thunar.xfce-4-20 - en to ms translation catalogue (785 entries)

en: %.*s (copy %u)%s
ms: %.*s (salinan %u)%s

en: %A at %X
ms: %A pada %X

en: %d file | %d files
ms[0]: %d fail

en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
ms[0]: %dx%d piksel

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
ms[0]: %lu jam berbaki (%s/saat)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
ms[0]: %lu minit berbaki (%s/saat)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
ms[0]: %lu saat berbaki (%s/saat)

en: %s (copy %u)
ms: %s (salinan %u)

en: %s (copy %u)%s
ms: %s (salinan %u)%s

en: %s - Properties
ms: %s - Sifat

en: %s of %s
ms: %s dari %s

en: %s on %s
ms: %s pada %s

en: %x at %X
ms: %x pada %X

en: (some contents unreadable)
ms: (sesetengah kandungan tidak boleh dibaca)

en: 0 items
ms: 0 item

en: <a href="volman-config:">Configure</a> the management of removable drives,
    devices and media.
ms: <a href="volman-config:">Konfigur</a> pengurusan pemacu mudah alih, peranti
    dan media.

en: A destination directory must be specified
ms: Satu direktori destinasi mesti dinyatakan

en: A widget to display in place of the usual page label
ms: Widjet yang dipapar pada tempat label halaman

en: About Templates
ms: Perihal Templat

en: Acc_ess:
ms: Ca_pai:

en: Acce_ss:
ms: Ca_paian:

en: Accessed:
ms: Dicapai:

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
ms: Peroleh nama '%s' pada bas mesej sesi

en: Acquired the session message bus '%s'
ms: Peroleh bas mesej sesi '%s'

en: Add a new custom action.
ms: Tambah tindakan suai baharu.

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
ms[0]: Tambah folder terpilih ke anak tetingkap sisi pintasan

en: Advanced
ms: Lanjutan

en: All Files
ms: Semua Fail

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
ms: Semua fail dalam folder ini akan muncul dalam menu "Cipta Dokumen".

en: Allow this file to _run as a .desktop file
ms: Benarkan fail ini di_jalankan sebagai fail .desktop

en: Allow this file to _run as a program
ms: Benarkan fail ini di_jalankan sebagai program

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
ms: Membenarkan program yang tidak dipercayai dijalankan boleh mengundang risiko keselamatan kepada sistem anda.

en: Always
ms: Sentiasa

en: Aperture Value:
ms: Nilai Bukaan:

en: Appearance Conditions
ms: Syarat Penampilan

en: Appears if selection contains:
ms: Muncul jika pemilihan mengandungi:

en: Apply recursively?
ms: Laksana secara rekursif?

en: Apply to Folder Only
ms: Laksana pada Folder Sahaja

en: Apply to Folder and Contents
ms: Laksana pada Folder dan Kandungan

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
ms: Anda pasti ingin memadam
    "%s" secara kekal?

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
ms: Anda pasti mahu memadam tindakan
    "%s"?

en: Are you sure that you want to forget "%s"?
ms: Anda pasti mahu melupakan "%s"?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
ms[0]: Anda pasti mahu memadam %u fail
    terpilih secara kekal?

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
ms: Anda pasti ingin membuang "%s"?

en: Are you sure you want to open all folders?
ms: Anda pasti mahu membuk semua folder?

en: Arran_ge Items
ms: S_usun Item

en: Ask every time
ms: Tanya setiap kali

en: At least one filename must be specified
ms: Sekurang-kurangnya satu nama fail mesti dinyatakan

en: At least one source filename must be specified
ms: Sekurang-kurangnya satu nama fail sumber mesti dinyatakan

en: Audio Files
ms: Fail Audio

en: Authentication is required to run Thunar as root.
ms: Pengesahihan diperlukan untuk jalankan Thunar sebagai root.

en: Automatically _expand columns as needed
ms: K_embangkan lajur secara automatik jika diperlukan

en: Basic
ms: Asas

en: Behavior
ms: Kelakuan

en: Browse Network
ms: Layar Rangkaian

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ms: Layar semua cakera dan folder boleh capai setempat dan jauh melalui komputer ini

en: Browse local network connections
ms: Layar sambungan rangkaian setempat

en: Browse recently used files
ms: Layari fail digunakan baru-baru ini

en: Browse the computer
ms: Layari komputer

en: Browse the file system
ms: Layar sistem fail

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
ms: Layar sistem fail untuk pilih aplikasi bagi membuka fail jenis "%s".

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
ms: Layar sistem fail untuk pilih aplikasi yang diguna untuk tindakan ini.

en: Browse the filesystem with the file manager
ms: Layar sistem fail dengan pengurus fail

en: Bulk Rename
ms: Nama Semula Kelompok

en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
ms: Nama Semula Kelompok - Nama Semula Fail Berbilang

en: By D_eletion Date
ms: Mengikut Tarikh P_emadaman

en: By _Name
ms: Mengikut _Nama

en: By _Size
ms: Mengikut _Saiz

en: By _Type
ms: Mengikut _Jenis

en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
ms: Secara lalai lajur akan dikembangkan secara automatik
    jika diperlukan untuk memastikan teks sepenuhnya
    tampak. Jika anda lumpuhkan kelakuan ini dibawah
    pengurus fail akan sentiasa guna lebar lajur yang di
    takrif oleh pengguna.

en: C_ase Sensitive Search
ms: Gelintar Sensitif K_ata

en: C_reate
ms: C_ipta

en: Calculating...
ms: Mengira...

en: Calculation aborted
ms: Pengiraan dihenti paksa

en: Camera
ms: Kamera

en: Camera Brand:
ms: Jenama Kamera:

en: Camera Model:
ms: Model Kamera:

en: Cancel search for files
ms: Batal gelintar fail

en: Cancelling...
ms: Dibatalkan...

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
ms: Tidak dapat tukar nama fail "%s" ke pengekodan setempat

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
ms: Ubah aplikasi lalai untuk jenis "%s" bagi aplikasi terpilih.

en: Change the visibility of this window's menubar
ms: Ubah ketampakan palang menu tetingkap

en: Change the visibility of this window's statusbar
ms: Ubah ketampakan palang status tetingkap

en: Choose an application which should be used by default to open the selected file
ms: Pilih satu aplikasi yang boleh digunakan secara lalai untuk membuka fail terpilih

en: Choose another application with which to open the selected file
ms: Pilih aplikasi lain yang akan membuka fail terpilih

en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
ms: Pilih tertib maklumat yang muncul di dalam paparan
    senarai terperinci.

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Clear the file list below
ms: Kosongkan senarai fail dibawah

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
ms: Kosongkan pintasan papan kekunci untuk tindakan ini.

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
ms: Klik di sini untuk baiki keizinan folder secara automatik.

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
ms: Klik di sini untuk henti mengira jumlah saiz folder.

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
ms: Klik di sini untuk melihat dokumentasi bagi operasi nama semula yang dipilih.

