marco 1.25.0 - en to ms translation catalogue (416 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
ms: "%s" ditemui pada pangkalan data konfigurasi adalah bukan nilai sah unutk pengikatan kekunci "%s"⏎

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
ms: "%s" ditemui dalam pangkalan data konfigurasi bukanlah pengubahsuai butang tetikus yang sah

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
ms: "%s" adalah bukan nilai atribut fokus yang sah

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
ms: "%s" adalah bukan nilai atribut saiz semula yang sah

en: "%s" is not a valid value for state attribute
ms: "%s" adalah bukan nilai sah bagi atribut keadaan

en: "version" attribute cannot be used in metacity-theme-1.xml or metacity-theme-2.xml
ms: Atribut "version" tidak dapat digunakan dalam metacity-theme-1.xml atau metacity-theme-2.xml

en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
ms: %d disimpan dalam kunci GSettings %s diluar julat %d dari %d⏎

en: %g milliseconds to draw one window frame
ms: %g milisaat untuk lukis satu bingkai tetingkap

en: %s (as %s)
ms: %s (sebagai %s)

en: %s (as another user)
ms: %s (sebagai pengguna lain)

en: %s (as superuser)
ms: %s (sebagai pengguna super)

en: %s (on %s)
ms: %s (pada %s)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
ms: (Tidak dilaksanakan) Navigasi berkerja dari segi aplikasi bukannya tetingkap

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
ms: <%s> geometry "%s" tidak ditakrifkan

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
ms: <%s> mesti menyatakan geometri atau induk yang mempunyai geometri

en: <%s> name "%s" used a second time
ms: <%s> nama "%s" diguna kali kedua

en: <%s> parent "%s" has not been defined
ms: <%s> parent "%s" tidak ditakrifkan

en: <%s> specified twice for this theme
ms: <%s> dinyatakan dua kali untuk tema ini

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
ms: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> mesti dinyatakan bagi gaya bingkai ini

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
ms: atribut <marco_session> dilihat tetapi kami sudah mempunyai ID sesi

en: <tt>%s</tt> is not responding.
ms: <tt>%s</tt> tidak memberi respons.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
ms: <tt>Nama Semula Ruang Kerja</tt>

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
ms: Rentetan keterangan fon menjelaskan fon untuk palang tajuk tetingkap. Saiz dari keterangan hanya akan digunakan jika pilihan titlebar_font_size ditetapkan menjadi 0. Dan juga, pilihan ini dilumpuhkan jika pilihan titlebar_uses_desktop_font ditetapkan menjadi benar.

en: A style called "%s" has not been defined
ms: Gaya yang dipanggil "%s" tidak ditakrifkan

en: Action on title bar double-click
ms: Tindakan pada dwi-klik palang tajuk

en: Action on title bar middle-click
ms: Tindakan pada klik-tengah palang tajuk

en: Action on title bar right-click
ms: Tindakan pada klik-kanan palang tajuk

en: Activate the window menu
ms: Aktifkan menu tetingkap

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
ms: Alfa mesti diantara 0.0 (halimunan) hingga 1.0 (sepenuhnya legap), kini %g⏎

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
ms: Nilai alfa "%s" dalam warna teradun tidak diantara0.0 hingga 1.0

en: Always On Visible Workspace
ms: Sentiasa Pada Ruang Kerja yang Kelihatan

en: Always on _Top
ms: Sentiasa di _Atas

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
ms: Sudut mestilah diantara 0.0 hingga 360.0, semasa adalah %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
ms: Aplikasi tetapkan bogus _NET_WM_PID %lu⏎

en: Arrangement of buttons on the titlebar
ms: Penyusunan butang pada bar tajuk

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
ms: Penyusunan butang pada palang tajuk. Nila sepatutnya rentetan, seperti "menu:minimize,maximize,spacer,close"; tanda titik bertindih memisahkan bucu kiri tetingkap dari bucu kanan, dan nama butang dipisah dengan tanda-koma. Butang pendua tidak dibenarkan. Nama butang yang tidak diketahui diabaikan secara senyap supaya boleh ditambah dalam versi macro akan datang tanpa merosakkan versi yang lebih lama. Satu tag penjarak khas boleh digunakan untuk menyisip beberapa ruang diantara dua butang yang bersebelahan.

en: Aspect ratio "%s" is unknown
ms: Nisbah bidang butang "%s"  tidak diketahui

en: Attached Modal Dialog
ms: Dialog Modal Terlampir

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
ms: Atribut  "%s" adalah tidak sah pada unsur <%s> dalam konteks ini

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
ms: Atribut  "%s" diulang dua kali pada unsur <%s> yang sama

en: Automatically raises the focused window
ms: Automatik angkat bila tetingkap difokus

en: Bad version specification '%s'
ms: Spesifikasi versi '%s' teruk

en: Bar
ms: Palang

en: Bell event
ms: Loceng peristiwa

en: Benchmark
ms: Tanda Aras

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
ms: Format adun ialah "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" tidak menepati format

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
ms: Nilai Boolean mestilah "benar" atau "palsu" bukan "%s"

en: Border
ms: Sempadan

en: Border "%s" is unknown
ms: Sempadan "%s" tidak diketahui

en: Border-only window
ms: Tetingkap sempadan-sahaja

en: Bug in window manager:
ms: Pepijat dalam pengurus tetingkap:

en: Button Layouts
ms: Bentangan Butang

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
ms: Nisbah bidang butang %g adalah tidak munasabah

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
ms: Fungsi butang "%s" tidak wujud dalam versi ini (%d, perlukan %d)

en: Button layout test %d
ms: Ujian bentangan butang %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ms: Tidak boleh mempunyai dua draw_ops untuk unsur <button> (tema nyatakan atribut draw_ops dan juga unsur <draw_ops>, atau nyatakan dua unsur)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ms: Tidak boleh mempunyai dua draw_ops untuk unsur <menu_icon> (tema nyatakan atribut draw_ops dan juga unsur <draw_ops>, atau nyatakan dua unsur)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ms: Tidak boleh mempunyai dua draw_ops untuk unsur <piece> (tema nyatakan atribut draw_ops dan juga unsur <draw_ops>, atau dua unsur dinyatakan)

en: Cancel
ms: Batal

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
ms: Tidak dapat nyatakan kedua-dua "button_width"/"button_height" dan "aspect_ratio" untuk butang

