mate-panel 1.26.0 - en to ms translation catalogue (620 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
ms: "%s" telah keluar tanpa dijangka

en: %A, %B %d %Y
ms: %A, %d %B %Y

en: %I:%M:%S %p
ms: %l:%M:%S %p

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ms: %s ini tiada kegunaan. Ianya hanya mengambil ruang cakera dan masa pengkompilan, dan jika ianya dimuatkan ia juga mengambil ruang berharga panel dan ingatan. Jika sesiapa didapati menggunakan aplet ini, dia patut diperiksa oleh pakar sakit jiwa.

en: %s the Fish
ms: Ikan %

en: %s the Fish Says:
ms: %s Ikan MATE Berkata:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ms: Ikan MATE %s , peramal kontemporari

en: %s the Fish, the fortune teller
ms: Ikan  %s, penilik nasib

en: %s, feels like %s
ms: %s, rasanya seperti %s

en: (empty)
ms: (kosong)

en: (with minor help from George)
ms: (dengan sedikit bantuan George)

en: - Edit .desktop files
ms: - Sunting fail .desktop

en: <i>(optional)</i>
ms: <i>(pilihan)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
ms: <small><i>Taip nama bandar, daerah atau negara kemudian pilih padanan dari dialog timbul.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
ms: <small>Legap</small>

en: <small>Set...</small>
ms: <small>Tetapkan...</small>

en: <small>Set</small>
ms: <small>Tetapkan</small>

en: <small>Transparent</small>
ms: <small>Lutsinar</small>

en: A compact menu
ms: Sebuah menu yang padat

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ms: Ikan tanpa nama adalah ikan yang membosankan. Berikan erti kehidupan padanya dengan menamakannya.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ms: Satu senarai IID aplet yang akan diabaikan oleh panel. Dengan cara ini, anda boleh melumpuhkan aplet tertentu dari dimuatkan atau muncul dalam menu. Contohnya untuk melumpuhkan aplet mini-computer, tambah 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' pada senarai ini. Panel mesti dimulakan semula supaya berkesan.

en: A list of locations to display in the calendar window.
ms: Senarai lokasi untuk dipaparkan dalam tingkap kalendar.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
ms: Senarai ID panel. Setiap ID mengenalpasti panel aras atas secara individu. Tetapan bagi setiap panel ini akan disimpan di /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
ms: Senarai ID panel. Setiap ID mengecam objek panel secara individu (seperti pelancar, butang tindakan atau palang/butang menu). Tetapan bagi setiap panel ini akan disimpan di /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
ms: Laci timbul untuk simpan item lain didalamnya

en: A separator to organize the panel items
ms: Pemisah untuk mengurus item panel

en: A simple applet for testing the MATE panel
ms: Aplet ringkas untuk menguji panel MATE

en: A_bout Panels
ms: Perih_al Panel

en: About Clock
ms: Perihal Jam

en: About Fish
ms: Perihal Ikan

en: About Notification Area
ms: Perihal Kawasan Pemberitahuan

en: About Show Desktop Button
ms: Perihal Butang Tunjuk Desktop

en: About Window List
ms: Perihal Senarai Tetingkap

en: About Window Selector
ms: Perihal Pemilih Tetingkap

en: About Workspace Switcher
ms: Perihal Penukar Ruang Kerja

en: About the MATE Panel
ms: Perihal Panel MATE

en: Access documents, folders and network places
ms: Capai dokumen, folder dan tempat rangkaian

en: Action button type
ms: Jenis butang tindakan

en: Ad_just Date & Time
ms: Laras Tarikh & Masa

en: Add this as _drawer to panel
ms: Tambah ini sebagai laci pa_da panel

en: Add this as _menu to panel
ms: Tambah ini sebagai _menu pada panel

en: Add this launcher to _desktop
ms: Tambah pelancar ini ke _desktop

en: Add this launcher to _panel
ms: Tambah pelancar ini pada _panel

en: Add to Drawer
ms: Tambah ke Laci

en: Add to Panel
ms: Tambah ke Panel

en: Allow workspace _wrap around in switcher
ms: Benarkan ruang kerja di_lilit disekeliling penukar

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
ms: Ralat tidak diketahui berlaku bila cuba membuka "%s".

en: And many, many others…
ms: Dan banyak lagi yang lain...

en: Animation
ms: Animasi

en: Animation speed
ms: Kelajuan animasi

en: Applet IID
ms: ID Applet

en: Applet IIDs to disable from loading
ms: IID aplet untuk dilumpuhkan dari dimuatkan

en: Application
ms: Aplikasi

en: Application Launcher...
ms: Pelancar Aplikasi...

en: Application does not accept documents on command line
ms: Aplikasi tidak terima dokument pada baris perintah

en: Application in Terminal
ms: Aplikasi dalam Terminal

en: Applications
ms: Aplikasi

en: Area where notification icons appear
ms: Kawasan dimana ikon pemberitahuan muncul

en: Arro_ws on hide buttons
ms: Anak pana_h pada butang sembunyi

en: Autoclose drawer
ms: Laci tutup-sendiri

en: Automatically hide panel into corner
ms: Sembunyikan panel secara automatik ke sudut

en: Background
ms: Latar Belakang

en: Background _image:
ms: _Imej latar belakang:

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Background color opacity
ms: Kelegapan warna latar belakang

en: Background image
ms: Imej latar belakang

en: Background type
ms: Jenis latar belakang

en: Behaviour
ms: Kelakuan

en: Bookmarks
ms: Tanda Buku

en: Bottom Panel
ms: Panel Bawah

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ms: Layar semua cakera jauh dan setempat serta folder boleh capai dari komputer ini

en: Browse and run installed applications
ms: Layar dan jalankan aplikasi dipasang

en: Browse bookmarked and local network locations
ms: Layar lokasi rangkaian setempat dan bertanda buku

en: C_lear
ms: K_osongkan

en: Calendar
ms: Kalendar

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ms: Tidak dapat luluskan URI dokumen ke masukan desktop 'Type=Link'

en: Cannot delete this panel
ms: Tidak dapat padam panel ini

en: Cannot find an empty spot
ms: Tidak dapat cari tempat kosong

en: Center panel on x-axis
ms: Ketengahkan panel pada paksi-x

en: Center panel on y-axis
ms: Ketengahkan panel pada paksi-y

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
ms: Ubah penampilan dan kelakuan desktop, dapatkan bantuan atau daftar keluar

en: Choose Location
ms: Pilih Lokasi

en: Choose a file to append to the command...
ms: Pilih fail untuk ditambah ke perintah...

en: Choose a file...
ms: Pilih satu fail...

en: Choose an application...
ms: Pilih satu aplikasi...

en: Choose an icon
ms: Pilih icon

en: City Name
ms: Nama Bandar

en: City Time Zone
ms: Zon Waktu Bandar

en: Classic Menu
ms: Menu Klasik

en: Clear Recent Documents
ms: Kosongkan Dokumen Baru-baru Ini

en: Clear Recent Documents...
ms: Kosongkan Dokumen Baru-baru Ini...

