mate-settings-daemon 1.26.0 - en to ms translation catalogue (313 entries)

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
ms: 0 hingga 3, 0 tidak aktif, 1-3 adalah butang yang diemulasikan

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
ms: Pendarab pemecut bagi pergerakan tetikus. Nilai -1 adalah lalai sistem.

en: Acceleration multiplier for touchpad motion. A value of -1 is the system default.
ms: Pengganda pemecutan bagi pergerakan pad sentih. Nilai -1 adalah lalai sistem.

en: Acceleration profile
ms: Profil pemecutan

en: Acceleration profile used for connected mice. The acceleration profile can be set to either default ('default') which uses the default acceleration profile for each device, flat ('flat'), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive ('adaptive') which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a mouse doesn't support the configured profile, 'default' will be used.
ms: Profil pemecutan yang digunakan untuk tetikus bersambung. Profil pemecutan boleh ditetapkan sama ada lalai ('default') yang menggunakan profil pemecutan lalai bagi setiap peranti, rata ('flat'), memecut dengan faktor malar khusus peranti yang dipacu daripada kelajuan penuding terkonfigur, atau boleh suai ('adaptive') menyesuaikan pemecutan yang bergantung pada pergerakan tetikus. Sekiranya tetikus tidak menyokong profil terkonfigur, 'lalai' akan digunakan.

en: Acceleration profile used for touchpad. The acceleration profile can be set to either default ('default') which uses the default acceleration profile for each device, flat ('flat'), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive ('adaptive') which adapts the acceleration depending on the touchpad movement. If a touchpad doesn't support the configured profile, 'default' will be used.
ms: Profil pemecutan yang digunakan untuk pad sentuh. Profil pemecutan boleh ditetapkan sama ada lalai ('default') yang menggunakan profil pemecutan lalai bagi setiap peranti, rata ('flat'), memecut dengan faktor malar khusus peranti yang dipacu daripada kelajuan penuding terkonfigur, atau boleh suai ('adaptive') menyesuaikan pemecutan yang bergantung pada pergerakan pad sentuh. Sekiranya pad sentuh tidak menyokong profil terkonfigur, 'lalai' akan digunakan.

en: Accessibility
ms: Kebolehcapaian

en: Accessibility Keyboard
ms: Papan Kekunci Kebolehcapaian

en: Accessibility keyboard plugin
ms: Palam papan kekunci kebolehcapaian

en: Accessibility settings
ms: Tetapan kebolehcapaian

en: Accessibility settings plugin
ms: Palam tetapan kebolehcapaian

en: Activate
ms: Aktifkan

en: Activation of this plugin
ms: Pengaktifan palam ini

en: Airplane mode disabled
ms: Mod kapal terbang dilumpuhkan

en: Airplane mode enabled
ms: Mod kapal terbang dibenarkan

en: Antialiasing
ms: Diantialiaskan

en: Automatically prunes thumbnail caches and other transient files, and warns about low disk space
ms: Pangkas cache lakaran kenit dan lain-lain fail sementara secara automatik, dan beri amaran berkenaan kapasiti ruang cakera yang rendah

en: Background
ms: Latar Belakang

en: Background plugin
ms: Palam latar belakang

en: Binding to eject an optical disc.
ms: Pengikatan untuk lenting cakera optik.

en: Binding to enable or disable the touchpad.
ms: Pengikatan untuk benar atau lumpuhkan pad sentuh.

en: Binding to launch MATE settings.
ms: Pengikatan untuk lancarkan tetapan MATE.

en: Binding to launch the calculator.
ms: Pengikatan untuk lancarkan kalkulator.

en: Binding to launch the email client.
ms: Pengikatan untuk lancarkan klien emel.

en: Binding to launch the help browser.
ms: Pengikatan untuk lancarkan pelayar bantuan.

en: Binding to launch the instant messenger.
ms: Pengikatan untuk lancarkan pemesejan segera.

en: Binding to launch the media player.
ms: Pengikatan untuk lancarkan pemain media.

en: Binding to launch the search tool.
ms: Pengikatan untuk lancarkan alat gelintar.

en: Binding to launch the web browser.
ms: Pengikatan untuk lancarkan pelayar sesawang.

en: Binding to lock the screen.
ms: Pengikatan untuk kunci skrin.

en: Binding to log out.
ms: Pengikatan untuk daftar keluar.

