mate-applets 1.25.3 - en to mg translation catalogue (339 entries)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
mg: %d %s %d %s (%d%%) sisa

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
mg: %d %s %d %s sisa dia voafahana (%d%%)

en: (mounted)
mg: (nakarina)

en: (not mounted)
mg: (tsy nakarina)

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
mg: Ny sanda 0 dia midika hoe aseho an-tsary (pixmap ihany) ilay applet, ny 1 hoe aseho an-tsoratra (tsy aseho ny pixmap) ilay applet, ary ny 2 hoe aseho an-tsary sy soratra ilay applet.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
mg: Dabam-pakon'ny MATE mipetraka eo amin'ny tontonanao. Azonao ampiasaina hizahana izay ao anatiny na hamindrana zavatra ao anatiny amin'ny alalan'ny fibatana io applet io.

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
mg: Rindranasan-tontonana fanaraha-maso ny toetry ny andro eto an-toerana.

en: A set of eyeballs for your panel
mg: Amboaram-boamaso ho an'ny tontonanao

en: A system load indicator
mg: Mpaneho ny vesa-drafitra

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
mg: Mpanara-maso ny vesa-drafitra afaka maneho soritra ho an'ny CPU, ny ram, ary ny fampiasana toerana solo arika miampy ny fifamoivoizana amin'ny rezo.

en: A_ddress:
mg: A_diresy:

en: AccessX Status
mg: Toetry ny AccessX

en: AccessX Status Applet Factory
mg: Toerana fanamboarana ny appletn'ny toetry ny AccessX

en: Add Palette
mg: Hampiditra loko

en: Add button
mg: Hanampy tsindry

en: Address Entry
mg: Adiresy

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
mg: Applet fampakarana sy fandatsahana kapila.

en: Applet refresh rate in milliseconds
mg: Taux de rafraîchissement (milisegaondra) an'ilay applet

en: Available palettes
mg: Ireo takela-pisaka misy

en: Background color for disk load graph
mg: Loko afara ho an'ny soritry ny vesatry ny kapila

en: Battery Charge Monitor
mg: Mpanara-maso ny famahanana vaton'aratra

en: Battery Charge Monitor Preferences
mg: Safidy manokan'ny mpanara-maso famahanana vaton'aratra

en: Battery Monitor
mg: Mpanara-maso vaton'aratra

en: Battery Notice
mg: Fampilazan'ny vaton'aratra

en: Battery Status Utility
mg: Rindranasan'ny toetry ny vaton'aratra

en: Battery charged (%d%%)
mg: Voafahana ny vaton'aratra (%d%%)

en: Battery fully re-charged
mg: Voafahana tanteraka ny vaton'aratra

en: Battery power low
mg: Lefy ny herin'ny vaton'aratra

en: Battery status unknown
mg: Tsy fantatra ny toetr'ilay vaton'aratra

en: Battstat Factory
mg: Toerana fanamboarana ny Battstat

en: Beaufort scale
mg: Fandrefesan'i Beaufort

en: Beep for warnings
mg: Feo fampilazana

en: Behavior
mg: Fiasa

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
mg: Ara-lasitra, dia ny daty izao no atao lohatenin'ny taratasin-tadidy rehefa foronina izy ireo. Io lamina io no ampiasaina; mety avokoa izay zavatra azon'ny strftime() zarazaraina.

en: CPU Frequency Monitor Preferences
mg: Safidy manokan'ny mpanara-maso ny fatetiky ny processeur

en: CPU Frequency Scaling Monitor
mg: Mpanara-maso ny fampitomboana ny fatetiky ny processeur

en: CPU Load
mg: Vesatry ny CPU

en: CPU frequency scaling unsupported
mg: Tsy raisina an-tànana ny fampitomboana ny fatetiky ny processeur

en: CPU graph background color
mg: Loko afaran'ny soritry ny CPU

en: CPU to Monitor
mg: Ny processeur harahana maso

en: Can not launch the eyes applet.
mg: Tsy afaka mandefa ny appletn'ny maso.