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
ms: Klik butang ini untuk pilih satu fail ikon yang akan dipapar dalam menu konteks selain dari nama tindakan pilihan diatas.

en: Close _All Windows
ms: Tutup Semu_a Tetingkap

en: Close all Thunar windows
ms: Tutup semua tetingkap Thunar

en: Close tab
ms: Tutup tab

en: Close this folder
ms: Tutup folder ini

en: Close this window
ms: Tutup tetingkap ini

en: Collecting files...
ms: Mengutip fail...

en: Column Sizing
ms: Saizkan Lajur

en: Command not configured
ms: Perintah tidak dikonfigur

en: Command:
ms: Perintah:

en: Comment:
ms: Ulasan:

en: Compact View
ms: Pandangan Padat

en: Compact directory listing
ms: Penyenaraian direktori padat

en: Compact view
ms: Paparan padat

en: Compressing files...
ms: Memampatkan fail...

en: Computer
ms: Komputer

en: Con_vert to:
ms: T_ukar ke:

en: Configure Columns in the Detailed List View
ms: Konfigur Lajur dalam Paparan Senarai Terperinci

en: Configure _Columns...
ms: Konfigur _Lajur...

en: Configure _Toolbar...
ms: Konfigur Palang Ala_t...

en: Configure the Thunar file manager
ms: Konfigur pengurus fail Thunar

en: Configure the Toolbar
ms: Konfigur Palang Alat

en: Configure the columns in the detailed list view
ms: Konfigur lajur di dalam paparan senarai terperinci

en: Configure the toolbar
ms: Konfigur palang alat

en: Confirm to replace files
ms: Sahkan penggantian fail

en: Content:
ms: Kandungan:

en: Context Menu
ms: Menu Konteks

en: Copy _Anyway
ms: Salin _Jua

en: Copy _Here
ms: Salin _Di Sini

en: Copy the selection
ms: Salin pemilihan

en: Copying files to "%s"...
ms: Menyalin fail ke "%s"...

en: Copying files...
ms: Menyalin fail...

en: Correct _folder permissions
ms: Betulkan keizinan _folder

en: Correct _folder permissions...
ms: Betulkan keizinan _folder...

en: Correct folder permissions automatically?
ms: Betulkan keizinan folder secara automatik?

en: Could not delete file "%s": %s
ms: Tidak dapat padam fail "%s": %s

en: Could not find "%s"
ms: Tidak dapat cari "%s"

en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
ms: Tidak dapat alih "%s" secara terus. Mengutip fail untuk disalin...

en: Could not restore "%s"
ms: Tidak dapat pulihkan "%s"

en: Create Action
ms: Cipta Tindakan

en: Create Document from template "%s"
ms: Cipta Dokumen dari templat "%s"

en: Create New File
ms: Cipta Fail Baharu

en: Create New Folder
ms: Cipta Folder Baharu

en: Create _Document
ms: Cipta _Dokumen

en: Create _Folder...
ms: Cipta _Folder...

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
ms[0]: Cipta pautan ke fail terpilih diatas desktop

en: Create a new document from a template
ms: Cipta satu dokumen baharu dari templat

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
ms[0]: Cipta pautan simbolik bagi setiap fail terpilih

en: Create an empty folder within the current folder
ms: Cipta folder kosong di dalam folder semasa

en: Created:
ms: Dicipta:

en: Creating directories...
ms: Mencipta direktori...

en: Creating files...
ms: Mencipta fail...

en: Creating symbolic links in "%s"...
ms: Mencipta pautan simbolik dalam "%s"...

en: Cu_t
ms: Po_tong

en: Current
ms: Semasa

en: Custom
ms: Suai

en: Custom Actions
ms: Tindakan Suai

en: Custom date format to apply.
    
    The most common specifiers are:
    %d day of month
    %m month
    %Y year including century
    %H hour
    %M minute
    %S second
    
    For a complete list, search 'Glib.DateTime.format'.
ms: Format tarikh suai untuk digunakan.
    
    Penerang paling umum adalah:
    Hari %d sebulan
    %m bulan
    %Y tahun termasuk abad
    %H jam
    %M minit
    %S saat
    
    Untuk melihat senarai lengkap, sila gelintar 'Glib.DateTime.format'.

en: Cut the selection
ms: Potong pemilihan

en: Date
ms: Tarikh

en: Date Accessed
ms: Tarikh Dicapai

en: Date Created
ms: Tarikh Dicipta

en: Date Deleted
ms: Tarikh Dipadam

en: Date Modified
ms: Tarikh Diubahsuai

en: Date Picture Taken
ms: Tarikh Gambar Diambil

en: Date Taken:
ms: Tarikh Diambil:

en: De_fault Order
ms: T_ertib Lalai

en: Default Application
ms: Aplikasi Lalai

en: Delete all files and folders in the Trash
ms: Padam semua fail dan folder dalam Tong Sampah

en: Delete saved view settings for this folder
ms: Padam tetapan pandangan tersimpan untuk folder ini

en: Delete the currently selected action.
ms: Padam tindakan semasa yang dipilih.

en: Deleted:
ms: Dipadam:

en: Deleting files...
ms: Memadam fail...

en: Description:
ms: Keterangan:

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
ms[0]: Desktop (Cipta Pautan)

en: Detac_h Tab
ms: Tan_ggalkan Tab

en: Detailed directory listing
ms: Penyenaraian direktori terperinci

en: Details view
ms: Paparan terperinci

en: Devices
ms: Peranti

en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Display
ms: Papar

en: Display Name
ms: Nama Paparan

en: Display Thunar user manual
ms: Papar panduan pengguna Thunar

en: Display folder content in a compact list view
ms: Papar kandungan folder dalam paparan senarai padat

en: Display folder content in a detailed list view
ms: Papar kandungan folder dalam paparan senarai terperinci

en: Display folder content in an icon view
ms: Papar kandungan folder dalam paparan ikon

en: Display information about Thunar
ms: Papar maklumat mengenai Thunar

en: Display information about Thunar Bulk Rename
ms: Papar maklumat mengenai Nama Semula Kelompok Thunar

en: Display recently used files
ms: Papar fail digunakan baru-baru ini

en: Display the contents of the trash can
ms: Papar kandungan tong sampah

en: Display the trash can
ms: Paparan tong sampah

en: Do _not ask me again
ms: _Jangan tanya saya lagi

en: Do _not display this message again
ms: _Jangan papar mesej ini lagi

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
ms: Anda mahu laksana perubahan yang anda buat
    secara rekursif ke semua fail dan folder dibawah
    folder terpilih?

en: Do you want to create it?
ms: Anda mahu cipta ia?

en: Do you want to overwrite it?
ms: Anda mahu menuliganti ia?

en: Do you want to permanently delete it?
ms: Anda mahu memadamnya secara kekal?

en: Do you want to skip it?
ms: Anda mahu langkau ia?

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
ms: Anda mahu langkau fail ini dan terus namakan semula fail berbaki?

en: Don't unload the plugin from memory
ms: Jangan nyahmuat pemalam dari ingatan

en: Draw frames around thumbnails
ms: Lukis bingkai disekeliling lakaran kenit

en: Edit Action
ms: Sunting Tindakan

en: Edit the currently selected action.
ms: Sunting item semasa yang dipilih.

en: Eject the selected device
ms: Lenting peranti terpilih

en: Ejecting device
ms: Melenting peranti

en: Emblems
ms: Lambang

en: Emptying the Trash...
ms: Mengosongkan Tong Sampah...

en: Enable _Volume Management
ms: Benarkan Pengurusan _Volum

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
ms: Benarkan pilihan ini jika anda mahu kursor menunggu ditunjukkan ketika tindakan dilancar. Ia juga sangat disarankan jika anda telah benarkan halangan pencurian fokus dalam pengurus tetingkap anda.

en: End element handler called while in root context
ms: Pengendali unsur End dipanggil ketika dalam konteks root

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
ms: Masukkan senarai corak yang akan digunakan untuk menentukan sama ada tindakan patut dipapar untuk fail terpilih. Jika anda nyatakan lebih dari satu corak di sini, senarai item mesti dipisahkan dengan tanda koma bertitik (contohnya *.txt;*.doc).

en: Enter the name:
ms: Masukkan nama:

en: Enter the new name:
ms: Masukkan nama baharu:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
ms: Masukkan teks yang seharusnya diguna sebagai pengganti untuk corak diatas.

