atril 1.26.0 - en to mn translation catalogue (306 entries)

en: %.0f × %.0f mm
mn: %.0f x %.0f мм

en: %.2f × %.2f inch
mn: %.2f x %.2f инч

en: %3d%% remaining to search
mn: Хайлт хийхэд %3d%% үлдсэн байна

en: %s — Password Required
mn: %s - Нууц үгээ оруулах хэрэгтэй

en: %s, Landscape (%s)
mn: %s, Хэвтээ (%s)

en: %s, Portrait (%s)
mn: %s, Босоо (%s)

en: (%d of %d)
mn: (%d -ийн %d)

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
mn: MATE дэлгэцийн орчний баримт үзэгч

en: Adjust the zoom level
mn: Зургийн хэмжээг өөрчлөх түвшнийг тохируулах

en: All Documents
mn: Бүх баримт бичиг

en: All Files
mn: Бүх файл

en: Application does not accept documents on command line
mn: Командын мөрний баримт бичгийг програм хүлээн авахгүй байна

en: Attachments
mn: Хавсралт

en: Author:
mn: Зохиогч:

en: Auto Rotate and Center
mn: Автоматаар эргүүлэх буюу голлуулах

en: Auto_scroll
mn: Автоматаар гүйлгэх

en: Back
mn: Буцах

en: Bookmarks
mn: Хавчуурга

en: By extension
mn: Өргөтгөлөөр

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
mn: URIs баримт бичгийг 'Type=Link' дэсктопын оролт руу оруулах боломжгүй байна

en: Cancel _print and Close
mn: Хэвлэхийг цуцлаад хаах

en: Close _after Printing
mn: Хэвлэсний дараа хаах

en: Close _without Saving
mn: _Хадгалахгүйгээр хаах

en: Comic Books
mn: Зурагт ном

en: Comment
mn: Тайлбар

en: Copy _Image
mn: Зургийг хуулах

en: Couldn't find appropriate format to save image
mn: Зургийг хадгалах тохиромжтой формат олдсонгүй

en: Couldn't open attachment “%s”
mn: “%s” хавсралтыг нээж чадсангүй

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
mn: “%s” хавсралтыг нээж чадсангүй: %s

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
mn: “%s” хавсралтыг хадгалж чадсангүй: %s

en: Created:
mn: Бүтээсэн:

en: Creator:
mn: Бүтээгч:

en: DVI Documents
mn: DVI Баримт бичиг

en: DVI document has incorrect format
mn: DVI баримт бичиг буруу форматтай байна.

en: Delete the temporary file
mn: Түр зуурын файлыг устгах

en: Disable connection to session manager
mn: Сэшн менежерт холбогдох боломжгүй болгох

en: DjVu Documents
mn: DjVu баримт бичиг

en: DjVu document has incorrect format
mn: DjVu баримт бичиг нь буруу форматтай байна

en: Document
mn: Баримт бичиг

en: Document License
mn: Баримт бичгийн лиценз

en: Document View
mn: Баримт бичгийн харагдац

en: Document Viewer
mn: Баримт бичиг үзүүлэгч

en: Downloading document (%d%%)
mn: (%d%%) баримт бичгийг татаж байна

en: Embedded
mn: Оруулсан

en: Embedded subset
mn: Оруулсан зүйлс

en: End of presentation. Click to exit.
mn: Үзүүлэн дууслаа. Хулганаараа товшин гарна уу.

en: Enlarge the document
mn: Баримт бичиг томсгох

en: Enter password
mn: Нууц үгээ оруулах

en: Error
mn: Алдаа

en: Expand the window to fill the screen
mn: Цонхыг өргөсгөж дэлгэцийг дүүргэх

en: FILE
mn: ФАЙЛ

en: Failed to create a temporary directory: %s
mn: Түр зуурын хавтас нээх амжилтгүй боллоо: %s

en: Failed to create a temporary file: %s
mn: Түр зуурын хавтас нээх амжилтгүй боллоо: %s

en: Failed to load document “%s”
mn:  “%s” баримтыг ачаалах амжилтгүй боллоо

en: Failed to load remote file.
mn: Алсын файл ачаалах амжилтгүй боллоо.

