mate-utils 1.25.1 - en to ms translation catalogue (684 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
ms: 
    ... Terlalu banyak ralat untuk dipaparkan ...

en:  (another copy)
ms:  (salinan lain)

en:  (copy)
ms:  (salinan)

en:  (invalid Unicode)
ms:  (Unikod tidak sah)

en:  - Browse and monitor logs
ms:  - Layar dan pantau log

en:  - Look up words in dictionaries
ms:  - Carian perkataan didalam kamus

en: "%s" in %s
ms: "%s" dalam %s

en: "%s" is not a valid folder
ms: "%s" bukan folder yang sah

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ms: %A, %-d %B %Y pada %-I:%M:%S %p

en: %d lines (%s) - %s
ms: %d baris (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
ms: %s (salinan ke %d)%s

en: %s (%dst copy)%s
ms: %s (salinan ke %d)%s

en: %s (%dth copy)%s
ms: %s (salinan ke %d)%s

en: %s (another copy)%s
ms: %s (salinan lain)%s

en: %s (copy)%s
ms: %s (salinan)%s

en: %s - Dictionary
ms: %s - Kamus

en: %s - Version %s
    Copyright (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi and others.
    Copyright (C) 2011-2021 MATE developers.
ms: %s - Versi %s
    Hak Cipta (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi dan lain-lain.
    Hak Cipta (C) 2011-2021 Pembangun MATE.

en: (stopped)
ms: (terhenti)

en: - the MATE Search Tool
ms: - Alat Gelintar MATE

en: A dictionary for MATE Desktop
ms: Kamus untuk Desktop MATE

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
ms: Alat menganalisis penggunaan cakera untuk Desktop MATE

en: A file searching tool for MATE Desktop
ms: Alat menggelintar fail untuk Desktop MATE

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
ms: Senarai sekatan URI yang diasingkan dari pengimbasan.

en: A locate database has probably not been created.
ms: Pangkalan data lokasi belum lagi dicipta.

en: A screenshot utility for MATE Desktop
ms: Sebuah utiliti tangkap layar untuk Atas Meja MATE

en: A_vailable options:
ms: Pi_lihan tersedia:

en: About Dictionary
ms: Perihal Kamus

en: About Disk Usage Analyzer
ms: Perihal Penganalisis Penggunaan Cakera

en: About System Log Viewer
ms: Perihal Pelihat Log Sistem

en: Active Chart
ms: Carta Aktif

en: Add Dictionary Source
ms: Tambah Sumber Kamus

en: Add a new dictionary source
ms: Tambah sumber kamus baru

en: Add new filter
ms: Tambah penapis baru

en: Add search option
ms: Tambah pilihan gelintar

en: All Files
ms: Semu Fail

en: All_ocated Space
ms: Ruang Diperuntukkan

en: Allow writing to the image
ms: Benarkan penulisan imej

en: An error occurred
ms: Ralat berlaku

en: Analyze your disk usage through a graphical tool.
ms: Analisis penggunaan cakera menerusi satu alat bergrafik.

en: Another search is in progress
ms: Gelintar lain didalam proses

en: Application does not accept documents on command line
ms: Aplikasi tidak terima dokument pada baris perintah

en: Apply _effect:
ms: Laksana _kesan:

en: As its name implies, Disk Usage Analyzer is a graphical utility that you can use to view and monitor your disk usage and folder structure. It displays summary information in ring or treemap charts.
ms: Berdasarkan namanya, Penganalisis Penggunaan Cakera merupakan sebuah utiliti yang anda boleh gunakan untuk melihat dan memantau penggunaan cakera dan struktur foldernya. Ia memaparkan maklumat ringkasan dalam bentuk carta gelang atau peta pepohon.

en: Attach and mount one or more disk image files
ms: Masuk dan lekapkan satu atau lebih fail imej cakera

en: Attach and mount one or more disk image files.
ms: Masuk dan lekapkan satu atau lebih fail imej cakera.

en: Automatically start a search
ms: Mula gelintar secara automatik

en: Available
ms: Tersedia

en: Available St_rategies
ms: St_rategi yang Tersedia

en: Available _Databases
ms: Pangkalan _Data Tersedia

en: Available dictionaries
ms: Kamus yang ada

en: Available options
ms: Pilihan yang tersedia

en: Available strategies
ms: Strategi yang ada

en: Background:
ms: Latar belakang:

en: Bad command '%s'
ms: Perintah rosak: '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
ms: Parameter rosak bagi perintah '%s'

en: Bigger text size
ms: Saiz teks lebih besar

en: Border
ms: Sempadan

en: Border Effect
ms: Kesan Sempadan

en: Browse
ms: Layar

en: C_opy to Clipboard
ms: Salin  ke Papan Keratan

en: Calculating percentage bars...
ms: Mengira palang peratus...

en: Can't access source file
ms: Tidak dapat capai fail sumber

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ms: Tidak dapat luluskan URI dokumen ke masukan desktop 'Type=Link'

en: Can't read from "%s"
ms: Tidak dapat baca dari "%s"

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
ms: Tidak dapat Menyambung ke Pelayan. Anda mesti masukkan nama pelayan.

en: Cannot check an excluded folder!
ms: Tidak dapat memeriksa folder terasing!

en: Cannot create pixbuf image!
ms: Tidak dapat memcipta imej pixbuf!

en: Cannot open `%s' - maybe the volume isn't mounted?
ms: Tidak dapat buka '%s' - mungkin volumnya belum dilekapkan?

en: Cannot scan location "%s"
ms: Tidak dapat mengimbas lokasi "%s"

en: Changes to your home folder will not be monitored.
ms: Perubahan folder rumah anda tidak akan dipantau.

en: Character set conversion failed for "%s"
ms: Penukaran set aksara gagal untuk "%s"

en: Chart model
ms: Model Carta

en: Chart root node
ms: Nod root carta

en: Check folder sizes and available disk space
ms: Semak saiz folder dan ruang cakera yang tersedia

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
ms: Semak takrif perkataan dan sebutan didalam kamus atas talian

en: Cl_ear
ms: K_osongkan

en: Clear definition
ms: Kosongkan takrifan

en: Clear the definitions found
ms: Kosongkan takrifan yang ditemui

en: Clear the list of available databases
ms: Kosongkan senarai pengkalan data yang ada

en: Clear the list of available strategies
ms: Kosongkan senarai strategi yang ada

en: Clear the list of similar words
ms: Bersihkan senarai perkataan yang sama

en: Clear the search string
ms: Kosongkan rentetan gelintar

en: Clear the text of the definition
ms: Kosongkan teks takrifan

en: Click to add the selected available search option.
ms: Klik untuk tambah pilihan gelintar ada yang dipilih.

en: Click to close "Search for Files".
ms: Klik untuk tutup "Gelintar Fail".

en: Click to display the help manual.
ms: Klik untuk papar panduan bantuan.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
ms: Klik untuk kembang atau kuncupkan senarai pilihan yang ada.

en: Click to perform a search.
ms: Klik untuk melakukan penggelintaran.

en: Click to remove the "%s" search option.
ms: Klik untuk buang pilihan gelintar "%s".

en: Click to stop a search.
ms: Klik untuk hentikan pengelintaran.

en: Click to view the dictionary window
ms: Klik untuk papar tetingkap kamus

en: Client Name
ms: Nama Klien

en: Close this log
ms: Tutup log ini

en: Conflicting options: --clipboard and --interactive should not be used at the same time.
ms: Pilihan berkonflik: --clipboard dan --interactive tidak patut digunakan pada masa yang sama.