en: Enter the text to search for in the file names.
ms: Masukkan teks untuk gelintar nama fail.

en: Error
ms: Ralat

en: Error removing file: %s
ms: Ralat membuang fail: %s

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
ms: Ralat ketika menyalin ke "%s": %s lebih ruang diperlukan untuk disalin ke destinasi

en: Executable Files
ms: Fail Boleh Laku

en: Execute the selected file | Execute the selected files
ms[0]: Lakukan fail terpilih

en: Exposure Program:
ms: Program Dedahan:

en: Exposure Time:
ms: Masa Dedahan:

en: Extension only
ms: Sambungan sahaja

en: Failed to add new application "%s"
ms: Gagal menambah aplikasi baharu "%s"

en: Failed to add new shortcut
ms: Gagal menambah pintasan baharu

en: Failed to browse the computer
ms: Gagal melayari komputer

en: Failed to browse the network
ms: Gagal melayar rangkaian

en: Failed to change icon of "%s"
ms: Gagal menukar ikon "%s"

en: Failed to change the group of "%s": %s
ms: Gagal menukar kumpulan "%s": %s

en: Failed to change the owner of "%s": %s
ms: Gagal menukar pemilik "%s": %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
ms: Gagal menukar keizinan "%s": %s

en: Failed to compose new email
ms: Gagal mengubah emel baharu

en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
ms[0]: Gagal memapatkan %d fail

en: Failed to connect to the Trash
ms: Gagal menyambung ke Tong Sampah

en: Failed to create a link for the URL "%s"
ms: Gagal mencipta pautan untuk URL "%s"

en: Failed to create directory "%s": %s
ms: Gagal mencipta direktori "%s": %s

en: Failed to create empty file "%s": %s
ms: Gagal mencipta fail kosong "%s": %s

en: Failed to create symbolic link for "%s"
ms: Gagal mencipta pautan simbolik untuk "%s"

en: Failed to create temporary directory
ms: Gagal mencipta direktori sementara

en: Failed to determine save location for uca.xml
ms: Gagal tentukan lokasi simpan untuk uca.xml

en: Failed to determine the original path for "%s"
ms: Gagal tentukan laluan asal untuk "%s"

en: Failed to display `Recent`
ms: Gagal memaparkan 'Baru-baru ini'

en: Failed to display the contents of the trash can
ms: Gagal memapar kandungan tong sampah

en: Failed to display the volume management settings
ms: Gagal papar tetapan pengurusan volum

en: Failed to eject "%s"
ms: Gagal melenting "%s"

en: Failed to execute application "%s"
ms: Gagal melakukan aplikasi "%s"

en: Failed to execute file "%s"
ms: Gagal lakukan fail "%s"

en: Failed to forget "%s"
ms: Gagal melupakan "%s"

en: Failed to launch action "%s".
ms: Gagal melancar tindakan "%s".

en: Failed to launch operation
ms: Gagal lancarkan operasi

en: Failed to launch search with Catfish
ms: Gagal melancarkan gelintar dengan Catfish

en: Failed to mount "%s"
ms: Gagal melekap "%s"

en: Failed to open "%s"
ms: Gagal membuka "%s"

en: Failed to open "%s": %s
ms: Gagal membuka "%s": %s

en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
ms[0]: Gagal membuka %d fail

en: Failed to open directory "%s"
ms: Gagal membuka direktori "%s"

en: Failed to open file "%s"
ms: Gagal membuka fail "%s"

en: Failed to open parent folder
ms: Gagal buka folder induk

en: Failed to open the documentation browser
ms: Gagal membuka pelayar dokumentasi

en: Failed to open the file system root folder
ms: Gagal membuka folder root sistem fail

en: Failed to open the home folder
ms: Gagal membuka folder rumah

en: Failed to parse the desktop file: %s
ms: Gagal menghurai fail desktop: %s

en: Failed to remove "%s"
ms: Gagal membuang "%s"

en: Failed to remove "%s".
ms: Gagal membuang "%s".

en: Failed to rename "%s"
ms: Gagal namakan semula "%s"

en: Failed to rename "%s" to "%s".
ms: Gagal namakan semula "%s" ke "%s".

en: Failed to restore the folder "%s"
ms: Gagal memulihkan folder "%s"

en: Failed to save "%s".
ms: Gagal menyimpan "%s".

en: Failed to save actions to disk.
ms: Gagal menyimpan tindakan ke dalam cakera.

en: Failed to set default application for "%s"
ms: Gagal tetapkan aplikasi lalai untuk "%s"

en: Failed to unmount "%s"
ms: Gagal menyahlekap "%s"

en: File
ms: Fail

en: File Manager
ms: Pengurus Fail

en: File Name
ms: Nama Fail

en: File Operation Progress
ms: Kemajuan Operasi Fail

en: File System
ms: Sistem Fail

en: File Transfer
ms: Pemindahan fail

en: File does not exist
ms: Fail tidak wujud

en: Filetype
ms: Jenis fail

en: First character uppercase
ms: Huruf besar aksara pertama

en: Flash Drive
ms: Pemacu Kilat

en: Flash Fired:
ms: Denyar Ditembak:

en: Floppy
ms: Cakera Liut

en: Focal Length:
ms: Panjang Fokus:

en: Folder Permissions
ms: Keizinan Folder

en: Free space: %s
ms: Ruang bebas: %s

en: From the back (right)
ms: Dari belakang (kanan)

en: From the front (left)
ms: Dari hadapan (kiri)

en: General
ms: Am

en: Go to the desktop folder
ms: Pergi ke folder desktop

en: Go to the home folder
ms: Pergi ke folder rumah

en: Go to the next visited folder
ms: Pergi ke folder dilawati berikutnya

en: Go to the previous visited folder
ms: Pergi ke folder dilawati terdahulu

en: Go to the templates folder
ms: Pergi ke folder templat

en: Gro_up:
ms: Ku_mpulan:

en: Group
ms: Kumpulan

en: Harddisk
ms: Cakera Keras

en: Help URL
ms: URL Bantuan

en: Hi_de
ms: Se_mbunyi

en: Home
ms: Rumah

en: ISO Speed Ratings:
ms: Penarafan Kelajuan ISO:

en: Icon View
ms: Paparan Ikon

en: Icon _Size:
ms: _Saiz Ikon:

en: Icon based directory listing
ms: Ikon berasaskan penyenaraian direktori

en: Icon size
ms: Saiz ikon

en: Icon view
ms: Paparan ikon

en: If the command should operate on say two or three files, enter the numerical range 2-3. If there are no limits, this string should be empty.
ms: Jika perintah patut beroperasi ke atas dua atau tiga fail, masukkan julat berangka 2-3. Sekiranya tiada had, rentetan ini patut dibiarkan kosong.

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ms: Jika anda pilih untuk mengosongkan Tong Sampah, semua item di dalamnya akan kekal hilang. Perhatian anda juga boleh memadamnya secara berasingan.

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
ms: Jika anda padam tindakan suai, ia akan hilang secara kekal.

en: If you delete a file, it is permanently lost.
ms: Jika anda padam satu fail, ia akan hilang secara kekal.

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
ms: Jika anda benarkan pilihan ini, corak akan digelintar dalam bentuk sensitif-kata. Lalai guna gelintar tak-sensitif-kata.

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
ms: Jika anda benarkan pilihan ini, corak akan dianggap sebagai ungkapan nalar dan dipadankan menggunakan ungkapan nalar serasi-Perl (PCRE). Semak dokumentasi untuk perincian mengenai sintaks ungkapan nalar.