en: Failed to print document
mn: Баримт бичиг хэвлэх амжилтгүй боллоо

en: Failed to print page %d: %s
mn: %d хуудсыг хэвлэх амжилтгүй боллоо: %s

en: Failed to reload document.
mn: Баримт бичиг ахин ачаалах амжилтгүй боллоо.

en: Failed to save document “%s”
mn:  “%s” баримтыг хадгалах амжилтгүй боллоо

en: File corrupted
mn: Файл гэмтсэн байна

en: File is not a valid .desktop file
mn: Файл нь зөв .desktop файл биш байна

en: File type %s (%s) is not supported
mn: %s (%s) файлын төрлийг дэмжихгүй

en: Find
mn: Ол

en: Find Ne_xt
mn: Дараагийнхыг хайж олох

en: Find Pre_vious
mn: Өмнөхийг хайж олох

en: Find a word or phrase in the document
mn: Баримт бичгээс үг болон холбоо үг хайх

en: Find next occurrence of the search string
mn: Хайлтын үгний дараагийн тохиолдлыг хайж олох

en: Find previous occurrence of the search string
mn: Хайлтын үгний өмнөх тохиолдлыг хайж олох

en: Find:
mn: Хайж олох:

en: Finishing…
mn: Дуусч байна...

en: Fit Width
mn: Өргөнийг тохируулах

en: Fit to Printable Area
mn: Хэвлэх хэсэгт тааруулах

en: Font
mn: Шрифт

en: Fonts
mn: Фонт

en: Forget password _immediately
mn: Нэн даруй нууц үгийг мартах

en: Format:
mn: Формат:

en: Further Information
mn: Дэлгэрэнгүй мэдээлэл

en: Gathering font information… %3d%%
mn: Фонтны мэдээлэл цуглуулж байна... %3d%%

en: General
mn: Ерөнхий

en: Go to %s on file “%s”
mn: “%s” файл дээрх %s -д очих

en: Go to file “%s”
mn: “%s”файлд очих

en: Go to first page
mn: Эхний хуудсанд очих

en: Go to last page
mn: Сүүлийн хуудсанд очих

en: Go to next page
mn: Дараах хуудсанд очих

en: Go to page
mn: Хуудсанд очих

en: Go to page %s
mn: %s хуудсанд очих

en: Go to previous page
mn: Өмнөх хуудсанд очих

en: Go to the first page
mn: Эхний хуудсанд  очих

en: Go to the last page
mn: Сүүлийн хуудсанд очих

en: Go to the next page
mn: Дараах хуудсанд очих

en: Go to the previous page
mn: Өмнөх хуудсанд очих

en: Help
mn: Тусламж

en: ID
mn: Дугаар

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
mn: Цонхоо хаавал хэвлэгдэхээр хүлээлгэнд байгаа ажлууд хэвлэгдэхгүй.

en: Images
mn: Зургууд

en: Index
mn: Үзүүлэлт

en: Invalid document
mn: Буруу баримт бичиг

en: Invalid page selection
mn: Болохгүй хуудас сонгосон байна

en: Jump to page:
mn: Хуудас руу очих:

en: Key
mn: Түлхүүр

en: Keywords:
mn: Түлхүүр үг:

en: Launch %s
mn: %s-ийг нээх

en: Layers
mn: Давхарга

en: Leave Fullscreen
mn: Дэлгэц дүүрэн үлдээх

en: Leave fullscreen mode
mn: Дэлгэц дүүрэн горимоор үлдээх

en: Loading document from “%s”
mn: “%s”-ээс баримт бичиг ачаалж байна

en: Loading…
mn: Ачаалж байна...

