mate-control-center 1.26.0 - en to ms translation catalogue (1027 entries)

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
ms: "%s" tidak kelihatan tema yang sah.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
ms: "%s: tidak kelihatan tema yang sah. Ia berkemungkinan enjin tema yang anda perlu kompilkan.

en: %d %s by %d %s
ms: %d %s oleh %d %s

en: %s key is empty
ms: Kekunci %s adalah kosong⏎

en: %s must be a directory
ms: %s mestilah direktori⏎

en: %s must be a regular file
ms: %s mestilah fail nalar⏎

en: %s must be owned by you
ms: %s mesti dimiliki oleh anda⏎

en: %s must not have any directory components
ms: %s mesti tidak mempunyai sebarang komponen direktori⏎

en: - MATE Default Applications
ms: - Aplikasi Lalai MATE

en: - MATE Keyboard Preferences
ms: - Keutamaan Papan Kekunci MATE

en: - MATE Mouse Preferences
ms: - Keutamaan Tetikus MATE

en: <Unknown Action>
ms: <Tindakan Tidak diketahui>

en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artist: %s
ms: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artis: %s

en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artist: %s
ms: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artis: %s

en: <b>Di_rect internet connection</b>
ms: <b>Sa_mbungan internet langsung</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
ms: <b>Konfigurasi proksi _automatik</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
ms: <b>Konfigurasi proksi _manual</b>

en: <b>_Use authentication</b>
ms: <b>_Guna pengesahihan</b>

en: A computer break reminder.
ms: Pengingat hentian komputer.

en: A system error has occurred
ms: Ralat sistem telah berlaku

en: About %s
ms: Perihal %s

en: About Me
ms: Perihal Saya

en: Accel Mode
ms: Mod Pemecut

en: Acceleration _Profile:
ms: _Profil Pemecutan:

en: Accelerator key
ms: Kekunci pemecut

en: Accelerator keycode
ms: Kod kekunci pemecut

en: Accelerator modifiers
ms: Pengubahsuai pemecut

en: Accessibility
ms: Kebolehcapaian

en: Accessible Lo_gin
ms: _Daftar Masuk Boleh Capai

en: Action
ms: Tindakan

en: Adaptive
ms: Boleh Suai

en: Add Wallpaper
ms: Tambah Kertas Dinding

en: Add new f_ont...
ms: Tambah f_on baharu...

en: Add to Favorites
ms: Tambah ke Kegemaran

en: Add to Startup Programs
ms: Tambah ke Program Permulaan

en: Africa/Abidjan
ms: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
ms: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
ms: Afrika/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
ms: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmara
ms: Afrika/Asmara

en: Africa/Bamako
ms: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
ms: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
ms: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
ms: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
ms: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ms: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ms: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
ms: Afrika/Kaherah

en: Africa/Casablanca
ms: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
ms: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
ms: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
ms: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
ms: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
ms: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
ms: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
ms: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
ms: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
ms: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
ms: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
ms: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Juba
ms: Afrika/Juba

en: Africa/Kampala
ms: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
ms: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
ms: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ms: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
ms: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
ms: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
ms: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
ms: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ms: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
ms: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
ms: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
ms: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
ms: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
ms: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ms: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
ms: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
ms: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ms: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
ms: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
ms: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
ms: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
ms: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
ms: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Tripoli
ms: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
ms: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
ms: Afrika/Windhoek

en: All Files
ms: Semu Fail

en: All Fonts
ms: Semua Fon

en: All files
ms: Semua fail

en: All_ow postponing of breaks
ms: _Benarkan penangguhan hentian

en: Allow t_op tiling
ms: Benarkan penjubinan a_tas

en: America/Adak
ms: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
ms: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
ms: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
ms: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
ms: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
ms: Amerika/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
ms: Amerika/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/Cordoba
ms: Amerika/Argentina/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
ms: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
ms: Amerika/Argentina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
ms: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
ms: Amerika/Argentina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
ms: Amerika/Argentina/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
ms: Amerika/Argentina/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
ms: Amerika/Argentina/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
ms: Amerika/Argentina/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
ms: Amerika/Argentina/Ushuaia

en: America/Aruba
ms: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
ms: Amerika/Asuncion

en: America/Atikokan
ms: Amerika/Atikokan

en: America/Bahia
ms: Amerika/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
ms: Amerika/Bahia_Banderas

en: America/Barbados
ms: Amerika/Barbados

en: America/Belem
ms: Amerika/Belem

en: America/Belize
ms: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
ms: Amerika/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
ms: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
ms: Amerika/Bogota

en: America/Boise
ms: Amerika/Boise

en: America/Cambridge_Bay
ms: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
ms: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
ms: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
ms: Amerika/Caracas

en: America/Cayenne
ms: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
ms: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
ms: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
ms: Amerika/Chihuahua

en: America/Costa_Rica
ms: Amerika/Costa_Rica

en: America/Creston
ms: Amerika/Creston

en: America/Cuiaba
ms: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
ms: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
ms: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
ms: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
ms: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
ms: Amerika/Denver

en: America/Detroit
ms: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
ms: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
ms: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
ms: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
ms: Amerika/El_Salvador

en: America/Fort_Nelson
ms: Amerika/Fort_Nelson

en: America/Fortaleza
ms: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
ms: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
ms: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
ms: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
ms: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
ms: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
ms: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
ms: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
ms: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
ms: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
ms: Amerika/Halifax

en: America/Havana
ms: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
ms: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
ms: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
ms: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
ms: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
ms: Amerika/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Tell_City
ms: Amerika/Indiana/Bandar_Tell

en: America/Indiana/Vevay
ms: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
ms: Amerika/Indiana/Vincennes

en: America/Indiana/Winamac
ms: Amerika/Indiana/Winamac

en: America/Inuvik
ms: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
ms: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
ms: Amerika/Jamaica

en: America/Juneau
ms: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
ms: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
ms: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Kralendijk
ms: Amerika/Kralendijk

en: America/La_Paz
ms: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
ms: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
ms: Amerika/Los_Angeles

en: America/Lower_Princes
ms: Amerika/Lower_Princes

en: America/Maceio
ms: Amerika/Maceio

en: America/Managua
ms: Amerika/Managua

en: America/Manaus
ms: Amerika/Manaus

en: America/Marigot
ms: Amerika/Marigot

en: America/Martinique
ms: Amerika/Martinique

en: America/Matamoros
ms: Amerika/Matamoros

en: America/Mazatlan
ms: Amerika/Mazatlan

en: America/Menominee
ms: Amerika/Menominee

en: America/Merida
ms: Amerika/Merida

en: America/Metlakatla
ms: Amerika/Metlakatla

en: America/Mexico_City
ms: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
ms: Amerika/Miquelon

en: America/Moncton
ms: Amerika/Moncton

en: America/Monterrey
ms: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
ms: Amerika/Montevideo

en: America/Montserrat
ms: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
ms: Amerika/Nassau

en: America/New_York
ms: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
ms: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
ms: Amerika/Nome

en: America/Noronha
ms: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Beulah
ms: Amerika/Dakota_Utara/Beulah

en: America/North_Dakota/Center
ms: Amerika/North_Dakota/Center

en: America/North_Dakota/New_Salem
ms: Amerika/North_Dakota/New_Salem

en: America/Ojinaga
ms: Amerika/Ojinaga

en: America/Panama
ms: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
ms: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
ms: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
ms: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
ms: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
ms: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
ms: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
ms: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Punta_Arenas
ms: Amerika/Punta_Arenas

en: America/Rainy_River
ms: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
ms: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
ms: Amerika/Recife

en: America/Regina
ms: Amerika/Regina

en: America/Resolute
ms: Amerika/Resolute

en: America/Rio_Branco
ms: Amerika/Rio_Branco

en: America/Santarem
ms: Amerika/Santarem

en: America/Santiago
ms: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
ms: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
ms: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
ms: Amerika/Scoresbysund