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the "resize_with_right_button" key. Modifier is expressed as "<Alt>" or "<Super>" for example.
ms: Mengklik tetingkap ketika menahan kekunci pengubahsuai akan alih tetingkap (klik kiri), saiz semula tetingkap (klik tengah), atau tunjuk menu tetingkap (klik kanan). Operasi klik tengah dan kanan boleh disilih menggunakan kekunci "resize_with_right_button". Pengubahsuai contohnya boleh diungkap sebagai "<Alt>" atau "<Super>".

en: Close Window
ms: Tutup Tetingkap

en: Close window
ms: Tutup tetingkap

en: Comma separated class list. Each running GUI application referenced to given windows manager class will be ignored by 'Show Desktop' functionality.
ms: Senarai kelas diasing dengan tanda koma. Setiap aplikasi GUI yang berjalan dirujuk ke kelas pengurus tetingkap yang diberikan akan diabaikan oleh kefungsian 'Tunjuk Desktop'.

en: Commands to run in response to keybindings
ms: Perintah yang dijalankan dengan respon pada pengikatan kekunci

en: Compositing Manager
ms: Pengurus Penggubahan

en: Constant "%s" has already been defined
ms: Pemalar "%s" sudah ditakrifkan

en: Control how new windows get focus
ms: Kawal bagaimana tetingkap baharu difokuskan

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
ms: Ungkapan koordinat mengandungi operator tidak diketahui pada permulaan teks ini: "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
ms: Ungkapan koordinat mengandungi aksara '%s' yang tidak dibenarkan

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
ms: Ungkapan koordinat mengandungi nombor titik apung '%s' yang tidak dapat dihurai

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
ms: Ungkapan kordinat mengandungi integer '%s' yang tidak boleh dihurai

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
ms: Ungkapan koordinat tidak mempunyai operator atau operand

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
ms: Ungkapan koordinat ditamatkan dengan operator selain dari operand

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
ms: Ungkapan koordinat mempunyai penutup kurungan tanpa pembuka kurungan

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
ms: Ungkapan koordinat mempunyai membuka kurungan tanpa penutup kurungan

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
ms: Ungkapan koordinat mempunyai operand dimana operator diperlukan

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
ms: Ungkapan koordinat mempunyai pembolehubah atau pemalar "%s" yang tidak diketahui

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
ms: Ungkapan koordinat mempunyai operator "%s" dimana operand telah dijangka

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
ms: Ungkapan koordinat mempunyai operator "%c" selepas operator "%c" tanpa operand diantaranya

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
ms: Penghurai ungkapan koordinat melimpahi penimbalnya.

en: Coordinate expression results in division by zero
ms: Ungkapan koordinat dibahagi dengan sifar

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
ms: Ungkapan koordinat cuba menggunakan operator mod pada nombor titik apung

en: Coordinate expression was empty or not understood
ms: Ungkapan koordinat adalah kosong dan tidak difahami

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
ms: Tidak dapat pemilihan pengurus tetingkap pada skrin  %d di paparan "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
ms: Tidak dapat cipta direktori %s: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
ms: Tidak dapat cari tema! Pastikan %s wujud dan mengandungi tema yang dikehendaki.⏎

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
ms: Tidak dapat buka fail sesi '%s' untuk ditulis: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
ms:  Tidak dapat hurai "%s" sebagai nombor titik apung

en: Could not parse "%s" as an integer
ms: Tidak dapat hurai "%s" sebagai integer

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
ms: Tidak dapat hurai nilai alfa "%s" dalam warna teradun

en: Could not parse color "%s"
ms: Tidak dapat hurai warna "%s"

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
ms: Tidak dapat hurai keterangan fon "%s" dari kunci GSettings %s⏎

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
ms: Tidak dapat hurai faktor lorek "%s" dalam warna terlorek

en: Could not release screen %d on display "%s"
ms: Tidak dapat lepaskan skrin %d pada paparan "%s"

en: Current theme
ms: Tema semasa

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
ms: Lengah dalam milisaat untuk pilihan auto-naik

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
ms: Tentukan jika tetingkap baharu dicipta di tengah-tengah skrin

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
ms: Tentukan sama ada Marco adalah pengurus penggubahan.

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
ms: Tentukan sama ada aplikasi atau sistem boleh menjana 'bip' boleh didengar; mungkin boleh diganti dengan 'loceng visual' untuk mendapatkan 'bip' senyap.

en: Dialog Box
ms: Kotak Dialog

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
ms: Tidak memahami anak panah "%s" bagi unsur <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
ms: Tidak memahami komponen warna "%s" dalam spesifikasi warna

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
ms: Tidak memahami jenis isi "%s" pada unsur <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
ms: Tidak memahami bayang "%s" bagi unsur <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
ms: Tidak memahami keadaan  "%s" bagi unsur <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
ms: Tidak memahami keadaan "%s" dalam spesifikasi warna

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
ms: Tidak memahami aksara berikut "%s" dalam rentetan "%s"

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
ms: Tidak memahami nilai "%s" bagi jenis gradien

en: Disable connection to session manager
ms: Lumpuhkan sambungan dengan pengurus sesi

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
ms: Lumpuhkan fitur tersilap yang diperlukan oleh aplikasi lama atau yang rosak

en: Distance "%s" is unknown
ms: Jarak "%s" tidak diketahui

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
ms: Jangan jadikan tetingkap yang termaksimum dan tiada hiasan berskrin penuh

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
ms: Lukis %d bingkai dalam %g sisi-klien saat (%g milisaat per bingkai) dan %g saat masa jam dinding termasuklah sumber pelayan X (%g milisaat per bingkai)⏎

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
ms: Unsur <%s> tidak dibenarkan di bawah <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
ms: Unsur <%s> tudak diizinkan dalam unsur <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
ms: Unsur <%s> tidak dibenarkan di dalam unsur <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
ms: Unsur <%s> tak diizinkan di dalan unsur distance/border/aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
ms: Unsur <%s> tidak dibenarkan di dalam unsur operasi lukisan

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
ms: Unsur <%s> tidak dibenarkan di dalam unsur name/author/date/description

en: Enable Visual Bell
ms: Benar Loceng Visual

en: Error closing session file '%s': %s
ms: Ralat menutup fail sesi '%s': %s

en: Error loading theme: %s
ms: Ralat memuatkan tema: %s

en: Error writing session file '%s': %s
ms: Ralat ketika menulis fail sesi '%s': %s

en: Expand the alt-tab popup window to fit longer window titles
ms: Kembangkan tetingkap timbul alt-tab untuk disuai muatkan tajuk tetingkap yang lebih panjang

