Xfce4-settings - en to nb translation catalogue (540 entries)

en: %d MIME type found | %d MIME types found
nb[0]: Fant %d MIME-type
nb[1]: Fant %d MIME-typer

en: %d MIME type selected | %d MIME types selected
nb[0]: %d MIME-type valgt
nb[1]: %d MIME-typer valgt

en: %d Xfce Panel | %d Xfce Panels
nb[0]: %d Xfce-panel
nb[1]: %d Xfce-paneler

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
nb: %s (Xfce %s)
    
    Opphavsrettt (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Alle rettigheter reservert.
    
    Skrevet av Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Bygget med Gtk+-%d.%d.%d, kjører Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Rapporter feil til <%s>.

en: (Disabled)
nb: (Deaktivert)

en: 1x (no scaling)
nb: 1x (ingen skalering)

en: <b><big>Would you like to keep this configuration?</big></b>
nb: <b><big>Ønsker du å beholde dette oppsettet?</big></b>

en: <b>Connecting Displays</b>
nb: <b>Kobler til skjermer</b>

en: <b>Identifying Displays</b>
nb: <b>Identifiserer skjermer</b>

en: <b>No devices found.</b>
nb: <b>Fant ingen enheter.</b>

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
nb: <b>Den valgte enheten har ingen profiler.</b>

en: <b>Profile Name</b>
nb: <b>Profilnavn</b>

en: <b>Profiles</b>
nb: <b>Profiler</b>

en: <b>Use system defaults</b>
nb: <b>Bruk systemets forvalg</b>

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
nb: <big><b>Du har endret den aktive profilen</b></big>

en: A profile of this name already exists.
nb: Det finnes allerede en profil som heter dette.

en: ATI Settings
nb: ATI-innstillinger

en: A_pplication Shortcuts
nb: P_rogram-snarveier

en: A_pply
nb: _Bruk

en: Acceleratio_n:
nb: Akselerasj_on :

en: Acceleration _profile:
nb: Akselerasjons_profil:

en: Acceleration t_ime:
nb: Akselerasjons_tid:

en: Acceptance _delay:
nb: Godkjennings_forsinkelse:

en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

en: Active device in the dialog
nb: Aktiv enhet i vinduet

en: Adaptive pointer acceleration
nb: Adaptiv akselerasjon av peker

en: Add Color Profile to %s
nb: Legg til fargeprofil til %s

en: Add Profile to Device
nb: Legg til profil til enhet

en: Add a profile to the currently selected device
nb: Legg til en profil til den valgte enheten

en: Adjust the system-wide display scaling
nb: Juster skjermskalering på hele systemet

en: All Files
nb: Alle filer

en: All _Settings
nb: Alle _innstillinger

en: All files
nb: Alle filer

en: Allow high _resolution scrolling (experimental)
nb: Tillat _rulling med høy oppløsning (eksperimentell)

en: Always
nb: Alltid

en: An unknown error, exit code is %d
nb: En ukjent feil, avslutningskode er %d

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
nb: Kantujevning kan forbedre utseende til teksten på skjermen

en: Appearance
nb: Utseende

en: Application Chooser Button
nb: Programvelgerknapp

en: Apply
nb: Bruk

en: Apply the currently selected display profile.
nb: Bruk den valgte skjermprofilen.

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
nb: Er du sikker på at du vil tilbakestille kanalen «%s» og alle dens egenskaper?

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
nb: Er du sikker på at du vil tilbakestille innholdstypen «%s» til forvalgt verdi?

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil tilbakestille egenskapen «%s»?

en: Array
nb: Tabell

en: Assistive _Technologies
nb: _Hjelpemidler

en: Assistive technologies will be available the next time you login
nb: Hjelpemidler vil være tilgjengelige ved neste innlogging

en: Associate preferred applications with MIME types
nb: Tilknytt MIME-typer til foretrukne programmer

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
nb: Automatisk

en: B_uttons and Feedback
nb: K_napper og tilbakemelding

en: Beha_vior
nb: Ad_ferd

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
nb: Knytt en tastatursnarvei til xfce4-find-cursor for visuell tilbakemelding på musepekerens posisjon.

en: Blink _delay:
nb: Skrivemerke blink_forsinkelse:

en: Boolean
nb: Boolsk

en: Bounce Keys
nb: Filtertaster

en: Bounce keys
nb: Filtertaster

en: Bounce keys are disabled
nb: Filtertaster er slått av

en: Bounce keys are enabled
nb: Filtertaster er slått på

en: Browse the file system
nb: Bla gjennom filsystemet

en: Browse the file system to choose a custom command.
nb: Bla gjennom filsystemet for å velge kommando.