en: America/Sitka
ms: Amerika/Sitka

en: America/St_Barthelemy
ms: Amerika/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
ms: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
ms: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
ms: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
ms: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
ms: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
ms: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
ms: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
ms: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
ms: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
ms: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
ms: Amerika/Toronto

en: America/Tortola
ms: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
ms: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
ms: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
ms: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
ms: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
ms: Amerika/Yellowknife

en: An internal error occurred
ms: Satu ralat dalaman telah berlaku

en: Antarctica/Casey
ms: Antartika/Casey

en: Antarctica/Davis
ms: Antartika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
ms: Antartika/DumontDUrville

en: Antarctica/Macquarie
ms: Antartika/Macquarie

en: Antarctica/Mawson
ms: Antartika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
ms: Antartika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
ms: Antartika/Palmer

en: Antarctica/Rothera
ms: Antartika/Rothera

en: Antarctica/Syowa
ms: Antartika/Syowa

en: Antarctica/Troll
ms: Antartika/Troll

en: Antarctica/Vostok
ms: Antartika/Vostok

en: Appearance
ms: Penampilan

en: Appearance Preferences
ms: Keutamaan Penampilan

en: Applies the current configuration for other MATE users on the computer. Note that this doesn't affect login screens or other desktop environments.
ms: Laksana konfigurasi semasa untuk pengguna MATE lain pada komputer. Perhatian ia tidak mempengaruhi skrin daftar masuk atau lain-lain persekitaran desktop.

en: Apply Background
ms: Laksanakan Latar Belakang

en: Apply Font
ms: Laksanakan Fon

en: Apply New Theme
ms: Laksana Tema Baru

en: Apply system-wide
ms: Laksana menyeluruhi-sistem

en: Arctic/Longyearbyen
ms: Artik/Longyearbyen

en: Asia/Singapore
ms: Asia/Singapura

en: Assign shortcut keys to commands
ms: Umpuk kekunci pintasan ke perintah

en: Assistive Technologies
ms: Aplikasi Teknologi Penolong

en: Assistive Technologies Preferences
ms: Keutamaan Teknologi Penolong

en: Atlantic/Azores
ms: Atlantik/Azores

en: Atlantic/Bermuda
ms: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
ms: Atlantik/Canary

en: Atlantic/Cape_Verde
ms: Atlantik/Cape_Verde

en: Atlantic/Madeira
ms: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
ms: Atlantik/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
ms: Atlantik/South_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
ms: Atlantik/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
ms: Atlantik/Stanley

en: Audio _Feedback...
ms: Maklumbalas _Audio...

en: Authenticated!
ms: Disahihkan!

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
ms: Pengesahihan diperlukan untuk memasang tetapan monitor-berbilang untuk semua pengguna

en: Autoconfiguration _URL:
ms: _URL Konfigurasi-sendiri:

en: Automatic detection:
ms: Pengesanan automatik:

en: Back
ms: Undur

en: Background
ms: Latar Belakang

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
ms: Bipkan bila fitur kebo_lehcapaian dimatikan atau dihidupkan

en: Beep when a _modifier key is pressed
ms: Bipkan bila kekunci pengu_bahsuai diketuk

en: Beep when a _toggle key is pressed
ms: Bip bila kekunci _togol diketuk

en: Beep when a key is pr_essed
ms: Bipkan bila kekunci k_etuk

en: Beep when a key is reje_cted
ms: Bipkan bila kekunci di_nafikan

en: Beep when key is _accepted
ms: Bipkan bila kekunci diter_ima

en: Beep when key is _rejected
ms: Bipkan bila kekunci di_tolak

en: Beep when pressing a key while Caps_Lock is active
ms: Bunyi bip ketika menekan satu kekunci manakala kekunci Caps_Lock masih aktif

en: Behaviour
ms: Kelakuan

en: Best _shapes
ms: _Bentuk terbaik

en: Best co_ntrast
ms: Beza _jelas terbaik

en: Bounce Keys
ms: Kekunci Lantun

en: Buttons
ms: Butang

en: By _country
ms: Mengikut _negara

en: By _language
ms: Mengikut _bahasa

en: C_olors:
ms: W_arna:

en: C_ommand:
ms: Pe_rintah:

en: C_ustomize...
ms: S_uaikan...

en: Calculator
ms: Kalkulator

en: Cancel
ms: Batal

en: Cannot install theme
ms: Tidak dapat pasang tema

en: Center
ms: Tengah

en: Centre _new windows
ms: Tengahkan tetingkap _baharu

en: Change Passwo_rd...
ms: Tukar Kata Lal_uan...

en: Change pa_ssword
ms: Tukar ka_ta laluan

en: Change password
ms: Tukar kata laluan

en: Change resolution and position of monitors and projectors
ms: Ubah resolusi dan kedudukan monitor serta projektor

en: Change your password
ms: Tukar kata laluan anda

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
ms: Perubahan untuk benarkan teknologi penolong tidak akan berkesan sehingga daftar masuk anda berikutnya.

en: Check if breaks are allowed to be postponed
ms: Tanda jika hentian dibenarkan untuk ditangguh

en: Checking password...
ms: Menyemak kata laluan

en: Child exited unexpectedly
ms: anak keluar tidak dijangka

en: Choose a Keyboard Model
ms: Pilih Model Papan Kekunci

en: Choose a Layout
ms: Pilih Bentangan

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
ms: Pilih fitur kebolehcapaian mankah yang hendak dibenarkan bila anda mendaftar masuk

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
ms: Klik <b>Tukar kata laluan</b> untuk menukar kata laluan anda

en: Click the button to edit time zone.
ms: Klik butang untuk menyunting zon waktu.

en: Click to save the specified date and time.
ms: Klik untuk menyimpan tarikh dan waktu yang dinyatakan.

en: Close and _Log Out
ms: Tutup dan _Daftar Keluar

en: Close the control-center when a task is activated
ms: Tutup pusat-kawalan bila tugas diaktifkan

en: Colors
ms: Warna

en: Command
ms: Perintah

en: Command associated with a custom keybinding.
ms: Perintah berkaitan dengan pengikatan kekunci suai.

en: Common Tasks
ms: Tugas Umum

en: Compositing Manager
ms: Pengurus Penggubahan

en: Con_firm
ms: Sa_hkan

en: Configure MATE settings
ms: Konfigur tetapan MATE

en: Control Center
ms: Pusat Kawalan

en: Controls
ms: Kawalan

en: Copying '%s'
ms: Menyalin '%s'

en: Copying file: %u of %u
ms: Menyalin fail: %u dari %u

en: Copying files
ms: Menyalin fail

en: Copyright
ms: Hak Cipta

en: Could not access '%s' device
ms: Tidak dapat capai peranti '%s'

en: Could not access any fingerprint readers
ms: Tidak dapat capai mana-mana pembaca cap jari

en: Could not detect displays
ms: Tidak dapat kesan paparan

en: Could not get information for %s: %s
ms: Tidak dapat maklumat mengenai %s: %s⏎

en: Could not get screen information
ms: Tidak dapat maklumat skrin

en: Could not get session bus while applying display configuration
ms: Tidak dapat bas sesi semasa melaksana konfigurasi paparan

en: Could not install theme engine
ms: Tidak dapat pasang enjin tema

en: Could not open %s/%s: %s
ms: Tidak dapat buka %s/%s: %s⏎

en: Could not open %s: %s
ms: Tidak dapat buka %s: %s⏎

en: Could not open help content
ms: Tidak dapat membuka kandungan bantuan

en: Could not rename %s to %s: %s
ms: Tidak dapat namakan semula %s ke %s: %s⏎

en: Could not save the monitor configuration
ms: Tidak dapat simpan konfigurasi monitor

en: Could not set the default configuration for monitors
ms: Tidak dapat tetapkan konfigurasi lalai untuk monitor

