Xfce4-settings - en to ms translation catalogue (508 entries)

en: %d MIME type found | %d MIME types found
ms[0]: %d jenis MIME ditemui

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
ms: %s (Xfce %s)
    
    Hakcipta (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Semua hak terpelihara.
    
    Ditulis oleh Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Dibina dengan Gtk+-%d.%d.%d, menjalankan Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Sila laporkan pepijat kepada <%s>.

en: (Disabled)
ms: (Dilumpuhkan)

en: 1x (no scaling)
ms: 1x (tiada penskalaan)

en: <b><big>Would you like to keep this configuration?</big></b>
ms: <b><big>Anda mahu mengekalkan konfigurasi ini?</big></b>

en: <b>Connecting Displays</b>
ms: <b>Paparan Bersambung</b>

en: <b>Identifying Displays</b>
ms: <b>Mengenalpasti Paparan</b>

en: <b>No devices found.</b>
ms: <b>Tiada peranti ditemui.</b>

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
ms: <b>Tiada profil untuk peranti terpilih.</b>

en: <b>Profile Name</b>
ms: <b>Nama Profil</b>

en: <b>Profiles</b>
ms: <b>Profil</b>

en: <b>Use system defaults</b>
ms: <b>Guna lalai sistem</b>

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
ms: <big><b>Anda telah membuat perubahan pada profil aktif anda sebelum ini</b></big>

en: A profile of this name already exists.
ms: Satu profil dengan nama ini sudah wujud.

en: ATI Settings
ms: Tetapan ATI

en: A_pplication Shortcuts
ms: Pintasan Aplika_si

en: A_pply
ms: _Laksana

en: Acceleratio_n:
ms: Peme_cutan:

en: Acceleration _profile:
ms: _Profil pemecutan:

en: Acceleration t_ime:
ms: _Masa pemecutan:

en: Acceptance _delay:
ms: _Lengah penerimaan:

en: Accessibility
ms: Kebolehcapaian

en: Active device in the dialog
ms: Peranti aktif dalam dialog

en: Add Profile to Device
ms: Tambah Profil pada Peranti

en: Add a profile to the currently selected device
ms: Tambah satu profil kepada peranti terpilih semasa

en: Adjust the system-wide display scaling
ms: Laras penskalaan paparan menyeluruhi-sistem

en: All Files
ms: Semua Fail

en: All _Settings
ms: Semua T_etapan

en: All files
ms: Semua fail

en: Always
ms: Sentiasa

en: An unknown error, exit code is %d
ms: Satu ralat tidak diketahui, kod keluar adalah %d

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
ms: Anti-alias, atau pelicinan fon, boleh dipertingkatkan rupa teks pada skrin

en: Appearance
ms: Penampilan

en: Application Chooser Button
ms: Butang Pemilih Aplikasi

en: Apply
ms: Laksana

en: Apply the currently selected display profile.
ms: Laksana profil paparan terpilih semasa.

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
ms: Anda pasti ingin menetap semula saluran "%s" dan semua sifatnya?

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
ms: Anda pasti mahu tetapkan jenis kandungan "%s" ke nilai lalainya?

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
ms: Anda pasti ingin menetap semula sifat "%s"?

en: Array
ms: Tatasusunan

en: Assistive _Technologies
ms: _Teknologi Bantuan

en: Assistive technologies will be available the next time you login
ms: Teknologi bantuan akan tersedia pada daftar masuk berikutnya

en: Associate preferred applications with MIME types
ms: Kait aplikasi dikehendaki dengan jenis MIME

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
ms: Automatik

en: B_uttons and Feedback
ms: B_utang dan Maklumbalas

en: Beha_vior
ms: Ke_lakuan

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
ms: Ikat pintasan papan kekunci pada xfce4-find-cursor bagi mendapatkan maklumbalas visual bagi lokasi semasa penuding tetikus.

en: Blink _delay:
ms: _Lengah kelip:

en: Bounce Keys
ms: Kekunci Lantun

en: Bounce keys
ms: Kekunci lantun

en: Bounce keys are disabled
ms: Kekunci lantun dilumpuhkan

en: Bounce keys are enabled
ms: Kekunci lantun dibenarkan

en: Browse the file system
ms: Layar sistem fail

en: Browse the file system to choose a custom command.
ms: Layar sistem fail untuk memilih perintah suai.

en: Browse the web
ms: Layar sesawang

en: Built-in Webcam
ms: Kamera  Terbina-dalam

en: Buttons
ms: Butang

en: Caja File Manager
ms: Pengurus Fail Caja

en: Calibrate
ms: Tentukur

en: Camera
ms: Kamera

en: Cancel
ms: Batal

en: Change la_yout option
ms: Ubah pilihan ben_tangan

en: Channel
ms: Saluran

en: Choose Application...
ms: Pilih Aplikasi...

