GnuCash 5.12 - en to nl translation catalogue (5509 entries)

en: 
    Commodity:
nl: 
    Goed (effect/valuta):

en: 
    Exchange code (ISIN, CUSIP or similar):
nl: 
    Beurscode (ISIN of gelijksoortig):

en: 
    Mnemonic (Ticker symbol or similar):
nl: 
    Mnemonic (tickersymbool of gelijksoortig):

en: 
    Please select a commodity to match
nl: 
    Selecteer een overeenkomend goed (effect/valuta)

en: 
    Select location and file name for the Import, then click "Next"…
nl: 
    Selecteer een bestandslocatie en -naam voor de import en klik vervolgens op [Volgende]…

en: 
    Select the type of Export required and the separator that will be used.
nl: 
    Het vereiste type export en het te gebruiken scheidingsteken selecteren.

en: 
    The file you are trying to load is from an older version of GnuCash. The file format in the older versions was missing the detailed specification of the character encoding being used. This means the text in your data file could be read in multiple ambiguous ways. This ambiguity cannot be resolved automatically, but the new GnuCash 2.0.0 file format will include all necessary specifications so that you do not have to go through this step again.
    
    GnuCash will try to guess the correct character encoding for your data file. On the next page GnuCash will show the resulting texts when using this guess. You have to check whether the words look as expected. Either everything looks fine and you can simply press "Next". Or the words contain unexpected characters, in which case you should select different character encodings to see different results. You may have to edit the list of character encodings by clicking on the respective button.
    
    Press "Next" now to select the correct character encoding for your data file.
nl: 
    Het te openen bestand is waarschijnlijk voor het laatst opgeslagen met oudere versie van GnuCash. Hierdoor bevat het geen informatie over de gebruikte tekenset, zodat de inhoud van het bestand op verschillende manieren kan worden geïnterpreteerd. Dit probleem kan niet automatisch worden verholpen, maar de nieuwe bestandsopmaak van GnuCash zorgt ervoor dat u deze stap niet nogmaals hoeft uit te voeren.
    
    GnuCash zal de juiste tekenset voor uw bestand proberen te raden. Op de volgende pagina worden de resultaten hiervan zichtbaar. U dient zelf te beoordelen of dit leesbare tekst oplevert. Als u alles goed kunt lezen kunt u op [Volgende] klikken. Als er onverwachte tekens in de woorden voorkomen, kunt u een andere tekenset selecteren om de resultaten daarvan te zien. Mogelijk moet u de lijst met tekensets bewerken; dit kan door op de betreffende knop te drukken.
    
    Klik nu op [Volgende] om de juiste tekenset voor uw bestand te selecteren.

en: 
    This assistant will help you import Accounts from a file.
    
    The file must be in the same format as that exported as this is a fixed format import which can be seen by looking at a file created by using the "Export Account Tree to CSV" export menu option.
    
    If the account is missing, based on the full account name, it will be added as long as the security / currency specified exists. If the account exists, then four fields will be updated. These are code, description, notes and color.
    
    Click on "Next" to proceed or "Cancel" to Abort Import.
nl: 
    Deze assistent ondersteunt bij het importeren van rekeningen uit een bestand.
    
    De bestandsopmaak moet identiek zijn aan dat van de export; dit is een import volgens vaste opmaak. Het formaat kan bekeken worden door een export bestand aan te maken via Bestand‣Exporteren‣Rekeningschema als CSV exporteren...
    
    Als de rekening ontbreekt, gebaseerd op de volledige rekeningnaam, zal deze worden toegevoegd, mits de betreffende valuta/fonds bestaan. Als de rekening bestaat worden er vier velden geüpdatet. Dit betreft code, omschrijving, toelichting en kleur.
    
    Klik op [Volgende] om verder te gaan of [Annuleren] om de import af te breken.

en:   End price: ~a~a on ~a
nl:   Eindprijs: ~a~a op ~a

en:  (closed)
nl:  (gesloten)

en:  (posted)
nl:  (geboekt)

en:  For details on subscribing to that list, see &lt;https://www.gnucash.org/&gt;.
nl:  Zie &lt;https://www.gnucash.org/nl&gt; voor informatie over het abonneren op die lijst.

en:  Report is missing a GUID.
nl:  Een GUID ontbreekt voor dit rapport.

en:  Search
nl:  Zoeken

en:  You can learn more about writing scheme at &lt;https://www.scheme.com/tspl2d/&gt;.
nl:  Op &lt;https://www.scheme.com/tspl2d/&gt; treft u meer informatie over de gebruikte programmeertaal Scheme aan.

en:  to
nl:  tot

en: "A"
nl: “T”

en: "C"
nl: “B”

en: "Enter" key moves to bottom of register
nl: Met _Enter-toets naar de onderste regel van de grootboekkaart springen

en: "Jump" behaviour when there are multiple splits
nl: "Spring" gedrag wanneer er meerere boekregels zijn

en: "U+C"
nl: "B+B"

en: $
nl: €

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
nl: Rekeningen met saldo € 0,00 worden niet afgedrukt.

en: $0.00 valued Tax codes won't be printed.
nl: Belastingcodes met saldo € 0,00 worden niet afgedrukt.

en: ${company-name} ${report-title} For Period Covering ${start} to ${end}
nl: ${company-name} ${report-title} voor de periode van ${start} t/m ${end}

en: %B %#d, %Y
nl: %#d %B %Y

en: %B %e, %Y
nl: %e %B %Y

en: %d added price | %d added prices
nl[0]: %d toegevoegde koers
nl[1]: %d toegevoegde koersen

en: %d duplicate price | %d duplicate prices
nl[0]: %d dubbele koers
nl[1]: %d dubbele koersen

en: %d replaced price | %d replaced prices
nl[0]: %d vervangen koers
nl[1]: %d vervangen koersen

en: %l:%M %P, %e %B %Y
nl: %e %B %Y, %k:%M

en: %s
    Congratulations! You are done closing books!
nl: %s
    Gefeliciteerd! U hebt de periode afgesloten!

en: %s %s from %s, posted %s, amount %s
nl: %s %s van %s, geboekt op %s, bedrag %s

en: %s balance of %s is above the upper limit %s.
nl: Het saldo %s van %s is hoger dan de bovengrens %s.

en: %s balance of %s is below the lower limit %s.
nl: Het saldo %s van %s is lager dan de ondergrens %s.

en: %s balance of %s should be zero.
nl: Het saldo %s van %s zou nul moeten zijn.

en: %s is a reserved commodity type. Please use something else.
nl: %s is een gereserveerde goederensoort. Gebruik iets anders.

en: %s, Grand Total:
nl: %s, Eindtotaal:

en: %s, Non Currency Commodities Total:
nl: %s, Totaal niet-monetaire goederen:

en: %s, Total:
nl: %s, Totaal:

en: &lt;/style is disallowed in CSS. Using default CSS.
nl: &lt;/style is niet toegestaan in CSS. Standaard CSS wordt gebruikt.

en: '%s' is missing
nl: '%s' ontbreekt

en: 'Check & Repair' is currently running, do you want to abort it?
nl: 'Controleren & repareren' is momenteel nog bezig, wil je dit onderbreken ?

en: 'Commodity From' can not be the same as 'Currency To'.
nl: 'Goed (effect/valuta) Van' kan niet hetzelfde zijn als 'Munteenheid Naar'.

en: 'Currency To' can not be the same as 'Commodity From'.
nl: 'Munteenheid Naar' kan niet hetzelfde zijn als 'Goed (effect/valuta) Van'.

en: 'From Namespace' can not be empty.
nl: "Van Naamruimte' kan niet leeg zijn.

en: 'From Symbol' can not be empty.
nl: "Van Symbool' kan niet leeg zijn.

en: '_Enter' moves to blank transaction
nl: Met _Enter-toets naar een nieuwe boeking springen

en: (%d) New Accounts
nl: (%d) Nieuwe rekeningen

en: (Development version -- don't rely on the numbers on this report without double-checking them.<br>Change the 'Extra Notes' option to get rid of this message)
nl: (Ontwikkelversie -- vertrouw de cijfers uit dit rapport niet zonder extra controle.<br>Via de optie ‘Extra toelichting’ kunt u deze waarschuwing verwijderen)

en: (Full account ID:
nl: (Volledig rekeningnummer:

en: (Need Value)
nl: (waarde vereist)

en: (Note, if there is a large number, it may take a while)
nl: (Noot: dit kan even duren als er veel zijn)

en: (Tax-related subaccounts: %d)
nl: (Fiscaal relevante subrekeningen: %d)

en: (USD)
nl: (EUR)

en: (You selected no list items.)
nl: (U heeft geen item uit de lijst geselecteerd.)

en: (filled in automatically)
nl: (automatisch ingevuld)

en: (never)
nl: (nooit)

en: (no description)
nl: (geen omschrijving)

en: (no memo)
nl: (geen notitie)

en: (no name)
nl: (naamloos)

en: (none)
nl: (geen)

en: (null)
nl: (leeg)

en: (owner)
nl: (eigenaar)

en: (paused)
nl: (gepauzeerd)

en: (read-only)
nl: (alleen-lezen)

en: (split)
nl: (boekregels)

en: (unknown)
nl: (onbekend)

en: (unnamed)
nl: (onbenoemd)

en: (user modifiable)
nl: (door gebruiker aanpasbaar)

en: * Amounts denoted thus are derived from, and do not match the transaction.
nl: * Bedragen die aldus worden aangeduid, zijn afgeleid van de transactie en komen (mogelijk) niet overeen met de transactie.

en: * this commodity data was built using transaction pricing instead of the price list.
nl: * Deze gegevens zijn opgebouwd uit de geboekte koersen in plaats van uit onafhankelijk verkregen koersinformatie.

en: ** this commodity has no price and a price of 1 has been used.
nl: ** van dit goed is geen koers bekend, daarom is gerekend met koers 1.

en: - GnuCash, accounting for personal and small business finance
nl: - GnuCash boekhoudsoftware voor thuis en voor kleine ondernemingen

en: -- Split Transaction --
nl: -- Meerdere tegenrekeningen --

en: 0-30 days
nl: 0-30 dagen

en: 1 month
nl: 1 maand

en: 1. Choose the file to import
nl: 1. Het bestand om te importeren selecteren

en: 10/1 Year ARM
nl: 10/1-jaars geldmarkt

en: 10th
nl: 10e

en: 11th
nl: 11e

en: 12 months
nl: 12 maanden

en: 12th
nl: 12e

en: 13th
nl: 13e

en: 14th
nl: 14e

en: 15th
nl: 15e

en: 16th
nl: 16e

en: 17th
nl: 17e

en: 18th
nl: 18e

en: 19th
nl: 19e

en: 1st
nl: 1e

en: 1st Est Tax Quarter (Jan 1 - Mar 31)
nl: Geschatte belasting 1e kwartaal (1 jan - 31 maart)

en: 1st Fri
nl: 1e vr

en: 1st Mon
nl: 1e ma

en: 1st Sat
nl: 1e za

en: 1st Sun
nl: 1e zo

en: 1st Thu
nl: 1e do

en: 1st Tue
nl: 1e di

en: 1st Wed
nl: 1e wo

en: 2 months
nl: 2 maanden

en: 2. Select import type
nl: 2. Het type import selecteren

en: 20th
nl: 20e

en: 21st
nl: 21e

en: 22nd
nl: 22e

en: 23rd
nl: 23e

en: 24th
nl: 24e

en: 25th
nl: 25e

en: 26th
nl: 26e

en: 27th
nl: 27e

en: 28th
nl: 28e

en: 29th
nl: 29e

en: 2nd
nl: 2e

en: 2nd Est Tax Quarter (Apr 1 - May 31)
nl: Geschatte belasting 2e kwartaal (1 apr - 31 mei)

en: 2nd Fri
nl: 2e vr

en: 2nd Mon
nl: 2e ma

en: 2nd Sat
nl: 2e za

en: 2nd Sun
nl: 2e zo

en: 2nd Thu
nl: 2e do

en: 2nd Tue
nl: 2e di

en: 2nd Wed
nl: 2e wo

en: 3 months
nl: 3 maanden

en: 3. Select import options
nl: 3. De importopties selecteren

en: 3/1 Year ARM
nl: 3/1-jaars geldmarkt

en: 30th
nl: 30e

en: 31-60 days
nl: 31-60 dagen

en: 31st
nl: 31e

en: 3rd
nl: 3e

en: 3rd Est Tax Quarter (Jun 1 - Aug 31)
nl: Geschatte belasting 3e kwartaal (1 jun - 31 aug)

en: 3rd Fri
nl: 3e vr

en: 3rd Mon
nl: 3e ma

en: 3rd Sat
nl: 3e za

en: 3rd Sun
nl: 3e zo

en: 3rd Thu
nl: 3e do

en: 3rd Tue
nl: 3e di

en: 3rd Wed
nl: 3e wo

en: 4 months
nl: 4 maanden

en: 4. Preview
nl: 4. De resultaten vooraf beoordelen

en: 4th
nl: 4e

en: 4th Est Tax Quarter (Sep 1 - Dec 31)
nl: Geschatte belasting 4e kwartaal (1 sep - 31 dec)

en: 4th Fri
nl: 4e vr

en: 4th Mon
nl: 4e ma

en: 4th Sat
nl: 4e za

en: 4th Sun
nl: 4e zo

en: 4th Thu
nl: 4e do

en: 4th Tue
nl: 4e di

en: 4th Wed
nl: 4e wo

en: 5. Afterwards
nl: 5. Naderhand

en: 5/1 Year ARM
nl: 5/1-jaars geldmarkt

en: 5th
nl: 5e

en: 6 months
nl: 6 maanden

en: 61-90 days
nl: 61-90 dagen

en: 6th
nl: 6e

en: 7/1 Year ARM
nl: 7/1-jaars geldmarkt

en: 7th
nl: 7e

en: 8th
nl: 8e

en: 91+ days
nl: 91 dagen of meer

en: 9th
nl: 9e

en: : amount ~a, value ~a
nl: : Bedrag ~a, waarde ~a

en: << _Remove
nl: << _Verwijderen

en: <No name>
nl: <geen naam>

en: <b>2. Select Import Type</b>
nl: <b>2. Het type import selecteren</b>

en: <b>A_sset Account</b>
nl: <b>A_ctivarekening</b>

en: <b>A_vailable reports</b>
nl: <b>_Beschikbare rapporten</b>

en: <b>Account Tax Information</b>
nl: <b>Fiscale instellingen rekening</b>

en: <b>Account</b>
nl: <b>Rekening</b>

en: <b>Actions</b>
nl: <b>Acties</b>

en: <b>Available style sheets</b>
nl: <b>Beschikbare opmaaksjablonen</b>

en: <b>Balance Information</b>
nl: <b>Saldo-informatie</b>

en: <b>Basic Information</b>
nl: <b>Basisgegevens</b>

en: <b>Bills</b>
nl: <b>Inkoopfacturen</b>

en: <b>Calculations</b>
nl: <b>Berekeningen</b>

en: <b>Categories</b>
nl: <b>Categorieën</b>

en: <b>Category Description</b>
nl: <b>Omschrijving van deze categorie</b>

en: <b>Checks</b>
nl: <b>Cheques</b>

en: <b>Commodity From</b>
nl: <b>Goed (effect/valuta) Van</b>

en: <b>Compounding</b>
nl: <b>Verrekeningsmethode</b>

en: <b>Copy Number</b>
nl: <b>Versienummer</b>

en: <b>Currency Transfer</b>
nl: <b>Valuta-overboeking</b>

en: <b>Data Format</b>
nl: <b>Bestandsindeling</b>

en: <b>Database Connection</b>
nl: <b>Databank-verbinding</b>

en: <b>Date Completion</b>
nl: <b>Aanvullen van datums</b>

en: <b>Default Currency</b>
nl: <b>Standaard munteenheid</b>

en: <b>Default Report Currency</b>
nl: <b>Standaard munteenheid rapporten</b>

en: <b>Default Style</b>
nl: <b>Standaardstijl</b>

en: <b>File Format</b>
nl: <b>Bestandformaat</b>

en: <b>File</b>
nl: <b>Bestand</b>

en: <b>Files</b>
nl: <b>Bestanden</b>

en: <b>Graphics</b>
nl: <b>Grafisch</b>

en: <b>Initial Balance Transfer</b>
nl: <b>Boeking openingssaldo</b>

en: <b>Invoices</b>
nl: <b>Verkoopfacturen</b>

en: <b>Jump action for multiple splits</b>
nl: <b>Spring actie voor meerdere boekregels</b>

en: <b>Labels</b>
nl: <b>Taalgebruik</b>

en: <b>Linked Files</b>
nl: <b>Gekoppelde bestanden</b>

en: <b>Load and Save Settings</b>
nl: <b>Instellingen inlezen of opslaan</b>

en: <b>Location</b>
nl: <b>Locatie</b>

en: <b>Match all entries</b>
nl: <b>Alle items moet overeenkomen</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
nl: <b>Overige</b>

en: <b>New Billing Term</b>
nl: <b>Nieuwe betalingsvoorwaarde</b>

en: <b>New style sheet info</b>
nl: <b>Informatie over nieuwe opmaaksjablonen</b>

en: <b>Numbers</b>
nl: <b>Getallen</b>

en: <b>Occurrences</b>
nl: <b>Keren</b>

en: <b>Other Defaults</b>
nl: <b>Andere standaardwaarden</b>

en: <b>Payer Name Source</b>
nl: <b>Oorsprong naam debiteur</b>

en: <b>Payment Options</b>
nl: <b>Betalingsopties</b>

en: <b>Press "Apply" to add the Prices.
    "Cancel" to abort.</b>
nl: <b>Klik op [Toepassen] om het koersen toe te voegen.
    Klik [Annuleren] om af te breken.</b>

en: <b>Quote Source Information</b>
nl: <b>Gegevens noteringsbron</b>

en: <b>Reconcile Information</b>
nl: <b>Afstemmingsgegevens</b>

en: <b>Reconciling</b>
nl: <b>Afstemmen</b>

en: <b>Reverse Balanced Accounts</b>
nl: <b>Rekeningen met van teken gewisselde saldi</b>

en: <b>S_ystem input encodings</b>
nl: <b>Tekensets s_ysteeminvoer</b>

en: <b>Search Dialog</b>
nl: <b>Zoekvenster</b>

en: <b>Separator Character</b>
nl: <b>Scheidingsteken</b>

en: <b>Since Last Run</b>
nl: <b>Vaste journaalposten uitvoeren</b>

en: <b>Splits _free</b>
nl: <b>_Vrije boekregels</b>

en: <b>Splits _in lot</b>
nl: <b>Boekregels _in post</b>

en: <b>Style sheet options</b>
nl: <b>Opmaaksjabloon-opties</b>

en: <b>Sub-account Transactions</b>
nl: <b>Boekingen op subrekeningen</b>

en: <b>Sub-accounts</b>
nl: <b>Subrekeningen</b>

en: <b>Summary Bar Position</b>
nl: <b>Positie samenvattingsbalk</b>

en: <b>Summarybar Content</b>
nl: <b>Inhoud samenvattingsbalk</b>

en: <b>Tab Position</b>
nl: <b>Positie tabbladen</b>

en: <b>Tax Table Entries</b>
nl: <b>Belastingtarief-regels</b>

en: <b>Tax Table Entry</b>
nl: <b>Belastingtarief-regel</b>

en: <b>Term Definition</b>
nl: <b>Definitie betalingsvoorwaarde</b>

en: <b>Time Format</b>
nl: <b>Tijdweergave</b>

en: <b>Tip of the Day</b>
nl: <b>Tip van de dag</b>

en: <b>Transaction Editor Defaults</b>
nl: <b>Standaardinstellingen vaste journaalposten</b>

en: <b>What type of information to display?</b>
nl: <b>Welke soort informatie weergeven ?</b>

en: <b>Window Geometry</b>
nl: <b>Vensterafmetingen</b>

en: <b>_Accounts</b>
nl: <b>_Rekeningen</b>

en: <b>_Custom encoding</b>
nl: <b>_Aangepaste tekensets</b>

en: <b>_Income Account</b>
nl: <b>_Opbrengstenrekening</b>

en: <b>_Log Messages</b>
nl: <b>_Logmeldingen</b>

en: <b>_Lots in This Account</b>
nl: <b>_Partijen binnen deze rekening</b>

en: <b>_Retain log/backup files</b>
nl: <b>Log-/backupbestanden _vasthouden</b>

en: <b>_Selected Reports</b>
nl: <b>Ge_selecteerde rapporten</b>

en: <b>_Selected encodings</b>
nl: <b>Ge_selecteerde tekensets</b>

en: <b>_TXF Categories</b>
nl: <b>_TXF-categorieën</b>

en: <b>_Title</b>
nl: <b>_Titel</b>

en: <span size="larger" weight="bold">Welcome to GnuCash!</span>
nl: <span size="larger" weight="bold">Welkom bij GnuCash!</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Display Welcome Dialog Again?</span>
nl: <span weight="bold" size="larger">Welkomstboodschap nogmaals tonen?</span>

en: <strong>Exchange Rates</strong> used for this report
nl: <strong>Wisselkoersen</strong> gebruikt voor dit rapport

en: <unknown>
nl: <onbekend>

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists. Are you sure you want to name this one the same?
nl: Er bestaat al een vaste journaalpost met de naam ‘%s’. Weet u zeker dat u aan deze boeking dezelfde naam wilt toekennen?

en: A basic dashboard for your accounting data
nl: Een beknopt overzicht (dashboard) van uw boekhoudgegevens

en: A bug was detected while converting the QIF data.
nl: Er is een fout opgetreden bij de conversie van de QIF-gegevens.

en: A bug was detected while detecting duplicates.
nl: Er is een fout opgetreden bij het herkennen van duplicaten.

en: A bug was detected while parsing the QIF file.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwerken van het QIF-bestand.

en: A custom string to replace Invoice, Bill or Expense Voucher.
nl: Een aangepaste tekst om het begrip Verkoopfactuur, Inkoopfactuur of Onkostendeclaratie te vervangen.

en: A list option
nl: Een lijst-optie

en: A price of 1 %s = %s on %s will be recorded.
nl: Er wordt een prijs van 1 %s = %s op %s geregistreerd.

en: A reversing entry has already been created for this transaction.
nl: Deze boeking is al tegengeboekt.

en: A saved report configuration with this name already exists, please choose another name.
nl: Er bestaat al een rapportconfiguratie met deze naam. Voer een andere naam in.

en: A summary of splits is shown as follows. If the summary is correct, and there are no errors, please press "Apply". You may also press "Back" to review your choices, or "Cancel" to quit without making any changes.
nl: Een samenvatting van boekregels wordt als volgt weergegeven. Als de samenvatting correct is en er geen fouten zijn, druk dan op "Toepassen". U kunt ook op "Terug" drukken om uw keuzes te controleren, of "Annuleren" om te stoppen zonder wijzigingen aan te brengen.

en: A template with the given name already exists. Please enter another name.
nl: Er bestaat al een sjabloon met deze naam. Voer een andere naam in.

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
nl: Een boeking met een mate van overeenkomst binnen de groene zone (boven of gelijk aan deze drempelwaarde voor BEVESTIGING) wordt standaard (automatisch) BEVESTIGD.

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
nl: Een boeking met een mate van overeenkomst binnen de rode zone (boven de weergavedrempel maar kleiner dan of gelijk aan deze drempelwaarde voor TOEVOEGING) wordt standaard (automatisch) TOEGEVOEGD.

en: A transaction whose date is outside the threshold is unlikely to be a match. Default is 14 days.
nl: Een boeking waarvan de datum buiten de drempelwaarde valt is geen goede kandidaat. Standaard is 14 dagen.

en: A transaction whose date is within the threshold is likely to be a match. Default is 4 days.
nl: Een boeking waarvan de datum binnen de drempelwaarde valt is waarschijnlijke kandidaat. Standaard is 4 dagen.

en: A/Payable
nl: Crediteuren

en: A/Payable or A/Receivable accounts exist but have no suitable transactions.
nl: Rekeningen crediteuren of debiteuren bestaan, maar bevatten geen bruikbare transacties.

en: A/Receivable
nl: Debiteuren

en: APR (Compounded Annually)
nl: Jaarrente (verrekend per jaar)

en: APR (Compounded Daily)
nl: Jaarrente (verrekend per dag)

en: APR (Compounded Monthly)
nl: Jaarrente (verrekend per maand)

en: APR (Compounded Quarterly)
nl: Jaarrente (verrekend per kwartaal)

en: APR (Compounded Weekly)
nl: Jaarrente (verrekend per week)

en: ATM Deposit
nl: Storting bij automaat

en: ATM Draw
nl: Opname bij automaat

en: A_dd >>
nl: _Toevoegen >>

en: A_ppend
nl: T_oevoegen

en: Ab_solute
nl: Ab_soluut

en: Abbreviation
nl: Afkorting

en: About Auto-Clear
nl: Over “Automatisch bevestigen”

en: About GnuCash
nl: Over GnuCash

en: Access Control
nl: Toegangscontrole

en: Access Control List
nl: Toegangscontrolelijst

en: Acco_unt Type
nl: Rekening_soort

en: Account
nl: Rekening

en: Account %s does not have the same currency as the one you're moving transactions from.
    Are you sure you want to do this?
nl: Rekening %s heeft een andere munteenheid dan degene waarvan je transacties verplaatst.
    Weet u zeker dat u dat wilt doen?

en: Account Balance
nl: Rekeningsaldo

en: Account Balance in the parent account, excluding any subaccounts.
nl: Saldo op de rekening zelf, subrekeningen negeren.

en: Account Code
nl: Rekeningnummer

en: Account Color
nl: Rekeningkleur

en: Account Deletion
nl: Verwijderen van rekening

en: Account Description
nl: Rekeningomschrijving

en: Account Display Depth
nl: Weergaveniveau rekeningen

en: Account Full Name
nl: Volledige rekeningnaam

en: Account ID
nl: Rekeningnummer

en: Account Lot Gains
nl: Winsten van rekeningposten

en: Account Lots Total
nl: Totaal rekeningposten

en: Account Name
nl: Rekeningnaam

en: Account Name Filter
nl: Rekeningnaam filter

en: Account Name Filter excludes matched strings
nl: Rekeningnaam-filter is exclusief overeenkomende tekenreeksen

en: Account Notes
nl: Toelichting op rekening

en: Account Period Finish
nl: Afsluiting van de boekhoudperiode

en: Account Report
nl: Rekeningrapport

en: Account Report - Single Transaction
nl: Rekeningrapport - één boeking

en: Account Selection
nl: Rekeningselectie

en: Account Summary
nl: Rekeningoverzicht

en: Account Type
nl: Rekeningsoort

en: Account Types
nl: Rekeningsoorten

en: Account _Color
nl: Rekening_kleur

en: Account _name
nl: Rekening_naam

en: Account budget amount
nl: Budget voor rekening

en: Account full name instead of indenting
nl: Volledige rekeningnaam in plaats van insprong

en: Account is already at Auto-Clear Balance.
nl: Rekening is al op automatisch-bevestigen balans.

en: Account link
nl: Koppeling naar rekening

en: Account name
nl: Rekeningnaam

en: Account title
nl: Rekeningnaam

en: Account type
nl: Rekeningsoort

en: Account value can't be empty.
nl: Waarde voor rekening kan niet leeg zijn.

en: Account value can't be mapped back to an account.
nl: Waarde voor rekening kan niet met een rekening worden geassocieerd.

en: Account-posted
nl: Boekingsrekening

en: Accounting Period
nl: Verslagperiode

en: Accounting for personal and small business finance.
nl: Boekhoudsoftware voor thuis en voor kleine ondernemingen.

en: Accounts
nl: Rekeningen

en: Accounts Payable
nl: Crediteuren

en: Accounts Receivable
nl: Debiteuren

en: Accounts Selected: %d
nl: Geselecteerde rekeningen:%d

en: Accounts and stock holdings
nl: Rekeningen en beleggingen

en: Accounts in %s
nl: Rekeningen in %s

en: Accounts in '%s'
nl: Rekeningen in ‘%s’

en: Accounts in Category
nl: Rekeningen in categorie

en: Accu-splits
nl: Meerregelig

en: Accumulate Splits?
nl: Boekregels samenvoegen?

en: Accumulate multiple splits into one
nl: Meerdere boekregels tot één samenvoegen

en: Act
nl: Real

en: Action
nl: Actie

[ctx: Action Column]
en: Deposit
nl: Storting

[ctx: Action Column]
en: Split
nl: Boekregel

en: Action/Number
nl: Actie/nummer

en: Active
nl: Actief

en: Actual
nl: Realisatie

en: Actual Transactions
nl: Werkelijke boekingen

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add 'value' to current budget for each period
nl: Voeg 'waarde' toe aan huidig budget voor elke periode

en: Add _Reversing Transaction
nl: Stornoboeking _toevoegen

en: Add a new balancing entry to the account
nl: Een nieuwe boeking aan de rekening toevoegen om deze in balans te brengen

en: Add a new commodity.
nl: Een nieuw goed (effect/valuta) toevoegen.

en: Add a new price.
nl: Een nieuwe koers toevoegen.

en: Add a reversing transaction.
nl: Stornoboeking toevoegen.

en: Add a row for each split belonging to a lot, under the lot row.
nl: Voeg bij elke boekregel van een post een aanvullende regel toe.

en: Add grid lines.
nl: Hulplijnen toevoegen.

en: Add indenting columns
nl: Kolommen voor inspringen toevoegen

en: Add indenting columns with grouping and subtotals?
nl: Kolommen voor inspringen toevoegen voor groeperen en subtotalen?

en: Add matching transactions below this score
nl: Overeenkomende boekingen boven deze score toevoegen

en: Add options summary
nl: Optie samenvatting toevoegen

en: Add results to current search
nl: Resultaten aan huidige zoekopdracht toevoegen

en: Add summary of options.
nl: Samenvatting van geselecteerde opties toevoegen.

en: Add the current online transaction as a new transaction template
nl: De huidige online transactie als een nieuw boekingssjabloon toevoegen

en: Add the current report's configuration to the 'Reports->Saved Report Configurations' menu
nl: Het rapport aan het menu ‘Rapporten->Aangepaste rapportconfiguraties’ toevoegen

en: Add the current report's configuration to the 'Reports->Saved Report Configurations' menu. The report configuration will be saved in the file %s.
nl: Het rapport aan het menu ‘Rapporten‣Aangepaste rapportconfiguraties’ toevoegen voor later gebruik. Het rapport zal worden opgeslagen in het bestand %s.

en: Add, change, or unlink the document linked with the current transaction
nl: Een gekoppeld bestand toevoegen aan, wijzigen of ontkoppelen van de huidige transactie

en: Add, change, or unlink the document linked with the current transaction.
nl: Een gekoppeld bestand toevoegen aan, wijzigen of ontkoppelen van de huidige transactie.

en: Adding prices
nl: Prijzen toevoegen

en: Additional Comments
nl: Aanvullende opmerkingen

en: Additional to Card
nl: Aanvullend op rekening

en: Address
nl: Adres

en: Address 1
nl: Adres 1

en: Address 2
nl: Adres 2

en: Address 3
nl: Adres 3

en: Address 4
nl: Adres 4

en: Address Email
nl: E-mail adres

en: Address Fax
nl: Fax adres

en: Address Found
nl: Adres gevonden

en: Address Name
nl: Naam in adres

en: Address Not Found
nl: Adres niet gevonden

en: Address Phone
nl: Telefoonnummer adres

en: Address Source
nl: Bron adres

en: Address source.
nl: Bron adres.

en: Adjust _other account split total
nl: Geboekt bedrag _tegenrekening aanpassen

en: Adjust current account _split total
nl: Geboekt bedrag _huidige rekening aanpassen

en: Adjust regular expression used for import
nl: Reguliere expressie voor importeren aanpassen

en: Adjust the layout to fit the width of the screen or page
nl: De opmaak aanpassen aan de breedte van het scherm of de pagina

en: Adjusted Trial Balance
nl: Gecorrigeerde proefbalans

en: Adjusting Entries
nl: Correctieposten

en: Adjusting Entries Pattern is regular expression
nl: Correctieposten-patroon is reguliere expressie

en: Adjusting Entries pattern
nl: Correctieposten-patroon

en: Adjusting Entries pattern is case-sensitive
nl: Correctieposten-patroon is hoofdlettergevoelig

en: Adjustments
nl: Correcties

en: Adjustments made to these accounts are gross adjusted (see above) in the Adjustments, Adjusted Trial Balance, and Income Statement columns. Mostly useful for merchandising businesses.
nl: Correcties op deze rekeningen worden bruto gecorrigeerd (zie hierboven) in de kolommen Correcties, Gecorrigeerde proefbalans en Resultatenrekening. Met name nuttig voor handelsondernemingen.

en: Advanced Portfolio
nl: Uitgebreide portfolio

en: Advanced…
nl: Geavanceerd…

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment.
nl: De gebruiker vragen een creditcard-betaling op te geven na het afstemmen van een creditcard-afschrift.

en: All
nl: Alle

en: All Accounts
nl: Alle rekeningen

en: All Linked Documents
nl: Alle gekoppelde bestanden

en: All Periods
nl: Alle periodes

en: All Prices at the same date
nl: Alle koersen van dezelfde datum

en: All Prices equal
nl: Alle koersen zijn gelijk

en: All Transactions
nl: Alle boekingen

en: All _accounts
nl: Alle _rekeningen

en: All accounts must have valid entries to continue.
nl: Alle rekeningen moeten geldige invoer hebben om door te gaan.

en: All enabled option pages must contain valid entries to continue.
nl: Alle ingeschakelde optiepagina's moeten geldige invoer bevatten om door te gaan.

en: All fields must be complete to continue…
nl: Alle velden moeten geldige invoer hebben om verder te kunnen gaan…

en: All files
nl: Alle bestanden

en: All sub-account transactions will be deleted.
nl: Alle transacties op subrekeningen zullen worden verwijderd.

en: All sub-account transactions will be moved to the account %s.
nl: Alle transacties op subrekeningen zullen worden verplaatst naar rekening %s.

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
nl: Alle gevonden koersen zijn identiek. Dit zou resulteren in een afbeelding met een enkele rechte lijn. Helaas kan de grafiekgenerator daar niet mee overweg.

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
nl: Alle gevonden koersen hebben eenzelfde datum. Dit zou resulteren in een afbeelding met een enkele rechte lijn. Helaas kan de grafiekgenerator daar niet mee overweg.

en: All transactions are expanded to show all splits.
nl: Alle boekingen worden uitgeklapt om alle boekregels weer te geven.

en: All transactions in this account will be deleted.
nl: Alle transacties op deze rekening zullen worden verwijderd.

en: All transactions in this account will be moved to the account %s.
nl: Alle transacties op deze rekening zullen worden verplaatst naar rekening %s.

en: Allocated Assets
nl: Toegewezen activa

en: Allow existing prices to be over written.
nl: Overschrijven van bestaande koersen toestaan.

en: Allow file incompatibility with older versions.
nl: Bestandscompatibiliteit met oudere versies behouden.

en: Alpha Vantage API key
nl: Alpha Vantage API sleutel

en: Alpha Vantage requires an API key to use their service. You can obtain a key by registering for a free account at the Alpha Vantage website, https://www.alphavantage.co/support/#api-key.
nl: Om de dienst van Alpha Vantage te gebruiken is een API-sleutel vereist. Een sleutel is te verkrijgen door een gratis account te registreren op de Alpha Vantage-website, https://www.alphavantage.co/support/#api-key.

en: Alphabetical by account code
nl: Alfabetisch op rekeningnummer

en: Alphabetical by account name
nl: Alfabetisch op rekeningnaam

en: Also show original currency amounts
nl: Bedragen ook in originele munteenheid weergeven

en: Alternate Period
nl: Afwisselende periode

en: Alternate Table Cell Color
nl: Secundaire veldkleur

en: Alternate the primary and secondary colors by transaction instead of by alternating by row.
nl: De primaire en secundaire kleuren per boeking i.p.v. per rij laten verspringen.

en: Always
nl: Altijd

en: Always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
nl: Bij het openen van het afstemvenster altijd de huidige datum als afschriftdatum invullen, onafhankelijk van vorige afstemmingen.

en: Always reconcile to t_oday
nl: Altijd per _heden afstemmen

en: Always reconcile to today
nl: Altijd per heden afstemmen

en: Always show sub-accounts
nl: Subrekeningen altijd weergeven

en: Always use the last day (or day of week) in the month?
nl: Altijd de laatste (week-)dag van de maand gebruiken?

en: Ambiguous character encoding
nl: Geen eenduidige tekenset

en: Amend the URL
nl: URL aanpassen

en: Amo_unt
nl: Be_drag

en: Amount
nl: Bedrag

en: Amount (Negated)
nl: Bedrag (negatief)

en: Amount (_numbers)
nl: Bedrag (als _getal)

en: Amount (_words)
nl: Bedrag (als _tekst)

en: Amount Due
nl: Verschuldigd bedrag

en: Amount Due (inc GST)
nl: Verschuldigd bedrag (inclusief BTW)

en: Amount Num.
nl: Bedrag num.

en: Amount With Sym
nl: Bedrag met sym

en: Amount for %s is missing.
nl: Bedrag voor %s ontbreekt.

en: Amount for %s must be positive.
nl: Bedrag voor %s moet positief zijn.

en: Amount for %s must not be negative.
nl: Bedrag voor %s mag niet negatief zijn.

en: Amount for stock value is missing.
nl: Bedrag voor beleggingswaarde ontbreekt.

en: Amount of detail to display per transaction.
nl: Graad van detail om weer te geven per transactie.

en: An account list option
nl: Een rekeninglijst-optie

en: An account with opening balance already exists for the desired currency.
nl: Een rekening met openingsbalans bestaat al voor de gewenste valuta.

en: An error occurred while executing the job. Please check the log window for the exact error message.
    
    Do you want to enter the job again?
nl: Er is een fout opgetreden bij het uitvoeren van de opdracht. Raadpleeg het voortgangsvenster voor de exacte foutmelding.
    
    Wilt u de opdracht opnieuw invoeren?

en: An error occurred while loading the QIF file.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het laden van het QIF-bestand.

en: An error occurred while processing %s.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van %s.

en: An error occurred while processing '%s'
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van '%s'

en: An error occurred while processing '%s' at position %d
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van %s in positie %d

en: An error occurred while running the report.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het genereren van het rapport.

en: An options example report.
nl: Een voorbeeldrapport voor opties.

en: An unexpected error has occurred while creating prices. Please report this as a bug.
    
    Error message:
    %s
nl: Er trad een onverwachte fout op tijdens het aanmaken van koersen. Gelieve dit as een bug te melden.
    
    Foutmelding:
    %s

en: An unexpected error has occurred while creating transactions. Please report this as a bug.
    
    Error message:
    %s
nl: Er trad een onverwachte fout op tijdens het aanmaken van transacties. Gelieve dit als een bug te melden.
    
    Foutmelding:
    %s

en: An unknown I/O error (%d) occurred.
nl: Er is een onbekende I/O fout (%d) opgetreden.

en: Annual
nl: Jaarlijks

en: Any text in the Description column which identifies adjusting entries.
nl: De tekst in de kolom Omschrijving die voor correctieposten wordt gebruikt.

en: Any text in the Description column which identifies closing entries.
nl: De tekst in de kolom Omschrijving die voor periodeafsluitingen wordt gebruikt.

en: Application Options
nl: Applicatie opties

en: Apply changes and close dialog.
nl: Wijzigingen toepassen en venster sluiten.

en: Apply changes but do not close dialog.
nl: Wijzigingen toepassen maar venster niet sluiten.

en: AqBanking Initial Assistant
nl: Initiële AqBanking-assistent

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Arabic (IBM-864)
nl: Arabisch (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
nl: Arabisch (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
nl: Arabisch (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
nl: Arabisch (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
nl: Arabisch (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
nl: Arabisch (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
nl: Arabisch (Windows-1256)

en: Are you sure you want to cancel?
nl: Weet u zeker dat u wil afbreken?

en: Are you sure you want to delete "%s"?
nl: Weet u zeker dat u ‘%s’ wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete %s?
nl: Weet u zeker dat u %s wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete the selected commodity?
nl: Weet u zeker dat u het geselecteerde goed (effect/valuta) wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
nl: Weet u zeker dat u de geselecteerde regel wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete the selected price? | Are you sure you want to delete the %d selected prices?
nl[0]: Weet u zeker dat u de geselecteerde koers wilt verwijderen?
nl[1]: Weet u zeker dat u de %d geselecteerde koersen wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
nl: Weet u zeker dat u de geselecteerde boeking wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete these prices?
nl: Weet u zeker dat u deze koersen wilt verwijderen ?

en: Are you sure you want to delete this entry?
nl: Weet u zeker dat u deze regel wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to do this?
nl: Weet u zeker dat u dit wilt doen?

en: Are you sure you want to replace the existing price?
nl: Weet u zeker dat u de geselecteerde koersen wilt vervangen?

en: Armenian (ARMSCII-8)
nl: Armeens (ARMSCII-8)

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash calculator to add, subtract, multiply and divide. Simply type the first value, then select '+', '-','*', or '/'. Type the second value and press Enter to record the calculated amount.
nl: Als u bedragen boekt in de grootboekkaart, kunt u GnuCash gebruiken als rekenmachine voor optellen, aftrekken, vermenigvuldigen en delen. Dit doet u door eerst de eerste waarde, vervolgens ‘+’, ‘-’, ‘*’ of ‘/’ en ten slotte de tweede waarde in te voeren. Na ‘Enter’ wordt de berekende waarde als bedrag vastgelegd.

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Ask
nl: Vragen

en: Asset
nl: Activa

en: Asset Chart
nl: Grafiek activa

en: Asset Piechart
nl: Cirkeldiagram activa

en: Assets
nl: Activa

en: Assets Accounts
nl: Activarekeningen

en: Assets Over Time
nl: Ontwikkeling activa

en: Assign as payment…
nl: Toewijzen als betaling…

en: Assign e_xchange rate
nl: _Wisselkoers toekennen

en: Assign the selected transaction as payment.
nl: De geselecteerde boeking als betaling toewijzen.

en: At post time, automatically attempt to pay customer documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same customer. Counter documents are documents with opposite sign. For example for an invoice, customer credit notes and negative invoices are considered counter documents.
nl: Probeer tijdens het boeken verkoopfacturen automatisch te verrekenen met uitstaande vooruitbetalingen en contra-documenten. De vooruitbetalingen en documenten moeten betrekking hebben op dezelfde klant. Contra-documenten zijn documenten met een omgekeerd teken. Voor een verkoopfactuur is dit bijvoorbeeld een verzonden creditnota of een negatieve verkoopfactuur.

en: At post time, automatically attempt to pay vendor documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same vendor. Counter documents are documents with opposite sign. For example for a bill, vendor credit notes and negative bills are considered counter documents.
nl: Probeer tijdens het boeken inkoopfacturen automatisch te verrekenen met uitstaande vooruitbetalingen en contra-documenten. De vooruitbetalingen en documenten moeten betrekking hebben op dezelfde leverancier. Contra-documenten zijn documenten met een omgekeerd teken. Voor een inkoopfactuur is dit bijvoorbeeld een ontvangen creditnota of een negatieve inkoopfactuur.

en: Australia BAS
nl: Australische 'BAS'

en: Australia Business Activity Statement. Specify sales, purchase and tax accounts.
nl: Australische ‘Business Activity Statement’. Specificatie van rekeningen voor verkoop, aankoop en belastingen.

en: Australian Tax Invoice
nl: Australische verkoopfactuur incl. BTW

en: Auto _interest transfer
nl: Automatische _renteoverboeking

en: Auto pay when posting.
nl: Automatisch betalen bij het boeken.

en: Auto-_add threshold
nl: Drempelwaarde automatisch _toevoegen

en: Auto-c_lear threshold
nl: Drempelwaarde automatisch be_vestigen

en: Auto-clear
nl: Automatisch bevestigen

en: Auto-save time _interval
nl: Tijds_interval automatisch opslaan

en: Auto-save time interval
nl: Tijdsinterval automatisch opslaan

en: AutoDep
nl: APO

en: Automatic credit card _payment
nl: Automatische creditcard_betaling

en: Automatically clear individual transactions, given a cleared amount
nl: Automatisch individuele boekregels bevestigen, gegeven een te bevestigen bedrag

en: Automatically clear individual transactions, so as to reach a certain cleared amount
nl: Automatisch individuele boekregels bevestigen teneinde een bepaald te bevestigen bedrag te bereiken

en: Automatically clear individual transactions, so as to reach a certain cleared amount.
nl: Automatisch individuele boekregels bevestigen teneinde een bepaald te bevestigen bedrag te bereiken.

en: Automatically create new commodities
nl: Automatisch nieuwe goederen aanmaken

en: Automatically expand the current transaction to show all splits. All other transactions are shown on one or two lines depending on whether Double line view is set.
nl: Breid de huidige transactie automatisch uit om alle splitsingen weer te geven. Alle andere transacties worden weergegeven op één of twee regels, afhankelijk van of de dubbele lijnweergave is ingesteld.

en: Automatically insert a decimal point
nl: Automatisch een decimaalteken invoegen

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
nl: Automatisch een decimaalteken invoegen in bedragen die zonder decimaalteken worden ingevoerd.

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input
nl: De lijst met rekeningen of acties bij het invoeren automatisch openklappen

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
nl: De lijst met rekeningen of acties bij het invoeren automatisch openklappen.

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Average
nl: Gemiddelde

en: Average Balance
nl: Gemiddeld saldo

en: Average cost of all shares
nl: Gemiddelde kostprijs van alle aandelen

en: Average cost of open lots.
nl: Gemiddelde kostprijs van open loten.

en: Average cost of purchases weighted by volume
nl: Gemiddelde inkoopprijs gewogen per volume

en: B_ottom
nl: _Onder

en: Back
nl: Terug

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Background Pixmap
nl: Achtergrondafbeelding

en: Background Tile
nl: Achtergrondafbeelding

en: Background color for alternate lines.
nl: Tweede achtergrondkleur bij verspringende kleuren.

en: Background color for reports.
nl: Achtergrondkleur voor rapporten.

en: Background tile for reports.
nl: Achtergrondpatroon voor rapporten.

en: Backups only (*.gnucash.*.gnucash, *.xac.*.xac)
nl: Alleen back-ups (*.gnucash.*.gnucash, *.xac.*.xac)

en: Bad URL: %s
nl: Misvormde URL: %s

en: Badly formed URL %s
nl: Onjuiste URL: %s

en: Badly formed options URL: %s
nl: Onjuiste opties-URL: %s

en: Badly-formed report id: %s
nl: Onjuist rapportagenummer: %s

en: Balance
nl: Saldo

en: Balance (%s)
nl: Saldo (%s)

en: Balance (Period)
nl: Saldo (periode)

en: Balance (Report)
nl: Balans (rapport)

en: Balance Forecast
nl: Voorspeld saldo

en: Balance Limit
nl: Saldolimiet

en: Balance Sheet
nl: Balans

en: Balance Sheet (Multicolumn)
nl: Balans (multi-kolom)

en: Balance Sheet (eguile)
nl: Balans (eguile)

en: Balance Sheet Date
nl: Balansdatum

en: Balance Sheet using eguile-gnc
nl: Balans met behulp van eguile-gnc

en: Balance Zero
nl: Nulsaldo

en: Balance at ~a
nl: Saldo op ~a

en: Balance b/f
nl: Overgebracht saldo

en: Balance it _manually
nl: Handmatig in _balans brengen

en: Balance limits must be different unless they are both zero.
nl: Balanslimieten moeten verschillen, tenzij ze beide nul zijn.

en: Balance mismatches may indicate a split that is not yet included in a lot
nl: Balansverschillen kunnen wijzen op een boekregel die nog niet in en post is opgenomen

en: Balanced
nl: In balans

en: Balances ~a to ~a
nl: Saldi ~a tot ~a

en: Balancing entry from reconciliation
nl: Afrondingsverschil uit afstemming

en: Baltic
nl: Baltisch

en: Baltic (ISO-8859-13)
nl: Baltisch (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
nl: Baltisch (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
nl: Baltisch (Windows-1257)

en: Bank Code
nl: Bankcode

en: Bank code %s (%s), Account %s (%s)
nl: Bankcode %s (%s), rekening %s (%s)

en: Banner for top of report.
nl: Tekst aan de bovenzijde van het rapport.

en: Bar Chart
nl: Staafdiagram

en: Bar, normal:
nl: Staaf, normaal:

en: Bar, stacked:
nl: Staaf, gestapeld:

en: Bar_width
nl: Staaf_breedte

en: Barchart
nl: Staafdiagram

en: Based On
nl: Gebaseerd op

en: Basis
nl: Kostprijs

en: Basis calculation method
nl: Calculatiemethode kostprijs

en: Basis calculation method.
nl: Calculatiemethode kostprijs.

en: Bayesian
nl: Bayesiaans

en: Before _Date
nl: Voor _datum

en: Begin notifications this many days before the transaction is created.
nl: Op zoveel dagen vóór aanmaak van de boeking een melding weergeven.

en: Beginning
nl: Begin

en: Below the actual date, print the format of that date in 8 point type.
nl: De datumopmaak in kleine (8 punts-)letters onder de datum afdrukken.

en: Below you are asked to provide information about stocks, mutual funds, and other investments that appear in the QIF file(s) you are importing. GnuCash needs some additional details about these investments that the QIF format does not provide.
    
    Each stock, mutual fund, or other investment must have a name and an abbreviation, such as a stock symbol. Because some unrelated investments have the same abbreviation, you also need to indicate what type of abbreviation you have entered. For example, you could select the exchange that assigned the symbol (NASDAQ, NYSE, etc.), or select an investment type.
    
    If you don't see your exchange listed, or none of the available choices are appropriate, you can enter a new one.
nl: Op de volgende pagina's wordt u gevraagd om informatie te verschaffen over alle beleggingen, fondsen en andere investeringen die in de geïmporteerde QIF-bestanden voorkomen. GnuCash heeft namelijk meer gegevens nodig dan in QIF-bestanden wordt opgeslagen.
    
    Elke belegging, fonds of andere investering moet een naam hebben en een afkorting, zoals een tickersymbool. Omdat sommige ongerelateerde investeringen dezelfde afkorting kunnen hebben, moet u ook aangeven welke soort afkorting u hebt ingevoerd. Hier kunt u bijvoorbeeld de beurs die het symbool heeft toegekend (AEX, NYSE, NASDAQ) of het type investering selecteren.
    
    Indien de juiste beurs of het juiste type investering ontbreekt, kunt u zelf een nieuwe waarde toevoegen.

en: Bevel depth on tables.
nl: Breedte van de tabelrand.

en: Bgt
nl: Budg

en: Bgt: ~a Act: ~a
nl: Budg: ~a Act: ~a

en: Bi-Weekly
nl: Tweewekelijks

en: Bi-monthly
nl: Tweemaandelijks

en: Bi-weekly
nl: Tweewekelijks

en: Bid
nl: Bied

en: Bill
nl: Inkoopfactuur

en: Bill ID
nl: Inkoopfactuurnummer

en: Bill Information
nl: Inkoopfactuurgegevens

en: Bill Notes
nl: Toelichting op inkoopfactuur

en: Bill Owner
nl: Eigenaar (crediteur)

en: Bill number
nl: Inkoopfactuurnummer

en: Bill number format
nl: Opmaak inkoopfactuurnummer

en: Billable?
nl: Declarabel?

en: Billing Address
nl: Factuuradres

en: Billing Contact
nl: Contactpersoon facturering

en: Billing ID
nl: Kenmerk

en: Billing Information
nl: Factuurgegevens

en: Billing Terms
nl: Betalingsvoorwaarden

en: Billing address
nl: Factuuradres

en: Billing-ID
nl: Kenmerk

en: Bills _Due Reminder
nl: Herinnering _verschuldigde facturen

en: Blank
nl: Leeg

en: Book Closing Dates
nl: Datums periodeafsluiting

en: Book Options
nl: Grootboek opties

en: Boolean Option
nl: Booleaanse optie

en: Border-collapse?
nl: Tabelranden samenvoegen?

en: Both (and include void transactions in totals)
nl: Beide (en gestorneerde boekingen meenemen in saldo)

en: Bottom
nl: Onder

en: Bought Amount
nl: Aangekochte hoeveelheid

en: Bought Average Price
nl: Aangekochte gemiddelde prijs

en: Bought Value (Basis)
nl: Aangekochte waarde (Basis)

en: Bracket Total Owed
nl: Totaal verschuldigd binnen interval

en: Brackets: ($10.00)
nl: Haakjes: (€10,00)

en: Bring the most _recent tab to the front
nl: Bij het afsluiten van een tab het voor_laatst gebruikte tabblad activeren

en: Bring up the lot viewer/editor window
nl: Het venster voor het bekijken/bewerken van partijen openen

en: Bring up the lot viewer/editor window.
nl: Het venster voor het bekijken/bewerken van partijen openen.

en: Brokerage Fees
nl: Transactiekosten

en: Budget Balance Sheet
nl: Gebudgetteerde balans

en: Budget Chart
nl: Budgetgrafiek

en: Budget Flow
nl: Budgetstroom

en: Budget Income Statement
nl: Gebudgetteerde resultatenrekening

en: Budget List
nl: Budgetoverzicht

en: Budget Name
nl: Budgetnaam

en: Budget Notes
nl: Budgetnotities

en: Budget Options
nl: Budgetopties

en: Budget Period
nl: Budgetperiode

en: Budget Profit & Loss
nl: Gebudgetteerde winst-en-verliesrekening

en: Budget Report
nl: Budgetrapport

en: Budget _Options…
nl: Budget_opties…

en: Budget to be used when none has been otherwise specified.
nl: Te gebruiken budget als er geen budget is gespecificeerd.

en: Budget to use.
nl: Te gebruiken budget.

en: Budgeting
nl: Budgetteren

en: Build ID
nl: BouwID

en: Building '~a' report …
nl: Samenstellen van rapport ‘~a’…

en: Business
nl: Bedrijf

en: Business Document Links
nl: MKB bestandskoppelingen

en: Business Linked Documents
nl: MKB gekoppelde bestanden

en: Business item can not be modified.
nl: MKB element kan niet gewijzigd worden.

en: Buy
nl: Aankoop

en: Buy back stock to cover short position, and record capital gain/loss. 
    
    If you are unable to calculate capital gains you can enter a placeholder amount and correct it in the transaction later.
nl: Aandelen terugkopen om de korte termijnpositie te dekken en winst/verlies registreren.
     
    Als u geen vermogenswinsten kunt berekenen, kunt u een tijdelijk bedrag invoeren en dit later in de transactie corrigeren.

en: Buy to cover short
nl: Kopen om korte termijn aandelen te dekken

en: Buying stock long.
nl: Lange termijnbelegging kopen.

en: By default most users should not include closing transactions in a transaction report. Closing transactions are transfers from income and expense accounts to equity, and must usually be excluded from periodic reporting.
nl: De meeste gebruikers hoeven gewoonlijk geen afsluittransacties weer te geven in een transactie rapport. Afsluittransacties bestaan uit overboekingen van inkomsten en uitgaven naar activa en worden gewoonlijk uitgesloten van periodieke rapportering.

en: By default the account filter will search substring only. Set this to true to enable full POSIX regular expressions capabilities. 'Car|Flights' will match both Expenses:Car and Expenses:Flights. Use a period (.) to match a single character e.g. '20../.' will match 'Travel 2017/1 London'.
nl: Standaard zal de rekening filter enkel de opgegeven tekst zoeken. Door dit aan te vinken wordt volledige POSIX reguliere expressie ondersteuning geactiveerd. 'Auto|Vluchten' zal zowel 'Uitgaven:Auto' als 'Uitgaven:Vluchten' vinden. Een punt (.) staat voor een enkel karakter. Gebruik bv '20../.' om 'Reizen 2020/1 Brussel' te vinden.

en: By default the transaction filter will search substring only. Set this to true to enable full POSIX regular expressions capabilities. '#work|#family' will match both tags within description, notes or memo.
nl: Standaard zal de transactie filter alleen de opgegeven tekst zoeken. Door dit aan te vinken wordt ondersteuning voor volledige POSIX reguliere expressie geactiveerd. '#Werk|#Familie' zal zoeken naar zowel '#Werk' als '#Familie' in omschrijving, toelichting en notities.

en: CAUTION: If you set TXF categories, and later change 'Type', you will need to manually reset those categories one at a time
nl: LET OP: Bij een wijziging van de belastingsubjectsoort ná het instellen van TXF-categorieën, moeten deze categorieën individueel opnieuw worden ingesteld

en: CSS code. This field specifies the CSS code for styling reports.
nl: CSS code. Dit veld bevat CSS code om rapporten te stileren.

en: CSS code. This field specifies the CSS code for styling the invoice. Please see the exported report for the CSS class names.
nl: CSS code. Dit veld bevat CSS code om een factuur te stileren. U kan de CSS klasse name vinden door een geëxporteerd rapport te bestuderen.

en: CSS color.
nl: CSS kleur.

en: CSS stylesheet file
nl: CSS opmaaksjabloon-bestand

en: CSS-based stylesheet (experimental)
nl: Stijl op basis van CSS (experimenteel)

en: CSV Account Map
nl: CSV rekeningplan

en: CSV Export Assistant
nl: Exporteermodule CSV-bestanden

en: CSV Import Assistant
nl: Importeermodule CSV-bestanden

en: CSV Price Import
nl: Importeren CSV-prijzen

en: CSV Transaction Import
nl: Importeren CSV-boekingen

en: CSV disabled for double column amounts
nl: CSV uitgeschakeld voor dubbel-kolom hoeveelheden

en: CSV import data format
nl: Bestandsindeling CSV-import

en: C_hoose Date
nl: Datum _selecteren

en: C_lear All
nl: Selectie _opheffen

en: C_leared
nl: Be_vestigd

en: C_reate a new set of accounts
nl: Een _nieuw rekeningschema aanmaken

en: C_redit accounts
nl: C_reditrekeningen

en: C_urrent Account
nl: _Huidige rekening

en: Ca_ncel Transaction
nl: Boeking _annuleren

en: Calculate
nl: Berekenen

en: Calculate Subtotal
nl: Subtotaal berekenen

en: Calculate as running sum?
nl: Als lopend saldo berekenen?

en: Calculate the price of this commodity.
nl: De waarde van dit goed (effect/valuta) berekenen.

en: Calendar
nl: Kalender

en: Can't connect to %s. Connection was lost, unable to send data.
nl: Kan geen verbinding maken met %s. Verbinding verbroken; niet in staat om gegevens te verzenden.

en: Can't connect to %s. The host, username or password were incorrect.
nl: Kan geen verbinding maken met %s. De server, de gebruikersnaam of het wachtwoord waren onjuist.

en: Can't parse the URL %s.
nl: Kan de URL %s niet verwerken.

en: Can't save style sheet
nl: Kan opmaaksjabloon niet opslaan

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cancel outstanding HTML requests
nl: Openstaande HTML-aanvragen annuleren

en: Cancel the current entry
nl: De huidige regel annuleren

en: Cancel the current transaction
nl: De huidige boeking annuleren

en: Cancel the current transaction.
nl: De huidige boeking annuleren.

en: Cancel the reconciliation of this account
nl: De afstemming van deze rekening annuleren

en: Cancel your changes
nl: Uw wijzigingen annuleren

en: Canceled
nl: Geannuleerd

en: Canceling
nl: Aan het afbreken

en: Cannot change currency
nl: Kan valuta niet wijzigen

en: Cannot cover buy more units than owed.
nl: Kan niet meer eenheden kopen dan verschuldigd.

en: Cannot create a Scheduled Transaction from a Transaction currently being edited. Please Enter the Transaction before Scheduling.
nl: Kan geen vaste journaalpost maken van een boeking die nog wordt bewerkt. U moet eerst de boeking invoeren en daarna pas een vaste journaalpost hiervan maken.

en: Cannot modify or delete this transaction.
nl: Deze boeking kan niet worden bewerkt of verwijderd.

en: Cannot modify or delete this transaction. This transaction is marked read-only because:
    
    '%s'
nl: Kan deze boeking niet bewerken of verwijderen. Deze boeking is gemarkeerd als alleen-lezen vanwege:
    
    ‘%s’

en: Cannot open file %s
nl: Kan het bestand %s niet openen

en: Cannot open the current log file: %s
nl: Kan het huidige logbestand niet openen: %s

en: Cannot save check format file.
nl: Kan het chequeopmaak-bestand niet opslaan.

en: Cannot sell more units than owned.
nl: Kan niet meer eenheden verkopen dan in bezit.

en: Cannot store a transaction at this date
nl: Kan geen boeking op deze datum invoeren

en: Cannot uniquely clear splits. Found multiple possibilities.
nl: Kan de boekregels niet eenduidig bevestigen. Meerdere mogelijkheden gevonden.

en: Cap Return
nl: Rentevergoeding kapitaal

en: Cap. gain (long)
nl: Vermogensgroei (lange termijn)

en: Cap. gain (mid)
nl: Vermogensgroei (middelange termijn)

en: Cap. gain (short)
nl: Vermogensgroei (korte termijn)

en: Capital
nl: Kapitaal

en: Capital Gain
nl: Kapitaalwinst

en: Capital Gains
nl: Kapitaalwinsten

en: Capital Gains Account
nl: Kapitaalwinstrekening

en: Capitalize brokerage fees into stock account?
nl: Transactiekosten overnemen in het kapitaal van de beleggingsrekening?

en: Cascade Account Values
nl: Rekeningwaarden trapsgewijs toepassen

en: Cascade selected properties for account
nl: Geselecteerde rekeningeigenschappen toepassen op onderliggende rekeningen

en: Case insensitive searching is available on 'Account Full Name'.
nl: Hoofdletter-ongevoelig zoeken is mogelijk voor "Volledige rekeningnaam".

en: Cash
nl: Contant

en: Cash Account
nl: Contantrekening

en: Cash Flow
nl: Cashflow

en: Cash Flow Barchart
nl: Cashflow-staafdiagram

en: Cash In Lieu
nl: Contante uitkering

en: Cash in lieu
nl: Contante uitkering

en: Category budget amount
nl: Budget voor categorie

en: Causes the Adjusting Entries Pattern match to be case-sensitive.
nl: Zorgt ervoor dat bij het zoeken naar het patroon voor correctieposten onderscheid wordt gemaakt tussen hoofdletters en kleine letters.

en: Causes the Adjusting Entries Pattern to be treated as a regular expression.
nl: Zorgt ervoor dat het patroon voor correctieposten als reguliere expressie wordt behandeld.

en: Causes the Closing Entries Pattern match to be case-sensitive.
nl: Zorgt ervoor dat bij het zoeken naar het patroon voor periodeafsluitingen onderscheid wordt gemaakt tussen hoofdletters en kleine letters.

en: Causes the Closing Entries Pattern to be treated as a regular expression.
nl: Zorgt ervoor dat het patroon voor periodeafsluitingen als reguliere expressie wordt behandeld.

en: Causes the report to display in the standard order, placing income before expenses.
nl: Zorgt ervoor dat het rapport in de normale volgorde (opbrengsten vóór kosten) wordt weergegeven.

en: Caution!
nl: Opgelet!

en: Celtic (ISO-8859-14)
nl: Keltisch (ISO-8859-14)

en: Center
nl: Centreren

en: Centered label cell
nl: Gecentreerd tekstveld

en: Central European
nl: Centraal-Europees

en: Central European (IBM-852)
nl: Midden-Europees (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
nl: Midden-Europees (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
nl: Midden-Europees (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
nl: Midden-Europees (Windows-1250)

en: Ch_oose
nl: _Selecteren

en: Chan_ge Split
nl: Boekregel _wijzigen

en: Chan_ge Transaction
nl: Transactie _wijzigen

en: Change GnuCash _Account…
nl: GnuCash-_rekening wijzigen…

en: Change Linked Document path head
nl: Bestandskoppelings-padprefix wijzigen

en: Change a Transaction Linked Document
nl: Een transactie bestandskoppeling wijzigen

en: Change contents of reconciled split
nl: De inhoud van een afgestemde boekregel wijzigen

en: Change reconciled split?
nl: Afgestemde boekregel veranderen?

en: Change transaction containing a reconciled split?
nl: Aan afgestemde boekregel gekoppelde transactie veranderen?

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Changes will be saved automatically in %u seconds
nl: Wijzigingen worden automatisch opgeslagen over %u seconden

en: Character
nl: Teken

en: Character to use as separator between account names
nl: Teken waarmee rekeningnamen worden gescheiden

en: Character-separated
nl: Tekengescheiden

en: Charge
nl: Op rekening

en: Chart
nl: Grafiek

en: Chart Type
nl: Grafiektype

en: Chart location
nl: Opslaglocatie van de grafiek

en: Chart type
nl: Grafiektype

en: Check
nl: Cheque

en: Check & Repair A_ccount
nl: _Rekening controleren en repareren

en: Check & Repair A_ll
nl: _Alles controleren en repareren

en: Check & Repair Su_baccounts
nl: _Subrekeningen controleren en repareren

en: Check _format
nl: Cheque_opmaak

en: Check cleared _transactions
nl: Bevestigde boekingen _selecteren

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
nl: Ongebalanceerde boekingen en verweesde boekregels op alle rekeningen zoeken en repareren

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
nl: Ongebalanceerde boekingen en verweesde boekregels op deze rekening zoeken en repareren

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
nl: Ongebalanceerde boekingen en verweesde boekregels op deze rekening en haar subrekeningen zoeken en repareren

en: Check format must have an
    ADDRESS item defined in order
    to print an address on the check.
nl: De chequeopmaak moet een ADRES-
    velddefinitie kennen om een adres
    op de cheque af te kunnen drukken.

en: Check po_sition
nl: Cheque_positie

en: Check to have split action field used in registers for 'Num' field in place of transaction number; transaction number shown as 'T-Num' on second line of register. Has corresponding effect on business features, reporting and imports/exports.
nl: Deze instelling selecteren om op grootboekkaarten de actie weer te geven onder ‘Nr’ (in plaats van het boeknummer); het boeknummer wordt als ‘Boeknr’ op de tweede regel getoond. Dit werkt door bij de MKB-functionaliteiten, bij rapporten en bij import/export.

en: Check to have trading accounts used for transactions involving more than one currency or commodity.
nl: Deze instelling selecteren om boekingen die betrekking hebben op meerdere munteenheden of goederen via handelsportefeuilles te laten afwikkelen.

en: Checking
nl: Betaalrekening

en: Checking Finance::Quote…
nl: Controleren van module Finance::Quote…

en: Checking business lots in account %s: %u of %u
nl: Controleren van partijen op rekening %s: %u van %u

en: Checking business splits in account %s: %u of %u
nl: Controleren van boekregels op rekening %s: %u van %u

en: Checking splits in current register: %u of %u
nl: Controleren boekregels op huidige grootboekkaart: %u van %u

en: Checks on first _page
nl: Cheques op eerste _pagina

en: Chinese
nl: Chinees

en: Chinese Simplified (GB18030)
nl: Chinees, vereenvoudigd (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
nl: Chinees, vereenvoudigd (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
nl: Chinees, vereenvoudigd (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
nl: Chinees, vereenvoudigd (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
nl: Chinees, vereenvoudigd (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
nl: Chinees, traditioneel (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
nl: Chinees, traditioneel (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
nl: Chinees, traditioneel (EUC-TW)

en: Cho_ose Date
nl: Datum _selecteren

en: Choice of accounts makes this a multi-currency transaction but price or (negated) value column is missing or invalid.
nl: De keuze van de rekeningen maakt dit een transactie met meerdere valuta's, maar de prijs of (negatieve) waardekolom ontbreekt of is ongeldig.

en: Choice of accounts makes this a multi-currency transaction but price, (negated) value or (negated) transfer amount column is missing or invalid.
nl: De keuze van de rekening maakt dit een transactie met meerdere valuta's, maar de prijs, de (negatieve) waarde of de (negatieve) overdrachtskolom ontbreekt of is ongeldig.

en: Choo_se Date
nl: Datum _selecteren

en: Choose Accounts
nl: Rekeningen selecteren

en: Choose Currency
nl: Munteenheid selecteren

en: Choose Export Settings
nl: Export-instellingen selecteren

en: Choose File Name for Export
nl: Een bestandsnaam voor de export selecteren

en: Choose File to Import
nl: Bestand om te importeren selecteren

en: Choose Owner Dialog
nl: Eigenaar toewijzen

en: Choose a different report template before timeout
nl: Kies vóór de time-out een ander rapportsjabloon

en: Choose a different report template or Printable Invoice will be used
nl: Kies een andere rapportsjabloon of er wordt een afdrukbare factuur gebruikt

en: Choose a format
nl: Een bestandsindeling selecteren

en: Choose accounts to create
nl: Aan te maken rekeningen selecteren

en: Choose export format
nl: Exportopmaak selecteren

en: Choose the QIF file currency
nl: De munteenheid van het QIF-bestand invoeren

en: Choose the QIF file currency and select Book Options
nl: De munteenheid van het QIF-bestand invoeren en Grootboek-opties selecteren

en: Choose the column by which the result table is sorted.
nl: De kolom waarop het overzicht moet wordt gesorteerd selecteren.

en: Choose the export format for this report:
nl: Een exportopmaak voor dit rapport selecteren:

en: Choose the marker for each data point.
nl: De markering voor ieder gegevenspunt selecteren.

en: Choose the method for sorting accounts.
nl: De sorteerwijze voor de rekeningen selecteren.

en: Choose the number of days after which transactions will be read-only and cannot be edited anymore. This threshold is marked by a red line in the account register windows. If zero, all transactions can be edited and none are read-only.
nl: Het aantal dagen kiezen waarna boekingen als “alleen-lezen” worden aangemerkt. Deze waarde wordt gemarkeerd door een rode lijn in grootboekkaarten-vensters. Voer hier als waarde ‘0’ in om altijd alle boekingen te kunnen bewerken.

en: Choose the ordering of the column sort.
nl: De sorteervolgorde van de kolom selecteren.

en: Choose whether to search all your data or only that marked as "active".
nl: Selecteren of u alle gegevens of uitsluitend ‘actieve’ gegevens wilt doorzoeken.

en: Circle
nl: Rondje

en: Cleaning up
nl: Opruimen

en: Clear
nl: Verwijderen

en: Clear All
nl: Selectie opheffen

en: Clear _All
nl: _Selectie opheffen

en: Clear any selected image file.
nl: Alle geselecteerde afbeeldingsbestanden verwijderen.

en: Clear matching transactions above this score
nl: Overeenkomende boekingen boven deze score bevestigen

en: Clear the entry.
nl: De invoer wissen.

en: Clear the selection and unselect all accounts.
nl: De selectie legen en alle rekeningen deselecteren.

en: Clear the selection and unselect all entries.
nl: De selectie legen en alle regels deselecteren.

en: Cleared
nl: Bevestigd

en: Cleared (%s)
nl: Bevestigd (%s)

en: Cleared (Report)
nl: Bevestigd (als rapport)

en: Cleared Transactions
nl: Verwerkte boekingen

en: Cleared only
nl: Alleen bevestigd

en: Cleared:
nl: Bevestigd:

en: Click "Apply" to import data from the staging area and update your GnuCash accounts. The account and category matching information you have entered will be saved and used for defaults the next time you use the QIF import facility.
    
    Click "Back" to review your account and category matchings, to change currency and security settings for new accounts, or to add more files to the staging area.
    