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
ms: Gagal untuk fdopen() fail log %sl: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
ms: Gagal mencari fail yang sah untuk tema %s⏎

en: Failed to get hostname: %s
ms: Gagal mendapatkan nama hos:: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
ms: Gagal memuatkan tema "%s": %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
ms: Gagal membuka paparan Sistem Tetingkap X '%s'

en: Failed to open debug log: %s
ms: Gagal membuka log nyahpepijat: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
ms: Gagal menghantar fail sesi tersimpan: %s

en: Failed to restart: %s
ms: Gagal memulakan semula: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
ms: Gagal mengimbas direktori tema: %s

en: Fake menu item %d
ms: Item menu palsu %d

en: Fast Alt-Tab with compositing manager (disable thumbnails)
ms: Alt-Tab pantas dengan pengurus penggubahan (lumpuhkan lakaran kenit)

en: Frame geometry does not specify size of buttons
ms: Geometri bingkai tidak menyatakan saiz butang

en: Frame style already has a button for function %s state %s
ms: Gaya bingkai sudah mempunyai butang untuk fungsi %s keadaan %s

en: Frame style already has a piece at position %s
ms: Gaya bimgkai sudah mempunyai cebisan pada kedudukan %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ms: Spesifikasi warna GTK mesti mempunyai kurungan tertutup selepas keadaan, cth. gtk:fg[NORMAL] dimana NORMAL ialah keadaan; tidak dapat hurai "%s"

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ms: Spesifikasi warna GTK mesti mempunyai keadaan dalam kurungan, cth. gtk:fg[NORMAL] dimana NORMAL adalah keadaan; tidak dapat hurai "%s"

en: GTK custom color specification must have color name and fallback in parentheses, e.g. gtk:custom(foo,bar); could not parse "%s"
ms: Spesifikasi warna GTK mesti mempunyai nama warna dan jatuh balik dalam kurungan, cth. gtk:custom(foo,bar); tidak dapat hurai "%s"

en: Gradients should have at least two colors
ms: Gradien sepatutnya mempunyai sekurang-kurang dua warna

en: Gtk:custom format is "gtk:custom(color_name,fallback)", "%s" does not fit the format
ms: Format Gtk:custom ialah "gtk:custom(color_name,fallback)", "%s" tidak menepati format

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
ms: Sembunyikan semua tetingkap biasa dan tetapkan fokus pada dekstop

en: Hyper
ms: Hiper

en: Icon size in alt-tab popup window
ms: Saiz ikon dalam tetingkap timbul alt-tab

en: If enabled, drag-dropping a window to the top of the screen will maximize it. Only works when allow-tiling is enabled.
ms: Jika dibenarkan, penyeretan-lepas tetingkap ke bahagian atas skrin akan dimaksimumkannya. Hanya berfungsi bila allow-tiling dibenarkan.

en: If enabled, dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Drag-dropping to the top maximizes the window if allow-top-tiling is enabled.
ms: Jika dibenarkan, pelepasan tetingkap pada pinggir skrin memaksimumkannya secara menegak dan saizkan semula ia secara mengufuk untuk melitupi separuh dari kawasan yang ada. Seret-lepas pada bahagian atas memaksimumkan tetingkap jika allow-top-tiling dibenarkan.

en: If enabled, tiling a window will cycle through multiple different sizes by using the same keyboard shortcut multiple times in a row.
ms: Jika dibenarkan, penjubinan satu tetingkap akan dikitar melalui berbilang saiz yang berbeza dengan menggunakan pintasan papan kekunci yang sama beberap kali.

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
ms: Jika ditetapkan menjadi benar, dan mod fokus sama ada "sloppy" atau "mouse" maka tetingkap difokus akan diangkat secara automatik selepas lengah dinyatakan oleh kunci auto_raise_delay. Ia tidak berkaitan dengan mengklik tetingkap untuk menaikkannya, atau masukkan tetingkap ketika tindakan seret-dan-lepas.

en: If set to true, new windows are opened in the center of the screen. Otherwise, they are opened at the top left of the screen.
ms: Jika ditetapkan pada benar. tetingkap baharu dibuka ditengah-tengah skrin. Jika tidak, ia dibuka di kiri-atas skrin.

en: If set to true, no window thumbnails will be displayed in the alt-tab popup window when the compositing manager is enabled. Application icons will be displayed instead. Note that on high resolution screens with many visible windows there can be a perceptible lag in rendering.
ms: Jika ditetapkan ke benar, tiada lakaran kenit tetingkap akan dipaparkan dalam tetingkap timbul alt-tab bila pengurus penggubahan dibenarkan. Ikon aplikasi akan dipaparkan sebagai ganti. Perhatian pada skrin resolusi tinggi dengan banyak tetingkap kelihat boleh mengakibatkan kelembapan ketika menerap.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
ms: Jika benar, abai pilih titilebar_font, dan guna fon aplikasi piawai untuk tajuk tetingkap.

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
ms: Jika benar, marco kurang berikan maklumbalas menggunakan bingkai wayar, untuk menghindari animasi, atau lain-lain sebab. Secara mendadak, ia mengurangkan kebolehgunaan bagi kebanyakan pengguna, tetapi sebaliknya membolehkan aplikasi legasi terus dapat berfungsi, dan memberi kebaikan yang berguna kepada pelayan terminal. Walaubagaimanapun, fitur bingkai wayar dilumpuhkan bila kebolehcapaian hidup.