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
ms: Pilihan berkonflik: --windows dan --area tidak patut digunakan pada masa yang sama.

en: Connect to Server
ms: Sambung ke Pelayan

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
ms: Sambungan gagal pada pelayan kamus di %s:%d

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
ms: Masa tamat sambungan bagi pelayan kamus di '%s:%d'

en: Contains the _text
ms: Mengandungi _teks

en: Contents
ms: Kandungan

en: Context
ms: Konteks

en: Copy _Path
ms: Salin _Laluan

en: Copy the selection
ms: Salin pemilihan

en: Copyright © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Hak Cipta © 2011-2021 Pembangun MATE

en: Copyright © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Hak Cipta © 2011-2021 Pembangun MATE

en: Copyright © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Hak Cipta © 2011-2021 Pembangun MATE

en: Could not analyze disk usage.
ms: Tidak dapat menganalisis penggunaan cakera.

en: Could not delete "%s".
ms: Tidak dapat padam "%s".

en: Could not detect any mount point.
ms: Tidak dapat mengesan mana-mana titik lekap.

en: Could not initialize monitoring
ms: Tidak dapat mengawalkan pemantauan

en: Could not move "%s" to the Trash
ms: Tidak dapat mengalih "%s" ke Tong Sampah

en: Could not move "%s" to trash.
ms: Tidak dapat memindah dokumen "%s" ke sampah.

en: Could not move file to the Trash
ms: Tidak dapat mengalih fail ke Tong Sampah

en: Could not open document "%s".
ms: Tidak dapat membuka dokumen "%s".

en: Could not open folder "%s"
ms: Tidak dapat membuka folder "%s"

en: Could not open folder "%s".
ms: Tidak dapat buka folder "%s".

en: Could not open help document.
ms: Tidak dapat membuka dokumen bantuan.

en: Could not open the following files:
ms: Tidak dapat buka fail berikut:

en: Could not save "%s" document to "%s".
ms: Tidak dapat simpan dokumen "%s" ke "%s".

en: Could not save document.
ms: Tidak dapat simpan dokumen.

en: Custom Location
ms: Lokasi Suai

en: DAYS
ms: HARI

en: Database
ms: Pangkalan data

en: Database `%s' selected
ms: Pangkalan data '%s' dipilih

en: Database to use
ms: Pangkalan data yang digunakan

en: Date Modified
ms: Tarikh Diubahsuai

en: Date modified more than
ms: Tarikh diubahsuai lebih dari

en: Default
ms: Lalai

en: Default Dictionary Server
ms: Pelayan Kamus Lalai

en: Default Window Height
ms: Tinggi Tetingkap Lalai

en: Default Window Maximized
ms: Tetingkap Lalai Termaksimum

en: Default Window Width
ms: Lebar Tetingkap Lalai

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
ms: Takrifan untuk '%s'
      Dari '%s':
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
ms: Pemadaman "%s" gagal: %s.

en: Description
ms: Keterangan

en: Details: %s
ms: Perincian: %s

en: Device
ms: Peranti

en: Dictionaries
ms: Kamus

en: Dictionary
ms: Kamus

en: Dictionary Applet Factory
ms: Kilang Aplet Kamus

en: Dictionary Look up
ms: Carian Kamus

en: Dictionary Preferences
ms: Keutamaan Kamus

en: Dictionary Sources
ms: Sumber Kamus

en: Dictionary entry
ms: Masukan kamus

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
ms: Sumber kamus '%s' mempunyai angkutan '%s' yang tidak sah

en: Dictionary source `%s' selected
ms: Sumber kamus '%s' dipilih

en: Dictionary source does not have name
ms: Sumber kamus tidak mempunyai nama

en: Dictionary source to use
ms: Sumber kamus yang digunakan

en: Dictionary sources
ms: Sumber kamus

en: Dictionary sources found
ms: Sumber kamus ditemui

en: Disable Quick Search
ms: Lumpuhkan Gelintar Pantas

en: Disable Quick Search Second Scan
ms: Lumpuhkan Imbasan Kedua bagi Gelintar Pantas

en: Disable _Quick Search
ms: Lumpuhkan Gelintar _Pantas

en: Disable connection to session manager
ms: Lumpuhkan sambungan dengan pengurus sesi

en: Disk Images (*.img, *.iso)
ms: Imej Cakera (*.img, *.iso)

en: Disk Usage Analyzer
ms: Penganalisis Penggunaan Cakera

en: Disk Usage Analyzer Preferences
ms: Keutamaan Penganalisis Penggunaan Cakera

en: Do you want to delete "%s" permanently?
ms: Anda ingin memadam "%s" secara kekal?

en: Double-click on the database to use
ms: Dwi-klik pada pengkalan data yang digunakan

en: Double-click on the matching strategy to use
ms: Dwi-klik pada pemadanan strategi yang digunakan

en: Double-click on the source to use
ms: Dwi-klik pada sumber yang digunakan

en: Double-click on the word to look up
ms: Dwi-klik perkataan untuk carian

en: Drop shadow
ms: Bayang jatuh

en: Edit Dictionary Source
ms: Sunting Sumber Kamus

en: Edit filter
ms: Sunting penapis

en: Edit the currently selected dictionary source
ms: Sunting sumber kamus terpilih semasa

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
ms: Kesan yang ditambah ke sempadan (bebayang, sempadan atau tiada)

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
ms: Kesan untuk ditambah diluar sempadan. Nilai yang mungkin adalah "bebayang", "tiada", dan "sempadan".

en: Effect:
ms: Kesan:

en: Effects
ms: Kesan

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
ms: Masukkan nama fail atau separa nama fail dengan atau tanpa kad liar.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
ms: Masukkan nilai teks untuk "%s: pilihan gelintar.

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
ms: Masukkan nilai dalam %s untuk pilihan gelintar "%s".

en: Entry changed called for a non entry option!
ms: Masukan terubah dipanggil bagi pilihan bukan-masukan!