en: Binding to lower the system volume quietly.
ms: Pengikatan untuk rendahkan volum sistem secara beransur-ansur.

en: Binding to lower the system volume.
ms: Pengikatan untuk rendahkan volum sistem.

en: Binding to mute the system volume quietly.
ms: Pengikatan untuk senyapkan volum sistem secara beransur-ansur.

en: Binding to mute the system volume.
ms: Pengikatan untuk senyapkan volum sistem.

en: Binding to mute/unmute the microphone.
ms: Pengikatan untuk senyap/aktifkan mikrofon.

en: Binding to open the Home folder.
ms: Pengikatan untuk buka folder Rumah.

en: Binding to pause playback.
ms: Pengikatan untuk jeda mainbalik.

en: Binding to raise the system volume quietly.
ms: Pengikatan untuk naikkan volum sistem secara beransur-ansur.

en: Binding to raise the system volume.
ms: Pengikatan untuk naikkan volum sistem.

en: Binding to show the on-screen keyboard
ms: Pengikatan untuk tunjukkan papan kekunci atas-skrin

en: Binding to show the screen magnifier
ms: Pengikatan untuk tunjuk pembesar skrin

en: Binding to shut down.
ms: Pengikatan untuk matikan.

en: Binding to skip to next track.
ms: Pengikatan untuk langkau trek berikutnya.

en: Binding to skip to previous track.
ms: Pengikatan untuk langkau trek terdahulu.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
ms: Pengikatan untuk mulakan mainbalik (atau togol main/jeda).

en: Binding to start the screen reader
ms: Pengikatan untuk mulakan pembaca skrin

en: Binding to stop playback.
ms: Pengikatan untuk henti mainbalik.

en: Bluetooth disabled
ms: Bluetooth dilumpuhkan

en: Bluetooth enabled
ms: Bluetooth dibenarkan

en: Cannot determine user's home directory
ms: Tidak dapat tentukan direktori rumah pengguna

en: Change system time
ms: Ubah masa sistem

en: Change system time zone
ms: Ubah zon waktu sistem

en: Changing Screen Layout
ms: Mengubah Bentangan Skrin

en: Clipboard
ms: Papan Keratan

en: Clipboard plugin
ms: Palam papan keratan

en: Configure display settings
ms: Konfigur tetapan paparan

en: Configure hardware clock
ms: Konfigur jam perkakasan

en: Could not apply the stored configuration for monitors
ms: Tidak dapat laksana konfigurasi tersimpan untuk monitor

en: Could not enable mouse accessibility features
ms: Tidak dapat benarkan fitur kebolehcapaian tetikus

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
ms: Tidak dapatkan terminal lalai. Sahkan sama ada perintah terminal lalai anda ditetapkan dan menuju ke aplikasi yang sah.

en: Could not refresh the screen information: %s
ms: Tidak dapat segar semula maklumat skrin: %s

en: Could not restore the display's configuration
ms: Tidak dapat pulihkan konfigurasi paparan

en: Could not restore the display's configuration from a backup
ms: Tidak dapat pulihkan konfigurasi paparan dari sandar

en: Could not save monitor configuration
ms: Tidak dapat simpan konfigurasi monitor

en: Could not switch the monitor configuration
ms: Tidak dapat tukar konfigurasi monitor

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
ms: Tidak dapat lakukan perintah: %s⏎
    Sahkan sama ada ia merupakan perintah yang sah.

en: Cursor size
ms: Saiz Kursor

en: Cursor theme
ms: Tema kursor

en: Cursor theme name.
ms: Nama tema kursor

en: Deactivate
ms: Nyahaktifkan

en: Disable touchpad while typing
ms: Lumpuhkan pad sentuh semasa menaip

en: Distance before a drag is started.
ms: Jarak sebelum seret dimulakan.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
ms: Jarak dalam piksel dimana penuding mesti gerak sebelum pergerakan tetikus terpecut diaktifkan. Nilai -1 adalah lalai sistem.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
ms: Jarak dalam piksel dimana penuding mesti gerak sebelum gerakan pad sentuh terpecut diaktifkan. Nilai -1 adalah lalai sistem.

en: Do not touch monitor configuration
ms: Jangan sentuh konfigurasi monitor

en: Do you want to activate Slow Keys?
ms: Anda ingin mengaktifkan Kekunci Lambat?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
ms: Anda ingin mengaktifkan Kekunci Lekat?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
ms: Anda hendak nyahaktif Kekunci Lambat?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
ms: Adakah anda ingin menyahaktifkan Kekunci Lekat?