en: Browse the web
nb: Surfe på nettet

en: Built-in Webcam
nb: Innebygget nettkamera

en: Buttons
nb: Knapper

en: Caja File Manager
nb: Caja Filbehandler

en: Calibrate
nb: Kalibrer

en: Camera
nb: Kamera

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Change la_yout option
nb: Endre valg av opp_sett

en: Channel
nb: Kanal

en: Choose Application...
nb: Velg program …

en: Choose Preferred Application
nb: Velg foretrukket program

en: Choose a custom File Manager
nb: Velg din egen filbehandler

en: Choose a custom Mail Reader
nb: Velg din egen e-postleser

en: Choose a custom Terminal Emulator
nb: Velg din egen terminalemulator

en: Choose a custom Web Browser
nb: Velg din egen nettleser

en: Circular scrolling
nb: Sirkulær rulling

en: Claws Mail
nb: Claws Epost

en: Clear
nb: Tøm

en: Clear filter
nb: Tøm filter

en: Click m_ethod:
nb: Klikkem_etode:

en: Click with 1, 2 or 3 fingers as a left, right, or middle click
nb: Klikk med 1, 2 eller 3 fingre som venstre, høyre eller midtre klikk

en: Clockwise
nb: Med klokken

en: Close
nb: Lukk

en: Co_mpose key
nb: Kom_poneringstast

en: Color Profiles
nb: Fargeprofiler

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
nb: Forvalgt CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
nb: Forvalgt gråtone

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
nb: Forvalgt RGB

en: Colorspace:
nb: Fargerom:

en: Colorspace:
nb: Fargerom:

en: Comm_and:
nb: Komm_ando.

en: Command
nb: Kommando

en: Compatible Profiles
nb: Kompatible profiler

en: Configure pointer device behavior and appearance
nb: Tilpass oppførsel og utseende for musepekeren

en: Configure screen settings and layout
nb: Sett opp skjerminnstillinger

en: Configure...
nb: Sett opp …

en: Could not create the mime dialog.
nb: Klarte ikke opprette MIME-dialogvinduet.

en: Could not create the settings dialog.
nb: Kan ikke opprette dialogboks for innstillinger

en: Counterclockwise
nb: Mot klokken

en: Create
nb: Lag ny

en: Create a new display profile.
nb: Opprett en ny skjermprofil.

en: Cursor
nb: Markør

en: Cursor si_ze:
nb: Peker_størrelse:

en: Custom _DPI setting:
nb: Tilpasset _DPI-innstilling

en: Customize the look of your desktop
nb: Tilpass utseendet til skrivebordet

en: DEVICE NAME
nb: ENHETSNAVN

en: D_istance:
nb: Avst_and:

en: De_vice:
nb: En_het:

en: Debian X Terminal Emulator
nb: Debian X Terminalemulator

en: Default
nb: Forvalgt

en: Default Application
nb: Forvalgt program

en: Default Applications
nb: Forvalgte programmer

en: Default Fon_t
nb: Forvalgt skrif_t

en: Default _Monospace Font
nb: Forvalgt _fastbredde-skrift

en: Default:
nb: Forvalgt:

en: Define shortcuts for la_unching applications:
nb: Definer snarveier for å s_tarte programmer:

en: Defines whether GTK dialogs may place widgets such as buttons in the dialog's header bar. Implies in Client Side Decoration. Only affects newly opened dialogs.
nb: Angir om GTK-dialogvinduer kan plassere skjermelementer (f.eks. knapper) i dialogvinduets tittellinje. Gjelder CSD (klientside-dekorasjoner), og vil kun påvirke nyåpnede dialogvinduer.

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Profile
nb: Slett profil

en: Delete the currently selected display profile.
nb: Slett den valgte skjermprofilen.

en: Delete the currently selected profile
nb: Slett den valgte profilen

en: Desktop icons
nb: Skrivebordsikoner

en: Device
nb: Enhet

en: Digital display
nb: Digital skjerm

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
nb: Deaktiver trege taster hvis _to taster trykkes

en: Disable touchpad _while typing
nb: Slå av pekeflate _når det skrives på tastaturet

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Display
nb: Skjerm

en: Display:
nb: Skjerm:

en: Displays
nb: Skjermer

en: Do _not show this message again
nb: _Ikke vis denne meldingen igjen

en: Do not wait for a window manager on startup
nb: Ikke vent på vindusbehandler ved oppstart

en: Do nothing
nb: Gjør ingenting

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
nb: Ønsker du å slette skjermprofilen «%s»?

