुल राउटर संचालक: %d

en: Locality
mai: नगर

en: Location
mai: स्थान

en: Log Deletion Failed
mai: विलोपनक लोग विफल

en: Log Directory
mai: निर्देशिका लाग राखू

en: Log IMs
mai: लाग IM

en: Log In
mai: लाग इन

en: Log Out
mai: लाग आउट

en: Log Reader
mai: लाग देखनिहार

en: Log _format:
mai: लौग रचना (_f)

en: Log all _instant messages
mai: इंस्टेंट संदेशसभ लौग करू (_i)

en: Log all _status changes to system log
mai: सिस्टम लौगमे स्थितिसभक परिवर्तनक लौग करू (_s)

en: Log all c_hats
mai: बतियानाई लौग करू (_h)

en: Log chats
mai: बतियानाई लाग करू

en: Log format
mai: लाग रचना

en: Log status change events
mai: लाग स्थिति परिवर्तन घटना

en: Logged In
mai: लागिन भेल

en: Logging
mai: लाग कए रहल अछि

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
mai: अओजार -> वरीयता -> लागिंग सँ लागिंग सक्रिय कएल जाए सकैछ.
    
    इंस्टेट मेसेंजर आओर/अथवा गप्प-सप्प लेल लाग सक्रिय होएबासँ समान बातचीतरूपेँ इतिहास सक्रिय कए दएताह.

en: Logging of this conversation failed.
mai: ई वार्तालापक लौगिंग विफल भ' गेल.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
mai: लागिन शुरू भ' गेल. ई वार्तालापक आगाँक संदेशक लाग रहत.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
mai: लागिंग रूक गेल छल. ई वार्तालापक भविष्यक संदेश नहि लाग भ' सकताह.

en: Login Acknowledged
mai: लागिन ज्ञापित

en: Login Options
mai: लागिन विकल्पसभ

en: Login Redirected
mai: लागिन पुनर्निदेशित

en: Logo
mai: लोगो

en: Loud
mai: ध्वनि

en: Louder
mai: आओर तेज ध्वनि

en: Loudest
mai: सबसँ तेज ध्वनि

en: MOTD for %s
mai: %s लेल MOTD

en: MSN Messenger
mai: MSN मेसेंजर

en: Macedonian
mai: मेसिडोनियाइ

en: Mail Checker
mai: डाक देखनिहार

en: Mailstop
mai: मेलबन्न

en: Malay
mai: मलय

en: Malayalam
mai: मलयालम

en: Male
mai: पुरुष

en: Male or female
mai: पुरूष अथवा स्त्री

en: Malformed XMPP ID
mai: विरूपित XMPP ID

en: Manual
mai: दस्ती

en: Manually
mai: दस्ती

en: Marathi
mai: मराठी

en: Markerline
mai: चिन्हकपंक्ति

en: Master archive is misconfigured
mai: प्रमुख अभिलेख कुबिन्यस्त अछि

en: Maximum last-seen difference:
mai: अधिकतम अंतिम देखल अंतर:

en: Maximum response timeout:
mai: अधिकतम अनुक्रिया समय समाप्ति:

en: Mean
mai: माध्य

en: Meebo
mai: मीबू

en: Merge Groups
mai: समूह मिलाबू

en: Merge List from Server
mai: सर्वरसँ सूची मिलाबू

en: Merge and Save List to Server
mai: सर्वरमे सूची मिलाबू आ सहेजू

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
mai: ई संपर्कसभक मेलओनाइ मीत सूची पर एकल प्रविष्टि साझा करबाक कारण बनत आओर एकटा एकल वार्तालाप विंडोकेँ प्रयोग करू. अहाँ हुनका 'Expand' केँ चुनिकए संपर्कक संदर्भ मेनूसँ अलग कए सकैत छी

en: Message
mai: संदेश

en: Message Notification
mai: संदेश सूचना

en: Message Timestamp Formats
mai: संदेश टाइमस्टैंप प्रारूप

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
mai: संदेश पठाएल नहि जाए सकल कारण अधिकतम नमाइ सँ बेसी भ' गेल छल.

en: Message could not be sent.
mai: संदेश पठाएल नहि गेल

en: Message delivery to %s failed: %s
mai: %s केँ संदेश पठाएब विफल: %s

en: Message from %s
mai: %s सँ संदेश

en: Message of the Day
mai: दिनक संदेश

en: Message received
mai: प्राप्त सन्देश

en: Message received begins conversation
mai: संदेश भेटल संवाद शुरु भ' गेल

en: Message sent
mai: सन्देश भेजल गेल

en: Message was not sent, because you are not signed on.
mai: संदेश पठाएल नहि जाए सकल कारण अहाँ साइनआन नहि छी.

en: Message:
mai: संदेश:

en: Messenger Plus!
mai: संदेशबाहक प्लस!

en: Method:
mai: विधि:

en: Microphone
mai: माइक्रोफोन

en: Middle Name
mai: मध्य नाम

en: Middle mouse button
mai: माउसक मध्य बटन

en: Minimi_ze new conversation windows
mai: नव वार्तालाप विंडो न्यूनतम करू (_z)

en: Minutes
mai: मिनट

en: Minutes before changing status
mai: स्थितिक बदलबाक पहिने मिनट

en: Misc
mai: विविध

en: Miscellaneous
mai: विविध

en: Missing protocol plugin for %s
mai: %s लेल प्रोटॅकोल प्लगिन नहि अछि.

en: Mobile
mai: मोबाइल

en: Mobile Phone
mai: मोबाइल फोन

en: Modify
mai: सुधारू

en: Modify Account
mai: खाता संशोधित करू

en: Mongolian
mai: मंगोलियाइ

en: Mono Plugin Loader
mai: एकल प्लगिन लोडर

en: Mood
mai: स्वभाव

en: Mood Text
mai: मूड पाठ

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
mai: एकटासँ बेसी प्रयोक्ता समान नामके मिलल छलाह. सही प्रयोक्ताकेँ मीत सूचीमे जोड़बाक लेल चुनू.

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
mai: एकटासँ बेसी प्रयोक्ता समान सार्वजनिक कुंजीक संग मिलल छलाह. मीत सूचीमे जोड़बाक लेल सही प्रयोक्ताकेँ चुनू.

en: Mouse Gestures
mai: माउस संकेत

en: Mouse Gestures Configuration
mai: माउस संकेतक बिन्यास

en: Move to
mai: एकरामे जाउ

en: Mozilla
mai: मोजिला

en: Multiple plugins will be unloaded.
mai: बहुल प्लगिन अनलोड कएल जैताह.

en: Music Messaging
mai: संगीत मैसेजिंग

en: Music Messaging Configuration
mai: संगीत मेसेजिंग बिन्यास

en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
mai: सहयोगी संघठन लेल संगीत मेसेजिंग प्लगिन

en: Music messaging session confirmed.
mai: संगीत संदेश सत्र पुष्ट छलाह.

en: NAME
mai: नाम

en: N_ew conversations:
mai: नव वार्तालाप (_e)

en: Name
mai: नाम

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
mai: नाम: %s
    संस्करण: %s
    विवरण: %s
    लेखक: %s
    वेबसाइट: %s
    फाइलनाम: %s

en: Nepali
mai: नेपाली

en: Netscape
mai: नेटस्केप

en: Network
mai: नेटवर्क

en: Network Statistics
mai: संजालक आंकड़ा

en: Network is empty
mai: संजाल रिक्त अछि

en: Never
mai: कहियो नहि

en: New Account
mai: नव खाता

en: New Buddy Pounce
mai: नव मीतक थाप

en: New Conference
mai: नव सम्मेलन

en: New Event
mai: नव घटना

en: New Instant Message
mai: नव इंस्टेंट संदेश

en: New Line
mai: नव पँक्ति

en: New Mail
mai: नव मेल

en: New Person
mai: नव व्यक्ति

en: New Version Available
mai: नव संस्करण उपलब्ध अछि

en: New _mail notifications
mai: नव डाक सूचना (_m)

en: New mail notifications
mai: नव डाक सूचना

en: New password
mai: नव गुड़किल्ली

en: New password (again)
mai: नव गुड़किल्ली (फिनु)

en: New passwords do not match.
mai: नव गुड़किल्ली मेल नहि खाइछ.

en: New status...
mai: नव स्थिति...

en: New tab
mai: नव टैब

en: New window
mai: नव विन्डो

en: New...
mai: नव...

en: Next >
mai: आगाँ >

en: Nick
mai: उपनाम

en: Nick Said
mai: उपनाम कहलक

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
mai: गैर MUC गप्प-सप्प कक्षसभमे उपनामक परिवर्तन समर्थित नहि अछि

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
mai: निक अथवा चैनल अस्थाइ रूपेँ उपलब्ध नहि अछि.

en: Nickname
mai: उपनाम

en: Nickname in use
mai: उपयोगमे उपनाम

en: No
mai: नहि

en: No Grouping
mai: कोनो समूहन नहि

en: No MOTD available
mai: MOTD मोजुद नहि अछि

en: No Matches
mai: बेमेल

en: No Message of the Day available
mai: कोनो दिनक संदेश उपलब्ध नहि

en: No Proxy
mai: कोनो प्रौक्सी नहि

en: No Sound
mai: कोनो ध्वनि नहि

en: No actions available
mai: कोनो काज उपलब्ध नहि अछि

en: No configuration options for this plugin.
mai: ई प्लगिन लेल कोनहो बिन्यास बिकल्प नहि

en: No file transfer session active
mai: कोनहो फाइल हस्तांतरण सत्र सक्रिय अछि

en: No logs were found
mai: कोनो लौग नहि भेटल

en: No matches
mai: कोनो मेल नहि

en: No matching users found
mai: कोनो मिलान भेल प्रयोक्ता नहि भेटल

en: No name
mai: कोनो नाम नहि

en: No proxy
mai: कोनो प्रौक्सी नहि

en: No public key was received
mai: कोनो सार्वजनिक कुंजी नहि भेटल

en: No reason
mai: कोनो कारण नहि

en: No server statistics available
mai: सर्वरक आंकड़ा उपलब्ध नहि अछि

en: No sounds
mai: कोनो ध्वनि नहि

en: No such channel
mai: एहन कोनो कक्ष नहि अछि

en: No such command (in this context).
mai: एहन कोनो कमांड नहि अछि (एहि प्रसंगमे).

en: No such command.
mai: एहन कोनो कमांड नहि अछि.

en: No such nick or channel
mai: एहन कोनो कक्ष अथवा उपनाम नहि अछि

en: No topic is set
mai: कोनो विषय नियत नहि अछि

en: Non-matching Hosts
mai: कोनो जोड़ीदार मेजबान नहि अछि

en: None
mai: किछु नहि

en: None (To pending)
mai: कोनो नहि (स्थगितमे)

en: None of your accounts are idle.
mai: अहाँक कोनो खाता निष्क्रिय नहि अछि

en: Normal
mai: सामान्य

en: Norwegian Nynorsk
mai: नार्वेजियन न्योनोर्स्क

en: Not Acceptable
mai: स्वीकार्य नहि

en: Not Allowed
mai: आज्ञा नहि

en: Not Authorized
mai: प्राधिकृत नहि

en: Not implemented yet.
mai: अखन तक लागू नहि.

en: Not started
mai: आरंभ नहि

en: Not supported
mai: समर्थन नहि अछि

en: Note
mai: नोट

en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
mai: नोट: "नव वार्तालाप" क' लेल वरीयताकेँ "वार्तालाप गिनतीक द्वारा" मे सेट जरूर कएल जएनाइ चाही.

en: Notes
mai: टिप्पणी

en: Notes Address Book Group
mai: पता पुस्तिका समूह नोट

en: Notes Address Book Information
mai: नोट्स पता पुस्तिका सूचना

en: Notes Address Book group results
mai: नोट्स पता पुस्तिका समूह परिणाम

en: Notification Methods
mai: अधिसूचना विधि

en: Notification Removal
mai: अधिसूचक विस्थापन

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
mai: वार्तालाप विंडोमे सूचना दैछ जखन मीत दूर वा निष्क्रियरूपेँ आबैछ अथवा जाइछ.

en: Notify Dialog
mai: संवाद सूचित करू

en: Notify For
mai: एकरा लेल सूचित करू

en: Notify When
mai: सूचना दिअ' जखन

en: Notify buddies when you are typing
mai: टंकित करबाक दौरान मीतकेँ अधिसूचित करू

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
mai: पापअपक सँग सूचित करू जखन स्वतः स्वीकृत फाइल हस्तांतरण पूरा भ' जाइछ
    (केवल तखने जखन प्रेषक क' सँग कोनो वार्तालाप नहि होइछ)

en: Notify with a toaster when
mai: टोस्टरक संग सूचित करू जखन

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
mai: नोवेल ग्रुपवाइज़ मेसेंजर प्रोटोकोल प्लग-इन

en: Now Listening
mai: आबि सुनि रहल अछि

en: Number of conversations per window
mai: वार्तालाप गिनती प्रति विंडो

en: OK
mai: बेस

en: Occitan
mai: ओकितन

en: Offering to send %s to %s
mai: %s केँ %s मे पठावैक प्रस्ताव दए रहल अछि

en: Offline
mai: आफलाइन

en: Offline Buddies
mai: आफलाइन मीत

en: Offline Message
mai: आफलाइन संदेश

en: Offline Message Emulation
mai: आफलाइन संदेश नकल

en: Offline buddies
mai: आफलाइन मीतसभ

en: Old flat format
mai: पुरान सपाट प्रारूप

en: On Mobile
mai: मोबाइल पर

en: On unread messages
mai: अपठित सन्देश पर

en: One or more messages may have been undeliverable.
mai: एकटा अथवा आओर संदेश नहि पठावैबला भ' सकैछ.

en: Online
mai: आनलाइन

en: Online Buddies
mai: औनलाइन मीतसभ

en: Online Services
mai: औनलाइन सेवा

en: Online Status
mai: औनलाइन वस्तुस्थिति

en: Online since
mai: सँ औनलाइन

en: Online/Offline
mai: औनलाइन/आफलाइन

en: Online: %d
    Total: %d
mai: औनलाइन: %d
    कुल: %d

en: Only enable for users on the buddy list
mai: केवल मीत सूची पर प्रयोक्ताक लेल सक्रिय करू

en: Only online
mai: औनलाइन

en: Only replace _whole words
mai: सिर्फ संपूर्ण शब्द हटाबू (_w)

en: Only when available
mai: जखन उपलब्ध सिर्फ तखन

en: Only when docked
mai: सिर्फ तहन जखन डाक्ड छल

en: Only when not available
mai: उपलब्ध नहि होय पर सिर्फ.