en: Do_n't activate
ms: Ja_ngan aktifkan

en: Do_n't deactivate
ms: Ja_ngan nyahaktifkan

en: Does the display look OK?
ms: Adakah paparan kelihatan OK?

en: Don't activate
ms: Jangan aktifkan

en: Don't become a daemon
ms: Jangan jadi daemon

en: Don't deactivate
ms: Jangan nyahaktifkan

en: Don't show any warnings again
ms: Jangan tunjuk sebarang amaran lagi

en: Don't show any warnings again for this file system
ms: Jangan tunjuk sebarang amaran terhadap sistem fail ini

en: Double Click Time
ms: Masa Dwi-Klik

en: Drag Threshold
ms: Ambang Seret

en: Dummy
ms: Semu

en: Dummy plugin
ms: Palam semu

en: Eject
ms: Lenting

en: Empty Trash
ms: Kosongkan Tong Sampah

en: Empty all of the items from the trash?
ms: Kosongkan semua item dari tong sampah?

en: Emptying the trash
ms: Mengosongkan tong sampah

en: Enable debugging code
ms: Benarkan kod penyahpepijatan

en: Enable horizontal edge scrolling
ms: Benarkan penatalan pinggir mengufuk

en: Enable horizontal two-finger scrolling
ms: Benarkan penatalan dua-jari mengufuk

en: Enable mouse clicks with touchpad
ms: Benarkan klik tetikus dengan pad sentuh

en: Enable three-finger button-click emulation
ms: Benarkan emulasi klik-butang tiga-jari

en: Enable touchpad
ms: Benarkan pad sentuh

en: Enable vertical edge scrolling
ms: Benarkan penatalan pinggir menegak

en: Enable vertical two-finger scrolling
ms: Benarkan penatalan dua-jari menegak

en: Enabled two-finger button-click emulation
ms: Benarkan emulasi klik-butang dua-jari

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
ms: Benarkan emulasi butang tetikus tengah melalui klik butang kiri dan kanan serentak.

en: Enhance _contrast in colors
ms: Pertingkat be_za jelas dalam warna

en: Error activating XKB configuration.
    It can happen under various circumstances:
     • a bug in libxklavier library
     • a bug in X server (xkbcomp, xmodmap utilities)
     • X server with incompatible libxkbfile implementation
    
    X server version data:
    %s
    %d
    If you report this situation as a bug, please include:
     • The result of <b>%s</b>
     • The result of <b>%s</b>
ms: Ralat mengaktifkan konfigurasi XKB.
    Ia boleh berlaku atas pelbagai sebab:
     • pepijat dalam pustaka libxklavier
     • pepijat dalam pelayan X (utiliti xkbcomp, xmodmap)
     • pelayan X dengan pelaksanaan libxkbfile yang tidak serasi
    
    Data versi pelayan X:
    %s
    %d
    Jika anda laporkan situasi ini sebagai pepijat, sila sertakan:
     • Keputusan <b>%s</b>
     • Keputusan <b>%s</b>

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
ms: Ralat semasa cuba menjalankan (%s)
    dimana ianya dipautkan ke kekunci (%s)

en: Examine…
ms: Periksa..

en: Exit after a time (for debugging)
ms: Keluar selepas suatu masat (untuk penyahpijatan)

en: File for default configuration for RandR
ms: Fail untuk konfigurasi lalai untuk RandR

en: File name of the bell sound to be played.
ms: Nama fail bunyi loceng yang sedang dimainkan.

en: Free percentage notify threshold
ms: Ambang maklum peratus bebas

en: Free space no notify threshold
ms: Ambang maklum tiada ruang bebas

en: From:
ms: Dari:

en: Hardware Airplane Mode
ms: Mod Kapal Terbang Perkakasan

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
ms: Sorot lokasi semasa penuding bila kekunci Control diketuk dan dilepaskan.

en: Hinting
ms: Pembayang

en: Home folder
ms: Folder rumah

en: Housekeeping
ms: Penyelenggaraan

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ms: Jika anda pilih hendak mengosongkan tong sampah, semua item didalamnya akan kekal hilang. Perhatian, anda juga boleh memadamnya secara berasingan.