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
ms: Jika anda kerap mencipta beberapa jenis dokumen, buat satu salinan dan letak ia di dalam folder ini. Thunar akan menambah satu masukan untuk dokumen ini di dalam menu "Cipta Dokumen".
    
    Kemudian, anda boleh memilih masukan dari menu "Cipta Dokumen" dan salinan dokumen akan dicipta di dalam direktori yang sedang dibuka.

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
ms: Jika anda pilih pilihan ini pilihan anda akan diingati dan anda tidak akan ditanya lagi. Anda boleh guna dialog keutamaan untuk mengubah pilihan anda selepas ini.

en: Image
ms: Imej

en: Image Files
ms: Fail Imej

en: Image Size:
ms: Saiz Imej:

en: Image Type:
ms: Jenis Imej:

en: Include additional files in the list of files to be renamed
ms: Sertakan fail tambahan dalam senarai fail yang dinamakan semula

en: Insert
ms: Sisip

en: Insert / Overwrite
ms: Sisip / Tulis-ganti

en: Insert Date / Time
ms: Sisip Tarikh / Masa

en: Insert _time:
ms: _Masa sisip:

en: Invalid desktop file
ms: Fail dekstop tidak sah

en: Invalid filename "%s"
ms: Nama fail "%s" tidak sah

en: Invalid filename provided by XDS drag site
ms: Nama fail tidak sah disedia oleh laman seret XDS

en: Invalid path
ms: Laluan tidak sah

en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
ms: Ungkapan nalar tidak sah, pada kedudukan aksara %ld: %s

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    Important features including trash support,
    removable media and remote location browsing
    will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
ms: Kelihatan <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> tidak tersedia.
    Fitur penting termasuklah sokongan tong sampah,
    media boleh tanggal dan pelayaran lokasi jauh
    tidak akan berfungsi. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Baca lagi]</a>

en: Job queued
ms: Kerja dibaris gilir

en: Keep items sorted by their deletion date
ms: Kekalkan item terisih mengikut tarikh pemadaman mereka

en: Keep items sorted by their modification date
ms: Kekalkan item terisih mengikut tarikh pengubahsuaian mereka

en: Keep items sorted by their name
ms: Kekalkan item terisih mengikut nama mereka

en: Keep items sorted by their size
ms: Kekalkan item terisih mengikut saiz mereka

en: Keep items sorted by their type
ms: Kekalkan item terisih mengikut jenis mereka

en: Keyboard _Shortcut:
ms: _Pintasan Papan Kekunci:

en: Keyboard shortcut already in use
ms: Pintasan papan kekunci ini sudah digunakan

en: Kind:
ms: Jenis:

en: Label widget
ms: Widjet label

en: Last Active View
ms: Paparan Aktif Terakhir

en: Launcher
ms: Pelancar

en: Link
ms: Pautan

en: Link Target:
ms: Sasaran Pautan:

en: List View
ms: Pandangan Senarai

en: Loading folder contents...
ms: Memuatkan kandungan folder...

en: Loading...
ms: Memuatkan...

en: Local Files Only
ms: Fail Setempat Sahaja

en: Location
ms: Lokasi

en: Location:
ms: Lokasi:

en: Long
ms: Panjang

en: MIME Type
ms: Jenis MIME

en: Mail Recipient
ms: Penerima Mel

en: Medium
ms: Sederhana

en: Metering Mode:
ms: Mod Pemeteran:

en: Missing dependencies
ms: Dependensi hilang

en: Mixed file owners
ms: Pemilik fail bercampur

en: Mo_ve to Trash
ms: A_lih ke Tong Sampah

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
ms: Pendekatan modern dengan butang yang berkaitan dengan folder

en: Modified:
ms: Diubahsuai:

en: Mount and open %s (%s)
ms: Lekap dan buka %s (%s)_

en: Mount the selected device
ms: Lekap peranti terpilih

en: Move Dow_n
ms: Alih ke _Bawah

en: Move _Up
ms: Alih ke _Atas

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ms: Alih atau salin fail dipilih terdahulu dengan perintah Potong atau Salin

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ms: Alih atau salin fail dipilih terdahulu dengan perintah Potong atau Salin ke dalam folder terpilih

en: Move the currently selected action down by one row.
ms: Alih tindakan semasa yang dipilih satu baris ke bawah.

en: Move the currently selected action up by one row.
ms: Alih tindakan semasa yang dipilih satu baris ke atas.

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
ms[0]: Alih fail terpilih ke dalam Tong Sampah

en: Moving files into "%s"...
ms: Mengalih fail ke dalam "%s"...

en: Moving files into the trash...
ms: Mengalih fail ke dalam tong sampah...

en: Multimedia Player
ms: Pemain Multimedia

en: N_o to all
ms: T_idak untuk semua

en: Name
ms: Nama

en: Name '%s' lost on the message dbus.
ms: Nama '%s' hilang dalam dbus mesej.

en: Name and Extension
ms: Nama dan Sambungan

en: Name only
ms: Nama sahaja

en: Names:
ms: Nama:

en: Navigation
ms: Navigasi

en: Network
ms: Rangkaian

en: Never
ms: Tidak Sesekali

en: New Empty File
ms: Fail Kosong Baharu

en: New Empty File...
ms: Fail Kosong Baharu...

en: New File
ms: Fail Baharu

en: New Folder
ms: Folder Baharu

en: New Name
ms: Nama Baharu

en: New _Tab
ms: _Tab Baharu

en: New _Window
ms: T_etingkap Baharu

en: No Exec field specified
ms: Tiada medan Exec dinyatakan

en: No URL field specified
ms: Tiada medan URL dinyatakan

en: No application selected
ms: Tiada aplikasi dipilih

en: No icon
ms: Tiada ikon

en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
ms: Tiada modul penama semula ditemui dalam sistem anda. Sila semak
    pemasangan anda atau hubungi pentadbir sistem anda. Jika anda
    memasang Thunar dari sumber, benarkan pemalam "Simple Builtin
    Renamers".

en: None
ms: Tiada

en: None available
ms: Tiada lagi tersedia

en: Normal Si_ze
ms: Sai_z Biasa

en: Number - Text
ms: Nombor - Teks

en: Number - Text - Old Name
ms: Nombor - Teks - Nama Lama

en: Numbering
ms: Penomboran

en: Old Name - Text - Number
ms: Nama Lama - Teks - Nombor

en: Only show thumbnails for files smaller than:
ms: Hanya tunjuk lakaran kenit untuk fail lebih kecil daripada:

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
ms[0]: Buka %d Tetingkap Baharu

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
ms: Buka <i>%s</i> dan lain-lain fail jenis "%s" dengan:

en: Open With
ms: Buka Dengan

en: Open _Parent
ms: Buka _Induk

en: Open a new Thunar window for the displayed location
ms: Buka satu tetingkap Thunar baharu untuk lokasi yang dipaparkan

en: Open a new tab for the displayed location
ms: Buka tab baharu untuk lokasi yang dipaparkan

en: Open current folder in a new window
ms: Buka folder semasa dalam tetingkap baharu

en: Open folders in new tabs on middle click
ms: Buka folder dalam tab baharu jika mengklik tengah tetikus

en: Open in new _Tab
ms: Buka dalam _Tab baharu

en: Open in new _Window
ms: Buka dalam Tetin_gkap baharu

en: Open new thunar instances as tabs
ms: Buka kejadian thunar baharu sebagai tab

en: Open the bulk rename dialog
ms: Buka dialog nama semula pukal

en: Open the desktop folder
ms: Buka folder desktop

en: Open the home folder
ms: Buka folder rumah

en: Open the location "%s"
ms: Buka lokasi "%s"

en: Open the parent folder
ms: Buka folder induk

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
ms[0]: Buka direktori terpilih di dalam %d tab baharu