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
ms: Tidak dapat matikan saluran backend_stdin IO: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
ms: Tidak dapat matikan saluran backend_stdout IO: %s

en: Could not start finger capture on '%s' device
ms: Tidak dapat mulakan tangkapan jari pada peranti '%s'

en: Create pid file failed
ms: Penciptaan fail pid gagal

en: Current URI index
ms: Indeks URI semasa

en: Current URI index - starts from 1
ms: Indeks URI semasa - bermula dari 1

en: Current _password:
ms: Kata laluan _semasa:

en: Cursor Blinking
ms: Pengelipan Kursor

en: Cursor _blinks in text fields
ms: _Kerlipan kursor dalam medan teks

en: Cursor blinks speed
ms: Kelajuan kerlipan kursor

en: Custom
ms: Suai

en: Custom Shortcut
ms: Pintasan Suai

en: Custom Shortcuts
ms: Pintasan Suai

en: Customize Theme
ms: Suaikan Tema

en: Customize the look of the desktop
ms: Suaikan penampilan desktop

en: D_elay:
ms: L_engahan:

en: D_etails...
ms: P_erincian...

en: Date
ms: Tarikh

en: Default
ms: Lalai

en: Default Pointer
ms: Penuding Lalai

en: Delete registered fingerprints?
ms: Padam cap jari berdaftar?

en: Des_ktop font:
ms: Fon _desktop:

en: Description
ms: Keterangan

en: Description associated with a custom keybinding.
ms: Keterangan berkaitan dengan pengikatan kekunci suai

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
ms: _Lumpuhkan kekunci lekat jika dua kekunci ditekan serentak

en: Disable _Fingerprint Login...
ms: Lumpuhkan Daftar Masuk _Cap Jari...

en: Disable touchpad _while typing
ms: Lumpuhkan pad sentuh semasa mena_ip

en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Displays
ms: Paparan

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
ms: Anda hendak padam cap jari berdaftar supaya daftar masuk cap jari dilumpuhkan?

en: Do you want to install it again?
ms: Anda mahu memasangnya sekali lagi?

en: Document Viewer
ms: Pelihat Dokumen

en: Documents
ms: Dokumen

en: Don't check whether the notification area exists
ms: Jangan semak sama ada kawasan pemberitahuan wujud

en: Done!
ms: Selesai!

en: Dots per inch (DPI):
ms: Titik per inci (DPI):

en: Double-Click Timeout
ms: Had Masa Tamat Dwi-Klik

en: Drag and Drop
ms: Seret dan Lepas

en: Duration of the break when typing is disallowed
ms: Jangkamasa hentian bila menaip tidak dibenarkan

en: Duration of work before forcing a break
ms: Tempoh bagi kerja untuk memaksa hentian

en: Edit
ms: Sunting

en: Eject
ms: Lenting

en: Emulate middle button through simultaneous left and right click
ms: Emulasikan butang tengah melalui klik kanan dan kiri secara serentak

en: Enable Fingerprint Login
ms: Benarkan Daftar Masuk Cap Jari

en: Enable _Fingerprint Login...
ms: Benarkan Daftar Masuk _Cap Jari...

en: Enable _mouse clicks with touchpad
ms: Benarkan klik _tetikus dengan pad sentuh

en: Enable _natural scrolling
ms: Benarkan penatalan t_abii

en: Enable _software compositing window manager
ms: Benarkan pengurus tetingkap pen_ggubahan perisian

en: Enable _touchpad
ms: Benarkan pad sen_tuh

en: Enable debugging code
ms: Benarkan kod penyahpepijatan

en: Enable middlemouse paste
ms: Benarkan tampal melalui tetikus tengah

en: Enable software _compositing window manager
ms: Benarkan pengurus tetingkap pen_ggubahan perisian

en: Enable window _tiling
ms: Benarkan pen_jubinan tetingkap

en: Error saving the new shortcut
ms: Ralat menyimpan pintasan baru

en: Error: timezone identifier cannot be parsed or loaded
ms: Ralat: pengecam zon waktu tidak dapat dihurai atau dimuatkan

en: Europe/Amsterdam
ms: Eropah/Amsterdam

en: Europe/Andorra
ms: Eropah/Andorra

en: Europe/Astrakhan
ms: Europah/Astrakhan

en: Europe/Athens
ms: Eropah/Athens

en: Europe/Belgrade
ms: Eropah/Belgrade

en: Europe/Berlin
ms: Eropah/Berlin

en: Europe/Bratislava
ms: Eropah/Bratislava

en: Europe/Brussels
ms: Eropah/Brussels

en: Europe/Bucharest
ms: Eropah/Bucharest

en: Europe/Budapest
ms: Eropah/Budapest

en: Europe/Busingen
ms: Europah/Busingen

en: Europe/Chisinau
ms: Eropah/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ms: Eropah/Copenhagen

en: Europe/Dublin
ms: Eropah/Dublin

en: Europe/Gibraltar
ms: Eropah/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
ms: Eropah/Guernsey

en: Europe/Helsinki
ms: Eropah/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
ms: Eropah/Isle_of_Man

en: Europe/Istanbul
ms: Eropah/Istanbul

en: Europe/Jersey
ms: Eropah/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
ms: Eropah/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
ms: Eropah/Kiev

en: Europe/Kirov
ms: Europah/Kirov

en: Europe/Lisbon
ms: Eropah/Lisbon

en: Europe/Ljubljana
ms: Eropah/Ljubljana

en: Europe/London
ms: Eropah/London

en: Europe/Luxembourg
ms: Eropah/Luxembourg

en: Europe/Madrid
ms: Eropah/Madrid

en: Europe/Malta
ms: Eropah/Malta

en: Europe/Mariehamn
ms: Eropah/Mariehamn

en: Europe/Minsk
ms: Eropah/Minsk

en: Europe/Monaco
ms: Eropah/Monaco

en: Europe/Moscow
ms: Eropah/Moskow

en: Europe/Oslo
ms: Eropah/Oslo

en: Europe/Paris
ms: Eropah/Paris

en: Europe/Podgorica
ms: Eropah/Podgorica

en: Europe/Prague
ms: Eropah/Prague

en: Europe/Riga
ms: Eropah/Riga

en: Europe/Rome
ms: Eropah/Rom

en: Europe/Samara
ms: Eropah/Samara

en: Europe/San_Marino
ms: Eropah/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
ms: Eropah/Sarajevo

en: Europe/Saratov
ms: Europah/Saratov

en: Europe/Simferopol
ms: Eropah/Simferopol

en: Europe/Skopje
ms: Eropah/Skopje

en: Europe/Sofia
ms: Eropah/Sofia

en: Europe/Stockholm
ms: Eropah/Stockholm

en: Europe/Tallinn
ms: Eropah/Tallinn

en: Europe/Tirane
ms: Eropah/Tirane

en: Europe/Ulyanovsk
ms: Europah/Ulyanovsk

en: Europe/Uzhgorod
ms: Eropah/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ms: Eropah/Vaduz

en: Europe/Vatican
ms: Eropah/Vatican

en: Europe/Vienna
ms: Eropah/Vienna

en: Europe/Vilnius
ms: Eropah/Vilnius

en: Europe/Volgograd
ms: Eropah/Volgograd

en: Europe/Warsaw
ms: Eropah/Warsaw

en: Europe/Zagreb
ms: Eropah/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
ms: Eropah/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
ms: Eropah/Zurich

en: Exit shell on add or remove action performed
ms: Keluar shell ketika tambah atau buang tindakan yang dibuat

en: Exit shell on help action performed
ms: Keluar shell semasa tindakan bantuan dibuat

en: Exit shell on start action performed
ms: Keluar shell semasa tindakan mula dibuat