    Click "Cancel" to abort the QIF import process.
nl: Klik op [Toepassen] om de gegevensimport te verwerken en uw GnuCash-rekeningen bij te werken. De door u ingevoerde rekeningen en categorieën zullen worden opgeslagen; deze worden bij de volgende QIF-import als standaardwaarden gebruikt.
    
    Klik op [Terug] om uw rekening- en categorie-koppelingen of de gekozen munteenheid te herzien, of om nog meer bestanden te importeren.
    
    Klik op [Annuleren] om de QIF import te annuleren.

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
nl: Klik op [Terug] om het laden van dit bestand te annuleren en een ander bestand te selecteren.

en: Click "Load another file" if you have more data to import at this time. Do this if you have saved your accounts to separate QIF files.
    
    Click "Next" to finish loading files and move to the next step of the QIF import process.
nl: Klik op "Nog een bestand laden" als u meer gegevens wilt importeren, bijvoorbeeld omdat u uw rekeningen in afzonderlijke QIF-bestanden hebt opgeslagen.
    
    Klik op "Volgende" om het laden van bestanden te voltooien en naar de volgende stap van het importeren van QIF-bestanden te gaan.

en: Click Edit to modify
nl: Klik op Bewerken om te wijzigen

en: Click the right mouse button (control-click in Mac OS X) in the Accounts tab of the main window to bring up the account menu options. Within each register, clicking the right mouse button brings up the transaction menu options.
nl: Gebruik de rechtermuisknop (control-klik in Mac OS X) in het tabblad Rekeningen van het hoofdvenster om de menukeuzes voor rekeningen op te roepen. Binnen elke grootboekkaart roept de rechtermuisknop de menukeuzes voor boekingen op.

en: Click to change Tax Name and/or Tax Type.
nl: Klik om de belastingnaam en/of de belastingsoort te wijzigen.

en: Client or vendor name, address and ID
nl: Klant- of leveranciersnaam, adres en ID

en: Close Book
nl: Periode afsluiten

en: Close Date
nl: Afsluitdatum

en: Close Window?
nl: Venster sluiten ?

en: Close _Order
nl: _Order afsluiten

en: Close _Without Saving
nl: Afsluiten _zonder opslaan

en: Close _on Jump
nl: Sluiten _bij gaan

en: Close dialog and make no changes.
nl: Venster sluiten zonder wijzigingen toe te passen.

en: Close the Book at the end of the Period
nl: De boekhouding aan het einde van de periode afsluiten

en: Close the Budget List
nl: Budgetoverzicht afsluiten

en: Close the currently active page
nl: De actieve pagina sluiten

en: Close this window
nl: Dit venster sluiten

en: Close when _finished
nl: Sluiten wanneer _voltooid

en: Close window when finished
nl: Venster sluiten wanneer klaar

en: Closed
nl: Afgesloten

en: Closest to report date
nl: Dichts bij rapportdatum

en: Closing Date
nl: Afsluitdatum

en: Closing Entries
nl: Periodeafsluiting

en: Closing Entries Pattern is regular expression
nl: Periodeafsluitingen-patroon is reguliere expressie

en: Closing Entries pattern
nl: Periodeafsluitingen-patroon

en: Closing Entries pattern is case-sensitive
nl: Periodeafsluitingen-patroon is hoofdlettergevoelig

en: Closing a tab moves to the most recently visited tab.
nl: Bij het afsluiten van een tabblad de voorlaatst bezochte tab activeren.

en: Closing transactions
nl: Afsluitingsboekingen

en: Collapse _All
nl: _Allemaal inklappen

en: Colon (:)
nl: Dubbele punt (:)

en: Color all lines of a transaction the same
nl: Alle regels van een boeking dezelfde kleur geven

en: Color for grand totals.
nl: Kleur voor eindtotalen.

en: Color for subsubtotals.
nl: Kleur voor sub-subtotalen.

en: Color of the marker.
nl: De kleur van de markering.

en: Color the register using a gnucash specific color theme
nl: De grootboekkaart volgens een GnuCash specifiek kleurschema

en: Colors
nl: Kleuren

en: Cols
nl: Kolommen

[ctx: Column header for 'Adding transaction']
en: A
nl: T

[ctx: Column header for 'Clearing transaction']
en: C
nl: B

[ctx: Column header for 'Color']
en: C
nl: K

[ctx: Column header for 'Document Link']
en: L
nl: K

[ctx: Column header for 'Hidden']
en: H
nl: V

[ctx: Column header for 'Placeholder']
en: P
nl: V

[ctx: Column header for 'Reconciled']
en: R
nl: A

[ctx: Column header for 'Updating plus Clearing transaction']
en: U+C
nl: B+B

[ctx: Column letter for 'Get Quotes']
en: Q
nl: K

en: Column value can not be empty.
nl: Waarde voor kolom kan niet leeg zijn.

en: Columns
nl: Kolommen

en: Com_press files
nl: Bestanden _comprimeren

en: Combo Date Option
nl: Gecombineerde datumoptie

en: Comma (,)
nl: Komma (,)

en: Comma separated
nl: Kommagescheiden

en: Comma separated with quotes
nl: Kommagescheiden met aanhalingstekens

en: Comma: 123.456,78
nl: Komma: 123.456,78

en: Commercial ATM _fees threshold
nl: Drempelwaarde _transactiekosten geldautomaten

en: Commission
nl: Commissie

en: Commissions
nl: Commissies

en: Commit changes to a invoice entry
nl: Wijzigingen op een factuurregel toepassen

en: Commit changes to a transaction
nl: Wijzigingen op een boeking toepassen

en: Commit this Billing Term
nl: Deze betalingsvoorwaarde opslaan

en: Commodities
nl: Goederen

en: Commodities held longer than this many years count as long-term (LT).
nl: Goederen die langer dan zoveel jaren worden gehouden, tellen als langdurig (LT).

en: Commodity
nl: Goed (effect/valuta)

[ctx: Commodity Type]
en: All non-currency
nl: Alle niet-munten

[ctx: Commodity Type]
en: Currencies
nl: Valuta

en: Commodity/Currency
nl: Effect/valuta/munt

en: Common Currency
nl: Basismunteenheid

en: Common Options
nl: Basisopties

en: Company
nl: Bedrijf

en: Company Address
nl: Bedrijfsadres

en: Company Contact Person
nl: Contactpersoon

en: Company Email Address
nl: Zakelijk e-mailadres

en: Company Fax Number
nl: Zakelijk faxnummer

en: Company ID
nl: Bedrijfsnummer

en: Company Name
nl: Bedrijfsnaam

en: Company Phone Number
nl: Zakelijk telefoonnummer

en: Company Website URL
nl: URL voor de website van het bedrijf

en: Company contact
nl: Contactpersoon

en: Company contact string
nl: Tekstfragment contactpersoon

en: Company issues a notional distribution, and the short stock holder must make a compensatory payment for the notional distribution. This is recorded as a capital loss amount, and increases the cost basis (more negative, away from 0.00 value) without affecting # units.
nl: Bedrijf geeft een fictieve uitkering uit en de houder van de korte termijnbelegging moet een compenserende betaling doen voor de notionele uitkering. Dit wordt geregistreerd als een kapitaalverliesbedrag en verhoogt de kostenbasis (negatiever, weg van 0,00 waarde) zonder dat dit gevolgen heeft voor # eenheden.

en: Company issues a notional distribution, and the short stock holder must make a compensatory payment for the notional distribution. This is recorded as a loss/negative dividend income amount, and increases the cost basis (more negative, away from 0.00 value) without affecting # units.
nl: Bedrijf geeft een fictieve uitkering uit en de houder van de korte termijnbelegging moet een compenserende betaling doen voor de notionele uitkering. Dit wordt geregistreerd als een verlies / negatief dividendinkomen en verhoogt de kostenbasis (negatiever, weg van 0,00 waarde) zonder dat dit gevolgen heeft voor # eenheden.

en: Company issues a notional distribution, which is recorded as capital gain and increases the cost basis without affecting # units.
nl: Bedrijf geeft een fictieve uitkering uit, die wordt geregistreerd als meerwaarde en de kostenbasis verhoogt zonder # eenheden te beïnvloeden.

en: Company issues a notional distribution, which is recorded as dividend income and increases the cost basis without affecting # units.
nl: Bedrijf geeft een fictieve uitkering uit, die wordt geregistreerd als dividendinkomsten en de kostenbasis verhoogt zonder # eenheden te beïnvloeden.

en: Company issues additional units, thereby reducing the stock price by a divisor , while keeping the total monetary value of the overall investment constant. 
    
    If the split results in a cash in lieu for remainder units, please record the sale using the Stock Transaction Assistant first, then record the split.
nl: Bedrijf geeft aanvullende eenheden uit, waardoor de beleggingskoers door een deelfactor wordt verlaagd, terwijl de totale geldwaarde van de totale investering constant blijft.
    
    Als deze deling resulteert in een cash in plaats van resteenheden, registreer dan eerst de verkoop met behulp van de Beleggingsassistent en noteer vervolgens de deling.

en: Company issues additional units, thereby reducing the stock price by a divisor, while keeping the total monetary value of the overall investment constant. 
    
    If the split results in a cash in lieu for remainder units, please record the cover buy using the Stock Transaction Assistant first, then record the split.
nl: Bedrijf geeft aanvullende eenheden uit, waardoor de beleggingskoers met een deelfactor wordt verlaagd, terwijl de totale geldwaarde van de totale investering constant blijft.
    
    Als deze deling resulteert in een cash in plaats van voor de resterende eenheden, registreer dan eerst de cover buy met behulp van de Stock Transaction Assistant en noteer vervolgens de deling.

en: Company issues cash dividends to holder.
    
    Any dividend being reinvested must be subsequently recorded as a regular stock purchase.
nl: Bedrijf geeft contant dividend uit aan houder.
    
    Elk dividend dat opnieuw wordt belegd moet vervolgens worden geregistreerd als een reguliere beleggingsaankoop.

en: Company issues dividends, and the short stock holder must make a compensatory payment for the dividend.
nl: Bedrijf geeft dividend uit en de houder van de korte termijnbelegging moet een compensatiebetaling doen voor het dividend.

en: Company logo image.
nl: Afbeelding bedrijfslogo.

en: Company name, address and tax-ID
nl: Bedrafsnaam, -adres en taks-ID

en: Company redeems units, thereby increasing the stock price by a multiple, while keeping the total monetary value of the overall investment constant.
    
    If the reverse split results in a cash in lieu for remainder units, please record the cover buy using the Stock Transaction Assistant first, then record the reverse split.
nl: Bedrijf verwerft eenheden, waardoor de beleggingskoers met een veelvoud wordt verhoogd, terwijl de totale geldwaarde van de totale investering constant blijft.
    
    Als deze omgekeerde deling resulteert in een cash in plaats van voor de rest van de eenheden, registreer dan eerst de cover buy met behulp van de Stock Transaction Assistant en noteer vervolgens de omgekeerde deling.

en: Company redeems units, thereby increasing the stock price by a multiple, while keeping the total monetary value of the overall investment constant.
    
    If the reverse split results in a cash in lieu for remainder units, please record the sale using the Stock Transaction Assistant first, then record the reverse split.
nl: Bedrijf verkrijgt eenheden, waardoor de beleggingskoers met een veelvoud wordt verhoogd, terwijl de totale geldwaarde van de totale investering constant blijft.
    
    Als deze omgekeerde deling resulteert in een cash in plaats van resteenheden, registreer dan eerst de verkoop met behulp van de Beleggingsassistent en noteer vervolgens de omgekeerde deling.

en: Company returns capital, and the short stock holder must make a compensatory payment for the returned capital. This reduces the cost basis (less negative, towards 0.00 value) without affecting # units.
nl: Bedrijf geeft kapitaal terug en de houder van de korte termijnbelegging moet een compenserende betaling doen voor het geretourneerde kapitaal. Dit verlaagt de kostenbasis (minder negatief, naar 0,00 waarde) zonder # eenheden te beïnvloeden.

en: Company returns capital, and the short stock holder must make a compensatory payment for the returned capital. This reduces the cost basis (less negative, towards 0.00 value) without affecting # units. A distribution previously recorded as a compensatory dividend is reclassified to compensatory return of capital,often due to end-of-year tax information.
nl: Bedrijf geeft kapitaal terug en de houder van de korte termijnbelegging moet een compenserende betaling doen voor het geretourneerde kapitaal. Dit verlaagt de kostenbasis (minder negatief, naar 0,00 waarde) zonder # eenheden te beïnvloeden. Een uitkering die eerder als compenserend dividend was opgenomen, wordt opnieuw geclassificeerd als compenserend rendement van kapitaal, vaak als gevolg van belastinginformatie aan het einde van het jaar.

en: Company returns capital, reducing the cost basis without affecting # units.
nl: Bedrijf retourneert kapitaal, verlaagt de kostenbasis zonder # eenheden te beïnvloeden.

en: Company returns capital, reducing the cost basis without affecting # units. A distribution previously recorded as a dividend is reclassified to return of capital, often due to end-of-year tax information.
nl: Bedrijf retourneert kapitaal, verlaagt de kostenbasis zonder # eenheden te beïnvloeden. Een uitkering die eerder als dividend was opgenomen, wordt opnieuw geclassificeerd als kapitaalrendement, vaak als gevolg van belastinginformatie aan het einde van het jaar.

en: Compensatory dividend
nl: Compenserend dividend

en: Compensatory notional distribution (capital gain)
nl: Compenserende fictieve verdeling (kapitaalwinst)

en: Compensatory notional distribution (dividend)
nl: Compenserende fictieve verdeling (dividend)

en: Compensatory return of capital
nl: Compenserend rendement van kapitaal

en: Compensatory return of capital (reclassification)
nl: Compenserend kapitaalrendement (herclassificatie)

en: Complete
nl: Gereed

en: Compress the data file
nl: Het gegevensbestand comprimeren

en: Compress the data file with gzip when saving it to disk.
nl: De gegevens met gzip comprimeren wanneer deze worden opgeslagen.

en: Con_firm Password
nl: Wachtwoord _bevestigen

en: Conditional on splits not having variables
nl: Vereist boekregels zonder variabelen

en: Confidence
nl: Betrouwbaarheid

en: Confirm Window Close
nl: Venster sluiten bevestigen

en: Contact
nl: Contactpersoon

en: Contents
nl: Inhoud

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Continue _Without Saving
nl: Doorgaan _zonder opslaan

en: Continuous
nl: Doorlopend

en: Conversion Direction
nl: Conversierichting

en: Conversion completed
nl: Conversie afgerond

en: Convert all amounts to a single currency.
nl: Alle bedragen naar één basismunteenheid omrekenen.

en: Convert all transactions into a common currency.
nl: Alle boekingen naar één basismunteenheid omrekenen.

en: Convert the file
nl: Bestand converteren

en: Converted to:
nl: Omgezet naar:

en: Converting
nl: Aan het omzetten

en: Copy an existing Budget
nl: Bestaand budget kopiëren

en: Copy the current selection to clipboard
nl: De huidige selectie naar het klembord kopiëren

en: Copy the selected split into clipboard
nl: De geselecteerde boekregel naar het klembord kopiëren

en: Copy the selected transaction into clipboard
nl: De geselecteerde boeking naar het klembord kopiëren

en: Copy the selected transaction into clipboard.
nl: De geselecteerde boeking naar het klembord kopiëren.

en: Copyright © 1997-%s The GnuCash contributors.
nl: Copyright © 1997-%s De mensen die hebben bijgedragen aan GnuCash.

en: Could not create opening balance.
nl: Aanmaken van beginsaldo mislukt.

en: Could not determine the account currency. Using the default currency provided by your system.
nl: De munteenheid van de rekening kon niet worden vastgesteld, dus wordt de standaard munteenheid uit de systeeminstellingen gebruikt.

en: Could not make a backup of the file %s
nl: Kon geen backup maken van het bestand %s

en: Could not open the file %s. The error is: %s
nl: Kon het bestand ‘%s’ niet openen. De foutmelding luidt: %s

en: Could not parse price line
nl: Kon prijsregel niet verwerken

en: Could not write to file %s. Check that you have permission to write to this file and that there is sufficient space to create it.
nl: Kon niet schrijven naar bestand %s. Controleer of u schrijfrechten heeft op dit bestand en of er voldoende schijfruimte aanwezig is.

en: Couldn't parse %s for split "%s".
nl: Kon de %s voor de boekregel ‘%s’ niet ontleden.

en: Count
nl: Aantal

en: Count of Match String Usage
nl: Zoektekst voorkomen

en: Counters
nl: Tellers

en: Crea_te in advance
nl: Vooraf _aanmaken

en: Create Scheduled Transactions since the last time run
nl: Alle nog ontbrekende vaste journaalposten aanmaken

en: Create _New File
nl: _Nieuw bestand aanmaken

en: Create a New Budget
nl: Een nieuw budget aanmaken

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template or edit the Scheduled Transaction that current transaction was created by.
nl: Maak een vaste journaalpost aan met de huidige boeking als sjabloon of bewerk de geplande transactie waarmee de huidige transactie is aangemaakt.

en: Create a new Account
nl: Een nieuwe rekening aanmaken

en: Create a new Billing Term
nl: Een nieuwe betalingsvoorwaarde aanmaken

en: Create a new Budget
nl: Nieuw budget aanmaken

en: Create a new bill
nl: Een nieuwe inkoopfactuur aanmaken

en: Create a new bill as a duplicate of the current one
nl: Een nieuwe inkoopfactuur aanmaken als duplicaat van de huidige

en: Create a new bill for the same owner as the current one
nl: Een nieuwe inkoopfactuur aanmaken voor dezelfde leverancier als de huidige

en: Create a new credit note as a duplicate of the current one
nl: Een nieuwe kredietnota aanmaken als duplicaat van de huidige

en: Create a new credit note for the same owner as the current one
nl: Een nieuwe kredietnota aanmaken voor dezelfde partner als de huidige

en: Create a new customer
nl: Een nieuwe klant aanmaken

en: Create a new employee
nl: Een nieuwe werknemer aanmaken

en: Create a new file
nl: Een nieuw bestand aanmaken

en: Create a new invoice
nl: Een nieuwe verkoopfactuur aanmaken

en: Create a new invoice as a duplicate of the current one
nl: Een nieuwe verkoopfactuur aanmaken als duplicaat van de huidige

en: Create a new invoice for the same owner as the current one
nl: Een nieuwe verkoopfactuur aanmaken voor dezelfde klant als de huidige

en: Create a new scheduled transaction
nl: Een nieuwe vaste journaalpost aanmaken

en: Create a new vendor
nl: Een nieuwe leverancier aanmaken

en: Create a new voucher
nl: Een nieuwe declaratie aanmaken

en: Create a new voucher as a duplicate of the current one
nl: Een nieuwe declaratie aanmaken als duplicaat van de huidige

en: Create a new voucher for the same owner as the current one
nl: Een nieuwe declaratie aanmaken voor dezelfde werknemer als de huidige

en: Create a new window for each new register
nl: Voor elke nieuwe grootboekkaart een nieuw venster openen

en: Create a new window for each new report
nl: Voor elk nieuw rapport een nieuw venster openen

en: Create accurate reports and graphs from your financial data
nl: Accurate rapporten en grafieken maken van uw financiële gegevens

en: Create automatically
nl: Automatisch aanmaken

en: Create in advance
nl: Vooraf aanmaken

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window tool bar. This will bring up a dialog box where you can enter account details. For more information on choosing an account type or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online manual.
nl: U kunt nieuwe rekeningen aanmaken door te klikken op de knop [Nieuw] in de werkbalk van het hoofdvenster. Dit opent een venster waarin u alle gegevens over de rekening kunt vastleggen. Meer informatie over de keuze van een rekeningsoort of het opzetten van een rekeningschema treft u aan in de online GnuCash-handleiding.

en: Create report for a budget period range instead of the entire budget.
nl: Een rapport over een (beperkt) aantal budgetperiodes i.p.v. over het volledige budget aanmaken.

en: Create the transaction this many days before its effective date.
nl: De boeking zoveel dagen voor de feitelijke boekdatum aanmaken.

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Created Transactions
nl: Aangemaakte boekingen

en: Creating accounts
nl: Rekeningen worden aangemaakt

en: Credit Account
nl: Creditrekening

en: Credit Accounts
nl: Creditrekeningen

en: Credit Card
nl: Creditcard

en: Credit Formula
nl: Creditformule

en: Credit Limit
nl: Kredietlimiet

en: Credit Lines
nl: Kredieten

en: Credit Note
nl: Creditnota

en: Credit Value
nl: Creditbedrag

en: Credit limit
nl: Kredietlimiet

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
nl: Krediet moet een positief bedrag zijn of leeg blijven.

en: Credited Account Owner
nl: Eigenaar gecrediteerde rekening

en: Credited BIC (Bank Code)
nl: Gecrediteerde BIC (bankcode)

en: Credited IBAN (International Account Number)
nl: Gecrediteerd IBAN (internationaal rekeningnummer)

en: Credits
nl: Crediteringen

en: Croatian (MacCroatian)
nl: Kroatisch (MacCroatian)

en: Cross
nl: Kruisje

en: Cu_rrency
nl: _Munteenheid

en: Cu_t
nl: K_nippen

en: Cu_t Split
nl: Boekregel k_nippen

en: Cu_t Transaction
nl: Boeking k_nippen

en: Currenc_y
nl: _Munteenheid

en: Currencies
nl: Valuta

en: Currency
nl: Munteenheid

en: Currency Format
nl: Valuta-opmaak

en: Currency Information
nl: Gegevens over munteenheid

en: Currency To
nl: Valuta naar

en: Currency conversion date
nl: Datum voor koersomrekening valuta

en: Currency quotes requires at least two currencies
nl: Valutakoersen vereisen tenminste twee valuta

en: Current
nl: Lopend

en: Current Value:
nl: Huidige waarde:

en: Current Year
nl: Huidig jaar

en: Current _Action
nl: Huidige _actie

en: Current _Job
nl: Huidige _opdracht

en: Current budget period
nl: Huidige budgetperiode

en: Current line still has parse errors.
    This should never happen. Please report this as a bug.
nl: De huidige regel heeft nog steeds verwerkingsfouten.
    Dit had niet mogen gebeuren. Meld dit a.u.b. als een bug.

en: Currently you have no saved reports.
nl: U hebt op dit moment geen opgeslagen rapporten.

en: Custom
nl: Aangepast

en: Custom Multicolumn Report
nl: Aangepast multi-kolom rapport

en: Custom Title
nl: Aangepaste titel

en: Custom date format
nl: Aangepaste datumopmaak

en: Custom format
nl: Aangepaste opmaak

en: Custom regular expression
nl: Aangepaste reguliere expressie

en: Customer
nl: Klant

en: Customer ID
nl: Klantnummer

en: Customer Listing
nl: Ouderdomsoverzicht klanten

en: Customer Name
nl: Klantnaam

en: Customer Number
nl: Klantnummer

en: Customer Report
nl: Klantenrapport

en: Customer Summary
nl: Samenvatting klant

en: Customer number
nl: Klantnummer

en: Customer number format
nl: Opmaak klantnummer

en: Customer's Invoices
nl: Verkoopfacturen voor klant

en: Customer's Jobs
nl: Opdrachten van klant

en: Customers
nl: Klanten

en: Customers Overview
nl: Klantenoverzicht

en: Cut a reconciled split from a transaction
nl: Een afgestemde boekregel uit een boeking knippen

en: Cut a split from a transaction
nl: Een boekregel uit een boeking knippen

en: Cut a transaction
nl: Boeking knippen

en: Cut a transaction with reconciled splits
nl: Een boeking met afgestemde boekregels knippen

en: Cut the current selection and copy it to clipboard
nl: De huidige selectie naar het klembord verplaatsen

en: Cut the current transaction?
nl: De huidige boeking knippen?

en: Cut the selected split into clipboard
nl: De geselecteerde boekregel naar het klembord verplaatsen

en: Cut the selected transaction into clipboard
nl: De geselecteerde boeking naar het klembord verplaatsen

en: Cut the selected transaction into clipboard.
nl: De geselecteerde boeking naar het klembord verplaatsen.

en: Cut the split '%s' from the transaction '%s'?
nl: De boekregel ‘%s’ van boeking ‘%s’ verwijderen?

en: Cutoff Day
nl: Peildatum

en: Cyrillic
nl: Cyrillisch

en: Cyrillic (IBM-855)
nl: Cyrillisch (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
nl: Cyrillisch (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
nl: Cyrillisch (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
nl: Cyrillisch (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
nl: Cyrillisch (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
nl: Cyrillisch (Windows-1251)

en: DTAUS import data format
nl: Bestandsindeling DTAUS-import

en: D_elete
nl: Ver_wijderen

en: Daily
nl: Dagelijks

[ctx: Daily]
en: Every
nl: Iedere

[ctx: Daily]
en: days.
nl: dagen.

en: Daily (360)
nl: Dagelijks (360)

en: Daily (365)
nl: Dagelijks (365)

en: Daily Average
nl: Daggemiddelde

en: Dash
nl: Streepje

en: Dashboard
nl: Overzicht

en: Data markers?
nl: Gegevensmarkeringen?

en: Database
nl: Databank

en: Datafiles only (*.gnucash, *.xac)
nl: Alleen gegevensbestanden (*.gnucash, * .xac)

en: Date
nl: Datum

en: Date Closed
nl: Datum afgesloten

en: Date Entered
nl: Datum van invoer

en: Date Filter
nl: Datumfilter

en: Date Format
nl: Datumopmaak

en: Date Opened
nl: Datum Geopend

en: Date Posted
nl: Datum geboekt

en: Date Range
nl: Datumbereik

en: Date field can not be empty if 'Multi-split' option is unset.
nl: Datumveld kan niet leeg zijn als de optie 'Meerregelig' is uitgeschakeld.

en: Date format
nl: Datumopmaak

en: Date format choice
nl: Gekozen datumopmaak

en: Date format to use
nl: Te gebruiken datumopmaak

en: Date of Entry
nl: Invoerdatum

en: Date of Report
nl: Rapportdatum

en: Date of _Entry
nl: _Invoerdatum

en: Date of duplicated entries
nl: Datum van gedupliceerde regels

en: Date out of range
nl: Datum buiten bereik

en: Date range of transactions to retrieve:
nl: Datumbereik van de op te halen boekingen:

en: Date required.
nl: Datum is vereist.

en: Date:
nl: Datum:

en: Dates will be completed so that they are close to the current date. Enter the maximum number of months to go backwards in time when completing dates.
nl: Datums worden zodanig aangevuld dat ze dicht bij de huidige datum liggen. Voer het maximum aantal maanden in dat ‘terug in de tijd’ wordt gegaan.

en: Dates will be completed so that they are within the current calendar year.
nl: Datums worden zodanig aangevuld dat zij in het lopende kalenderjaar vallen.

en: Day Threshold for Read-Only Transactions (red line)
nl: Aantal dagen waarna boekingen alleen-lezen zijn (rode lijn)

en: Days
nl: Dagen

en: Days in ad_vance
nl: _Dagen van tevoren

en: De_lete
nl: Ver_wijderen

en: De_scription
nl: _Omschrijving

en: Debit
nl: Debet

en: Debit Account
nl: Debetrekening

en: Debit Amount
nl: Debetbedrag

en: Debit Formula
nl: Debetformule

en: Debit Value
nl: Debetbedrag

en: Debited Account Owner
nl: Eigenaar gedebiteerde rekening

en: Debited BIC (Bank Code)
nl: Gedebiteerde BIC (bankcode)

en: Debited IBAN (International Account Number)
nl: Gedebiteerd IBAN (internationaal rekeningnummer)

en: Debits
nl: Debiteringen

en: Decrease
nl: Afname

en: Decrease in capital
nl: Afname van kapitaal

en: Default
nl: Standaard

en: Default Budget
nl: Standaardbudget

en: Default Chargeback Project
nl: Declarabele kosten

en: Default Customer TaxTable
nl: Standaard belastingtarieven klanten

en: Default Format
nl: Standaardformaat

en: Default Hours per Day
nl: Standaard aantal uren per dag

en: Default Invoice Report
nl: Standaard factuurrapport

en: Default Invoice Report Timeout
nl: Standaard factuurrapport time-out

en: Default QIF transaction status
nl: Standaard QIF boekingstatus

en: Default Rate
nl: Standaardtarief

en: Default Vendor TaxTable
nl: Standaard belastingtarieven leveranciers

en: Default _font
nl: Standaard_lettertype

en: Default alternate background for table cells.
nl: Standaard secundaire achtergrondkleur voor tabelcellen.

en: Default background for table cells.
nl: Standaard primaire achtergrondkleur voor tabelvelden.

en: Default color for subtotal rows.
nl: Standaardkleur voor subtotaalrijen.

en: Default currency for new accounts
nl: Standaard munteenheid voor nieuwe rekeningen

en: Default currency for new reports
nl: Standaard munteenheid voor nieuwe rapporten

en: Default encoding
nl: Standaard tekenset

en: Default status for QIF transaction when not specified in QIF file.
nl: De standaard status voor een QIF-boeking indien deze niet is gespecificeerd in het QIF-bestand.

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned
nl: Standaard een ‘nieuwe zoekactie’ opstarten indien een zoekactie minder dan dit aantal resultaten oplevert

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
nl: Standaard een ‘nieuwe zoekactie’ opstarten indien een zoekactie minder dan dit aantal resultaten oplevert.

en: Default transaction status (overridden by the status given by the QIF file)
nl: Standaard boekingstatus (tenzij anders gespecificeerd in het QIF-bestand)

en: Default zoom level
nl: Standaard zoomniveau

en: Degrees
nl: Graden

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete %s?
nl: %s verwijderen?

en: Delete Account
nl: Rekening verwijderen

en: Delete Settings
    Deletes the settings saved under the name as entered in the adjacent text field.
    There are two reserved names which can never be deleted:
    - No settings
    - Gnucash default export format
nl: Instellingen verwijderen
    Verwijdert de instellingen die opgeslagen zijn onder de naam zoals ingegeven in het tekst veld hiernaast.
    Er zijn twee gereserveerde namen die nooit verwijderd kunnen worden:
    - Geen instellingen
    - GnuCash export formaat

en: Delete a commodity
nl: Een goed (effect/valuta) verwijderen

en: Delete a commodity with price quotes
nl: Een goed (effect/valuta) met bijbehorende koersen verwijderen

en: Delete a transaction
nl: Een boeking verwijderen

en: Delete a transaction with reconciled splits
nl: Een boeking met afgestemde boekregels verwijderen

en: Delete all _transactions
nl: Alle _boekingen verwijderen

en: Delete an existing Budget
nl: Een bestaand budget verwijderen

en: Delete commodity?
nl: Goed (effect/valuta) verwijderen?

en: Delete multiple price quotes
nl: Meervoudige koersnoteringen verwijderen

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never)
nl: Oude log-/backupbestanden na dit aantal dagen verwijderen. (0=nooit)

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
nl: Oude log-/backupbestanden na dit aantal dagen verwijderen (0=nooit).

en: Delete prices that meet the following criteria:
nl: Aandelenkoersen verwijderen die aan volgende criteria voldoen:

en: Delete prices?
nl: Koersen verwijderen?

en: Delete report configuration
nl: De geselecteerde rapportconfiguratie verwijderen

en: Delete results from current search
nl: Resultaten uit de huidige zoekopdracht verwijderen

en: Delete selected account
nl: De geselecteerde rekening verwijderen

en: Delete the Import Settings.
nl: De import-instellingen verwijderen.

en: Delete the Selected Budget
nl: Het geselecteerde budget verwijderen

en: Delete the _subaccount
nl: De _subrekening verwijderen

en: Delete the current Billing Term
nl: De huidige betalingsvoorwaarde verwijderen

en: Delete the current entry
nl: De huidige regel verwijderen

en: Delete the current split
nl: De huidige regel verwijderen

en: Delete the current split.
nl: De huidige regel verwijderen.

en: Delete the current transaction
nl: De huidige boeking verwijderen

en: Delete the current transaction.
nl: De huidige boeking verwijderen.

en: Delete the current transaction?
nl: De geselecteerde boeking verwijderen?

en: Delete the currently selected transaction template
nl: Het geselecteerde boekingssjabloon verwijderen

en: Delete the highlighted lot
nl: De geselecteerde partij verwijderen

en: Delete the selected scheduled transaction
nl: De geselecteerde vaste journaalpost verwijderen

en: Delete the selected transaction
nl: De geselecteerde boeking verwijderen

en: Delete the split '%s' from the transaction '%s'?
nl: De boekregel ‘%s’ van boeking ‘%s’ verwijderen?

en: Deleting account %s
nl: Rekening %s verwijderen

en: Deluxe(tm) Personal Checks US-Letter
nl: Deluxe(tm) persoonlijke cheques US Letter

en: Deposit
nl: Storting

en: Depth limit behavior
nl: Gedrag bij weergaveniveau

en: Desc_ription
nl: _Omschrijving

en: Descending
nl: Aflopend

en: Descr.
nl: Omschr.

en: Descri_ption
nl: _Omschrijving

en: Description
nl: Omschrijving

en: Description Field
nl: Omschrijvingsveld

en: Description field can not be empty if 'Multi-split' option is unset.
nl: Het veld Omschrijving mag niet leeg zijn als de optie 'Meerregelig' is uitgeschakeld.

en: Description, Notes, or Memo
nl: Omschrijving, toelichting of notitie

en: Designed to be easy to use, yet powerful and flexible, GnuCash allows you to track bank accounts, stocks, income and expenses. As quick and intuitive to use as a checkbook register, it is based on professional accounting principles like double-entry accounting to ensure balanced books and accurate reports.
nl: GnuCash stelt u in staat om heel eenvoudig bankrekeningen, beleggingen, inkomsten en uitgaven bij te houden, zonder in te leveren op kracht of flexibiliteit. Net zo snel en intuïtief te gebruiken als een dagboek, maar gestoeld op boekhoudkundige principes om te zorgen voor een sluitende boekhouding en accurate rapporten.

en: Destination account for the auto-balance split.
nl: Tegenrekening voor het automatisch in balans brengen.

en: Detail Level
nl: Detailniveau

en: Detailed
nl: Gedetailleerd

en: Detect possible errors in 'Realized Gain/Loss' splits that are created when adding a sale split to a lot
nl: Detecteer mogelijke fouten in 'Gerealiseerde winst /verlies'-boekregels die worden gemaakt bij het toevoegen van een verkoopboekregel aan post

en: Detect splits that have not been assigned to a lot.
nl: Detecteer boekregels die niet aan een post zijn toegewezen.

en: Diamond
nl: Ruitje

en: Diff
nl: Verschil

en: Difference
nl: Verschil

en: Direct Debit
nl: Automatische incasso

en: Disable amount indenting
nl: Insprong voor bedragen uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Disc-how
nl: Kortingstoepassing

en: Disc-type
nl: Soort korting

en: Discarding duplicate prices
nl: Dubbele prijzen negeren

en: Discarding this transaction.
nl: Deze boeking wordt verworpen.

en: Discount
nl: Korting

en: Discount %
nl: Kortingspercentage

en: Discount Amount
nl: Kortingsbedrag

en: Discount Day
nl: Kortingsdagen

en: Discount Days
nl: Kortingsdagen

en: Discount How
nl: Berekening korting

en: Discount Rate
nl: Kortingspercentage

en: Discount Type
nl: Soort korting

en: Discount Type: Monetary Value
nl: Soort korting: geldbedrag

en: Discount Type: Percent
nl: Soort korting: percentage

en: Discount and tax both applied on pretax value
nl: Korting én belasting worden over nettobedrag berekend

en: Discount computed after tax is applied
nl: Korting wordt berekend nadat belasting is toegepast

en: Discount days cannot be more than due days.
nl: Het aantal kortingsdagen mag niet hoger zijn dan het aantal vervaldagen.

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
nl: Het kortingspercentage moet tussen de 0 en 100 liggen; u kunt het ook leeg laten.

en: Discrete
nl: Discreet

en: Display
nl: Weergave

en: Display "_tip of the day" dialog
nl: ‘_Tip van de dag’-venster weergeven

en: Display Active status.
nl: Actieve status weergeven.

en: Display Address 1.
nl: Adres 1 weergeven.

en: Display Address 2.
nl: Adres 2 weergeven.

en: Display Address 3.
nl: Adres 3 weergeven.

en: Display Address 4.
nl: Adres 4 weergeven.

en: Display Address Name. This, and other fields, may be useful if copying this report to a spreadsheet for use in a mail merge.
nl: De adresnaam weergeven. Dit (en andere velden) kan handig zijn als dit rapport naar een spreadsheet wordt gekopieerd voor gebruik in samengevoegde brieven.

en: Display Columns
nl: Kolommen weergeven

en: Display Email.
nl: E-mail weergeven.

en: Display Fax.
nl: Faxnummer weergeven.

en: Display Job name?
nl: De opdrachtnaam weergeven?

en: Display Phone.
nl: Telefoonnummer weergeven.

en: Display a balance sheet (using eguile template)
nl: Een balans weergeven (met behulp van eguile-sjabloon)

en: Display a column for the actual values.
nl: Een kolom met de gerealiseerde bedragen weergeven.

en: Display a column for the budget notes.
nl: Een kolom met budgetnotities weergeven.

en: Display a column for the budget values.
nl: Een kolom met de gebudgetteerde bedragen weergeven.

en: Display a column with the row totals.
nl: Een kolom met de rijtotalen weergeven.

en: Display a customer invoice as receipt, cash voucher
nl: Een verkoopfactuur als kasdeclaratie weergeven

en: Display a customer invoice with tax columns (using eguile template)
nl: Een verkoopfactuur met belastingkolommen weergeven (via een eguile-sjabloon)

en: Display a grand total section at the bottom?
nl: Een algemeen totaal onderaan weergeven?

en: Display a graph of the selected data.
nl: Een grafiek met de geselecteerde gegevens weergeven.

en: Display a mark for each data point.
nl: Een markering voor ieder gegevenspunt weergeven.

en: Display a running balance?
nl: Een lopend saldo weergeven?

en: Display a subtotal summary table.
nl: Een samenvatting van de subtotalen weergeven.

en: Display a table of the selected data.
nl: Een tabel met de geselecteerde gegevens weergeven.

en: Display account contributions as a percentage of the total value for the period.
nl: Geef bijdragen aan de rekening weer als een percentage van de totale waarde voor de periode.

en: Display accounts as hyperlinks
nl: Rekeningen als koppeling weergeven

en: Display all tax categories separately (one per line) instead of one single tax line.?
nl: Alle belastingcategorieën afzonderlijk (één per regel) weergeven in plaats van één enkele belastingregel ?

en: Display amounts as hyperlinks
nl: Bedragen als koppeling weergeven

en: Display an Australian customer invoice with tax columns (using eguile template)
nl: Een Australische verkoopfactuur met belastingkolommen weergeven (via een eguile-sjabloon)

en: Display any foreign currency amount in an account.
nl: Bedragen in vreemde valuta op een rekening weergeven.

en: Display as a two column report
nl: Rapport in twee kolommen weergeven

en: Display assets on the left, liabilities and equity on the right
nl: De activa links en de passiva rechts weergeven

en: Display document link?
nl: Koppeling naar document weergeven ?

en: Display due date?
nl: Vervaldatum weergeven?

en: Display each entry's total total tax?
nl: De cumulatieve belasting voor elke post weergeven?

en: Display exchange listings.
nl: Beursnoteringen weergeven.

en: Display help
nl: Hulp weergeven

en: Display hints for using GnuCash at startup.
nl: Aanwijzingen over het gebruik van GnuCash bij het opstarten weergeven.

en: Display in standard, income first, order
nl: Weergeven in normale volgorde (opbrengsten bovenaan)

en: Display individual purchases columns rather than their sum
nl: Afzonderlijke aankoopkolommen weergeven in plaats van hun som

en: Display individual sales columns rather than their sum
nl: Afzonderlijke verkoopkolommen weergeven in plaats van hun som

en: Display individual tax columns rather than their sum
nl: Afzonderlijke belastingskolommen weergeven in plaats van hun som

en: Display liabilities and equity below assets
nl: De passiva onder de activa weergeven

en: Display ne_gative amounts in red
nl: Ne_gatieve bedragen in rood weergeven

en: Display negative amounts in red
nl: Negatieve bedragen in rood weergeven

en: Display negative amounts in red.
nl: Negatieve bedragen in rood weergeven.

en: Display negative values in red.
nl: Negatieve bedragen in rood weergeven.

en: Display numbers of shares in accounts.
nl: Het aantal aandelen bij rekeningen weergeven.

en: Display or hide reconciled matches
nl: Afgestemde overeenkomsten tonen of verbergen

en: Display running totals as per report sort order?
nl: Lopende totalen volgens de sorteervolgorde van het rapport weergeven?

en: Display share prices.
nl: Aandelenkoersen weergeven.

en: Display symbol
nl: Weergavesymbool

en: Display the Company Name?
nl: De bedrijfsnaam weergeven?

en: Display the Company contact information.
nl: Gegevens contactpersoon weergeven.

en: Display the Invoice Number?
nl: Het factuurnummer weergeven?

en: Display the Payable to: information.
nl: Begunstigderegel weergeven.

en: Display the Tax Rate?
nl: Het belastingtarief weergeven?

en: Display the Units?
nl: De eenheden weergeven?

en: Display the account code?
nl: Het rekeningnummer weergeven?

en: Display the account name?
nl: De rekeningnaam weergeven?

en: Display the account?
nl: De rekening weergeven?

en: Display the action?
nl: De actie weergeven?

en: Display the address?
nl: Het adres weergeven?

en: Display the amount?
nl: De hoeveelheid weergeven?

en: Display the balance of the underlying account on each line?
nl: Het saldo van de tegenrekening op iedere regel weergeven?

en: Display the billing id?
nl: Het kenmerk weergeven?

en: Display the check number/action?
nl: Het chequenummer/declaratietype weergeven?

en: Display the check number?
nl: Het chequenummer weergeven?

en: Display the contact?
nl: De contactpersoon weergeven?

en: Display the customer/vendor id?
nl: Het klanten- of leveranciersnummer weergeven?

en: Display the date?
nl: De datum weergeven?

en: Display the description?
nl: De omschrijving weergeven?

en: Display the difference as budget - actual.
nl: Een kolom met de verschillen (budget - realisatie) weergeven.

en: Display the entered date?
nl: Datum van invoer weergeven?

en: Display the entry's discount?
nl: De korting voor deze post weergeven?

en: Display the entry's taxable status?
nl: De belastbaarheid voor deze post weergeven?

en: Display the entry's value?
nl: De waarde van de post weergeven?

en: Display the full account name?
nl: De volledige rekeningnaam weergeven?

en: Display the gross balance (gross sales - gross purchases)
nl: Bruto balans weergeven (bruto verkopen - bruto aankopen)

en: Display the invoice billing terms?
nl: De betalingsvoorwaarden weergeven?

en: Display the invoice notes?
nl: De toelichting op de factuur weergeven?

en: Display the invoice references?
nl: De factuurverwijzingen weergeven?

en: Display the job name for this invoice?
nl: De opdrachtnaam op deze factuur weergeven?

en: Display the memo?
nl: De notitie weergeven?

en: Display the name of lot the shares are in?
nl: De naam van de partij die de aandelen bevat weergeven?

en: Display the net balance (sales without tax - purchases without tax)
nl: Netto balans weergeven (netto verkopen - netto aankopen)

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window
nl: De tabbladen aan de onderzijde van het venster weergeven

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window.
nl: De tabbladen aan de onderzijde van het venster weergeven.

en: Display the notebook tabs at the left of the window
nl: De tabbladen aan de linkerzijde van het venster weergeven

en: Display the notebook tabs at the left of the window.
nl: De tabbladen aan de linkerzijde van het venster weergeven.

en: Display the notebook tabs at the right of the window
nl: De tabbladen aan de rechterzijde van het venster weergeven

en: Display the notebook tabs at the right of the window.
nl: De tabbladen aan de rechterzijde van het venster weergeven.

en: Display the notebook tabs at the top of the window
nl: De tabbladen aan de bovenzijde van het venster weergeven

en: Display the notebook tabs at the top of the window.
nl: De tabbladen aan de bovenzijde van het venster weergeven.

en: Display the notes if the memo is unavailable?
nl: De toelichting weergeven als de notitie niet beschikbaar is?

en: Display the number of shares?
nl: Het aantal aandelen weergeven?

en: Display the other account code?
nl: Het rekeningnummer van de tegenrekening weergeven?

en: Display the other account name? If this is a split transaction, this parameter is guessed.
nl: De naam van de tegenrekening weergeven? Bij meerdere tegenrekeningen wordt deze parameter geraden.

en: Display the payments applied to this invoice?
nl: De betalingen op deze factuur weergeven?

en: Display the period credits column?
nl: De credit-kolom voor deze periode weergeven?

en: Display the period debits column?
nl: De debet-kolom voor deze periode weergeven?

en: Display the price per item?
nl: De prijs per eenheid weergeven?

en: Display the quantity of items?
nl: Het aantal eenheden weergeven?

en: Display the reconciled date?
nl: De datum van afstemming tonen?

en: Display the sale amount column?
nl: De verkoophoeveelheid-kolom weergeven?

en: Display the shares price?
nl: De aandelenkoers weergeven?

en: Display the subtotals?
nl: Subtotalen weergeven?

en: Display the summary bar at the bottom of the page.
nl: De samenvattingsbalk aan de onderzijde van de pagina weergeven.

en: Display the summary bar at the top of the page.
nl: De samenvattingsbalk aan de bovenzijde van de pagina weergeven.

en: Display the tax column?
nl: De belasting-kolom weergeven?

en: Display the tax payable (tax on sales - tax on purchases)
nl: Te betalen belasting weergeven (verkoopbelasting - aankoopbelasting)

en: Display the ticker symbols.
nl: Tickersymbolen weergeven.

en: Display the totals?
nl: De totalen weergeven?

en: Display the trans number?
nl: Het transactienummer weergeven?

en: Display the transaction date?
nl: De boekdatum weergeven?

en: Display the transaction description?
nl: De omschrijving van de boeking weergeven?

en: Display the transaction linked document
nl: Het aan de transactie gekoppelde bestand weergeven

en: Display the transaction reference?
nl: De boekingsverwijzing weergeven?

en: Display the transaction type?
nl: Het soort boeking weergeven?

en: Display the value in transaction currency?
nl: De waarde in munteenheid boeking weergeven?

en: Display the ~a report
nl: Het rapport ~a weergeven

en: Display this column
nl: Deze kolom weergeven

[ctx: Displayed account code of the other account in a multi-split transaction]
en: Split
nl: Meerdere boekregels

en: Displays accounts which exceed the depth limit at the depth limit.
nl: Rekeningen beneden het weergaveniveau op dit weergaveniveau weergeven.

en: Dist
nl: Verdeling

en: Dividend Account
nl: Dividendrekening

en: Dividends
nl: Dividenden

en: Divides the report into an income column and an expense column.
nl: Splitst het rapport op in een opbrengsten- en een kostenkolom.

en: Do _nothing
nl: Doe _niets

en: Do a date subtotal.
nl: Subtotalen op basis van datum toevoegen.

en: Do not create log/backup files.
nl: Geen log-/backupbestanden aanmaken.

en: Do not delete log/backup files.
nl: Geen log-/backupbestanden verwijderen.

en: Do not do any filtering
nl: Niets filteren

en: Do not import (no action selected)
nl: Niet importeren (geen actie geselecteerd)

en: Do not load the last file opened
nl: Het laatst geopende bestand niet laden

en: Do not net, but show gross debit/credit adjustments to these accounts. Merchandising businesses will normally select their inventory accounts here.
nl: Correcties op deze rekeningen niet salderen, maar als bruto debet- of creditcorrectie weergeven. Handelsondernemingen zullen hier normaal gesproken hun voorraadrekeningen selecteren.

en: Do not print Action:Memo data
nl: Declaratietype:Notitie-gegevens niet afdrukken

en: Do not print Action:Memo data for transactions.
nl: De Declaratietype:Notitie-gegevens voor boekingen niet afdrukken.

en: Do not print T-Num:Memo data
nl: Boeknr:Notitie-gegevens niet afdrukken

en: Do not print T-Num:Memo data for transactions.
nl: De Boeknr:Notitie-gegevens voor boekingen niet afdrukken.

en: Do not print all Parent account names.
nl: Niet de namen van alle bovenliggende rekeningen afdrukken.

en: Do not print full account names
nl: Geen volledige rekeningnamen afdrukken

en: Do not print transaction detail
nl: Geen boekingen afdrukken

en: Do not print transaction detail for accounts.
nl: De boekingen op de rekeningen niet afdrukken.

en: Do not print transactions out of specified dates.
nl: Geen boekingen buiten de opgegeven datums afdrukken.

en: Do not show
nl: Niet weergeven

en: Do not show any balances of parent accounts.
nl: De saldi van rekeningen met subrekeningen niet weergeven.

en: Do not show any subtotals for parent accounts.
nl: De subtotalen van rekeningen met subrekeningen niet weergeven.

en: Do not use special date processing
nl: Geen verwerking van bijzondere datums

en: Do nothing.
nl: Doe niets.

en: Do transaction report on this account.
nl: Boekingsverslag voor deze rekening opstellen.

en: Do you really want to close the order?
nl: Wilt u de order echt afsluiten?

en: Do you really want to delete the template with the name "%s"?
nl: Weet u zeker dat u het sjabloon met de naam ‘%s’ wilt verwijderen?

en: Do you really want to delete this scheduled transaction? | Do you really want to delete these scheduled transactions?
nl[0]: Weet u zeker dat u deze vaste journaalpost wilt verwijderen?
nl[1]: Weet u zeker dat u deze vaste journaalposten wilt verwijderen?

en: Do you really want to post the invoice?
nl: Weet u zeker dat u deze factuur wilt boeken?

en: Do you really want to post these invoices?
nl: Weet u zeker dat u deze verkoopfacturen wilt boeken?

en: Do you utilize an escrow account, if so an account must be specified…
nl: Wordt er een depotrekening gebruikt? Dan moet hiervoor een rekening worden gespecificeerd…

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
nl: Wilt u deze afstemming uitstellen en later afronden?

en: Do you want to update existing bills/invoices?
nl: Wilt u bestaande facturen bijwerken?

[ctx: Document Link flag for 'file']
en: f
nl: b

en: Document Links
nl: Bestandskoppelingen

en: Documents
nl: Documenten

en: Don't _tell me again.
nl: Mij niet meer _waarschuwen.

en: Don't autocomplete
nl: Niet automatisch aanvullen

en: Don't change any displayed amounts
nl: Geen enkel bedrag van teken laten wisselen

en: Don't open imported documents in tabs
nl: Geïmporteerde documenten niet als tabbladen openen

en: Don't sign reverse any accounts.
nl: Geen enkele rekening van teken laten wisselen.

en: Don't tell me again this _session.
nl: Mij deze _sessie niet meer waarschuwen.

en: Double Click on the line of an Online Banking account name if you want to match it to a GnuCash account or select incorrect matches and click "Delete selected matches". Click "Next" when all desired accounts are matching.
nl: Dubbelklik op de regel van een Online bankieren-rekeningnaam wanneer u deze wilt koppelen aan een GnuCash-rekening of selecteer een foutieve overeenkomst en klik op [Geselecteerde overeenkomsten verwijderen]. Klik op [Volgende] als alle gewenste rekeningen gekoppeld zijn.

en: Double _mode colors alternate with transactions
nl: Kleuren per _boeking laten verspringen (in tweeregelige modus)

en: Double click on rows to change, then click on Apply to Import
nl: Dubbelklik op rijen om deze te wijzigen en klik op [Toepassen] om te importeren

en: Double click on the entry in the Description column to jump to the Transaction.
    Double click on the entry in the Link column to open the Linked Document.
    Double click on the entry in the Available column to modify the document link.
nl: Dubbelklik een waarde in de kolom Omschrijving om naar de transactie te gaan.
    Dubbelklik een waarde in de kolom Koppeling om het gekoppelde bestand te openen.
    Dubbelklik een waarde in de kolom Beschikbaar om de bestandskoppeling te wijzigen.

en: Double click on the entry in the Id column to jump to the Business Item.
    Double click on the entry in the Link column to open the Linked Document.
    Double click on the entry in the Available column to modify the document link.
nl: Op een waarde in de Id kolom dubbelklikken om naar het MKB object te springen.
    Op een waarde in de Koppelingskolom dubbelklikken om het gekoppelde bestand te openen.
    Op een waarde in de Beschikbaar kolom dubbelklikken om een bestandskoppeling te wijzigen.

en: Double click on the transaction to either change the matching transaction in GnuCash or the destination account of the auto-balance split (if required).
nl: Dubbelklik op de boeking om deze met de bestaande boeking af te stemmen of, indien nodig, als nieuwe boeking op een nader te specificeren tegenrekening aan te merken.

en: Double-Weeks
nl: Tweewekelijks

en: Double-click anywhere on the table below to insert a column break
nl: Dubbelklik ergens in de onderstaande tabel om een kolom-scheiding in te voegen

en: Down
nl: Omlaag

en: Draw _vertical lines between columns
nl: _Verticale lijnen tussen de kolommen tekenen

en: Draw hori_zontal lines between rows
nl: Hori_zontale lijnen tussen de rijen tekenen

en: Due
nl: Verschuldigd

en: Due Bills Reminder
nl: Herinnering verschuldigde facturen

en: Due Date
nl: Vervaldatum

en: Due Day
nl: Vervaldag

en: Due Days
nl: Vervaldagen

en: Due Invoices Reminder
nl: Herinnering verschuldigde klantenfacturen

en: Due or Post Date
nl: Verval- of boekdatum

en: Dup_licate Entry
nl: Regel dup_liceren

en: Dup_licate Split
nl: Boekregel dup_liceren

en: Dup_licate Transaction
nl: Boeking _dupliceren

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Duplicate Transaction
nl: Boeking dupliceren

en: Duplicating a changed invoice entry
nl: Gewijzigde factuurregel aan het dupliceren

en: Duplicating a changed transaction
nl: Gewijzigde boeking aan het dupliceren

en: Duration between time periods
nl: De duur tussen tijdsperioden

en: E_dit Customer
nl: Klant _bewerken

en: E_dit Employee
nl: Werknemer _bewerken

en: E_dit Vendor
nl: Leverancier _bewerken

en: E_nter date:
nl: Datum i_nvoeren:

en: E_xamples
nl: _Voorbeelden

en: E_xtensions
nl: Ui_tbreidingen

en: Each time the date is printed, print the date format immediately below in 8 point type using the characters Y, M, and D.
nl: Bij het afdrukken van datums direct daaronder de datumopmaak in 8-punts lettertype afdrukken, gebruik makend van de tekens Y, M en D.

en: Easy
nl: Eenvoudig

en: Easy Invoice
nl: Eenvoudige factuur

en: Edit
nl: Bewerken

en: Edit Account
nl: Grootboekrekening

en: Edit Bill
nl: Inkoopfactuur bewerken

en: Edit Credit Note
nl: Creditnota bewerken

en: Edit Customer
nl: Klant bewerken

en: Edit E_xchange Rate
nl: _Wisselkoers bewerken

en: Edit Employee
nl: Werknemer bewerken

en: Edit Expense Voucher
nl: Onkostendeclaratie bewerken

en: Edit Invoice
nl: Verkoopfactuur bewerken

en: Edit Job
nl: Opdracht bewerken

en: Edit Note
nl: Notitie bewerken

en: Edit Options
nl: Opties bewerken

en: Edit Scheduled Transaction
nl: Vaste journaalpost bewerken

en: Edit Vendor
nl: Leverancier bewerken

en: Edit _Account
nl: Grootboekrekening _bewerken

en: Edit account payable/accounts receivable register
nl: Grootboekkaart debiteuren/crediteuren bewerken

en: Edit budget for all periods
nl: Alle periodes van het budget bewerken

en: Edit budget for all periods for the selected accounts
nl: De geselecteerde rekeningen voor alle periodes van het budget bewerken

en: Edit currency
nl: Munteenheid bewerken

en: Edit imported transaction details
nl: Geïmporteerde transactiegegevens bewerken

en: Edit note for the selected account and period
nl: Notitie voor geselecteerde rekening en periode bewerken

en: Edit payment…
nl: Betaling bewerken…

en: Edit report configuration name
nl: Rapportconfiguratie-naam bijwerken

en: Edit report options
nl: Rapportopties bewerken

en: Edit report style sheets
nl: Opmaaksjablonen voor rapporten bewerken

en: Edit security
nl: Fonds bewerken

en: Edit the current Billing Term
nl: De huidige betalingsvoorwaarde bewerken

en: Edit the current commodity.
nl: Het huidige goed (effect/valuta) bewerken.

en: Edit the current price.
nl: De huidige koers bewerken.

en: Edit the current transaction
nl: De huidige boeking bewerken

en: Edit the exchange rate for the current transaction.
nl: De wisselkoers voor de huidige boeking bewerken.

en: Edit the global preferences of GnuCash
nl: De algemene voorkeuren van GnuCash bewerken

en: Edit the list of encodings
nl: De lijst met tekensets bewerken

en: Edit the payment this transaction is a part of.
nl: De betaling waar deze boeking onderdeel van is bewerken.

en: Edit the properties of the current file
nl: De eigenschappen van dit bestand bewerken

en: Edit the selected account
nl: De geselecteerde rekening bewerken

en: Edit the selected account.
nl: De geselecteerde rekening bewerken.

en: Edit the selected customer
nl: De geselecteerde klant bewerken

en: Edit the selected employee
nl: De geselecteerde werknemer bewerken

en: Edit the selected scheduled transaction
nl: De geselecteerde vaste journaalpost bewerken

en: Edit the selected vendor
nl: De geselecteerde leverancier bewerken

en: Edit this bill
nl: Deze inkoopfactuur bewerken

en: Edit this budget's options
nl: Opties voor dit budget bewerken

en: Edit this credit note
nl: Deze creditnota bewerken

en: Edit this invoice
nl: Deze verkoopfactuur bewerken

en: Edit this voucher
nl: Deze declaratie bewerken

en: Edit…
nl: Bewerken…

en: Elements
nl: Elementen

en: Email
nl: E-mail

en: Embedded CSS
nl: Ingebedde CSS

en: Embedded CSS.
nl: Ingebedde CSS.

en: Employee
nl: Werknemer

en: Employee ID
nl: Personeelsnummer

en: Employee Name
nl: Naam werknemer

en: Employee Number
nl: Werknemernummer

en: Employee Report
nl: Werknemersrapport

en: Employee Username
nl: Gebruikersnaam werknemer

en: Employee number
nl: Werknemernummer

en: Employee number format
nl: Opmaak werknemernummer

en: Employees
nl: Werknemers

en: Employees Overview
nl: Werknemersoverzicht

en: Empty
nl: Leeg

en: Empty space
nl: Lege ruimte

en: Enable Cascading Account Color
nl: Recursieve rekeningkleur toepassen

en: Enable Cascading Account Hidden
nl: Recursief rekeningen verbergen toepassen

en: Enable Cascading Account Placeholder
nl: Aggregatierekeningen in structuur toepassen

en: Enable Links
nl: Koppelingen activeren

en: Enable SKIP transaction action
nl: Actie ‘boeking OVERSLAAN’ activeren

en: Enable UPDATE match action
nl: Actie ‘overeenkomende boeking BIJWERKEN’ activeren

en: Enable chart
nl: Grafiek activeren

en: Enable debugging mode: provide deep detail in the logs.
    This is equivalent to: --log "=info" --log "qof=info" --log "gnc=info"
nl: Debug modus activeren: schrijf uitgebreide details naar de logbestanden.
    Dit is equivalent met: --log "=info" --log "qof=info" --log "gnc=info"

en: Enable dual columns
nl: Dubbele kolommen toepassen

en: Enable extra _buttons
nl: Extra _knoppen inschakelen

en: Enable extra toolbar buttons for business
nl: Extra knoppen voor MKB inschakelen

en: Enable extra/development/debugging features.
nl: Extra/ontwikkeling/debugging-functionaliteiten inschakelen.

en: Enable horizontal grid lines on table displays
nl: Horizontale grenzen van de velden weergeven

en: Enable horizontal grid lines on table displays. These will mainly be tree views like the Accounts page.
nl: Horizontale grenzen van de velden weergeven. Dit beïnvloedt hoofdzakelijk boomweergaven zoals de Rekeningen pagina.

en: Enable hyperlinks in amounts.
nl: Koppelingen in bedragen activeren.

en: Enable hyperlinks in reports.
nl: Koppelingen in rapporten activeren.

en: Enable link to chart
nl: Koppeling naar grafiek activeren

en: Enable skip transaction action
nl: Actie ‘boeking overslaan’ activeren

en: Enable the SKIP action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is in the yellow zone (above the Auto-ADD threshold but below the Auto-CLEAR threshold) will be skipped by default.
nl: De actie ‘boeking OVERSLAAN’ bij het herkennen van bestaande boekingen activeren. Een boeking met een mate van overeenkomst binnen de gele zone (boven de drempelwaarde voor TOEVOEGING maar kleiner dan of gelijk aan de drempelwaarde voor BEVESTIGING) wordt standaard (automatisch) overgeslagen.

en: Enable the UPDATE AND CLEAR action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is above the Auto-CLEAR threshold and has a different date or amount than the matching existing transaction will cause the existing transaction to be updated and cleared by default.
nl: Schakel de UPDATE AND CLEAR-actie in de transactiematcher in. Indien ingeschakeld, zal een transactie waarvan de beste matchscore hoger is dan de Auto-CLEAR-drempel en een andere datum of bedrag heeft dan de overeenkomende bestaande transactie, ertoe leiden dat de bestaande transactie standaard wordt bijgewerkt en gewist.

en: Enable the UPDATE AND RECONCILE action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is above the Auto-CLEAR threshold and has a different date or amount than the matching existing transaction will cause the existing transaction to be updated and cleared by default.
nl: De actie ‘boeking BIJWERKEN EN AFSTEMMEN’ bij het herkennen van bestaande boekingen activeren. Hierdoor wordt bij boekingen met een mate van overeenkomst boven de drempelwaarde voor BEVESTIGING een eventueel afwijkende datum of bedrag standaard (automatisch) aangepast en afgestemd.

en: Enable the sections to Cascade
nl: De toe te passen recursieve acties selecteren

en: Enable timeout on "Save changes on closing" question
nl: Time-out toevoegen aan ‘Wijzigingen opslaan bij afsluiten’-vraag

en: Enable update match action
nl: Actie ‘overeenkomende boeking bijwerken’ activeren

en: Enable vertical grid lines on table displays
nl: Verticale grenzen van de velden weergeven

en: Enable vertical grid lines on table displays. These will mainly be tree views like the Accounts page.
nl: Verticale grenzen van de velden weergeven. Dit beïnvloedt hoofdzakelijk boomweergaven zoals de Rekeningen pagina.

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Enables bayesian matching when matching imported transaction against existing transactions. Otherwise a less sophisticated rule-based matching mechanism will be used.
nl: Activeert het gebruik van Bayesiaanse algoritmes om geïmporteerde boekingen aan bestaande boekingen te koppelen. Zonder deze optie wordt een minder intelligent algoritme op basis van regels gehanteerd.

en: Enables file compression when writing the data file.
nl: Bestandscompressie bij het opslaan van het databestand inschakelen.

en: Enables the "Tip Of The Day" when GnuCash starts up. If active, the dialog will be shown. Otherwise it will not be shown.
nl: Door activering van deze optie zal bij het opstarten van GnuCash een ‘tip van de dag’-venster worden weergegeven.

en: Enables the automatic creation of new commodities if any unknown commodity is encountered during import. Otherwise the user will be asked what to do with each unknown commodity.
nl: Activeert het automatisch aanmaken van nieuwe goederen als bij een import een onbekend goed (effect/valuta) wordt tegengekomen. Zonder deze optie wordt de gebruiker bij elk onbekend goed gevraagd hoe te handelen.

en: Enables verbose debug messages for HBCI/AqBanking Online Banking.
nl: De uitgebreide foutmeldingen voor HBCI/AqBanking Online bankieren inschakelen.

en: Encoding
nl: Tekenset

en: End
nl: Eind

en: End Amount
nl: Eindbedrag

en: End Basis
nl: Eindbasis

en: End Date
nl: Einddatum

en: End Date:
nl: Einddatum:

en: End Value
nl: Eindwaarde

en: End date
nl: Einddatum

en: End of accounting period
nl: Einde van de verslagperiode

en: End of current quarter
nl: Einde van het huidig kwartaal

en: End of next month
nl: Einde van volgende maand

en: End of next quarter
nl: Einde van volgend kwartaal

en: End of next year
nl: Einde van volgend jaar

en: End of previous accounting period
nl: Einde van vorige verslagperiode

en: End of previous month
nl: Einde van vorige maand

en: End of previous quarter
nl: Einde van vorig kwartaal

en: End of previous year
nl: Einde van voortgaande jaar

en: End of reporting period.
nl: Einde van de rapportageperiode.

en: End of this accounting period
nl: Einde van deze verslagperiode

en: End of this month
nl: Einde van deze maand

en: End of this quarter
nl: Einde van dit kwartaal

en: End of this year
nl: Einde van dit jaar

en: Ending Balance
nl: Eindsaldo

en: Ending date (in seconds from Jan 1, 1970)
nl: Einddatum (in secondes vanaf 1 januari 1970)

en: Ending time period identifier
nl: Index voor relatieve einddatum

en: Engagement:
nl: Opdracht:

en: English (ASCII)
nl: Engels (ASCII)

en: Ente_r date:
nl: Datum _invoeren:

en: Enter
nl: Vastleggen

en: Enter Information about…
nl: Gegevens invoeren over…

en: Enter Note
nl: Notitie invoeren

en: Enter Password
nl: Wachtwoord invoeren

en: Enter _Interest Charge…
nl: _Rentekosten invoeren…

en: Enter _Interest Payment…
nl: De _rentebetaling invoeren…

en: Enter a SEPA Internal Transfer
nl: Een interne SEPA-transactie invoeren

en: Enter a SEPA Online Direct Debit Note
nl: Een online eenmalige SEPA-machtiging invoeren

en: Enter a SEPA Online Transfer
nl: Een online SEPA-transactie invoeren

en: Enter a description of the split
nl: Een notitie bij de boekregel invoeren

en: Enter a description of the transaction
nl: Een omschrijving van de boeking invoeren

en: Enter a descriptive name for this report.
nl: Een beschrijvende naam voor dit rapport invoeren.

en: Enter a display symbol. This can safely be left blank, in which case the ticker symbol or the currency ISO code will be used.
nl: Een weergavesymbool invoeren. Dit kan zonder problemen worden leeggelaten, in welk geval het tickersymbool of de ISO-code van de valuta zal worden gebruikt.

en: Enter a name for the account
nl: U moet een naam aan de rekening toekennen

en: Enter a name for the highlighted lot.
nl: U moet aan deze partij een naam toekennen.

en: Enter a name or short description, such as "Red Hat Stock".
nl: Voer een naam of korte omschrijving in, zoals ‘Aandelen KPN’.

en: Enter a payment for the owner of this bill
nl: Een betaling invoeren voor de eigenaar van deze inkoopfactuur

en: Enter a payment for the owner of this credit note
nl: Een betaling invoeren voor de eigenaar van deze creditnota

en: Enter a payment for the owner of this invoice
nl: Een betaling invoeren voor de eigenaar van deze verkoopfactuur

en: Enter a payment for the owner of this voucher
nl: Een betaling invoeren voor de eigenaar van deze declaratie

en: Enter a reference number, such as the next check number, or choose an action type from the list
nl: Een verwijzingsnummer invoeren (zoals het volgende boekstuknummer) of het soort boeking kiezen uit de lijst

en: Enter a reference, such as a check number, common to all entry lines (splits)
nl: Een verwijzing (zoals boekstuknummer) die betrekking heeft op de individuele boekregel invoeren

en: Enter a reference, such as a check number, unique to each entry line (split)
nl: Een verwijzing (zoals boekstuknummer) die betrekking heeft op de individuele boekregel invoeren

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
nl: Een verwijzing (zoals factuur- of chequenummer) die betrekking heeft op alle boekregels invoeren

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, unique to each entry line (split)
nl: Een verwijzing (zoals factuur- of chequenummer) die betrekking heeft op de individuele boekregel invoeren

en: Enter a title for this custom format. This title will appear in the "Check format" selector of the Print Check dialog. Using the title of an existing custom format will cause that format to be overwritten.
nl: Deze aangepaste opmaak een naam toekennen. Deze naam komt naar voren als cheque-opmaak in het venster ‘Cheque afdrukken’. Door de naam van een bestaande aangepaste opmaak te gebruiken zal deze worden overschreven.

en: Enter a transaction reference that will be common to all entry lines (splits)
nl: Een boekingsverwijzing die betrekking heeft op alle boekregels invoeren

en: Enter a transaction reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
nl: Een boekingsverwijzing (zoals factuur- of chequenummer) die betrekking heeft op alle boekregels invoeren

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
nl: Een unieke code om het goed (effect/valuta) te identificeren invoeren. Dit veld kunt u ook zonder problemen leeg laten.

en: Enter a unique name for the new template.
nl: Unieke naam voor nieuw sjabloon invoeren.

en: Enter a user name and password to connect to: %s
nl: Een gebruikersnaam en wachtwoord invoeren om verbinding te maken met: %s

en: Enter an Online Transaction
nl: Een online transactie invoeren

en: Enter an URL like "%s"
nl: Voer een URL in zoals "%s"

en: Enter an URL like "https://www.gnucash.org"
nl: Voer een webadres in zoals 'https://www.gnucash.org'

en: Enter an action type, or choose one from the list
nl: Het soort boeking invoeren of kiezen uit de lijst

en: Enter any notes you want to make about this lot.
nl: Een toelichting op deze post invoeren.

en: Enter credit formula for real transaction
nl: De formule voor de uiteindelijke boeking aan creditzijde invoeren

en: Enter debit formula for real transaction
nl: De formule voor de uiteindelijke boeking aan debetzijde invoeren

en: Enter file name and location for the Export…
nl: De bestandsnaam en -locatie voor de export invoeren…

en: Enter file name and location for the Import…
nl: De bestandsnaam en -locatie voor de import invoeren…

en: Enter notes for the transaction
nl: Toelichting op deze boeking invoeren

en: Enter number of months.
nl: Het aantal maanden invoeren.

en: Enter report row/column span
nl: Rapportbereik (in regels/kolommen) invoeren

en: Enter the Discount Amount
nl: Het kortingsbedrag invoeren

en: Enter the Discount Percent
nl: Het kortingspercentage invoeren

en: Enter the Discount … unknown type
nl: De korting invoeren (soort onbekend)

en: Enter the Entry Description
nl: De omschrijving van de post invoeren

en: Enter the Loan Details, as a minimum enter a valid Loan Account and Amount.
nl: De details van de lening invoeren (ondergrens: het bedrag en een geldige rekening).

en: Enter the Quantity of units for this Entry
nl: Het aantal eenheden voor deze post invoeren

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
nl: Het belastingtarief dat op deze post van toepassing is invoeren

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
nl: De tegenrekening invoeren of uit de lijst selecteren

en: Enter the annual interest rate in percent. Accepts values from 0.001 - 100. The Mortgage Assistant does not support zero-interest loans.
nl: Vul het jaarlijkse rentepercentage in procenten in. Accepteert waarden tussen 0,001 en 100. De hypotheek- en lening-assistent biedt geen ondersteuning voor renteloze leningen.