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
ms[0]: Buka direktori terpilih di dalam %d tetingkap baharu

en: Open the selected file | Open the selected files
ms[0]: Buka fail terpilih

en: Open the selected files with the default applications
ms: Buka fail terpilih dengan aplikasi lalai

en: Open/Close Split View
ms: Buka/Tutup Pandangan Terpisah

en: Optical Drive
ms: Pemacu Optik

en: Optical Media
ms: Media Optik

en: Options:
ms: Pilihan:

en: Original Path:
ms: Laluan Asal:

en: Other Application...
ms: Aplikasi Lain...

en: Other Applications
ms: Aplikasi Lain

en: Others
ms: Lain-lain

en: Overwrite
ms: Tulis-ganti

en: Owner
ms: Pemilik

en: Owner:
ms: Pemilik:

en: Paste the clipboard
ms: Tampal papan keratan

en: Paused
ms: Dijeda

en: Perl Scripts
ms: Skrip Perl

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
ms[0]: Padan fail terpilih secara kekal

en: Permission denied
ms: Keizinan dinafikan

en: Permissions
ms: Keizinan

en: Phone
ms: Telefon

en: Places
ms: Tempat

en: Please report bugs to <%s>.
ms: Sila laporkan pepijat ke <%s>.

en: Please wait...
ms: Tunggu sebentar...

en: Pr_eferences...
ms: K_eutamaan...

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
ms[0]: Sediakan fail terpilih untuk disalin dengan perintah Tampal

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
ms[0]: Sediakan fail terpilih untuk dialih dengan perintah Tampal

en: Preparing...
ms: Menyediakan...

en: Print version information and exit
ms: Papar maklumat versi dan keluar

en: Properties
ms: Sifat

en: Python Scripts
ms: Skrip Python

en: Question
ms: Soalan

en: Queued
ms: Dibaris gilir

en: Quit a running Thunar instance
ms: Keluar dari kejadian Thunar yang berjalan

en: Re_name
ms: _Nama semula

en: Re_name Shortcut
ms: _Nama Semula Pintasan

en: Read & Write
ms: Baca & Tulis

en: Read only
ms: Baca sahaja

en: Recency
ms: Baharuan

en: Recent
ms: Baru-baru ini

en: Recommended Applications
ms: Aplikasi Disaran

en: Regular _Expression
ms: _Ungkapan Nalar

en: Reload the current folder
ms: Muat semula folder semasa

en: Removable Drive
ms: Pemacu boleh tanggal

en: Remove Characters
ms: Buang Aksara

en: Remove File | Remove Files
ms[0]: Buang Fail

en: Remove _From Position:
ms: Buang _Dari Kedudukan:

en: Remove all files and folders from the Trash?
ms: Alih semua fail dan folder dari Tong Sampah?

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
ms[0]: Buang fail terpilih dari senarai fail yang dinamakan semula

en: Remove the selected files from Recent
ms: Buang fail terpilih dari Baru-baru Ini

en: Rena_me All
ms: Na_ma Semula Semua

en: Rename "%s"
ms: Nama semula "%s"

en: Rename Multiple Files
ms: Nama Semula Fail Berbilang

en: Rename the selected file | Rename the selected files
ms[0]: Nama semula fail terpilih

en: Replace _All
ms: Ganti Se_mua

en: Replace _With:
ms: Ganti _Dengan:

en: Resident
ms: Residen

en: Restore tabs on startup
ms: Pulih tab ketika permulaan

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
ms[0]: Pulih fail terpilih ke lokasi asalnya

en: Restore the selected file to its original location and open the location in a new window/tab | Restore the selected files to their original locations and open the locations in a new window/tab
ms[0]: Pulih fail terpilih ke lokasi asalnya dan buka lokasi dalam tetingkap/tab baharu

en: Restoring files...
ms: Memulihkan fail...

en: Resuming job...
ms: Menyambung semula kerja...

en: Resuming...
ms: Menyambung semula...

en: Ruby Scripts
ms: Skrip Ruby

en: Run Thunar as root
ms: Jalankan Thunar sebagai root

en: Run in _terminal
ms: Jalan dalam _terminal

en: Run in daemon mode
ms: Jalan dalam mod daemon

en: S_kip All
ms: Lan_gkau Semua

en: Search
ms: Gelintar

en: Search & Replace
ms: Gelintar & Ganti

en: Search for a specific file in the current folder and Recent
ms: Gelintar fail tertentu dalam folder semasa dan Baru-baru ini

en: Security
ms: Keselamatan

en: Security:
ms: Keselamatan:

en: Select _all Files
ms: Pilih semu_a Fail

en: Select _by Pattern...
ms: Pilih _mengikut Corak...

en: Select all files but not those currently selected
ms: Pilih semua fail tetapi bukan yang semasa terpilih

en: Select all files in this window
ms: Pilih semua fail di dalam tetingkap ini

en: Select all files that match a certain pattern
ms: Pilih semua fail yang sepadan dengan corak tertentu

en: Select an Application
ms: Pilih satu Aplikasi

en: Select an Icon for "%s"
ms: Pilih satu Ikon untuk "%s"

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
ms: _Batal

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
ms: P_ilih

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: case sensitive checkbox]
en: C_ase sensitive
ms: Sensitif k_ata

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
ms: _Corak:

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
ms: Pilih mengikut Corak

en: Select files to rename
ms: Pilih fail untuk dinamakan semula

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
ms: Pilih pilihan ini untuk papar lambang ikon di dalam anak tetingkap pintasan untuk semua folder yang mana lambang telah ditakrif dalam dialog sifat folder.

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
ms: Pilih pilihan ini untuk papar lambang ikon dalam anak tetingkap pepohon untuk semua folder yang mana lambang telah ditakrif dalam dialog sifat folder.

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
ms: Pilih pilihan ini untuk melukis bingkai hitam disekeliling lakaran kenit.

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
ms: Pilih pilihan ini untuk benarkan pemberitahuan permulaan bila perintah dijalankan dari pengurus fail atau menu. Tidak semua aplikasi menyokong pemberitahuan permulaan.

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
ms: Pilih pilihan ini untuk senaraikan folder sebelum fail bila anda mengisih folder.

en: Select this option to open a new tab on middle click instead of a new window
ms: Pilih pilihan ini untuk membuka tab baharu jika mengklik tengah selain dari membuka tetingkap baharu

en: Select this option to open new thunar instances as tabs in an existing thunar window
ms: Pilih pilihan ini untuk membuka kejadian thunar baharu selain sebagai tab dalam tetingkap thunar sedia ada

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
ms: Pilih pilihan ini untuk ganti kapsyen ikon untuk item disebelah ikon berbanding dibawah ikon.

en: Select this option to remember view type, zoom level, sort column, and sort order individually for each folder
ms: Pilih pilihan ini untuk mengingati jenis pandangan, aras zum, isih lajur, dan isih tertib secara individu untuk setiap folder

en: Select this option to restore your tabs as they were last time you used Thunar
ms: Pilih pilihan ini untuk memulihkan tab-tab anda seperti mana yang anda telah guna Thunar sebelum ini

en: Select this option to run the command in a terminal window.
ms: Pilih pilihan ini untuk jalankan perintah dalam tetingkap terminal.