en: Clear all items from the recent documents list
ms: Kosongkan semua item dari senarai dokumen baru-baru ini

en: Clear the Recent Documents list?
ms: Kosongkan senarai Dokumen Baru-baru Ini?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ms: Klik disini untuk sembunyi semua tetingkap dan tunjuk desktop.

en: Click here to restore hidden windows.
ms: Klik disini untuk pulih tetingkap tersembunyi.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ms: Klik pada tetingkap untuk paksa aplikasi keluar. Untuk batal tekan <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ms: Klik butang ini untuk melayar fail yang dinamanya ditambah ke rentetan perintah.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ms: Klik butang ini untuk jalankan aplikasi terpilih atau perintah dalam medan masukan perintah.

en: Click to hide month calendar
ms: Klik untuk sembunyi kalendar bulan

en: Click to view month calendar
ms: Klik untuk lihat kalendar bulan

en: Clock
ms: Jam

en: Clock Applet Factory
ms: Kilang Aplet Jam

en: Clock Format
ms: Format Jam

en: Clock Preferences
ms: Keutamaan Jam

en: Co_lor:
ms: _Warna:

en: Co_mmand to run when clicked:
ms: _Perintah dilakukan bila diklik:

en: Co_mment:
ms: _Ulasan:

en: Comm_and:
ms: Pe_rintah:

en: Command icon
ms: Ikon perintah

en: Command to execute on click
ms: Perintah untuk dilakukan bila diklik

en: Compact Menu
ms: Menu Padat

en: Complete panel lockdown
ms: Penguncian panel lengkap

en: Computer
ms: Komputer

en: Computer Clock
ms: Jam Komputer

en: Confirm panel removal
ms: Sahkan pembuangan panel

en: Connect to Server...
ms: Sambung ke Pelayan...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ms: Sambung ke komputer jauh atau cakera terkongsi

en: Controls the maximum size of the history of the "Run Application" dialog. A value of 0 will disable the history.
ms: Kawal saiz maksimum sejarah bagi dialog "Jalan Aplikasi". Satu nilai 0 akan lumpuhkan sejarah.

en: Copy _Date
ms: Salin Ta_rikh

en: Copy _Time
ms: Salin _Masa

en: Copy a launcher from the applications menu
ms: Salin pelancar dari menu aplikasi

en: Copyright © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2004 Vincent Untz
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Hak Cipta © 2004 Vincent Untz
    Hak Cipta © 2011-2021 Pembangun MATE

en: Copyright © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2002-2005 Vincent Untz
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Hak Cipta © 2002-2005 Vincent Untz
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: Copyright © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: Copyright © 2000 Helix Code, Inc.
    Copyright © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2000 Helix Code, Inc.
    Hak Cipta © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Hak Cipta © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Hak Cipta © 2011 Perberos
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2003-2006 Vincent Untz
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2002 Red Hat, Inc.
    Hak Cipta © 2003-2006 Vincent Untz
    Hak Cipta © 2011 Perberos
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2002 Red Hat, Inc.
    Hak Cipta © 2011 Perberos
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: Could not connect to server
ms: Tidak dapat sambung ke pelayan

en: Could not convert '%s' from UTF-8
ms: Tidak dapat tukar '%s' dari UTF-8

en: Could not display help document
ms: Tidak dapat paparkan dokumen bantuan

en: Could not display help document '%s'
ms: Tidak dapat paparkan dokumen bantuan '%s'

en: Could not execute '%s'
ms: Tidak dapat lakukan '%s'

en: Could not launch '%s'
ms: Tidak dapat lancarkan '%s'

en: Could not launch application
ms: Tidak dapat lancarkan aplikasi

en: Could not open location '%s'
ms: Tidak dapat buka lokasi '%s'

en: Could not open recently used document "%s"
ms: Tidak dapat buka dokumen "%s" yang digunakan baru-baru ini

en: Could not run command '%s'
ms: Tidak dapat jalankan perintah '%s'

en: Could not save directory properties
ms: Tidak dapat simpan sifat direktori

en: Could not save launcher
ms: Tidak dapat simpan pelancar

en: Could not show this URL
ms: Tidak dapat tunjuk URL ini

en: Could not use dropped item
ms: Tidak dapat guna item yang dijatuhkan

en: Create Launcher
ms: Cipta Pelancar

en: Create _Launcher
ms: Cipta Pe_lancar

en: Create a new launcher
ms: Cipta pelancar baru

en: Create new file in the given directory
ms: Cipta fail baru pada direktori diberi

en: Current Time:
ms: Masa Sekarang:

en: Custom Application Launcher
ms: Pelancar Aplikasi Suai

en: Custom format of the clock
ms: Format suai jam

en: D_elete
ms: Pa_dam

en: D_on't Delete
ms: _Jangan Padam

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ms: Menentukan bila mengumpulkan tetingkap dari aplikasi sama pada senarai tetingkap. Nilai yang sah adalah "tidak sekali", "auto" dan "sentiasa".

en: Default panel layout
ms: Bentangan panel lalai

en: Delete this drawer?
ms: Padam laci ini?

en: Delete this panel?
ms: Padam panel ini?

en: Directory Properties
ms: Sifat Direktori

en: Disable Force Quit
ms: Lumpuhkan Paksa Keluar

en: Disable connection to session manager
ms: Lumpuhkan sambungan dengan pengurus sesi

en: Display
ms: Paparan

en: Display a swimming fish or another animated creature
ms: Papar ikan yang sedang berenang atau lain-lain makhluk beranimasi

en: Display all workspaces
ms: Papar semua ruang kerja

en: Display workspace names
ms: Papar nama ruang kerja

en: Displays the history in reverse. Provides a consistent view for terminal users as the up key will select the most recent entry.
ms: Papar sejarah secara songsang. Menyediakan satu paparan konsisten bagi pengguna terminal apabila kekunci up akan memilih masukan paling terkini.

en: Do you want to create a launcher for it or use it as the panel's background?
ms: Anda pasti mahu mencipta satu pelancar untuknya atau guna ia sebagai latar belakang panel?