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger. For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution. You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
nl: De datum en het aantal aandelen dat u heeft ontvangen of verloren door de beleggingsdeling of -samenvoeging. Voor beleggingssamenvoegingen (negatieve deling) gebruikt u een negatieve waarde bij de verdeling van aandelen. U kunt ook een omschrijving bij de boeking invoeren of de standaardomschrijving accepteren.

en: Enter the effective share price
nl: Voer de effectieve aandelenkoers in

en: Enter the full name of the commodity. Example: Cisco Systems Inc., or Apple Computer, Inc.
nl: De volledige naam van het goed (effect/valuta) invoeren. Voorbeeld: Royal Dutch Shell plc of Unilever NV.

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
nl: De opbrengsten- of kostenrekening voor de boekregel invoeren of selecteren uit de lijst

en: Enter the name of the Customer
nl: De naam van de klant invoeren

en: Enter the name of the Vendor
nl: De naam van de leverancier invoeren

en: Enter the new balance of shares after the stock split.
nl: Voer het nieuwe aandelensaldo in na de beleggingsdeling.

en: Enter the number of months still to be paid off. This determines both the remaining principle and the duration of the scheduled transaction.
nl: Vul het aantal maanden in dat nog betaald moet worden. Dit bepaalt zowel de resterende hoofdsom als de looptijd van het betalingsschema.

en: Enter the number of shares bought or sold
nl: Voer het aantal gekochte of verkochte aandelen in

en: Enter the number of shares you gained or lost in the transaction.
nl: Voer het aantal aandelen in dat bij de transactie is toe- of afgenomen.

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
nl: Voer de kleinst verhandelbare coupure van het goed (effect/valuta) in. Voer 1 in voor beleggingen die enkel in hele getallen worden verhandeld.

en: Enter the ticker symbol for the commodity (e.g. CSCO or AAPL). If you are retrieving quotes online, this field must exactly match the ticker symbol used by the quote source (including case).
nl: Het tickersymbool voor het goed invoeren (bijvoorbeeld RDSA of UNA). Als u de koersnoteringen online ophaalt, moet de inhoud van dit veld exact overeenkomen met het tickersymbool uit de noteringsbron (inclusief hoofdlettergebruik).

en: Enter the ticker symbol or other well known abbreviation, such as "RHT". If there isn't one, or you don't know it, create your own.
nl: Het tickersymbool of een andere bekende afkorting (bijvoorbeeld: KPN) invoeren. Als deze niet bestaat of u niet bekend is, mag u deze zelf bedenken.

en: Enter the type of Entry
nl: De postsoort invoeren

en: Enter the unit-Price for this Entry
nl: De prijs per eenheid voor deze post invoeren

en: Enter the value of the shares.
nl: Voer de waarde van de aandelen in.

en: Enter your password
nl: Uw wachtwoord invoeren

en: Enter your username and password
nl: Uw gebruikersnaam en wachtwoord invoeren

en: Entity Not Found: %s
nl: Entiteit niet gevonden: %s

en: Entity type does not match %s: %s
nl: Entiteitsoort komt niet overeen met %s: %s

en: Entries
nl: Posten

en: Equities
nl: Eigen vermogen

en: Equity
nl: Eigen vermogen

en: Equity Accounts
nl: Eigen vermogen-rekeningen

en: Equity Statement
nl: Overzicht van het eigen vermogen

en: Error
nl: Fout

en: Error %d in SX [%s] final gnc_numeric value, using 0 instead.
nl: Fout %d in vaste journaalpost [%s] uiteindelijke gnc_numeric waarde, in plaats daarvan wordt 0 gebruikt.

en: Error adding price.
nl: Fout bij het toevoegen van de koers.

en: Error in regular expression '%s':
    %s
nl: Fout in reguliere expressie ‘%s’:
    %s

en: Error message:
nl: Foutmelding:

en: Error on executing job.
    
    Status: %s
nl: Fout bij het uitvoeren van opdracht.
    
    Status: %s

en: Error on executing job.
    
    Status: %s (%d)
nl: Fout bij het uitvoeren van opdracht.
    
    Status: %s (%d)

en: Error parsing SX [%s] key [%s]=formula [%s] at [%s]: %s.
nl: Fout tijdens het interpreteren van geplande transactie [%s] met sleutel [%s]=formule [%s] positie [%s]= %s.

en: Error text.
nl: Foutmelding.

en: Error(s) in invoice %s, all rows of this invoice ignored.
nl: Fout(en) in factuur %s, alle rijen voor deze factuur worden genegeerd.

en: Error(s) in invoice without id, all rows of this invoice ignored.
nl: Fout(en) in factuur zonder id, alle rijen voor deze factuur worden genegeerd.

en: Error: could not initialize graphical user interface and option add-price-quotes was not set.
    Perhaps you need to set the $DISPLAY environment variable?
nl: Fout: kon geen grafische gebruikersinterface initialiseren en de optie ‘add-price-quotes’ was niet ingesteld.
    Misschien moet de omgevingsvariabele $DISPLAY worden ingesteld ?

en: Escrow Account
nl: Depotrekening

en: Escrow Payment
nl: Betaling uit depot

en: Esti_mate Budget…
nl: Budget i_nschatten…

en: Estimate
nl: Inschatten

en: Estimate Budget Values
nl: Budgetwaarde inschatten

en: Estimate a budget value for the selected accounts from past transactions
nl: Een budgetwaarde voor de geselecteerde rekeningen inschatten op basis van boekingen uit het verleden

en: Europe
nl: Europa

en: Europe (31.12.2001)
nl: Europa (31.12.2001)

en: European
nl: Europees

en: Every
nl: Iedere

en: Every transaction has a "Notes" field where you can put useful information.
    
    To make it visible
    select "View" in the menu bar and check "Double Line" or
    check "Double Line View" in Preferences:Register Defaults.
nl: Elke transactie heeft een veld "Toelichting" waarin nuttige informatie kan worden bewaard.
    
    Om dit veld zichtbaar te maken,
    selecteert u in de menubalk "Beeld" en vinkt u "Dubbele regel" aan of
    selecteer "Dubbele regelmodus" in Voorkeuren: Standaardinstellingen grootboekkaart.

en: Exact end period
nl: Precieze eindperiode

en: Exact start period
nl: Precieze beginperiode

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: Exch. Rate
nl: Wiss.koers

en: Exchange Rate
nl: Wisselkoers

en: Exchange Rates
nl: Wisselkoersen

en: Exchange by CSV/FinTS(former HBCI) or import SWIFT-MT9xx/QIF/OFX data including Transaction Matching
nl: Data uitwisselen via CSV/FinTS (voormalig HBCI) of data importeren in SWIFT/MT9xx/QIF/OFX formaat, inclusief boekingsherkenning

en: Exchange rate | Exchange rates
nl[0]: Wisselkoers
nl[1]: Wisselkoersen

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
nl: Boekingen van/naar filter-rekeningen uitsluiten

en: Exclude accounts with zero total balances
nl: Rekeningen met een nulsaldo weglaten

en: Exclude closing transactions
nl: Afsluitingsboekingen uitsluiten

en: Exclude non-top-level accounts with zero balance and no non-zero sub-accounts.
nl: Rekeningen buiten hoofdniveau met nulsaldo zonder subrekeningen met niet-nulsaldo uitsluiten.

en: Exclude transactions between selected accounts
nl: Boekingen tussen geselecteerde rekeningen uitsluiten

en: Exclude transactions that only involve two accounts, both of which are selected below. This only affects the profit and loss columns of the table.
nl: Boekingen die uitsluitend betrekking hebben op twee hieronder geselecteerde rekeningen uitsluiten. Heeft uitsluitend effect op de kolommen winst en verlies van de tabel.

en: Execute _Now
nl: _Nu uitvoeren

en: Execute _later (unimpl.)
nl: _Later uitvoeren (niet geïmplementeerd)

en: Execute price quote related commands. The following commands are supported.
    
      info: 	Show Finance::Quote version and exposed quote sources.
       get: 	Fetch current quotes for all foreign currencies and stocks in the given GnuCash datafile.
      dump: 	Fetch current quotes for specified currencies or stocks from a specified namespace and print the results to the console.
            	This must be followed with a source and one or more symbols, unless the source is "currency" in which case it must be followed with two or more symbols, the first of which is the currency in which exchange rates for the rest will be quoted.
nl: Voer opdrachten met betrekking tot prijsopgaven uit. De volgende opdrachten worden ondersteund.
    
      info: 	Show Finance :: Citaatversie en blootgestelde citeerbronnen.
       get: 	Haal de huidige koersen op voor alle vreemde valuta en beleggingen in het gegeven GnuCash-gegevensbestand.
      dump: 	Haal actuele koersen op voor gespecificeerde valuta's of beleggingen uit een gespecificeerde naamruimte en druk de resultaten af naar de console.
            	Dit moet worden gevolgd met een bron en een of meer symbolen, tenzij de bron "valuta" is, in welk geval deze moet worden gevolgd met twee of meer symbolen, waarvan de eerste de valuta is waarin de wisselkoersen voor de rest worden genoteerd .

en: Execute report related commands. The following commands are supported.
    
      list: 	Lists available reports.
      show: 	Describe the options modified in the named report. A datafile may be specified to describe some saved options.
      run: 	Run the named report in the given GnuCash datafile.
nl: Rapport gerelateerde opdrachten uitvoeren. De volgende opdrachten worden ondersteund.
    
      list: 	Beschikbare rapporten weergeven.
      show:	Aangepaste opties voor het genoemde rapport beschrijven. Een data bestand kan opgegeven worden om opgeslagen opties te beschrijven.
      run:	Het genoemde rapport uitvoeren in het opgegeven GnuCash data bestand.

en: Execute this online transaction now
nl: Deze online transactie nu uitvoeren

en: Existing
nl: Bestaand

en: Existing Assets
nl: Bestaande activa

en: Existing Document Link is
nl: Bestaande bestandskoppeling is

en: Existing Equity
nl: Bestaand eigen vermogen

en: Existing Liabilities
nl: Bestaande schulden

en: Existing Retained Earnings
nl: Bestaande ingehouden winst

en: Existing Retained Losses
nl: Bestaand ingehouden verlies

en: Existing absolute file path links will be converted to relative ones by comparing them to the new path head unless box unticked.
nl: Als dit hokje is aangevinkt zullen bestaande absolute bestandspaden omgezet worden in relatieve door ze te vergelijken met de nieuwe pad prefix.

en: Existing relative file path links will be converted to absolute ones by combining them with the existing path head unless box unticked.
nl: Als dit hokje is aangevinkt zullen bestaande relatieve bestandspaden omgezet worden in absolute door ze te combineren met de bestaande pad prefix.

en: Exit the saved report configurations dialog
nl: Het venster ‘Opgeslagen rapportconfiguraties’ verlaten

en: Expected location
nl: Verwachte locatie

en: Expense
nl: Kosten

en: Expense Account
nl: Kostenrekening

en: Expense Accounts
nl: Kostenrekeningen

en: Expense Chart
nl: Grafiek kosten

en: Expense Over Time
nl: Ontwikkeling kosten

en: Expense Piechart
nl: Cirkeldiagram kosten

en: Expense Total
nl: Totale kosten

en: Expense Voucher
nl: Onkostendeclaratie

en: Expense Vouchers
nl: Onkostendeclaraties

en: Expense voucher number
nl: Onkostendeclaratienummer

en: Expense voucher number format
nl: Opmaak onkostendeclaratienummer

en: Expenses
nl: Kosten

en: Expenses vs. Day of Week
nl: Kosten per dag van de week

en: Explanation
nl: Uitleg

en: Export
nl: Exporteren

en: Export A_ctive Register to CSV…
nl: _Actieve journaal als CSV exporteren…

en: Export Account T_ree to CSV…
nl: Rekeningschema als _CSV exporteren…

en: Export HTML-formatted report to file
nl: HTML-geformatteerd rapport naar bestand exporteren

en: Export Now…
nl: Nu exporteren…

en: Export Summary
nl: Samenvatting export

en: Export _Accounts
nl: Rekeningen e_xporteren

en: Export _Report
nl: Rapport _exporteren

en: Export _Report…
nl: Rapport _exporteren…

en: Export _Transactions to CSV…
nl: _Boekingen naar CSV exporteren…

en: Export as P_DF…
nl: Als P_DF exporteren…

en: Export the Account Tree to a CSV file
nl: Het rekeningschema naar een CSV-bestand exporteren

en: Export the Active Register to a CSV file
nl: Het actieve journaal naar een CSV-bestand exporteren

en: Export the Transactions to a CSV file
nl: De boekingen naar een CSV-bestand exporteren

en: Export the account hierarchy to a new GnuCash datafile
nl: Het rekeningschema naar een nieuw GnuCashbestand exporteren

en: Export the current report as a PDF document
nl: Het huidige rapport als PDF-document exporteren

en: Export to PDF File
nl: Export naar PDF-bestand

en: Exporting file…
nl: Bestand exporteren…

en: Extend the current book by merging with new account type categories
nl: Het huidige grootboek uitbreiden door nieuwe rekeningcategorieën toe te voegen

en: Extra Notes
nl: Extra toelichting

en: Extra Payments
nl: Extra betalingen

en: Extra notes to put on the invoice.
nl: Extra toelichting om op de factuur te plaatsen.

en: Extra to Charge Card
nl: Additionele kosten creditcard

en: F_ind Account
nl: Rekening _zoeken

en: F_raction traded
nl: Ver_handelbare coupure

en: Failed
nl: Fout

en: Failed to create price from selected columns.
nl: Kan geen koers aanmaken van geselecteerde kolommen.

en: Failed to initialize Finance::Quote:
nl: Finance::Quote: is niet geïnitialiseerd

en: Failed to open log file: %s: %s
nl: Fout bij openen van logbestand: %s: %s

en: Failed to parse result returned by Finance::Quote.
nl: Het resultaat van Finance::Quote kon niet worden verwerkt.

en: Fancy
nl: Elegant

en: Fancy Date Format
nl: Uitgebreide datumopmaak

en: Fancy Invoice
nl: Elegante factuur

en: Fee
nl: Vergoeding

en: Fees
nl: Vergoedingen

en: File %s opened. %s
nl: Bestand %s geopend. %s

en: File Format
nl: Bestandformaat

en: File Found
nl: Bestand gevonden

en: File Not Found
nl: Bestand niet gevonden

en: File does not appear to be in QIF format
nl: Het bestand lijkt geen QIF-indeling te hebben

en: File exported successfully!
nl: Bestand succesvol geëxporteerd!

en: File not found or read permission denied. Please select another file.
nl: Bestand niet gevonden of leesrechten op bestand ontbreken. Selecteer een ander bestand.

en: File to log into; defaults to "/tmp/gnucash.trace"; can be "stderr" or "stdout".
nl: Bestand voor logmeldingen; standaard is “/tmp/gnucash.trace”; mag ook “stderr” of “stdout” zijn.

en: Filled circle
nl: Gevuld rondje

en: Filled diamond
nl: Gevuld ruitje

en: Filled square
nl: Gevuld vierkantje

en: Filter %s by...
nl: %s filteren op…

en: Filter %s by…
nl: %s filteren op…

en: Filter By:
nl: Filteren op:

en: Filter By…
nl: Filteren op…

en: Filter Type
nl: Filtersoort

en: Filter account.
nl: Filter-rekening.

en: Filter accounts
nl: Rekeningen filteren

en: Filter by reconcile status.
nl: Filteren op afstemstatus.

en: Filter on these accounts.
nl: Op deze rekeningen filteren.

en: Filter register by…
nl: Grootboekkaart filteren op…

en: Filter will be applied to 'Match String' and 'Mapped to Account Name' fields, case sensitive.
nl: Filter wordt hoofdlettergevoelig toegepast op velden "Overeenkomstige tekenreeks" en "Geassocieerd met rekeningnaam".

en: Filtered
nl: Gefilterd

en: Finance Management
nl: Financieel management

[ctx: Finance::Quote]
en: **missing**
nl: **ontbreekt**

[ctx: Finance::Quote]
en: currency:
nl: munteenheid:

[ctx: Finance::Quote]
en: date:
nl: datum:

[ctx: Finance::Quote]
en: last:
nl: laatste:

[ctx: Finance::Quote]
en: one of these
nl: een van deze

[ctx: Finance::Quote]
en: price:
nl: prijs:

[ctx: Finance::Quote]
en: recommended
nl: aanbevolen

[ctx: Finance::Quote]
en: required
nl: vereist

[ctx: Finance::Quote]
en: symbol:
nl: symbool:

en: Finance::Quote check returned error
nl: Finance::Quote controleer foutmelding

en: Finance::Quote failed silently to retrieve a quote for symbol
nl: Finance::Quote slaagde er niet in een koers voor symbool op te halen

en: Finance::Quote fields GnuCash uses:
nl: Finance::Quote velden die GnuCash gebruikt:

en: Finance::Quote must be installed to enable this button.
nl: Finance::Quote moet zijn geïnstalleerd om deze knop te activeren.

en: Finance::Quote reported a failure for symbol
nl: Finance::Quote meldde een fout voor symbool

en: Finance::Quote reported failure set no error.
nl: Finance::Quote is mislukt zonder foutmelding.

en: Finance::Quote reported failure with error:
nl: Finance::Quote is mislukt met foutmelding:

en: Finance::Quote retrieval failed with error
nl: Finance::Quote ophalen is mislukt met fout

en: Finance::Quote returned a quote with a currency GnuCash doesn't know about.
nl: Finance::Quote gaf een koers met valuta die GnuCash niet kent.

en: Finance::Quote returned a quote with a price that GnuCash was unable to covert to a number.
nl: Finance::Quote gaf een koers met een prijs die GnuCash niet kan verwerken.

en: Finance::Quote returned a quote with no currency.
nl: Finance::Quote gaf een koers zonder valuta.

en: Finance::Quote returned a quote with no price element.
nl: Finance::Quote gaf een koers zonder prijselement.

en: Finance::Quote returned an error:
nl: Finance::Quote gaf een fout:

en: Finance::Quote returned no data and set no error.
nl: Finance::Quote heeft geen gegevens geretourneerd en geen fout gemeld.

en: Finance::Quote sources:
nl: Finance::Quote bronnen:

en: Find Account
nl: Rekening zoeken

en: Find Bi_ll…
nl: Inkoopfactuur _zoeken…

en: Find Bill
nl: Inkoopfactuur zoeken

en: Find Customer
nl: Klant zoeken

en: Find Employee
nl: Werknemer zoeken

en: Find Expense Voucher
nl: Onkostendeclaratie zoeken

en: Find Expense _Voucher…
nl: Onkostendeclaratie _zoeken…

en: Find In_voice…
nl: Verkoopfactuur _zoeken…

en: Find Invoice
nl: Verkoopfactuur zoeken

en: Find Jo_b…
nl: Opdracht _zoeken…

en: Find Job
nl: Opdracht zoeken

en: Find Order
nl: Order zoeken

en: Find Transaction
nl: Boeking zoeken

en: Find Vendor
nl: Leverancier zoeken

en: Find an account
nl: Een rekening zoeken

en: Find an account.
nl: Een rekening zoeken.

en: Find transactions with a search
nl: Boekingen met een zoekopdracht terugvinden

en: Find transactions with a search.
nl: Boekingen met een zoekopdracht terugvinden.

en: Finding duplicate transactions
nl: Aan het zoeken naar dubbele transacties

en: Finish
nl: Voltooien

en: Finish Account Setup
nl: Instellen rekeningschema voltooien

en: Finish GnuCash Datafile Import
nl: Importeren GnuCash-bestand voltooien

en: Finish the reconciliation of this account
nl: De afstemming voor deze rekening voltooien

en: First Date
nl: Startdatum

en: First In, First Out
nl: Eerst in, eerst uit

en: First Option
nl: Eerste optie

en: First budget period
nl: Eerste budgetperiode

en: First day of the accounting period, as set in the global preferences.
nl: Eerste dag van de in de programmavoorkeuren ingestelde verslagperiode.

en: First day of the current calendar year.
nl: Eerste dag van het huidige kalenderjaar.

en: First day of the current month.
nl: Eerste dag van de huidige maand.

en: First day of the current quarterly accounting period.
nl: Eerste dag van het huidige boekhoudkundige kwartaal.

en: First day of the next calendar year.
nl: Eerste dag van het volgende kalenderjaar.

en: First day of the next month.
nl: Eerste dag van de volgende maand.

en: First day of the next quarterly accounting period.
nl: Eerste dag van het volgende boekhoudkundige kwartaal.

en: First day of the previous calendar year.
nl: Eerste dag van het vorige kalenderjaar.

en: First day of the previous month.
nl: Eerste dag van de vorige maand.

en: First day of the previous quarterly accounting period.
nl: Eerste dag van het vorige boekhoudkundige kwartaal.

en: First on the
nl: Voor het eerst op

en: First-in first-out
nl: Eerst in, eerst uit

en: Fixed Rate
nl: Vast rentetarief

en: Fixed-Width
nl: Vaste kolombreedte

en: Flatten list to depth limit
nl: Afvlakken tot weergaveniveau

en: Font definition in CSS font-family format.
nl: Lettertype-definitie in CSS ‘font-family’ opmaak.

en: Font family
nl: Lettertypefamilie

en: Font info for account name.
nl: Lettertype voor de rekeningnaam.

en: Font info for cells containing total labels.
nl: Lettertype voor tekstvelden met de omschrijving van een totaalwaarde.

en: Font info for centered label cells.
nl: Lettertype voor gecentreerde tekstvelden.

en: Font info for number cells containing a total.
nl: Lettertype voor numerieke velden met berekende totalen.

en: Font info for number headers.
nl: Lettertype voor numerieke koppen.

en: Font info for regular number cells.
nl: Lettertype voor platte numerieke velden.

en: Font info for regular text cells.
nl: Lettertype voor platte tekstvelden.

en: Font info for the report title.
nl: Lettertype voor de rapporttitel.

en: Font size
nl: Tekengrootte

en: Font size in CSS font-size format (e.g. "medium" or "10pt").
nl: Tekengrootte in CSS ‘font-size’ opmaak (bijv. “medium” of “10pt”).

en: Font to use for everything else.
nl: Het te gebruiken lettertype voor alle overige tekst.

en: Font to use for the main heading.
nl: Het te gebruiken lettertype voor het letterhoofd.

en: Fonts
nl: Lettertypes

en: Footer
nl: Voettekst

en: Footer logo filename
nl: Bestandsnaam voettekst logo

en: Footer logo width
nl: Breedte voettekst logo

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list ~a.
nl: Voor hulp bij het schrijven van rapporten, of om uw eigen nieuwe, zeer coole rapport met anderen te delen, kunt u terecht bij de mailinglijst ~a.

en: For importing customer lists.
nl: Voor het importeren van klantlijsten.

en: For importing vendor lists.
nl: Voor het importeren van leverancierslijsten.

en: For your information: This account also has a noted balance of %s
nl: Ter informatie: de rekening heeft boekingen voor verwerking klaarstaan met een saldo van %s

en: Force P_rices to display as decimals
nl: Altijd _decimale weergave voor koersen gebruiken

en: Force prices to display as decimals even if they must be rounded.
nl: Altijd decimale weergave voor koersen gebruiken, zelfs als ze hierdoor afgerond worden.

en: Forever
nl: Oneindig

en: Form
nl: Formulier

en: Form Line Data:
nl: Formulierregel:

en: Format
nl: Opmaak

en: Formats the table suitable for cut & paste exporting with extra cells.
nl: De tabel met behulp van extra velden geschikt maken voor knippen-en-plakken.

en: Forward
nl: Vooruit

en: Found Finance::Quote version {1}.
nl: Finance::Quote versie {1} gevonden.

en: Fourth Options
nl: Vierde optie

en: Fraction
nl: Coupure

en: Frequency
nl: Frequentie

en: Friday
nl: Vrijdag

en: From
nl: Van

en: From Namespace
nl: Van naamruimte

en: From Symbol
nl: Van symbool

en: From the Report Options, you will need to select the accounts which will hold the GST/VAT taxes collected or paid. These accounts must contain splits which document the monies which are wholly sent or claimed from tax authorities during periodic GST/VAT returns. These accounts must be of type ASSET for taxes paid on expenses, and type LIABILITY for taxes collected on sales.
nl: In de rapport opties, kies de rekeningen die de betaalde of geïnde btw bedragen bevatten. Deze rekeningen moeten boekregels bevatten die de bedragen beschrijven die doorgestort of opgeëist worden van de belastingdiensten tijdens de periodieke btw aangiftes. Deze rekeningen moeten van het Activa type zijn voor btw betaald op uitgaven en van het Vorderingen type voor btw geïnd op verkopen.

en: From these Commodities
nl: Van deze goederen

en: From ~a to ~a
nl: Van ~a tot ~a

en: Frozen
nl: Vastgehouden

en: Full Account Name
nl: Volledige rekeningnaam

en: Full Category Path
nl: Volledig categoriepad

en: Full end-of-period work sheet
nl: Volledige werkinstructie voor de periodeafsluiting

en: Funds In
nl: Inkomende geldstroom

en: Funds Out
nl: Uitgaande geldstroom

en: Future Minimum
nl: Toekomstig minimum

en: Future Minimum (%s)
nl: Toekomstig minimum (%s)

en: Future Minimum (Report)
nl: Toekomstig minimum (rapport)

en: Future Scheduled Transactions Summary
nl: Samenvatting toekomstige vaste journaalposten

en: Future value
nl: Toekomstige waarde

en: Future:
nl: Toekomstig:

en: GST Amount
nl: BTW bedrag

en: GST Rate
nl: BTW tarief

en: GUID of predefined check format to use
nl: GUID van de te gebruiken voorgedefinieerde cheque-opmaak

en: Gain
nl: Winst

en: Gain/Loss
nl: Winst/verlies

en: Gains
nl: Winsten

en: Gains Only
nl: Alleen winsten

en: Gains and Sales
nl: Winsten en verkopen

en: General
nl: Algemeen

en: General Journal
nl: Journaal

en: General Ledger
nl: Grootboek

en: General background color for report.
nl: Algemene achtergrondkleur voor rapport.

en: General journal exact balances
nl: Grootboek rapport met exacte balansen

en: Generated from an invoice. Try unposting the invoice.
nl: Gegenereerd door een verkoopfactuur. Probeer de boeking van deze factuur terug te nemen.

en: Generic import transaction matcher
nl: Herkennen van bestaande boekingen

en: Georgian (GEOSTD8)
nl: Georgisch (GEOSTD8)

en: Get Quotes
nl: Koersen ophalen

en: Get Transactions Online
nl: Boekingen online ophalen

en: Get _Balance
nl: _Saldo opvragen

en: Get _Transactions…
nl: _Boekingen opvragen…

en: Get new online quotes for stock accounts.
nl: Nieuwe koersen voor beleggingsrekeningen online ophalen.

en: Get the transactions online through Online Banking
nl: De boekingen op de rekening via Online bankieren opvragen

en: Give the children the same type?
nl: Aan subrekeningen dezelfde rekeningsoort toekennen?

en: GncQuotes::Fetch called with no book.
nl: GncQuotes::Fetch aanvraag zonder boekhouding.

en: GncQuotes::Fetch called with no commodities.
nl: GncQuotes::Fetch aanvraag zonder goederen.

en: GncQuotes::Report called with no source.
nl: GncQuotes::Report aanvraag zonder bron.

en: GnuCash Account Name
nl: GnuCash-rekeningnaam

en: GnuCash Account Template Wiki
nl: GnuCash Rekeningsjabloon wiki

en: GnuCash Export Format
nl: GnuCash exportopmaak

en: GnuCash Export Format (4.x and older)
nl: GnuCash exportopmaak (4.x en ouder)

en: GnuCash Paths
nl: GnuCash bestandspaden

en: GnuCash Preferences
nl: GnuCash-instellingen

en: GnuCash Project
nl: GnuCash project

en: GnuCash Tip Of The Day
nl: GnuCash tip van de dag

en: GnuCash account name
nl: GnuCash-rekeningnaam

en: GnuCash can import financial data from QIF (Quicken Interchange Format) files written by Quicken/QuickBooks, MS Money, Moneydance, and many other programs.
    
    The import process has several steps. Your GnuCash accounts will not be changed until you click "Apply" at the end of the process.
    
    Click "Next" to start loading your QIF data, or "Cancel" to abort the process.
nl: GnuCash kan financiële gegevens importeren uit QIF-bestanden (Quicken Interchange Format), opgeslagen door Quicken/Quickbooks, MS Money, Moneydance en vele andere programma's.
    
    Het import-proces bestaat uit meerdere stappen. Uw GnuCash-rekeningen worden niet gewijzigd totdat u op [Voltooien] klikt aan het eind van het proces.
    
    Klik op [Volgende] om te beginnen met het importeren van uw QIF-bestanden of op [Annuleren] om het importeren af te breken.

en: GnuCash cannot determine the value in one of the fields. You must enter a valid expression.
nl: GnuCash kan de waarde van één van de velden niet bepalen. Voer een geldige expressie in.

en: GnuCash could not complete a critical test for the presence of a bug in the "libdbi" library. This may be caused by a permissions misconfiguration of your SQL database. Please see https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=645216 for more information.
nl: GnuCash was niet in staat om vast te stellen of er een significante fout in de bibliotheek “libdbi” aanwezig was. Dit kan worden veroorzaakt door een verkeerde configuratie van rechten binnen uw SQL-database. Zie https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=645216 voor meer informatie.

en: GnuCash could not find the files of the help documentation.
nl: GnuCash kon de bestanden met hulp-documentatie niet vinden.

en: GnuCash could not find the linked document.
nl: GnuCash kon het gekoppelde bestand niet vinden.

en: GnuCash could not obtain the lock for %s.
nl: GnuCash kon geen exclusieve schrijfrechten op %s verkrijgen.

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not export the database. Do you want to proceed with exporting the database?
nl: GnuCash kon geen exclusieve schrijfrechten op %s verkrijgen. Misschien wordt deze databank door een andere gebruiker gebruikt, in welk geval u de databank beter niet kunt exporteren. Wilt u doorgaan met het exporteren van de databank?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not import the database. Do you want to proceed with importing the database?
nl: GnuCash kon geen exclusieve schrijfrechten op %s verkrijgen. Misschien wordt deze databank door een andere gebruiker gebruikt, in welk geval u de databank beter niet kunt importeren. Wilt u doorgaan met het importeren van de databank?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. Do you want to proceed with opening the database?
nl: GnuCash kon geen exclusieve schrijfrechten op %s verkrijgen. Misschien wordt deze databank door een andere gebruiker gebruikt, in welk geval u de databank beter niet kunt openen. Wilt u doorgaan met het openen van de databank?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not save the database. Do you want to proceed with saving the database?
nl: GnuCash kon geen exclusieve schrijfrechten op %s verkrijgen. Misschien wordt deze databank door een andere gebruiker gebruikt, in welk geval u de databank beter niet kunt opslaan. Wilt u doorgaan met het opslaan van de databank?

en: GnuCash could not open the linked document:
nl: GnuCash kon het gekoppelde bestand niet openen:

en: GnuCash could not write to %s. That database may be on a read-only file system, you may not have write permission for the directory or your anti-virus software is preventing this action.
nl: GnuCash kon niet schrijven naar %s. Misschien staat die database op een alleen-lezen bestandssysteem, u hebt geen schrijfrechten op de map of uw anti-virus software verhindert deze actie.

en: GnuCash is a program for personal and small-business financial-accounting.
nl: GnuCash is boekhoudsoftware voor thuis en voor kleine ondernemingen.

en: GnuCash submitted invalid json to Finance::Quote. The details were logged.
nl: GnuCash leverde ongeldige json aan Finance::Quote. Details zijn vastgelegd.

en: GnuCash uses a yellow/green theme by default for register windows. Uncheck this if you want to use the system color theme instead.
nl: GnuCash gebruikt standaard een geel/groen thema voor dagboekkaarten. Door deze optie uit te vinken worden in plaats daarvan de systeemkleuren gebruikt.

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be converted to a GnuCash account.
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches that you do not like by double-clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely within GnuCash.
nl: GnuCash maakt gebruik van gescheiden opbrengsten- en kostenrekeningen in plaats van categorieën om uw boekingen te classificeren. Iedere categorie in uw QIF-bestand wordt omgezet naar een GnuCash-rekening.
    
    Op de volgende pagina kunt u de voorgestelde koppeling van QIF-categorieën aan GnuCash-rekeningen bekijken. U kunt ongewenste koppelingen veranderen door te dubbelklikken op de regel met de categorienaam.
    
    Als u zich later bedenkt, kunt u gerust het rekeningenschema binnen GnuCash wijzigen.

en: GnuCash was unable to save your mapping preferences.
nl: GnuCash was niet in staat uw toewijzingsvoorkeuren op te slaan.

en: GnuCash will estimate budget values for the selected accounts from past transactions.
nl: Gnucash zal een budgetwaarde voor de geselecteerde rekeningen inschatten op basis van boekingen in het verleden.

en: GnuCash {1} development version
nl: GnuCash {1} ontwikkelversie

en: GnuCash-Report
nl: GnuCash-rapport

en: Go to Date
nl: Naar datum gaan

en: Go to the first split with the _smallest value
nl: Naar eerste boekregel met de _kleinste waarde

en: Grand Total
nl: Eindtotaal

en: Grand Total Cell Color
nl: Veldkleur eindtotaal

en: Grand Total Only
nl: Alleen Eindtotaal

en: Grand Total and Subtotals
nl: Eindtotaal en subtotalen

en: Greek
nl: Grieks

en: Greek (ISO-8859-7)
nl: Grieks (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
nl: Grieks (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
nl: Grieks (Windows-1253)

en: Green
nl: Groen

en: Grid
nl: Hulplijnen

en: Gross Balance
nl: Bruto balans

en: Gross Purchases
nl: Bruto aankopen

en: Gross Sales
nl: Bruto verkopen

en: Gross adjustment accounts.
nl: Bruto-correctierekeningen.

en: Group gains (and sales?) by long-term (LT) and short-term (ST)
nl: Groepswinsten (en verkopen?) op lange termijn (LT) en op korte termijn (KT)

en: Group gains by age (short term and long term)
nl: Winsten groeperen naar leeftijd (korte termijn en lange termijn)

en: HTML Style Sheet Properties: %s
nl: Eigenschappen HTML opmaaksjabloon: %s

en: HTML Style Sheets
nl: HTML opmaaksjablonen

en: H_idden
nl: _Verborgen

en: Half Year
nl: Half jaar

en: Half Years
nl: Halve jaren

en: Have a nice day!
nl: Nog een prettige dag!

en: Head or Tail
nl: Kruis of munt

en: Header logo filename
nl: Bestandsnaam koptekst logo

en: Header logo width
nl: Breedte koptekst logo

en: Heading Alignment
nl: Uitlijning koptekst

en: Heading Banner
nl: Koptekst

en: Heading font
nl: Lettertype koptekst

en: Headings 1
nl: Koptekst 1

en: Headings 2
nl: Koptekst 2

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Hebrew (IBM-862)
nl: Hebreeuws (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
nl: Hebreeuws (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
nl: Hebreeuws (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
nl: Hebreeuws (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
nl: Hebreeuws (Windows-1255)

en: Height of plot, 10 - 100 in percent, above in pixels.
nl: Hoogte van de grafiek, 10-100 in procent, daarboven in pixels.

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Hidden Options
nl: Verborgen opties

en: Hide
nl: Verbergen

en: Hide _Hidden Accounts
nl: _Verborgen rekeningen verbergen

en: Hide _Placeholder Accounts
nl: _Aggregatierekeningen verbergen

en: Hide splits in all transactions.
nl: Splitsingen in alle transacties verbergen.

en: Hide:
nl: Verbergen:

en: Highlight a date first to sort by occurrence date.
nl: Markeer een datum die eerst wordt gesorteerd op de datum van optreden.

en: Highlight a schedule first to sort by schedule name.
nl: Markeer een schema om te sorteren op schemanaam.

en: Hold the TAN generator in front of the animated graphic. The markings (triangles) on the graphic must match those on the TAN generator.
nl: Hou de TAN generator voor de geanimeerde afbeelding. De driehoekige markeringen op de afbeelding moeten overeenstemmen met deze op de TAN generator.

en: Host
nl: Server

en: Hours
nl: Uren

en: How did you pay for this item?
nl: Hoe hebt u deze post betaald?

en: How many automatic decimal places will be filled in.
nl: Het aantal automatische decimale posities.

en: How many days in advance to notify the user.
nl: Het aantal dagen van tevoren dat de gebruiker een melding ontvangt.

en: How many days in advance to remind the user.
nl: Hoeveel dagen van tevoren de gebruiker herinnerd moet worden.

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
nl: Het aantal dagen dat van tevoren moet worden gewaarschuwd voor het verschuldigd worden van aankoopfacturen.

en: How many days in the future to warn about Invoices coming due.
nl: Het aantal dagen dat van tevoren moet worden gewaarschuwd voor het verschuldigd worden van verkoopfacturen.

en: How many days to keep old log/backup files.
nl: Het aantal dagen dat oude log-/backupbestanden bewaard moeten blijven.

en: How to handle void transactions.
nl: Hoe om te gaan met gestorneerde boekingen.

en: How to report brokerage fees
nl: Hoe worden transactiekosten gerapporteerd

en: How to report commissions and other brokerage fees.
nl: Hoe worden provisies en andere transactiekosten gerapporteerd.

en: How to show account subtotals for parent accounts.
nl: Weergave van subtotalen voor rekeningen met subrekeningen.

en: How to show the balances of parent accounts.
nl: Weergave van saldi op rekeningen met subrekeningen.

en: How to treat accounts which exceed the specified depth limit (if any).
nl: Hoe om te gaan met rekeningen beneden het gekozen weergaveniveau (indien van toepassing).

en: Hyphen (-)
nl: Streepje (-)

en: ID
nl: Nummer

en: ID #
nl: Nummer

en: ISIN, CUSI_P or other code
nl: _ISIN of andere code

en: ISIN/CUSIP
nl: ISIN

en: ISO-8859-1 (West European)
nl: ISO-8859-1 (West-Europees)

en: ISO-8859-1 KOI8-U
nl: ISO-8859-1 ISO-8859-15

en: ISO-8859-10 (Nordic)
nl: ISO-8859-10 (Scandinavisch)

en: ISO-8859-11 (Thai)
nl: ISO-8859-11 (Thais)

en: ISO-8859-13 (Baltic)
nl: ISO-8859-13 (Baltisch)

en: ISO-8859-14 (Celtic)
nl: ISO-8859-14 (Keltisch)

en: ISO-8859-15 (West European, Euro sign)
nl: ISO-8859-15 (West-Europees, Euroteken)

en: ISO-8859-16 (South-East European)
nl: ISO-8859-16 (Zuidoost-Europees)

en: ISO-8859-2 (East European)
nl: ISO-8859-2 (Oost-Europees)

en: ISO-8859-3 (South European)
nl: ISO-8859-3 (Zuid-Europees)

en: ISO-8859-4 (North European)
nl: ISO-8859-4 (Noord-Europees)

en: ISO-8859-5 (Cyrillic)
nl: ISO-8859-5 (Cyrillisch)

en: ISO-8859-6 (Arabic)
nl: ISO-8859-6 (Arabisch)

en: ISO-8859-7 (Greek)
nl: ISO-8859-7 (Grieks)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
nl: ISO-8859-8 (Hebreeuws)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
nl: ISO-8859-9 (Turks)

en: Icelandic (MacIcelandic)
nl: IJslands (MacIcelandic)

en: Identical commodities
nl: Identieke goederen

en: Identification
nl: Identificatie

en: If a value is present, an indication can be shown in the chart of accounts when today's balance is less than this value.
    
    i.e.
    Today's balance of -100 will show icon if limit is set to -90
    Today's balance of 90 will show icon if limit is set to 100
    
    Clear the entry to have no warning.
nl: Als er een waarde aanwezig is, kan een indicatie worden weergegeven in het rekeningschema wanneer het huidige saldo lager is dan deze waarde.
    
    bijv.
    Het huidige saldo van -100 zal het pictogram weergeven als de limiet is ingesteld op -90
    Het huidige saldo van 90 toont het pictogram als de limiet is ingesteld op 100
    
    Maak de invoer vrij om geen waarschuwing te hebben.

en: If a value is present, an indication can be shown in the chart of accounts when today's balance is more than this value.
    
    i.e.
    Today's balance of -90 will show icon if limit is set to -100
    Today's balance of 100 will show icon if limit is set to 90
    
    Clear the entry to have no warning.
nl: Als er een waarde aanwezig is, kan een indicatie worden weergegeven in het rekeningschema wanneer het huidige saldo meer is dan deze waarde.
    
    bijv.
    Het huidige saldo van -90 zal het pictogram weergeven als de limiet is ingesteld op -100
    Het huidige saldo van 100 toont het pictogram als de limiet is ingesteld op 90
    
    Maak de invoer vrij om geen waarschuwing te krijgen.

en: If activated, include application added prices.
    
    These prices were added so that there's always a "nearest in time" price for every multi-commodity transaction so that the Accounts page and reports are able to correctly report values so removing them may make this less reliable.
nl: Indien aangevinkt, koersen toegevoegd door het programma mee opnemen.
    
    Deze koersen werden toegevoegd zodat er altijd een "Dichtst bij rapportdatum" koers is voor elke multi-valuta transactie. Hiermee kunnen het Rekeningen blad en rapporten correcte waarden weergeven. Deze koersen verwijderen kan dit process minder betrouwbaar maken.

en: If activated, include manually entered prices.
nl: Indien aangevinkt, handmatig ingevoerde koersen mee opnemen.

en: If activated, prices added by Finance::Quote will be included.
nl: Indien aangevinkt, koersen toegevoegd via "Finance::Quote" mee opnemen.

en: If active all lines that make up a single transaction will use the same color for their background. Otherwise the background colors are alternated on each line.
nl: Door activering van deze optie krijgen alle regels van dezelfde boeking dezelfde achtergrondkleur. Zonder deze optie verspringt de achtergrondkleur zelfs binnen één boeking per weergegeven regel.

en: If active the account hierarchy will colorize the account using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
nl: Door activering van deze optie zal de rekening in het rekeningschema worden weergegeven met de aangepaste rekeningkleur, als die is ingesteld. Dit kan helpen als visueel hulpmiddel om snel rekeningen te identificeren.

en: If active the account register tabs will be colored using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
nl: Door activering van deze optie zal het tabblad van grootboekkaarten in de aangepaste rekeningkleur worden weergegeven, als die is ingesteld. Dit kan helpen als visueel hulpmiddel om snel rekeningen te identificeren.

en: If active then after a memorised transaction is automatically filled in the cursor will move to the Transfer field. If not active then it skips to the value field.
nl: Door activering van deze optie zal de cursor na het automatisch aanvullen van een boeking springen naar het veld Tegenrekening. Zonder deze optie springt de cursor dan naar het bedrag.

en: If active, GnuCash shows a confirmation question each time the auto-save feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
nl: Door activering van deze optie vraagt GnuCash bij elke poging tot automatisch op te slaan om bevestiging. Zonder deze optie wordt deze vraag onderdrukt.

en: If active, GnuCash shows an explanation of the auto-save feature the first time that feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
nl: Door activering van deze optie zal GnuCash het automatisch opslaan toelichten zodra dit de eerste keer van start gaat. Zonder deze optie zal dit achterwege blijven.

en: If active, GnuCash will automatically insert a decimal point into values that are entered without one. Otherwise GnuCash will not modify entered numbers.
nl: Door activering van deze optie zal GnuCash automatisch een decimaalteken invoegen in bedragen die zonder decimaalteken worden ingevoerd. Zonder deze optie worden de ingevoerde bedragen niet aangepast.

en: If active, GnuCash will round prices as necessary to display them as decimals instead of displaying the exact fraction if the fractional part cannot be exactly represented as a decimal.
nl: Indien actief, zal GnuCash de prijzen indien nodig afronden om ze als decimalen weer te geven in plaats van de exacte breuk als het fractionele deel niet precies als decimaal kan worden weergegeven.

en: If active, a "close" button will be displayed on any notebook tab that may be closed. Otherwise, no such button will be shown on the tab. Regardless of this setting, pages can always be closed via the "close" menu item or the "close" button on toolbar.
nl: Door activering van deze optie zal een sluitknop worden toegevoegd aan elk tabblad dat kan worden afgesloten. Zonder deze optie ontbreken deze knoppen. Onafhankelijk hiervan kan een tabblad altijd worden afgesloten via de knop ‘Sluiten’ in de werkbalk of de menukeuze ‘Bestand‣Sluiten’.

en: If active, a splash screen will be shown at startup. Otherwise no splash screen will be shown.
nl: Door activering van deze optie wordt tijdens het opstarten van GnuCash een opstartscherm weergegeven.

en: If active, after reconciling a credit card account, prompt the user to enter a credit card payment. Otherwise do not prompt the user for this.
nl: Alleen bij activering van deze optie zal na het afstemmen van een creditcard-rekening standaard worden gevraagd om een afbetaling op de creditcard in te voeren.

en: If active, all transactions marked as cleared in the register will appear already selected in the reconcile dialog. Otherwise no transactions will be initially selected.
nl: Door activering van deze opties zullen bevestigde boekingen bij het afstemmen automatisch worden geselecteerd. Zonder deze optie worden nooit posten automatisch geselecteerd.

en: If active, always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
nl: Door activering van deze optie wordt bij het openen van het afstemvenster altijd de huidige datum als afschriftdatum ingevuld, onafhankelijk van vorige afstemmingen.

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'auto create' flag set active by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction.
nl: Door activering van deze optie zal bij nieuw aangemaakte vaste journaalposten standaard de optie ‘automatisch aanmaken’ worden ingesteld. De gebruiker kan deze optie op elk moment zelf aanpassen (hetzij bij aanmaak van de VJP, hetzij door de VJP later te bewerken).

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'notify' flag set by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction. This setting only has meaning if the create-auto setting is active.
nl: Door activering van deze optie zal bij nieuw aangemaakte vaste journaalposten standaard de optie ‘melding’ worden ingesteld. De gebruiker kan deze optie op elk moment zelf aanpassen (hetzij bij aanmaak van de VJP, hetzij door de VJP later te bewerken). Deze optie heeft alleen effect indien de optie ‘Automatisch aanmaken’ is ingesteld.

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any bills will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due bills.
nl: Door activering van deze optie wordt tijdens het opstarten van GnuCash gecontroleerd of er binnenkort te betalen aankoopfacturen vervallen. Zo ja, dan krijgt de gebruiker een betalingsherinnering te zien. De definitie van ‘binnenkort’ wordt bepaald door de instelling ‘Dagen van tevoren’. Zonder deze optie controleert GnuCash niet op het vervallen van facturen.

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any invoices will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due invoices.
nl: Door activering van deze optie wordt tijdens het opstarten van GnuCash gecontroleerd of er binnenkort te betalen verkoopfacturen vervallen. Zo ja, dan krijgt de gebruiker een betalingsherinnering te zien. De definitie van ‘binnenkort’ wordt bepaald door de instelling ‘Dagen van tevoren’. Zonder deze optie controleert GnuCash niet op het vervallen van facturen.

en: If active, closing a tab moves to the most recently visited tab. Otherwise closing a tab moves one tab to the left.
nl: Door activering van deze optie wordt na het afsluiten van een tab de laatst bezochte tab actief (in plaats van de tab meteen links van de afgesloten tab).

en: If active, each new invoice will be opened in a new window. Otherwise a new invoice will be opened as a tab in the main window.
nl: Door activering van deze optie wordt iedere nieuwe factuur in een nieuw venster geopend. Zonder deze optie wordt een nieuwe factuur geopend als tabblad binnen het hoofdvenster.

en: If active, each new register will be opened in a new window. Otherwise each new register will be opened as a tab in the main window.
nl: Door activering van deze optie wordt elke nieuwe grootboekkaart geopend in een nieuw venster. Zonder deze optie wordt elke nieuwe grootboekkaart geopend als nieuwe tab in het hoofdvenster.

en: If active, each new report will be opened in its own window. Otherwise new reports will be opened as tabs in the main window.
nl: Door activering van deze optie wordt elke nieuw rapport geopend in een nieuw venster. Zonder deze optie wordt elk nieuwe rapport geopend als nieuwe tab in het hoofdvenster.

en: If active, extra toolbar buttons for common business functions are shown as well. Otherwise they are not shown.
nl: Door activering van deze optie worden extra knoppen voor veel voorkomende MKB-acties getoond. Zonder deze optie blijven die knoppen verborgen.

en: If active, formal accounting labels "Credit" and "Debit" will be used when designating fields on screen. Otherwise, informal labels such as Increase/Decrease, "Funds In"/"Funds Out", etc. will be used.
nl: Door activering van deze optie worden de boekhoudkundige termen ‘Debet’ en ‘Credit’ als label gebruikt. Zonder deze optie wordt in plaats hiervan gebruik gemaakt van informele beschrijvingen (Opname/Storting, Verhogen/Verlagen, enzovoorts).

en: If active, gnucash will be allowed to intentionally break file compatibility with older versions, so that a data file saved in this version cannot be read by an older version again. Otherwise gnucash will write data files only in formats that can be read by older versions as well.
nl: Door activering van deze optie doorbreekt GnuCash de bestandscompatibiliteit met oudere versies. Hierdoor kunnen de gegevensbestanden niet meer door oudere versies van GnuCash gelezen worden. Zonder deze optie slaat GnuCash de gegevens uitsluitend op in een bestandsindeling die ook door oudere versies kan worden gelezen.

en: If active, horizontal grid lines will be shown on table displays. Otherwise no horizontal grid lines will be shown.
nl: Door activering van deze optie worden horizontale scheidingslijnen getoond in tabelweergaven.

en: If active, new tabs are opened adjacent to current tab. If inactive, the new tabs are opened instead at the end.
nl: Indien actief worden nieuwe tabbladen geopend naast het huidige tabblad. Indien niet actief worden nieuwe tabbladen geopend aan het einde.

en: If active, non currency commodities (stocks) will be shown. Otherwise they will be hidden.
nl: Door activering van deze optie worden ook de totale waarde van alle niet-monetaire goederen (beleggingen) in de samenvattingsbalk weergegeven. Zonder deze optie wordt dit totaal verborgen.

en: If active, only the 'active' items in the current class will be searched. Otherwise all items in the current class will be searched.
nl: Door activering van deze optie worden alleen de ‘actieve’ elementen in de huidige klasse doorzocht in plaats van alle elementen.

en: If active, pressing the enter key will move to the bottom of the register. Otherwise pressing the enter key will move to the next transaction line.
nl: Door activering van deze optie wordt bij het indrukken van de ‘Enter’-toets naar de laatste (lege) boekregel van de grootboekkaart gegaan. Zonder deze optie wordt de naar volgende regel in de boeking gegaan.

en: If active, the "New Hierarchy" window will be shown whenever the "New File" menu item is chosen. Otherwise it will not be shown.
nl: Bij activering van deze optie wordt het venster ‘Nieuw rekeningschema instellen’ weergegeven zodra een ‘Nieuw bestand’ wordt aangemaakt.

en: If active, the PIN for FinTS/AqBanking actions will be remembered in memory during a session. Otherwise it will have to be entered again each time during a session when it is needed.
nl: Door activering van deze optie zal de PIN voor Online bankieren-acties tijdens de sessie in het geheugen blijven opgeslagen. Zonder deze optie zal de PIN tijdens de sessie telkens wanneer het nodig is opnieuw moeten worden ingevoerd.

en: If active, the PIN for HBCI/AqBanking actions will be remembered in memory during a session. Otherwise it will have to be entered again each time during a session when it is needed.
nl: Door activering van deze optie zal de PIN voor Online bankieren-acties tijdens de sessie in het geheugen blijven opgeslagen. Zonder deze optie zal de PIN tijdens de sessie telkens wanneer het nodig is opnieuw moeten worden ingevoerd.

en: If active, the new user window will be shown. Otherwise it will not be shown.
nl: Alleen bij activering van deze optie zal het de begroting voor nieuwe gebruikers worden weergegeven.

en: If active, the size and location of each dialog window will be saved when it is closed. The sizes and locations of content windows will be remembered when you quit GnuCash. Otherwise the sizes will not be saved.
nl: Door activering van deze optie blijven de grootte en positie van dialoogvensters bewaard wanneer zij gesloten worden, zelfs nadat GnuCash wordt afgesloten. Zonder deze optie vallen zij telkens terug naar de standaardgrootte en -positie.

en: If active, the window will be closed automatically when you finish the HBCI/AqBanking import process. Otherwise it will stay open.
nl: Door activering van deze optie zal het venster na het importeren automatisch worden afgesloten. Zonder deze optie zal het venster geopend blijven.

en: If active, use a 24 hour time format. Otherwise use a 12 hour time format.
nl: Door activering van deze optie zal een 24-uurs tijdopmaak worden gehanteerd in plaats van een 12-uurs tijdopmaak.

en: If active, vertical grid lines will be shown on table displays. Otherwise no vertical grid lines will be shown.
nl: Door activering van deze optie worden verticale scheidingslijnen getoond in tabelweergaven.

en: If any account has an existing color it will not be replaced unless the following is ticked.
nl: Kleuren al toegewezen aan rekeningen worden niet vervangen tenzij hetvolgende is aangevinkt.

en: If checked, each invoice will be opened in its own top level window. If clear, the invoice will be opened in the current window.
nl: Door activering van deze optie wordt iedere factuur in een nieuw venster geopend. Zonder deze optie wordt de factuur geopend binnen het huidige venster.

en: If checked, each register will be opened in its own top level window. If clear, the register will be opened in the current window.
nl: Door activering van deze optie wordt iedere grootboekkaart in een nieuw venster geopend. Zonder deze optie wordt de grootboekkaart geopend binnen het huidige venster.

en: If checked, each report will be opened in its own top level window. If clear, the report will be opened in the current window.
nl: Door activering van deze optie wordt ieder rapport in een nieuw venster geopend. Zonder deze optie wordt het rapport geopend binnen het huidige venster.

en: If checked, non-currency commodities will be shown in the summary bar. If clear, only currencies will be shown.
nl: Door activering van deze optie worden ook niet-monetaire goederen in de samenvattingsbalk weergegeven. Zonder deze optie worden alleen valuta weergegeven.

en: If checked, only the names of the leaf accounts are displayed in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Checking this option implies that you use unique leaf names.
nl: Door activering van deze optie wordt uitsluitend het laatste onderdeel van rekeningnamen op de grootboekkaart en in het popup-scherm voor rekeningselectie weergegeven. Standaard wordt de volledige rekeningnaam inclusief alle bovenliggende rekeningen weergegeven. Deze optie heeft alleen zin als op het laagste niveau geen dubbele rekeningnamen voorkomen.

en: If checked, pressing the 'Enter' key will move to the location of the blank transaction in the register. If clear, pressing the 'Enter' key will move down one row.
nl: Door activering van deze optie wordt bij het indrukken van de ‘Enter’-toets naar de locatie van de lege boeking in de grootboekkaart gegaan. Zonder deze optie wordt de naar volgende regel gegaan.

en: If checked, transactions with a date in the future will be displayed at the bottom of the register after the blank transaction unless in reverse sort order when they are displayed at the top before the blank transaction. If clear, the blank transaction will be at the bottom of the register after all transactions unless in reverse sort order when it will be at the top.
nl: Indien aangevinkt, worden transacties met een datum in de toekomst onder aan het register weergegeven na de blanco transactie, tenzij in omgekeerde sorteervolgorde wanneer ze bovenaan worden weergegeven vóór de blanco transactie. Is deze optie niet actief, zal de blanco transactie na alle transacties onderaan het register staan, tenzij in omgekeerde sorteervolgorde wanneer deze bovenaan zal staan.

en: If enabled, the "Save changes on closing" question will only wait a limited number of seconds for an answer. If the user didn't answer within that time, the changes will be saved automatically and the question window closed.
nl: Door activering van deze optie zal GnuCash na het weergeven van de ‘Wijzigingen opslaan bij afsluiten’-vraag maar een beperkt aantal secondes wachten. Als de gebruiker niet binnen die tijd reageert, wordt het dialoogvenster afgesloten en worden de wijzigingen automatisch opgeslagen.

en: If more than 1 period column, include overall period?
nl: Indien meer dan 1 periode kolom, ook algemene periode weergeven ?

en: If no transactions matched
nl: Als geen overeenstemmende boekingen gevonden

en: If not satisfied with the available templates, please read the wiki page linked below and share your new or improved template.
nl: Als de beschikbare sjablonen niet voldoen, gelieve de onderstaande wiki pagina te lezen om te leren hoe je een nieuwe of verbeterde sjabloon kan delen.

en: If selected, the default book option for new files is set so that the 'Num' cell on registers shows/updates the split 'action' field and the transaction 'num' field is shown on the second line in double line view (and is not visible if that's not set). Otherwise, the default book option for new files is set so that the 'Num' cell on registers shows/updates the transaction 'num' field.
nl: Indien geselecteerd, wordt de standaardboekoptie voor nieuwe bestanden zo ingesteld dat de 'Num'-cel in registers het gesplitste' actie'-veld weergeeft/bijwerkt en het transactie 'num'-veld wordt weergegeven op de tweede regel in dubbele regelweergave (en is niet zichtbaar als dat niet is ingesteld). Anders wordt de standaardboekoptie voor nieuwe bestanden zo ingesteld dat de 'Num'-cel in registers het transactie-'num'-veld weergeeft/bijwerkt.

en: If set to active then tax is included by default in entries of this type. This setting is inherited by new customers and vendors.
nl: Geeft aan of dit soort posten standaard inclusief belasting is. Deze instelling wordt overgenomen bij nieuwe klanten en leveranciers.

en: If several profit & loss period columns are shown, also show overall period profit & loss.
nl: Als meerdere winst en verlies periodes worden weergegeven, ook een algemene winst en verlies periode weergeven.

en: If the date format is set to indicate a custom date format, this value is used as an argument to strftime to produce the date to be printed. It may be any valid strftime string; for more information about this format, read the manual page of strftime by "man 3 strftime".
nl: Als voor een aangepaste datumopmaak is gekozen, wordt deze waarde gebruikt als argument voor strftime om de datum af te drukken. Dit mag elke geldige strftime-tekenreeks zijn. Meer informatie over deze opmaak kunt u teruglezen in de handleiding van strftime ("man 3 strftime" vanaf de commandoregel).

en: If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
nl: Als een tabtekst (bij benadering) langer is dan deze waarde, wordt deze afgekapt en weergegeven met puntjes erachter.

en: If this field is active then multiple entries in an invoice that transfer to the same account will be accumulated into a single split. This field can be overridden per invoice in the Posting dialog.
nl: Als deze optie actief is, worden individuele factuurregels met dezelfde bestemmingsrekening in één boekregel samengevoegd. Dit kan voor elke individuele factuur tijdens het boeken worden onderdrukt.

en: If this option is enabled, subtotals are displayed within parent amounts, and if parent has own amount, it is displayed on the next row as a child account. If this option is disabled, subtotals are displayed below parent and children groups.
nl: Als deze optie actief is, worden tussentotalen weergegeven in bovenliggende rekeningen. Als bovenliggende rekening een eigen totaal heeft, dan wordt dit weergegeven op de volgende rij als een onderliggende rekening. Als deze optie niet actief is, worden tussentotalen weergegeven onder de gegroepeerde rekeningen.

en: If this option is selected, accounts matching filter are excluded.
nl: Als deze optie actief is, worden rekeningen die voldoen aan de filter uitgesloten.

en: If this option is selected, transactions matching filter are excluded.
nl: Als deze optie actief is, worden rekeningen die voldoen aan de filter niet uitgesloten.

en: If this option is selected, transactions matching filter is not case sensitive.
nl: Als deze optie actief is, wordt de rekeningfilter hoofdletter ongevoelig toegepast.

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken, note that GnuCash uses accounts instead of categories to track income and expenses. For more information on income and expense accounts, please see the GnuCash online manual.
nl: Wanneer u bekend bent met andere financiële programma's (zoals Quicken), zal u opvallen dat GnuCash gebruik maakt van rekeningen in plaats van categorieën om opbrengsten en kosten bij te houden. Meer informatie over opbrengsten- en kostenrekeningen treft u aan in de online GnuCash-handleiding.

en: If you are finished creating the stock split or merger, press "Apply". You may also press "Back" to review your choices, or "Cancel" to quit without making any changes.
nl: Klik op "Toepassen" wanneer u klaar bent met het invoeren van de beleggingsdeling of -samenvoeging. U kunt ook op "Terug" klikken om uw keuzes te herzien of op "Annuleren" klikken om te stoppen zonder wijzigingen aan te brengen.

en: If you are importing a QIF file from a bank or other financial institution, some of the transactions may already exist in your GnuCash accounts. To avoid duplication, GnuCash has tried to identify matches and needs your help to review them.
    
    On the next page you will be shown a list of imported transactions. As you select each one, a list of possible matches will be shown below it. If you find a correct match, click on it. Your selection will be confirmed by a check mark in the "Match?" column.
    
    Click "Next" to review the possible matches.
nl: Als u een QIF-bestand van een bank of andere financiële instelling importeert, is het mogelijk dat bepaalde boekingen reeds voorkomen binnen GnuCash. Om duplicaten te vermijden heeft GnuCash geprobeerd om deze te herkennen, maar deze moeten nog wel gecontroleerd worden.
    
    Op de volgende pagina staat een lijst met geïmporteerde boekingen. Als u er een selecteert, zal daaronder een lijst met mogelijk overeenkomstige boekingen worden weergegeven. Een eventuele overeenkomst geeft u aan door hierop te klikken; hierdoor zal in de kolom ‘Overeenkomst?’ een vinkje verschijnen.
    
    Klik op [Volgende] om de mogelijke overeenkomsten te beoordelen.

en: If you are in a multi-currency situation, the exchanges may not be correct.
nl: Indien er sprake is van veel verschillende munteenheden kan de omrekening onjuist zijn.

en: If you click "Next" Gnucash will perform a number of checks.
    
    If one of those <i>checks fails</i> you'll be automatically redirected to the preview page to try and correct.
    
    On the following page you will be able to associate each transaction to a category.
    
    If this is your <i>initial import into a new file</i>, you will first see a dialog for setting book options, since these can affect how imported data are converted to GnuCash transactions. If this is an existing file, the dialog will not be shown.
    
    If this is the <i>first time importing</i>, you will find that all lines may need to be associated. On subsequent imports, the importer will try to associate the transactions based on previous imports.
    
    The confidence of a correct association is displayed as a colored bar.
    
    More information can be displayed by using the help button.
nl: Door op [Volgende] te klikken zal GnuCash een aantal testen uitvoeren.
    
    Als één van deze <i>testen faalt</i>, dan wordt je automatisch terug geleid naar de voorbeeld pagina om correcties aan te brengen.
    
    Op de volgende pagina is het mogelijk om elke boeking aan een categorie te koppelen.
    
    Als dit uw <i>eerste import naar een nieuw bestand</i> is, wordt eerst een dialoogvenster getoond om de opties voor een nieuwe boekhouding in te stellen, omdat dit van invloed kan zijn op de manier waarop de geïmporteerde gegevens in GnuCash-boekingen worden omgezet. Als dit een bestaand bestand is, wordt het dialoogvenster niet weergegeven.
    
    Als dit de <i>eerste import betreft</i>, moeten alle regels nog gekoppeld worden. Bij volgende imports probeert de importeermodule de boekingen te koppelen op basis van voorgaande imports.
    
    De mate van vertrouwen in een juiste koppeling wordt weergegeven als een gekleurde balk.
    
    Meer informatie is beschikbaar door op de knop [Help] te klikken.

en: If you don't save, changes from the past %d days and %d hours will be discarded.
nl: Zonder opslaan gaan alle wijzigingen tijdens de afgelopen %d dagen en %d uur verloren.

en: If you don't save, changes from the past %d hours and %d minutes will be discarded.
nl: Zonder opslaan gaan alle wijzigingen tijdens de afgelopen %d uur en %d minuten verloren.

en: If you don't save, changes from the past %d minute will be discarded. | If you don't save, changes from the past %d minutes will be discarded.
nl[0]: Zonder opslaan gaan alle wijzigingen tijdens de afgelopen minuut verloren.
nl[1]: Zonder opslaan gaan alle wijzigingen tijdens de afgelopen %d minuten verloren.

en: If you no longer intend to run {1} 2.6.x or older on this system you can safely remove the old directory.
nl: Als u niet langer van plan bent om {1} 2.6.x of ouder op dit systeem te draaien, dan kunt u de oude map zonder problemen verwijderen.

en: If you press the <i>Yes</i> button, the <i>Welcome to GnuCash</i> dialog will be displayed again next time you start GnuCash. If you press the <i>No</i> button, it will not be displayed again.
nl: Als u op <i>[Ja]</i> klikt, zal de <i>Welkom bij GnuCash</i>-dialoog opnieuw verschijnen als u de volgende keer GnuCash opstart. Als u op <i>[Nee]</i> klikt, zal deze niet meer verschijnen.

en: If you received a cash disbursement as a result of the stock split, enter the details of that payment here. Otherwise, just click "Next".
nl: Als u een contante betaling heeft ontvangen als gevolg van de beleggingsdeling, dient u hier de details van die betaling in te voeren. Klik anders op [Volgende].

en: If you want to know in which directories your recent GnuCash files are stored, hover over one of the entries in the history menu
    (File[->Most Recently Used-List]).
    The full path is displayed in the status bar.
nl: Als u wilt weten in welke mappen uw recente GnuCash-bestanden zijn opgeslagen, beweeg de aanwijzer dan over een van de vermeldingen in de bestandsgeschiedenis
    (Bestand [-> Lijst recente bestanden]).
    Het volledige pad wordt weergegeven in de statusbalk.

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below. You may safely leave it blank.
nl: Als u een beleggingskoers bij de deling wilt vastleggen, kunt u deze hieronder invoeren. U kunt hier ook niets invullen.

en: If you work overnight, you should close and reopen your working registers after midnight, to get the new date as default for new transactions. It is not necessary to restart GnuCash.
nl: Indien u ’s avonds werkt, kunt u het beste de actieve grootboekkaarten sluiten en weer opnieuw openen om de nieuwe datum als standaardwaarde voor nieuwe boekingen te krijgen. Het is dus niet nodig om GnuCash volledig opnieuw te starten.

en: If you would like to change an account's name, click on the row containing the account, then click on the account name and change it.
    
    Some accounts are marked as "Placeholder". Placeholder accounts are used to create a hierarchy of accounts and normally do not have transactions or opening balances. If you would like an account to be a placeholder account, click the checkbox for that account.
    
    If you would like an account to have an opening balance, click on the row containing the account, then click on the opening balance field and enter the starting balance.
    
    <b>Note:</b> all accounts except Equity and placeholder accounts may have an opening balance.
nl: Als u de naam van een rekening wilt aanpassen klikt u eerst op de rij van de betreffende rekening en daarna op de rekeningnaam, waarna u deze kunt aanpassen.
    
    Sommige rekeningen zijn aangemerkt als ‘Aggregatie’. Aggregaties worden gebruikt om hiërarchie binnen een rekeningschema aan te brengen. Meestal wordt er niet rechtstreeks op geboekt en kennen ze geen beginsaldo. Om een rekening als aggregatie aan te merken klikt u op het relevante keuzevakje.
    
    Als u aan een rekening een beginsaldo wilt toekennen klikt u op de rij van de betreffende rekening, vervolgens op het beginsaldo-veld en voert u het beginsaldo in.
    
    <b>Nota:</b> met uitzondering van eigen vermogen-rekeningen en aggregaties kunnen alle rekeningen een beginsaldo hebben.

en: Ignored
nl: Genegeerd

en: Ignoring category line
nl: Categorie-regel wordt genegeerd

en: Ignoring class line
nl: Kostenplaats-regel wordt genegeerd

en: Ignoring security line
nl: Fonds-regel wordt genegeerd

en: Ignoring unknown option
nl: Onbekende optie wordt genegeerd

en: Illegal variable in expression.
nl: Ongeoorloofde variabele in expressie.

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Imbalance
nl: Niet in balans

en: Imbalance Amount
nl: Bedrag niet in balans

en: Import
nl: Importeren

en: Import Account Assistant
nl: Importeermodule rekening

en: Import Account Preview, first 10 rows only
nl: Vooraf de rekeningimport beoordelen, alleen de eerste 10 rijen

en: Import Accounts Now
nl: Rekeningen nu importeren

en: Import Accounts from a CSV file
nl: Rekeningen uit een CSV-bestand importeren

en: Import Bills & _Invoices…
nl: _Aan- en verkoopfacturen importeren…

en: Import Bills or Invoices from csv
nl: Facturen uit een CSV-bestand importeren

en: Import Customers and Vendors from a CSV text file
nl: Klanten of leveranciers uit een CSV-bestand importeren

en: Import Customers from csv
nl: Klanten uit CSV importeren

en: Import Map Editor
nl: Import-associaties bewerken

en: Import Preview
nl: Import voorbeeld

en: Import Prices Now
nl: Koersen nu importeren

en: Import Prices from a CSV file
nl: Koersen uit een CSV-bestand importeren

en: Import QIF files
nl: QIF-bestanden importeren

en: Import Summary
nl: Samenvatting import

en: Import Transactions from a CSV file
nl: Boekingen uit een CSV-bestand importeren

en: Import _Accounts from CSV…
nl: _Rekeningen uit een CSV-bestand importeren…

en: Import _Customers & Vendors…
nl: _Klanten en leveranciers importeren…

en: Import _OFX/QFX…
nl: _OFX/QFX importeren…

en: Import _Prices from a CSV file…
nl: _Koersen uit een CSV-bestand importeren…

en: Import _QIF…
nl: _QIF importeren…

en: Import _Transactions from CSV…
nl: _Boekingen uit een CSV-bestand importeren…

en: Import a Quicken QIF file
nl: Een Quicken QIF bestand importeren

en: Import bill CSV data
nl: CSV-gegevens inkoopfactuur importeren

en: Import bills and invoices from a CSV text file
nl: Facturen uit een CSV-tekstbestand importeren

en: Import completed but with errors!
    
    The number of Accounts added was %u and %u were updated.
    
    See below for errors…
nl: Import voltooid met fouten!
    
    Er zijn %u rekeningen toegevoegd en %u rekeningen bijgewerkt.
    
    Zie hieronder voor fouten…

en: Import completed successfully!
    
    The number of Accounts added was %u and %u were updated.
nl: Import succesvol voltooid!
    
