mate-utils 1.25.1 - en to mg translation catalogue (420 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
mg: 
    ... Be loatra ireo tsy fetezana haseho ...

en:  (another copy)
mg: (dika mitovy iray)

en:  (copy)
mg: (dika mitovy)

en:  (invalid Unicode)
mg: (fango diso)

en:  - Browse and monitor logs
mg:  - Tatitry ny fandrindrana sy fizahana

en:  - Look up words in dictionaries
mg:  - Hizaha teny anaty rakibolana

en: "%s" in %s
mg: "%s" (%s)

en: %d lines (%s) - %s
mg: andalana %d (%s) - %s

en: %s (another copy)%s
mg: %s (dika mitovy iray)%s

en: %s (copy)%s
mg: %s (dika mitovy)%s

en: %s - Dictionary
mg: %s - Rakibolana

en: (stopped)
mg: (najanona)

en: A locate database has probably not been created.
mg: Mety tsy mbola  nisy soratra fototra locate noforonina angamba.

en: A_vailable options:
mg: Ireo safidy _misy:

en: Add Dictionary Source
mg: Hanampy loharanon-drakibolana

en: Add a new dictionary source
mg: Manampy loharanon-drakibolana iray vaovao

en: Add search option
mg: Hanampy safidim-pikarohana

en: All Files
mg: Ny rakitra rehetra

en: Another search is in progress
mg: Misy fizahana efa atao

en: Automatically start a search
mg: Avy dia manaova fikarohana

en: Available
mg: Azo ampiasaina

en: Available options
mg: Ireo safidy misy

en: Bad command '%s'
mg: Baiko diso '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
mg: Mpizahaka diso ho an'ny baiko '%s'

en: Bigger text size
mg: Haben-tsoratra lehibe kokoa

en: Border
mg: Sisiny

en: Border Effect
mg: Effet miaraka amin'ny sisiny

en: Browse
mg: Zahavo

en: Calculating percentage bars...
mg: Mikajy ny anjan'ny isan-jato...

en: Cannot create pixbuf image!
mg: Tsy afaka mamorona dindo pixbuf!

en: Character set conversion failed for "%s"
mg: Famadihana fitambarana marika tsy nahomby ho an'ny "%s"

en: Cl_ear
mg: Fo_ano

en: Clear definition
mg: Fafao ilay fanoritana

en: Clear the definitions found
mg: Fafao ireo fanoritana hita

en: Clear the text of the definition
mg: Fafao ny lahabolan'ilay fanoritana

en: Click to add the selected available search option.
mg: Tsindrio raha hampiditra ilay safidim-pikarohana misy voafaritra.

en: Click to close "Search for Files".
mg: Tsindrio raha hanidy ny "Hikaroka rakitra".

en: Click to display the help manual.
mg: Tsindrio raha haneho ireo toro-làlana.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
mg: Tsindrio raha hamelatra na hangorona ny lisitry ireo safidy misy.

en: Click to perform a search.
mg: Tsindrio raha hanao fikarohana.

en: Click to remove the "%s" search option.
mg: Tsindrio raha hanesotra ny safidim-pikarohana "%s".

en: Click to stop a search.
mg: Tsindrio raha hanajanona fikarohana.

en: Click to view the dictionary window
mg: Kitio isehoan'ny fikandran'ny rakibolana

en: Client Name
mg: Anaran'ny mpivatsy

en: Close this log
mg: HIdio ity raki-tatitra ity

en: Connect to Server
mg: Hifandray amin'ny mpizara

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
mg: Tsy nahomby ny fifandraisana amin'ny mpizara rakibolana amin'ny %s:%d

en: Contains the _text
mg: Misy ilay _lahabolana

en: Contents
mg: Mpiaty

en: Context
mg: Seha-kevitra

en: Copy the selection
mg: Mandika izay voafaritra

en: Could not delete "%s".
mg: Tsy afaka namafa ny "%s".

en: Could not move "%s" to trash.
mg: Tsy afaka nandefa ny "%s" tany anaty daba.

en: Could not open document "%s".
mg: Tsy nahasokatra ny tahirin-kevitra "%s".

en: Could not open folder "%s".
mg: Tsy nahasokatra ny laha-tahiry "%s".

en: Could not open help document.
mg: Tsy afaka manokatra ny tahirin-kevitry ny toro-làlana.

en: Could not save "%s" document to "%s".
mg: Tsy afaka nandraikitra ny tahirin-kevitra "%s" tamin'ny "%s".

en: Could not save document.
mg: Tsy afaka nandraikitra ilay tahirin-kevitra.