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ms: Anda ingin memadam aplet dari konfigurasi anda?

en: Do you want to use it as the panel's background?
ms: Anda pasti mahu menggunakannya sebagai latar belakang panel?

en: Draw arrow in menu button
ms: Lukis anak panah dalam butang menu

en: Drawer
ms: Laci

en: Drawer Properties
ms: Sifat Laci

en: E_xpand
ms: Ke_mbang

en: East
ms: Timur

en: Edit
ms: Sunting

en: Edit Location
ms: Sunting lokasi

en: Enable SNI support
ms: Benarkan sokongan SNI

en: Enable animations
ms: Benarkan animasi

en: Enable arrows on hide buttons
ms: Benarkan anak panah pada butang sembunyi

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ms: Benarkan pelengkapan sendiri dalam dialog "Jalankan Aplikasi"

en: Enable hide buttons
ms: Benarkan butang sembunyi

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ms: Benarkan senarai program pada dialog "Jalankan Aplikasi"

en: Enable tooltips
ms: Benarkan tip alat

en: Error
ms: Ralat

en: Error displaying help document
ms: Ralat memaparkan dokumen bantuan

en: Execute the run dialog
ms: Lakukan dialog jalan

en: Expand list of locations
ms: Kembang senarai lokasi

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ms: Kembangkan senarai program pada dialog "Jalankan Aplikasi"

en: Expand to occupy entire screen width
ms: Kembangkan untuk menduduki seluruh lebar panel

en: FILE
ms: FAIL

en: Factory for Test DBus Applet
ms: Kilang untuk Aplet DBUS Uji

en: Factory for clock applet
ms: Kilang untuk aplet jam

en: Factory for notification area
ms: Kilang untuk kawasan pemberitahuan

en: Factory for the window navigation related applets
ms: Kilang untuk aplet berkaitan dengan navigasi tetingkap

en: Failed to load %s: %s
ms: Gagal memuatkan %s: %s

en: Failed to load applet %s
ms: Gagal memuatkan applet %s

en: Failed to set the system time
ms: Gagal untuk menetapkan masa sistem

en: Failed to set the system timezone
ms: Gagal untuk tetapkan zon waktu sistem

en: File System
ms: Sistem Fail

en: File is not a valid .desktop file
ms: Fail bukanlah fail .desktop yang sah

en: Find an _item to add to "%s":
ms: P_ilih satu item untuk ditambah ke "%s"

en: Find an _item to add to the drawer:
ms: P_ilih satu item untuk ditambah ke laci:

en: Find an _item to add to the panel:
ms: P_ilih satu item untuk ditambah ke panel:

en: Fish
ms: Ikan

en: Fish Preferences
ms: Keutamaan Ikan

en: Fit image to panel
ms: Suai muatkan imej ke panel

en: Force Quit
ms: Paksa Keluar

en: Force a misbehaving application to quit
ms: Paksa aplikasi yang berkelakuan ganjil untuk keluar

en: Force this application to exit?
ms: Paksa aplikasi ini untuk keluar?

en: Frames in fish's animation
ms: Bingkai pada animasi ikan

en: From Whence That Stupid Fish Came
ms: Merupakan Permainan Ikan Bodoh

en: General
ms: Am

en: Get the current time and date
ms: Dapatkan masa dan tarikh semasa

en: Group windows when _space is limited
ms: Kumpulkan tetingkap bila _ruang terhad

en: Hide Panel
ms: Sembunyi Panel

en: Hide application windows and show the desktop
ms: Sembunyi tetingkap aplikasi dan tunjuk dekstop

en: Highlight launchers on mouseover
ms: Sorot pelancar bila penuding tetikus diatas

en: History for "Run Application" dialog
ms: Sejarah untuk dialog "Jalan Aplikasi"

en: Home Folder
ms: Folder Rumah

en: Hour format
ms: Format Jam

en: Icon '%s' not found
ms: Ikon '%s' tidak ditemui

en: Icon not found
ms: Ikon tidak ditemui

en: Icon to show in menu bar
ms: Ikon yang ditunjukkan dalam palang menu

en: Icon used for object's button
ms: Ikon digunakan oleh butang objek

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ms: Jika benar, dialog yg ditunjukkan menanya pengesahan jika pengguna ingin membuang panel.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
ms: Jika benar, laci akan ditutup secara automatik bila pengguna mengklik pelancar padanya.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
ms: Jika benar, pelancar akan disorot bila pegguna gerak penuding di atasnya.

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
ms: Jika benar, anak panah dilukis atas ikon butang menu. Jika palsu, butang menu hanya mempunyai ikon.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ms: Jika benar, anak panah akan diletakkan pada butang sembunyi. kunci ini hanya bermakna bila enable_buttons adalah benar.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ms: Jika benar, pelengkapan sendiri dalam dialog "Jalankan Applikasi" telah disediakan.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ms: Jika benar, butang akan diletak pada setiap sisi panel yang mungkin digunakan untuk menggerakkan panel ke pinggir skrin, hanya meninggalkan  satu butang dipaparkan.

en: If true, display a weather icon.
ms: Jika benar, papar ikon cuaca.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ms: Jika benar, papar tarikh pada Jam, sebagai tambahan kepada masa.

en: If true, display seconds in time.
ms: Jika benar, Papar saat pada masa.

en: If true, enable mouse scrolling in window list, otherwise disable mouse scrolling in window list.
ms: Jika benar, benarkan penatalan tetikus dalam senarai tetingkap, jika tidak lumpuhkan penatalan tetikus dalam senarai tetingkap

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
ms: Jika benar, kembang senarai lokasi dalam tingkap kalendar.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
ms: Jika benar, sembunyi dan nyahsembunyi panel akan dianimasikan selain dari berlaku serta merta.

en: If true, show applications item in menu bar.
ms: Jika benar, tunjuk item aplikasi dalam palang menu.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ms: Jika benar, tunjuk tarikh pada tip alat bila tetikus di atas Jam.

en: If true, show desktop item in menu bar.
ms: Jika benar, tunjuk item desktop dalam palang menu.

en: If true, show icon in menu bar.
ms: Jika benar, tunjuk ikon dalam palang menu.

en: If true, show places item in menu bar.
ms: Jika benar, tunjuk item tempat dalam palang menu.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
ms: Jika benar, tunjuk suhu bersebelahan dengan ikon cuaca.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ms: Jika benar, tunjuk nombor minggu dalam kalendar.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ms: Jika benar, senarai "Aplikasi Dikenali" pada dialog "Jalankan Aplikasi" dikembangkan bila dialog dibuka. Kunci ini hanya releven bila  kunci enable_program_list adalah benar.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ms: Jika benar, senarai "Aplikasi Dikenali" pada dialog "Jalankan Aplikasi" akan tersedia. Sama ada senarai dikembangkan atau tidak bila dialog ditunjukkan dikawal oleh kekunci show_program_list .

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ms: Jika benar, imej latar belakang akan diputar bila panel diorientasi secara menegak.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
ms: Jika benar, kunci custom_icon digunakan sebagai ikon suai bagi butang. Jika palsu, kunci custom_icon key diabaikan. Kunci ini hanya relevan jika  kunci object_type adalah "menu-object" atau "drawer-object".

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ms: Jika benar, animasi ikan akan dipaparkan diputar pada panel menegak

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ms: Jika benar, imej akan diskalakan (kekal nisbah bidang imej) ke tinggi panel (jika mengufuk).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
ms: Jika benar, imej akan diskalakan kepada dimensi panel. nisbah bidang imej tidak akan dikekalkan.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
ms: Jika benar, kunci menu_path digunakan sebagai laluan yang mana kandungan menu akan dibina. Jike palsu, menu_path diabaikan. Tetapan ini hanya relevan jika kunci object_type adalah "menu-object".

