pluma 1.25.3 - en to ms translation catalogue (1124 entries)

en:   Ln %d, Col %d
ms:  brs %d, Laj %d

en: "%s" not found
ms: "%s" tidak ditemui

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ms: %s⏎
    Jalankan '%s --help' untuk lihat senarai penuh pilihan baris perintah yang tersedia.⏎

en: %s is a directory.
ms: %s adalah direktori.

en: %s is not a regular file.
ms: %s bukanlah fail nalar.

en: %s is not a valid location.
ms: %s bukanlah lokasi yang sah.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
ms: %s bukanlah lokasi yang sah. Sila semak sama ada lokasi yang anda taip adalah betul dan cuba lagi.

en: %s: invalid encoding.
ms: %s: pengekodan tidak sah.⏎

en: (Empty)
ms: (Kosong)

en: (correct spelling)
ms: (ejaan betul)

en: (no suggested words)
ms: (tiada perkataan cadangan)

en: - Edit text files
ms: -Sunting fail teks

en: / on %s
ms: / pada %s

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
ms: Penyunting Teks untuk persekitaran desktop MATE

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
ms: Fon suai akan digunakan untuk kawasan penyuntingan. Ia hanya berkesan jika pilihan "Guna Fon Lalai" dilumpuhkan.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
ms: Satu fail dengan nama yang sama sudah wujud. Sila guna nama lain.

en: A_dd Scheme
ms: Ta_mbah Skema

en: A_vailable encodings:
ms: Pengekodan tersedi_a:

en: Abbreviated form
ms: Bentuk singkatan

en: Abbreviation
ms: Singkatan

en: About Pluma
ms: Perihal Pluma

en: About this application
ms: Perihal aplikasi ini

en: Above
ms: Atas

en: Accessibility key character
ms: Aksara kekunci kebolehcapaian

en: Acronym
ms: Akronim

en: Activate '%s'
ms: Aktifkan '%s'

en: Activate next document
ms: Aktifkan dokumen berikutnya

en: Activate previous document
ms: Aktifkan dokumen terdahulu

en: Activation
ms: Pengaktifan

en: Active plugins
ms: Palam aktif

en: Add Scheme
ms: Tambah Skema

en: Add a new snippet...
ms: Tambah satu cebisan baru...

en: Add new empty file
ms: Tambah fail kosong baru

en: Add new empty folder
ms: Tambah folder kosong baru

en: Add or Remove...
ms: Tambah atau Buang...

en: Add w_ord
ms: Tambah per_kataan

en: Align
ms: Jajar

en: Alignment character
ms: Jajaran aksara

en: All Files
ms: Semu Fail

en: All Languages
ms: Semua Bahasa

en: All Text Files
ms: Semua Fail teks

en: All _Lower Case
ms: Semua Huruf _Kecil

en: All _Upper Case
ms: Semua Huruf _Besar

en: All documents
ms: Semua dokumen

en: All documents except untitled ones
ms: Semua dokumen kecuali yang tiada tajuk

en: All files
ms: Semua fail

en: All languages
ms: Semua bahasa

en: All supported archives
ms: Semua arkib disokong

en: Alternative
ms: Alternatif

en: An error occurred
ms: Ralat berlaku

en: An error occurred while creating a new directory
ms: Ralat berlaku semasa mencipta direktori baru

en: An error occurred while creating a new file
ms: Ralat berlaku semasa mencipta fail baru

en: An error occurred while deleting a file or directory
ms: Ralat berlaku semasa memadam fail atau direktori

en: An error occurred while loading a directory
ms: Ralat berlaku semasa memuatkan direktori

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
ms: Ralat berlaku semasa membuka direktori dalam pengurus fail

en: An error occurred while renaming a file or directory
ms: Ralat berlaku semasa menamakan semula fail atau direktori

en: An error occurred while setting a root directory
ms: Ralat berlaku semasa menetapkan direktori root

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
ms: Analisis dokumen dan lapor bilangan perkataan, baris, aksara dan aksara bukan-jarak di dalamnya.

en: Anchor
ms: Penambat

en: Anchor URI
ms: URI penambat

en: Append to current document
ms: Tambah ke dokumen semasa

en: Applet class file code
ms: Kod fail kelas aplet

en: Applet class file code (deprecated)
ms: Kod fail kelas aplet (lapuk)

en: Arabic
ms: Arab

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
ms: Anda pasti ingin memadam "%s" secara kekal?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
ms: Anda pasti hendak memadam fail terpilih secara kekal?

en: Armenian
ms: Armenia

en: Array
ms: Tatasusunan

en: Associated information
ms: Maklumat berkaitan

en: Author info
ms: Maklumat pengarang

en: Autocheck Type
ms: Autosemak Jenis

en: Autocheck spelling on document load...
ms: Autosemak ejaan bila dokumen dimuatkan...

en: Automatic Indentation
ms: Indentasi Automatik

en: Automatic indent
ms: Inden automatik

en: Automatically Detected
ms: Dikesan Secara Automatik

en: Automatically Detected Encodings
ms: Pengekodan Dikesan Automatik

en: Automatically spell-check the current document
ms: Semak-ejaan dokumen semasa secara automatik

en: Autosave
ms: Simpan-sendiri

en: Autosave Interval
ms: Sela Simpan-sendiri

en: Available Tag Lists
ms: Senarai Tag tersedia

en: Available formats
ms: Format tersedia

en: Axis related headers
ms: Pengepala berkenaan paksi

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Background color (deprecated)
ms: Warna latar belakang (lapuk)

en: Background texture tile
ms: Jubin tekstur latar belakang

en: Background texture tile (deprecated)
ms: Jubin tekstur latar belakang (lapuk)

en: Baltic
ms: Baltik

en: Base URI
ms: URI Tapak

en: Base font
ms: Fon tapak

en: Base font (deprecated)
ms: Fon tapak (lapuk)

en: Bibliography (cite)
ms: Bibliografi (petikan)

en: Bibliography (item)
ms: Bibliografi (item)

en: Bibliography (shortcite)
ms: Bibliografi (petikan pendek)

en: Bibliography (thebibliography)
ms: Biblografi (thebibliography)

en: Body Font for Printing
ms: Fon Badan untuk Cetakan

en: Bold
ms: Tebal

en: Bookmarks
ms: Tanda Buku

en: Border
ms: Sempadan

en: Border (deprecated)
ms: Sempadan (lapuk)

en: Border color
ms: Warna sempadan

en: Bottom Panel is Visible
ms: Panel Bawah Kelihatan

en: Brackets ()
ms: Kurungan ()

en: Brackets []
ms: Kurungan []

en: Brackets {}
ms: Kurungan {}

en: Build
ms: Binaan

en: Bytes
ms: Bait

en: Bzip2 compressed archive
ms: Arkib termampat Bzip2

en: C_hange Case
ms: _Ubah Kata

en: C_haracter Encoding:
ms: Pengekodan A_ksara:

en: C_ommand color:
ms: Warna pe_rintah:

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
ms: Tidak dapat alih fail ke tong sampah,⏎
     anda ingin memadamnya secara kekal?

en: Capitalize the first letter of each selected word
ms: Besarkan huruf pertama bagi setiap perkataan

en: Cell rowspan
ms: regang baris sel

en: Celtic
ms: Celtik

en: Center
ms: Tengah

en: Center (deprecated)
ms: Tengah (lapuk)

en: Central European
ms: Eropah Tengah

en: Ch_aracter Encoding:
ms: Pengekodan _Aksara:

en: Cha_nge
ms: _Ubah

en: Change A_ll
ms: Ubah _Semua

en: Change _to:
ms: Ubah _ke:

en: Change selected text to lower case
ms: Ubah teks terpilih ke huruf kecil

en: Change selected text to upper case
ms: Tukar teks terpilih ke huruf besar

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
ms: Perubahan yang dibuat pada dokumen dalam jam terakhir akan kekal hilang.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
ms: Perubahan dibuat pada dokumen pada beberapa minit terakhir akan kekal hilang.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
ms: Perubahan pada dokumen "%s" akan kekal hilang.

en: Character Encodings
ms: Pengekodan Aksara

en: Character encoding of linked resource
ms: Pengekodan aksara bagi sumber terpaut

en: Character encodings
ms: Pengekodan aksara

en: Characters (no spaces)
ms: Aksara (tanpa jarak)

en: Characters (with spaces)
ms: Aksara (dengan jarak)

en: Check Spelling
ms: Semak Ejaan

en: Check _Word
ms: Semak _Perkataan

en: Check spelling
ms: Semak ejaan

en: Check the current document for incorrect spelling
ms: Semak kesalahan ejaan dokumen semasa

en: Checked (state)
ms: Diperiksa (keadaan)

en: Checked state
ms: Keadaan diperiksa

en: Checks the spelling of the current document.
ms: Semak ejaan bagi dokumen semasa.