en: Custom Location
mg: Toerana safidy

en: Database
mg: Soratra fototra

en: Database to use
mg: Soratra fototra ampiasaina

en: Date Modified
mg: Datin'ny fanovana

en: Date modified more than
mg: Datin'ny fanovana maherin'ny

en: Default
mg: Tsotra

en: Default Dictionary Server
mg: Mpizara rakibolana tsotra

en: Default Window Height
mg: Haavo tsotran'ny fikandrana

en: Default Window Maximized
mg: Endrika tsotran'ny fikandrana rehefa alehibiazina

en: Default Window Width
mg: Saka tsotran'ny fikandrana

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
mg: Fanoritana ho an'ny '%s'
     Avy amin'ny '%s':
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
mg: Tsy nahomby ny famafana ny "%s": %s.

en: Description
mg: Fanoritsoritana

en: Device
mg: Periferika

en: Dictionary
mg: Rakibolana

en: Dictionary Look up
mg: Fizahan'ny rakibolana

en: Dictionary Preferences
mg: Safidy manokan'ny rakibolana

en: Dictionary entry
mg: Fampidirana ny teny ho zahavana

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
mg: Manana fitaterana '%s' tsy mety ny loharanon-drakibolana '%s'

en: Dictionary source does not have name
mg: Tsy manana anarana ny loharanon'ny rakibolana

en: Dictionary source to use
mg: Loharanon-drakibolana ampiasaina

en: Dictionary sources found
mg: Hita ireo loharanon-drakibolana

en: Disable Quick Search
mg: Atsaharo ny karoka faingana

en: Disable Quick Search Second Scan
mg: Atsaharo ny fikarohan'ny fanindroan'ny karoka faingana

en: Disable _Quick Search
mg: Atsaharo ny _karoka faingana

en: Disable connection to session manager
mg: Manatsahatra ny fifandraisana amin'ny mpandrindra session

en: Do you want to delete "%s" permanently?
mg: Tianao fafàna tanteraka ve ny "%s"?

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
mg: Mampidira anaran-drakitra na ampahan'anaran-drakitra iray miaraka na tsy miaraka amin'ny marika ankapobe.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
mg: Mampidira sandan-dahabolana ho an'ny safidim-pikarohana "%s".

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
mg: Mampidira sanda (%s) ho an'ny safidim-pikarohana "%s".

en: Entry changed called for a non entry option!
mg: Niantso safidy tsy fidirana ilay fidirana voaova!

en: Error parsing the search command.
mg: Nisy olana teo am-pizarazarana ny baikon'ny fikarohana.

en: Error running the search command.
mg: Nisy olana teo am-pandefasana ny baikon'ny fikarohana.

en: Error while looking up definition
mg: Nisy olana teo am-pizahana fanoritana

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
mg: Nisy olana teo am-pizahavana ny fanoritana ny "%s":%s

en: Error while reading reply from server:
    %s
mg: Nisy olana teo am-pamakiana ny valin-teny avy amin'ilay mpizara:
    %s

en: Error while retrieving the definition
mg: Nisy olana teo am-pakana ilay fanoritana

en: Error while writing to '%s'
mg: Nisy olana teo am-panoratana amin'ny  '%s'

en: Error: %s
mg: Tsy fetezana: %s

en: FILE
mg: RAKITRA

en: FLAGS
mg: SAINA

en: FTP (with login)
mg: FTP (mila teny fanalahidy)

en: F_ind:
mg: _Tadiavo:

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
mg: Tsy nahafaritra ny id'ny vondrom-pizotra an'ny zanaka %d: %s.

en: File already exists
mg: Efa misy ilay rakitra

en: File is empty
mg: Foana ilay rakitras

en: File is not a valid .desktop file
mg: Rakitra tsy mety ho .desktop rakitra

en: Filename
mg: Anaran-drakitra

en: Find Ne_xt
mg: _Manaraka

en: Find Pre_vious
mg: _Aloha

en: Find a word or phrase in the document
mg: Mikaroka teny na andian-teny ao anatin'ilay tahirin-kevitra

en: Find next occurrence of the search string
mg: Mikaroka izay mitovy amin'ilay laha-daza any aoriana

en: Find previous occurrence of the search string
mg: Mikaroka izay mitovy amin'ilay laha-daza any aloha

en: Folder
mg: Lahatahiry

en: Follow symbolic links
mg: Araho ireo rohy misolo tena

en: Go to the first definition
mg: Mankany amin'ny fanoritana voalohany

en: Go to the last definition
mg: Mankany amin'ny fanoritana farany

en: Go to the next definition
mg: Mankany amin'ny fanoritana manaraka

en: Go to the previous definition
mg: Mankany amin'ny fanoritana teo aloha

en: Grab a window instead of the entire screen
mg: Fikandrana alaina sary fa tsy ny efijery iray manontolo

en: H_ostname:
mg: Anaran'ny _mpampiantrano:

en: Height of the main window in pixels
mg: Haavon'ny (pixel) fikandrana voalohany indrindra

en: Hostname
mg: Anaran'ny mpampiantrano

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
mg: Ho voatsindry ny mpiatin'ny rakitra iray raha toa ka tsindrinao ilay izy.