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ms: Jika benar, panel disembunyikan secara automatik ke sudut skrin bila penuding tetikus meninggalkan kawasan panel. Menggerakkan penuding tetikus ke sudut itu akan menyebabkan panel tersebut muncul semula.

en: If true, the panel provides support for SNI.
ms: Jika benar, panel menyediakan sokongan untuk SNI.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ms: Jika benar, panel tidak akan benarkan pengguna untuk memaksa aplikasi untuk keluar dengan membuang capaian ke butang paksa keluar.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ms: Jika benar, panel tidak akan benarkan sebarang perubahan pada konfigurasi panel. Aplet individu mungkin perlu dikunci secara berasingan. Panel mesti dimulakan semula untuk mendapat kesan daripada ini.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ms: Jika benar, panel akan memenuhi keseluruhan lebar skrin (tinggi jika panel menegak). Dalam mod ini, panel hanya boleh ditempatkan pada bucu skrin. Jika salah, panel hanya boleh dibesarkan cukup untuk menempatkan aplet, pelancar dan butang pada panel.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ms: Jika benar, kedudukan bagi objek ditafsirkan relatif pada kanan (atau bawah jika menegak) pinggir bagi panel.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
ms: Jika benar, pengguna tidak boleh memindahkan aplet tanpa nyahkunci objek menggunakan item menu "Nyahkunci".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ms: Jika ia benar, senarai tetingkap akan memapar tetingkap dari semua ruangkerja. Sebaliknya ia akan memapar tetingkap dari ruang kerja semasa .

en: If true, the workspace switcher will allow wrap-around, which means switching from the first to the last workspace and vice versa via scrolling.
ms: Jika benar, penukar ruang kerja akan membenarkan lilit-keliling, yang mana penukaran dari ruang kerja pertama ke terakhir dan sebaliknya melalui penatalan.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ms: Jika ia benar, penukar ruang kerja akan tunjukkan semua ruang kerja. Sebaliknya ia akan hanya tunjukkan ruang kerja semasa.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
ms: Jika benar, ruang kerja pada penukar ruang kerja akan memaparkan nama bagi ruang kerja. Sebaliknya akan memapar tetingkap pada ruang kerja. Tetapan ini hanya berkesan bila pengurus tetingkap adalah Marco.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
ms: Jika benar, kunci x dan x_kanan diabaikan dan panel ditempatkan di tengah paksi-x skrin. Jika panel diubah saiznya, panel akan kekal pada kedudukannya - cth. panel membesar pada kedua-dua sisi. Jika salah, kunci x dan x_kanan tentukan lokasi panel.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
ms: Jika benar, kunci y dan y_bawah diabaikan dan panel ditempatkan di tengah paksi-y skrin. Jika panel ditukar saizkan, panel akan kekal pada kedudukannya - cth. panel akan membesar pada kedua-dua sisi. Jika salah, kekunci y dan y_bawah tentukan lokasi panel.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ms: Jika benar, bila nyahminimum tetingkap, membawanya ke ruang kerja semasa. Sebaliknya, bertukar ke ruang kerja bagi tetingkap.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ms: Jika benar, tip alat akan ditunjukkan bagi objek pada panel.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
ms: Jika pilih untuk paksa aplikasi untuk keluar, perubahan yang tidak disimpan pada sebarang dokumen terbuka mungkin hilang.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
ms: Jika anda kosongkan senarai Dokumen Baru-baru Ini, anda mengosongkan berikut:
    
    • Semua butiran dari Tempat → Dokumen Baru-baru Ini.
    • Semua butiran dari senarai dokumen baru-baru ini dalam semua aplikasi.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ms: Jika anda muat semula objek panel, ia akan ditambah balik secara automatik ke panel.

en: Image Background Details
ms: Perincian Imej Latar Belakang

en: Images
ms: Imej

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ms: Pada persediaan Xinerama, anda boleh mempunyai panel pada setiap monitor. Kunci ini mengenalpasti monitor semasa panel dipaparkan

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ms: Tafsir kedudukan relatif kepada pinggir bawah/kanan

en: Key %s is not set, cannot load launcher
ms: Kunci %s tidak ditetapkan, tidak dapat muatkan pelancar

en: L_atitude:
ms: L_atitud:

en: L_ongitude:
ms: L_ongitud:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
ms: Lancar aplikasi lain dan sediakan pelbagai utiliti untuk mengurus tetingkap, tunjuk masa, dsb.

en: Launcher Properties
ms: Sifat Pelancar

en: Launcher location
ms: Lokasi pelancar

en: Left Panel
ms: Panel Kiri

en: List of known applications
ms: Senarai aplikasi dikenali

en: List of locations
ms: Senarai lokasi

en: Loc_k To Panel
ms: _Kunci ke Panel

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ms: Cari dokumen dan folder pada komputer ini berdasarkan nama atau kandungan

en: Location
ms: Lokasi

en: Locations
ms: Lokasi

en: Lock Screen
ms: Kunci Skrin

en: Lock the object to the panel
ms: Kunci objek ke panel

en: Log Out %s...
ms: Daftar Keluar %s...

en: Log Out...
ms: Daftar Keluar...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
ms: Daftar keluar %s sesi ini untuk mendaftar masuk sebagai pengguna lain

en: Log out of this session to log in as a different user
ms: Daftar keluar dari sesi ini untuk mendaftar masuk sebagai pengguna lain

en: Look at today's date!
ms: Lihat pada tarikh hari ini!

en: Main Menu
ms: Menu Utama

en: Maximum history size for "Run Application" dialog
ms: Saiz sejarah maksimum untuk dialog "Jalan Aplikasi"

en: Maximum number of menu items (i.e. bookmarks) that are displayed without being put in a submenu.
ms: Bilangan maksimum item menu (iaitu tanda buku) yang dipapar tanpa dimasukkan dalam submenu.

en: Maximum number of recent documents displayed in the Places menu
ms: Bilangan maksimum dokumen dipapar baru-baru ini dalam menu Tempat

en: Maximum number of recent documents that are displayed in the Places menu at a time. If this is set to -1, all known recent documents will be displayed.
ms: Bilangan maksimum dokumen baru-baru ini yang dipaparkan dalam menu Tempat pada satu masa. Jika ia ditetapkan dengan nilai -1, semua dokumen baru-baru ini akan dipaparkan.