en: Opacity:
mai: अपारदर्शिताः

en: Ope_n an IM window
mai: एकटा IM विंडो खोलू (_n)

en: Open All Messages
mai: संदेशसभ खोलू

en: Open File...
mai: फाइल खोलू...

en: Open Public Key...
mai: सार्वजनिक कुंजी खोलू...

en: Open an IM window
mai: एकटा IM विंडो खोलू

en: Open...
mai: खोलू...

en: Opera
mai: ओपेरा

en: Operating System
mai: औपरेटिंग सिस्टम

en: Operator
mai: आपरेटर

en: Optional information:
mai: वैकल्पिक सूचना

en: Options
mai: विकल्प

en: Options specific to Pidgin for Windows.
mai: विंडोजक लेल पिजिनमे विशेष विकल्पसभ

en: Organization
mai: संस्था

en: Organization Name
mai: संस्था नाम

en: Organization Unit
mai: संस्था एकाइ

en: Organization: 	%s
mai: संस्था: 	%s

en: Original password
mai: मूल गुड़किल्ली

en: Oriya
mai: उड़िया

en: Other
mai: आन

en: Others talk in chat
mai: दोसरसभ गप्प-सप्पमे बाजैछ

en: Out of memory
mai: स्मृति सँ बाहर

en: Output
mai: आउटपुट

en: Overwrite
mai: एकरासँ उप्पर लिखू

en: P.O. Box
mai: पी ओ बाक्स

en: PEM X.509 Certificate Export
mai: PEM X.509 प्रमाणपत्र निर्यात

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
mai: पिंग उत्तर -- पिछडनाए: %lu सकेंड

en: PONG
mai: पोंग

en: P_auses while typing
mai: टंकणक दौरान ठहरैछ (_a)

en: P_lay a sound
mai: ध्वनि बजाउ (_l)

en: P_ounce only when my status is not Available
mai: थाप केवल तखन जखन हमर स्थिति उपलब्ध नहि अछि (_o)

en: Pa_ssword:
mai: गुड़किल्ली (_s):

en: Paging
mai: पेजिंग

en: Pashto
mai: पश्तो

en: Passphrase
mai: गुड़किल्ली वाक्यांश

en: Passphrase (retype)
mai: गुड़किल्ली वाक्यांश (फिनु टंकित करू)

en: Passphrase required
mai: गुड़किल्ली वाक्यांश आवश्यक

en: Passphrases do not match
mai: गुड़किल्ली मेल नहि खाइछ.

en: Password
mai: गुड़किल्ली

en: Password (again)
mai: गुड़किल्ली (फिनु सँ)

en: Password Changed
mai: गुड़किल्ली बदएल गेल

en: Password has expired
mai: कूटशब्दक समय खतम भ' गेल

en: Password is required to sign on.
mai: गुड़किल्ली साइनआन करबाक लेल जरूरी अछि

en: Password:
mai: गुड़किल्ली:

en: Past Translators
mai: संगीता कुमारी, राजेश रंजन

en: Paste as Plain _Text
mai: सादा पाठक' रूपेँ साटू (_T)

en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
mai: पथ जकरामे फाइल सहेजनाइ अछि
    (कृप्या पूर्ण पथ दिअ')

en: Pause
mai: ठहरू

en: Pauses while typing
mai: टाइपिँगक मध्य ठहरैत अछि

en: Payment Required
mai: भुगतान आवश्यक

en: Penguin Pimps
mai: पेँगुइन पिंप

en: Performing key exchange
mai: कुंजी विनियम कए रहल अछि

en: Perl Plugin Loader
mai: पर्ल प्लगिन लोडर

en: Permission denied
mai: अनुमति निषेध

en: Permit User
mai: प्रयोक्ता केँ अनुमति दिअ'

en: Persian
mai: फारसी

en: Persistent
mai: स्थिर

en: Person enters chat
mai: व्यक्ति गप्प-सप्पमे सामिल होइछ

en: Person leaves chat
mai: व्यक्ति गप्प-सप्प छोड़ैछ

en: Personal Information
mai: निज सूचना

en: Personal Title
mai: निज उपाधि

en: Phone
mai: फोन

en: Photo
mai: चित्र

en: Pidgin
mai: पिजिन

en: Pidgin Demonstration Plugin
mai: पिजिन प्रदर्शन प्लगिन

en: Pidgin GTK+ Theme Control
mai: पिजिन GTK+ विषय नियंत्रण

en: Pidgin Internet Messenger
mai: पिजिन इंटरनेट मेसेंजर

en: Pidgin Tooltip
mai: पिजिन टूलटिप

en: Pidgin smileys
mai: पिजिन स्माइली

en: Ping
mai: पिंग

en: Ping failed
mai: पिंग विफल

en: Ping reply received from server
mai: सर्वरसँ पिंग उत्तर भेटल

en: Place Closed
mai: स्थान बन्न

en: Place tagged
mai: टैग राखू

en: Plain text
mai: सादा पाठ

en: Plaintext Authentication
mai: सादा पाठ प्रमाणीकरण

en: Play
mai: बजाउ

en: Play a sound
mai: ध्वनि बजाउ

en: Please Update the necessary fields.
mai: आवश्यक क्षेत्रकेँ कृप्या अद्यतन करू.

en: Please enter a buddy to pounce.
mai: कृप्या थाप मारैक' लेल मीतक नाम भरू.

en: Please enter a different title for the status.
mai: कृप्या स्थितिकेँ लेल एकटा अलग शीर्षक दिअ'.

en: Please enter a non-empty title for the status.
mai: कृप्या स्थिति क' लेल गैर रिक्त फाइल डालू

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
mai: कृप्या नव सम्मेलन लेल एकटा विषय दिअ', आओर एकटा आमंत्रण संदेश %s क' पठाएल जाएनाइ अछि

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
mai: कृप्या उपनाम भरू आओर जाहि गप्प-सप्पकेँ अहाँ मीत सूचीमे जोड़ैल' चाहे छी हुनका संबंधकमे उचित सूचना भरू.

en: Please enter buddy information.
mai: कृप्या मीतक सूचना डालू.

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
mai: %s चैनल निजी समूह नाम आओर गुड़किल्ली वाक्यांश डालू.

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
mai: कृप्या ओ कड़ीक URL आओर विवरण भरू जकरा अहाँ डालै चाहै छी. ओकर विवरण वैकल्पिक अछि.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
mai: कृप्या कड़ीक URL भरू जकरा अहाँ दिअ' चाहै छी.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
mai: कृप्या जाहि गप्प-सप्पमे अहाँ सामिल होएबाक लेल चाहैत छी ओकरा संबंधमे उचित सूचना भरू.

en: Please enter the name of the chat you want to join.
mai: कृप्या चैटक नाम दिअ' जकरामे अहाँ सामिल हएबाक लेल चाहैत छी.

en: Please enter the name of the group to be added.
mai: कृप्या ओ समूहक नाम भरू जेकरा अहाँ जोड़ै चाहैत छी.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
mai: कृप्या ओहि प्रयोक्ताक नाम दिअ' जिनकासँ अहाँ संपर्क करब चाहैछी.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
mai: कृप्या ओहि प्रयोक्ताका नाम दिअ' जिनका अहाँ रोकबाक लेल चाहैत छी.

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
mai: कृप्या प्रयोक्ताक नाम डालू जिनका अहाँ आमंत्रित करै चाहै छी. जँ अहाँ चाही त' आमंत्रण संदेशो पठाए सकैछ.

en: Please enter the new name for %s
mai: %s क' लेल कृप्या नव नाम डालू.

en: Please enter the person's information below.
mai: कृप्या व्यक्तिक सूचना नीच्चाँ दिअ'

en: Please enter your current password and your new password.
mai: कृप्या अहाँ वर्तमान गुड़किल्ली भरू अथवा अपन नव गुड़किल्ली भरू.

en: Please enter your new password
mai: कृप्या अपन नव गुड़किल्ली डालू

en: Please fill out the information below to change your account registration.
mai: कृप्या अपन खाता पंजीकृत करबाक लेल नीच्चाँ देल सूचना भरू.

en: Please fill out the information below to register your new account.
mai: कृप्या अपन नव खाता पंजीकृत करबाक लेल नीच्चाँ देल सूचना भरू.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
mai: डिबग विंडो खोलू आओर फिनु सही त्रुटि सँदेशकेँ देखबाक कओसिस करू.

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
mai: कृप्या %s क' संसाधन चुनू जकरामे अहाँ फाइल पठाबै लेल चाहब

en: Please specify a new nickname for you.
mai: कृप्या अपना लेल नव उपनाम निर्दिष्ट करू.

en: Please, enter your search criteria below
mai: कृप्या अपन खोज मापदंड डालू

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
mai: प्लगिन मेजिक बेमेल %d (जरूरी %d)

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
mai: बिन्यस्त करबाक पूर्व प्लगिन लोड करबाक जरूरत अछि.

en: Plugins
mai: प्लगिन

en: Point values to use for account...
mai: खाताक लेल उपयोगमे अंक मान...

en: Point values to use when...
mai: उपयोग लेल अंक मूल्य जखन...

en: Policy Violation
mai: नीति उल्लंघन

en: Polish
mai: पोलिश

en: Polish popular IM
mai: पोलिश लोकप्रिय IM

en: Pop up a notification
mai: अधिसूचना पापअप करू

en: Port
mai: पोर्ट

en: Ports
mai: पोर्ट

en: Portuguese
mai: पुर्तगाली

en: Portuguese-Brazil
mai: पुर्तगाली-ब्राजील

en: Possible Matches
mai: संभावित मिलान

en: Postal Code
mai: पोस्टल कोड

en: Postal code
mai: पोस्टल कोड

en: Pounce Target
mai: थाप लक्ष्य

en: Pounce When Buddy...
mai: थाप दिअ जखन मीत...

en: Pounce on Whom
mai: किनकापर झपटू

en: Pounce only when my status is not Available
mai: थाप दिअ' जखन हमर स्थिति उपलब्ध नहि अछि

en: Pr_eferences
mai: पसिन्न (_e)

en: Pre_view
mai: झलक (_v)

en: Preferences
mai: पसिन्न

en: Preferred Contact
mai: पसंदीदा संपर्क

en: Preferred Language
mai: पसंदीदा भाषा

en: Prepend _string into window title:
mai: विंडो शीर्षकमे स्ट्रिंग जोड़ू (_s):

en: Prepends a newline to displayed message.
mai: देखाओल सँदेशमे नव पँक्ति पहिने जोड़ैत अछि.

en: Priority
mai: प्राथमिकता

en: Privacy
mai: गुप्तता

en: Private Key file
mai: व्यक्तिगत कुंजी फाइल

en: Private key file
mai: व्यक्तिगत कुंजी फाइल

en: Pro_tocol:
mai: प्रोटोकाल (_t):

en: Process returned error code %d
mai: प्रक्रिया त्रुटि कोड %d देलक

en: Profiles
mai: प्रोफाइलसभ

en: Progress
mai: प्रगति

en: Protocol
mai: प्रोटोकॉल

en: Protocol:
mai: प्रोटोकॉल:

en: Provides SSL support through GNUTLS.
mai: GNUTLS क द्वारा SSL समर्थन दैछ.

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
mai: Mozilla NSS क द्वारा SSL समर्थन दैछ.

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
mai: बिन पढ़ल संदेशक संबंधमे कतेक प्रकार सँ सूचना दैछ.

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
mai: SSL समर्थन लाइब्रेरीक गिर्द रैपर दैछ.

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
mai: सामान्यतः प्रयुक्त gtkrc सेटिंगमे पहुंच दिअ'.

en: Provides alternate buddylist grouping options.
mai: वैकल्पिक मीतलिस्ट समूहन विकल्पसभ दैछ.

en: Provides integration with Evolution.
mai: एवोल्यूशनक संग समाकलन दैछ.

en: Provides support for loading Tcl plugins
mai: Tcl प्लगिन लोड करैमे सहायक अछि.

en: Provides support for loading perl plugins.
mai: पर्ल प्लगिन लोड करबाक लेल समर्थन दैछ.

en: Provides support for mouse gestures
mai: माउस संकेतक' लेल समर्थन दैछ

en: Proxy
mai: प्राक्सी

en: Proxy Server
mai: प्रौक्सी सर्वर

en: Proxy _type:
mai: प्रोक्सीक प्रकार (_t):

en: Psychic Mode
mai: मनः स्थिति

en: Psychic mode for incoming conversation
mai: अएनिहार वार्तालापक लेल मनःस्थिति

en: Public Key Babbleprint
mai: सार्वजनिक कुंजी बैबलप्रिंट

en: Public Key Babbleprint:
    %s
mai: सार्वजनिक कुंजी बैबलप्रिंट:
    %s

en: Public Key Fingerprint
mai: सार्वजनिक कुंजी फिंगरप्रिंट

en: Public Key Fingerprint:
    %s
mai: सार्वजनिक कुंजी फिंगरप्रिंट:
    %s

en: Public Key Information
mai: सार्वजनिक कुंजी सूचना

en: Public Key file
mai: सार्वजनिक कुंजी फाइल

en: Public _IP:
mai: सार्वजनिक IP:(_I)

en: Public key authentication
mai: सार्वजनिक कुंजी प्रमाणीकरण

en: Public key file
mai: सार्वजनिक कुंजी फाइल

en: Publish status (note: everyone may watch you)
mai: स्थिति छापू (नोट: सभ अहाँक देख सकैछ)

en: Punjabi
mai: पंजाबी

en: Purple Person
mai: पर्पल व्यक्ति

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
mai: पर्पल D-BUS सर्वर नीच्चाँ देल कारणक लेल नहि चलि रहल अछि

en: Question dialog
mai: प्रश्न संवाद

en: Quiet
mai: शांत

en: Quieter
mai: शांत

en: Quietest
mai: सबसँ शांत

en: R_aise conversation window
mai: वार्तालाप विंडो बढाबू (_a)

en: Raise psychic conversations
mai: मानसिक वार्तालाप उठाबू

en: Raw
mai: कच्चा

en: Re-enable
mai: पुनर्सक्रिय करू

en: Re-enable Account
mai: खाता पुनर्सक्रिय करू

en: Re-initializing Stream
mai: धाराक फिनु आरंभ

en: Re-read gtkrc files
mai: gtkrc फाइलकेँ फिनु पढू

en: Real Name
mai: असल नाम

en: Real Name: 	%s
mai: असल नाम: 	%s

en: Real name
mai: असल नाम

en: Really delete certificate for %s?
mai: सच्चे %s क' लेल प्रमाणपत्र मेटाबै चाहैत छी?

en: Realm
mai: असल

en: Received
mai: हस्तगत

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
mai: %s क' सार्वजनिक कुंजी प्राप्त कएलक. की अहाँ ई सार्वजनिक कुंजी स्वीकारब?