en: Choose Preferred Application
ms: Pilih Aplikasi Digemari

en: Choose a custom File Manager
ms: Pilih Pengurus Fail suai

en: Choose a custom Mail Reader
ms: Pilih Pembaca Mel suai

en: Choose a custom Terminal Emulator
ms: Pilih Emulator Terminal suai

en: Choose a custom Web Browser
ms: Pilih Pelayar Sesawang suai

en: Circular scrolling
ms: Penatalan membulat

en: Claws Mail
ms: Mel Claws

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Clear filter
ms: Kosongkan penapis

en: Clockwise
ms: Ikut jam

en: Close
ms: Tutup

en: Co_mpose key
ms: Kekunci _gubah

en: Color Profiles
ms: Profil Warna

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
ms: CMYK Lalai

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
ms: Kelabu Lalai

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
ms: RGB Lalai

en: Colorspace:
ms: Ruang warna:

en: Colorspace:
ms: Ruang warna:

en: Comm_and:
ms: _Perintah:

en: Command
ms: Perintah

en: Compatible Profiles
ms: Profil Serasi

en: Configure pointer device behavior and appearance
ms: Konfigur kelakuan dan penampilan peranti

en: Configure screen settings and layout
ms: Konfigur tetapan dan bentangan skrin

en: Configure...
ms: Konfigur...

en: Could not create the mime dialog.
ms: Tidak dapat cipta dialog mime.

en: Could not create the settings dialog.
ms: Tak dapat mencipta dialog tetapan.

en: Counterclockwise
ms: Lawan jam

en: Create
ms: Cipta

en: Create a new display profile.
ms: Cipta satu profil paparan baharu.

en: Cursor
ms: Kursor

en: Cursor si_ze:
ms: _Saiz kursor:

en: Custom _DPI setting:
ms: Tetapan _DPI suai:

en: Customize the look of your desktop
ms: Suaikan penampilan dekstop anda

en: DEVICE NAME
ms: NAMA PERANTI

en: D_istance:
ms: Ja_rak:

en: De_vice:
ms: Pe_ranti:

en: Debian Sensible Browser
ms: Pelayar Serasi Debian

en: Debian X Terminal Emulator
ms: Emulator Terminal X Debian

en: Default
ms: Lalai

en: Default Application
ms: Aplikasi Lalai

en: Default Applications
ms: Aplikasi Lalai

en: Default Fon_t
ms: F_on Lalai

en: Default _Monospace Font
ms: Fon _Monospace Lalai

en: Default:
ms: Lalai:

en: Define shortcuts for la_unching applications:
ms: Takrif _pintasan untuk melancarkan aplikasi:

en: Delete
ms: Padam

en: Delete Profile
ms: Padam Profil

en: Delete the currently selected display profile.
ms: Padam profil paparan terpilih semasa.

en: Delete the currently selected profile
ms: Padam profil terpilih semasa

en: Desktop icons
ms: Ikon dekstop

en: Device
ms: Peranti

en: Digital display
ms: Paparan digital

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
ms: Lumpuhkan kekunci lekat jika _dua kekunci ditekan

en: Disable touchpad _while typing
ms: Lumpuhkan pa_d sentuh ketika menaip

en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Display
ms: Paparan

en: Display:
ms: Paparan:

en: Displays
ms: Paparan

en: Do _not show this message again
ms: _Jangan tunjuk mesej ini lagi

en: Do not wait for a window manager on startup
ms: Jangan tunggu pengurus tetingkap ketika permulaan

en: Do nothing
ms: Tidak buat apa-apa

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
ms: Anda mahu memadam profil paparan '%s'?

en: Double
ms: Dwi

en: Double Click
ms: Dwi-Klik

en: Drag and Drop
ms: Seret dan Lepas

en: Duratio_n:
ms: _Jangkamasa:

en: Edge scrolling
ms: Penatalan pinggir

en: Edit Property
ms: Sunting Sifat

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
ms: Sunting tetapan dan pintasan aplikasi papan kekunci

en: Edit selected property
ms: Sunting sifat terpilih

en: Empty
ms: Kosong

en: Enable
ms: Benarkan

en: Enable _event sounds
ms: Benarkan bunyi pe_ristiwa

en: Enable color management for %s
ms: Benarkan pengurusan warna untuk %s

en: Enable e_ditable accelerators
ms: Benarkan pemecut boleh s_unting

en: Enable hori_zontal scrolling
ms: Benarkan penatalan mengu_fuk

en: Enable input feedbac_k sounds
ms: Benarkan bunyi maklumbalas i_nput

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
ms: Benar atau lumpuhkan bunyi peristiwa secara sejagat (perlukan sokongan "Canberra")

en: Enable the selected profile
ms: Benarkan profil terpilih

en: Enlightened Terminal Emulator
ms: Emulator Terminal Enlightened

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
ms: Masukkan perintah yang anda mahu picu dengan pintasan.