en: Menu bar icon size
ms: Saiz ikon palang menu

en: Menu content path
ms: Laluan kandungan menu

en: Menu items icon size
ms: Saiz ikon item menu

en: Minimum icon size
ms: Saiz ikon minimum

en: Mount %s
ms: Lekap %s

en: Mouse Scrolling
ms: Penatalan Tetikus

en: Move windows to current workspace when unminimized
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja semasa bila nyahminimum

en: Name to identify panel
ms: Nama untuk mengenalpasti panel

en: Network
ms: Rangkaian

en: Network Places
ms: Tempat Rangkaian

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ms: Tiada URI dibekalkan untuk fail desktop pelancar panel

en: No URL was specified.
ms: Tiada URL dinyatakan

en: No application to handle search folders is installed.
ms: Tiada aplikasi untuk tangani folder gelintar yang dipasang.

en: North
ms: Utara

en: Not a launchable item
ms: Bukan item boleh lancar

en: Not compatible with Wayland
ms: Tidak serasi dengan Wayland

en: Not compatible with X11
ms: Tidak serasi dengan X11

en: Notification Area
ms: Kawasan Pemberitahuan

en: Notification Area Factory
ms: Kilang Kawasan Pemberitahuan

en: Notification Area Preferences
ms: Keutamaan Kawasan Pemberitahuan

en: Number of _workspaces:
ms: Bilangan _ruang kerja:

en: Object's position on the panel
ms: Kedudukan objek pada panel

en: Open '%s'
ms: Buka '%s'

en: Open URL: %s
ms: Buka URL: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
ms: Buka kandungan desktop anda dalam folder

en: Open your personal folder
ms: Buka folder peribadi anda

[ctx: Orientation]
en: Bottom
ms: Bawah

[ctx: Orientation]
en: Left
ms: Kiri

[ctx: Orientation]
en: Right
ms: Kanan

[ctx: Orientation]
en: Top
ms: Atas

en: Panel Display
ms: Paparan Panel

en: Panel ID list
ms: Senarai ID panel

en: Panel Notification Area
ms: Kawasan Pemberitahuan Panel

en: Panel Properties
ms: Sifat Panel

en: Panel attached to drawer
ms: Panel dilampirkan pada laci

en: Panel autohide delay
ms: Lengahan sembunyi-sendiri panel

en: Panel autounhide delay
ms: Lengahan nyahsembunyi-sendiri panel

en: Panel object ID list
ms: Senarai ID objek panel

en: Panel object has quit unexpectedly
ms: Objek panel keluar tanpa dijangka

en: Panel object type
ms: Jenis objek panel

en: Panel orientation
ms: Orientasi panel

en: Panel size
ms: Saiz panel

en: Pause per frame
ms: Jeda per bingkai

en: Pick a color
ms: Pilih satu warna

en: Places
ms: Tempat

en: Protect your computer from unauthorized use
ms: Lindungi komputer anda daripada penggunaan yang tidak diingini

en: Recent Documents
ms: Dokumen Baru-baru Ini

en: Removable Media
ms: Media Boleh Alih

en: Replace a currently running panel
ms: Gantikan panel yang masih berjalan

en: Rescan %s
ms: Imbas semula %s

en: Reset all panels?
ms: Tetap semula semua panel?

en: Reset the panel configuration to default
ms: Set semula konfigurasi panel ke lalai

en: Restore to current _workspace
ms: Pulihkan ke _ruang kerja semasa

en: Restore to na_tive workspace
ms: Pulihkan ke ruang kerja _tabii

en: Restoring Minimized Windows
ms: Memulihkan Tetingkap Diminimumkan

en: Reverse the history of the "Run Application" dialog
ms: Songsangkan sejarah bagi dialog "Jalan Aplikasi"

en: Right Panel
ms: Panel Kanan

en: Rotate image on vertical panels
ms: Putar imej pada panel menegak

en: Rotate image when panel is _vertical
ms: Kilaskan imej bila pan_el menegak

en: Rotate on vertical panels
ms: Putar pada panel menegak

en: Rows in workspace switcher
ms: Baris dalam penukar ruang kerja

en: Run Application
ms: Jalankan Aplikasi

en: Run Application...
ms: Jalankan Aplikasi...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
ms: Jalankan sebagai aplikasi dengan menaip perintah atau memilih dari senarai

en: Run in _terminal
ms: Jalankan di _terminal

en: Run with _file...
ms: Jalan  dengan _fail...

en: S_tyle:
ms: Ga_ya:

en: Search
ms: Gelintar

en: Search for Files...
ms: Gelintar Fail...

en: Select an animation
ms: Pilih satu animasi

en: Select an application to view its description.
ms: Pilih aplikasi untuk melihat keterangannya.

en: Select background
ms: Pilih latar belakang

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ms: PIlih kotak ini untuk jalankan perintah pada tetingkap terminal.

en: Separator
ms: Pemisah

en: Session management options:
ms: Pilihan pengurusan sesi:

en: Set System Time
ms: Tetap Masa Sistem

en: Set System Time...
ms: Tetap Masa Sistem...

en: Set _Background Image
ms: Tetapkan Latar _Belakang Imej

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
ms: Tetapkan lokasi sebagai lokasi sekarang dan guna zon waktunya untuk komputer ini

en: Set the default panel layout
ms: Tetapkan bentangan panel lalai

en: Set the size of an icon used in menu bar. The panel must be restarted for this to take effect.
ms: Tetapkan saiz ikon yang digunakan dalam palang menu. Panel mestilah dimulakan semula supaya berkesan.

en: Set the size of icons used in the menu. The panel must be restarted for this to take effect.
ms: Tetapkan saiz ikon yang digunakan dalam menu. Panel mestilah dimulakan semula supaya berkesan.

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
ms: Tetapkan nama ikon tema yang digunakan dalam palang menu.

en: Sh_ow windows from current workspace
ms: _Tunjuk tetingkap dari ruang kerja semasa

en: Show Desktop
ms: Tunjuk Desktop

en: Show Desktop Button
ms: Tunjuk Butang Desktop

en: Show _all workspaces in:
ms: Tunjuk _semua ruang kerja pada:

en: Show _only the current workspace
ms: _Hanya tunjuk ruang kerja semasa

en: Show _temperature
ms: Papar s_uhu

en: Show _thumbnails on hover
ms: Tunjuk _lakaran kenit ketika penuding tetikus berada di atas

en: Show _weather
ms: Tunjuk _cuaca

en: Show applications menu
ms: Tunjuk menu aplikasi

en: Show date in clock
ms: Tunjuk tarikh pada jam

en: Show date in tooltip
ms: Tunjuk tarikh pada tip alat

en: Show desktop menu
ms: Tunjuk menu desktop

en: Show hide _buttons
ms: Tunjuk _butang sembunyi

en: Show icon
ms: Tunjuk ikon

en: Show list of known _applications
ms: Tunjuk senarai _aplikasi dikenali

en: Show places menu
ms: Tunjuk menu tempat

en: Show seco_nds
ms: Tunjuk s_aat

en: Show session management options
ms: Tunjuk pilihan pengurusan sesi

en: Show temperature in clock
ms: Tunjuk suhu pada jam

en: Show the _date
ms: Tunjuk tari_kh

en: Show time with seconds
ms: Papar masa dengan saat

en: Show weather in clock
ms: Tunjuk cuaca pada jam

en: Show wee_k numbers in calendar
ms: Tunjuk nombor min_ggu pada kalendar

en: Show week numbers in calendar
ms: Tunjuk nombor minggu pada kalendar

en: Show windows from a_ll workspaces
ms: Tunjuk tetingkap dari _semua ruangkerja

en: Show windows from all workspaces
ms: Tunjuk tetingkap dari semua ruang kerja

en: Show workspace _names in switcher
ms: Tunjuk _nama ruang kerja dalam penukar

en: Shut Down...
ms: Matikan...