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
mai: %s क सार्वजनिक कुंजी प्राप्त कएलक. अहाँक स्थानिक प्रतिलिपि मेल नहि खाइछ. की अहाँ अखनो ई सार्वजनिक कुंजीक स्वीकार करबाक लेल चाहै छी?

en: Received Message Name Color
mai: पाएल संदेश नाम रंग

en: Received Messages
mai: पाएल सन्देश

en: Receiving
mai: प्राप्त कए रहल अछि

en: Recipient Unavailable
mai: प्राप्तकर्ता उपलब्ध नहि अछि

en: Reconnect
mai: फिनु जोड़ू

en: Recurring
mai: आवृत्ति

en: Region
mai: क्षेत्र

en: Register
mai: पंजीकृत करू

en: Register New Account at %s
mai: नव खाता %s पर पंजीकृत करू

en: Register New XMPP Account
mai: नव XMPP खाता पंजीकृत करू

en: Registration Error
mai: पंजीयन त्रुटि

en: Registration Failed
mai: पंजीयन विफल रहल

en: Registration Required
mai: पंजीयन आवश्यक

en: Registration Successful
mai: पंजीयन सफल रहल

en: Registration error
mai: पंजीयन त्रुटि

en: Registration from %s successfully removed
mai: %s सँ पंजीयन सफलतापूर्वक हटाएल गेल

en: Registration of %s@%s successful
mai: %s@%s क पंजीयन सफल

en: Registration to %s successful
mai: %s मे पंजीयन सफल

en: Reject
mai: अस्वीकृत करू

en: Release Notification
mai: रिलीज सूचना

en: Remaining
mai: शेष

en: Remember pass_word
mai: गुड़किल्ली याद राखू (_w)

en: Remember password
mai: गुड़किल्ली याद राखू

en: Remote Connection Failed
mai: दूरस्थ संबंधन विफल

en: Remote Server Not Found
mai: दूरस्थ सर्वर नहि भेटल

en: Remote Server Timeout
mai: दूरस्थ सर्वरक समयसमाप्त

en: Remote disconnected
mai: दूरस्थ विसंबंधित

en: Remote host closed connection.
mai: दूरस्थ मेजबान बन्न संबंधन.

en: Remotely Stored Buddy List
mai: दूरस्थरूपेँ भंडारित मीत सूची

en: Remove
mai: हटाबू

en: Remove Al_l
mai: सभटा हटाबू (_l)

en: Remove Buddy
mai: मीत निकालू

en: Remove Buddy List window transparency on focus
mai: मीत सूची विंडो पारदर्शिता फोकस पर हटाबू

en: Remove Chat
mai: गप्प-सप्प हटाबू

en: Remove Contact
mai: संपर्क निकालू

en: Remove Custom Icon
mai: मनपसंद प्रतीक निकालू

en: Remove Group
mai: समूह मेटाउ

en: Remove IM window transparency on focus
mai: IM बिंडो पारदर्शिता फोकस पर हटाबू

en: Remove on switch to conversation ta_b
mai: वार्तालाप टैबमे बदलए पर हटाबू (_b)

en: Remove when _typing in conversation window
mai: वार्तालाप विंडोमे टंकित करबाक काल हटाबू (_t)

en: Remove when a _message gets sent
mai: जखन संदेश पठाएल जाए चुकल त' हटाबू (_m)

en: Remove when conversation window _gains focus
mai: जखन वार्तालाप विंडोकेँ फोकस मिलबा पर तखन हटाबू (_g)

en: Remove when conversation window _receives click
mai: वार्तालाप विंडोमे क्लिक मिलै पर हटाबू (_r)

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
mai: ई संपर्ककेँ हटएबाकसँ संपर्कसँ सभमीतकेँ बाहर क' देताह

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
mai: ई समूहकेँ हटएबाकसँ संपर्कसँ सभमीतकेँ बाहर क' देताह

en: Rename
mai: नाम बदलू

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
mai: प्रयोक्ताक द्वारा पारिभाषित नियमक तहत बाहर जएनिहार संदेशमे पाठ बदलैछ

en: Reply time from %s: %lu seconds
mai: %s सँ उत्तर अएबाक समय: %lu सकेंड

en: Report Idle time
mai: निष्क्रिय समय रिपोट करू

en: Request Dialog
mai: संवाद अनुरोध

en: Requesting %s's attention...
mai: %s क' ध्यानक आग्रह कए रहल अछि...

en: Require encryption
mai: गोपन जरूरी

en: Required parameters not passed in
mai: आवश्यक पैरामीटर नहि पास भेल

en: Reset
mai: रिसेट करू

en: Reset Formatting
mai: संरूपणकेँ फिनु सेट करू

en: Reset IM Key
mai: IM कुंजीकेँ पुनः नियत करू

en: Reset Permanent
mai: स्थायीकेँ पुनः नियत करू

en: Reset Private Channel
mai: निजी चैनलकेँ पुनः नियत करू

en: Reset Secret Channel
mai: गुप्त चैनलकेँ पुनः नियत करू

en: Reset Topic Restriction
mai: शीर्षक बंधनकेँ पुनः नियत करू

en: Resource
mai: संसाधन

en: Resource Conflict
mai: संसाधन विरोध

en: Resource Constraint
mai: संसाधन निर्धारक

en: Response Probability:
mai: अनुक्रिया प्रायिकता:

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
mai: वार्तालापक संख्याकेँ प्रति विंडो सीमाबद्ध करू, वैकल्पिकरूपेँ IM आओर वार्तालापक अलग करैत

en: Restricted XML
mai: प्रतिबंधित XML

en: Resubscribe
mai: फिनु सदस्यता लिअ'

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
mai: अलग करल सत्रक फिनु आननाइ विफल भ' गेल. एकटा नया संबंधन बनएबाक लेल पुनर्संबंधित करू दबाबू

en: Resuming session
mai: सत्र दोबारा चालू कए रहल अछि

en: Ret_urns from away
mai: अनुपस्थितिसँ वापस लौटू (_R)

en: Retired Crazy Patch Writers
mai: अवकाशलेल क्रैजी पैच लेखकसभ

en: Retired Developers
mai: सेवानिवृत्त विकास कएनिहारसभ

en: Retrieve subscriptions from server
mai: सर्वरसँ सदस्यता आनू.

en: Retrieving...
mai: पाउ रहल अछि...

en: Returns from away
mai: दूरिसँ वापिस घुमु

en: Right
mai: दहिन्ना

en: Right Vertical
mai: दहिन्ना लंबवत

en: Right click for more options.
mai: आओर विकल्प लेल दहिन्ना क्लिक करू

en: Right mouse button
mai: माउसक दहिन्ना बटन

en: Right-click for more unread messages...
mai: आओर अपठित संदेशक लेल दहिन्ना क्लिक करू...

en: Robot
mai: रोबोट

en: Rockin'
mai: जोरदार

en: Role
mai: भूमिका

en: Romanian
mai: रोमानियाइ

en: Room Configuration Error
mai: कक्ष विन्यास त्रुटि

en: Room List
mai: कक्ष सूची

en: Room _List
mai: कक्ष सूची (_L)

en: Roomlist
mai: कक्ष सूची

en: Run the command in a terminal
mai: टर्मिनलमे कमांड चलाउ

en: Russian
mai: रूसी

en: SILC Protocol Plugin
mai: SILC प्रोटोकोल प्लगिन

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
mai: SIP/SIMPLE प्रोटोकोल प्लगिन

en: SSL Certificate Error
mai: SSL प्रमाणपत्र त्रुटि

en: SSL Certificate Verification
mai: SSL प्रमाणपत्र सत्यापन

en: SSL Connection Failed
mai: SSL संबंधन विफल

en: SSL Handshake Failed
mai: SSL हैंडशेक विफल भ' गेल

en: SSL Host Certificate
mai: SSL होस्ट प्रमाणपत्र

en: SSL Peers Cache
mai: SSL पीयर्स कैश

en: SSL Servers
mai: SSL सर्वर

en: SSL peer presented an invalid certificate
mai: SSL पीयर एकटा अवैध प्रमाणपत्र प्रस्तुत कएलक

en: SSL support unavailable
mai: SSL समर्थन उपलब्ध नहि अछि

en: ST_UN server:
mai: STUN सर्वर (_U):

en: S_end To
mai: एहिमे पठाउ (_e)

en: Sad
mai: दुखी

en: Sametime Administrator Announcement
mai: सेमटाइम प्रशासक घोषणा

en: Sametime ID
mai: सेमटाइम ID

en: Save
mai: सहेजू

en: Save Buddylist...
mai: मीत सूची सहेजू...

en: Save Conversation
mai: वार्तालाप सहेजू

en: Save Debug Log
mai: डिबग लौग सहेजू

en: Save File
mai: फाइल सहेजू

en: Save File...
mai: फाइलकेँ सहेजू...

en: Save Icon
mai: प्रतीक सहेजू

en: Save Icon As...
mai: प्रतीक एहि तरहेँ सहेजू...

en: Save Image
mai: चित्र सहेजू

en: Save buddylist to file...
mai: फाइलमे मीत सूचीकेँ सहेजू...

en: Save buddylist...
mai: मीत सूची सहेजू...

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
mai: आफलाइन प्रयोक्ताकेँ थापक रूपमे प्रेषित संदेश सहेजू.

en: Save offline messages in pounce
mai: आफलाइन संदेश थापमे सहेजू

en: Save password
mai: गुड़किल्ली सहेजू

en: Saved Statuses
mai: सहेजल स्थिति

en: Saved statuses...
mai: सहेजल स्थिति...

en: Saved...
mai: सहेजल...

en: Score Editor Path
mai: स्कोर संपादक पथ

en: Scroll/Search:
mai: स्क्रौल/खोजू:

en: Seamonkey
mai: सीमंकी

en: Search
mai: खोजू

en: Search Directory
mai: निर्देशिका खोजू

en: Search Results
mai: खोजक परिणाम

en: Search for Users...
mai: प्रयोक्ताक लेल खोजू...

en: Search for XMPP users
mai: XMPP प्रयोक्तासभक लेल खोजू

en: Search for a user
mai: प्रयोक्ताक लेल खोजू

en: Search results
mai: खोज नतीजा

en: Search results for '%s'
mai: '%s' लेल खोज नतीजा

en: Secure File Transfer
mai: सुरक्षित फाइल हस्तांतरण

en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
mai: सेक्योर इन्टरनेट लाइव कॉफ्रेंसिंग (SILC) प्रोटोकोल

en: See Other Host
mai: अन्य मेजबान देखू

en: Select Background Color
mai: पृष्ठभूमिक रंग चुनू

en: Select Buddy
mai: मीत चुनू

en: Select Color
mai: रंग चुनू

en: Select Color for %s
mai: %s क' लेल रंग चुनू

en: Select Folder...
mai: फोल्डर चुनू...

en: Select Font
mai: फोन्ट चुनू

en: Select Font for %s
mai: %s क लेल फौन्ट चुनू

en: Select Interface Font
mai: अंतरफलक फौन्ट चुनू

en: Select Notes Address Book
mai: नोट्स पता पुस्तिका चुनू

en: Select Text Color
mai: पाठ रंग चुनू

en: Select User
mai: प्रयोक्ताक चुनू

en: Select a PEM certificate
mai: PEM प्रमाणपत्र चुनू

en: Select a Resource
mai: एकटा सँसाधन चुनू

en: Select a chat for buddy: %s
mai: मीतक लेल एकटा गप्प-सप्प चुनू: %s

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
mai: प्रयोक्ता %s केँ आमंत्रित पठाबैए लेल नींच्चासँ एकटा सम्मेलन चुनू. "नव सम्मेलन बनाबू" चुनू जँ अहाँ ई प्रयोक्ता आमंत्रित करबाक लेल एकटा नव सम्मेलन बनबै चाहब.

en: Select a conference server to query
mai: सम्मेलन सर्वर केँ सवाल करबाक लेल चुनू

en: Select a file
mai: एकटा फाइल चुनू

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
mai: पता पुस्तिकासँ एकटा व्यक्ति चुनू वा नव व्यक्तिकेँ जोडू.

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
mai: ई मीतक जोड़बाक लेल अपन पता सूचीसँ व्यक्ति चुनू वा नव व्यक्ति बनाबू.

en: Select a user directory to search
mai: खोजबाक लेल प्रयोक्ताक निर्देशिका चुनू

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
mai: सभ खाता चुनू जतए मीतसभक अपने एतए स्वतः जुड़ि जएनाइ चाही.

en: Select an action
mai: एकटा काज चुनू

en: Select color
mai: रंग चुनू

en: Select correct user
mai: सही प्रयोक्ता चुनू

en: Select plugin to install
mai: सँस्थापित करबाक लेल प्लगिन चुनू

en: Select the debug filter level.
mai: डिबग फिल्टर स्तर चुनू

en: Selecting this disables graphical emoticons.
mai: एकरा चुननाइ आलेखी भावप्रतीककेँ निष्क्रिय करैत अछि.

en: Send File
mai: फाइल पठाउ

en: Send IM...
mai: IM पठाउ...

en: Send Message
mai: सन्देश पठाउ

en: Send TEST Announcement
mai: जाँच घोषणा पठाउ

en: Send To
mai: एहिमे पठाउ

en: Send a _message
mai: एकटा सन्देश पठाउ (_m)

en: Send a message
mai: एकटा सन्देश पठाउ

en: Send and receive raw XMPP stanzas.
mai: कच्चा XMPP स्टाँजा पठाउ आ पाउ.

en: Send image file
mai: चित्र फाइल पठाउ

en: Sender
mai: प्रेषक

en: Sending
mai: पठाए रहल अछि

en: Sending Handshake
mai: हैंडशेक पठाए रहल अछि

en: Sends a _message
mai: एकटा सन्देश पठाबैछ (_m)

en: Sends a message
mai: एकटा सन्देश पठाबैत अछि

en: Senior Contributor/QA
mai: वरिष्ठ योगदानकर्ता/QA

en: Sent
mai: भेजल-डाक

en: Sent Message Name Color
mai: प्रेषित संदेश नाम रंग

en: Sent Messages
mai: पठाएल सन्देश

en: Separate IM and Chat windows
mai: IM विंडो आओर गप्प-सप्प विंडो अलग करू

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
mai: अंक रखबाक काल IM आ गप्प-सप्प विन्डोकेँ अलग करू

en: Serbian
mai: सर्बियन

en: Serious
mai: गंभीर

en: Server
mai: सर्वर

en: Server Information
mai: सर्वरक सूचना

en: Server Instructions: %s
mai: सर्वर निर्देश: %s

en: Server Overloaded
mai: सर्वर बड़ लादल अछि

en: Server Statistics
mai: सर्वरक आंकड़ा

en: Server address
mai: सर्वर पता

en: Server does not exist
mai: सर्वर मोजुद नहि अछि.

