Pidgin - en to my_MM translation catalogue (2989 entries)

en: 	_Only when someone says your username
my_MM: _O 	 တစ်ယောက်ယောက်သည် သင့်အမည်ကို ခေါ်သည့် အခါ၌သာ

en: 
    %s has stopped typing
my_MM: 
    %s သည် စာဆက်မရိုက်တော့ပါ

en: 
    %s is typing...
my_MM: 
    %s စာရိုက်နေသည်...

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
my_MM: 
    <b>မိတ်ဆွေ မှတ်စု</b> - %s

en: 
    <b>Description:</b>
my_MM: 
    <b>ဖော်ပြချက် -</b>

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
my_MM: 
    <b>နေရာယူသူများ -</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
my_MM: 
    <b>ခေါင်းစဉ် -</b> %s

en: 
    Fetching TinyURL...
my_MM: 
    TinyURL ရယူနေသည်...

en: 
    Last Seen: %s ago
my_MM: 
    နောက်ဆုံးတွေ့ရှိချိန် - %s

en: 
    Your Preferred Contact Methods
my_MM: 
    သင် စိတ်ကြိုက် ဆက်သွယ်ရန် နည်းလမ်းများ

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
my_MM: လောလောဆယ် "%s" သည် အော့ဖ်လိုင်း ဖြစ်နေသည်။ ကျန်ရှိနေသော မက်ဆေ့များကို လက်တို့မှုထဲတွင် သိမ်းဆည်းပြီး "%s" မှတ်တမ်း ပြန်တင်သည့်အခါ ၄င်းတို့ကို အလိုအလျောက် ပေးပို့လိုသလား?

en: "Attention" Name Color
my_MM: "အာရုံစိုက်ရန်" အမည် အရောင်

en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
my_MM: $(^Name) ကို GNU General Public License (GPL) အောက်၌ ထုတ်ပြန်ထားသည်။ ဒီလိုင်စင်ကို ဤနေရာ၌ အချက်အလက် ရယူနိုင်ရန် သဘောဖြင့်သာ ဖေါ်ပြထားသည် $_CLICK

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
my_MM[0]: သင်သည် အကောင့်ထဲ အခြားသော နေရာမှ ဝင်ရောက်ထားသောကြောင့် အကောင့် %d ကို ပိတ်ထားရသည်။

en: %d day | %d days
my_MM[0]: %d ရက်

en: %d hour | %d hours
my_MM[0]: %d နာရီ

en: %d minute | %d minutes
my_MM[0]: %d မိနစ်

en: %d person in room | %d people in room
my_MM[0]: အခန်းထဲ၌ လူ %d ယောက် ရှိသည်

en: %d second | %d seconds
my_MM[0]: %d စက္ကန့်

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
my_MM[0]: %d သည် %s ထံမှ စာကို မဖတ်ရသေးပါ

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
my_MM: %s
    
    ဖင့်စာသည် ချို့ယွင်းချက်ကို သင် ပြင်ဆင်ပြီး အကောင့်ကို ပြန်မဖွင့်မချင်း အကောင့်ကို ပြန်ဆက်သွယ်ပေးမည် မဟုတ်ပါ။

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
my_MM: %s
    သုံးစွဲပုံ - %s [ရွေးစရာ] ...
    
        -c, --config=DIR    config ဖိုင်များအတွက် DIR ကို သုံးရန်
      -d, --debug         stderr အတွက် အမှားပြင် မက်ဆေ့များကို ထုတ်ပြရန်
      -h, --help          ဤအကူအညီကို ဖော်ပြပြီး ရပ်နားရန်
      -n, --nologin       အလိုအလျောက် ဝင်ရောက်ခြင်း မပြုရန်
       -v, --version       လက်ရှိ ဗားရှင်းကို ဖော်ပြပြီး ရပ်နားရန်

en: %s %s has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the developers
    by reporting a bug at:
    %ssimpleticket/
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %swiki/GetABacktrace
my_MM: %s %s ၌ ခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာမှု အမှား ရှိခဲ့ပြီး ဖိုင်တစ်ခုကို ဖျက်ပစ်ရန် ကြိုးစားခဲ့သည်။
    ဆော့ဝဲထဲ၌ အမှားတစ်ခု ရှိသည်။
    သင့်အမှားကြောင့် မဟုတ်ပါ။
    
    အမှားကို ထပ်တွေ့ခဲ့လျှင် ဆော့ဝဲပြုလုပ်သူများဆီ အသိပေးရန်
    အမှား သတင်းပို့မည့်နေရာ -
    %s ရိုးရိုးလက်မှတ်/
    
    အမှားပေါ်လာချိန်တွင် သင်ဆောင်ရွက်နေသည့်အရာကို သေချာစွာ ပြောပြပါ။
    ထို့နောက် အလုပ်လုပ်နေသော ဖိုင်မှ ခြေရာလက်ရာများကို ဖော်ပြပါ။ အကယ်၍ မသိလျှင်
    မည်သို့ ခြေရာကောက်ရမည်ကို သိရန် ညွှန်ပြချက်ရှိသည့်နေရာ -
    %swiki/GetABacktrace

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
my_MM: %s %s။ ပိုပြီး အသေးစိတ် သိရှိရန် `%s -h' ကို စမ်းကြည့်ပါ။

en: %s (%s) changed status from %s to %s
my_MM: %s (%s) သည် အနေအထားကို %s မှ %s သို့ ပြောင်းလိုက်သည်

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
my_MM[0]: %s (%s) တွင် စာအသစ် %d စောင် ရှိသည်။​

en: %s (%s) is no longer %s
my_MM: %s (%s) သည် %s မဟုတ်တော့ပါ

en: %s (%s) is now %s
my_MM: %s (%s) သည် အခု %s ဖြစ်သည်

en: %s Build Information
my_MM: %s တည်ဆောက်မှုဆိုင်ရာ အချက်အလက်

en: %s Developer Information
my_MM: %s ပြုလုပ်ဖန်တီးသူ အချက်အလက်များ

en: %s Plugin Information
my_MM: %s ပလပ်အင်ဆိုင်ရာ အချက်အလက်

en: %s Translator Information
my_MM: %s ဘာသာပြန်သူ အချက်အလက်

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
my_MM: %s [<I>%s</I>] အခန်းထဲ ဝင်ရောက်သည်။

en: %s ago
my_MM: လွန်ခဲ့သော %s

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
my_MM: %s သည် အော့ဖ်လိုင်း ဖြစ်နေဟန်ရှိသည်၊ သင် ယခု ပို့လိုက်သော စာကို မရရှိပါ။

en: %s became idle
my_MM: %s သည် မလှုပ်မရှား ဖြစ်သွားသည်

en: %s became unidle
my_MM: %s သည် မလှုပ်မရှား မဟုတ်တော့ပါ

en: %s cancelled the file transfer
my_MM: %s က ဖိုင် ဝေမျှမှုကို ဖျက်သိမ်းသည်။

en: %s cancelled the transfer of %s
my_MM: %s က %s ဝေမျှမှုကို ဖျက်သိမ်းသည်။

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
my_MM: %s သည် ဖိုင်တွဲကို ရွှေ့ပြောင်း၍ မရပါ။ ၄င်းဖိုင်များကို လူတစ်ဦးချင်းဆီ သင် ​ေးပို့ရန် လိုသည်။

en: %s disabled
my_MM: %s ပိတ်ထားသည်

en: %s disconnected
my_MM: %s အဆက်ပြတ်သွားသည်

en: %s disconnected.
my_MM: %s အဆက်ပြတ်သွားသည်။

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
my_MM: %s သည် %s မှ %s သို့ ချိန်ညှိချက်များ ပြောင်းရွှေ့ရာတွင် ချို့ယွင်းမှုများ တွေ့ခဲ့သည်။ ကြည့်ရှု စစ်ဆေးပြီး အပြောင်းအရွှေ့ကို ကိုယ်တိုင် ပြုလုပ်ပါ။ ဤ ချို့ယွင်းချက်ကို http://developer.pidgin.im တွင် သတင်းပို့ပါ။

en: %s entered the room.
my_MM: %s အခန်းထဲ ဝင်ရောက်သည်။

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
my_MM[0]: %s ၌ စာအသစ် %d ​စောင် ရှိတယ်။

en: %s has become idle (%s)
my_MM: %s သည် (%s) ကို မလှုပ်မရှား ဖြစ်သွားစေသည်

en: %s has become idle.
my_MM: %s သည် မလှုပ်မရှား ဖြစ်သွားသည်။

en: %s has been invited to this conversation.
my_MM: %s ကို စကားပြောဆိုမှုထဲ ဖိတ်ကြားခံရသည်။

en: %s has buzzed you!
my_MM: %s သည် သင့်ကို အချက်ပေးနေသည်။

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
my_MM: %s သည် မူရင်းခေါင်းစဉ် <I>%s</I>  ကို ပြောင်းလဲမှု - %s

en: %s has changed the topic to: %s
my_MM: %s သည် ခေါင်းစဉ်ကို - %s အဖြစ် ပြောင်းလိုက်ပြီ။

en: %s has cleared the topic.
my_MM: %s သည် ခေါင်းစဉ်ကို ရှင်းလင်းလိုက်ပြီ။

en: %s has closed the conversation.
my_MM: %s သည် စကားပြောဆိုမှုကို ပိတ်သွားသည်။

en: %s has gone away.
my_MM: %s အဝေး ထွက်သွားသည်။

en: %s has gone away. (%s)
my_MM: %s သည် (%s) ကို ထွက်သွားသည်။

en: %s has invited %s to the chat room %s
my_MM: %s သည် %s ကို စကားပြောခန်း %s ၌ ဖိတ်ခေါ်နေသည်

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
my_MM: %s သည် %s ကို စကားပြောခန်း %s ၌ ဖိတ်ခေါ်နေသည်
    %s

en: %s has left the conversation.
my_MM: %s သည် စကားပြောဆိုရာမှ ထွက်ခွာသွားသည်

en: %s has paused while typing to you (%s)
my_MM: %s သည် သင့်ထံ (%s) အကြောင်း စာရေးနေစဉ် ရပ်ဆိုင်းသွားသည်

en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
my_MM: %s သည် အောက်ပါ အသိအမှတ်ပြုလွှာကို တစ်ခါသုံးအဖြစ် ထုတ်ပေးထားသည် -

en: %s has requested your attention!
my_MM: %s သည် သင့်အာရုံစိုက်မှုကို တောင်းခံနေသည်။

en: %s has returned from being away (%s)
my_MM: %s သည် (%s) အဝေး​ ရောက်သွားရာမှ အသက် ပြန်ဝင်လာသည်

en: %s has returned from being idle (%s)
my_MM: %s သည် (%s) မလှုပ်မရှားဖြစ်ရာမှ အသက် ပြန်ဝင်လာသည်

en: %s has sent you a message. (%s)
my_MM: %s သည် သင့်ဆီ (%s) ကို ပေးပို့သည်။

en: %s has set the topic to: %s
my_MM: %s သည် ခေါင်းစဉ်ကို %s အဖြစ် သတ်မှတ်လိုက်သည်

en: %s has signed off (%s)
my_MM: %s သည် (%s) ကို ပိတ်လိုက်သည်

en: %s has signed off.
my_MM: %s ထွက်ခွာသွားပြီ။

en: %s has signed on (%s)
my_MM: %s သည် (%s) ထဲ ဝင်ရောက်နေသည်

en: %s has signed on.
my_MM: %s သည် အကောင့်ထဲ ဝင်လာသည်။

en: %s has started typing to you (%s)
my_MM: %s သည် သင့်ထံ (%s) အကြောင့်း စတင် စာရေးနေသည်

en: %s has stopped typing to you (%s)
my_MM: %s သည် သင့်ထံ (%s) အကြောင်း စာမရေးတော့ပါ

en: %s is a messaging client based on libpurple which is capable of connecting to multiple messaging services at once.  %s is written in C using GTK+.  %s is released, and may be modified and redistributed,  under the terms of the GPL version 2 (or later).  A copy of the GPL is distributed with %s.  %s is copyrighted by its contributors, a list of whom is also distributed with %s.  There is no warranty for %s.<BR><BR>
my_MM: %s သည် libpurple ကို အခြေခံသော စာပေးပို့သည့် ကလိုင်း တစ်ခု ဖြစ်သည်။ libpurple သည် စာ အများအပြားကို တစ်ပြိုင်နက် ဆက်သွယ်ပေးနိုင်သည်။ %s ကို GTK+ သုံးပြီး C ဖြင့် ရေးထားခြင်း ဖြစ်သည်။ %s ကို ထုတ်ပြန်ပြီးနောက် GPL လိုင်စင် ဗားရှင်း ၂ (သို့မဟုတ် နောက်ထွက်) အရ ပြန်လည်ပြင်ဆင်ခြင်း၊ ပြန်လည်ဖြန့်ချီခြင်းတို့ ပြုလုပ်နိုင်သည်။ GPL ကို %s နှင့်အတူ ဖြန့်ဝေထားသည်။ %s ကို %s နှင့်အတူ ဖြန့်ချီထားသော စာရင်းထဲ၌ ပါဝင်ပံ့ပိုးသူများက မူပိုင်ခွင့် ပြုလုပ်ထားသည်။ %s အတွက် အာမခံ ပေးထားခြင်း မရှိပါ။<BR><BR>

en: %s is no longer away.
my_MM: %s သည် အဝေးသို့ ထွက်မသွားပါ။

en: %s is no longer idle.
my_MM: %s သည် မလှုပ်မရှား မဖြစ်တော့ပါ။

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
my_MM: %s သည် ပုံမှန်ဖိုင်တစ်ခု မဟုတ်ပါ။ ထပ်ပြင်ရေးခံရဖို့ သတ္တိကြောင်စွာ ငြင်းဆန်နေသည်။

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
my_MM: %s သည် မှန်ကန်သော အရောင် မဟုတ်ပါ။ မှန်ကန်သော အရောင်ကို '/help msgcolor' တွင် ကြည့်ရှုပါ။

en: %s is not a valid filename.
my_MM: %s သည် လက်ခံနိုင်သော ဖိုင်အမည် မဟုတ်ပါ။

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
my_MM: %s သည် စာတိုပေးပို့ချက် အမှန်မဟုတ်ပါ။ စာတိုပေးပို့ချက် အမှန်ကို '/help msgcolor' တွင် ကြည့်ရှုပါ။

en: %s is not a valid room handle
my_MM: %s သည် အခန်း လက်ကိုင်အမှန် မဟုတ်ပါ

en: %s is not a valid room name
my_MM: %s သည် အခန်းအမည်မှန် မဟုတ်ပါ

en: %s is not a valid server name
my_MM: %s သည် ဆာဗာအမည်မှန် မဟုတ်ပါ

en: %s is now known as %s
my_MM: %s ကို ယခု %s အဖြစ် သိကြသည်။

en: %s is now known as %s.
my_MM: %s ကို %s အဖြစ် ယခု သိရသည်။

en: %s is offering to send file %s
my_MM: %s က ဖိုင် %s ပေးပို့ရန် ကမ်းလှမ်းသည်။

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
my_MM: %s သည် သင်နှင့် ပံ့ပိုးမှု မရှိသည့် မီဒီယာ စကားပြောမှု စတင်ရန် ကြိုးစားနေသည်။

en: %s just signed off
my_MM: %s သည် ယခုတင် ထွက်သွားသည်

en: %s just signed on
my_MM: %s သည် ယခုတင် ဝင်ရောက်လာသည်

en: %s left the room (%s).
my_MM: %s အခန်း (%s) မှ ထွက်သွားသည်။

en: %s left the room.
my_MM: %s အခန်းမှ ထွက်သွားသည်။

en: %s may require plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
my_MM: %s သည် စာဝှက်မထားသော ဆက်သွယ်မှုအတွက် စာသားသက်သက် အတည်ပြုချက်ကို တောင်းဆိုနေသည်။ ဤအချက်ကို ခွင့်ပြုပြီး ဆက်လက် အတည်ပြုမည်လား?

en: %s requires %s, but it failed to unload.
my_MM: %s က %s ကို လိုအပ်သည်။ သို့သော် ပြန်ဖယ်ရာတွင် မအောင်မြင်ပါ။

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
my_MM: %s သည် စာဝှက်မထားသော ဆက်သွယ်မှုအတွက် စာသားသက်သက် အတည်ပြုချက်ကို တောင်းဆိုနေသည်။ ဤအချက်ကို ခွင့်ပြုပြီး ဆက်လက် အတည်ပြုမည်လား?

en: %s said your nick in %s
my_MM: %s သည် သင့်အမည်ပြောင်ကို %s တွင် ​ဖေါ်ပြသည်

en: %s sent a message in %s
my_MM: %s သည် စာ တစ်စောင်ကို %s ၌ ပေးပို့သည်

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
my_MM: %s သည် သင်ပုန်းဖြူသို့ %s ချာနယ်ဖြင့် ပေးပို့ခဲ့သည်။ သင်ပုန်းဖြူကို ဖွင့်လိုပါသလား?

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
my_MM: %s သည် သင်ပုန်းဖြူသို့ စာပို့ခဲ့သည်။ သင်ပုန်းဖြူကို ဖွင့်လိုပါသလား?

en: %s sent you a message
my_MM: %s သည် သင့်ကို စာ တ​စ်စောင် ​ပို့သည်

en: %s wants to send you %s (%s)
my_MM: %s သည် သင့်ဆီ %s (%s) ကို ပေးပို့လိုသည်

en: %s wants to send you a file
my_MM: %s သည် သင့်ထံ ဖိုင် ပေးပို့လိုသည်။

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
my_MM: %s သည် သင့် အနေအထား မွမ်းမံချက်များကို မြင်တွေ့နိုင်တော့မယ် မဟုတ်ပါ။ ဆက်လက် လုပ်ဆောင်လိုသလား?

en: %s wishes to start a video session with you.
my_MM: %s သည် သင့်နှင့်အတူ ရုပ်သံ အစီအစဉ်ကို စတင်လုပ်ဆောင်လိုသည်။

en: %s wishes to start an audio session with you.
my_MM: %s သည် သင်နှင့် အသံခေါ်ဆိုမှု စတင် ပြုလုပ်လိုသည်။

en: %s wishes to start an audio/video session with you.
my_MM: %s သည် သင့်နှင့်အတူ အသံ/ရုပ်သံ အစီအစဉ်ကို စတင်လုပ်ဆောင်ရန် အလိုရှိသည်။

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
my_MM: %s%s%s%s သည် %s ကို ၄င်း၏ မိတ်ဆွေ%s%s အဖြစ် သတ်မှတ်သည်

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
my_MM: %s%s%s%s က %s ကိုသူ့မိတ်ဆွေစာရင်း %s%s သို့ ထပ်ပေါင်းချင်တယ်။

en: %s%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
my_MM: %s%s%s%s သည် သင့် (%s) ကို သူ့ မိတ်ဆွေစာရင်း %s%s ထဲ ထည့်သွင်းလိုသည်

en: %s, %d hour | %s, %d hours
my_MM[0]: %s, %d နာရီ

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
my_MM[0]: %s, %d မိနစ်

en: %s. Try `%s -h' for more information.
my_MM: %s. အသေးစိတ် အချက်အလက်ကို `%s -h' ဖြင့် စမ်းကြည့်ပါ။

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
my_MM: (%s) %s <အလိုအလျောက်-အကြောင်းပြန်ကြားချက်> - %s

en: (Code %s)
my_MM: (ကုဒ် %s)

en: (Custom)
my_MM: (စိတ်ကြိုက်)

en: (DOES NOT MATCH)
my_MM: (မကိုက်ညီပါ)

en: (Optional) A_lias:
my_MM: _L (လိုအပ်လျှင်) အမည်ကွဲ -

en: (Optional) _Invite message:
my_MM: _I (လိုအပ်လျှင်) ဖိတ်ကြားစာ -

en: (Re-)Request authorization
my_MM: အ​တည်ပြုချက်ကို (ပြန်လည်) တောင်းဆိုရန်

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
my_MM: (ဤစာကို ပြောင်းလဲရာတွင် ချို့ယွင်းချက် ရှိနေသည်။	 အကောင့် အယ်ဒီတာထဲမှ 'စာဝှက်စနစ်' ကို အမှတ်ခြစ်ရွေးပါ။)

en: (You probably forgot to 'make install'.)
my_MM: 'make install' လုပ်ဆောင်ရန် မေ့ကျန်ခဲ့တယ်ထင်တယ်။

en: (default)
my_MM: (ပုံမှန်)

en: (no topic set)
my_MM: (ခေါင်းစဉ် သတ်မှတ်မထားပါ)

en: (none)
my_MM: (ဘာမှမရှိ)

en: +++ %s became idle
my_MM: +++ %s မလှုပ်မရှား ဖြစ်သွားသည်

en: +++ %s became unidle
my_MM: +++ %s မလှုပ်မရှား မဟုတ်တော့ပါ

en: +++ %s signed off
my_MM: +++ %s ထွက်သွားသည်။

en: +++ %s signed on
my_MM: +++ %s ဝင်လာသည်။

en: /Accounts
my_MM: /အကောင့်များ

en: /Accounts/Manage Accounts
my_MM: /အကောင့်များ/အကောင့်များ စီမံခန့်ခွဲရန်

en: /Buddies/Add Buddy...
my_MM: /မိတ်ဆွေများ/မိတ်ဆွေ ထည့်သွင်းရန်...

en: /Buddies/Add C_hat...
my_MM: _H /မိတ်ဆွေများ/စကားပြောခန်း ထည့်သွင်းရန်...

en: /Buddies/Add Chat...
my_MM: /မိတ်ဆွေများ/စကားပြောခန်း ထည့်သွင်းရန်...

en: /Buddies/Add Group...
my_MM: /မိတ်ဆွေများ/အုပ်စု ထည့်သွင်းရန်...

en: /Buddies/Add _Group...
my_MM: _G /မိတ်ဆွေများ/အုပ်စု ထည့်သွင်းရန်...

en: /Buddies/Get User Info...
my_MM: /မိတ်ဆွေများ/သုံးစွဲသူ အချက်အလက် ရယူရန်...

en: /Buddies/Get User _Info...
my_MM: _I /မိတ်ဆွေများ/သုံးစွဲသူ အချက်အလက် ရယူရန်...

en: /Buddies/Join a Chat...
my_MM: /မိတ်ဆွေများ/စကားပြောခန်း တစ်ခုတွင် ပါဝင်ရန်...

en: /Buddies/Join a _Chat...
my_MM: _C /မိတ်ဆွေများ/စကားပြောခန်း တစ်ခုတွင် ပါ၀င်ရန်...

en: /Buddies/New Instant Message...
my_MM: /မိတ်ဆွေများ/လက်ငင်း ပေးစာအသစ်...

en: /Buddies/New Instant _Message...
my_MM: _M /မိတ်ဆွေများ/လက်ငင်း ပေးစာအသစ်...

en: /Buddies/Sh_ow
my_MM: _O /မိတ်ဆွေများ/ဖေါ်ပြရန်

en: /Buddies/Show/Buddy Details
my_MM: /မိတ်ဆွေများ/ဖေါ်ပြရန်/မိတ်ဆွေအကြောင်း အသေးစိတ်

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
my_MM: _D /မိတ်ဆွေများ/ဖေါ်ပြရန်/မိတ်ဆွေ အသေးစိတ်

en: /Buddies/Show/Empty Groups
my_MM: /မိတ်ဆွေများ/ဖေါ်ပြရန်/လွတ်နေသော အုပ်စုများ

en: /Buddies/Show/Idle Times
my_MM: /မိတ်ဆွေများ/ဖေါ်ပြရန်/မလှုပ်ရှားသော အချိန်များ

en: /Buddies/Show/Idle _Times
my_MM: _T /အဖွဲ့များ/ဖေါ်ပြရန်/မလှုပ်​ရှားသော အချိန်

en: /Buddies/Show/Offline Buddies
my_MM: /မိတ်ဆွေများ/ဖေါ်ပြရန်/အော့ဖ်လိုင်း မိတ်ဆွေများ

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
my_MM: /မိတ်ဆွေများ/ဖေါ်ပြရန်/ပရိုတိုကော အိုင်ကွန်များ

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
my_MM: _E /မိတ်ဆွေများ/​ဖေါ်ပြရန်/လွတ်နေသော အုပ်စုများ

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
my_MM: _O /မိတ်ဆွေများ/ဖေါ်ပြရန်/အော့ဖ်လိုင်း မိတ်ဆွေများ...

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
my_MM: _P /မိတ်ဆွေများ/​​ဖေါ်ပြရန်/ပရိုတိုကော အိုင်ကွန်ပုံများ

en: /Buddies/Sort Buddies
my_MM: /မိတ်ဆွေများ/မိတ်ဆွေများ မျိုးတူစုရန်

en: /Buddies/View User _Log...
my_MM: _L /မိတ်ဆွေများ/သုံးစွဲသူမှတ်တမ်း ကြည့်ရှုရန်...

en: /Buddies/_Add Buddy...
my_MM: _A /မိတ်ဆွေများ/မိတ်ဆွေ ထည့်သွင်းရန်...

en: /Buddies/_Quit
my_MM: _Q /မိတ်ဆွေများ/ထွက်ခွါရန်

en: /Buddies/_Sort Buddies
my_MM: _S /မိတ်ဆွေများ/မိတ်ဆွေများ မျိုးတူစုရန်

en: /Conversation
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/ မိတ်ဆွေချင်း လက်တို့မှု ထည့်သွင်းရန်...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
my_MM: _P /စကားပြောဆိုမှု/ မိတ်ဆွေချင်း လက်တို့မှု ထည့်သွင်းရန်...

en: /Conversation/Add...
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/ထည့်သွင်းရန်...

en: /Conversation/Al_ias...
my_MM: _I /စကားပြောဆိုမှု/အမည်ကွဲ...

en: /Conversation/Alias...
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/အမည်ကွဲ ...

en: /Conversation/Block...
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/ပိတ်ဆို့ရန်...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
my_MM: _R /စကားပြောဆိုမှု/Scrollback ရှင်းလင်းရန်

en: /Conversation/Get Attention
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/အာရုံစိုက်မှု ရယူရန်

en: /Conversation/Get Info
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/အချက်အလက် ရယူရန်

en: /Conversation/Get _Attention
my_MM: _A /စကားပြောဆိုမှု/အာရုံစိုက်မှု ရယူရန်

en: /Conversation/In_vite...
my_MM: _V /စကားပြောဆိုမှု/ဖိတ်ကြားရန်...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
my_MM: _E /စကားပြောဆိုမှု/ရုပ်ပုံ ထည့်သွင်းရန်...

en: /Conversation/Insert Image...
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/ပုံ ထည့်သွင်းရန်...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
my_MM: _K /စကားပြောဆိုမှု/လင့်ခ် ထည့်သွင်းရန်...

en: /Conversation/Insert Link...
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/လင့်ခ် ထည့်သွင်းရန်...

en: /Conversation/Invite...
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/ဖိတ်ကြားရန် ...

en: /Conversation/Join a _Chat...
my_MM: _C /စကားပြောဆိုမှု/စကားပြောခန်း တစ်ခု၌ ပါ၀င်ရန်...

en: /Conversation/M_edia
my_MM: _E /စကားပြောဆိုမှု/မီဒီယာ

en: /Conversation/M_ore
my_MM: _O /စကားပြောဆိုမှု/အသေးစိတ်

en: /Conversation/Media/Audio Call
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/မီဒီယာ/အသံခေါ်ဆိုမှု

en: /Conversation/Media/Audio\/Video Call
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/မီဒီယာ/အသံ\/ရုပ်သံ ခေါ်ဆိုမှု

en: /Conversation/Media/Audio\/Video _Call
my_MM: _C /စကားပြောဆိုမှု/မီဒီယာ/အသံ\/ရုပ်သံ ခေါ်ဆိုမှု

en: /Conversation/Media/Video Call
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/မီဒီယာ/ရုပ်သံခေါ်ဆိုမှု

en: /Conversation/Media/_Audio Call
my_MM: _A /စကားပြောဆိုမှု/မီဒီယာ/အသံခေါ်ဆိုမှု

en: /Conversation/Media/_Video Call
my_MM: _V /စကားပြောဆိုမှု/မီဒီယာ/ရုပ်သံခေါ်ဆိုမှု

en: /Conversation/More
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/အသေးစိတ်

en: /Conversation/New Instant _Message...
my_MM: _M /စကားပြောဆိုမှု/လက်ငင်း ပေးစာအသစ်

en: /Conversation/Remove...
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/ဖယ်ထုတ်ရန်...

en: /Conversation/Se_nd File...
my_MM: _N /စကားပြောဆိုမှု/ဖိုင် ပေးပို့ရန်...

en: /Conversation/Send File...
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/ဖိုင် ပေးပို့ရန်...

en: /Conversation/Unblock...
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/ပြန်ဖွင့်ရန်...

en: /Conversation/View Log
my_MM: /စကားပြောဆိုမှု/မှတ်တမ်းကြည့်ရှုရန်

en: /Conversation/View _Log
my_MM: _L /စကားပြောဆိုမှု/မှတ်တမ်း ကြည့်ရှုရန်

en: /Conversation/_Add...
my_MM: _A /စကားပြောဆိုမှု/ထည့်သွင်းရန်...

en: /Conversation/_Block...
my_MM: _B /စကားပြောဆိုမှု/ပိတ်ဆို့ရန်...

en: /Conversation/_Close
my_MM: _C /စကားပြောဆိုမှု/ပိတ်ရန်

en: /Conversation/_Find...
my_MM: _F /စကားပြောဆိုမှု/ရှာရန် ...

en: /Conversation/_Get Info
my_MM: _G /စကားပြောဆိုမှု/အချက်အလက် ရယူရန်

en: /Conversation/_Remove...
my_MM: _R /စကားပြောဆိုမှု/ဖယ်ထုတ်ရန်...

en: /Conversation/_Save As...
my_MM: _S /စကားပြောဆိုမှု/သိမ်းဆည်းမဲ့ ပုံစံ...

en: /Conversation/_Unblock...
my_MM: _U /စကားပြောဆိုမှု/ပြန်ဖွင့်ရန်...

en: /Help/De_veloper Information
my_MM: _V /အကူအညီ/စီစဉ်​ဖန်တီးသူ အချက်အလက်

en: /Help/Online _Help
my_MM: _H /အကူအညီ/အွန်လိုင်း အကူအညီ

en: /Help/_About
my_MM: _A /အကူအညီ/အကြောင်းအရာ

en: /Help/_Build Information
my_MM: _B /အကူအညီ/အချက်အလက် တည်ဆောက်ရန်

en: /Help/_Debug Window
my_MM: _D /အကူအညီ/အမှားပြင်ရန်

en: /Help/_Plugin Information
my_MM: _P /အကူအညီ/ပလပ်အင် အချက်အလက်

en: /Help/_Translator Information
my_MM: _T /အကူအညီ/ဘာသာပြန် အချက်အလက်

en: /Options
my_MM: /ရွေးစရာများ

en: /Options/Enable Logging
my_MM: /ရွေးစရာများ/မှတ်တမ်းတင်ခြင်း ပြုလုပ်ရန်

en: /Options/Enable Sounds
my_MM: /ရွေးစရာများ/အသံများ ခွင့်ပြုရန်

en: /Options/Enable _Logging
my_MM: _L /ရွေးစရာများ/မှတ်တမ်းတင်ခြင်း ပြုလုပ်ရန်

en: /Options/Enable _Sounds
my_MM: _S /ရွေးစရာများ/အသံများ ဖွင့်ထားရန်

en: /Options/Show Formatting Toolbars
my_MM: /ရွေးစရာများ/ပုံစံချရန် ကိရိယာတန်းများ ပြရန်

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
my_MM: _T /ရွေးစရာများ/ပုံစံချရန် ကိရိယာတန်းများ ပြရန်

en: /Options/Show Ti_mestamps
my_MM: _M /ရွေးစရာများ/အချိန် သတ်မှတ်ချက်များ ပြရန်

en: /Options/Show Timestamps
my_MM: /ရွေးစရာများ/အချိန် သတ်မှတ်ချက်များ ပြရန်

en: /Tools
my_MM: ကိရိယာများ

en: /Tools/Buddy _Pounces
my_MM: _P /ကိရိယာ/မိတ်ဆွေချင်း လက်တို့မှုများ

en: /Tools/Custom Smile_ys
my_MM: _Y /ကိရိယာများ/စိတ်ကြိုက် ရုပ်ပြောင်များ

en: /Tools/Mute Sounds
my_MM: /ကိရိယာများ/အသံ ပိတ်ရန်

en: /Tools/Mute _Sounds
my_MM: _S /ကိရိယာများ/အသံ ပိတ်ရန်

en: /Tools/Plu_gins
my_MM: _G /ကိရိယာများ/ပလပ်အင်များ

en: /Tools/Pr_eferences
my_MM: _E /ကိရိယာများ/ဦးစားပေးချက်များ

en: /Tools/Pr_ivacy
my_MM: _I /ကိရိယာ/သီးခြားဖြစ်ခြင်း

en: /Tools/Privacy
my_MM: /ကိရိယာများ/သီးသန့်ဖြစ်ခြင်း

en: /Tools/R_oom List
my_MM: _O /ကိရိယာများ/စကားပြောခန်း စာရင်း

en: /Tools/Room List
my_MM: /ကိရိယာများ/စကားပြောခန်း စာရင်း

en: /Tools/Set _Mood
my_MM: _M /ကိရိယာများ/နည်းနာ သတ်မှတ်ရန်

en: /Tools/System _Log
my_MM: _L /ကိရိယာများ/စက်လည်ပတ်မှု မှတ်တမ်း

en: /Tools/_Certificates
my_MM: _C /ကိရိယာများ/အသိအမှတ်ပြုလွှာများ

en: /Tools/_File Transfers
my_MM: _F /ကိရိယာများ/ဖိုင် ရွှေ့ပြောင်းရန်

en: /_Accounts
my_MM: _A /အကောင့်များ

en: /_Buddies
my_MM: _B /မိတ်ဆွေများ

en: /_Conversation
my_MM: _C စကားပြောဆိုမှု

en: /_Help
my_MM: _H /အကူအညီ

en: /_Options
my_MM: _O /ရွေးစရာများ

en: /_Tools
my_MM: _T /ကိရိယာများ

en: 0 people in room
my_MM: အခန်းထဲ လူမရှိပါ

en: 12 hour time format
my_MM: ၁၂ နာရီ အချိန်ပုံစံ

en: 24 hour time format
my_MM: ၂၄ နာရီ အချိန်ပုံစံ

en: <AUTO-REPLY>
my_MM: <အလိုအလျောက်-တုံ့ပြန်ချက်>

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
my_MM: <I>%s</I> သည် <I>%s's</I> စနစ် အားလုံးကို ဖယ်ရှားလိုက်သည်

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
my_MM: <I>%s</I> သည် <I>%s</I> ချာနယ် အားလုံးကို ဖယ်ရှားလိုက်သည်

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
my_MM: <I>%s</I> သည် <I>%s's</I> ကို သတ်မှတ်ချက် - %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
my_MM: <I>%s</I> သည် ချာနယ် <I>%s</I>  စနစ်ကို သတ်မှတ်ချက် - %s

en: <PurpleMain>/Accounts/
my_MM: <PurpleMain>/အကောင့်များ/

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
my_MM: <PurpleMain>/အကောင့်များ/အကောင့် ဖွင့်ရန်

en: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
my_MM: <a href="viewinfo">%s</a> %s%s%s သည် သင့် (%s) ကို သူ့ မိတ်ဆွေစာရင်း %s%s ထဲ၌ ထည့်သွင်းလိုသည်

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
my_MM[0]: <b>စာအသစ် %d စောင်။</b>

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
my_MM: <b><font color="red">Logger ၌ ဖတ်ရှုနိုင်သော ဆောင်ရွတ်ချက် မပါရှိပါ။</font></b>

en: <b>Account:</b> %s
my_MM: <b>အကောင့် -</b> %s

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
my_MM: <b>ဘရောင်ဇာ ပုံစံချထားသော ပရိုဂရမ် ရှာမတွေ့ပါ။</b>

en: <b>Channel Name:</b> %s
my_MM: <b>ချာနယ် အမည် -</b> %s

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
my_MM: <b> %s နှင့် %s အကြောင်း စကားပြောဆိုချက်</b><br>

en: <b>Defining adjective:</b>
my_MM: <b>အထူးပြု သတ်မှတ်ချက် -</b>

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
my_MM: <b>ဖိုင် -</b> %s
    <b>ဖိုင် အရွယ် -</b> %s
    <b>ပုံရိပ် အရွယ် -</b> %dx%d

en: <b>Filename:</b>
my_MM: <b>ဖိုင်အမည် - </b>

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
my_MM: <b>အုပ်စု ခေါင်းစဉ် -</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
my_MM: <b>မှတ်စု စာရင်း အမှတ်စဉ် -</b> %s<br>

en: <b>Password:</b>
my_MM: <b>စကားဝှက် -</b>

en: <b>Plugin Details</b>
my_MM: <b>ပလပ်အင် အသေးစိတ်များ</b>

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
my_MM: <b>ပရောက်ဆီ ပုံစံချသော ပရိုဂရမ်ကို ရှာမတွေ့ပါ။</b>

en: <b>Receiving As:</b>
my_MM: <b>လက်ခံမည့် ပုံစံ -</b>

en: <b>Receiving From:</b>
my_MM: <b>ပေးပို့သူ -</b>

en: <b>Sending As:</b>
my_MM: <b>ပေးပို့မည့် အရာ -</b>

en: <b>Sending To:</b>
my_MM: <b>လက်ခံမည့်သူ -</b>

en: <b>Username:</b>
my_MM: <b>သုံးစွဲသူအမည် -</b>

en: <b>Web site:</b>
my_MM: <b>ကွန်ရက် စာမျက်နှာ - </b>

en: <b>Written by:</b>
my_MM: <b>ရေးသားသူ -</b>

en: <b>_Bold</b>
my_MM: _B <b>စာလုံးမည်း</b>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
my_MM: <br><b>ချာနယ် စာဝှက် စနစ် -</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
my_MM: <br><b>ချာနယ် တည်ဆောက်သူ -</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
my_MM: <br><b>ချာနယ် HMAC -</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
my_MM: <br><b>ချာနယ် နည်းစနစ်များ -</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
my_MM: <br><b>ချာနယ် ခေါင်းစဉ် -</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
my_MM: <br><b>တည်ဆောက်သူ၏ ကီး အသံထွက် အမှတ်အသား -</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
my_MM: <br><b>တည်ဆောက်သူ၏ ကီး လက်ဗွေရာ -</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
my_MM: <br><b>သုံးစွဲသူ ဦးရေ -</b> %d

en: <br>At %s since %s
my_MM: <br>%s ၌ %s ကတည်းက

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
my_MM: <font color="red"><b>ဖတ်မရသော ဖိုင် - %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
my_MM: <font color="red"><b>မှတ်တမ်း လမ်းကြောင်းကို မရှာနိုင်ပါ။</b></font>

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
my_MM: <font color='#777777'>ထွက်သွားပြီ။</font>

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
my_MM: <font color='#777777'>XMPP သို့ ဆက်သွယ်မထားပါ။</font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
my_MM: <h1>%s နှင့် စကားပြောဆိုခြင်း</h1>

en: <i>_Italic</i>
my_MM: _I <i>စာလုံးစောင်း</i>

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
my_MM: <span foreground="red" weight="bold">ချို့ယွင်းချက် - %s
    မွမ်းမံချက် အတွက် ပလပ်အင် ကွန်ရက်စာမျက်နှာကို ကြည့်ပါ။</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
my_MM: <span size='larger' weight='bold'>%s ၌ %s နှင့် ပါတ်သက်ပြီး စကားပြောဆိုချက်</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
my_MM: <span size='larger' weight='bold'>%s ၌ %s နှင့် ပါတ်သက်ပြီး စကားပြောဆိုချက်</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
my_MM: <span size='larger' weight='bold'>ရုပ်ပုံ သိမ်းဆည်းမှု ချို့ယွင်းချက်</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
my_MM: <span size='larger' weight='bold'>မသိသော ဖိုင်အမျိုးအစား</span>
    
     ပုံမှန်အရ PNG ကို သုံးထားသည်။

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
my_MM: <span size='larger' weight='bold'>%s မှ ကြိုဆိုပါ၏။</span>
    
    သင်၌ ပြင်ဆင်ထားသော IM အကောင့် မရှိပါ။ %s နှင့် စတင်ဆက်သွယ်ရန် အောက်၌ရှိသော <b>ထည့်သွင်းရန်...</b> ခလုတ်ကို နှိပ်၍  သင့်ပထမဆုံး အကောင့်ကို ပြင်ဆင်ပါ။ %s ဖြင့် IM အကောင့်အများကို ဆက်သွယ်လိုလျှင် ထိုအကောင့်အားလုံးကို ပြင်ဆင်ရန် <b>ထည့်သွင်းရန်...</b> ကို ထပ်နှိပ်ပါ။
    
    နောင်တွင် မိတ်ဆွေစာရင်းပါ ဝင်းဒိုးထဲမှ <b>အကောင့်များ -> အကောင့်များ စီမံခန့်ခွဲရန်</b> သို့ သွားပြီး အကောင့်များကို ထည့်သွင်းခြင်း၊ တည်းဖြတ်ခြင်း၊ (သို့) ဖယ်ထုတ်ခြင်း ပြုလုပ်နိုင်သည်။

en: <span size='larger'>_Larger</span>
my_MM: _L <span size='larger'>ပိုကြီးသော အရွယ်</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
my_MM: _S <span size='smaller'> ပိုသေးသော အရွယ်</span>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
my_MM: <span strikethrough='true'> ဖြတ်လိုင်း</span>

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
my_MM: <span style="italic">ဥပမာ - stunserver.org</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
my_MM: <span weight="bold" size="larger">စာလာတယ်!</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have pounced!</span>
my_MM: <span weight="bold" size="larger">သင် လက်တို့လိုက်ပြီ။</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
my_MM: <span weight='bold' size='larger'>%s မှ ကြိုဆိုလျှက်ပါ!</span>
    
     အကောင့်များကို သင် ဖွင့်မထားပါ။ <b>အကောင့်များ->အကောင့်များ စီမံခန့်ခွဲရန်</b> တွင် ရှိသော <b>အကောင့်များ</b> ဝင်းဒိုးထဲသို့ သွားပြီး  သင့် IM အကောင့်များကို ဖွင့်ပါ။ အကောင့်များကို ဖွင့်လိုက်သည်နှင့် အကောင့်ထဲ ၀င်ရောက်မည် ဖြစ်ပြီး၊ သင့် အနေအထားကို သတ်မှတ်နိုင်သည်၊ မိတ်ဆွေများနှင့် စကားပြောနိုင်သည်။

en: <u>_Underline</u>
my_MM: _U <u>အောက်မျဉ်း</u>

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
my_MM: Sametime စီမံခန့်သူ တစ်ဦးသည် ဆာဗာပေါ်၌ အောက်ပါ ကြေညာချက်ကို ထုတ်ပြန်လိုက်သည် %s

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
my_MM: '%s' အတွက် စိတ်ကြိုက် ရုပ်ပြောင် ရှိနေပြီး ဖြစ်သည်။ မတူသော ဖြတ်လမ်း တစ်ခုကို သုံးပါ။

en: A custom smiley in the message is too large to send.
my_MM: ပေးစာတွင် ပါသော ကိုယ်တိုင်လုပ် ရုပ်ပြောင်မှာ ပေးပို့ရန် အရွယ် အလွန်ကြီးနေသည်။

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
my_MM: ဖိုင် ဒေါင်းလုဒ်လုပ်နိုင်သည့် နေရာ -
    အ​ဝေးရှိ host - %s
    အဝေးရှိ port - %d

en: A folder with that name already exists
my_MM: ၄င်းအမည်ပါသော ဖိုင်တွဲ ရှိနေပြီ

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
my_MM: သင့်မိတ်ဆွေစာရင်းတွင် '%s' အမည်ရှိ အုပ်စု ရှိပြီးသားဖြစ်သည်။

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်းပါ ရေပြင်ညီအတိုင်း လှည့်​​သော ဗားရှင်း။

en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
my_MM: Pidgin အသုံးပြုသော၊ အစုံသုံး GUI ကိရိယာစုံ

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
my_MM: တေးဂီတ ပေးပို့ခြင်း အစီအစဉ် တောင်းဆိုခံရသည်။ လက်ခံရန် MM အိုင်ကွန်ကို နှိပ်ပါ။

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
my_MM: ပြန်လည်ပြင်ယူရန် မဖြစ်နိုင်သော Farsight2 ချို့ယွင်းမှု ဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်။

en: A server is required to connect this account
my_MM: ဤအကောင့်ကို ဆက်သွယ်ရန် ဆာဗာတစ်ခု လိုအပ်သည်။

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
my_MM: ABI ဗားရှင်း မတူညီမှု  %d.%d.x (%d.%d.x လိုအပ်သည်။)

en: AIM Account
my_MM: AIM အကောင့်

en: A_ccount
my_MM: _C အကောင့်

en: A_lias:
my_MM: _L အမည်ကွဲ -

en: Aborting DNS lookup in Tor Proxy mode.
my_MM: Tor Proxy စနစ်ရှိ DNS ရှာဖွေမှု ဖျက်သိမ်းသည်။

en: About %s
my_MM: %s အကြောင်း

en: Accept
my_MM: လက်ခံရန်

en: Accept certificate for %s?
my_MM: %s အတွက် အသိအမှတ်ပြုလွှာ လက်ခံမလား?

en: Accept chat invitation?
my_MM: စကားပြောရန် ဖိတ်ခေါ်မှုကို လက်ခံမည်လား?

en: Accept file transfer request from %s?
my_MM: %s မှ ဖိုင် ပြောင်းရွှေ့ရန် တောင်းဆိုချက်ကို လက်ခံမလား?