en: Include Border
mg: Ataovy tafiditra ny sisiny

en: Include the window border with the screenshot
mg: Ataovy tafiditra anatin'ny sarin'ny efijery ny sisin'ilay fikandrana

en: Include the window manager border along with the screenshot
mg: Mampiditra ny sisin'ny mpandrindra fikandrana anatin'ilay sarin'efijery

en: Invalid database '%s'
mg: Soratra fototra tsy mety '%s'

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
mg: Safidy tsy mety no nalefa tany amin'ny lohahevitry ny baiko sortby.

en: Invalid strategy '%s'
mg: Fomba tsy mety '%s'

en: Invalid transport type '%d'
mg: Karazan-pitaterana tsy mety '%d'

en: List View
mg: Sehon'ny lisitra

en: Loading...
mg: Mangala...

en: Local Only
mg: An-toerana ihany

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
mg: Hitady tahirin-kevitra sy laha-tahiry araka ny anarany na ny mpiatiny anatin'ity solosaina ity

en: Log Viewer
mg: Mpaneho tatitra

en: Log file to open up on startup
mg: Ny raki-tatitra sokafana rehefa hanomboka

en: Log files to open up on startup
mg: Ny raki-tatrtra sokafana rehefa hanomboka

en: Look _up:
mg: _Zahavo:

en: Look in folder
mg: Jereo anatin'ny laha-tahiry

en: Look up words in a dictionary
mg: Mikaroka teny ao anatina rakibolana iray

en: Look up words in dictionaries
mg: Hitady teny anaty rakibolana

en: Lookup failed for host '%s': %s
mg: Tsy nahomby ny fizahavana ho an'ny mpampiantrano '%s': %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
mg: Tsy nahomby ny fizahavana ho an'ny mpampiantrano '%s': tsy hita ilay mpampiantrano

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
mg: Tsy nahomby ny fizahavana ho an'ny mpampiantrano '%s': tsy misy zavatra azo ampiasaina

en: Mo_ve to Trash
mg: _Alefaso anaty daba

en: Moving "%s" failed: %s.
mg: Tsy nahomby ny famindrana ny "%s": %s.

en: Na_me does not contain
mg: Tsy misy ity ilay _anarana

en: Name
mg: Anarana

en: Name contains
mg: Misy ity ilay anarana

en: Name matches regular e_xpression
mg: Mifanaraka amin'ny fi_teny mahazatra ilay anarana

en: New look up
mg: Fizahana vaovao

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
mg: Tsy misy vondrona '%s' anatin'ny fanoritan'ilay loharanon-drakibolana

en: No Files Found
mg: Tsy misy rakitra hita

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
mg: Ny misy fifandraisana amin'ny ilay mpizara rakibolana amin'ny '%s:%d'

en: No context available for source '%s'
mg: Tsy misy seha-kevitra azo ampiasaina ho an'ny loharano '%s'

en: No databases found on dictionary server at '%s'
mg: Tsy nahitana soratra fototra mikasika ny mpizara rakibolana amin'ny '%s'

en: No definitions found
mg: Tsy nahitana fanoritana

en: No definitions found for '%s'
mg: Tsy nahita fanoritana ny '%s'

en: No dictionary source available with name '%s'
mg: Tsy misy loharanon-drakibolana azo ampiasaina mifanaraka amin'ny anarana '%s'

en: No files found
mg: Tsy misy rakitra hita

en: No hostname defined for the dictionary server
mg: Tsy misy anaram-pampiantrano voafaritra ho an'ilay mpizara rakibolana