en: Server does not use any supported authentication method
mai: सर्वर कोनहु समर्थित प्रमाणीकरण विधिक प्रयोग नहि कए सकैछ

en: Server port
mai: सर्वर पोर्ट

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
mai: गोपित स्ट्रीम पर सादा पाठ प्रमाणीकरण सर्वर लेल जरूरी अछि

en: Server signoff
mai: सर्वर साइनऔफ

en: Service Discovery
mai: सेवा डिस्कवरी

en: Service Unavailable
mai: सेवा उपलब्ध नहि अछि

en: Set
mai: सेट

en: Set Account Idle Time
mai: खाता निष्क्रिय समय नियत करू

en: Set Alias
mai: उपनाम सेट करू

en: Set Autoaccept Setting
mai: स्व स्वीकार जमावट सेट करू

en: Set Custom Icon...
mai: मनपसंद प्रतीक सेट करू...

en: Set IM Password
mai: IM क' गुड़किल्ली नियत करू

en: Set Idle Time for All Accounts
mai: सभ खाताक' लेल निष्क्रिय समय सेट करू

en: Set Nickname...
mai: उपनाम नियत करू...

en: Set Permanent
mai: स्थायीकेँ नियत करू

en: Set Private Channel
mai: निजी चैनलकेँ नियत करू

en: Set Secret Channel
mai: गुप्त चैनलकेँ नियत करू

en: Set Topic Restriction
mai: शीर्षक बंधनकेँ नियत करू

en: Set URGENT for the terminal window.
mai: टर्मिनल बिंडो क' लेल अत्यावश्यक सेट करू.

en: Set User Info
mai: प्रयोक्ताक सूचना भरू

en: Set User Info...
mai: प्रयोक्ताक सूचना नियत करू...

en: Set User Limit
mai: प्रयोक्ता सीमाकेँ नियत करू

en: Set User Nickname
mai: प्रयोक्ता उपनाम नियत करू

en: Set as buddy icon
mai: मीत प्रतीकरूपेँ नियत करू

en: Set privacy for:
mai: ई लेल गुप्तता नियत करू:

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
mai: चैनल पर प्रयोक्ता सीमा लगाए दिअ'. शून्य पर प्रयोक्ता सीमाक फिनु नियत करै लेल नियत करू.

en: Set window manager "_URGENT" hint
mai: विंडो मैनेजर "अत्यावश्यक" संकेत नियत करू (_U)

en: Shortcut
mai: शार्टकट

en: Shortcuts
mai: शार्टकटसभ

en: Show
mai: देखाउ

en: Show All
mai: सभटा देखाउ

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
mai: IM आओर गप्प-सप्प केँ टैब्ड विंडोमे देखाउ (_t)

en: Show Idle Time
mai: बेकार समय देखाउ

en: Show Offline Buddies
mai: आफलाइन मीत देखाउ

en: Show Public Key
mai: सार्वजनिक कुंजी देखाउ

en: Show Timestamps
mai: टाइमस्टेंप्स देखाउ

en: Show _detailed information
mai: विस्तृत सूचना देखाउ (_d)

en: Show _formatting on incoming messages
mai: आगत संदेश पर संरूपण देखाउ (_f)

en: Show close b_utton on tabs
mai: टैब पर बन्न कए बटन देखाउ (_u)

en: Show dates in...
mai: एतए तिथि देखाउ...

en: Show when offline
mai: देखाउ जखन आफलाइन

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
mai: हालेमे लाग कएल वार्तालापक नव वार्तालापमे दैखबैत अछि.

en: Si_gns on
mai: साइनऔन (_g)

en: Signals Test
mai: संकेतक परीक्षण

en: Signs o_ff
mai: साइनऔफ (_f)

en: Signs off
mai: साइन आफ

en: Signs on
mai: साइन आन

en: Simple Plugin
mai: सादा प्लगिन

en: Simplified Chinese
mai: सरल चीनी

en: Single-use Certificate Verification
mai: एकबेर प्रयोगक लेल प्रमाणपत्र सत्यापन

en: Sinhala
mai: सिंहला

en: Size
mai: आकार

en: Sleepy
mai: औंघाएल

en: Slovak
mai: स्लोवाक

en: Slovenian
mai: स्लोवानियाइ

en: Small
mai: छोट

en: Smile!
mai: मुस्कुराबू!

en: Someone says your name in a chat
mai: किओ गप्प-सप्पमे अहाँक नाम कहैत अछि

en: Someone speaks in a chat
mai: किओ गप्प-सप्पमे बाजल अछि

en: Sort
mai: छाँटू

en: Sound Command
    (%s for filename)
mai: ध्वनि कमाँड:
    (फाइलनाम लेल %s)

en: Sound Events
mai: ध्वनि घटना

en: Sound Method
mai: ध्वनि विधि

en: Sound Options
mai: ध्वनि विकल्प

en: Sound Preferences
mai: ध्वनि पसिन्न

en: Sound Selection
mai: ध्वनि चयन

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
mai: ध्वनि कमांड:
    (फाइलनाम लेल %s)

en: Sounds
mai: ध्वनिसभ

en: Sounds when conversation has _focus
mai: ध्वनि करू जखन वार्तालाप केंद्रित रहैछ (_f)

en: Sounds when conversation has focus
mai: ध्वनि करू जखन वार्तालाप केंद्रित रहैत अछि

en: Spanish
mai: स्पेनी

en: Speakers
mai: स्पीकर

en: Specify a hostname
mai: होस्टनाम निर्दिष्ट करू

en: Speed
mai: गति

en: Speed:
mai: गति:

en: Spooky
mai: स्पूकी

en: Starting Services
mai: सेवा आरंभ कए रहल अछि

en: Starting transfer of %s from %s
mai: %s सँ %s फाइल स्थानांतर प्रार्थना स्वीकार करू?

en: Starts _typing
mai: टंकण शुरू करैछ (_t)

en: Starts typing
mai: टाइपिँग शुरू करैत अछि

en: Startup
mai: प्रारंभमे

en: State
mai: स्थिति

en: Statistics Configuration
mai: सांख्यिकी बिन्यास

en: Status
mai: स्थिति

en: Status / Idle
mai: स्थिति / बेकार

en: Status Text
mai: पाठ स्थिति

en: Status at Startup
mai: आरंभन पर स्थिति

en: Status for %s
mai: %s क' लेल स्थिति

en: Status to a_pply at startup:
mai: आरंभ पर लागू करै लेल स्थिति (_p):

en: Status:
mai: स्थिति:

en: Statuses
mai: वस्तुस्थिति

en: Stop
mai: रोकू

en: Stopped Typing
mai: टंकित करबा रोकू

en: Stops t_yping
mai: टाइप कएनाइ बन्न करैछ (_y)

en: Stops typing
mai: टाइप कएनाइ बन्न करैत अछि

en: Store notes on particular buddies.
mai: खासि मीत पर टिप्पणी जमा करू.

en: Stream Error
mai: धारा त्रुटि

en: Street Address
mai: गलीक पता

en: Strikethrough
mai: आरपार काटनाइ

en: Strong
mai: मजबूत

en: Subject
mai: विषय

en: Subscription
mai: सदस्यता

en: Subscription Required
mai: सदस्यता आवश्यक

en: Substatus
mai: उपस्थिति

en: Supports
mai: समर्थन

en: Swahili
mai: स्वाहिली

en: Swedish
mai: स्वीडिश

en: Synchronize List with Server
mai: सर्वरसँ सूची तुल्यकालित करू

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
mai: वाक्यविन्यास त्रुटि: एहि कमांडमे अहाँ गलत संख्याक तर्क टंकित कएलहुँ.

en: System Log
mai: तंत्र लौग

en: System Messages
mai: सिस्टम संदेश

en: System Shutdown
mai: तंत्र बन्न

en: System Tray Icon
mai: तंत्र तश्तरी प्रतीक

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
mai: सिस्टम घटना लौग कएल जएताह जँ "सिस्टम लौगमे स्थितिसभ लौग करू" वरीयता सक्रिय अछि.

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
mai: टी. एम. थान्ह आओर गनोम-वीआई मण्डली

en: Tabs
mai: टैब

en: Tamil
mai: तमिल

en: Tcl Plugin Loader
mai: Tcl प्लगिन लोडर

en: Telephone
mai: टेलिफोन

en: Telephone Number
mai: टेलीफोन नंबर

en: Telugu
mai: तेलुगु

en: Temporarily Hide From
mai: अस्थाइ रुपेँ एकरासँ नुकाबू

en: Temporary Authentication Failure
mai: अस्थायी प्रमाणीकरण विफल

en: Terminal
mai: टर्मिनल

en: Test
mai: जाँच

en: Test plugin IPC support, as a client.
mai: प्लगिन IPC समर्थन, एकटा क्लाइंटक तरहेँ परीक्षण करू.

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
mai: प्लगिन IPC समर्थन, एकटा क्लाइंटक तरहेँ परीक्षण करू. ई सर्वर प्लगिनक पता करैछ आओर पंजीकृत कएक' कमांड बजबैछ.

en: Test plugin IPC support, as a server.
mai: प्लगिन IPC समर्थनकेँ जांचु, सर्वर माफिक

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
mai: प्लगिन IPC समर्थन सर्वरकरूपेँ परीक्षण करू. ई IPC कमांडसभक पंजीकृत करैछ.

en: Test to see that all signals are working properly.
mai: ई देखबाक लेल परीक्षण करू जे सभ संकेत नीकसँ काज कए रहल अछि.

en: Test to see that all ui signals are working properly.
mai: ई देखबाक लेल परीक्षण करू जे सभ ui संकेत ठीकसँ काज कए रहल अछि.

en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
mai: साइफर जांचैत अछि जे libpurple क' सँग आबैत अछि.

en: Tests to see that most things are working.
mai: देखबाक लेल जांचू जे बेसी चीज काज कए रहलैछ.

en: Text Replacements
mai: पाठ प्रतिस्थापन

en: Text replacement
mai: पाठ प्रतिस्थापन

en: Thai
mai: थाइ

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
mai: ओ मीत प्रोटोकोलमे नहि अछि जे ई गप्प-सप्पमे अछि.

en: That command doesn't work on this protocol.
mai: ई कमांड एहि प्रोटोकोलमे नहि काज करैछ.

en: That command only works in IMs, not chats.
mai: ई कमांड केवल आइएममे काज करैछ, गप्प-सप्पमे नहि.

en: That command only works in chats, not IMs.
mai: ई कमांड केवल गप्प-सप्पमे चलैत अछि, आइएममे नहि.

en: That file already exists
mai: ओ फाइल पहिनेसँ अछि

en: The %s buddy is not present in the network
mai: प्रयोक्ता %s संजालमे मोजुद नहि अछि

en: The %s buddy is not trusted
mai: %s मीत पर विश्वास नहि अछि

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
mai: 'दस्ती' ब्राउजर कमांड चुनल गेल अछि, परंच कोनो कमांडकेँ नियत नहि कएल गेल अछि.

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
mai: ओ IRC प्रोटोकोल जे थोड़ अधलाह अछि

en: The IRC server received a message it did not understand.
mai: IRC सर्वर एकटा संदेश पएलक जे ई बूझि नहि सकल.

en: The IRC server's local time is:
mai: IRC सर्वरक स्थानीय समय अछि:

en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
mai: SIP/SIMPLE प्रोटोकोल प्लगिन

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
mai: खाताक कनेक्शन टूटि गेल अछि आओर अहाँ आबि गप्प सप्पमे नहि अछि. अहाँ गप्प सप्पमे फिनु सामिल अपने भ' जाएम जखन खाता फिनु जुडैछ.

en: The browser command "%s" is invalid.
mai: ब्राउजर कमांड "%s" अवैध अछि.

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
mai: <i>सबसँ बड़ स्कोर</i> क' संग मीत ओ मीत अछि जे संपर्कमे प्राथमिकता रखताह.

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
mai: "aim" URL क' नियंत्रण लेल प्रयुक्त कमांड, जँ सक्रिय कएल छल

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
mai: "gg" URL क' नियंत्रण लेल प्रयुक्त कमांड, जँ सक्रिय कएल छल

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
mai: "icq" URL क' नियंत्रण लेल प्रयुक्त कमांड, जँ सक्रिय कएल छल

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
mai: "irc" URL क' नियंत्रण लेल प्रयुक्त कमांड, जँ सक्रिय कएल छल

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
mai: "sip" URL क' नियंत्रण लेल प्रयुक्त कमांड, जँ सक्रिय कएल छल

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
mai: "xmpp" URL क' नियंत्रण लेल प्रयुक्त कमांड, जँ सक्रिय कएल छल

en: The evolution executable was not found in the PATH.
mai: PATH मे एवोल्यूशन निष्पादनीय नहि भेटल.