en: Double
nb: Dobbel

en: Double Click
nb: Dobbeltklikk

en: Drag and Drop
nb: Dra og slipp

en: Duratio_n:
nb: Varighe_t:

en: Edge scrolling
nb: Kant-rulling

en: Edit Property
nb: Endre egenskap

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
nb: Rediger tastaturinnstillinger og programsnarveier

en: Edit selected property
nb: Rediger valgt egenskap

en: Empty
nb: Tom

en: Enable
nb: Aktiver

en: Enable _event sounds
nb: Bruk _hendelseslyder

en: Enable color management for %s
nb: Aktiver fargestyring for %s

en: Enable e_ditable accelerators
nb: Bruk re_digerbare hurtigtaster

en: Enable header bars in dialo_gs
nb: Slå på tittellinjer i dialo_gs

en: Enable hori_zontal scrolling
nb: Slå på hori_sontal rulling

en: Enable input feedbac_k sounds
nb: Slå på l_ydtilbakemeldinger for inndata

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
nb: Slå på eller av hendelseslyder globalt (krever «Canberra» støtte)

en: Enable the selected profile
nb: Aktiver den valgte profilen

en: Enlightened Terminal Emulator
nb: Enlightened Terminalemulator

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
nb: Angi kommandoen du vil skal utløses med en snarvei

en: Epiphany Web Browser
nb: Epiphany nettleser

en: Event sounds
nb: Hendelseslyder

en: Executable Files
nb: Kjørbare filer

en: Extend
nb: Utvid

en: Extend down
nb: Utvid nedover

en: Extend left
nb: Utvid til venstre

en: Extend right
nb: Utvid til høyre

en: Extend to the right
nb: Utvid til høyre

en: Extend up
nb: Utvid oppover

en: Failed to add new application "%s"
nb: Klarte ikke å legge til nytt program «%s»

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
nb: Klarte ikke koble til xfconf-prosessen. Årsak: %s

en: Failed to create temporary directory
nb: Klarte ikke opprette midlertidig mappe

en: Failed to display Xfwm4 Settings
nb: Klarte ikke vise innstillinger for Xfwm4

en: Failed to execute default File Manager
nb: Klarte ikke starte standard filbehandler

en: Failed to execute default Mail Reader
nb: Klarte ikke starte standard epostleser

en: Failed to execute default Terminal Emulator
nb: Klarte ikke starte standard terminalemulator

en: Failed to execute default Web Browser
nb: Klarte ikke starte standard nettleser

en: Failed to extract archive
nb: Klarte ikke pakke ut arkiv

en: Failed to install theme
nb: Klarte ikke å installere drakt

en: Failed to launch shortcut "%s"
nb: Klarte ikke starte snarvei «%s»

en: Failed to open %s for writing
nb: Klarte ikke å åpne %s for skriving

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
nb: Klarte ikke angi program «%s» for MIME-type «%s».

en: Failed to set default File Manager
nb: Klarte ikke sette standard filbehandler

en: Failed to set default Mail Reader
nb: Klarte ikke sette standard epostleser

en: Failed to set default Terminal Emulator
nb: Klarte ikke sette standard terminalemulator

en: Failed to set default Web Browser
nb: Klarte ikke sette standard nettleser

en: File Manager
nb: Filbehandler

en: File is too large, installation aborted
nb: Fila er for stor, avbrøt installasjonen

en: Find Cursor
nb: Finn peker

en: First try to automatically enable a profile:
nb: Forsøk først å automatisk aktivere en profil:

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
nb: Skriftkvalitet på TFT eller LCD-skjermer kan forbedres ved å velge korrekt verdi for antydning for delpunkter

en: Fork to the background
nb: Forgren til bakgrunnen

en: GNOME Terminal
nb: GNOME terminal

en: Galeon Web Browser
nb: Galeon nettleser

en: General
nb: Generelt

en: Graphical Settings Manager for Xfce
nb: Grafisk innstillingsbehandler for Xfce

en: Graphical settings editor for Xfconf
nb: Grafisk redigeringsprogram for Xfconf

en: Half (left-handed)
nb: Halv (venstrehendt)

en: Hintin_g:
nb: _Antydningsstil:

en: Horizontal
nb: Horisontal

en: Horizontal and Vertical
nb: Horisontal og vertikal

en: Icons
nb: Ikoner

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
nb: I bruk kan tastatursnarveier i menyer endres ved å føre musepekeren over menyelementet og angi ny tastekombinasjon for snarveien

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
nb: Hvis du ikke oppdaterer profilen så vil endringene forsvinne når økten omstartes, eller ved frakobling eller tilkobling av skjerm.

en: Import color profile files (*.icc)
nb: Importer fargeprofil-fil (*.icc)

en: Improve keyboard and mouse accessibility
nb: Forbedre tilgjengeligheten med tastatur og mus

en: Install %s theme
nb: Installer drakta %s

en: Integer
nb: Heltall

en: Invalid helper type "%s"
nb: Ugyldig hjelpertype "%s"

en: Inverted
nb: Invertert

en: K_eystroke delay:
nb: Tast_etrykksforsinkelse:

en: Keep this configuration
nb: Behold dette oppsettet

en: Key_board layout
nb: Ta_staturoppsett

en: Keyboa_rd
nb: Tastatu_r

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Keyboard layout selection
nb: Velg tastaturoppsett

en: Konqueror Web Browser
nb: Konqueror nettleser

en: Laptop
nb: Bærbar

en: Laptop Screen
nb: Bærbarskjerm

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
nb: Start standard hjelper av TYPE med valgfritt PARAMETER, hvor TYPE er en av følgende verdier.