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
mg: Tsy mety alefa any anaty daba ilay ireo zavatra ireo. Tianao fafàna izao dieny izao izy ireo?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
mg: Tsy alefa any anaty daba ny zavatra sasany. Tianao fafàna izao dieny izao izy ireo?

en: Character Palette
mg: Takela-pisaky ny marika

en: Character Palette Preferences
mg: Safidy manokan'ny takela-pisaky ny marika

en: Characters shown on applet startup
mg: Ireo marika aseho am-piantombohan'ilay applet

en: Charpicker Applet Factory
mg: Toerana fanamboarana ny appletn'ny fisafidianana marika

en: Choose a base color to use for all sticky notes
mg: Misafidiana loko fototra ampiasaina ami'ny taratasin-tadidy rehetra

en: Choose a color for the note
mg: Misafidiana loko iray ho an'ilay taratasin-tadidy

en: Choose a font for the note
mg: Misafidiana endri-tsoratra iray ho an'ilay taratasin-tadidy

en: Choose a font to use for all sticky notes
mg: Misafidiana endri-tsoratra iray ampiasaina amin'ny taratasin-tadidy rehetra

en: Choose if notes are visible on all workspaces
mg: Safidio raha aseho anatin'ny sehatr'asa rehetra ny taratasin-tadidy

en: Choose if the default style is forced on all notes
mg: Safidio raha an-tery ny endrika tsotra amin'ny taratasin-tadidy rehetra

en: City:
mg: Tanàna:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
mg: Tanàna: %s
    Lanitra: %s
    Hafanana: %s

en: Click to Enter Weather.com
mg: Tsindrio raha hizaha ny Weather.com

en: Click to add a new palette
mg: Tsindrio raha hanampy loko vaovao iray

en: Click to delete the selected palette
mg: Tsindrio raha hamafa ny loko voafaritra

en: Click to edit the selected palette
mg: Tsindrio raha hanova ilay loko voafaritra

en: Colors
mg: Loko

en: Command
mg: Baiko

en: Conditions:
mg: toetr'andro:

en: Could not open help document
mg: Tsy afaka nanokatra ny toro-làlana

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
mg: Mamorona, maneho, ary mandrindra izay taratasin-tadidy eo amin'ny sehatrasanao

en: Current Conditions
mg: Ny toetr'andro izao

en: Date format of note's title
mg: Lamin'ny daty amin'ny lohatenin'ilay taratasin-tadidy

en: Default color for font
mg: Loko lasitra ho an'ny endri-tsoratra

en: Default color for new notes
mg: Loko lasitra ho an'ny taratasin-tadidy vaovao

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
mg: Loko lasitra ho an'ny taratasin-tadidy vaovao. Tokony hanaraka fifaritra hex html izy io, ohatra "#30FF50".

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
mg: Lokon'endri-tsoratra lasitra ho an'ny taratasin-tadidy vaovao. Tokony hanaraka hex html izy io, ohatra "#000000".

en: Default font for new notes
mg: Endri-tsoratra lasitra ho an'ny taratasin-tadidy vaovao

en: Default height for new notes
mg: Haavo lasitry ny taratasin-tadidy vaovao

en: Default height for new sticky notes in pixels.
mg: Haavo (pixel) lasitry ny taratasin-tadidy vaovao.

en: Default width for new notes
mg: Indra lasitry ny taratasin-tadidy vaovao

en: Default width for new sticky notes in pixels.
mg: Indra (pixel) lasitry ny taratasin-tadidy vaovao.

en: Delete Immediately?
mg: Avy dia fafàna?

en: Delete button
mg: Tsindry Fafao

en: Details
mg: Antsipiriany

en: Dew point:
mg: Fetra firanohana:

en: Directory in which the theme is located
mg: Ny laha-tahiry misy ilay endrika

en: Disk
mg: Kapila

en: Disk Load
mg: Vesatry ny kapila

en: Disk Mounter
mg: Mpampakatra kapila

en: Display
mg: Seho

en: Displays current state of keyboard accessibility features
mg: Maneho ny toetry ny fahasahazan'ny fahafahana mampiasa ny fafan-teny

en: Drive Mount Applet Factory
mg: Toerana fanamboarana ny appletn'ny fampakarana kapila

en: Edit Palette
mg: Hanova loko

en: Edit button
mg: Tsindry Hanova

en: Empty all of the items from the trash?
mg: Foanana  avokoa ny zavatra rehetra ao anatin'ny daba?