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
ms: Keluar shell semasa tindakan tatar atau nyahpasang dibuat

en: Eye candy added by Anders Carlsson
ms: Eye candy ditambah oleh Anders Carlsson

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
ms: FON-OUTPUT FAIL-FAIL

en: Failed to create temporary directory
ms: Gagal mencipta direktori sementara

en: Fast
ms: Pantas

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
ms: Fail '%s'  sudah wujud.Anda ingin menggantikannya?

en: File Chooser
ms: Pemilih Fail

en: File Manager
ms: Pengurus Fail

en: File System
ms: Sistem Fail

en: Filter
ms: Tapis

en: Flash _window titlebar
ms: Denyarkan palang tajuk _tetingkap

en: Flash entire _screen
ms: Denyar keseluruhan _skrin

en: Flat
ms: Rata

en: Font Rendering Details
ms: Perincian Penerapan Fon

en: Font Viewer
ms: Pelihat Fon

en: Fonts
ms: Fon

en: Fraction completed
ms: Pecahan selesai

en: Fraction of transfer currently completed
ms: Pecahan pemindahan kini selesai

en: From URI
ms: Dari URI

en: Full Name
ms: Nama Penuh

en: General
ms: Am

en: Get more backgrounds online
ms: Dapatkan lagi latar belakang atas-talian

en: Get more themes online
ms: Dapatkan lagi tema atas-talian

en: Gra_yscale
ms: Skala _kelabu

en: Groups
ms: Kumpulan

en: HTTP Proxy Details
ms: Perincian Proksi HTTP

en: H_TTP proxy:
ms: Proksi H_TTP:

en: H_orizontal edge scrolling
ms: Penatalan pin_ggir mengufuk

en: H_yper
ms: H_iper

en: Help
ms: Bantuan

en: Hide on start (useful to preload the shell)
ms: Sembunyi semasa permulaan (berguna untuk pramuat shell)

en: High
ms: Tinggi

en: Hinting
ms: Pembayang

en: Home folder
ms: Folder rumah

[ctx: Home folder]
en: Home
ms: Laman Utama

en: Hor_izontal two-finger scrolling
ms: Penatalan dua-ja_ri mengufuk

en: Horizontal gradient
ms: Gradien mengufuk

en: Icons
ms: Ikon

en: Icons only
ms: Ikon sahaja

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
ms: Jika anda umpuk semula pintasan ke "%s", pintasan "%s" akan dilumpuhkan.

en: Ignore Host List
ms: Senarai Hos Diabaikan

en: Ignored Hosts
ms: Hos Diabaikan

en: Image
ms: Imej

en: Image Viewer
ms: Pelihat Imej

en: Image missing
ms: Imej hilang

en: Images
ms: Imej

en: Include _panel
ms: Sertakan _panel

en: Indian/Antananarivo
ms: India/Antananarivo

en: Indian/Chagos
ms: India/Chagos

en: Indian/Christmas
ms: India/Christmas

en: Indian/Cocos
ms: India/Cocos

en: Indian/Comoro
ms: India/Comoro

en: Indian/Kerguelen
ms: India/Kerguelen

en: Indian/Mahe
ms: India/Mahe

en: Indian/Maldives
ms: India/Maldives

en: Indian/Mauritius
ms: India/Mauritius

en: Indian/Mayotte
ms: India/Mayotte

en: Indian/Reunion
ms: India/Reunion

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
ms: Menunjukkan sama ada hendak tutup shell bila tindakan bantuan dibuat.

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
ms: Menunjukkan sama ada hendak tutup shell bila tindakan mula dibuat.

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
ms: Menunjukkan sama ada hendak tutup shell bila tindakan tambah atau buang dibuat.

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
ms: Menunjukkan sama ada hendak tutup shell bila tindakan tatar atau nyahpasang dibuat.

en: Info
ms: Maklumat

en: Install
ms: Pasang

en: Install Failed
ms: Pemasangan Gagal

en: Install multi-monitor settings for the whole system
ms: Pasang tetapan monitor-berbilang untuk keseluruhan sistem

en: Installation for theme "%s" failed.
ms: Pemasangan tema "%s" gagal.

en: Installed
ms: Dipasang

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
ms: Pasang pakej tema untuk pelbagai bahagian dekstop

en: Instant Messenger
ms: Pemesejan Segera

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
ms: Keizinan tidak mencukupi untuk memasang tema dalam:⏎
    %s

en: Interface
ms: Antaramuka

en: Jump to Preferred Applications dialog
ms: Lompat ke dialog Aplikasi Digemari

en: Jump to the Accessible Login dialog
ms: Lompat ke dialog Daftar Masuk Boleh Capai

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
ms: Lompat ke dialog Kebolehcapaian Papan Kekunci

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
ms: Lompat ke dialog Kebolehcapian Tetikus

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
ms: Hanya laksana tetapan dan keluar (keserasian sahaja; kini dikendali oleh daemon)

en: Keep Current Theme
ms: Kekalkan Tema Semasa

en: Key presses _repeat when key is held down
ms: Ketukan kekunci di_ulang bila kekunci ditahan

en: Keybinding
ms: Pengikatan Kekunci

en: Keybinding associated with a custom shortcut.
ms: Pengikatan kekunci berkaitan dengan pintasan suai.

en: Keyboard
ms: Papan Kekunci

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
ms: Maklumbalas Audio Kebolehcapaian Papan Kekunci

en: Keyboard Layout Options
ms: Pilihan Bentanga Papan Kekunci

en: Keyboard Preferences
ms: Keutamaan Papan Kekunci

en: Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan Kekunci

en: Keyboard _model:
ms: _Model papan kekunci:

en: Large
ms: Besar

en: Launch calculator
ms: Lancar kalkulator

en: Launch email client
ms: Lancar klien emel

en: Launch help browser
ms: Lancar pelayar bantuan

en: Launch instant messenger
ms: Lancar pemesejan segera

en: Launch media player
ms: Lancar pemain media

en: Launch settings
ms: Tetapan lancar

en: Launch web browser
ms: Lancar pelayar sesawang

en: Layout
ms: Bentangan

en: Layouts
ms: Bentangan

en: Left
ms: Kiri

en: Left (with menu)
ms: Kiri (dengan menu)

en: Left button
ms: Butang kiri

en: Left index finger
ms: Jari telunjuk kiri

en: Left little finger
ms: Jari kelengkeng kiri

en: Left middle finger
ms: Jari tengah kiri

en: Left ring finger
ms: Jari manis kiri

en: Left thumb
ms: Ibu jari kiri

en: Less than one minute until the next break
ms: Kurang dari satu minit sehingga hentian berikutnya

en: List of keyboard layouts selected for usage
ms: Senarai bentangan terpilih papan kekunci untuk digunakan

en: Lock screen
ms: Kunci skrin

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
ms: Kunci skrin selepas tempoh tertentu untuk mencegah kemalangan kerana penggunaan papan kekunci berulangan.