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
ms: Pilih pilihan ini untuk tunjuk saiz fail dalam format binari selain dari desimal.

en: Select this option to show the 'Delete' action in the context menu
ms: Pilih pilihan ini untuk menunjukkan tindakan 'Padam' dalam menu konteks

en: Select this option to show the full directory path in the tab title instead of only the directory name
ms: Pilih pilihan ini untuk menunjukkan laluan direktori lengkap dalam tajuk tab selain dari nama direktori

en: Select this option to trust this .desktop file. This will generate a checksum of the file and store it via gvfs. The additional check will protect from malicious launchers which e.g. pretend to be a picture, having the executable flag pre-set
ms: Pilih pilihan ini untuk mempercayai fail .desktop. Ia akan menjana satu hasil tambah semak bagi fail tersebut dan menyimpannya melalui gvfs. Semakan tambahan akan melindungi pelancar berniat jahat yang berselindung seperti gambar, tetapi melancarkan aplikasi lain.

en: Select this option to use the current folder icon as window icon
ms: Pilih pilihan ini untuk guna ikon folder semasa sebagai ikon tetingkap.

en: Select this to enable executable permission bit(+x). Thunar will not launch the .desktop file if not set.
ms: Pilih ini untuk membenarkan keizinan boleh laku bit(+x). Thunar tidak akan melancarkan fail .desktop jika tidak ditetapkan.

en: Selection: %s
ms: Pemilihan: %s

en: Send "%s" as compressed archive?
ms: Hantar "%s" sebagai arkib termampat?

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
ms[0]: Hantar %d fail sebagai arkib termampat?

en: Send _directly
ms: Hantar secara _terus

en: Send as _archive
ms: Hantar sebagai _arkib

en: Send com_pressed
ms: Hantar ter_mampat

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
ms[0]: Hantar fail terpilih ke "%s"

en: Send to _Desktop
ms: Hantar ke _Atas Meja

en: Set Default Application
ms: Tetapkan Aplikasi Lalai

en: Set as wallpaper
ms: Tetapkan sebagai kertas dinding

en: Set this file as trusted
ms: Tetapkan fail ini sebagai dipercayai

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
ms: Sediakan tindakan suai yang akan muncul dalam menu konteks pengurus fail

en: Shell Scripts
ms: Skrip Shell

en: Shortcuts
ms: Pintasan

en: Shortcuts Pane
ms: Anak Tetingkap Pintasan

en: Show Icon E_mblems
ms: Tunjuk _Lambang Ikon

en: Show Icon _Emblems
ms: Tunjuk _Lambang Ikon

en: Show _Hidden Files
ms: Tunjuk Fail Ter_sembunyi

en: Show action to permanently delete files and folders
ms: Tunjuk tindakan memadam fail dan folder secara kekal

en: Show display name
ms: Tunjuk nama paparan

en: Show file size in binary format
ms: Tunjuk saiz fail dalam format binari

en: Show filetype
ms: Tunjuk jenis fail

en: Show full directory paths in tab titles
ms: Tunjuk laluan direktori lengkap dalam tajuk tab

en: Show size
ms: Tunjuk saiz

en: Show size in bytes
ms: Tunjuk saiz dalam bait

en: Show the contents at the normal size
ms: Tunjuk kandungan pada saiz biasa

en: Show the contents in less detail
ms: Tunjuk kandungan dengan kurang perincian

en: Show the contents in more detail
ms: Tunjuk kandungan dengan lebih terperinci

en: Show thumbnails:
ms: Tunjuk lakaran kenit:

en: Shutter Speed:
ms: Kelajuan Pengatup:

en: Side Pane
ms: Anak Tetingkap Sisi

en: Side Pane (Add Bookmark) | Side Pane (Add Bookmarks)
ms[0]: Anak Tetingkap Sisi (Tambah Tanda Buku)

en: Size
ms: Saiz

en: Size in Bytes
ms: Saiz dalam Bait

en: Size in bytes
ms: Saiz dalam bait

en: Size:
ms: Saiz:

en: Software:
ms: Perisian:

en: Sort _folders before files
ms: Isih _folder sebelum fail

en: Sort items in ascending order
ms: Isih item dalam tertib menaik

en: Sort items in descending order
ms: Isih item mengikut tertib menurun

en: Specify a location to open
ms: Tentukan lokasi untuk dibuka

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
ms: Nyatakan l_engahan sebelum satu item dipilih
    bila penuding tetikus terjeda diatasnya:

en: St_atusbar
ms: Palang St_atus

en: Starting... (User request)
ms: Memulakan... (Permintaan pengguna)

en: Status Bar
ms: Palang Status

en: Stop applying permissions recursively.
ms: Henti melaksanakan keizinan secara rekursif.

en: Switch to Next Tab
ms: Beralih ke Tab Berikutnya

en: Switch to Previous Tab
ms: Beralih ke Tab Terdahulu

en: System Drive
ms: Pemacu Sistem

en: T_emplates
ms: T_emplat

en: Tabs and Windows
ms: Tab dan Tetingkap

en: Tape
ms: Pita

en: Text - Number
ms: Teks - Nombor

en: Text _Format:
ms: _Format Teks:

en: Text of the page's label
ms: Teks bagi label halaman

en: The Thunar development team. All rights reserved.
ms: Pasukan pembangunan Thunar. Semua hak cipta terpelihara.

en: The URL to access.
ms: URL untuk dicapai.

en: The URL to the documentation of the renamer
ms: URL ke dokumentasi penama semula

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
ms: Perintah (termasuklah parameter yang perlu) untuk membuat tindakan. Rujuk petunjuk parameter perintah dibawah untuk dapatkan senarai pembolehubah parameter yang disokong, yang akan diganti bila melancarkan perintah. Jika huruf besar (contohnya %F, %D, %N) digunakan, tindakan akan boleh dilaksana walaupun lebih dari satu item terpilih. Jika tidak tindakan hanya boleh dilaksana jika hanya satu item terpilih.

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
ms: Keterangan tindakan yang akan dipapar sebagai tip alat dalam palang status bila memilih item dari menu konteks.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
ms: Peranti "%s" sedang dilenting. Ia mengambil sedikit masa

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
ms: Peranti "%s" sedang dinyahlekap oleh sistem. Sila jangan keluarkan media atau tanggalkan pemacu

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
ms: Direktori "%s" tidak wujud. Anda mahu cipta ia?

en: The file "%s" already exists
ms: Fail "%s" sudah wujud

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
ms: Fail "%s" sudah wujud. Anda mahu gantikannya?
    
    Jika anda ganti fail sedia ada, kandungannya akan ditulis-ganti.

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
ms: Folder "%s" tidak lagi wujud tetapi diperlukan untuk memulihkan fail "%s" dari tong sampah

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
ms: Keizinan folder adalah tidak konsisten, anda tidak boleh mengurus fail di dalam folder ini.

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
ms: Keizinan folder akan ditetap semula ke keadaan konsisten. Hanya pengguna dibenarkan baca kandungan folder ini akan dibenarkan memasuki folder selepas itu.

en: The following command parameters will be substituted when launching the action:
ms: Parameter perintah berikut akan diganti bila melancar tindakan:

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
ms: Format ini menerangkan bahagian tarikh dan masa untuk dimasukkan ke dalam nama fail. Sebagai contoh, %Y akan digantikan dengan tahun, %m dengan bulan dan %d dengan hari. Lihat dokumentasi utiliti tarikh untuk mendapatkan maklumat tambahan.

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
ms: Nama generik masukan, contohnya "Pelayar Sesawang" bagi kes Firefox.

en: The icon size for the path entry
ms: Saiz ikon bagi masukan laluan

en: The item will be removed from the history
ms: Item akan dibuang dari sejarah

en: The keyboard shortcut for the action.
ms: Pintasan papan kekunci untuk tindakan.