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
ms: Ralat memasukkan imej cakera: %s (%s, %d)

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
ms: Ralat bersambung dengan daemon udisk: %s (%s, %d)

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
ms: Ralat memuatkan fail takrifan UI bagi program cekupan skrin: 
    %s
    
    Sila semak pemasangan mate-utils anda.

en: Error loading the help page
ms: Ralat memuatkan halaman bantuan

en: Error opening `%s': %m
ms: Ralat membuka '%s': %m

en: Error parsing the search command.
ms: Ralat menghurai perintah gelintar.

en: Error running the search command.
ms: Ralat  menjalankan perintah gelintar.

en: Error while looking up definition
ms: Ralat semasa mencari takrifan

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
ms: Ralat semasa mencari takrifan untuk "%s":
    %s

en: Error while matching
ms: Ralat semasa memadankan

en: Error while reading reply from server:
    %s
ms: Ralat semasa membaca balasan dari pelayan:
    %s

en: Error while retrieving the definition
ms: Ralat semasa mendapatkan takrifan

en: Error while saving screenshot
ms: Ralat ketika menyimpan tangkap layar

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
ms: Ralat semasa menyahmampat log GZipped. Fail mungkin sudah rosak.

en: Error while writing to '%s'
ms: Ralat semasa menulis ke `%s'

en: Error: %s
ms: Ralat: %s

en: Exclude other filesystems
ms: Asingkan sistem fail lain

en: Excluded partitions URIs
ms: URI sekatan terasing

en: FILE
ms: FAIL

en: FLAGS
ms: BENDERA

en: FTP (with login)
ms: FTP (dengan daftar masuk)

en: F_ind:
ms: Ca_ri:

en: Factory for the dictionary applet
ms: Kilang untuk aplet kamus

en: Failed to parse command line arguments: %s
ms: Gagal menghuraikan argumen baris perintah: %s

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
ms: Gagal menetapkan id kumpulan proses bagi anak %d: %s.

en: File already exists
ms: Fail sudah wujud

en: File is empty
ms: Fail adalah kosong

en: File is not a valid .desktop file
ms: Fail bukanlah fail .desktop yang sah

en: Filename
ms: Nama fail

en: Filesystem Type
ms: Jenis Sistem Fail

en: Filter name is empty!
ms: Nama penapis adalah kosong!

en: Filter name may not contain the ':' character
ms: Nama penapis mungkin tidak mengandungi aksara ':'

en: Filters
ms: Penapis

en: Find Ne_xt
ms: Cari _Lagi

en: Find Next
ms: Cari Berikutnya

en: Find Pre_vious
ms: Cari Ter_dahulu

en: Find Previous
ms: Cari Terdahulu

en: Find a word or phrase in the document
ms: Cari satu perkataan atau frasa

en: Find a word or phrase in the log
ms: Cari perkataan atau frasa didalam log

en: Find next occurrence of the search string
ms: Cari kejadian berikutnya dari rentetan gelintar

en: Find previous occurrence of the search string
ms: Cari kejadian terdahulu dari rentetan gelintar

en: Follow symbolic links
ms: Ikut pautan simbolik

en: Foreground:
ms: Latar hadapan:

en: GDict Options
ms: Pilihan GDict

en: GDict debugging flags to set
ms: Bendera nyahpepijat GDict untuk ditetapkan

en: GDict debugging flags to unset
ms: Bendera nyahpepijat GDict untuk dinyahtetapkan

en: GROUP
ms: KUMPULAN

en: Go to the first definition
ms: Pergi ke takrifan pertama

en: Go to the last definition
ms: Pergi ke takrifan terakhir

en: Go to the next definition
ms: Pergi ke takrifan berikutnya

en: Go to the previous definition
ms: Pergi ke takrifan terdahulu

en: Grab _after a delay of
ms: Cekau selepas lengahan

en: Grab a window instead of the entire screen
ms: Cekau tetingkap selain dari keseluruhan skrin

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
ms: Cekau kawasan skrin selain dari keseluruhan skrin

en: Grab the current _window
ms: Cekau _tetingkap semasa

en: Grab the whole _desktop
ms: Cekau keseluruhan _desktop

en: H_ostname:
ms: Nama Hos:

en: Height of the main window in pixels
ms: Tinggi tetingkap utama dalam piksel

en: Hide
ms: Sembunyi

en: Highlight
ms: Sorot

en: Hostname
ms: Nama hos

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don't want the underlying disk image to be modified
ms: Jika ditanda, lekapan akan menjadi baca-sahaja. Ia berguna jika anda tidak mahu imej cakera tersembunyi boleh diubahsuai

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
ms: Jika anda mengganti dokumen ini, kandungannya akan ditulis ganti.

en: Impossible to open the file %s
ms: Mustahil dapat membuka fail %s

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
ms: Mustahil dapat menyimpan tangkap layar ke %s.
     Ralat tersebut ialah %s.
     Sila pilih lokasi lain dan cuba lagi.

en: Include Border
ms: Sertakan Sempadan

en: Include Pointer
ms: Sertakan Penuding

en: Include _pointer
ms: Sertakan_penuding

en: Include the pointer in the screenshot
ms: Sertakan penuding didalam cekupan skrin

en: Include the window _border
ms: Sertakan _sempadan tetingkap

en: Include the window border with the screenshot
ms: Sertakan sempadan tetingkap bersama-sama cekupan skrin

en: Include the window manager border along with the screenshot
ms: Sertakan sempadan pengurus tetingkap bersama-sama dengan tangkap layar

en: Interactively set options
ms: Tetapkan pilihan secara interaktif

en: Invalid database '%s'
ms: Pangkalan data '%s' tidak sah

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
ms: Pilihan tidak sah dihantar untuk diisih oleh argumen baris perintah.

en: Invalid strategy '%s'
ms: Strategi '%s' tidak sah

en: Invalid transport type '%d'
ms: Jenis angkutan tidak sah `%d'

en: KILOBYTES
ms: KILOBAIT

en: List View
ms: Paparan Senarai

en: List of saved filters
ms: Senarai penapis tersimpan

en: List of saved regexp filters
ms: Senarai penapis regexp tersimpan

en: Loading...
ms: Memuatkan...

en: Local Only
ms: Setempat Sahaja

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ms: Cari dokumen dan folder pada komputer ini berdasarkan nama atau kandungan

en: Log File Viewer
ms: Pelihat Fail Log

en: Log Viewer
ms: Pelihat Log

en: Log file to open up on startup
ms: Fail log untuk dibuka pada permulaan

en: Log files to open up on startup
ms: Fail log untuk dibuka pada permulaan

en: Longdo Thai-English Dictionaries
ms: Kamus Longdo Thai-Inggeris

en: Look _up:
ms: Car_ian:

en: Look in Folder
ms: Cari di Folder

en: Look in folder
ms: Cari di folder

en: Look up words in a dictionary
ms: Carian perkataan di dalam kamus

en: Look up words in dictionaries
ms: Carian perkataan didalam kamus

en: Look up words or terms in a dictionary source.
ms: Cari perkataan atau terma di dalam sumber kamus.