    Er zijn %u rekeningen toegevoegd en %u rekeningen bijgewerkt.

en: Import customers or vendors from text file
nl: Klanten of leveranciers uit een tekstbestand importeren

en: Import into GnuCash any file format supported by AQBanking
nl: Importeer in GnuCash elk bestandsformaat dat wordt ondersteund door AqBanking

en: Import invoice CSV data
nl: CSV-gegevens verkoopfactuur importeren

en: Import results:
    %i lines were ignored
    %i lines imported:
       %u %s fixed
       %u %s ignored (not fixable)
    
       %u %s created
       %u %s updated (based on id)
nl: Resultaten import:
    %i regels genegeerd
    %i regels geïmporteerd:
       %u %s hersteld
       %u %s genegeerd (niet te herstellen)
    
       %u %s aangemaakt
       %u %s bijgewerkt (op basis van id)

en: Import transactions from text file
nl: Boekingen uit een tekstbestand importeren

en: Import using AQBanking
nl: Importeren met AqBanking

en: Import:
    - rows ignored: %i
    - rows imported: %i
    
    Validation & processing:
    - rows fixed: %u
    - rows ignored: %u
    - invoices created: %u
    - invoices updated: %u
nl: Import:
    - genegeerde rijen: %i
    - geïmporteerde rijen: %i
    
    Validatie & verwerking:
    - gecorrigeerde rijen: %u
    - genegeerde rijen: %u
    - aangemaakte facturen: %u
    - bijgewerkte facturen: %u

en: Imported transaction's first split
nl: Eerste boekregel van geïmporteerde boeking

en: In a sliding 12-month window starting a configurable number of months before the current month
nl: Binnen een schuivende periode van 12 maanden die een aanpasbaar aantal maanden voor de huidige maand begint

en: In a sliding 12-month window starting this
    many months before the current month
nl: Binnen een schuivende periode van 12 maanden
    die zoveel maanden voor de huidige maand begint

en: In addition:
nl: Bovendien:

en: In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
nl: Op sommige plaatsen staan commerciële ‘in-store’ geldautomaten die hun transactiekosten optellen op bij het opgenomen bedrag (in plaats van deze als losse transactie c.q. via de afrekening van uw bankkosten te verantwoorden). Een voorbeeld: wanneer u € 100 opneemt en de kosten zijn € 1,50, wordt een bedrag van € 101,50 van uw rekening afgeschreven. Als u vervolgens handmatig heeft ingevoerd dat u € 100 heeft opgenomen, komen de bedragen niet overeen. U moet deze waarde instellen op het maximum van dergelijke kosten in uw regio (in eenheden van uw lokale munteenheid), zodat de overeenkomst herkend kan worden.

en: In the current calendar year
nl: Binnen het lopende kalenderjaar

en: In the reconcile window, you can press the spacebar to mark transactions as reconciled. You can also press Tab and Shift-Tab to move between deposits and withdrawals.
nl: In het afstemmingsvenster kunt u de spatiebalk gebruiken om transacties te markeren als zijnde afgestemd. Met de toetscombinaties Tab en Shift+Tab kunt u heen en weer springen tussen stortingen en opnames.

en: In this page, input any brokerage fees incurred in this transaction. The fee may be capitalized into the asset account, or expensed into a brokerage fees account. Typically fees on purchase are capitalized, and fees on sales are expensed. If there are no fees involved in this transaction, it can be left blank.
nl: Voer op deze pagina eventuele bemiddelingskosten in die bij deze transactie zijn gemaakt. De vergoeding kan worden geactiveerd in de activarekening of worden opgenomen in een rekening voor bemiddelingskosten. Doorgaans worden de vergoedingen bij aankoop geactiveerd en worden de vergoedingen voor verkopen verhoogd. Als er geen kosten aan verbonden zijn bij deze transactie, kan deze leeg worden gelaten.

en: In this page, input any capital gains or losses incurred, and the associated income account. Capital gains are positive, and capital losses are negative.
nl: Voer op deze pagina eventuele kapitaalwinst of geleden verliezen in en de bijbehorende inkomensrekening. Kapitaalwinsten zijn positief en vermogensverliezen zijn negatief.

en: In this page, input any dividend income received in this transaction.
nl: Voer op deze pagina alle bij deze transactie ontvangen dividendinkomsten in.

en: In this page, input the asset account, and the monetary amount received/spent. It may differ from the stock value from the last page, if there are brokerage fees associated with this transaction.
nl: Voer op deze pagina de activarekening in en het ontvangen/uitgegeven geldbedrag. Het kan verschillen van de beleggingswaarde van de laatste pagina, als er bemiddelingskosten zijn verbonden aan deze transactie.

en: Inches
nl: Duim

en: Include Century
nl: Met eeuwaanduiding

en: Include Sub-Accounts
nl: Subrekeningen weergeven

en: Include Trading Accounts in report
nl: Handelsportefeuille in rapport weergeven

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
nl: Boekingen van/naar filter-rekeningen mee opnemen

en: Include _Fetched online prices
nl: _Online opgehaalde koersen mee opnemen

en: Include _grand total
nl: _Eindtotaal mee opnemen

en: Include _non-currency totals
nl: _Niet-monetaire totalen mee opnemen

en: Include _subaccounts
nl: Subrekeningen _toevoegen

en: Include a chart that shows lot gains, grouped by account and gain type
nl: Een grafiek mee opnemen met postwinsten gegroepeerd op type rekening en winst

en: Include accounts that have a zero share balances.
nl: Rekeningen met een aandelensaldo van nul meenemen.

en: Include accounts with no lots
nl: Rekeningen zonder posten mee opnemen

en: Include accounts with no shares
nl: Rekeningen zonder aandelen meenemen

en: Include accounts with zero total (recursive) balances and budget values in this report.
nl: Rekeningen met een (recursief) totaalsaldo én -budget van nul opnemen in dit rapport.

en: Include accounts with zero total (recursive) balances in this report.
nl: Rekeningen met een (recursief) totaal nulsaldo in dit rapport weergeven.

en: Include accounts with zero total balances
nl: Rekeningen met een nulsaldo weergeven

en: Include accounts with zero total balances and budget values
nl: Rekeningen met nulsaldo en -budget opnemen

en: Include all descendant accounts in the reconcile. All of them must use the same commodity as this one.
nl: Alle rekeningen met deze rekening als bovenliggende rekening toevoegen aan de afstemming. Deze moeten allemaal in dezelfde eenheid (effect of valuta) worden geadministreerd.

en: Include assets total
nl: Totaaltelling activa weergeven

en: Include closed lots
nl: Gesloten posten mee opnemen

en: Include closed lots in addition to open lots
nl: Gesloten posten mee opnemen naast open posten

en: Include collapsed periods after selected.
nl: Toegevouwen periodes na de geselecteerde mee opnemen.

en: Include collapsed periods before selected.
nl: Toegevouwen periodes voor de geselecteerde mee opnemen.

en: Include customers that have been marked inactive.
nl: Klanten die als inactief zijn aangemerkt weergeven.

en: Include equity total
nl: Totaaltelling eigen vermogen weergeven

en: Include expense total
nl: Totaaltelling kosten weergeven

en: Include in basis
nl: In kostprijs opnemen

en: Include in gain/loss
nl: In resultaat meenemen

en: Include in report further periods as single collapsed column (one for all periods after ending and to the end of budget range)
nl: Verdere periodes als enkele, toegevouwen kolom mee opnemen in rapport (één kolom voor alle periodes na eind periode en tot einde van budget bereik)

en: Include in report previous periods as single collapsed column (one for all periods before starting)
nl: Eerdere periodes als enkele, toegevouwen kolom mee opnemen in rapport (één kolom voor alle periodes voor eind periode)

en: Include liabilities total
nl: Totaaltelling vreemd vermogen weergeven

en: Include manually _Entered prices
nl: _Handmatig ingevoerde prijzen mee opnemen

en: Include new/existing totals
nl: Nieuwe/bestaande totalen weergeven

en: Include only accounts with warnings
nl: Alleen rekeningen met waarschuwingen mee opnemen

en: Include revenue total
nl: Totaaltelling omzet weergeven

en: Include sub-accounts of all selected accounts.
nl: Subrekeningen van alle geselecteerde rekeningen weergeven.

en: Include this entry on this credit note?
nl: Wordt deze post op deze creditfactuur doorberekend?

en: Include this entry on this invoice?
nl: Wordt deze post op deze verkoopfactuur doorberekend?

en: Include totals
nl: _Totalen mee opnemen

en: Include trading accounts total
nl: Handelsportefeuille-totaal weergeven

en: Include transfers to and from Trading Accounts in the report.
nl: Boekingen van/naar handelsportefeuille in het rapport meenemen.

en: Income
nl: Opbrengsten

en: Income & Expense Barchart
nl: Staafdiagram van opbrengsten en kosten

en: Income & Expense Linechart
nl: Lijngrafiek van opbrengsten en kosten

en: Income Account
nl: Opbrengstenrekening

en: Income Accounts
nl: Opbrengstenrekeningen

en: Income Chart
nl: Grafiek opbrengsten

en: Income Over Time
nl: Ontwikkeling opbrengsten

en: Income Piechart
nl: Cirkeldiagram opbrengsten

en: Income Statement
nl: Resultatenrekening

en: Income Statement (Multicolumn)
nl: Resultatenrekening (multi-kolom)

en: Income Tax Identity
nl: Fiscale identiteit

en: Income Tax Information
nl: Fiscale instellingen

en: Income Total
nl: Totaal opbrengsten

en: Income account for security "%s"
nl: Opbrengstenrekening voor fonds ‘%s’

en: Income and Expense
nl: Opbrengsten en kosten

en: Income and Expense categories
nl: Opbrengsten- en kostencategorieën

en: Income and GST Statement
nl: Declaratie van inkomsten en taksen (Australië)

en: Income summary accounts
nl: Overzicht opbrengstenrekeningen

en: Income vs. Day of Week
nl: Opbrengsten per dag van de week

en: Income%sSalary%sTaxable
nl: Kosten%sAuto%sBenzine

en: Income/Expense Chart
nl: Opbrengsten-/kostengrafiek

en: Increase
nl: Toename

en: Increase in capital
nl: Toename van kapitaal

en: Indian
nl: Indiaas

en: Individual purchases columns
nl: Individuele aankoopkolommen

en: Individual sales columns
nl: Individuele verkoopkolommen

en: Individual tax columns
nl: Individuele belastingskolommen

en: Info
nl: Informatie

en: Initial Online Banking Setup
nl: Online bankieren de eerste keer configureren

en: Initial setup of Online Banking access (HBCI, or OFX DirectConnect, using AqBanking)
nl: De eerste keer Online bankieren (AqBanking via HBCI of OFX DirectConnect) configureren

en: Initial stock long purchase.
nl: Initiële aankoop van lange termijnbelegging.

en: Initial stock short sale.
nl: Initiële verkoop van korte termijnbelegging.

en: Initialize Test Data
nl: Testgegevens initialiseren

en: Insurance
nl: Verzekering

en: Insurance Payment
nl: Betaling verzekering

en: Interest
nl: Rente

en: Interest Charge
nl: Rentekosten

en: Interest Payment
nl: Rentebetaling

en: Interest Rate
nl: Rentepercentage

en: Interest Rate Change Frequency
nl: Wijzigingsfrequentie rentepercentage

en: Interest To
nl: Rente naar

en: Interest rate
nl: Rentepercentage

en: Introduction placeholder
nl: Inleiding Aggregatie

en: Invalid Account in Split
nl: Ongeldige rekening in boekregel

en: Invalid Entry: You need to supply an account in the right currency for this position.
nl: Ongeldige regel: u moet hier een rekening met de juiste munteenheid opgeven.

en: Invalid Transactions
nl: Ongeldige boekingen

en: Invalid Txn Type ~a
nl: Ongeldig boekingstype ~a

en: Invalid code %s for tax type %s
nl: Ongeldige code %s voor belastingsoort %s

en: Invalid dates
nl: Ongeldige datums

en: Invalid encoding selected
nl: Ongeldige tekenset geselecteerd

en: Invalid stock new balance.
nl: Ongeldige nieuwe beleggingswaarde.

en: Invalid transaction date.
nl: Ongeldige boekingsdatum.

en: Invert prices
nl: Koersen omkeren

en: Investment Lots
nl: Investeringsposten

en: Investment Portfolio
nl: Portefeuille

en: Investment action
nl: Investering

en: Investments
nl: Investeringen

en: Invoice
nl: Verkoopfactuur

en: Invoice #:
nl: Factuurnr:

en: Invoice %s NOT posted because currencies don't match.
nl: Factuur %s NIET geboekt omdat munteenheden niet overeenkomen.

en: Invoice %s NOT posted because it requires currency conversion.
nl: Factuur %s NIET geboekt omdat hier koersomrekening van valuta voor nodig is.

en: Invoice %s created.
nl: Factuur %s gemaakt.

en: Invoice %s not updated because it already exists.
nl: Factuur %s niet bijgewerkt omdat deze al bestaat.

en: Invoice %s not updated because it is already posted.
nl: Factuur %s niet bijgewerkt omdat deze al geboekt.

en: Invoice %s posted.
nl: Factuur %s geboekt.

en: Invoice %s updated.
nl: Factuur %s bijgewerkt.

en: Invoice Date
nl: Factuurdatum

en: Invoice ID
nl: Factuurnummer

en: Invoice Information
nl: Documentgegevens

en: Invoice Job number?
nl: Opdrachtnummer factuur?

en: Invoice No.
nl: Factuurnr.

en: Invoice Notes
nl: Toelichting op verkoopfactuur

en: Invoice Number
nl: Factuurnummer

en: Invoice Number next to title?
nl: Factuurnummer naast titel?

en: Invoice Owner
nl: Eigenaar (debiteur)

en: Invoice date, due date, billing ID, terms, job details
nl: Factuurdatum, vervaldatum, kenmerk, betalingsvoorwaarden, opdrachtdetails

en: Invoice in progress…
nl: Document in behandeling…

en: Invoice number
nl: Verkoopfactuurnummer

en: Invoice number format
nl: Opmaak verkoopfactuurnummer

en: Invoice number next to title
nl: Factuurnummer naast titel

en: Invoice number text
nl: Tekst factuurnummer

en: Invoice number:
nl: Verkoopfactuurnummer:

en: Invoice owner ID
nl: Eigenaar (debiteur)

en: Invoiced?
nl: Doorberekend?

en: Invoices _Due Reminder
nl: Herinnering _vervallen verkoopfacturen

en: Invoices show if paid, payments show invoice numbers.
nl: Voor facturen weergeven of ze betaalt zijn, voor betalingen factuurnummers weergeven.

en: Invoices show list of payments, payments show list of invoices and amounts.
nl: Voor facturen lijst met relevante betalingen weergeven, voor betalingen lijst met relevante facturen en bedragen weergeven.

en: Is Closed?
nl: Afgesloten?

en: Is Paid?
nl: Betaald?

en: Is Posted?
nl: Geboekt?

en: Is tax included in this type of business entry?
nl: Is de belasting bij deze postsoort inbegrepen?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
nl: Is de belasting bij deze post al inbegrepen in de prijs?

en: Is this entry billable to a customer or job?
nl: Kan deze post bij een klant of een opdracht in rekening worden gebracht?

en: Is this entry credited?
nl: Is deze post gecrediteerd?

en: Is this entry invoiced?
nl: Is deze post doorberekend?

en: Is this entry taxable?
nl: Is deze post belast?

en: Issue SEPA Direct _Debit…
nl: _Eenmalige SEPA-machtiging…

en: Issue SEPA I_nternal Transaction…
nl: I_nterne SEPA-transactie doorgeven…

en: Issue _SEPA Transaction…
nl: _SEPA-transactie doorgeven…

en: Issue a new bank-internal transaction online through Online Banking
nl: Een nieuwe intrabank-transactieopdracht via Online bankieren doorgeven

en: Issue a new internal European (SEPA) transaction online through Online Banking
nl: Een nieuwe interne SEPA-transactieopdracht via Online bankieren doorgeven

en: Issue a new international European (SEPA) direct debit note online through Online Banking
nl: Een nieuwe eenmalige SEPA-machtiging via Online bankieren afgeven

en: Issue a new international European (SEPA) transaction online through Online Banking
nl: Een nieuwe SEPA-transactieopdracht via Online bankieren doorgeven

en: It is possible to change which columns display in the Chart of Accounts. Just locate the triangle at the far right of the column headings, and click it to see the different columns available.
nl: Het is mogelijk om de weergegeven kolommen in het rekeningoverzicht te wijzigen. Klik op de driehoek uiterst rechts in de kolom koppen voor een overzicht van alle beschikbare kolommen.

[ctx: Item represents an unknown object type (in the sense of bill, customer, invoice, transaction, split,…)!]
en: New item
nl: Nieuw object

en: Items you selected:
nl: De items die u geselecteerd heeft:

en: Its sub-account will be moved to the account %s.
nl: Zijn subrekening zal worden verplaatst naar rekening %s.

en: Its subaccount will be deleted.
nl: Zijn subrekening zal worden verwijderd.

en: Japanese
nl: Japans

en: Japanese (EUC-JP)
nl: Japans (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
nl: Japans (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
nl: Japans (Shift_JIS)

en: Job
nl: Opdracht

en: Job Active
nl: Opdracht actief

en: Job Details
nl: Opdrachtdetails

en: Job Dialog
nl: Opdrachtvenster

en: Job Information
nl: Opdrachtgegevens

en: Job Name
nl: Opdrachtnaam

en: Job Name text
nl: Tekst opdrachtnaam

en: Job Number
nl: Opdrachtnummer

en: Job Number text
nl: Tekst opdrachtnummer

en: Job Report
nl: Opdrachtrapportage

en: Job name:
nl: Opdrachtnaam:

en: Job number
nl: Opdrachtnummer

en: Job number format
nl: Opmaak opdrachtnummer

en: Job number:
nl: Opdrachtnummer:

en: Jobs
nl: Opdrachten

en: Jump
nl: Gaan

en: Jump to Invoice
nl: Naar verkoopfactuur gaan

en: Jump to the linked bill, invoice, or voucher
nl: Naar betreffende aankoopfactuur, verkoopfactuur of declaratie gaan

en: Jump to the linked bill, invoice, or voucher.
nl: Naar betreffende aankoopfactuur, verkoopfactuur of declaratie gaan.

en: Jump to the transaction?
nl: Naar de transactie gaan?

en: Jump when there are multiple other accounts
nl: Spring als er meerdere andere rekeningen zijn

en: Jump when there are no other accounts
nl: Spring wanneer er geen andere rekeningen zijn

en: Just a Date Option
nl: Slechts een datumoptie

en: KOI8-R (Russian)
nl: KOI8-R (Russisch)

en: KOI8-U (Ukrainian)
nl: KOI8-U (Oekraïens)

en: Keep Linked Document Entry
nl: Gekoppeld-bestandswaarde behouden

en: Keep normal account order.
nl: De normale rekeningvolgorde handhaven.

en: Keep the last price of each fiscal period if present before date. The fiscal period is derived from the accounting period end date.
nl: Laatste koers (indien beschikbaar) voor elke fiscale periode bewaren voor datum. De fiscale periode wordt afgeleid van de boekhoudkundige periodes eind datum.

en: Keep the last price of each fiscal quarter if present before date. The fiscal quarter is derived from the accounting period end date.
nl: Laatste koers (indien beschikbaar) voor elk fiscaal kwartaal bewaren voor datum. Het fiscale kwartaal wordt afgeleid van de boekhoudkundige periodes eind datum.

en: Keep the last price of each month if present before date.
nl: Laatste koers (indien beschikbaar) voor elke maand bewaren voor datum.

en: Keep the last price of each week if present before date.
nl: Laatste koers (indien beschikbaar) voor elke week bewaren voor datum.

en: Keep track of your day to day personal income and expenses
nl: Uw persoonlijke inkomsten en uitgaven van dag tot dag volgen

en: Keep your small business' accounting up to date
nl: De boekhouding van uw kleine onderneming bijhouden

en: Keeping the last available price for option
nl: De laatste koers van een aandeel bewaren

en: Kind of trial balance to generate.
nl: Op te stellen proefbalans-soort.

en: Korean
nl: Koreaans

en: Korean (EUC-KR)
nl: Koreaans (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
nl: Koreaans (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
nl: Koreaans (JOHAB)

en: Korean (UHC)
nl: Koreaans (UHC)

en: LT Realized Gain
nl: LT Gerealiseerde winst

en: LT Sold Amount
nl: LT Verkoophoeveelheid

en: LT Sold Basis
nl: LT Verkoopbasis

en: LT Sold Value
nl: LT Verkoopwaarde

en: LT Unrealized Gain
nl: LT Niet-gerealiseerde winst

en: LTCG
nl: Vermogensgroei (lange termijn)

en: Label sections
nl: Secties labellen

en: Label the assets section
nl: Activagedeelte labellen

en: Label the equity section
nl: Eigen-vermogensgedeelte labellen

en: Label the expense section
nl: Kostengedeelte labellen

en: Label the liabilities section
nl: Vreemd vermogengedeelte labellen

en: Label the revenue section
nl: Opbrengstengedeelte labellen

en: Label the trading accounts section
nl: Handelsportefeuille-gedeelte labellen

en: Language
nl: Taal

en: Last
nl: Laatste

en: Last Friday
nl: Laatste vrijdag

en: Last In, First Out
nl: Laatst in, eerst uit

en: Last Monday
nl: Laatste maandag

en: Last Num
nl: Laatste nummer

en: Last Occur
nl: Vorige keer

en: Last Occurred:
nl: Laatste keer:

en: Last Reconcile Date
nl: Laatste datum van afstemming

en: Last Saturday
nl: Laatste zaterdag

en: Last Sunday
nl: Laatste zondag

en: Last Thursday
nl: Laatste donderdag

en: Last Tuesday
nl: Laatste dinsdag

en: Last Valid Year:
nl: Laatste geldige jaar:

en: Last Wednesday
nl: Laatste woensdag

en: Last Year
nl: Afgelopen jaar

en: Last Yr 1st Est Tax Qtr (Jan 1 - Mar 31)
nl: Geschatte belasting 1e kwartaal vorig jaar (1 jan - 31 mar)

en: Last Yr 2nd Est Tax Qtr (Apr 1 - May 31)
nl: Geschatte belasting 2e kwartaal vorig jaar (1 apr - 31 mei)

en: Last Yr 3rd Est Tax Qtr (Jun 1 - Aug 31)
nl: Geschatte belasting 3e kwartaal vorig jaar (1 jun - 31 aug)

en: Last Yr 4th Est Tax Qtr (Sep 1 - Dec 31)
nl: Geschatte belasting 4e kwartaal vorig jaar (1 sep - 31 dec)

en: Last budget period
nl: Laatste budgetperiode

en: Last day of month
nl: Laatste dag van de maand

en: Last day of next month.
nl: Laatste dag van de volgende maand.

en: Last day of next quarterly accounting period.
nl: Laatste dag van het volgende boekhoudkundige kwartaal.

en: Last day of previous month.
nl: Laatste dag van de vorige maand.

en: Last day of previous quarterly accounting period.
nl: Laatste dag van het vorige boekhoudkundige kwartaal.

en: Last day of the accounting period, as set in the global preferences.
nl: Laatste dag van de in de programmavoorkeuren ingestelde verslagperiode.

en: Last day of the current calendar year.
nl: Laatste dag van het huidige kalenderjaar.

en: Last day of the current month.
nl: Laatste dag van de huidige maand.

en: Last day of the current quarterly accounting period.
nl: Laatste dag van het huidige boekhoudkundige kwartaal.

en: Last day of the next calendar year.
nl: Laatste dag van het volgende kalenderjaar.

en: Last day of the previous calendar year.
nl: Laatste dag van het vorige kalenderjaar.

en: Last modified on %a, %b %d, %Y at %I:%M %p
nl: Laatst gewijzigd op %a %e %b %Y om %H:%M

en: Last of _Month
nl: Laatste van _maand

en: Last of _Period
nl: Laatste van _periode

en: Last of _Quarter
nl: Laatste van _kwartaal

en: Last of _Week
nl: Laatste van _week

en: Last pathname used
nl: Laatst gebruikte padnaam

en: Last up through report date
nl: Recentste koers voor of op rapportdatum

en: Last window position and size
nl: Laatste vensterpositie en -grootte

en: Last-in first-out
nl: Laatst in, eerst uit

en: Leading Lines to Skip
nl: Aantal voorgaande lijnen overslaan

en: Leading date.
nl: Bepalende datum.

en: Left
nl: Links

en: Length
nl: Looptijd

en: Length of time to change the used invoice report. A value of 0 means disabled.
nl: Tijdsduur om het gebruikte factuurrapport te wijzigen. Een waarde van 0 betekent uitgeschakeld.

en: Let GnuCash _add an adjusting split
nl: Het verschil als _nieuwe boekregel toevoegen

en: Levels of Subaccounts
nl: Aantal subrekening-niveaus

en: Liabilities
nl: Vreemd vermogen

en: Liabilities Over Time
nl: Ontwikkeling vreemd vermogen

en: Liability
nl: Vreemd vermogen

en: Liability Accounts
nl: Vreemd vermogen-rekeningen

en: Liability Chart
nl: Grafiek vreemd vermogen

en: Liability Piechart
nl: Cirkeldiagram vreemd vermogen

en: Liability and Equity
nl: Eigen en vreemd vermogen

en: Likely match _day threshold
nl: Drempelwaarde dag voor _waarschijnlijke overeenkomst

en: Likely matching transaction within these days
nl: Waarschijnlijk overeenkomende boeking binnen deze dagen

en: Limit for number of columns
nl: Maximum aantal kolommen

en: Line
nl: Regel

en: Line Chart
nl: Lijngrafiek

en: Line Width
nl: Lijnbreedte

en: Link
nl: Partij-koppeling

en: Link Color
nl: Kleur koppeling

en: Link text color.
nl: Tekstkleur koppeling.

en: Link to actual transactions
nl: Koppelen aan daadwerkelijke transacties

en: Linked Details
nl: Gekoppelde details

en: Linked Document
nl: Gekoppeld document

en: Linked _File
nl: Gekoppelde _bestand

en: Linked _Location
nl: Gekoppelde _locatie

en: Linked transactions are hidden.
nl: Gekoppelde boekingen zijn verborgen.

en: List
nl: Overzicht

en: List items selected
nl: Lijst van geselecteerde items

en: List of downloaded transactions (source split and matched information shown)
nl: Overzicht van geïmporteerde boekingen (oorspronkelijke boekregel en overeenkomende informatie weergegeven)

en: Listing
nl: Notering

en: Load
nl: Laden

en: Load QIF files
nl: QIF-bestanden laden

en: Load report configuration
nl: Rapportconfiguratie laden

en: Loading completed
nl: Laden voltooid

en: Loading data…
nl: Laden van gegevens…

en: Loading system wide Guile extensions…
nl: Systeembrede Guile-extensies laden…

en: Loading user data…
nl: Laden van gebruikersgegevens…

en: Loading user specific Guile extensions…
nl: Gebruikersspecifieke Guile-extensies laden…

en: Loading…
nl: Aan het laden…

en: Loan
nl: Lening

en: Loan / Mortgage Repayment Setup
nl: De betalingen met betrekking tot een hypotheek of lening instellen

en: Loan Account
nl: Rekening lening

en: Loan Details
nl: Details lening

en: Loan Payment
nl: Betaling lening

en: Loan Repayment
nl: Aflossing lening

en: Loan Repayment Calculator
nl: Annuïtaire aflossing berekenen

en: Loan Repayment Option: "%s"
nl: Aflossingsoptie lening: ‘%s’

en: Loan Repayment Options
nl: Opties aflossing lening

en: Loan Review
nl: Lening beoordelen

en: Loan Summary
nl: Samenvatting lening

en: Loc_ale
nl: _Landinstelling

en: Locale
nl: Landinstelling systeem

en: Locale:
nl: Landinstelling:

en: Location does not start with a valid scheme
nl: Locatie start niet met een geldig schema

en: Location for Picture
nl: Afbeeldingslocatie

en: Log level overrides, of the form "modulename={debug,info,warn,crit,error}"
    Examples: "--log qof=debug" or "--log gnc.backend.file.sx=info"
    This can be invoked multiple times.
nl: Log niveau configuraties, volgens formaat "modulenaam={debug,info,warn,crit,error}"
    Voorbeelden: "--log qof=debug" of "-log gnc.backend.file.sx=info"
    Dit kan meermaals opgegeven worden.

en: Logo filename
nl: Bestandsnaam logo

en: Logo width
nl: Breedte logo

en: Long term gains age (years)
nl: Langdurige winstleeftijd (jaren)

en: Looking for imbalances in transaction date %s: %u of %zu
nl: Zoeken naar posten niet in balans op boekingsdatum %s: %u van %zu

en: Looking for orphans in transaction: %u of %zu
nl: Zoeken naar verweesde posten in boeking: %u van %zu

en: Loss
nl: Verlies

en: Lot
nl: Partij

en: Lot Link
nl: Partij-koppeling

en: Lot Title
nl: Post-titel

en: Lot Viewer
nl: Partijen bekijken

en: Lot titles are optional. This warning applies to titles that are empty or only whitespace.
nl: Post-titels zijn optioneel. Deze waarschuwing is van toepassing op titels die leeg zijn of alleen witruimte bevatten.

en: Lots in Account %s
nl: Partijen binnen rekening %s

en: Lots with a negative balance are not well formed.
nl: Posten met een negatief saldo zijn niet goed gevormd.

en: Lots with more than one purchase split are not well formed. It may make ambiguous the capital gains age
nl: Posten met meer dan één aankoopboekregel zijn niet goed gevormd. Het kan de leeftijd van de kapitaalwinst dubbelzinnig maken

en: M_ove to
nl: _Verplaatsen naar

en: Mailing lists are the preferred form of communication in the GnuCash community. For announcements of new releases, user groups etc. see the table at https://wiki.gnucash.org/wiki/Mailing_Lists
nl: Email lijsten zijn het voorkeurscommunicatiekanaal in de GnuCash gemeenschap. Voor aankondigingen van nieuwe uitgaven, gebruikersgroepen enz. zie de tabel op https://wiki.gnucash.org/wiki/Mailing_Lists

en: Make Pdf
nl: Pdf maken

en: Make Scheduled Transaction
nl: Vaste journaalpost aanmaken

en: Make a copy of the current entry
nl: Een kopie van de huidige regel maken

en: Make a copy of the current split
nl: Een kopie van de huidige regel maken

en: Make a copy of the current split.
nl: Een kopie van de huidige regel maken.

en: Make a copy of the current transaction
nl: De huidige boeking kopiëren

en: Make a copy of the current transaction.
nl: De huidige boeking kopiëren.

en: Make a printable bill
nl: Een afdrukbare aankoopfactuur maken

en: Make a printable credit note
nl: Een afdrukbare creditnota maken

en: Make a printable invoice
nl: Een afdrukbare verkoopfactuur maken

en: Make a printable voucher
nl: Een afdrukbare declaratie maken

en: Manage Document Link
nl: Bestandskoppeling beheren

en: Manage Document Link…
nl: Bestandskoppeling beheren…

en: Manage and run saved report configurations
nl: Aangepaste rapportconfiguraties beheren en uitvoeren

en: Manage link of an external document to this item
nl: De koppeling van een extern document naar deze invoer bewerken

en: Manage your finances, accounts, and investments
nl: Om uw financiën, rekeningen en investeringen te beheren

en: Manage your stock, bond and mutual fund accounts with ease
nl: Beheer eenvoudig uw beleggingen, obligaties en fondsen

en: Manual
nl: Handmatig

en: Manual period selection
nl: Handmatige periode selectie

en: Manually select lots.
nl: Handmatig loten selecteren.

en: Map Account NOT found
nl: Gecorreleerde rekening NIET gevonden

en: Mapped to Account Name
nl: Geassocieerd met rekeningnaam

en: Margin Interest
nl: Rentevergoeding marge

en: Mark split as unreconciled?
nl: Boekregel als niet-afgestemd aanmerken?

en: Mark transaction split as unreconciled
nl: Een boekregel als niet-afgestemd aanmerken

en: Marker
nl: Markering

en: Marker Color
nl: Markeringskleur

en: Markup
nl: Winstopslag

en: Markup (which is profit amount divided by sales)
nl: Marge (dwz winst gedeeld door omzet)

en: Match Import and GnuCash accounts
nl: Import-rekeningen aan GnuCash-rekeningen koppelen

en: Match Online accounts with GnuCash accounts
nl: Online bankieren-rekeningen aan GnuCash-rekeningen koppelen

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
nl: QIF-rekeningen aan GnuCash-rekeningen koppelen

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
nl: QIF-categorieën aan GnuCash-rekeningen koppelen

en: Match String
nl: Gecorreleerde tekst

en: Match Transactions
nl: Boekingen koppelen

en: Match _display threshold
nl: Drempelwaarde _weergave overeenkomst

en: Match case
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Match existing transactions
nl: Bestaande boekingen koppelen

en: Match missing!
nl: Geen overeenkomst!

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
nl: Begunstigden/notities aan GnuCash-rekeningen koppelen

en: Match the "day of week" and "week of month"? (for example, the "second Tuesday" of every month)
nl: De ‘dag van de week’ én de ‘week van de maand’ koppelen? (bijvoorbeeld: de “tweede dinsdag” van elke maand)

en: Match?
nl: Overeenkomst?

en: Matching transfers between accounts
nl: Overeenkomende boekingen tussen rekeningen

en: Matchings selected
nl: Geselecteerde overeenkomsten

en: Material
nl: Materiaal

en: Maximum ATM fee amount in your area
nl: Maximumtarief voor GEA-opnames in uw regio

en: Maximum Bars
nl: Maximum aantal staven

en: Maximum Slices
nl: Maximale aantal segmenten

en: Maximum number of levels in the account tree displayed.
nl: Maximum aantal in het rekeningschema weergegeven niveaus.

en: Maximum number of months to go back.
nl: Het maximale aantal maanden ‘terug in de tijd’.

en: Maximum number of slices in pie.
nl: Het maximale aantal segmenten ("taartpunten") in het diagram.

en: Maximum number of stacks in the chart.
nl: Het maximale aantal stapels in de grafiek.

en: Memo
nl: Notitie

en: Memo Field
nl: Notitieveld

en: Memo-posted
nl: Boekdatum

en: Merchandising
nl: Handel

en: Merge with column on _left
nl: Samenvoegen met kolom _links

en: Merge with column on _right
nl: Samenvoegen met kolom _rechts

en: Middle
nl: Midden

en: Minimum # of entries
nl: Minimum # regels

en: Minimum score to be displayed
nl: Weergavedrempel

en: Miscellaneous Payment
nl: Overige betaling

en: Missing --name parameter
nl: Ontbreekt [--name] parameter

en: Missing QIF investment action for transaction dated ~a.
nl: Ontbrekende QIF-investeringsactie voor transactie met datum ~a.

en: Missing command or option
nl: Ontbrekend commando of optie

en: Missing data file parameter
nl: Ontbrekende bestandsnaam parameter

en: Missing transaction date.
nl: Onbrekende boekdatum.

en: Monday
nl: Maandag

en: Money In
nl: Inkomende geldstroom

en: Money Market
nl: Geldmarkt

en: Money Out
nl: Uitgaande geldstroom

en: Money into selected accounts comes from
nl: Inkomende geldstroom geselecteerde rekeningen afkomstig van

en: Money out of selected accounts goes to
nl: Uitgaande geldstroom geselecteerde rekeningen afkomstig van

en: Monthly
nl: Maandelijks

[ctx: Monthly]
en: Every
nl: Iedere

[ctx: Monthly]
en: months.
nl: maanden.

en: Monthly Average
nl: Maandgemiddelde

en: Months
nl: Maanden

en: Months Remaining
nl: Resterende maanden

en: More Properties
nl: Meer eigenschappen

en: Most recent
nl: Allerlaatste

en: Most recently opened file
nl: Laatst geopende bestand

en: Move Entry Do_wn
nl: Regel om_laag verplaatsen

en: Move Entry _Up
nl: Regel om_hoog verplaatsen

en: Move _up
nl: Om_hoog verplaatsen

en: Move back one step in the history
nl: Een stap terug

en: Move dow_n
nl: Om_laag verplaatsen

en: Move forward one step in the history
nl: Een stap vooruit

en: Move the current entry one row downwards
nl: De huidige regel een rij omlaag verplaatsen

en: Move the current entry one row upwards
nl: De huidige regel een rij omhoog verplaatsen

en: Move the current page to a new top-level GnuCash window
nl: De huidige pagina naar een nieuw GnuCash-venster verplaatsen

en: Move the selected transaction template one row down
nl: Het geselecteerde boekingssjabloon een regel omlaag verplaatsen

en: Move the selected transaction template one row up
nl: Het geselecteerde boekingssjabloon een regel omhoog verplaatsen

en: Move the selection to the blank split on expand
nl: Selectie naar lege boekregel verplaatsen bij uitklappen

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled
nl: Na auto-aanvullen naar veld Tegenrekening springen

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled.
nl: Na auto-aanvullen naar veld Tegenrekening springen.

en: Move to the blank entry at the bottom
nl: Naar de lege regel onderaan gaan

en: Move to the blank entry at the bottom of the Invoice
nl: Naar de lege regel onderaan de verkoopfactuur gaan

en: Move to the blank entry at the bottom of the bill
nl: Naar de lege regel onderaan de aankoopfactuur gaan

en: Move to the blank entry at the bottom of the credit note
nl: Naar de lege regel onderaan de creditnota gaan

en: Move to the blank entry at the bottom of the invoice
nl: Naar de lege regel onderaan de verkoopfactuur gaan

en: Move to the blank entry at the bottom of the voucher
nl: Naar de lege regel onderaan de declaratie gaan

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
nl: Naar de lege boeking onderaan de grootboekkaart gaan

en: Move to the blank transaction in the register
nl: Naar de lege boeking in de grootboekkaart gaan

en: Move to the blank transaction in the register.
nl: Naar de lege boeking in de grootboekkaart gaan.

en: Move to the split at the specified date.
nl: Naar boekregel op de aangegeven datum gaan.

en: Multi Choice Option
nl: Meerkeuze-optie

en: Multi-split
nl: Meerregelig

en: Multicolumn View
nl: Multi-kolom weergave

en: Multiple rows can be selected and then deleted by pressing the delete button.
nl: Meerdere rijen kunnen geselecteerd worden en dan verwijderd door op de "Verwijderen" knop te drukken.

en: Multiple transaction rows may be selected and a transfer account assigned to all selected rows. Use Ctrl Left Click or Shift-Click to select multiple rows and then Right Click to select a transfer account. Only rows with "A" checked can be added to a selection.
nl: Meerdere boekingslijnen kunnen geselecteerd worden om een transfer rekening toe te wijzen aan alle geselecteerde rijen tegelijk. Klik de linkermuisknop terwijl u de 'Ctrl' of hoofdlettertoets ingedrukt houdt om meerder rijen te selecteren en klik de rechtermuisknop om een transfer rekening te selecteren. Enkel rijen met "T" aangevinkt kunnen aan de selectie toegevoegd worden.

en: Multiply
nl: Vermenigvuldigen

en: Multiply current budget for each period by 'value'
nl: Huidig budget voor elke periode vermenigvuldigen met "waarde"

en: Mutual Fund
nl: Beleggingsfonds

en: Mutual Funds
nl: Belegingsfondsen

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Nam_espace
nl: Naam_ruimte

en: Name
nl: Naam

en: Name for new template
nl: Naam voor nieuw sjabloon

en: Name of a file containing a logo to be used on the footer of the report
nl: De bestandsnaam van het logo om in de voettekst van het rapport weer te geven

en: Name of a file containing a logo to be used on the header of the report
nl: De bestandsnaam van het logo om in de koptekst van het rapport weer te geven

en: Name of a file containing a logo to be used on the report.
nl: De bestandsnaam van het logo om op het rapport weer te geven.

en: Name of organization or company prepared for.
nl: Naam van de organisatie of het bedrijf waarvoor het rapport wordt opgesteld.

en: Name of organization or company the report is prepared for.
nl: Naam van de organisatie of het bedrijf waarvoor het rapport wordt opgesteld.

en: Name of organization or company.
nl: Naam van organisatie of bedrijf.

en: Name of person preparing the report.
nl: Naam van de persoon die het rapport opstelt.

en: Name of the company
nl: Bedrijfsnaam

en: Name of the report to run
nl: Naam van het rapport om te genereren.

en: Name or _description
nl: Naam of _omschrijving

en: Namespace
nl: Naamruimte

en: Ne_w
nl: Nieu_w

en: Ne_w Balance
nl: Nieu_w saldo

en: Nearest to report date
nl: Dichtst bij rapportdatum

en: Nearest to transaction date
nl: Dichtst bij boekdatum

en: Negative Values in Red
nl: Negatieve bedragen in rood

en: Negative amount format
nl: Opmaak negatieve bedragen

en: Net Asset Value
nl: Nettowaarde

en: Net Assets:
nl: Netto-activa:

en: Net Balance
nl: Netto balans

en: Net Change
nl: Netto mutatie

en: Net Flow
nl: Netto stroom

en: Net Income
nl: Netto winst

en: Net Loss
nl: Nettoverlies

en: Net Price
nl: Bedrag excl. BTW

en: Net Profit
nl: Nettowinst

en: Net Purchases
nl: Netto aankopen

en: Net Sales
nl: Omzet

en: Net Worth
nl: Eigen vermogen

en: Net Worth Barchart
nl: Staafdiagram van eigen vermogen

en: Net Worth Linechart
nl: Lijngrafiek eigen vermogen

en: Net income
nl: Netto-opbrengst

en: Net loss
nl: Nettoverlies

en: Network HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
nl: HTTP-toegang is uitgeschakeld. Deze kunt u inschakelen bij het onderdeel Netwerk van het Voorkeuren-venster.

en: Never
nl: Nooit

en: Never End
nl: Oneindig

en: New
nl: Nieuw

en: New Account
nl: Nieuwe rekening

en: New Account Hierarchy Setup
nl: Nieuw rekeningschema instellen

en: New Account _Hierarchy…
nl: Nieuw rekening_schema…

en: New Accounts _Page
nl: Nieuw rekening_overzicht

en: New Bill
nl: Nieuwe inkoopfactuur

en: New Book Options
nl: Opties voor nieuwe boekhouding

en: New Credit Note
nl: Nieuwe creditnota

en: New Customer
nl: Nieuwe klant

en: New Employee
nl: Nieuwe werknemer

en: New Equity
nl: Nieuw eigen vermogen

en: New Expense Voucher
nl: Nieuwe onkostendeclaratie

en: New Invoice
nl: Nieuwe verkoopfactuur

en: New Job
nl: Nieuwe opdracht

en: New Liabilities
nl: Nieuwe schulden

en: New Order
nl: Nieuwe order

en: New Retained Earnings
nl: Nieuwe ingehouden winst

en: New Retained Losses
nl: Nieuw ingehouden verlies

en: New Split
nl: Nieuwe boekregel

en: New Split Information
nl: Informatie over nieuwe boekregel

en: New Style Sheet
nl: Nieuw opmaaksjabloon

en: New Transaction
nl: Nieuwe boeking

en: New Transaction Information
nl: Gegevens nieuwe boeking

en: New Vendor
nl: Nieuwe leverancier

en: New Voucher
nl: Nieuwe declaratie

en: New Window with _Page
nl: Nieuw venster met _pagina

en: New _Account…
nl: Nieuwe _rekening…

en: New _Bill
nl: Nieuwe _inkoopfactuur

en: New _Bill…
nl: Nieuwe _inkoopfactuur…

en: New _Credit Note
nl: Nieuwe _creditnota

en: New _Expense Voucher…
nl: Nieuwe _onkostendeclaratie…

en: New _File
nl: Nieuw _bestand

en: New _Invoice
nl: Nieuwe v_erkoopfactuur

en: New _Invoice…
nl: Nieuwe v_erkoopfactuur…

en: New _Job…
nl: Nieuwe _opdracht…

en: New _Price
nl: Nieuwe _koers

en: New _Voucher
nl: Nieuwe _declaratie

en: New _Voucher…
nl: Nieuwe _declaratie…

en: New balance must be higher than old balance.
nl: Nieuw waarde moet hoger zijn dan de oude.

en: New balance must be lower than old balance.
nl: Nieuw saldo moet lager zijn dan het oude.

en: New hierarchy window on "New File"
nl: Nieuw rekeningschema instellen bij ‘Nieuw bestand’

en: New location:
nl: Nieuwe locatie:

en: New search
nl: Nieuwe zoekactie

en: New search _limit
nl: _Ondergrens nieuwe zoekactie

en: New security
nl: Nieuw fonds

en: New top level account
nl: Nieuwe rekening op hoofdniveau

en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
nl: Nieuw, NIET IN BALANS (nog %s ongeboekt)!

en: New, UNBALANCED (need price to transfer %s to acct %s)!
nl: Nieuw, NIET IN BALANS (vereist prijs om %s maar %ss over te boeken)!

en: New, already balanced
nl: Nieuw, reeds in balans

en: New, transfer %s to (auto) "%s"
nl: Nieuw, (automatisch) %s naar ‘%s’ overboeken

en: New, transfer %s to (manual) "%s"
nl: Nieuw, (handmatig) %s naar ‘%s’ overboeken

en: New?
nl: Nieuw?

en: New…
nl: Nieuw…

en: Next Balance
nl: Volgende balans

en: Next Occur
nl: Volgende keer

en: Next Option
nl: Volgende optie

en: Next budget period
nl: Volgende budgetperiode

en: Next most recently opened file
nl: Voorlaatst geopende bestand

en: No
nl: Nee

en: No 'Commodity from'.
nl: Geen "Goed (effect/valuta) Van".

en: No 'Currency to' column selected and no selected Currency specified either.
    This should never happen. Please report this as a bug.
nl: Geen 'Valuta naar' kolom en ook geen valuta geselecteerd.
    Dit zou nooit mogen gebeuren. Gelieve hiervoor een bug te rapporteren.

en: No 'Currency to'.
nl: Geen "Munteenheid naar".

en: No 'From Namespace/From Symbol' columns selected and no selected Commodity From specified either.
    This should never happen. Please report this as a bug.
nl: Geen 'Van domen/Van symbool' kolom en ook geen goed (effect/valuta) geselecteerd.
    Dit zou nooit mogen gebeuren. Gelieve hiervoor een bug te rapporteren.

en: No Account selected. Please try again.
nl: Geen rekening geselecteerd. Probeert u het nogmaals.

en: No Averaging
nl: Geen gemiddelde

en: No Customer
nl: Geen klant

en: No Fancy Date Format
nl: Geen uitgebreide datumopmaak

en: No Finance::Quote Version
nl: Geen Finance::Quote Version

en: No Linked Account
nl: Geen gekoppelde rekening

en: No Online Banking account found for this gnucash account. These transactions will not be executed by Online Banking.
nl: Er is geen Online bankieren-rekening gekoppeld aan deze GnuCash-rekening. Deze transacties zullen niet door Online bankieren worden verwerkt.

en: No Settings
nl: Geen instellingen

en: No account column selected and no base account specified either.
    This should never happen. Please report this as a bug.
nl: Geen rekening kolom geselecteerd en ook geen basis rekening gekozen.
    Dit zou nooit mogen gebeuren. Gelieve hiervoor een bug te rapporteren.

en: No accounts selected
nl: Geen rekeningen geselecteerd

en: No adjusting/closing entries
nl: Zonder correctieposten en periodeafsluitingen

en: No amount column.
nl: Geen bedragkolom.

en: No amount or negated amount column.
nl: Geen kolom voor bedrag/negatief bedrag.

en: No budgets exist. You must create at least one budget.
nl: Er bestaan nog geen budgetten. U dient ten minste één budget aan te maken.

en: No change
nl: Geen verandering

en: No data
nl: Geen gegevens

en: No date column.
nl: Geen datumkolom.

en: No description provided.
nl: Geen omschrijving.

en: No description: form %s, code %s, tax type %s
nl: Geen omschrijving: formulier %s, code %s, belastingsoort %s

en: No documents were selected to assign this payment to. This may create an unattached payment.
nl: Geen documenten geselecteerd om deze betaling aan toe te wijzen. Dit kan een niet-gekoppelde betaling creëren.

en: No errors found. Click Apply to create transaction.
nl: Geen fouten gevonden. Klik op Toepassen om de transactie aan te maken.

en: No exchange rate available in SX [%s] for %s -> %s, value is zero.
nl: Geen wisselkoers beschikbaar in vaste journaalpost [%s] voor %s -> %s, waarde is nul.

en: No exportable data
nl: Geen exporteerbare gegevens

en: No form: code %s, tax type %s
nl: Geen formulier: code %s, belastingsoort %s

en: No help available.
nl: Geen hulp beschikbaar.

en: No invoice has been selected -- please use the Options menu to select one.
nl: Er is geen factuur geselecteerd -- gebruik menukeuze Opties om er een te selecteren.

en: No lines are selected for importing. Please reduce the number of lines to skip.
nl: Geen lijnen geselecteerd voor import. Gelieve het aantal lijnen om over te slaan te verminderen.

en: No matching transactions found
nl: Geen overeenkomende boekingen gevonden

en: No new transactions were found in this import.
nl: Bij deze import zijn geen nieuwe transacties gevonden.

en: No price found
nl: Prijs niet gevonden

en: No read permission to read from file %s.
nl: U hebt geen leesrechten op bestand %s.

en: No reference accounts found.
nl: Geen referentierekeningen gevonden.

en: No such entity: %s
nl: Geen entiteit %s gevonden

en: No such owner entity: %s
nl: Geen eigenaar-entiteit %s gevonden

en: No such price: %s
nl: Onbekende koers: %s

en: No suitable backend was found for %s.
nl: Geen geschikte module aangetroffen voor %s.

en: No transactions found.
nl: Geen boekingen gevonden.

en: No transactions were found that match the time interval and account selection specified in the Options panel.
nl: Er zijn geen boekingen gevonden die overeenkomen met het tijdsinterval en de rekeningselectie uit het optievenster.

en: No uncleared splits found.
nl: Geen boekregels gevonden.

en: No valid A/Payable or A/Receivable account found. Please ensure valid AP/AR account exists.
nl: Geen geldige Te ontvangen of Te betalen rekening gevonden. Gelieve na te gaan of een geldige Te ontvangen of Te betalen rekening bestaat.

en: No valid account found
nl: Geen geldige rekening gevonden

en: No valid customer found.
nl: Geen geldige klant gevonden.

en: No valid customer selected.
nl: Geen geldige klant geselecteerd.

en: No valid data found in the selected file. It may be empty or the selected encoding is wrong.
nl: Geen geldige data gevonden in het geselecteerde bestand. Het kan leeg zijn of een verkeerde codering werd geselecteerd.

en: No valid date.
nl: Ongeldige datum.

en: No valid description.
nl: Geen geldige omschrijving.

en: No valid employee selected.
nl: Geen geldige werknemer geselecteerd.

en: No valid invoice selected. Click on the Options button and select the invoice to use.
nl: Er is geen geldige factuur geselecteerd. Klik op [Opties] en selecteer de te gebruiken factuur.

en: No valid job selected.
nl: Geen geldige opdracht geselecteerd.

en: No valid online banking account assigned.
nl: Er is geen geldige Online bankieren-rekening toegewezen.

en: No valid vendor selected.
nl: Geen geldige leverancier geselecteerd.

en: No warnings to reset.
nl: Er zijn geen waarschuwingen om opnieuw in te stellen.

en: No, keep them as they are
nl: Nee, ongewijzigd laten

en: No, n_ever
nl: Nee, n_ooit

en: No_tes
nl: _Toelichting

en: No_w
nl: N_u

en: Non-Bayesian
nl: Niet-bayesiaans

en: Non-void only
nl: Alleen ongestorneerd

en: None
nl: Geen

en: Nordic (ISO-8859-10)
nl: Scandinavisch (ISO-8859-10)

en: Normal body text color.
nl: Kleur normale alineatekst.

en: Normally prices are not over written, select this to change that. This setting is not saved.
nl: Koersen worden in principe niet overschreven. Selecteer deze optie om dit te wel te doen. Deze instelling wordt niet opgeslagen.

en: Normally the importer will assume each line in the input file will correspond to one transaction. Each line can have information for one transaction and one or two splits.
    
    When Multi-split is enabled the importer will assume multiple consecutive lines together hold the information for one transaction. Each line provides information for exactly one split. The first line should also provide the information for the transaction.
    To know which lines belong to the same transaction, the importer will compare the provided transaction information in each line. If that information is empty or the same as the first transaction line the importer will consider this line part of the same transaction.
nl: Normaal gaat de assistent ervan uit dat elke regel overeenkomt met één boeking. Elke regel kan informatie bevatten voor één boeking en één of twee boekregels.
    
    Wanneer “Meerregelig” actief is zal de assistent ervan uitgaan dat meerdere regels samen één boeking vertegenwoordigen. Elke regel beschrijft één boekregel. De eerste regels moet ook de boekings-eigen informatie leveren.
    Om te weten welke regels samen een boeking vormen, zal de assistent de boekingsinformatie van elke regel vergelijken. Als deze informatie leeg is of dezelfde als de vorige regel, dan neemt de assistent beide regels op in dezelfde boeking.

en: Not Cleared
nl: Niet bevestigd

en: Not Used
nl: Niet gebruikt

en: Not a defined function
nl: Geen gedefinieerde functie

en: Not a variable
nl: Is geen variabele

en: Not all fields could be parsed. Please correct the issues reported for each line or adjust the lines to skip.
nl: Niet alle velden konden zinvol geïnterpreteerd worden. Gelieve de vermelde problemen te corrigeren voor elke lijn of het aantal lijnen om over te slaan aan te passen.

en: Not enough information for quotes dump
nl: Onvoldoende gegevens voor het leveren van koersen

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Not scheduled
nl: Niet ingeroosterd

en: Not tax-related; %s%s: %s (code %s, tax type %s)
nl: Fiscaal niet relevant; %s%s %s (code %s, belastingsoort %s)

en: Not tax-related; invalid code %s for tax type %s
nl: Fiscaal niet relevant; ongeldige code %s voor belastingsoort %s

en: Not tax-related; no description: form %s, code %s, tax type %s
nl: Fiscaal niet relevant; geen omschrijving: formulier %s, code %s, belastingsoort %s

en: Not tax-related; no form: code %s, tax type %s
nl: Fiscaal niet relevant; geen formulier: code %s, belastingsoort %s

en: Not tax-related; tax type %s: invalid code %s for account type
nl: Fiscaal niet relevant; belastingsoort %s: ongeldige code %s voor grootboekrekeningtype

en: Not_ify when due
nl: _Herinneren aan vervaldatum

en: Note
nl: Toelichting

en: Note the UK variant may specify EU VAT accounts may be tagged with *EUVAT* in the VAT account description. EU Goods sales and purchase accounts may be tagged with *EUGOODS* in the account description.
nl: Merk op dat de UK variant EU BTW-rekeningen kan hanteren. Hiervoor kunnen rekeningen gelabeld worden door *EUVAT* in te geven in de omschrijving van de BTW-rekening. Verkoop en aankoop van EU-goederen kunnen gelabeld worden met *EUGOODS* in de omschrijving van de rekening.

en: Note: NO WARRANTIES FOR ANYTHING. Some banks run a poorly implemented Online Banking server. You should not rely on time-critical transfers through Online Banking, because sometimes the bank does not give you correct feedback when a transfer is rejected.
nl: Opmerking: ER IS GEEN ENKELE GARANTIE. Sommige banken hebben een slecht geïmplementeerde Online Banking-server. U mag niet vertrouwen op tijdkritische overboekingen via Online Banking, omdat de bank u soms niet de juiste terugkoppeling geeft wanneer een overboeking wordt afgewezen.

en: Note: Only Document Links that are not read-only will be changed.
nl: Let op: alleen bestandskoppelingen die niet alleen-lezen zijn worden aangepast.

en: Note: Use View->'Filter By…' to control visible accounts.
nl: Merk op: Gebruik “Weergave‣Filteren op…” om de zichtbare rekeningen in te stellen.

en: Notes
nl: Toelichting

en: Notes added at end of invoice -- may contain HTML markup
nl: Toelichting die onderaan de factuur wordt toegevoegd -- kan HTML-opmaak bevatten

en: Notes added at end of invoice -- may contain HTML markup.
nl: Toelichting die onderaan de factuur wordt toegevoegd -- kan HTML-opmaak bevatten.

en: Nothing to process.
nl: Niets te verwerken.

en: Notice
nl: Mededeling

en: Notify me when created
nl: Melding wanneer aangemaakt

en: Notional distribution (capital gain)
nl: Fictieve uitkering (kapitaalwinst)

en: Notional distribution (dividend)
nl: Fictieve uitkering (dividend)

en: Now + 1 Year
nl: Nu + 1 jaar

en: Num
nl: Nr

en: Num/Action
nl: Nr/Declaratietype

en: Num/T-Num
nl: Nr/Boeknr

en: Num_ber
nl: _Nummer

en: Number
nl: Nummer

en: Number Option
nl: Numerieke optie

en: Number cell
nl: Numeriek veld

en: Number header
nl: Numerieke kop

en: Number of Digits
nl: Aantal cijfers

en: Number of Occurrences
nl: Aantal keren

en: Number of Periods
nl: Aantal periodes

en: Number of _transactions
nl: Aantal _boekingen

en: Number of automatic decimal places
nl: Het aantal automatische decimale posities

en: Number of calendar units in the recurrence: E.g. Biweekly = every 2 weeks; Quarterly = every 3 months
nl: Het aantal kalenderperiodes in het terugkeerpatroon. Voorbeelden: tweewekelijks = elke 2 weken, halfjaarlijks = elke 6 maanden

en: Number of characters for auto complete.
nl: Aantal karakters voor auto-aanvullen.

en: Number of checks to print on the first page.
nl: Aantal cheques om op de eerste pagina af te drukken.

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: Number of columns before wrapping to a new row.
nl: Aantal kolommen voordat een nieuwe rij wordt begonnen.

en: Number of degrees to rotate the check.
nl: Het aantal graden waarmee de cheque gedraaid moet worden.

en: Number of files in history
nl: Aantal bestanden in de geschiedenislijst

en: Number of rows for the Header
nl: Aantal regels voor de koptekst

en: Number of transactions to show in a register.
nl: Aantal op grootboekkaart weer te geven boekingen.

en: Number/Action
nl: Nummer/actie

en: Numbers, Date, Time
nl: Getallen, datum, tijd

en: Numeric error
nl: Numerieke fout

en: Numerical by descending amount
nl: Numeriek volgens aflopende hoeveelheid

en: Object references
nl: Objectverwijzingen

en: Offset between documents:
nl: Afstand tussen documenten:

en: Offset for complete check
nl: Verschuiving voor volledige cheque

en: Old location:
nl: Oude locatie:

en: Omit Accounts
nl: Rekeningen weglaten

en: Omit any accounts deeper than the depth limit.
nl: Alle rekeningen beneden het weergaveniveau negeren.

en: Omit from report
nl: Weglaten uit rapport

en: Omit zero balance figures
nl: Nulsaldi weglaten

en: On high resolution screens reports tend to be hard to read. This option allows you to scale reports up by the set factor. For example setting this to 2.0 will display reports at twice their typical size.
nl: Op schermen met hoge resolutie zijn rapporten vaak moeilijk te lezen. Deze optie stelt u in staat om rapporten op te schalen met de ingevoerde factor. Een voorbeeld: door dit op 2.0 in te stellen worden rapporten op twee keer de normale grootte weergegeven.

en: On preprinted checks containing multiple checks per page, this setting specifies which check position to print. The possible values are 0, 1 and 2, corresponding to the top, middle and bottom checks on the page.
nl: Deze instelling bepaalt op welke van de voorgedrukte cheques zal worden afgedrukt. De mogelijke waarden zijn 0 (bovenste cheque), 1 (middelste cheque) en 2 (onderste cheque).

en: On the
nl: Op de

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested GnuCash account, double-click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your other personal finance program, including a separate account for each stock you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity" accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
nl: Op de volgende pagina worden de rekeningen uit uw QIF-bestanden en eventuele beleggingen c.q. fondsen die u bezit, gekoppeld aan GnuCash-rekeningen. Als er al een GnuCash-rekening bestaat met dezelfde naam (of met een gelijkende naam en een overeenkomende rekeningsoort), dan wordt die rekening gekoppeld. Anders zal GnuCash een nieuwe rekening aanmaken met dezelfde naam en hetzelfde type als de QIF-rekening. Indien de voorgestelde suggestie u niet bevalt, dubbelklikt u erop om deze aan te passen.
    
    Merk op dat GnuCash veel grootboekrekeningen zal aanmaken die in uw andere financiële programma niet bestonden, waaronder aparte rekeningen voor ieder type aandeel dat u bezit, aparte rekeningen voor handelscommissies, speciale ‘Eigen vermogen’-rekeningen voor uw openingssaldi, enzovoorts. Al deze rekeningen worden op de volgende pagina weergegeven zodat u ze naar believen kunt wijzigen, maar u kunt deze veilig ongewijzigd laten.

en: Once
nl: Eenmalig

en: One Day
nl: Een dag

en: One Month
nl: Een maand

en: One Month Ago
nl: Een maand geleden

en: One Month Ago.
nl: Een maand geleden.

en: One Month Ahead
nl: Een maand vooruit

en: One Month Ahead.
nl: Een maand vooruit.

en: One Week
nl: Een week

en: One Week Ago
nl: Een week geleden

en: One Week Ago.
nl: Een week geleden.

en: One Week Ahead
nl: Een week vooruit

en: One Week Ahead.
nl: Een week vooruit.

en: One Year
nl: Een jaar

en: One Year Ago
nl: Een jaar geleden

en: One Year Ago.
nl: Een jaar geleden.

en: One Year Ahead
nl: Een jaar vooruit

en: One Year Ahead.
nl: Een jaar vooruit.

en: One of your reports has a report-guid that is a duplicate. Please check the report system, especially your saved reports, for a report with this report-guid:
nl: Er is een uniek rapport-identificatienummer (GUID) dat meerdere keren voorkomt. Controleer uw opgeslagen rapporten of daar zich ten onrechte meerdere rapporten bevinden met het volgende rapport-GUID:

en: One or more of the entries are for accounts different from the invoice/bill currency. You will be asked to enter a conversion rate for each.
nl: Een of meer posten hebben betrekking op grootboekrekeningen met een munteenheid afwijkend van die waarin de factuur is gesteld. Voor elke post wordt om een wisselkoers gevraagd.

en: One or more selected invoices have already been posted.
    Re-check your selection.
nl: Een of meer van de geselecteerde facturen zijn al geboekt.
    Controleer uw selectie.

en: One or more sub-accounts contain read-only transactions which may not be deleted.
nl: Ten minste één van de subrekeningen bevat alleen-lezen boekingen, welke niet verwijderd kunnen worden.

en: One split per line
nl: Eén boekregel per lijn

en: One transaction per line
nl: Eén boeking per regel

[ctx: One-letter indication for 'yes']
en: Y
nl: J

en: Online Banking
nl: Online bankieren

en: Online Banking Account Name
nl: Online bankieren-rekeningnaam

en: Online Banking Bank-Internal Transfer
nl: Online bankieren - intrabank overboeking

en: Online Banking Connection Window
nl: Online bankieren verbindingsvenster

en: Online Banking Direct Debit Note
nl: Online bankieren - eenmalige machtiging

en: Online Banking European (SEPA) Debit Note
nl: Online bankieren - SEPA eenmalige machtiging

en: Online Banking European (SEPA) Internal Transfer
nl: Online bankieren - interne SEPA overboeking

en: Online Banking European (SEPA) Transfer
nl: Online bankieren - SEPA overboeking

en: Online Banking Setup Finished
nl: Configuratie Online bankieren voltooid

en: Online Banking Transaction
nl: Online bankieren - transactie

en: Online HBCI
nl: Online Bankieren

en: Online Quotes
nl: Online koersen

en: Online Transaction
nl: Online transactie

en: Online account ID here…
nl: Het online rekeningnummer…

en: Online action "Get Balance" not available for this account.
nl: Online actie “Saldo opvragen” niet beschikbaar voor deze rekening.

en: Online action "Get Transactions" not available for this account.
nl: Online actie “Boekingen ophalen” niet beschikbaar voor deze rekening.

en: Only Active?
nl: Alleen actieve?

en: Only display leaf account names.
nl: Alleen laatste niveau van rekeningnamen weergeven.

en: Only one price
nl: Slechts een koers

en: Only show _active owners
nl: Uitsluitend _actieve eigenaars weergeven

en: Only show accounts that contain warnings. This is useful for quickly finding potential lot errors.
nl: Toon alleen rekeningen met waarschuwingen. Dit is handig om snel mogelijke fouten te ontdekken.

en: Open
nl: Openen

en: Open Document Link
nl: Bestandskoppeling openen

en: Open Linked Document
nl: Gekoppelde document openen

en: Open Linked Document:
nl: Gekoppelde document openen:

en: Open _Account
nl: _Rekening openen

en: Open _Anyway
nl: _Toch openen

en: Open _Folder
nl: _Map openen

en: Open _Read-Only
nl: Openen als _alleen-lezen

en: Open _SubAccounts
nl: _Subrekeningen openen

en: Open a Customer overview page
nl: Een overzichtspagina voor deze klant openen

en: Open a Employee overview page
nl: Een overzichtspagina voor deze werknemer openen

en: Open a Vendor overview page
nl: Een overzichtspagina voor deze leverancier openen

en: Open a company report window for the owner of this credit note
nl: Een bedrijfsrapport over de eigenaar van deze creditnota openen

en: Open a company report window for the owner of this invoice
nl: Een klantenrapport over de eigenaar van deze verkoopfactuur openen

en: Open a customer report window for the owner of this invoice
nl: Een klantenrapport over de ontvanger van deze factuur openen

en: Open a employee report window for the owner of this voucher
nl: Een werknemersrapport over de eigenaar van deze declaratie openen

en: Open a new Account Tree page
nl: Een nieuw overzicht van het rekeningschema openen

en: Open a new register tab for the other account with focus on this transaction
nl: Een nieuwe grootboekkaart openen voor de andere rekening met focus op deze boeking

en: Open a new register tab for the other account with focus on this transaction.
nl: Een nieuwe grootboekkaart openen voor de andere rekening met focus op deze boeking.

en: Open a new top-level GnuCash window
nl: Een nieuw GnuCash-venster openen

en: Open a register report for the selected Transaction.
nl: De grootboekkaart voor de geselecteerde boeking als rapport openen.

en: Open a register report for this Account.
nl: De grootboekkaart voor deze rekening als rapport openen.

en: Open a vendor report window for the owner of this bill
nl: Een leveranciersrapport over de eigenaar van deze inkoopfactuur openen

en: Open an existing Budget in a new tab. If none exists a new budget will be created
nl: Een bestaand budget openen in een nieuw tabblad. Als nog geen budget bestaat, wordt een nieuw aangemaakt

en: Open an existing GnuCash file
nl: Een bestaand GnuCash-bestand openen

en: Open buy
nl: Openingsaankoop

en: Open general journal window
nl: Grootboek-venster openen

en: Open imported documents in tabs
nl: Geïmporteerde documenten als tabbladen openen

en: Open new invoice in new window
nl: Nieuwe factuur in nieuw venster openen

en: Open new tabs _adjacent to current tab
nl: Nieuwe tabbladen openen _naast het huidige

en: Open not yet posted documents in tabs
nl: Nog niet geboekte documenten als tabbladen openen

en: Open short
nl: Korte termijnbelegging openen

en: Open the Bills Due Reminder dialog
nl: Het venster ‘Herinnering verschuldigde facturen’ openen

en: Open the Find Bill dialog
nl: Het venster ‘Inkoopfactuur zoeken’ openen

en: Open the Find Customer dialog
nl: Het venster ‘Klant zoeken’ openen

en: Open the Find Employee dialog
nl: Het venster ‘Werknemer zoeken’ openen

en: Open the Find Expense Voucher dialog
nl: Het venster ‘Onkostendeclaratie zoeken’ openen

en: Open the Find Invoice dialog
nl: Dialoogvenster ‘Verkoopfactuur zoeken’ openen

en: Open the Find Job dialog
nl: Het venster ‘Opdracht zoeken’ openen

en: Open the Find Vendor dialog
nl: Het venster ‘Leverancier zoeken’ openen

en: Open the GnuCash Help
nl: Help voor GnuCash openen

en: Open the GnuCash Tutorial
nl: De GnuCash-zelfstudie openen

en: Open the Invoices Due Reminder dialog
nl: Het venster ‘Herinnering verschuldigde klantfacturen’ openen

en: Open the New Bill dialog
nl: Het venster ‘Nieuwe inkoopfactuur’ openen

en: Open the New Customer dialog
nl: Het venster ‘Nieuwe klant’ openen

en: Open the New Employee dialog
nl: Het venster ‘Nieuwe werknemer’ openen

en: Open the New Invoice dialog
nl: Dialoogvenster ‘Nieuwe verkoopfactuur’ openen

en: Open the New Job dialog
nl: Het venster ‘Nieuwe opdracht’ openen

en: Open the New Vendor dialog
nl: Het venster ‘Nieuwe leverancier’ openen

en: Open the New Voucher dialog
nl: Het venster ‘Nieuwe declaratie’ openen

en: Open the Process Payment dialog
nl: Het venster ‘Betaling verwerken’ openen

en: Open the Selected Budget
nl: Het geselecteerde budget openen

en: Open the account
nl: De rekening openen

en: Open the linked document
nl: Gekoppelde document openen

en: Open the linked document for the current transaction
nl: Het gekoppelde bestand voor de huidige boeking openen

en: Open the linked document for the current transaction.
nl: Het gekoppelde bestand voor de huidige boeking openen.

en: Open the selected account
nl: De geselecteerde rekening openen

en: Open the selected account and all its subaccounts
nl: De geselecteerde rekening met al zijn subrekeningen openen

en: Open/Quicken Financial Exchange file (*.ofx, *.qfx)
nl: Open/Quicken Financieel Uitwisselingsbestand (*.ofx, *.qfx)

en: Opened
nl: Geopend

en: Opening Balance
nl: Beginsaldo

en: Opening Balances
nl: Beginsaldi

en: Opening balance
nl: Beginsaldo

en: Opens new tab adjacent to current tab instead of at the end
nl: Nieuwe tabbladen openen naast het huidige tabblad in plaats van aan het einde

en: Opens new tab adjacent to current tab instead of at the end.
nl: Opent nieuwe tabbladen naast het huidige in plaats van aan het einde.

en: Open…
nl: Openen…

en: Options
nl: Opties

en: Order
nl: Volgorde

en: Order Entries
nl: Orderregels

en: Order Entry
nl: Orderregel

en: Order ID
nl: Ordernummer

en: Order Information
nl: Ordergegevens

en: Order Notes
nl: Toelichting op order

en: Order number
nl: Ordernummer

en: Order number format
nl: Format ordernummer

en: Order of Secondary sorting.
nl: Volgorde van de secundaire sortering.

en: Order of primary sorting.
nl: Volgorde van de primaire sortering.

en: Originator Account Number
nl: Rekeningnummer afzender

en: Originator BIC (Bank Code)
nl: BIC (bankcode) verzender

en: Originator IBAN (International Account Number)
nl: IBAN (internationaal rekeningnummer) verzender

en: Orphan
nl: Verweesd

en: Orphaned Gains
nl: Verweesde resultaten

en: Oth. Curr.
nl: And. munteenh.

en: Other
nl: Overige

en: Other Account Code
nl: Nummer tegenrekening

en: Other Account Name
nl: Naam tegenrekening

en: Other Expense
nl: Andere onkosten

en: Out of memory
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar

en: Output file for report
nl: Uitvoerbestand voor rapport

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
nl: De rekeningselectie negeren en alle subrekeningen van alle geselecteerde rekeningen weergeven?

en: Override or modify From: & To:.
nl: Van: & Tot: overschrijven of wijzigen.

en: Override the global Tax Table?
nl: Het algemene belastingtarief negeren?

en: Overview
nl: Overzicht

en: Overview:
nl: Overzicht:

en: Owner Information
nl: Gegevens eigenaar

en: Owner Name
nl: Eigenaar (opdrachtgever)

en: Owner's Name
nl: Naam eigenaar

en: Owner-ID
nl: ID eigenaar

en: Owners
nl: Eigenaren

en: PAID
nl: Betaald

en: PDF export file name date format choice
nl: Datumopmaak-keuze bestandsnaam PDF-export

en: PDF export file name format
nl: Sjabloon bestandsnaam PDF-export

en: PMI
nl: Hypotheekverzekering

en: PMI Payment
nl: Betaling hypotheekverzekering

en: POS
nl: Betaalautomaat

en: P_ause
nl: P_auze

en: Pa_ge Setup
nl: Pag_ina-instellingen

en: Pa_yee
nl: _Begunstigde

en: Page
nl: Pagina

en: Paid
nl: Betaald

en: Parent account amounts include children
nl: Saldi hoofdrekeningen omvat subrekeningen

en: Parent account balances
nl: Saldi hoofdrekeningen

en: Parent account subtotals
nl: Subtotalen hoofdrekening

en: Parse Error
nl: Verwerkingsfout

en: Parse ambiguity between formats
nl: Niet-eenduidige opmaak verwerken

en: Parsing accounts
nl: Rekeningen aan het verwerken

en: Parsing categories
nl: Categorieën aan het verwerken

en: Parsing failed.
nl: Het verwerken is mislukt.

en: Parsing file…
nl: Bestand wordt verwerkt…

en: Parsing prices
nl: Prijzen verwerken

en: Parsing transactions
nl: Boekingen aan het verwerken

en: Part of Payment Transaction
nl: Deel van een betaling

en: Partial Amount
nl: _Deelbedrag

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Paste the clipboard content at the cursor position
nl: De inhoud van het klembord op de cursorpositie invoegen

en: Paste the split from the clipboard
nl: De boekregel op het klembord hier invoegen

en: Paste the transaction from the clipboard
nl: De boeking op het klembord hier invoegen

en: Paste the transaction from the clipboard.
nl: De boeking op het klembord hier invoegen.

en: Path does not exist,
nl: Pad bestaat niet,

en: Path head does not exist,
nl: Padprefix bestaat niet,

en: Path head for Linked Files Relative Paths
nl: Pad prefix voor gekoppelde bestanden met relatieve paden

en: Path head for files is,
nl: Pad prefix voor bestanden is

en: Path head not set, using '%s' for relative paths
nl: Pad prefix niet ingesteld, '%s' zal gebruikt worden voor relatieve paden

en: Pay
nl: Betalen

en: Pay Bill
nl: Inkoopfactuur betalen

en: Payable Aging
nl: Ouderdom crediteuren

en: Payable to
nl: Begunstigde

en: Payable to string
nl: Begunstigderegel

en: Paycheck
nl: Salarisontvangst

en: Payees and memos
nl: Begunstigden en notities

en: Payment
nl: Betaling

en: Payment Address
nl: Betaaladres

en: Payment Frequency
nl: Betalingsfrequentie

en: Payment From
nl: Herkomst betaling

en: Payment From (Escrow)
nl: Betaling vanaf (depot)

en: Payment Information
nl: Betalingsgegevens

en: Payment Purpose continued
nl: Doel betaling (vervolg)

en: Payment To
nl: Bestemming betaling

en: Payment To (Escrow)
nl: Betaling aan (depot)

en: Payment Total
nl: Som van alle betalingen

en: Payment _Purpose (only for recipient)
nl: _Doel betaling (bedoeld voor ontvanger)

en: Payment has no owner
nl: Betaling heeft geen eigenaar

en: Payment periods
nl: Aantal periodes

en: Payment received text
nl: Tekst indien betaling ontvangen

en: Payment received, thank you!
nl: Bedankt voor uw betaling!

en: Payment, thank you!
nl: Betaling, waarvoor dank!

en: Payments
nl: Betalingen

en: Pending Action
nl: Actie in behandeling

en: Per default the GnuCash version will be shown before the report data.
nl: Standaard zal de GnuCash versie worden weergegeven voor de rapportgegevens.

en: Per default the additional comments text will be shown before the report data.
nl: Standaard zullen extra opmerkingen worden weergegeven voor de rapportgegevens.

en: Per default the date/time info will be shown before the report data.
nl: Standaard zal datum/tijd informatie weergegeven worden voor de rapporgegevens.

en: Per default the preparer info will be shown before the report data.
nl: Standaard zal opsteller informatie weergegeven worden voor de rapportgegevens.

en: Per default the receiver info will be shown before the report data.
nl: Standaard zal de ontvangersinformatie weergegeven worden voor de rapportgegevens.

en: Percent
nl: Procent

en: Percent %
nl: Percentage %

en: Percentage amount must be between -100 and 100.
nl: Percentage moet tussen -100 en 100 liggen.

en: Percentage chart
nl: Percentagegrafiek

en: Perform account list _setup on new file
nl: Bij aanmaken nieuw bestand rekeningschema _instellen

en: Perform financial calculations, such as a loan repayment
nl: Financiële berekeningen maken, zoals de annuïtaire aflossing van een lening

en: Period
nl: Periode

en: Period %s - %s
nl: Periode %s - %s

en: Period Totals
nl: Periodetotalen

en: Period duration
nl: Duurtijd periode

en: Period end
nl: Einde periode

en: Period from ~a to ~a
nl: Periode van ~a tot ~a

en: Period number.
nl: Periodenummer.

en: Period order is most recent first
nl: Periode volgorde is meest recent eerst

en: Period start
nl: Begin periode

en: Period: 123,456.78
nl: Punt: 123,456.78

en: Periodic payment
nl: Periodieke betaling

en: Perl is missing the following modules. Please see https://wiki.gnucash.org/wiki/Online_Quotes#Finance::Quote for detailed corrective action.
nl: Perl mist de volgende modules. Lees https://wiki.gnucash.org/wiki/Online_Quotes#Finance::Quote voor gedetailleerde instructies.

en: Permanent Warnings
nl: Permanente waarschuwingen

en: Phone
nl: Telefonisch

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Picture Location
nl: Locatie afbeelding

en: Pie:
nl: Taartdiagram:

en: Place Holder
nl: Aggregatie

en: Placeholde_r
nl: _Aggregatie

en: Placeholder
nl: Aggregatie

en: Placeholder account selected. Please try again.
nl: Aggregatie geselecteerd. Probeert u het nogmaals.

en: Placeholder?
nl: Aggregatie?

en: Plain
nl: Zonder opmaak

en: Please choose the currency to use for new accounts.
nl: De munteenheid voor nieuwe rekeningen selecteren.

en: Please delete this transaction. Explanation at https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#Double_posting
nl: Gelieve deze boeking te verwijderen. De uitleg staat op https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#Double_posting

en: Please delete this transaction. Explanation at https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#I_can.27t_delete_a_transaction_of_type_.22I.22_from_the_AR.2FAP_account
nl: Gelieve deze boeking te verwijderen. Meer uitleg vindt u op https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#I_can.27t_delete_a_transaction_of_type_.22I.22_from_the_AR.2FAP_account

en: Please direct all enquiries to
nl: Neem voor meer informatie contact op met

en: Please enter new name
nl: Gelieve een nieuwe naam in te geven

en: Please find and select the accounts which will hold the tax collected or paid. These accounts must contain splits which document the monies which are wholly sent or claimed from tax authorities during periodic GST/VAT returns. These accounts must be of type ASSET for taxes paid on expenses, and type LIABILITY for taxes collected on sales.
nl: Gelieve rekeningen te selecteren die ontvangen of betaalde belastingen bevatten. Deze rekeningen moeten boekregels bevatten met bedragen die integraal verschuldigd zijn aan of te ontvangen zijn van belastingautoriteiten via periodieke btw aangiftes. Voor btw betaald op uitgaven moeten deze rekeningen van het ‘Activa’ type zijn, en voor btw ontvangen op verkopen van het ‘Passiva’ type.

en: Please make all checks payable to
nl: Maak alle cheques betaalbaar aan

en: Please name the Scheduled Transaction.
nl: U moet aan deze vaste journaalpost een naam toekennen.

en: Please note some transactions were not processed
nl: Merk op dat sommige boekingen niet verwerkt werden

en: Please provide a valid end selection.
nl: U dient een geldige einddatum in te voeren.

en: Please select a 'Currency to' column or set a Currency in the 'Currency To' field.
nl: Gelieve een 'Valuta naar' kolom of een valuta in het 'Valuta naar' veld te selecteren.

en: Please select a 'From Namespace' column or set a Commodity in the 'Commodity From' field.
nl: Gelieve een 'Van domein' kolom of een goed (effect/valuta) in het 'Goed (effect/valuta) Van' veld te selecteren.

en: Please select a 'From Symbol' column or set a Commodity in the 'Commodity From' field.
nl: Gelieve een 'Van symbool' kolom of een goed (effect/valuta) in het 'Goed (effect/valuta) Van' veld te selecteren.

en: Please select a (negated) amount column.
nl: Selecteer een (negatieve) bedragkolom.

en: Please select a commodity to match the following exchange specific code. Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
nl: Selecteer een goed (effect/valuta) dat overeenkomt met de volgende ISIN. Let erop dat de ISIN van het goed dat u selecteert zal worden overschreven.

en: Please select a date column.
nl: Een kolom met datums selecteren.

en: Please select a description column.
nl: Selecteer een kolom met omschrijvingen.

en: Please select a file to load.
nl: Een bestand om te laden selecteren.

en: Please select a file to load. When you click "Next", the file will be loaded and analyzed. You may need to answer some questions about the account(s) in the file.
    