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
ms: Jika benar, maka Marco berkerja dalam bentuk aplikasi berbanding tetingkap. Konsepnya adalah sedikit abstrak, tetapi secara umumnya persediaan berasaskan-aplikasi sepertimana Mac berbanding Windows. Bila anda fokus tetingkap di dalam mod berasaskan-aplikasi, semua tetingkap dalam aplikasi akan dinaikkan. Dan juga, dalam mod berasaskan-aplikasi, klik fokus tidak dilepasi menerusi tetingkap dalam aplikasi lain. Mod berasaskan-aplikasi buat masa ini, sebahagian besarnya masih belum dilaksanakan.

en: If true, trade off usability for less resource usage
ms: Jika benar buang kebolehgunaan untuk kurangkan penggunaan sumber

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
ms: Penyertaan draw_ops "%s" di sini akan mencipta rujukan membulat

en: Initialize session from savefile
ms: Awalkan sesi dari savefile

en: Integer %ld is too large, current max is %d
ms: Integer %ld terlalu besar, maksimum semasa ialah %d

en: Integer %ld must be positive
ms: Integer %ld mestilah positif

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
ms: Tetingkap WM_TRANSIENT_FOR 0x%lx tidak sah dinyatakan untuk %s.⏎

en: Invalid character '%c' in color_name parameter of gtk:custom, only A-Za-z0-9-_ are valid
ms: Aksara '%c' tidak sah dalam parameter color_name bagi gtk:custom, hanya A-Za-z0-9-_ yang dikira sah

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
ms: Skala tajuk "%s" tidak sah (mesti salah satu dari xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)⏎

en: Keep Window On Top
ms: Kekalkan Tetingkap Diatas

en: Large Title Font
ms: Fon Tajuk Besar

en: Line %d character %d: %s
ms: Baris %d aksara %d: %s

en: List of applications ignored by show-desktop
ms: Senarai aplikasi diabaikan oleh show-desktop

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
ms: Tema "%s" dimuatkan dalam %g saat

en: Lower window below other windows
ms: Turun tetingkap di bawah tetingkap lain

en: Ma_ximize
ms: Ma_ksimum

en: Make X calls synchronous
ms: Jadikan panggilan X segerak

en: Marco was compiled without support for verbose mode
ms: Marco telah dikompil tanpa sokongan mod berjela

en: Maximize Window
ms: Maksimumkan Tetingkap

en: Maximize window
ms: Maksimumkan tetingkap

en: Maximize window horizontally
ms: Maksimumkan tetingkap secara mengufuk

en: Maximize window vertically
ms: Maksimumkan tetingkap secara menegak

en: Maximum number of columns in alt-tab popup window
ms: Bilangan lajur maksimum di dalam tetingkap timbul alt-tab

en: Mi_nimize
ms: Mi_nimum

en: Minimize Window
ms: Minimunkan Tetingkap

en: Minimize window
ms: Minimumkan tetingkap

en: Missing %s extension required for compositing
ms: Sambungan %s yang diperlukan untuk penggubahan hilang

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
ms: <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/> hilang

en: Modal Dialog Box
ms: Kotak Dialog Modal

en: Modifier to use for modified window click actions
ms: Pengubahsuai yang digunakan untuk tindakan klik tetingkap diubahsuai

en: Move Titlebar On_screen
ms: Alih Palang Tajuk Atas _Skrin

en: Move backward between panels and the desktop immediately
ms: Beralih  ke belakang antara panel dan desktop serta merta

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
ms: Alih ke belakang diantara panel dan dekstop, menggunakan tetingkap timbul

en: Move backward between windows immediately
ms: Alih ke belakang diantara tetingkap serta merta

en: Move backward between windows of an application immediately
ms: Alih ke belakang diantara tetingkap aplikasi serta-merta

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
ms: Alih ke belakang diantara tetingkap aplikasi, menggunakan tetingkap timbul

en: Move backward between windows on all workspaces, using a popup window
ms: Alih ke belakang diantara tetingkap dalam semua ruang kerja, menggunakan tetingkap timbul

en: Move backward between windows, using a popup window
ms: Alih ke belakang diantara tetingkap, menggunakan tetingkap timbul

en: Move between panels and the desktop immediately
ms: Alih diantara panel dan desktop serta merta

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
ms: Alih diantara panel dan dekstop, menggunakan tetingkap timbul

en: Move between windows immediately
ms: Alih diantara tetingkap serta merta

en: Move between windows of an application immediately
ms: Alih diantara tetingkap aplikasi serta-merta

en: Move between windows of an application, using a popup window
ms: Alih diantara tetingkap aplikasi, menggunakan tetingkap timbul

en: Move between windows on all workspaces, using a popup window
ms: Alih diantara tetingkap dalam semua ruang kerja, menggunakan tetingkap timbul

en: Move between windows, using a popup window
ms: Alih diantara tetingkap, menggunakan tetingkap timbul

en: Move to Another _Workspace
ms: Alih ke Ruang Ker_ja lain

en: Move to Workspace R_ight
ms: Alih ke Ruang Kerja Ka_nan

en: Move to Workspace _Down
ms: Alih ke Ruang Kerja Bawah

en: Move to Workspace _Left
ms: Alih  ke Ruang Kerja Ki_ri

en: Move to Workspace _Up
ms: Alih ke Ruang Kerja _Atas

en: Move window
ms: Alih tetingkap

en: Move window one workspace down
ms: Alih tetingkap satu ruang kerja bawah

en: Move window one workspace to the left
ms: Alih tetingkap satu ruang kerja kiri

en: Move window one workspace to the right
ms: Alih tetingkap satu ruang kerja kanan

en: Move window one workspace up
ms: Alih tetingkap satu ruang kerja  atas

en: Move window to center of screen
ms: Alih tetingkap ke tengah skrin

en: Move window to east (right) monitor
ms: Alih tetingkap ke bahagian timur (kanan) monitor

en: Move window to east (right) side of screen
ms: Alih tetingkap ke sisi timur (kanan) skrin

en: Move window to north (top) monitor
ms: Alih tetingkap ke bahagian utara (atas) monitor

en: Move window to north (top) side of screen
ms: Alih tetingkap ke sisi utara (atas) skrin

en: Move window to north-east (top right) corner
ms: Alih tetingkap ke bucu timur-laut (kanan atas)

en: Move window to north-west (top left) corner
ms: Alih tetingkap ke bucu barat-laut (kiri atas)

en: Move window to south (bottom) monitor
ms: Alih tetingkap ke bahagian selatan (bawah) monitor

en: Move window to south (bottom) side of screen
ms: Alih tetingkap ke sisi selatan (bawah) skrin

en: Move window to south-east (bottom right) corner
ms: Alih tetingkap ke bucu tenggara (kanan bawah)

en: Move window to south-west (bottom left) corner
ms: Alih tetingkap ke bucu barat-daya (kiri bawah)

en: Move window to west (left) monitor
ms: Alih tetingkap ke bahagian barat (kiri) monitor

en: Move window to west (left) side of screen
ms: Alih tetingkap ke sisi barat (kiri) skrin

en: Move window to workspace 1
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 1

en: Move window to workspace 10
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 10

en: Move window to workspace 11
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 11

en: Move window to workspace 12
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 12

en: Move window to workspace 2
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 2

en: Move window to workspace 3
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 3

en: Move window to workspace 4
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 4

en: Move window to workspace 5
ms: Alih tetingkap ke  ruang kerja 5

en: Move window to workspace 6
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 6

en: Move window to workspace 7
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 7

en: Move window to workspace 8
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 8

en: Move window to workspace 9
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 9

en: Name of workspace
ms: Nama ruang kerja

en: New Workspace Name:
ms: Nama Ruang Kerja Baharu:

en: No "%s" attribute on element <%s>
ms: Tiada attribut "%s" pada unsur <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
ms: Tiada attribut "extent_angle" atau "to" pada unsur <%s>