en: Lookup failed for host '%s': %s
ms: Carian gagal untuk hos '%s': %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
ms: Carian gagal bagi hos '%s': hos tidak ditemui

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
ms: Carian gagal bagi nama hos '%s': tiada sumber ditemui

en: MATE Dictionary
ms: Kamus MATE

en: MATE Dictionary allows you to look up words in on-line dictionaries. It comes preconfigured with a list of Dict servers (RFC 2229), to which you can add your own sources, while you can select specific servers for a specific query.
ms: Kamus MATE membolehkan anda cari perkataan melalui kamus-kamus dalam-talian. Ia telah diprakonfigur dengan satu senarai pelayan Kamus (RFC 2229), yang mana anda boleh menambah sumber anda sendiri, anda juga boleh memilih pelayan-pelayan khusus untuk pertanyaan tertentu.

en: MATE Disk Image Mounter
ms: Pelekap Imej Cakera MATE

en: MATE Disk Usage Analyzer
ms: Penganalisis Penggunaan Cakera MATE

en: MATE Documentation Team
ms: Pasukan Dokumentasi MATE

en: MATE Screenshot
ms: Tangkap Layar MATE

en: MATE Screenshot is a simple utility that lets you capture screenshots of your desktop or of application windows. You can select to copy them to the system clipboard or save them in Portable Network Graphics (.png) image format.
ms: Tangkap Layar MATE ialah sebuah utiliti ringkas yang membolehkan anda tangkap tangkap layar-tangkap layar atas desktop atau tetingkap aplikasi. Anda boleh memilih untuk salinnya ke dalam papan keratan sistem atau simpan ia dalam format imej Grafik Rangkaian Mudah Alih (.png).

en: MATE Search Tool
ms: Alat Gelintar MATE

en: MATE Search Tool is a simple but powerful utility that allows you to search for files and folders on any mounted file system. Its interface gives you instant access to a wide variety of parameters for each search, such as text contained within a file, ownership, date of modification, file size, folder exclusion, etc..
ms: Alat Gelintar MATE ialah sebuah utiliti ringkas tetapi hebat yang membolehkan anda gelintar fail dan folder pada mana-mana sistem fail terlekap. Antara mukanya memudahkan anda capai sejumlah besar parameter untuk setiap penggelintaran, seperti teks terkandung di dalam fail, pemilikan, tarikh ubah suai, saiz fail, pengecualian folder, dan banyak lagi...

en: MATE;check;disk;usage;analyze;size;space;
ms: MATE;periksa;cakera;penggunaan;analisis;saiz;ruang;

en: MATE;dictionary;applet;thesaurus;spelling;definitions;online;
ms: MATE;kamus;aplet;tesaurus;ejaan;takrifan;dalam talian;

en: MATE;monitor;view;system;log;files;logviewer;
ms: MATE;pemantau;lihat;sistem;log;fail;pelihat log;

en: MATE;screenshot;snapshot;desktop;window;image;
ms: MATE;tangkap layar;petikan;desktop;tetingkap;imej;

en: MATE;search;files;locate;documents;folders;computer;name;content;find;tool;
ms: MATE;gelintar;fail;temui;dokumen;folder;komputer;nama;kandungan;cari;alat;

en: Manage Filters
ms: Urus Penapis

en: Manage filters
ms: Urus penapis

en: Maximum depth
ms: Kedalaman maksimum

en: Mo_ve to Trash
ms: A_lih ke Tong Sampah

en: Monitor Home
ms: Rumah Pemantau

en: Mount Point
ms: Titik Lekap

en: Move to parent folder
ms: Alih ke folder induk

en: Moving "%s" failed: %s.
ms: Pengalihan "%s" gagal: %s

en: Na_me does not contain
ms: Na_ma tidak mengandungi

en: Name
ms: Nama

en: Name contains
ms: Nama mengandungi

en: Name matches regular e_xpression
ms: Nama padan ung_kapan nalar

en: New look up
ms: Carian baru

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
ms: Tiada kumpulan '%s' ditemui didalam takrifan sumber kamus

en: No Files Found
ms: Tiada Fail Ditemui

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
ms: Tiada sambungan ke pelayan kamus pada '%s:%d'

en: No context available for source '%s'
ms: Tiada konteks  untuk sumber '%s'

en: No databases found on dictionary server at '%s'
ms: Tiada pangkalan data ditemui pada pelayan kamus di '%s'

en: No definitions found
ms: Tiada takrifan ditemui

en: No definitions found for '%s'
ms: Tiada takrifan ditemui untuk '%s'

en: No dictionary source available with name '%s'
ms: Tiada sumber kamus yang ada dengan nama '%s'

en: No files found
ms: Tiada fail ditemui

en: No hostname defined for the dictionary server
ms: Tiada nama hos ditakrif pada pelayan kamus

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
ms: Tiada strategi ditemui pada pelayan kamus di '%s'

en: None
ms: Tiada

en: Normal text size
ms: Saiz teks biasa

en: Not a launchable item
ms: Bukan item boleh lancar

en: Not found
ms: Tidak ditemui

en: Only show lines that match one of the given filters
ms: Hanya papar baris yang sepadan dengan penapis yang diberi

en: Open Containing _Folder
ms: Buka _Folder Yang Dikandungi

en: Open Log
ms: Buka Log

en: Open Wit_h
ms: Buka _Dengan

en: Open a log from file
ms: Buka log dari fail

en: Open the help contents for the log viewer
ms: Buka kandungan bantuan untuk pelihat log

en: Open with %s
ms: Buka dengan %s

en: Optional information:
ms: Maklumat tambahan:

en: Owned by _group
ms: Dimiliki  _kumpulan

en: Owned by _user
ms: Dimiliki _pengguna

en: Owner is unrecognized
ms: Pemilik tidak dikenali

en: PATH
ms: LALUAN

en: PATTERN
ms: CORAK

en: P_review...
ms: P_ratonton...

en: Paths
ms: Laluan

en: Please enter a name and try again.
ms: Sila masukkan nama dan cuba lagi.

en: Please specify either foreground or background color!
ms: Sila tentukan sama ada warna latar hadapan atau latar belakang!

en: Please wait until the current search ends.
ms: Tunggu sebentar sehingga penggelintaran semasa berakhir.