en: Layout
nb: Oppsett

en: Le_ft-handed
nb: Ve_nstre-hendt

en: Left
nb: Venstre

en: Links Text Browser
nb: Links tekstnettleser

en: Locked
nb: Låst

en: Lynx Text Browser
nb: Lynx tekstnettleser

en: MIME Type
nb: MIME-type

en: Ma_ximum speed:
nb: Maksimal ha_stighet:

en: Mail Reader
nb: E-postleser

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
nb: Mange skrifter inneholder informasjon som gir ekstra hint for å vise teksten best mulig; velg den som ser best ut etter din egen preferanse

en: Medium
nb: Middels

en: Menus and Buttons
nb: Menyer og knapper

en: Minimal interface to set up an external output
nb: Minimalt grensesnitt for å sette opp ekstern skjerm

en: Mirror
nb: Kopier

en: Mirror Displays
nb: Speil skjermer

en: Mirror Screens
nb: Speile skjermer

en: Model:
nb: Modell:

en: Monitor
nb: Skjerm

en: Monitor %s
nb: Skjerm %s

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Mouse (relative)
nb: Mus (relativ)

en: Mouse Emulation
nb: Etterligne mus

en: Mouse and Touchpad
nb: Mus og pekeflate

en: Move currently selected item down by one row
nb: Flytt gjeldende valgt element en rad nedover

en: Move currently selected item up by one row
nb: Flytt gjeldende valgt element en rad oppover

en: Mozilla Browser
nb: Mozilla nettleser

en: Never
nb: Aldri

en: New Property
nb: Ny egenskap

en: New property
nb: Ny egenskap

en: No
nb: Nei

en: No AT-SPI provider was found on your system
nb: Fant ingen AT-SPI-tilbyder på ditt system

en: No application selected
nb: Program er ikke valgt

en: No command specified
nb: Ingen kommando er angitt

en: No helper defined for "%s".
nb: Ingen hjelper definert for «%s».

en: None
nb: Ingen

en: None (right-handed)
nb: Ingen (høyrehendt)

en: None available
nb: Ingen tilgjengelig

en: Not a valid theme package
nb: Ugyldig draktpakke

en: Notifications
nb: Varslinger

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
nb: En slettet skjermprofil kan ikke gjenopprettes.

en: Only %s (1)
nb: Kun %s (1)

en: Only %s (2)
nb: Kun %s (2)

en: Only Display 1
nb: Bare skjerm 1

en: Only Display 2
nb: Bare skjerm 2

en: Only supported on some mice (mostly Logitech) and requires driver support. On supported devices makes scrolling more precise.
nb: Gjelder kun noen få typer mus (typisk Logitech) og krever støtte i driver. Gjør rullingen mer presis med en støttet enhet.

en: Open
nb: Åpne

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
nb: Åpne <i>%s</i> og andre filer av typen «%s» med:

en: Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME type with: | Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME types with:
nb[0]: Åpne <i>%s</i>, andre filer av type «%s» og %d annen valgt MIME-type med:
nb[1]: Åpne <i>%s</i>, andre filer av type «%s» og %d andre valgte MIME-typer med:

en: Open with...
nb: Åpne med …

en: Opera Browser
nb: Opera nettleser

en: Other Applications
nb: Andre programmer

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
nb: Overstyr skjermoppløsningen hvis skriften ser for stor eller for liten ut

en: PCMan File Manager
nb: PCMan Filbehandler

en: PCManFM-Qt File Manager
nb: PCManFM-Qt Filbehandler

en: Pen (absolute)
nb: Penn (absolutt)

en: Perl Scripts
nb: Perlskript

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
nb: Velg din foretrukne filbehandler
    og klikk OK for å fortsette.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
nb: Velg din foretrukne e-postleser nå
    og klikk OK for å fortsette.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
nb: Velg din foretrukne teminalemulator nå
    og klikk OK for å fortsette.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
nb: Velg din foretrukne nettleser nå
    og klikk OK for å fortsette.

en: Please report bugs to <%s>.
nb: Rapporter feil til <%s>.

en: Pointer Speed
nb: Pekerhastighet

en: Press left mouse button to change the selected application.
nb: Bruk venstre museknapp for å endre valgt program.