en: Epiphany Web Browser
ms: Pelayar Sesawang Epiphany

en: Event sounds
ms: Bunyi peristiwa

en: Executable Files
ms: Fail Bolehlaku

en: Extend
ms: Lanjut

en: Extend to the right
ms: Lanjut ke kanan

en: Failed to add new application "%s"
ms: Gagal menambah aplikasi baharu "%s"

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
ms: Gagal sambung ke daemon xfconf. Sebab: %s

en: Failed to create temporary directory
ms: Gagal mencipta direktori sementara

en: Failed to execute default File Manager
ms: Gagal lakukan Pengurus Fail lalai

en: Failed to execute default Mail Reader
ms: Gagal lakukan Pembaca Mel lalai

en: Failed to execute default Terminal Emulator
ms: Gagal lakukan Emulator Terminal lalai

en: Failed to execute default Web Browser
ms: Gagal lakukan Pelayar Sesawang lalai

en: Failed to extract archive
ms: Gagal mengekstrak arkib

en: Failed to install theme
ms: Gagal memasang tema

en: Failed to launch shortcut "%s"
ms: Gagal melancarkan pintasan "%s"

en: Failed to open %s for writing
ms: Gagal membuka %s untuk ditulis

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
ms: Gagal tetapkan aplikasi "%s" untuk jenis mime "%s".

en: Failed to set default File Manager
ms: Gagal tetapkan Pengurus Fail lalai

en: Failed to set default Mail Reader
ms: Gagal tetapkan Pembaca Mel lalai

en: Failed to set default Terminal Emulator
ms: Gagal tetapkan Emulator Terminal lalai

en: Failed to set default Web Browser
ms: Gagal tetapkan Pelayar Sesawang lalai

en: File Manager
ms: Pengurus Fail

en: Find Cursor
ms: Cari Kursor

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
ms: Kualiti fon pada skrin TFT dan LCD dapat dipertingkatkan dengan memilih tertib sub-piksel skrin

en: Fork to the background
ms: Masuk ke latar belakang

en: Full
ms: Penuh

en: GNOME Terminal
ms: Terminal GNOME

en: Galeon Web Browser
ms: Pelayar Sesawang Galeon

en: General
ms: Am

en: Graphical Settings Manager for Xfce
ms: Pengurus Tetapan Bergrafik untuk Xfce

en: Graphical settings editor for Xfconf
ms: Penyunting tetapan bergrafik untuk Xfconf

en: Half (left-handed)
ms: Separa (tangan-kiri)

en: Hintin_g:
ms: Pembayan_g:

en: Horizontal
ms: Mengufuk

en: Horizontal and Vertical
ms: Mengufuk dan Mendatar

en: Icons
ms: Ikon

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
ms: Jika dipilih, pintasan papan kekunci untuk item menu boleh diubah dengan meletak penuding tetikus diatas item menu dan menekan gabungan kekunci baharu untuk pintasan tersebut

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
ms: Jika anda tidak mengemaskini perubahan profil anda akan hilang ketika memulakan semula sesi anda atau semasa menanggal atau menyambung paparan.

en: Import color profile files (*.icc)
ms: Import fail profil warna (*.icc)

en: Improve keyboard and mouse accessibility
ms: Pertingkatkan kebolehcapaian papan kekunci dan tetikus

en: Install %s theme
ms: Pasang tema %s

en: Invalid helper type "%s"
ms: Jenis pembantu "%s" tidak sah

en: Inverted
ms: Songsang

en: K_eystroke delay:
ms: Lengah ketukan k_ekunci:

en: Keep this configuration
ms: Kekalkan konfigurasi ini

en: Key_board layout
ms: _Bentangan papan kekunci

en: Keyboa_rd
ms: Papan Kek_unci

en: Keyboard
ms: Papan kekunci

en: Keyboard layout selection
ms: Pemilihan bentangan papan kekunci

en: Konqueror Web Browser
ms: Pelayar Sesawang Konqueror

en: Laptop
ms: Komputer riba

en: Laptop Screen
ms: Skrin Komputer Riba

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
ms: Lancar pembantu lalai TYPE dengan PARAMETER pilihan, yang mana TYPE adalah salah satu dari nilai berikut.