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
my_MM: ၀င်ရောက်ခွင့် ပိတ်ပင်သည် - HTTP ပရောက်ဆီ ဆာဗာသည် port %d ဆက်သွယ်မှုကို တားမြစ်လိုက်သည်

en: Account
my_MM: အကောင့်

en: Account does not support PEP, can't set mood
my_MM: အကောင့်သည် PEP ကို အထောက်အ​ပံ့ မပေးပါ၊ နည်းနာကို သတ်မှတ်၍ မရပါ

en: Account has been disabled
my_MM: အကောင့်ကို ပိတ်ထားသည်

en: Account successfully unregistered
my_MM: အကောင့်ကို အောင်မြင်စွာ ဖယ်ရှားပြီ

en: Account type:
my_MM: အကောင့် အမျိုးအစား -

en: Account was not added
my_MM: အကောင့် ထပ်မထည့်ပါ။

en: Account was not modified
my_MM: အကောင့်ကို ပြုပြင် မထားပါ

en: Account:
my_MM: အကောင့် -

en: Account:
my_MM: အကောင့် -

en: Account: %s (%s)
my_MM: အကောင့် - %s (%s)

en: Accounts
my_MM: အကောင့်များ

en: Action
my_MM: လှုပ်ရှားမှု

en: Action Message Name Color
my_MM: လှုပ်ရှားသော ပေးစာအမည် အရောင်

en: Action Message Name Color for Whispered Message
my_MM: တီးတိုး ပေးစာအတွက် လှုပ်ရှားသော ပေးစာ အမည် အရောင်

en: Actions
my_MM: လှုပ်ရှားမှုများ

en: Ad-Hoc Command Failed
my_MM: Ad-Hoc ညွှန်ကြားချက် သုံးမရပါ

en: Ad_vanced
my_MM: အဆင့်မြင့်

en: Add
my_MM: ထည့်သွင်းရန်

en: Add / Remove
my_MM: ထည့်သွင်းရန် / ဖယ်ရှားရန်

en: Add Account
my_MM: အကောင့် ထည့်သွင်းရန်

en: Add Buddy
my_MM: မိတ်ဆွေ ထည့်သွင်းရန်

en: Add Buddy Pounce
my_MM: မိတ်ဆွေပေါင်းကို ထည့်သွင်းရန်

en: Add Buddy Pounce...
my_MM: မိတ်ဆွေပေါင်းကို ထည့်သွင်းရန်...

en: Add Buddy _Pounce...
my_MM: _P မိတ်ဆွေချင်း လက်တို့မှု ထည့်သွင်းရန်...

en: Add C_hat...
my_MM: _H စကားပြောဆိုခန်း ထည့်သွင်းရန်...

en: Add Channel Private Group
my_MM: ချာနယ် သီးသန့် အုပ်စုကို ထည့်သွင်းရန်

en: Add Channel Public Key
my_MM: ချာနယ်သုံး Public Key ကို ထည့်သွင်းရန်

en: Add Chat
my_MM: ​စကားပြောဆိုရန် ထည့်သွင်းပါ

en: Add Group
my_MM: အုပ်စု ​ထည့်သွင်းရန်

en: Add Notes Address Book Group...
my_MM: လိပ်စာစာအုပ်ရှိ အုပ်စု မှတ်စုများကို ထည့်သွင်းရန်...

en: Add Private Group
my_MM: သီးသန့် အုပ်စုကို ထည့်သွင်းရန်

en: Add Smiley
my_MM: ရုပ်ပြောင် ထည့်သွင်းရန်

en: Add _Buddy...
my_MM: _B မိတ်ဆွေ ထည့်သွင်းရန်..

en: Add a buddy.
my_MM: မိတ်ဆွေ တစ်ဦး ထည့်သွင်းရန်

en: Add a new text replacement
my_MM: စာသား အစားသွင်းမှု အသစ် ထည့်သွင်းရန်

en: Add buddy to _group:
my_MM: _G မိတ်ဆွေကို အုပ်စုထဲ ထည့်သွင်းရန် -

en: Add buddy to your list?
my_MM: စာရင်းထဲ၌ မိတ်ဆွေသစ် ထည့်သွင်းမည်လား?

en: Add in group
my_MM: အုပ်စုထဲ ထည့်သွင်းရန်

en: Add new line in Chats
my_MM: စကားပြောဆိုချက်များတွင် လိုင်းအသစ် ထပ်ထည့်ရန်

en: Add new line in IMs
my_MM: IMs တွင် လိုင်းအသစ် ထပ်ထည့်ရန်

en: Add to Address Book
my_MM: လိပ်စာစာအုပ်၌ ထည့်သွင်းရန်

en: Add to Buddy List
my_MM: မိတ်ဆွေ စာရင်း၌ ထည့်သွင်းရန်

en: Add to chat
my_MM: စကားပြောခန်းထဲ ထည့်သွင်းရန်

en: Add to chat...
my_MM: စကားပြောခန်းထဲ ထည့်သွင်းရန်...

en: Address
my_MM: လိပ်စာ

en: Address already in use.
my_MM: လိပ်စာကို အသုံးပြုပြီးသား ဖြစ်နေသည်။

en: Adds a Send button to the entry area of the conversation window. Intended for use when no physical keyboard is present.
my_MM: စကားပြောဆိုမှု ဝင်းဒိုး၏ ​စာရေးသည့် ဧရိယာတွင် ပေးပို့ ခလုတ်ကို ထည့်သွင်းပါ။ ပြင်ပကီးဘုတ် မရှိသည့်အခါ အသုံးပြရန် ရည်ရွယ်သည်။

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
my_MM: သင့်အတွက် စာအသစ် ရောက်မရောက် ပြသော မိတ်ဆွေစာရင်းထဲတွင် အကွက်ငယ် တစ်ကွက် ထည့်သွင်းပါ။

en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်းတွင် ရှိသော မိတ်ဆွေများနဲ့ ပါတ်သက်သော မှတ်စုများ သိမ်းဆည်းပေးမည့် ရွေးစရာ ထည့်ပေးပါ။

en: Affiliations:
my_MM: အသင်းအဖွဲ့များ

en: Afraid
my_MM: စိုးရိမ်သည်

en: Afrikaans
my_MM: အာဖရိကန်

en: Albanian
my_MM: အယ်လ်ဘေးနီးယန်း

en: Algorithm: 	%s
my_MM: အယ်ဂိုရီသမ် - 	%s

en: Alias
my_MM: အမည်ကွဲ

en: Alias (optional)
my_MM: အမည်ကွဲ (လိုအပ်လျှင်)

en: Alias Buddy
my_MM: မိတ်ဆွေကို အမည်ကွဲ ပေးရန်

en: Alias Chat
my_MM: စကားပြောခန်းကို အမည်ကွဲ ပေးရန်

en: Alias Contact
my_MM: အဆက်အသွယ်ကို အမည်ကွဲပေးရန်

en: Alias:
my_MM: အမည်ကွဲ -

en: All
my_MM: အားလုံး

en: All Conversations
my_MM: စကားပြောဆိုမှု အားလုံး

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
my_MM: ဖော်ပြပါ အချက်အားလုံးကို ရွေးချယ်နိုင်သည်။ သင့်အတွက် သင့်လျှော်သော အချက်အလက်များကိုသာ ရေးထည့်ပါ။

en: All people
my_MM: လူအားလုံး

en: Allow %s to contact you?
my_MM: %s သည် သင့်ကို ဆက်သွယ်ခွင့် ပြု​မည်လား?

en: Allow Buzz
my_MM: Buzz ကို ခွင့်ပြုရန်

en: Allow all users to contact me
my_MM: ကျွန်​​​တော့်ကို သုံးစွဲသူအားလုံးက ဆက်သွယ်ခွင့်ပြုရန်

en: Allow multiple instances
my_MM: လုပ်ငန်း​ပေါင်းစုံ လုပ်ခွင့်ပြုရန်

en: Allow only the users below
my_MM: ဖော်ပြပါ သုံးစွဲသူများကိုသာ ခွင့်ပြုရန်

en: Allow only the users on my buddy list
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်းတွင် ရှိသူများကိုသာ ဆက်သွယ်ခွင့်ပြုရန်

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
my_MM: စာဝှက်မထားသော streams များအတွက် စာသား auth ကို ခွင့်ပြုရန်

en: Allows browsing and registering services.
my_MM: ၀န်ဆောင်မှုများကို ကြည့်ရှုခွင့်၊ မှတ်ပုံတင်ခွင့်ပြုပါ။

en: Allows control by entering commands in a file.
my_MM: ဖိုင်တစ်ခုထဲတွင် ညွှန်ကြားချက်များ ရေးပေးခြင်းဖြင့် ထိန်းချုပ်ခွင့် ပြုသည်။

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
my_MM: အဆက်အသွယ် ဦးစားပေး တွက်ချက်မှုထဲရှိ မိတ်ဆွေများ၏ မလှုပ်မရှား ဖြစ်မှု/အဝေးရောက်နေမှု/အော့ဖ်လိုင်း ဖြစ်နေမှု သတ်မှတ် တန်ဖိုးများကို ပြောင်းခွင့်ပြုပါ။

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
my_MM: မိတ်ဆွေ အမျိုးမျိုး၏ အနေအထားနှင့် ပတ်သက်သော တန်ဖိုးများကို ထိန်းချုပ်ခွင့် ပြုပါ။

en: Allows you to enforce on a per-account basis that passwords not being saved are only used in a single successful connection.
    Note: The account password must not be saved for this to work.
my_MM: သိမ်းဆည်းမထားသော စကားဝှက်များကို အောင်မြင်သော ချိတ်ဆက်မှု တစ်ခုအတွက်သာ သုံးစွဲရန် ​အကောင့်တစ်ခုအလိုက် ပြဌာန်းစေသည်။
    မှတ်ချက် - အလုပ်လုပ်ရန် အကောင့် စကားဝှက်ကို သိမ်းဆည်း မထားရ။

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
my_MM: သင် မလှုပ်မရှား ရှိနေနိုင်သည့် အချိန်ကို ကိုယ်တိုင် သတ်မှတ်စေသည်

en: Alphabetically
my_MM: အက္ခရာစဉ် အလိုက်

en: Already Registered
my_MM: မှတ်ပုံတင်ထားပြီး

en: Always
my_MM: အမြဲတမ်း

en: Always on top
my_MM: အမြဲတမ်း ထိပ်ဆုံးမှာ

en: Amazed
my_MM: အံ့သြသည်

en: Amharic
my_MM: အမ်ဟာရစ်

en: Amorous
my_MM: ချစ်ခင်လျက်

en: An account already exists with the specified criteria.
my_MM: သတ်မှတ်ချက်နှင့် ကိုက်ညီသော အကောင့် တစ်ခု ရှိပြီး ဖြစ်သည်။

en: An ambiguous user ID was entered
my_MM: ရှင်းလင်းမှုမရှိသော သုံးစွဲသူ ID ရေးထည့်လိုက်ပြီ

en: An email address was not found for this buddy.
my_MM: ဤမိတ်ဆွေ အတွက် အီးမေးလ်လိပ်စာ ရှာမတွေ့ပါ။

en: An error occurred while opening the file.
my_MM: ဤဖိုင်ကို ဖွင့်စဉ် ချို့ယွင်းမှု တစ်ခု ဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်။

en: An error occurred while updating the directory
my_MM: ဖိုင်တွဲကို မွမ်းမံနေစဉ် ချို့ယွင်းချက် ဖြစ်ပွားခဲ့သည်

en: An error was encountered reading your %s.  The file has not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
my_MM: သင့် %s ကို ဖတ်ရှုရာတွင် ချို့ယွင်းမှု ဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်။ ဖိုင်ကို ဖွင့်မရပါ။ ထို့ပြင် ဖိုင်ဟောင်းကို %s အဖြစ် အမည်ပြောင်းလိုက်သည် ~.

en: An example plugin that does stuff - see the description.
my_MM: လုပ်ငန်း ဆောင်ရွတ်သော နမူနာ ပလပ်အင် - ရှင်းပြချက် ကြည့်ရှုပါ။

en: An instance of Pidgin is currently running.  Please exit Pidgin and try again.
my_MM: Pidgin မှ အစိတ်အပိုင်း တစ်ခုသည် လောလောဆယ် အလုပ်လုပ်နေသည်။ Pidgin ကို ပိတ်ပြီး ထပ်ကြိုးစားကြည့်ပါ။

en: An unknown certificate error occurred.
my_MM: အမျိုးအမည်မသိ အသိအမှတ်ပြုလွှာ ချို့ယွင်းနေသည်။

en: Angry
my_MM: ဒေါသထွက်သည်

en: Animate
my_MM: သက်၀င်စေရန်

en: Announcement from %s
my_MM: %s ထံမှ ကြေညာချက်

en: Annoyed
my_MM: အနှောင့်အယှက် ဖြစ်သည်

en: Anxious
my_MM: စိုးရိမ်သည်

en: Anyone
my_MM: ဘယ်သူမဆို

en: Apply
my_MM: အသုံးချရန်

en: Apply hiding rules to buddies
my_MM: မိတ်ဆွေများအတွက် ဖုံးကွယ်ထားသော စည်းမျဉ်းများ အသုံးချရန်

en: Apply in Chats
my_MM: စကားပြောခန်းများတွင် အသုံးချရန်

en: Apply in IMs
my_MM: IM များတွင် အသုံးချရန်

en: Arabic
my_MM: အာရေဗစ်

en: Are you sure you want to block %s?
my_MM: %s ကို သင်တကယ် ပိတ်လိုသလား?

en: Are you sure you want to delete "%s"
my_MM: "%s" ကို အမှန်တကယ် ပယ်ဖျက်မည်လား

en: Are you sure you want to delete %s?
my_MM: %s ကို အမှန်တကယ် ပယ်ဖျက်မည်လား?

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
my_MM: %s ကို လက်တို့မှု (%s အတွက်) ကို အသေအချာ ပယ်ဖျက်မည်လား?

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
my_MM: ရွေးထားသော သိမ်းဆည်းပြီး အနေအထားများကို သင် ပယ်ဖျက်လိုသလား?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
my_MM: %s တွင် %s မှ အစပြုသော စကားပြောဆိုမှု မှတ်တမ်းကို လုံးဝပယ်ဖျက်မည်​လား?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
my_MM: %s နှင့် %s တွင် အစပြုသော စကားပြောဆိုမှု မှတ်တမ်းကို အမြဲတမ်း ပယ်ဖျက်မည်​လား?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
my_MM: %s မှ အစပြုသော စက်၏ မှတ်တမ်းကို အမြဲတမ်း ပယ်ဖျက်မည်လား?

en: Are you sure you want to remove %s?
my_MM: %s ကို အမှန်တကယ် ဖယ်ရှားလိုသလား?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
my_MM: %s သည် သင့်ကို ဆက်သွယ်ခွင့် ပြုစေလိုသလား?

en: Armenian
my_MM: အာမေးနီးယန်း

en: Aroused
my_MM: နှိုးဆွခံရသည်

en: Ashamed
my_MM: ရှက်ကြောက်သည်

en: Ask
my_MM: မေးမြန်းရန်

en: Assamese
my_MM: အဆာမိစ်

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
my_MM: %s,%s,%s ၌ စာရင်းသွင်းရန် ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ပါ

en: Attention received
my_MM: အာရုံစိုက် ခံရသည်

en: Audio
my_MM: အသံ

en: Audio/_Video Call
my_MM: _V အသံ/ ရုပ်သံ ခေါ်ဆိုရန်

en: Australian English
my_MM: သြစတြေးလျ အင်္ဂလိပ်

en: Auth Domain
my_MM: Auth ဒိုမိန်း

en: Auth User
my_MM: Auth သုံးစွဲသူ

en: Authenticating
my_MM: အတည်ပြုခြင်း

en: Authenticating connection
my_MM: ဆက်သွယ်မှုလိုင်းကို အတည်​ပြုနေသည်

en: Authenticating...
my_MM: စစ်ဆေး အတည်ပြုနေသည်...

en: Authentication Failure
my_MM: ခွင့်ပြုချက် မအောင်မြင်ပါ

en: Authentication failed
my_MM: အတည်ပြုချက်  မအောင်မြင်ပါ

en: Author
my_MM: ရေးသားသူ

en: Authorization Aborted
my_MM: ခွင့်ပြုချက် ဖျက်သိမ်းသည်

en: Authorization dialog
my_MM: ခွင့်ပြုချက် ပေးသော စာမျက်နှာ

en: Authorization mechanism too weak
my_MM: ခွင်ပြုမှု ယန္တရား အလွန် အားနည်းနေသည်

en: Authorize
my_MM: လုပ်ပိုင်ခွင့်ပေးရန်

en: Authorize buddy?
my_MM: မိတ်ဆွေကို လုပ်ပိုင်ခွင့် ပေးမည်လား?

en: Auto Accept
my_MM: အလိုအလျောက် လက်ခံရန်

en: Auto Reject
my_MM: အလိုအလျောက် ငြင်းပယ်ရန်

en: Auto-Join
my_MM: အလိုအလျောက် ပါဝင်ရန်

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
my_MM: ရွေးထားသော သုံးစွဲသူများထံမှ ဖိုင်ဝေမျှရန် တောင်းဆိုမှုများကို အလိုအလျောက် လက်ခံပါ။

en: Auto-detect incoming UTF-8
my_MM: အလိုအလျှောက် စစ်ဆေးသော UTF-8 အ၀င်

en: Auto-join
my_MM: အလိုအလျောက် ပါဝင်မှု

en: Auto-response sent:
my_MM: အလိုအလျောက်-တုံ့ပြန်မှု ပေးပို့ချက် -

en: Autoaccept File Transfers...
my_MM: Autoaccept ဖိုင် ပြောင်းရွှေ့မှု...

en: Autoaccept complete
my_MM: Autoaccept ပြီးစီးသည်

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
my_MM: အလိုအလျောက်လက်ခံသော "%s" သို့ "%s" မှ ဖိုင်ဝေမျှမှု ပြီးစီးသည်။

en: Automatic
my_MM: အလိုအလျောက်

en: Automatically open whiteboard
my_MM: သင်ပုန်းဖြူကို အလိုအလျောက် ဖွင့်ရန်

en: Available
my_MM: ရရှိနိုင်သည်

en: Available Conferences
my_MM: ဆွေးနွေးခန်းများ ရနိုင်သည်

en: Away
my_MM: အပြင်ထွက်သည်

en: Away Text
my_MM: အဝေး ထွက်သွားကြောင်းပြ စာသား

en: Awesome
my_MM: အံ့သြဖွယ်

en: Bac_kground color
my_MM: _K နောက်ခံအရောင်

en: Background Color
my_MM: နောက်ခံ အရောင်

en: Bad Format
my_MM: မ​ကောင်းသော ပုံစံ

en: Bad Namespace Prefix
my_MM: မကောင်းသော Namespace Prefix

en: Bad Request
my_MM: မကောင်းသော တောင်းဆိုချက်

en: Bad mode
my_MM: ဆိုးရွားသော စနစ်

en: Ban List
my_MM: ပိတ်ပင် စာရင်း

en: Ban on %s
my_MM: တားမြစ်ချက် %s

en: Ban on %s by %s, set %s ago
my_MM: %s ကို %s ဖြင့် တားမြစ်သည်၊ သတ်မှတ်ခဲ့သည့် အချိန် %s

en: Banned
my_MM: ပိတ်ဆို့လိုက်သည်

en: Based on keyboard or mouse use
my_MM: ကီးဘုတ် (သို့) ကြွတ်ခလုတ် အသုံးပြုမှုကို အခြေခံသည်

en: Based on keyboard use
my_MM: ကီးဘုတ် သုံးစွဲမှုပေါ် အခြေခံသည်။

en: Basque
my_MM: ဘက်စ်

en: Became idle
my_MM: မလှုပ်မရှား ဖြစ်သွားသည်

en: Becomes _idle
my_MM: _I မလှုပ်မရှား ဖြစ်သွားသည်

en: Becomes idle
my_MM: မလှုပ်မရှား ဖြစ်နေသည်

en: Beep too!
my_MM: အသံပြုရန်

en: Belarusian Latin
my_MM: ဘလာရုရှန် လက်တင်

en: Bengali
my_MM: ဘင်္ဂါလီ

en: Bengali-India
my_MM: ဘင်္ဂါလီ-အိန္ဒိယ

en: Birth Day
my_MM: မွေးနေ့

en: Birth Year
my_MM: မွေးသက္ကရာဇ်

en: Birthday
my_MM: မွေးနေ့သက္ကရာဇ်

en: Block
my_MM: ပိတ်ဆို့ရန်

en: Block %s?
my_MM: %s ကို ပိတ်မည်လား?

en: Block IMs without Key Exchange
my_MM: ကီး အလဲအလှယ် မလုပ်ပဲ IM များကို ပိတ်ရန်

en: Block User
my_MM: သုံးစွဲသူကို ပိတ်ရန်

en: Block all users
my_MM: သုံးစွဲသူ အားလုံးကို ပိတ်ရန်

en: Block messages to whiteboard
my_MM: သင်ပုန်းဖြူသို့ ပေးပို့သော စာများကို တားမြစ်ရန်

en: Block only the users below
my_MM: အောက်ပါ သုံးစွဲသူများကိုသာ ပိတ်ရန်

en: Block/Unblock
my_MM: ပိတ်ဆို့ရန်/ ပြန်ဖွင့်ရန်

en: Block/Unblock...
my_MM: ပိတ်ဆို့ရန်/ပြန်ဖွင့်ရန်

en: Blocked
my_MM: ပိတ်ဆို့ထားသည်

en: Bold
my_MM: စာလုံးမည်း

en: Bonjour Protocol Plugin
my_MM: Bonjour ပရိုတိုကော ပလပ်အင်

en: Bored
my_MM: ငြီးငွေ့ဖွယ်ကောင်းသည်

en: Bosnian
my_MM: ဘော့စနီးယန်း

en: Both
my_MM: နှစ်ခုစလုံး

en: Bottom
my_MM: အောက်

en: Br_owse...
my_MM: _O ဖွင့်ကြည့်ရန်...

en: Brave
my_MM: ရဲရင့်သည်

en: British English
my_MM: ဗြိတိသျှ အင်္ဂလိပ်

en: Brows_e...
my_MM: _E ဖွင့်ကြည့်ရန်...

en: Browser
my_MM: ဘရောင်ဇာ

en: Browser Selection
my_MM: ဘရောင်ဇာ ရွေးချယ်မှု

en: Browser default
my_MM: ပုံမှန် ဘရောင်ဇာ

en: Browser preferences are configured in GNOME preferences
my_MM: GNOME ဦးစားပေးချက်များထဲတွင် ဘရောင်ဇာ၏ လိုလားမှုများကို ပုံစံချထားသည်

en: Buddies
my_MM: မိတ်ဆွေများ

en: Buddy
my_MM: မိတ်ဆွေ

en: Buddy Alias
my_MM: မိတ်ဆွေ အမည်ကွဲ

en: Buddy Goes _Away
my_MM: _A မိတ်ဆွေ ထွက်သွားသည်

en: Buddy Goes _Idle
my_MM: _I မိတ်ဆွေ မလှုပ်မရှား ဖြစ်သွားသည်

en: Buddy Icon
my_MM: မိတ်ဆွေ သ​င်္ကေတပုံ

en: Buddy Information
my_MM: မိတ်ဆွေ အချက်အလက်

en: Buddy List
my_MM: မိတ်ဆွေ စာရင်း

en: Buddy List Storage Mode
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်း သိမ်းဆည်းမှု စနစ်

en: Buddy List Theme:
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်း Theme -

en: Buddy List Window
my_MM: မိတ်ဆွေ စာရင်း ၀င်းဒိုး

en: Buddy Notes
my_MM: မိတ်ဆွေ မှတ်စုများ

en: Buddy Pounces
my_MM: မိတ်ဆွေပေါင်းများ

en: Buddy State Notification
my_MM: မိတ်ဆွေ အနေအထား အသိပေးချက်

en: Buddy Ticker
my_MM: မိတ်ဆွေ တစ်ကာ

en: Buddy _Signs On/Off
my_MM: _S မိတ်ဆွေ ဝင်လာ/ ထွက်သွားသည်

en: Buddy is "extended" away
my_MM: မိတ်ဆွေသည် "အဝေးတိုးချဲ့" ရောက်ရှိနေသည်

en: Buddy is away
my_MM: မိတ်ဆွေ အဝေးရောက်နေသည်

en: Buddy is idle
my_MM: မိတ်ဆွေ မလှုပ်မရှား ဖြစ်နေသည်

en: Buddy is mobile
my_MM: မိတ်ဆွေသည် လက်ကိုင်ဖုန်း သုံးနေသည်

en: Buddy is offline
my_MM: မိတ်ဆွေသည် အော့ဖ်လိုင်း ဖြစ်နေသည်

en: Buddy logs in
my_MM: မိတ်ဆွေ ဝင်ရောက်မှုများ

en: Buddy logs out
my_MM: မိတ်ဆွေ အထွက်များ

en: Buddy name:
my_MM: မိတ်ဆွေအမည် -

en: Buddy signs on/off
my_MM: မိတ်ဆွေ အဝင်/အထွက်

en: Buddy's _username:
my_MM: _U မိတ်ဆွေ၏ သုံးစွဲသူအမည် -

en: Buddylist loaded successfully!
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်းကို အောင်မြင်စွာ ဖွင့်လိုက်ပြီ။

en: Buddylist saved successfully!
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်းကို အောင်မြင်စွာ သိမ်းဆည်းထားပြီ။

en: Build Information
my_MM: တည်ဆောက်မှုဆိုင်ရာ အချက်အလက်

en: Bulgarian
my_MM: ဘူ​လဂေးရီးယန်း

en: Busy
my_MM: အလုပ်များနေသည်

en: Buzz
my_MM: အချက်ပေး

en: Buzzing %s...
my_MM: %s ကို အချက်ပေးနေသည်...

en: By Log Size
my_MM: မှတ်တမ်း အရွယ်အစား အလိုက်

en: By Status
my_MM: အနေအထား အလိုက်

en: By account
my_MM: အကောင့်အလိုက်

en: By conversation count
my_MM: စကားပြောဆိုမှု ရေတွက်မှု အလိုက်

en: By group
my_MM: အုပ်စု အလိုက်

en: By recent log activity
my_MM: လတ်တလော လှုပ်ရှားမှု မှတ်တမ်းအရ

en: By status
my_MM: အနေအထားအရ

en: CTCP PING reply
my_MM: CTCP PING ပြန်ကြားချက်

en: C_hat windows
my_MM: _H စကားပြော ဝင်းဒိုးများ

en: C_lear finished transfers
my_MM: _L ပြီးသွားသော ရွှေ့ပြောင်းမှုများကို ရှင်းလင်းရန်

en: Calculating...
my_MM: တွက်ချက်နေသည် ...

en: Call Command
my_MM: ညွှန်ကြားချက် ခေါ်ဆိုရန်

en: Call in progress.
my_MM: ခေါ်ဆိုနေဆဲ

en: Calling...
my_MM: ခေါ်ဆိုနေသည်...

en: Calm
my_MM: တည်ငြိမ်သည်

en: Canadian English
my_MM: ကနေဒီယန် အင်္ဂလိပ်

en: Cancel
my_MM: ဖျက်သိမ်းရန်

en: Cancel Presence Notification
my_MM: လက်ရှိ အသိပေးချက်ကို ဖျက်သိမ်းရန်

en: Cancelled
my_MM: ဖျက်သိမ်းသည်

en: Cannot add a contact to the same folder twice
my_MM: ဖိုင်တွဲ တစ်ခုတည်း၌ အဆက်အသွယ် တစ်ခုကို နှစ်ကြိမ် ထည့်သွင်း၍ မရပါ

en: Cannot add yourself
my_MM: သင့်ကိုယ်သင် ထည့်သွင်း၍ မရပါ

en: Cannot ban %s: banlist is full
my_MM: %s ကို ပိတ်ဆို့၍ မရပါ။ ပိတ်ဆို့စာရင်း ပြည့်နေသည်

en: Cannot call command
my_MM: ညွှန်ကြားချက် ခေါ်ဆို၍ မရပါ

en: Cannot change nick
my_MM: အမည်ပြောင်ကို ပြောင်းမရပါ

en: Cannot create pounce
my_MM: လက်တို့မှု မဖန်တီးနိုင်ပါ

en: Cannot detach
my_MM: ဖြုတ်၍ မရပါ

en: Cannot fetch the public key
my_MM: Public Key ယူ၍ မရပါ

en: Cannot get channel information
my_MM: ချာနယ် အချက်အလက်များ မရနိုင်ပါ

en: Cannot get room list
my_MM: အခန်းစာရင်း မရနိုင်ပါ

en: Cannot get server information
my_MM: ဆာဗာ အချက်အလက်များ မရနိုင်ပါ

en: Cannot get server statistics
my_MM: ဆာဗာ စာရင်းဇယားများ မရနိုင်ပါ

en: Cannot get user information
my_MM: သုံးစွဲသူ အချက်အလက် ရယူ၍ မရပါ

en: Cannot join %s: Registration is required.
my_MM: %s ၌ မပါဝင်နိုင်ပါ - မှတ်ပုံတင်ရန် လိုအပ်သည်။

en: Cannot join channel
my_MM: ချာနယ်တွင် မပါ၀င်နိုင်ပါ

en: Cannot join private group
my_MM: သီးသန့် အုပ်စုထဲ မပါဝင်နိုင်ပါ

en: Cannot perform the key agreement
my_MM: ကီး သဘောတူညီချက်ကို လုပ်ဆောင်၍ မရပါ

en: Cannot send a directory.
my_MM: ဖိုင်လမ်းကြောင်းကို ပို့ မရပါ။

en: Cannot send a file of 0 bytes.
my_MM: ၀ ဘိုက် (ဘာမှမရှိ) ဖိုင်ကို ပို့မရပါ။

en: Cannot send file
my_MM: ဖိုင် ပေးပို့လို့ မရပါ

en: Cannot send folder %s.
my_MM: ဖိုင်တွဲ %s ကို ပို့၍ မရပါ။

en: Cannot send launcher
my_MM: Launcher ကို ပေးပို့၍ မရပါ

en: Cannot set IM key
my_MM: IM ကီးကို သတ်မှတ်၍ မရပါ

en: Cannot set topic
my_MM: ခေါင်းစဉ် သတ်မှတ်လို့ မရပါ

en: Cannot start browser configuration program.
my_MM: ဘရောင်ဆာ ပုံစံချထားမှု ပရိုဂရမ်ကို စဖွင့်လို့ မရပါ။

en: Cannot start proxy configuration program.
my_MM: ပရောက်ဆီ ပုံစံချထားမှု ပရိုဂရမ်ကို စဖွင့်လို့ မရပါ။

en: Cannot watch user
my_MM: သုံးစွဲသူကို မစောင့်ကြည့်နိုင်ပါ

en: Case sensitive
my_MM: စာလုံး အမှားမခံ

en: Catalan
my_MM: ကတလန်

en: Cautious
my_MM: နှိုးကြား​သည်

en: Certificate Authorities
my_MM: အသိအမှတ်ပြုလွှာ ထုတ်ပေးနိုင်သူများ

en: Certificate Export Error
my_MM: အသိအမှတ်ပြုလွှာ တင်ပို့မှု ချို့ယွင်းချက်

en: Certificate Import
my_MM: အသိအမှတ်ပြုလွှာ တင်သွင်းရန်

en: Certificate Import Error
my_MM: အသိအမှတ်ပြုလွှာ တင်သွင်းမှု ချို့ယွင်းချက်

en: Certificate Information
my_MM: အသိအမှတ်ပြုလွှာ အကြောင်းအရာ

en: Certificate Manager
my_MM: အသိအမှတ်ပြုလွှာ မန်နေဂျာ

en: Certificate for %s
my_MM: %s အတွက် အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: Certificates
my_MM: အသိအမှတ်ပြုလွှာများ

en: Change Account Registration at %s
my_MM: %s ၌ အကောင့် မှတ်ပုံတင်ကို ပြောင်းလဲရန်

en: Change Password...
my_MM: စကားဝှက် ပြောင်းရန်...

en: Change Registration
my_MM: မှတ်ပုံတင်ခြင်း ပြောင်းလဲရန်

en: Change Size
my_MM: အရွယ်အစား ပြောင်းရန်

en: Change XMPP Password
my_MM: XMPP စကားဝှက် ပြောင်းပါ

en: Change password for %s
my_MM: %s အတွက် စကားဝှက် ပြောင်းရန်

en: Change status broadcasting
my_MM: အနေအထား ထုတ်လွှင့်မှုကို ပြောင်းလဲရန်

en: Change status to
my_MM: အနေအထား ပြောင်းမည့် ပုံစံ

en: Change status when idle
my_MM: မလှုပ်မရှား ဖြစ်နေစဉ် အနေအထား ပြောင်းရန်

en: Change to this status when _idle:
my_MM: _I မလှုပ်မရှား ဖြစ်ချိန်တွင် ရှိစေလိုသည့် အနေအထား -

en: Change user information for %s
my_MM: %s အတွက် သုံးစွဲသူ အချက်အလက် ပြောင်းရန်

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
my_MM: သီးခြားရပ်တည်မှု ချိန်ညှိချက် ပြောင်းလဲချက်များသည် ချက်ချင်း သက်ရောက်မှုရှိသည်။

en: Channel
my_MM: ချာနယ်

en: Channel %s does not exist in the network
my_MM: ကွန်ရက်ထဲတွင် ချာနယ် %s မရှိပါ

en: Channel Authentication
my_MM: ချာနယ် အတည်ပြုချက်

en: Channel Information
my_MM: ချာနယ် အချက်အလက်များ

en: Channel Passphrase
my_MM: ချာနယ် စကားဝှက်အစု

en: Channel Public Keys List
my_MM: ချာနယ် Public Keys များ စာရင်း

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
my_MM: ချာနယ်ကို တရားမ၀င် သုံးစွဲမှု မရှိစေရန် ချာနယ် အတည်ပြုချက်ကို အသုံးချထားသည်။ အတည်ပြုချက်မှာ  စကားဝှက်အစုနှင့် ဒစ်ဂျစ်တယ် လက်မှတ်များအပေါ် အခြေခံထားမည် ဖြစ်သည်။ စကားဝှက် အစုကို သတ်မှတ်ထားလျှင် ပါဝင်ရာတွင် ၎င်းကို သုံးစွဲရမည် ဖြစ်သည်။ ချာနယ် public keys များကို သတ်မှတ်မှသာ စာရင်းပါ public keys ပိုင်ရှင် သုံးစွဲသူများ ပါဝင်နိုင်မည် ဖြစ်သည်။

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
my_MM: <I>%s</I> ၌ ချာနယ် တည်ဆောက်သူမှာ <I>%s</I> ဖြစ်သည်

en: Chat
my_MM: စကားပြောရန်

en: Chat _name:
my_MM: _N စကားပြောသူ အမည် -

en: Chat error
my_MM: စကားပြောဆိုမှု ချို့ယွင်းချက်

en: Chatroom Emblems
my_MM: စကားပြောခန်း အမှတ်အသားများ

en: Chats
my_MM: စကားပြောဆိုချက်များ

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
my_MM: "စကားပြောဆိုချက် အားလုံးကို မှတ်တမ်းတင်ရန်" ကို ဖွင့်ထားမှသာ စကားပြောဆိုချက် အားလုံးကို မှတ်တမ်းတင်မည် ဖြစ်သည်။

en: Chatty
my_MM: စကားပြောထူသည်

en: Check permissions and try again.
my_MM: ခွင့်ပြုချက်များကို စစ်ဆေးပြီး ထပ်ကြိုးစားပါ။

en: Checks for new local mail.
my_MM: စက်တွင်း စာအသစ် စစ်ဆေးမှုများ

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
my_MM: ထုတ်ပြန်ချက် အသစ်များကို ပုံမှန် စစ်ဆေးပြီး ChangeLog ဖြင့် သုံးစွဲသူကို အသိပေးပါ။

en: Checks periodically for new releases.
my_MM: ထုတ်ပြန်ချက် အသစ်ကို ပုံမှန် စစ်ဆေးပါ။

en: Choose Location...
my_MM: ဖိုင်​နေရာ ရွေးရန်...

en: Choose New Name
my_MM: အမည်သစ် ရွေးရန်

en: Choose...
my_MM: ရွေးချယ်ရန်...

en: Chromium (chrome)
my_MM: ခရိုမီယမ် (ခရုမ်း)

en: Chromium (chromium-browser)
my_MM: ခရိုမီယမ် (ခရိုမီယမ်-ဘရောင်ဇာ)

en: Cipher
my_MM: စာဝှက်စနစ်

en: Cipher Test
my_MM: စာဝှက်ရေးသားမှု အစမ်း

en: City
my_MM: မြို့

en: Cl_ose conversations with the Escape key
my_MM: _O စကားပြောဆိုချက်များကို Escape ကီးဖြင့် ပိတ်လိုက်ပါ

en: Clear
my_MM: ရှင်းလင်းရန်

en: Clear Scrollback
my_MM: Scrollback ရှင်းလင်းရန်

en: Clear finished transfers
my_MM: ပြီးသွားသည့် ရွှေ့ပြောင်းချက်ကို ရှင်းလင်းရန်

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
my_MM: အကောင့်အားလုံးအတွက် မိတ်ဆွေ အိုင်ကွန် ပြောင်းရန် နှိပ်ပါ။

en: Click to change your buddyicon for this account.
my_MM: ဤအကောင့်အတွက် မိတ်ဆွေ အိုင်ကွန်ကို ပြောင်းရန် နှိပ်ပါ။

en: Client
my_MM: သုံးစွဲသူ

en: Clipboard plugin
my_MM: ကလစ်ဘုတ် ပလပ်အင်

en: Close
my_MM: ပိတ်ရန်

en: Close Find bar
my_MM: ရှာဖွေမှု ဘားတန်းကို ပိတ်ရန်

en: Close IMs immediately when the tab is closed
my_MM: စာအမှတ်ကို ပိတ်သည့်အခါ IMs ကို ချက်ချင်းပိတ်ပါ

en: Close _tabs
my_MM: _T စာအမှတ်များကို ပိတ်ရန်

en: Close all tabs
my_MM: စာအမှတ် အားလုံးကို ပိတ်ရန်

en: Close conversation
my_MM: စကားပြောဆိုချက် ပိတ်ရန်

en: Close other tabs
my_MM: တခြား စာအမှတ်များကို ပိတ်ရန်

en: Close this tab
my_MM: ဤစာအမှတ်ကို ပိတ်ရန်

en: Close this window when all transfers _finish
my_MM: _F ရွှေ့ပြောင်းမှု အားလုံး ပြီးသွားလျှင် ဤဝင်းဒိုးကို ပိတ်ပါ

en: Close this window when all transfers finish
my_MM: ရွှေ့ပြောင်းမှု အားလုံး ပြီးဆုံးလျှင် ဤဝင်းဒိုးကို ပိတ်ပါ။

en: Co_nversations:
my_MM: _N စကားပြောဆိုမှုများ -

en: Cold
my_MM: အေးမြသည်

en: Collapsed Background Color
my_MM: ပြန်ချုံ့ထားသော နောက်ခံအရောင်

en: Collapsed Text
my_MM: ပြန်ချုံ့ထားသော စာသား

en: Color to draw hyperlink after it has been visited (or activated).
my_MM: Hyperlink ကို နှိပ်ပြီး (သို့မဟုတ် ဖွင့်ပြီး) သောအခါ မြင်ရမည့် အရောင်။

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
my_MM: Hyperlink ပေါ် ကြွတ်ခလုတ် တင်ထားချိန်တွင် မြင်ရမည့် အရောင်။

en: Color to draw hyperlinks.
my_MM: Hyperlinks များ ပြမည့်အရောင်

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
my_MM: သင့်အမည်ပါသော စာ တစ်စောင် အမည် အရောင်။

en: Color to draw the name of a message you received.
my_MM: သင် လက်ခံရရှိသော ပေးစာ အမည် အရောင်။

en: Color to draw the name of a message you sent.
my_MM: သင် ပေးပို့လိုက်သော ပေးစာ အမည် အရောင်။

en: Color to draw the name of a whispered action message.
my_MM: တီးတိုး လှုပ်ရှားမှု ပေးစာ အမည် အရောင်။

en: Color to draw the name of a whispered message.
my_MM: တီးတိုး ပေးစာ တစ်စောင်၏ အမည် အရောင်။

en: Color to draw the name of an action message.
my_MM: လှုပ်ရှားသော ပေးစာအမည် အရောင်။

en: Colors
my_MM: အရောင်များ

en: Command
my_MM: ညွှန်ကြားချက်

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
my_MM: ဘုံအမည် - %s
    
    SHA1 လက်ဗွေရာ:
    %s

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
my_MM: ဘုံအမည် - %s %s
    လက်ဗွေ (SHA1) - %s

en: Computer
my_MM: ကွန်ပျူတာ

en: Conference Closed
my_MM: ဆွေးနွေးခန်း ပိတ်လိုက်ပြီ။

en: Conference does not exist
my_MM: ဆွေးနွေးခန်း မရှိပါ

en: Conference error
my_MM: ဆွေးနွေးခန်းဆိုင်ရာ ချို့ယွင်းမှု

en: Conference not found
my_MM: ဆွေးနွေးခန်း မတွေ့ရပါ

en: Confident
my_MM: ယုံကြည်မှုရှိသည်

en: Configuration error
my_MM: ပြုပြင်မှု ချို့ယွင်းချက်

en: Configure Pl_ugin
my_MM: _U ပလပ်အင် ပြင်ဆင်ရန်

en: Configure Plugin
my_MM: ပလပ်အင်ကို ပြင်ဆင်ရန်

en: Configure _Browser
my_MM: _B ဘရောင်ဇာ ပုံစံချရန်

en: Configure _Proxy
my_MM: _P ပရောက်ဆီ ပုံစံချရန်

en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
my_MM: အသံ/ရုပ်သံ ခေါ်ဆိုမှုများ အတွက် သင့် မိုက်ခရိုဖုန်းနှင့် webcam ကို ပြင်ဆင်ပါ။

en: Configure your microphone and webcam.
my_MM: သင့် မိုက်ခရိုဖုန်းနှင့် webcam ကို ပြင်ဆင်ပါ။

en: Confirm Remove
my_MM: ဖယ်ရှားရန် အတည်ပြုပါ

en: Confirm certificate delete
my_MM: အသိအမှတ်ပြုလွှာ ပယ်ဖျက်မှု အတည်ပြုရန်

en: Confirm close
my_MM: ပိတ်ဖို့ အတည်ပြုရန်

en: Conflict
my_MM: ကွဲလွဲချက်

en: Confused
my_MM: ရှုပ်ထွေးသည်

en: Connect port
my_MM: Port ကို ဆက်သွယ်ရန်

en: Connect server
my_MM: ဆာဗာကို ဆက်သွယ်ရန်Port ကို ဆက်သွယ်ရန်

en: Connected
my_MM: ဆက်သွယ်ထားသည်

en: Connecting
my_MM: ဆက်သွယ်နေသည်

en: Connecting to SILC Server
my_MM: SILC ဆာဗာကို ဆက်သွယ်နေသည်

en: Connection Error
my_MM: ဆက်သွယ်မှု ချို့ယွင်းချက်

en: Connection Timeout
my_MM: ဆက်သွယ်မှုလိုင်း ပြတ်သွားသည်

en: Connection failed
my_MM: ဆက်သွယ်မှု မအောင်မြင်ပါ

en: Connection interrupted by other software on your computer.
my_MM: သင့်ကွန်ပျူတာထဲက အခြားဆော့ဝဲကြောင့် ဆက်သွယ်မှုလိုင်း နှောက်ယှက်ခံရသည်။

en: Connection refused.
my_MM: ဆက်သွယ်လုပ်၍ မရပါ။

en: Connection security
my_MM: ဆက်သွယ်ရေးလိုင်း လုံခြုံရေး

en: Connection timed out
my_MM: ဆက်သွယ်မှုလိုင်း ပြတ်သွားသည်

en: Connection timed out.
my_MM: ဆက်သွယ်မှုလိုင်း ပြတ်သွားသည်။

en: Console Beep
my_MM: Console မြည်သံ

en: Console beep
my_MM: Console မြည်သံ

en: Contact
my_MM: ဆက်သွယ်ရန်

en: Contact Availability Prediction
my_MM: အဆက်အသွယ် ရရှိမှုအခြေအနေ ခန့်မှန်းချက်

en: Contact Availability Prediction plugin.
my_MM: အဆက်အသွယ် ရရှိမှုအခြေအနေ ခန့်မှန်းချက် ပလပ်အင်။

en: Contact Priority
my_MM: ဦးစားပေး အဆက်အသွယ်

en: Contact Text
my_MM: အဆက်အသွယ် စာသား

en: Contact/Chat Background Color
my_MM: အဆက်အသွယ်/ စကားပြောခန်း၏ နောက်ခံအရောင်

en: Contemplative
my_MM: တွေးဆသည်

en: Contented
my_MM: ရောင့်ရဲသည်

en: Continue
my_MM: ဆက်လုပ်ရန်

en: Conversation
my_MM: စကားပြောဆိုမှု

en: Conversation Colors
my_MM: စကားပြောဆိုမှု အရောင်များ

en: Conversation Entry
my_MM: စကားပြောဆိုမှု ရေးသွင်းချက်

en: Conversation History
my_MM: စကားပြောဆိုမှု မှတ်တမ်း

en: Conversation Placement
my_MM: စကားပြောဆိုမှု နေရာထားခြင်း

en: Conversation Window
my_MM: စကားပြောဆိုမှု ၀င်းဒိုး

en: Conversation Window Send Button.
my_MM: စကားပြောဆိုမှုဆိုင်ရာ ဝင်းဒိုးမှ ပေးပို့ခလုတ်

en: Conversation _font:
my_MM: _F စကားပြောဆိုမှု ဖောင့် -

en: Conversation in %s on %s
my_MM: စကားပြောဆိုနေမှု %s အကြောင်းအရာ %s

en: Conversation with %s on %s
my_MM: စကားအတူတကွ ပြောဆိုသောသူ %s အကြောင်းအရာ %s

en: Conversations
my_MM: စကားပြောဆိုမှုများ

en: Conversations in %s
my_MM: စကားပြောဆိုမှု %s

en: Conversations with %s
my_MM: စကားအတူတကွ ပြောဆိုသောသူ %s

en: Core Pidgin files and dlls
my_MM: ပင်မ Pidgin ဖိုင်များနှင့် dll များ

en: Could not change nick
my_MM: အမည်ပြောင်ကို ပြောင်းမရပါ

en: Could not get details for user %s (%s).
my_MM: သုံးစွဲသူ %s (%s) အတွက် အသေးစိတ် အချက်အလက်များ မရယူနိုင်ပါ။

en: Could not kill user
my_MM: သုံးစွဲသူကို မသတ်နိုင်ပါ

en: Could not load public key
my_MM: Public Key ဖွင့်၍ မရပါ

en: Could not open %s: Redirected too many times
my_MM: %s ကို ဖွင့်မရပါ - အကြိမ်များစွာ ပြန်လွှဲပေးနေသည်

en: Could not perform key agreement for file transfer
my_MM: ဖိုင် ရွှေ့ပြောင်းမှုအတွက် ကီး သဘောတူညီချက် မဆောင်ရွက်နိုင်ပါ

en: Could not query the directory server.
my_MM: ဆာဗာ ဖိုင်တွဲကို မေးမြန်းလို့ မရပါ။

en: Could not recognize the host of the username you entered
my_MM: သင် ရေးထည့်သော သုံးစွဲသူအမည်၏ host ကို မမှတ်မိပါ

en: Could not send
my_MM: ပေးပို့၍ မရပါ

en: Could not set icon
my_MM: အိုင်ကွန် သတ်မှတ်လို့ မရပါ

en: Could not start the file transfer
my_MM: ဖိုင် ရွှေ့ပြောင်းမှု စတင်နိုင်ပါ

en: Could not unload plugin
my_MM: ပလပ်အင်ကို ပိတ်၍ မရပါ

en: Couldn't find X display
my_MM: X display ကကို ရှာမတွေ့ပါ

en: Couldn't find window
my_MM: ဝင်းဒိုး ရှာမတွေ့ပါ။

en: Couldn't load buddylist
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်းကို ဖွင့်မရနိုင်ပါ