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
mg: Tsy nahitana fomba mikasika ny mpizara rakibolana amin'ny '%s'

en: None
mg: Tsy misy

en: Normal text size
mg: Haben-tsoratra araka ny tokony ho izy

en: Not a launchable item
mg: Tsy fandefa ilay zavatra tanatin'ny karazan-tsafidy

en: Not found
mg: Tsy hita

en: Open Log
mg: Hanokatra tatitra

en: Open Wit_h
mg: Sokafy amin'ny A_lalan'ny

en: Open a log from file
mg: Hanokatra raki-tatitra avy amin'ny rakitra

en: Open the help contents for the log viewer
mg: Manokatra ny mpiatin'ny toro-làlana mikasika ny mpaneho tatitra

en: Optional information:
mg: Laza safidy:

en: Owned by _group
mg: Fananan'ny vondrona

en: Owned by _user
mg: Fananan'ny _mpampiasa

en: Owner is unrecognized
mg: Tsy fantatra ny tompony

en: PATH
mg: LALANA

en: Paths
mg: Sori-dàlana

en: Please enter a name and try again.
mg: Manorata anarana dia andramo indray.

en: Please wait until the current search ends.
mg: Mandrasa ny fiafaran'ity fizahana iray ity

en: Port
mg: Irika

en: Preferences
mg: Safidy

en: Print
mg: Hanonta

en: Print definition
mg: Atontay ilay fanoritana

en: Print result to the console
mg: Atontay amin'ny konsoly ny valiny

en: Print the definitions found
mg: Atontay ireo fanoritana hita

en: Print the text of the definition
mg: Atontay ny lahabolan'ilay fanoritana

en: Print this document
mg: Manonta ity tahirin-kevitra ity

en: Public FTP
mg: FTP ho an'ny besinimaro

en: Quick Search Excluded Paths
mg: Sori-dàlana tsy anaovana karoka faingana

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
mg: Sori-dàlana tsy anaovana fikarohana fanindroan'ny karoka faingana

en: Quit the log viewer
mg: Manajanona ny mpaneho raki-tatitra

en: Ready
mg: Vonona

en: Remove "%s"
mg: Esory ny "%s"

en: Remove "%s"?
mg: Esorina ny "%s"?

en: Remove the currently selected dictionary source
mg: Manala io loharanon-drakibolana voafaritra io

en: S_earch results:
mg: Valin'ny _karoka:

en: S_ize at least
mg: Ha_be ambany indrindra

en: Save Screenshot
mg: Raiketo ilay sarin'efijery

en: Save Search Results As...
mg: Raiketo toy izao ny valin'ny fikarohana...

en: Save a Copy
mg: Handraikitra dika mitovy

en: Save definition
mg: Raiketo ilay fanoritana

en: Save in _folder:
mg: Raiketo anatin'ny _laha-tahiry:

en: Save the definitions found
mg: Raiketo ilay fanoritana hita

en: Save the text of the definition to a file
mg: Raiketo anaty rakitra ny lahabolan'ilay fanoritana

en: Scan
mg: Zahavo

en: Scan Folder
mg: Zahavo ilay laha-tahiry

en: Scan _Filesystem
mg: Hizaha _rafi-drakitra

en: Scan a remote folder
mg: Mizaha laha-tahiry lavi-toerana iray

en: Scanning...
mg: Mizaha...

en: Screenshot directory
mg: Laha-tahirin'ny sarin'efijery

en: Screenshot.png
mg: Sarin'efijery.png

en: Search Result Columns Order
mg: Filahatry ny farian'ny vokatry ny karoka

en: Search for Files
mg: Mikaroka rakitra

en: Search paths used by this object
mg: Sori-dàlan'ny fikarohana ampiasain'ity zavatra ity

en: Searching for '%s'...
mg: Mikaroka ny '%s'...

en: Searching...
mg: Mikaroka...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
mg: WebDAV (HTTPS) azo antoka

en: See mate-dictionary --help for usage
mg: Jereo anatin'ny mate-dictionary --help ny fampiasana ilay rakibolana

en: Select _All
mg: Farito izy _rehetra

en: Select a folder
mg: Misafidiana laha-tahiry iray

en: Select a search option from the drop-down list.
mg: Misafidiana safidim-pikarohana iray avy ao amin'ny lisitra misokatra midina.

en: Select and set the "%s" search option
mg: Ekeo ary farito ny safidim-pikarohana "%s"

en: Select more _options
mg: Hijery _safidy misimisy kokoa

en: Select more options
mg: Hijery safidy misimisy kokoa

en: Select the "%s" search option
mg: Ekeo ny safidim-pikarohana "%s"

en: Select the entire log
mg: Farito ilay tatitra iray manontolo

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
mg: safidio ilay laha-tahiry na periferika tianao anombohana ny fikarohana.