en: Shut down the computer
ms: Matikan komputer

[ctx: Size]
en: Large
ms: Besar

[ctx: Size]
en: Medium
ms: Sederhana

[ctx: Size]
en: Small
ms: Kecil

[ctx: Size]
en: X Large
ms: X Besar

[ctx: Size]
en: X Small
ms: X Kecil

[ctx: Size]
en: XX Large
ms: XX Besar

[ctx: Size]
en: XX Small
ms: XX Kecil

en: Solid c_olor
ms: _Warna tegar

en: Some of these properties are locked down
ms: Sesetengah sifat ini telah dikunci

en: South
ms: Selatan

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ms: Nyatakan warna latar belakang bagi panel dalam format #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ms: Nyatakan fail untuk digunakan bagi imej latar belakang. Jika imej mengandungi saluran alfa, ia akan dikompositkan ke imej latar belakang desktop.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ms: Menyatakan bilangan milisaat selepas penuding tetikus masuk ke kawasan panel sebelum panel automatik dipaparkan. Kunci ini hanya releven jika kunci auto_hide adalah benar.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ms: Menyatakan bilangan milisaat selepas penuding tetikus meninggalkan kawasan panel sebelum panel automatik disembunyikan. Kunci ini hanya releven jika kunci auto_hide adalah benar.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ms: Menyatakan bilangan piksel yg kelihatan bila panel disembunyikan secara automatik ke sudut. Kunci ini hanya relevan jika kunci auto_hide adalah benar.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
ms: Tentukan kelegapan format warna latar belakang. Jika warna tidak legap sepenuhnya (nilai yang kurang dari 65535), warna akan gabungkan ke atas imej latar belakang desktop

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
ms: Nyatakan laluan gsetting yang mana keutamaan aplet tersimpan

en: Specify an applet IID to load
ms: Nyatakan IID aplet untuk dimuatkan

en: Specify file containing saved configuration
ms: Nyatakan fail mengandungi konfigurasi tersimpan

en: Specify session management ID
ms: Nyatakan ID pengurusan sesi

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ms: Nyatakan orientasi awal bai aplet (atas, bawah, kiri atau kanan)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ms: Nyatakan saiz awal bagi aplet(xx-kecil, sederhana, besar etc.)

en: Speed unit
ms: Unit kelajuan

en: St_retch
ms: _Regang

en: Starting %s
ms: Memulakan %s

en: Stretch image to panel
ms: Regang imej ke panel

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
ms: Matahari terbit: %s / Matahari terbenam: %s

en: Switch between open windows using a menu
ms: Tukar diantara tetingkap terbuka menggunakan menu

en: Switch between open windows using buttons
ms: Tukar diantara tetingkap terbuka menggunakan butang

en: Switch between workspaces
ms: Tukar diantara ruang kerja

en: Switcher
ms: Penukar

en: System
ms: Sistem

en: Temperature unit
ms: Unit suhu

en: Test DBus Applet
ms: Aplet DBUS Uji

en: Test DBus Applet Factory
ms: Kilang Aplet DBUS Uji

en: Test applet utility
ms: Utiliti aplet Ujian

en: The Clock displays the current time and date
ms: Jam paparkan masa dan tarikh semasa

en: The MATE Panel
ms: Panel MATE

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
ms: Senarai Tingkap menunjukkan senarai bagi semua tetingkap dalam set butang dan membenarkan anda layarinya.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
ms: Pemilih Tetingkap memaparkan senarai semua tetingkap dan membolehkan anda semak imbas.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ms: Penukar Ruang Kerja menunjukkan versi kecil ruang kerja anda yang membolehkan anda mengurus tetingkap anda.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
ms: Jenis tindakan yang diwakili butang ini. Nilai yang boleh adalah "lock", "logout", "run", "search" dan "screenshot". Kunci ini hanya relevan jika  object_type adalah "action-applet".

en: The classic Applications, Places and System menu bar
ms: Palang menu Aplikasi, Tempat dan Sistem yang klasik

en: The command of the launcher is not set.
ms: Perintah pelancar tidak ditetapkan.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ms: Perintah terkonfigur tidak berfungsi dan diganti dengan: %s

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
ms: Bentangan panel lali digunakan bila panel dicipta atau ditetap semula.

en: The fish's animation pixmap
ms: Peta pix animasi ikan

en: The fish's name
ms: Nama ikan

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ms: Tinggi bagi panel (lebar jika panel menegak) . Panel akan menentukan saiz minimum berdasarkan saiz fon dan penunjuk lain. Saiz maksimum adalah tetap pada suku dari tinggi (atau lebar) skrin.

en: The icon of the command to be run.
ms: Ikon perintah untuk dijalankan.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
ms: Penerang bagi panel dilampirkan pada laci ini. kunci ini hanya relevan jika object_type adalah "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ms: Penerang bagi panel aras atas yang mengandungi objek ini.

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
ms: ID perlaksanaan aplet - cth. "ClockAppletFactory::ClockApplet". Kunci ini hanya berkaitan jika kunci object_type ialah "external-applet" (atau "matecomponent-applet" yang telah lapuk).

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ms: Lokasi bagi fail .desktop menerangkan pelancar. Kunci ini hanya relevan jika object_type adalah "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
ms: Lokasi bagi fail imej digunakan sebagai ikon bagi butang objek. Kunci ini hanya relevan jika kunci object_type adalah "drawer-object" atau "menu-object" dan kunci the use_custom_icon adalah benar.

en: The location of the launcher is not set.
ms: Lokasi pelancar tidak ditetapkan.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ms: Lokasi bagi panel disepanjang paksi-x, bermula dari kanan skrin. Jika ditetapkan kepada -1, nilai diabaikan dan nilai kunci x digunakan. Jika nilai lebih besar dari 0, nilai kunci x diabaikan. Kunci ini hanya relevan dalam mod tidak dikembangkan. Dalam mod dikembangkan, kunci ini diabaikan dan panel diletakkan pada bucu skrin yang ditentukan oleh kunci orientasi.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ms: Lokasi bagi panel disepanjang paksi-x. Kunci ini hanya releven pada mod nyah-kembang. Pada mod terkembang kunci ini diabaikan dan panel diletakkan pada pinggir skrin dinyatakan oleh kunci orientasi.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ms: Lokasi bagi panel disepanjang paksi-y, bermula dari dasar skrin. Jika tetap kepada -1, nilai diabaikan dan nilai kunci yang digunakan. Jika nilai lebih besar dari 0, nilai kunci y diabaikan. Kunci ini hanya relevan dalam mod tidak dikembangkan. Dalam mod dikembangkan, kunci ini diabaikan dan panel diletakkan pada sudut skrin ditentukan oleh kunci tentu arah.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ms: Lokasi bagi panel disepanjang paksi-y. Kunci ini hanya releven pada mod nyah-kembang. Pada mod terkembang kunci ini diabaikan dan panel diletakkan pada pinggir skrin dinyatakan oleh kunci orientasi.