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
my_MM: %s အတွက် %s ၌ မိတ်ဆွေစာရင်း မရေးနိုင်

en: Country
my_MM: နိုင်ငံ

en: Country: 	%s
my_MM: နိုင်ငံ - 	%s

en: Cranky
my_MM: စိတ်မချရ​

en: Crazy
my_MM: ရူးသွပ်သည်

en: Crazy Patch Writers
my_MM: Crazy Patch ရေးသားသူများ

en: Create
my_MM: ဖန်တီးရန်

en: Create New Conference...
my_MM: ဆွေးနွေးခန်း အသစ် ဖန်တီးရန်...

en: Create New Room
my_MM: စကားပြောခန်း အသစ် ဖန်တီးရန်

en: Create New SILC Key Pair
my_MM: SILC ကီး စုံတွဲ အသစ် ဖန်တီးရန်

en: Create SILC Key Pair...
my_MM: SILC ကီး စုံတွဲ ဖန်တီးရန်...

en: Create _this new account on the server
my_MM: _T ဤဆာဗာတွင် အကောင့်သစ် ဖန်တီးရန်

en: Create a Start Menu entry for Pidgin
my_MM: Pidgin အတွက် အဖွင့်မီနူး တစ်ခု ဖန်တီးရန်

en: Create a new directory for each user
my_MM: သုံးစွဲသူ တစ်ဦးချင်းအတွက် ဖိုင်တွဲ အသစ် တစ်ခု ဖန်တီးရန်

en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
my_MM: အလုပ်ခုံပေါ်တွင် Pidgin အတွက် ဖြတ်လမ်း တစ်ခု ဖန်တီးရန်

en: Create conference with user
my_MM: သုံးစွဲသူနှင့် ဆွေးနွေးခန်း ဖန်တီးရန်

en: Create this account on the server
my_MM: ဤအကောင့်ကို ဆာဗာပေါ် ပြုလုပ်ရန်

en: Creating SILC key pair...
my_MM: SILC ကီး စုံတွဲ ဖန်တီးရန်...

en: Creating connection failed
my_MM: ဆက်သွယ်မှုလိုင်း တည်ဆောက်မှု ပျက်သွားသည်

en: Creative
my_MM: တီထွင်ဉာဏ်ရှိသည်

en: Croatian
my_MM: ခရိုအေးရှား

en: Curious
my_MM: စူးစမ်းသည်

en: Current Developers
my_MM: လက်ရှိ ပြုလုပ်ဖန်တီးသူများ

en: Current Translators
my_MM: လက်ရှိ ဘာသာပြန်သူများ

en: Currently on
my_MM: လက်ရှိနေရာ

en: Custom Smiley
my_MM: စိတ်ကြိုက် ရုပ်ပြောင်

en: Custom Smiley Manager
my_MM: စိတ်ကြိုက် ရုပ်ပြောင် မန်နေဂျာ

en: Customize colors in the conversation window
my_MM: စကားပြောဆိုမှု ဝင်းဒိုးရှိ စိတ်ကြိုက် အရောင်များ

en: Customizes the message timestamp formats.
my_MM: ပေးစာ အချိန် သတ်မှတ်ချက် ပုံစံများကို စိတ်ကြိုက်ဖန်တီးပါ။

en: Czech
my_MM: ချက်

en: DBus Example
my_MM: DBus ဥပမာ

en: DBus Plugin Example
my_MM: DBus ပလပ်အင် ဥပမာ

en: DROP
my_MM: လွှတ်ချရန်

en: D_evice
my_MM: _E စက်ပစ္စည်း

en: Danish
my_MM: ဒန်းနစ်ရှ်

en: Date
my_MM: နေ့စွဲ

en: Debug Symbols (for reporting crashes)
my_MM: (ပျက်စီးမှုများကို အကြောင်းကြားရန်) အမှားပြင် သင်္ကေတများ

en: Debug Window
my_MM: အမှားပြင် ၀င်းဒိုး

en: Decrease Font Size
my_MM: စာလုံးအရွယ် လျှော့ချရန်

en: Default
my_MM: မူလသတ်မှတ်ချက်

en: Default Formatting
my_MM: ပုံမှန် ပုံစံချထားမှု

en: Dejected
my_MM: စိတ်ညှိုးငယ်သည်

en: Delete
my_MM: ပယ်ဖျက်ရန်

en: Delete Account
my_MM: အကောင့် ပယ်ဖျက်ရန်

en: Delete Log...
my_MM: မှတ်တမ်း ပယ်ဖျက်ရန်...

en: Delete Log?
my_MM: မှတ်တမ်း ပယ်ဖျက်မည်လား?

en: Delete Status
my_MM: ပယ်ဖျက်မှု အနေအထား

en: Deny
my_MM: ငြင်းပယ်ရန်

en: Department
my_MM: ဌာန

en: Depressed
my_MM: အားငယ်သည်

en: Description
my_MM: ဖော်ပြချက်

en: Desktop
my_MM: အလုပ်ခုံ

en: Desktop Default
my_MM: ပုံမှန် အလုပ်ခုံ

en: Detach From Server
my_MM: ဆာဗာမှ ဖြုတ်ရန်

en: Detach this tab
my_MM: ဤစာအမှတ်ကို ခွဲရန်

en: Detached
my_MM: ခွဲထုတ်ထားသည်

en: Device
my_MM: စက်ပစ္စည်း

en: Dialog Icons
my_MM: စာမျက်နှာ အိုင်ကွန်များ

en: Different
my_MM: ခြားနားသည်

en: Digitally sign and verify all messages
my_MM: ဒစ်ဂျစ်တယ်နည်းဖြင့် လက်မှတ်ထိုးပြီး စာအားလုံးကို အတည်ပြုရန်

en: Directory
my_MM: ဖိုင်တွင်

en: Directory Query Failed
my_MM: မအောင်မြင်သော ဖိုင်တွဲ မေးမြန်းချက်

en: Directory is not writable.
my_MM: ဖိုင်လမ်းကြောင်းပေါ်တွင် ရေးနိုင်ခြင်း မရှိပါ။

en: Disable Typing Notification Text
my_MM: စာရေးသားမှု အသိပေး စာသားကို ပိတ်ရန်

en: Disable _smileys in selected text
my_MM: _S ရွေးထားသော စာသားတွင် ရုပ်ပြောင်ပုံများ ပိတ်ထားရန်

en: Disable when away
my_MM: အဝေးရောက်ချိန်တွင် ပိတ်ထားရန်

en: Disabled
my_MM: ပိတ်ထားသည်

en: Disappointed
my_MM: စိတ်ပျက်သည်

en: Disconnected by server
my_MM: ဆာဗာမှ အဆက်အသွယ် ဖြတ်လိုက်သည်

en: Disconnected.
my_MM: အဆက်ပြတ်သွားသည်။

en: Disgusted
my_MM: စက်ဆုပ်ရွံရှာသည်

en: Dismayed
my_MM: လက်မှိုင်ကျသည်

en: Dismiss
my_MM: ထုတ်ပစ်ရန်

en: Display Timestamps Every
my_MM: အချိန် သတ်မှတ်ချက်များကို ပြရန်

en: Display iChat-style timestamps
my_MM: iChat-style အချိန် သတ်မှတ်ချက်များကို ပြရန်

en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
my_MM: iChat-style အချိန် သတ်မှတ်ချက်များ မိနစ်တိုင်း ဖော်ပြပါ။

en: Display notification message in conversations
my_MM: စကားပြောဆိုမှုများတွင် အသိပေး စာတမ်းကို ဖော်ပြပေးရန်

en: Displays statistical information about your buddies' availability
my_MM: သင် မိတ်ဆွေများ အားလပ်မှု အခြေအနေ စာရင်းဇယား အချက်အလက်များ ဖော်ပြရန်

en: Distracted
my_MM: စိတ်ချောက်ချားသည်

en: Do Not Disturb
my_MM: မနှောင့်ယှက်ရန်

en: Do not ask. Always save in pounce.
my_MM: မေးမြန်းခြင်း မပြုပါနဲ့။ လက်တို့မှုထဲတွင် အမြဲ သိမ်းဆည်းပါ။

en: Do not disturb
my_MM: မနှောင့်ယှက်ရ

en: Do you really want to clear?
my_MM: သင် တကယ် ရှင်းလင်းလိုသလား?

en: Domain
my_MM: ဒိုမိန်း

en: Don't use encryption
my_MM: စာဝှက်စနစ်ကို အသုံးမပြုရန်

en: Download %s: %s
my_MM: ဒေါင်းလုဒ် ဆွဲရန် %s - %s

en: Download Now
my_MM: အခု ဒေါင်းလုဒ် ဆွဲရန်

en: Draw Markerline in
my_MM: အမှတ်လိုင်း ဆွဲရန်

en: Draw On Whiteboard
my_MM: သင်ပုန်းဖြူပေါ်တွင် ရေးဆွဲရန်

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
my_MM: စကားပြောဆိုမှု တစ်ခုထဲတွင် စာအသစ် ရောက်ရှိကြောင်း ပြသော လိုင်း တစ်ခု ​ဆွဲပါ။

en: Duplicate Correction
my_MM: အမှန်ပြင်ဆင်ချက်ကို ထပ်ပွားရန်

en: Duplicate Shortcut
my_MM: ဖြတ်လမ်းကို ထပ်ပွားရန်

en: Duplicate title
my_MM: ခေါင်းစဉ် ထပ်ပွားရန်

en: Dutch, Flemish
my_MM: ဒပ်ချ်

en: Dzongkha
my_MM: ဂျုံးခါ

en: ERROR
my_MM: ချို့ယွင်းချက်

en: E_xecute a command
my_MM: _X ညွှန်ကြားချက် တစ်ခု လုပ်ဆောင်ရန်

en: Edit
my_MM: တည်းဖြတ်ရန်

en: Edit Buddy Pounce
my_MM: မိတ်ဆွေပေါင်းကို တည်းဖြတ်ရန်

en: Edit Buddylist Theme
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်း၏Theme ကို တည်းဖြတ်ရန်

en: Edit Chat
my_MM: စကားပြောဆိုချက်ကို တည်းဖြတ်ရန်

en: Edit Icon Theme
my_MM: အိုင်ကွန်Theme ကို တည်းဖြတ်ရန်

en: Edit Notes...
my_MM: မှတ်စုများ တည်းဖြတ်ရန်...

en: Edit Settings
my_MM: တည်းဖြတ်မှု ချိန်ညှိချက်များ

en: Edit Smiley
my_MM: ရုပ်ပြောင်ကို တည်းဖြတ်ရန်

en: Edit Status
my_MM: အနေအထားကို တည်းဖြတ်ရန်

en: Edit User Mood
my_MM: သုံးစွဲသူ အနေအထား တည်းဖြတ်ရန်

en: Edit XMPP vCard
my_MM: XMPP vCard ကို တည်းဖြတ်ရန်

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
my_MM: သင် သတ်မှတ်ထားသော proxy အမျိုးအစားအတွက် host အမည် (သို့) port နံပါတ်သည် မမှန်ပါ။

en: Email
my_MM: အီးမေးလ်

en: Email Address
my_MM: အီးမေးလ် လိပ်စာ

en: Email:
my_MM: အီးမေးလ် -

en: Email: 		%s
my_MM: အီးမေးလ် - 		%s

en: Emails
my_MM: အီးမေးလ်စာများ

en: Embarrassed
my_MM: ရှက်ကိုးရှက်ကန်း ဖြစ်သည်

en: Empty groups
my_MM: အုပ်စု နေရာလွတ်များ

en: Enable Account
my_MM: အကောင့် ဖွင့်ရန်

en: Enable Logging
my_MM: မှတ်တမ်းတင်ရန်

en: Enable Sounds
my_MM: အသံများကို ဖွင့်ထားရန်

en: Enable buddy ic_on animation
my_MM: _O မိတ်ဆွေ အိုင်ကွန် သက်၀င်လှုပ်ရှားမှုကို ဖွင့်ရန်

en: Enable replacement of last word on send
my_MM: စာပေးပို့သည့်အခါ နောက်ဆုံး စကားလုံး အစားထိုးမှု ဖွင့်ထားရန်

en: Enable typing notification
my_MM: စာရိုက်နေကြောင်း အသိပေးချက် ဖွင့်ထားရန်

en: Enabled
my_MM: ဖွင့်ထားသည်

en: Encoding
my_MM: ဝှက်စာရေးနေသည်

en: Encodings
my_MM: ဝှက်စာများ

en: End of ban list
my_MM: ပိတ်ဆို့မှု စာရင်း အဆုံး

en: Enforce that passwords are used only once.
my_MM: စကားဝှက်များကို တစ်ကြိမ်တည်းသာ သုံးစွဲရန် တိုက်တွန်းပါ။

en: Enter Password
my_MM: စကားဝှက် ရေးပေးရန်

en: Enter a Conference Server
my_MM: ဆွေးနွေးခန်း ဆာဗာ တစ်ခု ပြုလုပ်ရန်

en: Enter a User Directory
my_MM: သုံးစွဲသူ ဖိုင်တွဲကို  ရေးထည့်ရန်

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
my_MM: သင့် Sametime အဖွဲ့အစည်းတွင် သုံးစွဲသူများ ရှာဖွေရန် အောက်ပါ အကွက်တွင် အမည် (သို့) ID တစ်စိတ်တစ်ပိုင်းကို ရေးပါ။

en: Enter an XMPP Server
my_MM: XMPP ဆာဗာ တစ်ခု ရေးထည့်ရန်

en: Enter an alias for %s.
my_MM: %s အတွက် အမည်ကွဲတစ်ခု ရေးထည့်ပါ။

en: Enter an alias for this chat.
my_MM: ဤစကားပြောခန်းအတွက် အမည်ကွဲတစ်ခု ရေးထည့်ပါ။

en: Enter an alias for this contact.
my_MM: ဤအဆက်အသွယ်အတွက် အမည်ကွဲတစ်ခု ရေးထည့်ပါ။

en: Enter empty string to reset the name.
my_MM: နာမည်ကို ပြန်ချိန်ရန် ဗလာစာတွဲ ရေးပေးပါ။

en: Enter password for %s (%s)
my_MM: %s (%s) အတွက် စကားဝှက် ရေးပေးရန်

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
my_MM: အုပ်စုနှင့် ပါဝင်သူများကို သင့်မိတ်ဆွေ စာရင်းသို့ ထည့်သွင်းရန် မှတ်စု လိပ်စာ စာအုပ်ရှိ အဖွဲ့အမည်ကို အောက်ပါ အကွက်တွင် ရေးပေးပါ။

en: Enter the name of the group
my_MM: အုပ်စု အမည်ကို ရေးထည့်ရန်

en: Enter your notes below...
my_MM: အောက်တွင် မှတ်စုများ ရေးရန်...

en: Envious
my_MM: မနာလို ဖြစ်သည်

en: Epiphany
my_MM: အပီဖနီ

en: Error
my_MM: ချို့ယွင်းချက်

en: Error
my_MM: ချို့ယွင်းချက်

en: Error Downloading the GTK+ Runtime ($R2).$\rThis is required for Pidgin to function; if retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
my_MM: GTK+ Runtime ($R2) ကို ဒေါင်းလုဒ် ဆွဲရာတွင် ချို့ယွင်းချက် ရှိသည်။ $\r ဤအရာသည် Pidgin အလုပ်လုပ်နိုင်ရန် လိုအပ်သည်။ ထပ်ကြိုးစား၍ မအောင်မြင်ခဲ့လျှင် http://pidgin.im/download/windows/ မှ 'အော့ဖ်လိုင်း ဆော့ဝဲထည့်သွင်းစနစ်' ကို သုံးစွဲရန် လိုအပ်လိမ့်မည်။

en: Error Installing Debug Symbols ($R2).$\rIf retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
my_MM: GTK+ Runtime ($R2) ကို ဒေါင်းလုဒ် ဆွဲရာတွင် ချို့ယွင်းချက် ရှိသည်။ $\r ဤအရာသည် Pidgin အလုပ်လုပ်နိုင်ရန် လိုအပ်သည်။ ထပ်ကြိုးစား၍ မအောင်မြင်ခဲ့လျှင် http://pidgin.im/download/windows/ မှ 'အော့ဖ်လိုင်း ဆော့ဝဲထည့်သွင်းစနစ်' ကို သုံးစွဲရန် လိုအပ်လိမ့်မည်။

en: Error Installing Spellchecking ($R3).$\rIf retrying fails, manual installation instructions are at: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation
my_MM: ($R3) စာလုံးပေါင်းစစ်စနစ် ထည့်သွင်းရာတွင် ချို့ယွင်းချက် ရှိသည်။$\rIf ထပ်ကြိုးစား၍ မအောင်မြင်လျှင်၊ ဆော့ဗ်ဝဲ ထည့်သွင်းနည်း လမ်းညွှန်ချက်ကို - http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation တွင် ​လေ့လာနိုင်သည်။

en: Error Messages
my_MM: ပေးစာ ချို့ယွင်းချက်များ

en: Error Reading %s
my_MM: %s ဖတ်ရှုရာတွင် ချို့ယွင်းမှု

en: Error Running Editor
my_MM: အယ်ဒီတာ သုံးစွဲမှု ချို့ယွင်းချက်

en: Error accessing %s: 
    %s.
my_MM: ချို့ယွင်းမှုရှိသော လုပ်ဆောင်ခြင်း %s- 
    %s.

en: Error adding buddy
my_MM: မိတ်ဆွေ ထည့်သွင်းရာတွင် ချို့ယွင်းချက်

en: Error adding group
my_MM: အုပ်စု ထည့်သွင်းမှု ချို့ယွင်းချက်

en: Error changing password
my_MM: စကားဝှက် ပြောင်းရာတွေ မှားယွင်းမှု

en: Error communicating with local mDNSResponder.
my_MM: ဒေသတွင်း mDNSResponder နှင့် ဆက်သွယ်ရာတွင် ချို့ယွင်းချက် ရှိသည်။

en: Error communicating with server
my_MM: ဆာဗာနှင့် ဆက်သွယ်မှု ချို့ယွင်းချက်

en: Error communicating with server. Closing connection.
my_MM: ဆာဗာနှင့် ဆက်သွယ်မှု ချို့ယွင်းချက်။ ဆက်သွယ်မှု ပိတ်နေသည်။

en: Error connecting to SILC Server
my_MM: SILC ဆာဗာထံသို့ ဆက်သွယ်မှု ချို့ယွင်းချက်

en: Error converting %s to punycode: %d
my_MM: %s မှ punycode သို့ ပြောင်းရာတွင် ချို့ယွင်းမှု - %d

en: Error creating session: %s
my_MM: ဆက်ရှင် %s ကို ပြုလုပ်ရာတွင် ချို့ယွင်းမှု

en: Error dialog
my_MM: ချို့ယွင်းချက်ပြ စာမျက်နှာ

en: Error displaying MOTD
my_MM: MOTD ပြသမှု ချို့ယွင်းချက်

en: Error during connecting to SILC Server
my_MM: SILC ဆာဗာထံ ဆက်သွယ်နေစဉ် ချို့ယွင်းမှု

en: Error during file transfer
my_MM: ဖိုင် ရွှေ့ပြောင်းနေစဉ် ချို့ယွင်းချက်

en: Error in chat %s
my_MM: စကားပြောခန်း %s ချို့ယွင်းချက်

en: Error joining chat %s
my_MM: စကားပြောခန်း %s တွင် ပါဝင်မှု ချို့ယွင်းချက်

en: Error launching "%s": %s
my_MM: "%s" အဖွင့် ချို့ယွင်းချက် - %s

en: Error launching %s: %s
my_MM: %s ဖွင့်နေစဉ် ချို့ယွင်းချက် - %s

en: Error loading SILC key pair
my_MM: SILC ကီးစုံတွဲ ဖွင့်ရာတွင် ချို့ယွင်းချက်

en: Error loading plugin
my_MM: ပလပ်အင် ဖွင့်နေစဉ် ချို့ယွင်းနေသည်။

en: Error loading the plugin.
my_MM: ပလပ်အင် ဖွင့်မရပါ။

en: Error occurred
my_MM: ချို့ယွင်းချက် ဖြစ်ပေါ်နေသည်

en: Error occurred during key agreement
my_MM: ကီး သဘောတူညီချက် အတွင်း ချို့ယွင်းချက် ဖြစ်ပေါ်နေသည်

en: Error reading %s: 
    %s.
my_MM: ဖတ်ရှုမှု အမှားအယွင်း %s - 
    %s.

en: Error reading file %s: 
    %s
my_MM: ဖတ်ရှုတွင် ချို့ယွင်းမှုရှိသော ဖိုင် %s - 
    %s

en: Error reading from %s: %s
my_MM: %s ထံမှ ဖတ်ရှုမှု ချို့ယွင်းချက် - %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
my_MM: %s ထံမှ ဖတ်ရှုမှု ချို့ယွင်းချက် - တုံ့ပြန်မှု အလွန်ကြာသည် (%d ဘိုက် ကန့်သတ်ချက်)

en: Error reading from resolver process:
    %s
my_MM: ဖြေရှင်းခြင်းလုပ်ငန်းစဉ် မှ ဖတ်ရှုရာတွင် ချို့ယွင်းမှု -
    %s

en: Error resolving %s
my_MM: %s ကို ဖြေရှင်းမှု ချို့ယွင်းချက်

en: Error resolving %s:
    %s
my_MM: %s ကို ဖြေရှင်းရှာတွင် ချို့ယွင်းမှု - 
    %s

en: Error resolving %s: %d
my_MM: %s ကို ဖြေရှင်းရာတွင် ချို့ယွင်းမှု - %d

en: Error retrieving room list
my_MM: အခန်းစာရင်း ထုတ်ယူမှု ချို့ယွင်းချက်

en: Error running %s
my_MM: %s အလုပ်လုပ်နေစဉ် ချို့ယွင်းချက်

en: Error unregistering account
my_MM: အကောင့် မှတ်ပုံတင် ပယ်ဖျက်မှု ချို့ယွင်းချက်

en: Error with your microphone
my_MM: မိုက်ခရိုဖုန်း ချို့ယွင်းမှု

en: Error with your webcam
my_MM: သင့် webcam ၌ ချို့ယွင်းချက် ရှိသည်။

en: Error writing %s: 
    %s.
my_MM: %s ရေးသားရာတွင် ချို့ယွင်းမှု - 
    %s.

en: Error writing to %s: %s
my_MM: %s ထံ ရေးသားမှု ချို့ယွင်းချက် - %s

en: Error: invalid PONG from server
my_MM: ချို့ယွင်းချက် - ဆာဗာမှ PONG အမှး

en: Escape the filenames
my_MM: ဖိုင်အမည်များကို ကျော်သွားရန်

en: Esperanto
my_MM: အက်စ်ပါရန်တို

en: Estonian
my_MM: အက်စ်တိုနီယန်

en: Event
my_MM: ဖြစ်ရပ်

en: Evolution Integration
my_MM: တိုးလက်မှု ပေါင်းစည်းခြင်း

en: Evolution Integration Configuration
my_MM: တိုးတက်မှု ပေါင်းစည်းခြင်း ပြင်ဆင်ချက်

en: Excited
my_MM: စိတ်လှုပ်ရှားသည်

en: Execute a command
my_MM: ညွှန်ကြားချက်တစ်ခု လုပ်ဆောင်ပါ

en: Existing window
my_MM: လက်ရှိ ဝင်းဒိုး

en: Exiting because another libpurple client is already running.
my_MM: အခြား libpurple ဂလိုင်း အလုပ်လုပ်နေသောကြောင့် ထွက်ခွါနေသည်။

en: Expanded Background Color
my_MM: တိုးချဲ့ထားသော နောက်ခံအရောင်

en: Expanded Text
my_MM: တိုးချဲ့ထားသော စာသား

en: Export Sametime List for Account %s
my_MM: အကောင့် %s အတွက် Sametime စာရင်း တင်ပို့ရန်

en: Export Sametime List...
my_MM: Sametime စာရင်း တင်ပို့ရန်...

en: Export to .anyone
my_MM: တစ်ဦးဦးထံ တင်ပို့ရန်

en: Export to .zephyr.subs
my_MM: .zephyr.subs ထံ တင်ပို့ရန်

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
my_MM: %s  ဖိုင်ကို ထုတ်ယူ၍ မရပါ။
    ရာထားသည့် ဖိုင်လမ်းကြောင်းဆီ ရေးသားနိုင်ခွင့် ရှိမရှိ စစ်ဆေးပါ။

en: Exposure
my_MM: ဖေါ်ထုတ်ခြင်း

en: ExtPlacement
my_MM: နေရာ အပိုချထားခြင်း

en: Extended Address
my_MM: တခြား လိပ်စာ

en: Extended Away
my_MM: တိုးချဲ့သည်

en: Extended away
my_MM: တိုးချဲ့ရန်

en: External User
my_MM: ပြင်ပ သုံးစွဲသူများ

en: Extra conversation placement options.
my_MM: စကားပြောဆိုမှု နေရာ အပိုချထားခြင်း ရွေးစရာများ။

en: F_lash window when IMs are received
my_MM: _L IM များ လက်ခံရရှိသောအခါ ဝင်းဒိုးကို ၀င်းလက်စေပါ

en: Failed
my_MM: မအောင်မြင်ပါ

en: Failed to change nickname
my_MM: အမည်ပြောင် ပြောင်း၍ မရပါ

en: Failed to get connection: %s
my_MM: %s ကို ဆက်သွယ်၍ မရပါ

en: Failed to get name: %s
my_MM: %s အမည်ကို ရလို့ မရပါ

en: Failed to get serv name: %s
my_MM: %s ဆာဗာအမည် မရယူနိုင်ပါ

en: Failed to load image
my_MM: ရုပ်ပုံ ဖွင့်၍ မရပါ

en: Failed to set cmodes for %s
my_MM: %s အတွက် cmodes များကို သတ်မှတ်၍ မရပါ

en: Failed to store image: %s
my_MM: သိမ်းဆည်း၍ မရသော ရုပ်ပုံ - %s

en: Failure: Authentication failed
my_MM: မအောင်မြင်မှု - အတည်ပြုချက် မအောင်မြင်ပါ

en: Failure: Incorrect signature
my_MM: မအောင်မြင်မှု - မမှန်သော လက်မှတ်

en: Failure: Invalid cookie
my_MM: မအောင်မြင်မှု - cookie အမှား

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
my_MM: မအောင်မြင်မှု - အဝေးမှ စက်သည် အဆို​ပြုထားသော HMAC ကို အထောက်အပံ့ မပေးပါ

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
my_MM: မအောင်မြင်မှု - အဝေးမှ စက်သည် အဆိုပြုထားသော KE အုပ်စုကို အထောက်အပံ့ မပေးပါ

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
my_MM: မအောင်မြင်မှု - အဝေးမှ အဆိုပြုထားသော PKCS ကို အထောက်အပံ့ မပေးပါ

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
my_MM: မအောင်မြင်မှု - အဝေးမှ စက်သည် အဆိုပြုထားသော စာဝှက်စနစ်ကို အထောက်အပံ့ မပေးပါ

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
my_MM: မအောင်မြင်မှု - အ​ဝေးမှ စက်သည် အဆိုပြုထားသော hash function ကို အထောက်အပံ့ မပေးပါ

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
my_MM: မအောင်မြင်မှု - အဝေးမှ စက်သည် သင့် public key ကို စိတ်မချ/မထောက်ပံ့ပါ

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
my_MM: မအောင်မြင်မှု - ဗားရှင်း မတူညီပါ၊ သင့် သုံးစွဲသူကို အဆင့်မြှင့်ပါ

en: Family Name
my_MM: မိသားစု အမည်

en: Fast size calculations
my_MM: အမြန် အရွယ်အစား တွက်ချက်မှု

en: Fatal Error
my_MM: ဆိုးရွားသော ချို့ယွင်းချက်

en: Feature Not Implemented
my_MM: အင်္ဂါရပ်ကို အသုံးမချသေးပါ။

en: Feeling
my_MM: ခံစားချက်

en: Female
my_MM: မ

en: File
my_MM: ဖိုင်

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
my_MM: %s ဖိုင်ကို တင်သွင်း၍ မရပါ။
    ဖိုင်သည် PEM ဖိုင်အမျိုးအစား ဖြစ်ပြီး ဖတ်ရှုနိုင်ရမည်။

en: File Control
my_MM: ဖိုင် ထိန်းကွပ်မှု

en: File Send Failed
my_MM: ဖိုင် ပေးပို့၍ မရပါ

en: File Transfer
my_MM: ဖိုင်ရွှေ့ပြောင်းခြင်း

en: File Transfer Failed
my_MM: ဖိုင် ပြောင်းရွှေ့မှု မအောင်မြင်ပါ

en: File Transfers
my_MM: ဖိုင်ရွှေ့ပြောင်းမှု

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
my_MM[0]: ဖိုင်ရွှေ့ပြောင်းမှု %d%% မူရင်းဖိုင် %d ခု

en: File is not readable.
my_MM: ဖိုင်ကို ဖတ်လို့မရပါ။

en: File transfer _details
my_MM: _D ဖိုင် ရွှေပြောင်းမှု အသေးစိတ်

en: File transfer already started
my_MM: ဖိုင် ရွှေ့ပြောင်းမှု စတင်နေပြီ

en: File transfer cancelled
my_MM: ဖိုင် ဝေမျှခြင်း ဖျက်သိမ်းသည်။

en: File transfer complete
my_MM: ဖိုင်ဝေမျှမှု ပြီးစီးသည်။

en: File transfer from %s failed.
my_MM: %s မှ ဖိုင်ဝေမျှမှု မအောင်မြင်ပါ။

en: File transfer proxies
my_MM: ဖိုင်ကို ရွှေ့ပြောင်းပေးသော proxies များ

en: File transfer session does not exist
my_MM: ဖိုင် ရွှေ့ပြောင်းမှု လုပ်ငန်း မရှိပါ

en: File transfer to %s failed.
my_MM: %s သို့ ဖိုင်ဝေမျှမှု မအောင်မြင်ပါ။

en: Filename
my_MM: ဖိုင်အမည်

en: Filename:
my_MM: ဖိုင် အမည် -

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
my_MM: XMPP သုံးစွဲသူများနဲ့ ကိုက်ညီ​သူများကို ရှာရန် အကွက်(များ)ကို ဖြည့်စွတ်ပါ။

en: Fill out all fields completely.
my_MM: အကွက်များအားလုံးကို ပြည့်ပြည့်စုံစုံ ဖြည့်စွတ်ပါ။

en: Filter
my_MM: စစ်​ထုတ်ရန်

en: Filter:
my_MM: စစ်ထုတ်ရန် -

en: Finch
my_MM: ဖင့်စာ

en: Find
my_MM: ရှာဖွေရန်

en: Find Rooms
my_MM: အခန်းများ ရှာဖွေရန်

en: Find Services
my_MM: ၀န်ဆောင်ချက်များ ရှာဖွေရန်

en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
my_MM: ဖေါ်ပြပါ အကွက်များထဲတွင် ရှာဖွေရေး သတ်မှတ်ချက်များကို ရေးထည့်ပြီး အဆက်အသွယ်ကို ရှာပါ။မှတ်ချက် - အကွက်တစ်ခုစီသည် wild card ရှာဖွေမှုများ (%) ကို ထောက်ပံ့ပေးသည်

en: Find buddies
my_MM: မိတ်ဆွေများ ရှာဖွေရန်

en: Find buddies...
my_MM: မိတ်ဆွေများ ရှာဖွေရန်...

en: Find:
my_MM: ရှာဖွေရန် -

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
my_MM: ကီး %s အတွက် လက်ဗွေရာနှင့် အသံထွက်အမှတ်အသား -
    
    %s
    %s

en: Finished
my_MM: ပြီးစီးသည်

en: Finnish
my_MM: ဖှင်နစ်ရှ်

en: Fire
my_MM: မီးလျှံ

en: Firebird
my_MM: မီးလျှံ ဌက်

en: Firefox
my_MM: မီးလျှံ မြေခွေး

en: First Name
my_MM: ပထမ အမည်

en: First name
my_MM: ပထမ အမည်

en: First name:
my_MM: ပထမ အမည် -

en: Flirtatious
my_MM: မြူဆွယ်သည်

en: Font
my_MM: ဖောင့်

en: Font Face
my_MM: စာလုံးပုံစံ

en: Fonts
my_MM: ဖောင့်များ

en: For delayed messages
my_MM: ကြန့်ကြာသော ပေးစာများအတွက်

en: For delayed messages and in chats
my_MM: ကြန့်ကြာသော ပေးစာများနှင့် စကားပြောခန်းများအတွက်

en: For rooms with more than this many people
my_MM: ဤလူအများဆန့်သော အခန်းအတွက်

en: Forbidden
my_MM: တားမြစ်ချက်

en: Force login (ignore server redirects)
my_MM: အကောင့်ထဲ မရမက ဝင်ရောက်ရန် (ဆာဗာ လမ်းလွှဲမှုများကို လျစ်လျူရှုရန်)

en: Forcing Login
my_MM: အကောင့်ထဲ မရမက ဝင်ရောက်မှု

en: Foreground Color
my_MM: ရှေ့ဖက် အရောင်

en: Foreground _color
my_MM: _C ရှေ့ဖက်အရောင်

en: Founder
my_MM: တည်ထောင်သူ

en: French
my_MM: ပြင်သစ်

en: From
my_MM: မှ

en: From (To pending)
my_MM: မှ (ရွှေ့ဆိုင်းသည့်အထိ)

en: From last sent message
my_MM: နောက်ဆုံး ပေးပို့သော စာမှ စတင်ကာ

en: Frustrated
my_MM: အထမမြောက် ဖြစ်သည်

en: Full Name
my_MM: အမည် အပြည့်အစုံ

en: Full name
my_MM: အမည် အပြည့်အစုံ

en: GG server
my_MM: GG ဆာဗာ

en: GNOME Default
my_MM: ပုံမှန် GNOME

en: GStreamer Failure
my_MM: GStreamer မအောင်မြင်ပါ

en: GStreamer failed to initialize.
my_MM: GStreamer အစပြုလို့ မရပါ။

en: GTK Signals Test
my_MM: GTK သင်္ကေတများ စစ်ဆေးချက်

en: GTK+ Interface Font
my_MM: GTK+ မျက်နှာပြင်သုံး ဖောင့်

en: GTK+ Runtime (required if not present)
my_MM: GTK+ Runtime (မရှိသေးပါက လိုအပ်လာမည်)

en: GTK+ Text Shortcut Theme
my_MM: GTK+ စာသား ဖြတ်လမ်း Theme

en: GTK+ Theme Control Settings
my_MM: GTK+ Theme ထိန်းချုပ်မှု ချိန်ညှိချက်များ

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
my_MM: Gadu-Gadu ပရိုတိုကော ပလပ်အင်

en: Gadu-Gadu Public Directory
my_MM: Gadu-Gadu အများသုံး ဖိုင်တွဲ

en: Gadu-Gadu User
my_MM: ဂဓူး-ဂဓူး သုံးစွဲသူ

en: Galeon
my_MM: ဂျာလီယွန်

en: Galician
my_MM: ဂလစ်စီယန်

en: Gateway
my_MM: ဂိတ်ဝေး

en: Gender
my_MM: လိင် - ကျား/မ

en: General
my_MM: ယေဘုယျ

en: General Log Reading Configuration
my_MM: ယေဘုယျ မှတ်တမ်း ဖတ်ရှုရန် ပြုပြင်ခြင်း

en: General Text Replacement Options
my_MM: ယေဘုယျ စာသား အစားထိုးမှု ရွေးစရာများ

en: Generate Key Pair
my_MM: ကီး စုံတွဲ ထုတ်လုပ်ရန်

en: Geolocation
my_MM: ပထဝီတည်​နေရာ

en: Georgian
my_MM: ​ဂျော်ဂျီယန်

en: German
my_MM: ဂျာမန်

en: Get
my_MM: ရယူရန်

en: Get Away Message
my_MM: စာ ပေးပို့ရန်

en: Get Info
my_MM: အချက်အလက် ရယူရန်

en: Get Notes Address Book Info
my_MM: မှတ်စု လိပ်စာ စာအုပ် အချက်အလက်များ ရယူရန်

en: Get Public Key
my_MM: Public Key ရယူရန်

en: Get Public Key...
my_MM: အများသုံးကီး ရယူရန်...

en: Get User Info
my_MM: သုံးစွဲသူ အချက်အလက် ရယူရန်

en: Get _Info
my_MM: _I အချက်အလက် ရယူရန်

en: Given Name
my_MM: အမည် ပေးထားချက်

en: Glorious
my_MM: ဂုဏ်ကျက်သရေ ရှိသည်

en: GntClipboard
my_MM: Gntကလစ်ဘုတ်

en: GntHistory
my_MM: Gntမှတ်တမ်း

en: Goes a_way
my_MM: _W အဝေးထွက်သွားသည်

en: Goes away
my_MM: ထွက်သွားရန်

en: Gone
my_MM: ထွက်သွားပြီ

en: Google Chrome
my_MM: ဂူဂဲ ခရုမ်း

en: Google Talk
my_MM: ဂူးဂဲ တော့ခ်

en: Grateful
my_MM: ကြည်နူးပီတိ ဖြစ်သည်

en: Greek
my_MM: ဂရိ

en: Grieving
my_MM: ပူဆွေးဝမ်းနည်းသည်

en: Group
my_MM: အုပ်စု

en: Group Items
my_MM: အချက်များကို စုစည်းရန်

en: Group Name
my_MM: အုပ်စုအမည်

en: Group:
my_MM: အုပ်စု -

en: GroupWise Conference %d
my_MM: အဖွဲ့လိုက် ဆွေးနွေးခန်း %d

en: Grouping
my_MM: အုပ်စုဖွဲ့ခြင်း

en: Grumpy
my_MM: သုန်မှုန်​သည်

en: GtkTreeView Horizontal Separation
my_MM: GtkTreeView ရေပြင်ညီ ပိုင်းခြားမှု

en: Gtkrc File Tools
my_MM: Gtkrc ဖိုင် ကိရိယာများ

en: Guilty
my_MM: အပြစ်ရှိသည်

en: Gujarati
my_MM: ဂူဂျာရတီ

en: Gujarati Language Team
my_MM: ဂူဂျာရတီ ဘာသာစကားအသင်း

en: HTTP proxy connection error %d
my_MM: HTTP ပရောက်ဆီ ဆက်သွယ်ခြင်းဆိုင်ရာ ချို့ယွင်းမှု %d

en: Half Operator
my_MM: အငယ်တန်း အော်ပရေတာ

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
my_MM: မိတ်​ဆက်ခြင်းကို အသိအမှတ်ပြုပြီ၊ အကောင့်ထဲ ဝင်ရောက်ရန် အချက်အလက် ပေးပို့နေသည်

en: Hangup
my_MM: ရပ်နားရန်

en: Happy
my_MM: ပျော်ရွှင်သည်

en: Hebrew
my_MM: ဟီဗရူး

en: Hidden or not logged-in
my_MM: ဖျောက်ထားသည် (သို့) အကောင့်ထဲ မ၀င်ပါ

en: Hide Icon
my_MM: အိုင်ကွန် ဖျောက်ရန်

en: Hide Joins/Parts
my_MM: အချိတ်အဆက်များ/အစိတ်အပိုင်းများကို ဖုံးကွယ်ရန်

en: Hide When Offline
my_MM: အော့ဖ်လိုင်းရှိစဉ် ဖျောက်ထားရန်

en: Hide client identity
my_MM: သုံးစွဲသူ အမှတ်အသား ဝှက်ထားရန်

en: Hides extraneous join/part messages.
my_MM: အပို အချိတ်အဆက်/စာတို အပိုင်းအစများကို ဖုံးကွယ်ထားပါ။

en: Highlight _misspelled words
my_MM: _M သတ်ပုံမှားသော စာလုံးများကို အရောင်တင်ရန်

en: Highlight matches
my_MM: ကိုက်ညီချက်များကို အရောင်တင်ရန်

en: Highlighted Message Name Color
my_MM: အရောင်တင်ထားသော ပေးစာ အမည် အရောင်

en: Highlighted Messages
my_MM: အရောင်တင်သော ပေးစာများ

en: Hindi
my_MM: ဟိန္ဒီ

en: History
my_MM: မှတ်တမ်း

en: History Plugin Requires Logging
my_MM: မှတ်တမ်းဆိုင်ရာ ပလပ်အင်ကို မှတ်တမ်းတင်ရန် လိုအပ်သည်