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
mai: '%s' फाइल %s क' लेल बहुत पैघ अछि.  कृप्या एकटा छोट चित्र क' लेल कओसिस करू.

en: The file was saved as %s.
mai: फाइल %s क' रूपेँ सहेजल गेल छल.

en: The following are the results of your search
mai: निम्न अहाँक खोजक नतीजा अछि

en: The following error has occurred loading %s: %s
mai: %s क' लोड करएमे निम्न त्रुटि भेल: %s

en: The following error has occurred:
mai: नीच्चाँ देल गेल त्रुटि भेल:

en: The following plugins will be unloaded.
mai: नीच्चाँ देल प्लगिन अनलोड कएल जैताह

en: The handler for "aim" URLs
mai: "aim" URL क' लेल नियंत्रक

en: The handler for "gg" URLs
mai: "gg" URL क' लेल नियंत्रक

en: The handler for "icq" URLs
mai: "icq" URL क' लेल नियंत्रक

en: The handler for "irc" URLs
mai: "irc" URL क' लेल नियंत्रक

en: The handler for "sip" URLs
mai: "sip" URL क' लेल नियंत्रक

en: The handler for "xmpp" URLs
mai: "xmpp" URL क' लेल नियंत्रक

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
mai: पहिचानकर्ता '%s' अहाँक सेमटाइम समुदायमे कोनहु नोट्स पता पुस्तिका मेल नहि खाइ छल.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
mai: पहिचानकर्ता '%s' अपन सेमटाइम समुदायमे कोनहु प्रयोक्तासँ मेल नहि खाइ छल.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
mai: पहिचानकर्ता '%s' अहाँक सेमटाइम समुदायमे कोनो प्रयोक्तासभसँ मेल नहि खाइ छल. ई प्रविष्टि अहाँक मीत सूचीसँ हटाए देल गेल अछि.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
mai: पहिचानकर्ता '%s' संभवतः कोनो नोट्स पता पुस्तिकाकेँ संदर्भित कए सकैछ. कृप्या अपन मीत सूचीमे एकरा जोड़बाक लेल सही समूहक चुनू.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
mai: पहिचानकएनिहार '%s' निम्नलिखित प्रयोक्तामे सँ ककरो लेल संभवतः कह सकैछ. मीत सूची सँ सही प्रयोक्ताकेँ मीत सूचीमे जोड़बाक लेल चुनू.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
mai: पहिचानकर्ता '%s' कोनहु निम्नलिखित प्रयोक्तासभ केँ संदर्भित कए सकैछ. अहाँ ई प्रयोक्तासभकेँ नींच्चा देल बटनक संग अपन मीत सूचीमे जोड़ सकै छी अथवा हुनका संदेश पठाए सकैछ.

en: The message is too large.
mai: ई संदेश बड़ पैघ अछि.

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
mai: प्लगिन अनलोड आब नहि कएल जाए सकल मुदा अगिला आरंभ पर निष्क्रिय कएल जाएत.

en: The remote user is not present in the network any more
mai: दूरस्थ प्रयोक्ता संजालमे आब मोजुद नहि अछि

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
mai: दूरस्थ प्रयोक्ता कुंजी मसौदा लेल प्रतीक्षा कए रहल अछि:
    दूरस्थ मेजबान: %s
    दूरस्थ पोर्ट: %d

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
mai: आवश्यक प्लग-इन %s नहि भेटल. कृप्या एहि प्लग-इनकेँ स्थापित करू आओर फिनु प्रयत्न करू.

en: The required plugin %s was unable to load.
mai: आवश्यक प्लग-इन %s केँ लोड नहि कए सकल.

en: The selected account is not online.
mai: चुनलका खाता औनलाइन नहि अछि.

en: The selected file is not a valid plugin.
mai: चुनलका फाइल एकटा वैध प्लगिन नहि अछि.

en: The server could not access the directory
mai: सर्वर निर्देशिका तक पहुँच नहि सकल

en: The server is unavailable; try again later
mai: सर्वर उपलब्ध नहि अछि; फिनु प्रयास करू

en: The specified word already exists in the correction list.
mai: निर्दिष्ट शब्द शुद्धिसूचीमे पहिनेसँ मोजुद अछि

en: The topic for %s is: %s
mai: %s क' लेल विषय अछि: %s

en: The topic is: %s
mai: विषय अछि: %s

en: The user has blocked you
mai: प्रयोक्ता अहाँकेँ रोकलक अछि

en: The user is either offline or you are blocked
mai: प्रयोक्ता अथवा त' आफलाइन अछि अथवा अहाँ रोकल गेल छी

en: Themes
mai: प्रसंग

en: There are no users matching your search criteria.
mai: अहाँक खोज मापदंडसँ मिलल जुलल प्रयोक्ता नहि अछि

en: There is no MOTD associated with this connection.
mai: एहि संबंधनक संग कोनो MOTD जुडल नहि अछि.

en: There is no Message of the Day associated with this connection
mai: एहि संबंधनक संग कोनो दिनक संदेश जुड़ल नहि अछि

en: There is no application configured to open this type of file.
mai: एहि प्रकारक फाइलकेँ खोलबाक लेल कोनो कार्यक्रम बिन्यस्त नहि अछि.

en: There was a conflict in running the command:
mai: कमांड चलाबैमे एकटा विरोध छलाह:

en: This chat name is already in use
mai: ई गप्प-सप्प नाम पहिनेसँ प्रयोगमे अछि

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
mai: ई सम्मेलन बन्न कए देल गेल अछि. आओर संदेश नहि भेजल जाए सकैछ.

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
mai: एहि मूल्यांकन संस्करणमे दससँ बेसीक्ता एकसौग लागइन नहि कए सकैछ

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
mai: ई सूचना अहाँक सँपर्क सूची पर सभटा सँपर्कमे दृश्य अछि इएह लेल किछु उचित चुनू.

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
mai: ई एकटा नीक प्लगिन थीक जे बहुते काज करैछ.:
     जखन अहाँ लागिन करै छी त' ई बताबैछ जे कओन प्रोग्राम केँ लिखलक अछि
     - ई अएनिहार शब्दसभक उलट दैछ
     -ई अहाँक सूची पर व्यक्ति केँ तुरत संदेश भेजैछ जखन ओलोकनि लागिन करैछ.

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
mai: बाहर जएनिहार पाठ एहिना देखाइ पड़त जखन अहाँ समर्थन कएनिहार प्रोटोकालसभक प्रयोग करब.

en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
mai: ई प्लगिन प्रयोक्ताकेँ वार्तालाप आओर लागिंग संदेश टाइमस्टैंप प्रारूपकेँ मनपसंद बनबैक' अनुमति दैछ.

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
mai: ई प्लगिन लोड नहि कएल जाए सकैत अछि किएक ई X11 समर्थनक सँग नहि निर्मित छल.

en: This plugin has not defined an ID.
mai: ई प्लगिन एकटा ID केँ परिभाषित नहि कएलक.

en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
mai: ई प्लगिन सामिल /अलग संदेश नुकाबै अछि पैघ कमरामे, केवल ओ प्रयोक्ताकेँ छोड़िकए जे बातचीतमे सक्रियतासँ हिस्सा लेत अछि.

en: This protocol does not support chat rooms.
mai: एहि प्रोटोकोलमे गप्प-सप्प कक्षक लेल समर्थन नहि अछि

en: This room is not capable of being configured
mai: ई कक्ष बिन्यासयोग्य नहि अछि

en: This theme has no available smileys.
mai: एहि थीमक पास कोनो स्माइली उपलब्ध नहि अछि.

en: Thread creation failure: %s
mai: थ्रेड निर्माण विफल: %s

en: Threshold:
mai: दहलीज:

en: Time Elapsed:
mai: बीतल समय:

en: Time Remaining:
mai: बचल समय:

en: Time Response
mai: समय अनुक्रिया

en: Timeout during key agreement
mai: कुंजी अनुबंधकँ दौरान समय समाप्त

en: Timestamp
mai: टाइमस्टेंप

en: Timestamp Format Options
mai: टाइपस्टैंप प्रारूप विकल्प

en: Timezone
mai: समय क्षेत्र

en: Timezone (UTC)
mai: समय क्षेत्र (UTC)

en: Title
mai: शीर्षक

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
mai: शीर्षक पहिनेसँ प्रयोगमे अछि.  अहाँ जरूर एकटा बेजोड़ शीर्षक चुनू.

en: To
mai: केँ

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
mai: मीत जोड़बाक लेल ओकर सार्वजनिक कुंजी आयात करू. सार्वजनिक कुंजी आयात करबाक लेल आयात दबाबू

en: Toaster plugin
mai: टोस्टर प्लगिन

en: Toggle Tag
mai: टैग टागल करू

en: Top
mai: उप्पर

en: Topic
mai: विषय

en: Topic too long
mai: विषय बड़ नमहर अछि

en: Topic:
mai: विषय:

en: Total Buddies
mai: कुल मीतसभ

en: Total log size:
mai: कुल लौग आकार:

en: Traditional Chinese
mai: पारम्परिक चीनी

en: Transfer of file %s complete
mai: %s फाइलक हस्तांतरण पूर्ण भेल

en: Transparency
mai: पारदर्शिता

en: Trillian
mai: ट्रिलियन

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
mai: सही अछि जँ "command" कुंजीमे निर्दिष्ट कमांडक "aim" URL क' नियंत्रित कएनाइ चाही.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
mai: सही अछि जँ "command" कुंजीमे निर्दिष्ट कमांडक "gg" URL क' नियंत्रित कएनाइ चाही.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
mai: सही अछि जँ "command" कुंजीमे निर्दिष्ट कमांडक "icq" URL क' नियंत्रित कएनाइ चाही.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
mai: सही अछि जँ "command" कुंजीमे निर्दिष्ट कमांडक "irc" URL क' नियंत्रित कएनाइ चाही.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
mai: सही अछि जँ "command" कुंजीमे निर्दिष्ट कमांडक "sip" URL क' नियंत्रित कएनाइ चाही.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
mai: सही अछि जँ "command" कुंजीमे निर्दिष्ट कमांडक "xmpp" URL क' नियंत्रित कएनाइ चाही.

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
mai: सही अछि जँ ई प्रकारक URL क' नियंत्रित करबाक लेल प्रयुक्त कमांडकेँ एकटा टर्मिनलमे चलाएनाइ चाही.

en: Tune Album
mai: एल्बम ट्यून करू

en: Tune Artist
mai: कलाकार ट्यून करू

en: Tune Comment
mai: धुनक टिप्पणी

en: Tune Genre
mai: घराना ट्यून करू

en: Tune Time
mai: समय ट्यून करू

en: Tune Title
mai: धुनक शीर्षक

en: Tune Track
mai: ट्रैक ट्यून करू

en: Tune URL
mai: ट्यून URL

en: Tune Year
mai: साल ट्यून करू

en: Turkish
mai: तुर्की

en: Type
mai: प्रकार

en: Type a user to block.
mai: रोकबाक लेल प्रयोक्ता टंकित करू

en: Type a user you permit to contact you.
mai: प्रयोक्ताक नाम टंकित करू जिनका अहाँ संपर्क करबाक स्वीकृति दैछी.

en: Type the host name this certificate is for.
mai: होस्टनाम टाइप करू जकरा लेल ई प्रमाणपत्र अछि.

en: Typing
mai: टंकित करैत अछि

en: Ubuntu Georgian Translators
mai: उबंटु ज्यार्जियाइ अनुवादक

en: Ukranian
mai: यूक्रैनियाइ

en: Un-Ignore
mai: अपेक्षा

en: Un-hide From
mai: सँ सामना आनू

en: Un_block
mai: नहि रोकू (_b)

en: Unable to add %s to deny list (%s).
mai: %s केँ निषिद्ध सूचीमे जोड़ैमे असमर्थ (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
mai: %s केँ अनुमति सूचीमे जोड़ैमे असमर्थ (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
mai: %s केँ अपन मीत सूचीमे जोड़बामे असमर्थ (%s)।

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
mai: %s केँ मीत सूचीमे नहि जोड़ सकल. सर्वरक तरफ फोल्डर बनबैमे त्रुटि (%s).

en: Unable to add group
mai: समूह जोड़ैमे असमर्थ

en: Unable to add group: group exists
mai: समूह जोड़ैमे असमर्थ: समूह मोजुद

en: Unable to add group: group not found
mai: समूह जोड़ैमे असमर्थ: समूह नहि भेटल

en: Unable to add user
mai: प्रयोक्ता जोड़ैमे असमर्थ

en: Unable to add user to privacy list (%s).
mai: प्रयोक्ताकेँ गुप्तता सूचीमे जोड़ैमे असमर्थ (%s).

en: Unable to add user: user not found
mai: प्रयोक्ताकेँ जोड़ैमे असमर्थ: प्रयोक्ता नहि भेटल

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
mai: %s प्रयोक्ताक "%s" रूपेँ जोड़ैमे असमर्थ

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
mai: %s सँ सामग्रीकेँ रखबाक लेल पर्याप्त स्मृति आबंटनमे असमर्थ.  वेब सर्वर संभवतः किछु दुष्ट चीजक लेल कओसिस कए रहल अछि.

en: Unable to ban user %s
mai: %s प्रयोक्ता केँ निषेध करैमे असमर्थ

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
mai: सर्वरक गुप्तता सेटिंग बदल सकैमे असमर्थ (%s).

en: Unable to configure
mai: विन्यास करैमे असमर्थ

en: Unable to connect
mai: संबंधित करैमे असमर्थ

en: Unable to connect to %s
mai: %s मे संबंधित करैमे असमर्थ

en: Unable to connect to %s: %s
mai: %s मे संबंधित करैमे असमर्थ: %s

en: Unable to create conference (%s).
mai: सम्मेलन बनाबैमे असमर्थ (%s).

en: Unable to create connection
mai: संबंधन बनाबैमे असमर्थ.

en: Unable to create new resolver process
mai: एकटा नव समाधानकर्ता प्रक्रिया बनाबैमे असमर्थ

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
mai: ActiveTCL प्रतिष्ठापन जाँचेमे असमर्थ. जँ अहाँ TCL प्लगिनक प्रयोग करबाक लेल चाहै छी, ActiveTCL केँ http://www.activestate.com सँ प्रतिष्ठापित करू

en: Unable to display the search results.
mai: खोज परिणामकेँ प्रदर्शनमे असमर्थ

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
mai: स्थानीय mDNS सर्वरक संग संबंधन स्थापित करैमे असमर्थ.  कि ई चलि रहल अछि?

en: Unable to invite user (%s).
mai: प्रयोक्ताक आमंत्रित करैमे असमर्थ (%s).

en: Unable to kick user %s
mai: %s प्रयोक्ता केँ लाइत मारएमे असमर्थ

en: Unable to load the plugin
mai: प्लगिनकेँ लोड करबामे असमर्थ.

en: Unable to load your plugin.
mai: अपन प्लगिनकेँ लोड करबामे असमर्थ.

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
mai: सर्वरक सूचीमे प्रयोक्ता %s केँ फोल्डर %s मे हिला नहि सकल. फोल्डर (%s) बनबैमे त्रुटि.

en: Unable to open URL
mai: URL खोलबामे असमर्थ

en: Unable to open file.
mai: फाइल खोलएमे असमर्थ

en: Unable to ping user %s
mai: %s प्रयोक्ताकेँ पिँग करैमे असमर्थ

en: Unable to read from network
mai: संजाल सँ पढ़ैमे असमर्थ

en: Unable to read from socket
mai: सोकेटसँ पढ़ैमे असमर्थ

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
mai: प्रयोक्ता %s केँ गुप्तता सूचीसँ निकालैमे असमर्थ (%s).

en: Unable to save icon file to disk.
mai: प्रतीक फाइलकेँ डिस्कमे सहेजबामे असमर्थ

en: Unable to save new account
mai: नव खाताकेँ सहेजबामे असमर्थ.

en: Unable to send file to %s, invalid JID
mai: %s मे फाइल पठाबैमे विफल अवैध JID

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
mai: %s मे फाइल भेजबामे असमर्थ, प्रयोक्ता मोजुदगीमे सदस्यता नहि लेनए अछि.