en: Location:
mn: Байрлал:

en: MATE Document Previewer
mn: ГНОУМ баримт бичиг урьдчилан үзүүлэгч

en: MATE Document Viewer
mn: ГНОУМ баримт бичиг үзүүлэгч

en: Make the current document fill the window
mn: Нээлттэй байгаа баримт бичгээ цонх дүүргэж байршуулах

en: Make the current document fill the window width
mn: Нээлттэй байгаа баримт бичгээ цонхны өргөнийг дүүргэж байршуулах

en: Modified:
mn: Өөрчилсөн:

en: Move across visited pages
mn: Үзсэн хуудсууд руу шилжих

en: Move the selected item on the toolbar
mn: Хэрэгслийн мөрний сонгогдсон зүйл рүү шилжих

en: Navigation
mn: Залуур

en: Next
mn: Дараах

en: No
mn: Үгүй

en: No files in archive
mn: Архивд файл байхгүй байна

en: No name
mn: Нэр өгөөгүй байна

en: None
mn: Хоосон

en: Not a comic book MIME type: %s
mn:  MIME төрлийн зурагт ном биш байна: %s

en: Not a launchable item
mn: Нээж болох зүйл биш байна

en: Not an ePub document
mn: ePub баримт биш байна

en: Not embedded
mn: Оруулаагүй

en: Note
mn: Тэмдэглэл

en: Number of Pages:
mn: Хуудасны дугаар:

en: Op_en a Copy
mn: Хуулбарыг нээх

en: Open
mn: Нээх

en: Open Document
mn: Баримт бичиг нээх

en: Open a copy of the current document in a new window
mn: Нээлттэй байгаа баримт бичгийн хуулбарыг шинэ цонхонд нээх

en: Open a recently used document
mn: Сүүлд хэрэглэсэн баримт бичгийг нээх

en: Open an existing document
mn: Байгаа баримт бичгийг нээх

en: Open in New _Window
mn: Шинэ цонхонд нээх

en: Optimized:
mn: Оновчтой болгосон:

en: Override document restrictions
mn: Баримт бичгийн хязгаарлалтыг үл хайхрах

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
mn: Хуулах, хэвлэхийг хориглох гэх мэт баримт бичгийн хязгаарлалтыг үл хайхрана.

en: PAGE
mn: ХУУДАС

en: PDF Documents
mn: PDF Баримт бичиг

en: P_roperties
mn: Шинж чанар

en: Page
mn: Хуудас

en: Page %s
mn: %s Хуудас

en: Page %s — %s
mn: %s - %s хуудас

en: Page Handling
mn: Хуудас боловсруулалт

en: Page Scaling:
mn: Хуудасны хэмжээс:

en: Paper Size:
mn: Хуудасны хэмжээ:

en: Password for document %s
mn: %s баримт бичгийн нууц үг

en: Password required
mn: Нууц үг оруулах хэрэгтэй

en: PostScript Documents
mn: ПостСкрипт баримтууд

en: Pre_sentation
mn: Үзүүлэн

en: Preparing to print…
mn: Хэвлэхээр бэлтгэж байна...

en: Previous
mn: Өмнөх

en: Print
mn: Хэвлэх

en: Print settings file
mn: Тохиргооны файлыг хэвлэх

en: Print this document
mn: Уг баримт бичгийг хэвлэх

en: Printing is not supported on this printer.
mn: Уг хэвлэгч дээр хэвлэх боломжгүй байна.

en: Printing job “%s”
mn: “%s” ажлыг хэвлэж байна

en: Printing page %d of %d…
mn: %d-ийн %d хуудсыг хэвлэж байна...

en: Print…
mn: Хэвлэх...