en: Service _type:
mg: _Karazan-tsampan'asa:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
mg: Farito ho midina ny filaharan'ny fanavahana. Miakatra ny filaharana tsotra

en: Set the font used for printing the definitions
mg: Mamaritra ny endri-tsoratra ampiasaina rehefa hanonta fanoritana

en: Set the text of "Look in folder" search option
mg: Hamaritra ny lahabolan'ny safidim-pikarohana "Jereo anatin'ny laha-tahiry"

en: Set the text of "Name contains" search option
mg: Hamaritra ny lahabolan'ny safidim-pikarohana "Misy ity ilay anarana"

en: Show Additional Options
mg: Asehoy ireo safidy fanampiny

en: Show Side Pane
mg: Mampiseho ny takela an-tsisiny

en: Show Status Bar
mg: Asehoy ny anjan'ny fivoarana

en: Show hidden and backup files
mg: Asehoy ireo rakitra sy laha-tahiry miafina

en: Show more _details
mg: Asehoy amin'ny _antsipiriany

en: Show or hide the definition window
mg: Maneho na manafina ny fikandran'ny fanoritana

en: Show session management options
mg: Maneho ny safidin'ny fandrindrana session

en: Show the about dialog for the log viewer
mg: Asehoy ny takilan'ny mombamomba mikasika ny mpaneho tatitra

en: Show the application's version
mg: Asehoy ny kinovan'ilay rindran'asa

en: Si_ze at most
mg: Ha_be ambony indrindra

en: Side _Pane
mg: _Tontonana an-tsisiny

en: Size
mg: Habe

en: Size of the font used to display the log
mg: Ny haben'ny endri-tsoratra ampiasaina hanehoana ilay tatitra

en: Smaller text size
mg: Haben-tsoratra kely kokoa

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
mg: Avaho araka izao ireo rakitra: anarana, laha-tahiry, habe, karazana, na daty

en: Source
mg: Loharano

en: Source Name
mg: Anaran'ny loharano

en: Sources
mg: Loharano

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
mg: Mamaritra lisi-draki-tatitra sokafana rehefa manomboka. Misy lisitra tsotra efa noforonin'ny reading /etc/syslog.conf.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
mg: Mamaritra ny haavon'ny (pixel) fikandran'ny mpaneho tatitra voalohany indrindra.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
mg: Mamaritra ilay raki-tatitra aseho rehefa manomboka. Na /var/adm/messages na /var/log/messages ny sanda tsotra, arakaraka ny rafitra ampiasainao.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
mg: Mamaritra ny haben'ilay endri-tsoratra tsy miova saka anehoana ilay tatitra eo amin'ny sehon'ny hazo voaohany indrindra. Nalaina tao amin'ny haben'endri-tsotra tsotran'ny terminal ny sanda tsotra

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
mg: Mamaritra ny sakan'ny (pixel) fikandran'ny mpaneho tatitra voalohany indrindra.

en: Specify session management ID
mg: Mamaritra ny IDn'ny fandrindrana session

en: St_atusbar
mg: _Tsipiky ny fivoarana

en: Starting %s
mg: Mandefa %s

en: Status
mg: Fivoarana

en: Stop scanning
mg: Ajanony ny fizahavana

en: Strategy
mg: Fomba

en: System Log Viewer
mg: Mpaneho ny tatitry ny rafitra

en: Take Screenshot
mg: Makà sarin'efijery

en: Take a picture of the screen
mg: Haka sary ny efijery

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
mg: Makà sary aorian'ny fotoana voatondro [segaondra]

en: Thai
mg: Teny Thailandais

en: The GdictContext bound to this source
mg: Ny GdictContext miaraka amin'ity loharano ity

en: The GdictContext object used to get the word definition
mg: Ilay zavatra GdictContext ampiasaina ahazoana fanoritan-teny

en: The caja file manager is not running.
mg: Tsy mandeha ny mpandrindra rakitry ny caja.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
mg: Nijanona tampoka ilay fizotra zanaka fandraiketana. Tsy afaka mandraikitra ilay sarin'efijery amin'ny kapila izahay.

en: The database used to query the GdictContext
mg: Ny soratra fototra ampiasaina anontaniana ny GdictContext

en: The default database to use
mg: Ny soratra fototra tsotra ampiasaina

en: The default search strategy to use
mg: Ny fomba fikarohana tsotra ampiasaina

en: The description of this dictionary source
mg: Ny fanoritsoritana ity loharanon-drakibolana ity

en: The directory the last screenshot was saved in.
mg: Ny laha-tahiry nandraiketana ny sarin'efijery farany.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
mg: Efa misy ny tahirin-kevitra "%s". Tianao tsindriana ve izy io?

en: The document does not exist.
mg: Tsy misy ilay tahirin-kevitra.

en: The document name you selected is a folder.
mg: Anaran-daha-tahiry ilay anaran-tahirin-kevitra nosafidianao.