    You will have the opportunity to load as many files as you wish, so don't worry if your data is in multiple files.
nl: Gelieve een bestand te selecteren om te laden. Als u op [Volgende] klikt, wordt het bestand geladen en geanalyseerd. U moet misschien nog enkele vragen over de rekening(en) in het bestand beantwoorden.
    
    U kunt zoveel bestanden laden als u wilt, dus het maakt niet uit als uw gegevens verspreid zijn over meerdere bestanden.

en: Please select an Equity account to hold the total Period Expense.
nl: Een Eigen vermogen-rekening selecteren waar de periodekosten op geboekt moeten worden.

en: Please select an Equity account to hold the total Period Income.
nl: Een Eigen vermogen-rekening selecteren waar de periodeopbrengsten op geboekt moeten worden.

en: Please select an account column or set a base account in the Account field.
nl: Gelieve een rekening kolom te selecteren of een basis rekening te kiezen in het Rekening veld.

en: Please select an account column.
nl: Een kolom met rekeningen selecteren.

en: Please select an amount column.
nl: Een kolom met bedragen selecteren.

en: Please select or create an appropriate GnuCash account for:
nl: Een geschikte GnuCash-rekening selecteren of aanmaken voor:

en: Plot Height
nl: Grafiekhoogte

en: Plot Type
nl: Grafieksoort

en: Plot Width
nl: Grafiekbreedte

en: Plot commodity per currency rather than currency per commodity.
nl: Het aantal effecten/valuta's per munteenheid weergeven in plaats van de waarde per goed (effect/valuta).

en: Plot height
nl: Grafiekhoogte

en: Plot width
nl: Grafiekbreedte

en: Plus
nl: Plusteken

en: Points
nl: Punten

en: Portfolio
nl: Portefeuille

en: Portfolio Report
nl: Portefeuille-rapport

en: Position of check amount in numbers
nl: Positie van de chequewaarde in getallen

en: Position of check amount in words
nl: Positie van de chequewaarde in woorden

en: Position of date line
nl: Positie van de datumregel

en: Position of memo line
nl: Positie van de notitieregel

en: Position of notes line
nl: Positie van de toelichting-regel

en: Position of payee address
nl: Positie van het begunstigde-adres

en: Position of payee name
nl: Positie van de begunstigdenaam

en: Position of split's account line
nl: Positie van de rekening-regel

en: Position of split's amount in numbers
nl: Positie van de chequewaarde in getallen

en: Position of split's memo line
nl: Positie van de notitieregel

en: Position of the horizontal pane divider.
nl: Positie van de horizontale vensterscheiding.

en: Position of the vertical pane divider.
nl: Positie van de verticale vensterscheiding.

en: Post
nl: Boeken

en: Post Date
nl: Boekdatum

en: Post To
nl: Boeken op

en: Post this bill to your Chart of Accounts
nl: Deze inkoopfactuur naar de resultaatrekening boeken

en: Post this credit note to your Chart of Accounts
nl: Deze creditnota naar de resultaatrekening boeken

en: Post this invoice to your Chart of Accounts
nl: Deze verkoopfactuur naar de resultaatrekening boeken

en: Post this voucher to your Chart of Accounts
nl: Deze declaratie naar de resultaatrekening boeken

en: Post to Account
nl: Naar rekening boeken

en: Posted
nl: Geboekt

en: Posted Account
nl: Beboekte rekening

en: Postpone the reconciliation of this account
nl: De afstemming van deze rekening uitstellen

en: Postponed
nl: Uitgesteld

en: Potential splits matching the selected transaction
nl: Mogelijke boekingen die overeenkomen met de geselecteerde boeking

en: Pr_eferences
nl: Voo_rkeuren

en: Pre-Payment
nl: Aanbetaling

en: Pre-check cleared transactions when creating a reconcile dialog.
nl: Automatisch tijdens het afstemmen bevestigde boekingen selecteren.

en: Pre-select cleared transactions
nl: Bevestigde boekingen alvast selecteren

en: Precision
nl: Precisie

en: Prefer use of price editor pricing over transactions, where applicable.
nl: Waar nodig met ‘Koersen bewerken’ aangepaste koersen laten prevaleren boven koersen uit boekingen.

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Prepared by:
nl: Opgesteld door:

en: Prepared for
nl: Opgesteld voor

en: Prepared for:
nl: Opgesteld voor:

en: Preparer
nl: Opsteller

en: Preparing to convert your QIF data
nl: Conversie van QIF-gegevens wordt voorbereid

en: Present
nl: Huidig

en: Present (%s)
nl: Huidig (%s)

en: Present (Report)
nl: Huidig (rapport)

en: Present the new account list dialog when you choose File->New File.
nl: Het venster ‘Nieuw rekeningschema’ weergegeven na menukeuze ‘Bestand‣Nieuw bestand’.

en: Present value
nl: Huidige waarde

en: Present:
nl: Huidig:

en: Press 'Apply' to create your new accounts. You will then be able to save them to a file or database.
    
    Press 'Back' to review your selections.
    
    Press 'Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
nl: Klik op [Toepassen] om uw nieuwe rekeningen aan te maken. Deze kunt u vervolgens in een bestand of databank opslaan.
    
    Klik op [Terug] om uw keuzes te herzien.
    
    Klik op [Annuleren] om dit venster te sluiten zonder nieuwe rekeningen aan te maken.

en: Press 'Close' to Exit.
nl: Klik op [Sluiten] om af te sluiten.

en: Press 'Reset' to use the original account separator and close the preference window
    Press 'Close' to return to the preference window
nl: [Herstellen] kiezen om het oorspronkelijke rekeningscheidingsteken te gebruiken en het voorkeuren venster te sluiten
    [Sluiten] kiezen om terug te keren naar het voorkeuren venster

en: Press Apply to create export file.
    Cancel to abort.
nl: Klik op [Toepassen] om het export-bestand aan te maken.
    Klik [Annuleren] om af te breken.

en: Preview
nl: Vooraf beoordelen

en: Previous Balance
nl: Vorig saldo

en: Previous Option
nl: Vorige optie

en: Previous budget period
nl: Vorige budgetperiode

en: Price
nl: Prijs

en: Price Database
nl: Koersen-databank

en: Price Editor
nl: Koersen bewerken

en: Price Import Assistant
nl: Koers import assistent

en: Price Quotes Retrieval Options
nl: Opties voor koersen ophalen

en: Price Scatterplot
nl: Puntenwolkgrafiek koersen

en: Price Source
nl: Noteringsbron

en: Price of Commodity
nl: Koers van het goed (effect/valuta)

en: Price retrieval failed:
nl: Prijs ophalen is mislukt:

en: Price retrieval failed: %s
nl: Prijs ophalen mislukt: %s

en: Price source
nl: Prijsnoteringsbron

en: Primary Key
nl: Primaire sleutel

en: Primary Sort Order
nl: Primaire sorteervolgorde

en: Primary Subtotal
nl: Primair subtotaal

en: Primary Subtotal for Date Key
nl: Primair subtotaal voor de datumsleutel

en: Principal
nl: Hoofdsom

en: Principal To
nl: Hoofdsom naar

en: Print
nl: Afdrukken

en: Print '***' before and after each text field on the check.
nl: Voor en na elk tekstveld op een cheque telkens “***” afdrukken.

en: Print '***' before and after text.
nl: Voor en na elk tekstveld telkens “***” afdrukken.

en: Print Check
nl: Cheque afdrukken

en: Print Full account names
nl: Volledige rekeningnamen afdrukken

en: Print Name
nl: Naam afdrukken

en: Print TXF export parameters
nl: TXF-export-parameters afdrukken

en: Print _blocking chars
nl: Be_grenzingstekens afdrukken

en: Print _date format
nl: _Datumopmaak afdrukken

en: Print all Parent account names.
nl: De namen van alle bovenliggende rekeningen afdrukken.

en: Print all Transfer To/From Accounts
nl: Alle herkomst- en bestemmingsrekeningen afdrukken

en: Print all split details for multi-split transactions.
nl: Alle boekregels voor een boeking met meerdere tegenrekeningen afdrukken.

en: Print checks from multiple accounts
nl: Cheques voor meerdere rekeningen afdrukken

en: Print checks from multiple accounts?
nl: Cheques voor meerdere rekeningen afdrukken?

en: Print liability/equity section in the same column under the assets section as opposed to a second column right of the assets section.
nl: De passiva onder de activa afdrukken in plaats van in een eigen kolom rechts naast de activa.

en: Print the current report
nl: Het huidige rapport afdrukken

en: Print the currently active page
nl: De actieve pagina afdrukken

en: Print the date format below the date.
nl: De datumopmaak onder de datum afdrukken.

en: Printable Invoice
nl: Afdrukbare factuur

en: Printable Report
nl: Afdrukbaar rapport

en: Printing
nl: Afdrukken

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment. Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
nl: De gebruiker vóór afstemming van een rentedragende rekening vragen of hij een boeking wil maken voor te ontvangen of te betalen rente. Dit werkt alleen met de bank-, creditcard-, beleggingsfonds-, activa-, vreemd vermogen-, debiteuren- en crediteurenrekeningen.

en: Pro_cess payments on posting
nl: Be_talingen verwerken tijdens het boeken

en: Problem creating preliminary transaction
nl: Probleem bij het aanmaken van een voorlopige boeking

en: Process Payment
nl: Betaling verwerken

en: Process an OFX/QFX response file
nl: Een OFX/QFX antwoordbestand verwerken

en: Processing…
nl: Verwerken…

en: Profiles
nl: Profielen

en: Profit
nl: Winst

en: Profit & Loss
nl: Winst- en verliesrekening

en: Profits:
nl: Winsten:

en: Progress
nl: Voortgang

en: Projected Minimum:
nl: Geprojecteerd minimum:

en: Prompt for credit card payment
nl: Naar aflossing op creditcard vragen

en: Prompt for interest charges
nl: Naar rentekosten vragen

en: Proper_ties
nl: _Eigenschappen

en: Proximo
nl: Dag in volgende maand

en: Purchases
nl: Aankopen

en: Put the transaction text in front of the purpose of a transaction.
nl: De ‘transactietekst’ aan de omschrijving van een boeking toevoegen.

en: QIF Import
nl: QIF-import

en: QIF Import Assistant
nl: Importmodule QIF

en: QIF Import Completed.
nl: QIF-import afgerond.

en: QIF account name
nl: QIF-rekeningnaam

en: QIF category name
nl: QIF-categorienaam

en: QIF files downloaded from banks and other financial institutions may not have information about Accounts and Categories which would allow them to be correctly assigned to GnuCash accounts.
    
    In the following page, you will see the text that appears in the Payee and Memo fields of transactions with no QIF Account or Category. By default these transactions are assigned to the 'Unspecified' account in GnuCash. If you select a different account, it will be remembered for future QIF files.
nl: QIF-bestanden die zijn opgehaald bij banken of andere financiële instellingen bevatten waarschijnlijk geen gegevens over rekeningen en categorieën waardoor deze correct aan GnuCash-rekeningen toegewezen kunnen worden.
    
    Op de volgende pagina ziet u de tekst die verschijnt in de begunstigden- en notitievelden van transacties zonder QIF-rekening of -categorie. Standaard worden deze transacties toegewezen aan de GnuCash-rekening ‘Niet gespecificeerd’. Als u een andere rekening selecteert, wordt dit voor toekomstige QIF-bestanden onthouden.

en: QIF files you have loaded
nl: Reeds geladen QIF-bestanden

en: QIF import requires guile with regex support.
nl: QIF importeren is afhankelijk van guile met reguliere expressie ondersteuning.

en: QIF import: Name conflict with another account.
nl: QIF-import: Naamconflict met een andere rekening.

en: QIF payee/memo
nl: QIF-begunstigde/notitie

en: Qif Import Summary
nl: Samenvatting Qif-import

en: Qty
nl: Aant

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Quarter Year
nl: Kwartaal

en: Quarterly
nl: Per kwartaal

en: Quarters
nl: Kwartalen

en: Question
nl: Vraag

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions. When you type the first letter(s) of a common transaction description, then press the Tab key, GnuCash will automatically complete the remainder of the transaction as it was last entered.
nl: Auto-aanvullen vereenvoudigt de invoer van terugkerende boekingen. Wanneer u de eerste letter(s) van een bekende omschrijving invoert en op de Tab-toets drukt, zal GnuCash proberen het restant van de boeking aan te vullen op basis van de laatst bekende invoer.

en: Quicken(tm) Wallet Checks w/ side stub
nl: Quicken(tm) portefeuillecheques met souche

en: Quicken/QuickBooks (tm) US-Letter
nl: Quicken(tm)/QuickBooks(tm) US Letter

en: Quit this application
nl: Dit programma afsluiten

en: Quotes for the following commodities were unavailable or unusable:
nl: Koersen voor de volgende goederen zijn niet beschikbaar of onbruikbaar:

en: REF
nl: Referentie

en: R_emind in advance
nl: Vooraf _herinneren

en: Raise Accounts
nl: Rekeningen optillen

en: Raise accounts deeper than the depth limit to the depth limit.
nl: Rekeningen beneden het weergaveniveau op dit weergaveniveau weergeven.

en: Range
nl: Bereik

en: Range end
nl: Einde van bereik

en: Range start
nl: Begin van bereik

en: Rate
nl: Tarief

en: Rate of Gain
nl: Winstpercentage

en: Rate of Return
nl: Rentabiliteit

en: Rate/Price
nl: Koers/prijs

en: Ratio
nl: Verhouding

en: Re-saving user data…
nl: Opnieuw opslaan van gebruikersgegevens…

en: Re_lative
nl: Re_latief

en: Re_name Page
nl: Tabblad _hernoemen

en: Re_vert
nl: _Terugdraaien

en: Re_view created transactions
nl: Aangemaakte transacties be_oordelen

en: Read aborted.
nl: Laden afgebroken.

en: Read only register
nl: Alleen-lezen grootboekkaart

en: Reading
nl: Laden

en: Reading file…
nl: Bestand aan het lezen…

en: Realized Gain
nl: Gerealiseerde winst

en: Realized Gain/Loss
nl: Gerealiseerde winst/verlies

en: Realized Gains or Losses from Commodity or Trading Accounts that haven't been recorded elsewhere.
nl: Gerealiseerde winsten of verliezen op goederen of portefeuilles die nergens anders worden verantwoord.

en: Realized ROI
nl: Gerealiseerd rendement

en: Reason for voiding transaction
nl: Reden voor storno

en: Reason the transaction was voided
nl: Reden voor het storneren van de boeking

en: Rebalance Transaction
nl: Boeking in balans brengen

en: Rebate
nl: Korting

en: Recalculate Transaction
nl: Boeking herrekenen

en: Recalculate the (single) blank entry in the above fields.
nl: De hierboven ontbrekende waarde berekenen. Vereist dat alle velden op één na gevuld zijn.

en: Receipt
nl: Ontvangst

en: Receivable Aging
nl: Ouderdom debiteuren

en: Receive
nl: Ontvangen

en: Recipient Account _Number
nl: _Rekeningnummer ontvanger

en: Recipient BIC (Bank Code)
nl: BIC (bankcode) ontvanger

en: Recipient IBAN (International Account Number)
nl: IBAN (internationaal rekeningnummer) ontvanger

en: Recipient _Bank Code
nl: _Bankcode ontvanger

en: Reconcile
nl: Afstemmen

en: Reconcile (auto) match to %s
nl: (Automatisch) overeenstemmen met %s

en: Reconcile (manual) match to %s
nl: (Handmatig) overeenstemmen met %s

en: Reconcile Account
nl: Rekening afstemmen

en: Reconcile Date
nl: Datum van afstemming

en: Reconcile Selection
nl: Selectie afstemmen

en: Reconcile account now?
nl: Rekening nu afstemmen?

en: Reconcile the selected account
nl: De geselecteerde rekening afstemmen

en: Reconcile the selected account.
nl: De geselecteerde rekening afstemmen.

en: Reconcile the selected transactions
nl: De geselecteerde boekingen afstemmen

en: Reconciled
nl: Afgestemd

en: Reconciled (%s)
nl: Afgestemd (%s)

en: Reconciled (Report)
nl: Afgestemd (rapport)

en: Reconciled Balance
nl: Afgestemd saldo

en: Reconciled Date
nl: Datum van afstemming

en: Reconciled Status
nl: Afstemmingsstatus

[ctx: Reconciled flag 'cleared']
en: c
nl: b

[ctx: Reconciled flag 'frozen']
en: f
nl: v

[ctx: Reconciled flag 'reconciled']
en: y
nl: a

[ctx: Reconciled flag 'void']
en: v
nl: S

en: Reconciled on %s
nl: Afgestemd op %s

en: Reconciled only
nl: Alleen afgestemd

en: Reconciled:
nl: Afgestemd:

en: Reconciliation Report
nl: Afstemmingsrapport

en: Reconciliation status
nl: Afstemmingsstatus

en: Record a stock split or a stock merger
nl: Beleggingsdeling of -samenvoeging verwerken

en: Record a stock split or a stock merger.
nl: Beleggingsdeling of -samenvoeging verwerken.

en: Record the current entry
nl: Huidige regel vastleggen

en: Record the current transaction
nl: De huidige boeking vastleggen

en: Record the current transaction.
nl: De huidige boeking vastleggen.

en: Recursive Balance
nl: Recursief saldo

en: Red
nl: Rood

en: Ref text
nl: Kenmerk-tekst

en: Reference
nl: Referentie

en: Reference:
nl: Referentie:

en: Reference:
nl: Referentie:

en: References
nl: Verwijzingen

en: Refine current search
nl: Zoeken binnen deze resultaten

en: Refresh this window
nl: Dit venster vernieuwen

en: Refresh this window.
nl: Dit venster vernieuwen.

en: Refund
nl: Terugbetaling

en: Register
nl: Grootboekkaart

en: Register Defaults
nl: Standaardinstellingen grootboekkaart

en: Register Order
nl: Volgorde grootboekkaart

en: Register Report
nl: Grootboekkaart als rapport

en: Register opens in a new _window
nl: Grootboekkaart in een nieuw _venster openen

en: Regular expression determining which namespace commodities will be retrieved for when using the get command
nl: Reguliere expressie die bepaalt uit welk domein goederen zullen worden opgehaald bij gebruik van de opdracht get

en: Relative
nl: Relatief

en: Relative Date Option
nl: Relatieve datumoptie

en: Reload
nl: Vernieuwen

en: Reload and Locate Linked Documents
nl: Gekoppelde bestanden herladen en vinden

en: Reload the current database, reverting all unsaved changes
nl: De huidige databank opnieuw laden, zodat alle niet opgeslagen wijzigingen worden teruggedraaid

en: Reload the current page
nl: De huidige pagina opnieuw laden

en: Remaining to Budget
nl: Nog te budgetteren

en: Remember and don't _ask me again.
nl: Onthouden en mij niet meer _vragen.

en: Remember and don't ask me again this _session.
nl: Onthouden en mij deze _sessie niet meer vragen.

en: Remember the PIN in memory
nl: De PIN in het geheugen onthouden

en: Remember the _PIN in memory
nl: De _PIN in het geheugen onthouden

en: Remind in advance
nl: Vooraf herinneren

en: Reminder
nl: Herinnering

en: Remo_ve Other Splits
nl: Andere boekregels _verwijderen

en: Remove Old Prices
nl: _Oude koersen verwijderen

en: Remove _Old
nl: _Oude verwijderen

en: Remove a reconciled split from a transaction
nl: Een afgestemde boekregel uit een boeking verwijderen

en: Remove a split from a transaction
nl: Een boekregel uit een boeking verwijderen

en: Remove all prices before date.
nl: Alle koersen ouder dan de opgegeven datum verwijderen.

en: Remove all splits in the current transaction
nl: Alle boekregels van de geselecteerde boeking verwijderen

en: Remove all splits in the current transaction.
nl: Alle boekregels van de geselecteerde boeking verwijderen.

en: Remove all the splits from a transaction
nl: Alle boekregels uit een boeking verwijderen

en: Remove prices older than a user-entered date.
nl: Koersen ouder dan de door de gebruiker opgegeven datum verwijderen.

en: Remove the current commodity.
nl: Het huidige goed (effect/valuta) verwijderen.

en: Remove the current price.
nl: De huidige koers verwijderen.

en: Remove the splits from this transaction?
nl: De boekregels van deze boeking verwijderen?

en: Removing duplicate transactions…
nl: Dubbele transacties verwijderen…

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Rename this page
nl: Deze pagina hernoemen

en: Rename this page.
nl: Deze pagina hernoemen.

en: Renamed to:
nl: Hernoemd naar:

en: Rendering '~a' report …
nl: Weergeven van rapport ‘~a’…

en: Renumber sub-accounts
nl: Subrekeningen _hernummeren

en: Renumber the children of the selected account
nl: Subrekeningen van geselecteerde rekening hernummeren

en: Renumber the immediate sub-accounts of '%s'?
nl: Subrekeningen van '%s' opnieuw nummeren?

en: Repayment Frequency
nl: Aflossingsfrequentie

en: Repeats:
nl: Herhalingen:

en: Replace
nl: Vervangen

en: Replace any existing account colors
nl: Bestaande rekeningkleuren vervangen

en: Replace existing price
nl: Bestaande koersen vervangen

en: Replace price?
nl: Koers vervangen?

en: Replace the budget for all periods with new 'value'. Use empty value to unset budget for the accounts.
nl: Budget voor alle periodes vervangen door nieuwe ‘waarde’. Gebruik een lege waarde om het budget voor accounts te verwijderen.

en: Replay a GnuCash log file after a crash. This cannot be undone
nl: De inhoud van een GnuCash-logbestand na een crash opnieuw uitvoeren. Dit niet ongedaan gemaakt worden

en: Report
nl: Rapport

en: Report Creation Date:
nl: Rapport gemaakt op datum:

en: Report Format
nl: Rapport opmaak

en: Report Generation Options
nl: Rapportopties

en: Report Size
nl: Rapportgrootte

en: Report Title
nl: Rapporttitel

en: Report Title Default
nl: Standaard rapporttitel

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org
nl: Fouten en andere problemen kunt u aan gnucash-devel@gnucash.org rapporteren

en: Report error
nl: Fout in rapport

en: Report for range of budget periods
nl: Rapport over een aantal budgetperiodes

en: Report format
nl: Rapport opmaak

en: Report name
nl: Rapportnaam

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
nl: Over deze rekeningen rapporteren, als het gekozen rekeningenniveau dat toestaat.

en: Report on these accounts, if display depth allows.
nl: Over deze rekeningen rapporteren, mits het weergaveniveau dit toestaat.

en: Report on these accounts.
nl: Rapport over deze rekeningen.

en: Report only on these accounts.
nl: Alleen over deze rekeningen rapporten.

en: Report opens in a new _window
nl: Rapport in nieuw _venster openen

en: Report section order is assets/liabilities/equity (rather than assets/equity/liabilities).
nl: Rapportweergave kent volgorde activa/vreemd vermogen/eigen vermogen (in plaats van activa/eigen vermogen/vreemd vermogen).

en: Report template
nl: Rapportagesjabloon

en: Report variation
nl: Rapportsoort

en: Report with GUID '%s' is missing
nl: Rapportage met GUID '%s' ontbreekt

en: Report's currency
nl: Munteenheid rapport

en: Reporting range end period cannot be less than start period.
nl: Het einde van het rapportbereik mag niet voor het begin ervan liggen.

en: Reporting range end period cannot exceed number of periods in budget
nl: De eindperiode van het rapportagebereik mag het aantal budgettermijnen niet overschrijden

en: Reports
nl: Rapporten

en: Reserve amount
nl: Bedrag reserves

en: Reset Tax Tables to present Values?
nl: Belastingtarieven met huidige waarden bijwerken?

en: Reset Warnings
nl: Waarschuwingen opnieuw instellen

en: Reset _Warnings…
nl: _Waarschuwingen opnieuw instellen…

en: Reset all values to their defaults.
nl: Alle waarden naar hun standaardwaarde terugzetten.

en: Reset default layout for all customer invoices and credit notes back to built-in defaults and update the current page accordingly
nl: Standaardweergave voor alle verkoopfacturen en -creditnota's herstellen naar de ingebouwde standaardwaarden en de huidige pagina hiernaar bijwerken

en: Reset default layout for all employee vouchers and credit notes back to built-in defaults and update the current page accordingly
nl: Standaardweergave voor alle werknemersdeclaraties en -creditnota's herstellen naar de ingebouwde standaardwaarden en de huidige pagina hiernaar bijwerken

en: Reset default layout for all vendor bills and credit notes back to built-in defaults and update the current page accordingly
nl: Standaardweergave voor alle aankoopfacturen en -creditnota's herstellen naar de ingebouwde standaardwaarden en de huidige pagina hiernaar bijwerken

en: Reset defaults
nl: Standaardinstellingen herstellen

en: Reset the state of all warning messages so they will be shown again
nl: Bij alle waarschuwingsberichten opnieuw instellen dat zij weer worden weergegeven

en: Result of Online Banking job:
    Account booked balance is %s
nl: Resultaat van Online bankieren-opdracht:
    Het geboekte saldo op de rekening bedraagt %s

en: Result:
nl: Resultaat:

en: Retained Earnings
nl: Ingehouden winst

en: Retained Losses
nl: Ingehouden verlies

en: Retrieve the current online quote. This will fail if there is a manually-created price for today.
nl: De huidige koers online opvragen. Dit lukt niet als er voor vandaag al een handmatig ingevoerde koers bestaat.

en: Return of capital
nl: Opbrengst van kapitaal

en: Return of capital (reclassification)
nl: Opbrengst van kapitaal (herclassificatie)

en: Revenues
nl: Omzet

en: Reverse Transaction
nl: Stornoboeking

en: Reverse amount display for certain account types.
nl: De getoonde saldi voor bepaalde rekeningsoorten van teken laten wisselen.

en: Reverse split
nl: Omgekeerde splitsing

en: Reverting will discard all unsaved changes to %s. Are you sure you want to proceed?
nl: Terugdraaien zal alle niet opgeslagen wijzigingen in %s verwerpen. Weet u zeker dat u door wilt gaan?

en: Review the details below and if correct press "Apply"" to create the schedule.
nl: Controleer de onderstaande details en druk indien correct op "Toepassen" om het schema te maken.

en: Right
nl: Rechts

en: Right-click anywhere in a column to modify it (widen, narrow, merge)
nl: Ergens in een kolom op de rechtermuisknop klikken om deze aan te passen (verbreden, versmallen, samenvoegen)

en: Romanian (ISO-8859-16)
nl: Roemeens (ISO-8859-16)

en: Romanian (MacRomanian)
nl: Roemeens (MacRomanian)

en: Root
nl: Hoofdniveau

en: Rotation angle
nl: Rotatiehoek

en: Row %d, invoice %s/%u: %s is not a valid due date.
nl: Regel %d; factuur %s/%u: %s is geen geldige vervaldatum.

en: Row %d, invoice %s/%u: %s is not a valid posting date.
nl: Regel %d; factuur %s/%u: %s is geen geldige boekingsdatum.

en: Row %d, invoice %s/%u: account %s does not exist.
nl: Regel %d, factuur %s/%u: rekening %s bestaat niet.

en: Row %d, invoice %s/%u: account %s is not of type Accounts Payable.
nl: Regel %d; factuur %s/%u: rekening %s een niet van het type Te Betalen Rekeningen.

en: Row %d, invoice %s/%u: account %s is not of type Accounts Receivable.
nl: Regel %d; factuur %s/%u: rekening %s is niet van het type Te Ontvangen Rekeningen.

en: Row %d, invoice %s/%u: customer %s does not exist.
nl: Regel %d, factuur %s/%u: klant %s bestaat niet.

en: Row %d, invoice %s/%u: owner not set.
nl: Regel %d, factuur %s/%u: geen partner ingesteld.

en: Row %d, invoice %s/%u: price not set.
nl: Regel %d; factuur %s/%u: geen bedrag ingesteld.

en: Row %d, invoice %s/%u: vendor %s does not exist.
nl: Regel %d, factuur %s/%u: leverancier %s bestaat niet.

en: Row %d: no invoice ID in first row of import file.
nl: Regel %d: geen factuur ID in de eerste regel van het import bestand.

en: Row %u, account %s not in %s
nl: Rij %u, rekening %s niet in %s

en: Row %u, commodity %s / %s not found
nl: Rij %u, goed %s / %s niet gevonden

en: Row %u, path to account %s not found, added as top level
nl: Rij %u, rekening %s niet gevonden, toegevoegd op hoofdniveau

en: Row 1 Left
nl: 1e rij links

en: Row 1 Right
nl: Regel 1 Rechts

en: Row 2 Left
nl: 2e rij links

en: Row 2 Right
nl: Regel 2 Rechts

en: Row 3 Left
nl: 3e rij links

en: Row 3 Right
nl: Regel 3 Rechts

en: Rows
nl: Rijen

en: Run "since last run" dialog when a file is opened.
nl: Vaste journaalposten uitvoeren wanneer een bestand wordt geopend.

en: Run Report
nl: Rapport weergeven

en: Run the "since last run" process when a file is opened.
nl: Vaste journaalposten uitvoeren wanneer een bestand wordt geopend.

en: Run the budget report
nl: Het budgetrapport genereren

en: Running Balance
nl: Lopend saldo

en: Running Grand Total
nl: Lopend eindtotaal

en: Running Primary Subtotal
nl: Lopend primair subtotaal

en: Running Secondary Subtotal
nl: Lopend secundair subtotaal

en: Running Subtotal
nl: Lopend subtotaal

en: Running Sum
nl: Lopend saldo

en: Running Total
nl: Lopend totaal

en: Running Totals
nl: Lopende totalen

en: Russian (CP-866)
nl: Russisch (CP-866)

en: ST Realized Gain
nl: KT Gerealiseerde winst

en: ST Sold Amount
nl: KT Verkochte hoeveelheid

en: ST Sold Basis
nl: KT Verkoopbasis

en: ST Sold Value
nl: KT Verkoopwaarde

en: ST Unrealized Gain
nl: KT Niet-gerealiseerde winst

en: STCG
nl: Vermogensgroei (korte termijn)

en: SWIFT MT940 import data format
nl: Bestandsindeling SWIFT MT940-import

en: SWIFT MT942 import data format
nl: Bestandsindeling SWIFT MT942-import

en: S_ource
nl: _Bron

en: S_plit Transaction
nl: _Meerdere tegenrekeningen

en: S_tatement Date
nl: _Afschriftdatum

en: Sa_ve Filter
nl: Filter op_slaan

en: Sa_ve Sort Order
nl: Sorteervolgorde op_slaan

en: Sale
nl: Verkoop

en: Sales
nl: Omzet

en: Sales _Tax Table
nl: BTW-_tarieven

en: Sample
nl: Voorbeeld

en: Sample Graphs
nl: Voorbeeldgrafieken

en: Sample Report
nl: Voorbeeldrapport

en: Saturday
nl: Zaterdag

en: Save
nl: Opslaan

en: Save %s To File
nl: %s als bestand opslaan

en: Save As…
nl: Opslaan als…

en: Save Config
nl: Instellingen opslaan

en: Save Config As…
nl: Config opslaan als…

en: Save Custom Check Format
nl: Aangepaste chequeopmaak opslaan

en: Save Report Configuration As…
nl: Rapportconfiguratie opslaan als…

en: Save Settings
    Saves current settings under the name as entered in the adjacent text field.
    There are two reserved names which can't be used to save custom settings:
    - No settings
    - Gnucash default export format
nl: Instellingen opslaan
    Huidige instellingen opslaan onder de naam weergegeven in het tekstveld hiernaast.
    Er zijn twee gereserveerde namen die niet gebruikt kunnen worden om eigen instellingen op te slaan:
    - Geen instellingen
    - GnuCash standaard export formaat

en: Save _As…
nl: Op_slaan als…

en: Save _Report Configuration
nl: _Rapportconfiguratie opslaan

en: Save changes to %s?
nl: Wijzigingen in %s opslaan?

en: Save changes to file %s before closing?
nl: Voor het afsluiten wijzigingen in bestand %s opslaan?

en: Save changes to the file?
nl: Wijzigingen in het bestand opslaan?

en: Save current layout as default
nl: Sla de huidige lay-out op als standaard

en: Save file automatically?
nl: Bestand automatisch opslaan?

en: Save the changed transaction?
nl: De gewijzigde boeking opslaan?

en: Save the current entry?
nl: Huidige regel opslaan?

en: Save the current file
nl: Het huidige GnuCash-bestand opslaan

en: Save the sort order for this register.
nl: De sorteervolgorde van deze grootboekkaart opslaan.

en: Save this file with a different name
nl: Dit bestand opslaan onder een andere naam

en: Save transaction before duplicating?
nl: Boeking vóór het dupliceren opslaan?

en: Save window size and location when it is closed.
nl: Venstergrootte en -positie opslaan.

en: Save window sizes and locations
nl: Vensterafmetingen en -posities opslaan

en: Saved Report Configurations
nl: Opgeslagen rapportconfiguraties

en: Saved report configurations are created by
    1. opening a report from the Reports menu,
    2. altering the report's options to your taste,
    3. selecting "Save Report Configuration [As…]" from the Reports menu
     or pressing a "Save Config [As…]" button on the tool bar.
nl: Opgeslagen rapportconfiguraties zijn aangemaakt door
    1. het openen van een rapport vanuit het menu Rapporten ,
    2. de opties van het rapport naar uw smaak wijzigen
    3. de optie "Rapportconfiguratie opslaan [als …]" in het menu Rapporten 
     of de knop "Configuratie opslaan [als …]" op de werkbalk.

en: Savings
nl: Spaarrekening

en: Scatter:
nl: Puntgrafiek:

en: Sche_dule…
nl: In_roosteren…

en: Schedule
nl: Inroosteren

en: Schedule added successfully.
nl: Het betalingsschema is succesvol toegevoegd.

en: Scheduled
nl: Ingeroosterd

en: Scheduled Transactions
nl: Vaste journaalposten

en: Scheduled Transactions with variables or involving more than one commodity cannot be automatically created.
nl: Vaste journaalposten met variabelen of met meer dan een goed (effect/valuta) kunnen niet automatisch worden aangemaakt.

en: Scheduled Transactions without a template transaction cannot be automatically created.
nl: Vaste journaalposten zonder boekingssjabloon kunnen niet automatisch worden aangemaakt.

en: Scrub _Account
nl: Rekening _opschonen

en: Scrub the highlighted lot
nl: De geselecteerde partij opschonen

en: Sea_rch
nl: Z_oeken

en: Search Criteria
nl: Zoekcriteria

en: Search Results
nl: Zoekresultaten

en: Search Results Report
nl: Zoekresultaten-rapport

en: Search for items where
nl: Zoeken op items die

en: Search only active data
nl: Alleen in actieve gegevens zoeken

en: Search only in active items
nl: Alleen in actieve items zoeken

en: Search scope
nl: Zoek context

en: Search the Account List
nl: Rekeninglijst doorzoeken

en: Second Option
nl: Tweede optie

en: Secondary Key
nl: Secondaire sleutel

en: Secondary Sort Order
nl: Secundaire sorteervolgorde

en: Secondary Subtotal
nl: Secundair subtotaal

en: Secondary Subtotal for Date Key
nl: Secundair subtotaal voor de datumsleutel

en: Secure HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
nl: Beveiligde HTTP-toegang is uitgeschakeld. Deze kunt u inschakelen bij het onderdeel Netwerk van het Voorkeuren-venster.

en: Securities
nl: Effecten

en: Security
nl: Fonds

en: Security Information
nl: Fondsgegevens

en: Security Piechart
nl: Cirkeldiagram aandelen

en: See <a href="https://wiki.gnucash.org/wiki/AqBanking">https://wiki.gnucash.org/wiki/AqBanking</a> for more details
nl: Lees <a href="https://wiki.gnucash.org/wiki/AqBanking">https://wiki.gnucash.org/wiki/AqBanking</a> voor meer details

en: Select
nl: Selecteren

en: Select "A" to add the transaction as new.
nl: Kies ‘T’ om de boeking als nieuwe boeking toe te voegen.

en: Select "C" to mark a matching transaction as cleared (c).
nl: Kies ‘B’ om met een overeenkomende (bestaande) boeking te bevestigen.

en: Select "U+C" to update a matching transaction and mark it as cleared (c).
nl: Kies ‘B+B’ om een overeenkomende (bestaande) boeking bij te werken en te bevestigen.

en: Select Account
nl: Rekening selecteren

en: Select Accounts (none = all)
nl: Rekeningen selecteren (geen selectie=alles)

en: Select Accounts to Match
nl: De overeenkomende rekeningen selecteren

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Select Children
nl: Subrekeningen selecteren

en: Select Default
nl: Standaardselectie

en: Select File Import Format and Template
nl: Selecteer Bestandsimportformaat en sjabloon

en: Select File for Import
nl: Een te importeren bestand selecteren

en: Select HTML Style Sheet
nl: HTML opmaaksjabloon selecteren

en: Select QIF File
nl: QIF-bestand selecteren

en: Select Separator Character
nl: Selecteer scheidingsteken

en: Select _All
nl: _Alles selecteren

en: Select _Range
nl: _Bereik selecteren

en: Select a .log file to replay
nl: Een logbestand selecteren om opnieuw uit te voeren

en: Select a Budget
nl: Een budget selecteren

en: Select a QIF file to load
nl: Een te laden QIF-bestand selecteren

en: Select a budget period that begins the reporting range.
nl: De budgetperiode selecteren waarmee het rapportbereik begint.

en: Select a budget period that ends the reporting range.
nl: De budgetperiode selecteren waarmee het rapportbereik eindigt.

en: Select a budget period type that ends the reporting range.
nl: Het type budgetperiode selecteren waarmee het rapportbereik eindigt.

en: Select a budget period type that starts the reporting range.
nl: Het type budgetperiode selecteren waarmee het rapportbereik begint.

en: Select a category for the commodity or enter a new one. One might use investment categories like STOCKS and BONDS or exchange names like NASDAQ and LSE.
nl: Selecteer een categorie voor de handelswaar of voer een nieuwe in. Men kan investeringscategorieën gebruiken zoals BELEGGINGEN en FONDSEN of namen van beurzen zoals NASDAQ en LSE.

en: Select a date to report on.
nl: Een rapportagedatum selecteren.

en: Select a file to import
nl: Een te importeren bestand selecteren

en: Select a folder
nl: Een map selecteren

en: Select a row and then press 'jump to' to jump to the account in the Account Tree,
    if account should not be shown, this will be temporarily overridden.
nl: Kies een regel en klik dan op "Gaan naar" om naar de betreffende rekening in de rekeninglijst te gaan,
    als de rekening normaal gesproken niet zichtbaar is, dan wordt ze tijdelijk toch zichtbaar gemaakt.

en: Select a row to change the mappings
nl: Kies een regel om de associaties te wijzigen

en: Select a stylesheet for the report.
nl: Een opmaaksjabloon voor dit rapport selecteren.

en: Select accounts.
nl: Rekeningen selecteren.

en: Select all accounts.
nl: Alle rekeningen selecteren.

en: Select all descendents of selected account.
nl: Alle subrekeningen van de geselecteerde rekening selecteren.

en: Select all entries.
nl: Alle regels selecteren.

en: Select an accounting period and a closing date that is between the date of the previous close and today.
    
    Books will be closed at midnight on the selected date.
nl: Selecteer een boekhoudperiode en een sluitingsdatum die tussen de datum van de vorige afsluiting en vandaag ligt.
    
    Boeken worden op de geselecteerde datum om middernacht gesloten.

en: Select an image file.
nl: Een afbeeldingbestand selecteren.

en: Select currency
nl: Munteenheid selecteren

en: Select date to use for PriceDB lookups.
nl: De datum die gebruikt wordt voor het zoeken in de koersen-databank selecteren.

en: Select document
nl: Document selecteren

en: Select exact period that ends the reporting range.
nl: De precieze periode selecteren waarmee het rapportbereik eindigt.

en: Select exact period that starts the reporting range.
nl: De precieze periode selecteren waarmee het rapportbereik begint.

en: Select how the "Jump" operation should behave when a transaction has multiple splits.
nl: Selecteer hoe de "Spring" actie zich moet gedragen als een boeking meerdere boekregels heeft.

en: Select how to compute the Discount and Taxes
nl: Kiezen hoe korting en belasting moeten worden berekend

en: Select image
nl: Afbeelding selecteren

en: Select language and region specific categories that correspond to the ways that you foresee you will use GnuCash. Each category you select will cause several accounts to be created.
nl: Taal- en regiospecifieke categorieën kiezen die overeenstemmen met de manieren waarop u GnuCash voorziet te gebruiken. Elke geselecteerde categorie zal een aantal rekeningen invoegen.

en: Select matching existing transaction
nl: Overeenkomende bestaande boeking selecteren

en: Select neither to skip the transaction (it won't be imported at all).
nl: Als geen van beide wordt geselecteerd zal de boeking niet worden geïmporteerd.

en: Select occurrence date above.
nl: Gebeurtenisdatum hierboven selecteren.

en: Select one or multiple OFX/QFX file(s) to process
nl: Een of meerdere te verwerken OFX/QFX-bestanden selecteren

en: Select possible duplicates
nl: Mogelijke duplicaten selecteren

en: Select security
nl: Fonds selecteren

en: Select security/currency
nl: Fonds of munteenheid selecteren

en: Select the Accounts to Compare
nl: De rekeningen om te vergelijken selecteren

en: Select the Discount Type
nl: Het soort korting selecteren

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
nl: Selecteer de rekening waarop u een beleggingsdeling of -samenvoeging wilt vastleggen.

en: Select the accounts to be exported and date range if required.
nl: De te exporteren rekeningen en -indien vereist- een datumbereik selecteren.

en: Select the currency to display the values of this report in.
nl: De munteenheid waarin dit rapport wordt weergegeven selecteren.

en: Select the date and description for your records.
nl: Selecteer de datum en omschrijving voor uw registraties.

en: Select the default account selection.
nl: De standaard rekeningselectie selecteren.

en: Select the default selection.
nl: De standaardselectie selecteren.

en: Select the exchange on which the symbol is traded, or select the type of investment (such as FUND for mutual funds.) If you don't see your exchange or an appropriate investment type, you can enter a new one.
nl: Selecteer de beurs waarop het symbool wordt verhandeld, of selecteer het typeinvestering (zoals FONDS voor beleggingsfondsen). Indien de juiste beurs of het juiste type investering ontbreekt, kunt u zelf een nieuwe waarde toevoegen.

en: Select the type of each column to import.
nl: De kolomsoort van iedere onderstaande kolom selecteren.

en: Select the type of stock activity that you wish to record. The available types depend on whether the current stock balance is positive, nil, or negative (i.e. when shorting stock). The type will determine the component splits.
nl: Selecteer het type belegging dat u wilt registreren. De beschikbare typen zijn afhankelijk van of de huidige voorraadbalans positief, nihil of negatief is (bijv. bij korte termijnbelegging). Het type bepaalt de componenten.

en: Select this option to open a register tab with newly cleared splits.
nl: Deze optie kiezen om een dagboek te openen met nieuwe, verwerkte boekregels.

en: Select this or another budget and delete it
nl: Dit of een ander budget selecteren en verwijderen

en: Select user information here…
nl: Gebruikersinformatie hier selecteren…

en: Select whether the amounts should be shown over the full time period or rather as the average e.g. per month.
nl: Selecteren of bedragen moeten worden weergegeven als totaal over de tijdspanne of als gemiddelde, bijvoorbeeld per maand.

en: Select which chart type to use.
nl: Type grafiek om te gebruiken kiezen.

en: Selected
nl: Geselecteerd

en: Selected Accounts
nl: Geselecteerde rekeningen

en: Selected Report is Missing
nl: Geselecteerd rapport ontbreekt

en: Selecting this option enables full account name instead, and disables indenting account names.
nl: Volledige rekeningnaam weergave activeren. Deactiveert insprong voor rekeningnamen.

en: Selecting this option will disable amount indenting, and condense amounts into a single column.
nl: Deze optie deactiveert bedrag insprong. Alle bedragen zullen in een enkele kolom gepresenteerd worden.

en: Selecting this option will enable double-column reporting.
nl: Deze optie activeert dubbel-kolom rapportage.

en: Select…
nl: Selecteren…

en: Sell
nl: Verkoop

en: Selling stock long, and record capital gain/loss.
    
    If you are unable to calculate capital gains you can enter a placeholder amount and correct it in the transaction later.
nl: Beleggingen verkopen op lange termijn en winst/verlies registreren.
    
    Als u geen vermogenswinsten kunt berekenen, kunt u een tijdelijk bedrag invoeren en dit later in de transactie corrigeren.

en: Selling stock short.
nl: Korte termijnbelegging verkopen.

en: Semi-Monthly
nl: Halfmaandelijks

en: Semi-annual
nl: Halfjaarlijks

en: Semi-monthly
nl: Tweemaal per maand

en: Semicolon (;)
nl: Puntkomma (;)

en: Semicolon separated
nl: Puntkomma-gescheiden

en: Semicolon separated with quotes
nl: Puntkomma-gescheiden met aanhalingstekens

[ctx: Semimonthly]
en: Every
nl: Iedere

[ctx: Semimonthly]
en: months.
nl: maanden.

en: Set "Review Created Transactions" as the default for the "since last run" dialog.
nl: "Aangemaakte boekingen bekijken" als standaard instellen voor het venster "Vaste Journaalposten uitvoeren…".

en: Set 'Review created transactions' as the default in the "since last run" dialog.
nl: "Aangemaakte boekingen bekijken" als standaard instellen voor het venster "Vaste Journaalposten uitvoeren".

en: Set a date format for this QIF file
nl: Datumopmaak voor dit QIF-bestand invoeren

en: Set book option on new files to use split "action" field for "Num" field on registers/reports
nl: Bij nieuwe bestanden in grootboekkaarten en rapporten standaard de “actie” gebruiken in plaats van “Nr”

en: Set line width in pixels.
nl: De breedte van de lijn in pixels instellen.

en: Set preference for price list data
nl: Voorkeur voor koersinformatie-gegevens instellen

en: Set the "auto create" flag by default
nl: De optie ‘Automatisch aanmaken’ standaard instellen bij nieuw aangemaakte vaste journaalposten

en: Set the "notify" flag by default
nl: De optie ‘Melding’ standaard instellen

en: Set the 'auto-create' flag on newly created scheduled transactions.
nl: De optie ‘automatisch aanmaken’ standaard instellen bij nieuw aangemaakte vaste journaalposten.

en: Set the 'notify' flag on newly created scheduled transactions.
nl: De optie ‘melding’ standaard instellen bij nieuw aangemaakte vaste journaalposten.

en: Set the account color for account '%s' including all sub-accounts to the selected color
nl: De geselecteerde kleur instellen voor rekening '%s' en alle subrekeningen

en: Set the account hidden value for account '%s' including all sub-accounts
nl: Waarde 'verborgen rekening' instellen voor rekening '%s' en alle subrekeningen

en: Set the account placeholder value for account '%s' including all sub-accounts
nl: Waarde 'Aggregatie' instellen voor rekening '%s' en alle subrekeningen

en: Set the default QIF account name
nl: De standaard QIF-rekeningnaam instellen

en: Set the report options you want using this dialog.
nl: In dit venster kunt u de rapportopties instellen.

en: Set the sort column in the "since last run" dialog.
nl: De sorteerkolom in het dialoogvenster "sinds laatste uitvoering" instellen.

en: Set the sort direction in the "since last run" dialog.
nl: De sorteerrichting in het dialoogvenster "sinds laatste uitvoering" instellen.

en: Set the upper limit for number of columns
nl: Stel de bovengrens in voor het aantal kolommen

en: Set the visibility of placeholder and hidden accounts.
nl: Stel de zichtbaarheid in van aggregatie- en verborgen rekeningen.

en: Set up scheduled transactions to avoid repeated data entry
nl: Vaste journaalposten instellen om te voorkomen dat telkens dezelfde gegevens moeten worden ingevoerd

en: Setting name already exists, overwrite?
nl: Naam voor instellingen bestaat al, overschrijven ?

en: Setting the bar width, adapting to the size of the TAN generator.
nl: De breedte van de gegenereerde TAN code aanpassen.

en: Setting the delay time, with small values the flicker graphic is repeated faster.
nl: De flikker-frequentie aanpassen. Met kleinere waardes wordt de flikker afbeelding sneller herhaald.

en: Setup Account Period
nl: Verslagperiode instellen

en: Setup relevant accounts for tax reports, e.g. US income tax
nl: De benodigde rekeningen voor belastingrapporten instellen

en: Setup relevant accounts for tax reports, e.g. US income tax.
nl: De benodigde rekeningen voor belastingrapporten instellen.

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
nl: Vaste journaalposten voor de aflossing van een lening instellen

en: Setup selected accounts
nl: Geselecteerde rekeningen instellen

en: Several documents are linked with this transaction. Please choose one:
nl: Er zijn meerdere documenten gelinkt aan deze boeking. Gelieve één te kiezen:

en: Share Price
nl: Aandelenkoers

en: Share decimal places
nl: Decimalen voor aandelen

en: Share price
nl: Aandelenkoers

en: Share quantity
nl: Aantal aandelen

en: Shares
nl: Aandelen

en: Shares:
nl: Aandelen:

en: Shipping Address
nl: Verzendadres

en: Shipping Address 1
nl: Regel 1 leveradres

en: Shipping Address 2
nl: Regel 2 leveradres

en: Shipping Address 3
nl: Regel 3 leveradres

en: Shipping Address 4
nl: Regel 4 leveradres

en: Shipping Contact
nl: Contactpersoon verzending

en: Shipping Email
nl: E-mail leveradres

en: Shipping Fax
nl: Fax leveradres

en: Shipping Information
nl: Verzendgegevens

en: Shipping Name
nl: Naam leveradres

en: Shipping Phone
nl: Telefoon leveradres

en: Shipping address
nl: Verzendadres

en: Short sell
nl: Korte termijnaandelen verkopen

en: Show "Tip Of The Day" at GnuCash start
nl: Bij het opstarten van GnuCash het ‘Tip van de dag’-venster weergeven

en: Show "since last run" notification dialog when a file is opened.
nl: Notificatie over het uitvoeren van vaste journaalposten weergeven wanneer een bestand wordt geopend.

en: Show Account Code
nl: Rekeningnummer weergeven

en: Show Account Description
nl: Rekeningomschrijving weergeven

en: Show Actual
nl: Realisatie weergeven

en: Show All Transactions
nl: Alle boekingen weergeven

en: Show Asset & Liability
nl: Activa en vreemd vermogen weergeven

en: Show Average
nl: Gemiddelde weergeven

en: Show Budget
nl: Budget weergeven

en: Show Budget Notes
nl: Budgetnotities weergeven

en: Show Chart
nl: Grafiek weergeven

en: Show Column with Totals
nl: Totaalkolom weergeven

en: Show Company Address
nl: Bedrijfsadres weergeven

en: Show Description
nl: Omschrijving weergeven

en: Show Difference
nl: Verschil weergeven

en: Show Exchange Rates
nl: Wisselkoersen weergeven

en: Show Expense Column
nl: Kolom ‘Kosten’ weergeven

en: Show Foreign Currencies
nl: Vreemde valuta weergeven

en: Show Full Account Name
nl: Volledige rekeningnaam weergeven

en: Show Full Account Names
nl: Volledige rekeningnamen weergeven

en: Show GnuCash Version
nl: GnuCash-versie weergeven

en: Show GnuCash version
nl: GnuCash-versie weergeven

en: Show GnuCash version at bottom
nl: GnuCash-versie onderaan weergeven

en: Show Hidden Accounts
nl: Verborgen rekeningen weergeven

en: Show Horizontal Grid Lines
nl: Horizontale randen dagboek markeren

en: Show Inactive Customers
nl: Inactieve klanten weergeven

en: Show Income and Expenses?
nl: Opbrengsten en kosten weergeven?

en: Show Income/Expense
nl: Opbrengsten/kosten weergeven

en: Show Informal Debit/Credit Headers
nl: Informele termen weergeven voor debet/credit

en: Show Job name
nl: Opdrachtnaam weergeven

en: Show Job number
nl: Opdrachtnummer weergeven

en: Show Lines with All Zeros
nl: Regels met alleen nullen weergeven

en: Show Money In
nl: Inkomende geldstroom weergeven

en: Show Money Out
nl: Uitgaande geldstroom weergeven

en: Show National Currencies
nl: Munteenheden weergeven

en: Show Net Flow
nl: Netto flow weergeven

en: Show Net Profit
nl: Nettowinst weergeven

en: Show Net Worth
nl: Eigen vermogen weergeven

en: Show Percents
nl: Percentages tonen

en: Show Reconciled
nl: Afgestemde boekingen weergeven

en: Show Splits
nl: Boekregels

en: Show TXF export parameters for each TXF code/account on report.
nl: De export-parameters voor elke TXF-code/rekening in het rapport weergeven.

en: Show Table
nl: Tabel weergeven

en: Show Totals
nl: Totalen weergeven

en: Show Vertical Grid Lines
nl: Verticale randen dagboek markeren

en: Show _Account column
nl: _Rekeningkolom weergeven

en: Show _All
nl: _Alles weergeven

en: Show _Memo column
nl: _Notitiekolom weergeven

en: Show _hidden accounts
nl: _Verborgen rekeningen tonen

en: Show _log window
nl: _Voortgangsvenster weergeven

en: Show _number of days
nl: Aantal _dagen weergeven

en: Show _unused accounts
nl: _Ongebruikte rekeningen weergeven

en: Show _zero balance owners
nl: Eigenaars met _nulsaldo weergeven

en: Show _zero total accounts
nl: Rekeningen met _nulsaldo weergeven

en: Show a Net Worth bar?
nl: Staven voor eigen vermogen weergeven?

en: Show a close button on each notebook tab. These function identically to the 'Close' menu item.
nl: Aan elk tabblad een sluitknop toevoegen. Deze heeft dezelfde functie als menukeuze ‘Sluiten’.

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
nl: Een eindtotaal van alle rekeningen weergeven, geconverteerd naar de standaard munteenheid voor rapportages

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency.
nl: Een eindtotaal van alle rekeningen weergeven, geconverteerd naar de standaard munteenheid voor rapportages.

en: Show a second line with "Action", "Notes", and "Linked Documents" for each transaction in a register. This is the default setting for when a register is first opened. The setting can be changed at any time via the "View->Double Line" menu item.
nl: Per boeking twee regels weergeven op het dagboek. De tweede regel bevat “Actie”, “Toelichting” en “Gekoppelde documenten”. Dit is de standaard instelling wanneer een dagboek voor het eerst wordt geopend. Deze instelling kan worden aangepast via menukeuze “Beeld‣Tweeregelig”.

en: Show a second line with "Action", "Notes", and "Linked Documents" for each transaction.
nl: Voor elke boeking een tweede regel weergeven met "Actie", "Toelichting" en "Bestandskoppelingen".

en: Show a second line with Action, Notes, and Linked Document fields for each transaction.
nl: Voor elke boeking een tweede regel weergeven met Actie, Toelichting en Bestandskoppelingen.

en: Show accounting-style rules
nl: Regels in boekhoudstijl weergeven

en: Show accounts that have been marked hidden.
nl: Rekeningen die als verborgen zijn aangemerkt weergeven.