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
ms: Nama tindakan yang akan dipapar dalam menu konteks.

en: The number of source and target filenames must be the same
ms: Bilangan nama fail sumber dan sasaran mestilah sama

en: The path "%s" does not refer to a directory
ms: Laluan "%s" tidak merujuk ke direktori

en: The program to execute, possibly with arguments.
ms: Program yang dilakukan, berkemungkinan berserta argumen.

en: The root folder has no parent
ms: Folder root tidak mempunyai induk

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
ms: Aplikasi terpilih digunakan untuk membuka ini dan lain-lain jenis fail "%s".

en: The submenu in which the action will be displayed. Leave empty for no menu. Use '/' for nested menus.
ms: Submenu yang mana tindakan akan dipaparkan. Biarkan kosong jika tiada menu. Guna tanda "/" untuk menu-menu berangkai.

en: The user visible name of the renamer
ms: Nama tampak pengguna bagi penama semula

en: The working directory for the program.
ms: Direktori kerja bagi program.

en: The working directory must be an absolute path
ms: Direktori kerja mestilah laluan mutlak

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
ms: Terdapat data yang perlu ditulis ke peranti "%s" sebelum ia boleh dikeluarkan. Sila jangan keluarkan media atau tanggalkan pemacu

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ms: Ruang dalam destinasi tidak mencukupi. Cuba buang fail untuk dapatkan lagi ruang.

en: There is nothing on the clipboard to paste
ms: Tiada apa lagi dalam papan keratan untuk ditampalkan

en: This folder already contains a file "%s".
ms: Folder ini sudah mengandungi fail "%s".

en: This folder already contains a folder "%s".
ms: Folder ini sudah mengandungi folder "%s".

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
ms: Folder ini sudah mengandungi pautan simbolik "%s".

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
ms: Pintasan papan kekunci ini kini digunakan oleh: '%s'

en: This page lists the conditions under which the action will appear in the file managers context menus. The file patterns are specified as a list of simple file patterns separated by semicolons (e.g. *.txt;*.doc). For an action to appear in the context menu of a file or folder, at least one of these patterns must match the name of the file or folder. Additionally, you can specify that the action should only appear for certain kinds of files.
    
    ** The custom action will be eligible to appear in the toolbar.
ms: Halaman ini menyenaraikan syarat iaitu tindakan akan muncul dalam menu konteks pengurus fail. Pola fail dinyatakan sebagai senarai bagi pola fail ringkas yang terpisah dengan tanda titik bertindih (contohnya *.txt;*.doc). Bagi satu tindakan yang muncul di dalam menu konteks sesebuah fail atau folder, sekurang-kurangnya satu dari pola ini mesti sepadan dengan nama bagi fail ataupun folder. Selain itu, anda juga boleh menyatakan tindakan manakah patut muncul dalam jenis-jenis fail tertentu.
    
    ** Tindakan suai yang sah akan muncul di dalam palang alat.

en: This will dissociate the application launcher for this file type, but will not uninstall or remove the application launcher itself.
ms: Tindakan ini akan mengelaskan pelancar aplikasi mengikut jenis fail ini, tetapi tiak akan menyahpasang atau membuang pelancar aplikasi tersebut.

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
ms[0]: Ini akan membuka %d tetingkap pengurus fail secara berasingan.

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
ms: Ini akan membuang pelancar aplikasi yang muncul di dalam menu konteks fail, tetapi tidak akan menyahpasang aplikasi tersebut.
    
    Anda hanya boleh membuang pelancar aplikasi yang telah dicipta menggunakan kotak perintah suai di dalam dialog pengurus fail "Buka Dengan".

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
ms: Nama Semula Kelompok Thunar adalah alat yang
    hebat untuk menamakan semula fail berbilang
    secara serentak.

en: Thunar File Manager
ms: Pengurus Fail Thunar

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
ms: Thunar merupakan pengurus fail yang pantas
    dan mudah diguna untuk Persekitaran
    Desktop Xfce.

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
ms: Thunar ialah pelayar fail yang direka khusus untuk Desktop Xfce, tetapi juga bertindak sebagai pelayar fail alternatif untuk persekitaran Desktop lain. Ia mempunyai rekabentuk ringkas, dengan dua-anak-tetingkap yang kemas unntuk pelayaran semua fail anda.

en: Title Case
ms: Huruf Pertama Besar

en: Today
ms: Hari Ini

en: Today / Custom
ms: Hari Ini / Suai

en: Today at %X
ms: Hari ini pada %X

en: Toggles the display of hidden files in the current window
ms: Togol papar fail tersembunyi dalam tetingkap semasa

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
ms: Togol ketampakan anak tetingkap pintasan

en: Toggles the visibility of the tree pane
ms: Togol ketampakan anak tetingkap pepohon

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
ms: Tip alat untuk masukan, contohnya "Lihat laman di Internet" bagi kes FIrefox. Seharusnya tidak sama dengan nama atau keterangan.

en: Transfer files in parallel:
ms: Pindah fail secara selari:

en: Trash
ms: Tong Sampah

en: Trash Applet
ms: Aplet Tong Sampah

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
ms[0]: Tong sampah mengandungi %d fail

en: Trash contains files
ms: Tong sampah mengandungi fail

en: Trash is empty
ms: Tong sampah adalah kosong

en: Tree Pane
ms: Anak Tetingkap Pepohon

en: Trying to move "%s"
ms: Cuba mengalih "%s"

en: Trying to restore "%s"
ms: Cuba memulihkan "%s"

en: Type
ms: Jenis

en: UPPERCASE
ms: HURUF BESAR

en: USB Drive
ms: Pemacu USB

en: U_nselect all Files
ms: N_yahpilih semua Fail

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Unknown closing element <%s>
ms: Unsur penutup <%s> tidak diketahui

en: Unknown file owner
ms: Pemilik fail tidak diketahui

en: Unknown user "%s"
ms: Pengguna "%s" tidak diketahui

en: Unlimited
ms: Tanpa had

en: Unmount the selected device
ms: Tanggal peranti terpilih

en: Unmounting device
ms: Menyahlekap peranti

en: Unselect all files in this window
ms: Nyahpilih semua fail di dalam tetingkap ini

en: Untitled document
ms: Dokumen tidak bertajuk

en: Untrusted application launcher
ms: Pelancar aplikasi tidak dipercayai

en: Untrusted link launcher
ms: Pelancar pautan tidak dipercayai

en: Uppercase / Lowercase
ms: Huruf Besar / Huruf Kecil

en: Usage:
ms: Penggunaan:

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
ms[0]: Guna "%s" untuk buka fail terpilih

en: Use De_fault
ms: Guna Lala_i

en: Use Startup Notification
ms: Guna Pemberitahuan Permulaan

en: Use _startup notification
ms: Guna pemberitahuan pe_rmulaan

en: Use a _custom command:
ms: Guna perintah _suai:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
ms: Guna perintah suai untuk aplikasi yang tidak tersedia dari senarai aplikasi di atas.

en: Use as _default for this kind of file
ms: Guna sebagai _lalai untuk jenis fail ini

en: Use intermediate file '*.partial~' to copy files. This will prevent fragmented files. The new file will only be shown after the copy was successfully finished.
ms: Guna fail sementara '*.partial~' untuk menyalin fail. Tindakan ini akan menghalang fail menjadi terpecah. Fail baharu hanya akan ditunjukkan setelah salinan tersebut sempurna.

en: Varying (no change)
ms: Berbeza-beza (tiada perubahan)

en: Video Files
ms: Fail Video

en: View
ms: Pandangan

en: View Settings
ms: Tetapan Pandangan

en: View _new folders using:
ms: Lihat folder _baharu menggunakan:

en: View the properties of the selected file
ms: Lihat sifat bagi fail terpilih

en: Visible Columns
ms: Lajur Tampak

en: Volume Management
ms: Pengurusan Volum

en: Volume:
ms: Volum:

en: Warning
ms: Amaran

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
ms: Amaran, anda menggunakan akaun root. Tindakan ini boleh merosakkan sistem anda.