en: The filename used by this dictionary source
mg: Ny anaran-drakitra ampiasain'ity loharanon-drakibolana ity

en: The folder does not exist.
mg: Tsy misy ilay laha-tahiry.

en: The font to be used when printing
mg: Ny endri-tsoratra ampiasaina rehefa hanonta

en: The font to be used when printing a definition.
mg: Ny endri-tsoratra ampiasaina rehefa hanonta fanoritana iray.

en: The hostname of the dictionary server to connect to
mg: Ny anaran'ny mpampiantrano ilay mpizara rakibolana ifandraisana

en: The name of the client of the context object
mg: Ny anaran'ilay mpivatsy ny zavatry ny seha-kevitra

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
mg: Ny anaran'ny soratra fototra tsotra iray na meta-database ampiasaina amin'ny loharanon-drakibolana. Ny baraingo ("!") dia midika fa tokony ho karohina avokoa ireo soratra fototra rehetra anatina rakibolana iray

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
mg: Ny anaran'ny fomba ampiasaina amin'ny loharon-drakibolana raha misy. 'marina' no fomba tsotra, izany hoe karoka mifanaraka tanteraka amin'ny zavatra tadiavina.

en: The name of the dictionary source used
mg: Ny anaran'ny loharanon-drakibolana ampiasaina

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
mg: Ny anaran'ny loharanon-drakibolana ampiasaina hakana fanoritan-teny.

en: The port of the dictionary server to connect to
mg: Ny irik'ilay mpizara rakibolana ifandraisana

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
mg: Mety tsy mitombina ny valin'ilay fikarohana. Nisy olana teo am-panaovana ilay fikarohana.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
mg: Mety tsy vaovao intsony na tsy mitombina ny valin'ilay fikarohana. Tianao atsahatra ve ny fahasahaza karoka faingana?

en: The status code as returned by the dictionary server
mg: Ny fangon'ny fivoarana izay alefan'ilay mpizara rakibolana

en: The transport mechanism used by this dictionary source
mg: Ny fomba fitaterana ampiasain'ity loharanon-drakibolana ity

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
mg: Tsy misy rindran'asa voapetraka afaka maneho io tahirin-kevitra io ao.

en: There was an error displaying help.
mg: Nisy olana teo am-panehoana ireo toro-làlana.

en: There was an error displaying help: %s
mg: Nisy olana teo am-panehoana ny toro-làlana: %s

en: There was an error while displaying help
mg: Nisy olana teo am-panehoana ireo toro-làlana