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "start_angle" atau "from" pada unsur <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
ms: Tiada <%s> set untuk tema "%s"

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
ms: Tiada <draw_ops> yang dipanggil "%s" telah ditakrifkan

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
ms: Tiada <draw_ops> dengan nama "%s" telah ditakrifkan

en: No command %d has been defined.
ms: Tiada perintah %d telah ditakrifkan.

en: No draw_ops provided for button
ms: Tiada draw_ops disediakan untuk butang

en: No draw_ops provided for frame piece
ms: Tiada draw_ops disediakan untuk cebisan bingkai

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
ms: Tiada set gaya bingkai untuk jenis tetingkap "%s" dalam tema "%s", tambah unsur <window type="%s" style_set="whatever"/>

en: No terminal command has been defined.
ms: Tiada perintah terminal ditakrif.⏎

en: No text is allowed inside element <%s>
ms: Tiada teks diizinkan dalam unsur <%s>

en: Normal Application Window
ms: Tetingkap Aplikasi Biasa

en: Normal Title Font
ms: Fon Tajuk Biasa

en: Number of workspaces
ms: Bilangan ruang kerja

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
ms: Bilangan ruang kerja. Mesti lebih dari sifar, dan mempunyai maksimum yang tetap untuk menghindari kewujudan dekstop yang tidak berguna secara tidak sengaja jika menanya terlalu banyak ruang kerja.

en: Opened log file %s
ms: Fail log %s dibuka

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
ms: Unsur paling luar pada tema mestilah <metacity_theme> bukan <%s>

en: Print version
ms: Versi cetak

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
ms: Sifat %s pada tetingkap 0x%lx mengandungi  UTF-8 yang tidak sah

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
ms: Sifat %s pada tetingkap 0x%lx mengandungi  UTF-8 yang tidak sah bagi item %d didalam senarai

en: Put Window On Only One Workspace
ms: Letak Tetingkap Hanya Pada Satu Ruang Kerja

en: Raise window above other windows
ms: Naik tetingkap di atas tetingkap lain

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
ms: Naikkan tetingkap jika ia ditutupi oleh tetingkap lain, jika tidak turunkannya

en: Remove Window From Top
ms: Buang Tetingkap Dari Atas

en: Rename current workspace
ms: Namakan semula ruang kerja semasa

en: Replace the running window manager with Marco
ms: Ganti pengurus tetingkap yang berjalan dengan Marco

en: Resize window
ms: Saiz semula tetingkap

en: Restore Window
ms: Pulihkan Tetingkap

en: Restore window
ms: Pulihkan tetingkap

en: Roll Up Window
ms: Gulung Tetingkap

en: Roll _Up
ms: _Gulung

en: Run a defined command
ms: Jalankan perintah yang ditakrif

en: Run a terminal
ms: Jalankan terminal

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
ms: Skrin %d pada paparan "%s" sudah mempunyai pengurus tetingkap

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
ms: Skrin %d pada paparan "%s" sudah mempunyai pengurus tetingkap; cuba guna pilihan --replace untuk gantikan pengurus tetingkap semasa.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
ms: Skrin %d pada paparan '%s' adalah tidak sah

en: Set this to false to disable border of preselected window while performing tab switching.
ms: Tetapkan ini ke palsu untuk lumpuhkan sempadan tetingkap pra-pilih ketika membuat penukaran tab.

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
ms: Tetapkan ini menjadi benar untuk saiz semula dengan butang kanan dan tunjuk menu dengan butang tengah ketika menahan kekunci yang diberikan dalam "mouse_button_modifier"; tetapkannya menjadi palsu untuk menjadikannya berfungsi dengan cara yang berlawanan.

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise_on_click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is _their_ fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
ms: Menetapkan pilihan ini menjadi palsu boleh menyebabkan kelakuan bermasalah, oleh itu pengguna sangat-sangat tidak digalakkan menukar ia dari tetapan lalai iaitu benar. Kebanyakan tindakan (iaitu mengklik dalam kawasan klien, mengalih atau saizkan semula tetingkap) biasanya angkat tetingkap sebagai kesan-sampingan. Penetapan pilihan ini menjadi palsu, yang sangat tidak digalakkan, akan mewujudkan dwi-tindakan, dan abaikan permintaan yang dijana oleh aplikasi. Sila rujuk http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Walaupun jika pilihan ini adalah palsu, tetingkap masih boleh diangkat dengan alt-klik-kiri di mana sahaja pada tetingkap, klik biassa pada hiasan tetingkap, atau dengan mesej khas menerusi pager, seperti perminataan pengaktifan melalui aplet senarai tugas. Pilihan ini buat masa ini dilumpuhkan dalam mod klik-untuk-fokus. Perhatian, senarai cara mengangkat tetingkap bila raise_on_click adalah palsu tidak disertakan permintaan programatik dari aplikasi untuk mengangkat tetingkap; permintaan sebegitu akan diabaikan tidak kira apa jua sebab permintaan. Jika anda pembangun aplikasi dan terdapat pengguna yang memberi komen berkenaan aplikasi anda yang tidak berfungsi kerana tetapan dilumpuhkan, beritahu mereka adalah mereka merosakkan pengurus  tetingkap mereka. Mereka perlu ubah pilihan ini kembali menjadi benar atau hadapilah "pepijat" yang mereka sendiri minta.