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Primary Display:
nb: Hovedskjerm:

en: Print version information and exit
nb: Skriv ut versjonsinformasjon og avslutt

en: Printer
nb: Skriver

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
nb: Høy kvalitet

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
nb: Lav kvalitet

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
nb: Medium kvalitet

en: Property
nb: Egenskap

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
nb: Egenskapsnavn kan bare inneholde ASCII-tegnene A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' og '>', samt '/' som skilletegn

en: Property names cannot end with a '/' character
nb: Egenskapsnavn kan ikke slutte med et '/' tegn

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
nb: Egenskapsnavn kan ikke benytte to påfølgende '/' tegn

en: Property names must start with a '/' character
nb: Egenskapnavn må starte med et '/'-tegn

en: Python Scripts
nb: Pythonskript

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
nb: Start standardhjelper av TYPE, hvor TYPE er en av følgende verdier:åå

en: Question
nb: Spørsmål

en: R_epeat interval:
nb: Gj_entagelsesintervall:

en: R_esolution:
nb: O_ppløsning:

en: Read your email
nb: Les e-post

en: Recommended Applications
nb: Anbefalte programmer

en: Ref_lection:
nb: Ref_leksjon

en: Refresh
nb: Gjenoppfrisk

en: Refresh _rate:
nb: Oppfrisknings_rate:

en: Rendering
nb: Opptegning

en: Repe_at speed:
nb: _Gjentakelsesforsinkelse:

en: Replace running xsettings daemon (if any)
nb: Erstatt eksisterende «xsettings» prosess (hvis den finnes)

en: Reset selected property
nb: Nullstill valgt egenskap

en: Reset to Default
nb: Tilbakestill til forvalgte verdier

en: Reset to Defaults
nb: Tilbakestill til forvalgte verdier

en: Reset to _Defaults
nb: Tilbakestill til _forvalg

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
nb: Ved å nullstille en kanal vil innstillingene bli permanent slettet

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
nb: Når egenskaper tilbakestilles vil gamle innstillinger forsvinne for alltid.

en: Resolution:
nb: Oppløsning:

en: Restore num l_ock state on startup
nb: Gjenopprett tilstand for Num L_ock ved oppstart

en: Restore the previous configuration
nb: Gjenopprett forrige oppsett

en: Reverse scroll d_irection
nb: Motsatt _rulleretning

en: Ri_ght-handed
nb: Hø_yre-hendt

en: Right
nb: Høyre

en: Ro_tation:
nb: Orien_tering:

en: Rodent File Manager
nb: Rodent Filbehandler

en: Ruby Scripts
nb: Rubyskript

en: SOCKET ID
nb: SOKKEL-ID

en: Save
nb: Lagre

en: Scanner
nb: Skanner

en: Scrolling
nb: Rulling

en: Scrolling _mode:
nb: Rulle-_modus:

en: Select Application
nb: Velg program

en: Select ICC Profile File
nb: Velg ICC-profil-fil

en: Select a default font
nb: Velg forvalgt skrift

en: Select a default monospace font
nb: Velg forvalgt fastbredde-skrift

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
nb: Velg en skjerm for å endre innstillinger; dra for å plassere.

en: Select an Application
nb: Velg et program

en: Select application
nb: Velg program

en: Select command
nb: Velg kommando

en: Selected output not disabled
nb: Valgte skjerm ikke deaktivert

en: Sensitivit_y:
nb: Følsom_het:

en: Set color profiles
nb: Velg fargeprofiler

en: Set matching <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 theme</a> if there is one
nb: Ta i bruk samsvarende <a href="xfwm4-settings:">Xfvm4-tema</a> hvis det finnes

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
nb: Angi akselerasjon og følsomhet for valgt enhet til forvalgte verdier

en: Setti_ngs
nb: I_nnstillinger

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Settings Editor
nb: Innstillingsredigering

en: Settings Manager
nb: Innstillingsbehandler

en: Settings dialog to show
nb: Innstillingsvindu som skal vises

en: Settings manager socket
nb: Innstillingsbehandlersokkel

en: Shell Scripts
nb: Skript

en: Shortcut
nb: Hurtigtast

en: Shortcut Command
nb: Hurtigtast-kommando

en: Shortcut:
nb: Hurtigtast:

en: Show _blinking
nb: Vis skrivemerke_blink

en: Show detailed information about the selected profile
nb: Vis detaljert informasjon om den valgte profilen

en: Show dialog
nb: Vis dialogvindu

en: Show images in _menus
nb: Vis bilder i _menyer

en: Show images on _buttons
nb: Vis bilder på _knapper

en: Show location of pointer on keypress
nb: Vis pekerens posisjon ved tastestrykk

en: Show popup windows to identify displays
nb: Vis sprettoppvinduer for å identifisere skjermer

en: Size
nb: Størrelse

en: Slight
nb: Litt

en: Slow Keys
nb: Trege taster

en: Slow keys
nb: Trege taster

en: Slow keys are disabled
nb: Trege taster er slått av

en: Slow keys are enabled
nb: Trege taster er slått på

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
nb: Velg programmet du ønsker å bruke som
    standard filbehandler i Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
nb: Velg programmet du ønsker å bruke som
    standard e-postleser i Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
nb: Velg programmet du ønsker å bruke som
    standard terminalemulator i Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
nb: Velg programmet du ønsker å bruke som
    standard nettleser i Xfce:

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
nb: Velg om ikoner skal vises ved siden av elementer i menyer

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
nb: Velg om ikoner skal vises ved siden av tekst på knapper