en: Chinese Simplified
ms: Cina Dipermudah

en: Chinese Traditional
ms: Cina Tradisional

en: Citation
ms: Petikan

en: Cite reason for change
ms: Petik sebab untuk perubahan

en: Class implementation ID
ms: ID perlaksanaan kelas

en: Class list
ms: Senarai kelas

en: Clear highlighting of search matches
ms: Kosongkan penyorotan padanan gelintar

en: Clear text flow control
ms: Kosongkan kawalan aliran teks

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
ms: Klik pada butang ini untuk pilih fon yang diguna oleh penyunting

en: Close _without Saving
ms: Tutup t_anpa Menyimpan

en: Close all open files
ms: Tutup semua fail dibuka

en: Close document
ms: Tutup dokumen

en: Close print preview
ms: Tutup pratonton cetakan

en: Close the current file
ms: Tutup fail semasa

en: Code content type
ms: Jenis kandungan kod

en: Color Scheme
ms: Skema Warna

en: Color Scheme Files
ms: Fail Skema Warna

en: Color of selected links
ms: Warna pautan terpilih

en: Color of selected links (deprecated)
ms: Warna pautan terpilih (lapuk)

en: Column span
ms: Rentang lajur

en: Columns
ms: Lajur

en: Comment
ms: Ulasan

en: Completed spell checking
ms: Selesai menyemak ejaan

en: Computer code fragment
ms: Cebisan kod komputer

en: Configure date/time plugin
ms: Konfigur palam tarikh/masa

en: Configure the application
ms: Konfigurkan aplikasi

en: Connection timed out. Please try again.
ms: Sambungan telah tamat masa. Sila cuba lagi.

en: Content scheme
ms: Skema kandungan

en: Content type
ms: Jenis kandungan

en: Content type (deprecated)
ms: Jenis kandungan (lapuk)

en: Coordinates
ms: Koordinat

en: Copy the selection
ms: Salin pemilihan

en: Copyright © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Copyright © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Copyright © 2003-2006 Paolo Maggi
    Copyright © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Hak Cipta © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Hak Cipta © 2003-2006 Paolo Maggi
    Hak Cipta © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Hak Cipta © 2011 Perberos
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: Could not create a backup file while saving %s
ms: Tidak dapat cipta fail sandar semasa menyimpan %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
ms: Tidak dapat cipta fail sandar sementara semasa menyimpan %s

en: Could not execute command: %s
ms: Tidak dapat lakukan perintah: %s

en: Could not find the file %s.
ms: Tidak dapat cari fail %s.

en: Could not mount volume: %s
ms: Tidak dapat lekap volum: %s

en: Could not open media: %s
ms: Tidak dapat buka media: %s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
ms: Tidak dapat buka fail %s menggunakan pengekodan aksara %s.

en: Could not open the file %s.
ms: Tidak dapat buka fail %s.

en: Could not remove color scheme "%s".
ms: Tidak dapat buang skema warna "%s".

en: Could not revert the file %s.
ms: Tidak dapat kembalikan fail %s.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
ms: Tidak dapat simpan fail %s menggunakan pengekodan aksara %s.

en: Could not save the file %s.
ms: Tidak dapat simpan fail %s.

en: Create Backup Copies
ms: Cipta Salinan Sandar

en: Create a _backup copy of files before saving
ms: Cipta salinan sandar fail sebelum disimpan

en: Create a new document
ms: Cipta dokumen baru

en: Create a new document in an existing instance of pluma
ms: Cipta dokumen baru pada kejadian pluma sedia ada

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
ms: Cipta tetingkap aras-tertinggi dalam kejadian sedia ada pluma

en: Create new document
ms: Cipta dokumen baharu

en: Create new snippet
ms: Cipta cebisan baharu

en: Cu_t
ms: _Potong

en: Current Locale (%s)
ms: Lokaliti Semasa (%s)

en: Current document
ms: Dokumen semasa

en: Current line
ms: Baris semasa

en: Current page (Alt+P)
ms: Halaman semasa (Alt+P)

en: Current selection
ms: Pemilihan semasa

en: Current selection (default to document)
ms: Pemilihan semasa (lalai pada dokumen)

en: Current word
ms: Perkataan semasa

en: Custom format
ms: Format suai

en: Cut the selection
ms: Potong pemilihan

en: Cyrillic
ms: Cyril

en: Cyrillic/Russian
ms: Cyril/Rusia

en: Cyrillic/Ukrainian
ms: Cyril/Ukraine

en: DIV Style container
ms: Bekas gaya DIV

en: DIV container
ms: Bekas DIV

en: D_on't Edit
ms: Jan_gan Sunting

en: D_on't Save
ms: Ja_ngan Simpan

en: Date and time of change
ms: Perubahan tarikh dan masa

en: Declare flag
ms: Bendera isytihar

en: Defer attribute
ms: Atribut defer

en: Definition description
ms: Keterangan takrifan

en: Definition list
ms: Senarai takrifan

en: Definition term
ms: Terma takrifan

en: Delete selected file or folder
ms: Padam fail atau folder terpilih

en: Delete selected snippet
ms: Padam cebisan terpilih

en: Delete the selected text
ms: Padam teks terpilih

en: Deleted text
ms: Teks dipadam

en: Direction
ms: Arah

en: Directionality
ms: Kearahan

en: Directionality (deprecated)
ms: Kearahan (lapuk)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
ms: Direktori '%s' tidak dapat dicipta: g_mkdir_with_parents() gagal: %s

en: Directory list
ms: Senarai direktori

en: Disable syntax highlighting
ms: Lumpuhkan penyorotan sintaks

en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Display
ms: Paparan

en: Display Line Numbers
ms: Papar Nombor Baris

en: Display Overview Map
ms: Papar Peta Selayang Pandang

en: Display Right Margin
ms: Papar Margin Kanan

en: Display _grid pattern
ms: Papar pola _grid

en: Display _overview map
ms: Papar peta _selayang pandang

en: Display in bottom pane
ms: Papar dalam anak tetingkap bawah

en: Display list of possible values for the encoding option
ms: Papar senarai nilai yang mungkin untuk pilihan pengekodan

en: Display right _margin at column
ms: Papar _margin kanan pada lajur

en: Do not _split words over two lines
ms: Jangan _pisahkan perkataan kepada 2 baris

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
ms: Anda ingin lepaskan perubahan yang anda buat dan muat semula fail?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
ms: Anda hendak sertakan cebisan <b>sistem</b> terpilih dalam eksport anda?

en: Do you want to reload the file?
ms: Anda hendak muat semula fail?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
ms: Anda ingin gantikannya dengan apa yang anda hendak simpan?

en: Docum_ents with unsaved changes:
ms: Dokum_en dengan perubahan tidak disimpan:

en: Document
ms: Dokumen

en: Document Statistics
ms: Statistik Dokumen

en: Document background pattern type
ms: Jenis pola latar belakang dokumen

en: Document base
ms: Tapak dokumen

en: Document body
ms: Badan dokumen

en: Document head
ms: Kepala dokumen

en: Document title
ms: Tajuk dokumen

en: Document type
ms: Jenis dokumen

en: Documents
ms: Dokumen

en: Done.
ms: Selesai.

en: ENCODING
ms: PENGEKODAN

en: E_ncodings shown in menu:
ms: _Pengekodan ditunjuk dalam menu:

en: Easy file access from the side pane
ms: Capai fail dengan mudah dari anak tetingkap sisi

en: Edit Any_way
ms: Sunting _Jua

en: Edit text files
ms: Sunting fail teks

en: Edit text in fullscreen
ms: Sunting teks dalam skrin penuh

en: Editor
ms: Penyunting

en: Editor Font
ms: Penyunting Fon

en: Editor _font:
ms: _Fon penyunting:

en: Element ID
ms: ID unsur

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
ms: Sokongan modeline gaya-Emacs, Kate and Vim untuk pluma.

en: Embedded object
ms: Objek terbenam

en: Emphasis
ms: Penegasan

en: Empty
ms: Kosong

en: Enable Restore of Remote Locations
ms: Benarkan Pemulihan Lokasi Jauh

en: Enable Search Highlighting
ms: Benarkan Penyorotan Gelintar

en: Enable Syntax Highlighting
ms: Benarkan Penyorotan Sintaks

en: Enable text _wrapping
ms: Benarkan pelilitan teks

en: Encode type
ms: Jenis enkod

en: Encoding:
ms: Pengekodan:

en: Encodings shown in menu
ms: Pengenkodan ditunjukkan dalam menu

en: Error opening file %s
ms: Ralat membuka fail %s

en: Error reverting file %s
ms: Ralat mengembalikan fail %s

en: Error saving file %s
ms: Ralat menyimpan fail %s

en: Execute a custom command and put its output in a new document
ms: Lakukan perintah suai dan letak outputnya dalam dokumen baru

en: Execute external commands and shell scripts.
ms: Lakukan perintah dan skrip shell luar.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
ms: Pelakuan perintah Python (%s) melebihi masa maksimum, pelakuan dihenti paksa.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
ms: Pelakuan perintah Python (%s) gagal: %s

en: Exited
ms: Keluar

en: Export selected snippets
ms: Eksport cebisan terpilih

en: Export snippets
ms: Eksport cebisan

en: Export successfully completed
ms: Eksport berjaya diselesaikan

en: External Tools
ms: Alatan Luar

en: External Tools Manager
ms: Pengurus Alatan Luar

en: External _Tools
ms: Ala_tan Luar

en: External tools
ms: Alatan luar

en: Figure
ms: Rajah

en: File "%s" does not exist
ms: Fail "%s" tidak wujud

en: File "%s" is not a valid snippets archive
ms: Fail "%s" bukan arkib cebisan yang sah

en: File "%s" is not a valid snippets file
ms: Fail "%s" bukan fail cebisan yang sah

en: File Browser
ms: Pelayar Fail

en: File Browser Filter Mode
ms: Mod Penapis Pelayar Fail

en: File Browser Filter Pattern
ms: Corak Penapis Pelayar Fail

en: File Browser Pane
ms: Anak Tetingkap Pelayar Fail

en: File Browser Root Directory
ms: Direktori Root Pelayar Fail

en: File Browser Virtual Root Directory
ms: Direktori Root Maya Pelayar Fail

en: File Name
ms: Nama Fail

en: File Saving
ms: Fail Disimpan

en: File System
ms: Sistem Fail

en: File input
ms: Input fail

en: File: %s
ms: Fail: %s

en: Find
ms: Cari

en: Find Ne_xt
ms: Cari _Lagi

en: Find Pre_vious
ms: Cari Ter_dahulu

en: Font
ms: Fon

en: Font & Colors
ms: Fon & Warna

en: Font face
ms: Rupa fon

en: Font face (deprecated)
ms: Rupa fon (lapuk)