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
my_MM: ဤမျိုးကွဲအတွက် နေရာပိုရရန် 'Enter' ကို နှိပ်ပါ။

en: Homepage
my_MM: ပင်မစာမျက်နှာ

en: Hong Kong Chinese
my_MM: ဟောင်ကောင် တရုတ်စာ

en: Hopeful
my_MM: မျှော်လင့်ရှိသည်

en: Host Gone
my_MM: Host မရှိတော့ပါ

en: Host Name: 	%s
my_MM: Host အမည် - 	%s

en: Host Unknown
my_MM: အမည်မသိ Host

en: Hostname
my_MM: စက်အမည်

en: Hot
my_MM: ပူအိုက်သည်

en: Humbled
my_MM: ရိုကျိုးနှိမ့်ချသည်

en: Humiliated
my_MM: လှောင်ပြောင်ခံရသည်

en: Hungarian
my_MM: ဟန်​ဂေရီဟန်

en: Hungry
my_MM: ဆာလောင်သည်

en: Hurt
my_MM: နာကျင်သည်

en: Hyper Active
my_MM: လွန်ကဲပြီး တက်ကြွနေသည်

en: Hyperlink Color
my_MM: Hyperlink အရောင်

en: Hyperlink color
my_MM: Hyperlink​ အရောင်

en: Hyperlink prelight color
my_MM: Hyperlink မနှိပ်ခင် အရောင်

en: Hyperlink visited color
my_MM: နှိပ်ပြီးသား Hyperlink အရောင်

en: I'dle Mak'er
my_MM: ကျောက်ရုပ် ဖြစ်စေခြင်း

en: I'm not here right now
my_MM: ယခု ဤနေရာ၌ ကျွန်ပ် မရှိပါ

en: IM
my_MM: လက်ငင်း စာတို​ပေးပို့မှု

en: IM Conversation Windows
my_MM: IM စကားပြောဆိုမှု ဝင်းဒိုးများ

en: IM With Password
my_MM: စကားဝှက်သုံးသော IM

en: IM with Key Exchange
my_MM: ကီး အလဲအလှယ်ဖြင့် IM သုံးရန်

en: IM with Password
my_MM: စကားဝှက်ဖြင့် IM သုံးရန်

en: IP Address
my_MM: IP လိပ်စာ

en: IPC Test Client
my_MM: IPC အစမ်းသပ်ခံ ပုဂ္ဂိုလ်

en: IPC Test Server
my_MM: IPC စစ်ဆေး​ခံ ဆာဗာ

en: IRC Protocol Plugin
my_MM: IRC ပရိုတိုကော ပလပ်အင်

en: IRC nick and server may not contain whitespace
my_MM: IRC နာမည်ပြောင်နှင့် ဆာဗာ၌ ကွက်လပ် မချန်ရပါ

en: Icon Error
my_MM: အိုင်ကွန် ချို့ယွင်းချက်

en: Icon for Chat
my_MM: စကားပြောခန်း အတွက် အိုင်ကွန်

en: Icon for Contact/
    Icon for Unknown person
my_MM: အဆက်အသွယ်အတွက် အိုင်ကွန်/
    အမည်မသိ​ ပုဂ္ဂိုလ်အတွက် အိုင်ကွန်

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
my_MM: သင် အဝေး သွားနေချိန်တွင် မိတ်ဆွေစာရင်းနှင့် စကားပြောဆိုချက်များကို အိုင်ကွန်ဖြင့် ပြပါ။

en: Iconify on Away
my_MM: အဝေးရောက်လျှင် အိုင်ကွန်ဖြင့် ပြရန်

en: Idle
my_MM: မလှုပ်မရှား

en: Idle %dd %dh %02dm
my_MM: မလှုပ်မရှားသော %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
my_MM: မလှုပ်မရှားသော %dh %02dm

en: Idle %dm
my_MM: မလှုပ်မရှားသော %dm

en: Idle Text
my_MM: မလှုပ်မရှား စာသား

en: Idle for
my_MM: မလှုပ်မရှား

en: If user has not spoken in this many minutes
my_MM: အကယ်၍ သုံးစွဲသူသည် ဤမျှမိနစ်ကြာအောင်​ စကားမပြောလျှင်

en: If you look real closely
my_MM: အ​နီး​ကပ်ပြီး သေချာကြည့်လျှင်

en: Ignore
my_MM: လျစ်လျူရှုရန်

en: Ignore incoming format
my_MM: အဝင် ပုံစံကို လျစ်လျူရှုရန်

en: Ignored
my_MM: လျစ်လျူရှုထားသည်

en: Import Sametime List for Account %s
my_MM: အကောင့် %s အတွက် Sametime စာရင်းကို တင်သွင်းရန်

en: Import Sametime List...
my_MM: Sametime စာရင်း တင်သွင်းရန်...

en: Import from .anyone
my_MM: တစ်ဦးဦးထံမှ တင်သွင်းရန်

en: Import from .zephyr.subs
my_MM: .zephyr.subs ထံမှ တင်သွင်းရန်

en: Impressed
my_MM: သဘောကျသည်

en: Improper Addressing
my_MM: မသင့်လျော်သော အမည်တပ်မှု

en: In Love
my_MM: သဘောကျ​နေမိသည်

en: In awe
my_MM: လေးစားစွာဖြင့်

en: In love
my_MM: ချစ်ခြင်းဖြင့်

en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
my_MM: မှတ်တမ်း မြင်ကွင်းတွင် တခြား IM သုံးစွဲသူများ၏ မှတ်တမ်းများကို ထည့်သွင်းပါ။

en: Incoming Call
my_MM: အဝင် ခေါ်ဆိုမှု

en: Incompatible protocol version
my_MM: လိုက်ဖက်မှု မရှိသော ပရိုတိုကော ဗားရှင်း

en: Incorrect encoding in authorization
my_MM: ခွင့်ပြုချက်တွင် စာဝှက်စနစ် အမှားအယွင်း ရှိသည်

en: Incorrect password
my_MM: စကားဝှက် အမှား

en: Incorrect username or password
my_MM: သုံးစွဲသူအမည် (သို့) စကားဝှက် မမှန်ပါ

en: Increase Font Size
my_MM: စာလုံးအရွယ် တိုးမြှင့်ရန်

en: Indignant
my_MM: ဒေါသထွက်သည်

en: Indisposed
my_MM: စွမ်းဆောင်မှု မရှိ

en: Indonesian
my_MM: အင်ဒိုနီးရှန်း

en: Info
my_MM: အချက်အလက်

en: Info for %s
my_MM: %s အတွက် အချက်အလက်

en: Info for Group %s
my_MM: အုပ်စု %s အတွက် အချက်အလက်

en: Information
my_MM: အချက်အလက်များ

en: Information dialog
my_MM: အချက်အလက်ပြ စာမျက်နှာ

en: Initializing SSL/TLS
my_MM: SSL/TLS အစပျိုး​နေသည်

en: Initializing Stream
my_MM: စီးဆင်းမှု စတင်​​နေသည်

en: Initiate Media
my_MM: မီဒီယာ စတင် အသုံးပြုပါ

en: Initiate _Chat
my_MM: _C စတင် စကားပြောရန်

en: Input
my_MM: ရေးသွင်းချက်

en: Input and Output Settings
my_MM: ရေးသွင်းချက်နှင့် ထုတ်ပြန်ချက် ချိန်ညှိချက်များ

en: Insert IM Image
my_MM: IM ရုပ်ပုံ ထည့်သွင်းရန်

en: Insert Image
my_MM: ရုပ်ပုံ ထည့်သွင်းရန်

en: Insert Link
my_MM: လင့်ခ်ထည့်ရန်

en: Insert Smiley
my_MM: ရုပ်ပြောင် ထည့်သွင်းရန်

en: Insert c_ount of new messages into window title
my_MM: ဝင်းဒိုး ခေါင်းစဉ်၌ စာအသစ် အရေအတွက်ကို ထည့်သွင်းရန်

en: Insert count of new message into _X property
my_MM: _X property ထဲ၌ စာအသစ် အရေအတွက်ကို ထည့်သွင်းရန်

en: Insert in message
my_MM: ပေးစာထဲ ထည့်သွင်းရန်

en: Install Plugin...
my_MM: ပလပ်အင်ကို ထည့်သွင်းရန်...

en: Instant Messaging
my_MM: လက်င်း ​စာပေးပို့ခြင်း

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
my_MM: "လက်ငင်း စာပေးပို့ချက် အားလုံးကို မှတ်တမ်းတင်ရန်" ကို ဖွင့်ထားမှသာ လက်ငင်း ပေးစာများကို မှတ်တမ်းတင်မည် ဖြစ်သည်။

en: Interested
my_MM: စိတ်ဝင်စားသည်

en: Interface
my_MM: မျက်နှာပြင်

en: Internal Server Error
my_MM: ဆာဗာ အတွင်းပိုင်း ချို့ယွင်းမှု

en: Internet Messenger
my_MM: အင်တာနက် မစ်ဆင်းဂျာ -

en: Intoxicated
my_MM: ယစ်မူးသည်

en: Invalid Authorization Mechanism
my_MM: တရားမဝင်သော ခွင့်ပြုမှု ယန္တရား

en: Invalid Directory
my_MM: မှားနေသော ဖိုင်တွဲ

en: Invalid ID
my_MM: မှားနေသော ID

en: Invalid Namespace
my_MM: မှားနေသော Namespace

en: Invalid Room Handle
my_MM: အခန်း လက်ကိုင်အမှန် မဟုတ်ပါ

en: Invalid Room Name
my_MM: အခန်းအမည်မှန် မဟုတ်ပါ

en: Invalid Server
my_MM: ဆာဗာ အမှား

en: Invalid Server Name
my_MM: မှားနေသော ဆာဗာအမည်

en: Invalid XML
my_MM: မှားနေသော XML

en: Invalid XMPP ID
my_MM: XMPP ID အမှား

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
my_MM: XMPP ID အမှား။ ဒိုမိန်းကို သတ်မှတ်ထားရမည်

en: Invalid XMPP ID. Username portion must be set.
my_MM: XMPP ID အမှား။ သုံးစွဲသူအမည် ကဏ္ဍကို သတ်မှတ်ထားရမည်

en: Invalid authzid
my_MM: authzid အမှား

en: Invalid challenge from server
my_MM: ဆာဗာထံမှ မှားယွင်းသော စိန်ခေါ်ချက်

en: Invalid nickname
my_MM: အမည်ပြောင် မှားနေသည်

en: Invalid proxy settings
my_MM: Proxy ချိန်ညှိချက်များ မမှန်ပါ

en: Invalid response from server
my_MM: ဆာဗာထံမှ မမှန်သော တုံ့ပြန်ချက်

en: Invalid title
my_MM: ခေါင်း​စဉ် မမှန်ပါ

en: Invert
my_MM: ပြောင်းပြန်လှန်ရန်

en: Invincible
my_MM: စွမ်းအားရှင်

en: Invisible
my_MM: မမြင်နိုင်ပါ

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
my_MM: ဖိတ်ကြားသူ - %s
    
    ပေးပို့ပြီး - %s

en: Invitation only
my_MM: ခေါ်ဖိတ်စာ ပါမှသာ

en: Invitation to Conversation
my_MM: စကားပြောဆိုမှုအတွက် ဖိတ်ကြားခြင်း

en: Invite
my_MM: ဖိတ်ခေါ်ရန်

en: Invite Buddy Into Chat Room
my_MM: မိတ်ဆွေကို စကားပြောခန်းထဲ ဖိတ်ကြားရန်

en: Invite Group to Conference...
my_MM: အုပ်စုကို ဆွေးနွေးပွဲသို့ ဖိတ်ခေါ်ရန်...

en: Invite List
my_MM: ဖိတ်ခေါ် စာရင်း

en: Invite message (optional)
my_MM: ဖိတ်ခေါ်မှု စာတို (လိုအပ်လျှင်)

en: Invite to Conference
my_MM: ဆွေးနွေးခန်းသို့ ဖိတ်ကြားရန်

en: Invite to Conference...
my_MM: ဆွေးနွေးခန်းသို့ ဖိတ်ကြားရန်...

en: Invite to chat
my_MM: စကားပြောရန် ဖိတ်ခေါ်ပါ

en: Invite user to a conference
my_MM: သုံးစွဲသူကို ဆွေးနွေးခန်းသို့ ဖိတ်ကြားရန်

en: Invite...
my_MM: ဖိတ်ခေါ်ရန်...

en: Irish
my_MM: အိုင်းရစ်

en: Is no longer i_dle
my_MM: _D မလှုပ်မရှား မဟုတ်တော့ပါ

en: Is no longer idle
my_MM: မလှုပ်မရှား မဟုတ်တော့ပါ

en: Italian
my_MM: အီတာလီယံ

en: Italic
my_MM: စာလုံး​စောင်း

en: Item Not Found
my_MM: ပစ္စည်း ရှာမတွေ့ပါ

en: Japanese
my_MM: ဂျပဲနိစ်

en: Jealous
my_MM: မနာလိုသည်

en: Job Role
my_MM: လုပ်ငန်း ရာထူး

en: Job Title
my_MM: အလုပ်အကိုင်

en: John Noname
my_MM: ဂျွန် အမည်မသိ

en: Join
my_MM: ပါဝင်ရန်

en: Join Chat
my_MM: စကားပြောခန်း၌ ပါ၀င်ရန်

en: Join Chat...
my_MM: စကားခန်းတွင် ပါဝင်ရန်...

en: Join Private Group
my_MM: သီးသန့် အုပ်စုထဲ ပါဝင်ရန်

en: Join a Chat
my_MM: စကားပြောခန်းတွင် ပါ၀င်ရန်

en: Join/Part Hiding
my_MM: အချိတ်အဆက်/တပိုင်းတစ ဖုံးကွယ်ရန်

en: Joining %s requires an invitation.
my_MM: %s သို့ ပါဝင်ရန် ခေါ်ဖိတ်စာ တစ်စောင် လိုအပ်သည်။

en: Jump to markerline
my_MM: အမှတ်လိုင်းသို့ ခုန်ရန်

en: Just logged in
my_MM: အခုတင် အကောင့်ထဲ ဝင်လာသည်

en: Just logged out
my_MM: အခုတင် အကောင့်မှ ထွက်သွားသည်

en: Ka-Hing Cheung
my_MM: ကာ-ဟင်း ချွမ်း

en: Kannada
my_MM: ကန်နာဒါ

en: Kannada Translation team
my_MM: ကန်နာဒါ ဘာသာပြန်အသင်း

en: Key Agreement
my_MM: ကီး သဘောတူညီချက်

en: Key Agreement Request
my_MM: ကီး သဘောတူညီချက် တောင်းဆိုမှု

en: Key Agreement failed
my_MM: ကီး ​သဘောတူညီချက် လုပ်ဆောင်၍ မရပါ

en: Key Exchange failed
my_MM: ကီး ဖလှယ်၍ မရပါ

en: Key Length: 	%d bits
my_MM: ကီး အတိုင်းအတာ - 	%d bits

en: Key Pair Generation failed
my_MM: ကီး စုံတွဲ ထုတ်လုပ်မှု မအောင်မြင်ပါ

en: Key agreement cannot be started with yourself
my_MM: ကီး သဘောတူညီချက်ကို သင်ကိုယ်တိုင် စတင် လုပ်ဆောင်နေပြီ

en: Key agreement failed
my_MM: ကီး သဘောတူညီချက် ပျက်သွားသည်

en: Key agreement is already started
my_MM: ကီး သဘောတူညီချက်ကို စတင် လုပ်ဆောင်နေပြီ

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
my_MM: %s ထံမှ ကီး ​သဘောတူညီချက် တောင်းဆိုမှုကို လက်ခံရရှိသည်။ ကီး သဘောတူညီချက်ကို လုပ်ဆောင်လိုသလား?

en: Key agreement was aborted
my_MM: ကီး သဘောတူညီချက်ကို ဖျက်သိမ်းလိုက်ပြီ

en: Key length
my_MM: ကီး အတိုင်းအတာ

en: Keyboard Shortcuts
my_MM: ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်းများ

en: Khmer
my_MM: ခမာ

en: Kicked (%s)
my_MM: အကန်ထုတ်ခံ (%s)

en: Kicked by %s (%s)
my_MM: ကန်ထုတ်သူ %s (%s)

en: Kill User
my_MM: သုံးစွဲသူ ရှင်းထုတ်ရန်

en: Killed by %s (%s)
my_MM: %s (%s) မှ သတ်သွားသည်

en: Konqueror
my_MM: ကွန်ကွာရာ

en: Korean
my_MM: ကိုရီးယန်း

en: Kurdish
my_MM: ကူဒစ်ရှ်

en: Lao
my_MM: လော

en: Last Known Client
my_MM: နောက်ဆုံး သိရှိထားသော သုံးစွဲသူ

en: Last Name
my_MM: နောက်ဆုံး အမည်

en: Last Said
my_MM: နောက်ဆုံး ပြောဆိုချက်

en: Last Seen
my_MM: နောက်ဆုံး မြင်တွေ့ခဲ့မှု

en: Last created window
my_MM: နောက်ဆုံး ဖန်တီးလိုက်သော ၀င်းဒိုး

en: Last name
my_MM: နောက်ဆုံး အမည်

en: Last name:
my_MM: နောက်ဆုံး အမည် -

en: Lastlog plugin.
my_MM: Lastlog ပလပ်အင်။

en: Later
my_MM: နောက်မှ

en: Layout
my_MM: အခင်းအကျင်း

en: Left
my_MM: ဘယ်ဖက်

en: Left Vertical
my_MM: ဘယ်ဖက် ဒေါင်လိုက်

en: Let others see what computer you are using
my_MM: သင် သုံးစွဲနေသည့် ကွန်ပျူတာကို အခြားသူများ သိရှိပါစေ

en: Let others see what services you are using
my_MM: သင် သုံးစွဲနေသည့် ၀န်ဆောင်မှုများကို အခြားသူများ သိရှိပါစေ

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
my_MM: စာပေးပို့ချက် အကြမ်းကို စာသား-အခြေပြု ပရိုတိုကောများထံ ပေးပို့စေသည်။

en: Level
my_MM: အဆင့်

en: List of %d user:
     | List of %d users:
my_MM[0]: သုံးစွဲသူ %d စာရင်း -

en: Listening to music
my_MM: သီချင်းနားထောင်နေသည်

en: Lithuanian
my_MM: လစ်သူယန်းနီယန်း

en: Load Buddylist...
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်း ဖွင့်ရန်...

en: Load buddylist from file...
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်းကို ဖိုင်ထဲမှ ဖွင့်ရန်...

en: Loads .NET plugins with Mono.
my_MM: .NET ပလပ်အင်များကို မိုနို သုံးပြီး ဖွင့်ပါ။

en: Local Buddy List Only
my_MM: ဒေသတွင်းရှိ မိတ်ဆွေ စာရင်းသာ

en: Local File:
my_MM: စက်တွင်း ဖိုင် -

en: Local Port
my_MM: ဒေသတွင်း Port

en: Local Time
my_MM: ဒေသ စံတော်ချိန်

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
my_MM: ဒေသတွင်း ဆာဗာ စတင်ချိန် - %s
    ဒေသတွင်း ဆာဗာ အလုပ်လုပ်ချိန် - %s
    ဒေသတွင်း ဆာဗာ သုံးစွဲသူများ - %d
    ဒေသတွင်း ဆာဗာ ချာနယ်များ - %d
    ဒေသတွင်း ဆာဗာ အော်ပရေတာများ - %d
    ဒေသတွင်း router အော်ပရေတာများ - %d
    ဒေသတွင်း ဆဲလ် သုံးစွဲသူများ - %d
    ဒေသတွင်း ဆဲလ် ချာနယ်များ - %d
    ဒေသတွင်း ဆဲလ် ဆာဗာများ - %d
    စုစုပေါင်း သုံးစွဲသူများ - %d
    စုစုပေါင်း ချာနယ်များ - %d
    စုစုပေါင်း ဆာဗာများ - %d
    စုစုပေါင်း router များ - %d
    စုစုပေါင်း ဆာဗာ အော်ပရေတာများ - %d
    စုစုပေါင်း router အော်ပရေတာများ - %d

en: Locality
my_MM: နေရာဒေသ

en: Localizations
my_MM: ဒေသသုံး ဘာသာစကားများ

en: Location
my_MM: တည်နေရာ

en: Log Deletion Failed
my_MM: မှတ်တမ်း ပယ်ဖျက်မှု မအောင်မြင်ပါ

en: Log Directory
my_MM: မှတ်တမ်း ဖိုင်တွဲ

en: Log IMs
my_MM: လက်ငင်း စာတိုများကို မှတ်တမ်းတင်ရန်

en: Log In
my_MM: အကောင့်ထဲ ၀င်ရောက်ရန်

en: Log Out
my_MM: ထွက်ခွာရန်

en: Log Reader
my_MM: မှတ်တမ်း ဖတ်ကိရိယာ

en: Log _format:
my_MM: _F မှတ်တမ်း ပုံစံ -

en: Log all _instant messages
my_MM: လက်ငင်း ပေးစာအားလုံးကို မှတ်တမ်းတင်ရန်

en: Log all _status changes to system log
my_MM: _S စက် မှတ်တမ်းထဲတွင် အနေအထား အပြောင်းအလဲ အားလုံးကို မှတ်သားရန်

en: Log all c_hats
my_MM: _H စကားပြောဆိုချက် အားလုံးကို မှတ်ထားရန်

en: Log chats
my_MM: စကားပြောချက်များကို မှတ်တမ်းတင်ရန်

en: Log format
my_MM: မှတ်တမ်း ပုံစံ

en: Log status change events
my_MM: အခြေအနေ ပြောင်းလဲမှု ဖြစ်ရပ်များကို မှတ်တမ်းတင်ရန်

en: Logged In
my_MM: အကောင့်ထဲ ဝင်ရောက်ထားသည်

en: Logged Off
my_MM: ထွက်သွားသည်

en: Logging
my_MM: မှတ်တမ်းတင်နေသည်

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
my_MM: မှတ်တမ်းတင်ရန် Tools -> Preferences -> Logging သွားပြီး လုပ်ဆောင်နိုင်သည်။
    
    လက်ငင်း စာတိုများအတွက် မှတ်တမ်းများကို ဖွင့်ထားလျှင် အလားတူ စကားပြောဆိုမှု ပုံစံအတွက် မှတ်တမ်းတင်လာမည် ဖြစ်သည်။

en: Logging of this conversation failed.
my_MM: ဤစကားပြောဆိုမှုကို မှတ်တမ်းတင်၍ မရပါ။

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
my_MM: မှတ်တမ်းတင်ခြင်း စတင်ပြီ။ ဤစကားပြောဆိုမှုတွင် တက်လာမည့် ပေးစာများကို မှတ်တမ်းတင်သွားမည် ဖြစ်သည်။

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
my_MM: မှတ်တမ်းတင်ခြင်း ရပ်တန့်သွားပြီ။ ဤစကားပြောဆိုမှုတွင် တက်လာမည့် မက်ဆေ့များကို မှတ်တင်တင်မည် မဟုတ်

en: Login Acknowledged
my_MM: အကောင့်ထဲ ဝင်ရောက်ရန် အသိအမှတ်ပြုပြီ

en: Login Options
my_MM: အကောင့်ထဲ ဝင်ရောက်မှု ရွေးစရာများ

en: Login Redirected
my_MM: အကောင့်ထဲ ဝင်ရောက်မှု လမ်းလွှဲသွားသည်

en: Logo
my_MM: အမှတ်တံဆိပ်

en: Lonely
my_MM: အထီးကျန်သည်

en: Lost
my_MM: လမ်းပျောက်နေသည်

en: Lost connection with server: %s
my_MM: ဆာဗာနှင့် အဆက်ပြက်သည့် အရာ - %s

en: Loud
my_MM: ကျယ်လောင်ည်

en: Louder
my_MM: ပိုကျယ်လောင်သည်

en: Loudest
my_MM: အကျယ်လောင်ဆုံး

en: Lucky
my_MM: ကံကောင်းသည်

en: MOTD for %s
my_MM: %s အတွက် MOTD

en: M_ute sounds
my_MM: _U အသံများ ပိတ်ထားရန်

en: Macedonian
my_MM: မာစီဒိုနီယန်း

en: Mail Checker
my_MM: စာ စစ်ဆေးသူ

en: Mail dialog
my_MM: မေးလ် စာမျက်နှာ

en: Mailstop
my_MM: စာထည့်ပုံး

en: Maithili
my_MM: မယ်သီလီ

en: Malay
my_MM: မလေး

en: Malayalam
my_MM: မာလာယာလမ်

en: Male
my_MM: ကျား

en: Male or female
my_MM: ကျား/မ

en: Malformed BOSH URL
my_MM: ပုံစံဖျက်ထားသော BOSH URL

en: Malformed XMPP ID
my_MM: ပုံစံဖျက်နေသော XMPP ID

en: Malicious challenge from server
my_MM: ဆာဗာထံမှ နားလည်ရန်ခက်သော စိမ်ခေါ်မှု

en: Manual
my_MM: လက်စွဲ

en: Manually
my_MM: ကိုယ်တိုင်

en: Marathi
my_MM: မာရသီ

en: Markerline
my_MM: အမှတ်လိုင်း

en: Master archive is misconfigured
my_MM: Master archive ကို မှားယွင်းစွာ ပြင်ဆင်ထားသည်

en: Maximum last-seen difference:
my_MM: နောက်ဆုံး မြင်တွေ့ရသော အများဆုံး ကွာခြားမှု -

en: Maximum response timeout:
my_MM: အများဆုံး တုံ့ပြန်ချိန် ကုန်ဆုံးချိန် -

en: Maximum size:
my_MM: အကြီးဆုံးအရွယ် -

en: Meadow Mari
my_MM: မယ်ဒို မာရီ

en: Mean
my_MM: ကပ်စေးနဲသည်

en: Media Initiation Failed
my_MM: မီဒီယာကို အစပြု၍ မရပါ

en: Merge Groups
my_MM: အုပ်စုများကို ပေါင်းရန်

en: Merge List from Server
my_MM: ဆာဗာထံမှ စာရင်းနှင့် ထပ်ပေါင်းရန်

en: Merge and Save List to Server
my_MM: စာရင်းကို ထပ်ပေါင်းပြီး ဆာဗာထံတွင် သိမ်းရန်

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
my_MM: အဆက်အသွယ်များကို ပေါင်းလိုက်ခြင်းဖြင့် မိတ်ဆွေစာရင်းမှ တစ်ကြိမ်တည်းဖြင့် ခေါ်ဆိုပြီး စကားပြောဝင်းဒိုး တစ်ခုတည်းတွင် တွဲသုံးနိုင်သည်။ အဆက်အသွယ်၏ မီနူးမှ 'ချဲ့ကားရန်' ကို ရွေးခြင်းဖြင့် သူတို့ကို ခွဲခြားနိုင်သည်။

en: Message
my_MM: စာတို​

en: Message (Nick Said) Text
my_MM: စာတိုပေးပို့ချက် (အ​မည်ပြောင်မှ ဖေါ်ပြချက်)

en: Message (optional)
my_MM: ပေးစာ (လိုအပ်လျှင်)

en: Message Notification
my_MM: ပေးစာ အသိပေးချက်

en: Message Text
my_MM: စာတိုပေးပို့ချက်

en: Message Timestamp Formats
my_MM: ပေးစာ အချိန် သတ်မှတ်ချက် ပုံစံများ

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
my_MM: ပေးနိုင်သည့် အတိုင်းအတာကို ကျော်သွားသည့်အတွက် စာတိုကို ပေးပို့၍ မရပါ။

en: Message could not be sent.
my_MM: စာတို ပေးပို့၍ မရပါ။

en: Message delivery to %s failed: %s
my_MM: %s ထံ စာပေးပို့မှု မအောင်မြင်ပါ - %s

en: Message from %s
my_MM: %s ထံမှ ပေးစာ

en: Message of the Day
my_MM: တနေ့တာ စာတမ်း

en: Message received
my_MM: သတင်း ရရှိသည်

en: Message received begins conversation
my_MM: စာရရှိမှ စကားပြောဆိုမှု စတင်သည်။

en: Message sent
my_MM: စာပို့လိုက်သည်

en: Message was not sent, because you are not signed on.
my_MM: သင်သည် အကောင့်တွင်း မ၀င်သောကြောင့် စာပေးပို့၍ မရပါ။

en: Message:
my_MM: စာတို -

en: Method:
my_MM: နည်းစနစ် -

en: Microphone
my_MM: မိုက်ခွက်

en: Microphone Test
my_MM: မိုက်ခရိုဖုန်း အစမ်း

en: Middle Name
my_MM: နာမည် အလယ်

en: Middle mouse button
my_MM: ကြွက်အလယ် ခလုတ်

en: Minimi_ze new conversation windows
my_MM: _Z စကားပြောဆိုမှု ၀င်းဒိုးသစ်ကို ခေါက်ထားရန်

en: Minimum input area height in lines:
my_MM: လိုင်းများထဲရှိ အများဆုံး ပေးသွင်းနိုင်သော ဧရိယာ -

en: Minutes
my_MM: မိနစ်

en: Minutes before changing status
my_MM: အနေအထား မပြောင်းခင် မိနစ်ကြာချိန်

en: Misc
my_MM: အထွေထွေ

en: Miscellaneous
my_MM: အထွေထွေ

en: Missing protocol plugin for %s
my_MM: %s အတွက် ပရိုတိုကော ပလပ်အင် ပျောက်နေသည်

en: Mobile
my_MM: လက်ကိုင်ဖုန်း

en: Mobile Phone
my_MM: လက်ကိုင်ဖုန်း

en: Modify
my_MM: ပြုပြင်ရန်

en: Modify Account
my_MM: အကောင့် ပြုပြင်ရန်

en: Modify Buddy Pounce
my_MM: မိတ်ဆွေချင်း လက်တို့မှု ပြုပြင်ရန်

en: Mongolian
my_MM: မွန်ဂိုလီယန်

en: Mono Plugin Loader
my_MM: မိုနို ပလပ်အင် ဖွင့်စက်

en: Mood
my_MM: နည်းနာ

en: Mood Comment
my_MM: နည်းနာ မှတ်ချက်

en: Mood Name
my_MM: နည်းနာ အမည်

en: Mood Text
my_MM: နည်းနာဆိုင်ရာ စာသား

en: Moody
my_MM: စိတ်သုန်မှုန်သည်

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
my_MM: အမည်တူသော သုံးစွဲသူ တစ်ယောက်မက တွေ့ရသည်။ မိတ်ဆွေစာရင်းထဲ ထည့်သွင်းရန် စာရင်းထဲမှ သုံးစွဲသူအမှန်ကို ရွေးပါ။

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
my_MM: public key တစ်မျိုးတည်း သုံးနေသူ တစ်ယောက်ထက်ပိုနေသည်။ မိတ်ဆွေစာရင်းထဲ ထည့်သွင်းရန် စာရင်းထဲမှ သုံးစွဲသူအမှန်ကို ရွေးပါ။

en: Mouse Gestures
my_MM: ကြွက် လှုပ်ရှားမှုများ

en: Mouse Gestures Configuration
my_MM: ကြွက်ခလုတ် လှုပ်ရှားမှု ပုံစံချခြင်း

en: Move to
my_MM: ရွေ့ပြောင်းမည့် နေရာ

en: Mozilla
my_MM: မိုဇီလာ

en: Multiple plugins will be unloaded.
my_MM: ပလပ်အင်အများကို ပိတ်ထားလိမ့်မည်။

en: Music Messaging
my_MM: တေးဂီတ ပေးပို့ခြင်း

en: Music Messaging Configuration
my_MM: တေးဂီတ ပေးပို့မှု ပုံစံချထားခြင်း

en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
my_MM: စုပေါင်း ရေးဖွဲ့မှုအတွက် တေးဂီတ ပေးပို့သော ပလပ်အင်။

en: Music messaging session confirmed.
my_MM: တေးဂီတ ပေးပို့ခြင်း အစီအစဉ်ကို အတည်ပြုလိုက်ပြီ။

en: Mute _Sounds
my_MM: _S အသံပိတ်ရန်

en: NAME
my_MM: အမည်

en: N_ew conversations:
my_MM: _E စကားပြောဆိုမှု အသစ်များ -

en: Name
my_MM: အမည်

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
my_MM: အမည် - %s
    မူပုံစံ - %s
    ဖော်ပြချက် - %s
    ရေးသားသူ - %s
    ဝဘ်ဆိုက် - %s
    ဖိုင်အမည် - %s

en: Nepali
my_MM: နီပါလီ

en: Nervous
my_MM: စိတ်လှုပ်ရှားသည်

en: Nested Grouping (experimental)
my_MM: အသိုက်ဖွဲ့သော အုပ်စု (အစမ်းသဘော)

en: Nested Subgroup
my_MM: အသိုက်ဖွဲ့သော အုပ်စုငယ်

en: Netscape
my_MM: နက်စကိတ်

en: Network
my_MM: ကွန်ရက်

en: Network Statistics
my_MM: ကွန်ရက် စာရင်းဇယားများ

en: Network is empty
my_MM: ကွန်ရက် ဗလာဖြစ်နေသည်

en: Neutral
my_MM: အေးဆေးတည်ငြိမ်သည်

en: Never
my_MM: ဘယ်တော့မှ

en: New Account
my_MM: အကောင့် အသစ်

en: New Buddy Pounce
my_MM: မိတ်ဆွေပေါင်း အသစ်

en: New Conference
my_MM: ဆွေးနွေးခန်း အသစ်

en: New Event
my_MM: ဖြစ်ရပ် အသစ်

en: New Instant Message
my_MM: လက်ငင်း ပေးပို့သော စာတိုအသစ်

en: New Line
my_MM: လိုင်းအသစ်

en: New Mail
my_MM: စာ အသစ်

en: New Person
my_MM: လူသစ်

en: New Pounces
my_MM: လက်တို့မှု အသစ်များ

en: New Version Available
my_MM: ဗားရှင်း အသစ် ရနိုင်သည်

en: New _Message...
my_MM: _M ပေးစာ အသစ်...

en: New _mail notifications
my_MM: _M ပေးစာအသစ် အသိပေးချက်များ

en: New mail notifications
my_MM: စာအသစ် ရရှိမှု အသိပေးချက်များ

en: New password
my_MM: စကားဝှက်အသစ်

en: New password (again)
my_MM: စကားဝှက်အသစ် (နောက်တစ်ကြိမ်)

en: New passwords do not match.
my_MM: စကားဝှက်အသစ်ချင်း မကိုက်ညီပါ။

en: New status...
my_MM: အနေအထားသစ်...

en: New tab
my_MM: စာအမှတ်သစ်

en: New window
my_MM: ဝင်းဒိုး အသစ်

en: New...
my_MM: အသစ် ဖွင့်ရန်...

en: Next >
my_MM: ရှေ့သို့ >

en: Nick
my_MM: နာမည်ပြောင်

en: Nick Said
my_MM: အ​မည်ပြောင်၏ ပြောဆိုချက်

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
my_MM: အ​မည်အပြောင်းအလဲကို non-MUC စကားပြောခန်းများတွင် ထောက်ပံ့မထားပါ

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
my_MM: အမည်ပြောင် (သို့) ချာနယ်ကို ယာယီ ရပ်ဆိုင်းထားသည်။

en: Nickname
my_MM: အမည်ပြောင်

en: Nickname in use
my_MM: သုံးစွဲနေသော အမည်ပြောင်

en: No
my_MM: မဟုတ်ပါ

en: No Grouping
my_MM: အုပ်စု မဖွင့်ရပါ

en: No MOTD available
my_MM: MOTD မရနိုင်ပါ

en: No Matches
my_MM: ကိုက်ညီမှု မရှိပါ

en: No Message of the Day available
my_MM: တနေ့တာ စာတမ်း မရှိပါ

en: No Proxy
my_MM: ပရောက်ဆီ မသုံးပါ

en: No Sound
my_MM: အသံ မရှိပါ

en: No actions available
my_MM: လှုပ်ရှားမှုများ မလုပ်ဆောင်နိုင်ပါ

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
my_MM: codecs မတွေ့ရပါ။ GStreamer ပလပ်အင် အထုပ်များတွင် တွေ့ရသော GStreamer codecs တို့ကို ထည့်သွင်းပါ။

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
my_MM: codecs မကျန်ပါ။ fs-codecs.conf ရှိ သင့် ဦးစားပေးချက်များသည် စည်းကြပ်လွန်းသည်။

en: No configuration options for this plugin.
my_MM: ဤပလပ်အင်အတွက် ပြင်ဆင်ရန် ရွေးစရာ မရှိပါ။

en: No file transfer session active
my_MM: ဖိုင် ရွှေ့ပြောင်းမှု လုပ်ငန်း ဖွင့်မထားပါ

en: No logs were found
my_MM: မှတ်တမ်းများ မတွေ့ရပါ

en: No matches
my_MM: ကိုက်ညီမှု မရှိပါ

en: No matching users found
my_MM: အသွင်မတူသော သုံးစွဲသူများကို တွေ့ရသည်

en: No message
my_MM: စာမရှိပါ

en: No name
my_MM: အမည် မရှိပါ

en: No proxy
my_MM: ပရောက်ဆီ မသုံးပါ

en: No public key was received
my_MM: public key ကို မရရှိပါ

en: No reason
my_MM: အကြောင်းပြချက် မရှိပါ

en: No server statistics available
my_MM: ဆာဗာ စာရင်းဇယားများ မရနိုင်ပါ

en: No session ID given
my_MM: အစီအစဉ် ID ကို ပေးမထားပါ

en: No sounds
my_MM: အသံ မရှိ

en: No such channel
my_MM: ဒီချာနယ်မျိုး မရှိပါ

en: No such command (in this context).
my_MM: ဒီလိုမျိုး ညွှန်ကြားချက် မရှိပါ (ဤအပိုင်းတွင်)

en: No such command.
my_MM: ယင်းပုံစံ ညွှန်ကြားချက် မရှိပါ။

en: No such nick or channel
my_MM: ဤနာမည်ပြောင် (သို့) ချာနယ်မျိုး မရှိပါ

en: No topic is set
my_MM: ခေါင်းစဉ် သတ်မှတ်မထားပါ

en: No users found
my_MM: သုံးစွဲသူ မတွေ့ပါ

en: Non-matching Hosts
my_MM: ကိုက်ညီမှု မရှိသော Hosts များ

en: None
my_MM: ဘာမျှမရှိ

en: None (To pending)
my_MM: သို့ (ရွှေ့ဆိုင်းသည့်အထိ)

en: None of your accounts are idle.
my_MM: သင့် အကောင့်တစ်ခုမှ မလှုပ်မရှား မဖြစ်ပါ။

en: Normal
my_MM: ပုံမှန်

en: Norwegian Nynorsk
my_MM: နော်ဝေဂန် ညန်နိုရာစ်က်

en: Not Acceptable
my_MM: လက်မခံနိုင်ပါ

en: Not Allowed
my_MM: ခွင့်မပြုပါ

en: Not Authorized
my_MM: လုပ်ပိုင်ခွင့်မရှိ

en: Not connected to the server
my_MM: ဆာဗာကို ဆက်သွယ်မထားပါ

en: Not implemented yet.
my_MM: အသုံးမချ​သေးပါ။

en: Not started
my_MM: မစတင်ရသေး

en: Not supported
my_MM: ထောက်ပံ့မှု မပေးပါ

en: Note
my_MM: မှတ်စု

en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
my_MM: မှတ်ချက် - "New conversations" အတွက် ဦးစားပေးချက်များကို "By conversation count" သို့ သတ်မှတ်ရမည်။

en: Notes
my_MM: မှတ်စုများ

en: Notes Address Book Group
my_MM: လိပ်စာစာအုပ် အုပ်စုများ မှတ်စုများ

en: Notes Address Book Information
my_MM: မှတ်စု လိပ်စာ စာအုပ် အချက်အလက်များ

en: Notes Address Book group results
my_MM: လိပ်စာစာအုပ် အုပ်စု ရလာဒ်များပါ မှတ်စုများ

en: Notification Methods
my_MM: အသိပေးခြင်း နည်းစနစ်များ

en: Notification Removal
my_MM: အသိပေးချက် ဖယ်ထုတ်ရန်

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
my_MM: မိတ်ဆွေ ထွက်သွား (သို့) ပြန်၀င်လာသည့်အခါ စကားပြောဆိုမှု ဝင်းဒိုးဖြင့် အသိပေးပါ။

en: Notify Dialog
my_MM: အသိပေး စာမျက်နှာ

en: Notify For
my_MM: အသိပေးရန်

en: Notify When
my_MM: အ​သိပေးမည့် အချိန်

en: Notify buddies when you are typing
my_MM: သင်စာရိုက်နေစဉ် မိတ်ဆွေများကို အသိပေးပါ။

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
my_MM: အလိုအလျောက် ဖိုင်လက်ခံသော ဖိုင် ပြောင်းရွှေ့မှု ပြီးစီးသောအခါ အချက်ပြ အကြောင်းကြားပါ။ 
     (ပေးပို့သူနှင့် စကားပြောဆိုမှု မရှိသောအခါမှသာ)

en: Notify with a toaster when
my_MM: Toaster ဖြင့် အသိပေးမည့် အချိန်

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
my_MM: Novell GroupWise Messenger ပရိုတိုကော ပလပ်အင်

en: Now Listening
my_MM: အခု နားထောင်နေသည်

en: Number of conversations per window
my_MM: ဝင်းဒိုး အလိုက် စကားပြောဆိုမှု အရေအတွက်

en: OK
my_MM: ကောင်းပြီ

en: Occitan
my_MM: အိုးစည်တန်း

en: Offended
my_MM: စိတ်မကျေမနပ် ဖြစ်စေသည်

en: Offering to send %s to %s
my_MM:  %s ကို %s ဆီ ပေးပို့ရန် ကမ်းလှမ်းသည်။

en: Offline
my_MM: ​အော့ဖ်လိုင်း

en: Offline Buddies
my_MM: အော့ဖ်လိုင်း မိတ်ဆွေများ

en: Offline Message
my_MM: အော့ဖ်လိုင်း ပေးစာ

en: Offline Message Emulation
my_MM: အော့ဖ်လိုင်း ပေးစာ အီမြူလေးရှင်း

en: Offline Text
my_MM: အော့ဖ်လိုင်း စာသား

en: Offline buddies
my_MM: အော့ဖ်လိုင်း မိတ်ဆွေများ

en: Old flat format
my_MM: ဓာတ်ပြားဟောင်း ပုံစံ

en: On Mobile
my_MM: လက်ကိုင်ဖုန်းပေါ်၌

en: On unread messages
my_MM: မဖတ်ရသေးသော စာများ

en: One Time Password
my_MM: တစ်ခါသုံး စကားဝှက်

en: One Time Password Support
my_MM: တစ်ခါသုံး စကားဝှက် ပံ့ပိုးမှု

en: One or more messages may have been undeliverable.
my_MM: စာတိုများ ပေးပို့မရ ဖြစ်နေသည်။

en: Online
my_MM: အွန်လိုင်း

en: Online Buddies
my_MM: လိုင်းပေါ်ရှိ မိတ်ဆွေများ

en: Online Services
my_MM: အွန်ုလိုင်း ၀န်ဆောင်မှုများ

en: Online Status
my_MM: အွန်လိုင်း အနေအထား

en: Online Text
my_MM: အွန်လိုင်း စာသား

en: Online since
my_MM: အွန်လိုင်း၌ ရှိနေချိန်

en: Online/Offline
my_MM: အွန်လိုင်း/အော့ဖ်လိုင်း

en: Online: %d
    Total: %d
my_MM: အွန်လိုင်းရှိသူ - %d
    စုစုပေါင်း - %d

en: Only buddies
my_MM: မိတ်ဆွေများသာ

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
my_MM: ဤမျှ ရှည်လျားသော URL များအတွက်သာ TinyURL ကို ဖန်တီးရန်

en: Only enable for users on the buddy list
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်းတွင် ရှိသောသူများကိုသာ ခွင့်ပြုရန်

en: Only online
my_MM: အွန်လိုင်း၌သာ

en: Only replace _whole words
my_MM: _W အပြည့်စာလုံးများသာ အစားထိုးရန်

en: Only when available
my_MM: ရနိုင်သည့် အချိန်၌သာ

en: Only when docked
my_MM: ချိတ်ဆက်သည့်အချိန်၌သာ

en: Only when not available
my_MM: ရနိုင်သည့် အချိန် မဟုတ်လျှင်

en: Opacity:
my_MM: အလင်းပိတ်မှု -

en: Ope_n an IM window
my_MM: _N IM ၀င်းဒိုး ဖွင့်ရန်

en: Open All Messages
my_MM: စာ အားလုံးကို ဖွင့်ရန်

en: Open File...
my_MM: ဖိုင် ဖွင့်ရန်...

en: Open Public Key...
my_MM: Public Key ဖွင့်ရန်...