en: Emptying the Trash
mg: Manafoana ny daba

en: Enable CPU load graph
mg: Mandefa ny soritry ny vesatry ny CPU

en: Enable _radar map
mg: Alefaso ny saritanin-_dradara

en: Enable disk load graph
mg: Mandefa ny soritry ny vesatry kapila

en: Enable load average graph
mg: Mandefa ny soritry ny salasalan'ny vesatra

en: Enable memory load graph
mg: Mandefa ny soritry ny vesatry ny arika

en: Enable network load graph
mg: Mandefa ny soritry ny vesatry ny rezo

en: Enable swap load graph
mg: Mandefa ny soritry ny solo arika

en: Enter the URL
mg: Soraty ilay URL

en: Error while spawning caja:
    %s
mg: Nisy olana teo am-pamoronana ny caja:
    %s

en: Error: %s
mg: Tsy fetezana: %s

en: F_ree
mg: _Malalaka

en: Factory for creating the weather applet.
mg: Toerana fanamboarana ny appletn'ny toetr'andro.

en: Factory for drive mount applet
mg: Toerana fanamboarana ny appletn'ny fampakarana kapila

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
mg: Tsy afaka naka ny soratra fototra XML an'ilay adiresy.  Raiso toy ny kilema izany rehefa manao tatitra.

en: Feels like:
mg: Ny hafanana tsapa:

en: Find _Next
mg: _Manaraka

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
mg: Ny indran'ny soritra (pixel) amin'ny tontonana mitsivalana; haavon'ireo soritra kosa amin'ny tontonana mitsangana;

en: Force _default color and font on notes
mg: Ataovy an-tery ny loko sy endri-tsoratra _tsotra amin'ny taratasin-tadidy

en: Forecast
mg: Tombantomban-toetr'andro

en: Forecast Report
mg: Filazana tombantomban-toetr'andro

en: Forecast not currently available for this location.
mg: Tsy mbola misy ny tombantomban-toetr'andro ho an'io toerana io.

en: Frequency Scaling Unsupported
mg: Tsy raisina an-tànana ny fampitomboana ny fatetika

en: From:
mg: Avy amin'ny:

en: Full Battery Notification
mg: Fampahafantarana vaton'aratra feno

en: General
mg: Ankapobe

en: Go to Trash
mg: Mankany amin'ny daba

en: Graph color for buffer memory
mg: Lokon-tsoritra hanehoana ny arika homba

en: Graph color for cached memory
mg: Lokon-tsoritra hanehoana ny arika cache

en: Graph color for disk read
mg: Lokon-tsoritra hanehoana ny famakiana kapila

en: Graph color for disk write
mg: Lokon-tsoritra hanehoana ny fanoratana amin'ny kapila

en: Graph color for iowait related CPU activity
mg: Lokon-tsoritra hanehoana ny fiasan'ny CPU mifandraika amin'ny iowait

en: Graph color for load average
mg: Lokon-tsoritra hanehoana ny salasalan'ny vesatra

en: Graph color for nice-related CPU activity
mg: Lokon-tsoritra hanehoana ny fiasan'ny CPU mifandraika amin'ny nice

en: Graph color for shared memory
mg: Lokon-tsoritra hanehoana ny arika iombonana

en: Graph color for system-related CPU activity
mg: Lokon-tsoritra hanehoana ny fiasan'ny CPU mifandraika amin'ny rafitra

en: Graph color for user-related CPU activity
mg: Lokon-tsoritra hanehoana ny fiasan'ny CPU mifandraika amin'ny mpampiasa

en: Graph color for user-related memory usage
mg: Lokon-tsoritra hanehoana ny fampiasana arika mifandraika amin'ny mpampiasa

en: Graph color for user-related swap usage
mg: Lokon-tsoritra hanehoana ny fampiasana solo arika mifandraika amin'ny mpampiasa