en: Font:
ms: Fon:

en: Fonts
ms: Fon

en: Footnote
ms: Nota kaki

en: For label
ms: Untuk label

en: Forced line break
ms: Hentian baris dipaksa

en: Form
ms: Bentuk

en: Form action handler
ms: Pemegang tindakan bentuk

en: Form control group
ms: Kumpulan kawalan bentuk

en: Form field label text
ms: Teks label medan bentuk

en: Form input
ms: Input bentuk

en: Form input type
ms: Jenis input bentuk

en: Form method
ms: Kaedah bentuk

en: Forward link
ms: Pautan maju

en: Found and replaced one occurrence
ms: Temui dan gantikan satu kemunculan

en: Frame
ms: Bingkai

en: Frame border
ms: Sempadan bingkai

en: Frame render parts
ms: Bahagian terap bingkai

en: Frame source
ms: Sumber bingkai

en: Frame spacing
ms: Penjarakan bingkai

en: Frame target
ms: Sasaran bingkai

en: Frameborder
ms: Sempadanbingkai

en: Frameset
ms: Setbingkai

en: Frameset columns
ms: Lajur setbingkai

en: Frameset rows
ms: Baris setbingkai

en: Framespacing
ms: Penjarakanbingkai

en: Function cosine
ms: Fungsi kosinus

en: Function e^
ms: Fungsi e

en: Function exp
ms: Fungsi exp

en: Function log
ms: Fungsi log

en: Function log10
ms: Fungsi log10

en: Function sine
ms: Fungsi sinus

en: GNOME Documentation Team
ms: Pasukan Dokumentasi GNOME

en: Generic embedded object
ms: Objek terbenam generik

en: Generic metainformation
ms: maklumat meta generik

en: Generic span
ms: Retang generik

en: Georgian
ms: Georgia

en: Get statistical information on the current document
ms: Dapatkan maklumat statistik pada dokumen semasa

en: Global
ms: Sejagat

en: Go to _Line...
ms: Pergi ke _Baris...

en: Go to a previously opened location
ms: Pergi ke lokasi dibuka sebelum ini

en: Go to a specific line
ms: Pergi ke baris dinyatakan

en: Go to next location
ms: Pergi ke lokasi berikutnya

en: Go to previous location
ms: Pergi ke lokasi terdahulu

en: Go to the next visited location
ms: Pergi ke lokasi dilawati berikutnya

en: Go to the previous visited location
ms: Pergi ke lokasi dilawati terdahulu

en: Greek
ms: Yunani

en: Greek alpha
ms: Alfa Yunani

en: Greek beta
ms: Beta Yunani

en: Greek epsilon
ms: Epsilon Yunani

en: Greek gamma
ms: Gamma Yunani

en: Greek lambda
ms: Lambda Yunani

en: Greek rho
ms: Rho Yunani

en: Greek tau
ms: Tau Yunani

en: Gzip compressed archive
ms: Arkib termampat Gzip

en: HREF URI
ms: URI HREF

en: HTML - Special Characters
ms: HTML - Aksara Khas

en: HTML - Tags
ms: HTML - Tag

en: HTML root element
ms: Unsur root HTML

en: HTML version
ms: Versi HTML

en: HTTP header name
ms: Nama pengepala HTML

en: He_aders and footers:
ms: Pengep_ala dan pengaki:

en: Header 0 (chapter)
ms: Pengepala 0 (bab)

en: Header 0 (chapter*)
ms: Pengepala 0 (bab*)

en: Header 1 (section)
ms:  Pengepala 1 (seksyen)

en: Header 1 (section*)
ms:  Pengepala 1 (seksyen*)

en: Header 2 (subsection)
ms:  Pengepala 2 (subseksyen)

en: Header 2 (subsection*)
ms:  Pengepala 2 (subseksyen*)

en: Header 3 (subsubsection)
ms:  Pengepala 3 (subseksyen)

en: Header 3 (subsubsection*)
ms:  Pengepala 3 (subseksyen*)

en: Header 4 (paragraph)
ms:  Pengepala 4 (perenggan)

en: Header Font for Printing
ms: Fon Pengepala untuk Cetakan

en: Header appendix
ms: Apendiks pengepala

en: Header cell IDs
ms: ID sel pengepala

en: Heading
ms: Kepala

en: Heading 1
ms: Kepala 1

en: Heading 2
ms: Kepala 2

en: Heading 3
ms: Kepala 3

en: Heading 4
ms: Kepala 4

en: Heading 5
ms: Kepala 5

en: Heading 6
ms: Kepala 6

en: Hebrew
ms: Ibrani

en: Hebrew Visual
ms: Ibrani Visual

en: Height
ms: Tinggi

en: Hide panel
ms: Sembunyi panel

en: Highlight Current Line
ms: Sorot Baris Semasa

en: Highlight Matching Bracket
ms: Sorot Kurungan Sepadan

en: Highlight current _line
ms: Sorot _baris semasa

en: Highlight matching _bracket
ms: Sorot _kurungan sepadan

en: Highlighting
ms: Penyorotan

en: History for "replace with" entries
ms: Sejarah untuk masukan "ganti dengan"

en: History for "search for" entries
ms: Sejarah untuk masukan "gelintar untuk"

en: Horizontal rule
ms: Pembaris mengufuk

en: Horizontal space
ms: Jarak mengufuk

en: Horizontal space (deprecated)
ms: Jarak mengufuk (lapuk)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
ms: Hos %s tidak dapat ditemui. Sila semak sama ada tetapan proksi anda adalah betul dan cuba lagi.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
ms: Nama hos tidak sah. Sila semak sama ada lokasi yang anda taip adalah betul dan cuba lagi.

en: I18N BiDi override
ms: Pembatal I18N BiDi

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
ms: Jika BENAR palam pelayar fail akan lihat direktori dokumen yang pertama dibuka yang mana pelayar fail belum lagi digunakan. (Maka ia amnya dilaksana untuk membuka dokumen dari baris perintah atau membukanya dengan Caja, dll.)

en: If false, it hides the first tab if there is only one tab.
ms: Jika palsu, ia sembunyikan tab pertama jika hanya ada satu tab.

en: If false, pluma doesn't show tabs in the notebook with the side pane active.
ms: Jika palsu, pluma tidak menunjukkan tab di dalam buku nota dengan anak tetingkap sisi aktif.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
ms: Jika nilai ini ialah 0, maka tiada nombor baris akan disisip bila mencetak dokumen. Jika tidak, pluma akan cetak nombor baris setiap nombor baris tersebut.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
ms: Jika benar, ia membolehkan keupayaan untuk menukar tab menggunakan [ctrl + tab] dan [ctrl + shift + tab].

en: If you delete an item, it is permanently lost.
ms: Jika anda padam item, ia hilang secara kekal.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
ms: Jika anda tidak simpan, semua perubahan akan kekal hilang.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
ms: Jika anda tidak simpan, perubahan pada jam terakhir akan kekal hilang.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
ms: Jika anda tidak simpan, perubahan pada beberapa minit terakhir akan kekal hilang.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
ms: Jika anda simpan ia, semua perubahan luar akan hilang, Simpan ia jua?

en: Ignore _All
ms: Abai _Semua

en: Image
ms: Imej

en: Image map
ms: Peta imej

en: Image map area
ms: Kawasan peta imej

en: Image map name
ms: Nama peta imej

en: Image source
ms: Sumber imej

en: Import snippets
ms: Import cebisan

en: Import successfully completed
ms: Import berjaya diselesaikan

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
ms: Fail terimport "%s" bukanlah fail cebisan yang sah

en: In_sert Date and Time...
ms: _Sisip Tarikh/Masa...

en: Incrementally search for text
ms: Gelintar teks secara bertokokan

en: Inline frame
ms: Bingkai dalam-talian

en: Inline layer
ms: Lapisan dalam-talian

en: Insert Date and Time
ms: Sisip Tarikh dan Masa

en: Insert Date/Time
ms: Sisip Tarikh/Masa

en: Insert _spaces instead of tabs
ms: Sisip _jarak selain tab

en: Insert at cursor position
ms: Sisip pada kedudukan kursor

en: Insert current date and time at the cursor position
ms: Sisipkan tarikh dan masa semasa pada kedudukan kursor

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
ms: Sisip cebisan teks yang selalu-diguna dengan cara pantas

en: Insert spaces
ms: Sisip jarak

en: Inserted text
ms: Teks tersisip

en: Inserts current date and time at the cursor position.
ms: Sisip tarikh dan masa semasa pada kedudukan kursor.

en: Instance definition
ms: Takrifan kejadian

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
ms: Konsol Python interaktif berada dibahagian bawah panel

en: Invert the case of selected text
ms: Songsangkan kata bagi teks terpilih

en: It is not possible to detect the encoding automatically
ms: Adakah mungkin mengesan pengekodan secara automatik

en: Italic text
ms: Teks condong

en: Item with label
ms: Item dengan label

en: Japanese
ms: Jepun

en: Java applet
ms: Aplet Java

en: Java applet (deprecated)
ms: Aplet Java (lapuk)

en: Korean
ms: Korea

en: L_ine Ending:
ms: Penghujung Ba_ris:

en: Language
ms: Bahasa

en: Language code
ms: Kod bahasa

en: Language:
ms: Bahasa:

en: Languages
ms: Bahasa

en: Large text style
ms: Gaya teks besar

en: Latex - Tags
ms: Latex - Tag

en: Layer
ms: Lapisan

en: Leave fullscreen mode
ms: Tinggalkan mod skrin penuh

en: Line Number Font for Printing
ms: Fon Bilangan Baris bagi Cetakan

en: Line Numbers
ms: Nombor Baris

en: Line Wrapping Mode
ms: Mod Pelilitan Baris

en: Line you want to move the cursor to
ms: Baris yang anda hendak alihkan kursor

en: Lines
ms: Baris

en: Link color
ms: Warna pautan

en: Link color (deprecated)
ms: Warna pautan (lapuk)

en: List description
ms: Keterangan senarai

en: List enumerate
ms: Enumerasi senarai

en: List item
ms: Item senarai

en: List itemize
ms: Saizitem senarai

en: List of MIME types for file upload
ms: Senarai jenis MIME untuk muat naik fail

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
ms: Senarai skema VFS plum yang disokong dalam mod tulis. Skema 'fail' boleh ditulis secara lalai.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
ms: Senarai palam aktif. Ia mengandungi "Lokasi" bagi palam aktif. Rujuk fail .pluma-plugin untuk mendapatkan "Lokasi" palam yang diberi.