en: Open _Containing Directory
my_MM: _C ဖိုင်တွဲပါ ဖွင့်ရန်

en: Open an IM window
my_MM: လက်ငင်း စာပို့ ၀င်းဒိုးကို ဖွင့်ရန်

en: Open...
my_MM: ဖွင့်ရန်...

en: Opera
my_MM: အော်ပရာ

en: Operating System
my_MM: စက်လည်ပတ်မှုစနစ်

en: Operator
my_MM: အော်ပရေတာ

en: Optional information:
my_MM: လိုအပ်လျှင် ထည့်နိုင်သော အချက်အလက် -

en: Options
my_MM: ရွေးစရာများ

en: Options specific to Pidgin for Windows.
my_MM: Windows ၌ သုံးမည့် Pidgin အတွက် သီးသန့်ပြုလုပ်သော ရွေးစရာများ။

en: Organization
my_MM: အဖွဲ့အစည်း

en: Organization Name
my_MM: အဖွဲ့အစည်း အမည်

en: Organization Unit
my_MM: အဖွဲ့အစည်း ဌာန

en: Organization: 	%s
my_MM: အဖွဲ့အစည်း - 	%s

en: Original password
my_MM: မူလ စကားဝှက်

en: Oriya
my_MM: အိုရီယာ

en: Other
my_MM: အခြား

en: Others talk in chat
my_MM: စကားပြောခန်း၌ တခြားသူများ စကားပြောနေကြသည်

en: Out of memory
my_MM: မှတ်ဉာဏ် မရှိတော့ပါ

en: Output
my_MM: ထုတ်ပြန်ချက်

en: Outraged
my_MM: စိတ်ဆိုးသည်

en: Overwrite
my_MM: ဖျက်ရေးရန်

en: P.O. Box
my_MM: စာတိုက်သေတ္တာ

en: PEM X.509 Certificate Export
my_MM: PEM X.509 အသိအမှတ်ပြုလွှာ တင်ပို့ရန်

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
my_MM: PING အကြောင်း ပြန်ကြားချက် -- ကြာချိန် - %lu စက္ကန့်

en: P_auses while typing
my_MM: _A စာရိုက်ခြင်း ခဏနားသည်

en: P_lay a sound
my_MM: _L အသံ တစ်ပုဒ် ဖွင့်ရန်

en: P_lugin
my_MM: _L ပလပ်အင်

en: P_ounce only when my status is not Available
my_MM: _O ကျွန်တော့် ​အနေအထား မရနိုင်သောအ​ခါမှသာ လက်တို့ရန်

en: P_roxy
my_MM: _R ပရောက်ဆီ

en: Pa_ssword:
my_MM: _S စကားဝှက် -

en: Paging
my_MM: စာပို့ခြင်း

en: Pashto
my_MM: ပါရှ်တို

en: Pass_word:
my_MM: _W စကားဝှက် -

en: Passphrase
my_MM: စကားဝှက်အစု

en: Passphrase (retype)
my_MM: စကားဝှက်အစု (ပြန်ရိုက်ရန်)

en: Passphrase required
my_MM: စကားဝှက်အစု လိုအပ်နေသည်

en: Passphrases do not match
my_MM: စကားဝှက်အစုများ မကိုက်ညီပါ

en: Password
my_MM: စကားဝှက်

en: Password (again)
my_MM: စကားဝှက် (ထပ်ရေးရန်)

en: Password Changed
my_MM: စကားဝှက် ပြောင်းလိုက်ပြီ။

en: Password has expired
my_MM: စကားဝှက် သုံးစွဲမရတော့ပါ

en: Password is required to sign on.
my_MM: ဝင်ရောက်ရန် စကားဝှက် လိုအပ်သည်။

en: Password:
my_MM: စကားဝှက် -

en: Past Translators
my_MM: အရင်က ဘာသာပြန်သူများ

en: Paste as Plain _Text
my_MM: _T ရိုးရိုးစာသားအဖြစ် ပြန်ပွားရန်

en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
my_MM: ဖိုင်များ သိမ်းထားရန် လမ်းကြောင်း
    (လမ်းကြောင်း အပြည့်အစုံ ပေးပါ။)

en: Pause
my_MM: ဆိုင်းငံ့ရန်

en: Paused while typing
my_MM: စာရိုက်ရာမှ ခဏရပ်နားသည်

en: Pauses while typing
my_MM: စာရိုက်စဉ် ခဏနားရန်

en: Payment Required
my_MM: ငွေပေးရန် လိုအပ်သည်

en: Penguin Pimps
my_MM: ပင်ဂွင်း ငပေါများ

en: Performing key exchange
my_MM: ကီး ဖလှယ်မှု ဆောင်ရွက်နေသည်

en: Perl Plugin Loader
my_MM: Perl ပလပ်အင် ဖွင့်ကိရိယာ

en: Permission denied
my_MM: ခွင့်ပြုချက် ငြင်းပယ်ခံရသည်

en: Permit User
my_MM: သုံးစွဲသူကို ခွင့်ပြုရန်

en: Persian
my_MM: ပါရှန်

en: Persistent
my_MM: မဆုတ်မနစ်

en: Person enters chat
my_MM: စကားပြောခန်းသို့ လူ​တစ်ယောက် ၀င်လာသည်

en: Person leaves chat
my_MM: စကားပြောခန်းမှ ​လူထွက်သွားသည်

en: Personal Information
my_MM: ကိုယ်ရေး အချက်အလက်များ

en: Personal Title
my_MM: ကိုယ်ပိုင် ရာထူး

en: Phone
my_MM: ဖုန်း

en: Photo
my_MM: ဓာတ်ပုံ

en: Pidgin Buddylist Theme Editor
my_MM: Pidgin မိတ်ဆွေစာရင်း Theme အယ်ဒီတာ

en: Pidgin Demonstration Plugin
my_MM: Pidgin သရုပ်ပြ ပလပ်အင်

en: Pidgin GTK+ Theme Control
my_MM: Pidgin GTK+ Theme အထိန်း

en: Pidgin Icon Theme Editor
my_MM: Pidgin အိုင်ကွန် Theme အယ်ဒီတာ

en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
my_MM: Pidgin လက်ငင်း စာတိုပေးပို့စနစ် (လိုအပ်သည်)

en: Pidgin Internet Messenger
my_MM: ပင်ဂျင်း အင်တာနက် မစ်ဆင်းဂျာ

en: Pidgin Theme Editor
my_MM: Pidgin Theme အယ်ဒီတာ

en: Pidgin Theme Editor.
my_MM: Pidgin Theme အယ်ဒီတာ။

en: Pidgin Tooltip
my_MM: Pidgin လမ်းညွှန်စာ

en: Pidgin smileys
my_MM: Pidgin ရုပ်ပြောင်များ

en: Ping
my_MM: ဆက်သွယ်ရန်

en: Ping failed
my_MM: ဆက်သွယ်၍ မရပါ

en: Ping reply received from server
my_MM: ဆာဗာထံမှ လက်ခံရရှိသော အကြောင်းပြန်ချက်

en: Ping timed out
my_MM: Ping အချိန်လွန်သွားသည်

en: Place Closed
my_MM: နေရာပိတ်သွားပြီ

en: Place tagged
my_MM: မှတ်ထားသော နေရာ

en: Plain text
my_MM: စာသားသက်သက်

en: Plaintext Authentication
my_MM: စာသားသက်သက် အတည်ပြုခြင်း

en: Play
my_MM: ဖွင့်ရန်

en: Play a sound
my_MM: အသံတစ်ပုဒ် ဖွင်ရန်

en: Playful
my_MM: ကျီစယ်ကစားသည်

en: Please Update the necessary fields.
my_MM: လိုအပ်သော အကွက်များကို မွမ်းမံပါ။

en: Please enter a buddy to pounce.
my_MM: ဆက်သွယ်မည့် မိတ်ဆွေကို ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter a different title for the status.
my_MM: အနေအထား အတွက် အခြား ခေါင်းစဉ် တစ်ခု ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter a non-empty title for the status.
my_MM: အနေအထား နေရာတွင် ဗလာမပါသော ခေါင်းစဉ်တစ်ခု ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
my_MM: ဆွေးနွေးခန်း အသစ် အတွက် ခေါင်းစဉ်တစ်ခုနှင့်၊ %s သို့ ပေးပို့မည့် ဖိတ်ကြားစာ ရေးထည့်ပါ

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
my_MM: အမည်ကွဲ တစ်ခု ရေးထည့်ပါ၊ ပြီးနောက် သင့် မိတ်ဆွေစာရင်းထဲ ထည့်သွင်းလိုသော စကားပြောခန်း၏ သင့်လျှော်သော အချက်အလက်များ ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter buddy information.
my_MM: မိတ်ဆွေ အချက်အလက်များကို ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
my_MM: ချာနယ် %s ၏ သီးခြား အုပ်စုအမည်နှင့် စကားဝှက်အစုကို ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
my_MM: သင် ထည့်သွင်းလိုသော လင့်ခ်၏ URL လိပ်စာနှင့် အကြောင်းအရာ ရေးထည့်ပါ။ အကြောင်းအရာကို လိုအပ်မှ ရေးပါ။

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
my_MM: သင် ထည့်သွင်းလိုသော လင့်ခ်၏ URL လိပ်စာ ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
my_MM: သင် ပါဝင်လိုသော စကားပြောခန်း၏ သင့်လျော်သော အချက်အလက်များကို ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter the buddy's username and account type below.
my_MM: ဤ်မိတ်ဆွေ၏ သုံးစွဲသူအမည်နှင့် အကောင့် အမျိုးအစားကို အောက်တွင် ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter the name of the chat you want to join.
my_MM: သင် ပါဝင်လိုသော စကားပြောခန်းအမည်ကို ရေးပေးပါ။

en: Please enter the name of the group to be added.
my_MM: ထည့်သွင်းမဲ့ အုပ်စုအမည်ကို ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
my_MM: သင့်ကို ဆက်သွယ်စေလိုသည့် သုံးစွဲသူအမည် ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter the name of the user you wish to block.
my_MM: သင် ပိတ်လိုသော သုံးစွဲသူအမည်ကို ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
my_MM: ဖိတ်ခေါ်လိုသော မိတ်ဆွေအမည် ရေးပေးပါ။ (ဖိတ်ခေါ်စာ တစ်ပါတည်းရေးပေးလိုလျှင် ပေးနိုင်သည်။)

en: Please enter the new name for %s
my_MM: %s အတွက် အမည်အသစ် ပေးပါ

en: Please enter the person's information below.
my_MM: ဤပုဂ္ဂိုလ်၏ အချက်အလက်များကို အောက်တွင် ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
my_MM: သင် ကြည့်ရှုလိုသော သုံးစွဲသူအမည် (သို့) အမည်ကွဲ အချက်အလက်များကို ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
my_MM: သင်ကြည့်ရှုလိုသော မှတ်တမ်းရှင်၏ အမည် သို့မဟုတ် အမည်ကွဲကို ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
my_MM: သင် ပိတ်ဆို့/ပြန်ဖွင့်လိုသော မိတ်ဆွေ၏ သုံးစွဲသူအမည် သို့မဟုတ် အမည်ကွဲကို ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
my_MM: သင် စာတို ပေးပို့လိုသော မိတ်ဆွေ၏ သုံးစွဲသူအမည် သို့မဟုတ် အမည်ကွဲကို ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter your current password and your new password.
my_MM: လက်ရှိ စကားဝှက်နှင့် စကားဝှက်အသစ် ရေးထည့်ပါ။

en: Please enter your new password
my_MM: သင့်စကားဝှက်အသစ်ကို ရေးထည့်ရန်

en: Please fill out the information below to change your account registration.
my_MM: သင့်အကောင့် မှတ်ပုံတင်ခြင်းကို ပြောင်းရန် အချက်အလက်များကို အောက်မှာ ဖြည့်ပါ။

en: Please fill out the information below to register your new account.
my_MM: သင့် အကောင့်သစ်ကို မှတ်ပုံတင်ရန် အချက်အလက်များကို အောက်မှာ ဖြည့်ပါ။

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
my_MM: အမှားပြင်သည် ၀င်းဒိုးကို ဖွင့်ပြီး ချို့ယွင်းမှုပြ စာမျက်နှာကို ကြိုးစား ဖတ်ကြည့်ပါ။

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
my_MM: %s အရင်းအမြစ်ထံ သင် ပေးပို့လိုသော ဖိုင်တပုဒ်ကို ရွေးပါ။

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
my_MM: မီဒီယာ အစီအစဉ်ကို စတင်စေလိုသော %s ၏ အရင်းအမြစ်ကို ရွေးပါ။

en: Please select your mood from the list
my_MM: စာရင်းမှ သင့် နည်းနာကို ရွေးချယ်ရန်

en: Please specify a new nickname for you.
my_MM: သင့်အတွက် အမည်ပြောင်းသစ် တစ်ခု ပေးပါ။

en: Please update the necessary fields.
my_MM: လိုအပ်သော အကွက်များကို မွမ်းမံပါ။

en: Please, enter your search criteria below
my_MM: ရှာဖွေရေး သတ်မှတ်ချက်များ ရေးထည့်ရန်

en: Please, select who can see your status
my_MM: သင့် အနေအထားကို မြင်နိုင်မည့် သူများကို ရွေးရန်

en: Plu_gins
my_MM: _G ပလပ်အင်များ

en: Plugin Information
my_MM: ပလပ်အင် အချက်အလက်

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
my_MM: _I လိုအပ်သော လုပ်ဆောင်ချက်များ (အိုင်ကွန်စာရင်း၊ ဝင်ရောက်ခြင်း၊ ပိတ်ခြင်း) တို့ကို ပလပ်အင်က အားလုံး အကောင်အထည်ဖော်ထားခြင်း မဟုတ်ပါ။

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
my_MM: ပလပ်အင် မေးဂျစ် %d ကိုက်ညီမှု မရှိပါ (လိုအပ်ချက် %d)

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
my_MM: ပလပ်အင်ကို မပြင်ဆင်မီ ၄င်းကို ဖွင့်ရန် လိုအပ်သည်။

en: Plugins
my_MM: ပလပ်အင်များ

en: Point values to use for account...
my_MM: အကောင့်၌ သုံးစွဲမည့် သတ်မှတ် တန်ဖိုးများ...

en: Point values to use when...
my_MM: သတ်မှတ် တန်ဖိုးများ သုံးစွဲမည့် အချိန်...

en: Policy Violation
my_MM: ပေါ်လစီ ချိုးဖောက်မှု

en: Polish
my_MM: ပိုလစ်

en: Polish popular IM
my_MM: ပိုလန်၌ ရေပမ်းစားသော IM

en: Pop up a notification
my_MM: အသိပေးချက် ထွက်ပေါ်လာသည်

en: Ports
my_MM: Port များ

en: Portuguese
my_MM: ပေါ်တူဂီ

en: Portuguese-Brazil
my_MM: ပေါ်တူဂီ-ဘရာဇီး

en: Possible Matches
my_MM: ဖြစ်နိုင်သော လိုက်ဖက်ညီမှုများ

en: Postal Code
my_MM: စာပို့သင်္ကေတ

en: Postal code
my_MM: စာပို့သင်္ကေတ

en: Pounce Target
my_MM: ပစ်မှတ်ကို လက်တို့ရန်

en: Pounce When Buddy...
my_MM: မိတ်ဆွေကို လက်တို့မဲ့ အချိန်

en: Pounce on Whom
my_MM: လက်တို့ ခံရမည့်သူ

en: Pounce only when my status is not Available
my_MM: ကျွန်ပ် အနေအထား မမြင်ရသည့်အချိန်၌သာ လက်တို့ရန်

en: Pr_eferences
my_MM: _E ဦးစားပေးချက်များ

en: Pre_view
my_MM: _V အစမ်းကြည့်ရှုရန်

en: Preferences
my_MM: ဦးစားပေးချက်များ

en: Preferred Contact
my_MM: စိတ်ကြိုက် အဆက်အသွယ်

en: Preferred Language
my_MM: စိတ်ကြိုက် ဘာသာစကား

en: Prepend _string into window title:
my_MM: _S ဝင်းဒိုး ခေါင်းစဉ် အဖြစ် စာကြောင်းကို လိုင်းခွဲရန်

en: Prepends a newline to displayed message.
my_MM: ဖော်ပြပါ စာတွင် လိုင်းအသစ် ချပေးပါ။

en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
my_MM: စကားပြောဆိုမှု ဝင်းဒိုးထဲရှိ သုံးစွဲသူ အောက်၌ ကျန်ပေးစာများ ပေါ်လာအောင် ပေးစာထဲ၌ လိုင်းအသစ် ချပေးပါ။

en: Priority
my_MM: ဦးစားပေးချက်

en: Privacy
my_MM: သီးခြားရပ်တည်ခြင်း

en: Private Key file
my_MM: Private Key ဖိုင်

en: Private key file
my_MM: Private key ဖိုင်

en: Pro_tocol:
my_MM: _T ပရိုတိုကော -

en: Process returned error code %d
my_MM: စက်မှ ပေးပို့သော ချို့ယွင်းမှု ကုဒ် %d

en: Profiles
my_MM: ပရိုဖိုင်များ

en: Progress
my_MM: တိုးတက်မှု

en: Protocol
my_MM: ပရိုတိုကော

en: Protocol:
my_MM: ပရိုတိုကော -

en: Proud
my_MM: မာနကြီးသည်

en: Provides SSL support through GNUTLS.
my_MM: GNUTLS မှတဆင့် SSL ထောက်ပံ့မှု ပေးပါ။

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
my_MM: Mozilla NSS မှတဆင့် SSL အထောက်အပံ့ကို ပေးပါ။

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
my_MM: မဖတ်ရသေးသော စာများကို အသိပေးသည့် နည်းပေါင်းများစွာ ပေးပါ။

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
my_MM: SSL ထောက်ပံ့မှု လိုင်ဘရာရီများအတွက် wrapper တစ်ခု ပေးပါ။

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
my_MM: အများသုံး gtkrc ချိန်ညှိချက်များထဲ ၀င်ရောက်ခွင့် ပေးပါ။

en: Provides alternate buddylist grouping options.
my_MM: အခြားနည်းဖြင့် မိတ်ဆွေစာရင်း ဖွဲ့ရန် ရွေးစရာများကို ပေးပါ။

en: Provides integration with Evolution.
my_MM: တိုးတက်မှုနှင့်အတူ ပေါင်းစည်းခြင်း ပံ့ပိုးပါ။

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
my_MM: Windows ၌ သုံးမည့် Pidgin အတွက် သီးသန့် ပြုလုပ်သော ရွေးစရာများကိ ပေးထားပါ၊ မိတ်ဆွေ စာရင်း ချိတ်ဆက်မှု စသဖြင့်။

en: Provides support for loading Tcl plugins
my_MM: Tcl ပလပ်အင်များကို ဖွင့်ရန် အထောက်အပံ့ကို ပံ့ပိုးပါ

en: Provides support for loading perl plugins.
my_MM: perl ပလပ်အင်များ ဖွင့်ရန် ပံ့ပိုးပေးသည်။

en: Provides support for mouse gestures
my_MM: ကြွက်ခလုတ် လှုပ်ရှားမှုများအတွက် အထောက်အပံ့ ပေးရန်

en: Proxy
my_MM: ပရောက်ဆီ

en: Proxy Server
my_MM: ပရောက်ဆီ ဆာဗာ

en: Proxy _type:
my_MM: _T ပရောက်ဆီ အမျိုးအစား -

en: Proxy preferences are configured in GNOME preferences
my_MM: ပရောက်ဆီ လိုအပ်ချက်များကို GNOME ဦးစားပေးချက်များထဲတွင်  ပုံစံချထားသည်

en: Proxy t_ype:
my_MM: _Y ပရောက်ဆီ အမျိုးအစား -

en: Psychic Mode
my_MM: Psychic စနစ်

en: Psychic mode for incoming conversation
my_MM: ဝင်ရောက်လာသော စကားပြောဆိုမှုအတွက် Psychic စနစ်

en: PubSub Collection
my_MM: PubSub စုစည်းမှု

en: PubSub Leaf
my_MM: PubSub အရွက်

en: Public Key Babbleprint
my_MM: Public Key အသံထွက် အမှတ်အသား

en: Public Key Babbleprint:
    %s
my_MM: Public Key အသံထွက်အမှတ်အသား -
    %s

en: Public Key Fingerprint
my_MM: Public Key လက်ဗွေ

en: Public Key Fingerprint:
    %s
my_MM: Public Key လက်ဗွေ -
    %s

en: Public Key Information
my_MM: Public Key အချက်အလက်

en: Public Key file
my_MM: Public Key ဖိုင်

en: Public _IP:
my_MM: _I အများနဲ့ဆိုင်သော IP -

en: Public key authentication
my_MM: Public key အတည်ပြုရန်

en: Public key file
my_MM: Public key ဖိုင်

en: Publish status (note: everyone may watch you)
my_MM: ထုတ်ပြန်မှု အနေအထား (မှတ်ချက် - လူတိုင်းက သင့်ကို စောင့်ကြည့်နိုင်သည်)

en: Punjabi
my_MM: ပန်ဂျာဘီ

en: Purple Person
my_MM: ခရမ်းရောင် လူသား

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
my_MM: Purple's D-BUS ဆာဗာသည် အောက်ပါ စာရင်းတွင် ပြထားသော အကြောင်းများကြောင့် အလုပ်လုပ်နိုင်ပါ

en: Question dialog
my_MM: မေးခွန်း စာမျက်နှာ

en: Quiet
my_MM: ညင်သာည်

en: Quieter
my_MM: ပိုညင်သာသည်

en: Quietest
my_MM: အညင်သာဆုံး

en: R_aise conversation window
my_MM: _A စကားပြောဆိုမှု ဝင်းဒိုးကို မြှင့်တင်ပါ

en: Raise psychic conversations
my_MM: Psychic စကားပြောဆိုချက်များကို အားပေးရန်

en: Raw
my_MM: အကြမ်း

en: Re-enable
my_MM: ပြန်ဖွင့်ရန်

en: Re-enable Account
my_MM: အကောင့်ကို ပြန်ဖွင့်ရန်

en: Re-initializing Stream
my_MM: သွယ်ယူမှု ပြန်အစပျိုးခြင်း

en: Re-read gtkrc files
my_MM: gtkrc ဖိုင်များကို ပြန်ဖတ်ရန်

en: Real Name
my_MM: အမည်ရင်း

en: Real Name: 	%s
my_MM: အမည်ရင်း - 	%s

en: Real name
my_MM: အမည်ရင်း

en: Really delete certificate for %s?
my_MM: %s အတွက် အသိအမှတ်ပြုလွှာကို အမှန်တကယ် ပယ်ဖျက်မည်လား?

en: Realm
my_MM: ပိုင်နက်

en: Received
my_MM: လက်ခံရရှိသည်

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
my_MM: %s ၏ public key ကို လက်ခံရရှိသည်။ ဤ public key ကို လက်ခံလိုသလား?

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
my_MM: %s ၏ public key ကို လက်ခံရရှိသည်။ သင့် ဒေသတွင်း ကော်ပီသည် ဤကီး မကိုက်ညီပါ။ ဤ public key ကို လက်ခံလိုသေးသလား?

en: Received Message Name Color
my_MM: လက်ခံရရှိသော ပေးစာ အမည် အရောင်

en: Received Messages
my_MM: လက်ခံရရှိသော ပေးစာများ

en: Received invalid data on connection with server
my_MM: ဆာဗာနှင့် ဆက်သွယ်ရာ၌ ဒေတာ အမှား လက်ခံရရှိသည်

en: Receiving
my_MM: ရယူနေသည်

en: Recipient Unavailable
my_MM: လက်ခံမည့်သူ မတွေ့ရှိပါ

en: Reconnect
my_MM: ပြန်ဆက်သွယ်ရန်

en: Recurring
my_MM: ပြန်ဖြစ်နေသည်

en: Region
my_MM: နယ်မြေ

en: Register
my_MM: မှတ်ပုံတင်ရန်

en: Register New Account at %s
my_MM: %s ထံတွင် အကောင့်အသစ် မှတ်ပုံတင်ရန်

en: Register New XMPP Account
my_MM: XMPP အကောင့်သစ်ကို မှတ်ပုံတင်ရန်

en: Registration Error
my_MM: မှတ်ပုံတင်ခြင်း ချို့ယွင်းမှု

en: Registration Failed
my_MM: မှတ်ပုံတင်ခြင်း မအောင်မြင်ပါ

en: Registration Required
my_MM: မှတ်ပုံတင်ရန် လိုအပ်သည်

en: Registration Successful
my_MM: မှတ်ပုံတင်ခြင်း အောင်မြင်သည်

en: Registration error
my_MM: မှတ်ပုံတင် အမှား

en: Registration from %s successfully removed
my_MM: %s မှတ်ပုံတင်ကို အောင်မြင်စွာ ဖယ်ရှားလိုက်ပြီ

en: Registration of %s@%s successful
my_MM: %s@%s မှတ်ပုံတင်ခြင်း အောင်မြင်သည်

en: Registration to %s successful
my_MM: %s သို့ မှတ်ပုံတင်ခြင်း အောင်မြင်သည်

en: Reject
my_MM: ငြင်းပယ်ရန်

en: Relaxed
my_MM: အနားယူသည်

en: Relay Server (TURN)
my_MM: Relay ဆာဗာ (TURN)

en: Release Notification
my_MM: အသိပေးချက် ထုတ်ပြန်ရန်

en: Relieved
my_MM: စိတ်သက်သာရာရသည်

en: Remaining
my_MM: လက်ကျန်

en: Remember pass_word
my_MM: _W စကားဝှက် မှတ်ထားရန်

en: Remember password
my_MM: စကားဝှက်ကို မှတ်သားရန်

en: Remorseful
my_MM: နောင်တရသည်

en: Remote Connection Failed
my_MM: အဝေးမှ ဆက်သွယ်မှုလိုင်း ပြတ်နေသည်

en: Remote Server Not Found
my_MM: အဝေးမှ ဆာဗာ ရှာမတွေ့ပါ

en: Remote Server Timeout
my_MM: အဝေးမှ ဆာဗာ သတ်မှတ်ချိန် ကုန်ဆုံးပြီ

en: Remote disconnected
my_MM: အဝေးမှ အဆက်အသွယ် ဖြတ်လိုက်သည်

en: Remote host closed connection.
my_MM: အဝေးမှ host အဆက်အသွယ် ပိတ်သွားသည်။

en: Remotely Stored Buddy List
my_MM: အဝေးမှာ သိမ်းထားသော မိတ်ဆွေစာရင်း

en: Remove
my_MM: ဖယ်ရှားရန်

en: Remove Al_l
my_MM: _L အားလုံးကို ဖယ်ထုတ်ရန်

en: Remove Buddy
my_MM: မိတ်ဆွေ ဖယ်ထုတ်ရန်

en: Remove Buddy List window transparency on focus
my_MM: IM ဝင်းဒိုး၏ ဖောက်ထွင်းမြင်နိုင်မှုကို အာရုံစိုက်ပြီး ဖယ်ထုတ်ရန်

en: Remove Chat
my_MM: စကားပြောခန်း ဖယ်ထုတ်ရန်

en: Remove Contact
my_MM: အဆက်အသွယ် ဖယ်ထုတ်ရန်

en: Remove Custom Icon
my_MM: စိတ်ကြိုက် အိုင်ကွန်ပုံ ဖယ်ထုတ်ရန်

en: Remove Group
my_MM: အုပ်စု ဖယ်ရှားရန်

en: Remove IM window transparency on focus
my_MM: IM ဝင်းဒိုး၏ ဖောက်ထွင်းမြင်နိုင်မှုကို အာရုံစိုက်ပြီး ဖယ်ထုတ်ရန်

en: Remove on switch to conversation ta_b
my_MM: _B စကားပြောဆိုမှု စာအမှတ်ဆီ ပြောင်းသွားသောအခါ ဖယ်ထုတ်ရန်

en: Remove when _typing in conversation window
my_MM: _T စကားပြောဆိုမှု ဝင်းဒိုး၌ စာရေးသည့်အခါ ဖယ်ထုတ်ရန်

en: Remove when a _message gets sent
my_MM: _M စာတစ်စောင်ကို ပေးပို့သောအခါ ဖယ်ထုတ်ရန်

en: Remove when conversation window _gains focus
my_MM: _G စကားပြောဆိုမှု ဝင်းဒိုး အာရုံစိုက်ခံရသည့်အခါ ဖယ်ထုတ်ရန်

en: Remove when conversation window _receives click
my_MM: _R စကားပြောဆိုမှု ဝင်းဒိုးသည် အနှိပ်ခံရသည့်အခါ ဖယ်ထုတ်ရန်

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
my_MM: ဤအဆက်အသွယ်ကို ဖယ်ထုတ်လျှင် အဆက်အသွယ် လုပ်သော မိတ်ဆွေအားလုံးကို ဖယ်ရှားသွားမည်။

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
my_MM: ဤအုပ်စုကို ဖယ်ရှားလျှင် အုပ်စုထဲရှိ မိတ်ဆွေအားလုံးကို ဖယ်ရှားသွားမည်။

en: Rename
my_MM: နာမည်ပြောင်းရန်

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
my_MM: သုံးစွဲသူ-သတ်မှတ်သော စည်းမျဉ်းများအတိုင်း အထွက် စာများတွင် စာသား အစားထိုးပါ။

en: Reply time from %s: %lu seconds
my_MM: %s မှ တုံ့ပြန်ချိန်- %lu စက္ကန့်

en: Report Idle time
my_MM: မလှုပ်မရှား ဖြစ်ချိန်ကို သတင်းပို့ရန်

en: Request Dialog
my_MM: တောင်းဆိုချက် စာမျက်နှာ

en: Requesting %s's attention...
my_MM: %s ၏ အာရုံစိုက်မှုကို တောင်းခံနေသည်...

en: Require encryption
my_MM: စာဝှက်စနစ် လုပ်အပ်သည်

en: Required parameters not passed in
my_MM: လိုအပ်သော ပါရာမီတာများကို သွင်းမထားပါ

en: Reset
my_MM: ပြန်ချိန်ရန်

en: Reset Formatting
my_MM: ပုံစံချခြင်း ပြန်ချိန်ရန်

en: Reset IM Key
my_MM: IM ကီး ပြန်သတ်မှတ်ရန်

en: Reset Permanent
my_MM: အမြဲတမ်း ပြန်သတ်မှတ်ရန်

en: Reset Private Channel
my_MM: သီးသန့် ချာနယ် ပြန်သတ်မှတ်ရန်

en: Reset Secret Channel
my_MM: လျှို့ဝှက် ချာနယ် ပြန်သတ်မှတ်ရန်

en: Reset Topic Restriction
my_MM: ခေါင်းစဉ် တားမြစ်ချက် ပြန်သတ်မှတ်ရန်

en: Resize incoming custom smileys
my_MM: အ၀င် စိတ်ကြိုက် ရုပ်ပြောင်များကို အရွယ်ပြန်ညှိရန်

en: Resolver process exited without answering our request
my_MM: ဖြေရှင်းခြင်းလုပ်ငန်းစဉ် သည် တောင်းဆိုမှုကို မတုံ့ပြန်ဘဲ ရပ်နားသွားသည်။

en: Resource
my_MM: ရင်းမြစ်

en: Resource Conflict
my_MM: အရင်းအမြစ် ကွဲလွဲချက်

en: Resource Constraint
my_MM: ရင်းမြစ် ကန့်သတ်ချက်

en: Response Probability:
my_MM: ဖြစ်​နိုင်ချေ တုံ့ပြန်ချက် -

en: Restless
my_MM: ဂဏာမငြိမ် ဖြစ်သည်

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
my_MM: ၀င်းဒိုးအလိုက် စကားပြောဆိုမှု အရေအတွက်ကို ကန့်သတ်ထားပါ။ လိုအပ်လျှင် IM များနှင့် စကားပြောခန်းများကို ခွဲထားပါ

en: Restricted XML
my_MM: ကန့်သတ်ထားသော XML

en: Resubscribe
my_MM: စာရင်းပြန်သွင်းရန်

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
my_MM: ဖြုတ်သိမ်းမှု လုပ်ငန်းကို ပြန်မစနိုင်ပါ။ ဆက်သွယ်မှုလိုင်း အသစ် ဖန်တီးရန် 'ပြန်ဆက်သွယ်ရန်' ခလုတ်ကို နှိပ်ပါ။

en: Resuming session
my_MM: လုပ်ငန်း ပြန်စတင်နေသည်

en: Ret_urns from away
my_MM: _U အဝေးမှ ပြန်လာသည်

en: Retired Crazy Patch Writers
my_MM: အငြိမ်းစား Crazy Patch ရေးသားသူများ

en: Retired Developers
my_MM: အငြမ်းစား ပြုလုပ်ဖန်တီးသူများ

en: Retrieve subscriptions from server
my_MM: ဆာဗာထံမှ စာရင်းသွင်းချက်များကို ထုတ်ယူရန်

en: Retrieving...
my_MM: ပြန်လည် ထုတ်ယူနေသည်...

en: Returned from being away
my_MM: အဝေးမှ ပြန်လာသည်

en: Returned from being idle
my_MM: မလှုပ်မရှား အဖြစ်မှ အသက်ပြန်ဝင်လာသည်

en: Returns from away
my_MM: အဝေးမှ ပြန်လာရန်

en: Right
my_MM: ညာဖက်

en: Right Vertical
my_MM: ညာဖက် ဒေါင်လိုက်

en: Right click for more options.
my_MM: နောက်ထပ် ရွေးစရာများအတွက် ညာဖက် နှိပ်ပါ။

en: Right mouse button
my_MM: ကြွက် ညာဘက် ခလုတ်

en: Right-click for more unread messages...
my_MM: မဖတ်ရသေးသည့် စာများအတွက် ညာဖက် နှိပ်ပါ...

en: Robot
my_MM: စက်ရုပ်

en: Rockin'
my_MM: မြူးကြွနေသည်

en: Role
my_MM: ပါဝင်မှု

en: Roles:
my_MM: ပါဝင်မှုများ -

en: Romanian
my_MM: ရိုမေးနီးယန်း

en: Room Configuration Error
my_MM: အခန်း ပြုပြင်မှု ချို့ယွင်းချက်

en: Room List
my_MM: အခန်း စာရင်း

en: Room _List
my_MM: _L စကားပြောခန်း စာရင်း

en: Roomlist
my_MM: အခန်းစာရင်း

en: Run the command in a terminal
my_MM: ညွှန်ကြားချက်ကို terminal တွင် လုပ်ဆောင်ပါ

en: Russian
my_MM: ရှရှား

en: SASL authentication failed
my_MM: SASL စစ်ဆေးအတည်ပြုမှု မအောင်မြင်ပါ။

en: SASL error: %s
my_MM: SASL ချို့ယွင်းချက် - %s

en: SILC Protocol Plugin
my_MM: SILC ပရိုတိုကော ပလပ်အင်

en: SIP connect server not specified
my_MM: SIP ဆက်သွယ်မှု ဆာဗာ သတ်မှတ်မထားပါ

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
my_MM: SIP သုံးစွဲသူအမည်များတွင် ကွက်လပ် (သို့) @ သင်္ကေတများ မပါဝင်ရပါ

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
my_MM: SIP/SIMPLE  ပရိုတိုကော ပလပ်အင်

en: SSL Certificate Error
my_MM: SSL အသိအမှတ်ပြုလွှာ၌ ချို့ယွင်းမှု ရှိ

en: SSL Certificate Verification
my_MM: SSL အသိအမှတ်ပြုလွှာ စစ်ဆေးအတည်ပြုချက်

en: SSL Connection Failed
my_MM: SSL ဆက်သွယ်မှု မအောင်မြင်ပါ

en: SSL FAQs
my_MM: SSL အမေးအဖြေများ

en: SSL Handshake Failed
my_MM: SSL မိတ်ဆက်မှု မအောင်မြင်ပါ

en: SSL Host Certificate
my_MM: SSL Host အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: SSL Servers
my_MM: SSL ဆာဗာများ

en: SSL peer presented an invalid certificate
my_MM: SSL သုံးစွဲသူသည် မမှန်သော အသိအမှတ်ပြုလွှာ တစ်စောင်ကို ပေးထားသည်

en: SSL support unavailable
my_MM: SSL အထောက်အပံ့ မရနိုင်ပါ

en: ST_UN server:
my_MM: _U ST_UN ဆာဗာ -

en: S_end To
my_MM: _E ပေးပို့ရမည့် သူ

en: S_hortcut text:
my_MM: _H ဖြတ်လမ်း စာသား -

en: Sad
my_MM: ၀မ်းနည်းသည်

en: Sametime Administrator Announcement
my_MM: Sametime စီမံခန့်သူ၏ကြေညာချက်

en: Sarcastic
my_MM: စောင်းပြောသည်

en: Satisfied
my_MM: ကျေနပ်သည်

en: Save
my_MM: သိမ်းဆည်းရန်

en: Save Buddylist...
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်း သိမ်းဆည်းရန်...

en: Save Conversation
my_MM: စကားပြောဆိုချက်ကို သိမ်းဆည်းရန်

en: Save Debug Log
my_MM: အမှားပြင်မှတ်တမ်း သိမ်းဆည်းရန်

en: Save File
my_MM: ဖိုင် သိမ်းဆည်းရန်

en: Save File...
my_MM: ဖိုင် သိမ်းဆည်းရန်...

en: Save Icon
my_MM: အိုင်ကွန် သိမ်းဆည်းရန်

en: Save Icon As...
my_MM: အိုင်ကွန် သိမ်းဆည်းမဲ့ ပုံစံ...

en: Save Image
my_MM: ရုပ်ပုံ သိမ်းဆည်းရန်

en: Save buddylist to file...
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်းကို ဖိုင်ထဲ သိမ်းဆည်းရန်...

en: Save buddylist...
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်းကို သိမ်းဆည်းရန်...

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
my_MM: အော့ဖ်လိုင်း သုံးစွဲသူထံ ပေးပို့သော ပေးစာများကို သိမ်းဆည်းပါ။

en: Save offline messages in pounce
my_MM: အောဖ်လိုင်း ပေးစာများကို လက်တို့မှုထဲတွင် သိမ်းဆည်းရန်

en: Save password
my_MM: စကားဝှက် သိမ်းဆည်းရန်

en: Saved Statuses
my_MM: သိမ်း​ဆည်းထားသော အနေအထားများ

en: Saved statuses...
my_MM: သိမ်းဆည်းထားသော အနေအထားများ...

en: Saved...
my_MM: သိမ်းဆည်းထားသည်...

en: Score Editor Path
my_MM: ရမှတ် အယ်ဒီတာ လမ်းကြောင်း

en: Scroll/Search:
my_MM: လှိမ့်ရွှေ့ရန်/ရှာဖွေရန် -

en: Seamonkey
my_MM: ပင်လယ်မျောက် (SeaMonkey)

en: Search
my_MM: ရှာဖွေရန်

en: Search Directory
my_MM: ဖိုင်တွဲကို ရှာရန်

en: Search Results
my_MM: ရလာဒ်များ ရှာဖွေရန်

en: Search for Users...
my_MM: သုံးစွဲသူများကို ရှာဖွေရန်...

en: Search for XMPP users
my_MM: XMPP သုံးစွဲသူများကို ရှာဖွေရန်

en: Search for a user
my_MM: သုံးစွဲသူတစ်ဦးကို ရှာရန်

en: Search results
my_MM: ရှာဖွေမှု ရလဒ်များ

en: Search results for '%s'
my_MM: '%s' အတွက် ရလာဒ်များ ရှာရန်

en: Secure File Transfer
my_MM: လုံခြုံသော ဖိုင်ရွှေ့ပြောင်းမှု

en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
my_MM: လုံခြုံသော အင်တာနက် တိုက်ရိုက် ဆွေးနွေးခန်း (SILC) ပရိုတိုကော

en: See Other Host
my_MM: အခြား Host ကို ကြည့်ရန်

en: Select Background Color
my_MM: နောက်ခံ အရောင် ရွေးရန်

en: Select Buddy
my_MM: မိတ်ဆွေ ရွေးရန်

en: Select Buddy Icon
my_MM: မိတ်ဆွေ အိုင်ကွန်ကို ရွေးရန်

en: Select Color
my_MM: အရောင် ရွေးရန်

en: Select Color for %s
my_MM: %s အတွက် အရောင် ရွေးချယ်ရန်

en: Select Folder...
my_MM: ဖိုင်တွဲ ရွေးရန်...

en: Select Font
my_MM: ဖောင့် ရွေးရန်

en: Select Font for %s
my_MM: %s အတွက် ဖောင့် ရွေးရန်

en: Select Interface Font
my_MM: မျက်နှာပြင် ဖောင့် ရွေးရန်

en: Select Notes Address Book
my_MM: လိပ်စာစာအုပ် မှတ်စုများကို ရွေးရန်

en: Select Text Color
my_MM: စာသား အရောင် ရွေးရန်

en: Select User
my_MM: သုံးစွဲသူ ရွေးရန်

en: Select a PEM certificate
my_MM: PEM အသိအမှတ်ပြုလွှာ တစ်ခု ရွေးရန်

en: Select a Resource
my_MM: အရင်းအမြစ် တစ်ခုကို ရွေးပါ

en: Select a chat for buddy: %s
my_MM: မိတ်ဆွေ %s အတွက် စကားပြောခန်းတစ်ခု ရွေးပါ။

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
my_MM: သုံးစွဲသူ %s ထံသို့ ဖိတ်ကြားမှု ပေးပို့ရန် ဖော်ပြပါ စာရင်းမှ ဆွေးနွေးခန်း တစ်ခု ရွေးပါ။ ဤသုံးစွဲသူကို ဖိတ်ကြားပြီး ဆွေးနွေးခန်းသစ် တစ်ခု ပြုလုပ်လိုလျှင် "ဆွေးနွေးခန်း အသစ် ဖန်တီးရန်" ကို ရွေးပါ။

en: Select a conference server to query
my_MM: မေးမြန်းရန် ဆွေးနွေးခန်း ဆာဗာ တစ်ခုခုကို ရွေးပါ

en: Select a file
my_MM: ဖိုင်တစ်ခု ရွေးရန်

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
my_MM: အောက်ပါ သင့် လိပ်စာစာအုပ်မှ လူတစ်ဦးကို ရွေးပါ၊ (သို့) လူသစ် တစ်ဦး ထည့်သွင်းပါ။

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
my_MM: ဤမိတ်ဆွေကို ထည့်သွင်းရန် သင့် လိပ်စာစာအုပ်မှ လူတစ်ဦးကို ရွေးပါ၊ (သို့) လူသစ် တစ်ဦး ဖန်တီးပါ။

en: Select a theme that you would like to use from the lists below.
    New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
my_MM: ဖော်ပြပါ စာရင်းမှ သုံးလိုသော theme ကို ရွေးပါ။ 
    theme စာရင်းပေါ်ကို ဆွဲတင် ဆွဲချပြီး theme အသစ်များကို ထည့်သွင်းနိုင်သည်။

en: Select a user directory to search
my_MM: ရှာဖွေရာတွင် သုံးစွဲသူ ဖိုင်တွဲကို ရွေးချယ်ရန်

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
my_MM: မိတ်ဆွေများကို အလိုအလျောက် ထည့်သွင်းရန် အကောင်း အားလုံးကို ရွေးပါ။

en: Select an XMPP server to query
my_MM: မေးမြန်းရန် XMPP ဆာဗာတစ်ခု ရွေးပါ

en: Select an action
my_MM: လှုပ်ရှားမှုတစ်ခု ရွေးရန်

en: Select color
my_MM: အရောင် ရွေးချယ်ရန်

en: Select correct user
my_MM: သုံးစွဲသူ အမှန်ကို ရွေးရန်

en: Select plugin to install
my_MM: ပလပ်အင်ကို ထည့်သွင်းရန် ရွေးပါ

en: Select the debug filter level.
my_MM: အမှားပြင် စိစစ်မှုအဆင့် ရွေးပါ။

en: Selecting this disables graphical emoticons.
my_MM: ပိတ်ထားသော ဤခံစားမှုပြ ပုံရိပ်များကို ရွေးချယ်ပါ။

en: Send Attention
my_MM: အာရုံစူးစိုက်မှု ပေးပို့ရန်

en: Send Button
my_MM: ပေးပို့ ခလုတ်

en: Send Email
my_MM: အီးမေးလ် ပေးပို့ရန်

en: Send File
my_MM: ဖိုင် ပေးပို့ရန်

en: Send IM...
my_MM: စာတို ပေးပို့ရန်...