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
ms: Faktor lorek "%s" dalam warna terlorek adalah negatif

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
ms: Format lorek ialah "shade/base_color/factor", "%s" tidak memenuhi format

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
ms: Tidak sepatutnya mempunyai atribut "resize" pada unsur <%s>  untuk keadaan termaksimum

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
ms: Tidak sepatutnya mempunyai atribut "resize" pada unsur <%s>  untuk keadaan maksimum/lorek

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
ms: Tunjuk kotak dialog panel "Jalan Aplikasi"

en: Show the panel's &quot;Run Application&quot; dialog box
ms: Tunjuk kotak dialog panel &quot;Jalan Aplikasi&quot;

en: Show the panel's main menu
ms: Tunjuk menu utama panel

en: Size of the application icons displayed in alt-tab popup window. The screen's scale factor is applied to this value.
ms: Saiz bagi ikon aplikasi yang dipaparkan dalam tetingkap timbul alt-tab. Faktor skala skrin diterapkan pada nilai ini.

en: Small Title Font
ms: Fon Tajuk Kecil

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
ms: Sesetengah aplikasi melangkaui spesifikasi yang menyebabkan pengurus tetingkap tersilap fitur. Pilihan ini meletak Macro dalam mod yang betul, yang memberikan antaramuka pengguna yang lebih konsisten, dengan syarat pengguna tidak perlu jalankan mana-mana aplikasi yang bermasalah.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
ms: Terdapat program lain sedang gunakan kekukci %s dengan pengubahsuai %x sebagai pengikat

en: Specify session management ID
ms: Nyatakan ID pengurusan sesi

en: Style has already been specified for state %s focus %s
ms: Gaya telah dinyatakan bagi keadaan %s fokus %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
ms: Gaya telah dinyatakan bagi keadaan %s saiz semula %s fokus %s

en: Switch to previously selected workspace
ms: Tukar ke ruang kerja terpilih sebelum ini

en: Switch to workspace 1
ms: Tukar ke ruang kerja 1

en: Switch to workspace 10
ms: Tukar ke ruang kerja 10

en: Switch to workspace 11
ms: Tukar ke ruang kerja 11

en: Switch to workspace 12
ms: Tukar ke ruang kerja 12

en: Switch to workspace 2
ms: Tukar ke  ruang kerja 2

en: Switch to workspace 3
ms: Tukar ke ruang kerja 3

en: Switch to workspace 4
ms: Tukar ke ruang kerja 4

en: Switch to workspace 5
ms: Tukar ke  ruang kerja 5

en: Switch to workspace 6
ms: Tukar ke ruang kerja 6

en: Switch to workspace 7
ms: Tukar ke  ruang kerja 7

en: Switch to workspace 8
ms: Tukar ke  ruang kerja 8

en: Switch to workspace 9
ms: Tukar ke ruang kerja 9

en: Switch to workspace above the current workspace
ms: Tukar ke ruang kerja diatas ruang kerja semasa

en: Switch to workspace below the current workspace
ms: Tukar ke ruang kerja dibawah ruang kerja semasa

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
ms: Tukar ke ruang kerja disebelah kiri ruang kerja semasa

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
ms: Tukar ke ruang kerja disebelah kanan ruang kerja semasa

en: System Bell is Audible
ms: Loceng Sistem Boleh Didengar

en: Take a screenshot
ms: Ambil tangkap layar

en: Take a screenshot of a window
ms: Ambil satu tangkap layar tetingkap

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
ms: Beritahu Marco bagaimana hendak melaksanakan penunjuk visual yang penunjuk loceng sistem atau lain-lain 'loceng' aplikasi telah berbunyi. Buat masa ini hanya terdapat dua nilai yang sah, "fullscreen", yang menyebabkan denyar hitam-putih berskrin penuh, dan "frame_flash" yang menyebabkan palang tajuk aplikasi yang menerima isyarat loceng berdenyar. Jika aplikasi yang menghantar loceng tidak diketahui (biasanya "bip sistem" lalai), palang tajuk tetingkap semasa difokus akan berdenyar.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
ms: Kekunci /apps/marco/global_keybindings/run_command_N mentakrifkan pengikatan kekunci yang merujuk kepada perintah ini. Menekan pengikatan kekunci untuk run_command_N akan lakukan command_N.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
ms: Kekunci /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot mentakrifkan pengikatan kekunci yang menyebabkan perintah dinyatakan oleh tetapan ini akan dibangkitkan.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
ms: Kekunci /apps/marco/global_keybindings/run_command_window mentakrifkan pengikatan kekunci yang menyebabkan perintah dinyatakan oleh tetapan ini akan dibangkitkan.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ms: Format kelihatan seperti "<Control>a" atau "<Shift><Alt>F1". Penghurai adalah liberal dan membenarkan huruf besar dan huruf kecil, serta kependekan seperti  "<Ctl>" dan "<Ctrl>". Jika anda tetapkan pilihan menjadi rentetan khas "dilumpuhkan", maka tiada pengikatan kekunci untuk tindakan ini.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action. This keybinding may be reversed by holding down the "shift" key; therefore, "shift" cannot be one of the keys it uses.
ms: Format kelihatan seperti  "<Control>a" atau "<Shift><Alt>F1". Penghurai adalah liberal dan membenarkan huruf besar dan huruf kecil, dan juga kependekan seperti  "<Ctl>" dan "<Ctrl>". Jika anda tetapkan pilihan menjadi rentetan khas "dilumpuhkan", maka tiada pengikatan kekunci untuk tindakan ini. Pengikatan kekunci boleh dikembalikan dengan menahan kekunci "shift"; oleh itu, "shift" tidak boleh digunakan.

en: The keybinding that runs the correspondingly-numbered command in /apps/marco/keybinding_commands The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ms: Pengikatan kekunci yang menjalankan perintah bernombor-secara-berkaitan dalam /apps/marco/keybinding_commands. Format kelihatan seperti  "<Control>a" atau "<Shift><Alt>F1". Penghurai adalah liberal dan membenarkan huruf besar dan huruf kecil, dan juga kependekan seperti "<Ctl>" dan "<Ctrl>". Jika anda tetapkan pilihan ke rentetan khas "dilumpuhkan", maka tiada pengikatan kekunci untuk tindakan ini.

en: The name of a workspace.
ms: Nama bagi sesebuah ruang kerja.

en: The popup window may be expanded up to the width determined by the config parameter 'alt-tab-max-columns'.
ms: Tetingkap timbul boleh dikembangkan mengikut lebar yang telah ditentukan oleh parameter konfig 'alt-tab-max-columns'.

en: The popup window will be expanded to fit up to these many entries per row.
ms: Tetingkap timbul akan dikembangkan sehingga muat dengan sebanyak masukan per baris ini.