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
ms: Senarai pengekodan yang ditunjukkan dalam menu Pengekodan Aksara dalam pemilih fail buka/simpan. Hanya pengekodan yang dikenalpasti digunakan.

en: List of entries in "replace with" textbox.
ms: Senarai masukan dalam kotak teks "ganti dengan".

en: List of entries in "search for" textbox.
ms: Senarai masukan dalam kotak teks "gelintar untuk".

en: List of supported character sets
ms: Senarai set aksara disokong

en: Listing
ms: Penyenaraian

en: Loading %s
ms: Memuatkan %s

en: Loading %s from %s
ms: Memuatkan %s dari %s

en: Loading file '%s'…
ms: Memuatkan fail '%s'...

en: Local change to font
ms: Perubahan lokal ke fon

en: Local files only
ms: Fail setempat sahaja

en: Log Out _without Saving
ms: Daftar Keluar _tanpa Menyimpan

en: Long description link
ms: Pautan keterangan panjang

en: Long quotation
ms: Petikan panjang

en: MATE Documentation Team
ms: Pasukan Dokumentasi MATE

en: MIME Type:
ms: Jenis MIME:

en: Mac OS Classic
ms: OS Mac Klasik

en: Mail link
ms: Pautan mel

en: Manage _External Tools...
ms: Urus Alatan _Luar...

en: Manage _Snippets...
ms: Urus _cebisan...

en: Manage snippets
ms: Urus cebisan

en: Margin pixel height
ms: Tinggi piksel margin

en: Margin pixel width
ms: Lebar piksel margin

en: Match _Entire Word Only
ms: Padan _Keseluruhan Perkataan Sahaja

en: Match _entire word only
ms: Padan ke_seluruhan perkataan sahaja

en: Match _regular expression
ms: Padan ungkapan _nalar

en: Maths (display)
ms: Matematik (paparan)

en: Maths (inline)
ms: Matematik (dalam-baris)

en: Maximum Number of Undo Actions
ms: Bilangan Maksimum Tindakan Buat Asal

en: Maximum Recent Files
ms: Fail Baru-baru Ini Maksimum

en: Maximum length of text field
ms: Panjang maksimum medan teks

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
ms: Bilangan maksimum tindakan yang mana pluma boleh buat asal atau buat semula. Guna "-1" untuk bilangan tindakan tanpa had.

en: Media-independent link
ms: Pautan bebas-media

en: Menu list
ms: Senarai menu

en: Menu list (deprecated)
ms: Senarai menu (lapuk)

en: Misspelled word:
ms: Perkataan salah eja:

en: Modelines
ms: Modeline

en: Move selected file or folder to trash
ms: Alih fail atau folder terpilih ke tong sampah

en: Move the current document to a new window
ms: Alih dokumen semasa ke tetingkap baru

en: Multi-line text field
ms: Medan teks baris-berbilang

en: Multicolumn
ms: Lajurberbilang

en: Multiple
ms: Berbilang

en: Name
ms: Nama

en: Name:
ms: Nama:

en: Named property value
ms: Nilai sifat bernama

en: New F_ile
ms: Fa_il Baru

en: New tool
ms: Alat baharu

en: Next ID
ms: ID berikutnya

en: Next location
ms: Lokasi berikutnya

en: No URI
ms: Tiada URI

en: No embedded objects
ms: Tiada objek terbenam

en: No frames
ms: Tiada bingkai

en: No layers
ms: Tiada lapisan

en: No line break
ms: Tiada hentian baris

en: No misspelled words
ms: Tiada perkataan salah eja

en: No mount object for mounted volume: %s
ms: Tiada objek lekap untuk volum terlekap: %s

en: No resize
ms: Tiada saiz semula

en: No script
ms: Tiada skrip

en: No shade
ms: Tiada lorek

en: No shade (deprecated)
ms: Tiada lorek (lapuk)

en: No word wrap
ms: Tiada lilit perkataan

en: No word wrap (deprecated)
ms: Tiada lilit perkataan (lapuk)

en: Non-breaking space
ms: Jarak tanpa-hentian

en: Nordic
ms: Nordik

en: Note
ms: Nota

en: Nothing
ms: Tiada apa-apa

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
ms: Bilangan minit selepas pluma simpan fail diubahsuai secara automatik. Ia hanya berkesan jika pilihan "Simpan-sendiri" dihidupkan.

en: Object applet file
ms: Fail aplet objek

en: Object applet file (deprecated)
ms: Fail aplet objek (lapuk)

en: Object data reference
ms: Rujukan data objek

en: Offset for alignment character
ms: Ofset untuk aksara jajaran

en: OnBlur event
ms: Peristiwa OnBlur

en: OnChange event
ms: Peristiwa OnChange

en: OnClick event
ms: Peristiwa OnClick

en: OnDblClick event
ms: Peristiwa

en: OnFocus event
ms: Peristiwa OnFocus

en: OnKeyDown event
ms: Peristiwa OnKeyDown

en: OnKeyPress event
ms: Peristiwa OnKeyPress

en: OnKeyUp event
ms: Peristiwa OnKeyUp

en: OnLoad event
ms: Peristiwa OnLoad

en: OnMouseDown event
ms: Peristiwa OnMouseDown

en: OnMouseMove event
ms: Peristiwa OnMouseMove

en: OnMouseOut event
ms: Peristiwa OnMouseOut

en: OnMouseOver event
ms: Peristiwa OnMouseOver

en: OnMouseUp event
ms: Peristiwa OnMouseUp

en: OnReset event
ms: Peristiwa OnReset

en: OnSelect event
ms: Peristiwa OnSelect

en: OnSubmit event
ms: Peristiwa OnSubmit

en: OnUnload event
ms: Peristiwa OnUnload

en: Open
ms: Buka

en: Open '%s'
ms: Buka '%s'

en: Open Files
ms: Buka Fail

en: Open With Tree View
ms: Buka Dengan Paparan Pepohon

en: Open a file
ms: Buka fail

en: Open a recently used file
ms: Buka fail diguna baru-baru ini

en: Open a terminal at the currently opened directory
ms: Buka terminal dalam direktori dibuka semasa

en: Open a terminal in the document location
ms: Buka terminal dalam lokasi dokumen

en: Open selected file
ms: Buka fail terpilih

en: Open terminal here
ms: Buka terminal di sini

en: Open the parent folder
ms: Buka folder induk

en: Open the pluma manual
ms: Buka panduan pluma

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
ms: Buka paparan pepohon bila palam pelayar fail dimuatkan selain dari paparan tanda buku

en: Opens the External Tools Manager
ms: Buka Pengurus Alatan Luar

en: Operator fraction
ms: Operator pecahan

en: Operator integral (display)
ms: Operator kamiran (paparan)

en: Operator integral (inline)
ms: Operator kamiran (dalam-talian)

en: Operator sum (display)
ms: Operator tambah (paparan)

en: Operator sum (inline)
ms: Operator tambah (dalam-baris)

en: Option group
ms: Kumpulan pilihan

en: Option selector
ms: Pemilih pilihan

en: Ordered list
ms: Senarai tertertib

en: Output media
ms: Media output

en: Page %N of %Q
ms: Halaman %N dari %Q

en: Page %d of %d
ms: Halaman %d dari %d

en: Page Preview
ms: Pratonton Halaman

en: Page header
ms: Pengepala halaman

en: Page total
ms: Jumlah halaman

en: Paragraph
ms: Perenggan

en: Paragraph class
ms: Kelas perenggan

en: Paragraph style
ms: Gaya perenggan

en: Paste the clipboard
ms: Tampal dari papan keratan

en: Pick the editor font
ms: Pilih fon penyunting

en: Plain Text
ms: Teks Biasa

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
ms: Sila semak sama ada anda tidak cuba membuka fail binari.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
ms: Sila semak sama ada anda menaip lokasi yang betul dan cuba lagi.

en: Please check your installation.
ms: Sila semak pemasangan anda.

en: Plugins
ms: Palam

en: Pluma Preferences
ms: Keutamaan Pluma

en: Pluma is a small and lightweight text editor for the MATE Desktop Environment.
ms: Pluma ialah sebuah penyunting teks yang kecil dan ringan untuk Persekitaran Atas Meja MATE.