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Preview this document
ms: Pratonton dokumen ini

en: Print
ms: Cetak

en: Print definition
ms: Cetak takrifan

en: Print result to the console
ms: Cetak keputusan ke konsol

en: Print the definitions found
ms: Cetak takrifan yang ditemui

en: Print the text of the definition
ms: Cetak teks takrifan

en: Print this document
ms: Cetak dokumen ini

en: Print version information and exit
ms: Tunjuk maklumat versi kemudian keluar

en: Public FTP
ms: FTP Awam

en: Quick Search Excluded Paths
ms: Laluan Terasing bagi Gelintar Pantas

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
ms: Laluan Terasing Imbasan Kedua bagi Gelintar Pantas

en: Quit the log viewer
ms: Tutup pelihat log

en: Ready
ms: Sedia

en: Refresh
ms: Segar Semula

en: Regular expression is empty!
ms: Ungkapan nalar adalah kosong!

en: Regular expression is invalid: %s
ms: Ungkapan nalar tidak sah: %s

en: Reload the list of available databases
ms: Muat semula senarai pengkalan data yang ada

en: Reload the list of available sources
ms: Muat semula senarai sumber yang ada

en: Reload the list of available strategies
ms: Muat semula senarai strategi yang ada

en: Remove "%s"
ms: Buang "%s"

en: Remove "%s"?
ms: Buang "%s"?

en: Remove the currently selected dictionary source
ms: Buang sumber kamus pilihan semasa

en: Remove the window border from the screenshot
ms: Buang sempadan tetingkap dari cekupan skrin

en: Rescan your home folder?
ms: Imbas semula folder rumah anda?

en: STRING
ms: RENTETAN

en: S_can Remote Folder...
ms: I_mbas Folder Jauh...

en: S_earch results:
ms: Hasil g_elintar:

en: S_ize at least
ms: Sa_iz sekurang-kurangnya

en: S_tatusbar
ms: Palang S_tatus

en: Save Screenshot
ms: Simpan Cekupan Skrin

en: Save Search Results As...
ms: Simpan Keputusan Gelintar Sebagai...

en: Save Snapshot
ms: Simpan Petikan

en: Save a Copy
ms: Simpan Salinan

en: Save definition
ms: Simpan takrifan

en: Save images of your desktop or individual windows
ms: Simpan imej desktop anda atau tetingkap secara individu

en: Save in _folder:
ms: Simpan di _folder:

en: Save screenshot
ms: Simpan tangkap layar

en: Save the definitions found
ms: Simpan takrifan yang ditemui

en: Save the text of the definition to a file
ms: Simpan teks takrifan ke fail

en: Saving file...
ms: Menyimpan fail...

en: Scan
ms: Imbas

en: Scan F_older...
ms: Imbas F_older...

en: Scan Filesystem
ms: Imbas Sistem Fail

en: Scan Folder
ms: Imbas Folder

en: Scan Home
ms: Imbas Rumah

en: Scan Remote Folder
ms: Imbas Folder Jauh

en: Scan _Filesystem
ms: Imbas _Sistem Fail

en: Scan _Home Folder
ms: Imbas Folder _Rumah

en: Scan a folder
ms: Imbas folder

en: Scan a remote folder
ms: Imbas folder jauh

en: Scan filesystem
ms: Imbas sistem fail

en: Scan home folder
ms: Imbas folder rumah

en: Scanning...
ms: Mengimbas...

en: Screenshot at %s - %d.png
ms: Tangkap layar di %s - %d.png

en: Screenshot at %s.png
ms: Cekupan skrin di %s.png

en: Screenshot delay
ms: Lengah tangkap layar

en: Screenshot directory
ms: Direktori tangkap layar

en: Screenshot taken
ms: Cekupan skrin diambil

en: Screenshot.png
ms: Cekupanskrin.png

en: Search Result Columns Order
ms: Tertib Lajur Hasil Gelintar

en: Search for Files
ms: Gelintar Fail

en: Search history
ms: Sejarah gelintar

en: Search paths used by this object
ms: Laluan gelintar yang digunakan oleh objek ini

en: Searching for '%s'...
ms: Menggelintar untuk '%s'...

en: Searching...
ms: Menggelintar...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ms: WebDAV Selamat (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
ms: Rujuk mate-dictionary --help untuk penggunaan

en: Select Disk Image(s) to Mount
ms: Pilih Imej Cakera yang hendak Dilekapkan

en: Select Folder
ms: Pilih Folder

en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

en: Select _area to grab
ms: Pilih _kawasan untuk dicekau

en: Select _devices to include in filesystem scan:
ms: Pilih p_emacu untuk disertakan dalam imbas sistem fail:

en: Select a folder
ms: Pilih satu folder

en: Select a search option from the drop-down list.
ms: Pilih pilihan gelintar dari senarai tarik-turun.

en: Select and set the "%s" search option
ms: Pilih dan tetapkan pilihan gelintar "%s"

en: Select more _options
ms: Pilih lagi _pilihan

en: Select more options
ms: Pilih lagi pilihan

en: Select the "%s" search option
ms: Pilih pilihan gelintar "%s"

en: Select the entire log
ms: Pilih keseluruhan log

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
ms: Pilih folder atau peranti yang mana anda ingin mulakan gelintar.

en: Send grabbed area directly to the clipboard
ms: Hantar kawasan dicekau terus ke papan keratan

en: Service _type:
ms: _Jenis perkhidmatan:

en: Session management options:
ms: Pilihan pengurusan sesi:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
ms: Tetapkan turutan isihan menurun, lalai adalah menaik

en: Set the font used for printing the definitions
ms: Tetapkan fon yang digunakan untuk mencetak takrifan

en: Set the model of the chart
ms: Tetapkan model carta

en: Set the root node from the model
ms: Tetap nod akar dari model

en: Set the text of "Look in folder" search option
ms: Tetapkan teks bagi pilihan gelintar "Cari di folder"

en: Set the text of "Name contains" search option
ms: Tetapkan teks bagi pilihan gelintar "Nama dikandungi"

en: Set up _read-only mount
ms: Persediaan lekap _baca-sahaja

en: Show Additional Options
ms: Papar Pilihan Tambahan

en: Show GDict Options
ms: Papar Pilihan GDict

en: Show Side Pane
ms: Papar Anak Tetingkap Sisi

en: Show Status Bar
ms: Papar Palang _Status

en: Show hidden and backup files
ms: Papar fail sandar dan tersembunyi

en: Show matches only
ms: Papar padanan sahaja

en: Show more _details
ms: Tunjuk lagi perin_cian

en: Show or hide the definition window
ms: Papar atau sembunyi tetingkap takrifan

en: Show session management options
ms: Tunjuk pilihan pengurusan sesi

en: Show the about dialog for the log viewer
ms: Papar dialog perihal untuk pelihat log