en: The screenshot command
ms: Perintah tangkap layar

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
ms: Tema yang menentukan penampilan sempadan, palang tajuk tetingkap dan lain-lain.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
ms: Masa lengah sebelum menaikkan tetingkap jika auto_naik ditetapkan kepada benar. Lengah yang diberi dalam perseribu saat.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
ms: Mod fokus tetingkap menunjukkan bagaimana tetingkap diaktifkan. Ia mempunyai tiga nilai; "click" bermaksud tetingkap mesti diklik untuk difokuskan, "sloppy" bermaksud tetingkap difokus bila tetikus berada di atas tetingkap, dan "mouse" bermaksud tetingkap difokus bila tetikus ada diatasnya dan tidak difokus bila tetikus keluar dari kawasan tetingkap.

en: The window placement mode indicates how new windows are positioned. "automatic" means the system chooses a location automatically based on the space available on the desktop, or by a simple cascade if there is no space; "pointer" means that new windows are placed according to the mouse pointer position; "manual" means that the user must manually place the new window with the mouse or keyboard.
ms: Mod peletakan tetingkap menunjukkan bagaimana tetingkap baharu diletakkan. "automatik" bermaksud sistem memilih lokasi secara automatik berdasarkan pada ruang yang ada pada desktop, atau melalui lata ringkas jika tiada ruang; "penunjuk" bermaksud tetingkap baharu diletak berdasarkan pada kedudukan penuding tetikus; "manual" bermaksud pengguna mesti letak secara manual tetingkap baharu dengan tetikus atau papan kekunci.

en: The window screenshot command
ms: Perintah tangkap layar tetingkap

en: The wrap style is used to determine how to switch from one workspace to another at the border of the workspace switcher. When set to "no wrap", nothing will happen if you try to switch to a workspace past the border of the workspace switcher. If set to "classic", the old marco behavior is used: the end of one row leads to the beginning of the next and the end of a column leads to the beginning of the next. If set to "toroidal", workspaces are connected like a doughnut: the end of each row leads to its own beginning and the end of each column leads to its own beginning.
ms: Gaya lilit digunakan untuk tentukan bagaimana hendak tukar dari satu ruang kerja ke ruang kerja yang lain di sempadan penukar ruang kerja. Bila tetapkan ke "no wrap", tiada apa akan berlaku jika anda cuba tukar ruang kerja melepasi sempadan penukar ruang kerja. Jika ditetapkan ke "classic", kelakuan marco lama digunakan: dipenghujung salah satu baris menuju ke permulaan berikutnya dan penghujung lajur menuju ke permulaan berikutnya. Jika ditetapkan ke permulaan dan penghujungnya sendiri bagi setiap lajur menuju ke permulaannya sendiri.

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
ms: Tema mengandungi ungkapan yang menyebabkan ralat: %s⏎

en: Theme requires version %s but latest supported theme version is %d.%d
ms: Tema memerlukan versi %s tetapi versi tema yang disokong ialah %d.%d

en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
ms: Terdapat ralat menjalankan <tt>%s</tt>:⏎
    ⏎
    %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
ms: Tetingkap ini tidak menyokong &quot;simpan persediaan semasa&quot; dan perlu dimula semula secara manual pada daftar masuk berikutnya.

en: This is a sample message in a sample dialog
ms: Ini merupakan mesej sampel dalam dialog sampel

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
ms: Pilihan ini tentukan kesan dwi-klik pada palang tajuk. Pilihan sah semasa adalah 'toggle_shade', yang akan melorek/nyahlorek tetingkap, 'toggle_maximize' yang akan maksimum/nyahmaksimumkan tetingkap, 'toggle_maximize_horizontally' dan 'toggle_maximize_vertically' yang akan maksimum/nyahmaksimumkan tetingkap dalam arah tersebut sahaja, 'minimize' yang akan minimumkan tetingkap, 'shade' yang akan gulung tetingkap ke atas, 'menu' yang akan paparkan menu tetingkap menu, 'lower' yang letak tetingkap disebalik yang lain, dan 'none' yang tidak akan buat apa-apa.

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
ms: Pilihan ini tentukan kesan mengklik-tengah pada palang tajuk. Pilihan sah semasa adalah 'toggle_shade', yang akan melorek/nyahlorek tetingkap, 'toggle_maximize' yang akan maksimum/nyahmaksimumkan tetingkap, 'toggle_maximize_horizontally' dan 'toggle_maximize_vertically' yang akan maksimum/nyahmaksimumkan tetingkap dalam arah tersebut sahaja, 'minimize' yang akan minimumkan tetingkap, 'shade' yang akan gulung tetingkap ke atas, 'menu' yang akan paparkan menu tetingkap menu, 'lower' yang letak tetingkap disebalik yang lain, dan 'none' yang tidak akan buat apa-apa.

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
ms: Pilihan ini tentukan kesan mengklik-kanan pada palang tajuk. Pilihan sah semasa adalah 'toggle_shade', yang akan melorek/nyahlorek tetingkap, 'toggle_maximize' yang akan maksimum/nyahmaksimumkan tetingkap, 'toggle_maximize_horizontally' dan 'toggle_maximize_vertically' yang akan maksimum/nyahmaksimumkan tetingkap dalam arah tersebut sahaja, 'minimize' yang akan minimumkan tetingkap, 'shade' yang akan gulung tetingkap ke atas, 'menu' yang akan paparkan menu tetingkap menu, 'lower' yang letak tetingkap disebalik yang lain, dan 'none' yang tidak akan buat apa-apa.

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
ms: Pilihan ini menyediakan kawalan tambahan bagaimana tetingkap baru dicipta difokuskan. Ia mempunyai dua nilai; "smart" laksanakan mod fokus biasa, dan "strict" menyebabkan tetingkap dimulakan dari terminal jika tidak difokuskan.