en: Pluma is a small, but powerful text editor designed specifically for the MATE desktop. It has most standard text editor functions and fully supports international text in Unicode. Advanced features include syntax highlighting and automatic indentation of source code, printing and editing of multiple documents in one window.
ms: Pluma ialah penyuntingan teks yang kecil tetapi hebat direka khas untuk desktop MATE. Ia mempunyai fungsi penyuntingan asas dan menyokong sepenuhnya teks antarabangsa dalam Unikod. Fitur lanjutan termasuklah penyorotan sintaks dan indentasi kod sumber automatik, percetakan dan penyuntingan dokumen berbilang dalam satu tetingkap.

en: Pluma is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ms: Pluma ini diedarkan dengan harapan ianya berguna tetapi TANPA SEBARANG JAMINAN; tanpa sebarang implakasi jaminan KEBOLEHDAGANGAN atau KESESUAIAN UNTUK SESUATU TUJUAN. Sila rujuk GNU General Public LIcense untuk keterangan lanjut.

en: Pluma is extensible through a plugin system, which currently includes support for spell checking, comparing files, viewing CVS ChangeLogs, and adjusting indentation levels.
ms: Pluma boleh ditambahbaik menerusi sistem palam, yang mana buat masa ini ada sokongan untuk penyemak ejaan, perbandingan fail, keupayaan melihat Log Perubahan CVS, dan pelarasan aras indentasi.

en: Pluma is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Pluma merupakan perisian bebas; anda boleh mengedarkannya dan/atau mengubahsuainya dibawah terma GNU General Public License sebagaimana yang telah dikeluarkan oleh Free Software Foundation; sama ada versi ke-2 lesen, atau (mengikut pilihan anda) sebarang versi terkemudian.

en: Pr_eferences
ms: Ke_utamaan

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Preformatted listing
ms: Penyenaraian pra-format

en: Preformatted text
ms: Teks pra-format

en: Preparing...
ms: Menyediakan...

en: Previous location
ms: Lokasi terdahulu

en: Print
ms: Cetak

en: Print Header
ms: Cetak Pengepala

en: Print Line Numbers
ms: Cetak Nombor Baris

en: Print Previe_w
ms: Prat_onton cetakan

en: Print Syntax Highlighting
ms: Cetak Penyorotan Sintaks

en: Print line nu_mbers
ms: Cetak no_mbor baris

en: Print page _headers
ms: Cetak pen_gepala halaman

en: Print preview
ms: Pratonton cetakan

en: Print synta_x highlighting
ms: Cetak penyorotan sin_taks

en: Print the current page
ms: Cetak halaman semasa

en: Printing Line Wrapping Mode
ms: Mod Pelilitan Baris Cetakan

en: Profile metainfo dictionary
ms: Kamus metainfo profil

en: Prompt message
ms: Mesej makluman

en: Prompt type
ms: Jenis makluman

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
ms: Menyediakan kaedah untuk sisip dengan mudah tag/rentetan umum ke dalam dokumen tanpa menaipnya.

en: Push button
ms: Butang tolak

en: Python Console
ms: Konsol Python

en: Question
ms: Soalan

en: Quick Open
ms: Buka Pantas

en: Quick open
ms: Buka pantas

en: Quickly open documents
ms: Buka dokumen secara pantas

en: Quickly open files
ms: Buka fail secara pantas

en: Quit the program
ms: Keluar program

en: Quote
ms: Petikan

en: R_emove duplicates
ms: B_uang pendua

en: Range
ms: Julat

en: Re_fresh View
ms: Se_gar Semula Paparan

en: Read-Only
ms: Baca-Sahaja

en: ReadOnly text and password
ms: Teks dan kata laluan baca sahaja

en: Redo the last undone action
ms: Buat semula tindakan terakhir yang belum dibuat

en: Reduced spacing
ms: Penjarakan terkurang

en: Reduced spacing (deprecated)
ms: Penjarakan terkurang (lapuk)

en: Reference label
ms: Rujukan label

en: Reference ref
ms: Rujukan ref

en: Refresh the view
ms: Segarkan semula paparan

en: Remote files only
ms: Fail jauh sahaja

en: Remove trailing spaces
ms: Buang jarak mengekor

en: Remove useless trailing spaces in your file
ms: Buang jarak mengekor tidak berguna dalam fail anda

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
ms: Buang jarak mengekor dari baris sebelum menyimpan.

en: Rename selected file or folder
ms: Namakan semula fail atau folder terpilih

en: Replace
ms: Ganti

en: Replace All
ms: Ganti Semua

en: Replace _All
ms: Ganti Semu_a

en: Replace _with:
ms: Ganti _dengan:

en: Replace current document
ms: Ganti dokumen semasa

en: Replace current selection
ms: Ganti pemilihan semasa

en: Restore Previous Cursor Position
ms: Pulih Kedudukan Kursor Terdahulu

en: Reverse link
ms: Pautan songsang

en: Revert selected snippet
ms: Kembalikan cebisan terpilih

en: Revert to a saved version of the file
ms: Kembali versi tersimpan fail

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
ms: Kembalikan perubahan tidak disimpan pada dokumen '%s'?

en: Reverting %s
ms: Mengembalikan %s

en: Reverting %s from %s
ms: Mengembalikan %s dari %s

en: Reverting the document '%s'…
ms: Mendapatkan kembali dokumen '%s'...

en: Right Margin Position
ms: Kedudukan Margin Kanan

en: Romanian
ms: Romania

en: Rows
ms: Baris

en: Rulings between rows and columns
ms: Pembaris diantara baris dan lajur

en: Run "make" in the document directory
ms: Jalankan "make" dalam direktori dokumen

en: Run command
ms: Jalankan perintah

en: Running tool:
ms: Alat dijalankan:

en: S_ave Anyway
ms: S_impan Jua

en: S_elect the documents you want to save:
ms: P_ilih dokumen yang anda ingin simpan:

en: S_hortcut key:
ms: Kekunci p_intasan:

en: S_ort...
ms: I_sih....

en: S_tart at column:
ms: _Mula pada lajur:

en: Sample program output, scripts
ms: Output, skrip program sampel

en: Save
ms: Simpan

en: Save As…
ms: Simpan Sebagai...

en: Save Without Trailing Spaces
ms: Simpan Tanpa Jarak Mengekor

en: Save _As
ms: Simp_an Sebagai

en: Save _As...
ms: Simpan _Sebagai...

en: Save all open files
ms: Simpan semua fail dibuka

en: Save changes to document "%s" before closing?
ms: Simpan perubahan ke dokumen "%s" sebelum ditutup?

en: Save the current file
ms: Simpan fail semasa

en: Save the current file with a different name
ms: Simpan fail semasa dengan nama lain

en: Saving %s
ms: Menyimpan %s

en: Saving %s to %s
ms: Menyimpan %s ke %s

en: Saving file '%s'…
ms: Menyimpan fail '%s'...

en: Saving has been disabled by the system administrator.
ms: Penyimpanan telah dilumpuhkan oleh pentadbir sistem.

en: Scope covered by header cells
ms: Skop diliputi oleh sel pengepala

en: Script language name
ms: Nama bahasa skrip

en: Script statements
ms: Penyataan skrip

en: Scrollbar
ms: Palang tatal

en: Search
ms: Gelintar

en: Search _backwards
ms: Gelintar meng_undur

en: Search backwards for the same text
ms: Gelintar mengundur bagi teks yang sama

en: Search for and replace text
ms: Gelintar dan ganti teks

en: Search for text
ms: Gelintar teks

en: Search forwards for the same text
ms: Gelintar mengundur bagi teks yang sama

en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

en: Select a character encoding from the menu and try again.
ms: Pilih pengekodan aksara dari menu dan cuba lagi.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
ms: Pilih pengekodan aksara berbeza dari menu dan cuba lagi.

en: Select the _language of the current document.
ms: Pilih _bahasa bagi dokumen semasa.

en: Select the entire document
ms: Pilih keseluruhan dokumen

en: Select the group of tags you want to use
ms: Pilih kumpulan tag yang anda ingin gunakan

en: Selectable option
ms: Pilihan boleh pilih

en: Selected
ms: Terpilih

en: Selected format
ms: Format terpilih

en: Selection
ms: Pemilihan

en: Server-side image map
ms: Peta imej sisi-pelayan

en: Set Location to First Document
ms: Tetapkan Lokasi ke Dokumen Pertama

en: Set _Language...
ms: Tetapkan _Bahasa...

en: Set language
ms: Tetapkan Bahasa

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
ms: Tetapkan pengekodan aksara yang digunakan untuk membuka fail tersenarai pada baris perintah

en: Set the language of the current document
ms: Tetapkan bahasa bagi dokumen semasa.

en: Set the root to the active document location
ms: Tetapkan root pada lokasi dokumen aktif

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
ms: Tetapkan sama ada hendak benarkan pemulihan lokasi jauh.