en: Show the application's version
ms: Tunjuk versi aplikasi

en: Show version
ms: Papar versi

en: Show version of the application
ms: Papar versi aplikasi

en: Si_ze at most
ms: Sai_z tidak melebihi

en: Side _Pane
ms: _Anak Tetingkap Sisi

en: Similar _Words
ms: Per_kataan Seakan

en: Similar words
ms: Perkataan seakan

en: Size
ms: Saiz

en: Size of the font used to display the log
ms: Saiz fon yang digunakan untuk paparkan log

en: Smaller text size
ms: Saiz teks lebih kecil

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
ms: Isih fail mengikut salah satu berikut: nama, folder, saiz, jenis, atau tarikh

en: Source
ms: Sumber

en: Source Name
ms: Nama Sumber

en: Sources
ms: Sumber

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
ms: Menentukan senarai fail log untuk dibuka pada permulaan. Senarai lalai dicipta dengan membaca /etc/syslog.conf.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
ms: Menentukan tinggi tetingkap utama pelihat log dalam piksel.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
ms: Menentukan fail log yang dipaparkan pada permulaan. Lalai sama ada /var.adm/message atau /var/log/message, bergantung pada sistem operasi anda.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
ms: Menentukan saiz bagi fon lebar-tetap yang digunakan untuk paparkan log didalam paparan pepohon utama. Lalai diambil dari saiz fon  terminal lalai.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
ms: Menentukan lebar bagi tetingkap utama pelihat log dalam piksel.

en: Specify file containing saved configuration
ms: Nyatakan fail mengandungi konfigurasi tersimpan

en: Specify session management ID
ms: Nyatakan ID pengurusan sesi

en: St_atusbar
ms: Palang _Status

en: Starting %s
ms: Memulakan %s

en: Statusbar is Visible
ms: Palang Status Tampak

en: Stop scanning
ms: Henti mengimbas

en: Strategies
ms: Strategi

en: Strategy
ms: Strategi

en: Strategy `%s' selected
ms: Strategi '%s' dipilih

en: Subfolder tips visible
ms: Petua Subfolder tampak

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
ms: Pasukan Dokumentasi Sun GNOME <gdocteam@sun.com>

en: System Log Viewer
ms: Pelihat Log Sistem

en: Take Screenshot
ms: Ambil Cekupan Skrin

en: Take _Screenshot
ms: _Ambil Cekupan Skrin

en: Take a picture of the screen
ms: Ambil gambar skrin

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
ms: Ambil cekupan skrin selepas lengahan yang ditentukan [dalam saat]

en: Thai
ms: Siam

en: The GdictContext bound to this source
ms: GdictContext diikat pada sumber ini

en: The GdictContext object used to get the word definition
ms: Objek GdictContext digunakan untuk mendapatkan takrifan perkataan

en: The caja file manager is not running.
ms: Pengurus fail caja tidak dijalankan.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
ms: Proses simpan anak telah keluar tanpa dijangka. Kami tidak boleh menulis cekupan skrin ke cakera.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
ms: Kandungan folder rumah anda telah berubah. Pilih imbas semula untuk mengemaskini perincian penggunaan cakera.

en: The database used to query the GdictContext
ms: Pangkalan data yang digunakan untuk memohon GdictContext

en: The default database of this dictionary source
ms: Pangkalan data lalai bagi sumber kamus ini

en: The default database to use
ms: Pangkalan data lalai yang digunakan

en: The default search strategy to use
ms: Strategi penggelintaran lalai yang digunakan

en: The default strategy of this dictionary source
ms: Strategi lalai bagi sumber kamus ini

en: The description of this dictionary source
ms: Keterangan bagi sumber kamus ini

en: The directory the last screenshot was saved in.
ms: Direktori cekupan skrin terakhir disimpankan.

en: The display name of this dictionary source
ms: Nama paparan bagi sumber kamus ini

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
ms: Dokumen "%s"  sudah wujud.Anda ingin menggantikannya?

en: The document does not exist.
ms: Dokumen tidak wujud.

en: The document name you selected is a folder.
ms: Nama dokumen yang anda pilih merupakan folder.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
ms: Fail "%s"  sudah wujud.Anda ingin menggantikannya?

en: The file is not a regular file or is not a text file.
ms: Fail ini bukanlah fail biasa atau bukanlah fail teks.

en: The filename used by this dictionary source
ms: Nama fail digunakan oleh sumber kamus ini

en: The folder does not exist.
ms: Folder tidak wujud.

en: The font to be used when printing
ms: Fon yang digunakan semasa mencetak

en: The font to be used when printing a definition.
ms: Fon yang digunakan semasa mencetak takrifan.

en: The hostname of the dictionary server to connect to
ms: Nama hos bagi pelayan kamus yang disambungkan

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
ms: Kedalaman maksimum dilukis dalam carta dari root

en: The name of the client of the context object
ms: Nama klien bagi objek konteks

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
ms: Nama bagi pengkalan data individu lalai atau meta-database yang digunakan pada sumber kamus. Tanda seruan ("!") bermaksud semua pengkalan data hadir didalam sumber kamus patut digelintar

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
ms: Nama bagi strategi gelintar lalai yang digunakan pada sumber kamus, jika ada. Strategi lalai ialah 'tepat', yang mama padan perkataan setepatnya.

en: The name of the dictionary source used
ms: Nama sumber kamus yang digunakan

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
ms: Nama sumber kamus yang digunakan untuk memperoleh takrif perkataan.

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
ms: Bilangan saat untuk menunggu sebelum mengambil cekupan skrin.

en: The port of the dictionary server to connect to
ms: Port bagi pelayan kamus yang disambungkan

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
ms: Hasil gelintar mungkin tidak sah. Terdapat ralat ketika melakukan gelintar ini.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
ms: Hasil gelintar mungkin telah luput atau tidak sah. Anda ingin melumpuhkan fitur gelintar pantas?

en: The status code as returned by the dictionary server
ms: Kod status dikembalikan oleh pelayan kamus

en: The strategy used to query the GdictContext
ms: Strategi yang digunakan untuk memohon GdictContext

en: The transport mechanism used by this dictionary source
ms: Mekanisma angkutan digunakan oleh sumber kamus ini

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
ms: Tiada pelihat dipasang yang berupaya memapar dokumen.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
ms: Tiada pelihat yang dipasang  berupaya memaparkan folder.

en: There was an error displaying help.
ms: Terdapat ralat ketika memapar bantuan.

en: There was an error displaying help: %s
ms: Terdapat ralat memapar bantuan: %s

en: There was an error while displaying help
ms: Terdapat ralat semasa memaparkan bantuan

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
ms: Kekunci ini takrifkan nilai lalai bagi widget "Cari di Folder".

en: This key defines the items which were searched for in the past.
ms: Kekunci ini mentakrif item yang telah digelintar pada masa lalu.