en: Tile window to east (right) side of screen
ms: Jubinkan tetingkap ke sisi timur (kanan) skrin

en: Tile window to north-east (top right) corner
ms: Jubinkan tetingkap ke bucu timur-laut (kanan atas)

en: Tile window to north-east (upper right) corner of screen
ms: Jubinkan tetingkap ke bucu timur-laut (kanan atas) skrin

en: Tile window to north-west (top left) corner
ms: Jubinkan tetingkap ke bucu barat-laut (kiri atas)

en: Tile window to north-west (upper left) corner of screen
ms: Jubinkan tetingkap ke bucu barat-laut (kiri atas) skrin

en: Tile window to south-east (bottom right) corner
ms: Jubinkan tetingkap ke bucu tenggara (kanan bawah)

en: Tile window to south-east (lower right) corner of screen
ms: Jubinkan tetingkap ke bucu tenggara (kanan bawah) skrin

en: Tile window to south-west (bottom left) corner
ms: Jubinkan tetingkap ke bucu barat-daya (kiri bawah)

en: Tile window to south-west (lower left) corner of screen
ms: Jubinkan tetingkap ke bucu barat-daya (kiri bawah) skrin

en: Tile window to west (left) side of screen
ms: Jubinkan tetingkap ke sisi barat (kiri) skrin

en: Toggle fullscreen mode
ms: Togol mod skrin penuh

en: Toggle maximization state
ms: Togol keadaan maksimum

en: Toggle shaded state
ms: Togol keadaan terlorek

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
ms: Togol sama ada tetingkap akan sentiasa kelihatan di atas tetingkap lain

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
ms: Togol sama ada tetingkap pada semua ruang kerja atau hanya satu tempat

en: Torn-off Menu
ms: Menu Koyak

en: Turn compositing off
ms: Matikan penggubahan

en: Turn compositing on
ms: Hidupkan penggubahan

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
ms: Hidupkan penunjuk visual bila aplikasi atau sistem keluarkan bunyi 'loceng' atau 'bip'; berguna untuk pengguna bermasalah pendengaran atau digunakan pada persekitaran yang bising.

en: Unknown attribute %s on <%s> element
ms: Atribut %s tidak diketahui pada unsur <%s>

en: Unknown element %s
ms: Unsur tidak diketahui %s

en: Unknown function "%s" for button
ms: Fungsi "%s" tidak diketahui bagi butang

en: Unknown position "%s" for frame piece
ms: Kedudukan tidak diketahui "%s" bagi cebisan bingkai

en: Unknown state "%s" for button
ms: Keadaan "%s" tidak diketahui bagi butang

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
ms: style_set tidak diketahui "%s" pada unsur <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
ms: Jenis tidak diketahui "%s" pada unsur <%s>

en: Unknown window information request: %d
ms: Pemintaan maklumat tetingkap tidak diketahui: %d

en: Unma_ximize
ms: _Nyahmaksimum

en: Unroll Window
ms: Nyahgulung Tetingkap

en: Usage: %s
ms: Penggunaan: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
ms: Penggunaan: marco-theme-viewer [THEMENAME]

en: Use standard system font in window titles
ms: Guna fon sistem piawai pada tajuk tetingkap

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
ms: Pemalar ditakrif-pengguna mesti bermula dengan huruf besar; "%s" tidak

en: Utility Palette
ms: Palet Utiliti

en: Visual Bell Type
ms: Jenis Loceng Visual

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
ms: Sama ada proses menaikkan tetingkap menyebabkan kesan sampingan kepada interaksi pengguna lain

en: Whether to display preselected tab window border
ms: Sama ada hendak papar sempadan tetingkap tab pra-pilih

en: Whether to enable cycling through different tile sizes
ms: Sama ada hendak membenarkan kitar melalui saiz jubin yang berlainan

en: Whether to enable window tiling
ms: Sama ada hendak benarkan penjubinan tetingkap

en: Whether to maximize the window when dragged to the top of the screen
ms: Sama ada hendak maksimumkan tetingkap ketika menyeret ke bahagian atas skrin

en: Whether to resize with the right button
ms: Sama ada hendak sazi semula dengan butang kanan

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
ms: Tetingkap %s tetapkan SM_CLIENT_ID pada dirinya sendiri, selain dari tetingkap WM_CLIENT_LEADER sepertimana yang dinyatakan dalam ICCCM.⏎

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
ms: Tetingkap %s tetapkan pembayang MWM yang menunjukkan ia tidak boleh disaiz semula, tetapi tetapkan saiz min %d x %d dan saiz maks %d x %d; ia tidak memberi apa-apa makna.⏎

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
ms: Tetingkap 0x%lx mempunyai sifat %s 
    yang dijangka mempunyai jenis %s format %d
     dan sebenarnya mempunyai jenis %s format %d n_items %d
    Ianya mungkin pepijat aplikasi, bukan pengurus tetingkap.
    Tetingkap mempunyai tajuk="%s" kelas="%s" nama="%s"

en: Window App Menu
ms: Menu Apl Window

en: Window Management
ms: Pengurus Tetingkap

en: Window Menu
ms: Menu Tetingkap

en: Window Title Goes Here
ms: Tajuk Tetingkap Di Sini

en: Window focus mode
ms: Mod fokus tetingkap

en: Window manager error:
ms: Ralat pengurus tetingkap:

en: Window manager warning:
ms: Amaran pengurus tetingkap:

en: Window manager:
ms: Pengurus tetingkap:

en: Window placement mode
ms: Mod peletakan tetingkap

en: Window title font
ms: Fon tajuk tetingkap

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
ms: Jenis tetingkap "%s" sudah diumpuk sebagai set gaya

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
ms: Kerja sekitar aplikasi rosak dilumpuhkan. Beberapa aplikasi mungkin tidak berfungsi dengan baik.⏎

en: Workspace %d
ms: Ruang Kerja %d

en: Workspace %d%n
ms: Ruang Kerja %d%n

en: Workspace %s%d
ms: Ruang Kerja %s%d

en: Workspace 1_0
ms: Ruang Kerja 1_0

en: Workspace wrap style
ms: Gaya lilit ruang kerja

en: X Display to use
ms: Paparan X untuk digunakan

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
ms: Anda boleh pilih untuk tunggu seketika supaya ia diteruskan atau paksa aplikasi ditamatkan.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
ms: Anda mesti nyatakan latar belakang untuk nilai alfa supaya ia bermakna

en: _Always on Visible Workspace
ms: Sentias_a pada Ruang Kerja yang Kelihatan

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Force Quit
ms: _Paksa keluar

en: _Move
ms: _Alih

en: _Only on This Workspace
ms: _Hanya pada Ruang Kerja Ini

en: _Resize
ms: Sai_z semula

en: _Unroll
ms: _Bentang

en: _Wait
ms: _Tunggu

en: bottom
ms: bawah

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
ms: geometri bingkai tidak menyatakan dimensi "%s"

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
ms: geometri bingkai tidak nyatakan dimensi "%s" untuk sempadan "%s"

en: left
ms: kiri

en: nested <window> tag
ms: tag <window> bersarang

en: right
ms: kanan

en: top
ms: atas