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
ms: Bila menukar keizinan folder, anda juga boleh
    laksanakan perubahan pada kandungan folder.
    Pilih kelakuan lalai dibawah:

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
ms: Bila menghantar fail melalui emel, anda boleh sama ada hantar fail secara terus, atau mampatkan fail sebelum dilampirkan ke dalam emel. Adalah sangat disarankan memampatkan fail bersaiz besar sebelum menghantarnya.

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
ms: Bila menghantar fail berbilang melalui emel, anda boleh sama ada hantar fail secara terus, melampirkan fail berbilang ke dalam emel, atau semua fail yang dimampat menjadi satu fail arkib dan lampirkan arkib tersebut. Adalah sangat disarankan menghantar fail besar berbilang sebagai arkib.

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
ms: Bila pengaktifan sekali-klik dibenarkan, menjedakan penuding tetikus diatas satu item akan pilih secara automatik item tersebut selepas lengahan dipilih. Anda boleh lumpuhkan kelakuan ini dengan mengalih pelungsur ke kedudukan paling-kiri. Kelakuan ini mungkin berguna bil sekali klik aktifkan item, dan anda hanya mahu pilih item tanpa mengaktifkannya.

en: Window
ms: Tetingkap

en: Working Directory:
ms: Direktori Kerja:

en: Write only
ms: Tulis sahaja

en: Writing data to device
ms: Menulis data ke peranti

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
ms: Ditulis oleh Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Yes to _all
ms: Ya untuk se_mua

en: Yesterday
ms: Semalam

en: Yesterday at %X
ms: Semalam pada %X

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
ms: Anda boleh sama ada pilih untuk langkau fail ini dan terus namakan semula fail berbaki, atau kembali ke fail bernama terdahulu ke nama mereka sebelum ini, atau batalkan operasi tanpa kembali ke perubahan terdahulu.

en: ZIP command terminated with error %d
ms: Perintah ZIP ditamatkan dengan ralat %d

en: Zoom I_n
ms: Zum _Masuk

en: Zoom _Out
ms: Zum _Keluar

en: _About
ms: Perih_al

en: _Access:
ms: _Capaian:

en: _Add Bookmark
ms: T_ambah Tanda Buku

en: _Add Files...
ms: T_ambah Fail...

en: _Apply
ms: _Terap

en: _Ascending
ms: Men_anik

en: _At position:
ms: P_ada kedudukan:

en: _Audio Files
ms: Fail _Audio

en: _Bookmarks
ms: Tanda _Buku

en: _Browse...
ms: _Layar...

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Close Window
ms: _Tutup Tetingkap

en: _Command:
ms: Pe_rintah:

en: _Compact View
ms: Pandangan _Padat

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: _Copy
ms: _Salin

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: _Descending
ms: Menu_run

en: _Description:
ms: _Keterangan:

en: _Directories **
ms: _Direktori **

en: _Disconnect
ms: _Tanggalkan

en: _Double click to activate items
ms: _Dwi klik untuk aktifkan item

en: _Edit
ms: S_unting

en: _Eject
ms: _Lenting

en: _Empty File
ms: Fail _Kosong

en: _Empty Trash
ms: _Kosongkan Tong Sampah

en: _Execute
ms: _Lakukan

en: _File
ms: _Fail

en: _File Pattern:
ms: Corak _Fail:

en: _Forget
ms: _Lupa

en: _Forget Association
ms: _Lupakan Perkaitan

en: _Go
ms: Per_gi

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Home
ms: _Rumah

en: _Icon Size:
ms: Saiz _Ikon:

en: _Icon View
ms: Pandangan _Ikon

en: _Icon:
ms: _Ikon:

en: _Image Files
ms: Fail _Imej

en: _Invert Selection
ms: _Songsangkan Pemilihan

en: _Launch Anyway
ms: _Lancar Jua

en: _Link Here
ms: _Paut Di Sini

en: _List View
ms: Pandangan Se_narai

en: _Lock
ms: _Kunci

en: _Menubar
ms: Palang _Menu

en: _Mount
ms: L_ekap

en: _Move Here
ms: A_lih Di Sini

en: _Name:
ms: _Nama:

en: _Next Tab
ms: Tab _Berikutnya

en: _No
ms: _Tidak

en: _Number Format:
ms: Format _Nombor:

en: _Open
ms: _Buka

en: _Open Location...
ms: _Buka Lokasi...

en: _Open With "%s"
ms: _Buka Dengan "%s"

en: _Open With Default Applications
ms: _Buka Dengan Aplikasi Lalai

en: _Open With:
ms: _Buka Dengan:

en: _Other Files
ms: _Lain-lain Fail

en: _Paste
ms: _Tampal

en: _Paste Into Folder
ms: _Tampal Ke Dalam Folder

en: _Previous Tab
ms: Tab _Terdahulu

en: _Properties...
ms: Si_fat...

en: _Range (min-max):
ms: _Julat (min-maks):

en: _Reload
ms: _Muat Semula

en: _Remember view settings for each folder
ms: _Ingat tetapan pandangan untuk setiap folder

en: _Remove
ms: _Buang

en: _Remove Launcher
ms: _Buang Pelancar

en: _Remove Shortcut
ms: _Buang Pintasan

en: _Rename
ms: _Nama semula

en: _Rename...
ms: _Nama Semula...

en: _Replace
ms: _Ganti

en: _Reset
ms: _Tetap semula

en: _Restore
ms: P_ulih

en: _Retry
ms: _Cuba lagi

en: _Revert Changes
ms: _Kembalikan Perubahan

en: _Search For:
ms: _Gelintar Untuk:

en: _Search for Files...
ms: _Gelintar Fail...

en: _Send To
ms: _Hantar Ke

en: _Shortcuts
ms: P_intasan

en: _Show
ms: _Tunjuk

en: _Side Pane
ms: Anak Tetingkap _Sisi

en: _Single click to activate items
ms: Klik _sekali untuk aktifkan item

en: _Skip
ms: Lan_gkau

en: _Skip This File
ms: _Langkau Fail Ini

en: _Start With:
ms: _Mula Dengan:

en: _Text Files
ms: Fail _Teks

en: _Text beside icons
ms: _Teks disebelah ikon

en: _Text:
ms: _Teks:

en: _To Position:
ms: _Ke Kedudukan:

en: _Tree
ms: P_epohon

en: _Unmount
ms: _Nyahlekap

en: _Video Files
ms: Fail _Video

en: _View
ms: _Lihat

en: _Yes
ms: _Ya

en: broken link
ms: pautan rosak

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
ms: pukal;penama semula;menamakan semula;thunar;fail;folder;direktori;direktori-direktori;

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
ms: pengurus fail;penjelajah;pencari;pelayar;folder;direktori;direktori-direktori;sekatan;pemacu;rangkaian;peranti;nama semula;alih;salin;padam;keizinan;rumah;tong sampah;

en: gvfs metadata support is required
ms: sokongan metadata gvfs diperlukan

en: link to %s
ms: paut ke %s

en: lowercase
ms: huruf kecil

en: mixed
ms: bercampur

en: thunar;settings;preferences;configure;thumbnails;file size;date format;shortcuts pane;tree view;tabs;
ms: thunar;tetapan;keutamaan;konfigur;imej kenit;fail;saiz;tarikh;format;anak tetingkap pintasan;pandangan pepohon;tab;

en: unknown
ms: tidak diketahui

en: with the following file?
ms: dengan fail berikut?

en: with the following folder?
ms: dengan folder berikut?

en: with the following link?
ms: dengan pautan berikut?