en: Log out
ms: Daftar keluar

en: Long
ms: Panjang

en: Low
ms: Rendah

en: MATE Font Viewer
ms: Pelihat Fon MATE

en: MATE Theme %s correctly installed
ms: Tema MATE %s dipasang dengan baik

en: MATE;control;center;configuration;tool;desktop;preferences;
ms: MATE;kawalan;pusat;konfigurasi;alat;desktop;keutamaan;

en: Mail Reader
ms: Pembaca Mel

en: Mate Theme Package
ms: Pakej Tema MATE

en: Maximize
ms: Maksimum

en: Maximize Horizontally
ms: Maksimum Secara Mengufuk

en: Maximize Vertically
ms: Maksimum Secara Menegak

en: Menus and Toolbars
ms: Menu dan Palang Alat

en: Metacity Preferences
ms: Keutamaan Metacity

en: Microphone mute
ms: Mikrofon senyap

en: Middle button
ms: Butang tengah

en: Minimize
ms: Minimumkan

en: Mirror Screens
ms: Skrin Cermin

en: Mobility
ms: Mobiliti

en: Models
ms: Model

en: Monitor Preferences
ms: Keutamaan Monitor

en: More backgrounds URL
ms: Lagi URL latar belakang

en: More themes URL
ms: Lagi URL tema

en: Mouse
ms: Tetikus

en: Mouse Keys
ms: Kekunci Tetikus

en: Mouse Orientation
ms: Orientasi Tetikus

en: Mouse Preferences
ms: Keutamaan Tetikus

en: Move _Down
ms: Alih ke _Bawah

en: Move _Up
ms: Alih ke _Atas

en: Move the selected keyboard layout down in the list
ms: Alih bentangan papan kekunci terpilih kebawah dalam senarai

en: Move the selected keyboard layout up in the list
ms: Alih bentangan papan kekunci terpilih keatas dalam senarai

en: Movement Key
ms: Kekunci Gerakan

en: Multimedia Player
ms: Pemain Multimedia

en: NTP sync
ms: Segerak NTP

en: N_one
ms: _Tiada

en: Name
ms: Nama

en: Network Proxy
ms: Proksi Rangkaian

en: Network Proxy Preferences
ms: Keutamaan Proksi Rangkaian

en: Network Servers
ms: Pelayan Rangkaian

en: Network time synchronization has been set up. Manual time/date setting is disabled.
ms: Penyegerakan waktu rangkaian telah ditetapkan, Tetapan waktu/tarikh telah dilumpuhkan.

en: New
ms: Baru

en: New Applications
ms: Aplikasi Baru

en: New Document
ms: Dokumen Baru

en: New Spreadsheet
ms: Lembaran Baru

en: New Windows
ms: Tetingkap Baharu

en: New shortcut...
ms: Pintasan baru...

en: New themes have been successfully installed.
ms: Tema baru berjaya dipasang.

en: New windows u_se active window's layout
ms: Tetingkap baru g_una bentangan tetingkap aktif

en: Next track
ms: Trek berikutnya

en: No Desktop Background
ms: Tiada Latar Belakang Desktop

en: No Image
ms: Tiada Imej

en: No matches found.
ms: Tiada padanan ditemui.

en: No theme file location specified to install
ms: Tiada lokasi fail tema dinyatakan untuk dipasang

en: None
ms: Tiada

en: Normal
ms: Biasa

en: Off
ms: Mati

en: Office
ms: Pejabat

en: On
ms: Hidup

en: Open a dialog to specify the color
ms: Buka dialog untuk menyatakan warna

en: Other
ms: Lain-lain

en: Other finger:
ms: Jari lain:

en: Overwrite _All
ms: Tulis Ganti Semu_a

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
ms: PKEXEC_UID mesti tetapkan pada nilai integer

en: Pacific/Apia
ms: Pasifik/Apia

en: Pacific/Auckland
ms: Pasifik/Auckland

en: Pacific/Bougainville
ms: Pasifik/Bougainville

en: Pacific/Chatham
ms: Pasifik/Chatham

en: Pacific/Chuuk
ms: Pasifik/Chuuk

en: Pacific/Easter
ms: Pasifik/Easter

en: Pacific/Efate
ms: Pasifik/Efate

en: Pacific/Enderbury
ms: Pasifik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
ms: Pasifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ms: Pasifik/Fiji

en: Pacific/Funafuti
ms: Pasifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ms: Pasifik/Galapagos

en: Pacific/Gambier
ms: Pasifik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ms: Pasifik/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ms: Pasifik/Guam

en: Pacific/Honolulu
ms: Pasifik/Honolulu

en: Pacific/Kiritimati
ms: Pasifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
ms: Pasifik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ms: Pasifik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ms: Pasifik/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ms: Pasifik/Marquesas

en: Pacific/Midway
ms: Pasifik/Midway

en: Pacific/Nauru
ms: Pasifik/Nauru

en: Pacific/Niue
ms: Pasifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
ms: Pasifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
ms: Pasifik/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ms: Pasifik/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
ms: Pasifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ms: Pasifik/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
ms: Pasifik/Pohnpei

en: Pacific/Port_Moresby
ms: Pasifik/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ms: Pasifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ms: Pasifik/Saipan

en: Pacific/Tahiti
ms: Pasifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
ms: Pasifik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
ms: Pasifik/Tongatapu

en: Pacific/Wake
ms: Pasifik/Wake

en: Pacific/Wallis
ms: Pasifik/Wallis

en: Panel icon
ms: Ikon panel

en: Parent Window
ms: Tetingkap Induk

en: Parent window of the dialog
ms: Tetingkap induk dialog

en: Pause playback
ms: Jeda mainbalik

en: Place finger on reader
ms: Letak jari atas pembaca

en: Placement
ms: Penggantian

en: Play (or play/pause)
ms: Main (atau main/jeda)

en: Please contact your system administrator for help.
ms: Sila hubungi pentadbir sistem anda untuk dapatkan bantuan.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
ms: Sila taip kata laluan sekali lagi dalam medan <b>Taip semula kata laluan</b>.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
ms: Sila taip kata laluan dalam medan <b>Kata laluan baru</b>.

en: Pointer
ms: Penuding

en: Pointer Speed
ms: Kelajuan Penuding

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Preferred Applications
ms: Aplikasi Digemari

en: Preview
ms: Pratonton

en: Preview:
ms: Pratonton:

en: Previous track
ms: Trek terdahulu

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
ms: Cetak rajah bagi bentangan papan kekunci terpilih

en: Proxy Configuration
ms: Konfigurasi Proksi

en: R_esolution
ms: R_esolusi

en: R_otation:
ms: P_utaran:

en: Re_fresh rate:
ms: Kadar _segar semula:

en: Remove from Favorites
ms: Buang dari Kegemaran

en: Remove from Startup Programs
ms: Buang dari Aplikasi Permulaan

en: Remove the selected keyboard layout from the list
ms: Buang bentangan papan kekunci terpilih dari senarai

en: Rendering
ms: Penerapan

en: Repeat Keys
ms: Kekunci Ulang

en: Repeat keys speed
ms: Kelajuan ulangan kekunci

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
ms: Ganti tetapan bentangan papan kekunci semasa dengan⏎
    tetapan lalai

en: Reset to De_faults
ms: Tetap Semula ke _Lalai

en: Revert Font
ms: Kembalikan Fon

en: Right
ms: Kanan

en: Right (with menu)
ms: Kanan (dengan menu)

en: Right button
ms: Butang kanan

en: Right index finger
ms: Jari telunjuk kanan

en: Right little finger
ms: Jari kelengkeng kanan

en: Right middle finger
ms: Jari tengah kanan

en: Right ring finger
ms: Jari manis kanan

en: Right thumb
ms: Ibu jari kanan

en: Roll up
ms: Gulung

en: Run at st_art
ms: Jalan pada permul_aan

en: SIZE
ms: SAIZ

en: S_ocks host:
ms: _Hos soket:

en: S_peed:
ms: Ke_lajuan:

en: S_uper (or "Windows logo")
ms: S_uper (atau "Logo Windows")

en: Sa_me image in all monitors
ms: Imej ser_upa dalam semua monitor

en: Save Theme As...
ms: Simpan Tema Sebagai...

en: Save _As...
ms: Simpan _Sebagai...