en: Shape
ms: Bentuk

en: Shell Output
ms: Output Shell

en: Short inline quotation
ms: Petikan dalam-baris pendek

en: Shortcut key with which the snippet is activated
ms: Kekunci pintasan yang mana cebisan diaktifkan

en: Show Spaces, Tabs, Newlines
ms: Tunjuk Jarak, Tab, Garisan Baharu

en: Show _Binary
ms: Tunjuk _Binari

en: Show _Hidden
ms: Tunjuk Tersembun_yi

en: Show _newlines
ms: Tunjuk _garisan baharu

en: Show _spaces
ms: Tunjuk ja_rak

en: Show _tabs
ms: Tunjuk _tab

en: Show _trailing spaces only
ms: Tunjuk jarak b_erjela sahaja

en: Show _trailing tabs only
ms: Tunjuk tab ber_jela sahaja

en: Show binary files
ms: Tunjuk fail binari

en: Show hidden files and folders
ms: Tunjuk fail dan folder tersembunyi

en: Show multiple pages
ms: Tunjuk halaman berbilang

en: Show nbsp
ms: Tunjuk nbsp

en: Show newline
ms: Tunjuk garisan baharu

en: Show or hide the bottom pane in the current window
ms: Tunjuk atau sembunyikan anak tetingkap bawah pada tetingkap semasa

en: Show or hide the side pane in the current window
ms: Tunjuk atau sembunyikan anak tetingkap sisi pada tetingkap semasa

en: Show or hide the statusbar in the current window
ms: Tunjuk atau sembunyikan palang status pada tetingkap semasa

en: Show or hide the toolbar in the current window
ms: Tunjuk atau sembunyikan palang alat pada tetingkap semasa

en: Show save confirmation
ms: Tunjuk pengesahan simpan

en: Show save confirmation if the files have changes.
ms: Tunjuk pengesahan simpan jika fail telah berubah.

en: Show spaces
ms: Tunjuk jarak

en: Show tabs
ms: Tunjuk tab

en: Show tabs with side pane
ms: Tunjuk tab dengan anak tetingkap sisi

en: Show the application's version
ms: Tunjuk versi aplikasi

en: Show the first tab if there is only one tab
ms: Tunjuk tab pertama jika hanya ada satu tab

en: Show the next page
ms: Tunjuk halaman berikutnya

en: Show the previous page
ms: Tunjuk halaman terdahulu

en: Side Pane is Visible
ms: Anak Tetingkap Sisi Kelihatan

en: Side _Pane
ms: _Anak Tetingkap Sisi

en: Single line prompt
ms: Makluman baris tunggal

en: Single snippets file
ms: Fail cebisan tunggal

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
ms: Perkataan tunggal cebisan diaktifkan selepas menekan Tab

en: Size
ms: Saiz

en: Size (deprecated)
ms: Saiz (lapuk)

en: Small text style
ms: Gaya teks kecil

en: Smart Home End
ms: Home End Pintar

en: Snippets
ms: Cebisan

en: Snippets Manager
ms: Pengurus Cebisan

en: Snippets archive
ms: Arkib cebisan

en: Soft line break
ms: Hentian baris lembut

en: Sort
ms: Isih

en: Sort the current document or selection
ms: Isih dokumen atau pilihan semasa

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
ms: Senarai terisih pengekodan yang diguna oleh pluma untuk pengesanan automatik bagi pengekodan fail. "CURRENT" mewakili pengekodan setempat. Hanya pengekodan yang dikenali akan digunakan.

en: Sorts a document or selected text.
ms: Isih dokumen atau teks terpilih.

en: Sound
ms: Bunyi

en: Source
ms: Sumber

en: South European
ms: Eropah Selatan

en: Space-separated archive list
ms: Senarai arkib terpisah-jarak

en: Spacer
ms: Penjarak

en: Spacing between cells
ms: Penjarakan diantara sel

en: Spacing within cells
ms: Penjarakan di dalam sel

en: Span
ms: Retang

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
ms: Nyatakan bagaimana kursor bergerak bila kekunci HOME dan END ditekan. Guna "DISABLED" untuk senatiasa bergerak pada mula/hujung baris, "AFTER" untuk bergerak pada mula/hujung baris kali pertama kekunci ditekan dan pada mula/hujung teks mengabaikan ruang putih kali kedua kekunci ditekan, "BEFORE" untuk bergerak ke mula/hujung teks sebelum bergerak ke mula/hujung baris dan "ALWAYS" untuk bergerak pada mula/hujung teks selain dari mula/hujung baris.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ms: Nyatakan bagaimana hendak lilit baris panjang untuk percetakan. Guna "GTK_WRAP_NONE" untuk tiada pelilitan, "GTK_WRAP_WORD" untuk melilit pada sempadan perkataan, dan "GTK_WRAP_CHAR" untuk melilit pada sempadan aksara individu. perhatian nilai adalah sensitif-kata, jadi pastikan ia muncul sepertimana dinyatakan disini.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ms: Nyatakan bagaimana hendak lilit baris panjang dalam kawasan penyuntingan. Guna "GTK_WRAP_NONE" untuk tiada pelilitan, "GTK_WRAP_WORD" untuk melilit pada sempadan perkataan, dan "GTK_WRAP_CHAR" untuk melilit pada sempadan aksara individu. perhatian nilai adalah sensitif-kata, jadi pastikan ia muncul sepertimana dinyatakan disini.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
ms: Nyatakan fon digunakan pada badan dokumen bila mencetak dokumen.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
ms: Nyatakan fon digunakan bagi nombor baris bila mencetak. Ia hanya berkesan jika pilihan "Cetak Nombor Baris" adalah bukan-sifar.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
ms: Nyatakan fon digunakan bagi pengepala halaman bila mencetak dokumen. Ia hanya berkesan jika pilihan "Cetak Pengepala" dihidupkan.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
ms: Nyatakan bilangan maksimum fail dibuka baru-baru ini yang dipaparkan pada sub menu "Fail Baru-baru Ini".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
ms: Nyatakan bilangan jarak yang patut dipaparkan selain aksara Tab.

en: Specifies the position of the right margin.
ms: Nyatakan kedudukan margin kanan

en: Spell Checker
ms: Pemeriksa Ejaan

en: Square root
ms: Punca kuasa dua

en: Standby load message
ms: Mesej muat sedia

en: Starting sequence number
ms: Memulakan bilangan jujukan

en: Starting sequence number (deprecated)
ms: Memulakan bilangan jujukan (lapuk)

en: Status Bar is Visible
ms: Palang Status adalah Tampak

en: Stopped.
ms: Dihentikan.

en: Strike-through text
ms: Teks coret-tembus

en: Strike-through text (deprecated)
ms: Teks coret-tembus (lapuk)

en: Strike-through text style
ms: Gaya teks coret-tembus

en: Strike-through text style (deprecated)
ms: Gaya teks coret-tembus (lapuk)

en: String you want to search for
ms: Rentetan yang anda hendak gelintar

en: Strong emphasis
ms: Penegasan kuat

en: Style Scheme
ms: Skema Gaya

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ms: Gaya untuk butang palang alat. Nilai yang mungkin adalah "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" untuk guna gaya lalai sistem, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" untuk papar ikon sahaja, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" untuk papar kedua-dua ikon dan teks, dan "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" untuk papar teks disebelah ikon. Perhatian nilai adalah sensitif-kata, jadi pastikan ia muncul sepertimana yang dinyatakan disini.

en: Style info
ms: Maklumat gaya

en: Subscript
ms: Subskrip

en: Suggestions
ms: Cadangan

en: Superscript
ms: Superskrip

en: Switch onto a file .c and .h
ms: Tukar ke fail .c dan .h

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
ms: Tukar tab dengan [ctrl] + [tab]

en: Symbol and
ms: Simbol and

en: Symbol const
ms: Simbol const

en: Symbol d-by-dt
ms: Simbol d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
ms: Simbol d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
ms: Simbol d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
ms: Simbol dagger

en: Symbol em-dash ---
ms: Simbol

en: Symbol en-dash --
ms: Simbol en-dash --

en: Symbol equiv
ms: Simbol equiv

en: Symbol infinity
ms: Simbol infiniti

en: Symbol mathspace ,
ms: Simbol mathspace ,

en: Symbol mathspace .
ms: Simbol mathspace .

en: Symbol mathspace _
ms: Simbol mathspace _

en: Symbol mathspace __
ms: Simbol mathspace __

en: Symbol simeq
ms: Simbol simeq

en: Symbol star
ms: Simbol bintang

en: Syntax Highlighting
ms: Penyorotan Sintaks

en: Tab Size
ms: Saiz Tab

en: Tab Stops
ms: Hentian Tab

en: Tab Width
ms: Lebar Tab

en: Tab order position
ms: Kedudukan tertib tab

en: Table
ms: Jadual

en: Table body
ms: Badan jadual

en: Table caption
ms: Kapsyen jadual

en: Table column group properties
ms: Sifat kumpulan lajur jadual

en: Table column properties
ms: Sifat lajur jadual

en: Table data cell
ms: Sel data jadual

en: Table footer
ms: Pengaki jadual

en: Table header
ms: Pengepala jadual

en: Table header cell
ms: Sel pengepala jadual

en: Table row
ms: Baris jadual

en: Table summary
ms: Ringkasan jadual

en: Tag list
ms: Senarai tag

en: Tags
ms: Tag

en: Target - Blank
ms: Sasaran - Kosong

en: Target - Parent
ms: Sasaran - Induk

en: Target - Self
ms: Sasaran - Diri

en: Target - Top
ms: Sasaran - Atas

en: Target directory "%s" does not exist
ms: Direktori sasaran "%s" tidak wujud

en: Target directory "%s" is not a valid directory
ms: Direktori sasaran "%s" bukanlah direktori yang sah

en: Teletype or monospace text style
ms: Gaya teks teletype atau monospace

en: Text
ms: Teks

en: Text Editor
ms: Penyunting Teks

en: Text Wrapping
ms: Pelilitan Teks

en: Text color
ms: Warna teks

en: Text color (deprecated)
ms: Warna teks (lapuk)

en: Text entered by user
ms: Teks dimasukkan oleh pengguna

en: Thai
ms: Siam

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
ms: ID bagi Skema Gaya GtkSourceView yang diguna untuk warnakan teks.