en: Producer:
mn: Гүйцэтгэгч:

en: Properties
mn: Шинж чанар

en: Reload the document
mn: Баримт бичгийг дахин ачаалах

en: Reloading document from %s
mn: %s-ээс баримт бичиг ахин ачаалж байна

en: Remember _forever
mn: Байнга санах

en: Remember password until you _log out
mn: Гарах хүртлээ нууц үгээ санах

en: Remove the selected item from the toolbar
mn: Сонгогдсон зүйлийг хэрэгслийн мөрнөөс устгах

en: Remove the selected toolbar
mn: Сонгогдсон хэрэгслийн мөрийг устгах

en: Rotate _Left
mn: Зүүн тал руу эргүүлэх

en: Rotate _Right
mn: Баруун тал руу эргүүлэх

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
mn: Баримт бичгийн хуудас бүрийн чигийг тааруулахын тулд хуудас бүрийн хэвлэгчийн хуудасны чигийг эргүүлнэ. Баримт бичгийн хуудас хэвлэгчийн хуудсан дотор голлоно.

en: Run atril as a previewer
mn: Эвинсийг урьдчилан үзүүлэгч болгон ажиллуулах

en: Run atril in fullscreen mode
mn: Эвинсийг дэлгэц дүүрэн горимоор ажиллуулах

en: Run atril in presentation mode
mn: Эвинсийг үзүүлэнгийн горимоор ажиллуулах

en: Run document as a presentation
mn: Баримт бичгийг үзүүлэн байдлаар ажиллуулах

en: Running in presentation mode
mn: Үзүүлэнгийн горим дээр ажиллаж байна

en: STRING
mn: БИЧВЭР

en: Save Attachment
mn: Хавсралтыг хадгалах

en: Save Image
mn: Зураг хадгалах

en: Save a copy of the current document
mn: Нээлттэй байгаа баримт бичгийн хуулбарыг хадгалах

en: Saving attachment to %s
mn: Хавсралтыг %s -д хадгалж байна

en: Saving document to %s
mn: Баримт бичгийг %s -д хадгалж байна

en: Saving image to %s
mn: Зургийг %s-д хадгалж байна

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
mn: Баримт бичгийн хуудсаа сонгож авсан хэвлэгчийн хуудсанд тааруулан хэмжээг нь тохируулна. Үүний тулд дараах сонголтоос хийнэ үү:
    
    • "Хийхгүй": Хуудасны хэмжээг тохируулахгүй. 
    
    • "Хэвлэх хэсэгт жижигрүүлэх": Хэвлэх хэсгээс том хуудсыг хэвлэгчийн хуудасны хэвлэх хэсэгт тааруулан багасгадаг.
    
    • "Хэвлэх хэсэгт тааруулах": Хэвлэгчийн хуудасны хэвлэгчийн хэсэгт тааруулахын тулд хуудсыг томосгох буюу багасгадаг.

en: Scroll Down
mn: Доош нь гүйлгэх

en: Scroll Up
mn: Дээш нь гүйлгэх

en: Scroll View Down
mn: Харагдцыг доош нь гүйлгэх

en: Scroll View Up
mn: Харагдцыг дээш нь гүйлгэх

en: Security:
mn: Аюулгүй байдал:

en: Select Page
mn: Хуудсаа сонгох

en: Select _All
mn: Бүгдийг_сонгох

en: Select page size using document page size
mn: Баримт бичгийн хуудасны хэмжээг ашиглан хуудасны хэмжээг сонгох

en: Separator
mn: Тусгаарлагч

en: Session management options:
mn: Сэшн менежментийн сонголтууд:

en: Show or hide the side pane
mn: Хажуугийн шугамыг харуулах буюу нуух

en: Show or hide the toolbar
mn: Хэрэгслийн мөрийг харуулах буюу нуух

en: Show page contents with the colors inverted
mn: Хувиргасан өнгөтэй хуудасны агуулагдхууныг харуулах