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
ms: Kekunci ini takrifkan tertib lajur didalam hasil gelintar. Kekunci ini tidak patut diubahsuai oleh pengguna.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
ms: Kekunci ini takrifkan laluan alat gelintar akan diasingkan dari gelintar pantas. Kad liar '*' dan '?' tidak disokong. Nilai lalai ialah /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, dan /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
ms: Kekunci ini takrifkan laluan alat gelintar akan diasingkan dari imbasan kedua bila melakukan gelintar pantas. Imbasan kedua menggunakan perintah cari untuk gelintar fail. Tujuan imbasan kedua ialah dengan mencari fail yang belum lagi diindekskan. Kad liar '*' dan '?' disokong. Nilai lalai ialah /.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
ms: Kekunci ini takrifkan tinggi tetingkap, dan ia digunakan untuk mengingat saiz alat gelintar diantara sesi. Penetapannya ke -1 akan menjadikan alat gelintar menggunakan tinggi lalai.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
ms: Kekunci ini takrifkan lebar tetingkap, dan ia digunakan untuk mengingat saiz alat gelintar diantara sesi. Penetapannya ke -1 akan menjadikan alat gelintar menggunakan lebar lalai.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
ms: Kekunci ini menentukan jika pilihan gelintar "Mengandungi teks" dipilih bila alat gelintar dimulakan.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
ms: Kekunci ini menentukan jika pilihan gelintar "Tarikh diubahsuai kurang dari" dipilih bila alat gelintar dimulakan.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
ms: Kekunci ini menentukan jika pilihan gelintar "Tarikh diubahsuai lebih dari" dipilih bila alat gelintar dimulakan.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
ms: Kekunci ini menentukan jika pilihan gelintar "Diasingkan dari sistem fail lain" dipilih bila alat gelintar dimulakan.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
ms: Kekunci ini menentukan jika pilihan gelintar "Fail kosong" dipilih bila alat gelintar dimulakan.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
ms: Kekunci ini menentukan jika pilihan gelintar "Ikuti pautan simbolik" dipilih bila alat gelintar dimulakan.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
ms: Kekunci ini menentukan jika pilihan gelintar "Nama tidak mengandungi" dipilih bila alat gelintar dimulakan.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
ms: Kekunci ini menentukan jika pilihan gelintar "Nama sepadan dengan ungkapan biasa" dipilih bila alat gelintar dimulakan.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
ms: Kekunci ini menentukan jika pilihan gelintar "Dimiliki oleh kumpulan" dipilih bila alat gelintar dimulakan.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
ms: Kekunci ini menentukan jika pilihan gelintar "Dimiliki oleh pengguna" dipilih bila alat gelintar dimulakan.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
ms: Kekunci ini menentukan jika pilihan gelintar "Pemilik tidak dikenali" dipilih bila alat gelintar dimulakan.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
ms: Kekunci ini menentukan jika pilihan gelintar "Papar fail dan folder tersembunyi" dipilih bila alat gelintar dimulakan.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
ms: Kekunci ini menentukan jika pilihan gelintar "Saiz sekurang-kurangnya" dipilih bila alat gelintar dimulakan.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
ms: Kekunci ini menentukan jika pilihan gelintar "Saiz kebanyakannya" dipilih bila alat gelintar dimulakan.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
ms: Kekunci ini menentukan jika alat gelintar dilumpuhkan penggunaan perintah cari selepas melakukan gelintar pantas.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
ms: Kekunci ini menentukan jika alat gelintar dilumpuhkan penggunaan perintah lokasi bila melakukan penggelintaran nama fail ringkas.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
ms: Kekunci ini menentukan jika tetingkap alat gelintar dimulakan dalam keadaan termaksimum.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ms: Program ini diedarkan dengan harapan ianya berguna tetapi TANPA SEBARANG JAMINAN; tanpa sebarang implakasi jaminan KEBOLEHDAGANGAN atau KESESUAIAN UNTUK SESUATU TUJUAN. Sila rujuk GNU General Public LIcense untuk keterangan lanjut.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Program ini merupakan perisian percuma; and boleh mengedarkannya dan/atau mengubahnya dibawah terma GNU Genaral Public License sebagimana yang telah dikeluarkan oleh Free Software Foundation; samada versi ke-2 lesen, atau (mengikut pilihan anda) sebarang versi terkemudian.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
ms: Versi Log Sistem ini tidak lagi menyokong log GZipped.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
ms: Ini akan buangkan sumber kamus secara kekal dari senarai.

en: Toggle dictionary window
ms: Togol tetingkap kamus

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
ms: Terlalu banyak argumen. Hanya satu direktori boleh ditentukan.

en: Toolbar is Visible
ms: Palang Alat adalah Tampak

en: Total Size
ms: Jumlah Saiz

en: Total filesystem capacity
ms: Jumlah kapasiti sistem fail

en: Total filesystem capacity:
ms: Jumlah kapasiti sistem fail:

en: Total filesystem usage
ms: Jumlah penggunaan sistem fail

en: Transport
ms: Angkutan

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
ms: Tong sampah tidak wujud. Tidak dapat alih "%s" ke tong sampah.

en: Type
ms: Jenis

en: Type the word you want to look up
ms: Taip perkataann yang anda hendak cari

en: USER
ms: PENGGUNA

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
ms: Tidak boleh mengosongkan folder sementara:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
ms: Tidak boleh menyambung ke pelayan kamus di '%s:%d'

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
ms: Tidak boleh menyambung ke pelayan kamus pada '%s:%d'. Pelayan membalas dengan kod %d (pelayan bermasalah)

en: Unable to create a context
ms: Tidak boleh mencipta konteks

en: Unable to create a source file
ms: Tidak boleh mencipta fail sumber

en: Unable to create socket
ms: Tidak boleh mencipta soket

en: Unable to create the data directory '%s': %s
ms: Tidak boleh cipta direktori data %s: %s

en: Unable to display the preview: %s
ms: Tidak boleh paparkan pratonton: %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
ms: Tidak dapat mencari sumber pakej untuk %s

en: Unable to find dictionary source
ms: Tidak boleh mencari sumber kamus

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
ms: Tidak boleh dapatkan kekunci '%s' didalam fail takrifan sumber kamus: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
ms: Tidak boleh dapatkan kekunci '%s' didalam takrifan sumber kamus: %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
ms: Tidak boleh menghurai balasan pelayan kamus
    : '%s'

en: Unable to remove source '%s'
ms: Tidak boleh membuang sumber '%s'

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
ms: Tidak boleh namakan semula fail '%s' ke '%s': %s

en: Unable to save source file
ms: Tidak boleh menyimpan fail sumber

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
ms: Tidak boleh tetapkan saluran sebagai bukan-menghalang: %s

en: Unable to take a screenshot of the current window
ms: Tidak boleh mengambil cekupan skrin bagi tetingkap semasa

en: Unknown error saving screenshot to disk
ms: Ralat tidak diketahui menyimpan cekupan skrin ke cakera

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ms: Versi fail desktop '%s' tidak dikenali

en: Unrecognized launch option: %d
ms: Pilihan lancar tidak dikenalpasti: %d

en: Untitled document
ms: Dokumen tiada tajuk

en: Usage
ms: Penggunaan

en: VALUE
ms: NILAI

en: Version:
ms: Versi:

en: View as Rings Chart
ms: Papar sebagai Carta Gelang

en: View as Treemap Chart
ms: Papar sebagai Carta Peta Pepohon

en: View or monitor system log files
ms: Lihat atau pantau fail log sistem

en: View, monitor or analyze your system logs in a gradual manner.
ms: Lihat, pantau atau analisis log-log sistem anda dalam satu gambaran beransur-ansur.