en: Ignore
ms: Abai

en: Key binding (%s) is incomplete
ms: Pengikatan kunci (%s) tidak lengkap

en: Key binding (%s) is invalid
ms: Pengikatan kunci (%s) tidak sah

en: Keybindings
ms: Pengikatan Kunci

en: Keybindings plugin
ms: Palam pengikatan kunci

en: Keyboard
ms: Papan Kekunci

en: Keyboard Bell Custom Filename
ms: Nama Fail Loceng Suai Papan Kekunci

en: Keyboard _Preferences
ms: K_eutamaan Papan Kekunci

en: Keyboard plugin
ms: Palam papan kekunci

en: Launch calculator
ms: Lancar kalkulator

en: Launch email client
ms: Lancar klien emel

en: Launch help browser
ms: Lancar pelayar bantuan

en: Launch instant messenger
ms: Lancar pemesejan segera

en: Launch media player
ms: Lancar pemain media

en: Launch settings
ms: Tetapan lancar

en: Launch web browser
ms: Lancar pelayar sesawang

en: Left
ms: Kiri

en: Length of a double click.
ms: Jangkamasa dwi-klik.

en: Locate Pointer
ms: Cari Penuding

en: Lock screen
ms: Kunci skrin

en: Log out
ms: Daftar keluar

en: Low Disk Space
ms: Ruang Cakera Rendah

en: MATE Settings Daemon
ms: Daemon Tetapan MATE

en: Make _text larger and easier to read
ms: Jadikan _teks lebih besar dan lebih mudah dibaca

en: Manage X Settings
ms: Urus Tetapan X

en: Manage the X resource database
ms: Urus pangkalan data sumber X

en: Media keys
ms: Kekunci media

en: Media keys plugin
ms: Palam kekunci media

en: Microphone mute/unmute
ms: Mikrofon senyap/aktif

en: Middle button emulation
ms: Emulasi butang tengah

en: Minimum notify period for repeated warnings
ms: Tempoh maklum minimum untuk amaran berulang

en: Mirror same output to all monitors and turn them on
ms: Cermikan output yang serupa kepada semua monitor dan hidupkannya

en: Mirroring outputs not supported
ms: Pencerminan output tidak disokong

en: Module
ms: Modul

en: Module Path
ms: Laluan Modul

en: Motion Acceleration
ms: Pemecutan Gerakan

en: Motion Threshold
ms: Ambang Gerakan

en: Mount paths to ignore
ms: Lekap laluan untuk diabaikan

en: Mouse
ms: Tetikus

en: Mouse Preferences
ms: Keutamaan Tetikus

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
ms: Kebolehcapaian tetikus memerlukan Mousetweaks untuk dipasang pada sistem anda.

en: Mouse button orientation
ms: Orientasi butang tetikus

en: Mouse plugin
ms: Palam tetikus

en: Mpris plugin
ms: Palam Mpris

en: Mute the audio quietly
ms: Senyapkan audio secara beransur-ansur

en: NSS security system could not be initialized
ms: Sistem keselamatan NSS tidak dapat diawalkan

en: Natural scrolling
ms: Penatalan tabii

en: Next track
ms: Trek berikutnya

en: No External Display
ms: Tiada Paparan Luar

en: Normal
ms: Biasa

en: NumLock state
ms: Keadaan NumLock

en: OFF
ms: MATI

en: ON
ms: HIDUP

en: On-screen keyboard
ms: Papan kekunci atas-skrin

en: One finger tap button
ms: Butang ketik satu jari

en: Open the display configuration dialog (all settings)
ms: Buka dialog konfigurasi paparan (semua tetapan)

en: Pause playback
ms: Jeda mainbalik

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
ms: Peratus ambang ruang bebas untuk amaran awal ruang cakera rendah. Jika peratus ruang cakera bebas dibawah nilai ini, satu amaran akan ditunjukkan.

en: Play (or play/pause)
ms: Main (atau main/jeda)

en: Preparing to empty trash…
ms: Menyediakan tong sampah kosong...

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
ms: Tekan dan _tahan kekunci untuk menerimanya (Kekunci Lambat)

en: Previous track
ms: Trek terdahulu

en: Priority to use for this plugin
ms: Keutamaan untuk guna palam ini

en: Priority to use for this plugin in mate-settings-daemon startup queue
ms: Keutamaan untuk guna palam ini dalam baris gilir permulaan mate-setting-daemon

en: Privileges are required to change the system time zone.
ms: Kelayakan diperlukan untuk ubah zon waktu sistem.

en: Privileges are required to change the system time.
ms: Kelayakan diperlukan untuk ubah masa sistem.