en: Show session management options
mn: Сэшн менежментийн сонголтуудыг харуулах

en: Show the entire document
mn: Баримт бичгийг бүхлээр нь үзүүлэх

en: Show two pages at once
mn: Хоёр хуудсыг нэгэн зэрэг харуулах

en: Show “_%s”
mn: “_%s”-ийг харуулах

en: Shrink the document
mn: Баримт бичиг жижигсгэх

en: Shrink to Printable Area
mn: Хэвлэх хэсэгт жижигрүүлэх

en: Side _Pane
mn: Хажуугийн_шугам

en: Specify file containing saved configuration
mn: Тохиргоо сануулсан файлыг ялган харуулах

en: Specify session management ID
mn: Сэшн менежментийн ID-г ялган харуулах

en: Start Presentation
mn: Үзүүлэн эхлүүлэх

en: Start a presentation
mn: Үзүүлэн эхлүүлэх

en: Starting %s
mn: %s-ийг эхлүүлж байна

en: Style:
mn: Загвар:

en: Subject:
mn: Сэдэв:

en: T_oolbar
mn: Хэрэгслийн мөр

en: Text License
mn: Бичвэрийн Лиценз

en: The attachment could not be saved.
mn: Хавсралт хадгалагдсангүй.

en: The document contains no pages
mn: Уг баримт бичиг хуудасгүй байна

en: The document contains only empty pages
mn: Уг баримт бичиг зөвхөн хоосон хуудастай байна

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
mn: Уг баримт бичиг нь хэд хэдэн файлаас бүрдсэн байна. Нэг буюу түүнээс дээш иймэрхүү файлд хандах боломжгүй.

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
mn: “%s” баримт бичиг түгжигдсэн бөгөөд нээхийн тулд нууц үг оруулах хэрэгтэй.

en: The file could not be saved as “%s”.
mn: Уг файлыг “%s” болгон хадгалж чадсангүй.

en: The image could not be saved.
mn: Зураг хадгалагдсангүй.

en: The selected printer '%s' could not be found
mn: Сонгосон '%s' хэвлэгч олдсонгүй

en: The word or phrase to find in the document
mn: Баримт бичгээс хайх үг болон холбоо үг

en: There was an error deleting “%s”.
mn:  "%s"-ийг устгахад алдаа гарсан байна.

en: There was an error displaying help
mn: Тусламж хүссэн алдаа гарсан байна

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
mn: Уг баримт бичиг түгжигдсэн бөгөөд та зөв нууц үгийг нь оруулснаар үүнд нэвтрэн зөвхөн унших боломжтой болно.

en: This work is in the Public Domain
mn: Энэ бүтээл нийтийн домэйнд байна

en: Thumbnails
mn: Ерөнхийлөн харуулах

en: Title:
mn: Гарчиг:

en: Toggle case sensitive search
mn: Хайлтыг үсгийн хэмжээ таниж хийх

en: Toolbar Editor
mn: Хэрэгслийн мөрийн засварлагч

en: TrueType
mn: ТрүүТайп

en: TrueType (CID)
mn: ТрүүТайп (CID)

en: Type 1
mn: Төрөл 1

en: Type 1 (CID)
mn: Төрөл 1(CID)

en: Type 1C
mn: Төрөл 1C

en: Type 1C (CID)
mn: Төрөл 1C CID)

en: Type 3
mn: Төрөл 3

en: Unable to launch external application.
mn: Нэмэлт програм ажиллуулах боломжгүй.

en: Unable to open attachment
mn: Хавсралт нээх боломжгүй байна

en: Unable to open document
mn: Баримт бичиг нээх боломжгүй

en: Unable to open external link
mn: Нэмэлт холбоос нээх боломжгүй

en: Unknown
mn: Тодорхойлогдоогүй

en: Unknown MIME Type
mn: Танигдахгүй MIME төрөл

en: Unknown font type
mn: Фонтны танигдахгүй төрөл

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
mn: Дэсктоп файлын танигдахгүй Хувилбар '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
mn: Танигдахгүй эхлүүлэх сонголт: %d

en: Uploading attachment (%d%%)
mn: (%d%%) хавсралтыг оруулж байна

en: Uploading document (%d%%)
mn: (%d%%) баримт бичгийг оруулж байна

en: Uploading image (%d%%)
mn: (%d%%) зургийг оруулж байна

en: Usage terms
mn: Хэрэглээний нөхцөл

en: View multi-page documents
mn: Олон хуудаст баримт бичиг үзэх

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
mn: Хаахаасаа өмнө “%s” хэвлэгдэж буй ажлыг дуустал хүлээх үү?