en: The minimum size an icon can have.
ms: Saiz minimum sesebuah ikon.

en: The name of the directory is not set.
ms: Nama direktori tidak ditetapkan.

en: The name of the launcher is not set.
ms: Nama pelancar tidak ditetapkan.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ms: Orientasi panel. Nilai mungkin adalah "atas", "bawah", "kiri", "kanan". Dalam mod dikembangkan, kunci menentukan bucu skrin yang mana panel berada. Dalam mod tidak dikembangkan, perbezaan antara "atas" dan "bawah" kurang penting - keduanya menandakan ini adalah panel mengufuk - tetapi masih memberikan petunjuk berguna tentang kelakuan yang sepatutnya bagi sesetengah objek panel. Sebagai contoh, pada panel "atas" sebuah butang menu akan timbulkan menunya dibawah panel, sedangkan pada panel "bawah" menu akan ditimbulkan ke atas panel.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ms: Panel menghadapi masalah semasa memuatkan  "%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
ms: Laluan yang mana kandungan menu akan dibina. Kunci ini hanya relevan jika  use_menu_path adalah benar dan object_type adalah "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ms: Kedudukan bagi objek panel ini. Kedudukan dinyatakan oleh bilangan piksel dari kiri (atau atas jika mengufuk) pinggir panel.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ms: Kelajuan animasi panel . Nilai yang boleh adalah "slow", "medium" dan "fast". Kekunci ini hanya relevan jika kunci enable_animations adalah benar.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
ms: Teks untuk dipaparkan pada tip alat bagi laci atau menu ini. Kunci ini hanya relevan jika kunci object_type adalah "drawer-object" atau "menu-object".

en: The type of this panel object.
ms: Jenis bagi objek panel ini.

en: The unit to use when showing temperatures.
ms: Unit untuk diguna bila tunjukkan suhu.

en: The unit to use when showing wind speed.
ms: Unit untuk diguna bila tunjukkan kelajuan angin.

en: The water needs changing
ms: Air perlu ditukar

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
ms: Butang ini membolehkan anda sembunyi semua tetingkap dan tunjuk desktop.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ms: Merupakan nama boleh dibaca manusia yang mana anda boleh mengenalpasti panel. Tujuan utama ia adalah untuk bertindak sebagai  tajuk tetingkap panel yang berguna bila menavigasi antara panel.

en: This is the list of commands used in "Run Application" dialog. The commands are sorted descendingly by recency (e.g., most recent command comes first).
ms: Ini adalah senarai perintah yang digunakan dalam dialog "Jalan Aplikasi". Perintah diisih secara menurun mengikut kekinian (iaitu perintah paling terkini muncul dahulu).

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ms: Kunci ini menyatakan berapa banyak baris (bagi bentangan mengufuk) atau lajur (bagi bentangan menegak) penukar ruang kerja yang tunjukkan ruang kerja di dalamnya. Kunci ini berkaitan jika kunci display_all_workspaces adalah benar.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ms: Kunci ini menyatakan perintah yang akan cuba dilakukan bila ikan di klik.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ms: Kunci ini menyatakan nama fail bagi peta pix yang akan digunakan bagi animasi yang dipaparkan pada plat ikan relatif ke direktori peta pix.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
ms: Kunci ini menentukan format yang digunakan oleh aplet jam bila format kunci ditetapkan ke "custom". Anda boleh guna penentuan perbualan yang difahami oleh strftime() untuk mendapatkan format spesifik. Lihat manual strftime() untuk maklumat lanjut.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ms: Kunci ini menentukan format jam yang digunakan oleh aplet jam. Nilai mungkin adalah "12 jam", "24 jam", "internet", "unix" dan "tempahan". Jika ditetapkan kepada "internet", jam akan memaparkan masa Internet. Sistem masa Internet membahagikan hari kepada 1000 ".degupan". Tiada zon waktu dalam sistem ini, jadi masa adalah sama diseluruh dunia. Jika ditetapkan kepada "unix", jam akan memaparkan masa dalam saat semenjak epok, cth. 1970-01-01. Jika ditetapkan kepada "tempahan", jam akan memaparkan masa bergantung kepada format yang ditentukan kunci custom_format.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
ms: Kunci ini menyatakan bilangan bingkai yang akan dipaparkan pada animasi ikan.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ms: Kunci ini menyatakan bilangan saat setiap bingkai yang akan dipaparkan.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
ms: Program ini bertanggungjawab untuk melancarkan aplikasi lain dan membekalkan utiliti yang berguna.

en: Threshold of menu items before submenu is created
ms: Ambang item menu sebelum submenu dicipta

en: Thumbnail width in pixels. Window aspect ratio will be maintained.
ms: Lebar lakaran kenit dalam piksel. Nisbah bidang tetingkap akan dikekalkan.

en: Thumbnail width:
ms: Lebar lakaran kenit:

en: Time & Date
ms: Masa & Tarikh

en: Time _Settings
ms: Tetapan Ma_sa

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ms: Tip alat dipaparkan untuk laci atau menu

en: Top Panel
ms: Panel Atas

en: Toplevel panel containing object
ms: Panel aras atas mengandungi objek

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
ms: Senarai URI dijatuhkan pada dialog jalan mempunyai format salah (%d) atau panjang (%d)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ms: Tidak boleh melakukan '%s'
    
    Perincian: %s

en: Unable to locate the command to execute
ms: Tidak menemui perintah untuk dilakukan

en: Unable to mount %s
ms: Tidak dapat lekap %s

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ms: Tidak dapat buka fail desktop %s bagi pelancar%s%s panel

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ms: Tidak boleh baca dari '%s'
    
    Perincian: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ms: Tidak dapat baca output dari perintah
    
    Perincian: %s

en: Unable to scan %s for media changes
ms: Tidak boleh imbas %s untuk perubahan media