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
ms: Kelayakan diperlukan untuk konfigur jam perkakasan.

en: RGBA order
ms: Tertib RGBA

en: Remember NumLock state
ms: Ingat keadaan NumLock

en: Removing item %lu of %lu
ms: Membuang item %lu dari %lu

en: Removing: %s
ms: Membuang: %s

en: Replace the current daemon
ms: Ganti daemon semasa

en: Rfkill plugin
ms: Palam Rfkill

en: Right
ms: Kanan

en: Rotation not supported
ms: Putaran tidak disokong

en: Screen magnifier
ms: Pembesar skrin

en: Screen reader
ms: Pembaca skrin

en: Search
ms: Gelintar

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
ms: Pilih pemetaan butang untuk ketikan satu-jari. Nilai disokong adalah: 1: butang tetikus kiri 2: butang tetikus tengah 3: butang tetikus kanan

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
ms: Pilih pemetaan butang untuk ketikan tiga-jari. Nilai disokong adalah: 1: butang tetikus kiri 2: butang tetikus tengah 3: butang tetikus kanan

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
ms: Pilih pemetaan butang untuk ketikan dua-jari. Nilai disokong adalah: 1: butang tetikus kiri 2: butang tetikus tengah 3: butang tetikus kanan

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
ms: Tetapkan ini kepada BENAR jika anda mempunyai masalah dengan pembayangan pad sentuh semasa menaip.

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
ms: Tetapkan ia pada BENAR untuk membenarkan penatalan pinggir mengufuk

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
ms: Tetapkan ia pada BENAR untuk membenarkan penatalan dua-jari mengufuk

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
ms: Tetapkan ia pada BENAR untuk membenarkan penatalan pinggir menegak

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
ms: Tetapkan ia pada BENAR untuk membenarkan penatalan dua-jari menegak

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
ms: Tetapkan ini kepada BENAR untuk boleh hantar klik tetikus dengan mengetuk pada pad sentuh.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
ms: Tetapkan ini kepada BENAR untuk benarkan semua pad sentuh.

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
ms: Tetapkan ini ke salah satu dari "none", "lock_screen", atau "force_logout". Tindakan akan dibuat bila kad pintar diguna unutk daftar masuk telah dibuang.

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
ms: Tetapkan ini kepada benar untuk benarkan penatalan tabii (songsang) untuk pad sentuh

en: Set up screen size and rotation settings
ms: Pasang tetapan saiz dan putaran skrin

en: Show Displays in Notification Area
ms: Tunjuk Paparan dalam Kawasan Pemberitahuan

en: Show OSD notification
ms: Tunjuk pemberitahuan OSD

en: Show _Current Layout
ms: Tunjuk Bentangan _Semasa

en: Shut down
ms: Matikan

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
ms: Saiz kursor yang dirujuk oleh tema kursor.

en: Slot ID
ms: ID Slot

en: Slot Series
ms: Siri Slot

en: Slow Keys Alert
ms: Amaran Kekunci Lambat

en: Smartcard
ms: Kad Pintar

en: Smartcard plugin
ms: Palam kad pintar

en: Smartcard removal action
ms: Tindakan pembuangan kad pintar

en: Sound
ms: Bunyi

en: Sound Sample Cache plugin
ms: Palam Cache Sampel Bunyi

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
ms: Nyatakan senarai laluan lekap untuk diabaikan bila ruang semakin rendah.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
ms: Nyatakan masa dalam minit. Amaran berturutan bagi volum tidak akan muncul lebih kerap dari tempoh ini.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
ms: Nyatakan amaun dalam GB. Jika amaun ruang bebas lebih dari nilai ini, tiada amaran akan ditunjukkan.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
ms: Nyatakan peratus yang mana ruang cakera bebas patut kurang sebelum mengeluarkan amaran berturutan.

en: Sticky Keys Alert
ms: Amaran Kekunci Lekat

en: Stop playback
ms: Henti mainbalik

en: Subsequent free percentage notify threshold
ms: Ambang maklum peratus bebas terkemudian

en: Swap left and right buttons for left-handed touchpads with 'left', 'right' for right-handed, 'mouse' to follow the mouse setting.
ms: Silih butang kiri dan kanan untuk pad sentuh kidal dengan 'kiri', 'kanan' untuk bukan kidal, 'mouse' diikuti dengan tetapan tetikus.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
ms: Silih butang tetikus kiri dan kanan untuk tetikus kidal.