en: Layout
ms: Bentangan

en: Le_ft-handed
ms: Tang_an-k_iri

en: Left
ms: Kiri

en: Links Text Browser
ms: Pelayar Teks Links

en: Locked
ms: Dikunci

en: Lynx Text Browser
ms: Pelayar Teks Lynx

en: MIME Type
ms: Jenis MIME

en: Ma_ximum speed:
ms: Kelajuan ma_ksimum:

en: Mail Reader
ms: Pembaca Mel

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
ms: Kebanyakan fon mengandungi maklumat yang sediakan pembayang tambahan cara terbaik memilih fon; ambil yang mana nampak terbaik berdasarkan citarasa sendiri

en: Medium
ms: Sederhana

en: Menus and Buttons
ms: Menu dan Butang

en: Minimal interface to set up an external output
ms: Antaramuka minimum untuk tetapkan output luar

en: Mirror
ms: Cermin

en: Mirror Displays
ms: Paparan Cermin

en: Mirror Screens
ms: Skrin Cermin

en: Monitor %s
ms: Pantau %s

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Mouse (relative)
ms: Tetikus (relatif)

en: Mouse Emulation
ms: Emulasi Tetikus

en: Mouse and Touchpad
ms: Tetikus dan Pad Sentuh

en: Move currently selected item down by one row
ms: Alih item terpilih satu baris ke bawah

en: Move currently selected item up by one row
ms: Alih item terpilih naik ke atas satu baris

en: Mozilla Browser
ms: Pelayar Mozilla

en: Mozilla Mail
ms: Mel Mozilla

en: Never
ms: Tidak sesekali

en: New Property
ms: Sifat Baharu

en: New property
ms: Sifat baharu

en: No
ms: Tidak

en: No AT-SPI provider was found on your system
ms: Tiada penyedia AT-SPI ditemui dalam sistem anda

en: No application selected
ms: Tiada aplikasi dipilih

en: No command specified
ms: Tiada perintah dinyatakan

en: No helper defined for "%s".
ms: Tiada pembantu ditakrif untuk "%s"

en: None
ms: Tiada

en: None (right-handed)
ms: Tiada (tangan-kanan)

en: None available
ms: Tiada lagi tersedia

en: Notifications
ms: Pemberitahuan

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
ms: Apabila profil paparan dipadam ia tidak dapat dipulihkan.

en: Only %s (1)
ms: Hanya %s (1)

en: Only %s (2)
ms: Hanya %s (2)

en: Only Display 1
ms: Hanya Paparan 1

en: Only Display 2
ms: Hanya Paparan 2

en: Open
ms: Buka

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
ms: Buka <i>%s</i> dan lain-lain fail jenis "%s" dengan:

en: Open with...
ms: Buka dengan...

en: Opera Browser
ms: Pelayar Opera

en: Other Applications
ms: Aplikasi Lain

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
ms: Batalkan resolusi monitor yang dikesan jika fon nampak terlalu besar atau terlalu kecil

en: PCMan File Manager
ms: Pengurus Fail PCMan

en: PCManFM-Qt File Manager
ms: Pengurus Fail PCManFM-Qt

en: Pen (absolute)
ms: Pen (mutlak)

en: Perl Scripts
ms: Skrip Perl

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
ms: Sila pilih Pengurus Fail digemari anda
    sekarang dan klik OK untuk teruskan.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
ms: Sila pilih Pembaca Mel digemari anda
    sekarang dan klik OK untuk teruskan.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
ms: Sila pilih Emulator Terminal digemari anda
    sekarang dan klik OK untuk teruskan.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
ms: Sila pilih Pelayar Sesawang digemari
    anda sekarang dan klik OK untuk
    teruskan.

en: Please report bugs to <%s>.
ms: Sila laporkan pepijat ke <%s>.

en: Pointer Speed
ms: Kelajuan Penuding

en: Press left mouse button to change the selected application.
ms: Tekan butang tetikus kiri untuk ubah aplikasi terpilih.

en: Preview
ms: Pratonton

en: Primary Display:
ms: Paparan Utama:

en: Print version information and exit
ms: Papar maklumat versi dan keluar

en: Printer
ms: Pencetak

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
ms: Kualiti Tinggi

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
ms: Kualiti Rendah

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
ms: Kualiti Sederhana

en: Property
ms: Sifat

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
ms: Nama sifat hanya boleh sertakan aksara ASCII A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', begitu juga '/' sebagai pemisah

en: Property names cannot end with a '/' character
ms: Nama sifat tidak boleh berakhir dengan aksara '/'