en: Save _background image
ms: Sebagai imej latar _belakang

en: Save _notification theme
ms: Simpan tema pembe_ritahuan

en: Scale
ms: Skala

en: Scaling
ms: Penskalaan

en: Scrolling
ms: Penatalan

en: Search
ms: Gelintar

en: Select Font
ms: Pilh Fon

en: Select Image
ms: Pilih Imej

en: Select Theme
ms: Pilih Tema

en: Select a keyboard layout to be added to the list
ms: Pilih bentangan papan kekunci untuk ditambah ke senarai

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
ms: Pilih satu monitor untuk mengubah sifatnya; seret ia untuk susun semula kedudukannya.

en: Select finger
ms: Pilih jari

en: Select your default applications
ms: Pilih aplikasi lalai anda

en: Select your photo
ms: Pilih foto anda

en: Set Ntp sync
ms: Tetapkan segerak Ntp

en: Set as primary
ms: Tetapkan sebagai utama

en: Set time zone
ms: Tetapkan zon waktu

en: Set your keyboard preferences
ms: Tetapkan keutamaan papan kekunci anda

en: Set your mouse preferences
ms: Tetapkan keutamaan tetikus anda

en: Set your network proxy preferences
ms: Tetapkan keutamaan proksi rangkaian anda

en: Set your personal information
ms: Tetapkan maklumat peribadi anda

en: Set your window properties
ms: Tetapkan sifat tetingkap anda

en: Sets the selected monitor as primary.
ms: Tetapkan monitor terpilih sebagai utama:

en: Setting the time and date of the local system
ms: Tetapkan waktu dan tarikh bagi sistem setempat

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
ms: T_unjuk kedudukan penuding bila kekunci Control diketuk

en: Short
ms: Pendek

en: Shortcut
ms: Pintasan

en: Show _icons in menus
ms: Tunjuk _ikon pada menu

en: Show _thumbnails in Alt-Tab
ms: Tunjuk _lakaran kenit ketika Alt-Tab

en: Show _visual feedback for the alert sound
ms: Tunjuk maklum balas _visual bagi bunyi amaran

en: Show hidden items
ms: Tunjuk item-item tersembunyi

en: Show icons on buttons
ms: Papar ikon pada butang

en: Show size column
ms: Tunjuk lajur saiz

en: Show type column
ms: Tunjuk lajur jenis

en: Show window _border in Alt-Tab
ms: Tunjuk sempa_dan tetingkap ketika Alt-Tab

en: Shut down
ms: Matikan

en: Slide Show
ms: Paparan Slaid

en: Slow
ms: Perlahan

en: Slow Keys
ms: Kekunci Lambat

en: Small
ms: Kecil

en: Smoothing
ms: Kelicinan

en: Software Compositing
ms: Penggubahan Perisian

en: Solid color
ms: Warna tegar

en: Sort directories first
ms: Isih direktori dahulu

en: Sound
ms: Bunyi

en: Span
ms: Retang

en: Specify the filename of a theme to install
ms: Nyatakan nama fail tema untuk dipasang

en: Specify the name of the page to show (general)
ms: Nyatakan nama halaman untuk ditunjukkan (am)

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
ms: Nyatakan nama halaman untuk tunjukkan (internet|multimedia|system|a11y)

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
ms: Nyatakan nama halaman untuk tunjukkan

en: Spreadsheet Editor
ms: Penyunting Hamparan

en: Start %s
ms: Mula %s

en: Start the page with the accessibility settings showing
ms: Mulakan halaman dengan tetapan kebolehcapaian dipaparkan

en: Start the page with the typing break settings showing
ms: Mulakan halaman dengan tetapan hentian menaip dipaparkan

en: Sticky Keys
ms: Kekunci Lekat

en: Stop playback
ms: Henti mainbalik

en: Stretch
ms: Regang

en: Style
ms: Gaya

en: Sub_pixel (LCDs)
ms: Sub_piksel (LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
ms: Pelicinan sub_piksel (LCD)

en: Subpixel Order
ms: Tertib Subpiksel

en: Swipe finger on reader
ms: Leret jari pada pembaca

en: System
ms: Sistem

en: System error: %s.
ms: Ralat sistem: %s.

en: TEXT
ms: TEKS

en: Take a break now (next in %dm)
ms: Ambil hentian sekarang (berikutnya dalam %dm)

en: Take a break now (next in less than one minute)
ms: Ambil hentian sekarang (berikutnya kurang dari satu minit)

en: Take a break!
ms: Rehat!

en: Task names and associated .desktop files
ms: Nama tugas dan fail .desktop yang berkaitan

en: Terminal Emulator
ms: Emulator Terminal

en: Text
ms: Teks

en: Text Editor
ms: Penyunting Teks

en: Text below items
ms: Teks dibawah item

en: Text beside items
ms: Teks bersebelahan item

en: Text only
ms: Teks sahaja

en: Text to thumbnail (default: Aa)
ms: Teks ke lakaran kenit (lalai: Aa)

en: That password was incorrect.
ms: Kata laluan tersebut tidak betul.

en: The %s utility is not installed.
ms: Utiliti %s tidak dipasang.

en: The MATE configuration tool
ms: Alat Konfigurasi MATE

en: The current controls theme does not support color schemes.
ms: Tema kawalan semasa tidak menyokong skema warna.

en: The current theme suggests a background and a font.
ms: Tema semasa mencadangkan latar belakang dan fon.

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
ms: Tema semasa mencadangkan latar belakang dan fon. Saranan fon yang terakhir dilaksana boleh dikembalikan.

en: The current theme suggests a background.
ms: Tema semasa mencadangkan latar belakang.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
ms: Tema semasa mencadangkan latar belakang. Saranan fon yang terakhir dilaksana boleh dikembalikan.

en: The current theme suggests a font.
ms: Tema semasa mencadangkan fon.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
ms: Tema semasa mencadangkan fon. Saranan fon yang terakhir dilaksana boleh dikembalikan

en: The current window manager is unsupported
ms: Pengurus tetingkap semasa tidak disokong

en: The device is already in use.
ms: Peranti sedia digunakan

en: The last applied font suggestion can be reverted.
ms: Saranan fon yang terakhir dilaksana boleh dikembalikan.

en: The monitor configuration has been saved
ms: Konfigurasi monitor telah disimpan

en: The new password has already been used recently.
ms: Kata laluan baru telah digunakan baru-baru ini.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
ms: Kata laluan baru mesti mengandungi nombor atau aksara khas.

en: The old and new passwords are the same.
ms: Kata laluan lama dan baru sama

en: The old and new passwords are too similar.
ms: Kata laluan lama dan baru hampir sama

en: The password is too short.
ms: Kata laluan terlalu pendek

en: The password is too simple.
ms: Kata laluan terlalu mudah

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
ms: Pintasan "%s" tidak dapat digunakan kerana ia menjadi mustahil untuk ditaip menggunakan⏎
    kekunci ini. sila guna kekunci seperti Control, Alt atau Shift pada masa yang sama.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
ms: Pintasan "%s" sudah digunakan untuk⏎
    "%s"

en: The source filename must be absolute
ms: Nama fail sumber mestilah mutlak

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
ms: Nama tugas yang dipaparkan dalam pusat-kawalan yang diikuti dengan tanda pemisah ";" kemudian nama fail fail .dekstop berkaitan untuk melancarkan tugas tersebut.

en: The theme "%s" already exists.
ms: Tema "%s" sudah wujud.

en: The theme "%s" has been installed.
ms: Tema "%s" telah dipasang.

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
ms: Tema sudah wujud.Anda ingin menggantikannya?

en: The two passwords are not equal.
ms: Kedua-dua kata laluan tidak sama

en: The type of accelerator.
ms: Jenis pemecut .