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
mai: %s केँ फाइल हस्तांतरणमे असमर्थ, कारण प्रयोक्ता फाइल हस्तांतरण समर्थन नहि करैछ.

en: Unable to send file to %s, user is not online
mai: %s मे फाइल भेजबामे असमर्थ, प्रयोक्ता औनलाइन नहि अछि.

en: Unable to send message (%s).
mai: संदेश पठाबैमे असमर्थ (%s).

en: Unable to send message to %s.
mai: %s मे संदेश पठाबएमे विफल.

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
mai: %s केँ संदेश पठाबएमे असमर्थ. सम्मेलन नहि बनाए सकल (%s).

en: Unable to send message to %s:
mai: %s केँ संदेश पठाबएमे असमर्थ

en: Unable to send message.
mai: संदेश पठाबएमे असमर्थ.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
mai: संदेश पठाबएमे असमर्थ. सम्मेलन नहि बनाए सकल (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
mai: संदेश पठाबएमे असमर्थ. प्रयोक्ताक सूचनाक विवरण नहि पाबि सकल (%s).

en: Unable to send message:
mai: संदेश पठाबएमे असमर्थ:

en: Unable to send message: The message is too large.
mai: संदेश पठावैमे विफल: संदेश बड़ पैघ अछि.

en: Unable to send request to resolver process
mai: समाधानकर्ता प्रक्रियामे आग्रह पठावैमे असमर्थ

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
mai: संदेश पठाबैमे असमर्थ, वार्तालाप आरंभ नहि कएल जाए सकल.

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
mai: %s,%s,%s गप्प-सप्पमे भेजेमे विफल

en: Unable to set role "%s" for user: %s
mai: भूमिकाकेँ "%s" प्रयोक्ताक लेल सेट करैमे असमर्थ: %s

en: Unable to write to network
mai: संजाल पर लिखैमे असमर्थ

en: Unblock
mai: अनब्लाक

en: Undefined
mai: अपरिभाषित

en: Undefined Condition
mai: अनचिन्ह स्थिति

en: Underline
mai: रेखांकित

en: Unexpected Request
mai: अनपेक्षित आग्रह

en: Unexpected response from server
mai: सर्वरसँ अप्रत्याशित प्रतिक्रिया

en: Ungroup Items
mai: मदसभ विसमूहित करू

en: Unit
mai: एकाइ

en: Unknown
mai: अज्ञात

en: Unknown (0x%04x)<br>
mai: अनचिन्ह (0x%04x)<br>

en: Unknown Error
mai: अनजान त्रुटि

en: Unknown Error in presence
mai: उपस्थितिमे अनचिन्ह त्रुटि

en: Unknown SSL error
mai: अनचिन्ह SSL त्रुटि

en: Unknown affiliation: "%s"
mai: अनचिन्ह जुड़ाव: "%s"

en: Unknown command
mai: अनचिन्ह कमांड

en: Unknown command.
mai: अनचिन्ह कमाँड

en: Unknown command: %s
mai: अनचिन्ह कमांड: %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
mai: अनचिन्ह कमाँड: %s, (संभवतः क्लाएंट बग भ' सकैत अछि)

en: Unknown error
mai: अज्ञात त्रुटि

en: Unknown error: 0x%X
mai: अनचिन्ह त्रुटि: 0x%X

en: Unknown message
mai: अनचिन्ह संदेश

en: Unknown message '%s'
mai: अनचिन्ह संदेश '%s'

en: Unknown node type
mai: अनचिन्ह नोड प्रकार

en: Unknown pounce event. Please report this!
mai: अनचिन्ह थाप घटना. कृप्या एकर रपट करू!

en: Unknown reason
mai: अनचिन्ह कारण

en: Unknown role: "%s"
mai: अनचिन्ह भूमिका: "%s"

en: Unknown.
mai: अनचिन्ह

en: Unload Plugins
mai: प्लगिन अनलोड करू

en: Unread Messages
mai: अपठित संदेश

en: Unregister
mai: पँजीकरण वापिस लिअ'

en: Unregistration Error
mai: गैरपंजीयन त्रुटि

en: Unregistration Failed
mai: पंजीयन वापिस लेनाइ विफल

en: Unregistration Successful
mai: पंजीयन वापिस लेनाइ सफल

en: Unset
mai: अनियत

en: Unset Account Idle Time
mai: खाता निष्क्रिय समय अनियत करू

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
mai: सभ निष्क्रिय खाताक लेल निष्क्रिय समय अनियत करू

en: Unsubscribe
mai: सदस्यता वापस लिअ'

en: Unsupported Encoding
mai: असमर्थित एनकोडिंग

en: Unsupported Stanza Type
mai: असमर्थित छंद प्रकार

en: Unsupported Version
mai: असमर्थित संस्करण

en: Unsupported public key type
mai: असमर्थित सार्वजनिक कुंजी प्रकार

en: Uptime
mai: चालू रहबा क' समय

en: Urdu
mai: उर्दू

en: Use
mai: उपयोग करू

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
mai: एकटा विशेष कमांडक संबंधमे मदति क' लेल "/help &lt;command&gt;" क प्रयोग करू ।
    एहि प्रसंगमे ई कमांडसभ उपलब्ध अछि:

en: Use Environmental Settings
mai: वातावरण सेटिंगक उपयोग करू

en: Use GNOME Proxy Settings
mai: ग्नोम प्राक्सी सेटिंगक प्रयोग करू

en: Use Global Proxy Settings
mai: सर्वव्यापी प्रौक्सी सेटिंगक प्रयोग करू

en: Use Perfect Forward Secrecy
mai: पूर्ण अग्रसारण गोपनक प्रयोग करू

en: Use SSL
mai: SSL प्रयोग करू

en: Use UDP
mai: UDP प्रयोग करू

en: Use a _different status for some accounts
mai: किछु खाताक लेल भिन्न स्थितिक प्रयोग करू (_d)

en: Use font from _theme
mai: थीमसँ फोन्टक प्रयोग करू (_t)

en: Use last buddy when scores are equal
mai: अंतिम मीत प्रयोग करू जखन स्कोर समान अछि

en: Use name heuristics
mai: नाम स्वतःशोधकेँ प्रयोग करू

en: Use proxy
mai: प्रौक्सी प्रयोग करू

en: Use smooth-scrolling
mai: आसान स्क्रौलिंग प्रयोग करू

en: Use status from last _exit at startup
mai: आरंभन पर प्रस्थितिक प्रयोग करू अंतिम निकास (_e)

en: Use this buddy _icon for this account:
mai: ई खाताक लेल ई मीत प्रतीकक प्रयोग करू (_i):

en: Use tzc
mai: tzc क' प्रयोग करू

en: User
mai: प्रयोक्ता

en: User %s is not present in the network
mai: प्रयोक्ता %s संजालमे मोजुद नहि अछि

en: User <I>%s</I> is not present in the network
mai: प्रयोक्ता <I>%s</I> संजालमे मोजुद नहि अछि

en: User ID
mai: प्रयोक्ता आइडी

en: User Information
mai: प्रयोक्ता सूचना

en: User Limit
mai: प्रयोक्ता सीमा

en: User Modes
mai: प्रयोक्ता मोड

en: User Name
mai: प्रयोक्तानाम

en: User Name: 	%s
mai: प्रयोक्ता नाम: 	%s

en: User Online Status Attributes
mai: प्रयोक्ता औनलाइन वस्तुस्थिति गुण

en: User Options
mai: प्रयोक्ता विकल्प

en: User Search
mai: प्रयोक्ता खोज

en: User Search...
mai: प्रयोक्ता खोज...

en: User _details
mai: प्रयोक्ता विवरण (_d)

en: User is not logged in
mai: प्रयोक्ता लागइन नहि अछि

en: User is offline
mai: प्रयोक्ता आफलाइन अछि

en: User is offline.
mai: प्रयोक्ता आफलाइन अछि

en: User is typing...
mai: प्रयोक्ता टंकित कए रहल अछि...

en: User not found
mai: प्रयोक्ता नहि भेटल

en: Username
mai: प्रयोक्तानाम

en: Username:
mai: प्रयोक्ताक नाम:

en: Users
mai: प्रयोक्ता

en: Users on %s: %s
mai: प्रयोक्ता अछि %s: %s

en: Valencian-Catalan
mai: वैलेंसियन कैटालन

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
mai: मीत सूची आ संवादक लेल परिवर्तनशील पारदर्शिता

en: Verify Public Key
mai: सार्वजनिक कुंजीकेँ जाँचू

en: Verifying server public key
mai: सर्वरक सार्वजनिक कुंजी जांच रहल अछि

en: Version: 	%s
mai: सँस्करण: 	%s

en: Video
mai: वीडियो

en: Video Camera
mai: विडियो कैमरा

en: Video Conferencing
mai: विडियो सम्मेलन

en: Video conferencing
mai: विडियो सम्मेलन

en: Vietnamese
mai: विएतनामी

en: View Log
mai: लौग देखू

en: View Log...
mai: लौग देखू...

en: View MOTD
mai: MOTD देखू

en: View Message of the Day
mai: दिनक संदेश देखू

en: View User Log
mai: प्रयोक्ताक लौग देखू

en: View _Log
mai: लौग देखू (_L)

en: Voice
mai: आवाज

en: Volume(0-100):
mai: आयतन (0-100):

en: WATCH
mai: देखू

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
mai: हैंडशेक ज्ञापन लेल प्रतीक्षारत

en: Waiting for Login Acknowledgement
mai: लागिन ज्ञापन लेल प्रतीक्षारत

en: Waiting for network connection
mai: संजाल संबंधनक लेल प्रतीक्षा करैछ

en: Waiting for response...
mai: उत्तरक प्रतीक्षा कए रहल अछि...

en: Waiting for transfer to begin
mai: हस्तांतरणक शुरु होएबाक प्रतीक्षा करैछ

en: Wake Me Up
mai: हमरा जगाए देब

en: Wallops from %s
mai: %s सँ कोडा मारैछ

en: Warning
mai: चेतावनी

en: Weak
mai: कमजोर

en: Welcome back!
mai: फिनु स्वागत अछि!

en: When a file-transfer request arrives from %s
mai: %s सँ जखन फाइल स्थानांतर प्रार्थना आबैत अछि

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
mai: जखन एकटा नव वार्तालाप खुलैत अछि, तखन ई प्लगिन मोजुदा वार्तालापमे अंतिम वार्तालापकेँ जोड़ि देताह.

en: When away
mai: जखन अनुपस्थित

en: When both away and idle
mai: जखन दूनू बेकार आओर अनुपस्थित अछि

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
mai: जखन gnt क्लिपबोर्डकेँ सामग्री बदलैत अछि, सामग्रीकेँ X पर उपलब्ध कएल जाइछ, जँ संभव अछि.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
mai: की निर्दिष्ट कमांडक "aim" URL क' नियंत्रित कएनाइ चाही

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
mai: कि निर्दिष्ट कमांडक "gg" URL क' नियंत्रित कएनाइ चाही

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
mai: कि निर्दिष्ट कमांडक "icq" URL क' नियंत्रित कएनाइ चाही

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
mai: कि निर्दिष्ट कमांडक "irc" URL क' नियंत्रित कएनाइ चाही

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
mai: कि निर्दिष्ट कमांडक "sip" URL क' नियंत्रित कएनाइ चाही

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
mai: कि निर्दिष्ट कमांडक "xmpp" URL क' नियंत्रित कएनाइ चाही

en: Whiteboard
mai: उज्जरबोर्ड

en: Whole words only
mai: खाली पूर्ण शब्द

en: Windows Pidgin Options
mai: विंडोज प्लगिन विकल्पसभ

en: Would you like to join the conversation?
mai: की अहाँ संवादमे सामिल होएबाक लेल चाहबै?

en: Would you like to overwrite it?
mai: की अहाँ एकरा उप्पर लिखै चाहैत छी?

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
mai: की अहाँ एकरा ई प्रयोक्ताक लेल मीत प्रतीकक रूपेँ नियत करबाक लेल चाहब.

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
mai: %s%sgtkrc-2.0 मे सेटिंग लिखू

en: X display to use
mai: उपयोग मे एक्स प्रदर्शक

en: X.509 Certificates
mai: X.509 प्रमाणपत्र

en: X.509 certificate export failed
mai: X.509 प्रमाणपत्र निर्यात विफल

en: X.509 certificate import failed
mai: X.509 प्रमाणपत्र आयात विफल

en: XML Not Well Formed
mai: XML नीक रूपेँ नहि अछि

en: XML Parse error
mai: XML विश्लेषणक त्रुटि

en: XMPP Account
mai: XMPP खाता

en: XMPP Console
mai: XMPP कंसोल

en: XMPP Message Error
mai: XMPP संदेश त्रुटि

en: XMPP Protocol Plugin
mai: XMPP प्रोटोकाल प्लगिन

en: Year of birth
mai: जन्मक साल

en: Yes
mai: हँ

en: You _send:
mai: अहाँ पठाउ (_s):

en: You _type:
mai: अहाँ टंकित करू (_t):

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
mai: अहाँ अपन मीत सूचीसँ %s समूहकेँ %s समूहसँ मिलावै लए जाए रहल छी. की अहाँ आगाँ बढै चाहैछी?

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
mai: अहाँ अपन मीत सूचीसँ %s केँ मिटाबै लेल जाए रहल छी. की अहाँ आगाँ बढ़ै चाहै छी?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
mai: अहाँ अपन मीत सूचीसँ %s गप्प-सप्पकेँ मिटावै लए जाए रहल छी. की अहाँ आगाँ बढै चाहै छी?

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
mai[0]: अहाँ अपन मीत सूचीमे ओ संपर्ककेँ, जाहिमे %s आओर %d दोसर मीत अछि, ओकरा मेटाबै लेल जाए रहल छी. की अहाँ आगाँ बढ़ै चाहै छी?
mai[1]: अहाँ अपन मीत सूचीमे ओ संपर्ककेँ, जाहिमे %s आओर %d दोसर मीत अछि, ओकरा मेटाबै लेल जाए रहल छी. की अहाँ आगाँ बढ़ै चाहै छी?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
mai: अहाँ अपन मीत सूचीसँ %s समूहकेँ मिटाबैले जाए रहल छी. की अहाँ आगाँ बढए चाहै छी?

en: You are banned from %s.
mai: %s सँ अहांपर प्रतिबंध लागल अछि.

en: You are channel founder on <I>%s</I>
mai: अहाँ <I>%s</I> चैनल पर संस्थापक छी

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
mai: अहाँ नव कक्ष बना रहल अछि. की अहाँ एकरा बिन्यस्त करैले चाहैछी, अथवा पूर्वनिर्धारित सेटिंग स्वीकार करब?