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
ms: Nama sifat tidak boleh mempunyai dua atau lebih berturut-turut aksara '/'

en: Property names must start with a '/' character
ms: Nama sifat mesti bermula dengan aksara '/'

en: Python Scripts
ms: Skrip Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
ms: Tanya pembantu lalai TYPE, yang mana TYPE adalah salah satu dari nilai berikut.

en: Question
ms: Soalan

en: R_epeat interval:
ms: _Ulang sela:

en: R_esolution:
ms: R_esolusi:

en: Read your email
ms: Baca emel anda

en: Recommended Applications
ms: Aplikasi Disaran

en: Ref_lection:
ms: Pa_ntulan:

en: Refresh
ms: Segar Semula

en: Refresh _rate:
ms: _Kadar segar semula:

en: Rendering
ms: Penerapan

en: Repe_at speed:
ms: _Ulang kelajuan:

en: Replace running xsettings daemon (if any)
ms: Ganti daemon xsetting yang berjalan (jika ada)

en: Reset selected property
ms: Tetap semula sifat terpilih

en: Reset to Default
ms: Tetap Semula ke Lalai

en: Reset to Defaults
ms: Tetap semula ke Lalai

en: Reset to _Defaults
ms: Tetap semula ke _Lalai

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
ms: Menetap semula saluran akan buang tetapan suai secara kekal.

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
ms: Menetap semula sifat akan buang tetapan suai tersebut secara kekal.

en: Resolution:
ms: Resolusi:

en: Restore num l_ock state on startup
ms: Pulih keadaan num l_ock ketika permulaan

en: Restore the previous configuration
ms: Pulihkan konfigurasi terdahulu

en: Reverse scroll d_irection
ms: Songsangkan a_rah tatal

en: Ri_ght-handed
ms: Tan_gan-kanan

en: Right
ms: Kanan

en: Ro_tation:
ms: P_utaran:

en: Rodent File Manager
ms: Pengurus Fail Rodent

en: Ruby Scripts
ms: Skrip Ruby

en: Save
ms: Simpan

en: Scanner
ms: Pengimbas

en: Scrolling
ms: Penatalan

en: Scrolling _mode:
ms: _Mod penatalan:

en: Select Application
ms: Pilih Aplikasi

en: Select ICC Profile File
ms: Pilih Fail Profil ICC

en: Select a default font
ms: Pilih fon lalai

en: Select a default monospace font
ms: Pilih satu fon monospace lalai

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
ms: Pilih monitor untuk menukar sifatnya; seret ia untuk menyusun semula kedudukannya.

en: Select an Application
ms: Pilih Aplikasi

en: Select application
ms: Pilih aplikasi

en: Select command
ms: Pilih perintah

en: Selected output not disabled
ms: Output terpilih tidak dilumpuhkan

en: Sensitivit_y:
ms: Ke_pekaan:

en: Set color profiles
ms: Tetapkan profil warna

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
ms: Tetapkan pemecutan dan kepekaan peranti terpilih ke nilai lalai

en: Setti_ngs
ms: Tetapa_n

en: Settings
ms: Tetapan

en: Settings Editor
ms: Penyunting Tetapan

en: Settings Manager
ms: Pengurus Tetapan

en: Settings dialog to show
ms: Dialog tetapan yang ditunjukkan

en: Settings manager socket
ms: Soket pengurus tetapan

en: Shell Scripts
ms: Skrip Shell

en: Shortcut
ms: Pintasan

en: Shortcut Command
ms: Perintah Pintasan

en: Shortcut:
ms: Pintasan:

en: Show _blinking
ms: Tunjuk pen_gelipan

en: Show detailed information about the selected profile
ms: Tunjuk maklumat terperinci berkenaan profil terpilih

en: Show dialog
ms: Tunjuk dialog

en: Show images in _menus
ms: Tunjuk imej dalam _menu

en: Show images on _buttons
ms: Tunjuk imej pada _butang

en: Show location of pointer on keypress
ms: Tunjuk lokasi penuding ketika menekan kekunci

en: Show popup windows to identify displays
ms: Tunjuk tetingkap timbul untuk mengenalpasti paparan

en: Size
ms: Saiz

en: Slight
ms: Seketika

en: Slow Keys
ms: Kekunci Lambat

en: Slow keys
ms: Kekunci lambat

en: Slow keys are disabled
ms: Kekunci lambat dilumpuhkan

en: Slow keys are enabled
ms: Kekunci lambat dibenarkan

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
ms: Nyatakan aplikasi yang anda mahu guna
    sebagai Pengurus Fail Lalai untuk Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
ms: Nyatakan aplikasi yang anda mahu guna
    sebagai Pembaca Mel Lalai untuk Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
ms: Nyatakan aplikasi yang anda mahu guna
    sebagai Emulator Terminal Lalai untuk Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
ms: Nyatakan aplikasi yang anda mahu guna
    sebagai Pelayar Sesawang Lalai untuk Xfce:

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
ms: Nyatakan sama ada ikon patut dipapar disebelah item dalam menu

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
ms: Nyatakan sama ada ikon patut dipapar sebelah teks pada butang

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
ms: Nyatakan sama ada klik tetikus dan lain-lain input pengguna akan menyebabkan bunyi peristiwa dimainkan

en: Specify whether or not the text cursor blinks
ms: Nyatakan sama ada ia atau tidak kursor teks berkelip

en: St_yle
ms: Ga_ya

en: Standard Space
ms: Ruang Piawai

en: Start With Session
ms: Mulakan Sesi

en: Sticky Keys
ms: Kekunci Lekat

en: Sticky keys
ms: Kekunci lekat

en: Sticky keys are disabled
ms: Kekunci lekat dilumpuhkan

en: Sticky keys are enabled
ms: Kekunci lekat dibenarkan

en: String
ms: Rentetan

en: Sub-_pixel order:
ms: Tertib sub-piksel:

en: Supported ICC profiles
ms: Profil ICC disokong

en: T_ouchpad
ms: Pa_d sentuh

en: Tap touchpad to clic_k
ms: Ke_tuk pad sentuk untuk klik

en: Television
ms: Televisyen

en: Terminal Emulator
ms: Emulator Terminal

en: Test Profile
ms: Uji Profil

en: Test profile:
ms: Uji Profil:

en: Text
ms: Teks

en: Text next to icons
ms: Teks disebelah ikon

en: Text under icons
ms: Teks bawah ikon

en: Th_reshold:
ms: A_mbang:

en: The Xfce Settings Daemon
ms: Daemon Tetapan Xfce

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ms: Pasukan pembangunan Xfce. Semua hak cipta terpelihara.

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
ms: Amaun masa, dalam milisaat, diperlukan diantara ketukan kekunci

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
ms: Amaun masa, dalam milisaat, yang mesti dilalui sebelum ketukan kekunci diterima

en: The command may not be empty.
ms: Perintah tidak boleh kosong.

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
ms: Pengurus Fail lalai akan digunakan untuk melayari isi kandungan folder.

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
ms: Pembaca Mel lalai akan digunakan untuk menggubah emel bila anda mengklik alamat emel.

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
ms: Emulator Terminal lalai akan digunakan untuk menjalankan perintah yang memerlukan persekitaran CLI.

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
ms: Pelayar Sesawang lalai akan digunakan untuk membuka pautan dan memapar kandungan bantuan.

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
ms: Lengah, dalam milisaat, diantar kelipan kursor yang menjadi

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
ms: Faktor yang mana kelajuan penuding akan meningkat bila tetikus bergerak

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
ms: TYPE berikut disokong untuk perintah --launch dan --querry:
    
      WebBrowser       - Pelayar sesawang digemari.
      MailReader       - Pembaca Mel digemari.
      FileManager      - Pengurus Fail digemari.
      TerminalEmulator - Emulator Terminal digemari.

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
ms: Output aktif terakhir mesti tidak boleh dilumpuhkan, kerana sistem akan menjadi tidak stabil.

en: The maximum pointer speed after acceleration
ms: Kelajuan penuding maksimum selepas pemecutan

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
ms: Penuding tetikus tidak dapat gerak lebih jauh dari jarak diantara dua klik untuk dianggap sebagai dwi-klik

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
ms: Bilangan piksel penuding mesti gerak sebelum operasi seret bermula

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
ms: Bilangan piksel penuding mesti bergerak dalam masa singkat sebelum ia mula memecut

en: The previous configuration will be restored in <b>%i seconds</b> if you do not reply to this question.
ms: Konfigurasi terdahulu akan dipulihkan dalam tempoh <b>%i saat</b> jika anda tidak membalas pertanyaan ini.

en: The previous configuration will be restored in <b>10 seconds</b> if you do not reply to this question.
ms: Konfigurasi terdahulu akan dipulihkan dalam tempoh <b>10 saat</b> jika anda tidak membalas pertanyaan ini.

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
ms: Ramp digunakan untuk mencapai kelajuan penuding maksimum

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
ms: Kadar yang mana ketukan kekunci terjana ketika kekunci ditekan

en: The root element ('/') is not a valid property name
ms: Elemen root ('/') bukan nama sifat yang sah

en: The system defaults will be restored next time you log in.
ms: Lalai sistem akan dipulihkan bila anda mendaftar masuk berikutnya.