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
ms: Pemantau penaipan menggunakan kawasan pemberitahuan untuk paparkan maklumat. Anda tidak mempunyai kawasan pemberitahuan pada panel anda. Anda boleh tambah ia dengan mengklik-kanan pada panel anda dan memilih 'Tambah ke panel', memilih 'Kawasan pemberitahuan' dan klik 'Tambah'.

en: Theme
ms: Tema

en: Theme Installer
ms: Pemasang Tema

en: Theme Packages
ms: Pakej Tema

en: Theme cannot be deleted
ms: Tema tidak dapat dipadam

en: Theme name must be present
ms: Nama tema mesti hadir

en: There was a problem while extracting the theme.
ms: Terdapat masalah semasa mengesktrak tema.

en: There was an error displaying help: %s
ms: Terdapat ralat memapar bantuan: %s

en: There was an error installing the selected file
ms: Terdapat ralat memasang fail terpilih

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
ms: Konfigurasi ini akan digunakan bila seseorang mendaftar masuk dilain masa.

en: This font could not be displayed.
ms: Fon ini tidak dapat dipaparkan.

en: This program can only be used by the root user
ms: Program ini hanya boleh digunakan oleh pengguna root

en: This program must only be run through pkexec(1)
ms: Program ini mesti hanya dijalankan melalui pkexec(1)

en: This resets the font DPI to the auto-detected value from Xserver.
ms: Tindakan ini menetap semula DPI fon menjadi nilai diauto-kesan melalui Xserver.

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
ms: Tema ini tidak akan kelihatan seperti dikehendaki kerana tema GTK+ '%s' tidak dipasang.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
ms: Tema ini tidak akan kelihatan seperti dikehendaki kerana tema ikon '%s' yang diperlukan tidak dipasang.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
ms: Tema ini tidak akan kelihatan seperti dikehendaki kerana tema pengurus tetingkap '%s' yang diperlukan tidak dipasang.

en: Thr_eshold:
ms: A_mbang:

en: Three-finger click emulation:
ms: Emulasi klik tiga-jari:

en: Thumbnail size (default: 128)
ms: Saiz lakaran kenit (lalai: 128)

en: Tile
ms: Jubin

en: Time
ms: Masa

en: Time And Date Manager
ms: Pengurus Waktu Dan Tarikh

en: Time Zone
ms: Zon Waktu

en: Time Zone Selection
ms: Pemilihan Zon Waktu

en: Time and Date Manager
ms: Pengurus Waktu dan Tarikh

en: Time zone
ms: Zon waktu

en: Titlebar Action
ms: Tindakan Palang Tajuk

en: Titlebar Buttons
ms: Butang Palang Tajuk

en: To URI
ms: Ke URI

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
ms: Untuk menukar kata laluan anda, masukkan kata laluan semasa dalam medan dibawah dan klik <b>Sahihkan</b>.⏎
    Selepas disahihkan, masukkan kata laluan baru anda, taip semula ia untuk pengesahan dan klik <b>Ubah kata laluan</b>.

en: To edit a shortcut key, double-click on the corresponding row and type a new key combination, or press backspace to clear.
ms: Untuk menyunting kekunci pintasan, dwi-klik pada baris berkaitan dan taip gabungan kekunci baru, atau tekan backspace untuk kosongkan.

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
ms: Untuk benarkan daftar masuk cap jari, anda perlu simpan salah satu cap jari anda, menggunakan peranti '%s'.

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
ms: Untuk alihkan tetingkap, tekan-dan-tahan kekunci ini dan pegang tetingkap:

en: To test your double-click settings, try to double-click on the triangle and you must see the mate desktop logo with both rings showing.
ms: Untuk menguji tetapan dwi-klik anda, cuba dwi-klik pada segitiga dan anda dapati logo desktop mate dengan kedua-dua gelang muncul.

en: Too many custom shortcuts
ms: Terlalu banyak pintasan suai

en: Toolbar _button labels:
ms: Label _butang palang alat:

en: Total URIs
ms: Jumlah URI

en: Total number of URIs
ms: Bilangan Jumlah URI

en: Touchpad
ms: Pad Sentuh

en: Two-finger click emulation:
ms: Emulasi klik dua-jari:

en: Type
ms: Jenis

en: Typing Break
ms: Hentian Menaip

en: Typing Monitor
ms: Pemantau Penaipan

en: URI currently transferring from
ms: URI kini sedang dipindahkan dari

en: URI currently transferring to
ms: URI kini dipindahkan ke

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
ms: URL dimana hendak dapatkan lagi latar belakang dekstop. Jika ditetapkan ke rentetan kosong pautan tidak akan kelihatan.

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
ms: URL dimana hendak dapatkan lagi tema dekstop. Jika ditetapkan ke rentetan kosong pautan tidak akan kelihatan.

en: U_nselect windows when the mouse leaves them
ms: N_yahpilih tetingkap bila penuding tetikus meninggalkannya

en: U_sername:
ms: Nama _pengguna:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
ms: Tidak dapat buka dialog sifat hentian menaip kerana ralat berikut: %s

en: Unable to launch %s: %s
ms: Tidak dapat lancarkan %s: %s

en: Unable to launch backend
ms: Tidak boleh lancarkan bahagian belakang

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
ms: Tidak boleh mulakan pengurus tetapan 'mate-setting-daemon'.
    Tanpa pengurus tetapan MATE berjalan, setengah keutamaan tidak dapat berkesan. Ini menunjukkan ada masalah dengan DBus, atau pengurus tetapan bukan-MATE (ie. KDE) sudah sedia aktif dan berkonflik dengan pengurus tetapan MATE.

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Upside Down
ms: Terbalik

en: Upside-down
ms: Terbalik

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
ms: Penggunaan: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    Program ini memasang profil RANDR untuk persediaan monitor-berbilang kedalam
    lokasi menyeluruhi-sistem. Profil yang terhasil akan digunakan bila palam
    RANDR dijalankan dalam mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - nama laluan penuh, biasanya /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - nama relatif untuk fail terpasang. Ia akan diletak dalam direktori
    menyeluruhi-sistem untuk konfigurasi RANDR,
    supaya keputusan akan menjadi %s/DEST_NAME

en: User name:
ms: Nama pengguna:

en: V_ertical two-finger scrolling
ms: Penatalan _dua-jari menegak

en: Vendors
ms: Pembekal

en: Version
ms: Versi

en: Vertical gradient
ms: Gradien menegak

en: Video Player
ms: Pemain Video

en: View and edit keyboard layout options
ms: Lihat dan sunting pilihan bentangan papan kekunci

en: View fonts on your system
ms: Lihat fon dalam sistem anda

en: Visual cues for sounds
ms: Kiu visual untuk bunyi

en: Volume down
ms: Volum turun

en: Volume down quietly
ms: Volume diperlahankan secara beransur-ansur

en: Volume mute
ms: Volume disenyapkan

en: Volume mute quietly
ms: Volume disenyapkan secara beransur-ansur

en: Volume up
ms: Volum naik

en: Volume up quietly
ms: Volume dikuatkan secara beransur-ansur

en: Warning: multi-finger emulation may disable software buttons
ms: Amaran: emulasi berbilang-jari mungkin dapat lumpuhkan butang perisian

en: Web Browser
ms: Pelayar Sesawang

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
ms: Sama ada butang dapat paparkan ikon selain dari teks butang

en: Window Border
ms: Sempadan Tetingkap

en: Window Preferences
ms: Keutamaan Tetingkap

en: Window Selection
ms: Pemilihan Tertingkap

en: Window Snapping
ms: Pelekatan Tetingkap

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
ms: Pengurus tetingkap "%s" tidak mendaftarkan alat konfigurasi

en: Word Processor
ms: Pemproses Perkataan

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
ms: Anda hendak laksanakannya sekarang, atau kekalkan tema semasa anda?

en: Would you like to delete this theme?
ms: Anda ingin memadam tema ini?