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
mai: अहाँ अखन विसंबंधित छी. संदेश तखन तक प्राप्त नहि हैते जखनतक अहाँ लागिन नहि हाएब.

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
mai: अहाँ आब एहन कोनो खाताक संग नहि अछि जे ओ मीतकेँ जोड़ सकैछ.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
mai: अहाँ आब एहन कोनहु खाताक संग नहि छी जे मीतकेँ आमंत्रण पठाए सकैछ.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
mai: अहाँ वर्तमानमे कोनहु प्रोटॅकोलमे लागिन नहि छी जाहिमे गप्प-सप्प करैक क्षमता अछि.

en: You are now known as %s
mai: आब अहाँ %s रूपेँ जानल जाइछ

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
mai: अहाँ %s केँ प्रयोग करैछ, मुदा ई प्लगिन %s क' लेल जरूरी अछि.

en: You can (un)load plugins from the following list.
mai: अहाँ नीच्चाँ देल सूचीसँ प्लगिन (अन)लोड कए सकैछ.

en: You can edit more information from the context menu later.
mai: अहाँ संदर्भ मेनूसँ बेसी सूचनाकेँ बादमे संपादित कए सकै छी.

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
mai: अहाँ थाप संपादित/विलोपित कए सकैत छी `मीत थाप' संवादसँ

en: You can enable/disable accounts from the following list.
mai: निम्नलिखित सूचीसँ अहाँ खाताकेँ सक्रिय/निष्क्रिय कए सकै छी

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
mai: अहाँ ई संदेशमे ई चित्र केँ डाएल सकैछी, अथवा ई प्रयोक्ताक लेल एकरा मीत चिह्नक रूपेँ प्रयोग कए सकैछी

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
mai: अहाँ दोसरकेँ अपन औनलाइन वस्तुस्थिति आओर निजी सूचना देखै दए सकैत छी. कृप्या ओ सूचना भरू जेकरा अहाँ दोसरक संग बांटि सकै छी.

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
mai: अहाँ ई चित्र केँ फाइल हस्तांतरण रूपेँ पठाएब सकैत छी अथवा ई संदेशमे एंबेड कए सकैछी, अथवा ई प्रयोक्ताक लेल एकरा मीत चिह्नक रूपेँ प्रयोग कए सकैछी

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
mai: अहाँ ई चित्रकेँ फाइल हस्तांतरण रूपेँ पठाए सकैत छी अथवा ई प्रयोक्ताक लेल एकरा मीत चिन्हक रूपेँ प्रयोग कए सकैत छी.

en: You cannot add the same person twice to a conversation
mai: अहाँ ओहि प्रयोक्ताकेँ दोसर बेर एकटा संवादमे नहि जोड़ सकैछ

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
mai: अहाँ मीत सूचना नहि पाबि सकै छी जखन तकि अहाँ हुनकर सार्वजनिक कुंजी आयात नहि करै छी. एकरा लेल Get public key कमांड प्रयोग करू.

en: You do not have any accounts.
mai: अहाँक कोनो खाता नहि अछि.

en: You feel a disturbance in the force...
mai: अहाँ दबावमे एकटा व्यवधानक अनुभव करैछी...

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
mai[0]: अहाँक सँग %d संपर्क %s नामक अछि. की अहाँ हुनका मिलाबै लेल चाहैत छी?
mai[1]: अहाँक सँग %d संपर्क %s नामक अछि. की अहाँ हुनका मिलाबै लेल चाहैत छी?

en: You have been kicked by %s: (%s)
mai: अहाँक %s  लाइत मारलक: (%s)

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
mai: अहाँकेँ <I>%s</I> सँ निकाल देल गेल अछि <I>%s</I> द्वारा (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
mai: अहाँकेँ %s द्वारा मारल गेल अछि (%s)

en: You have dragged an image
mai: अहाँ एकटा चित्र घींचलहुँ

en: You have left this chat.
mai: अहाँ ई गप्प-सप्पँकेँ छोड़ि देलहुँ

en: You have mail!
mai: अहाँक लेल मेल अछि!

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
mai: अहाँक सँग रूट प्रमाणपत्रक कोनो डाटाबेस नहि अछि, इएह लेल ई प्रमाणपत्र वैधीकृत नहि कएल जाए सकैत अछि.

en: You have parted the channel%s%s
mai: अहाँ %s%s चैनल छोड़ चुकल छी

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
mai: जतए संपर्क जोड़े सकैछ अहाँ ओहि सीमा पर अछि

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
mai: निजी समूहमे जुड़ैसँ समर्थ हएबाक पहिने अहाँ %s चैनलमे जुड़ू

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
mai: अहाँक पास अपठित संदेश अछि. जे अहाँ निश्चित छी अहाँ विंडो बन्न करबाक लेल चाहै छी?

en: You must create an account first before you can create a pounce.
mai: अहाँक जरूर एकटा खाता पहिने बनओनाइ चाही एकरासँ पहिने जे अहाँ एकटा थाप बनबैत छी.

en: You must give a name for the group to add.
mai: अहाँकेँ जोड़बाक लेल एकटा नाम जरूर देबाक चाही.

en: You must provide a group.
mai: अहाँ एकटा समूह जरूर दिअ'.

en: You must select an account.
mai: अहाँ जरूर एकटा खाता चुनू.

en: You must specify a nick
mai: उपनाम देनाइ आवश्यक अछि

en: You receive an IM
mai: अहाँ एकटा IM प्राप्त करैत छी

en: You require encryption, but it is not available on this server.
mai: अहाँक लेल गोपन जरूरी अछि मुदा ई सर्वर पर ई मोजुद नहि अछि.

en: You send
mai: अहाँ पठाउ

en: You talk in chat
mai: अहाँ गप्प-सप्पमे बाजैछी

en: You type
mai: अहाँ टंकित करू

en: You were disconnected from the server.
mai: अहाँ सर्वर सँ विसंबंधित भ' गेल छलहुँ.

en: Your Current Mood
mai: अहाँक वर्तमान स्वभाव

en: Your Current Status
mai: अहाँक वर्तमान स्थिति

en: Your VCard File
mai: अहाँक वीकार्ड फाइल

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
mai: अहाँक खाताकेँ निष्क्रिय कएल जाए रहल अछि कारण कतेको अवैध गुड़किल्ली दाखिल कए देल गेल छल

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
mai: अहाँक मीतसूची रिक्त अछि, फाइलमे किछु नहि लिखल गेल छल.

en: Your command failed for an unknown reason.
mai: अहाँक कमांड अनचिन्ह कारणसं विफल भ' गेल.

en: Your password has been changed.
mai: अहाँक गुड़किल्ली बदएल देल गेल अछि.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
mai: अहाँक चुनल खाता नाम सर्वर द्वारा अस्वीकार भ' गेल. संभवतः ओकरामे अवैध संप्रतीक अछि.

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
mai: अहाँक चुनल उपनाम सर्वर द्वारा अस्वीकार भ' गेल. संभवतः ओकरामे अवैध संप्रतीक अछि.

en: Your system administrator has disabled this operation
mai: अहाँक सिस्टम प्रशासक एहि कार्यवाहीकेँ निष्क्रिय कए देलक

en: Zephyr Protocol Plugin
mai: जैफर प्रोटॅकोल प्लगिन

en: _Accept
mai: स्वीकारू (_A)

en: _Accept Defaults
mai: पूर्वनिर्धारित स्वीकारू (_A)

en: _Account
mai: खाता (_A)

en: _Account:
mai: खाता: (_A)

en: _Accounts
mai: खाता (_A)

en: _Add
mai: जोड़ू (_A)

en: _Add Chat
mai: बतियाउ (_A)

en: _Add...
mai: जोड़ू (_A)...

en: _Alias
mai: उपनाम (_A)

en: _Alias...
mai: उपनाम (_A)...

en: _Apply
mai: लागू करू (_A)

en: _Associate Buddy
mai: मीत सामिल करू (_A)

en: _Auto-reply:
mai: स्वतः जबाब दिअ' (_A) :

en: _Basic
mai: मौलिक (_B)

en: _Block
mai: रोकू (_B)

en: _Both Icon & Text
mai: प्रतीक आ पाठ दूनू (_B)

en: _Browse
mai: ब्राउज़ (_B)

en: _Browse logs folder
mai: लौग फोल्डर ब्राउज करू (_B)

en: _Browse...
mai: ब्राउज...(_B)

en: _Browser:
mai: ब्राउजर (_B):

en: _Buddy List window transparency
mai: मीत सूची विंडो पारदर्शिता (_B)

en: _Buddy name:
mai: मीत नाम (_B):

en: _Buddy:
mai: मीत (_B):

en: _Cancel
mai: रद करू (_C)

en: _Channel:
mai: चैनल (_C):

en: _Class:
mai: वर्ग (_C):

en: _Collapse
mai: घोकचाबू (_C)

en: _Configure Room
mai: कक्षकेँ बिन्यस्त करू (_C)

en: _Copy Email Address
mai: इमेल पता कॉपी करू (_C)

en: _Copy Link Location
mai: कड़ी स्थानक प्रतिलिपि बनाबू (_C)

en: _Delete Group
mai: समूह मेटाउ (_D)

en: _Description
mai: वर्णन (_D)

en: _Device
mai: डिवायस (_D)

en: _Disable
mai: निष्क्रिय करू (_D)

en: _Dockable Buddy List
mai: डौकेबल मीत सूची (_D)

en: _Edit
mai: संपादन (_E)

en: _Edit Account
mai: खाता संपादित करू (_E)

en: _Enable automatic router port forwarding
mai: स्वचालित रौटर पोर्ट अग्रसारण सक्रिय करू (_E)

en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
mai: एकदम स्थिति मिलान (_E) (स्वतः स्थिति नियंत्रण अनचेक करू)

en: _Expand
mai: पसारू (_E)

en: _Focused windows
mai: संकेँद्रित विंडोज (_F)

en: _Font
mai: फौन्ट (_F)

en: _Font face
mai: फोन्टक चेहरा (_F)

en: _Get Info
mai: सूचना पाउ (_G)

en: _Get List
mai: सूची आनू (_G)

en: _Group:
mai: समूह (_G):

en: _Handle:
mai: दस्ता (_H):

en: _Hide new IM conversations:
mai: नव IM वार्तालाप नुकाबू:

en: _Horizontal rule
mai: क्षैतिज नियम (_H)

en: _Host:
mai: मेजबान (_H):

en: _IM window transparency
mai: IM विंडो पारदर्शिता (_I)

en: _IM windows
mai: IM विंडोज (_I)

en: _Icon Only
mai: सिर्फ प्रतीक (_I)

en: _Image
mai: चित्र (_I)

en: _Image:
mai: छविः (_I)

en: _Import...
mai: आयात करू (_I)...

en: _Insert
mai: प्रविष्ट करू (_I)

en: _Instance:
mai: दृष्टान्त (_I):

en: _Invite
mai: आमंत्रण दिअ' (_I)

en: _Join
mai: सामिल होउ (_J)

en: _Keep Buddy List window on top:
mai: मीत सूची विंडोक उप्पर राखू (_K)

en: _Link
mai: लिंक (_L)

en: _Local alias:
mai: स्थानीय उपनाम (_L):

en: _Login
mai: लागिन (_L)

en: _Manual:
    (%s for URL)
mai: दस्ती (_M):
    (%s URL लेल)

en: _Media
mai: मीडिया (_M)

en: _Merge Groups
mai: समूह मिलाबू (_M)

en: _Message Logs:
mai: संदेश लौग (_M)

en: _Message:
mai: संदेश (_M)

en: _Method:
mai: विधि (_M):

en: _Minutes before becoming idle:
mai: निष्क्रिय हएबासँ पहिने मिनट (_M)

en: _More...
mai: आओर (_M)...

en: _Name
mai: नाम (_N)

en: _No
mai: नहि (_N)

en: _Normal
mai: सामान्य (_N)

en: _Notify buddies that you are typing to them
mai: मीतकेँ बताबू की अहाँ ओपर टंकित कए रहल छी (_N)

en: _OK
mai: बेस (_O)

en: _Open Link
mai: लिंक खोलू (_O)

en: _Open Mail
mai: डाक खोलू (_O)

en: _Open link in:
mai: कड़ी केँ एहिमे खोलू:(_O)

en: _Passphrase:
mai: गुड़किल्ली वाक्यांश (_P)

en: _Password:
mai: गुड़किल्ली (_P):

en: _Pause
mai: ठहरू (_P)

en: _Permit
mai: स्वीकारू (_P)

en: _Placement:
mai: प्लेसमेंट

en: _Pop up a notification
mai: अधिसूचना पौपअप करू (_P)

en: _Port:
mai: पोर्ट (_P):

en: _Quit
mai: बाहर (_Q)

en: _Recipient:
mai: प्राप्तकर्ता (_R):

en: _Recurring
mai: आवृति (_R)

en: _Remove
mai: हटाबू (_R)

en: _Remove Buddy
mai: मीत निकालू (_R)

en: _Remove Chat
mai: गप्प-सप्प हटाबू (_R)

en: _Remove Contact
mai: संपर्क निकालू (_R)

en: _Remove Group
mai: समूह हटाबू (_R)

en: _Rename
mai: नाम बदलू (_R)

en: _Report idle time:
mai: निष्क्रिय समय देखाउ (_R)

en: _Reset
mai: रिसेट करू (_R)

en: _Reset formatting
mai: संरूपण फिनु सेट करू (_R)

en: _Room:
mai: कक्ष (_R):

en: _Save
mai: सहेजू (_S)

en: _Save Image...
mai: चित्र सहेजू...(_S)

en: _Search for:
mai: लेल खोजू (_S):

en: _Send
mai: भेजू (_S)

en: _Send File...
mai: फाइल पठाउ (_S)

en: _Send Message
mai: सन्देश पठाउ (_S)

en: _Server:
mai: सर्वर (_S):

en: _Set
mai: नियत करू (_S)

en: _Show slider bar in IM window
mai: IM विंडोमे स्लाइडर बार देखाउ (_S)

en: _Show system tray icon:
mai: तंत्र तश्तरी प्रतीक देखाउ (_S):

en: _Smile!
mai: मुस्कुराबू (_S)!

en: _Start %s on Windows startup
mai: विंडोज स्टार्टअप पर %s आरंभ करू (_S)

en: _Start:
mai: आरंभ करू (_S):

en: _Status:
mai: वस्तुस्थिति:

en: _Text Only
mai: केवल पाठ (_T)

en: _Title:
mai: शीर्षक (_T):

en: _Unset
mai: अनियत करू (_U)

en: _Use
mai: उपयोग (_U)

en: _Username:
mai: प्रयोक्ता नाम (_U):

en: _View Certificate...
mai: प्रमाणपत्र देखू (_V)...

en: _View...
mai: दृश्य (_V)...

en: _Visual gesture display
mai: दृश्य संकेत प्रदर्शन (_V)

en: _Yes
mai: हँ (_Y)

en: accounts
mai: खाता

en: accounts: Show the accounts window.
mai: खाता: खाता बिंडो देखाउ.