en: Send Instant Message
my_MM: လက်ငင်း စာတို ပေးပို့ရန်

en: Send Message
my_MM: စာပို့ရန်

en: Send TEST Announcement
my_MM: စမ်းသပ် ကြေညာချက် ပေးပို့ရန်

en: Send To
my_MM: ပေးပို့မည့် နေရာ

en: Send a _message
my_MM: _M စာတစ်စောင် ပေးပို့ရန်

en: Send a message
my_MM: စာတို ပေးပို့ရန်

en: Send and receive raw XMPP stanzas.
my_MM: XMPP အပုဒ် မူကြမ်းများကို ပေးပို့ရန်/လက်ခံရယူရန်။

en: Send image file
my_MM: ရုပ်ပုံဖိုင် ပေးပို့ရန်

en: Sender
my_MM: ပေးပို့သူ

en: Sending
my_MM: ပေးပို့နေသည်

en: Sending Handshake
my_MM: မိတ်ဆက်ခြင်း ပေးပို့ရန်

en: Sends a _message
my_MM: _M စာတစ်စောင် ပေးပို့ရန်

en: Sends a message
my_MM: စာတို ပေးပို့ရန်

en: Senior Contributor/QA
my_MM: အဓိက ပါဝင်ပံ့ပိုးသူ/မေးဖြေ

en: Sent
my_MM: ပေးပို့သည်

en: Sent Message Name Color
my_MM: ပေးပို့လိုက်သော ပေးစာအမည် အရောင်

en: Sent Messages
my_MM: ပေးပို့ပြီးသား ​စာများ

en: Sent a message
my_MM: စာတစ်စောင် ပေးပို့ရန်

en: Separate IM and Chat windows
my_MM: IM နှင့် စကားပြောခန်း ဝင်းဒိုးများကို ခွဲထားရန်

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
my_MM: နံပါတ်အလိုက် နေရာချထားစဉ် IM နှင့် စကားပြောခန်း ဝင်းဒိုးများကို ခွဲထားပါ

en: Serbian
my_MM: ဆာယီယန်း

en: Serious
my_MM: အလေးအနက် ဖြစ်သည်

en: Server
my_MM: ဆာဗာ

en: Server Information
my_MM: ဆာဗာ အချက်အလက်များ

en: Server Instructions: %s
my_MM: ဆာဗာ ညွှန်းကြားချက်များ - %s

en: Server Overloaded
my_MM: ဆာဗာ မနိုင်မနင်းဖြစ်နေသည်

en: Server Statistics
my_MM: ဆာဗာ စာရင်းဇယားများ

en: Server address
my_MM: ဆာဗာလိပ်စာ

en: Server closed the connection
my_MM: ဆာဗာသည် ဆက်သွယ်မှုလို်းကို ပိတ်လိုက်သည်

en: Server does not exist
my_MM: ဆာဗာ မရှိပါ

en: Server does not support service discovery
my_MM: ဆာဗာသည် ၀န်ဆောင်မှု ရှာဖွေတွေ့ရှိမှုကို ထောက်ပံ့မှု မပေးပါ။

en: Server does not use any supported authentication method
my_MM: ဆာဗာသည် ထောက်ပံ့ထားသော တခြား အတည်ပြု နည်းလမ်းကို သုံးစွဲမထားပါ။

en: Server doesn't support blocking
my_MM: ဆာဗာသည် အဆက်ဖြတ်ခြင်းကို ထောက်ပံ့မပေးပါ

en: Server may require plaintext authentication over an unencrypted stream
my_MM: ဆာဗာသည် စာဝှက်မထားသော ဆက်သွယ်မှုအတွက် စာသားသက်သက် အတည်ပြုချက်ကို တောင်းဆိုနေသည်။

en: Server name request
my_MM: ဆာဗာအမည် တောင်းဆိုချက်

en: Server port
my_MM: ဆာဗာ port

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
my_MM: ဆာဗာက TLS/SSL လိုအပ်သည်။ သို့သော် TLS/SSL ကို ပြုလုပ်နိုင်သူ မရှိပါ။

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
my_MM: ဆာဗာသည် စာဝှက်မထားသော ဆက်သွယ်မှုအတွက် စာသားသက်သက် အတည်ပြုချက်ကို တောင်းဆိုနေသည်။

en: Server signoff
my_MM: ဆာဗာ ပိတ်သွားသည်

en: Server thinks authentication is complete, but client does not
my_MM: ဆာဗာသည် အတည်ပြုချက်ကို ပြီးဆုံးပြီဟု ယူဆနေသည်၊ သို့သော် သုံးစွဲသူက မယူဆပါ

en: Service Discovery
my_MM: ၀န်ဆောင်မှု ရှာဖွေ့တွေ့ရှိမှု

en: Service Unavailable
my_MM: ၀န်ဆောင်မှု မရနိုင်ပါ

en: Set
my_MM: သတ်မှတ်ရန်

en: Set Account Idle Time
my_MM: အကောင့် လှုပ်ရှားမှု မရှိသည့် အချိန်ကို သတ်မှတ်ရန်

en: Set Alias
my_MM: အမည်ကွဲ သတ်မှတ်ပေးရန်

en: Set Autoaccept Setting
my_MM: Autoaccept ချိန်ညှိချက်ကို သတ်မှတ်ရန်

en: Set Custom Icon
my_MM: စိတ်ကြိုက် အိုင်ကွန်ပုံ သတ်မှတ်ရန်

en: Set Custom Icon...
my_MM: စိတ်ကြိုက် အိုင်ကွန် သတ်မှတ်ရန်...

en: Set IM Password
my_MM: IM စကားဝှက် သတ်မှတ်ရန်

en: Set Idle Time for All Accounts
my_MM: အကောင့်အားလုံးအတွက် မလှုပ်ရှားသည့် အချိန်ကို သတ်မှတ်ရန်

en: Set Nickname...
my_MM: အမည်ပြောင်းကို သတ်မှတ်ရန်

en: Set Permanent
my_MM: အမြဲတမ်း သတ်မှတ်ရန်

en: Set Private Channel
my_MM: သီးသန့် ချာနယ် သတ်မှတ်ရန်

en: Set Secret Channel
my_MM: လျှို့ဝှက် ချာနယ် သတ်မှတ်ရန်

en: Set Topic Restriction
my_MM: ခေါင်းစဉ် တားမြစ်ချက် သတ်မှတ်ရန်

en: Set URGENT for the terminal window.
my_MM: Terminal ၀င်းဒိုးအတွက် URGENT ကို သတ်မှတ်ရန်။

en: Set User Info
my_MM: သုံးစွဲသူ အချက်အလက် သတ်မှတ်ရန်

en: Set User Info...
my_MM: သုံးစွဲသူ၏ အချက်အလက်ကို သတ်မှတ်ရန် ...

en: Set User Limit
my_MM: သုံးစွဲသူ အကန့်အသတ်ကို သတ်မှတ်ရန်

en: Set User Nickname
my_MM: သုံးစွဲသူ အမည်ပြောင် သတ်မှတ်ရန်

en: Set _Mood...
my_MM: _M နည်းနာကို သတ်မှတ်ရန်...

en: Set as buddy icon
my_MM: မိတ်ဆွေ အိုင်ကွန်အဖြစ် သတ်မှတ်ရန်

en: Set privacy for:
my_MM: သီးခြားရပ်တည်မှု သတ်မှတ်ပေးမည့် အရာ -

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
my_MM: ချာနယ်၌ သုံးစွဲသူ အကန့်အသတ်ကို သတ်မှတ်ပါ။ သုံးစွဲသူ အကန့်အသတ်ကို ပြန်လည် သတ်မှတ်ရန် သုညအဆင့်၌ သတ်မှတ်ပါ။

en: Set window manager "_URGENT" hint
my_MM: ဝင်းဒိုး မန်နေဂျာ "_URGENT" အရိပ်အမြွက်ကို သတ်မှတ်ရန်

en: Shocked
my_MM: ထိတ်လန့်တုန်လှုပ်သည်

en: Shortcut
my_MM: ဖြတ်လမ်း

en: Shortcut Text
my_MM: အတိုကောက် စာသား

en: Shortcuts
my_MM: ဖြတ်လမ်းများ

en: Shortcuts for starting Pidgin
my_MM: Pidgin စဖွင့်မည့် ဖြတ်လမ်းများ

en: Show
my_MM: ဖော်ပြရန်

en: Show All
my_MM: အားလုံး ဖေါ်ပြရန်

en: Show Buddy _List
my_MM: _L မိတ်ဆွေစာရင်း ပြရန်

en: Show Custom Smileys
my_MM: စိတ်ကြိုက် ရုပ်ပြောင်များကို ပြရန်

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
my_MM: _T IMs နှင့် စကားပြောခန်းများကို စာမျက်နှာခွဲ ဝင်းဒိုးများတွင် ပြသရန်

en: Show Idle Time
my_MM: မလှုပ်မရှား ဖြစ်ချိန်ကို ပြရန်

en: Show Offline Buddies
my_MM: အော့ဖ်လိုင်း ဖြစ်နေသော မိတ်ဆွေများကို ပြရန်

en: Show Public Key
my_MM: Public Key ဖေါ်ပြရန်

en: Show Timestamps
my_MM: အချိန်အမှတ်အသား ဖေါ်ပြရန်

en: Show When Offline
my_MM: အော့ဖ်လိုင်းရှိစဉ် ပြရန်

en: Show _detailed information
my_MM: _D အသေးစိတ် အချက်အလက် ပြရန်

en: Show _formatting on incoming messages
my_MM: _F အဝင် ပေးစာများကို ပုံစံဖော်မှု ဖေါ်ပြပါ

en: Show close b_utton on tabs
my_MM: _U စာအမှတ်ပေါ်မှ အပိတ် ခလုတ်ကို ပြသရန်

en: Show dates in...
my_MM: နေ့စွဲ ဖော်ပြရန် ...

en: Show status to:
my_MM: အနေအထား ပြမည့် နေရာ -

en: Show when offline
my_MM: အော့ဖ်လိုင်းတွင် ဖေါ်ပြရန်

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
my_MM: လတ်တလော မှတ်တမ်းတင်ထားသော စကားပြောဆိုမှုများကို စကားပြောဆိုမှု အသစ်၌ ပြသပါ။။

en: Shy
my_MM: ရှက်ကြောက်သည်

en: Si_gns on
my_MM: _G အကောင့်ထဲ ၀င်ရောက်သည်

en: Sick
my_MM: ဖျားသည်

en: Signals Test
my_MM: အချက်ပြ စစ်ဆေးမှု

en: Signed off
my_MM: ထွက်ခွာသွားသည်

en: Signed on
my_MM: အကောင့်ထဲ ဝင်ရောက်သည်

en: Signs o_ff
my_MM: _F အကောင့်မှ ထွက်သွားသည်

en: Signs off
my_MM: ထွက်ခွာရန်

en: Signs on
my_MM: ဝင်ရောက်ရန်

en: Silence threshold:
my_MM: တိတ်ဆိတ်မှု သတ်မှတ်အဆင့်

en: Simple Plugin
my_MM: ရိုးရိုး ပလပ်အင်

en: Simplified Chinese
my_MM: ရိုးရှင်း တရုတ်စာ

en: Single-use Certificate Verification
my_MM: တစ်ကြိမ်သုံး အသိအမှတ်ပြုလွှာ စစ်ဆေးအတည်ပြုချက်

en: Sinhala
my_MM: စင်ဟာလာ

en: Size
my_MM: အရွယ်အစား

en: Sleepy
my_MM: အိပ်ငိုက်သည်

en: Slovak
my_MM: ဆလိုဗက်

en: Slovenian
my_MM: ဆလိုဗေးနီးယန်း

en: Small
my_MM: အရွယ်ငယ်သည်

en: Smaller versions of the default smileys
my_MM: ပုံမှန် ရုပ်ပြောင်များ၏ ပိုငယ်သော ဗားရှင်း

en: Smile!
my_MM: ပြုံးရယ်ပါ

en: Smiley
my_MM: ရုပ်ပြောင်

en: Smiley Theme:
my_MM: ရုပ်ပြောင် Theme -

en: Someone says your name in a chat
my_MM: တစုံတဦးသည် သင့်အမည်ကို စကားပြောခန်း၌ ​ပြောနေသည်

en: Someone says your username in chat
my_MM: တဦးတယောက်က စကားပြောခန်း၌ သင့် သုံးစွဲသူ အမည်ကို ပြောနေသည်

en: Someone speaks in a chat
my_MM: စကားပြောခန်းတွင် လူတ​စ်ယောက် စကားပြောနေသည်

en: Sort
my_MM: မျိုးတူစုရန်

en: Sound Command
    (%s for filename)
my_MM: အသံ ညွှန်ကြားမှု
    (ဖိုင်အမည် အတွက် %s)

en: Sound Events
my_MM: အသံ ဖြစ်ရပ်များ

en: Sound Method
my_MM: အသံ နည်းစနစ်

en: Sound Options
my_MM: အသံ ရွေးစရာများ

en: Sound Preferences
my_MM: အသံ ဦးစားပေးချက်များ

en: Sound Selection
my_MM: အသံ ရွေးချယ်မှု

en: Sound Theme:
my_MM: အသံ Theme -

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
my_MM: အသံဆိုင်ရာ ညွှန်ကြားချက် -
    (ဖိုင်အမည် %s အတွက်)

en: Sounds
my_MM: အသံများ

en: Sounds when conversation has _focus
my_MM: _F စကားပြောဆိုမှုကို အာရုံစိုက်လာလျှင် အသံပြုရန်

en: Sounds when conversation has focus
my_MM: စကားပြောဆိုမှု အာရုံစိုက်လာလျှင် အသံပြုပါ။

en: Spanish
my_MM: စပဲနစ်ရှ်

en: Speakers
my_MM: စကားပြောသူများ

en: Specify a hostname
my_MM: စက်အမည် သတ်မှတ်ရန်

en: Speed
my_MM: အမြန်နှုန်း

en: Speed:
my_MM: အမြန်နှုန်း -

en: Spellchecking Support
my_MM: စာလုံးပေါင်းသတ်ပုံ အထောက်အပံ့

en: Spontaneous
my_MM: အလိုအလျောက်ဖြစ်သည်

en: Spooky
my_MM: ကြောက်စရာ

en: Start Menu
my_MM: အဖွင့် မီနူး

en: Started typing
my_MM: စတင် စာရိုက်နေသည်

en: Starting Services
my_MM: ၀န်ဆောင်မှုများ စတင်နေသည်

en: Starting transfer of %s from %s
my_MM: %s ကို %s မှ ဝေမျှခြင်း စတင်နေသည်။

en: Starts _typing
my_MM: _T စာ စရိုက်နေသည်

en: Starts typing
my_MM: စတင် စာရိုက်ရန်

en: Startup
my_MM: ၀င်းဒိုး အတက်

en: State
my_MM: ပြည်နယ်

en: Statistics Configuration
my_MM: စာရင်းဇယား ပုံစံချထားချက်

en: Status
my_MM: အနေအထား

en: Status / Idle
my_MM: အနေအထား/မလှုပ်မရှား

en: Status Icon Theme:
my_MM: အနေအထား အိုင်ကွန် Theme -

en: Status Icons
my_MM: အနေအထားပြ အိုင်ကွန်များ

en: Status Selector
my_MM: အနေအထား ရွေးကိရိယာ

en: Status Text
my_MM: Status စာတန်း

en: Status at Startup
my_MM: စဖွင့်ချင်း အနေအထား

en: Status for %s
my_MM: %s အတွက် အနေအထား

en: Status to a_pply at startup:
my_MM: _P စဖွင့်ချင်း သုံးစွဲမည့် အနေအထား -

en: Status:
my_MM: အ​နေအထား -

en: Statuses
my_MM: အနေအထားများ

en: Stop
my_MM: ရပ်တန့်ရန်

en: Stopped Typing
my_MM: စာရိုက်မှု ရပ်သွားသည်

en: Stopped typing
my_MM: စာရိုက် ရပ်သွားသည်

en: Stops t_yping
my_MM: _Y စာရိုက်ခြင်း ရပ်နားသွားသည်

en: Stops typing
my_MM: စာရိုက်ခြင်း ရပ်နားရန်

en: Store notes on particular buddies.
my_MM: မိတ်ဆွေတိုင်းနှင့် ပါတ်သက်သော မှတ်စုများ ထားရှိပါ။

en: Stored Image
my_MM: သိမ်းထားသော ရုပ်ပုံ

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
my_MM: သိမ်းထားသော ရုပ်ပုံ။ (၄င်းကို ယခု လုပ်ဆောင်သွားမည်)

en: Stream Error
my_MM: Stream ချို့ယွင်းချက်

en: Street Address
my_MM: လမ်း လိပ်စာ

en: Stressed
my_MM: စိတ်ဖိစီးသည်

en: Strikethrough
my_MM: လိုင်းဖြတ်

en: Strong
my_MM: သန်မာသည်

en: Subject
my_MM: အကြောင်းအရာ

en: Subscription
my_MM: စာရင်းသွင်းခြင်း

en: Subscription Required
my_MM: စာရင်းသွင်းရန် လိုအပ်သည်

en: Substatus
my_MM: အနေအထား အပိုင်းငယ်

en: Support for Spellchecking.  (Internet connection required for installation)
my_MM: စာလုံးပေါင်းသတ်ပုံစစ်ရန် အထောက်အပံ့။ (ဆော့ဝဲ ထည့်သွင်းရန် အင်တာနက် ချိတ်ဆက်ရန် လိုအပ်သည်။)

en: Supported debug options are: plugins version
my_MM: ထောက်ပံ့ထားသော အမှားပြင်ဆင်မှု ရွေးစရာများမှာ - ပလပ်အင် ဗားရှင်း

en: Supports
my_MM: အထောက်အပံ့များ

en: Surprised
my_MM: အံ့ဩသည်

en: Swahili
my_MM: ဆွာဟီလီ

en: Swedish
my_MM: ဆွီဒီးရှ်

en: Synchronize List with Server
my_MM: စာရင်းကို ဆာဗာနှင့် တပြိုင်တည်း ပြုစုရန်

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
my_MM: ဝါကျ ချို့ယွင်းချက် - ထိုညွှန်ကြားချက်အတွက် ပေးထားသော နံပါတ်အမှားကို ရေးထည့်ထားသည်။

en: System Log
my_MM: စက်တွင်း မှတ်တမ်း

en: System Messages
my_MM: စက် ​ပေးစာများ

en: System Shutdown
my_MM: စက် ပိတ်သည်

en: System Tray Icon
my_MM: အမှိုတ်ပုံး အိုင်ကွန်

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
my_MM: "စက်၏ မှတ်တမ်းရှိ အနေအထား အားလုံးကို မှတ်တမ်းတင်ရန်" ကို ဖွင့်ထားမှာသာ စက် လုပ်ငန်းစဉ်များကို မှတ်တမ်းတင်မည် ဖြစ်သည်။

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
my_MM: T.M.Thanh နှင့် Gnome-Vi အသင်း

en: T_CP Port:
my_MM: _C T_CP Port -

en: Tabs
my_MM: စာအမှတ်များ

en: Tamil
my_MM: တမီးလ်

en: Tcl Plugin Loader
my_MM: Tcl ပလပ်အင် ဖွင့်ကိရိယာ

en: Telephone
my_MM: တယ်လီဖုန်း

en: Telephone Number
my_MM: တယ်လီဖုံး နံပါတ်

en: Telugu
my_MM: တေလူဂူ

en: Temporarily Hide From
my_MM: ခေတ္တ ဖုံးကွယ်ထားမည့် အရာ

en: Temporary Authentication Failure
my_MM: ယာယီ အတည်ပြုမှု မအောင်မြင်ပါ

en: Terminal
my_MM: တာမီနယ်

en: Test
my_MM: အစမ်း

en: Test plugin IPC support, as a client.
my_MM: ပလပ်အင် IPC အထောက်အပံ့ကို သုံးစွဲသူအဖြစ် စစ်ဆေးပါ။

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
my_MM: ပလပ်အင် IPC အထောက်အပံ့ကို သုံးစွဲသူအဖြစ် စစ်ဆေးပါ။ ဆာဗာ ပလပ်အင်ကို ရှာပြီး မှတ်ပုံတင်ထားသော ညွှန်ကြားချက်များကို ခေါ်ယူပေးသည်။

en: Test plugin IPC support, as a server.
my_MM: ပလပ်အင် IPC အထောက်အပံ့ကို ဆာဗာအဖြစ် စစ်ဆေးပါ။

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
my_MM: ပလပ်အင် IPC အထောက်အပံ့ကို ဆာဗာအဖြစ် စစ်ဆေးပါ။ IPC ညွှန်ကြားချက်များကို မှတ်ပုံတင်ပေးသည်။

en: Test to see that all signals are working properly.
my_MM: အချက်ပြ အားလုံး ပုံမှန် အလုပ်လုပ်ကြောင်း သိရှိရန် စစ်ဆေးပါ။

en: Test to see that all ui signals are working properly.
my_MM: ui သင်္ကေတများ အားလုံး ပုံမှန် အလုပ်လုပ်နေမှု အခြေအနေ သိရှိရန် စစ်ဆေးပါ။

en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
my_MM: libpurple ဖြင့် ပါလာသော ဝှက်စာများကို စမ်းသပ်ပါ။

en: Tests to see that most things are working.
my_MM: အ​များအားဖြင့် အလုပ်လုပ်ကြောင်း သိရှိရန် စစ်ဆေးချက်များ။

en: Text Replacements
my_MM: စာသား အစားထိုးမှုများ

en: Text replacement
my_MM: စာသား အစားထိုးမှု

en: Thai
my_MM: ထိုင်း

en: Thankful
my_MM: ကျေးဇူးတင်သည်

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
my_MM: ထိုမိတ်ဆွေသည် ဤစကားပြောခန်း၏ ပရိုတိုကောနှင့် မတူပါ။

en: That command doesn't work on this protocol.
my_MM: ယင်းညွန်ကြားချက်သည် ဤပရိုတိုကောတွင် အလုပ်မလုပ်ပါ။

en: That command only works in IMs, not chats.
my_MM: ယင်းညွှန်ကြားချက်သည် လက်ငင်း စာတုပို့ရန်အတွက်သာ သုံးပြီး စကားပြော၍ မရပါ။

en: That command only works in chats, not IMs.
my_MM: ယင်းညွှန်ကြားချက်သည် စကားပြောရန် အတွက်သာ သုံးပြီး လက်ငင်း စာတို​ပို့၍ မရပါ။

en: That file already exists
my_MM: ၄င်းဖိုင်သည် ရှိနှင့်ပြီး ဖြစ်သည်

en: The %s buddy is not present in the network
my_MM: မိတ်ဆွေ %s သည် ကွန်ရက်ထဲတွင် မရှိပါ

en: The %s buddy is not trusted
my_MM: မိတ်ဆွေ %s ကို မယုံရပါ

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
my_MM: 'ကိုယ်တိုင် လုပ်ဆောင်မှု' ဘရောင်ဇာ ညွှန်ကြားချက်ကို ရွေးထားသည်။ သို့သော် မည်သည့် ညွှန်ကြားချက်ကိုမျှ မသတ်မှတ်ရသေးပါ။

en: The BOSH connection manager terminated your session.
my_MM: BOSH ဆက်သွယ်မှု စီမံသူက သင့်အစီအစဉ်ကို ပိတ်လိုက်သည်။

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
my_MM: စုပ်အားနည်းသော IRC ပရိုတိုကော ပလပ်အင်

en: The IRC server received a message it did not understand.
my_MM: IRC ဆာဗာသည် ၄င်းနားမလည်နိုင်သော စာ တစ်စောင် ရရှိသည်။

en: The IRC server's local time is:
my_MM: IRC ဆာဗာ၏ ဒေသစံတော်ချိန်မှာ -

en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editing a common score in real-time.
my_MM: တေးဂီတ ပေးပို့သော ပလပ်အင်သည် သုံးစွဲသူများကို တစ်ချိန်တည်းတွင် ဂီတတစ်ခု တပြိုင်တည်း တည်းဖြတ်စေနိုင်သည်။

en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
my_MM: SIP/SIMPLE ပရိုတိုကော ပလပ်အင်

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
my_MM: ဤအကောင့် အဆက်အသွယ် ပြတ်သည့်အတွက် စကားပြော၍ မရတော့ပါ။ အကောင့်ထဲ ပြန်၀င်သည့်အခါ စကားပြောခန်းထဲ၌ သင်အလိုအလျောက် ပြန်၀င်မည် ဖြစ်သည်။

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
my_MM: ဆာဗာနှင့် ချိတ်ဆက်နေစဉ် အကောင့် ပရိုတိုကောကို ပြောင်း၍ မရပါ။

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
my_MM: ဆာဗာနှင့် ချိတ်ဆက်နေစဉ် အကောင့် သုံးစွဲသူကို ပြောင်း၍ မရပါ။

en: The background color for the buddy list
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်းအတွက် နောက်ခံအရောင်

en: The background color of a collapsed group
my_MM: ချုံ့ခေါက်ထားသော အုပ်စုအတွက် နောက်ခံအရောင်

en: The background color of a contact or chat
my_MM: အဆက်အသွယ် (သို့) စကားပြောခန်း တစ်ခုအတွက် နောက်ခံအရောင်

en: The background color of an expanded group
my_MM: တိုးချဲ့ထားသော အုပ်စုအတွက် နောက်ခံအရောင်

en: The browser command "%s" is invalid.
my_MM: ကြည့်ရှုရန် အမိန့်ပေးချက် "%s" သည် မမှန်ပါ။

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
my_MM: <i>အမြင့်ဆုံးအမှတ်</i> ရရှိသော မိတ်ဆွေသည် ဆက်သွယ်မည့်သူများထဲတွင် ဦးစားပေး ခံရမည့်သူ ဖြစ်သည်။

en: The call has been terminated.
my_MM: ခေါ်ဆိုမှု ရပ်နားသွားသည်။

en: The certificate chain presented is invalid.
my_MM: ပေးထားသော အသိအမှတ်ပြုလွှာ အတွဲများကို သုံးစွဲ မရပါ။

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
my_MM: ဤအသိအမှတ်ပြုလွှာသည် "%s" ထံမှ ဖြစ်ကြောင်း ဆိုထားသည်။ ဆိုလိုသည်မှာ သင်သည် သင်ဆက်သွယ်လိုသည့် ၀န်ဆောင်မှုနှင့် အဆက်အသွယ် လုပ်မထားပါ။

en: The certificate for %s could not be validated.
my_MM: %s အတွက် အသိအမှတ်ပြုလွှာကို စစ်ဆေးအတည်ပြုလို့ မရပါ။

en: The certificate has been revoked.
my_MM: အသိအမှတ်ပြုလွှာကို ရုတ်သိမ်းခံရသည်။

en: The certificate has expired and should not be considered valid.  Check that your computer's date and time are accurate.
my_MM: အသိအမှတ်ပြုလွှာ သက်တမ်းကုန်ဆုံးသွားပြီ၊ သုံးစွဲနိုင်မည် မဟုတ်ပါ။ သင့်ကွန်ပျူတာ၏ နေ့စွဲနှင့် အချိန် တိကျမှုကို စစ်ဆေးပါ။

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
my_MM: ဤအသိအမှတ်ပြုလွှာကို မယုံရပါ။ လောလောဆယ်တွင် လက်ခံထားသော မည်သည့် အသိအမှတ်ပြုလွှာကိုမှ မယုံကြည်ပါ။

en: The certificate is not valid yet.  Check that your computer's date and time are accurate.
my_MM: အသိအမှတ်ပြုလွှာကို လက်ခံလို့ မရသေးပါ။ သင့်ကွန်ပျူတာ၏ နေ့စွဲနှင့် အချိန် အတိအကျုကို စစ်ဆေးပါ။

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
my_MM: အသိအမှတ်ပြုလွှာကို ကိုယ်တိုင် လက်မှတ်ထိုးထားပြီး အလိုအလျောက်စစ်ဆေးမှု မပြုနိုင်ပါ။

en: The certificate presented is not issued to this domain.
my_MM: ပေးထားသော အသိအမှတ်ပြုလွှာသည် ဤဒိုမိန်းအတွက် ထုတ်ပေးထားခြင်း မဟုတ်ပါ။

en: The color to use for the typing notification
my_MM: စာရိုက်နေကြောင်း အသိပေးရာတွင် သုံးမည့်အရောင်

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
my_MM: အကယ်၍ ဖွင့်ထားပါက၊  "aim" URLs ကို ကိုင်တွယ်ရာတွင် သုံးစွဲသော ညွှန်ကြားချက်။

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
my_MM: အကယ်၍ ဖွင့်ထားပါက၊  "gg" URLs ကို ကိုင်တွယ်ရာတွင် သုံးစွဲသော ညွှန်ကြားချက်။

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
my_MM: အကယ်၍ ဖွင့်ထားပါက၊ "icq" URLs ကို ကိုင်တွယ်ရာတွင် သုံးစွဲသော ညွှန်ကြားချက်။

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
my_MM: အကယ်၍ ဖွင့်ထားပါက၊ "irc" URLs ကို ကိုင်တွယ်ရာတွင် သုံးစွဲသော ညွှန်ကြားချက်။

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
my_MM: အကယ်၍ ဖွင့်ထားပါက၊ "sip" URLs ကို ကိုင်တွယ်ရာတွင် သုံးစွဲသော ညွှန်ကြားချက်။

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
my_MM: အကယ်၍ ဖွင့်ထားပါက၊ "xmpp" URLs ကို ကိုင်တွယ်ရာတွင် သုံးစွဲသော ညွှန်ကြားချက်။

en: The default Pidgin buddy list theme
my_MM: Pidgin မိတ်ဆွေစာရင်း ပုံမှန် theme

en: The default Pidgin sound theme
my_MM: Pidgin ပုံမှန် အသံ theme

en: The default Pidgin status icon theme
my_MM: Pidgin အနေအထားပြ အိုင်ကွန် ပုံမှန် theme

en: The evolution executable was not found in the PATH.
my_MM: PATH ထဲ၌ evolution executable ရှာမတွေ့ပါ။

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
my_MM: ဖိုင် '%s' သည် %s အတွက် အလွန်ကြီးနေသည်။ ပို၍သေးသော ရုပ်ပုံဖြင့် ကြိုးစားကြည့်ပါ။

en: The file was saved as %s.
my_MM: ဖိုင်ကို %s အဖြစ် သိမ်းထားသည်။

en: The following are the results of your search
my_MM: အောက်ပါ အချက်များသည် သင့်ရှာဖွေမှု ရလာဒ်များ ဖြစ်သည်

en: The following error has occurred loading %s: %s
my_MM: %s ကို ဖွင့်နေစဉ် အောက်ပါ ချို့ယွင်းချက် ဖြစ်ပေါ်နေသည် - %s

en: The following error has occurred:
my_MM: အောက်ပါ ချို့ယွင်းချက် ဖြစ်ပေါ်နေသည် -

en: The following plugins will be unloaded.
my_MM: ဖော်ပြပါ ပလပ်အင်များကို ပိတ်ထားလိမ့်မည်။

en: The font to use for the typing notification
my_MM: စာရိုက်နေကြောင်း အသိပေးရာတွင် သုံးမည့် ဖောင့်

en: The handler for "aim" URLs
my_MM: "aim" URLs ကို ကိုင်တွယ်သူ

en: The handler for "gg" URLs
my_MM: "gg" URLs ကို ကိုင်တွယ်သူ

en: The handler for "icq" URLs
my_MM: "icq" URLs ကို ကိုင်တွယ်သူ

en: The handler for "irc" URLs
my_MM:  "irc" URLs ကို ကိုင်တွယ်သူ

en: The handler for "sip" URLs
my_MM: "sip" URLs ကို ကိုင်တွယ်သူ

en: The handler for "xmpp" URLs
my_MM: "xmpp" URLs ကို ကိုင်တွယ်သူ

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
my_MM: သိရှိမှတ်သားမှုစနစ် '%s' သည် သင့် Sametime အဖွဲ့အစည်းတွင်းရှိ မည်သည့် လိပ်စာစာအုပ် အုပ်စုများ မှတ်စုနှင့်မှ ကိုက်ညီမှု မရှိပါ။

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
my_MM: သိရှိမှတ်သားမှုစနစ် '%s' သည် သင့် Sametime အဖွဲ့အစည်းအတွင်းရှိ မည်သည့် သုံးစွဲသူနှင့်မှ မကိုက်ညီပါ။

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
my_MM: သိရှိမှတ်သားမှုစနစ် '%s' သည် သင့် Sametime အဖွဲ့အစည်း အတွင်းရှိ မည်သည့် သုံးစွဲသူနှင့်မှ မကိုက်ညီပါ။ သင့် မိတ်ဆွေစာရင်းမှ ၎င်းကို ဖယ်ရှားထားသည်။

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
my_MM: သိရှိမှတ်သားမှုစနစ် '%s' သည် ဖော်ပြပါ မှတ်စု လိပ်စာစာအုပ် အုပ်စုများထဲမှ တစ်ဖွဲ့ကို ညွှန်ပြလိုခြင်း ဖြစ်နိုင်သည်။ ထိုအဖွဲ့ကို သင့် မိတ်ဆွေစာရင်းထဲ ထည့်သွင်းရန် အောက်ပါ  စာရင်းမှ မှန်ကန်သော အဖွဲ့ကို ရွေးပါ။

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
my_MM: သိရှိမှတ်သားမှုစနစ် '%s' သည် ဖော်ပြပါ သုံးစွဲသူများထဲမှ တစ်ဦးဦးကို ညွှန်ပြလိုခြင်း ဖြစ်နိုင်သည်။ ထိုသူများကို သင့်မိတ်ဆွေစာရင်းသို့ ထည့်သွင်းရန် ဖော်ပြပါ စာရင်းမှ မှန်ကန်သော အမည်ကို ရွေးပါ။

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
my_MM: သိရှိမှတ်သားမှုစနစ် '%s' သည် ဖော်ပြပါ သုံးစွဲသူများထဲမှ တစ်ဦးဦးကို ညွှန်ပြလိုခြင်း ဖြစ်နိုင်သည်။ ထို သုံးစွဲသူများကို သင့်မိတ်ဆွေစာရင်းထဲ ထည့်သွင်းနိုင်သည်။ သို့မဟုတ် အောက်ပါ လှုပ်ရှားမှုခလုတ် သုံး၍ သူတို့ထံ စာ ပေးပို့နိုင်သည်။

en: The installer is already running.
my_MM: ဆော့ဝဲ ထည့်သွင်းပေးသည့်စနစ် အလုပ်လုပ်နေပြီ။

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်းအတွက် ရုပ်ပုံ၊ အမည်၊ အခြေအနေပြ စာတမ်းများ အခင်းအကျင်း

en: The message is too large.
my_MM: စာ ရှည်လွန်းသည်။

en: The nickname "%s" is already being used.
my_MM: ဒီအမည်ပြောင်ကို "%s" ကို သူများ သုံးစွဲထားပြီ။

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
my_MM: ပလပ်အင် ကို အခု ပိတ်ထား၍ မရပါ။ သို့သော် နောက်တစ်ကြိမ် ပြန်ဖွင့်လျှင် ပိတ်ထားလိမ့်မည်။

en: The remote user is not present in the network any more
my_MM: အဝေးမှ သုံးစွဲသူသည် ကွန်ရက်ထဲတွင် မရှိတော့ပါ

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
my_MM: အဝေးမှ သုံးစွဲသူသည် ကီး သဘောတူညီချက်ကို စောင့်ဆိုင်းနေသည် -
    အဝေးမှ Host - %s
    အဝေးမှ Port - %d

en: The required fields are underlined.
my_MM: လိုအပ်သော အကွက်များကို မျဉ်းတားထားသည်။

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
my_MM: လိုအပ်သော ပလပ်အင် %s ရှာမတွေ့ပါ။ ပလပ်အင် ဆော့ဝဲ ထည့်သွင်းပြီး ထပ်ကြိုးစားကြည့်ပါ။

en: The required plugin %s was unable to load.
my_MM: လိုအပ်သော ပလပ်အင် %s ကို ဖွင့်မရပါ။

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
my_MM: ကျန်ရှိသော မက်ဆေ့များကို လက်တို့မှု အဖြစ် သိမ်းထားပါမည်။ လက်တို့မှုများကို `မိတ်ဆွေပေါင်း' ထပ်ဆင့်ဝင်းဒိုးထဲမှ တည်းဖြတ်/ပယ်ဖျက်နိုင်သည်။

en: The selected account is not online.
my_MM: ရွေးထားသော အကောင့်သည် အွန်းလိုင်းပေါ် မရှိပါ။

en: The selected file is not a valid plugin.
my_MM: ရွေးထားသော ဖိုင်သည် ပလပ်အင် အမှန် မဟုတ်ပါ။

en: The server could not access the directory
my_MM: ဆာဗာသည် ဖိုင်တွဲနှင့် ချိတ်ဆက်၍ မရပါ

en: The server is unavailable; try again later
my_MM: ဆာဗာ အလုပ်မလုပ်ပါ၊ နောက်ထပ် ကြိုးစားကြည့်ပါ

en: The specified word already exists in the correction list.
my_MM: သတ်မှတ်ထားသော စာလုံးသည် အမှန်ပြင်စာရင်းထဲတွင် ရှိနေပြီ ဖြစ်သည်။

en: The text information for a buddy's status
my_MM: မိတ်ဆွေ၏ အ​နေအထားအတွက် စာသား အချက်အလက်

en: The text information for when a buddy has an unread message
my_MM: မိတ်ဆွေတစ်ဦး၌ မဖတ်ရသေးသည့် စာတစ်စောင် ရှိနေသည့်အခါ ပေါ်လာမည့် စာသား အချက်အလက်

en: The text information for when a buddy is away
my_MM: မိတ်ဆွေတစ်ဦး အဝေး ထွက်သွားသည့်အခါ ပေါ်လာမည့် စာသား အချက်အလက်

en: The text information for when a buddy is idle
my_MM: မိတ်ဆွေတစ်ဦး မလှုပ်မရှား ဖြစ်သည့်အခါ ပေါ်လာမည့် စာသား အချက်အလက်

en: The text information for when a buddy is offline
my_MM: မိတ်ဆွေတစ်ဦး အော့ဖ်လိုင်း ဖြစ်သည့်အခါ ပေါ်လာမည့် စာသား အချက်အလက်

en: The text information for when a buddy is online
my_MM: မိတ်ဆွေတစ်ဦး အွန်လိုင်းပေါ် ရှိနေသည့်အခါ ပေါ်လာမည့် စာသား အချက်အလက်

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
my_MM: စကားပြောခန်း၌ သင့်အမည်ပြောင်ကို ဖေါ်ပြသော မဖတ်ရသေးသည့် စာတစ်စောင် ရှိနေသည့်အခါ ပေါ်လာမည့် စာသား အချက်အလက်

en: The text information for when a contact is expanded
my_MM: အဆက်အသွယ် တစ်ခုကို တိုးချဲ့သည့်အခါ ပေါ်လာမည့် စာသား အချက်အလက်

en: The text information for when a group is collapsed
my_MM: အုပ်စု တစ်စုကို ပြန်ချုံ့သည့်အခါ ပေါ်လာမည့် စာသား အချက်အလက်

en: The text information for when a group is expanded
my_MM: အုပ်စု တစ်စုကို တိုးချဲ့သည့်အခါ ပေါ်လာမည့် စာသား အချက်အလက်

en: The text-shortcut for the smiley
my_MM: ရုပ်ပြောင်အတွက် စာသား အ​တိုကောက်

en: The topic for %s is: %s
my_MM:  %s အတွက် ခေါင်းစဉ်မှာ - %s

en: The topic is: %s
my_MM: ခေါင်းစဉ် - %s

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
my_MM: uninstaller သည် Pidgin အတွက် registry entries ကို ရှာမတွေ့ပါ။$\rIt အခြား သုံးစွဲသူသည် ဤဆော့ဝဲကို သွင်းထားခဲ့ခြင်း ဖြစ်နိုင်သည်။

en: The user has blocked you
my_MM: သုံးစွဲသူသည် သင့်ကို အဆက်ဖြတ်နေသည်

en: The user is either offline or you are blocked
my_MM: သုံးစွဲသူသည် အော့ဖ်လိုင်း ဖြစ်နေသည် (သို့) သင့်ကို အဆက်ဖြတ်နေသည်

en: Theme Selections
my_MM: Theme ရွေးချယ်မှုများ

en: Theme failed to copy.
my_MM: Theme ကော်ပီ၍ မရပါ။

en: Theme failed to load.
my_MM: Theme ဖွင့်၍ မရပါ။

en: Theme failed to unpack.
my_MM: Theme ဖြည်ထုတ်မှု မအောင်မြင်ပါ။

en: Themes
my_MM: Theme များ

en: There are no protocol plugins installed.
my_MM: ပရိုတိုကော ပလပ်အင်များ ထည့်သွင်း မထားပါ။

en: There are no users matching your search criteria.
my_MM: သင့် ရှာဖွေမှု သတ်မှတ်ချက်များနှင့် ကိုက်ညီသော သုံးစွဲသူများ မရှိပါ။

en: There is no MOTD associated with this connection.
my_MM: ဤ ဆက်သွယ်ရေးလိုင်းနှင့် သက်ဆိုင်သော MOTD မရှိပါ။

en: There is no Message of the Day associated with this connection
my_MM: ဤဆက်သွယ်မှုနှင့် သက်ဆိုင်သော တနေ့တာ စာတမ်း မရှိပါ

en: There is no application configured to open this type of file.
my_MM: ဤဖိုင် အမျိုးအစားကို ဖွင့်ရန် ပုံစံချထားသော အပ္ပလီကေးရှင်း မရှိပါ။

en: There was a conflict in running the command:
my_MM: ညွှန်ကြားချက်ကို လုပ်ဆောင်ရာတွင် ကွဲလွဲချက် တစ်ခု ရှိနေသည် -

en: Thirsty
my_MM: ရေဆာသည်

en: This chat name is already in use
my_MM: ဤစကားပြောခန်း အမည်ကို သုံးထားပြီး ဖြစ်သည်

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
my_MM: ဆွေးနွေးခန်းကို ပိတ်လိုက်ပြီ။ စာများကို နောက်ထပ် ပေးပို့၍ မရတော့ပါ။

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
my_MM: ဤစမ်းသပ် ဗားရှင်းသည် တစ်ချိန်တည်းတွင် သုံးစွဲသူ ဆယ်ဦးထက် ဝင်ရောက်ခွင့် မပြုပါ

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
my_MM: ဤအချက်အလက်သည် သင့် အဆက်အသွယ်စာရင်းရှိ ပါ၀င်သူအားလုံးက မြင်နိုင်သည်၊ ထို့ကြောင့် သင့်လျှော်သော အချက်ကို ရွေးပါ။

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
my_MM: လုပ်ငန်းများ ဆောင်ရွတ်သော အလန်းစား ပလပ်အင် ဖြစ်သည် -
    - အကောင့်ထဲ သင် ဝင်ရောက်သည့်အခါ ဤပရိုဂရမ် ရေးသားသူကို ဖေါ်ပြပေးသည်
    - စာ အ၀င်များ အားလုံးကို ပြန်ပို့လိုက်သည်
    - သင့်စာရင်းထဲရှိသူများ အကောင့်ထဲ ၀င်ရောက်ကြသည့်အခါ ၄င်းတို့ထံ စာတစ်စောင် ချက်ချင်း ပို့ပေးသည်။

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
my_MM: ပုံစံဖော်ခြင်းကို ပံ့ပိုးနိုင်သော ပရိုတိုကောများကို သုံးလျှင် သင် ပေးပို့မည့် အထွက် ပေးစာ ဤသို့ ပေါ်လာလိမ့်မည်။

en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
my_MM: ဤပလပ်အင်ကို သုံးပြီး သုံးစွဲသူသည် စကားပြောဆိုချက်များကို စိတ်ကြိုက် ဖန်တီးနိုင်သည်၊ ပေးစာ အချိန် သတ်မှတ်ချက် ပုံစံများကို မှတ်သားပေးသည်။

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
my_MM: ဤပလပ်ကင်ကို X11 အထောက်အပံ့ ဖြင့် တည်ဆောက် မထားသောကြောင့် ဖွင့်မရပါ။

en: This plugin has not defined an ID.
my_MM: ဤပလပ်အင်သည် အမှတ်အသား သတ်မှတ်မထားပါ။

en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
my_MM: ဤပလပ်အင်သည် စကားပြောဆိုမှု တခု၌ တက်ကြွစွာ ပါဝင်သူများ မှလွဲပြီး၊ စာတို အချိတ်အဆက်/အစိတ်အပိုင်းများကို ဖုံးကွယ်ပေးသည်။

en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
my_MM: ဤ ပလပ်အင်သည် XMPP ဆာဗာများ (သို့) သုံးစွဲသူများ၏ အမှားပြင်ရာတွင် အသုံးဝင်သည်။

en: This plugin is useful for registering with legacy transports or other XMPP services.
my_MM: ဤ ပလပ်အင်သည် legacy transports (သို့) အခြား XMPP ၀န်ဆောင်မှုများနှင့် မှတ်ပုံတင်ရန် အသုံးဝင်သည်။

en: This protocol does not support chat rooms.
my_MM: ဤပရိုတိုကောသည် စကားပြောခန်းများကို မထောက်ပံ့ပါ။

en: This protocol does not support fetching the public alias.
my_MM: ဤပရိုတိုကောတွင် အများဆိုင်ရာ အမည်ကွဲ ရယူခြင်းကို မထောက်ပံ့ပါ။

en: This protocol does not support setting a public alias.
my_MM: ဤပရိုတိုကောတွင် အများဆိုင်ရာ အမည်ကွဲ သတ်မှတ်ခြင်းကို မထောက်ပံ့ပါ။

en: This room is not capable of being configured
my_MM: ဤအခန်းကို ပြုပြင်၍ မရနိုင်ပါ။