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
ms: Palam XRandR akan cari konfigurasi lalai di dalam fail yang dinyatakan oleh kunci ini. Ia serupa dengan ~/.config/monitors.xml yang biasanya disimpan dalam direktori rumah pengguna. Jika pengguna tidak mempunyai fail tersebut, atau mempunyainya tetapi tidak sepadan dengan persediaan monitor pengguna, maka fail yang dinyatakan oleh kunci ini akan digunakan sebagai ganti.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
ms: Tertib unsur subpiksel bagi skrin LCD; hanya digunakan bila antialias ditetapkan ke "rgba". Nilai yang mungkin adalah: "rgb" untuk merah dikiri (paling umum), "bgr" untuk biru dikiri, "vrgb" untuk merah diatas, "vgbr" untuk merah dibawah.

en: The remembered state of the NumLock LED.
ms: Keadaan LED NumLock yang diingati.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
ms: Resolusi diguna untuk menukar saiz fon ke saiz piksel, dalam titik per inci.

en: The selected configuration for displays could not be applied
ms: Konfigurasi terpilih untuk paparan tidak dapat dilaksanakan

en: The slot the card is in
ms: Slot kad dimasukkan

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
ms: Jenis antialias yang diguna bila menerap fon. Nilai yang mungkin adalah: "none" untuk tanpa antialias, "grayscale" untuk antialias skala kelabu piawai, dan "rgba" untuk antialias subpiksel (skrin LCD sahaja).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
ms: Jenis pembayangan yang diguna bila menerap fon. Nilai yang mungkin adalah: "none" tanpa pembayangan, "slight" untuk asas, "medium" untuk sederhana, dan "full" untuk pembayangan maksimum (mungkin menyebabkan herotan bentuk huruf).

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ms: Volum "%s" hanya mempunyai %s ruang cakera berbaki.

en: There was an error displaying help: %s
ms: Terdapat ralat memapar bantuan: %s

en: This computer has only %s disk space remaining.
ms: Komputer ini hanya mempunyai %s ruang cakera berbaki.

en: Three finger tap button
ms: Butang ketik tiga jari

en: Toggle magnifier
ms: Togol pembesar

en: Toggle on-screen keyboard
ms: Togol papan kekunci atas-skrin

en: Toggle screen reader
ms: Togol pembaca skrin

en: Toggle touchpad
ms: Togol pad sentuh

en: Touchpad button orientation
ms: Orientasi butang pad sentuh

en: Touchpad disabled
ms: Pad sentuh dilumpuhkan

en: Touchpad enabled
ms: Pad sentuh dibenarkan

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
ms: Cuba menukar konfigurasi monitor jua.

en: Turn on external monitor after system boot
ms: Hidupkan monitor luar selepas but sistem

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
ms: Hidupkan monitor luar selepas but sistem jika pengguna palamkan monitor luar semasa but sistem.

en: Turn on laptop monitor after system boot
ms: Hidupkan monitor komputer riba selepas but sistem

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
ms: Hidupkan monitor komputer riba selepas but sistem jika pengguna palamkan monitor luar semasa but sistem.

en: Turn the volume down quietly
ms: Matikan volum secara beransur-ansur

en: Turn the volume up quietly
ms: Naikkan volum secara beransur-ansur

en: Turn this monitor off
ms: Matikan monitor ini

en: Turn this monitor on
ms: Hidupkan monitor ini

en: Two finger tap button
ms: Butang ketik dua jari

en: Typing Break
ms: Hentian Menaip

en: Typing break plugin
ms: Palam hentian menaip

en: Universal Access Preferences
ms: Keutamaan Capaian Universal

en: Upside Down
ms: Terbalik

en: Use on-screen _keyboard
ms: Guna papan _kekunci atas-skrin

en: Use screen _magnifier
ms: Guna pe_mbesar skrin

en: Use screen _reader
ms: Guna pem_baca skrin

en: Usually, mate-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
ms: Biasanya, mate-settings-daemon konfigur monitor dalaman dan luaran berdasarkan pada tetapan turn_on_external_monitors_at_startup dan turn_on_laptop_monitor_at_startup serta tentukan mod pengklonan/sisi-ke-sisi yang sesuai. Menetap kekunci ini kepada Benar lumpuhkannya, dan tetapan monitor tidak disentuh langsung (melainkan terdapa konfigurasi pengguna eksplisit).

en: Volume down
ms: Volum turun

en: Volume mute
ms: Volume disenyapkan

en: Volume step
ms: Langkah volum

en: Volume step as percentage of volume.
ms: Langkah volum sebagai peratusan volum.

en: Volume up
ms: Volum naik

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
ms: Bila ditetapkan kepada benar, MATE akan mengingati keadaan LED NumLock diantara sesi.