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
ms: Sama ada sebarang perubahan pada direktori rumah patut dipantau.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
ms: Sama ada konteks hanya gunakan kamus setempat ataupun tidak

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
ms: Sama ada palang status pada bawah tetingkap patut tampak.

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
ms: sama ada tip alat subfolder bagi folder terpilih dilukis.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
ms: Sama ada palang alat patut kelihatan pada tetingkap utama.

en: Which type of chart should be displayed.
ms: Jenis carta manakah patut dipaparkan.

en: Width of the main window in pixels
ms: Lebar tetingkap utama dalam piksel

en: Windows share
ms: Perkongsian Windows

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
ms: Tanpa titik lekap penggunaan cakera tidak boleh dianalisis.

en: Word `%s' selected
ms: Perkataan '%s' dipilih

en: Words to look up
ms: Perkataan dicari

en: Words to match
ms: Perkataan untuk dipadankan

en: Wrapped
ms: Dililit

en: You can perform scans on a file system, your home or any other folder - local or remote. There is also an option to constantly monitor any external changes to the home directory and warn the user if a file is added/removed.
ms: Anda boleh membuat imbasan dalam sistem fail, rumah atau lain-lain folder lain - secara setempat atau jauh. Terdapat juga satu pilihan untuk memantau apa-apa perubahan di dalam direktori rumah secara berterusan seterusnya memberi amaran kepada pengguna jika ada fail telah ditambah/dibuang.

en: You did not select a document name.
ms: Anda tidak pilih nama dokumen.

en: You don't have enough permissions to read the file.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang mencukupi untuk membaca fail.

en: You may not have write permissions to the document.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan tulis pada dokumen.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
ms: Anda seharusnya menerima satu salinan Lesen Awam Am GNU bersama program ini.  Jika tidak, sila layari <https://www.gnu.org/licenses/>.

en: Zoom _In
ms: Zum _Masuk

en: Zoom _Out
ms: Zum _Keluar

en: Zoom in
ms: Zum masuk

en: Zoom out
ms: Zum keluar

en: [DIRECTORY]
ms: [DIREKTORI]

en: [LOGFILE...]
ms: [FAILLOG...]

en: _About
ms: Perih_al

en: _Analyzer
ms: _Penganalisa

en: _Apply
ms: _Laksana

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Collapse All
ms: Kun_cupkan Semua

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: _Copy
ms: _Salin

en: _Date modified less than
ms: _Tarikh diubahsuai kurang dari

en: _Description:
ms: _Keterangan:

en: _Domain Name:
ms: Nama _Domain:

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Expand All
ms: Kem_bangkan Semua

en: _File
ms: _Fail

en: _Filters
ms: Pe_napis

en: _Find
ms: _Cari:

en: _Find...
ms: _Cari...

en: _Find:
ms: _Cari:

en: _First Definition
ms: Takrifan _Pertama

en: _Go
ms: _Pergi

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Image type:
ms: Jenis _Imej:

en: _Last Definition
ms: Takrifan _Terakhir

en: _Location (URI):
ms: _Lokasi (URI):

en: _Look Up Selected Text
ms: _Cari Teks Terpilih

en: _Look in folder:
ms: _Cari di folder:

en: _Monitor changes to your home folder
ms: Pa_ntau perubahan dalam folder rumah anda

en: _Mount
ms: _Lekap

en: _Name contains:
ms: _Nama dikandungi:

en: _Name:
ms: _Nama:

en: _New
ms: _Baru

en: _Next
ms: _Berikutnya

en: _Next Definition
ms: Takrifan _Berikutnya

en: _Normal Size
ms: Saiz _Biasa

en: _Open
ms: _Buka

en: _Open Folder
ms: _Buka Folder

en: _Open with %s
ms: _Buka dengan %s

en: _Open...
ms: _Buka...

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: _Previous
ms: _Terdahulu

en: _Previous Definition
ms: Takrifan _Terdahulu

en: _Print
ms: _Cetak

en: _Print font:
ms: Fon cetak:

en: _Print...
ms: _Cetak...

en: _Quit
ms: _Keluar

en: _Regular Expression:
ms: Ungkapan _Nalar:

en: _Replace
ms: _Ganti

en: _Rescan
ms: Imbas _Semula

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Save Results As...
ms: _Simpan Keputusan Sebagai...

en: _Save a Copy...
ms: _Simpan Salinan...

en: _Scan
ms: _Imbas

en: _Select a dictionary source for looking up words:
ms: _Pilih sumber kamus untuk carian perkataan:

en: _Server:
ms: _Pelayan:

en: _Share:
ms: _Perkongsian:

en: _Show hidden folders
ms: _Papar folder tersembunyi

en: _Sidebar
ms: _Palang Sisi

en: _Statusbar
ms: Palang _status

en: _Toolbar
ms: Palang ala_tan

en: _Transport:
ms: _Angkutan:

en: _User Name:
ms: _Nama Pengguna:

en: _View
ms: _Lihat

en: available:
ms: tersedia:

en: contains hardlinks for:
ms: mengandungi pautan keras untuk:

en: days
ms: hari

en: db
ms: dB

en: effect
ms: kesan

en: kilobytes
ms: kilobait

en: last update: %s
ms: terakhir dikemaskini: %s

en: link (broken)
ms: pautan (rosak)

en: link to %s
ms: pautan ke %s

en: nd copy)
ms: salinan)

en: rd copy)
ms: salinan)

en: seconds
ms: saat

en: source
ms: sumber

en: st copy)
ms: salinan)

en: th copy)
ms: salinan)

en: today at %-I:%M %p
ms: hari ini pada %-I:%M %p

en: used:
ms: digunakan:

en: word
ms: perkataan

en: yesterday at %-I:%M %p
ms: semalam pada %-I:%M %p