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
ms: Masa, dalam milisaat, sebelum kekuncu ditekan mula mengulang

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
ms: Masa, dalam milisaat, diantara peristiwa gerakan ulangan

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
ms: Masa, dalam milisaat, diantara ketukan kekunci awalan dan peristiwa gerakan ulangan pertama

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
ms: Masa, dalam milisaat, untuk dapatkan kelajuan maksimum

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
ms: Fon ini akan digunakan kerana fon lalai digunakan bila melukis teks antaramuka pengguna

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
ms: Fon ini akan digunakan sebagai fon monospace lalai, contohnya oleh emulator terminal.

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
ms: Tindakan ini akan membuang perkaitan-mime suai anda dan pulihkan lalali menyeluruhi-sistem.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
ms: Ini akan menetapkan semula semua pintasan kepada nilai lalainya. Adakah anda benar-benar mahu berbuat demikian?

en: Ti_me:
ms: _Masa:

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
ms: Untuk menghindari ketukan kekunci secara tidak sengaja, kekunci lambat memerlukan kekunci yang tahan pada amaum masa minimum tertentu sebelum ketukan kekunci diterima.

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
ms: Untuk menghindari ketukan kekunci berbilang secara tidak sengaja, kekunci lantun memerlukan lengahan minimum diantara ketukan kekunci.

en: Trac_king mode:
ms: Mod pen_jejakan:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
ms: Dua klik tetikus kurang dari panjang masa (dalam milisaat) akan dianggap sebagai dwi-klik

en: Two-finger scrolling
ms: Penatalan dua jari

en: Type
ms: Jenis

en: Type '%s --help' for usage.
ms: Taip '%s --help' untuk penggunaan.

en: Typing Settings
ms: Tetapan Menaip

en: Unable to initialize GTK+.
ms: Tidak dapat memulakan GTK+.

en: Unable to launch the proprietary driver settings
ms: Tidak boleh lancarkan tetapan pemacu proprietari

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
ms: Tidak boleh tanya versi sambungan RandR yang digunakan

en: Unable to start "%s"
ms: Tidak boleh mulakan "%s"

en: Unable to start the Xfce Display Settings
ms: Tidak boleh mulakan tetapan Paparan Xfce

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Unknown format, only archives and directories are supported
ms: Format tidak diketahui, hanya arkib dan direktori disokong

en: Unsigned Int
ms: Int tidak bertandatangan

en: Unsigned Int64
ms: Int64 tidak bertandatangan

en: Update Display Profile
ms: Kemaskini Profil Paparan

en: Update an existing profile.
ms: Kemaskini profil sedia ada.

en: Update changed display profile '%s'?
ms: Kemaskini profil paparan '%s' yang telah  berubah?

en: Use _bounce keys
ms: Guna kekunci la_ntun

en: Use _startup notification
ms: Guna pemberitahuan pe_rmulaan

en: Use a c_ustom command:
ms: Guna pe_rintah suai:

en: Use a custom application which is not included in the above list.
ms: Guna aplikasi suai yang tidak tersedia dari senarai di atas.

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
ms: Guna perintah suai untuk aplikasi yang tidak tersedia dari senarai aplikasi di atas.

en: Use slow _keys
ms: Guna _kekunci lambat

en: Use the command line
ms: Guna perintah suai

en: User Set
ms: Ditetap Pengguna

en: Value
ms: Nilai

en: Variant
ms: Varian

en: Vendor:
ms: Pembekal:

en: Version information
ms: Maklumat versi

en: Vertical
ms: Menegak

en: Vertical BGR
ms: BGR menegak

en: Vertical RGB
ms: RGB menegak

en: W3M Text Browser
ms: Pelayar Teks W3M

en: Warning
ms: Amaran

en: Web Browser
ms: Pelayar Sesawang

en: Webcam
ms: Kamera Sesawang

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
ms: Bila dipilih, kekunci pengubahsuai (seperti Control, Alt, dan Shift) tidak perlu ditahan (ia boleh ditekan dan kemudian dilepas) bila kekunci berbilang umumnya perlu ditekan pada masa yang sama.

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
ms: Bila dibenarkan, penuding tetikus boleh dikawal menggunakan pad nombor papan kekunci.

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
ms: Jika dibenarkan, pengurus sesi akan memulakan aplikasi yang dipinta untuk pembaca dan pembesar skrin.