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
ms: Sama ada ikon pemberitahuan dengan perkara berkaitan-paparan patut ditunjukkan dalam panel.

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
ms: Sama ada pemberitahuan OSD ditunjukkan untuk maklumkan jika ada perubahan

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
ms: Sama ada ia atau tidak papan kekunci atas-skrin dihidupkan.

en: Whether the screen magnifier is turned on.
ms: Sama ada ia atau tidak pembesar skrin dihidupkan.

en: Whether the screen reader is turned on.
ms: Sama ada ia atau tidak pembaca skrin dihidupkan.

en: Whether this plugin would be activated by mate-settings-daemon or not
ms: Sama ada palam ini patut diaktifkan oleh mate-setting-daemon atau pun tidak

en: X Resource Database
ms: Pangkalan Data Sumber X

en: X Settings
ms: Tetapan X

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
ms: Anda boleh bebaskan ruang cakera dengan mengosongkan Tong Sampah, membuang program atau fail yang tidak diguna, atau mengalih fail ke cakera luaran.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
ms: Anda boleh bebaskan ruang cakera dengan mengosongkan Tong Sampah, membuang program atau fail yang tidak diguna, atau mengalih fail ke cakera atau sekatan lain.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
ms: Anda boleh bebaskan ruang cakera dengan membuang program atau fail yang tidak diguna, atau mengalih fail ke cakera luaran.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
ms: Anda boleh bebaskan ruang cakera dengan membuang fail yang tidak diguna, atau mengalih fail ke cakera atau sekatan lain.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ms: Anda baru sahaja menahan kekunci Shift selama 8 saat. Ia merupakan pintasan untuk fitur Kekunci Lambat, yang mempengaruhi cara papan kekunci anda berfungsi.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ms: Anda baru sahaja menahan kekunci Shift sebanyak 5 kali berturutan. Ia merupakan pintasan untuk fitur Kekunci Lekat, yang mempengaruhi cara papan kekunci anda berfungsi.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ms: Anda baru sahaja mengetuk dua kekunci serentak, atau tekan kekunci Shift 5 kali secara berturutan. Ia merupakan pintasan untuk fitur Kekunci Lekat, yang mempengaruhi cara papan kekunci anda berfungsi.

en: _Activate
ms: _Aktifkan

en: _Beep when pressing a key while CapsLock is active
ms: _Bunyi bip ketika menekan satu kekunci manakala kekunci CapsLock masih aktif

en: _Configure Display Settings…
ms: _Konfigur Tetapan Paparan...

en: _Deactivate
ms: _Nyahaktifkan

en: _Empty Trash
ms: _Kosongkan Tong Sampah

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
ms: Aba_i penekanan kekunci pendua (Kekunci Lantun)

en: _Keep This Configuration
ms: _Kekalkan Konfigurasi Ini

en: _Layouts
ms: B_entangan

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
ms: T_ekan pintasan papan kekunci satu kekunci pada satu masa (Kekunci Lekat)

en: _Restore Previous Configuration
ms: _Pulih Konfigurasi Terdahulu

en: could not watch for incoming card events - %s
ms: tidak dapat pantau peristiwa kad masuk - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
ms: ralat tidak dijangka dihadapi semasa menunggu peristiwa kad pintar

en: name
ms: nama

en: no suitable smartcard driver could be found
ms: tiada pemacu kad pintar yang sesuai ditemui

en: path to smartcard PKCS #11 driver
ms: laluan ke pemacu kad pintar PKCS #11

en: per-slot card identifier
ms: pengenalpasti kad per-slot

en: possible values are "on", "off", and "custom".
ms: nilai yang boleh adalah "on", "off" dan "custom".

en: received error or hang up from event source
ms: ralat diterima atau tangguh dari sumber peristiwa

en: smartcard driver
ms: pemacu kad pintar

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
ms: pemacu kad pintar '%s' tidak dapat dimuatkan