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
mai: action &lt;जे क्रिया कएनाइ अछि&gt;: क्रिया करू.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
mai: दूर [संदेश]: अनुपस्थिति संदेश निश्चित करू अथवा अनुपस्थिति लेल कोनो संदेश नहि राखू.

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
mai: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]: क्लायंटकेँ चैनलसँ निषेध करू

en: buddy list
mai: मीत सूची

en: buddylist: Show the buddylist.
mai: मीतसूची: मीतसूची देखाउ.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
mai: बज़्ज़: ध्यान घींचबाक लेल एकटा प्रयोक्ताक बज्ज करू

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
mai: call &lt;कमांड&gt;: कोनहु silc क्लाइंट कमांडक प्रयोग करू

en: channel %s not found
mai: %s चैनल भेटल नहि

en: channel modes for %s: %s
mai: %s: %s लेल चैनल विधि

en: chanserv: Send a command to chanserv
mai: chanserv: chanserv मे एकटा कमांड पठाउ

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
mai: साफ करू: सभटा वार्तालाप स्क्रौलबैक साफ करैत अछि

en: clear: Clears the conversation scrollback.
mai: साफ करू: वार्तालाप स्क्रॉलबैक साफ करैछ

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
mai: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  चैनलक ढंग देखू अथवा बदलू

en: config:  Configure a chat room.
mai: कंफिग: गप्प-सप्प कक्षक बिन्यस्त करू.

en: configure:  Configure a chat room.
mai: बिन्यास: गप्प-सप्प कक्षक बिन्यस्त करू.

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
mai: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;: चैनलमे उपनामक ढंग बदलू

en: current topic is: %s
mai: वर्तमान विषय: %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
mai: डिबग &lt;विकल्प&gt;: विविध डिबग सूचना वर्तमान वार्तालापमे पठाउ.

en: debugwin: Show the debug window.
mai: debugwin: डिबग बिंडो देखाउ.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
mai: deop &lt;उपनाम1&gt; [उपनाम2] ...:  कोनहुसँ चैनल संचालक पद हटाए लिओ. एकरा लेल स्वयं अहाँक चैनल संचालक रहबाक चाही

en: detach:  Detach this session
mai: detach: सत्रकेँ पृथक करू

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
mai: devoice &lt;उपनाम1&gt; [उपनाम2] ...:  ककरो सँ चैनल ध्वनि क्षमता छीन लिओ जकरासँ जँ ई चैनल परिवर्तित (+m) होइछ जे बाजएसँ रोक रहल अछि. एकरा लेल अहाँक जरूर चैनल संचालक होएबाक चाही.

en: execute
mai: कार्यान्वित करू

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
mai: getkey &lt;nick|server&gt;: क्लायंट अथवा सर्वरक सार्वजनिक कुंजी प्राप्त करू

en: hacker and designated driver [lazy bum]
mai: हैकर आओर ओहदेदार चालक [लेजी बम]

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
mai: मदति &lt;कमांड&gt;: एकटा विशेष कमांड पर मदति.

en: info [server]:  View server administrative details
mai: info [server]:  सर्वर व्यवस्था विवरण देखू

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
mai: inst &lt;instance&gt;: ई वर्ग पर प्रयुक्त उदाहरण नियत करू

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
mai: instance &lt;instance&gt;: ई वर्ग पर प्रयुक्त उदाहरण नियत करू

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
mai: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  चैनल आमंत्रण सूची सँ उपनाम आमंत्रित करू अथवा जोड़ू/निकालू

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
mai: आमंत्रित करू &lt;उपनाम&gt; [कक्ष]: ककरो निर्दिष्ट चैनलमे आमंत्रित करू अथवा फिनु वर्तमान चैनलमे.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
mai: invite &lt;user&gt; [message]:  प्रयोक्ताकेँ कक्षमे आमंत्रित करू.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
mai: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]: एकटा अथवा बेसी चैनलमे घुसू आओर जँ जरुरी अछि त' सभकेँ चैनल कुंजियो दिअ'.

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
mai: सामिल &lt;चैनल&gt; [&lt;गुड़किल्ली&gt;]: एहि संजाल पर गप्प-सप्पमे सामिल होउ

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
mai: join &lt;कक्ष1&gt;[,कक्ष2][,...] [कुंजी1[,कुंजी2][,...]]:  एकटा अथवा बेसी चैनलमे घुसू आओर जँ ज़रुरी अछि त' सभकेँ वैकल्पिक रूपेँ चैनल कुंजियो दिअ'.

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
mai: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]: क्लायंट केँ चैनल सँ लाइत मारू

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
mai: किक &lt;उपनाम&gt; [संदेश]:  ककरो चैनल सँ निकाएल दिअ'. एहि हेतु अहाँकेँ अपनहि चैनलक संचालक होएबाक चाही.

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
mai: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]: उपनामकेँ खतम करू

en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
mai: अंतिमलाग: पश्चलागमे उपस्ट्रिंग लेल खोज.

en: lead developer
mai: मुख्य विकास कएनिहार

en: leave [channel]:  Leave the chat
mai: छोड़ू [चैनल]: वार्तालापकेँ छोड़ू

en: libfaim maintainer
mai: libfaim अनुरक्षक

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
mai: सूची: संजाल पर गप्प-सप्प कक्षसभक सूची देखाउ <i>चेतावनी, एहिना करै पर किछु सर्वर अहाँकेँ विसंबंधित कए सकैछ</i>

en: list:  List channels on this network
mai: सूची: एहि संजाल पर चैनलसभक सूची देखाउ

en: loading plugin failed
mai: प्लगिन लोड कएनाइ विफल

en: maintainer
mai: अनुरक्षक

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
mai: me &lt;जे क्रिया करैछ&gt;: क्रिया करू.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
mai: हमर &lt;काज&gt;: एकटा मीत अथवा गप्प-सप्पकेँ एकटा IRC शैली काज पठाउ.

en: memoserv: Send a command to memoserv
mai: memoserv: memoserv मे कमांड पठाउ

en: minutes
mai: मिनट

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
mai: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;उपनाम|चैनल&gt;:  चैनल अथवा प्रयोक्ता चैनल केँ नियत करू अथवा हटाए दिअ'

en: mode (%s %s) by %s
mai: रूपेँ (%s %s) द्वारा %s

en: motd:  View the server's Message Of The Day
mai: motd: सर्वरक दिनक संदेश देखू

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
mai: संदेश &lt;उपनाम&gt; &lt;संदेश&gt;:  एकटा प्रयोक्ताकेँ निजी संदेश पठाउ

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
mai: msg &lt;उपनाम&gt; &lt;संदेश&gt;: एकटा प्रयोक्ताकेँ निजी संदेश पठाउ. (बजाय पूरा चैनल केँ).

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
mai: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  अन्य प्रयोक्ता केँ निजी संदेश पठाउ.

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
mai: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;: चैनलक बताएल गेल प्रयोक्तासभक सूची देखाउ

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
mai: नाम [चैनल]: चैनलमे अखन विद्यमान प्रयोक्ताक सूची देखाउ.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
mai: निक &lt;नव उपनाम&gt;:  अपन उपनाम बदलू.

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
mai: nick &lt;newnick&gt;: अपन उपनाम बदलू

en: nickserv: Send a command to nickserv
mai: nickserv: nickserv मे एकटा कमांड भेजू

en: no channel modes are set on %s
mai: %s पर कोनहु चैनल मोड नियत नहि अछि

en: no such channel
mai: एहन कोनो कक्ष नहि अछि

en: none
mai: किछु नहि

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
mai: notice &lt;target&lt;:  एकटा सूचना प्रयोक्ता अथवा चैनलकेँ भेजू.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
mai: op &lt;उपनाम1&gt; [उपनाम2] ...:  कोनहुसँ केँ चैनल संचालक पद दिअ'. एकरा लेल स्वयँ अहाँकेँ चैनल संचालक होएबाक चाही.

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
mai: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  सर्वर संचालक अधिकार पाउ

en: operserv: Send a command to operserv
mai: operserv: operserv मे एकटा नव कमांड नहि पठाउ

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
mai: operwall &lt;संदेश&gt;: जँ अहाँकेँ पता नहि अछि जे ई कि अछि त' संभवतः अहाँ एकर प्रयोग नहि कए सकैछ.

en: original author
mai: मूल लेखक

en: part [channel]:  Leave the chat
mai: छोड़ू [चैनल]: वार्तालापकेँ छोड़ू

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
mai: part [कक्ष] [संदेश]:वर्तमान चैनल अथवा एक विशिष्ट चैनल छोड़ू एकटा वैकल्पिक संदेशक संग

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
mai: ping &lt;jid&gt;:	प्रयोक्ता/घटक/सर्वर पिंग करैछ.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
mai: ping [उपनाम]: पूछैछ जे प्रयोक्ताक (जँ प्रयोक्ता नहि निर्दिष्ट कएलकाह जँ सर्वर) कतैक लैग अछि.

en: ping:  Send PING to the connected server
mai: ping: संबंधित सर्वरकेँ पिंग पठाउ

en: plugins: Show the plugins window.
mai: प्लगिन: प्लगिन बिंडो देखाउ.

en: prefs: Show the preference window.
mai: वरीयता: वरीयता बिंडो देखाउ.

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
mai: प्रश्न &lt;उपनाम&gt; &lt;संदेश&gt;:  एकटा प्रयोक्ता केँ निजी संदेश पठाउ. (बजाए पूरा चैनल केँ पठावै).

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
mai: प्रश्न &lt;उपनाम&gt; [&lt;संदेश&gt;]: प्रयोक्ताकेँ निजी संदेश पठाउ

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
mai: quit [संदेश]: सर्वरसँ विसंबंधित करू वैकल्पिक संदेशक संग

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
mai: छोडू [संदेश]:सर्वर सँ एकटा वैकल्पिक संदेशक संग विसंबंधित करू

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
mai: उद्धरण [...]: सर्वर केँ एकटा कच्चा कमांड पठाउ

en: register:  Register with a chat room.
mai: पंजीकृत: गप्प-सप्प कक्षक संग पंजीकृत करू

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
mai: हटाबू &lt;उपनाम&gt; [संदेश]:  ककरो चैनलमे सँ निकाल दिअ'. एकरा लेल स्वयँ अहाँकेँ चैनल संचालक होएबाक चाही

en: saved statuses
mai: सहेजल स्थिति

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
mai: कहू &lt;संदेश&gt;: सामान्य ढंगसँ संदेश पठाउ जना अहाँ कमांडक प्रयोग नहि कए रहल छलहुँ

en: stats:  View server and network statistics
mai: stats:  सर्वर आओर संजालक आंकड़ा देखू

en: statuses: Show the savedstatuses window.
mai: वस्तुस्थिति: savedstatuses बिंडो देखाउ.

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
mai: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: एकटा नया गप्प-सप्पमे सामिल होउ

en: support
mai: समर्थन

en: support/QA
mai: समर्थन/QA

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
mai: समय: एखन IRC सर्वरक स्थानीय समय देखाबै अछि.

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
mai: topic &lt;instance&gt;: ई वर्ग पर प्रयुक्त उदाहरण नियत करू

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
mai: विषय [&lt;नव विषय&gt;]: विषय देखू अथवा बदलू

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
mai: topic [नव विषय]: चैनल विषय केँ देखू अथवा बदलू.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
mai: विषय [नव विषय]: चैनल विषय केँ देखू अथवा बदलू.

en: tzc command
mai: tzc कमांड

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
mai: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  प्रयोक्ता मोडकेँ नियत अथवा अनियत करू

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
mai: umode &lt;usermodes&gt;: संजालमे अपन ढंग नियत करू

en: unloading plugin failed
mai: प्लगिन अनलोड कएनाइ विफल

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
mai: users &lt;channel&gt;: चैनलक प्रयोक्ताक सूची देखाउ

en: users:  Show the list of users in the chat.
mai: प्रयोक्तासभ:  गप्पसप्पमे प्रयोक्तासभक सूची देखाउ.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
mai: version [nick]: CTCP VERSION आग्रहकेँ प्रयोक्ताकेँ पठाउ

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
mai: आवाज &lt;उपनाम1&gt; [उपनाम2] ...:  कोनहु केँ चैनलमे बोलबाक क्षमता दिअ' एकरा लेल स्वयँ अहाँकेँ चैनल संचालक होएबाक चाही

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
mai: wallops &lt;संदेश&gt;:  जँ अहाँकेँ नहि पता ई कि अछि त' संभवतः अहाँ एकर प्रयोग नहि कए सकैत छी.

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
mai: whois &lt;उपनाम&gt;:  उपनामक संबंधमे सूचना देखू

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
mai: whois [सर्वर] &lt;उपनाम&gt;:  एकटा प्रयोक्ताक संबंधमे सूचना आनू

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
mai: whowas &lt;nick&gt;: उपनामक सूचना देखू

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
mai: whowas &lt;nick&gt;: एकटा प्रयोक्ता पर सूचना पाउ जे लौग आफ कएनए अछि.

en: win32 port
mai: विन32 पोर्ट

en: you can see the butterflies mating
mai: अहाँ तितलीकेँ मिलन करैत देख सकै छी

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
mai: zc &lt;class&gt;: एकटा संदेश &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt; मे पठाउ

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
mai: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: एतए संदेश भेजू &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
mai: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;:  &lt;<i>वर्ग</i>,<i>दृष्टांत</i>,<i>प्राप्तकर्ता</i>&gt; क' एकटा संदेश पठाउ

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
mai: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>दृष्टांत</i>,*&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
mai: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt; क' एकटा संदेश पठाउ

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
mai: zl &lt;nick&gt;: प्रयोक्ता खोजू

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
mai: zlocate &lt;nick&gt;: प्रयोक्ता खोजू