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
ms: Ditulis oleh Richard Hult <richard@imendio.com>

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
ms: Anda tidak dibenarkan mencapai peranti. Hubungi sistem pentadbir anda.

en: Your filter "%s" does not match any items.
ms: Penapis "%s" anda tidak memadani mana-mana item.

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
ms: Cap jari anda berjaya disimpan. Anda kini boleh mendaftar masuk menggunakan pembaca cap jari anda.

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
ms: Kata laluan anda telah berubah semenjak anda sahihkan! Sila sahihkan-semula.

en: Your password has been changed.
ms: Kata laluan anda telah berubah.

en: Zoom
ms: Zum

en: [WALLPAPER...]
ms: [KERTASDINDING...]

en: _About
ms: Perih_al

en: _Acceleration:
ms: _Pemecutan:

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
ms: Fitur ke_bolehcapaian boleh ditogol dengan pintasan papan kekunci

en: _Add...
ms: T_ambah...

en: _Application font:
ms: Fon _aplikasi:

en: _Apply
ms: _Laksana

en: _Authenticate
ms: S_ahihkan

en: _Break interval lasts:
ms: _Sela rehat bertahan:

en: _Browse applications...
ms: _Layar aplikasi...

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Country:
ms: _Negara:

en: _Delay:
ms: _Lengah:

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: _Delete Fingerprints
ms: _Padam Cap Jari

en: _Description:
ms: _Keterangan:

en: _Details
ms: _Perincian

en: _Detect monitors
ms: _Kesan monitor

en: _Document font:
ms: _Fon dokumen:

en: _Double-click titlebar action:
ms: Tindakan _dwi-klik palang tajuk:

en: _Editable menu shortcut keys
ms: Kekunci pintasan m_enu boleh sunting

en: _Enable assistive technologies
ms: _Benarkan teknologi penolong

en: _FTP proxy:
ms: Proksi _FTP:

en: _File
ms: _Fail

en: _Fixed width font:
ms: Fon lebar _tetap:

en: _Full
ms: _Penuh

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Ignore fast duplicate keypresses
ms: Aba_i penekanan kekunci pendua pantas

en: _Input boxes:
ms: Kotak _input:

en: _Install...
ms: _Pasang...

en: _Keyboard Accessibility
ms: _Kebolehcapaian Papan Kekunci

en: _Language:
ms: _Bahasa:

en: _Latch modifiers when pressed twice
ms: _Lekap pengubahsuai ketika diketik dua kali

en: _Left-handed
ms: _Kidal

en: _Lock screen to enforce typing break
ms: _Kunci skrin untuk paksa hentian menaip

en: _Models:
ms: _Model:

en: _Monochrome
ms: _Monokrom

en: _Mouse Accessibility
ms: Kebolehcapaian _Tetikus

en: _Name:
ms: _Nama:

en: _New password:
ms: _Kata laluan baharu:

en: _None
ms: _Tiada

en: _Only accept long keypresses
ms: _Hanya terima penekanan kekunci lama

en: _Open
ms: _Buka

en: _Options...
ms: P_ilihan...

en: _Overwrite
ms: Tulis _Ganti

en: _Password:
ms: _Kata Laluan:

en: _Pointer can be controlled using the keypad
ms: _Penuding boleh dikawal menggunakan pad kekunci

en: _Position of titlebar buttons:
ms: _Kedudukan butang palang tajuk:

en: _Postpone Break
ms: _Tangguh Rehat

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: _Preferred Applications
ms: _Aplikasi Digemari

en: _Raise selected windows after
ms: _Naikkan tetingkap terpilih selepas

en: _Reassign
ms: _Umpuk Semula

en: _Remove
ms: _Tanggal

en: _Reset to Defaults
ms: T_etapkan semula ke Lalai

en: _Resolution:
ms: _Resolusi:

en: _Retype new password:
ms: _Taip semula kata laluan baru:

en: _Right-handed
ms: Tangan-k_anan

en: _Run at start
ms: _Jalan pada permulaan

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Secure HTTP proxy:
ms: Proksi HTTP _selamat:

en: _Select windows when the mouse moves over them
ms: _Pilih tetingkap bila penuding tetikus di atasnya

en: _Selected items:
ms: Item te_rpilih:

en: _Sensitivity:
ms: K_epekaan:

en: _Separate layout for each window
ms: P_isah bentangan bagi setiap tetingkap

en: _Show monitors in panel
ms: _Tunjuk monitor pada panel

en: _Show...
ms: _Tunjuk...

en: _Simulate simultaneous keypresses
ms: _Simulasikan penekanan kekunci serentak

en: _Size:
ms: _Saiz:

en: _Skip
ms: _Langkau

en: _Slight
ms: _Ringan

en: _Speed:
ms: Ke_lajuan:

en: _Style:
ms: _Gaya:

en: _Take a Break
ms: _Rehat

en: _Timeout:
ms: _Had Masa Tamat:

en: _Tooltips:
ms: _Tip Alat:

en: _Type to test settings:
ms: _Taip untuk uji tetapan:

en: _Variants:
ms: _Varian:

en: _Vendors:
ms: Pem_bekal:

en: _Vertical edge scrolling
ms: Pe_natalan pinggir menegak

en: _Window title font:
ms: Fon tajuk _tetingkap:

en: _Windows:
ms: _Tetingkap:

en: _Work interval lasts:
ms: Sela k_erja bertahan:

en: auto detect
ms: auto kesan

en: filename
ms: nama fail

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
ms: jika benar, pusat-kawalan akan tutup bula "Tugas Umum" diaktifkan.

en: mate-control-center;MATE;accessibility;features;
ms: mate-control-center;MATE;kebolehcapaian;fitur;

en: mate-control-center;MATE;appearance;properties;desktop;customize;look;
ms: mate-control-center;MATE;penampilan;sifat;atas meja;suai;rupa;

en: mate-control-center;MATE;assign;keyboard;shortcuts;keybindings;
ms: mate-control-center;MATE;umpuk;papan kekunci;pintasan;pengikatan kekunci;

en: mate-control-center;MATE;clock;date;time;preferences;
ms: mate-control-center;MATE;jam;tarikh;waktu;keutamaan;

en: mate-control-center;MATE;default;preferred;applications;
ms: mate-control-center;MATE;lalai;dikehendaki;aplikasi;

en: mate-control-center;MATE;font;viewer;preview;desktop;preferences;
ms: mate-control-center;MATE;fon;pelihat;pratonton;atas meja;keutamaan;

en: mate-control-center;MATE;install;desktop;themes;
ms: mate-control-center;MATE;pasang;atas meja;tema;

en: mate-control-center;MATE;keyboard;preferences;
ms: mate-control-center;MATE;papan kekunci;keutamaan;

en: mate-control-center;MATE;mouse;preferences;
ms: mate-control-center;MATE;tetikus;keutamaan;

en: mate-control-center;MATE;network;http;socks;proxy;
ms: mate-control-center;MATE;rangkaian;http;socks;proksi;

en: mate-control-center;MATE;personal;information;
ms: mate-control-center;MATE;peribadi;maklumat;

en: mate-control-center;MATE;resolution;position;monitors;display;properties;
ms: mate-control-center;MATE;resolusi;kedudukan;monitor;paparan;sifat;

en: mate-control-center;MATE;window;manager;properties;marco;preferences;
ms: mate-control-center;MATE;tetingkap;pengurus;sifat;marco;keutamaan;

en: minutes
ms: minit

en: multiple sizes
ms: saiz berbilang

en: open file
ms: buka fail

en: open pid file failed
ms: Pembukaan fail pid gagal

en: page
ms: halaman

en: read file
ms: baca fail

en: read pid file failed
ms: Pembacaan fail pid gagal

en: seconds
ms: saat

en: unknown
ms: tidak diketahui

en: write file
ms: tulis fail

en: write pid file failed
ms: Penulisan fail pid gagal