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
nb: Velg om museklik og andre inndata fra brukeren skal føre til at hendelseslyder avspilles

en: Specify whether or not the text cursor blinks
nb: Velg om skrivemerket skal blinke

en: St_yle
nb: S_til

en: Standard Space
nb: Standard fargerom

en: Start With Session
nb: Start med økt

en: Sticky Keys
nb: Faste valgtaster

en: Sticky keys
nb: Faste valgtaster

en: Sticky keys are disabled
nb: Faste valgtaster er slått av

en: Sticky keys are enabled
nb: Faste valgtaster er slått på

en: String
nb: Streng

en: Sub-_pixel order:
nb: Antydning for del_punkter:

en: Supported ICC profiles
nb: Støttede ICC-profiler

en: T_ouchpad
nb: P_ekeflate

en: Tab_let
nb: Nett_brett

en: Tap touchpad to clic_k
nb: Trykk på pekeflaten for å _klikke

en: Television
nb: TV

en: Terminal Emulator
nb: Terminalemulator

en: Test Profile
nb: Testprofil

en: Test profile:
nb: Testprofil:

en: Text
nb: Tekst

en: Text next to icons
nb: Tekst ved siden av ikoner

en: Text under icons
nb: Tekst under ikoner

en: Th_reshold:
nb: G_renseverdi:

en: The Xfce Settings Daemon
nb: Bakgrunnsprosess for Xfce-innstillinger

en: The Xfce development team. All rights reserved.
nb: Xfce utviklingsteam. Alle rettigheter reservert.

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
nb: Påkrevet tid i millisekunder mellom tastetrykk

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
nb: Påkrevet tid i millisekunder som må passere før et tastetrykk godkjennes

en: The command may not be empty.
nb: Kommandoen kan ikke være tom.

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
nb: Den foretrukne filbehandleren vil brukes til å utforske mappeinnhold.

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
nb: Den foretrukne e-postleseren vil brukes til å skrive e-poster når du klikker på e-postadresser.

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
nb: Den foretrukne terminalemulatoren vil brukes til å kjøre kommandoer som krever et kommandolinjemiljø.

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
nb: Den foretrukne nettleseren vil brukes til å åpne hyperlenker og til å vise hjelpedokumentasjon.

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
nb: Forsinkelsen, i millisekunder, mellom blink fra skrivemerket

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
nb: Faktoren som musepekeren vil øke hastigheten med når den flyttes

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
nb: Følgende TYPE-r er støttet for --launch og --query kommandoene:
    
      WebBrowser       - Ønsket nettleser.
      MailReader       - Ønsket e-postleser.
     FileManager - Ønsket filbehandler.
     TerminalEmulator - Ønsket teminalemulator.

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
nb: Den siste aktive skjermen må ikke deaktiveres, dette fører til at system ikke vil virke korrekt.

en: The maximum pointer speed after acceleration
nb: Maksimal musepekerhastighet etter akselerasjon

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
nb: Musepekeren kan ikke flytte seg mer enn denne distansen mellom to museklikk for at de skal telle som et dobbeltklikk

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
nb: Antall piksler musepekeren må bevege seg for at en dra-og-slipp operasjon kan starte

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
nb: Antall piksler musepekeren må bevege seg på kort tid før den starter å akseleres

en: The previous configuration will be restored in <b>%i seconds</b> if you do not reply to this question.
nb: Forrige oppsett vil gjenopprettes om <b>%i sekunder</b> hvis du ikke svarer på dette spørsmålet.

en: The previous configuration will be restored in <b>10 seconds</b> if you do not reply to this question.
nb: Forrige oppsett vil gjenopprettes om <b>10 sekunder</b> hvis du ikke svarer på dette spørsmålet.

en: The primary display can be configured to show:
nb: Hovedskjermen kan settes opp til å vise:

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
nb: Rampen som brukes for å nå maksimal musepekerhastighet

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
nb: Hastigheten tastetrykk lages med når en tast holdes nede

en: The root element ('/') is not a valid property name
nb: Rotelementet ('/') er ikke et gyldig egenskapsnavn

en: The system defaults will be restored next time you log in.
nb: Forvalgte verdier vil bli gjenopprettet neste gang du logger inn.

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
nb: Tiden, i millisekunder, før et tastetrykk starter å repeteres

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
nb: Tiden, i millisekunder, mellom gjentatte bevegelseshendelser

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
nb: Tiden, i millisekunder, mellom første tastetrykk og første gjentatte bevegelseshendelse

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
nb: Tiden, i millisekunder, for å oppnå maksimal hastighet

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
nb: Denne skriften vil bli brukt som forvalgt skrift for å tegne tekst i brukergrensesnittet

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
nb: Denne skriften vil bli brukt som forvalgt fastbredde-skrift, for eksempel i terminalemulatorer.