en: Graph size
mg: Haben'ny soritra

en: Graphic
mg: Sori-tsary

en: Graphic and Text
mg: Sori-tsary sy soratra

en: H_eight:
mg: _Haavo:

en: Harddisk
mg: Kapila mahery

en: Help
mg: Tor-làlana

en: Hi_de Notes
mg: _Afeno ireo taratasin-tadidy

en: I_dle
mg: Tsy _miasa

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
mg: Raha toa ka atsahatra io safidy io, dia afaka mampiasa loko safidy atao loko lasitra ho an'ny taratasin-tadidy rehetra.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
mg: Raha toa ka atsahatra io safidy io, dia afaka mampiasa endri-tsoratra safidy atao endri-tsoratra lasitra ho an'ny taratasin-tadidy rehetra.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
mg: Raha toa ka atsahatra io safidy io, dia tsy horaharahaina ireo loko sy endri-tsoratra safidy mamaritra ny taratasin-tadidy tsirairay.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
mg: Ho voafafa tanteraka ny zavatra rehetra ao anatin'ny daba raha misafidy ny hanafoana azy ianao. Marihana fa azonao fafàna tsirairay koa izy ireo.

en: Insert "%s"
mg: Hampiditra ny "%s"

en: Insert characters
mg: Hampiditra marika

en: Insert special character
mg: Hampiditra marika manokana

en: Keyboard Accessibility Status
mg: Toetry ny fahafahana mampiasa ny fafan-teny

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
mg: Toerana fanamboarana ny appletn'ny toetry ny fahafahana mampiasa ny fafan-teny

en: Last update:
mg: Fanavaozana farany:

en: List of available palettes
mg: Lisitry ny takela-pisaka misy

en: Load
mg: Vesatra

en: Load Average
mg: Salasalan'ny vesatra

en: Load graph background color
mg: Loko afaran'ny soritry ny vesatra

en: Location
mg: Toerana

en: Location view
mg: Sehon'ilay toerana

en: Lock/Unlock note
mg: Mangeja/mamaha ilay taratasin-tadidy

en: Low Battery Notification
mg: Fampahafantarana vaton'aratra lefy

en: MATE Weather
mg: Toetr'andro MATE

en: Memory
mg: Arika

en: Memory Load
mg: Vesatry ny arika

en: Memory graph background color
mg: Loko afaran'ny soritry ny arika

en: Minutes Remaining
mg: Minitra sisa tavela

en: Modify a palette by adding or removing characters
mg: Manova loko iray amin'ny alalan'ny fampidirana na fanalana marika

en: Monitor a laptop's remaining power
mg: Manara-maso ny herinaratra sisa ampiasaina laptop

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
mg: Manara-maso ny fampitomboana ny fatetiky ny processeur

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
mg: Manara-maso ny toetry ny andro izao ary manome tombatombana

en: Monitored Resources
mg: Ressource arahi-maso

en: Mount local disks and devices
mg: Mampakatra ireo kapila sy periferika an-toerana

en: N/A
mg: T/M

en: Net Load
mg: Vesatry ny rezo

en: Netmask:
mg: Saron-drezo:

en: Network
mg: Rezo

en: Network graph background color
mg: Loko afaran'ny soritry ny rezo

en: No Items in Trash
mg: Tsy misy na inona na inona anatin'ny daba

en: No battery present
mg: Tsy misy vaton'aratra

en: Options
mg: Safidy

en: Palette entry
mg: Anaran-doko

en: Palettes list
mg: Lisitr'ireo loko

en: Percent
mg: Isan-jato

en: Pick a color for the sticky note
mg: Misafidiana loko iray ho an'ilay taratasin-tadidy

en: Pick a default sticky note color
mg: Misafidiana lokon-taratasin-tadidy tsotra iray

en: Pick a default sticky note font
mg: Misafidiana endri-tsoratra tsotra iray ho an'ilay taratasin-tadidy

en: Pick a font for the sticky note
mg: Misafidiana endri-tsoratra iray ho an'ilay taratasin-tadidy

en: Pressure:
mg: Tsindry:

en: Processor
mg: Processeur

en: Properties
mg: Toetoetra

en: Radar Map
mg: Saritanin-dradara

en: Red value level
mg: Tantan'ny sandan'ny loko mena

en: Removing item %s of %s
mg: Manesotra ny %s amin'ny %s

en: Resize note
mg: Ovay habe ilay taratasin-tadidy

en: S_wap Space
mg: _Toerana solo arika

en: S_ystem
mg: _Rafitra

en: See the ForeCast Details
mg: Hijery ny antsipirian'ny tombantomban'ny toetr'andro

en: Select Location from the list
mg: Safidio ao anatin'io lisitra io ilay toerana