en: The archive "%s" could not be created
ms: Arkib "%s" tidak dapat dicipta

en: The archive "%s" could not be extracted
ms: Arkib "%s" tidak dapat diekstrak

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
ms: Cakera yang mana anda cuba simpan fail mempunyai had terhadap saiz fail. Sila simpan fail lebih kecil atau menyimpannya pada cakera yang tiada sekatan ini.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
ms: Cakera yang mana anda cuba simpan fail mempunyai had terhadap panjang nama fail. Sila gunakan nama lebih pendek.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
ms: Dokumen mengandungi satu atau lebih aksara yang mana tidak dapat dienkodkan menggunakan pengekodan aksara tertentu.

en: The document is empty.
ms: Dokumen adalah kosong.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
ms: Fail "%s" tidak dapat dialih ke tong sampah.

en: The file "%s" is read-only.
ms: Fail "%s" adalah baca-sahaja.

en: The file %s changed on disk.
ms: Fail %s berubah dalam cakera.

en: The file %s has been modified since reading it.
ms: Fail %s telah diubahsuai semenjak membacanya.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
ms: Direktori root pelayar fail digunakan untuk membuatkan palam pelayar fail dan onload/tree_view adalah BENAR.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
ms: Direktori root pelayar fail digunakan untuk membuatkan palam pelayar fail dan onload/tree_view adalah BENAR. Root maya mestilah sentiasa dibawah root sebenar.

en: The file is too big.
ms: Fail terlalu besar.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
ms: Fail yang anda buka mempunyai beberapa aksara tidak sah. Jika anda terus menyunting fail ini anda menyebabkan dokumen ini tidak dapat diguna lagi.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
ms: Corak penapis untuk menapis pelayar fail. Penapis ini berfungsi diatas filter_mode.

en: The following error occurred while exporting: %s
ms: Ralat berikut berlaku semasa mengeksport: %s

en: The following error occurred while importing: %s
ms: Ralat berikut berlaku semasa mengimport: %s

en: The following files could not be imported: %s
ms: Fail berikut tidak dapat diimport: %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
ms: Lokasi fail tidak dapat dicapai kerana ia tidak dilekap.

en: The location of the file cannot be mounted.
ms: Lokasi fail tidak dapat dilekap.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
ms: Direktori baru buat masa ini telah ditapis. Anda perlu laras tetapan penapis anda untuk menjadikan direktori tampak

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
ms: Fail baru buat masa ini telah ditapis. Anda perlu laras tetapan penapis anda untuk menjadikan fail tampak

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
ms: Bilangan pautan diikuti adalah terhad dan fail sebenar tidak dapat ditemui dalam had ini.

en: The pluma bottom-panel-active-page
ms: Bottom-panel-active-page pluma

en: The pluma bottom-panel-size
ms: Bottom-panel-size pluma

en: The pluma filter-id
ms: Filter-id pluma

en: The pluma side-panel-active-page
ms: Side-panel-active-page pluma

en: The pluma side-panel-size
ms: Side-panel-size pluma

en: The pluma window size
ms: Saiz tetingkap pluma

en: The pluma window state
ms: Keadaan tetingkap pluma

en: The preview of a page in the document to be printed
ms: Pratonton halaman dalam dokumen yang dicetak

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
ms: Fail dinamakan semula buat masa ini telah ditapis. Anda perlu laras tetapan penapis anda untuk menjadikan fail tampak

en: The selected color scheme cannot be installed.
ms: Skema warna terpilih tidak dapat dipasang.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
ms: Fail terpilih tidak dapat dialih ke tong sampah.

en: The total number of pages in the document
ms: Jumlah bilangan halaman dalam dokumen

en: There are no snippets selected to be exported
ms: Tiada cebisan dipilih untuk dieksport

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
ms: Ruang cakera tidak mencukupi untuk menyimpan fail. Sila bebaskan sedikit ruang cakera dan cuba lagi.

en: There was a problem opening the file %s.
ms: Terdapat masalah membuka fail %s.

en: There was an error displaying the help.
ms: Terdapat ralat memapar bantuan.

en: This accelerator is already bound to %s
ms: Pemecut ini sudah diikat dengan %s

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
ms: Fail ini (%s) sudah dibuka dalam tetingkap pluma yang lain.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
ms: Ia bukanlah pemicu Tab yang sah. Pemicu boleh jadi mengandungi huruf atau aksara tunggal (bukan-alfanumerik) seperti: {, [, dll.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
ms: Nilai ini menentukan apakah fail yang ditapis dari pelayar fail. Nilai yang sah adalah: none (tidak menapis), hidden (tapis fail tersembunyi), binary (tapis fail binari) dan hidden_and_binary (tapis kedua-dua fail tersembunyi dan binari).

en: Title
ms: Tajuk

en: Toolbar Buttons Style
ms: Gaya Butang Palang Alat

en: Toolbar is Visible
ms: Palang Alat adalah Tampak

en: Top margin in pixels
ms: Margin atas dalam piksel

en: Turkish
ms: Turki

en: Type a new accelerator
ms: Taip satu pemecu baharu

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
ms: Taip pemecut baru, atau tekan Backspace untuk kosongkan

en: Type a new shortcut
ms: Taip satu pintasan baharu

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
ms: Taip pintasan baru, atau tekan Backspace untuk kosongkan

en: Typeface bold
ms: Rupa taip tebal

en: Typeface italic
ms: Rupa taip condong

en: Typeface slanted
ms: Rupa taip menurun

en: Typeface type
ms: Rupa taip jenis

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
ms: Tidak dapat cari objek '%s' didalam fail %s.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
ms: Tidak boleh buka fail UI %s. Ralat: %s

en: Unbreakable text
ms: Teks tidakboleh henti

en: Underlined text style
ms: Gaya teks bergaris bawah

en: Undo the last action
ms: Buat asal tindakan terakhir

en: Unexpected error: %s
ms: Ralat tidak dijangka: %s

en: Unicode
ms: Unikod

en: Unicode (UTF-8)
ms: Unikod (UTF-8)

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Unordered list
ms: Senarai tidak tertertib

en: Unsaved Document %d
ms: Dokumen Tidak Disimpan %d

en: Untitled documents only
ms: Dokumen tanpa tajuk sahaja

en: Up
ms: Naik

en: Use %s highlight mode
ms: Guna mod sorot %s

en: Use Default Font
ms: Guna Fon Lalai

en: Use Spaces
ms: Guna Jarak

en: Use image map
ms: Guna peta imej

en: Use system fixed width font
ms: Guna fon lebar tetap sistem

en: Use the _selected format
ms: Guna format _terpilih

en: User dictionary:
ms: Kamus pengguna:

en: Value
ms: Nilai

en: Value interpretation
ms: Pentafsiran nilai

en: Variable or program argument
ms: Argumen program atau pembolehubah

en: Vertical cell alignment
ms: Jajaran sel menegak

en: Vertical space
ms: Jarak menegak

en: Vertical space (deprecated)
ms: Jarak menegak (lapuk)

en: Vietnamese
ms: Vietnam

en: View
ms: Lihat

en: View folder in file manager
ms: Lihat folder dalam pengurus fail

en: Visited link color
ms: Warna pautan dilawati

en: Visited link color (deprecated)
ms: Warna pautan dilawati (lapuk)

en: Western
ms: Barat

en: When inserting date/time...
ms: Bila menyisip tarikh/masa...

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
ms: Sama ada pluma patut simpan fail diubahsuai secara automatik selepas sela masa. Anda boleh tetapkan sela masa dengan pilihan "Sela Simpan-sendiri".

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
ms: Sama ada pluma patut cipta salinan fail sandar bagi fail yang disimpan. Anda boleh tetapkan sambungan fail sandar dengan pilihan "Sambungan Salinan Sandar".

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
ms: Sama ada pluma patut papar bilangan baris pada kawasan penyuntingan.

en: Whether pluma should display the overview map for the document.
ms: Sama ada pluma patut papar peta selayang pandang untuk dokumen.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
ms: Sama ada pluma patut papar margin kanan pada kawasan penyuntingan.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
ms: Sama ada pluma patut benarkan identasi berautomatik.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
ms: Sama ada pluma patut benarkan penyorotan sintaks.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
ms: Sama ada pluma patut sorot semua kemunculan teks digelintar.

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
ms: Sama ada pluma patut sorot kurungan sepadan dengan yang dipilih.

en: Whether pluma should highlight the current line.
ms: Sama ada pluma patut sorot baris semasa.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
ms: Sama ada pluma patut sertakan pengepala dokumen bila mencetak dokumen.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
ms: Sama ada pluma patut sisipkan jarak selain dari tab.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
ms: Sama ada pluma patut mencetak penyorotan teks bila mencetak dokumen.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
ms: Sama ada pluma patut pulihkan kedudukan kursor terdahulu bila fail dimuatkan.

en: Whether pluma should show newlines in the editor window.
ms: Sama ada pluma patut menunjukkan garisan baharu di dalam tetingkap penyunting.

en: Whether pluma should show not breaking spaces in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
ms: Sama ada pluma tidak patut tunjukkan ruang terpisah di dalam tetingkap penyunting: 'show-none' jangan tunjuk; 'show-trailing' hanya tunjuk ruang berjela sahaja; 'show-all' tunjuk semua ruang.

en: Whether pluma should show spaces in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
ms: Sama ada pluma patut tunjukkan jarak di dalam tetingkap penyunting: 'show-none' jangan tunjuk; 'show-trailing' hanya tunjuk jarak berjela sahaja; 'show-all' tunjuk semua jarak.