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
ms: Bila dipilih, kekunci pengubahsuai (seperti Control, Alt, dan Shift) akan kekal terkunci dalam keadaan ditekan sehinggalah ia ditekan sekali lagi

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
ms: Bila dipilih, menekan dan menahak kekunci akan timbulkan aksara yang serupa berulang-ulang kali

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
ms: Bila dipilih, fitur "kekunci lekat" akan dilumpuhkan jika dua kekunci ditekan serentak

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
ms: Bila dipilih, penuding tetikus boleh dikawal menggunakan pad nombor papan kekunci

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
ms: Bila dipilih, roda tatal akan berfungsi dalam arah bertentangan

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
ms: Bila dipilih, pad sentuh akan dilumpuhkan ketika papan kekunci digunakan

en: Workspace %d
ms: Ruang Kerja %d

en: X Terminal
ms: Terminal X

en: Xfce Panel
ms: Panel Xfce

en: Xfce Settings Daemon
ms: Daemon Tetapan Xfce

en: Xfce Terminal
ms: Terminal Xfce

en: Xfe File Manager
ms: Pengurus Fail Xfe

en: Yes
ms: Ya

en: _Acceleration delay:
ms: Lengah peme_cutan:

en: _Add
ms: T_ambah

en: _Advanced
ms: _Lanjutan

en: _Behavior
ms: Ke_lakuan

en: _Browse...
ms: _Layar...

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Devices
ms: Pe_ranti

en: _Edit
ms: S_unting

en: _Enable anti-aliasing
ms: B_enarkan anti-alias

en: _Enable assistive technologies
ms: _Benarkan teknologi bantuan

en: _Enable key repeat
ms: B_enarkan ulang kekunci

en: _Filter:
ms: _Tapis:

en: _Fonts
ms: _Fon

en: _General
ms: _Am

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Icons
ms: _Ikon

en: _Keyboard model
ms: Model papan _kekunci

en: _Layout
ms: _Bentangan

en: _Lock sticky keys
ms: _Kunci kekunci lekat

en: _Mirror displays
ms: Paparan _Cermin

en: _Monitor
ms: _Pantau

en: _Mouse
ms: _Tetikus

en: _Open
ms: _Buka

en: _Other...
ms: _Lain-lain...

en: _Others
ms: _Lain-lain

en: _Property:
ms: Si_fat:

en: _Remove
ms: _Buang

en: _Repeat delay:
ms: Lengah _ulang:

en: _Reset
ms: _Tetap semula

en: _Reset Channel
ms: _Tetap Semula Saluran

en: _Reset to Defaults
ms: T_etapkan semula ke Lalai

en: _Rotation:
ms: P_utaran:

en: _Scale:
ms: _Skala:

en: _Test area:
ms: Kawasan u_ji:

en: _Theme
ms: _Tema

en: _Type:
ms: _Jenis:

en: _Update
ms: _Kemaskini

en: _Update '%s'
ms: _Kemaskini '%s'

en: _Use mouse emulation
ms: _Guna emulasi tetikus

en: _Use sticky keys
ms: G_una kekunci lekat

en: _Utilities
ms: _Utiliti

en: _Value:
ms: _Nilai:

en: _Window Scaling
ms: Pens_kalaan Tetingkap

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
ms: bantuan;teknologi;kekunci;lekat;lantun;emulasi;pembaca skrin;pembesar;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;kecacatan;

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
ms: warna;tetapan;pengurusan;paparan;monitor;pencetak;kamera sesawang;pengimbas;

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
ms: kawalan;panel;pusat;sistem;tetapan;pemeribadian;perkakasan;

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
ms: paparan;tetapan;skrin;resolusi;segar semula;kadar;putaran;luar;projektor;monitors;LCD;CRT;HiDPI;

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
ms: fail;jenis;sambungan;perkaitan;buka dengan;pelayar sesawang;pembaca mel;pengurus fail;emulator terminal;

en: msec
ms: msaat

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
ms: numlock;papan kekunci;bentangan;pintasan;

en: pixels/sec
ms: piksel/saat

en: registry;regedit;configuration file;
ms: registry;regedit;fail konfigurasi;

en: reset
ms: tetapkan semula

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
ms: tetapan;butang;tatal;arah;penuding;kelajuan;dwi-klik;tema;roda;

en: start monitoring channel "%s"
ms: mula memantau saluran "%s"

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
ms: tema;antara muka pengguna;gaya;ikon;fon;anti-alias;pembayang;sub-piksel;subpiksel;pengemas gabung;ClearType;DPI;RGB;BGR;pemecut menu;pintasan papan kekunci;peristiwa;bunyi;penskalaan tetinkap;HiDPI;paparan Retina;