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
mg: Mamaritra ilay processeur harahi-maso. Tsy ilaina ovaina io amina solosaina tsy mampiasa afa-tsy processeur tokana.

en: Sh_ared
mg: _Iombonana

en: Show CPU frequency as _frequency
mg: Asehoy amin'ny _fatetika ny fatetiky ny processeur

en: Show CPU frequency as _percentage
mg: Asehoy amin'ny _isan-jato ny fatetiky ny processeur

en: Show _percentage remaining
mg: Asehoy ny _isan-jato sisa

en: Show _time remaining
mg: Asehoy ny _fotoana sisa tavela

en: Show frequency _units
mg: Asehoy ny _ventin'ilay fatetika

en: Show sticky notes
mg: Asehoy ireo taratasin-tadidy

en: Show the time/percent label
mg: Asehoy ny mari-tsoratry ny fotoana/isan-jato

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
mg: Maneho ny toetry ny fafan-teny rehefa ampiasaina ny fahasahazan'ny fanamorana.

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
mg: Mampiseho ny teotran'ny fahasahazan'ny AccessX toy ny mpanova voafehy

en: Shows the status of keyboard accessibility features
mg: Maneho ny toetry ny fahasahazan'ny fahafahana mampiasa ny fafan-teny

en: Sky:
mg: Lanitra:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
mg: Milaza raha voageja (tsy mety ovaina) na tsy ireo taratasin-tadidy.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
mg: Milaza raha aseho anatin'ny sehatr'asa REHETRA ireo taratasin-tadidy na tsy.

en: Specify a title for the note
mg: Milaza lohateny ho an'ilay taratasin-tadidy

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
mg: Lazao ny haavo tsotran'ny taratasin-tadidy vaovao (pixel)

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
mg: Lazao ny indra tsotran'ny taratasin-tadidy vaovao (pixel)

en: Spinbutton for updating
mg: Tsindry fanavaozana

en: Sticky Note
mg: Taratasin-tadidy

en: Sticky Note Properties
mg: Toetoetry ny taratasin-tadidy

en: Sticky Notes
mg: Taratasin-tadidy

en: Sticky Notes Applet Factory
mg: Toerana fanamboarana ny appletn'ny taratasin-tadidy

en: Sticky Notes Preferences
mg: Safidy manokan'ny taratasin-tadidy

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
mg: Taratasin-tadidy ho an'ny tontolon'ny sehatrasan'ny MATE

en: Sticky notes' locked state
mg: Ny toetran'ny taratasin-tadidy voageja

en: Sticky notes' workspace stickyness
mg: Ny fipetahan'ireo taratasin-tadidy amin'ny sehatr'asa

en: Sunrise:
mg: Fiposahan'ny masoandro:

en: Sunset:
mg: Fodian'ny masoandro:

en: Swap Load
mg: Vesatry ny solo arika

en: Swap Space
mg: Toerana solo arika

en: Swap graph background color
mg: Loko afaran'ny soritry ny solo arika

en: System Monitor
mg: Mpanara-maso ny rafitra

en: System Monitor Preferences
mg: Safidy manokan'ny mpanara-maso ny rafitra

en: System is running on AC power
mg: Mandeha amin'ny herinaratra ny solosaina izao

en: System is running on battery power
mg: Mandeha amin'ny vaton'aratra ny solosaina izao

en: Temperature:
mg: Hafanana:

en: Text
mg: Soratra

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
mg: Ny fari-pandrefesan'aratra hivadihan'ilay vaton'aratra ho mena. Io koa no sandan'ny fotoana anehoana ny fampilazan'ny vaton'aratra lefy.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
mg: Mijery any amin'ny misy ny kitondron'ny totozy ilay maso