en: Warning
mn: Анхааруулга

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
mn: Тохируулсан бол хуудас бүр баримт бичгийн хуудастай ижил хэмжээгээрхэвлэгдэнэ.

en: Yes
mn: Тийм

en: Your print range selection does not include any pages
mn: Хэвлэгчийн тань хэвлэх хуудасны сонголт хийгдээгүй байна

en: Zoom
mn: Зургийн хэмжээг өөрчлөх

en: Zoom In
mn: Зургийг томруулах

en: Zoom Out
mn: Зургийг жижигрүүлэх

en: Zoom _In
mn: Татаж ой_ртуулах

en: Zoom _Out
mn: Агшаах

en: [FILE…]
mn: [ФАЙЛ...]

en: _About
mn: _Тухай

en: _Add
mn: _Нэмэх

en: _Add Bookmark
mn: Хаягуудыг _нэмэх

en: _Bookmarks
mn: Ха_вчуурга

en: _Close
mn: _Хаах

en: _Contents
mn: _Агуулагдхуун

en: _Continuous
mn: _Үргэлжлэх

en: _Copy
mn: _Хуулах

en: _Copy Link Address
mn: _Холбоосын хаягийг хуулах

en: _Delete Toolbar
mn: _Хэрэгслийн мөрийг устгах

en: _Dual
mn: _Зэрэг

en: _Edit
mn: _Засварлах

en: _File
mn: _Файл

en: _Find…
mn: _Хайх...

en: _First Page
mn: _Эхний хуудас

en: _Fullscreen
mn: _Дэлгэц дүүрэн

en: _Go
mn: _Оч

en: _Go To
mn: _Орох

en: _Help
mn: _Тусламж

en: _Last Page
mn: _ Сүүлийн хуудас

en: _Move on Toolbar
mn: _Хэрэгслийн мөрөнд шилжих

en: _Next Page
mn: _Дараах хуудас

en: _Open Attachment
mn: _Хавсралтыг нээх

en: _Open Link
mn: _Холбоосыг нээх

en: _Open…
mn: _Нээх...

en: _Password:
mn: _Нууц үг:

en: _Previous Page
mn: _Өмнөх хуудас

en: _Print…
mn: _Хэвлэх...

en: _Reload
mn: _Ахин ачаалах

en: _Remove from Toolbar
mn: _Хэрэгслийн мөрнөөс устгах

en: _Save Attachment As…
mn: _Хавсралтыг өөр форматаар хадгалах...

en: _Save Image As…
mn: _Зургийг өөр форматаар хадгалах...

en: _Toolbar
mn: Хэрэг_сэлүүд

en: _Unlock Document
mn: _Баримт бичгийн түгжээг тайлах

en: _View
mn: _Харах

en: content file is invalid
mn: файлын тѳрѳл таарахгүй байна

en: could not extract archive
mn: архивийг задалж чадсангүй

en: could not open archive
mn: архивийг нээж чадсангүй

en: could not open container file
mn: файлыг нээж чадсангүй

en: could not retrieve container file
mn: файлыг дуудаж чадсангүй

en: could not retrieve filename
mn: файлыг дуудаж чадсангүй

en: default:mm
mn: өгөгдмөл:mm

en: epub Documents
mn: epub Баримтууд

en: epub file is invalid or corrupt
mn: epub файл биш байна эсвэл алдаатай байна

en: of %d
mn:  %d-ийн