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
nb: Dette vil fjerne dine brukerdefinerte MIME-assosiasjoner og gjenopprette systemets forvalgte verdier.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
nb: Dette vil tilbakestille alle hurtigtaster til dens forvalgte verdi. Ønsker du å gjøre dette?

en: Ti_me:
nb: Ti_d:

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
nb: For å unngå utilsiktede tastetrykk krever trege taster at brukeren holder tasten nede et visst tidsrom før tastetrykket aksepteres.

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
nb: For å unngå utilsiktede gjentatte tastetrykk krever filtertaster at det skal gå et visst tidsrom mellom tastetrykk.

en: Toggles between adaptive and flat acceleration profile. Adaptive takes the current speed of the device into account when deciding on acceleration. Custom acceleration profile is not supported via xfce4-settings.
nb: Veksler mellom adaptiv og flat akselerasjonsprofil. Den adaptive tar gjeldende hastighet i betraktning ved beregning av akselerasjon. Selvvalgt akselerasjonsprofil støttes ikke av xfce4-settings.

en: Trac_king mode:
nb: _Sporingsmodus:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
nb: To museklikk på mindre tid enn denne tiden (i millisekunder) vil bli regnet som et dobbeltklikk

en: Two-finger scrolling
nb: To-fingersrulling

en: Type '%s --help' for usage.
nb: Skriv '%s --help' for bruksinstruksjoner.

en: Typing Settings
nb: Skriveinnstillinger

en: Unable to initialize GTK+.
nb: Klarte ikke klargjøre GTK+.

en: Unable to launch the proprietary driver settings
nb: Kan ikke starte innstillinger for proprietære drivere

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
nb: Klarte ikke slå opp versjonen av RandR-utvidelsen som benyttes

en: Unable to start "%s"
nb: Klarte ikke starte «%s»

en: Unable to start the Xfce Display Settings
nb: Kan ikke starte Xfce Skjerminnstillinger

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown format, only archives and directories are supported
nb: Ukjent format, kun arkiv og mapper er støttet

en: Update Display Profile
nb: Oppdater skjermprofil

en: Update an existing profile.
nb: Oppdater en eksisterende profil.

en: Update changed display profile '%s'?
nb: Oppdater endret skjermprofil «%s»?

en: Use _bounce keys
nb: Bruk f_iltertaster

en: Use _startup notification
nb: Bruk _oppstartsvarsling

en: Use a c_ustom command:
nb: Bruk en _egentilpasset kommando:

en: Use a custom application which is not included in the above list.
nb: Bruk selvvalgt program som ikke ligger i listen ovenfor

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
nb: Bruk en egentilpasset kommando for et program som ikke er tilgjengelig overnevnt liste over programmer.

en: Use bottom areas as left, middle or right buttons
nb: Bruk de nedre områdene som venstre, midtre eller høyre knapp

en: Use slow _keys
nb: Bruk trege t_aster

en: Use the command line
nb: Bruk kommandlinjen

en: User Set
nb: Angitt av bruker

en: Value
nb: Verdi

en: Vendor:
nb: Leverandør:

en: Version information
nb: Versjonsinformasjon

en: Vertical
nb: Vertikal

en: Vertical BGR
nb: Loddrett BGR

en: Vertical RGB
nb: Loddrett RGB

en: W3M Text Browser
nb: W3M tekstnettleser

en: Warning
nb: Advarsel

en: Warning: this icon theme has no cache file. You can create this by running <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> in a terminal emulator.
nb: Advarsel: Denne ikondrakten har ingen hurtiglagringsfil. Du kan opprette dette ved å kjøre <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> i en terminal.

en: Warning: this icon theme is incomplete. It only provides a base set of icons from which other themes can inherit.
nb: Advarsel: Denne ikondrakten er ufullstendig. Den har kun grunnleggende ikoner som andre drakter kan arve fra.

en: Warning: this icon theme is incomplete. Some icons will be missing.
nb: Advarsel: Denne ikondrakten er ufullstendig. Noen ikoner mangler.

en: Web Browser
nb: Nettleser

en: Webcam
nb: Nettkamera

en: When a display is connected
nb: Når en skjerm kobles til

en: When a display is connected:
nb: Når en skjerm kobles til:

en: When a display is disconnected
nb: Når en skjerm kobles fra

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
nb: Hvis påslått så trenger ikke valgtaster (som Ctrl, Alt og Shift) holdes nede for å bruke dem med andre taster, de kan trykkes og slippes.

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
nb: I bruk vil musepekeren kunne styres med talltastaturet.

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
nb: Hvis påslått så vil øktbehandleren starte påkrevde programmer for skjermlesing og forstørrelse.