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
mg: Ny laha-daza nofaritan'ny mpampiasa tamin'ny fotoana nampiasana ilay applet farany. Haseho io laha-daza io rehefa mandefa ilay applet ny mpampiasa.

en: The system load average is %0.02f
mg: %0.02f ny salasalan'ny vesatra

en: The type of text to display (if the text is enabled).
mg: Ny karazan'ny lahabolana haseho (raha toa ka nalefa ny lahabolana).

en: Themes
mg: Endrika

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
mg: Nisy olana mitera-pahavoazana teo am-panandramana naka ilay endrika.

en: There was an error displaying help: %s
mg: Nisy olana teo am-panehoana ny toro-làlana: %s

en: There was an error executing '%s': %s
mg: Nisy olana teo am-panatanterahana ny '%s': %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
mg: Nisy olana teo am-pandefasana ny mpaneho toro-làlana: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
mg: Nisy olana teo am-pandefasana ny takilan'ny safidy manokan'ny fafan-teny: %s

en: This note is locked.
mg: Voageja io taratasin-tadidy io.

en: This note is unlocked.
mg: Voavaha io taratasin-tadidy io.

en: This utility shows the current CPU Frequency
mg: Io rindranasa io dia maneho ny fatetiky ny processeur izao

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
mg: Io rindranasa io dia maneho ny fampitomboana ny fatetiky ny processeur izao.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
mg: Ity rindranasa ity dia maneho ny toetry ny vaton'aratry ny laptop-nao.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
mg: Mba tsy hahavary ny asanao, dia:
     • ampifandraiso amina herinaratra ivelany ny laptop-nao, na
     • raiketo izay tahirin-kevitra misokatra, dia vonoy ny laptop-nao.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
mg: Mba tsy hahavery ny asanao, dia:
     • ahatoy ny laptop-nao mba hitsitsiana aratra,
     • ampifandraiso amina herinaratra ivelany ny laptop-nao, na
     • raiketo izay tahirin-kevitra misoktra, dia vonoy ny laptop-nao.

en: Trash
mg: Daba

en: Trash Applet
mg: Appletn'ny daba

en: Un_mount %s
mg: _Alatsao ny %s

en: Unknown error
mg: Olana tsy fantatra

en: Unknown time (%d%%) remaining
mg: Fotoana tsy hay (%d%%) sisa tavela

en: Unknown time (%d%%) until charged
mg: Fotoana tsy hay (%d%%) sisa dia voafahana

en: Update
mg: Avaozy

en: Update spin button
mg: Tsindrin'ny fanavaozana

en: Updating...
mg: Manavao...

en: Use _custom address for radar map
mg: Hampiasa adiresy _safidy ho an'ny saritanin-dradara

en: Use co_lor from the system theme
mg: Mampiasà _loko avy amin'ny endriky ny rafitra

en: Use default co_lor
mg: Ny _loko tsotra ampiasaina

en: Use default fo_nt
mg: Ny _endri-tsoratra tsotra ampiasaina

en: Use fo_nt from the system theme
mg: _Endri-tsoratra avy amin'ny endriky ny rafitra ampiasaina

en: Visibility:
mg: Fahitana:

en: Visit Weather.com
mg: Mizaha ny Weather.com

en: Warn on low time rather than low percentage
mg: Mampilazà rehefa kely ny fotoana fa tsy ny isan-jato tavela

en: Weather Forecast
mg: Tombatomban'ny toetr'andro

en: Weather Preferences
mg: Safidy manokan'ny toetr'andro

en: Weather Report
mg: Filazana ny toetry ny andro

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
mg: Raha mila fanamafisana rehefa hamafa taratasin-tadidy

en: Whether to force the default color and font on all notes
mg: Raha atao an-tery ny loko sy ny endri-tsoratra lasitra amin'ny taratasin-tadidy rehetra

en: Whether to use the default system color
mg: Raha ny lokon'ny rafitra lasitra no ampiasaina

en: Whether to use the default system font
mg: Raha ny endri-tsoratry ny rafitra lasitra no ampiasaina

en: Wind:
mg: Rivotra:

en: XKB Extension is not enabled
mg: Tsy nalefa ny tovana XKB

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
mg: Tsy afaka hanova ny fatetiky ny processeur-nao ianao. Mety tsy voakirakira araka ny tokony ho izy na tsy mandray an-tànana fampitomboana fatetiky ny processeur angamba ny solosainao.