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ms: Versi fail desktop '%s' tidak dikenali

en: Unrecognized launch option: %d
ms: Pilihan lancar tidak dikenalpasti: %d

en: Use custom icon for object's button
ms: Guna ikon suai bagi butang objek

en: Use custom path for menu contents
ms: Guna laluan suai bagi kandungan menu

en: Visible pixels when hidden
ms: Piksel kelihatan bila tersembunyi

en: Wanda Factory
ms: Kilang Wanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ms: Amaran: perintah nampaknya menjadi sesuatu yang berguna.
    Oleh kerana ini adalah aplet tak berguna, anda tidak perlu membuatnya.
    Kami menasihatkan anda menolak penggunaan %s untuk apa-apa
    yang mana menjadikan aplet "praktikal" atau berguna.

en: Weather
ms: Cuaca

en: West
ms: Barat

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ms: Bila laci dipadam, laci dan tetapannya
    akan hilang.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ms: Bila panel dipadam, panel dan
    tetapannya akan hilang.

en: When the panels are reset, all 
    custom settings are lost.
ms: Bila panel-panel ditetapkan semula,
    semua tetapan suai akan hilang.

en: When to group windows
ms: Bila mengumpul tetingkap

en: Whether to enable mouse scrolling in the switch window list
ms: Sama ada mahu membenarkan penatalan tetikus dalam peralihan senarai tetingkap

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
ms: Merupakan jenis latar belakang yang patut digunakan untuk panel ini. Nilai yang mungkin adalah "none" - latar belakang widget GTK+ lalai akan digunakan, "color" - kunci warna akan digunakan sebagai warna latar belakang atau "image" - imej yang dinyatakan oleh kunci imej akan digunakan sebagai latar belakang.

en: Will run command: '%s'
ms: Akan jalankan perintah: '%s'

en: Window Grouping
ms: Pengumpulan Tingkap

en: Window List
ms: Senarai Tetingkap

en: Window List Content
ms: Senarai Kandungan Tingkap

en: Window List Preferences
ms: Keutamaan Senarai Tetingkap

en: Window Navigation Applet Factory
ms: Kilang Aplet Navigasi Tetingkap

en: Window Selector
ms: Pemilih Tetingkap

en: Window Thumbnails
ms: Lakaran Kenit Tetingkap

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ms: Dengan persediaan skrin-berbilang, anda boleh mempunyai panel pada skrin secara individu. Kunci ini mengenalpasti skrin semasa yang mana panel dipaparkan.

en: Workspace Names
ms: Nama Ruang Kerja

en: Workspace Switcher
ms: Penukar Ruang Kerja

en: Workspace Switcher Preferences
ms: Keutamaan Penukar Ruang Kerja

en: Workspace na_mes:
ms: Na_ma Ruang Kerja:

en: Workspaces
ms: Ruang kerja

en: Wrap around on scroll
ms: Lilit disekeliling bila menatal

en: X co-ordinate of panel
ms: Koordinat X panel

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
ms: Koordinat X panel, bermula dari kanan skrin

en: X screen where the panel is displayed
ms: Skrin X yang mana panel dipaparkan

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ms: Monitor Xinerama yang mana panel dipaparkan

en: Y co-ordinate of panel
ms: Koordinat Y panel

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
ms: Koordinat Y panel, bermula dari dasar skrin

en: You dropped an image on the panel, what do you want to do?
ms: Anda telah melepaskan satu imej di atas panel. apa yang anda mahu lakukan?

en: You dropped the image "%s" on the panel.
ms: Anda telah melepaskan imej "%s" di atas panel.

en: You must always have at least one panel.
ms: Anda mesti mempunyai sekurang-kurangnya satu panel.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ms: Pengurus tetingkap anda tidak menyokong butang tunjuk desktop, atau anda tidak menjalankan pengurus tetingkap.

en: [FILE...]
ms: [FAIL...]

en: _12 hour format
ms: Format _12 Jam

en: _24 hour format
ms: Format _24 Jam

en: _About
ms: Perih_al

en: _Activate Screensaver
ms: _Aktifkan Penyelamat Skrin

en: _Add
ms: _Tambah

en: _Add to Drawer...
ms: T_ambah ke Laci...

en: _Add to Panel…
ms: _Tambah ke Panel...

en: _Always group windows
ms: Se_ntiasa kumpul tetingkap

en: _Applet:
ms: _Aplet:

en: _Autohide
ms: _Sembunyi-sendiri

en: _Back
ms: _Undur

en: _Browse...
ms: _Layar...

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: _Delete This Panel
ms: Pa_dam Panel Ini

en: _Don't Reload
ms: Jan_gan Muat Semula

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Edit Menus
ms: _Sunting Menu

en: _Enable mouse scrolling
ms: _Benarkan penatalan tetikus

en: _Entire menu
ms: S_eluruh menu

en: _Execute
ms: _Lakukan

en: _File:
ms: _Fail:

en: _Force quit
ms: _Paksa keluar

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Icon:
ms: _Ikon:

en: _Launch
ms: _Lancar

en: _Location Name:
ms: Nama _Lokasi:

en: _Location:
ms: _Lokasi:

en: _Lock Screen
ms: Kun_ci Skrin

en: _Minimum Icon Size:
ms: Saiz Ikon _Minimum:

en: _Move
ms: _Alih

en: _Name of fish:
ms: _Nama ikan:

en: _Name:
ms: _Nama:

en: _Never group windows
ms: Ja_ngan kumpul tetingkap

en: _New Panel
ms: Pa_nel Baru

en: _None (use system theme)
ms: T_iada (guna tema sistem)

en: _Open
ms: _Buka

en: _Orientation:
ms: _Orientasi:

en: _Pause per frame:
ms: Jeda per _bingkai:

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: _Prefs Path:
ms: Laluan _Keutamaan:

en: _Pressure unit:
ms: Unit _tekanan:

en: _Properties
ms: Si_fat

en: _Reload
ms: _Muat Semula

en: _Remove
ms: _Tanggal

en: _Remove From Panel
ms: Buang Da_ri Panel

en: _Reset All Panels
ms: _Tetap Semula Semua Panel

en: _Reset Panels
ms: _Tetap Semula Panel

en: _Revert
ms: _Kembali

en: _Rotate on vertical panels
ms: P_utar pada panel menegak

en: _Run
ms: _Jalan

en: _Scale
ms: _Skala

en: _Set System Time
ms: Tetap Masa _Sistem:

en: _Size:
ms: _Saiz:

en: _Speak again
ms: Cakap _lagi

en: _System Monitor
ms: Pemantau _Sistem

en: _Temperature unit:
ms: Unit _suhu:

en: _Tile
ms: _Jubin

en: _Time:
ms: _Masa:

en: _Timezone:
ms: _Zon waktu:

en: _Total frames in animation:
ms: _Jumlah bingkai pada an_imasi:

en: _Type:
ms: _Jenis:

en: _Visibility unit:
ms: Unit keta_mpakan:

en: _Wind speed unit:
ms: Unit kelajuan a_ngin:

en: columns
ms: lajur

en: file
ms: fail

en: frames
ms: bingkai

en: pixels
ms: piksel

en: rows
ms: baris

en: seconds
ms: saat