en: Whether pluma should show tabs in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
ms: Sama ada pluma patut tunjukkan tab di dalam tetingkap penyunting: 'show-none' jangan tunjuk; 'show-trailing' hanya tunjuk ruang berjela sahaja; 'show-all' tunjuk semua ruang.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
ms: Sama ada panel bawah dibahagian bawah tetingkap penyuntingan patut tampak.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
ms: Sama ada dokumen akan mendapat satu pola latar belakang bercat.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
ms: Sama ada anak tetingkap sisi pada kiri tetingkap penyuntingan patut tampak.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
ms: Sama ada palang status dibahagian bawah tetingkap penyuntingan patut tampak.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
ms: Sama ada palang alat patut kelihatan pada tetingkap penyuntingan.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
ms: Sama ada hendak guna fon lebar tetap lalai sistem untuk menyunting teks selain dari fon khusus untuk pluma. Jika pilihan ini dihidupkan, maka fon bernama dalam pilihan "Fon Penyunting" akan diguna selain dari fon sistem.

en: Width
ms: Lebar

en: Words
ms: Perkataan

en: Writable VFS schemes
ms: Skema VFS boleh tulis

en: XHTML 1.0 - Tags
ms: XHTML 1.0 - Tag

en: XSLT - Axes
ms: XSLT - Paksi

en: XSLT - Elements
ms: XSLT - Unsur

en: XSLT - Functions
ms: XSLT - Fungsi

en: XUL - Tags
ms: XUL - Tag

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
ms: Anda cuba menyimpan fail dalam cakera baca-sahaja. Sila semak sama ada lokasi yang anda taip adalah betul dan cuba lagi.

en: You can also choose another character encoding and try again.
ms: Anda juga boleh memilih pengekodan aksara lain dan cuba lagi.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan diperlukan untuk membuka fail.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang diperlukan untuk menyimpan fail. Sila semak sama ada lokasi yang anda taip adalah betul dan cuba lagi.

en: You must be inside a word to run this command
ms: Anda mesti berada dalam perkataan untuk jalankan perintah ini

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Pluma; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ms: Anda seharusnya menerima salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama Pluma; jika tiada, laporkan ke Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: Zoom 1:1
ms: Zum 1:1

en: Zoom the page in
ms: Zum masuk halaman

en: Zoom the page out
ms: Zum keluar halaman

en: Zoom to fit the whole page
ms: Zum untuk suai muat keseluruhan halaman

en: [FILE...]
ms: [FAIL...]

en: _About
ms: Perih_al

en: _Add
ms: _Tambah

en: _Add...
ms: T_ambah...

en: _Always autocheck
ms: _Sentiasa autosemak

en: _Applicability:
ms: Ke_bolehgunaan:

en: _Autocheck Spelling
ms: Semak-sendiri Ejaan

en: _Autosave files every
ms: Simpan-send_iri fail setiap

en: _Body:
ms: _Badan:

en: _Bottom Pane
ms: Anak Tetingkap _Bawah

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Cancel Logout
ms: _Batal Daftar Keluar

en: _Check Spelling...
ms: _Semak Ejaan...

en: _Clear Highlight
ms: K_osongkan Sorot

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Close All
ms: _Tutup Semua

en: _Close Preview
ms: _Tutup Pratonton

en: _Configure Spell Checker plugin...
ms: _Konfigur palam Penyemak Ejaan...

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: _Copy
ms: _Salin

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: _Description
ms: _Keterangan

en: _Display line numbers
ms: _Papar nombor Baris

en: _Document Statistics
ms: Statistik _Dokumen

en: _Documents
ms: _Dokumen

en: _Drop targets:
ms: Sasaran _lepas:

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Edit:
ms: _Sunting:

en: _Enable automatic indentation
ms: B_enarkan indentasi automatik

en: _Encoding
ms: Penge_kodan

en: _Error color:
ms: Warna _ralat:

en: _File
ms: _Fail

en: _Filter
ms: _Penapis

en: _Find
ms: _Cari:

en: _Find...
ms: _Cari...

en: _Fullscreen
ms: Skrin _Penuh

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Highlight Mode
ms: Mod _Sorot

en: _Ignore
ms: _Abai

en: _Ignore All
ms: _Abai Semua

en: _Ignore case
ms: _Abai kata

en: _Incremental Search...
ms: Gelintar Ber_tokokan...

en: _Insert
ms: S_isip

en: _Invert Case
ms: _Songsangkan Kata

en: _Leave Fullscreen
ms: Tinggalkan Skrin Penuh

en: _Line numbers:
ms: Nombor _baris:

en: _Match Case
ms: Pa_dan Kata

en: _Match Filename
ms: Pa_dan Nama Fail

en: _Match case
ms: _Padan kata

en: _More...
ms: _Lagi...

en: _Move to New Window
ms: _Alih ke Tetingkap Baru

en: _Move to Trash
ms: _Alih ke Tong Sampah

en: _Never autocheck
ms: _Jangan sesekali autosemak

en: _New
ms: _Baru

en: _New Folder
ms: Folder _Baru

en: _Next Document
ms: Dokumen _Berikutnya

en: _Next Location
ms: Lokasi _Berikutnya

en: _Number every
ms: _Nombor setiap

en: _Open
ms: _Buka

en: _Open terminal here
ms: _Buka terminal disini

en: _Open...
ms: _Buka...

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
ms: _Hurai jujukan escape (cth.
    )

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
ms: _Hurai jujukan escape (cth. \n)

en: _Paste
ms: _Tampal

en: _Preview
ms: _Pratonton

en: _Previous Document
ms: Dokumen _Terdahulu

en: _Previous Location
ms: Lokasi _Terdahulu

en: _Print...
ms: _Cetak...

en: _Prompt for a format
ms: _Maklum satu format

en: _Quit
ms: _Keluar

en: _Redo
ms: Buat semu_la

en: _Reload
ms: _Muat Semula

en: _Remember autocheck by document
ms: _Ingat autosemak mengikut dokumen

en: _Remove
ms: _Tanggal

en: _Rename
ms: _Namakan semula

en: _Replace
ms: _Ganti

en: _Replace...
ms: _Ganti...

en: _Restore Default Fonts
ms: _Pulih Fon Lalai

en: _Retry
ms: _Cuba lagi

en: _Reverse order
ms: Tertib _songsang

en: _Revert
ms: _Kembali

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Save All
ms: _Simpan Semua

en: _Save:
ms: _Simpan:

en: _Search
ms: _Gelintar

en: _Search for:
ms: _Gelintar untuk:

en: _Set root to active document
ms: _Tetapkan root untuk dokumen aktif

en: _Shortcut Key:
ms: _Kekunci Pintasan:

en: _Snippets:
ms: _Cebisan:

en: _Sort
ms: _Isih

en: _Spelling Suggestions...
ms: Cadangan _Ejaan...

en: _Statusbar
ms: Palang _status

en: _Suggestions:
ms: _Cadangan:

en: _Tab trigger:
ms: Pemicu _tab:

en: _Tab width:
ms: Lebar _tab:

en: _Title Case
ms: Kata _Tajuk

en: _Toolbar
ms: Palang ala_tan

en: _Tools
ms: _Alatan

en: _Tools:
ms: Ala_tan:

en: _Undo
ms: B_uat asal

en: _Update
ms: _Kemaskini

en: _Use custom format
ms: _Guna format suai

en: _Use the system fixed width font (%s)
ms: G_una fon lebar tetap sistem (%s)

en: _View
ms: _Lihat

en: _View Folder
ms: _Lihat Folder

en: _Wrap Around
ms: _Lilit Sekeliling

en: _Wrap around
ms: _Lilit sekeliling

en: _minutes
ms: _minit

en: ancestor
ms: moyang

en: ancestor-or-self
ms: moyang-atau-diri

en: attribute
ms: atribut

en: button
ms: butang

en: child
ms: anak

en: column
ms: lajur

en: columns
ms: lajur

en: current
ms: arus

en: descendant
ms: keturunan

en: descendant-or-self
ms: keturunan-atau-diri

en: directory
ms: direktori

en: false
ms: palsu

en: file
ms: fail

[ctx: language]
en: Default
ms: Lalai

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
ms: Tidak diketahui (%s)

en: lines
ms: garis

en: name
ms: nama

en: namespace
ms: jaraknama

en: of
ms: dari

en: page
ms: halaman

en: parent
ms: induk

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
ms: pluma tidak dapat cari fail. Mungkin ia telah dipadam baru-baru ini.

en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
ms: pluma tidak dapat kendali %s lokasi dalam mod tulis. Sila semak sama ada lokasi yang anda taip adalah betul dan cuba lagi.

en: pluma cannot handle %s locations.
ms: pluma tidak dapat kendali %s lokasi.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
ms: pluma tidak dapat kendali lokasi ini dalam mod tulis. Sila semak sama ada lokasi yang anda taip adalah betul dan cuba lagi.

en: pluma cannot handle this location.
ms: pluma tidak dapat mengendali lokasi ini.

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
ms: pluma tidak akan sandar fail salinan lama sebelum menyimpan yang baharu. Anda boleh abai amaran ini dan simpan fail jua, tetapi jika ralat berlaku semasa menyimpan, anda akan kehilangan fail salinan lama. Simpan juga?

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
ms: pluma tidak dapat kesan pengekodan aksara.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
ms: plum membuka kejadian fail ini dalam cara tidak-boleh-disunting. Anda hendak sunting ia jua?

en: rows
ms: baris

en: self
ms: diri

en: size
ms: saiz

en: state
ms: keadaan

en: text;editor;MATE;tabs;highlighting;code;multiple;files;pluggable;
ms: teks;penyunting;MATE;tab;penyorotan;kod;berbilang;fail;boleh palam;

en: true
ms: benar

en: word
ms: perkataan