en: Your battery is now fully recharged
mg: Voafahana tanteraka tsara izao ny vaton'aratrao

en: Your battery is running low
mg: Miha-lefy ny vaton'aratrao

en: _About
mg: _Mombamomba

en: _Appearance:
mg: _Endrika:

en: _Automatically update every:
mg: _Avy dia avaozy isaka ny:

en: _Average
mg: _Salasalany

en: _Background
mg: _Afara

en: _Buffers
mg: _Arika hombo

en: _Cancel
mg: _Aoka

en: _Close
mg: _hidio

en: _Delete
mg: _Fafao

en: _Delete All
mg: _Fafao izy rehetra

en: _Delete Notes
mg: _Fafao ireo taratasin-tadidy

en: _Details
mg: _Antsipiriany

en: _Edit
mg: _Fanovana

en: _Eject %s
mg: _Tsoay ny %s

en: _Empty Trash
mg: _Daba foana

en: _Find:
mg: _Tadiavo:

en: _Font:
mg: _Endri-tsoratra:

en: _Free
mg: _Malalaka

en: _Harddisk
mg: _Kapila mahery

en: _Help
mg: _Toro-làlana

en: _Keyboard Accessibility Preferences
mg: Safidy manokan'ny fahafahana mampiasa ny _fafan-teny

en: _Load
mg: _Vesatra

en: _Lock Notes
mg: _Gejao ireo taratasin-tadidy

en: _Memory
mg: _Arika

en: _Monitored CPU:
mg: Ny processeur _arahana maso:

en: _Mount %s
mg: _Akaro ny %s

en: _Name:
mg: _Anarana:

en: _Network
mg: _Rezo

en: _New Note
mg: _Taratasin-tadidy vaovao

en: _Notify when battery is fully recharged
mg: _Mampilazà rehefa voafahana tanteraka ny vaton'aratra

en: _Open %s
mg: _Sokafy ny %s

en: _Open System Monitor
mg: _Hanokatra ny mpanara-maso rafitra

en: _Palette:
mg: _Takela-pisaka:

en: _Palettes:
mg: _Takela-pisaka:

en: _Play CD
mg: _Hamaky CD

en: _Play DVD
mg: _Hamaky DVD

en: _Preferences
mg: _Safidy manokana

en: _Pressure unit:
mg: Ventin'ny _tsindry:

en: _Processor
mg: _Processeur

en: _Put notes on all workspaces
mg: _Ataovy anatin'ny sehatr'asa rehetra ny taratasin-tadidy

en: _Read
mg: _Mamaky

en: _Select a location:
mg: _Hisafidy toerana iray:

en: _Select a theme:
mg: _Hisafidy endrika iray:

en: _Show time/percentage:
mg: _Asehoy ny fotoana/isan-jato:

en: _Temperature unit:
mg: _Ventin'ny hafanana:

en: _Title:
mg: _Mpialoha anarana:

en: _Update
mg: _Ovay

en: _Used
mg: _Ampiasaina

en: _User
mg: _Mpampiasa

en: _Visibility unit:
mg: Ventin'ny _fahitana:

en: _Visit Weather.com
mg: _Hizaha ny Weather.com

en: _Warn when battery charge drops to:
mg: _Mampilazà rehefa latsaka ity ny fahan'ny vaton'aratra:

en: _Width:
mg: _Indra:

en: _Wind speed unit:
mg: _Ventin'ny hafainganan'ny rivotra:

en: _Write
mg: _Manoratra

en: insert special character %s
mg: hampiditra ny marika manokana %s

en: knots
mg: nœuds

en: meters
mg: Metatra

en: milliseconds
mg: milisegaondra

en: minutes
mg: minitra

en: none
mg: tsy misy

en: pixels
mg: pixel

en: unknown
mg: tsy fantatra