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
nl: Rekeningen tot aan dit niveau weergeven, ongeacht andere instellingen.

en: Show accounts which do not have any transactions.
nl: Rekeningen weergeven die g een transacties bevatten.

en: Show accounts which have a zero total value.
nl: Rekeningen met een nulsaldo weergeven.

en: Show all splits in the current transaction
nl: Alle boekregels van de huidige boeking weergeven

en: Show all splits in the current transaction.
nl: Alle boekregels van de huidige boeking weergeven.

en: Show all vendors/customers even if they have a zero balance.
nl: Alle leveranciers/klanten weergeven, zelfs als er geen saldo openstaat.

en: Show an account's account code.
nl: Het rekeningnummer weergeven.

en: Show an account's account type.
nl: De rekeningsoort weergeven.

en: Show an account's balance.
nl: Het rekeningsaldo weergeven.

en: Show an account's description.
nl: De omschrijving van een rekening weergeven.

en: Show an account's notes.
nl: De toelichting op de rekening weergeven.

en: Show auto-save confirmation _question
nl: Automatisch opslaan _bevestigen

en: Show auto-save explanation
nl: Toelichting weergeven bij automatisch opslaan

en: Show bills due reminder at startup
nl: Betalingsherinneringen bij het opstarten tonen

en: Show bills due within this many days
nl: Facturen tonen die binnen dit aantal dagen vervallen

en: Show blank space in place of any zero balances which would be shown.
nl: Alle plekken waar anders nulsaldi zouden worden weergegeven leeg laten.

en: Show blank text instead of zero values for inner table cells. Does not apply to footer rows.
nl: Blanco tekst in plaats van nulwaarden voor tabelcellen weergeven. Niet van toepassing op voettekstrijen.

en: Show blanks instead of zeros in table cells
nl: Blanco's in plaats van nullen in tabelcellen weergeven

en: Show both closing and regular transactions
nl: Zowel gewone boekingen als jaarafsluitingsboekingen weergeven

en: Show bought columns
nl: Aankoopkolommen weergeven

en: Show charts as stacked charts?
nl: Grafieken gestapeld weergeven?

en: Show close button on _notebook tabs
nl: Sluitknop op _tabbladen

en: Show close buttons on notebook tabs
nl: Sluitknop aan tabbladen toevoegen

en: Show closing transactions only
nl: Enkel afsluitingsboekingen weergeven

en: Show comments at bottom
nl: Opmerkingen onderaan weergeven

en: Show currencies in this dialog
nl: Munteenheden in dit venster weergeven

en: Show customer aging overview for all customers
nl: Een overzicht van alle openstaande bedragen bij alle klanten, gerangschikt naar ouderdom

en: Show customer report
nl: Klantenrapport weergeven

en: Show date
nl: Datum weergeven

en: Show date columns
nl: Datumkolom weergegeven

en: Show date/time at bottom
nl: Datum/tijd weergeven aan het einde

en: Show documentation
nl: Documentatie weergeven

en: Show employee report
nl: Werknemersrapport weergeven

en: Show end columns
nl: Eindekolommen weergeven

en: Show end date amount and value table columns
nl: Kolommen weergeven voor Einddatum hoeveelheid en waarde

en: Show entered and reconciled dates on selection
nl: De datums van invoer en afstemming weergeven bij selectie

en: Show expanded transactions with all splits.
nl: Alle boekregels van alle boekingen weergeven.

en: Show full account names (including parent accounts).
nl: Volledige rekeningnamen (inclusief bovenliggende rekeningen) weergeven.

en: Show future minimum
nl: Toekomstig minimum weergeven

en: Show future transactions after the blank transaction in a register
nl: Toekomstige boekingen na de blanco boeking weergeven in een dagboek

en: Show future transactions after the blank transaction in a register. If active then transactions with a date in the future will be displayed at the bottom of the register after the blank transaction. Otherwise the blank transaction will be at the bottom of the register after all transactions.
nl: Wanneer deze optie actief is, worden boekingen met een datum in de toekomst op het einde van het dagboek weergegeven na de blanco boeking. In het andere geval wordt de blanco boeking aan het einde van het dagboek weergegeven na alle boekingen.

en: Show horizontal borders between rows in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
nl: Deze optie markeert de horizontale randen tussen de rijen op een grootboekkaart met een duidelijke lijn.

en: Show horizontal borders in a register
nl: Horizontale randen grootboekkaart markeren

en: Show horizontal borders on the cells.
nl: Horizontale grenzen van de velden weergeven.

en: Show invoices due reminder at startup
nl: Betalingsherinneringen voor verkoopfacturen weergeven bij het opstarten

en: Show invoices due within this many days
nl: Verkoopfacturen weergeven die binnen dit aantal dagen vervallen

en: Show linked transactions
nl: Geassocieerde boekingen weergeven

en: Show listings
nl: Noteringen weergeven

en: Show long (instead of short) account names
nl: Lange (i.p.v. korte) rekeningnamen weergeven

en: Show long account names
nl: Lange rekeningnamen weergeven

en: Show long names
nl: Lange namen weergeven

en: Show lot GUID column
nl: GUI-kolom van de post weergeven

en: Show lot split rows
nl: Posten in boekregels weergeven

en: Show matched _information
nl: Overeenstemmende _informatie weergeven

en: Show mnemonic in amounts
nl: Mnemonic in bedragen weergeven

en: Show mnemonics with commodity amounts
nl: Geheugensteuntjes bij aantallen goederen weergeven

en: Show money in?
nl: Inkomende bedragen weergeven ?

en: Show money out?
nl: Uitgaande bedragen weergeven ?

en: Show net money flow?
nl: Netto geldstroom weergeven ?

en: Show net price
nl: Nettoprijs tonen

en: Show net price?
nl: Netto koers weergeven ?

en: Show non currency commodities
nl: Waarde niet-monetaire goederen weergeven

en: Show number of shares
nl: Aantal aandelen weergeven

en: Show only accounts whose full name matches this filter e.g. ':Travel' will match Expenses:Travel:Holiday and Expenses:Business:Travel. It can be left blank, which will disable the filter.
nl: Enkel rekeningen weergeven waarvan de volledige naam overeenstemt met deze filter. Bijvoorbeeld ':Reizen' stemt overeen met Uitgaven:Reizen:Vakantie en Uitgaven:MKB:Reizen. Een blanco waarde deactiveert de filter.

en: Show only open lots
nl: Alleen open partijen weergeven

en: Show only the names of the leaf accounts in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Activating this option implies that you use unique leaf names.
nl: Uitsluitend het laatste onderdeel van rekeningnamen op de grootboekkaart en in het popup-scherm voor rekeningselectie weergegeven. Standaard wordt de volledige rekeningnaam inclusief alle bovenliggende rekeningen weergegeven. Deze optie heeft alleen zin als op het laagste niveau geen dubbele rekeningnamen voorkomen.

en: Show only transactions where description, notes, or memo matches this filter.
    e.g. '#gift' will find all transactions with #gift in description, notes or memo. It can be left blank, which will disable the filter.
nl: Toon alleen boekingen waarvan de omschrijving, toelichting of notities overeenstemmen met dit filter.
    Bijvoorbeeld '#geschenk' zal alle boekingen selecteren met '#geschenk' in omschrijving, toelichting of notitie. Een blanco waarde deactiveert het filter.

en: Show original currency amount
nl: Bedragen in oorspronkelijke valuta weergeven

en: Show paths
nl: Paden weergeven

en: Show plot
nl: Grafiek weergeven

en: Show preparer info
nl: Gegevens opsteller tonen

en: Show preparer info at bottom
nl: Gegevens opsteller onderaan tonen

en: Show previous number of days:
nl: Aantal voorgaande dagen weergeven:

en: Show prices
nl: Koersen tonen

en: Show purchase-related table columns
nl: Aankoopgerelateerde tabelkolommen weergeven

en: Show realized gain column(s)
nl: Gerealiseerde winstkolom(men) weergeven

en: Show realized gain table column(s) for sold shares
nl: Tabelkolom(men) voor gerealiseerde winst op verkochte aandelen weergeven

en: Show receiver info
nl: Gegevens ontvanger tonen

en: Show receiver info at bottom
nl: Gegevens ontvangen onderaan tonen

en: Show reserve line
nl: Reserves regel tonen

en: Show sale-related table columns
nl: Verkoopgerelateerde tabelkolommen weergeven

en: Show sold columns
nl: Verkoopkolommen weergeven

en: Show some documentation-only pages in QIF Import assistant.
nl: Ook pagina's met uitsluitend achtergrondinformatie tijdens QIF-import weergeven.

en: Show splash scree_n
nl: _Opstartscherm weergeven

en: Show splash screen
nl: Opstartscherm weergeven

en: Show splash screen at startup.
nl: Het opstartscherm tijdens het opstarten weergeven.

en: Show subtotals
nl: Subtotalen weergeven

en: Show subtotals for selected parent accounts which have subaccounts.
nl: De subtotalen van rekeningen met subrekeningen weergeven.

en: Show subtotals only (hide transactional data)
nl: Uitsluitend subtotalen weergeven (transactiegegevens verbergen)

en: Show subtotals only, hiding transactional detail?
nl: Enkel subtotalen weergeven en transactiegegevens verbergen ?

en: Show table
nl: Tabel weergeven

en: Show target line
nl: Doelregel weergeven

en: Show the Account Color as Account Name Background.
nl: De rekeningkleur als achtergrond bij de rekeningnaam weergeven.

en: Show the Account Color as background
nl: De rekeningkleur als achtergrond weergeven

en: Show the Account Color as tab background.
nl: De rekeningkleur als achtergrond bij de tab weergeven.

en: Show the Account Color on tabs
nl: De rekeningkleur op tabs weergeven

en: Show the Asset and the Liability bars?
nl: Staven voor activa en vreemd vermogen weergeven?

en: Show the account code for subtotals and subheadings?
nl: Het rekeningnummer bij subtotalen en subtitels weergeven?

en: Show the account description for subheadings?
nl: De omschrijving van de rekening als subtitels weergeven?

en: Show the actual transactions for the budget period
nl: Toon de daadwerkelijke transacties voor de begrotingsperiode

en: Show the calendar buttons
nl: Kalenderknoppen weergeven

en: Show the calendar buttons Cancel, Today and Select.
nl: De kalenderknoppen Annuleren, Vandaag en Selecteren weergeven.

en: Show the column with the expenses per customer.
nl: De kolom met de kosten per klant weergeven.

en: Show the currently used GnuCash version.
nl: De huidige GnuCash-versie weergeven.

en: Show the date when the transaction was entered below the posted date and reconciled date on split row.
nl: De datum waarop de transactie is ingevoerd weergeven onder de boekdatum en de datum van afstemming in de rij van de boekregel.

en: Show the entered and reconcile dates
nl: De datums van invoer en afstemming weergeven

en: Show the entered date and reconciled date on transaction selection.
nl: De datums van invoer en afstemming weergeven wanneer de boeking geselecteerd wordt.

en: Show the exchange rates used.
nl: De gehanteerde wisselkoersen weergeven.

en: Show the full account name for subtotals and subheadings?
nl: De volledige rekeningnaam bij subtotalen en subtitels weergeven?

en: Show the full account name in legend?
nl: Volledige rekeningnamen in de legenda weergeven?

en: Show the full security name in the legend?
nl: Volledige effectrnamen in de legenda weergeven?

en: Show the income and expense accounts
nl: De opbrengsten- en kostenrekeningen weergeven

en: Show the informal headers for debit/credit accounts?
nl: Informele termen voor debet/credit rekeningen weergeven ?

en: Show the lot GUID table column
nl: GUID-tabelkolom van de post weergeven

en: Show the lot open and close table columns
nl: Tabelkolommen openen en sluiten weergeven

en: Show the net profit?
nl: De nettowinst weergeven?

en: Show the new user window
nl: Begroeting voor nieuwe gebruikers weergeven

en: Show the notification window for the "since last run" process when a file is opened.
nl: Notificatie over het uitvoeren van vaste journaalposten weergeven wanneer een bestand wordt geopend.

en: Show the online banking log window
nl: Het voortgangsvenster van online bankieren weergeven

en: Show the percentage in legend?
nl: Percentages in de legenda weergeven?

en: Show the table lines with customers which did not have any transactions in the reporting period, hence would show all zeros in the columns.
nl: Ook regels weergeven van klanten die tijdens de rapportageperiode geen enkele boeking hadden (en dus in elke kolom de waarde nul tonen).

en: Show the total balance in legend?
nl: Totaalsaldi in de legenda weergeven?

en: Show the total balance, including balances in subaccounts, of any account at the depth limit.
nl: Het totale saldo, inclusief saldi van subrekeningen, van alle rekeningen tot aan het weergaveniveau weergeven.

en: Show this help message
nl: Dit hulpbericht weergeven

en: Show this many transactions in a register. A value of zero means show all transactions.
nl: Zoveel boekingen op een grootboekkaart weergeven. Bij een waarde van nul worden alle boekingen weergegeven.

en: Show ticker symbols
nl: Tickersymbolen weergeven

en: Show time in addition to date
nl: Zowel datum als tijd weergeven

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction.
nl: Boekingen op een (of twee) regels weergeven, maar de huidige boeking uitklappen.

en: Show transactions on one or two lines.
nl: Alle boekingen op een (of twee) regels weergeven.

en: Show unrealized gain column(s)
nl: Niet-gerealiseerde winstkolom(men) weergeven

en: Show unrealized gain table column(s) for unsold shares
nl: Tabelkolommen voor niet-gerealiseerde winst op onverkochte aandelen weergeven

en: Show vendor aging overview for all vendors
nl: Een overzicht van alle openstaande bedragen bij alle leveranciers, gerangschikt naar ouderdom

en: Show vendor report
nl: Leveranciersrapport weergeven

en: Show vertical borders between columns in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
nl: Deze optie markeert de verticale randen tussen de kolommen op een grootboekkaart met een duidelijke lijn.

en: Show vertical borders in a register
nl: Verticale randen grootboekkaart markeren

en: Show vertical borders on the cells.
nl: Verticale grenzen van velden weergeven.

en: Show your own company's address and the date of printing.
nl: Het eigen bedrijfsadres en de afdrukdatum weergeven.

en: Show zero balance items
nl: Nulsaldi weergeven

en: Show/hide the status bar on this window
nl: De statusbalk van dit venster weergeven/verbergen

en: Show/hide the summary bar on this window
nl: De samenvattingsbalk van dit venster weergeven/verbergen

en: Show/hide the toolbar on this window
nl: De werkbalk in dit venster weergeven/verbergen

en: Show:
nl: Weergeven:

en: Shows a barchart with cash flow over time
nl: Een staafdiagram met de historische ontwikkeling van de cashflow weergeven

en: Shows a chart with the Assets developing over time
nl: Een staafdiagram met de historische ontwikkeling van de activa weergeven

en: Shows a chart with the Expenses per interval developing over time
nl: Een staafdiagram met de historische ontwikkeling van de periodieke kosten weergeven

en: Shows a chart with the Income per interval developing over time
nl: Een staafdiagram met de historische ontwikkeling van de periodieke opbrengsten weergeven

en: Shows a chart with the Liabilities developing over time
nl: Een staafdiagram met de historische ontwikkeling van het vreemd vermogen weergeven

en: Shows a piechart with distribution of assets over securities
nl: Een cirkeldiagram met de spreiding activa over aandelen weergeven

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
nl: Een cirkeldiagram met de saldi van alle activa op een bepaald moment weergeven

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
nl: Een cirkeldiagram met de kosten binnen een bepaalde tijdspanne weergeven

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
nl: Een cirkeldiagram met de opbrengsten binnen een bepaalde tijdspanne weergeven

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
nl: Een cirkeldiagram met de saldi van het vreemd vermogen op een bepaald moment weergeven

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
nl: Een cirkeldiagram met totale kosten per dag van de week weergeven

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
nl: Een cirkeldiagram met de totale opbrengsten per dag van de week weergeven

en: Shows each account in the table as a hyperlink to its register window.
nl: Elke rekening in de tabel als een koppeling naar de betreffende grootboekkaart weergeven.

en: Shows each amounts in the table as a hyperlink to a register or report.
nl: Elke bedrag in de tabel weergevens als een koppeling naar een betreffende dagboek raport.

en: Shows or hides transactions from the match picker which are already of some reconciled state.
nl: Overeenkomende boekingen die reeds een bepaalde vorm van afstemming hebben weergeven of verbergen.

en: Si_ngle
nl: _Een bron

en: Si_ze…
nl: _Grootte…

en: Sign Reverses
nl: Tekenwissel

en: Sign reverse balances on income and expense accounts.
nl: Opbrengsten en kosten van teken laten wisselen (m.a.w. opbrengsten positief en kosten negatief weergeven).

en: Sign reverse balances on the following: Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income.
nl: Alle creditposten van teken laten wisselen (m.a.w. aanwezige (creditcard-)schulden, crediteuren, eigen vermogen en opbrengsten positief weergeven).

en: Sign: -$10.00
nl: Teken: -€10,00

en: Significant Digits
nl: Significante posities

en: Simple
nl: Eenvoudig

en: Simple Layout
nl: Eenvoudige opmaak

en: Since Last Run…
nl: Vaste journaalposten uitvoeren…

en: Since _Last Run…
nl: Vaste journaalposten _uitvoeren…

en: Since you are creating a new file, you will next see a dialog for setting book options. These can affect how GnuCash imports transactions. If you come back to this page without cancelling and starting over, the dialog for setting book options will not be shown a second time when you go forward. You can access it directly from the menu via File->Properties.
nl: Omdat dit een nieuw bestand is, wordt eerst een dialoogvenster getoond om de opties voor de nieuwe boekhouding in te stellen. Deze kunnen van invloed zijn op de manier waarop GnuCash boekingen importeert. Wanneer u terugkomt op deze pagina zonder te annuleren en opnieuw te beginnen, wordt het dialoogvenster geen tweede keer weergegeven. U kunt het rechtstreeks benaderen via menukeuze ‘Bestand‣Eigenschappen’.

en: Single Column
nl: Eén kolom

en: Single Report
nl: Enkel rapport

en: Single column Balance Sheet
nl: Balans in één kolom

[ctx: Single-character short column-title form of 'Enabled']
en: E
nl: I

en: Six Months Ago
nl: Zes maanden geleden

en: Six Months Ago.
nl: Zes maanden geleden.

en: Six Months Ahead
nl: Zes maanden vooruit

en: Six Months Ahead.
nl: Zes maanden vooruit.

en: Skip Errors
nl: Fouten overslaan

en: Skip alternate lines
nl: Alternerende regels overslaan

en: Smallest _fraction
nl: Kleinste _coupure

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
nl: Kleinst mogelijke coupure van dit goed (effect/valuta).

en: Sold Amount
nl: Verkoophoeveelheid

en: Sold Average Price
nl: Gemiddelde verkoopprijs

en: Sold Basis
nl: Verkoopbasis

en: Sold Splits
nl: Verkoopboekregels

en: Sold Value
nl: Verkoopwaarde

en: Some banks place part of transaction description as "transaction text" in the MT940 file. Normally GNUcash ignores this text. However by activating this option, the transaction text is used for the transaction description too.
nl: Sommige banken zetten een deel van de boekingsomschrijving als ‘transactietekst’ in het MT940 bestand. Normaal negeert GnuCash deze tekst. Door deze optie te activeren wordt het ‘transactietekst’-veld ook in de omschrijving van de boeking gebruikt.

en: Some characters have been converted according to your locale.
nl: Enkele tekens zijn omgezet op basis van uw landinstelling.

en: Some characters have been discarded.
nl: Enkele tekens zijn verworpen.

en: Sort %s by…
nl: %s sorteren op…

en: Sort By
nl: Sorteren op

en: Sort By:
nl: Sorteren op:

en: Sort Column
nl: Sorteerkolom

en: Sort Method
nl: Sorteerwijze

en: Sort Order
nl: Sorteervolgorde

en: Sort _Order
nl: Sorteer_volgorde

en: Sort by action field.
nl: Op actie sorteren.

en: Sort by amount.
nl: Op bedrag sorteren.

en: Sort by date.
nl: Op datum sorteren.

en: Sort by description.
nl: Op omschrijving sorteren.

en: Sort by memo.
nl: Op notitie sorteren.

en: Sort by notes field.
nl: Op toelichting sorteren.

en: Sort by number.
nl: Op nummer sorteren.

en: Sort by the date of entry.
nl: Op invoerdatum sorteren.

en: Sort by the statement date (and group by cleared, unreconciled, reconciled).
nl: Op afschriftdatum sorteren (en groeperen op bevestigd, niet afgestemd, afgestemd).

en: Sort by this criterion first.
nl: In eerste instantie op dit criterium sorteren.

en: Sort by this criterion second.
nl: In tweede instantie op dit criterium sorteren.

en: Sort companies by.
nl: Bedrijven sorteren op.

en: Sort in descending order.
nl: In aflopende volgorde sorteren.

en: Sort order.
nl: Sorteervolgorde.

en: Sort register by…
nl: Grootboekkaart sorteren op…

en: Sort the list of transaction templates alphabetically
nl: Het overzicht van de boekingssjabloon alfabetisch sorteren

en: Sorting
nl: Sorteren

en: Source
nl: Bron

en: Source Account Name
nl: Bron rekeningnaam

en: South European (ISO-8859-3)
nl: Zuid-Europees (ISO-8859-3)

en: Space
nl: Spatie

en: Space between table cell edge and content.
nl: Ruimte tussen de rand en de inhoud van een veld.

en: Space between table cells.
nl: Ruimte tussen twee velden in een tabel.

en: Specify Source Account
nl: Herkomstrekening opgeven

en: Specify date to filter by…
nl: Geef een datum op om op te filteren…

en: Specify export type
nl: 2. Het type import selecteren

en: Specify the page size and orientation for printing
nl: De paginagrootte en -oriëntatie voor afdrukken instellen

en: Spend
nl: Uitgeven

en: Split
nl: Boekregels

en: Split Transaction
nl: Meerdere tegenrekeningen

en: Split is reconciled but reconcile date column is missing or invalid.
nl: Boekregel is afgestemd, maar geen kolom gevonden voor afstemmingsdatum of de waarde in deze kolom is ongeldig.

en: Split with memo %s has an invalid account.
nl: Boekregel met notitie %s heeft een ongeldige rekening.

en: Split with memo %s has an unparsable Credit Formula.
nl: Boekregel met notitie %s heeft geen geldige credit-formule.

en: Split with memo %s has an unparsable Debit Formula.
nl: Boekregel met notitie %s heeft geen geldige debet-formule.

en: Splits Account
nl: Rekening

en: Splits Amount
nl: Bedrag

en: Splits Memo
nl: Notitie bij boeking

en: Square
nl: Vierkantje

en: St_yle Sheets
nl: O_pmaaksjablonen

en: Stack overflow
nl: Stack-overloop

en: Stack underflow
nl: Stack-onderloop

en: Stacked Bar Chart
nl: Gestapelde staafdiagram

en: Standard Order
nl: Standaardvolgorde

en: Start Date
nl: Begindatum

en: Start Date:
nl: Begindatum:

en: Start Online Banking Setup
nl: Online bankieren de eerste keer configureren

en: Start date
nl: Begindatum

en: Start date must be earlier than End date
nl: Startdatum moet eerder zijn dan einddatum

en: Start of Adjusting/Closing
nl: Begindatum correctie/afsluiting

en: Start of accounting period
nl: Begin van de verslagperiode

en: Start of current quarter
nl: Begin van het huidig kwartaal

en: Start of next month
nl: Begin van volgende maand

en: Start of next quarter
nl: Begin van volgend kwartaal

en: Start of next year
nl: Begin van volgend jaar

en: Start of previous accounting period
nl: Begin van vorige verslagperiode

en: Start of previous month
nl: Begin van vorige maand

en: Start of previous quarter
nl: Begin van vorig kwartaal

en: Start of previous year
nl: Begin van vorig jaar

en: Start of reporting period.
nl: Begin van de rapportageperiode.

en: Start of this accounting period
nl: Begin van deze verslagperiode

en: Start of this month
nl: Begin van deze maand

en: Start of this quarter
nl: Begin van dit kwartaal

en: Start of this year
nl: Begin van dit jaar

en: Starting Balance
nl: Beginsaldo

en: Starting date (in seconds from Jan 1, 1970)
nl: Begindatum (in secondes vanaf 1 januari 1970)

en: Starting from the first line that is actually imported every second line will be skipped. This option will take the leading lines to skip into account as well.
    For example
    * if "Leading Lines to Skip" is set to 3, the first line to import will be line 4. Lines 5, 7, 9,… will be skipped.
    * if "Leading Lines to Skip" is set to 4, the first line to import will be line 5. Lines 6, 8, 10,… will be skipped.
nl: Te beginnen vanaf de eerste regel die niet werd overgeslagen wordt elke tweede regel overgeslagen. Deze optie houdt rekening met de optie om voorafgaande regels over te slaan.
    Bijvoorbeeld:
    * als "Voorafgaande regels overslaan" is ingesteld op 3, dan zal regel 4 de eerste worden om te importeren. Regels 5, 7, 9,… worden overgeslagen.
    * als "Voorafgaande regels overslaan" is ingesteld op 4, dan zal regel 5 de eerste worden om te importeren. Regels 6, 8, 10,… worden overgeslagen.

en: Starting from the first line that is actually imported every second line will be skipped. This option will take the leading lines to skip into account as well.
    For example
    * if 'Leading Lines to Skip' is set to 3, the first line to import will be line 4. Lines 5, 7, 9,… will be skipped.
    * if 'Leading Lines to Skip' is set to 4, the first line to import will be line 5. Lines 6, 8, 10,… will be skipped.
nl: Te beginnen vanaf de eerste regel die niet werd overgeslagen wordt elke tweede regel overgeslagen. Deze optie houdt rekening met de optie om voorafgaande regels over te slaan.
    Bijvoorbeeld:
    * als "Voorafgaande regels overslaan" is ingesteld op 3, dan zal regel 4 de eerste worden om te importeren. Regels 5, 7, 9,… worden overgeslagen.
    * als "Voorafgaande regels overslaan" is ingesteld op 4, dan zal regel 5 de eerste worden om te importeren. Regels 6, 8, 10,… worden overgeslagen.

en: Starting time period identifier
nl: Index voor relatieve begindatum

en: Stat_us Bar
nl: Stat_usbalk

en: Statement Date
nl: Afschriftdatum

en: Statement Date is %d day after today. | Statement Date is %d days after today.
nl[0]: Afschriftdatum is %d dag na vandaag.
nl[1]: Afschriftdatum is %d dagen na vandaag.

en: Statement Date is after today
nl: Afschriftdatum is na vandaag

en: Statement _Date
nl: Afschrift_datum

en: Step Size
nl: Stapgrootte

en: Stoc_k Split…
nl: Beleggings_deling…

en: Stock
nl: Belegging

en: Stock Accounts to report on.
nl: Beleggingsrekeningen om over te rapporteren.

en: Stock Amount
nl: Beleggingssaldo

en: Stock Ass_istant…
nl: Beleggingsass_istent…

en: Stock Assistant
nl: Beleggingsassistent

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Capital Gains
nl: Kapitaalwinsten

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Cash
nl: Contant

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Fees
nl: Vergoedingen

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Stock
nl: Belegging

en: Stock Split
nl: Beleggingsdeling

en: Stock Split Account
nl: Rekening beleggingsdeling

en: Stock Split Assistant
nl: Beleggingsdeling-assistent

en: Stock Split Details
nl: Details beleggingsdeling

en: Stock Split Finish
nl: Beleggingsdeling voltooien

en: Stock Transaction Assistant
nl: Beleggingsassistent

en: Stock Value
nl: Beleggingswaarde

en: Stock account for security "%s"
nl: Beleggingsrekening voor waardepapier ‘%s’

en: Stock amount must be positive.
nl: Het aantal beleggingen moet positief zijn.

en: Stock split
nl: Beleggingsdeling

en: Stocks
nl: Beleggingen

en: Stop
nl: Stoppen

en: String Option
nl: Tekenreeks-optie

en: String Option Default
nl: Standaard tekenreeks-optie

en: String for additional report information.
nl: Tekst met extra rapport informatie.

en: String to be placed as a footer.
nl: Tekst die als voettekst wordt opgenomen.

en: Style Sheet Name
nl: Naam opmaaksjabloon

en: Style Sheets affect how reports are displayed. Choose a style sheet for your report as a report option, and use the Edit->Style Sheets menu to customize style sheets.
nl: Opmaaksjablonen bepalen de weergave van uw rapporten. U kunt per rapport een opmaaksjabloon toekennen via de rapportopties. Via menukeuze ‘Bewerken‣Opmaaksjablonen’ kunt u deze sjablonen aanpassen.

en: Stylesheet
nl: Opmaaksjabloon

en: Su_b-accounts of '%s'
nl: Su_brekeningen in ‘%s’

en: Su_mmary Bar
nl: Sa_menvattingsbalk

en: Sub-subheading/total Cell Color
nl: Veldkleur sub-subkoptekst/-totaal

en: Sub-total
nl: Subtotaal

en: Subheading/Subtotal Cell Color
nl: Veldkleur subkoptekst/-totaal

en: Subject:
nl: Onderwerp:

en: Subtotal
nl: Subtotaal

en: Subtotal Table
nl: Subtotalen tabel

en: Subtotal according to the primary key?
nl: Subtotalen op basis van de primaire sleutel?

en: Subtotal according to the secondary key?
nl: Subtotalen op basis van de secundaire sleutel?

en: Subtotal:
nl: Subtotaal:

en: Subtotals Only
nl: Alleen Subtotalen

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Summary Page
nl: Samenvattingspagina

en: Summary Text
nl: Samenvattingstekst

en: Sunday
nl: Zondag

en: Suppress $0.00 values
nl: Saldi van € 0,00 onderdrukken

en: Symbol
nl: Symbool

en: T
nl: Bel

en: T-Num
nl: Boeknr

en: T-Ref
nl: Boekref

en: Ta_x Report Options
nl: _Fiscale instellingen

en: Ta_x included
nl: Inclusief _belasting

en: Ta_x related
nl: _Fiscaal relevant

en: Tab P_osition
nl: P_ositie tabs

en: Tab order in_cludes Transfer on Memorised Transactions
nl: Tabvolgorde om_vat veld Tegenrekening bij automatisch aangevulde boekingen

en: Table
nl: Tabel

en: Table Cell Color
nl: Primaire veldkleur

en: Table border width
nl: Randbreedte tabel

en: Table cell padding
nl: Marges binnen velden

en: Table cell spacing
nl: Afstand tussen velden

en: Table for Exporting
nl: Tabel om te exporteren

en: Tables
nl: Tabellen

en: Target
nl: Doel

en: Target Accounts
nl: Doelrekeningen

en: Target amount above reserve
nl: Doelbedrag boven reserve

en: Target split is currently hidden in this register.
    
    %s
    
    Select OK to temporarily clear filter and proceed,
    otherwise the last active cell will be selected.
nl: Bestemmings-boekregel is momenteel niet zichtbaar in dit dagboek.
    
    %s
    
    Kies Ok om de filter tijdelijk uit te schakelen en verder te gaan,
    anders wordt de recentst geselecteerde cel geactiveerd.

en: Tax
nl: Belasting

en: Tax Accounts
nl: Btw rekeningen

en: Tax Amount
nl: Belastingbedrag

en: Tax Included
nl: Inclusief belasting

en: Tax Included?
nl: Inclusief belasting?

en: Tax Info
nl: Fiscale informatie

en: Tax Invoice
nl: Verkoopfactuur incl. BTW

en: Tax Number
nl: Fiscaal nummer

en: Tax Payment
nl: Betalingbelasting

en: Tax Rate
nl: Belastingtarief

en: Tax Report & XML Export
nl: Belastingrapport & XML-export

en: Tax Report / TXF Export
nl: Belastingrapport / TXF-export

en: Tax Schedule Report & TXF Export
nl: Belastingrapport & TXF-export

en: Tax Schedule Report/TXF Export
nl: Belastingrapport / TXF-export

en: Tax Table
nl: Belastingtabel

en: Tax Tables
nl: Belastingtarieven

en: Tax _Related
nl: Fiscaal _relevant

en: Tax class
nl: Belastingtarief

en: Tax computed after discount is applied
nl: Belasting wordt berekend nadat korting is toegepast

en: Tax entity type not specified
nl: Belastingsubjectsoort niet gespecificeerd

en: Tax on Purchases
nl: Inkooptaks

en: Tax on Sales
nl: Verkooptaks

en: Tax payable
nl: Verschuldigde btw

en: Tax related
nl: BTW gerelateerd

en: Tax table "%s" is in use. You cannot delete it.
nl: Belastingtarief ‘%s’ is in gebruik. U kunt dit niet verwijderen.

en: Tax table name "%s" already exists.
nl: Er is al een belastingtarief met naam “%s”.

en: Tax type %s: invalid code %s for account type
nl: Belastingsoort %s: ongeldige code %s voor grootboekrekeningtype

en: Tax-related but has no tax code
nl: Fiscaal relevant maar zonder belastingcode

en: Tax-table
nl: Btw tarief

en: Tax:
nl: BTW:

en: Taxable
nl: Belastbaar

en: Taxable Income / Deductible Expenses
nl: Belastbaar inkomen en aftrekbare uitgaven

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
nl: Belastbaar inkomen en aftrekbare uitgaven naar XML-bestand exporteren

en: Taxable Income/Deductible Expenses
nl: Belastbaar inkomen en aftrekbare uitgaven

en: Taxable Income/Deductible Expenses with Transaction Detail/Export to .TXF file
nl: Belastbaar inkomen en aftrekbare uitgaven (inclusief boekingen) naar TXF-bestand exporteren

en: Taxable?
nl: Belastbaar?

en: Taxes
nl: Belastingen

en: Taxincluded
nl: Inclusief belasting

en: Technicolor
nl: Kleurrijk

en: Teller
nl: Baliehandeling

en: Template Transaction
nl: Boekingssjabloon

en: Template file
nl: Sjabloonbestand

en: Template file "~a" can not be read
nl: Sjabloonbestand ‘~a’ kan niet worden gelezen

en: Temporary Warnings
nl: Tijdelijke waarschuwingen

en: Term "%s" is in use. You cannot delete it.
nl: Voorwaarde ‘%s’ is in gebruik. U kunt deze niet verwijderen.

en: Terms
nl: Voorwaarden

en: Terms:
nl: Voorwaarden:

en: Test Search Dialog
nl: Test het zoekvenster

en: Testing
nl: Testen

en: Text Color
nl: Tekstkleur

en: Text cell
nl: Tekstveld

en: Text font
nl: Lettertype tekst

en: Thai (TIS-620)
nl: Thais (TIS-620)

en: Thank you for your patronage!
nl: Bedankt voor uw aankoop!

en: That QIF file is already loaded. Please select another file.
nl: Dat QIF-bestand is reeds geladen. Selecteer een ander bestand.

en: That commodity already exists.
nl: Dat goed (effect/valuta) bestaat al.

en: That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. What would you like to do?
nl: Misschien wordt deze databank door een andere gebruiker gebruikt, in welk geval u de databank beter niet kunt openen. Wilt u doorgaan met het openen van de databank?

en: That database may be on a read-only file system, you may not have write permission for the directory, or your anti-virus software is preventing this action. If you proceed you may not be able to save any changes. What would you like to do?
nl: Misschien staat die database op een alleen-lezen bestandssysteem, hebt u geen schrijfrechten op de map of belet uw anti-virus software deze actie. Wanneer u doorgaat, kunt u waarschijnlijk de wijzigingen niet opslaan. Wat wilt u doen?

en: That means:
    * It ignores GnuCash's preferences like "Close log window when finished".
    * To report issues read
nl: Dat betekent:
    * Het negeert de voorkeuren van GnuCash zoals "Sluit logvenster wanneer klaar".
    * Om problemen te melden, lees

en: The %s amount has no associated account.
nl: Het %s bedrag is niet gekoppeld aan een rekening.

en: The '%s' account register is read-only.
nl: Dagboek ‘%s’ is aangemerkt als alleen-lezen.

en: The Bad
nl: De slechte

en: The Company Name field cannot be left blank, please enter a company name or a person's name.
nl: Het veld voor bedrijfsnaam kan niet leeg gelaten worden, gelieve een bedrijfs- of persoonsnaam in te geven.

en: The GUIDs in the %s check format file '%s' and the %s check format file '%s' match.
nl: De GUID's in het %s-chequeopmaak-bestand ‘%s’ en het %s-chequeopmaak-bestand ‘%s’ komen overeen.

en: The GnuCash developers are easy to contact. As well as several mailing lists, you can chat to them live on IRC! Join them on #gnucash at irc.gimp.net
nl: U kunt eenvoudig contact opnemen met de ontwikkelaars van GnuCash. Naast mailing lists kunt u live chatten (via IRC). Vind ze op kanaal #gnucash van server irc.gimp.net

en: The GnuCash online manual has lots of helpful information. You can access the manual under the Help menu.
nl: De GnuCash online handleiding bevat veel handige informatie. U kunt de handleiding vinden via het Help-menu.

en: The Good
nl: De goede

en: The ID for your company (eg 'Tax-ID: 00-000000).
nl: Het identificatienummer voor uw bedrijf (bijvoorbeeld "BTW-nummer: NL123456789B01").

en: The Invoice must have at least one Entry.
nl: De factuur moet tenminste één regel bevatten.

en: The Job must be given a name.
nl: Aan de opdracht moet een naam worden toegekend.

en: The Online Banking import returned no transactions for the selected time period.
nl: Er zijn voor de geselecteerde tijdspanne geen transacties via Online bankieren beschikbaar.

en: The Online Banking job is still running; are you sure you want to cancel?
nl: De Online bankieren-opdracht is nog in bewerking. Weet u zeker dat u deze wilt afbreken?

en: The Order must be given an ID.
nl: Aan de order moet een ordernummer worden toegekend.

en: The Order must have at least one Entry.
nl: De order moet tenminste één regel bevatten.

en: The PIN needs to be at least %d characters
    long. Do you want to try again?
nl: Het PIN moet uit tenminste %d tekens bestaan.
    Wilt u het nogmaals proberen?

en: The QIF file format does not specify which order the day, month, and year components of a date are printed. In most cases, it is possible to automatically determine which format is in use in a particular file. However, in the file you have just imported there exist more than one possible format that fits the data.
    
    Please select a date format for the file. QIF files created by European software are likely to be in "d-m-y" or day-month-year format, where US QIF files are likely to be "m-d-y" or month-day-year.
nl: De QIF-bestandsindeling geeft niet aan in welke volgorde de dag, maand en jaar van een datum zijn geplaatst. Meestal kan automatisch worden vastgesteld welke indeling binnen een bepaald bestand wordt gehanteerd, maar voor het bestand dat u nu probeert te importeren zijn er meerdere volgordes mogelijk.
    
    Selecteer een datumopmaak voor het bestand. Europese QIF-bestanden hebben meestal als datumopmaak ‘d-m-y’ (dag-maand-jaar), terwijl Amerikaanse QIF-bestanden meestal als opmaak ‘m-d-y’ (maand-dag-jaar) hebben.

en: The QIF file that you just loaded appears to contain transactions for just one account, but the file does not specify a name for that account.
    
    Please enter a name for the account. If the file was exported from another accounting program, you should use the same account name that was used in that program.
nl: Het QIF-bestand dat u probeert te laden lijkt slechts boekingen voor één rekening te bevatten, maar het bestand geeft niet aan welke rekening het betreft.
    
    Voer de naam van de rekening in. Wanneer het bestand een export uit een ander boekhoudprogramma betreft, kunt u het beste dezelfde naam gebruiken als in dat programma werd gebruikt.

en: The QIF importer cannot currently handle multi-currency QIF files. All the accounts you are importing must be denominated in the same currency.
nl: De QIF-import kan QIF-bestanden met meerdere munteenheden niet verwerken. Alle geïmporteerde rekeningen moeten dezelfde munteenheid hebben.

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff. If there are currently no other users, consult the documentation to learn how to clear out dangling login sessions.
nl: De SQL databank wordt gebruikt door andere gebruikers; de upgrade kan niet worden uitgevoerd tot deze zijn afgemeld. Als er op dit moment geen andere gebruikers zijn, raadpleeg dan de documentatie om uit te zoeken hoe u problemen met onafgesloten sessies kunt verhelpen.

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically balance this transaction. Should it still be entered?
nl: Het programma kan deze boeking niet automatisch in balans brengen. Moet de boeking toch worden aangemaakt?

en: The Scheduled Transaction is unbalanced. You are strongly encouraged to correct this situation.
nl: De vaste journaalpost is niet in balans. U wordt dringend aangeraden deze fout te corrigeren.

en: The Setup of your Online Banking connection is handled by the external program "AqBanking Setup".
nl: De installatie van uw online bankverbinding wordt afgehandeld door het externe programma "AqBanking Setup".

en: The URL %s is not supported by this version of GnuCash.
nl: De URL %s wordt niet ondersteund door deze versie van GnuCash.

en: The URL address of your website.
nl: De URL voor de website van uw bedrijf.

en: The Ugly
nl: De lelijke

en: The account "%s" has more than one subaccount.
    
    Move the subaccounts or delete them before attempting to delete this account.
nl: De rekening "%s" heeft meer dan één subrekening.
    
    Verplaats de subaccounts of verwijder ze voordat u probeert deze account te verwijderen.

en: The account %s does not allow transactions.
nl: Op rekening %s kan niet geboekt worden.

en: The account %s does not exist. Would you like to create it?
nl: Rekening %s bestaat niet. Wilt u deze aanmaken?

en: The account %s is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
nl: De rekening %s is een aggregatie en staat geen rechtstreekse boekingen toe. U dient een andere rekening te kiezen.

en: The account %s will be deleted.
nl: Rekening %s zal worden verwijderd.

en: The account '%s' is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
nl: De rekening %s is een aggregatie en staat geen rechtstreekse boekingen toe. Gelieve een andere rekening te kiezen.

en: The account is not balanced. Are you sure you want to finish?
nl: De rekening is niet in balans. Weet u zeker dat u wilt stoppen?

en: The account must be given a name.
nl: Aan de rekening moet een naam worden toegekend.

en: The account to search for lots.
nl: De rekening waarin naar loten moet worden gezocht.

en: The account tree will be exported to the file '%s' when you click "Apply".
    
    You can also verify your selections by clicking on "Back" or "Cancel" to abort the export.
nl: Het rekeningschema wordt geëxporteerd naar bestand ‘%s’ wanneer u op [Toepassen] klikt.
    
    Klik op [Terug] om uw keuzes te herzien of op [Annuleren] om de export af te breken.

en: The account type ~s is unknown, using Bank instead.
nl: Het type rekening ~s is onbekend, in plaats daarvan wordt Bank gebruikt.

en: The accounts will be imported from the file '%s' when you click 'Apply'.
    
    You can verify your selections by clicking on 'Back' or 'Cancel' to Abort Import.
nl: De rekeningen zullen geïmporteerd worden vanuit bestand ‘%s’ wanneer u op [Toepassen] klikt.
    
    Klik op [Terug] om uw keuzes te herzien of op [Annuleren] om de import af te breken.

en: The accounts will be imported from the file '%s' when you click 'Apply'.
    
    You can verify your selections by clicking on 'Back' or 'Cancel' to Abort Import.
    
    If this is your initial import into a new file, you will first see a dialog for setting book options, since these can affect how imported data is converted to GnuCash transactions.
    Note: After import, you may need to use 'View / Filter By / Other' menu option and select to show unused Accounts.
nl: De rekeningen zullen worden geïmporteerd vanuit bestand ‘%s’ wanneer u op [Toepassen] klikt.
    
    Klik op [Terug] om uw keuzes te herzien of op [Annuleren] om de import af te breken.
    
    Als dit uw eerste import naar een nieuw bestand is, wordt eerst een dialoogvenster getoond om de opties voor een nieuwe boekhouding in te stellen, omdat dit van invloed kan zijn op de manier waarop de geïmporteerde gegevens in GnuCash-boekingen worden omgezet.
    Merk op: mogelijk moet u na het importeren de optie ‘Ongebruikte rekeningen weergeven’ instellen via ‘Beeld‣Filteren op…‣Overige’.

en: The address of your business.
nl: Het adres van uw bedrijf.

en: The amount is zero or the amount field could not be interpreted correctly. You might have mixed up decimal point and comma, compared to your locale settings. This does not result in a valid online transfer job.
nl: Het bedrag is nul, of het bedragveld kon niet goed worden ingelezen. Misschien komt het gebruik van punt en komma niet overeen met uw landinstelling. Dit resulteert niet in een geldige online overboekingsopdracht.

en: The amount of time between data points.
nl: De tijdspanne tussen de gegevenspunten.

en: The amount to pay for this invoice.
    
    If you have selected an invoice, GnuCash will propose the amount still due for it. You can change this amount to create a partial payment or an over-payment.
    
    In case of an over-payment or if no invoice was selected, GnuCash will automatically assign the remaining amount to the first unpaid invoice for this company.
nl: Het bedrag dat op deze factuur betaald wordt.
    
    Als er een factuur is geselecteerd, zal GnuCash het nog openstaande bedrag hiervan voorstellen. Door dit voorstel te wijzigen ontstaat een deelbetaling of een overbetaling.
    
    Als sprake is van een overbetaling of als er geen factuur is geselecteerd, zal GnuCash de betaling automatisch toewijzen aan de eerste onbetaalde factuur van dit bedrijf.

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probable the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
nl: De AqBanking-module heeft een fout aangetroffen bij het voorbereiden van de opdracht. Het is niet mogelijk deze opdracht uit te voeren.
    
    Waarschijnlijk wordt de gekozen opdracht door uw bank niet ondersteund of heeft uw Online Bankieren-rekening niet de juiste rechten voor het uitvoeren van deze opdracht. Mogelijk zijn er meer foutmeldingen zichtbaar in het voortgangsvenster.
    
    Wilt u de opdracht opnieuw invoeren?

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probably the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
nl: De module heeft een fout aangetroffen bij het voorbereiden van de opdracht. Het is niet mogelijk deze opdracht uit te voeren.
    
    Waarschijnlijk wordt de gekozen opdracht door uw bank niet ondersteund of heeft uw Online Bankieren-rekening niet de juiste rechten voor het uitvoeren van deze opdracht. Mogelijk zijn er meer foutmeldingen zichtbaar in het voortgangsvenster.
    
    Wilt u de opdracht opnieuw invoeren?

en: The balance sheet can be displayed with either 1 or 2 columns.
nl: De balans kan worden weergegeven in 1 of 2 kolommen.

en: The bank has sent a message in its response.
nl: De bank heeft in haar antwoord een bericht meegestuurd.

en: The bank has sent balance information in its response.
    Do you want to import it?
nl: De bank heeft in haar antwoord saldo-informatie meegestuurd.
    Wenst u deze te importeren?

en: The bank has sent transaction information in its response.
    Do you want to import it?
nl: De bank heeft in haar antwoord transactie-informatie meegestuurd.
    Wenst u deze te importeren?

en: The book was closed successfully.
nl: De periode is succesvol afgesloten.

en: The book will be created with the title %s when you click on "Apply". Click on "Back" to adjust, or "Cancel" to not create any book.
nl: Het boek wordt aangemaakt met titel %s als u op [Toepassen] klikt. Klik op [Terug] om nog aanpassingen te verrichten of [Annuleren] om geen periode af te sluiten.

en: The booked balance is identical to the current reconciled balance of the account.
nl: Het geboekte saldo is identiek aan het actuele afgestemde saldo op de rekening.

en: The boolean option is ~a.
nl: De booleaanse optie is ~a.

en: The character that will be used between components of an account name. A legal value is any single character except letters and numbers, or any of the following strings: "colon" "slash", "backslash", "dash" and "period".
nl: Het teken dat gebruikt wordt tussen de componenten van een (volledige) rekeningnaam. U kunt hier een willekeurig individueel karakter (mits geen cijfer of letter) of een van de tekenreeksen “colon”, “slash”, “backslash”, “dash” en “period” invoeren.

en: The children of the edited account have to be changed to type "%s" to make them compatible.
nl: De subrekeningen van de bewerkte rekening moeten worden aangepast naar rekeningsoort ‘%s’ om deze verenigbaar te maken.

en: The combination date option is ~a.
nl: De gecombineerde datumoptie is ~a.

en: The company associated with this payment.
nl: Het bedrijf dat aan deze betaling gekoppeld is.

en: The company for this report.
nl: Het bedrijf voor dit rapport.

en: The contact person to print on invoices.
nl: De contactpersoon om op facturen af te drukken.

en: The creation date for this report.
nl: Het aanmaakdatum voor dit rapport.

en: The creation time for this report can only be shown if the date is shown.
nl: Het creatietijdstip voor dit rapport kan alleen weergegeven worden als de datum wordt weergegeven.

en: The current account selections will generate multi-currency transactions. Please select one of the following columns: price, (negated) value, (negated) transfer amount.
nl: De selecties op de lopende rekening genereren transacties met meerdere valuta's. Selecteer een van de volgende kolommen: prijs, (negatieve) waarde, (negatief) overboekingsbedrag.

en: The current account selections will generate multi-currency transactions. Please select one of the following columns: price, (negated) value.
nl: De selecties op de lopende rekening genereren transacties met meerdere valuta's. Selecteer een van de volgende kolommen: prijs, (negatieve) waarde.

en: The current date.
nl: De huidige datum.

en: The current entry has been changed. However, this entry is part of an existing order. Would you like to record the change and effectively change your order?
nl: De huidige boekregel is veranderd. Deze regel maakt echter onderdeel uit van een bestaande order. Wilt u de wijziging vastleggen en daarmee uw order aanpassen?

en: The current entry has been changed. Would you like to save it?
nl: De huidige boekregel is veranderd. Wilt u deze opslaan?

en: The current template transaction has been changed. Would you like to record the changes?
nl: Het huidige boekingssjabloon is gewijzigd. Wilt u de wijzigingen vastleggen?

en: The current time is ~a.
nl: De huidige tijd is ~a.

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating the transaction, or cancel the duplication?
nl: De huidige boeking is gewijzigd. Wilt u deze wijzigingen vóór het dupliceren vastleggen of wilt u uw actie annuleren?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating this entry, or cancel the duplication?
nl: De huidige boeking is gewijzigd. Wilt u deze wijziging vóór het dupliceren vastleggen of wilt u uw actie annuleren?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before moving to a new transaction, discard the changes, or return to the changed transaction?
nl: De huidige boeking is gewijzigd. Wilt u deze wijzigingen opslaan voordat u naar een nieuwe boeking gaat, de wijzigingen verwerpen of terugkeren naar de gewijzigde boeking?

en: The current transaction is not balanced.
nl: De huidige boeking is niet in balans.

en: The customer ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
nl: Het identificatienummer van de klant. Als dit wordt leeggelaten, zal automatisch een passende waarde worden toegekend

en: The cutoff day for applying bills to the next month. After the cutoff, bills are applied to the following month. Negative values count backwards from the end of the month.
nl: De afkap-dag om facturen aan een bepaalde maand toe te rekenen. Hierna worden facturen toegerekend aan de volgende maand. Negatieve waarden tellen terug vanaf het einde van de maand.

en: The database %s doesn't seem to exist. Do you want to create it?
nl: Databank %s lijkt niet te bestaan. Wilt u deze aanmaken?

en: The database was opened read-only. Do you want to save it to a different place?
nl: De databank is geopend voor alleen-lezen. Wilt u deze op een andere plaats opslaan?

en: The date of this transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts.
nl: De datum van deze boeking ligt vóór de “alleen-lezen”-drempel die is ingesteld voor deze boekhouding. Deze instelling kan gewijzigd worden onder menukeuze ‘Bestand‣Eigenschappen‣Rekeningen’.

en: The date option is ~a.
nl: De datumoptie is ~a.

en: The day of the month bills are due
nl: De dag van de maand waarop de facturen verschuldigd worden

en: The default check printing font
nl: Het standaardlettertype voor het afdrukken van cheques

en: The default check printing font.
nl: Het standaardlettertype voor het afdrukken van cheques.

en: The default date format used for fancy printed dates.
nl: De standaard datumopmaak voor uitgebreid afgedrukte datums.

en: The default font to use when printing checks. This value will be overridden by any font specified in a check description file.
nl: Het standaard lettertype voor het afdrukken van cheques indien er geen lettertype in het chequeopmaak-bestand is gedefinieerd.

en: The default tax table to apply to customers.
nl: Het standaard belastingtarief dat op klanten van toepassing is.

en: The default tax table to apply to vendors.
nl: Het standaard belastingtarief dat op leveranciers van toepassing is.

en: The depth used in the tree to sort in the "since last run" dialog.
nl: De diepte van de sorteerboom in het dialoogvenster "sinds laatste uitvoering".

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
nl: De omschrijving van de betalingsvoorwaarde die wordt afgedrukt op verkoopfacturen

en: The discount percentage applied if paid early.
nl: Het kortingspercentage dat wordt toegepast bij snelle betaling.

en: The downloaded Online Banking Balance was zero.
    
    Either this is the correct balance, or your bank does not support Balance download in this Online Banking version. In the latter case you should choose a different Online Banking version number in the Online Banking (AqBanking or HBCI) Setup. After that, try again to download the Online Banking Balance.
nl: Het opgevraagde Online bankieren-saldo bedroeg nul.
    
    Ofwel dit is het correcte saldo, ofwel uw bank ondersteunt geen saldo-informatie voor deze versie van Online bankieren. In het laatste geval dient u via ‘Online bankieren configureren’ een ander versienummer in te stellen. Daarna kunt u opnieuw proberen het saldo te downloaden.

en: The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d book. | The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d books.
nl[0]: De vroegste boekdatum binnen deze boekhouding is %s. Gebaseerd op de selectie hierboven zal deze boekhouding worden opgesplitst in %d boekhouding.
nl[1]: De vroegste boekdatum binnen deze boekhouding is %s. Gebaseerd op de selectie hierboven zal deze boekhouding worden opgesplitst in %d boekhoudingen.

en: The electronic tax number of your business
nl: Het (electronisch) fiscaal nummer van uw bedrijf

en: The email address of your business.
nl: Het e-mailadres van uw bedrijf.

en: The employee ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
nl: Het identificatienummer van de werknemer. Als dit wordt leeggelaten, zal automatisch een passende waarde worden toegekend

en: The entered account could not be found.
nl: De ingevoerde rekening is niet gevonden.

en: The entered date is out of the range 01/01/1400 - 31/12/9999, resetting to this year
nl: De ingegeven datum is buiten het bereik 01-01-1400 - 31-12-9999, naar huidige jaar hersteld

en: The entered date of the duplicated transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts.
nl: De opgegeven datum van deze gedupliceerde boeking ligt vóór de “alleen-lezen”-drempel die is ingesteld voor deze boekhouding. Deze instelling kan gewijzigd worden onder menukeuze ‘Bestand‣Eigenschappen‣Rekeningen’.

en: The entered date of the transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts, resetting to the threshold.
nl: De opgegeven datum van deze boeking ligt vóór de “alleen-lezen”-drempel die is ingesteld voor deze boekhouding. Deze instelling kan gewijzigd worden onder menukeuze ‘Bestand‣Eigenschappen‣Rekeningen’.

en: The expense accounts where the expenses are recorded which are subtracted from the sales to give the profit.
nl: De kostenrekeningen waar de kostprijs van de verkopen is vastgelegd.

en: The fax number of your business.
nl: Het faxnummer van uw bedrijf.

en: The file %s already exists. Are you sure you want to overwrite it?
nl: Het bestand %s bestaat al. Weet u zeker dat u het wilt overschrijven?

en: The file %s is empty.
nl: Het bestand %s is leeg.

en: The file could not be reopened.
nl: Het bestand kon niet worden heropend.

en: The file has been loaded successfully. If you click "Apply" it will be saved and reloaded into the main application. That way you will have a working file as backup in the same directory.
    
    You can also go back and verify your selections by clicking on "Back".
nl: Het bestand is succesvol geladen. Als u op [Toepassen] klikt, zal het worden opgeslagen en opnieuw in GnuCash worden geladen. Zo krijgt u een werkbestand als backup in dezelfde directory.
    
    Klik op [Terug] om uw keuzes te herzien.

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. If specified, this file should be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
nl: De bestandsnaam van het CSS-opmaaksjabloon om in dit rapport te gebruiken. Een eventueel opgegeven bestand dient in uw eigen .gnucash-map of in de daartoe bestemde GnuCash-systeemmap te staan.

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
nl: De bestandsnaam van het CSS opmaaksjabloon om in dit rapport te gebruiken. Het bestand dient in uw eigen .gnucash-map of in de daartoe bestemde GnuCash-systeemmap te staan.

en: The file name of the eguile template part of this report. This file must be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
nl: De bestandsnaam van het eguile-sjabloon voor dit rapport. Het bestand dient in uw eigen .gnucash-map of in de daartoe bestemde GnuCash-systeemmap te staan.

en: The file name of the eguile template part of this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
nl: De bestandsnaam van het eguile-sjabloon om in dit rapport te gebruiken. Het bestand dient in uw eigen .gnucash-map of in de daartoe bestemde GnuCash-systeemmap te staan.

en: The file type of file %s is unknown.
nl: Het bestandstype van bestand %s is onbekend.

en: The file/URI %s could not be found.
nl: Het bestand/URI %s is niet gevonden.

en: The file/URI %s could not be found.
    
    The file is in the history list, do you want to remove it?
nl: Het bestand/URI %s werd niet gevonden.
    
    Het bestand staat in de bestandsgeschiedenis, wilt u het hieruit verwijderen ?

en: The file/URL %s does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
nl: Bestand/URL %s bevat geen GnuCash-gegevens of is beschadigd.

en: The following Scheduled Transactions reference the deleted account and must now be corrected. Press OK to edit them.
nl: De onderstaande vaste journaalposten verwijzen naar de verwijderde rekening en moeten nu gecorrigeerd worden. Klik op [OK] om deze te bewerken.

en: The following are noted in this file:
nl: In dit bestand wordt het volgende vermeld:

en: The following customer document is due: | The following %d customer documents are due:
nl[0]: De volgende inkoopfactuur/creditnota is verschuldigd:
nl[1]: De volgende %d inkoopfacturen/creditnota's zijn verschuldigd:

en: The following errors must be fixed:
nl: De volgende fouten moeten worden verholpen :

en: The following file could not be moved to {1}: | The following files could not be moved to {1}:
nl[0]: Het volgende bestand kon niet worden verplaatst naar {1}:
nl[1]: Het volgende bestanden konden niet worden verplaatst naar {1}:

en: The following file has become obsolete and will be ignored: | The following files have become obsolete and will be ignored:
nl[0]: Het volgende bestand is nu overbodig en zal genegeerd worden:
nl[1]: De volgende bestanden zijn nu overbodig en zullen genegeerd worden:

en: The following file has been copied to {1} instead: | The following files have been copied to {1} instead:
nl[0]: Het volgende bestand werd gekopieerd naar {1}:
nl[1]: De volgende bestanden werden gekopieerd naar {1}:

en: The following file in {1} has been renamed:
nl: Het volgende bestand in {1} is hernoemd:

en: The following vendor document is due: | The following %d vendor documents are due:
nl[0]: Het volgende leveranciersdocument is verschuldigd:
nl[1]: De volgende %d leveranciersdocumenten zijn verschuldigd:

en: The following warnings exist:
nl: De volgende waarschuwingen zijn gegeven:

en: The format for the date->string conversion for today's date.
nl: De opmaak voor het weergeven van de huidige datum.

en: The format string to use for generating bill numbers. This is a printf-style format string.
nl: De ‘printf’-opmaak voor het genereren van inkoopfactuurnummers.

en: The format string to use for generating customer numbers. This is a printf-style format string.
nl: De ‘printf’-opmaak voor het genereren van klantnummers.

en: The format string to use for generating employee numbers. This is a printf-style format string.
nl: De ‘printf’-opmaak voor het genereren van werknemernummers.

en: The format string to use for generating expense voucher numbers. This is a printf-style format string.
nl: De ‘printf’-opmaak voor het genereren van onkostendeclaratienummers.

en: The format string to use for generating invoice numbers. This is a printf-style format string.
nl: De ‘printf’-opmaak voor het genereren van verkoopfactuurnummers.

en: The format string to use for generating job numbers. This is a printf-style format string.
nl: De ‘printf’-opmaak voor het genereren van opdrachtnummers.

en: The format string to use for generating order numbers. This is a printf-style format string.
nl: De ‘printf’-opmaak voor het genereren van ordernummers.

en: The format string to use for generating vendor numbers. This is a printf-style format string.
nl: De ‘printf’-opmaak voor het genereren van leveranciernummers.

en: The formatting to use for negative amounts: with a leading sign, or enclosing brackets.
nl: De opmaak die bij negatieve bedragen wordt gebruikt: met een minteken ervoor of tussen haakjes.

en: The future minimum will add, for each date point, a projected minimum balance including scheduled transactions.
nl: Het toekomstig minimum zal voor elk data punt een geprojecteerde minimum balans toevoegen, inclusief geplande transacties.

en: The horizontal position of the editor divider.
nl: De horizontale positie van de scheidslijn in de editor.

en: The income accounts where the sales and income was recorded.
nl: De opbrengstenrekeningen waar de verkoopomzet is vastgelegd.

en: The input file can not be opened.
nl: Het invoerbestand kon niet worden geopend.

en: The interest rate cannot be zero.
nl: Het rentepercentage mag niet nul zijn.

en: The internal check of the destination IBAN '%s' failed. This means the account number might contain an error.
nl: De interne controle van het doel-IBAN ‘%s’ is mislukt. Dit betekent dat het rekeningnummer misschien een fout bevat.

en: The internal name of the Billing Term.
nl: De interne naam van de betalingsvoorwaarde.

en: The invoice ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you.
nl: Het identificatienummer van het document. Als dit wordt leeggelaten, zal automatisch een passende waarde worden toegekend.

en: The invoice report to be used for printing.
nl: Het factuurrapport dat wordt gebruikt om af te drukken.

en: The job ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
nl: Het identificatienummer van de opdracht. Als dit wordt leeggelaten, zal automatisch een passende waarde worden toegekend

en: The last day of the month for the early payment discount.
nl: De laatste dag van de maand voor de korting voor snelle betalers.

en: The library "libdbi" installed on your system doesn't correctly store large numbers. This means GnuCash cannot use SQL databases correctly. Gnucash will not open or save to SQL databases until this is fixed by installing a different version of "libdbi". Please see https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=611936 for more information.
nl: De op uw systeem geïnstalleerde bibliotheek “libdbi” slaat grote getallen niet juist op. Dit betekent dat GnuCash geen juist gebruik kan maken van SQL-databanken. Gnucash zal geen SQL-databank openen of opslaan tot dit is opgelost door de installatie van een andere versie van “libdbi”. Zie https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=611936 voor meer informatie.

en: The list below shows objects which make use of the account which you want to delete.
    Before you can delete it, you must either delete those objects or else modify them so they make use
    of another account
nl: Deze lijst toont objecten die gebruik maken van de rekening die u wilt verwijderen.
    Alvorens u deze kan verwijderen, moet u ofwel al deze objecten verwijderen of ze aanpassen
    zodat ze gebruik maken van een andere rekening

en: The list of Scheduled Transactions
nl: Het overzicht met vaste journaalposten

en: The log file you selected cannot be read. The file header was not recognized.
nl: Het door u geselecteerde logbestand kon niet worden gelezen. De bestandsindeling werd niet herkend.

en: The log file you selected was empty.
nl: Het door u geselecteerde logbestand was leeg.

en: The lower balance limit must be less than the higher limit.
nl: De ondergrens moet lager zijn dan de bovengrens.

en: The maximum number of window menu entries reached, no more entries will be added.
nl: Het maximale aantal venstermenu-elementen is bereikt, er worden geen elementen meer toegevoegd.

en: The menu of options
nl: Het optie menu

en: The minimum number of invoice entries to display.
nl: Het minimum aantal weer te geven factuurregels.

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
nl: De minimale score die een potentiële match moet behalen om te worden weergegeven in de lijst met suggesties.

en: The multi-choice option is ~a.
nl: De meerkeuze-optie is ~a.

en: The name of the report to be used for invoice printing.
nl: De naam van het rapport dat wordt gebruikt bij het afdrukken van facturen.

en: The name of your business.
nl: De naam van uw bedrijf.

en: The next tip to show.
nl: De hierna weer te geven tip.

en: The number of accounts linked by the transactions found exceeds the limit. Select a different subset of transactions, or increase the limit in the options.
nl: Het aantal rekeningen dat door de gevonden transacties is gekoppeld, overschrijdt de limiet. Selecteer een andere subset van transacties of verhoog de limiet in de opties.

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
nl: Het aantal dagen na de boekdatum waarbinnen een korting wordt gegeven voor snelle betaling.

en: The number of days to pay the bill after the post date.
nl: Het aantal dagen na de boekdatum om de factuur te betalen.

en: The number of decimal places to use for share numbers.
nl: Het aantal decimale posities voor aandelenhoeveelheden.

en: The number of leading digits to keep when rounding
nl: Het aantal posities (vanaf links geteld) dat bij afronding behouden moet blijven

en: The number of minutes until saving of the data file to harddisk will be started automatically. If zero, no saving will be started automatically.
nl: Het aantal minuten waarna het automatisch opslaan van het bestand wordt gestart. Voer hier als waarde ‘0’ in om niet automatisch op te slaan.

en: The number of months to be shown in editor.
nl: Het aantal maanden dat in de editor moet worden weergegeven.

en: The number of payments cannot be negative.
nl: Het aantal betalingen mag niet negatief zijn.

en: The number of payments cannot be zero.
nl: Het aantal betalingen mag niet nul zijn.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
nl: Het resterend aantal keren (%d) is groter dan het totaal aantal keren (%d).

en: The number of seconds to wait before the question window will be closed and the changes saved automatically.
nl: Het aantal seconden dat wordt gewacht voordat het venster wordt afgesloten en de wijzigingen automatisch worden opgeslagen.

en: The number option formatted as currency is ~a.
nl: De numerieke optie in munteenheid-opmaak is ~a.

en: The number option is ~a.
nl: De numerieke optie is ~a.

en: The numeric ID of the report.
nl: De identificatienummer van het rapport.

en: The order ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
nl: Het identificatienummer van de order. Als dit wordt leeggelaten, zal automatisch een passende waarde worden toegekend

en: The origin point is the lower left-hand corner of the page.
nl: Het punt van oorsprong is de linkeronderhoek van de pagina.

en: The origin point is the upper left-hand corner of the page.
nl: Het punt van oorsprong is de linkerbovenhoek van de pagina.

en: The owner %s will be deleted.
    Are you sure you want to do this?
nl: De eigenaar %s zal worden verwijderd.
    Weet u zeker dat u dit wilt doen?

en: The percentage discount applied for early payment.
nl: Het kortingspercentage voor snelle betaling.

en: The phrase for specifying to whom payments should be made.
nl: Het tekstfragment dat aangeeft aan wie betalingen moeten worden gedaan.

en: The phrase used to introduce the company contact.
nl: Het tekstfragment dat gebruikt wordt om de contactpersoon te introduceren.

en: The position of paned window when it was last closed.
nl: De positie van het venster toen dit voor het laatst werd afgesloten.

en: The post action was canceled because not all exchange rates were given.
nl: De boeking is geannuleerd omdat niet alle wisselkoersen bekend waren.

en: The previous bill number generated. This number will be incremented to generate the next bill number.
nl: Het laatst gegenereerde inkoopfactuurnummer. Dit nummer zal worden opgehoogd om het volgende inkoopfactuurnummer te genereren.

en: The previous customer number generated. This number will be incremented to generate the next customer number.
nl: Het laatst gegenereerde klantnummer. Dit nummer zal worden opgehoogd om het volgende klantnummer te genereren.

en: The previous employee number generated. This number will be incremented to generate the next employee number.
nl: Het laatst gegenereerde werknemernummer. Dit nummer zal worden opgehoogd om het volgende werknemernummer te genereren.

en: The previous expense voucher number generated. This number will be incremented to generate the next voucher number.
nl: Het laatst gegenereerde onkostendeclaratienummer. Dit nummer zal worden opgehoogd om het volgende onkostendeclaratienummer te genereren.

en: The previous invoice number generated. This number will be incremented to generate the next invoice number.
nl: Het laatst gegenereerde verkoopfactuurnummer. Dit nummer zal worden opgehoogd om het volgende verkoopfactuurnummer te genereren.

en: The previous job number generated. This number will be incremented to generate the next job number.
nl: Het laatst gegenereerde opdrachtnummer. Dit nummer zal worden opgehoogd om het volgende opdrachtnummer te genereren.

en: The previous order number generated. This number will be incremented to generate the next order number.
nl: Het laatst gegenereerde ordernummer. Dit nummer zal worden opgehoogd om het volgende ordernummer te genereren.

en: The previous vendor number generated. This number will be incremented to generate the next vendor number.
nl: Het laatst gegenereerde leveranciernummer. Dit nummer zal worden opgehoogd om het volgende leveranciernummer te genereren.

en: The prices were imported from file '%s'.
    
    Import summary:
    - %s
    - %s
    - %s
nl: De koersen zijn geïmporteerd vanuit het bestand ‘%s’.
    
    Import samenvatting:
    - %s
    - %s
    - %s

en: The quote has no error set.
nl: Er is geen foutmelding bij de koersaanvraag.

en: The radio button option is ~a.
nl: De meerkeuze-optie is ~a.

en: The rate amount must be valid or you must leave it blank.
nl: Het koersbedrag moet een geldig bedrag zijn of leeg blijven.

en: The reconcile report is designed to be similar to the formal reconciliation tool. Please select the account from Report Options. Please note the dates specified in the options will apply to the Reconciliation Date.
nl: Het verwerkingsrapport is ontworpen om gelijkaardig te zijn aan het formele verwerkingshulpmiddel. Gelieve een rekening te selecteren in de rapport opties. Merk op dat datums ingesteld in de opties geïnterpreteerd zullen worden als verwerkingsdata.

en: The relative date option is ~a.
nl: De relatieve datumoptie is ~a.

en: The requirements for Online Banking vary between the different supported AqBanking backends, but usually you will need:
    * Your bank needs to grant you online access. See on their website or ask their customer service for how to obtain it.
    They should also tell you:
    * Your user ID that identifies you to their server, often your base account number;
    * The URL of their Online Banking server;
    * In some cases the routing number of your bank's branch is useful in this assistant;
    * Authentication methods vary by backend and chosen method:
     * FinTS PIN/TAN: Some methods require a specific gadget like a card reader or a mobile;
     * FinTS HBCI: You have to exchange the public parts of asymmetric keys with your bank ("Ini-Letter").
     * PayPal: registered email address, password, API signature;
nl: De vereisten voor Online Bankieren variëren afhankelijk van de ondersteunde AqBanking backends, maar in het algemeen is het volgende nodig:
    * De bank moet u online toegang verlenen. Bezoek hun website of neem contact op met hun klantendienst om deze te verkrijgen.
    Ze zouden ook de volgende informatie moeten verstrekken:
    * De gebruikers-ID waarmee u zichzelf kunt identificeren op de server, vaak is dit het basisrekening ummer;
    * Het webadres van de server voor Online Bankieren;
    * Soms is het routing nummer van het bankfiliaal ook nuttig in deze assistent;
    * Mogelijkheden voor authenticatie variëren naargelang de backend en gekozen methode:
     * FinTS PIN/TAN: sommige methoden vereisen een specifiek hulpmiddel zoals een kaartlezer of mobiele telefoon;
     * FinTS HBCI: u dient de publieke sleutels van uw certificaat uit te wisselen met de bank ("ini-letter");
    * PayPal: geregistreerd e-mailadres, wachtwoord, API handtekening;

en: The reserve amount is set to a minimum balance desired
nl: Het gereserveerde bedrag wordt ingesteld naar een minimaal gewenste balans

en: The scheduled transaction editor comes with a very flexible frequency configurator. Basic frequencies to schedule a transaction include daily, weekly and monthly. But more advanced schemes can be set up as well. Some examples:
    
    To schedule a transaction every three weeks, you can choose the weekly basic frequency and then set 'Every 3 weeks'.
    
    To schedule a transaction every year you can choose the monthly basic frequency and then set 'Every 12 months'.
nl: Bij het bewerken van vaste journaalposten is de frequentie op veel manieren in te stellen. De basisfrequenties voor vaste journaalposten zijn dagelijks, wekelijks en maandelijks. Maar het is ook mogelijk om complexere schema's in te stellen. Enkele voorbeelden:
    
    Om een vaste journaalpost elke drie weken aan te maken, kiest u de basisfrequentie 'wekelijks' en vervolgens voor 'Elke 3 weken'.
    
    Om een jaarlijkse vaste journaalpost aan te maken, kiest u de basisfrequentie 'maandelijks' en vervolgens voor 'Elke 12 maanden'.

en: The selected account type is incompatible with the one of the selected parent.
nl: De geselecteerde rekeningsoort is niet verenigbaar met de rekeningsoort van de hoofdrekening.

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
nl: De geselecteerde rekeningen bevatten geen gegevens/boekingen (of uitsluitend nullen) voor de geselecteerde tijdspanne

en: The selected amount cannot be cleared.
nl: Het geselecteerde bedrag kan niet worden bevestigd.

en: The selected transaction doesn't have splits that can be assigned as a payment
nl: De geselecteerde boeking heeft geen boekregels die als betaling toegewezen kunnen worden

en: The selection you make here is only the starting point for your personalized account hierarchy. Accounts can be added, renamed, moved, or deleted by hand later at any time.
nl: Selecteer de categorieën die overeenkomen met manier waarop u GnuCash wilt gebruiken. Elke geselecteerde categorie zal een aantal rekeningen toevoegen aan uw rekeningschema. Selecteer uitsluitend categorieën die voor u relevant zijn; u kunt op elk moment nog handmatig rekeningen toevoegen.

en: The separator character "%s" is used in one or more account names.
    
    This will result in unexpected behaviour. Either change the account names or choose another separator character.
    
    Below you will find the list of invalid account names:
    %s
nl: Het scheidingsteken ‘%s’ is al in gebruik bij ten minste één rekeningnaam.
    
    Dit heeft waarschijnlijk ongewenste gevolgen. U dient ofwel de betreffende rekeningnamen te wijzigen, ofwel een ander scheidingsteken te selecteren.
    
    Hieronder treft u de lijst aan met de betreffende rekeningnamen:
    %s

en: The server at URL %s experienced an error or encountered bad or corrupt data.
nl: De server op URL %s stuitte op een fout of kwam slechte of onleesbare gegevens tegen.

en: The settings have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: The setup for matching Online Banking accounts to GnuCash accounts is now finished. You can now invoke Online Banking actions on those accounts.
    
    If you want to add another bank, user, or account, you can start this assistant again anytime.
    
    Press "Apply" now.
nl: Het koppelen van Online bankieren-rekeningen aan GnuCash-rekeningen is nu gereed. U kunt nu vanaf deze GnuCash-rekeningen transacties voor Online bankieren aanroepen.
    
    Wanneer u een andere bank, gebruiker of rekening wilt toevoegen, kunt u deze assistent op elk moment opnieuw oproepen.
    
    Klik vervolgens op "Toepassen".

en: The source of price information.
nl: De bron van de koersgegevens.

en: The specified URL could not be loaded.
nl: De gespecificeerde URL kon niet worden geladen.

en: The split's amount is zero, so no exchange rate is needed.
nl: Het bedrag van de boekregel is nul; er is dus geen wisselkoers nodig.

en: The statement date you have chosen is %d day in the future. | The statement date you have chosen is %d days in the future.
nl[0]: De afschriftdatum die u heeft gekozen is %d dag in de toekomst.
nl[1]: De afschriftdatum die u heeft gekozen is %d dagen in de toekomst.

en: The string option is ~a.
nl: De tekenreeks-optie is ~a.

en: The subtotal value of this entry
nl: Het subtotaal van deze post

en: The target is used to plan for a future large purchase, which will be added as a line above the reserve amount.
nl: Het doel wordt gebruikt om te plannen voor een toekomstige grote aankoop en zal ingevoegd worden als een regel boven gereserveerd bedrag.

en: The tax table %s does not exist. Would you like to create it?
nl: Belastingtarief %s bestaat niet. Wilt u dit aanmaken?

en: The title of the report.
nl: De titel van het rapport.

en: The total tax of this entry
nl: Het totaalbedrag aan belasting van deze post

en: The transaction you are about to change contains reconciled splits in the following accounts:
    %s
    
    Are you sure you want to continue with this change?
nl: U staat op het punt een boeking te veranderen die afgestemde boekregels bevat in de volgende rekeningen.
    %s
    
    Doorgaan met deze wijziging ?

en: The transactions in one of the selected sub-accounts may not be edited.
    If you want to edit transactions in this register, please open the sub-account options and turn off the placeholder checkbox.
    You may also open an individual account instead of a set of accounts.
nl: Eén van de geselecteerde subrekeningen mag niet worden bewerkt.
    Wanneer u boekingen vanaf dit dagboek wilt bewerken, dient u de rekeningoptie ‘Aggregatie’ van die subrekening uit te vinken.
    U kunt er ook voor kiezen om een individuele rekening te openen in plaats van een groep met rekeningen.

en: The transactions of this account may not be edited because its subaccounts have mismatched commodities or currencies.
    You need to open each account individually to edit transactions.
nl: De boeking op deze rekening kunnen niet gewijzigd worden omdat het subrekeningen bevat met conflicterende koers- of munteenheden.
    Gelieve elke rekening afzonderlijk te openen om boekingen te wijzigen.

en: The transactions of this account may not be edited.
    If you want to edit transactions in this register, please open the account options and turn off the placeholder checkbox.
nl: De boekingen in deze rekening mogen niet bewerkt worden.
    Wanneer u boekingen vanaf dit dagboek wilt bewerken, dient u de rekeningoptie ‘Aggregatie’ uit te vinken.

en: The transactions were imported from file '{1}'.
nl: De boekingen zijn geïmporteerd vanuit het bestand ‘{1}’.

en: The transfer and post accounts are associated with different currencies. Please specify the conversion rate.
nl: De rekening en/of de tegenrekening heeft een afwijkende munteenheid. Geef de wisselkoers op.

en: The two currencies involved equal each other.
nl: De beide betrokken munteenheden zijn gelijk aan elkaar.

en: The type of graph to generate.
nl: Het soort grafiek om te genereren.

en: The unknown reconciliation status '~a' will be replaced by 'uncleared'.
nl: De onbekende afstemmingsstatus '~a' wordt vervangen door 'ongeaccordeerd'.

en: The values entered for this transaction are inconsistent. Which value would you like to have recalculated?
nl: De ingevoerde waarden voor deze boeking zijn niet consistent. Welke waarde wilt u laten herrekenen?

en: The vendor ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
nl: Het identificatienummer van de leverancier. Als dit wordt leeg gelaten, zal automatisch een passende waarde worden toegekend

en: The version of these settings
nl: De versie van deze instellingen

en: There are %d unassigned and %d undecodable words. Please add encodings.
nl: Er zijn %d niet-toegekende en %d niet-decodeerbare woorden. Voeg bij elk de tekenset toe.

en: There are %d unassigned words. Please decide on them or add encodings.
nl: Er zijn %d niet-toegekende woorden. Voeg bij elk de tekenset toe.

en: There are %d undecodable words. Please add encodings.
nl: Er zijn %d niet-decodeerbare woorden. Voeg bij elk de tekenset toe.