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
nb: I bruk vil valgtaster (som Ctrl, Alt og Shift) forbli låste inntil valgtasten trykkes pånytt

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
nb: Hvis i bruk, trykking og holding av taster gjør at samme tegnet skrives gjentatte ganger

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
nb: I bruk vil «faste valgtaster» deaktiveres hvis to taster trykkes samtidig

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
nb: I bruk vil musepekeren kontrolleres ved hjelp av talltastaturet

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
nb: Hvis i bruk vil musens hjul virke i motsatt retning

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
nb: Når valgt, vil pekeflaten være avslått når tastaturet er i bruk

en: Workspace %d
nb: Arbeidsområde %d

en: Xfce Panel
nb: Xfce-panelet

en: Xfce Settings Daemon
nb: Bakgrunnsprosess for Xfce-innstillinger

en: Xfe File Manager
nb: Xfe Filbehandler

en: Yes
nb: Ja

en: Your compositor does not seem to support the wlr-output-management protocol
nb: Komposittprogrammet støtter ikke protokollen wlr-output-management

en: _Acceleration delay:
nb: _Akselerasjonsforsinkelse:

en: _Add
nb: _Legg til

en: _Advanced
nb: _Avansert

en: _Behavior
nb: O_ppførsel

en: _Browse...
nb: _Bla gjennom …

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Devices
nb: _Enheter

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Enable anti-aliasing
nb: _Slå på kantutjevning

en: _Enable assistive technologies
nb: _Aktiver hjelpemidler

en: _Enable key repeat
nb: _Slå på tastaturrepetisjon

en: _Fonts
nb: _Skrift

en: _General
nb: _Generelt

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Icons
nb: _Ikoner

en: _Import
nb: _Importer

en: _Internet
nb: _Internett

en: _Keyboard model
nb: _Tastaturmodell

en: _Layout
nb: _Oppsett

en: _Lock sticky keys
nb: L_ås faste valgtaster

en: _Mirror displays
nb: _Speil skjermer

en: _Monitor
nb: _Skjerm

en: _Mouse
nb: _Mus

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Other...
nb: _Andre …

en: _Others
nb: _Andre

en: _Property:
nb: _Egenskap:

en: _Remove
nb: _Fjern

en: _Repeat delay:
nb: _Forsinkelse

en: _Reset
nb: _Nullstill

en: _Reset Channel
nb: _Nullstill kanal

en: _Reset to Defaults
nb: _Tilbakestill til forvalg

en: _Rotation:
nb: _Rotasjon:

en: _Scale:
nb: _Skalering:

en: _Test area:
nb: _Testområde:

en: _Theme
nb: _Drakt

en: _Update
nb: _Oppdater

en: _Update '%s'
nb: _Oppdater «%s»

en: _Use mouse emulation
nb: _Styr musepekeren med talltastaturet

en: _Use sticky keys
nb: _Bruk trege taster

en: _Utilities
nb: _Verktøy

en: _Value:
nb: _Verdi:

en: _Window Scaling
nb: _Vindusskalering

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
nb: tilgjengelighet;taster;filtertaster;emulering;skjermleser;forstørrelsesglass;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;handikap;

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
nb: fargeinnstillinger;farger;fargestyring;skjerm;monitor;printer;skriver;webkamera;skanner;

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
nb: kontrollpanel;systeminnstillinger;personalisering;maskinvare;

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
nb: skjerminnstillinger;skjermoppsett;skjerm;oppløsning;oppdateringsfrekvens;rotasjon;rotere;ekstern;prosjektor;skjerm;LCD;CRT;HiDPI;

en: email;mail;inbox;message;communication;
nb: epost;email;e-post;innboks;inbox;beskjed;melding;kommunikasjon;

en: file;manager;explorer;browse;filesystem;directory;folder;xfce;
nb: filbehandler;fil;utforsker;bla;filsystem;utforsk;mappe;katalog;xfce;

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
nb: filtype;etternavn;utvidelse;assosiering;åpne med;nettleser;e-postleser;filbehandler;terminalemulator;

en: internet;web;browser;surf;explore;xfce;
nb: internett;internet;nettleser;browser;surfe;surfing;utforsker;xfce;

en: msec
nb: millisekunder

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
nb: numlock;tastatur;tastaturoppsett;hurtigtaster;

en: pixels/sec
nb: piksler/sek

en: registry;regedit;configuration file;
nb: register;regedit;konfigurasjonsfil;

en: reset
nb: nullstill

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
nb: innstillinger;knapper;rulleretning;musepeker;peker;hastighet;dobbeltklikk;musedrakt;musehjul;hjul;

en: settings;daemon;xfce;configuration;preferences;system;manage;
nb: innstillinger;daemon;nisse;xfce;oppsett;alternativer;valg;system;behandle;

en: start monitoring channel "%s"
nb: start overvåking av kanal «%s»:

en: terminal;command line;shell;console;xfce;
nb: terminal;kommandolinje;skall;konsoll;xfce;

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
nb: temaer;brukergrensesnitt;stiler;ikoner;skrifter;anti-aliasing;hinting;subpiksel;opptegning;rendring;ClearType;DPI;RGB;BGR;menyakselerator;hurtigtaster;hendelser;lyder;vindusskalering;HiDPI;Retina-skjerm;