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
mg: Io famaha io dia mamaritra ny filaharan'ireo farian'ny valin'ny karoka. Tsy tokony hovain'ny mpampiasa io famaha io.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
mg: Io famaha io dia mamaritra ny sori-dàlana tsy hanaovana karoka faingana. Ekena ireo marika ankapobe '*' ary '?'. /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, ary /var/* ireo sanda tsotra.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
mg: Io famaha io dia mamaritra ireo sori-dàlana tsy anaovan'ny fitaovana fikarohana fizahana fanindroa rehefa manao karoka faingana. Ny baiko find no ampiasain'ny fizahana fanindroa rehefa hitady rakitra. Ny tanjon'ny fizahana fanindroa dia ny fitadiavana rakitra izay tsy mbola voasokajy. Ekena ireo marika ankapobe '*' and '?'. / no sanda tsotra.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
mg: Io famaha io dia mamaritra ny haavon'ny fikandrana ary natao itadidiana ny haben'ilay fikandran'ny fitaovam-pikarohana isaky ny session. Ny famaritana azy ho -1 dia hahatonga ny fikandran'ny fikarohana hampiasa ny haavo tsotra.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
mg: Io famaha io dia mamaritra ny sakan'ny fikandrana ary natao itadidiana ny haben'ilay fikandran'ny fitaovam-pikarohana isaky ny session. Ny famaritana azy ho -1 dia hahatonga ny fikandran'ny fitaovam-pikarohana hampiasa ny saka tsotra.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
mg: Io famaha io dia milaza raha toa ka nekena ny safidy "Misy ilay lahabolana" rehefa alefa ny fitaovam-pikarohana.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
mg: Io famaha io dia milaza raha toa ka nekena ny safidy "Datin'ny fanovana latsaka ny" rehefa alefa ny fitaovam-pikarohana.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
mg: Io famaha io dia milaza raha toa ka nekena ny safidy "Datin'ny fanovana maherin'ny" rehefa alefa ny fitaovam-pikarohana.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
mg: Io famaha io dia milaza raha toa ka nekena ny safidy "Foana ilay rakitra" rehefa alefa ny fitaovam-pikarohana.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
mg: Io famaha io dia milaza raha toa ka nekena ny safidy "Araho ireo rohy misolotena" rehefa alefa ny fitaovam-pikarohana.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
mg: Io famaha io dia milaza raha toa ka nekena ny safidy "Tsy misy ity ilay anarana" rehefa alefa ny fitaovam-pikarohana.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
mg: Io famaha io dia milaza raha toa ka nekena ny safidy "Mifanaraka amin'ny fiteny mahazatra ilay anarana" rehefa alefa ny fitaovam-pikarohana.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
mg: Io famaha io dia milaza raha toa ka nekena ny safidy "Fananan'ny vondrona" rehefa alefa ny fitaovam-pikarohana.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
mg: Io famaha io dia milaza raha toa ka nekena ny safidy "Fananan'ny mpampiasa" rehefa alefa ny fitaovam-pikarohana.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
mg: Io famaha io dia milaza raha toa ka nekena ny safidy "Tsy fantatra ny tompony" rehefa alefa ny fitaovam-pikarohana.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
mg: Io famaha io dia milaza raha toa ka nekena ny safidy "Asehoy ireo rakitra sy laha-tahiry miafina" rehefa alefa ny fitaovam-pikarohana.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
mg: Io famaha io dia milaza raha toa ka nekena ny safidy "Habe farany ambany" rehefa alefa ny fitaovam-pikarohana.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
mg: Io famaha io dia milaza raha toa ka nekena ny safidy "Habe farany ambony" rehefa alefa ny fitaovam-pikarohana.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
mg: Io famaha io dia milaza raha atsahatry ny fitaovam-pikarohana ny fampiasana ny baiko find rehefa mahavita karoka faingana izy.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
mg: Io famaha io dia milaza raha atsahatry ny fitaovam-pikarohana ny fampiasana ny baiko locate rehefa mikaroka anaran-drakitra tsotsotra izy.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
mg: Io famaha io dia milaza raha toa ka nakelezina ny fikandran'ny fitaovam-pikarohana rehefa alefa izy.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
mg: Izany dia mamafa tanteraka ilay loharanon-drakibolana tao anaty lisitra.

en: Toggle dictionary window
mg: Asehoy/afeno ny fikandran'ny rakibolana

en: Toolbar is Visible
mg: Miseho ny anjan'ny fitaovana

en: Total filesystem capacity:
mg: tontalin'ny haben'ny rafi-drakitra:

en: Transport
mg: Fitaterana

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
mg: Tsy mety ampiasaina ny daba. Tsy afaka nandefa ny "%s" tany anaty daba.

en: Type
mg: Karazana

en: Type the word you want to look up
mg: Soraty izay teny tianao zahavana

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
mg: Tsy afaka manafoana ilay laha-tahiry vonjimaika:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
mg: Tsy afaka nifandray tamin'ny mpizara rakibolana amin'ny '%s:%d'

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
mg: Tsy afaka mifandray amin'ny mpizara rakibolana amin'ny'%s:%d'. Fango %d (tsy mandeha ny mpizara) no navalin'ilay mpizara

en: Unable to create a context
mg: Tsy mahaforona seha-kevitra

en: Unable to create a source file
mg: Tsy afaka mamorona raki-doharano

en: Unable to create socket
mg: Tsy nahaforona socket

en: Unable to create the data directory '%s': %s
mg: Tsy afaka mamorona ny laha-tahirin'ny data  '%s': %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
mg: Tsy mety mahita loharanon-drakibolana mitombina

en: Unable to find dictionary source
mg: Tsy mety mahita ilay loharanon-drakibolana

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
mg: Tsy mety mahazo ny famaha '%s' anatin'ny rakitry ny fanoritan'ny loharanon-drakibolana: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
mg: Tsy mety mahazo ny famaha '%s' anatin'ny fanoritan'ilay loharanon-drakibolana: %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
mg: Tsy afaka nizarazara ny valin-tenin'ilay mpizara rakibolana
    : '%s'

en: Unable to remove source '%s'
mg: Tsy afaka mamafa ny loharano '%s'

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
mg: Tsy mahaova ny anaran'ilay rakitra '%s' ho '%s': %s

en: Unable to save source file
mg: Tsy afaka mandraikitra ilay raki-doharano

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
mg: Tsy nahafaritra ny channel ho non-blocking: %s

en: Unknown error saving screenshot to disk
mg: Nisy olana tsy fantatra teo am-pandraiketana ilay sarin'efijery amin'ny kapila

en: Untitled document
mg: Tahirin-kevitra vaovao

en: Version:
mg: Kinova:

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
mg: Mamaritra hoe tokony tantanana izay fanovana atao amin'ny laha-tahirin'ny fandraisana na tsia.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
mg: Mamaritra ny fampiasan'ny seha-kevitra rakibolana an-toerana na tsia

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
mg: Mamaritra hoe tokony hiseho eo ambanin'ny fikandrana voalohany indrindra ny anjan'ny fivoarana na tsia.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
mg: Mamaritra hoe tokony hiseho eo amin'ny fikandrana voalohany indrindra ny anjan'ny fitaovana na tsia.

en: Width of the main window in pixels
mg: Sakan'ny (pixel) fikandrana voalohany indrindra

en: Windows share
mg: Fifampizarana amin'ny Windows

en: Words to look up
mg: Teny ho zahavana

en: You did not select a document name.
mg: Tsy nisafidy anaran-tahirin-kevitra ianao.

en: You may not have write permissions to the document.
mg: Mety tsy manana fahazoan-dàlana hikitika ilay tahirin-kevitra ianao.

en: Zoom _In
mg: Zòma mana_lehibe

en: Zoom _Out
mg: Zòma _manakely

en: Zoom in
mg: Zòma manalehibe

en: Zoom out
mg: Zòma mampihena

en: _About
mg: _Mombamomba

en: _Cancel
mg: _Aoka

en: _Close
mg: _hidio

en: _Contents
mg: _Mpiaty

en: _Copy
mg: _Adikao

en: _Date modified less than
mg: _Datin'ny fanovana latsaka ny

en: _Description:
mg: _Fanoritsoritana:

en: _Domain Name:
mg: Anaran-do_mena:

en: _Edit
mg: _Fanovana

en: _File
mg: _Rakitra

en: _Find...
mg: _Tadiavo...

en: _Find:
mg: _Tadiavo:

en: _First Definition
mg: Fanoritana _voalohany

en: _Folder:
mg: _Laha-tahiry:

en: _Go
mg: _Alefa

en: _Help
mg: _Toro-làlana

en: _Last Definition
mg: _Fanoritana farany

en: _Location (URI):
mg: _Toerana (URI):

en: _Look Up Selected Text
mg: _Zahavo ny lahabolana voafaritra

en: _Look in folder:
mg: _Jereo anatin'ny laha-tahiry:

en: _Name contains:
mg: Misy ity ilay _anarana:

en: _Name:
mg: _Anarana:

en: _New
mg: _Vaovao

en: _Next
mg: _Manaraka

en: _Next Definition
mg: Fanoritana _manaraka

en: _Normal Size
mg: _Habe tokony ho izy

en: _Open
mg: _Sokafy

en: _Open...
mg: _Hanokatra...

en: _Port:
mg: _Irika:

en: _Preferences
mg: _Safidy manokana

en: _Previous
mg: _Aloha

en: _Previous Definition
mg: _Fanoritana teo aloha

en: _Print
mg: _Atontay

en: _Print font:
mg: _Atontay ilay endri-tsoratra:

en: _Print...
mg: _Atontay...

en: _Quit
mg: _Ajanony

en: _Replace
mg: _Soloy

en: _Save
mg: _Raiketo

en: _Save Results As...
mg: _Raiketo toy izao ny valiny...

en: _Save a Copy...
mg: _Handraikitra dika mitovy...

en: _Select a dictionary source for looking up words:
mg: _Misafidiana loharanon-drakibolana izahavana teny:

en: _Server:
mg: _Mpizara:

en: _Share:
mg: _Fifampizarana:

en: _Statusbar
mg: Anjan'ny fivoarana

en: _Toolbar
mg: _Anjan'ny fitaovana

en: _Transport:
mg: _Fitaterana:

en: _User Name:
mg: Anaran'ny _mpampiasa:

en: _View
mg: _Seho

en: available:
mg: misy:

en: contains hardlinks for:
mg: ahitana hardlinks ho an'ny:

en: days
mg: andro

en: kilobytes
mg: kilooctet

en: link (broken)
mg: rohy (simba)

en: link to %s
mg: rohy mankany amin'ny %s

en: nd copy)
mg: x dika mitovy)

en: rd copy)
mg: x dika mitovy)

en: seconds
mg: segeondra

en: source
mg: loharano

en: st copy)
mg: x dika mitovy)

en: th copy)
mg: x dika mitovy)

en: today at %-I:%M %p
mg: androany at %-I:%M %p

en: used:
mg: ampiasaina:

en: word
mg: teny

en: yesterday at %-I:%M %p
mg: omaly at %-I:%M %p