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
nl: Er zijn geen vaste journaalposten die nu kunnen worden uitgevoerd.

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
nl[0]: Er zijn geen vaste journaalposten die nu moeten worden ingevoerd. (%d boeking automatisch aangemaakt)
nl[1]: Er zijn geen vaste journaalposten die nu moeten worden ingevoerd. (%d boekingen automatisch aangemaakt)

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (One transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
nl[0]: Er zijn geen vaste journaalposten die nu moeten worden ingevoerd. (Één boeking automatisch aangemaakt)
nl[1]: Er zijn geen vaste journaalposten die nu moeten worden ingevoerd. (%d boekingen automatisch aangemaakt)

en: There are no options for this report.
nl: Er zijn geen opties voor dit rapport.

en: There are some predefined actions available that most new users prefer to get started with GnuCash. Select one of these actions from below and click the <i>OK</i> button or press the <i>Cancel</i> button if you don't want to perform any of them.
nl: Er zijn enkele voorgedefinieerde acties beschikbaar om nieuwe gebruikers op weg te helpen met GnuCash. Selecteer een van deze acties hieronder en klik op <i>[OK]</i>, of klik op <i>[Annuleren]</i> als u geen van deze acties wilt uitvoeren.

en: There is %d invalid mapping,
    
    Would you like to remove it now? | There are %d invalid mappings,
    
    Would you like to remove them now?
nl[0]: Er is %d ongeldige associatie.
    
    Wilt u deze nu verwijderen ?
nl[1]: Er zijn %d ongeldige associaties.
    
    Wilt u deze nu verwijderen ?

en: There is a duplicate check format file.
nl: Er is een dubbel chequeopmaak-bestand.

en: There is a problem with the Payment or Refund amount.
nl: Er is een probleem met het bedrag van de betaling of terugbetaling.

en: There is a theory that if ever anyone discovers what the Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced with something even more bizarre and inexplicable.
    There is another theory that this has already happened.
    
    Douglas Adams, "The Restaurant at the End of the Universe"
nl: Er is een theorie die stelt dat, als iemand ooit ontdekt waar het heelal voor dient en waarom het er is, het onmiddellijk zal verdwijnen en zal worden vervangen door iets wat nog bizarder en onbegrijpelijker is.
    Er is een andere theorie die stelt dat dit reeds gebeurd is.
    
     ― Douglas Adams, “Het restaurant aan het eind van het heelal”

en: There is already an account with that name.
nl: Er bestaat al een rekening met die naam.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
nl: Er zijn geen koersgegevens beschikbaar voor de geselecteerde goederen in de geselecteerde tijdspanne.

en: There must be some number of occurrences.
nl: Er moet een aantal keer zijn.

en: There was a problem saving the settings, please try again.
nl: Er was een probleem met het opslaan van de instellingen. Probeer het opnieuw.

en: There was a problem with the export, this could be due to lack of space, permissions or unable to access folder. Check the trace file for further logging!
    You may need to enable debugging.
nl: Er was een probleem met de export. Dit kan komen door ruimtegebrek, onjuiste rechten of toegangsproblemen. Bekijk de logbestanden voor meer informatie!
    Mogelijk moet eerst de debug-modus worden ingeschakeld.

en: There was a problem with the import.
nl: Er was een probleem met de import.

en: There was an error accessing %s.
nl: Er is een fout opgetreden bij het openen van %s.

en: There was an error parsing the file %s.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwerken van het bestand %s.

en: There was an error parsing the file.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwerken van het bestand.

en: There was an error reading the file. Do you want to continue?
nl: Er is een fout opgetreden bij het openen van het bestand. Wilt u doorgaan?

en: There was an error saving the file.
    
    %s
nl: Er is een fout opgetreden bij het opslaan van het bestand.
    
    %s

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
nl: Er is slechts één koers gevonden voor de geselecteerde goederen binnen de geselecteerde tijdspanne. Dit levert geen bruikbare grafiek op.

en: There were no commodities for which to retrieve quotes.
nl: Er zijn geen goederen om koersen van op aan te vragen.

en: There were problems reading some saved settings, continuing to load.
    Please review and save again.
nl: Sommige opgeslagen instellingen konden niet gelezen worden. De overige worden wel geladen.
    Controleer uw instellingen en sla deze opnieuw op.

en: There will be multiple rows for each transaction with each row representing one split.
nl: Er zullen meerdere lijnen zijn per transactie, waarbij elke regel een boekregel vertegenwoordigt.

en: There will be one row for each transaction, equivalent to a single row in a register in 'Basic Ledger' mode. As such some transfer detail could be lost.
nl: Er zal één regel zijn per boeking, equivalent aan een enkele regel in het journaal in "Eenvoudig dagboek" modus. In deze modus kunnen transferdetails verloren gaan.

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from a single site on the internet. If that site is unavailable, you will not be able to retrieve quotes.
nl: Deze Finance::Quote noteringsbronnen betrekken hun informatie maar bij één internetsite. Als de betreffende site niet beschikbaar is, kunnen de koersen niet opgehaald worden.

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from multiple sites on the internet. If one of the sites is unavailable, F::Q will attempt to retrieve the information from another site.
nl: Deze Finance::Quote noteringsbronnen betrekken hun informatie bij meerdere internetsite. Als een van de betreffende sites niet beschikbaar is, zal Finance::Quote proberen deze informatie bij de andere site(s) op te halen.

en: These are quote sources that were recently added to F::Q. GnuCash does not know if these sources retrieve information from a single site or from multiple sites on the internet.
nl: Deze noteringsbronnen zijn recent aan Finance::Quote toegevoegd. GnuCash weet niet of deze bronnen hun informatie bij slechts één internetsite of bij meerdere internetsites ophalen.

en: These lines were ignored during import
nl: Deze regels zijn bij het importeren genegeerd

en: These tax accounts can either be populated using the standard register, or from Business Invoices and Bills which will require Tax Tables to be set up correctly. Please see the documentation.
nl: Deze belastingsrekeningen kunnen hun gegevens krijgen ofwel via een standaard dagboek of van de MKB facturen. Deze laatste vereisen dat de juiste BTW-tarieven ingesteld zijn. Gelieve de documentatie te raadplegen voor meer details.

en: Third Option
nl: Derde optie

en: This Account contains Transactions.
    Changing this option is not possible.
nl: Deze rekening bevat boekingen.
    Het is niet mogelijk deze optie te wijzigen.

en: This Dataset contains features not supported by this version of GnuCash. You must use a newer version of GnuCash in order to support the following features:
nl: Deze gegevensverzameling bevat functionaliteiten die niet worden ondersteund door de deze versie van GnuCash. Voor de volgende functionaliteiten dient u een upgrade van GnuCash uit te voeren:

en: This Scheduled Transaction has changed; are you sure you want to cancel?
nl: Deze vaste journaalpost is veranderd; weet u zeker dat u wilt annuleren?

en: This account (and any sub-accounts) will be hidden in the account tree and will not appear in the popup account list in the register. To reset this option, you will first need to open the "Filter By…" dialog for the account tree and check the "show hidden accounts" option. Doing so will allow you to select the account and reopen this dialog.
nl: Deze rekening (met alle subrekeningen) wordt verborgen in het rekeningschema en verdwijnt als keuze uit het popup-scherm van de grootboekkaart. Om deze keuze ongedaan te maken, moet u bij de filterinstellingen van het rekeningschema de optie ‘Verborgen rekeningen weergeven’ aanvinken. Hierdoor kunt u de rekening selecteren en dit dialoogvenster heropenen.

en: This account contains read-only transactions which may not be deleted.
nl: Deze rekening bevat alleen-lezen boekingen, welke niet verwijderd kunnen worden.

en: This account contains transactions. What would you like to do with these transactions?
nl: Deze rekening bevat boekingen. Wat wilt u hiermee doen?

en: This account has a sub-account. What would you like to do with it?
nl: Deze rekening bevat en subrekening. Wat wilt u hiermee doen?

en: This account has splits whose Reconciled Date is after this reconciliation statement date. These splits may make reconciliation difficult. If this is the case, you may use Find Transactions to find them, unreconcile, and re-reconcile.
nl: Deze rekening heeft boekregels waarvan de afstemmingsdatum recenter is dat de afschrift datum van deze afstemming. Deze regels kunnen afstemming bemoeilijken. Als dit het geval is, kan u "Boekingen Zoeken" gebruiken om ze te vinden en vervolgens de afstemming ongedaan maken en opnieuw afstemmen.

en: This account holds opening balance transactions. Only one account per commodity can hold opening balance transactions.
nl: Deze rekening bevat openingsbalans-boekingen. Slechts één rekening per waarde-eenheid kan beginsaldi bevatten.

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy. Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
nl: Deze rekening staat uitsluitend voor aggregatie-doeleinden in het rekeningschema. Er kan niet rechtstreeks op geboekt worden, maar uitsluitend via de subrekeningen van deze rekening.

en: This account register is read-only.
nl: Deze grootboekkaart is aangemerkt als alleen-lezen.

en: This account should usually be of type expense or asset.
nl: Deze rekening is meestal een kosten- of activarekening.

en: This account should usually be of type income.
nl: Deze rekening is meestal een opbrengstenrekening.

en: This assistant helps you setting up your Online Banking connection with your bank.
nl: Deze assistent helpt u bij het instellen van uw online bankieren voor uw bank.

en: This assistant will help you create a set of GnuCash accounts for your assets (such as investments, checking or savings accounts), liabilities (such as loans) and different kinds of income and expenses you might have.
    
    You can pick a set of accounts here that seem close to your needs. After the assistant completes you will be able to add, rename, modify, and remove accounts, at any time later on. You will also be able to add sub-accounts, as well as move accounts (along with their sub-accounts) from one parent to another.
    
    Click 'Cancel' if you do not wish to create any new accounts now.
nl: Deze assistent helpt u met het aanmaken van een GnuCash-rekeningschema voor uw bezittingen (zoals investeringen, betaal- of spaarrekeningen), uw schulden (zoals leningen) en verschillende soorten inkomsten en kosten.
    
    U kan hier een groep rekeningen selecteren die uw behoeften dicht benaderen. Nadat de assistent klaar is, zal u op elk moment nog rekeningen kunnen toevoegen, hernoemen, aanpassen en verwijderen. U zal ook subrekeningen kunnen aanmaken en rekeningen verplaatsen (met hun subaccounts).
    
    Klik op [Annuleren] als u nu geen nieuwe rekeningen wilt aanmaken.

en: This assistant will help you export the Account Tree to a file with the separator specified below.
    
    Select the settings you require for the file and then click "Next" to proceed or "Cancel" to abort the export.
nl: Deze assistent helpt u bij het exporteren van het rekeningschema naar een bestand gebruik makend van het scheidingsteken dat u hieronder kiest.
    
    Kies de instellingen die u nodig hebt voor het bestand en klik op [Volgende] om verder te gaan of op [Annuleren] om de export af te breken.

en: This assistant will help you export the Transactions to a file with the separator specified below.
    
    %s
    
    While a transaction may have splits in several of the selected accounts it will only be exported once. It will appear under the first processed account it has a split in.
    
    The Price/Rate output format is controlled by the preference
    "Numbers, Date, Time"->"Force Prices to display as decimals".
    
    Select the settings you require for the file and then click "Next" to proceed or "Cancel" to abort the export.
nl: Deze assistent zal je helpen om boekingen naar een bestand te exporteren, waarbij velden gescheiden worden door het teken dat u hieronder kan instellen.
    
    %s
    
    Hoewel een boeking regels kan hebben in meerdere van de geselecteerde accounts zal ze maar één keer geëxporteerd worden. Ze zal verschijnen onder de eerst verwerkte rekening waarin ze een boekregel heeft.
    
    Het koers uitvoerformaat wordt beïnvloed door de Voorkeursinstelling
    “Nummers, Datum, Tijd‣Altijd decimale weergave voor koersen gebruiken”
    
    Gelieve uw gewenste instellingen te kiezen en klik [Volgende] om verder te gaan of [Annuleren] om de export af te breken.

en: This assistant will help you import Prices from a CSV file.
    
    There is a minimum number of columns that have to be present for a successful import, these are Date, Amount, From Namespace, From Symbol and Currency To. If all entries are for the same Commodity / Currency then you can select them and then the columns will be Date and Amount.
    
    Various options exist for specifying the delimiter as well as a fixed width option. With the fixed width option, double click on the table of rows displayed to set a column width, then right mouse to change if required.
    
    Examples are "FTSE","RR.L","21/11/2016",5.345,"GBP" and CURRENCY;USD;2016-11-21;1.56;GBP
    
    There is an option for specifying the start row, end row and an option to skip alternate rows beginning from the start row which can be used if you have some header text. Also there is an option to overwrite existing prices for that day if required.
    
    Lastly, for repeated imports the preview page has buttons to Load and Save the settings. You can save your adjusted settings to reuse them on later imports. After loading your settings you can also tweak them again for similar imports and save them under another name. Note you can't save to built-in presets.
    
    This operation is not reversible, so make sure you have a working backup.
    
    Click on "Next" to proceed or "Cancel" to Abort Import.
nl: Deze assistent zal je helpen om koersen uit een CSV bestand te importeren.
    
    Voor een succesvolle import zijn bepaalde kolommen verplicht in het invoerbestand. Deze zijn 'datum', 'waarde', 'van domein', 'van symbool', 'naar valuta'. Als alle regels voor dezelfde Valua zijn dan kan je deze selecteren en zijn enkel de 'datum' en 'waarde' velden v erplicht.
    
    De assistent kan met verschillende, instelbare scheidingstekens werken of met een bestand met vaste breedte indeling. In geval van een vaste breedte indeling kan u kolommen definiëren door te dubbelklikken waar u een kolomscheiding wenst. Vervolgens kan deze verder verfijnd worden via een klik op rechter-muisknop.
    
    Voorbeelden zijn "FTSE";"RR.L";"21-11-2016";5,345;"EUR" en CURRENCY;EUR;2016-11-21;1,56;GBP
    
    Er zijn opties om regels over te slaan, vooraan, achteraan of alternerend te beginnen vanaf de eerste regel die vooraan niet werd overgeslagen. Dit kan gebruikt worden in geval van een voorafgaande intro tekst. Eveneens is er een optie om bestaande prijzen te overschrijven.
    
    Tenslotte kan voor herhaaldelijk importeren een bepaalde set aangepaste instellingen opgeslagen worden voor toekomstig gebruik. Na het herladen van de instellingen kunnen deze ook verder aangepast worden en opnieuw bewaard onder een andere naam. Merk op dat ingebouwde voorinstellingen niet overschreven kunnen worden.
    
    De import kan niet ongedaan gemaakt worden. Zorg dat u een geverifieerde backup hebt.
    
    Kies [Volgende] om verder de gaan of [Annuleren] om importeren af te breken.

en: This assistant will help you import a delimited file containing a list of transactions. It supports both token separated files (such as comma separated or semi-colon separated) and fixed width data.
    
    For a successful import three columns have to be available in the import data:
    • a Date column
    • a Description column
    • an Amount or Amount (Negated) column
    
    If there is no Account data available, a base account can be selected to which all data will be imported.
    
    Apart from a choice of delimiter, there are several options to tweak the importer. For example a number of lines can be skipped at the start or the end of the data, as well as odd rows. Several date and number formats are supported. The file encoding can be defined.
    
    The importer can handle files where transactions are split over multiple lines, with each line representing one split. A new transaction is started each time any of the transaction related columns' value differs from the one in a previous, non-empty one. Those columns are Transaction ID, Date, Number, Description, Notes, Transaction Commodity and Void Reason.
    
    Lastly, for repeated imports the preview page has buttons to Load and Save the settings. You can save your adjusted settings to reuse them on later imports. After loading your settings you can also tweak them again for similar imports and save them under another name.
nl: Deze assistent helpt u om boekingen te importeren vanuit een CSV bestand. De assistent ondersteunt verschillende scheidingstekens (zoals komma, of punt-komma) en ook bestanden met vaste breedte indeling.
    
    Voor een succesvolle import moet de import data minstens drie kolommen bevatten:
    • datum
    • omschrijving
    • bedrag of bedrag (negatief)
    
    Indien er geen rekeninggegevens beschikbaar zijn, kan een basis rekening ingesteld worden waarnaar alle gegevens geïmporteerd zullen worden.
    
    Behalve de bestandsindeling zijn er verschillende andere opties om de assistent af te stemmen. Er kan bv een aantal regels overgeslagen worden aan het begin of einde van de data, of alle oneven regels. Er is ondersteuning voor meerdere datum en nummer formaten. Bestandscodering kan ingesteld worden.
    
    Boekingen kunnen een of meerdere regels beslaan. In geval van meerdere regels is komt elke regel overeen met een enkele boekregel. Elke keer dat de waarde van een van de transactiegerelateerde kolommen afwijkt van de waarde in een vorige, niet-lege kolom, wordt een nieuwe transactie gestart. Die kolommen zijn Transactie-ID, Datum, Getal, Beschrijving, Notities, Transactiegoederen en Reden voor ongeldigheid.
    
    Tenslotte kan voor herhaaldelijk importeren een bepaalde set aangepaste instellingen opgeslagen worden voor toekomstig gebruik. Na het herladen van de instellingen kunnen deze ook verder aangepast worden en opnieuw bewaard onder een andere naam. Merk op dat ingebouwde voorinstellingen niet overschreven kunnen worden.

en: This assistant will help you record a stock split or stock merger.
nl: Deze assistent helpt u een beleggingsdeling of -samenvoeging te verwerken.

en: This assistant will help you record a stock transaction. The transaction type (purchase, sale, dividend, distribution, return of capital, stock split) will determine the transaction splits involved in the transaction. Note that the transaction currency will be that of the stock account and that multi-currency transactions are not supported: Only accounts in the transaction currency will be offered for cash, capital gains, dividends, and fees.
nl: Deze assistent helpt u bij het registreren van een beurstransactie. Het transactietype (aankoop, verkoop, dividend, uitkering, kapitaalrendement, beleggingsdeling) bepaalt de onderdelen die bij de transactie betrokken zijn. Merk op dat de transactievaluta die van de aandelenrekening zal zijn en dat transacties met meerdere valuta's niet worden ondersteund: alleen rekeningen in de transactievaluta worden aangeboden voor contant geld, meerwaarden, dividenden en vergoedingen.

en: This assistant will help you setup and use accounting periods.
    
    Danger: this feature does not work correctly at this time; it is still under development. It will probably damage your data in such a way that it cannot be repaired!
nl: Deze assistent helpt u bij het instellen en gebruiken van verslagperiodes.
    
    WAARSCHUWING: Deze functionaliteit is nog in ontwikkeling en werkt nog niet vlekkeloos. Waarschijnlijk worden uw gegevens onherstelbaar beschadigd!

en: This book has budgets. The internal representation of budget amounts no longer depends on the Reverse Balanced Accounts preference. Please review the budgets and amend signs if necessary.
nl: Deze boekhouding bevat budgetten. De interne weergave van budgetbedragen hangt niet langer af van de instellingen van de omgekeerd gebalanceerde rekeningen. Controleer de budgetten en verander indien nodig de tekens.

en: This commodity has price quotes. Are you sure you want to delete the selected commodity and its price quotes?
nl: Dit goed (effect/valuta) heeft gekoppelde koersnoteringen. Weet u zeker dat u het geselecteerde goed en de bijbehorende koersnoteringen wilt verwijderen?

en: This commodity is currently used by the following accounts. You may not delete it.
nl: Dit goed (effect/valuta) wordt door de volgende rekeningen gebruikt. U kunt het niet verwijderen.

en: This database is from a newer version of GnuCash. This version can read it, but cannot safely save to it. It will be marked read-only until you do File->Save As, but data may be lost in writing to the old version.
nl: Deze databank is afkomstig van een nieuwere versie van GnuCash. De huidige versie kan de databank wel lezen, maar er niet veilig in opslaan. De databank wordt gemarkeerd als alleen-lezen tot u de opdracht ‘Bestand‣Opslaan als…’ uitvoert, maar mogelijk raken er gegevens verloren tijdens het opslaan naar de oude versie.

en: This database is from an older version of GnuCash. Select OK to upgrade it to the current version, Cancel to mark it read-only.
nl: Deze databank is afkomstig van een oudere versie van GnuCash. Kies [OK] om de databank te upgraden naar de huidige versie of [Annuleren] om deze als alleen-lezen te markeren.

en: This dialog is presented before allowing you to change the contents of a reconciled split. Allowing these changes can make it hard to perform future reconciliations.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan een afgestemde boekregel te wijzigen. Het toestaan van deze wijzigingen bemoeilijkt toekomstige afstemmingen.

en: This dialog is presented before allowing you to cut a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan een afgestemde boekregel uit een boeking te knippen. Hierdoor wordt de afgestemde waarde van de grootboekkaart verstoord en worden toekomstige afstemmingen bemoeilijkt.

en: This dialog is presented before allowing you to cut a split from a transaction.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan om een boekregel uit een boeking te knippen.

en: This dialog is presented before allowing you to cut a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan een boeking te knippen met afgestemde boekregels. Hierdoor wordt de afgestemde waarde van de grootboekkaart verstoord en worden toekomstige afstemmingen bemoeilijkt.

en: This dialog is presented before allowing you to cut a transaction.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan een boeking te knippen.

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity that has price quotes attached. Deleting the commodity will delete the quotes as well.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan een goed (effect/valuta) met gekoppelde koersnoteringen te verwijderen. Het verwijderen van het goed zal tevens de bijbehorende koersnoteringen verwijderen.

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan een goed (effect/valuta) te verwijderen.

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan een boeking te verwijderen met afgestemde boekregels. Hierdoor wordt de afgestemde waarde van de grootboekkaart verstoord en worden toekomstige afstemmingen bemoeilijkt.

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan een boeking te verwijderen.

en: This dialog is presented before allowing you to delete multiple price quotes at one time.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan meerdere koersnoteringen tegelijkertijd te verwijderen.

en: This dialog is presented before allowing you to edit an accounts payable/accounts receivable account. These account types are reserved for the business features and should rarely be manipulated manually.
nl: Dit venster wordt getoond voordat wordt toegestaan om een debiteuren- of crediteurenrekening te bewerken. Rekeningen met deze types zijn gereserveerd voor de MKB-functionaliteiten en zouden slechts zelden handmatig bewerkt moeten worden.

en: This dialog is presented before allowing you to mark a transaction split as unreconciled. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan een boekregel als niet afgestemd aan te merken. Hierdoor wordt de afgestemde waarde van de grootboekkaart verstoord en worden toekomstige afstemmingen bemoeilijkt.

en: This dialog is presented before allowing you to remove a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan een afgestemde boekregel uit een boeking te verwijderen. Hierdoor wordt de afgestemde waarde van de grootboekkaart verstoord en worden toekomstige afstemmingen bemoeilijkt.

en: This dialog is presented before allowing you to remove a split from a transaction.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan om een boekregel uit een boeking te verwijderen.

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits (including some reconciled splits) from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan om alle boekregels (waaronder enkele afgestemde boekregels) van een boeking te verwijderen. Hierdoor wordt de afgestemde waarde van de grootboekkaart verstoord en worden toekomstige afstemmingen bemoeilijkt.

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits from a transaction.
nl: Dit venster wordt getoond voordat u wordt toegestaan om alle boekregels van een boeking te verwijderen.

en: This dialog is presented before allowing you to replace an existing price.
nl: Dit venster wordt getoond alvorens u een bestaande koers kan vervangen.

en: This dialog is presented if you try to print checks from multiple accounts at the same time.
nl: Dit venster wordt getoond indien u probeert om cheques voor meerdere rekeningen tegelijkertijd af te drukken.

en: This dialog is presented when a read-only register is opened.
nl: Dit venster wordt getoond wanneer een alleen-lezen grootboekkaart wordt geopend.

en: This dialog is presented when there is more than one window.
nl: Dit venster wordt getoond wanneer er meer dan één venster is.

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified invoice entry. The changed data must be saved or the duplication canceled.
nl: Dit venster wordt getoond wanneer u probeert een gewijzigde factuurregel te dupliceren. De gewijzigde gegevens moeten worden opgeslagen of het dupliceren moet worden geannuleerd.

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified transaction. The changed data must be saved or the duplication canceled.
nl: Dit venster wordt getoond wanneer u probeert een gewijzigde boeking te dupliceren. De gewijzigde gegevens moeten worden opgeslagen of het dupliceren moet worden geannuleerd.

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified invoice entry. The changed data must be either saved or discarded.
nl: Dit venster wordt getoond wanneer u probeert een gewijzigde factuurregel te verlaten. De wijzigingen moeten worden opgeslagen of worden verworpen.

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified transaction. The changed data must be either saved or discarded.
nl: Dit venster wordt getoond wanneer u probeert een gewijzigde boeking te verlaten. De wijzigingen moeten worden opgeslagen of worden verworpen.

en: This encoding has been added to the list already.
nl: Deze tekenset is reeds aan de lijst toegevoegd.

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
nl: Deze regel is gekoppeld aan een order en wordt daar ook uit verwijderd!

en: This field contains the full path of the most recently opened file.
nl: Dit veld bevat het volledige pad naar het laatst geopende bestand.

en: This field contains the full path of the next most recently opened file.
nl: Dit veld bevat het volledige pad naar het voorlaatst geopende bestand.

en: This field contains the last pathname used by this window. It will be used as the initial filename/pathname the next time this window is opened.
nl: Dit veld betreft de laatste bestandsnaam die door dit venster is gebruikt. Deze waarde zal de volgende keer als dit venster wordt geopend, als standaardinstelling worden gebruikt.

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due bills. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
nl: Dit veld definieert het aantal dagen vooruit dat GnuCash de vervaldatum van rekeningen controleert. Deze waarde wordt uitsluitend gebruikt als ‘Herinneren aan vervaldatum’ is ingesteld.

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due invoices. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
nl: Dit veld definieert het aantal dagen vooruit dat GnuCash de vervaldatum van facturen controleert. Deze waarde wordt uitsluitend gebruikt als ‘Herinneren aan vervaldatum’ is ingesteld.

en: This field specifies the default view style when opening a new register window. Possible values are "Basic ledger", "Auto-split ledger" and "Transaction journal". The "Basic ledger" setting says to show each transaction on one or two lines depending on whether Double line view is set. The "Auto-split ledger" setting does the same, but also expands only the current transaction to show all splits. The "Transaction journal" setting shows all transactions in expanded form.
nl: Dit veld bepaalt de standaard weergavestijl wanneer een grootboekkaart wordt geopend. De mogelijke waarden zijn “Basic ledger” (eenvoudig dagboek), “Auto-split ledger” (automatisch dagboek) en “Transaction journal” (journaalposten). De optie “Basic ledger” toont elke boeking in een of twee regels, afhankelijk van of de dubbele regelweergave is ingesteld. De optie “Auto-split ledger” doet hetzelfde, maar klapt de geselecteerde regel uit tot de volledige boeking. Bij de optie “Transaction journal” worden alle regels automatisch uitgeklapt.

en: This field specifies the extra fee that is taken into account when matching imported transactions. In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
nl: De aanvullende transactiekosten waarmee bij het koppelen van geïmporteerde boekingen rekening wordt gehouden. Op sommige plaatsen staan commerciële ‘in-store’ geldautomaten die hun transactiekosten optellen op bij het opgenomen bedrag (in plaats van deze als losse transactie c.q. via de afrekening van uw bankkosten te verantwoorden). Een voorbeeld: wanneer u € 100 opneemt en de kosten zijn € 1,50, wordt een bedrag van € 101,50 van uw rekening afgeschreven. Als u vervolgens handmatig heeft ingevoerd dat u € 100 heeft opgenomen, komen de bedragen niet overeen. U moet deze waarde instellen op het maximum van dergelijke kosten in uw regio (in eenheden van uw lokale munteenheid), zodat de koppeling herkend kan worden.

en: This field specifies the maximum number of days a transaction is likely to be a match in the list.
nl: Dit veld definieert het maximaal aantal dagen dat een boeking waarschijnlijk als overeenkomst beschouwd kan worden in de lijst met suggesties.

en: This field specifies the minimum matching score a potential matching transaction must have to be displayed in the match list.
nl: De minimale score die een potentiële match moet behalen om te worden weergegeven in de lijst met suggesties.

en: This field specifies the minimum number of days a transaction is unlikely to be a match in the list.
nl: Dit veld definieert het minimum aantal dagen dat een boeking waarschijnlijk niet als overeenkomst beschouwd kan worden in de lijst met suggesties.

en: This field specifies the number of automatic decimal places that will be filled in.
nl: Dit veld specificeert het aantal automatische decimale posities.

en: This field specifies the threshold above which a matching transaction will be cleared by default. A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to this Clear threshold) will be cleared by default.
nl: Dit veld bepaalt de drempel waarboven een gesuggereerde overeenkomende boeking automatisch wordt bevestigd. Een boeking met een mate van overeenkomst binnen de groene zone (boven of gelijk aan deze drempelwaarde voor bevestiging) wordt standaard (automatisch) bevestigd.

en: This field specifies the threshold below which a matching transaction will be added automatically. A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display minimum score but below or equal to the Add match score) will be added to the GnuCash file by default.
nl: Dit veld bepaalt de drempel waarboven een gesuggereerde overeenkomende boeking automatisch wordt toegevoegd. Een boeking met een mate van overeenkomst binnen de rode zone (boven de weergavedrempel maar kleiner dan of gelijk aan deze drempelwaarde voor toevoeging) wordt standaard (automatisch) toegevoegd.

en: This file is from an older version of GnuCash and will be upgraded when saved by this version. You will not be able to read the saved file from the older version of Gnucash (it will report an "error parsing the file"). If you wish to preserve the old version, exit without saving.
nl: Dit bestand is afkomstig uit een oudere versie van GnuCash en zal worden opgewaardeerd zodra het wordt opgeslagen door deze versie. Het is daarna niet meer te gebruiken door de oudere versie van Gnucash (foutmelding: "een fout opgetreden bij het verwerken van het bestand"). Om de oude versie te behouden: afsluiten zonder opslaan.

en: This file is from an older version of GnuCash. Do you want to continue?
nl: Dit is een bestand van een oudere versie van GnuCash. Wilt u doorgaan?

en: This file/URL appears to be from a newer version of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash to work with this data.
nl: Bestand/URL lijkt afkomstig van een nieuwere versie van GnuCash. Om met deze gegevens te kunnen werken dient u een upgrade van GnuCash uit te voeren.

en: This is a boolean option.
nl: Dit is een booleaanse optie.

en: This is a color option.
nl: Dit is een kleuren-optie.

en: This is a combination date option.
nl: Dit is een gecombineerde datumoptie.

en: This is a date option.
nl: Dit is een datumoptie.

en: This is a development version. It may or may not work.
nl: Dit is een ontwikkelversie. Er is geen garantie dat het programma werkt.

en: This is a list option.
nl: Dit is een lijst-optie.

en: This is a multi choice option.
nl: Dit is een meerkeuze-optie.

en: This is a number option.
nl: Dit is een numerieke optie.

en: This is a relative date option.
nl: Dit is een relatieve datumoptie.

en: This is a sample GnuCash ~a report. See the guile (scheme) source code in the scm/report directory for details on writing your own reports, or extending existing reports.
nl: Dit is een voorbeeld van een GnuCash ~a rapport. Raadpleeg de guile (scheme) broncode in de map scm/report voor meer informatie over het schrijven van uw eigen rapporten of het uitbreiden van bestaande rapporten.

en: This is a step-by-step method for creating a loan repayment within GnuCash. In this assistant, you can input the details of your loan and its repayment along with the details of its payback. Using that information, the appropriate Scheduled Transactions will be created.
    
    If you make a mistake or want to make changes later, you can edit the created Scheduled Transactions directly.
nl: Met deze assistent kunt u stap voor stap binnen GnuCash een betalingsschema van een lening instellen. Het hulpmiddel vraagt u om de kenmerken van de lening en details over de betalingen. Op basis daarvan zal het betalingsschema als vaste journaalpost worden aangemaakt.
    
    Wanneer u een fout maakt of later veranderingen wilt aanbrengen, kunt u de aangemaakte vaste journaalpost rechtstreeks bewerken.

en: This is a string option.
nl: Dit is een tekenreeks-optie.

en: This is an account list option.
nl: Dit is een rekeninglijst-optie.

en: This is an invalid encoding.
nl: Dit is geen geldige tekenset.

en: This is likely because the "gnucash-docs" package is not properly installed.
nl: Dit komt waarschijnlijk doordat het pakket ‘gnucash-docs’ niet is geïnstalleerd.

en: This is the numerical identifier of the predefined date format to use.
nl: Dit is het volgnummer van de te hanteren voorgedefinieerde datumopmaak.

en: This is the path head for the Transaction Linked Files with relative paths
nl: Dit is de pad-prefix gebruikt voor bestanden met relatieve paden gekoppeld aan deze boeking

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not delete it from this register window. You may delete the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and delete the split from that register.
nl: Dit is de boekregel die deze boeking aan de rekening koppelt; deze mag niet vanuit hier worden verwijderd. U kunt hier wel de volledige boeking verwijderen. Ook kunt u navigeren naar (een van) de tegenrekening(en) om vanaf daar deze boekregel verwijderen.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not overwrite it from this register window. You may overwrite it if you navigate to a register that shows another side of this same transaction.
nl: Dit is de boekregel die deze boeking aan de rekening koppelt; u kan deze niet overschrijven van hieruit. U kunt deze wel overschrijven in het dagboek van (een van) de tegenrekening(en) van deze boeking.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not remove it from this register window. You may remove the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and remove the split from that register.
nl: Dit is de boekregel die deze boeking aan het dagboek koppelt; deze mag niet vanuit hier worden verwijderd. U kunt hier wel de volledige boeking verwijderen. Ook kunt u navigeren naar een dagboek dat(een van) de tegenrekening(en) weergeeft om vanaf daar deze boekregel verwijderen.

en: This is used internally to determine whether some preferences may need conversion when switching to a newer version of GnuCash.
nl: Dit wordt intern gebruikt om te bepalen welke instellingen moeten geconverteerd worden bij het omschakelen naar een nieuwere versie van GnuCash.

en: This key specifies the maximum width of notebook tabs. If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
nl: Deze instelling bepaalt de maximale breedte van de tabs. Als een tabtekst langer is dan deze waarde, wordt deze afgekapt en weergegeven met puntjes erachter.

en: This line has the following parse issues:
nl: Deze regel heeft de volgende verwerkingsproblemen :

en: This list contains the file formats that AQBanking knows how to import. The profile list contains specializations and is populated according to which format you select in this list.
nl: Deze lijst bevat de bestandsindelingen die AqBanking kan importeren. De profiellijst bevat specialisaties en wordt ingevuld volgens het formaat dat u in deze lijst selecteert.

en: This lists one or more specialization templates that adjust the import for different banks' uses of fields in the selected import format.
nl: Dit bevat een of meer specialisatiesjablonen die de import aanpassen voor het gebruik van velden door verschillende banken in het geselecteerde importformaat.

en: This may cause issues for future reconciliation actions on this account. Please double-check this is the date you intended.
nl: Dit kan problemen veroorzaken met toekomstige afstemmingen voor deze rekening. Gelieve extra na te gaan of dit de datum is die u bedoelde.

en: This message will be removed when tax accounts are specified.
nl: Deze melding zal verdwijnen wanneer btw-rekeningen gespecificeerd worden.

en: This order contains entries that have not been invoiced. Are you sure you want to close it out before you invoice all the entries?
nl: Deze order bevat regels die niet zijn doorberekend. Weet u zeker dat u hem wilt afsluiten voordat u alle regels hebt doorberekend?

en: This page shows transaction detail for relevant Income Tax accounts.
nl: Deze pagina geeft informatie over de boekingen op uw fiscaal relevante rekeningen.

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
nl: Deze pagina geeft inzicht in uw belastbaar inkomen en aftrekbare uitgaven.

en: This program can only calculate one value at a time. You must enter values for all but one quantity.
nl: Dit programma kan slechts één waarde per keer berekenen. U dient bij alle waardes (op één na) een getal in te voeren.

en: This register does not support editing exchange rates.
nl: Vanuit deze grootboekkaart kunnen wisselkoersen niet bewerkt worden.

en: This register has pending changes to a transaction. Would you like to save the changes to this transaction, discard the transaction, or cancel the operation?
nl: Deze grootboekkaart is in afwachting van wijzigingen in een boeking. Wilt u de gewijzigde boeking opslaan, de wijzigingen verwerpen of uw bewerking annuleren?

en: This regular expression is used to parse the import file. Modify according to your needs.
nl: Deze reguliere expressie wordt gebruikt om het import-bestand te ontleden en is naar behoefte aan te passen.

en: This report is designed for customer (sales) invoices only. Please use the Options menu to select an <em>Invoice</em>, not a Bill or Expense Voucher.
nl: Dit rapport is uitsluitend ontwikkeld voor facturen aan klanten. Gebruik menukeuze Opties om een <em>Verkoopfactuur</em> te selecteren in plaats van een Inkoopfactuur of een Onkostendeclaratie.

en: This report is useful to calculate periodic business tax payable/receivable from authorities. From 'Edit report options', choose your business sales and purchase accounts. Each transaction may contain, in addition to the asset, liability, A/Payable or A/Receivable accounts, a split to a tax account, e.g. Income:Sales -$1000, A/Receivable $1100, Liability:GST on Sales -$100.
nl: Dit rapport is nuttig voor de periodieke berekening van bedrijfstaksen te betalen/ontvangen aan/van de autoriteiten. Via "Rapportopties bewerken" kan u uw bedrijfsrekeningen voor aankopen en verkopen kiezen. Elke boeking kan naast een deel in asset-, schulden-, te betalen- of te ontvangenrekeningen ook een deel hebben in een belastingsrekening. Bijvoorbeeld Inkomsten:Verkopen -€1000, Te ontvangen € 1100, Schulden:BTW -€100.

en: This report must be upgraded to return a document object with export-string or export-error.
nl: Dit rapport moet opgewaardeerd worden om een document object terug te geven via 'export-string' of 'export-error'.

en: This report requires a customer to be selected.
nl: Voor dit rapport moet er een klant geselecteerd zijn.

en: This report requires a employee to be selected.
nl: Voor dit rapport moet er een werknemer geselecteerd zijn.

en: This report requires a job to be selected.
nl: Voor dit rapport moet er een opdracht geselecteerd zijn.

en: This report requires a valid AP/AR account to be available.
nl: Voor dit rapport moet een geldige “Te betalen”/“Te ontvangen"rekening bestaan.

en: This report requires a vendor to be selected.
nl: Voor dit rapport moet er een leverancier geselecteerd zijn.

en: This report requires accounts to be selected in the report options.
nl: Voor dit rapport moeten er rekeningen geselecteerd zijn in de rapportopties.

en: This report requires you to specify certain report options.
nl: Voor dit rapport moeten bepaalde rapportopties ingesteld worden.

en: This report shows transaction detail for your accounts related to Income Taxes.
nl: Dit rapport geeft informatie over de boekingen op uw fiscaal relevante rekeningen.

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
nl: Dit rapport geeft inzicht in uw belastbaar inkomen en aftrekbare uitgaven.

en: This search result contains splits from more than one account. Do you want to print the checks even though they are not all from the same account?
nl: Dit zoekresultaat bevat boekregels vanuit meerdere rekeningen. Wilt u de cheques afdrukken, ondanks dat deze niet allemaal op dezelfde rekening betrekking hebben?

en: This sets the number of characters before auto complete starts for description, notes and memo fields.
nl: Dit bepaalt het aantal karakters dat moet worden getypt voordat auto-aanvullen begint voor de velden omschrijving, toelichting en notitie.

en: This setting allows certain accounts to have their balances reversed in sign from positive to negative, or vice versa. The setting "income-expense" is for users who like to see negative expenses and positive income. The setting of "credit" is for users who want to see balances reflect the debit/credit status of the account. The setting "none" doesn't reverse the sign on any balances.
nl: Deze instelling bepaalt of bij welke rekeningsoorten het saldo van teken wordt gewisseld (van positief naar negatief - of omgekeerd). De waarde “income-expense” is voor gebruikers die graag positieve opbrengsten en negatieve kosten zien. De waarde “credit” is voor gebruikers die graag zien dat de saldi de intrinsieke debet- of creditstatus van een rekening in ogenschouw nemen. De waarde “none” schakelt alle tekenomkering uit.

en: This setting chooses the file name for PDF export. This is a sprintf(3) string with three arguments: "%1$s" is the report name such as "Invoice". "%2$s" is the number of the report, which for an invoice report is the invoice number. "%3$s" is the date of the report, formatted according to the filename-date-format setting. Note: Any characters that are not allowed in filenames, such as '/', will be replaced with underscores '_' in the resulting file name.
nl: Deze instelling bepaalt de bestandsnaam voor PDF-export. Dit is een sprintf(3)-tekenreeks met 3 argumenten: “%1$s” is de rapportnaam (zoals “Factuur”). “%2$s” is het nummer van het rapport (voor een factuur is dat het factuurnummer). “%3$s” is de datum van het rapport, opgemaakt volgens de ‘filename-date-format’-instelling. Merk op: Alle karakters die niet zijn toegestaan in bestandsnamen (bijvoorbeeld ‘/’) worden vervangen door liggende streepjes ( ‘_’).

en: This setting chooses the way dates are displayed in GnuCash. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
nl: Deze instelling bepaalt de wijze waarop datums worden weergegeven binnen GnuCash. Mogelijke waardes zijn: “locale” om de opmaak uit de landinstelling van uw systeem te hanteren; “ce” voor opmaak uit continentaal Europa; “iso” voor datums conform de ISO 8601-standaard; “uk” voor opmaak uit het Verenigd Koninkrijk; “us” voor opmaak uit de Verenigde Staten.

en: This setting chooses the way dates are used in the filename of PDF export. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
nl: Deze instelling bepaalt de wijze waarop datums worden gebruik in de bestandsnaam voor PDF-export. Mogelijke waardes zijn: “locale” om de opmaak uit de landinstelling van uw systeem te hanteren; “ce” voor opmaak uit continentaal Europa; “iso” voor datums conform de ISO 8601-standaard; “uk” voor opmaak uit het Verenigd Koninkrijk; “us” voor opmaak uit de Verenigde Staten.

en: This setting contains the number of files to keep in the Recently Opened Files menu. This value may be set to zero to disable the file history. This number has a maximum value of 10.
nl: Deze instelling betreft het aantal bestanden dat in menu ‘Bestand’ als laatst geopend bestand bewaard blijft. Een waarde van 0 betekent dat er géén bestandsgeschiedenis wordt bijgehouden. De maximale waarde is 10.

en: This setting controls the default currency used for reports. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
nl: Deze instelling bepaalt de munteenheid die standaard in rapporten wordt gehanteerd. Indien deze is ingesteld op “locale” neemt GnuCash de munteenheid-waarde uit de landinstelling van uw systeem over. Indien deze is ingesteld op “other” neemt GnuCash de waarde uit de sleutel ‘currency-other’ over.

en: This setting controls the ending date set in profit/loss calculations if the end-choice setting is set to "absolute". This field should contain a date as represented in seconds from January 1st, 1970.
nl: Deze instelling bepaalt de einddatum bij de berekening van het resultaat indien de sleutel ‘end-choice’ is ingesteld op “absolute”. Dit veld bevat een datumwaarde, weergegeven in secondes vanaf 1 januari 1970.

en: This setting controls the ending date set in profit/loss calculations if the end-choice setting is set to anything other than "absolute". This field should contain a value between 0 and 8.
nl: Deze instelling bepaalt de einddatum bij de berekening van het resultaat indien de sleutel ‘end-choice’ niet is ingesteld op “absolute”. Dit veld bevat een indexwaarde tussen 0 en 8.

en: This setting controls the source of the default currency for new accounts. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
nl: Deze instelling bepaalt de bron van de munteenheid die standaard bij nieuwe rekeningen wordt gehanteerd. Indien deze is ingesteld op “locale” neemt GnuCash de munteenheid-waarde uit de landinstelling van uw systeem over. Indien deze is ingesteld op “other” neemt GnuCash de waarde uit de sleutel ‘currency-other’ over.

en: This setting controls the starting date set in profit/loss calculations if the start-choice setting is set to "absolute". This field should contain a date as represented in seconds from January 1st, 1970.
nl: Deze instelling bepaalt de begindatum bij de berekening van het resultaat indien de sleutel ‘start-choice’ is ingesteld op “absolute”. Dit veld bevat een datumwaarde, weergegeven in secondes vanaf 1 januari 1970.

en: This setting controls the starting date set in profit/loss calculations if the start-choice setting is set to anything other than "absolute". This field should contain a value between 0 and 8.
nl: Deze instelling bepaalt de begindatum bij de berekening van het resultaat indien de sleutel ‘start-choice’ niet is ingesteld op “absolute”. Dit veld bevat een indexwaarde tussen 0 en 8.

en: This setting controls the type of ending date used in profit/loss calculations. If set to "absolute" then GnuCash will retrieve the ending date specified by the end-date key. If set to anything else, GnuCash will retrieve the ending date specified by the end-period key.
nl: Deze instelling bepaalt het soort einddatum voor bij de berekening van het resultaat. Als dit veld wordt ingesteld op “absolute” dan wordt de absolute einddatum uit de instelling ‘end-date’ gebruikt, anders wordt een relatieve einddatum bepaald aan de hand van de instelling ‘end-period’.

en: This setting controls the type of starting date used in profit/loss calculations. If set to "absolute" then GnuCash will retrieve the starting date specified by the start-date key. If set to anything else, GnuCash will retrieve the starting date specified by the start-period key.
nl: Deze instelling bepaalt het soort begindatum voor bij de berekening van het resultaat. Als dit veld wordt ingesteld op “absolute” dan wordt de absolute begindatum uit de instelling ‘start-date’ gebruikt, anders wordt een relatieve begindatum bepaald aan de hand van de instelling ‘start-period’.

en: This setting controls whether as default the "review created transactions" is set for the "since last run" dialog.
nl: Deze instelling bepaalt of "Aangemaakte boekingen weergeven" standaard is ingesteld voor het "Vaste journaalposten uitvoeren…" venster.

en: This setting controls whether the given column will be visible in the view. TRUE means visible, FALSE means hidden.
nl: Deze instelling bepaalt of de betreffende kolom zichtbaar is in de weergave. TRUE betekent zichtbaar, FALSE betekent verborgen.

en: This setting controls whether the scheduled transactions "since last run" processing is run automatically when a data file is opened. This includes the initial opening of the data file when GnuCash starts. If this setting is active, run the "since last run" process, otherwise it is not run.
nl: Deze instelling bepaalt of de opdracht ‘Vaste journaalposten uitvoeren’ automatisch wordt uitgevoerd wanneer een databestand wordt geopend, daarbij inbegrepen de initiële opening van het bestand bij het opstarten van GnuCash. Als deze instelling actief is, wordt de opdracht uitgevoerd, anders niet.

en: This setting controls whether the scheduled transactions notification-only "since last run" dialog is shown when a data file is opened (if "since last run" processing is enabled on file open). This includes the initial opening of the data file when GnuCash starts. If this setting is active, show the dialog, otherwise it is not shown.
nl: Deze instelling bepaalt of het venster met de output van de uitgevoerde vaste journaalposten wordt weergegeven wanneer de opdracht ‘Vaste journaalposten uitvoeren’ bij het openen van een databestand wordt uitgevoerd, daarbij inbegrepen de initiële opening van het bestand bij het opstarten van GnuCash. Als deze instelling actief is, wordt het venster getoond, anders niet.

en: This setting describes the size and position of the window when it was last closed. The numbers are the X and Y coordinates of the top left corner of the window followed by the width and height of the window.
nl: Deze instelling beschrijft de positie en grootte van het venster toen dit voor het laatst werd gesloten. De getallen zijn de X- en Y-coördinaten van de linkerbovenhoek van het venster, en de breedte en hoogte van het venster.

en: This setting determines the character that will be used between components of an account name. Possible values are any single non-alphanumeric unicode character, or any of the following strings: "colon", "slash", "backslash", "dash" and "period".
nl: Het teken dat gebruikt wordt tussen de componenten van een (volledige) rekeningnaam. U kunt hier een willekeurig individueel Unicode-karakter (mits geen cijfer of letter) of een van de tekenreeksen “dubbelpunt”, “schuine streep”, “schuine streep achterwaarts”, “koppelteken” en “punt” invoeren.

en: This setting determines the edge at which the summary bar for various pages is drawn. Possible values are "top" and "bottom". It defaults to "bottom".
nl: Deze instelling bepaalt de vensterrand waar de samenvattingsbalk wordt getoond. Mogelijke waardes zijn “top” en “bottom”; de standaardinstelling is “bottom”.

en: This setting determines the edge at which the tabs for switching pages in notebooks are drawn. Possible values are "top", "left", "bottom" and "right". It defaults to "top".
nl: Deze instelling bepaalt de vensterrand waar de tabbladen wordt weergegeven. Mogelijke waardes zijn “top”, “left”, “bottom” en “right”; de standaardinstelling is “top”.

en: This setting indicates whether to search in all items in the current class, or only in 'active' items in the current class.
nl: Door activering van deze optie worden alleen de ‘actieve’ elementen in de huidige klasse doorzocht in plaats van alle elementen.

en: This setting specifies the data format when importing CSV files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
nl: Deze instelling specificeert het bestandsindeling bij de import van CSV-bestanden. De AqBanking-bibliotheek kent verschillende import-indelingen ("profielen") waaruit u hier kunt kiezen.

en: This setting specifies the data format when importing DTAUS files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
nl: Deze instelling specificeert het bestandsindeling bij de import van DTAUS-bestanden. De AqBanking-bibliotheek kent verschillende import-indelingen ("profielen") waaruit u hier kunt kiezen.

en: This setting specifies the data format when importing SWIFT MT940 files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
nl: Deze instelling specificeert het bestandsindeling bij de import van SWIFT MT940-bestanden. De AqBanking-bibliotheek kent verschillende import-indelingen ("profielen") waaruit u hier kunt kiezen.

en: This setting specifies the data format when importing SWIFT MT942 files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
nl: Deze instelling specificeert het bestandsindeling bij de import van SWIFT MT942-bestanden. De AqBanking-bibliotheek kent verschillende import-indelingen ("profielen") waaruit u hier kunt kiezen.

en: This setting specifies the default currency used for new accounts if the currency-choice setting is set to "other". This field must contain the three letter ISO 4217 code for a currency (e.g. USD, GBP, RUB).
nl: Deze instelling bepaalt de munteenheid die standaard bij nieuwe rekeningen wordt gehanteerd indien de sleutel ‘currency-choice’ op “other” is ingesteld. Dit veld moet de drieletterige ISO 4217-code voor de munteenheid (bijvoorbeeld USD, GBP of EUR).

en: This setting specifies the number of days after which old log/backup files will be deleted (0 = never).
nl: Deze instelling bepaalt het aantal dagen waarna oude log-/backupbestanden zullen worden verwijderd. (0 = nooit).

en: This setting specifies what to do with old log/backups files. "forever" means keep all old files. "never" means no old log/backup files are kept. Each time you save, older versions of the file are removed. "days" means keep old files for a number of days. How many days is defined in key 'retain-days'
nl: Deze instelling bepaalt wat er moet gebeuren met oude log-/backupbestanden. De waarde “Oneindig” betekent dat alle oude bestanden worden bewaard. De waarde “Nooit” betekent dat er geen oude logs/backups worden bewaard. Bij het opslaan worden alle oudere bestandsversies telkens verwijderd. De waarde “Dagen” betekent dat oude bestanden een aantal dagen worden bewaard. Het aantal dagen wordt bepaald door de instelling ‘Tijd’

en: This setting stores the width of the given column in pixels.
nl: Deze instelling bepaalt de breedte van de betreffende kolom in pixels.

en: This settings sets the sort column in the "since last run" dialog.
nl: Deze instellingen stellen de sorteerkolom in het dialoogvenster "sinds laatste uitvoering" in.

en: This settings sets the sort direction in the "since last run" dialog.
nl: Deze instellingen stellen de sorteerrichting in het dialoogvenster "sinds laatste uitvoering" in.

en: This tool might be slow or abort if the number of uncleared splits is more than approximately 20. In that case please clear at least some of them manually.
nl: Dit hulpmiddel kan traag worden of afbreken vanaf ongeveer 20 te evalueren boekregels. Gelieve in dat geval er eerst een aantal manueel ter bevestiging te markeren.

en: This transaction
nl: Deze boeking

en: This transaction cannot be balanced: The imbalance is a fraction smaller than the commodity allows.
nl: Deze transactie kan niet in evenwicht worden gebracht: de onbalans is een fractie kleiner dan het goed toelaat.

en: This transaction contains reconciled splits. Modifying it is not a good idea because that will cause your reconciled balance to be off.
nl: Deze boeking bevat afgestemde boekregels. Het bewerken hiervan is onverstandig omdat dan het afgestemde saldo niet meer aansluit.

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
nl: Deze transactie bevat meerdere boekregels; klik op [Meer boekregels] om ze allemaal te zien

en: This transaction has splits in multiple business accounts:
    
    %s
    GnuCash can only handle transactions that post to a single account.
    
    Please correct this manually by editing the transaction directly and then try again.
nl: Deze transactie heeft splitsingen in meerdere bedrijfsrekeningen :
    
    %s
    GnuCash kan alleen transacties afhandelen die op één rekening worden geboekt.
    
    Corrigeer dit handmatig door de transactie rechtstreeks te bewerken en probeer het vervolgens opnieuw.

en: This transaction involves more than one other account. Select a specific split to jump to that account.
nl: Deze boeking gaat over meer dan één andere rekeningen. Selecteer een specifieke boekregel om naar die rekening te springen.

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
nl: Deze boeking betreft een beleggingsdeling, klik op [Meer boekregels] om alle details te bekijken

en: This transaction is already being edited in another register. Please finish editing it there first.
nl: Deze boeking wordt al vanuit een andere grootboekkaart bewerkt. Rond die bewerking eerst af.

en: This transaction is marked read-only with the comment: '%s'
nl: Deze boeking is aangemerkt als alleen-lezen met als reden: ‘%s’

en: This transaction needs to be assigned to a Customer. Please choose the Customer below.
nl: Deze boeking moet worden toegekend aan een klant. Kies een klant uit onderstaande lijst.

en: This transaction needs to be assigned to a Vendor. Please choose the Vendor below.
nl: Deze boeking moet worden toegekend aan een leverancier. Kies een leverancier uit onderstaande lijst.

en: This transaction only involves the current account so there is no other account to jump to.
nl: Deze boeking gaat alleen over de huidige rekening, dus er is geen andere rekening om naartoe te gaan.

en: This transaction probably requires your intervention or it will be imported unbalanced.
nl: Deze boeking heeft uw aandacht nodig, anders wordt zij geïmporteerd terwijl zij niet in balans is.

en: This transaction requires your intervention or it will NOT be imported.
nl: Deze boeking vereist uw aandacht, anders zal deze niet worden geïmporteerd.

en: This transaction will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
nl: Deze boeking wordt in balans geïmporteerd, maar het kan geen kwaad de bestemmingsrekening te beoordelen.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the date line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
nl: Dit zijn de (X,Y)-coördinaten van het begin van de datumregel op de cheque, gemeten vanaf de linkeronderhoek van de betreffende cheque.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
nl: Dit zijn de (X,Y)-coördinaten van het begin van de notitieregel op de cheque, gemeten vanaf de linkeronderhoek van de betreffende cheque.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the notes line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
nl: Dit zijn de (X,Y)-coördinaten van het begin van de toelichting-regel op de cheque, gemeten vanaf de linkeronderhoek van de betreffende chequepositie.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the numerical amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
nl: Dit zijn de (X,Y)-coördinaten van het begin van de numerieke bedragregel op de cheque, gemeten vanaf de linkeronderhoek van de betreffende cheque.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee address line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
nl: Dit zijn de (X,Y)-coördinaten van het begin van de begunstigde-adres op de cheque, gemeten vanaf de linkeronderhoek van de betreffende chequepositie.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee line on the check.
nl: Dit zijn de (X,Y)-coördinaten van het begin van de begunstigderegel op de cheque, gemeten vanaf de linkeronderhoek van de betreffende cheque.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's account line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
nl: Dit zijn de (X,Y)-coördinaten van het begin van de rekening-regel op de cheque, gemeten vanaf de linkeronderhoek van de betreffende chequepositie.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
nl: Dit zijn de (X,Y)-coördinaten van het begin van de geschreven bedragregel op de cheque, gemeten vanaf de linkeronderhoek van de betreffende chequepositie.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
nl: Dit zijn de (X,Y)-coördinaten van het begin van de notitieregel op de cheque, gemeten vanaf de linkeronderhoek van de betreffende chequepositie.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the written amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
nl: Dit zijn de (X,Y)-coördinaten van het begin van de geschreven bedragregel op de cheque, gemeten vanaf de linkeronderhoek van de betreffende cheque.

en: This value contains the X,Y offset for the complete check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
nl: Dit is de (X,Y)-verschuiving voor de volledige cheque, gemeten vanaf de linkeronderhoek van de betreffende chequepositie.

en: This value determines which iconv test to perform.
nl: Deze waarde bepaalt welke iconv test uitgevoerd zal worden.

en: This value specifies the predefined check format to use. The number is the guid of a known check format.
nl: Deze waarde bepaalt de te gebruiken voorgedefinieerde cheque-opmaak. Het getal is de guid van een bekende chequeopmaak.

en: This will move the selection to the blank split when the transaction is expanded.
nl: Hierdoor zal de selectie verplaatsen naar de lege boekregel wanneer de boeking wordt uitgeklapt.

en: This will replace the account code field of each child account with a newly generated code
nl: Hiermee wordt het codeveld van elke onderliggende rekening vervangen door een nieuw gegenereerde code

en: This window is closing and will not be restored.
nl: Dit venster wordt afgesloten en kan niet hersteld worden.

en: Three Months Ago
nl: Drie maanden geleden

en: Three Months Ago.
nl: Drie maanden geleden.

en: Three Months Ahead
nl: Drie maanden vooruit

en: Three Months Ahead.
nl: Drie maanden vooruit.

en: Thursday
nl: Donderdag

en: Time to _wait for answer
nl: Tijd om op antwoord te _wachten

en: Time to wait for answer
nl: Tijd om te wachten op antwoord

en: Time_zone
nl: Tijd_zone

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: Title
nl: Titel

en: Title for this report.
nl: De titel voor dit rapport.

en: Title placeholder
nl: Aggregatietitel

en: To
nl: Tot

en: To Amount
nl: Bedrag ‘naar’

en: To change mapping, double click on a row or select a row and press the button…
nl: Om een associatie te wijzigen, dubbelklik op een regel of selecteer een rij en druk de knop…

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with multiple deductions, click the Split button in the tool bar. Alternatively, in the View menu, you can choose the register style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
nl: Om een boeking met meer dan twee boekregels (zoals het salaris met alle individuele inhoudingen) in te voeren, klikt u op de knop [Meer boekregels] in de werkbalk. Ook kunt u menukeuze ‘Beeld‣Uitgebreid dagboek’ of menukeuze ‘Beeld‣Journaalposten’ gebruiken om een andere weergavestijl voor de grootboekkaart te selecteren.

en: To find the last stable version, please refer to {1}
nl: Ga naar {1} voor de laatste stabiele versie

en: To raise the accounts menu in the transfer field of a register page, press the Menu key or the Ctrl-Down key combination.
nl: Gebruik de toetscombinatie Ctrl+PijlOmlaag om op een boekregel in een grootboekkaart de lijst met mogelijke tegenrekeningen op te roepen.

en: To search through all your transactions, start a search (Edit->Find…) from the main accounts hierarchy page. To limit your search to a single account, start the search from that account's register.
nl: Om al uw boekingen te doorzoeken start u een zoekopdracht (menukeuze ‘Bewerken‣Zoeken.…’) vanuit de rekeningschema-pagina. Om de zoekopdracht te beperken tot één rekening kunt u de zoekopdracht starten vanuit de grootboekkaart van die rekening.

en: To see the invalid mappings, use a filter of '%s'
nl: Om ongeldige associaties te zien, gebruik '%s' als filter

en: To switch between multiple tabs in the main window, press Control+Page Up/Down.
nl: Met de toetscombinatie Control+Page Up (of Page Down) kunt u tussen de verschillende tabbladen in het hoofdvenster wisselen.

en: To text
nl: Aan-tekst

en: To transfer funds between accounts with different currencies, click on the Transfer button in the register toolbar, select the accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange rate or the other currency's amount will be available.
nl: Om geld over te boeken tussen rekeningen met verschillende munteenheden klikt u op de knop [Overboeken] in de werkbalk van de grootboekkaart en selecteert u de betreffende rekeningen. Hierdoor komen de opties voor valuta-overboeking (om de wisselkoers of het bedrag in de andere munteenheid in te voeren) beschikbaar.

en: To visually compare on screen the contents of 2 tabs, in one of the tabs, select Window->New Window with Page from the menu to duplicate that tab in a new window.
nl: Om de inhoud van twee tabbladen op het scherm met elkaar te kunnen vergelijken kiest u, vanuit een van beide tabbladen, menukeuze ‘Vensters‣Nieuw venster met pagina’ om dat tabblad in een nieuw venster te openen.

en: To-Create
nl: Aan te maken

en: To:
nl: Aan:

en: To_p
nl: _Boven

en: Toda_y
nl: _Vandaag

en: Today
nl: Vandaag

en: Today date format
nl: Datumopmaak vandaag

en: Today's date
nl: Datum vandaag

en: Too many accounts
nl: Te veel rekeningen

en: Too many uncleared splits
nl: Te veel boekregels om te verwerken

en: Top
nl: Boven

en: Tot %s
nl: Totaal %s

en: Tot Credit
nl: Totaal credit

en: Tot Debit
nl: Totaal debet

en: Tot Shares
nl: Totaal aantal aandelen

en: Total
nl: Totaal

en: Total (%s)
nl: Totaal (%s)

en: Total (Period)
nl: Totaal (periode)

en: Total (Report)
nl: Totaal (rapport)

en: Total Assets
nl: Totaaltelling activa

en: Total Cash:
nl: Totaal contant:

en: Total Charge:
nl: Totaal op rekening:

en: Total Credit
nl: Totaal credit

en: Total Credits
nl: Totaal crediteringen

en: Total Debits
nl: Totaal debiteringen

en: Total Debits of %s does not balance with total Credits of %s.
nl: Totaal debiteuren van %s is niet in balans met totaal crediteuren van %s.

en: Total Due
nl: Totaal vervallen

en: Total Entries
nl: Alle items

en: Total Equity
nl: Totaaltelling eigen vermogen

en: Total Equity, Trading, and Liabilities
nl: Totaal passiva

en: Total Expenses
nl: Totaaltelling kosten

en: Total For
nl: Totaal voor

en: Total Gain
nl: Totale winst

en: Total Liabilities
nl: Totaaltelling vreemd vermogen

en: Total Liabilities & Equity
nl: Totaaltelling passiva

en: Total Price
nl: Totaalbedrag

en: Total Retained Earnings
nl: Totaal ingehouden winst

en: Total Retained Losses
nl: Totaal ingehouden verlies

en: Total Return
nl: Totale opbrengsten

en: Total Revenue
nl: Totaaltelling omzet

en: Total Trading
nl: Totaal handelsportefeuille

en: Total Value Credits
nl: Totaalbedrag credit

en: Total Value Debits
nl: Totaalbedrag debet

en: Total amount owed to/from Company
nl: Totaalbedrag verschuldigd aan/door bedrijf

en: Total label cell
nl: Veld met omschrijving totaal

en: Total number cell
nl: Veld met berekend totaal

en: Total:
nl: Totaal:

en: Totals
nl: Totalen

en: Tra_nsaction
nl: _Boeking

en: Tradable commodities
nl: Handelsgoederen

en: Trading
nl: Handelsportefeuille

en: Trading Accounts
nl: Handelsportefeuilles

en: Trading Gains
nl: Winst uit handelsactiviteit

en: Trading Losses
nl: Verlies uit handelsactiviteit

en: Trailing Lines to Skip
nl: Regels aan het einde overslaan

en: Trans Number
nl: Transactienummer

en: Transaction
nl: Boeking

en: Transaction Breakdown Report
nl: Transactie-uitsplitsingsrapport

en: Transaction Commodity
nl: Boekingsvaluta

en: Transaction Details
nl: Boekingsdetails

en: Transaction Document Links
nl: Boekingen met bestandskoppelingen

en: Transaction Filter
nl: Boekingsfilter

en: Transaction Filter excludes matched strings
nl: Boekingen die voldoen aan de zoekterm uitsluiten

en: Transaction Filter is case insensitive
nl: Boekingsfilter is hoofdletter-ongevoelig

en: Transaction ID
nl: Boeking ID

en: Transaction Import Assistant
nl: Importeermodule boekingen

en: Transaction Information
nl: <b>Gegevens boeking</b>

en: Transaction Linked Files head path
nl: Pad prefix voor bestanden gekoppeld aan de transactie

en: Transaction Links
nl: Boekingskoppelingen

en: Transaction List Help
nl: Hulp bij boekingsoverzicht

en: Transaction Number
nl: Boekstuknummer

en: Transaction Report
nl: Boekingsverslag

en: Transaction Type
nl: Transactietype

en: Transaction Voided
nl: Boeking gestorneerd

en: Transaction _Journal
nl: _Journaalposten

en: Transaction amount
nl: Boekwaarde

en: Transaction can not be modified.
nl: Boeking kan niet worden aangepast.

en: Transaction can't balance, %s is error value %s
nl: Transactie is niet in balans, %s is foutwaarde %s

en: Transaction date
nl: Boekdatum

en: Transaction jump action when there are more than two splits.
nl: Rekening spring actie als er meer dan twee boekregels zijn.

en: Transaction with no Accounts: %s
nl: Boeking zonder rekening: %s

en: Transactions
nl: Boekingen

en: Transfer
nl: Overboeken

en: Transfer Account
nl: Tegenrekening

en: Transfer Action
nl: Actie tegenboeking

en: Transfer Amount
nl: Overboekingsbedrag

en: Transfer Amount (Negated)
nl: Overboekingsbedrag (Negatief)

en: Transfer From
nl: Overboeken vanaf

en: Transfer Funds
nl: Bedragen overboeken

en: Transfer Memo
nl: Memo tegenboeking

en: Transfer Reconcile Date
nl: Afstemmingsdatum tegenboeking

en: Transfer Reconciled
nl: Afstemming tegenboeking

en: Transfer To
nl: Overboeken naar

en: Transfer account value can't be empty.
nl: Waarde voor tegenrekening mag niet leeg zijn.

en: Transfer account value can't be mapped back to an account.
nl: Waarde voor tegenrekening kan niet met een rekening worden geassocieerd.

en: Transfer from/to
nl: Overboeken van/naar

en: Transfer funds from one account to another
nl: Bedragen van één rekening naar een andere overboeken

en: Transfer funds from one account to another.
nl: Bedragen van één rekening naar een andere overboeken.

en: Transfer split is reconciled but transfer reconcile date column is missing or invalid.
nl: Tegenboekregel is afgestemd, maar geen kolom gevonden voor afstemmingsdatum of de waarde in deze kolom is ongeldig.

en: Tri-annual
nl: Driemaal per jaar

en: Trial Balance
nl: Proefbalans

en: Tried to look up an undefined date symbol '~a'. This report was probably saved by a later version of GnuCash. Defaulting to today.
nl: Geprobeerd een ongedefinieerde datum '~a' op te zoeken. Dit rapport is mogelijk opgeslagen door een recentere GnuCash versie. Datum van vandaag zal gebruikt worden.

en: Tuesday
nl: Dinsdag

en: Turkish
nl: Turks

en: Turkish (IBM-857)
nl: Turks (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
nl: Turks (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
nl: Turks (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
nl: Turks (Windows-1254)

en: Tutorial and Concepts _Guide
nl: Zelfstudie en concepten_gids

en: Two Columns
nl: Twee kolommen

en: Two Weeks
nl: Twee weken

en: Type
nl: Soort

en: Type of quote source
nl: Soort noteringsbron

en: Type of search
nl: Soort zoekactie

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the Transfer register column, and GnuCash will complete the name from your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s) of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash).
nl: Door de beginletter(s) van een bestaande rekeningnaam in de kolom Tegenrekening op de grootboekkaart in te voeren, zal GnuCash proberen de naam af te maken. Voor subrekeningen moet u eerst de beginletter(s) van de hoofdrekening invoeren, gevolgd door het scheidingsteken (meestal ‘:’) en de beginletter(s) van de subrekening (bijvoorbeeld A:B voor Activa:Bank).

en: UK
nl: Engeland

en: UK (31/12/2001)
nl: Engeland (31/12/2001)

en: UK VAT Return
nl: UK btw aangifte

en: UK VAT Return. Specify sales, purchase and tax accounts. EU rules may be used. Denote EU VAT accounts *EUVAT* in account description, and denote EU goods sales and purchases accounts with *EUGOODS* in the account description.
nl: VK btw-aangifte. Selecteer verkoop-, aankoop- en btw-rekeningen. EU-regels zijn mogelijk van toepassing. Markeer EU btw-rekeningen met *EUVAT* in de omschrijving van de rekening en EU goederenverkoop- en aankooprekeningen met *EUGOODS* in de omschrijving van de rekening.

en: UNPAID
nl: Niet betaald

en: US
nl: Amerika

en: US (12/31/2001)
nl: Amerika (12/31/2001)

en: US Dollars (USD)
nl: VS Dollars (USD)

en: UTC - Coordinated Universal Time
nl: UTC - gecoördineerde wereldtijd

en: U_se 24-hour clock
nl: 24-uurs _tijdweergave gebruiken

en: Ukrainian (KOI8-U)
nl: Oekraïens (KOI8-U)

en: Ukrainian (MacUkrainian)
nl: Oekraïens (MacUkranian)

en: UnLikely matching a transaction outside of these days
nl: Onwaarschijnlijk een overeenkomende boeking buiten deze dagen

en: Unable to change report configuration name.
nl: Niet in staat om de naam van de rapportconfiguratie te wijzigen.

en: Unable to jump to other account
nl: Onmogelijk om naar andere rekening te gaan

en: Unable to load Finance::Quote.
nl: Kan module Finance::Quote niet laden.

en: Unable to save to database.
nl: Niet in staat om databank op te slaan.

en: Unable to save to database: Book is marked read-only.
nl: Niet in staat om databank op te slaan; boekhouding is gemarkeerd als alleen-lezen.

en: Unallocated Assets
nl: Niet toegewezen activa

en: Unbalanced parenthesis
nl: Eén (of meer) haakje(s) te weinig

en: Undefined
nl: Niet gedefinieerd

en: Undefined character
nl: Ongedefinieerd teken

en: Unique Name
nl: Unieke naam

en: Unit
nl: Eenheid

en: Unit Price
nl: Prijs per eenheid

en: Units
nl: Eenheden

en: Units in which the custom coordinates are expressed
nl: Eenheid waarin de aangepaste coördinaten worden uitgedrukt

en: Units in which the custom coordinates are expressed (inches, mm, …).
nl: Eenheid waarin de aangepaste coördinaten worden uitgedrukt (inches, mm, …).