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
my_MM: ဤရုပ်ပြောင်ကို ပိတ်ထားရသည့် အကြောင်းမှာ ဤ %s ဖြတ်လမ်းအတွက် စိတ်ကြိုက် ရုပ်ပြောင် ရှိပြီး ဖြစ်သည်။

en: This theme has no available smileys.
my_MM: ဤ theme ၌ ရုပ်ပြောင်များ မရှိပါ။

en: Thread creation failure: %s
my_MM: အချိတ်အဆက် ပြုလုပ်ရာတွင် မအောင်မြင်မှု - %s

en: Threshold:
my_MM: သတ်မှတ်အဆင့် -

en: Time Elapsed:
my_MM: သုံးစွဲခဲ့သော အချိန် -

en: Time Remaining:
my_MM: ကျန်ရှိသော အချိန် -

en: Time Response
my_MM: တုံ့ပြန်ချိန်

en: Timeout during key agreement
my_MM: ကီး သဘောတူညီချက် အတွင်း သတ်မှတ်ချိန် ကုန်ဆုံးသွားသည်

en: Timestamp
my_MM: အချိန် သတ်မှတ်ချက်

en: Timestamp Format Options
my_MM: အချိန် သတ်မှတ်ချက် ပုံစံ ရွေးစရာများ

en: Timezone
my_MM: အချိန်ဇုန်

en: Timezone (UTC)
my_MM: ဒေသစံတော်ချိန် (UTC)

en: TinyURL (or other) address prefix
my_MM: TinyURL (သို့မဟုတ် အခြား) လိပ်စာ ရှေ့ဆက်

en: TinyURL for above: %s
my_MM: %s ၏ အထက်အတွက် TinyURL

en: TinyURL plugin
my_MM: TinyURL ပလပ်အင်

en: Tired
my_MM: ပင်ပန်းသည်

en: Title
my_MM: ခေါင်းစဉ်

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
my_MM: အသုံးပြုနေသော ခေါင်းစဉ်။ သီးခြား ခေါင်းစဉ်ကို ရွေးရမည်။

en: To
my_MM: သို့

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
my_MM: မိတ်ဆွေကို ထည့်သွင်းရန် သူ/သူမ၏ public key ကို တင်သွင်းရမည်။ public key ကို တင်သွင်းရန် 'တင်သွင်းရန်' ခလုတ်ကို နှိပ်ပါ။

en: Toaster plugin
my_MM: Toaster ပလပ်အင်

en: Toggle Tag
my_MM: အလွယ် အမှတ်အသား

en: Top
my_MM: အပေါ်

en: Topic
my_MM: ခေါင်းစဉ်

en: Topic too long
my_MM: ခေါင်းစဉ် အလွန်ရှည်လျားသည်

en: Topic:
my_MM: ခေါင်းစဉ် -

en: Total Buddies
my_MM: မိတ်ဆွေ စုစုပေါင်း

en: Total log size:
my_MM: စုစုပေါင်း မှတ်တမ်း အရွယ်အစား -

en: Traditional Chinese
my_MM: ရိုးရာ တရုတ်စာ

en: Transfer of file %s complete
my_MM: ဖိုင် %s ဝေမျှခြင်း ပြီးစီးသည်။

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
my_MM: ဖိုင် ဝေမျှခြင်း <A HREF="ဖိုင် -//%s">%s</A> ပြီးစီးသည်။

en: Transparency
my_MM: ပွင့်လင်း မြင်သာမှု

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
my_MM: "command" ကီးထဲ၌ သတ်မှတ်ထားသော ညွှန်ကြားချက်သည် "aim" URLs ကို ကိုင်တွယ်ပါက​ အမှန်ဟု သတ်မှတ်မည်။

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
my_MM: "command" ကီးထဲ၌ သတ်မှတ်ထားသော ညွှန်ကြားချက်သည် "gg" URLs ကို ကိုင်တွယ်ပါက​ အမှန်ဟု သတ်မှတ်မည်။

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
my_MM: "command" ကီးထဲ၌ သတ်မှတ်ထားသော ညွှန်ကြားချက်သည် "icq" URLs ကို ကိုင်တွယ်ပါက​ အမှန်ဟု သတ်မှတ်မည်။

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
my_MM: "command" ကီးထဲ၌ သတ်မှတ်ထားသော ညွှန်ကြားချက်သည် "irc" URLs ကို ကိုင်တွယ်ပါက​ အမှန်ဟု သတ်မှတ်မည်။

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
my_MM: "command" ကီးထဲ၌ သတ်မှတ်ထားသော ညွှန်ကြားချက်သည် "sip" URLs ကို ကိုင်တွယ်ပါက​ အမှန်ဟု သတ်မှတ်မည်။

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
my_MM: "command" ကီးထဲ၌ သတ်မှတ်ထားသော ညွှန်ကြားချက်သည် "xmpp" URLs ကို ကိုင်တွယ်ပါက​ အမှန်ဟု သတ်မှတ်မည်။

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
my_MM: ဤ URL အမျိုးအစားကို ကိုင်တွယ်ရန် သတ်မှတ်ထားသော ညွှန်ကြားချက်သည် terminal ထဲ၌ သုံးစွဲပါက အမှန်ဟု သတ်မှတ်မည်။

en: Tune Album
my_MM: အယ်လ်ဘမ် ချိန်ညှိရန်

en: Tune Artist
my_MM: ပန်းချီ ချိန်ညှိရန်

en: Tune Comment
my_MM: မှတ်ချက် ချိန်ညှိရန်

en: Tune Genre
my_MM: အမျိုးအစား ချိန်ညှိရန်

en: Tune Time
my_MM: အချိန် ချိန်ညှိရန်

en: Tune Title
my_MM: ခေါင်းစဉ် ချိန်ညှိရန်

en: Tune Track
my_MM: လမ်းကြောင်း ချိန်ညှိရန်

en: Tune URL
my_MM: URL ကို ချိန်ညှိရန်

en: Tune Year
my_MM: ခုနှစ် ချိန်ညှိရန်

en: Turkish
my_MM: တားရ်ကစ်ရှ်

en: Type
my_MM: အမျိုးအစား

en: Type a user to block.
my_MM: ပိတ်မည့် သုံးစွဲသူကို ရေးထည့်ပါ။

en: Type a user you permit to contact you.
my_MM: သင့်ကို ဆက်သွယ်စေလိုသည့် သုံးစွဲသူအမည် ရေးသွင်းပါ။

en: Type the host name for this certificate.
my_MM: ဤအသိအမှတ်ပြုလွှာအတွက် host အမည် ရေးထည့်ပါ။

en: Type the host name this certificate is for.
my_MM: ဒီအသိအမှတ်ပြုလွှာ ရရှိသော စက်အမည်ကို ရေးပါ။

en: Typing
my_MM: စာရိုက်နေသည်

en: Typing Notification Color
my_MM: စာရေးနေစဉ် အသိပေးချက် အရောင်

en: Typing notification color
my_MM: စာရိုက်နေကြောင်း အသိပေးချက် အရောင်

en: Typing notification font
my_MM: စာရိုက်နေကြောင်း အသိပေးချက်သုံး ဖောင့်

en: URI Handlers
my_MM: URI ထိန်းကျောင်းသူ

en: Ubuntu Georgian Translators
my_MM: ဦးဘွန်သူး ဂျော်ဂျီဟန် ဘာသာပြန်သူများ

en: Ukranian
my_MM: ယူကရေးနီးယန်း

en: Un-Ignore
my_MM: ပြန်လည် ဂရုစိုက်ရန်

en: Un-hide From
my_MM: ပြန်ဖွင့်ရန်

en: Un_block
my_MM: _B ပိတ်ဆို့မှု ရုတ်သိမ်းရန်

en: Unable to add %s to deny list (%s).
my_MM: %s ကို အပယ်စာရင်း (%s) ထဲ မထည့်သွင်းနိုင်ပါ။

en: Unable to add %s to permit list (%s).
my_MM: %s ကို ခွင့်ပြုစာရင်း (%s) ထဲ ထည့်သွင်း၍ မရနိုင်ပါ။

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
my_MM: %s ကို သင့် မိတ်ဆွေစာရင်း (%s) ထဲ ထည့်သွင်း၍ မရပါ။

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
my_MM: %s ကို သင့် မိတ်ဆွေစာရင်းထဲ မထည့်သွင်းနိုင်ပါ။ ဆာဗာဖက် စာရင်း (%s) ထဲ ဖိုင်တွဲ ဖန်တီးရာ၌ ချို့ယွင်းချက် ရှိနေသည်ု။

en: Unable to add group
my_MM: အုပ်စုကို ထည့်သွင်း၍ မရနိုင်ပါ

en: Unable to add group: group exists
my_MM: အုပ်စုကို ထည့်သွင်း၍ မရနိုင်ပါ - အုပ်စု ရှိနေသည်

en: Unable to add group: group not found
my_MM: အုပ်စုကို ထည့်သွင်း၌ မရနိုင်ပါ - အုပ်စုကို ရှာမတွေ့ပါ

en: Unable to add user
my_MM: သုံးစွဲသူကို ထည့်သွင်း၍ မရပါ။

en: Unable to add user to privacy list (%s).
my_MM: သုံးစွဲသူကို သီးသန့် စာရင်း (%s) ထဲ ထည့်သွင်း၍ မရပါ။

en: Unable to add user: user not found
my_MM: သုံးစွဲသူ ထည့်သွင်းရန် မဖြစ်နိုင်ပါ - သုံးစွဲသူ ရှာမတွေ့ပါ

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
my_MM: သုံးစွဲသူ %s ကို "%s" နှင့် ပတ်သက်ရန် မဖြစ်နိုင်ပါ

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
my_MM: %s ထံမှ အကြောင်းအရာများကို သိမ်းဆည်းရန် နေရာ မလောက်ပါ။ ကွန်ရက် ဆာဗာသည် အန္တရာယ် ရှိသော အရာ တစ်ခုခုကို လုပ်ဆောင်နေပုံရသည်။

en: Unable to ban user %s
my_MM: သုံးစွဲသူ %s ကို ပိတ်ဆို့ရန် မဖြစ်နိုင်ပါ

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
my_MM: အချက်ပေး၍ မရပါ၊ အကြောင်းမှာ %s သည် ၄င်းကို ထောက်ပံ့ မပေးပါ (သို့) လောလောဆယ် ၄င်းကို လက်ခံလိုခြင်း မရှိပါ။

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
my_MM: အချက်ပေး၍ မရပါ၊ အကြောင်းမှာ %s သည် အော့ဖ်လိုင်း ဖြစ်နေနိုင်သည်

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
my_MM: အချက်ပေး၍ မရပါ၊ အကြောင်းမှာ %s ကို သိရှိမထားပါ။

en: Unable to canonicalize password
my_MM: စကားဝှက်ကို စံသတ်မှတ်ရန် မဖြစ်နိုင်ပါ။

en: Unable to canonicalize username
my_MM: သုံးစွဲသူအမည်ကို စံသတ်မှတ်ရန် မဖြစ်နိုင်ပါ။

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
my_MM: ဆာဗာဖက်မှ သီးသန့် ချိန်ညှိချက်များ (%s) ကို မပြောင်းနိုင်ပါ။

en: Unable to configure
my_MM: ပြုပြင်လို့ မရပါ

en: Unable to connect
my_MM: ဆက်သွယ်၍ မရပါ

en: Unable to connect to %s
my_MM: %s ကို ဆက်သွယ်၍ မရပါ

en: Unable to connect to %s: %s
my_MM: %s ထံသို့ ဆက်သွယ်၍ မရပါ - %s

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
my_MM: ဆာဗာကို မဆက်သွယ်နိုင်ပါ။ သင် ဆက်သွယ်လိုသော ဆာဗာ၏လိပ်စာကို ရေးထည့်ပါ။

en: Unable to connect: %s
my_MM: မဆက်သွယ်နိုင်သည့် အရာ - %s

en: Unable to create SILC key pair
my_MM: SILC ကီး စုံတွဲ မဖန်တီးနိုင်ပါ

en: Unable to create conference (%s).
my_MM: ဆွေးနွေးခန်း (%s) ကို ဖန်တီး၍ မရပါ။

en: Unable to create connection
my_MM: အဆက်အသွယ် မလုပ်နိုင်ပါ

en: Unable to create listen socket
my_MM: စောင့်ကြည့် ဆော့ကက်ကို မဖန်တီးနိုင်ပါ

en: Unable to create new resolver process
my_MM: resolver process အသစ် မဖန်တီးနိုင်ပါ။

en: Unable to create socket: %s
my_MM: ဖန်တီး၍ မရသော ဆော့ကက် - %s

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
my_MM: ActiveTCL ကို ထည့်သွင်းရန် ရှာမတွေ့ပါ။ TCL ပလပ်အင်များကို သင် အသုံးပြုလိုလျှင် http://www.activestate.com မှ ActiveTCL ထည့်သွင်းပါ။

en: Unable to display the search results.
my_MM: ရှာဖွေမှု ရလဒ်များ မပြနိုင်ပါ။

en: Unable to establish SSL connection
my_MM: SSL ဆက်သွယ်မှု မပြုနိုင်ပါ

en: Unable to establish a connection with the server
my_MM: ဆာဗာနှင့် ဆက်သွယ်မှု မပြုနိုင်ပါ

en: Unable to establish a connection with the server: %s
my_MM: ဆာဗာ - %s နှင့် ဆက်သွယ်မှု မပြုနိုင်ပါ။

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
my_MM: ဒေသတွင်း mDNS ဆာဗာနှင့် အဆက်အသွယ် မပြုနိုင်ပါ။ ထိုဆာဗာ အလုပ်လုပ်နေသလား?

en: Unable to initialize SILC Client connection
my_MM: SILC သုံးစွဲသူ အဆက်အသွယ်ကို အစမပျိုးနိုင်ပါ

en: Unable to initialize SILC protocol
my_MM: SILC ပရိုတိုကောကို အစမပျိုးနိုင်ပါ

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
my_MM: မီဒီယာကို %s နှင့် ဆက်သွယ်မှု မပြုနိုင်ပါ - JID မှားနေသည်

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
my_MM: မီဒီယာကို %s နှင့် ဆက်သွယ်မှု မပြုနိုင်ပါ - လက်ရှိ သုံးစွဲသူကို စာရင်းပေးမထားပါ

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
my_MM: မီဒီယာကို %s နှင့် ဆက်သွယ်မှု မပြုနိုင်ပါ - သုံးစွဲသူသည် ​အွန်လိုင်း၌ မရှိပါ

en: Unable to invite user (%s).
my_MM: သုံးစွဲသူ (%s) ကို ဖိတ်ကြား၍ မရပါ။

en: Unable to kick user %s
my_MM: သုံးစွဲသူ %s ကို ကန်ထုတ်၍ မရပါ

en: Unable to listen for incoming IM connections
my_MM: IM အ၀င် ဆက်သွယ်မှုများကို မဖမ်းယူနိုင်ပါ

en: Unable to load SILC key pair
my_MM: SILC ခလုတ်စုံတွဲ ဆွဲတင်၍ မရပါ

en: Unable to load SILC key pair: %s
my_MM: SILC ကီး စုံတွဲကို မဖွင့်နိုင်ပါ - %s

en: Unable to load the plugin
my_MM: ပလပ်အင်ကို ဖွင့်မရပါ

en: Unable to load your plugin.
my_MM: သင့်ပလပ်အင်ကို ဖွင့်မရပါ။

en: Unable to login: %s
my_MM: အကောင့်တွင်း မဝင်ရောက်နိုင်ပါ - %s

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
my_MM: ဆာဗာ စာရင်းထဲ၌ သုံးစွဲသူ %s ကို ဖိုင်တွဲ %s ထဲ ပြောင်းရွှေ့၍ မရပါ။ ဖိုင်တွဲ (%s) ကို ဖန်တီးနေစဉ် ချို့ယွင်းချက် ဖြစ်ပေါ်နေသည်။

en: Unable to open URL
my_MM: URL ကို ဖွင့်၍ မရပါ

en: Unable to open a listening port.
my_MM: အသုံးပြုမဲ့ port ကို ဖွင့်မရနိုင်ပါ။

en: Unable to open file.
my_MM: ဖိုင် ဖွင့်လို့ မရပါ။

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
my_MM: HTTP ပရောက်ဆီ - %s ထံမှ တုံ့ပြန်မှုကို ခွဲဖြာစိစစ်ရန် မဖြစ်နိုင်ပါ။

en: Unable to ping user %s
my_MM: သုံးစွဲသူ %s ကို ဆက်သွယ်၍ မရပါ

en: Unable to read from network
my_MM: ကွန်ရက်ကို ဖတ်၍ မရပါ

en: Unable to read from socket
my_MM: Socket မှ မဖတ်နိုင်ပါ

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
my_MM: %s ကို သီးသန့်စာရင်း (%s) မှ ဖယ်ရှား၍ မရပါ။

en: Unable to resolve hostname
my_MM: Hostname မဖြေရှင်းနိုင်ပါ

en: Unable to save icon file to disk.
my_MM: အိုင်ကွန်ဖိုင်ကို disk ထဲ သိမ်းဆည်း၍ မရပါ။

en: Unable to save new account
my_MM: အကောင့်သစ်ကို သိမ်းဆည်း၍ မရပါ

en: Unable to send email
my_MM: အီးမေးလ် ပေးပို့၍ မရပါ

en: Unable to send file to %s, invalid JID
my_MM: %s ထံ ဖိုင် ပို့၍ မရပါ၊ JID အမှား

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
my_MM: %s ထံသို့ ဖိုင်ပို့၍ မရပါ၊ လက်ရှိ သုံးစွဲသူသည် စာရင်းသွင်းမထားပါ။

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
my_MM: %s ထံသို့ ဖိုင် ပေးပို့ရန် မဖြစ်နိုင်ပါ။ သုံးစွဲသူသည် ဖိုင်ဝေမျှမှုကို လက်မခံပါ။

en: Unable to send file to %s, user is not online
my_MM: %s ထံ ဖိုင်ပို့၍ မရပါ၊ သုံးစွဲသူ အွန်လိုင်းတွင် မရှိပါ

en: Unable to send message (%s).
my_MM: %s စာကို ပေးပို့၍ မရပါ။

en: Unable to send message to %s.
my_MM: %s ထံ စာမပို့နိုင်ပါ။

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
my_MM: %s ထံ စာပေးပို့ရန် မဖြစ်နိုင်ပါ။ ဆွေးနွေးခန်း (%s) ကို မဖန်တီးနိုင်ပါ။

en: Unable to send message to %s:
my_MM: စာကို %s ထံ မပို့နိုင်ပါ -

en: Unable to send message.
my_MM: စာ ပို့ရန် မဖြစ်နိုင်ပါ။

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
my_MM: စာ မပို့နိုင်ပါ။ ဆွေးနွေးခန်း (%s) ကို မဖန်တီးနိုင်ပါ။

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
my_MM: စာ မပို့နိုင်ပါ။ သုံးစွဲသူ (%s) ၏ အသေးစိတ် အချက်အလက်များကို မရနိုင်ပါ။

en: Unable to send message:
my_MM: စာမပို့နိုင်ပါ -

en: Unable to send message: The message is too large.
my_MM: စာ ပေးပို့ရန် မဖြစ်နိုင်ပါ။ စာ ရှည်လွန်းသည်။

en: Unable to send request to resolver process
my_MM: resolver process ထံ တောင်းဆိုချက် မပို့နိုင်ပါ။

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
my_MM: မက်ဆေ့ပို့ရန် မဖြစ်နိုင်ပါ။ စကားပြောဆိုမှု အစမပြုနိုင်ပါ။

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
my_MM: စကားပြောခန်း %s,%s,%s တို့ထံ မပေးပို့နိုင်ပါ

en: Unable to set role "%s" for user: %s
my_MM: သုံးစွဲသူ %s အတွက် အခန်းကဏ္ဍ "%s" ကို သတ်မှတ်၍ မရပါ

en: Unable to uninstall the currently installed version of Pidgin. The new version will be installed without removing the currently installed version.
my_MM: လက်ရှိ သွင်းထားသော Pidgin ဗားရှင်းကို ဖယ်ထုတ်၍ မရပါ။ လက်ရှိ သွင်းထားသော ဗားရှင်းကို မဖယ်ရှားပဲ ဗာရှင်းအသစ်ကို ထည့်သွင်းသွားမည်။

en: Unable to validate certificate
my_MM: အသိအမှတ်ပြုလွှာကို အတည်မပြုနိုင်ပါ

en: Unable to write to network
my_MM: ကွန်ရက်ဆီ စာရေး၍ မရပါ

en: Unblock
my_MM: ပြန်ဖွင့်ရန်

en: Undefined
my_MM: သတ်မှတ်မထား

en: Undefined Condition
my_MM: ခွဲခြားမရသော အခြေအနေ

en: Underline
my_MM: အောက်မျဉ်း

en: Unexpected Request
my_MM: မျှော်လင့်မထားသော တောင်းဆိုချက်

en: Unexpected response from server
my_MM: ဆာဗာထံမှ မျှော်လင့်မထားသော တုံ့ပြန်မှု

en: Ungroup Items
my_MM: အချက်များကို ပြန်ခွဲရန်

en: Unit
my_MM: ယူနစ်

en: Unknown
my_MM: အမည်မသိ

en: Unknown (0x%04x)<br>
my_MM: အမည်မသိ (0x%04x)<br>

en: Unknown Error
my_MM: အမည်မသိ ချို့ယွင်းချက်

en: Unknown Error in presence
my_MM: လက်ရှိ တွေ့ရသော အမည်မသိ ချို့ယွင်းချက်

en: Unknown SSL error
my_MM: အမည်မသိ SSL ချို့ယွင်းချက်

en: Unknown affiliation: "%s"
my_MM: အမည်မသိ အစုအဖွဲ့ - "%s"

en: Unknown command
my_MM: အမည်မသိ ညွှန်ကြားချက်

en: Unknown command.
my_MM: အမည်မသိ ညွှန်ကြားချက်။

en: Unknown command: %s
my_MM: အမည်မသိ ညွှန်ကြားချက် - %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
my_MM: အမည်မသိ ညွှန်ကြားချက် - %s (သုံးစွဲသူ အမှား ဖြစ်နိုင်သည်)

en: Unknown error
my_MM: အမျိုးအမည်မသိ ချို့ယွင်းချက်

en: Unknown error: 0x%X
my_MM: အမည်မသိ ချို့ယွင်းချက် - 0x%X

en: Unknown message
my_MM: အမည်မသိ ပေးစာ

en: Unknown message '%s'
my_MM: အမည်မသိ ပေးစာ '%s'

en: Unknown node type
my_MM: အမည်မသိ node အမျိုးအစား

en: Unknown pounce event. Please report this!
my_MM: အမည်မသိသော လက်တို့မှု ဖြစ်ရပ်။ ဤဖြစ်ရပ်ကို သတင်းပို့ပါ။

en: Unknown reason
my_MM: အမျိုးအမည်မသိ အကြောင်းရင်း

en: Unknown role: "%s"
my_MM: အမည်မသိ အခန်းကဏ္ဍ - "%s"

en: Unknown server response
my_MM: အမည်မသိ ဆာဗာမှ တုံ့ပြန်ချက်

en: Unknown.
my_MM: အမည်မသိပါ။

en: Unknown.... Please report this!
my_MM: အမည်မသိ... ဤအကြောင်းကို သတင်းပို့ပါ။

en: Unload Plugins
my_MM: ပလပ်အင်များကို ပိတ်ထားရန်

en: Unread Messages
my_MM: မဖတ်ရသေးသော စာများ

en: Unregister
my_MM: မှတ်ပုံတင် ဖယ်ရှားရန်

en: Unregistration Error
my_MM: မှတ်ပုံတင် ရုပ်သိမ်းမှု ချို့ယွင်းချက်

en: Unregistration Failed
my_MM: မှတ်ပုံတင်ပယ်ဖျက်မှု မအောင်မြင်ပါ

en: Unregistration Successful
my_MM: မှတ်ပုံတင်ဖယ်ရှားမှု အောင်မြင်သည်

en: Unset
my_MM: ပြန်ဖျက်ရန်

en: Unset Account Idle Time
my_MM: အကောင့် မလှုပ်မရှား အချိန်ကို ပြန်ဖြုတ်ရန်

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
my_MM: အကောင့်အားလုံးအတွက် မလှုပ်ရှားသည့် အချိန်ကို ပြန်ဖြုတ်ရန်

en: Unsubscribe
my_MM: စာရင်းမှ ထွက်ရန်

en: Unsupported Encoding
my_MM: ထောက်ပံ့မထားသော စာဝှက်စနစ်

en: Unsupported Stanza Type
my_MM: ထောက်ပံ့မထားသော အပိုဒ်အမျိုးအစား

en: Unsupported Version
my_MM: ထောက်ပံ့မထားသော ဗားရှင်း

en: Unsupported public key type
my_MM: ပံ့ပိုးမှု မရှိသော Public Key အမျိုးအစား

en: Unsupported version of BOSH protocol
my_MM: ထောက်ပံ့ မထားသော BOSH ပရိုတိုကော ဗားရှင်း

en: Uptime
my_MM: ဖွင့်ချိန်

en: Urdu
my_MM: အူရ်ဒူ

en: Usage: %s [OPTION]...
my_MM: သုံးစွဲမှု - %s [ရွေးစရာ]...

en: Use
my_MM: သုံးစွဲရန်

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
my_MM: သီးသန့် ညွန်ကြားချက်ဆိုင်ရာ အကူအညီ အတွက် "/help &lt;command&gt;" ကို သုံးပါ။
    အောက်ပါ ညွှန်ကြားချက်များကို ဤအပိုင်းတွင် ရရှိနိုင်သည်။

en: Use Environmental Settings
my_MM: ပတ်ဝန်းကျင်ဆိုင်ရာ ချိန်ညှိချက်များကို သုံးစွဲရန်

en: Use GNOME Proxy Settings
my_MM: GNOME ပရောက်ဆီ ချိန်ညှိချက်များကို သုံးရန်

en: Use Global Proxy Settings
my_MM: Global ပရောက်ဆီ ချိန်ညှိချက်များကို သုံးရန်

en: Use Perfect Forward Secrecy
my_MM: ပြည့်စုံသော လက်ဆင့်ကမ်း လျှို့ဝှက်ချက်ကို သုံးစွဲရန်

en: Use SSL
my_MM: SSL သုံးရန်

en: Use UDP
my_MM: UDP သုံးရန်

en: Use _automatically detected IP address: %s
my_MM: _A အလိုအလျောက် ရှာဖွေသော IP လိပ်စာကို သုံးရန် - %s

en: Use _silence suppression
my_MM: _S အသံတိတ် ဖိသိပ်မှုကို သုံးရန်

en: Use a _different status for some accounts
my_MM: _D အချို့ အကောင့်များအတွက် မတူညီသော အနေအထားကို သုံးရန်

en: Use encryption if available
my_MM: ရနိုင်လျှင် စာဝှက်စနစ်ကို သုံးစွဲရန်

en: Use font from _theme
my_MM: _Theme မှ ဖောင့်ကို သုံးရန်

en: Use last buddy when scores are equal
my_MM: အမှတ်များ တူနေသည့်အခါ နောက်ဆုံး မိတ်ဆွေကို သုံးရန်

en: Use name heuristics
my_MM: ကိုယ်တိုင် သင်ကြားနိုင်သော အမည်ကို သုံးစွဲရန်

en: Use old-style SSL
my_MM: ပုံစံဟောင်း SSL ကို သုံးရန်

en: Use proxy
my_MM: proxy သုံးရန်

en: Use remote _DNS with SOCKS4 proxies
my_MM: _D SOCKS4 ပရောက်ဆီများဖြင့် အဝေးမှ DNS ကို သုံးရန်

en: Use smooth-scrolling
my_MM: Smooth-scrolling ကို သုံးစွဲရန်

en: Use status from last _exit at startup
my_MM: _E စဖွင့်ချိန် နောက်ဆုံး အပိတ် အနေအထားကို သုံးရန်

en: Use system default
my_MM: စက်သုံး ပုံမှန်စံအတိုင်း သုံးပါ

en: Use this buddy _icon for this account:
my_MM: _I ဤမိတ်ဆွေ ရုပ်ပုံကို ဒီအကောင့်အတွက် အသုံးပြုရန် -

en: Use tzc
my_MM: tzc ကို သုံးရန်

en: Use_rname:
my_MM: _R သုံးစွဲသူအမည် -

en: User
my_MM: သုံးစွဲသူ

en: User %s is not present in the network
my_MM: သုံးစွဲသူ %s သည် ကွန်ရက်ထဲတွင် မရှိပါ

en: User <I>%s</I> is not present in the network
my_MM: သုံးစွဲသူ <I>%s</I> သည် ကွန်ရက်တွင် မရှိပါ

en: User ID
my_MM: သုံးစွဲသူ ID

en: User Information
my_MM: သုံးစွဲသူ အချက်အလက်

en: User Limit
my_MM: သုံးစွဲသူ ကန့်သတ်ချက်

en: User Modes
my_MM: သုံးစွဲသူ နည်းစနစ်များ

en: User Name
my_MM: သုံးစွဲသူအမည်

en: User Name: 	%s
my_MM: သုံးစွဲသူအမည် - 	%s

en: User Online Status Attributes
my_MM: သုံးစွဲသူ၏ လိုင်းပေါ်ရှိ အနေအထား ဂုဏ်အင်္ဂါများ

en: User Options
my_MM: သုံးစွဲသူ ရွေးစရာများ

en: User Search
my_MM: သုံးစွဲသူ ရှာဖွေခြင်း

en: User Search...
my_MM: သုံးစွဲသူ ရှာရန်...

en: User _details
my_MM: _D သုံးစွဲသူ အသေးစိတ်များ

en: User is not logged in
my_MM: သုံးစွဲသူသည် အကောင့်ထဲ မဝင်ပါ

en: User is offline
my_MM: သုံးစွဲသူသည် အော့ဖ်လိုင်း ဖြစ်နေသည်

en: User is offline.
my_MM: သုံးစွဲသူသည် အော့ဖ်လိုင်း ဖြစ်နေသည်။

en: User is typing...
my_MM: သုံးစွဲသူ စာရိုက်နေသည်...

en: User not found
my_MM: သုံးစွဲသူကို မတွေ့ပါ

en: User_name:
my_MM: _N သုံးစွဲသူအမည် -

en: Username
my_MM: သုံးစွဲသူအမည်

en: Username of an account must be non-empty.
my_MM: အကောင့် သုံးစွဲသူအမည် အကွက်ကို ချန်မထားရ။

en: Username:
my_MM: သုံးစွဲသူအမည် -

en: Users
my_MM: သုံးစွဲသူများ

en: Users on %s: %s
my_MM: %s ကို သုံးစွဲသူများ - %s

en: V_olume:
my_MM: _O အသံ အတိုးအကျယ် -

en: Valencian-Catalan
my_MM: ဗလန်ရှန်-ကတလန်

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
my_MM: မိတ်ဆွေ စာရင်းနှင့် စကားပြောဆိုမှုများအတွက် ပြောင်းလဲနိုင်သော ပွင့်လင်းမြင်သာမှု။

en: Verify Public Key
my_MM: Public Key ကို အ​တည်ပြုရန်

en: Verifying server public key
my_MM: ဆာဗာသည် public key ကို အတည်ပြုနေသည်

en: Version: 	%s
my_MM: ဗားရှင်း - 	%s

en: Video
my_MM: ရုပ်သံ

en: Video Camera
my_MM: ဗီဒီယိုကင်မရာ

en: Video Conferencing
my_MM: ရုပ်သံဖြင့် ဆွေးနွေးခြင်း

en: Video conferencing
my_MM: ဗီဒီယိုဖြင့် ဆွေးနွေးခြင်း

en: Vietnamese
my_MM: ဗီယက်နမ်

en: View All Logs
my_MM: မှတ်တမ်း အားလုံး ကြည့်ရှုရန်

en: View Log
my_MM: မှတ်တမ်း ကြည့်ရှုရန်

en: View Log...
my_MM: မှတ်တမ်း ကြည့်ရှုရန်...

en: View MOTD
my_MM: MOTD ကို ကြည့်ရှုရန်

en: View Message of the Day
my_MM: တနေ့တာ စာတမ်းကို ကြည့်ရန်

en: View User Log
my_MM: သုံးစွဲသူ မှတ်တမ်း ကြည့်ရှုရန်

en: View _Log
my_MM: _L မှတ်တမ်း ကြည့်ရှုရန်

en: Visit the Pidgin Web Page
my_MM: Pidgin ကွန်ရက် စာမျက်နှာကို သွားပါ

en: Visited Hyperlink Color
my_MM: နှိပ်ပြီးသော Hyperlink အရောင်

en: Voice
my_MM: အသံ

en: Voice/Video Settings
my_MM: အသံ/ ရုပ်သံ ချိန်ညှိချက်များ

en: Volume(0-100):
my_MM: အသံ အတိုးအကျယ် (၁-၁၀၀) -

en: Volume:
my_MM: အသံ အတိုးအကျယ်

en: WATCH
my_MM: ​စောင့်ကြည့်ရန်

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
my_MM: မိတ်​ဆက်ခြင်းကို အသိအမှတ်ပြုခံရရန် စောင့်ဆိုင်းနေမှု

en: Waiting for Login Acknowledgement
my_MM: အကောင့်ထဲ ဝင်ရောက်ရန် အသိအမှတ်ပြုချက် စောင့်ဆိုင်းနေသည်

en: Waiting for network connection
my_MM: ကွန်ရက် ဆက်သွယ်မှုကို စောင့်ဆိုင်းနေသည်

en: Waiting for response...
my_MM: တုံ့ပြန်မှုကို စောင့်ဆိုင်းနေသည်...

en: Waiting for transfer to begin
my_MM: ရွှေ့ပြောင်းမှု စတင်ရင် စောင့်ဆိုင်းနေသည်

en: Wake Me Up
my_MM: ကျွန်တော့်ကို နှိုးရန်

en: Wallops from %s
my_MM: %s မှ ရိုက်ချက်များ

en: Warning
my_MM: သတိပေးချက်

en: Warning dialog
my_MM: သတိပေးချက် စာမျက်နှာ

en: Weak
my_MM: အားနည်းသည်

en: Welcome back!
my_MM: ပြန်ကြိုဆိုလျှက်!

en: Went away
my_MM: အဝေး ထွက်သွားသည်

en: What kind of dialog is this?
my_MM: ဒါဟာ ဘယ်လို စာမျက်နှာမျိုးလဲ?

en: When a file-transfer request arrives from %s
my_MM: %s ထံမှ ဖိုင်ဝေမျှရန် တောင်းဆိုမှု ရောက်လာသောအခါ

en: When a file-transfer request arrives from a user who is
    *not* on your buddy list:
my_MM: ဖိုင်ဝေမျှရန် တောင်းဆိုမှု ရောက်လာသောအခါ ထိုသူသည် 
    သင့် မိတ်ဆွေစာရင်းတွင် *ရှိမနေ* လျှင် -

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
my_MM: စကားပြောဆိုမှု အသစ်ကို ဖွင့်လျှင် ဤပလပ်အင်သည် နောက်ဆုံး ပြောဆိုချက်ကို လက်ရှိ စကားပြောဆိုချက်ထဲ ထည့်သွင်းပေးမည် ဖြစ်သည်။

en: When away
my_MM: အဝေး၌ ရှိစဉ်

en: When both away and idle
my_MM: အဝေး (သို့) မလှုပ်မရှား ဖြစ်ချိန် နှစ်မျိုးစလုံး

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
my_MM: gnt ကလစ်ဘုတ် အကြောင်းအရာ ပြောင်းသွားလျှင်၊ ဖြစ်နိုင်ပါက X တွင် အကြောင်းအရာများကို ရရှိနိုင်သည်။

en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
my_MM: မှတ်တမ်းများကို ကြည့်ရှုသောအခါ၊ ဤပလပ်အင်၌ အခြား MSN သုံးစွဲသူများ၏ မှတ်တမ်းကိုလည်း ထည့်သွင်းပေးလိမ့်မည်။ လောလောဆယ်တွင် Adium, MSN Messenger, aMSN နှင့် Trillian တို့ ပါဝင်သည်။ 
    
    သတိပေးချက် - ဤပလပ်အင်သည် အာဖာ ကုဒ်ဖြစ်ပြီး မကြာမဏ ပျက်စီးနိုင်သည်။ ကိုယ့်ဘာသာ သတိထား သုံးစွဲပါ။

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
my_MM: သတ်မှတ်ထားသော ညွှန်ကြားချက်သည် "aim" URLs ကို ကိုင်တွယ်ရန် လိုမလို

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
my_MM: သတ်မှတ်ထားသော ညွှန်ကြားချက်သည် "gg" URLs ကို ကိုင်တွယ်ရန် လိုမလို

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
my_MM: သတ်မှတ်ထားသော ညွှန်ကြားချက်သည် "icq" URLs ကို ကိုင်တွယ်ရန် လိုမလို

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
my_MM: သတ်မှတ်ထားသော ညွှန်ကြားချက်သည် "irc" URLs ကို ကိုင်တွယ်ရန် လိုမလို

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
my_MM: သတ်မှတ်ထားသော ညွှန်ကြားချက်သည် "sip" URLs ကို ကိုင်တွယ်ရန် လိုမလို

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
my_MM: သတ်မှတ်ထားသော ညွှန်ကြားချက်သည် "xmpp" URLs ကို ကိုင်တွယ်ရန် လိုမလို

en: Whisper Message Name Color
my_MM: တီးတိုး ပေးစာ အမည် အရောင်

en: Whiteboard
my_MM: သင်ပုန်းဖြူ

en: Whole words only
my_MM: အပြည့် စာလုံးများသာ

en: Windows Pidgin Options
my_MM: Windows Pidgin ရွေးစရာများ

en: Worried
my_MM: စိတ်ပူသည်

en: Would you like to join the conversation?
my_MM: စကားပြောဆိုထဲ ပါဝင်လိုသလား?

en: Would you like to overwrite it?
my_MM: ၄င်းကို ဖျက်ရေးလိုသလား?

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
my_MM: ဤသုံးစွဲသူအတွက် မိတ်ဆွေ အိုင်ကွန် အဖြစ် သင် သတ်မှတ်ပေးလိုသလား?

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
my_MM: ချိန်ညှိချက်များကို %s%sgtkrc-2.0 ၌ ​​​​ရေးသားရန်

en: X display to use
my_MM: အသုံးပြုရန် ဖော်ပြပါ

en: X.509 Certificates
my_MM: X.509 အသိအမှတ်ပြုလွှာများ

en: X.509 certificate export failed
my_MM: X.509 အသိအမှတ်ပြုလွှာ ထုတ်ယူမှု မအောင်မြင်ပါ။

en: X.509 certificate import failed
my_MM: X.509 အသိအမှတ်ပြုလွှာ တင်သွင်းမှု မအောင်မြင်ပါ။

en: XML Not Well Formed
my_MM: XML ကို ကောင်းမွန်စွာ ပုံစံချမထားပါ

en: XML Parse error
my_MM: XML ခွဲဖြာစိစစ်မှု ချို့ယွင်းချက်

en: XMPP Account
my_MM: XMPP အကောင့်

en: XMPP Message Error
my_MM: XMPP ပေးစာ ချို့ယွင်းမှု

en: XMPP Protocol Plugin
my_MM: XMPP ပရိုတိုကော ပလပ်အင်

en: XMPP Service Discovery
my_MM: XMPP ၀န်ဆောင်မှု ရှာဖွေတွေ့ရှိချက်

en: XMPP Version Mismatch
my_MM: XMPP ​ဗားရှင်း မကိုက်ညီပါ

en: XMPP stream header missing
my_MM: XMPP stream ခေါင်းစဉ် ပျောက်နေသည်

en: XMPP stream missing ID
my_MM: XMPP stream ခေါင်းစဉ် ပျောက်နေသော ID

en: Year of birth
my_MM: မွေးသက္ကရာဇ်

en: Yes
my_MM: ဟုတ်ကဲ့

en: You _send:
my_MM: _S သင် ပေးပို့ရန် -

en: You _type:
my_MM: _T သင် စာရိုက်ရန် -

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
my_MM: သင်သည် အုပ်စု %s နှင့် အုပ်စု %s ကို ပေါင်းလိုက်တော့မည်။ သင် ဆက်လုပ်မည်လား?

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
my_MM: သင်သည် မိတ်ဆွေစာရင်းထဲမှ မိတ်ဆွေ %s ကို ဖယ်ထုတ်တော့မည်။ သင် ဆက်လုပ်မည်လား?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
my_MM: သင်သည် မိတ်ဆွေစာရင်းထဲမှ စကားပြောခန်း %s ကို ဖယ်ထုတ်တော့မည်။ သင် ဆက်လုပ်မည်လား?

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
my_MM[0]: သင့်မိတ်ဆွေစာရင်းထဲမှ မိတ်ဆွေ %s အပါအဝင် အခြား %d ကို ဖယ်ထုတ်တော့မည်။ သင် ဆက်လုပ်မည်လား?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
my_MM: သင်သည် မိတ်ဆွေစာရင်းထဲမှ အဖွဲ့ %s နှင့် အဖွဲ့၀င် အားလုံးကို ဖယ်ထုတ်တော့မည်။ သင် ဆက်လုပ်မည်သလား?

en: You are banned from %s.
my_MM: %s မှ သင့်ကို တားမြစ်သည်။

en: You are channel founder on <I>%s</I>
my_MM: သင်သည် <I>%s</I> ၌ ချာနယ် တည်ဆောက်သူ ဖြစ်သည်

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
my_MM: အခန်းသစ် တစ်ခုကို သင် ဖန်တီးနေသည်။ ၄င်းကို ပြုပြင်လိုသလား၊ (သို့) ပုံမှန် သတ်မှတ်ချက် အတိုင်း လက်ခံလိုသလား?

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
my_MM: သင် အဆက်အသွယ် ပြတ်နေသည်။ အကောင့်ထဲ မ၀င်လျှင် စာများကို လက်ခံ ရရှိမည်မဟုတ်။

en: You are not connected.
my_MM: သင့် အချိတ်အဆက် မရှိပါ။

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
my_MM: လောလောဆယ် သင်သည် သင့်မိတ်ဆွေကို ထည့်သွင်း​ပေးနိုင်သော အကောင့်တစ်ခုထဲသို့ မဝင်ရောက်သေးပါ။

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
my_MM: သင်သည် မိတ်ဆွေကို ဖိတ်ကြားနိုင်သော အကောင့်ဖြင့် လောလောဆယ် ဝင်ရောက်ထားခြင်း မရှိပါ။

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
my_MM: ယခု သင်သည် အကောင့်ထဲသို့ စကားပြောဆိုနိုင်သော ပရိုတိုကောများနှင့် မ၀င်ရောက်ထားပါ။

en: You are now known as %s
my_MM: သင့်ကို ယခု %s အဖြစ် သိကြသည်

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
my_MM: သင် %s သုံးနေသော်လည်း ဤပလပ်အင်က %s လိုအပ်သည်။

en: You can (un)load plugins from the following list.
my_MM: အောက်ပါ စာရင်းမှ ပလပ်အင်များကို ဖွင့်နိုင် (ပိတ်နိုင်) သည်။

en: You can edit more information from the context menu later.
my_MM: context menu မှ အချက်အလက်များကို နောက်မှ တည်းဖြတ်နိုင်သည်။

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
my_MM: `မိတ်ဆွေပေါင်း' ထပ်ဆင့်ဝင်းဒိုးထဲမှ လက်တို့မှုများကို တည်းဖြတ်/ပယ်ဖျက်နိုင်သည်။

en: You can enable/disable accounts from the following list.
my_MM: အောက်ပါ စာရင်းမှ အကောင့်များကို ဖွင့်နိုင်/ပိတ်နိုင်သည်။

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
my_MM: ဤရုပ်ပုံကို ပေးစာထဲ ထည့်သွင်းနိုင်သည်။ သို့မဟုတ် ဤသုံးစွဲသူအတွက် မိတ်ဆွေ အိုင်ကွန် အဖြစ် သုံးနိုင်သည်။

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
my_MM: သင့် အွန်လိုင်း အနေအထားနှင့် ကိုယ်ရေး အချက်အလက်များကို အခြား သုံးစွဲသူများ ပေးကြည့်နိုင်သည်။ အခြားသူများကို မြင်စေလိုသော သင့် ကိုယ်ရေး အချက်အလက်များကို ဖြည့်စွက်ပါ။

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
my_MM: ဤရုပ်ပုံကို ဖိုင် ရွှေ့ပြောင်းမှု အဖြစ် ပေးပို့နိုင်သည်။ သို့မဟုတ် ပေးစာထဲတွင် ထည့်သွင်းနိုင်သည်။ သို့မဟုတ် ဤသုံးစွဲသူအတွက် မိတ်ဆွေ အိုင်ကွန်အဖြစ် သုံးနိုင်သည်။

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
my_MM: ဤရုပ်ပုံကို ဖိုင်ရွှေ့ပြောင်းမှု အဖြစ် ပေးပို့နိုင်သည်။ သို့မဟုတ် ဤသုံးစွဲသူအတွက် မိတ်ဆွေ အိုင်ကွန် အဖြစ် သုံးနိုင်သည်။

en: You can upgrade to %s %s today.
my_MM: %s %s အဆင့်သို့ သင် အဆင့်မြှင့်နိုင်သည်။

en: You cancelled the transfer of %s
my_MM: သင်က %s ဝေမျှခြင်းကို ဖျက်သိမ်းခဲ့သည်။

en: You cannot add the same person twice to a conversation
my_MM: လူတ​စ်ယောက်တည်းကို စကားပြောဆိုမှု တစ်ခု၌ ထည့်သွင်း၍ မရပါ

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
my_MM: သူ/သူမ၏ Public Key ကို မတင်သွင်းမီတိုင်အောင် မိတ်ဆွေဘက်မှ အသိပေးချက်များကို သင်လက်ခံနိုင်မည် မဟုတ်ပါ။ Public Key ကို ရယူရန် Get Public Key ညွှန်ကြားချက်ကို သင်သုံးစွဲနိုင်သည်။

en: You do not have any accounts.
my_MM: သင့်ဆီ ကျွန်ပ်အကောင့် မရှိပါ။

en: You do not have permission to uninstall this application.
my_MM: ဒီဆော့ဝဲကို ဖယ်ထုတ်ရန် သင်၌ ခွင့်ပြုချက် မရှိပါ။

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send the target of this launcher instead of this launcher itself.
my_MM: အလုပ်ခုံ launcher တစ်ခုကို သင် ရွှေ့ဆွဲနေသည်။ launcher အစား launcher ၏ ဦးတည်ရာကို သင် ပေးပို့လိုမည် ဖြစ်သည်။

en: You feel a disturbance in the force...
my_MM: ဖိအားပေး နှောင့်ယှက်ခံရသည်ဟု သင် ခံစားရသည်...

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
my_MM[0]: သင်၌ အဆက်အသွယ် %d ရှိပြီး %s ဟု အမည်ပေးထားသည်။ သူတို့ကို ပေါင်းလိုသလား?

en: You have been kicked by %s: (%s)
my_MM: သင်ကို ကန်ထုတ်သူ %s - (%s)

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
my_MM: သင်သည် <I>%s</I> ကို <I>%s</I> (%s) ဖြင့် နှင်ထုတ်လိုက်သည်

en: You have been kicked: (%s)
my_MM: သင့်ကို ကန်ထုတ်လိုက်ပြီ - (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
my_MM: %s (%s) သည် သင့်ကို သတ်သွားသည်

en: You have dragged an image
my_MM: သင်သည် ရုပ်ပုံတစ်ပုံကို ဆွဲယူလိုက်သည်

en: You have entered an incorrect username
my_MM: သင်သည် သုံးစွဲသူ အမှားကို ရေးထည့်နေသည်

en: You have left this chat.
my_MM: ဤစကားပြောခန်းမှ သင်ထွက်သွားပြီ။

en: You have mail!
my_MM: စာလာသည်

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
my_MM: ပင်ရင်း အသိအမှတ်ပြုလွှာများ၏ ဒေတာဘေ့စ် သင့်ထံ မရှိပါ။ ထို့ကြောင့် ဤအသိအမှတ်ပြုလွှာကို အတည်ပြုနိုင်မည် မဟုတ်ပါ။

en: You have parted the channel%s%s
my_MM: သင် ခွဲထုတ်လိုက်သော ချာနယ် %s%s

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
my_MM: ခွင့်ပြုထားသော အဆက်အသွယ်များ၏ အရေအတွက် ကန့်သတ်ချက်ကို သင် ကျော်လွန်သွားပြီ။

en: You have rejected the call.
my_MM: ခေါ်ဆိုမှုကို သင် ပယ်ချက်ထားသည်။

en: You have signed on from another location
my_MM: သင်သည် အကောင့်ထဲသို့ အခြားနေရာမှ ဝင်ရောက်နေသည်

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
my_MM: သီးသန့် အုပ်စုထဲ မပါဝင်မီ %s ချာနယ်ထဲ သင် ပါ၀င်ရမည်

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
my_MM: သင် မဖတ်ရသေးသော စာများ ရှိသည်။ ဝင်းဒိုး ပိတ်ရန် သေချာပါသလား?

en: You must create an account first before you can create a pounce.
my_MM: လက်တို့မှု မလုပ်ခင် အကောင့် တစ်ခု ပြုလုပ်ပါ။

en: You must fill all the required fields.
my_MM: လိုအပ်သောအကွက်များ အားလုံးကို ဖြည့်စွတ်ရမည်။

en: You must give a name for the group to add.
my_MM: ထည့်သွင်းရန် အုပ်စုအမည် တခု ပေးရပါမယ်။

en: You must provide a group.
my_MM: အဖွဲ့တစ်ခု ပေးပါ။

en: You must provide a username for the buddy.
my_MM: မိတ်ဆွေအတွက် သုံးစွဲသူအမည်တစ်ခု ပေးပါ။

en: You must select an account.
my_MM: အကောင့်တစ်ခု ရွေးပါ။

en: You must specify a nick
my_MM: အမည်ပြောင် တစ်ခုကို သတ်မှတ်ရန်

en: You receive an IM
my_MM: လက်ငင်း စာတို တစ်ပုဒ်ကို သင် ရရှိသည်

en: You require encryption, but it is not available on this server.
my_MM: စာဝှက်စနစ် လိုအပ်နေသည်၊ သို့သော် ၄င်းသည် ဤဆာဗာ၌ မရှိပါ။

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
my_MM: သင် စာဝှက်စနစ် လိုအပ်သည်၊ သို့သော် TLS/SSL အထောက်အပံ့ကို မတွေ့ရပါ။

en: You send
my_MM: သင် ပေးပို့နေသည်

en: You talk in chat
my_MM: စကားပြောခန်း၌ သင် စကားပြောနေသည်

en: You type
my_MM: သင် စာရိုက်နေသည်

en: You were disconnected from the server.
my_MM: ဆာဗာထံမှ သင့်ကို အဆက်အသွယ်ဖြတ်လိုက်သည်။

en: Your Current Mood
my_MM: သင့် လက်ရှိ ခံစားချက်

en: Your Current Status
my_MM: သင့်လက်ရှိ အနေအထား

en: Your VCard File
my_MM: သင့်VCard ဖိုင်

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
my_MM: စကားဝှက် အမှားများကို အကြိမ်ကြိမ် ရေးထည့်သောကြောင့် သင့်အကောင့်ကို အပိတ်ခံရသည်

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်း အလွတ်ဖြစ်နေသည်၊ ဖိုင်တွင် ဘာမှ ရေးမထားပါ။

en: Your command failed for an unknown reason.
my_MM: သင့် ညွှန်ကြားချက်သည် မသိရသော အကြောင်းကိစ္စကြောင့် မအောင်မြင်ပါ။

en: Your password has been changed.
my_MM: သင့်စကားဝှက်ကို ပြောင်းလိုက်ပြီ။

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
my_MM: သင် ရေးချယ်သော အကောင့် အမည်ကို ဆာဗာမှ ငြင်းပယ်လိုက်သည်။

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
my_MM: သင်ရွေးသော အမည်ပြောင်ကို ဆာဗာမှ ငြင်းပယ်လိုက်သည်။ ၄င်း၌ အက္ခရာ အမှားများ ပါ၀င်၍ ဖြစ်နိုင်သည်။

en: Your system administrator has disabled this operation
my_MM: သင့် စက်ကို စီမံခန့်ခွဲသူသည် ဤလုပ်ဆောင်ချက်ကို ပိတ်ထားသည်

en: Zephyr Protocol Plugin
my_MM: Zephyr ပရိုတိုကော ပလပ်အင်

en: _Accept
my_MM: _A လက်ခံရန်

en: _Accept Defaults
my_MM: _A ပုံမှန် သတ်မှတ်ချက်အတိုင်း လက်ခံရန်

en: _Account
my_MM: _A အကောင့်

en: _Account:
my_MM: _A အကောင့် -

en: _Accounts
my_MM: _A အကောင့်များ

en: _Add
my_MM: _A ထည့်သွင်းရန်

en: _Add Chat
my_MM: _A စကားပြောခန်း ထည့်သွင်းရန်

en: _Add Custom Smiley...
my_MM: _A စိတ်ကြိုက် ရုပ်​​ပြောင် ထည့်သွင်းရန်...

en: _Add...
my_MM: _A ထည့်သွင်းရန်...

en: _Alias
my_MM: _A အမည်ကွဲ

en: _Alias...
my_MM: _A အမည်ကွဲများ...

en: _Apply
my_MM: _A အသုံးချရန်

en: _Associate Buddy
my_MM: _A သက်ဆိုင်သော မိတ်ဆွေ

en: _Attention!
my_MM: _A အာရုံစိုက်ပါ

en: _Audio Call
my_MM: _A အသံ ခေါ်ဆိုရန်

en: _Auto-reply:
my_MM: _A အလိုအလျောက် တုံ့ပြန်ချက် -

en: _Basic
my_MM: _B အခြေခံ

en: _Blink on New Message
my_MM: _B ပေးစာ အသစ်ကို အရောင် လက်စေရန်

en: _Block
my_MM: _B  ပိတ်ဆို့ရန်

en: _Both Icon & Text
my_MM: _B အိုင်ကွန်နှင့် စာသား နှစ်ခုစလုံး

en: _Browse
my_MM: _B ဖွင့်ကြည်ရန်

en: _Browse logs folder
my_MM: _B မှတ်တမ်းများ ဖိုင်တွဲကို ဖွင့်ကြည့်ရန်

en: _Browse...
my_MM: _B ဖွင့်ကြည့်ရန်...

en: _Browser:
my_MM: _B ဘရောင်ဇာ -

en: _Buddy List window transparency
my_MM: _B မိတ်ဆွေ စာရင်း ၀င်းဒိုး

en: _Buddy name:
my_MM: _B မိတ်ဆွေ အမည် -

en: _Buddy:
my_MM: _B မိတ်ဆွေ -

en: _Cancel
my_MM: _C ဖျက်သိမ်းရန်

en: _Change Status
my_MM: _C အနေအထား ပြောင်းရန်

en: _Channel:
my_MM: _C ချာနယ် -

en: _Class:
my_MM: _C အတန်းအစား -

en: _Collapse
my_MM: _C ပြန်ချုံ့ရန်

en: _Configure Room
my_MM: _C စကားပြောခန်းကို ပြင်ဆင်ရန်

en: _Copy Email Address
my_MM: _C အီးမေးလ်လိပ်စာ ကူးယူရန်

en: _Copy Link Location
my_MM: _C လင့်ခ် တည်နေရာ ကော်ပီရန်

en: _Delete Group
my_MM: _D အုပ်စု ပယ်ဖျက်ရန်

en: _Description
my_MM: _D ဖေါ်ပြချက်

en: _Device
my_MM: _D စက်ပစ္စည်း

en: _Disable
my_MM: _D ပိတ်ရန်

en: _Dockable Buddy List
my_MM: _D ချိတ်ဆက်နိုင်သော မိတ်ဆွေ စာရင်း

en: _Edit
my_MM: _E တည်းဖြတ်ရန်

en: _Edit Account
my_MM: _E အကောင့် တည်းဖြတ်ရန်

en: _Edit Settings...
my_MM: _E ချိန်ညှိချက်များကို တည်းဖြတ်ရန်...

en: _Enable automatic router port forwarding
my_MM: _E အလိုအလျောက် router port လက်ဆင့်ကမ်းမှု ဖွင့်ထားရန်

en: _Enable sounds:
my_MM: _E အသံများ ဖွင့်ထားရန်

en: _End:
my_MM: _E အဆုံးသတ်ရန် -

en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
my_MM: _E အက္ခရာ အတိအကျ ကိုက်ညီသည် (အလိုအလျောက် အက္ခရာ ပြင်ဆင်မှုကို ဖြုတ်ထားရန်)

en: _Expand
my_MM: _E ချဲ့ကားရန်

en: _Flash window
my_MM: _F ဖလက်ရှ် ဝင်းဒိုး

en: _Focused windows
my_MM: _F ဦးတည်နေသော ဝင်းဒိုးများ

en: _Font
my_MM: _F ဖောင့်

en: _Font face
my_MM: _F စာလုံးပုံစံ

en: _Force timestamp format:
my_MM: _F အချိန် သတ်မှတ်ချက် ပုံစံ အမှတ်အသား ပုံစံချရန် -

en: _Get Info
my_MM: _G အချက်အလက် ရယူရန်

en: _Get List
my_MM: _G စာရင်း ရယူရန်

en: _Group:
my_MM: _G အုပ်စု -

en: _Handle:
my_MM: _H လက်ကိုင် -

en: _Hangup
my_MM: _H ရပ်ထားသည်

en: _Hide new IM conversations:
my_MM: _H IM စကားပြောဆိုမှု အသစ်များကို ဖျောက်ထားရန် -

en: _Hold
my_MM: _H ခဏစောင့်ရန်

en: _Horizontal rule
my_MM: _H ရေပြင်ညီလိုင်း

en: _IM window transparency
my_MM: _I IM ဝင်းဒိုး ဖောက်ထွင်းမြင်နိုင်မှု

en: _IM windows
my_MM: _IM ၀င်းဒိုးများ

en: _Icon Only
my_MM: _I အိုင်ကွန်ပုံသာ

en: _Image
my_MM: _I ရုပ်ပုံ

en: _Image:
my_MM: _I ပုံရိပ် -

en: _Import...
my_MM: _I တင်သွင်းရန်...

en: _Insert
my_MM: _I ထည့်သွင်းရန်

en: _Instance:
my_MM: _I ဖြစ်ရပ် -

en: _Invite
my_MM: _I ဖိတ်ခေါ်ရန်

en: _Join
my_MM: _J ပါဝင်ရန်

en: _Keep Buddy List window on top:
my_MM: _K မိတ်ဆွေ စာရင်း ဝင်းဒိုးကို ထိပ်တွင် ထားရှိပါ -

en: _Link
my_MM: _L လင့်ခ်

en: _Local alias:
my_MM: _L ဒေသတွင်းသုံး အမည်ကွဲ -

en: _Login
my_MM: _L ဝင်ရောက်ရန်

en: _Manage custom smileys
my_MM: _M စိတ်ကြိုက် ရုပ်ပြောင်များ စီမံခန့်ခွဲရန်

en: _Manual:
    (%s for URL)
my_MM: လက်စွဲ - 
    (URL အတွက် %s)

en: _Manually specify range of ports to listen on:
my_MM: _M စောင့်ကြည့်ရမည့် port များ၏ ခန့်မှန်းချက်ကို ကိုယ်တိုင် သတ်မှတ်ပေးရန် -

en: _Media
my_MM: _M မီဒီယာ

en: _Merge Groups
my_MM: _M အုပ်စုများကို ပေါင်းရန်

en: _Message Logs:
my_MM: _M ပေးစာ မှတ်တမ်းများ -

en: _Message:
my_MM: _M ပေးစာ -

en: _Method:
my_MM: _M နည်းစနစ် -

en: _Minutes before becoming idle:
my_MM: _M မလှုပ်မရှား မဖြစ်မီ မိနစ်ကြာချိန် -

en: _Modify...
my_MM: _M ပြုပြင်ရန်...

en: _More...
my_MM: _M အသေးစိတ်...

en: _Mute
my_MM: _M အသံပိတ်ရန်

en: _Name
my_MM: _N အမည်

en: _No
my_MM: _N လက်မခံပါ

en: _Normal
my_MM: _N  ပုံမှန်

en: _Notify buddies that you are typing to them
my_MM: _N သင်သည် မိတ်ဆွေတို့ထံ စာရိုက်နေကြောင်း သူတို့ကို အသိပေးသည်

en: _OK
my_MM: _O ဟုတ်ပြီ

en: _Open File
my_MM: _O ဖိုင် ဖွင့်ရန်

en: _Open Link
my_MM: _O လင့်ခ် ဖွင့်ရန်

en: _Open Mail
my_MM: _O မေးလ် ဖွင့်ရန်

en: _Open link in:
my_MM: _O လင့်ခ် ဖွင့်မည့်နေရာ -

en: _Passphrase:
my_MM: _P စကားဝှက်အစု -

en: _Password:
my_MM: _P စကားဝှက် -

en: _Pause
my_MM: _P ခဏရပ်နားရန်

en: _Permit
my_MM: _P ခွင့်ပြုရန်

en: _Placement:
my_MM: _P နေရာချထားမှု -

en: _Play Sound
my_MM: _P အသံ ဖွင့်ရန်

en: _Plugin
my_MM: _P ပလပ်အင်

en: _Pop up a notification
my_MM: _P အသိပေးချက် တစ်ခု ပွင့်ထွက်လာသည်

en: _Present conversation window
my_MM: _P လက်ရှိ စကားပြောဆိုမှု ဝင်းဒိုး

en: _Quit
my_MM: _Q ထွက်ရန်

en: _Recipient:
my_MM: _R လက်ခံရရှိသူ -

en: _Recurring
my_MM: _R အကြိမ်ကြိမ် ဖြစ်ပေါ်နေသည်

en: _Remove
my_MM: _R ဖယ်ထုတ်ရန်

en: _Remove Buddy
my_MM: _R မိတ်ဆွေ ဖယ်ထုတ်ရန်

en: _Remove Chat
my_MM: _R စကားပြောခန်း ဖယ်ထုတ်ရန်

en: _Remove Contact
my_MM: _R အဆက်အသွယ် ဖယ်ထုတ်ရန်

en: _Remove Group
my_MM: _R အုပ်စု ဖယ်ရှားရန်

en: _Rename
my_MM: _R အမည်ပြောင်းရန်

en: _Report idle time:
my_MM: _R မလှုပ်ရှားချိန် သတင်းပို့ရန် -

en: _Reset
my_MM: _R ပြန်ချိန်ရန်

en: _Reset formatting
my_MM: _R ပုံစံချမှု ပြန်ချိန်ရန်

en: _Room:
my_MM: _R အခန်း -

en: _Save
my_MM: _S သိမ်းဆည်းရန်

en: _Save File
my_MM: _S ဖိုင် သိမ်းဆည်းရန်

en: _Save Image...
my_MM: _S ရုပ်ပုံ သိမ်းဆည်းရန်...

en: _Search for:
my_MM: _S ရှာဖွေရန် -

en: _Send
my_MM: _S ပေးပို့ရန်

en: _Send File...
my_MM: _S ဖိုင် ပေးပို့ရန်...

en: _Send Message
my_MM: _S စာပို့ရန်

en: _Server:
my_MM: _S ဆာဗာ -

en: _Set
my_MM: _S သတ်မှတ်ရန်

en: _Show slider bar in IM window
my_MM: _S IM ဝင်းဒိုးတွင် ဆလိုက်ဘား ပြရန်

en: _Show system tray icon:
my_MM: _S အမှိုတ်ပုံ အိုင်ကွန်ကို ဖေါ်ပြပါ -

en: _Smile!
my_MM: _S ပြုံးရယ်ပါ

en: _Start %s on Windows startup
my_MM: _S Windows စတက်သည့်အခါ %s ကို စဖွင့်ပါ

en: _Start:
my_MM: _S စတင်ရန် -

en: _Status:
my_MM: _S အခြေအနေ -

en: _TURN server:
my_MM: _T URN ဆာဗာ -

en: _Text Only
my_MM: _T စာသားသက်သက်

en: _Title:
my_MM: _T ခေါင်းစဉ် -

en: _UDP Port:
my_MM: _U DP Port -

en: _Unread Messages
my_MM: _U မဖတ်ရသေးသော စာများ

en: _Unset
my_MM: _U ပြန်ဖြုတ်ရန်

en: _Use
my_MM: _U သုံးစွဲရန်

en: _Username:
my_MM: _U သုံးစွဲသူအမည် -

en: _Video Call
my_MM: _V ရုပ်သံခေါ်ဆိုရန်

en: _View Certificate...
my_MM: _V အသိအမှတ်ပြုလွှာကို ကြည့်ရှုရန်

en: _View...
my_MM: _V ကြည့်ရှုရန်...

en: _Visual gesture display
my_MM: _V မြင်နိုင်သော အမူအရာ ဖော်ပြချက်

en: _Voice and Video
my_MM: _V အသံနှင့် ဗွီဒီယို

en: _Yes
my_MM: _Y ဟုတ်ကဲ့

en: accounts
my_MM: အကောင့်များ

en: accounts: Show the accounts window.
my_MM: အကောင့်များ - အကောင့် ၀င်းဒိုးကို ပြပါ။

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
my_MM: action &lt;action to perform&gt; -  လှုပ်ရှားမှုတစ်ခု ဆောင်ရွက်ပါ။

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
my_MM: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: သုံးစွဲသူများအတွက် အခန်းကဏ္ဍ တစ်ခု သတ်မှတ်ရန် (သို့) စကားပြောခန်း၌ သုံးစွဲသူများ၏ အခန်းကဏ္ဍကို သတ်မှတ်ရန်

en: allow multiple instances
my_MM: ဖြစ်ရပ်အများကို ဖွင့်ထားပါ

en: artist
my_MM: အနုပညာရှင်

en: authserv: Send a command to authserv
my_MM: authserv - authserv ထံသို့ ညွှန်ကြားချက် ပေးပို့ရန်

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
my_MM: ပေးပို့မည့် [ပေးစာ] - ပေးပို့မည့် စာ တစ်စောင် သတ်မှတ်ပါ၊ (သို့) အဝေးမှ ပြန်ရောက်ရန် စာမပါပဲ သုံးစွဲပါ။

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
my_MM: ban &lt;user&gt; [reason] -  သုံးစွဲသူကို စကားပြောခန်းမှ တားမြစ်ရန်

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
my_MM: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  သုံးစွဲသူကို ချာနယ်မှ တားမြစ်ရန်

en: buddy list
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်း

en: buddylist: Show the buddylist.
my_MM: မိတ်ဆွေစာရင်း - မိတ်ဆွေစာရင်းကို ပြပါ။

en: buzz: Buzz a user to get their attention
my_MM: buzz: သုံးစွဲသူ၏ အာရုံစိုက်မှု ရရှိအောင် အချက်ပေးရန်

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
my_MM: call &lt;command&gt;: silc သုံးစွဲသူဆိုင်ရာ ညွှန်ကြားချက် တစ်ခုခု ပေးရန်

en: call: Make an audio call.
my_MM: ခေါ်ဆိုမှု - အသံဖြင့် ခေါ်ဆိုမှု ပြုလုပ်ပါ။

en: channel %s not found
my_MM: ချာနယ် %s  ကို ရှာမတွေ့ပါ

en: channel modes for %s: %s
my_MM: %s အတွက် ​ချာနယ် နည်းစနစ်များ - %s

en: chanserv: Send a command to chanserv
my_MM: chanserv - chanserv ထံသို့ ညွှန်ကြားချက် ပေးပို့ပါ။

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
my_MM: ရှင်းလင်း - စကားပြောဆိုမှု scrollback များကို ရှင်းလင်းပါ။

en: clear: Clears the conversation scrollback.
my_MM: ရှင်းလင်းရန် - scrollback.စကားပြောဆိုမှုကို ရှင်းလင်းရန်

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
my_MM: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments] -  ချာနယ် နည်းစနစ်များကို ပြောင်းရန် (သို့) ဖေါ်ပြရန်

en: config:  Configure a chat room.
my_MM: config:  စကားပြောခန်းတစ်ခု ပြင်ဆင်ပါ။

en: configure:  Configure a chat room.
my_MM: configure:  စကားပြောခန်းတစ်ခု ပြင်ဆင်ပါ။

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
my_MM: ctcp <nick> <msg> - ctcp msg ကို အမည်ပြောင် အဖြစ် ပေးပို့ပါ။

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
my_MM: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt; -  ချာနယ်ပေါ်ရှိ အမည်ပြောင်၏ နည်းစနစ်များကို ပြောင်းရန်

en: current topic is: %s
my_MM: လက်ရှိခေါင်းစဉ် - %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
my_MM: &lt;option&gt; အမှားပြင်ဆင်ရန် - လက်ရှိ စကားပြောဆိုမှုအတွင်း အမှားပြင်ဆင်မှု အချက်အလက် အမျိုးမျိုးကို ပေးပို့ပါ။

en: debugwin: Show the debug window.
my_MM: အမှားပြင်ကွက် - အမှားပြင် ၀င်းဒိုးကို ပြပါ။

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
my_MM: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ... - ချာနယ် တာဝန်ခံ ရာထူးကို တစ်ယောက်ယောက်ထံမှ ဖယ်ရှားပါ။ ဤသို့ပြုလုပ်ရန် သင်သည် ချာနယ် တာ၀န်ခံ ဖြစ်ဖို့ လိုသည်။

en: detach:  Detach this session
my_MM: detach -  ဤအပိုင်းကို ခွဲထုတ်ရန်

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
my_MM: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ... -  ချာနယ် အသံ အနေအထားကို တစ်ယောက်ယောက်ထံမှ ဖယ်ရှားပါ။ ချာနယ်ကို (+m) ၌ သတ်မှတ်ထားလျှင် စကားပြောခွင့်ကို ပိတ်ထားပါ။ ဤသို့ပြုရန် သင်သည် ချာနယ် တာ၀န်ခံ ဖြစ်ရမည်။

en: display the current version and exit
my_MM: လက်ရှိ ဗားရှင်းကို ဖော်ပြပြီး ထွက်ပါ

en: display this help and exit
my_MM: ဤအကူအညီကို ဖော်ပြပြီး ထွက်ခွါရန်

en: don't automatically login
my_MM: အကောင့်ထဲ အလိုအလျောက် မဝင်ရ

en: enable specified account(s) (optional argument NAME
                          specifies account(s) to use, separated by commas.
                          Without this only the first account will be enabled).
my_MM: သတ်မှတ်ထားသော အကောင့်(များ)ကို ဖွင့်ထားပါ (လိုအပ်မှ သုံးနိုင်သော အဆိုပြုချက် အမည်
                          သုံးစွဲမည့် အကောင့်(များ)ကို  ကော်မာ(,)ခြားပြီး ခွဲခြားပြပါ
                          ဤသို့ မလုပ်လျှင် ပထမဆုံး အကောင့်ကိုသာ ဖွင့်ထားမည် ဖြစ်သည်)။

en: execute
my_MM: ဆောင်ရွက်ရန်

en: force online, regardless of network status
my_MM: ကွန်ရက် အနေအ​ထား မည်သို့ပင်ရှိစေ အွန်လိုင်း တက်ရန်

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
my_MM: getkey &lt;အမည်|ဆာဗာ&gt; - သုံးစွဲသူ (သို့) ဆာဗာ၏ public key ကို ထုတ်ယူရန်

en: hacker and designated driver [lazy bum]
my_MM: ဟက်ကာနှင့် သတ်မှတ်ထားသော ဒရိုင်ဘာ [lazy bum]

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
my_MM: &lt;command&gt; အကူအညီ - သီးခြား ညွှန်ကြားချက်အတွက် အကူအညီ။

en: info [server]:  View server administrative details
my_MM: info [server]:  ဆာဗာ စီမံခန့်ခွဲရေး အချက်အလက် အသေးစိတ်ကို ကြည့်ရန်

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
my_MM: inst &lt;instance&gt; - ဤအခန်း၌ အသုံးပြုမည့် ဖြစ်ရပ်ကို သတ်မှတ်ရန်

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
my_MM: instance &lt;instance&gt; - ဤအခန်း၌ အသုံးပြုမည့် ဖြစ်ရပ်ကို သတ်မှတ်ရန်

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
my_MM: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt; -  အမည်ပြောင်ကို ဖိတ်ကြားရန် (သို့) ချာနယ် ဖိတ်ကြားမှု စာရင်းမှ ဖယ်ထုတ်ရန်

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
my_MM: invite &lt;nick&gt; [room] - သတ်မှတ်ထားသော ချာနယ်၊ (သို့) လက်ရှိ ချာနယ်၌ လူတစ်ဦးတစ်ယောက် ပါဝင်လာရန် ဖိတ်ခေါ်ပါ။

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
my_MM: invite &lt;user&gt; [message]:  သုံးစွဲသူ တစ်ဦးကို စကားပြောခန်းထဲ ဖိတ်ခေါ်ပါ။

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
my_MM: &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]] -  ဆက်သွယ်လိုသည့် ချာနယ် အမည် တစ်ခုထက်ပိုပြီး ရေးနိုင်သည်။ လိုအပ်လျှင် ချာနယ်ကီး ရေးပေးနိုင်သည်။

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
my_MM: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;] - ဤကွန်ရက်ရှိ စကားပြောခန်း တစ်ခုတွင် ပါဝင်ရန်

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
my_MM: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]] -  ဆက်သွယ်လိုသည့် ချာနယ် အမည် တစ်ခုထက်ပိုပြီး ရေးနိုင်သည်။ လိုအပ်လျှင် ချာနယ် ကီး ရေးပေးနိုင်သည်။

en: join: &lt;room[@server]&gt; [password]:  Join a chat.
my_MM: join: &lt;room[@server]&gt; [password]:  စကားပြောခန်း တစ်ခုတွင် ပါဝင်ရန်

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
my_MM: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment] -  ချာနယ်မှ သုံးစွဲသူကို ကန်ထုတ်ရန်

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
my_MM: kick &lt;အမည်&gt; [message] -  လူတစ်ဦးတ​စ်ယောက်ကို ချာနယ် တစ်ခုမှ ဖယ်ရှားပါ။ ဤသို့ပြုလုပ်ရန် သင်သည် ချာနယ် တာဝန်ခံ ဖြစ်ရမည်။

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
my_MM: kick &lt;user&gt; [reason]:  သုံးစွဲသူ တစ်ဦးကို အခန်းမှ ကန်ထုတ်ရန်

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
my_MM: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;] -  အမည်ပြောင်ကို ရှင်းပစ်ရန်

en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
my_MM: lastlog - backlog ထဲရှိ substring တစ်ခုအတွက် ရှာဖွေမှုများ

en: lead developer
my_MM: ဦးဆောင် စီစဉ်သူ

en: leave [channel]:  Leave the chat
my_MM: leave [channel] -  စကားပြောခန်းမှ ထွက်ခွာရန်

en: libfaim maintainer
my_MM: libfaim ထိန်းသိမ်းသူ

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
my_MM: list - ကွန်ယက်ပေါ်တွင် စကားပြေခန်းများ စာရင်းကို ဖော်ပြပါ။ <i>သတိပေးချက် - ဤသို့ပြုလုပ်ခြင်းဖြင့် အချို့ဆာဗာများမှ အဆက်ဖြတ်ခံရနိုင်သည်။ </i>

en: list:  List channels on this network
my_MM: list:  ဤကွန်ယက်ရှိ ချာနယ်များကို စာရင်းပြုစုရန်

en: loading plugin failed
my_MM: ပလပ်အင် ဖွင့်လို့ မရပါ။

en: maintainer
my_MM: ထိန်းသိမ်းသူ

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
my_MM: me &lt;action to perform&gt; - လှုပ်ရှားမှုတစ်ခု ဆောင်ရွက်ပါ။

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
my_MM: မိမိအတွက် &lt;action&gt; -  မိတ်ဆွေ တစ်ဦးထံ (သို့) စကားပြောခန်း တစ်ခုသို့ IRC ပုံစံ လှုပ်ရှားမှု တစ်ခု  ပေးပို့ပါ။

en: memoserv: Send a command to memoserv
my_MM: memoserv - memoserv သို့ ညွှန်ကြားချက် တစ်ခု ပေးပို့ရန်

en: minutes
my_MM: မိနစ်များ

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
my_MM: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt; - ချာနယ် (သို့) သုံးစွဲသူ စနစ် တစ်ခုကို ချမှတ်ပါ (သို့) ပြန်ဖျက်ပါ။

en: mode (%s %s) by %s
my_MM: စနစ် (%s %s) ပြုလုပ်သူ (%s)

en: mood: Set current user mood
my_MM: mood: လက်ရှိ သုံးစွဲသူ၏ နည်းနာကို သတ်မှတ်ရန်

en: motd:  View the server's Message Of The Day
my_MM: motd -  ဆာဗာ၏ တနေ့တာ စာတမ်းကို ကြည့်ရန်

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
my_MM: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt; - သုံးစွဲသူ တစ်ဦးထံ သီးသန့် စာတစ်စောင် ပေးပို့ရန်

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
my_MM: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt; - သုံးစွဲသူ တစ်ဦးထံ သီးသန့် စာတစ်စောင် (ချာနယ်နဲ့ မတူပဲ) ပေးပို့ရန်

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
my_MM: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  အခြား သုံးစွဲသူထံ သီးခြား စာတစ်စောင် ပေးပို့ရန်

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
my_MM: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt; - စကားပြောဆိုမှု ဝင်းဒိုးထဲရှိ စာတိုပေးပို့ချက် အမျိုးမျိုးအတွက် အရောင် သတ်မှတ်ပါ။<br> &lt;class&gt; - လက်ခံရန်၊ ပေးပို့ရန်၊ အရောင်တင်ရန်၊ လုပ်ဆောင်ချက်၊ အချိန်သတ်မှတ်ချက်<br>    &lt;foreground/background&gt; - အနက်၊ ​အနီ၊ အစိမ်း၊ အပြာ၊ အဖြူ၊ မီးခိုး၊ မီးခိုးရင့်၊ ပန်းခရမ်း၊ ပန်းရောင်၊ ပုံမှန်အရောင်<br><br>ဥပမာ -<br> msgcolor သည် ပန်းရောင်ကို ပုံမှန်အရောင်အဖြစ် ပေးပို့သည်

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
my_MM: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt; -  ချာနယ်(များ)ထဲရှိ သီးခြား သုံးစွဲသူများကို စာရင်းပြုစုရန်

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
my_MM: names [channel] - လောလောဆယ် ချယ်နယ်တွင် ရှိသော သုံးစွဲသူများ စာရင်းကို ပြုစုပါ။

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
my_MM: nick &lt;new nickname&gt; - သင့်အမည်ပြောင်ကို သတ်မှတ်ပါ။

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
my_MM: nick &lt;newnick&gt; - သင့် အမည်ပြောင် ပြောင်းရန်

en: nickserv: Send a command to nickserv
my_MM: nickserv - nickserv ဆီ ညွှန်ကြားချက် တစ်ခု ပေးပို့ရန်

en: no channel modes are set on %s
my_MM: %s အတွက် ချာနယ် နည်းစနစ်များကို သတ်မှတ်မထားပါ

en: no such channel
my_MM: ဒီချာနယ်မျိုး မရှိပါ

en: none
my_MM: ဘာမျှမရှိ

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
my_MM: notice &lt;target&lt; - သုံးစွဲသူတစ်ဦးထံ (သို့) ချာနယ် တစ်ခုထံ အသိပေးချက် ပေးပို့ပါ။

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
my_MM: op &lt;nick1&gt; [nick2] ... - ချာနယ် တာ၀န်ခံ ရာထူးကို တစ်ယောက်ယောက် ပေးလိုက်ပါ။ ဤသို့ပြုလုပ်ရန် သင်သည် ချာနယ် တာ၀န်ခံ ဖြစ်ရမည်။

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
my_MM: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  ဆာဗာ တာဝန်ခံ လုပ်ပိုင်ခွင့်များကို ရယူရန်

en: operserv: Send a command to operserv
my_MM: operserv - operserv ထံ ညွှန်ကြားချက် တစ်ခု ပေးပို့ရန်

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
my_MM: operwall &lt;message&gt;:  ဤအရာကို မသိလျှင်၊ ၄င်းကို အသုံးပြုနည်း သိချင်မှ သိမည် ဖြစ်သည်။

en: original author
my_MM: မူလ ရေးသားသူ

en: part [channel]:  Leave the chat
my_MM: part [channel] -  စကားပြောခန်းမှ ထွက်ခွာရန်

en: part [message]:  Leave the room.
my_MM: part [message]:  စကားပြောခန်းမှ ထွက်ရန်

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
my_MM: part [room] [message]:  လက်ရှိ ချာနယ်၊ (သို့) သတ်မှတ်ထားသော ချာနယ်ကို စိတ်ကြိုက် စာတစ်စောင်နဲ့ ချန်ထားပါ။

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
my_MM: ping &lt;jid&gt;:	သုံးစွဲသူ/စက်ပစ္စည်း/ဆာဗာ တစ်ခုခုကို ဆက်သွယ်ရန်

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
my_MM: ping [nick]:  သုံးစွဲသူ တစ်ဦး (သို့မဟုတ် ဆာဗာ၌ သုံးစွဲသူကို မသတ်မှတ်ထားပါက) ၌ ရှိသော ကွာဟချက် အတိုင်းအတာကို စုံစမ်းပါ။

en: ping:  Send PING to the connected server
my_MM: ping:  ဆက်သွယ်ထားသော ဆာဗာထံ ဆက်သွယ်ရန်

en: plugins: Show the plugins window.
my_MM: ပလပ်အင်များ - ပလပ်အင် ၀င်းဒိုးကို ပြပါ။

en: prefs: Show the preference window.
my_MM: ဦးစားပေးချက်များ - ဦးစားပေးသည့် ဝင်းဒိုး ပြပါ။

en: print debugging messages to stdout
my_MM: stdout ဆီကို အမှားပြင်ဆင်မှုစာ ပရင့်ထုတ်ရန်

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
my_MM: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt; - သုံးစွဲသူ တစ်ဦးထံ (ချာနယ်နဲ့ မတူပဲ) သီးခြား စာတစ်စောင် ပေးပို့ပါ။

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
my_MM: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;] - သုံးစွဲသူ တစ်ဦးထံ သီးသန့် စာတစ်စောင် ပေးပို့ရန်

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
my_MM: quit [message]:  နှစ်သက်ရာ စာတမ်း ရေးပြီး ဆာဗာထံမှ အဆက်အသွယ် ဖြတ်ရန်

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
my_MM: quit [message]:  စိတ်ကြိုက် စာတစ်စောင်နဲ့အတူ ဆာဗာမှ အဆက်အသွယ် ဖြတ်ပါ။

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
my_MM: quote [...]:  ဆာဗာထံသို့ ညွှန်ကြားချက်အကြမ်း ပေးပို့ပါ။

en: register:  Register with a chat room.
my_MM: register:  စကားပြောခန်း တစ်ခု၌ မှတ်ပုံတင်ရန်

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
my_MM: remove &lt;nick&gt; [message]:  တစ်ဦးတစ်ယောက်ကို အခန်းတစ်ခုမှ ဖယ်ထုတ်ပါ။ ဤသို့ပြုလုပ်ရန် သင်သည် ချာနယ် တာ၀န်ခံ ဖြစ်ရမည်။

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
my_MM: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: သုံးစွဲသူများအတွက် အခန်းကဏ္ဍ တစ်ခု သတ်မှတ်ရန် (သို့) စကားပြောခန်း၌ သုံးစွဲသူများ၏ အခန်းကဏ္ဍကို သတ်မှတ်ရန်

en: saved statuses
my_MM: သိမ်းဆည်းပြီး အခြေအနေများ

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
my_MM: &lt;message&gt; ဆိုလိုရင်း -  အကယ်၍ သင်သည် ညွှန်ကြားချက်ကို မသုံးပါက စာကို ရိုးရိုး ပေးပို့ပါ။

en: stats:  View server and network statistics
my_MM: stats:  ဆာဗာနှင့် ကွန်ရက် စာရင်းဇယားများကို ကြည့်ရန်

en: statuses: Show the savedstatuses window.
my_MM: အနေအထားများ - သိမ်းဆည်းမှု အနေအထားပြ ဝင်းဒိုးကို ပြပါ။

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
my_MM: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt; စကားပြောခန်း အသစ် တစ်ခုတွင် ပါဝင်ရန်

en: support
my_MM: အထောက်အပံ့

en: support/QA
my_MM: အထောက်အပံ့/မေးဖြေ

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
my_MM: time - IRC ဆာဗာ၌ လက်ရှိ ဒေသ စံတော်ချိန်ကို ဖော်ပြပါ

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
my_MM: topic &lt;instance&gt; - ဤအခန်း၌ အသုံးပြုမည့် ဖြစ်ရပ်ကို သတ်မှတ်ရန်

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
my_MM: topic [&lt;new topic&gt;] -  ခေါင်းစဉ် ကြည့်ရန် (သို့) ပြောင်းရန်

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
my_MM: topic [new topic]:  ချာနယ် ခေါင်းစဉ်ကို ကြည့်ရှုပါ (သို့) ပြောင်းပါ။

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
my_MM: topic [new topic]:  ခေါင်းစဉ်ကို ကြည့်ရန် (သို့) ပြောင်းရန်

en: tzc command
my_MM: tzc ညွှန်ကြားချက်

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
my_MM: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; - သုံးစွဲသူ စနစ် တစ်ခုကို သတ်မှတ်ပါ (သို့) ပြန်ဖျက်ပါ။

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
my_MM: umode &lt;usermodes&gt; -  ကွန်ရက်ထဲရှိ သင့် နည်းစနစ်များကို သတ်မှတ်ရန်

en: unloading plugin failed
my_MM: ပလပ်အင် ပိတ်လို့ မရပါ။

en: use DIR for config files
my_MM: config ဖိုင်များ အတွက် DIR သုံးပါ

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
my_MM: users &lt;channel&gt;:  ချာနယ်ထဲရှိ သုံးစွဲသူများ စာရင်းပြုစုရန်

en: users:  Show the list of users in the chat.
my_MM: သုံးစွဲသူများ - စကားပြောခန်းရှိ သုံးစွဲသူများ စာရင်းကို ပြပါ။

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
my_MM: version [nick]: CTCP VERSION တောင်းဆိုချက်ကို သုံးစွဲသူ တစ်ဦးထံ ပေးပို့ရန်

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
my_MM: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ... - ချာနယ် အသံ အနေအထားကို တစ်ဦးတစ်ယောက်ဆီ ပေးလိုက်ပါ။ ဤသို့ပြုလုပ်ရန် သင်သည် ချာနယ် တာ၀န်ခံ ဖြစ်ရမည်။

en: voice and video
my_MM: အသံနှင့် ဗွီဒီယို

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
my_MM: wallops &lt;message&gt;:  ဤအချက်ကို မသိလျှင်၊ ၄င်းကို သင် သုံးစွဲနိုင်မည် မဟုတ်ပါ။

en: webmaster
my_MM: ကွန်ရက် စီမံခန့်ခွဲသူ

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
my_MM: whois &lt;nick&gt; - အမည်ပြောင် အချက်အလက်ကို ကြည့်ရန်

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
my_MM: whois [server] &lt;nick&gt;:  သုံးစွဲသူ၏ အချက်အလက် ရယူပါ။

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
my_MM: whowas &lt;nick&gt; -  အမည်ပြောင် အချက်အလက်များကို ကြည့်ရန်

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
my_MM: whowas &lt;nick&gt; - အကောင့်မှ ထွက်သွားသော သုံးစွဲသူ၏ အချက်အလက် ရယူပါ။

en: you can see the butterflies mating
my_MM: လိပ်ပြာများ ပျော်မြူးနေသည်ကို မြင်နိုင်သည်

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
my_MM: zc &lt;class&gt; - &lt;<i>အခန်း</i>,တကိုယ်ရေ,*&gt; ထံ စာတစ်စောင် ပေးပို့ရန်

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
my_MM: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt; - &lt;<i>အခန်း</i>,<i>ဖြစ်ရပ်</i>,*&gt; ထံ စာတစ်စောင် ပေးပို့ရန်

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
my_MM: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt; - &lt;<i>အခန်း</i>,<i>ဖြစ်ရပ်</i>,<i>လက်ခံရရှိသူ</i>&gt; ထံ စာတစ်စောင် ပေးပို့ရန်

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
my_MM: zi &lt;instance&gt; - &lt;message,<i>ဖြစ်ရပ်</i>,*&gt; ထံ စာတစ်စောင် ပေးပို့ရန်

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
my_MM: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt; - &lt;MESSAGE,<i>ဖြစ်ရပ်</i>,<i>လက်ခံရရှိသူ</i>&gt; ထံ စာတစ်စောင် ပေးပို့ရန်

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
my_MM: zl &lt;nick&gt;: သုံးစွဲသူကို ရှာရန်

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
my_MM: zlocate &lt;nick&gt;: သုံးစွဲသူကို ရှာရန်