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unknown EntryLedger Type
nl: Onbekende EntryLedger-soort

en: Unknown OFX CMA account
nl: Onbekende OFX cash management-rekening

en: Unknown OFX account
nl: Onbekende OFX rekening

en: Unknown OFX checking account
nl: Onbekende OFX betaalrekening

en: Unknown OFX credit card account
nl: Onbekende OFX creditcard-rekening

en: Unknown OFX credit line account
nl: Onbekende OFX kredietrekening

en: Unknown OFX investment account
nl: Onbekend OFX beleggingsrekening

en: Unknown OFX money market account
nl: Onbekende OFX geldmarktrekening

en: Unknown OFX savings account
nl: Onbekende OFX spaarrekening

en: Unknown account for guid [%s], cancelling SX [%s] creation.
nl: Geen rekening gevonden voor guid [%s], aanmaak geplande boeking [%s] afgebroken.

en: Unknown date format specifier passed as argument.
nl: Onbekende datumopmaak definitie doorgegeven als parameter.

en: Unknown quotes command '{1}'
nl: Onbekende koers-opdracht '{1}'

en: Unknown report command '{1}'
nl: Onbekende rapport-opdracht '{1}'

en: Unknown, %d-size list.
nl: Onbekend, lijst heeft omvang %d.

en: Unnamed Budget
nl: Onbenoemd budget

en: Unparsable Formula in Split
nl: Ongeldige formule in boekregel

en: Unpost
nl: Boeking terugnemen

en: Unpost this bill and make it editable
nl: De boeking van deze inkoopfactuur terugnemen, zodat deze weer bewerkbaar wordt

en: Unpost this credit note and make it editable
nl: De boeking van deze creditnota terugnemen, zodat deze weer bewerkbaar wordt

en: Unpost this invoice and make it editable
nl: De boeking van deze verkoopfactuur terugnemen, zodat deze weer bewerkbaar wordt

en: Unpost this voucher and make it editable
nl: De boeking van deze declaratie terugnemen, zodat deze weer bewerkbaar wordt

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.
    Are you sure you want to unpost it?
nl: Door het terugnemen van de boeking van deze factuur wordt deze boeking verwijderd.
    Weet u zeker dat u de boeking wilt terugnemen?

en: Unrealized Gain
nl: Niet-gerealiseerde winst

en: Unrealized Gains
nl: Niet-gerealiseerde winsten

en: Unrealized Gains for Period
nl: Niet-gerealiseerde winsten over periode

en: Unrealized Losses
nl: Niet-gerealiseerde verliezen

en: Unrealized Losses for Period
nl: Niet-gerealiseerde verliezen over periode

en: Unrealized ROI
nl: Niet-gerealiseerd rendement

en: Unrecognized Finance::Quote Error:
nl: Onbekende fout met Finance::Quote:

en: Unrecognized action '~a'.
nl: Niet-herkende actie ‘~a’.

en: Unrecognized or inconsistent format.
nl: Onherkenbare of inconsistente opmaak.

en: Unreconcile Selection
nl: Afstemming selectie terugdraaien

en: Unreconcile the selected transactions
nl: De afstemming van de geselecteerde boekingen terugdraaien

en: Unreconciled
nl: Niet afgestemd

en: Unreconciled only
nl: Alleen niet afgestemd

en: Unsaved Book
nl: Niet opgeslagen boekhouding

en: Unspecified
nl: Niet gespecificeerd

en: Unsupported entity type: %s
nl: Niet ondersteunde entiteitsoort: %s

en: Until
nl: Tot

en: Untitled
nl: Naamloos

en: Unvoid the current transaction.
nl: De huidige boeking herwaarderen.

en: Up
nl: Omhoog

en: Upcoming Transactions
nl: Toekomstige boekingen

en: Update and reconcile (auto) match to %s
nl: Bijwerken en afstemmen (automatische) overeenkomst met %s

en: Update and reconcile (manual) match to %s
nl: Update en afstemming (handmatig) match met %s

en: Update the current report's saved configuration
nl: De geselecteerde rapportconfiguratie vernieuwen

en: Update the current report's saved configuration. The report configuration will be saved in the file %s.
nl: De opgeslagen configuratie van het huidige rapport bijwerken. Het rapport zal worden opgeslagen in het bestand %s.

en: Update your GnuCash accounts
nl: Uw GnuCash-rekeningen bijwerken

en: Use 24 hour time format
nl: 24-uurs tijdweergave gebruiken

en: Use Average
nl: Gemiddelde gebruiken

en: Use Commodity Value
nl: Waarde van goed gebruiken

en: Use Detailed Tax Summary
nl: Gedetailleerde btw samenvatting gebruiken

en: Use Edit->Tax Report Options to set the tax-related flag and assign a tax code to this account.
nl: Gebruik menukeuze ‘Bewerken‣Fiscale instellingen’ om deze rekening als fiscaal relevant aan te merken en hier een belastingcode aan toe te wijzen.

en: Use Escrow Account
nl: Depotrekening gebruiken

en: Use Existing
nl: Bestaande gebruiken

en: Use From - To
nl: Van: & Tot: gebruiken

en: Use Full Account Name
nl: De volledige rekeningnaam gebruiken

en: Use Full Other Account Name
nl: De volledige naam van de tegenrekening gebruiken

en: Use Global
nl: Algemene instelling gebruiken

en: Use Global Preference
nl: Algemene voorkeur gebruiken

en: Use Non-SWIFT _transaction text
nl: De niet-Swift _transactietekst gebruiken

en: Use Quotes
nl: Koersen gebruiken

en: Use Shift combined with Return or Keypad Enter to finish editing
nl: Gebruik Shift in combinatie met Return of Keypad Enter om de bewerking te voltooien

en: Use Split Action Field for Number
nl: Actie als boeknummer gebruiken

en: Use Stacked Charts
nl: Gestapelde staven gebruiken

en: Use Trading Accounts
nl: Handelsportefeuilles gebruiken

en: Use _bayesian matching
nl: _Bayesiaanse algoritmes gebruiken

en: Use _formal accounting labels
nl: _Boekhoudkundige termen gebruiken

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
nl: Een 24-uurs tijdweergave gebruiken (in plaats van een 12-uurs).

en: Use a fixed value or apply transformation for all periods.
nl: Een vaste waarde gebruiken of een transformatie toepassen voor alle periodes.

en: Use absolute profit/loss ending date
nl: Absolute einddatum voor resultaatberekening gebruiken

en: Use absolute profit/loss starting date
nl: Absolute begindatum voor resultaatberekening gebruiken

en: Use account colors in the account hierarchy
nl: Rekeningkleuren gebruiken in rekeningschema

en: Use account colors in the tabs of open account registers
nl: Rekeningkleuren gebruiken op tabbladen van geopende grootboekkaarten

en: Use accumulated amounts
nl: Gecumuleerde bedragen gebruiken

en: Use bayesian algorithms to match new transactions with existing accounts.
nl: Bayesiaanse algoritmes gebruiken om geïmporteerde boekingen aan bestaande boekingen te koppelen.

en: Use bayesian matching
nl: Bayesiaanse algoritmes gebruiken

en: Use formal account labels
nl: Formele boekhoudtermen gebruiken

en: Use local time
nl: Lokale tijd gebruiken

en: Use newest lots first.
nl: Recentste loten eerst gebruiken.

en: Use next weekday
nl: Eerstvolgende werkdag

en: Use oldest lots first.
nl: Oudste loten eerst gebruiken.

en: Use only 'debit' and 'credit' instead of informal synonyms.
nl: Uitsluitend ‘debet’ en ‘credit’ gebruiken in plaats van informele synoniemen.

en: Use previous weekday
nl: Laatste werkdag ervoor

en: Use regular expressions for account name filter
nl: Reguliere expressie gebruiken voor rekeningnaam

en: Use regular expressions for transaction filter
nl: Reguliere expressie gebruiken voor boekingsfilter

en: Use relative profit/loss ending date
nl: Relatieve einddatum voor resultaatberekening gebruiken

en: Use relative profit/loss starting date
nl: Relatieve begindatum voor resultaatberekening gebruiken

en: Use rules beneath columns of added numbers like accountants do.
nl: Strepen gebruiken om op te tellen bedragen en berekende totalen te scheiden (net als accountants).

en: Use standard US layout
nl: Gebruik standaardlayout VS

en: Use template report
nl: Gebruik sjabloonrapport

en: Use the average value over all actual periods for all projected periods
nl: De gemiddelde waarde van alle actuele periodes gebruiken voor all geprojecteerde periodes

en: Use the current layout as default for all customer invoices and credit notes
nl: De huidige weergave als standaard voor alle verkoopfacturen en -creditnota's gebruiken

en: Use the current layout as default for all employee vouchers and credit notes
nl: De huidige weergave als standaard voor alle werknemersdeclaraties en -creditnota's gebruiken

en: Use the current layout as default for all vendor bills and credit notes
nl: De huidige weergave als standaard voor alle aankoopfacturen en -creditnota's gebruiken

en: Use the date format specified by the system locale.
nl: De datumopmaak uit de landinstelling van uw systeem gebruiken.

en: Use the first split with the largest value to determine the other account.
nl: Gebruik de eerste boekregel met de grootste waarde om de andere rekening te bepalen.

en: Use the first split with the smallest value to determine the other account.
nl: Gebruik de eerste boekregel met de kleinste waarde om de andere rekening te bepalen.

en: Use the loan/mortgage repayment calculator
nl: De annuïtaire aflossing van een lening of hypotheek berekenen

en: Use the specified absolute ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
nl: De opgegeven absolute einddatum gebruiken voor de winst- en verliesrekening en als balansdatum.

en: Use the specified absolute starting date for profit/loss calculations.
nl: De opgegeven absolute begindatum gebruiken voor de winst- en verliesrekening.

en: Use the specified currency for all newly created accounts.
nl: De geselecteerde munteenheid voor alle nieuw aangemaakte rekeningen gebruiken.

en: Use the specified currency for all newly created reports.
nl: De geselecteerde munteenheid voor alle nieuw aangemaakte rapporten gebruiken.

en: Use the specified relative ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
nl: De opgegeven relatieve einddatum gebruiken voor de winst- en verliesrekening en als balansdatum.

en: Use the specified relative starting date for profit/loss calculations.
nl: De opgegeven relatieve begindatum gebruiken voor de winst- en verliesrekening.

en: Use the system locale currency for all newly created accounts.
nl: De munteenheid uit de landinstelling van uw systeem voor alle nieuw aangemaakte rekeningen gebruiken.

en: Use the system locale currency for all newly created reports.
nl: De munteenheid uit de landinstelling van uw systeem voor alle nieuw aangemaakte rapporten gebruiken.

en: Use this dialog if you want GnuCash to automatically find which transactions are cleared, given an ending balance. For example, said ending balance can be the current balance given by your bank online.
nl: Boekingen vinden met te bevestigen bedragen, gebaseerd op de ingestelde eindbalans. Deze eindbalans kan bijvoorbeeld de huidige online bankbalans zijn.

en: User Defined
nl: Gedefinieerd door de gebruiker

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Username and Password
nl: Gebruikersnaam en wachtwoord

en: Valid range is 0 to 1100 days
    If 0, all previous days included
nl: Geldig bereik is 0 tot 1100 dagen
    In geval van 0 worden alle voorgaande dagen ingerekend

en: Validation
nl: Validatie

en: Validation…
nl: Validatie…

en: Value
nl: Waarde

en: Value $
nl: Bedrag €

en: Value '~a' could be ~a or ~a.
nl: Waarde van ‘~a’ kan zowel ~a als ~a zijn.

en: Value (Negated)
nl: Waarde (negatief)

en: Value Change
nl: Waardeverandering

en: Value Num.
nl: Waarde num.

en: Value With Sym
nl: Waarde met sym

en: Value appears to contain a year while the selected format forbids this.
nl: Waarde lijkt een jaar te bevatten terwijl het geselecteerde formaat dit niet toestaat.

en: Value can't be parsed into a date using the selected date format.
nl: Waarde kan niet als datum geïnterpreteerd worden volgens het geselecteerde datumformaat.

en: Value can't be parsed into a number using the selected currency format.
nl: Waarde kan niet geïnterpreteerd worden als een getal omzetten volgens het geselecteerde valutaformaat.

en: Value can't be parsed into a valid commodity.
nl: Waarde kan niet geïnterpreteerd worden als een goed (effect/valuta).

en: Value can't be parsed into a valid namespace.
nl: Waarde kan niet geïnterpreteerd worden als een domein.

en: Value can't be parsed into a valid reconcile state.
nl: Waarde kan niet geïnterpreteerd worden als een geldige verwerkingsstatus.

en: Value doesn't appear to contain a valid number.
nl: Waarde lijkt geen geldig getal te bevatten.

en: Value parsed into an invalid currency for a currency column type.
nl: Waarde voor een valutakolom werd geïnterpreteerd als een ongeldige valuta.

en: Values are accumulated across periods.
nl: Bedragen worden gecumuleerd over periodes.

en: Vendor
nl: Leverancier

en: Vendor ID
nl: Leveranciersnummer

en: Vendor Listing
nl: Ouderdomsoverzicht leveranciers

en: Vendor Number
nl: Leveranciernummer

en: Vendor Report
nl: Leveranciersrapport

en: Vendor number
nl: Leveranciernummer

en: Vendor number format
nl: Opmaak leveranciernummer

en: Vendor's Bills
nl: Inkoopfacturen leverancier

en: Vendor's Jobs
nl: Leveranciersopdrachten

en: Vendors
nl: Leveranciers

en: Vendors Overview
nl: Leveranciersoverzicht

en: Verbose HBCI debug messages
nl: Uitgebreide HBCI foutmeldingen

en: Version
nl: Versie

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Vietnamese (TCVN)
nl: Vietnamees (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
nl: Vietnamees (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
nl: Vietnamees (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
nl: Vietnamees (Windows-1258)

en: View
nl: Beeld

en: View Bill
nl: Inkoopfactuur bekijken

en: View Credit Note
nl: Creditnota bekijken

en: View Expense Voucher
nl: Onkostendeclaratie bekijken

en: View Invoice
nl: Verkoopfactuur bekijken

en: View Invoices
nl: Verkoopfacturen bekijken

en: View _Lots…
nl: _Partijen bekijken…

en: View all Linked Business Documents
nl: Alle MBK bestandskoppelingen weergeven

en: View all Transaction Linked Documents
nl: Alle aan boekingen gekoppelde bestanden weergeven

en: View and Delete Bayesian and non-Bayesian information
nl: Statistische en niet-statistische informatie bekijken en verwijderen

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
nl: De goederen voor beleggingen en fondsen bekijken en bewerken

en: View and edit the list of Billing Terms
nl: Het overzicht met betalingsvoorwaarden bekijken en bewerken

en: View and edit the list of Sales Tax Tables (GST/VAT)
nl: Het overzicht van BTW-tarieven bekijken en bewerken

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
nl: De koersen van beleggingen en fondsen bekijken en bewerken

en: View the Tips of the Day
nl: De tips van de dag bekijken

en: View/Edit Bill
nl: Inkoopfactuur bekijken/bewerken

en: View/Edit Customer
nl: Klant bekijken/bewerken

en: View/Edit Employee
nl: Werknemer bekijken/bewerken

en: View/Edit Invoice
nl: Verkoopfactuur bekijken/bewerken

en: View/Edit Job
nl: Opdracht bekijken/bewerken

en: View/Edit Order
nl: Order bekijken/bewerken

en: View/Edit Vendor
nl: Leverancier bekijken/bewerken

en: View/Edit Voucher
nl: Declaratie bekijken/bewerken

en: View…
nl: Beeld…

en: Visit the GnuCash website.
nl: Bezoek de GnuCash-website.

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
nl: Hebreeuws, visueel (ISO-8859-8)

en: Void Reason
nl: Reden voor storno

en: Void Transaction
nl: Boeking storneren

en: Void Transactions
nl: Boekingen storneren

en: Void only
nl: Alleen gestorneerd

en: Void the current transaction.
nl: De huidige boeking leegmaken.

en: Voided
nl: Gestorneerd

en: Voided transaction
nl: Gestorneerde boeking

en: Voucher
nl: Declaratie

en: Voucher ID
nl: Declaratienummer

en: Voucher Information
nl: Declaratiegegevens

en: Voucher Notes
nl: Toelichting op declaratie

en: Voucher Owner
nl: Declarant

en: WARNING! Account contains splits whose reconcile date is after statement date. Reconciliation may be difficult.
nl: Opgelet! Rekening bevat boekregels waarvan de afstemmingsdatum later is dan de afschriftdatum. Afstemmen kan moeilijk zijn.

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
nl: WAARSCHUWING: aan sommige rekeningen zijn meerdere TXF-codes toegewezen. Dit mag uitsluitend indien deze TXF-codes informatie over de betaler bevatten.

en: Want to see all your subaccount transactions in one register? From the Accounts tab in the main window, highlight the parent account and select Edit->Open Subaccounts from the menu.
nl: Wilt u de boekingen van alle subrekeningen op één grootboekkaart weergeven? Dat kan door de betreffende hoofdrekening te selecteren in tabblad Rekeningen van het hoofdvenster en te kiezen voor menuoptie ‘Bewerken‣Subrekeningen openen’.

en: Warn if a lot has a blank title
nl: Geef een waarschuwing bij een post met een blanco titel

en: Warn if a lot has more than one bought split
nl: Geef een waarschuwing als een post meer dan één koop-boekregel bevat

en: Warn if a lot's balance drops below zero
nl: Geef een waarschuwing als het saldo van een post onder nul daalt

en: Warn if a split is not assigned to a lot
nl: Geef een waarschuwing als een boekregel niet tot een post behoort

en: Warn if the 'Realized Gain/Loss' split(s) sum does not match the computed gains
nl: Geef een waarschuwing als 'Gerealiseerde winst/verlies' boekregel(s) niet overeenkomen met berekende winst

en: Warn if the account balance does not match the computed lots' end balance
nl: Geef een waarschuwing als het rekeningsaldo niet overeenkomt met het berekende eindsaldo van de posten

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Warning: Above lot has ~a bought splits. Consider separating them into their own lots.
nl: Waarschuwing: bovenstaande post heeft ~a aankoopboekregels. Overweeg ze te scheiden in aparte posten.

en: Warning: Above lot's balance is negative on ~a. Consider removing the responsible sale split from the lot and then scrubbing.
nl: Waarschuwing: het saldo van de bovenstaande post is negatief op ~a. Overweeg om de verantwoorde verkoopboekregel van de post te verwijderen en vervolgens op te schonen.

en: Warning: Above lot's computed gain ~a is not equal to the "Realized Gain/Loss" split(s) sum ~a. Difference: ~a
nl: Waarschuwing: de berekende winst van bovenstaande post ~a is niet gelijk aan de som van de boekregels "Gerealiseerde winst/verlies" ~a. Verschil: ~a

en: Warning: Above lot's title is blank.
nl: Waarschuwing: de titel van bovenstaande post is leeg.

en: Warning: End amount ~a is not equal to actual account balance ~a. Difference: ~a. Do lots need to be scrubbed?
nl: Waarschuwing: eindbedrag ~a is niet gelijk aan het actuele rekeningsaldo ~a. Verschil: ~a. Moeten er posten worden opgeschoond?

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
nl: Waarschuwing: Finance::Quote is niet correct geïnstalleerd.

en: Warning: The following ~a split(s) are not assigned to a lot. Do lots need to be scrubbed?
nl: Waarschuwing: de volgende ~a boekregel(s) zijn niet toegewezen aan post. Moeten er posten worden opgeschoond?

en: Warning: ~a split(s) are not assigned to a lot. Do lots need to be scrubbed?
nl: Waarschuwing: ~a boekregel(s) zijn niet toegewezen aan een post. Moet er posten worden opgeschoond?

en: Wednesday
nl: Woensdag

en: Weekly
nl: Wekelijks

[ctx: Weekly]
en: Every
nl: Iedere

[ctx: Weekly]
en: weeks.
nl: weken.

en: Weekly Average
nl: Weekgemiddelde

en: Weeks
nl: Weken

en: Weighted Average
nl: Gewogen gemiddelde

en: Weighted average of all transactions in the past
nl: Gewogen gemiddelde van alle transacties in het verleden

en: Welcome to GnuCash
nl: Welkom bij GnuCash

en: Welcome to GnuCash %s Shell
nl: Welkom bij GnuCash %s opdrachtregel

en: Western
nl: Westers

en: Western (IBM-850)
nl: Westers (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
nl: Westers (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
nl: Westers (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
nl: Westers (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
nl: Westers (Windows-1252)

en: What kind of chart to include
nl: Soort grafiek om mee op te nemen

en: When Updating and Clearing a matched transaction, append the imported Description and Notes to the matched Description and Notes instead of replacing them.
nl: Wanneer u een overeenkomende transactie bijwerkt en vereffent, voegt u de geïmporteerde omschrijving en toelichting toe aan de overeenkomende omschrijving en toelichting in plaats van deze te vervangen.

en: When a date is entered without year it can be completed so that it will be within the current calendar year or close to the current date based on a sliding window starting a set number of months backwards in time.
nl: Een datum die wordt ingevoerd zonder jaartal kan ofwel worden aangevuld met het lopende kalenderjaar, ofwel op basis van een schuivende periode van 12 maanden (die een bepaald aantal maanden ‘terug in de tijd’ begint) zodanig worden aangevuld dat het dicht bij de huidige datum valt.

en: When a date is entered without year, it should be taken
nl: Wanneer een datum wordt ingevoerd zonder jaartal moet deze vallen

en: When enabled the register will use a GnuCash specific color theme (green/yellow). Otherwise it will use the system color theme. Regardless of this setting the user can always override the color theme via a gnucash specific css file to be stored in the gnucash used config directory. More information can be found in the gnucash FAQ.
nl: Door activering van deze optie zal GnuCash een specifiek kleurschema (groen/geel) gebruiken voor dagboekweergave. Anders wordt het standaard systeem kleurschema gebruikt. Gevorderde gebruikers kunnen het ingestelde kleurschema te allen tijde overschrijven door een gnucash-specifiek css-bestand op te slaan in de gebruikers-configuratiemap. Meer informatie hierover vindt u in de gnucash FAQ.

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and decrement check numbers as well.
nl: Wanneer u datums invoert, kunt u de toetsen ‘+’ of ‘-’ gebruiken om een eerdere c.q. latere datum te selecteren. Ook bij het invoeren van boekstuknummers in de grootboekkaart kunt u met ‘+’ en ‘-’ het betreffende nummer verhogen of verlagen.

en: When paid
nl: Moment van betaling

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as cleared.
nl: Als de status niet wordt gespecificeerd in een QIF-bestand, wordt de boeking gemarkeerd als ‘bevestigd’.

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as not cleared.
nl: Als de status niet wordt gespecificeerd in een QIF-bestand, wordt de boeking gemarkeerd als ‘niet bevestigd’.

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as reconciled.
nl: Als de status niet wordt gespecificeerd in een QIF-bestand, wordt de boeking gemarkeerd als ‘afgestemd’.

en: When using the dump command list all of the parameters Finance::Quote returns for the symbol instead of the ones that Gnucash requires.
nl: Bij gebruik van de opdracht dump, wordt een lijst van alle parameters Finance::Quote geretourneerd voor het symbool in plaats van degene die Gnucash nodig heeft.

en: When you click "Apply", the transactions will be exported to the file '%s' and the number of accounts exported will be %u.
    
    You can also verify your selections by clicking on "Back" or "Cancel" to abort the export.
nl: Als u op [Toepassen] klikt, worden de boekingen geëxporteerd naar bestand ‘%s’. Het aantal geëxporteerde rekeningen bedraagt %u.
    
    Klik op [Terug] om uw keuzes te herzien of op [Annuleren] om de export af te breken.

en: When you click "Apply", the transactions will be exported to the file '%s'.
    
    You can also verify your selections by clicking on "Back" or "Cancel" to abort the export.
nl: Als u op [Toepassen] klikt, worden de boekingen geëxporteerd naar bestand ‘%s’.
    
    Klik op [Terug] om uw keuzes te herzien of op [Annuleren] om de export af te breken.

en: When you press the Start Button, GnuCash will import your QIF data. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
nl: Na het klikken op de knop [Start] zal GnuCash uw QIF-gegevens importeren. Indien hierbij geen fouten of waarschuwingen ontstaan, wordt u automatisch doorgeleid naar de volgende stap. Anders zullen hieronder de details ter beoordeling worden weergegeven.

en: When you press the Start Button, GnuCash will load your QIF file. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
nl: Na het klikken op de knop [Start] zal GnuCash uw QIF-bestand laden. Indien hierbij geen fouten of waarschuwingen ontstaan, wordt u automatisch doorgeleid naar de volgende stap. Anders zullen hieronder de details ter beoordeling worden weergegeven.

en: Where to place the chart
nl: Plaatsing van het diagram

en: Whether multiple entries in an invoice which transfer to the same account should be accumulated into a single split by default. This setting can be changed in the Post dialog.
nl: Geeft aan of alle factuurregels met dezelfde bestemmingsrekening standaard als één samengevoegde regel geboekt moeten worden. Deze instelling kan bij het boeken zelf worden gewijzigd.

en: Whether or not to include a label for sections.
nl: Of al dan niet een label moet worden opgenomen voor secties.

en: Whether or not to include a label for the assets section.
nl: Of al dan niet een label moet worden opgenomen voor het activagedeelte.

en: Whether or not to include a label for the equity section.
nl: Of al dan niet een label moet worden opgenomen voor het eigen-vermogensgedeelte.

en: Whether or not to include a label for the expense section.
nl: Of al dan niet een label moet worden opgenomen voor het kostengedeelte.

en: Whether or not to include a label for the liabilities section.
nl: Of al dan niet een label moet worden opgenomen voor het vreemd vermogengedeelte.

en: Whether or not to include a label for the revenue section.
nl: Of al dan niet een label moet worden opgenomen voor het opbrengstengedeelte.

en: Whether or not to include a label for the trading accounts section.
nl: Of al dan niet een label moet worden opgenomen voor het handelsportefeuille-gedeelte.

en: Whether or not to include a line indicating total amounts.
nl: Al dan niet een regel weergeven met totaalbedragen.

en: Whether or not to include a line indicating total assets.
nl: Een regel met de totaaltelling van alle activa weergeven.

en: Whether or not to include a line indicating total equity.
nl: Een regel met de totaaltelling van het eigen vermogen weergeven.

en: Whether or not to include a line indicating total expense.
nl: Een regel met de totaaltelling van alle kosten weergeven.

en: Whether or not to include a line indicating total liabilities.
nl: Een regel met de totaaltelling van het vreemd vermogen weergeven.

en: Whether or not to include a line indicating total revenue.
nl: Een regel met de totaaltelling van de omzet weergeven.

en: Whether or not to include a line indicating total trading accounts balance.
nl: Een regel met de totaaltelling van de handelsportefeuille weergeven.

en: Whether or not to include lines indicating change in totals introduced by budget.
nl: Of wijzigingen in de totalen die veroorzaakt worden door het budget al dan niet als regel moeten worden weergegeven.

en: Whether tax is included by default in entries on Bills. This setting is inherited by new customers and vendors.
nl: Geeft aan of de inkoopfactuurregels standaard inclusief belasting zijn. Deze instelling wordt overgenomen bij nieuwe klanten en leveranciers.

en: Whether tax is included by default in entries on Invoices. This setting is inherited by new customers and vendors.
nl: Geeft aan of de verkoopfactuurregels standaard inclusief belasting zijn. Deze instelling wordt overgenomen bij nieuwe klanten en leveranciers.

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
nl: De lijst met verschuldigde facturen al dan niet tonen bij het opstarten.

en: Which check position to print
nl: Welke cheque afdrukken

en: While importing transactions from OFX file '%s' found %d previously imported transactions, no new transactions.
nl: Bij het importeren van transacties uit OFX-bestand '%s' zijn %d eerder geïmporteerde transacties gevonden, geen nieuwe transacties.

en: While this transaction has multiple splits that can be considered
    as 'the payment split', GnuCash only knows how to handle one.
    Please select one, the others will be discarded.
nl: Hoewel deze boeking meerdere boekregels heeft die beschouwd kunnen
    worden als 'het betalings-boekregel', kan GnuCash er maar één toewijzen.
    Gelieve er één te kiezen, de anderen worden genegeerd.

en: Whole Loan
nl: Hele lening

en: Width of notebook tabs
nl: Breedte van de tabbladen

en: Width of plot, 10 - 100 in percent, above in pixels.
nl: Breedte van de grafiek, 10-100 in procent, daarboven in pixels.

en: Width of the footer logo in CSS format, e.g. 10% or 32px. Leave blank to display the logo at its natural width. The height of the logo will be scaled accordingly.
nl: De breedte van het voettekstlogo (in CSS-opmaak, bijv. 10% of 32px). Deze waarde leeg laten om het logo in zijn natuurlijke breedte weer te geven. De hoogte van het logo wordt evenredig aangepast.

en: Width of the header logo in CSS format, e.g. 10% or 32px. Leave blank to display the logo at its natural width. The height of the logo will be scaled accordingly.
nl: De breedte van het hoofdingslogo (in CSS-opmaak, bijv. 10% of 32px). Deze waarde leeg laten om het logo in zijn natuurlijke breedte weer te geven. De hoogte van het logo wordt evenredig aangepast.

en: Width of the logo in CSS format, e.g. 10% or 32px. Leave blank to display the logo at its natural width. The height of the logo will be scaled accordingly.
nl: De breedte van het logo (in CSS-opmaak, bijv. 10% of 32px). Deze waarde leeg laten om het logo in zijn natuurlijke breedte weer te geven. De hoogte van het logo wordt evenredig aangepast.

en: Width of this column
nl: Breedte van deze kolom

en: Window geometry
nl: Vensterafmetingen

en: Windows
nl: Vensters

en: Wire
nl: Spoedoverboeking

en: With GnuCash you can (but are not limited to):
nl: Met GnuCash kunt u (maar bent u niet beperkt tot):

en: With the scaled option, prices are removed relative to the date selected. 'One a month' is used for dates older than a year and 'One a week' is used for dates older than six months to a year.
nl: Met de optie "Geschaald" worden koersen verwijderd in functie van de geselecteerde datum. "Eén per maand" wordt gebruikt voor datums ouder dan een jaar en "Eén per week" voor datums tussen zes maanden en een jaar.

en: Withdraw
nl: Opname

en: Withdrawal
nl: Opname

en: Withdrawals
nl: Opnames

en: Working…
nl: Bezig…

en: Writing file…
nl: Bestand aan het opslaan…

en: Wrong report definition:
nl: Verkeerde rapportdefinitie:

en: YH Finance (FinanceAPI) API key
nl: YH Finance (FinanceAPI) API-sleutel

en: YH Finance requires an API key to use their FinanceAPI service. You can obtain a key by registering for a free account at the YH Finance website, https://financeapi.net/pricing.
nl: Om de dienst van YH Finance te gebruiken is een API-sleutel vereist. Een sleutel is te verkrijgen door een gratis account te registreren op de YH Finance-website, https://financeapi.net/pricing.

en: Yearly
nl: Jaarlijks

en: Yearly Average
nl: Jaargemiddelde

en: Years
nl: Jaren

en: Yellow
nl: Geel

en: Yes
nl: Ja

en: Yes, _always
nl: Ja, _altijd

en: Yes, reset the Tax Tables
nl: Ja, belastingtarieven bijwerken

en: You are about to change a protected field of a reconciled split. If you continue editing this split it will be unreconciled. This might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
nl: U staat op het punt een veld te veranderen van een afgestemde boekregel. Daarbij zal de afstemming van de boekregel ongedaan gemaakt worden. Dit kan toekomstige afstemming bemoeilijken! Doorgaan met deze wijziging ?

en: You are about to mark a reconciled split as unreconciled. Doing so might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
nl: U staat op het punt een afgestemde boekregel als niet-afgestemd aan te merken. Dit kan toekomstige afstemming bemoeilijken! Doorgaan met deze wijziging?

en: You are about to overwrite an existing split. Are you sure you want to do that?
nl: U staat op het punt een bestaande boekregel te overschrijven. Weet u zeker dat u dat wilt doen?

en: You are about to overwrite an existing transaction. Are you sure you want to do that?
nl: U staat op het punt een bestaande boeking te overschrijven. Weet u zeker dat u dat wilt doen?

en: You attempted to save in
    %s
    or a subdirectory thereof. This is not allowed as %s reserves that directory for internal use.
    
    Please try again in a different directory.
nl: U probeerde op te slaan in
    %s
    of een submap daarvan. Dit is niet toegestaan, aangezien %s deze map voor intern gebruik reserveert.
    
    Probeer het nogmaals in een andere map.

en: You can also lookup and file bug reports at {1}
nl: U kunt fouten ook opzoeken en melden via {1}

en: You can assign or modify keyboard shortcuts for many GnuCash actions. See https://wiki.gnucash.org/wiki/Keyboard_Shortcuts.
nl: U kunt sneltoetsen toewijzen of wijzigen voor veel GnuCash-acties. Zie https://wiki.gnucash.org/wiki/Keyboard_Shortcuts.

en: You can easily import your existing financial data from Quicken, MS Money or other programs that export QIF files or OFX files. In the File menu, click on the sub-menu Import and click on QIF or OFX file, respectively. Then, follow the instructions provided.
nl: U kunt eenvoudig uw bestaande financiële gegevens importeren uit programma's die hun gegevens in QIF- of OFX-bestandsindeling kunnen opslaan (bijvoorbeeld Quicken of MS Money). In het submenu ‘Bestand‣Importeren’ kiest u voor respectievelijk ‘QIF importeren’ of ‘OFX/QFX importeren’, waarna u de instructies op het scherm kunt volgen.

en: You can only print checks from a bank account register or search results.
nl: U kunt uitsluitend vanuit de grootboekkaart van een bankrekening of vanuit zoekresultaten cheques afdrukken.

en: You can pack multiple reports into a single window, providing all the financial information you want at a glance. To do so, use the Sample & Custom->"Custom Multicolumn Report" report.
nl: U kunt meerdere rapporten in één venster samenvoegen via menukeuze ‘Voorbeeld & Aangepast‣Aangepast multi-kolom rapport’, zodat u alle gewenste financiële gegevens in één oogopslag kunt raadplegen.

en: You can set the Security Editor screen to display the Quote Source of a security, which makes it easy to see which online sources your securities use. Click the triangle at the far right of the column headings to change the display.
nl: U kunt de koersbron van een fonds zichtbaar maken in de fondsenbewerker, zodat u eenvoudig kan zien welke online bronnen uw fondsen gebruiken. Klik op de driehoek rechts van de kolomhoofdingen om de weergave aan te passen.

en: You can type '+' or '-' to increment or decrement the number.
nl: U kan '+' of '-' typen om het nummer te verhogen of te verlagen.

en: You can't transfer from a non-currency account. Try reversing the "from" and "to" accounts and making the "amount" negative.
nl: U kunt niet boeken vanaf een niet-monetaire rekening. Probeer de ‘van’- en ‘naar’-rekeningen om te draaien en het ‘aantal’ negatief te maken.

en: You can't transfer from and to the same account!
nl: U kunt niet van en naar dezelfde rekening boeken!

en: You cannot cut this split.
nl: U kunt deze boekregel niet knippen.

en: You cannot delete this split.
nl: U kunt deze boekregel niet verwijderen.

en: You cannot remove the last entry from the tax table. Try deleting the tax table if you want to do that.
nl: U kunt de laatste regel van een belastingtarief niet verwijderen. In plaats daarvan dient u, als u dit wenst, het tarief zelf te verwijderen.

en: You cannot save to that file.
nl: U kunt niet als dat bestand opslaan.

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
nl: U kunt niet als die bestandsnaam opslaan.
    
    %s

en: You cannot void a transaction with reconciled or cleared splits.
nl: U kunt boekingen met afgestemde of bevestigde boekregels niet storneren.

en: You did not enter a recipient account. A recipient account is required for an online transfer.
nl: U hebt het rekeningnummer van de ontvanger niet ingevoerd. Dit is wel vereist bij een online overboeking.

en: You did not enter a recipient bank. A recipient bank is required for an online transfer.
nl: U hebt de bank van de ontvanger niet ingevoerd. Dit is wel vereist bij een online overboeking.

en: You did not enter a recipient name. A recipient name is required for an online transfer.
nl: U hebt de naam van de ontvanger niet ingevoerd. Dit is wel vereist bij een online overboeking.

en: You did not enter any transaction purpose. A purpose is required for an online transfer.
nl: U hebt bij de opdracht geen doel ingevoerd. Dit is wel vereist bij een online overboeking.

en: You do not have permission to access %s.
nl: U hebt geen leesrechten voor de gegevens in %s.

en: You don't have any stock accounts with balances!
nl: Geen van uw beleggingsrekeningen vertoont een saldo!

en: You have asked for a book to be created. This book will contain all transactions up to midnight %s (for a total of %d transactions spread over %d accounts).
    
    Amend the Title and Notes or Click on "Next" to proceed.
    Click on "Back" to adjust the dates or "Cancel".
nl: U hebt gevraagd om een boek aan te maken. Dit boek omvat alle boekingen tot %s middernacht (in totaal %d boekingen, verspreid over %d rekeningen).
    
    Pas de titel en toelichting aan of klik op [Volgende] om verder te gaan.
    Klik op [Terug] om de datums aan te passen of klik op [Annuleren].

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run. Do you really want to do this?
nl: U probeert een vaste journaalpost te maken die nooit zal worden uitgevoerd. Weet u zeker dat u dit wilt doen?

en: You have changed the list of online transfer templates, but you cancelled the transfer dialog. Do you nevertheless want to store the changes?
nl: U hebt de lijst met online overboek-sjablonen aangepast, maar het overboeken afgebroken. Wilt u de wijzigingen toch opslaan?

en: You have made changes to this reconcile window. Are you sure you want to cancel?
nl: U hebt wijzigingen in dit afstemmingsvenster aangebracht. Weet u zeker dat u deze afstemming wilt annuleren?

en: You have no valid "Post To" accounts. Please create an account of type "%s" before you continue to process this payment. Perhaps you want to create an Invoice or Bill first?
nl: U hebt geen geldige rekening om naartoe te boeken. Maak een rekening van het soort ‘%s’ aan voordat u verder gaat met het verwerken van deze betaling. Mogelijk wilt u eerst een inkoop- of verkoopfactuur aanmaken?

en: You have not selected an owner
nl: U hebt geen eigenaar geselecteerd

en: You have not selected any accounts
nl: U hebt geen rekening geselecteerd

en: You have requested that the following warning dialogs not be presented. To re-enable any of these dialogs, select the check box next to the dialog, then click OK.
nl: U hebt verzocht om de volgende waarschuwingen te onderdrukken. Om een van deze waarschuwingen opnieuw in te schakelen, selecteert u het selectievakje naast de betreffende waarschuwing en klikt u op [OK].

en: You have selected no accounts.
nl: U hebt geen rekening geselecteerd.

en: You have to set up at least one connection before you can continue.
    
    Please press the button below to start it.
nl: U moet minimaal één verbinding tot stand brengen voordat u verder kunt gaan.
    
    Druk op de onderstaande knop om deze te starten.

en: You may not create a new national currency.
nl: U kunt geen nieuwe nationale munteenheid aanmaken.

en: You must choose a Tax Account.
nl: U moet een rekening voor belasting selecteren.

en: You must choose a commodity.
nl: U moet een goed (effect/valuta) selecteren.

en: You must choose a valid parent account.
nl: U dient een geldige hoofdrekening voor deze rekening te selecteren.

en: You must choose an owner for this job.
nl: U moet aan deze opdracht een eigenaar toekennen.

en: You must enter a Payment-Address Name.
nl: U moet een betaaladres naam opgeven.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation", and "Type" for the commodity.
nl: U moet een ‘Volledige naam’, ‘Symbool/afkorting’ en ‘Soort’ voor dit goed (effect/valuta) opgeven.

en: You must enter a valid 'to' amount.
nl: U moet een geldige hoeveelheid invoeren.

en: You must enter a valid account name for posting.
nl: U moet een geldige rekeningnaam om op te boeken opgeven.

en: You must enter a valid amount.
nl: U moet een geldig bedrag invoeren.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
nl: U moet een geldig beginsaldo invoeren of het veld leeg laten.

en: You must enter a valid price.
nl: U moet een geldige koers invoeren.

en: You must enter an amount to transfer.
nl: U moet een over te boeken bedrag invoeren.

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
nl: U moet ofwel een bestaande (nationale) munteenheid, ofwel een andere soort invoeren.

en: You must provide a name for the new style sheet.
nl: U moet aan dit nieuwe opmaaksjabloon een naam toekennen.

en: You must provide a name for this Billing Term.
nl: U moet aan deze betalingsvoorwaarde een naam toekennen.

en: You must provide a name for this Tax Table.
nl: U moet aan dit belastingtarief een naam toekennen.

en: You must provide a unique name for this Billing Term. Your choice "%s" is already in use.
nl: U dient een unieke naam aan deze betalingsvoorwaarde toe te kennen. Uw keuze ‘%s’ is al in gebruik.

en: You must provide a unique name for this Tax Table. Your choice "%s" is already in use.
nl: U moet een unieke naam voor dit belastingtarief opgeven. Uw keuze ‘%s’ is al in gebruik.

en: You must select a Currency.
nl: U moet een munteenheid selecteren.

en: You must select a Security.
nl: U moet een fonds selecteren.

en: You must select a company for payment processing.
nl: U moet een bedrijf selecteren om de betaling te verwerken.

en: You must select a report configuration to delete.
nl: U moet de te verwijderen rapportconfiguratie eerst selecteren.

en: You must select a report configuration to load.
nl: U moet de te laden rapportconfiguratie eerst selecteren.

en: You must select a transfer account from the account tree.
nl: U moet een tegenrekening uit het rekeningschema selecteren.

en: You must select a transfer account or choose the opening balances equity account.
nl: U moet ofwel een tegenrekening, ofwel de eigen vermogen-rekening ‘Beginsaldi’ selecteren.

en: You must select an account type.
nl: U moet een rekeningsoort selecteren.

en: You must select an item from the list
nl: U moet een item uit de lijst selecteren

en: You must select at least one account to edit.
nl: Gelieve ten minste één rekening te selecteren om te wijzigen.

en: You must select at least one account to estimate.
nl: U moet ten minste één in te schatten rekening selecteren.

en: You must select one budget cell to edit.
nl: Gelieve één budget cel te selecteren om te wijzigen.

en: You must specify an account to transfer from, or to, or both, for this transaction. Otherwise, it will not be recorded.
nl: U moet een rekening opgeven om vanaf en/of naartoe te boeken, anders zal deze boeking niet worden vastgelegd.

en: You need to enter some search text.
nl: U moet een zoektekst invoeren.

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
nl: U moet de boeking uitklappen om de wisselkoers te bewerken.

en: You need to select a split in order to modify its exchange rate.
nl: U moet een boeking selecteren om de wisselkoers te bewerken.

en: You need to supply Billing Information.
nl: U moet meer factuurgegevens vermelden.

en: You will enter a transaction with date %s which is earlier than the latest transaction in this account, dated %s. Doing so may affect the cost basis, and therefore capital gains, of transactions dated after the new entry. Please review all transactions to ensure proper recording.
nl: U voert een transactie in met datum %s die eerder is dan de laatste transactie in deze rekening, gedateerd %s. Dit kan van invloed zijn op de kostenbasis, en dus op de meerwaarden, van transacties die zijn gedateerd na de nieuwe boeking. Bekijk alle transacties om een goede registratie te garanderen.

en: You would be deleting a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
nl: U zou een afgestemde boekregel verwijderen! Dit is onverstandig omdat dan het afgestemde saldo niet meer aansluit.

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
nl: U zou een boeking met een afgestemde boekregel verwijderen! Dit is onverstandig omdat dan het afgestemde saldo niet meer aansluit.

en: You would be removing a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
nl: U zou een afgestemde boekregel verwijderen! Dit is onverstandig omdat dan het afgestemde saldo niet meer aansluit.

en: You would be removing a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
nl: U zou een boeking met een afgestemde boekregel verwijderen! Dit is onverstandig omdat dan het afgestemde saldo niet meer aansluit.

en: You've said to delete the subaccount and it contains transactions. What would you like to do with these transactions?
nl: Ten minste één van de te verwijderen subrekeningen bevat boekingen. Wat wilt u hiermee doen?

en: Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minute, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically? | Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minutes, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically?
nl[0]: Uw gegevens moeten worden opgeslagen om uw wijzigingen te bewaren. GnuCash heeft de mogelijkheid om uw gegevens automatisch elke %d minuut op te slaan, net alsof u telkens op de knop [Opslaan] zou hebben geklikt.
    
    U kunt het tijdsinterval aanpassen of deze mogelijkheid uitschakelen via menukeuze"Bewerken‣Voorkeuren‣Algemeen‣Tijdsinterval automatisch opslaan".
    
    Wilt u uw bestand automatisch laten opslaan?
nl[1]: Uw gegevens moeten worden opgeslagen om uw wijzigingen te bewaren. GnuCash heeft de mogelijkheid om uw gegevens automatisch elke %d minuten op te slaan, net alsof u telkens op de knop [Opslaan] zou hebben geklikt.
    
    U kunt het tijdsinterval aanpassen of deze mogelijkheid uitschakelen via menukeuze"Bewerken‣Voorkeuren‣Algemeen‣Tijdsinterval automatisch opslaan".
    
    Wilt u uw bestand automatisch laten opslaan?

en: Your gnucash metadata has been migrated.
nl: Uw GnuCash metadata werd overgezet.

en: Your local bank account does not yet have the SEPA account information stored. We are sorry, but in this development version one additional step is necessary which has not yet been implemented directly in gnucash. Please execute the command line program "aqhbci-tool" for your account, as follows: aqhbci-tool4 getaccsepa -b %s -a %s
nl: Voor uw eigen bankrekening zijn nog geen SEPA-gegevens opgeslagen. Helaas is het in deze versie van GnuCash niet mogelijk om de benodigde extra stap vanuit het programma uit te voeren. Gebruik hiervoor het programma “aqhbci-tool” voor uw rekening vanaf de commandoregel: aqhbci-tool4 getaccsepa -b %s -a %s

en: Your ref:
nl: Uw ref:

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
nl: Het door u geselecteerde goed en de munteenheid van het rapport zijn identiek. Het is zinloos om koersen weer te geven voor identieke goederen.

en: Zoom factor to use by default for reports.
nl: De zoomfactor die standaard wordt gebruikt voor rapporten.

en: [datafile]
nl: [databestand]

en: _Abort
nl: _Afbreken

en: _About
nl: _Over

en: _Absolute
nl: _Absoluut

en: _Account
nl: _Rekening

en: _Account code
nl: Rekeningn_ummer

en: _Accumulate splits on post
nl: Boekregels bij het boeken _samenvoegen

en: _Action
nl: _Actie

en: _Actions
nl: _Acties

en: _Add
nl: _Toevoegen

en: _Add current
nl: _Huidige toevoegen

en: _Added by the application
nl: _Toegevoegd door het programma

en: _Address
nl: _Adres

en: _All Periods…
nl: _Alle periodes…

en: _Amount
nl: Bedr_ag

en: _Apply
nl: _Toepassen

en: _Asset
nl: _Activa

en: _Assets & Liabilities
nl: _Bezittingen en schulden

en: _Assign transfer account
nl: Tegenrekening _toekennen

en: _Auto-Split Ledger
nl: _Uitgebreid dagboek

en: _Auto-clear…
nl: _Automatisch bevestigen…

en: _Auto-create new transactions
nl: Nieuwe boekingen _automatisch aanmaken

en: _Auto-raise lists
nl: Lijsten _automatisch openklappen

en: _Auto-split ledger
nl: _Uitgebreid dagboek

en: _Automatic decimal point
nl: _Automatisch decimaalteken

en: _Basic Ledger
nl: _Eenvoudig dagboek

en: _Basic ledger
nl: _Eenvoudig dagboek

en: _Billing Terms Editor
nl: _Betalingsvoorwaarden bewerken

en: _Blank
nl: _Leeg

en: _Blank Transaction
nl: _Lege boeking

en: _Business
nl: _MKB

en: _Cancel
nl: _Annuleren

en: _Cascade Account Properties…
nl: Rekeningeigenschappen _trapsgewijs toepassen…

en: _Check & Repair
nl: _Controleren & repareren

en: _Cleared
nl: _Bevestigd

en: _Close
nl: Sl_uiten

en: _Close Book…
nl: _Periode afsluiten…

en: _Close log window when finished
nl: Voortgangsvenster _sluiten na voltooiing

en: _Column span
nl: Kolom_bereik

en: _Company Report
nl: _Bedrijfsrapport

en: _Contents
nl: _Inhoud

en: _Copy
nl: _Kopiëren

en: _Copy Budget
nl: Budget _kopiëren

en: _Copy Split
nl: Boekregel _kopiëren

en: _Copy Transaction
nl: Boeking _kopiëren

en: _Custom
nl: _Aangepast

en: _Customer
nl: _Klant

en: _Cut Split
nl: Boekregel k_nippen

en: _Cut Transaction
nl: Boeking k_nippen

en: _Date
nl: _Datum

en: _Date format
nl: _Datumopmaak

en: _Days in advance
nl: _Dagen van tevoren

en: _Decimal places
nl: _Decimalen

en: _Default
nl: _Standaard

en: _Delay
nl: Ver_traging

en: _Delete
nl: Ver_wijderen

en: _Delete Account
nl: Rekening _verwijderen

en: _Delete Account…
nl: Rekening _verwijderen…

en: _Delete Budget
nl: Budget _verwijderen

en: _Delete Budget…
nl: Budget _verwijderen…

en: _Delete Schedule
nl: Planning verwij_deren

en: _Delete Split
nl: Boekregel _verwijderen

en: _Delete Transaction
nl: Boeking _verwijderen

en: _Delete selected matches
nl: Geselecteerde overeenkomsten _verwijderen

en: _Description
nl: O_mschrijving

en: _Discard Changes
nl: Wijzigingen _negeren

en: _Discard Transaction
nl: Boeking _verwerpen

en: _Display symbol
nl: Weergavesymbool _weergeven

en: _Do it anyway
nl: _Toch uitvoeren

en: _Don't Record
nl: _Niet vastleggen

en: _Double Line
nl: _Tweeregelig

en: _Double line view
nl: _Tweeregelige weergave

en: _Down
nl: _Omlaag

en: _Duplicate Bill
nl: Inkoopfactuur _dupliceren

en: _Duplicate Credit Note
nl: Creditnota _dupliceren

en: _Duplicate Invoice
nl: Verkoopfactuur _dupliceren

en: _Duplicate Voucher
nl: Declaratie _dupliceren

en: _Earliest
nl: _Eerste

en: _Earliest possible date
nl: _Vroegst mogelijke datum

en: _Edit
nl: Be_werken

en: _Edit Account
nl: Rekening _bewerken

en: _Edit Bill
nl: Inkoopfactuur _bewerken

en: _Edit Credit Note
nl: Creditnota _bewerken

en: _Edit Invoice
nl: Verkoopfactuur _bewerken

en: _Edit Schedule
nl: Planning b_ewerken

en: _Edit Voucher
nl: Declaratie _bewerken

en: _Edit description, notes, or memo
nl: Omschrijving, toelichting of notitie _bewerken

en: _Edit list of encodings
nl: Lijst met tekensets _bewerken

en: _Employee
nl: _Werknemer

en: _Ending Balance
nl: _Eindsaldo

en: _Enter
nl: _Vastleggen

en: _Enter Transaction
nl: Boeking _invoeren

en: _Exchange or abbreviation type
nl: _Beurs of afkortingsoort

en: _Expand All
nl: Alles _uitvouwen

en: _Expense
nl: _Kosten

en: _Experimental
nl: E_xperimenteel

en: _Export
nl: E_xporteren

en: _Fetch Rate
nl: _Wisselkoers opvragen

en: _File
nl: _Bestand

en: _Filter By…
nl: _Filteren op…

en: _Find
nl: _Zoeken

en: _Find Customer…
nl: Klant _zoeken…

en: _Find Employee…
nl: Werknemer _zoeken…

en: _Find Vendor…
nl: Leverancier _zoeken…

en: _Find…
nl: _Zoeken…

en: _Finish
nl: _Voltooien

en: _Frozen
nl: _Vastgehouden

en: _Full name
nl: _Volledige naam

en: _General Journal
nl: _Grootboek

en: _Get Online Quotes
nl: Koersen _online ophalen

en: _Get Quotes
nl: _Koersen ophalen

en: _Go to Date
nl: Naar datum _gaan

en: _Higher Balance Limit
nl: Saldo _bovengrens

en: _Import
nl: I_mporteren

en: _Import Map Editor
nl: _Import-associaties bewerken

en: _Import my QIF files
nl: Mijn QIF-bestanden _importeren

en: _Imported transactions needing review
nl: _Geïmporteerde boekingen die aandacht behoeven

en: _Include sub accounts
nl: _Subrekeningen mee opnemen

en: _Income
nl: _Opbrengsten

en: _Income & Expense
nl: _Opbrengsten en kosten

en: _Income & expense
nl: _Winst & verlies

en: _Internal Transaction…
nl: I_ntrabank-transactie…

en: _Invoices
nl: _Verkoopfacturen

en: _Jump To
nl: _Gaan naar

en: _Jump to the other account
nl: Naar andere rekening _gaan

en: _Last retrieval date
nl: _Laatste ophaaldatum

en: _Latest
nl: _Laatste

en: _Left
nl: _Links

en: _Liability/Equity
nl: Eigen/vreemd _vermogen

en: _Load another file
nl: Nog een bestand _laden

en: _Loan Repayment Calculator
nl: _AnnuÏtaire aflossing berekenen

en: _Locate Linked Documents
nl: Gekoppelde bestanden _opsporen

en: _Lower Balance Limit
nl: Saldo _ondergrens

en: _Manage Document Link…
nl: Bestandskoppeling _beheren…

en: _Memo
nl: _Notitie

en: _Mortgage & Loan Repayment…
nl: _Hypotheek- en lening-assistent…

en: _Move to
nl: _Verplaatsen naar

en: _Multicolumn
nl: _Multi-kolom

en: _Multiple
nl: _Meerdere bronnen

en: _Name
nl: _Naam

en: _Name of the new template
nl: _Naam voor nieuw sjabloon

en: _Narrow this column
nl: Deze kolom ver_smallen

en: _New
nl: _Nieuw

en: _New Budget
nl: Nieuw _budget

en: _New Customer…
nl: _Nieuwe klant…

en: _New Employee…
nl: _Nieuwe werknemer…

en: _New Lot
nl: _Nieuwe partij

en: _New Schedule
nl: _Nieuwe planning

en: _New Vendor…
nl: _Nieuwe leverancier…

en: _New Window
nl: _Nieuw venster

en: _New item…
nl: _Nieuw object…

en: _Next
nl: _Volgende

en: _No
nl: _Nee

en: _No, not this time
nl: _Nee, nu niet

en: _None
nl: _Geen

en: _Not cleared
nl: _Niet bevestigd

en: _Notes
nl: _Toelichting

en: _Notify before transactions are created
nl: _Melding voordat boekingen worden aangemaakt

en: _Notify when due
nl: _Herinneren aan vervaldatum

en: _Number
nl: _Nummer

en: _OK
nl: _Ok

en: _Online Actions
nl: _Online acties

en: _Online Banking Setup…
nl: _Online bankieren configureren…

en: _Only display leaf account names
nl: Alleen _laatste niveau van rekeningnamen weergeven

en: _Open
nl: _Openen

en: _Open Account
nl: Rekening _openen

en: _Open Budget
nl: _Budget openen

en: _Open Linked Document
nl: _Gekoppelde document openen

en: _Open in new window
nl: In nieuw venster _openen

en: _Open the new user tutorial
nl: De _handleiding voor nieuwe gebruikers openen

en: _Open…
nl: _Openen…

en: _Originator Name
nl: Naam _afzender

en: _Parent Account
nl: _Hoofdrekening

en: _Password
nl: _Wachtwoord

en: _Paste
nl: _Plakken

en: _Paste Split
nl: Boekregel _plakken

en: _Paste Transaction
nl: Boeking _plakken

en: _Pay Bill
nl: Inkoopfactuur be_talen

en: _Pay Credit Note
nl: Creditnota bet_alen

en: _Pay Invoice
nl: Factuur _betalen

en: _Pay Voucher
nl: Declaratie uitbet_alen

en: _Pick another account
nl: Een andere rekening _selecteren

en: _Placement of future transactions
nl: _Plaatsing van toekomstige transacties

en: _Possible matches for the selected transaction
nl: _Mogelijke overeenkomsten voor de geselecteerde boeking

en: _Post Bill
nl: Inkoopfactuur _boeken

en: _Post Credit Note
nl: Creditnota _boeken

en: _Post Invoice
nl: Verkoopfactuur _boeken

en: _Post Voucher
nl: Declaratie _boeken

en: _Postpone
nl: _Uitstellen

en: _Previous
nl: _Vorige

en: _Price
nl: _Prijs

en: _Price Database
nl: _Koersen-databank

en: _Print
nl: Af_drukken

en: _Print Bill
nl: Inkoopfactuur af_drukken

en: _Print Checks…
nl: Cheques _afdrukken…

en: _Print Credit Note
nl: Creditnota af_drukken

en: _Print Invoice
nl: Verkoopfactuur af_drukken

en: _Print Report…
nl: Rapport _afdrukken…

en: _Print Voucher
nl: Voucher af_drukken

en: _Print checks
nl: Cheques _afdrukken

en: _Process Payment…
nl: Betaling _verwerken…

en: _Process payments on posting
nl: _Betalingen verwerken tijdens het boeken

en: _Quantity
nl: _Hoeveelheid

en: _Quit
nl: A_fsluiten

en: _Rebalance
nl: _Opnieuw in balans brengen

en: _Recalculate
nl: _Herrekenen

en: _Recipient Name
nl: _Naam ontvanger

en: _Reconcile
nl: _Afstemmen

en: _Reconcile Information…
nl: _Afstemmingsgegevens…

en: _Reconcile Selection
nl: Selectie _afstemmen

en: _Reconcile after match
nl: _Afstemmen bij overeenkomst

en: _Reconciled
nl: _Afgestemd

en: _Reconcile…
nl: _Afstemmen…

en: _Record
nl: _Vastleggen

en: _Record Changes
nl: Wijzigingen _vastleggen

en: _Refresh
nl: Ve_rnieuwen

en: _Relative
nl: _Relatief

en: _Reload
nl: _Herladen

en: _Remember the PIN in memory
nl: De PIN in het geheugen _onthouden

en: _Remove
nl: _Verwijderen

en: _Remove Invalid Mappings
nl: Ongeldige associaties _wissen

en: _Remove Splits
nl: Boekregels _verwijderen

en: _Rename
nl: _Hernoemen

en: _Renumber
nl: _Hernummeren

en: _Renumber Subaccounts…
nl: Subrekeningen _hernummeren…

en: _Replace
nl: _Vervangen

en: _Replay GnuCash .log file…
nl: GnuCash-logbestand _opnieuw uitvoeren…

en: _Report Options
nl: _Rapportopties

en: _Reports
nl: _Rapporten

en: _Reset
nl: _Herstellen

en: _Reset Default Layout for Customer Documents
nl: Standaardweergave voor klantendocumenten _herstellen

en: _Reset Default Layout for Employee Documents
nl: Standaardweergave voor werknemersdocumenten _herstellen

en: _Reset Default Layout for Vendor Documents
nl: Standaardweergave voor leveranciersdocumenten _herstellen

en: _Reset all edits
nl: Alle aanpassingen _herstellen

en: _Resume
nl: _Hervatten

en: _Reverse Order
nl: _Omgekeerde volgorde

en: _Review cleared splits
nl: Bevestigde boekdelen _beoordelen

en: _Review created transactions
nl: Aangemaakte transacties _beoordelen

en: _Right
nl: _Rechts

en: _Rotation
nl: _Rotatie

en: _Row span
nl: Rij_hoogte

en: _Run when data file opened
nl: _Uitvoeren bij openen gegevensbestand

en: _Save
nl: Op_slaan

en: _Save As
nl: Op_slaan als

en: _Save Format
nl: Indeling _opslaan

en: _Save Transaction
nl: Boeking _opslaan

en: _Save layout as default
nl: Layout op_slaan als standaard

en: _Save window size and position
nl: Venstergrootte en -positie _opslaan

en: _Scaled
nl: Ge_schaald

en: _Schedule
nl: _Plannen

en: _Scheduled
nl: In_geroosterd

en: _Scheduled Transaction Editor
nl: Vaste journaalposten _bewerken

en: _Scheduled Transactions
nl: _Vaste journaalposten

en: _Scrub
nl: _Opschonen

en: _Security
nl: _Fonds

en: _Security Editor
nl: _Fondsen bewerken

en: _Security/currency
nl: _Fonds of munteenheid

en: _Select All
nl: Alles _selecteren

en: _Select Subaccounts
nl: _Subrekeningen selecteren

en: _Select or add a GnuCash account:
nl: Een GnuCash-rekening _selecteren of toevoegen:

en: _Select the currency to use for all imported transactions:
nl: De munteenheid voor alle geïmporteerde transacties _selecteren:

en: _Select the matchings you want to change
nl: De te wijzigen overeenkomsten _selecteren

en: _Select transfer account
nl: Tegenrekening _selecteren

en: _Select…
nl: _Selecteren…

en: _Shares
nl: _Aandelen

en: _Show children accounts
nl: _Subrekeningen weergeven

en: _Show documentation
nl: _Documentatie weergeven

en: _Show notification window
nl: _Notificatie weergeven

en: _Show tips at startup
nl: _Tips bij opstarten weergeven

en: _Sort
nl: _Sorteren

en: _Sort By…
nl: _Sorteren op…

en: _Split this column
nl: Deze kolom _splitsen

en: _Standard
nl: _Standaard

en: _Standard Order
nl: _Standaardvolgorde

en: _Start AqBanking Setup
nl: AqBanking Setup _starten

en: _Start Import
nl: Import _starten

en: _Stock Value
nl: _Beleggingswaarde

en: _Symbol/abbreviation
nl: _Symbool/afkorting

en: _Tax included
nl: Inclusief _belasting

en: _Taxes
nl: Belas_tingen

en: _Template
nl: _Sjabloon

en: _Templates
nl: S_jablonen

en: _Ticker symbol or other abbreviation
nl: _Tickersymbool of andere afkorting

en: _Tips Of The Day
nl: _Tips van de dag

en: _Today
nl: _Vandaag

en: _Toolbar
nl: _Werkbalk

en: _Tools
nl: H_ulpmiddelen

en: _Transaction
nl: _Boeking

en: _Transaction Linked Documents
nl: _Documenten gelinkt aan boeking

en: _Transaction Number
nl: _Transactienummer

en: _Transfer…
nl: _Overboeken…

en: _Translation
nl: _Verschuiving

en: _Type
nl: _Soort

en: _Units
nl: _Eenheden

en: _Unknown
nl: _Onbekend

en: _Unlikely match day threshold
nl: Drempelwaarde dag voor _onwaarschijnlijke overeenkomst

en: _Unload selected file
nl: Laden geselecteerde bestand _annuleren

en: _Unpost Bill
nl: Boeking inkoopfactuur _terugnemen

en: _Unpost Credit Note
nl: Boeking creditnota _terugnemen

en: _Unpost Invoice
nl: Boeking verkoopfactuur _terugnemen

en: _Unpost Voucher
nl: Boeking declaratie _terugnemen

en: _Unreconcile
nl: Afstemming ter_ugdraaien

en: _Unreconcile Selection
nl: Afstemming selectie ter_ugdraaien

en: _Unreconciled
nl: _Niet afgestemd

en: _Unselect All
nl: Alles _deselecteren

en: _Unvoid Transaction
nl: Storno _terugdraaien

en: _Up
nl: Om_hoog

en: _Use GnuCash built-in color theme
nl: De _ingebouwde GnuCash-kleuren gebruiken

en: _Use as Default Layout for Customer Documents
nl: Als standaardweergave voor klantendocumenten _instellen

en: _Use as Default Layout for Employee Documents
nl: Als standaardweergave voor werknemersdocumenten _instellen

en: _Use as Default Layout for Vendor Documents
nl: Als standaardweergave voor leveranciersdocumenten _instellen

en: _Use equity 'Opening Balances' account
nl: _Eigen vermogen-rekening ‘Beginsaldi’ gebruiken

en: _Username
nl: _Gebruikersnaam

en: _Value
nl: _Waarde

en: _Vendor
nl: _Leverancier

en: _Verbose debug messages
nl: _Uitgebreide debug-berichten

en: _View
nl: Bee_ld

en: _Void Transaction
nl: Boeking _storneren

en: _Voided
nl: Ge_storneerd

en: _Widen this column
nl: Deze kolom ver_breden

en: _Width
nl: _Breedte

en: _Windows
nl: _Vensters

en: _Yes
nl: _Ja

en: _Yes, this time
nl: _Ja, deze keer

en: all criteria are met
nl: aan alle criteria voldaan

en: and subaccounts
nl: en subrekeningen

en: any criteria are met
nl: aan één of meer criteria voldaan

en: application
nl: applicatie

en: at Bank
nl: bij bank

en: beginning on
nl: beginnend op

en: characters
nl: tekens

en: column: Date
nl: kolom: Datum

en: column: Tax Rate
nl: kolom: Belastingtarief

en: column: Units
nl: kolom: Eenheden

en: contains
nl: bevat

en: custom
nl: aangepast

en: customers
nl: klanten

en: d-m-y
nl: d-m-j

en: d/m/y
nl: d/m/j

en: day(s)
nl: dag(en)

en: days
nl: dagen

en: does not equal
nl: niet gelijk aan

en: does not match regex
nl: komt niet overeen met reguliere expressie

en: equal to
nl: gelijk aan

en: equals
nl: gelijk aan

en: except on weekends
nl: behalve in het weekend

en: existing account
nl: bestaande rekening

en: false
nl: onwaar

[ctx: field label]
en: _Balance
nl: _Balans

en: finish placeholder
nl: aggregatie voltooien

en: for Budget ~a
nl: voor budget ~a

en: for Budget ~a Period ~d
nl: voor budget ~a, periode ~d

en: for Budget ~a Periods ~d - ~d
nl: voor budget ~a, periodes ~d - ~d

en: for Period
nl: over de periode

en: greater than
nl: groter dan

en: greater than or equal to
nl: groter dan of gelijk aan

en: has credits
nl: bevat crediteringen

en: has credits or debits
nl: bevat crediteringen of debiteringen

en: has debits
nl: bevat debiteringen

en: is
nl: is gelijk aan

en: is after
nl: later dan

en: is before
nl: eerder dan

en: is before or on
nl: eerder dan of gelijk aan

en: is greater than
nl: groter dan

en: is greater than or equal to
nl: groter dan of gelijk aan

en: is less than
nl: kleiner dan

en: is less than or equal to
nl: kleiner dan of gelijk aan

en: is not
nl: is ongelijk aan

en: is not on
nl: niet gelijk aan

en: is on
nl: gelijk aan

en: is on or after
nl: gelijk aan of later dan

[ctx: keep]
en: For
nl: Voor

en: last %s
nl: laatste %s van de maand

en: last of month
nl: laatste van de maand

en: less than
nl: minder dan

en: less than or equal to
nl: minder dan of gelijk aan

[ctx: lower case key for short cut to 'Accounts']
en: a
nl: r

en: m-d-y
nl: m-d-j

en: m/d/y
nl: m/d/j

en: matches all accounts
nl: overeenkomend met alle rekeningen

en: matches any account
nl: overeenkomend met één of meerdere rekeningen

en: matches no accounts
nl: overeenkomend met geen enkele rekening

en: matches regex
nl: komt overeen met reguliere expressie

en: minutes
nl: minuten

en: missing
nl: ontbreekt

en: month(s)
nl: maand(en)

en: n/a
nl: n/b

en: never
nl: nooit

en: not equal to
nl: niet gelijk aan

en: now
nl: nu

en: occurrences
nl: keren

[ctx: reconcile menu]
en: _Balance
nl: _Balans

en: remaining
nl: resterende

[ctx: repeat]
en: For
nl: Voor

en: row: Address
nl: rij: Adres

en: row: Company Name
nl: rij: Bedrijfsnaam

en: row: Contact
nl: rij: Contactpersoon

en: row: Invoice Number
nl: rij: Factuurnummer

en: same week & day
nl: zelfde week & dag

[ctx: sample]
en: (x + 0.33 * y + (x+y) )
nl: (x + 0,33 * y + (x+y) )

[ctx: sample]
en: 22/02/2000
nl: 31.12.2000

[ctx: sample]
en: 9,999.00
nl: 9.999,00

[ctx: sample]
en: 999,999.00
nl: 999.999,00

[ctx: sample]
en: 999,999.000
nl: 999.999,000

[ctx: sample]
en: 999.00
nl: 999,00

[ctx: sample]
en: Action
nl: Actie

[ctx: sample]
en: Description of a transaction
nl: Omschrijving van een boeking

[ctx: sample]
en: Expenses:Automobile:Gasoline
nl: Kosten:Auto:Brandstof

[ctx: sample]
en: Memo field sample text string
nl: Voorbeeldtekst voor notitie-veld

[ctx: sample]
en: No Particular Reason
nl: Geen specifieke reden

[ctx: sample]
en: Notes field sample text string
nl: Voorbeeldtekst voor toelichting-veld

[ctx: sample]
en: Payment
nl: Betaling

[ctx: sample for 'Billable']
en: BI
nl: DC

[ctx: sample for 'Date']
en: 12/12/2000
nl: 31.12.2000

[ctx: sample for 'Description']
en: Description of an Entry
nl: Omschrijving van een factuurregel

[ctx: sample for 'Tax Included']
en: TI
nl: BTWi

[ctx: sample for 'Tax Table']
en: Tax Table 1
nl: Belastingtarief 1

[ctx: sample for 'Taxable']
en: T?
nl: B?

[ctx: sample for a checkbox]
en: X
nl: V

en: seconds
nl: secondes

en: split
nl: boekregel

en: table-border-collapse
nl: tabel-rand-inklappen

en: table-cell-border-color
nl: tabel-cel-rand-kleur

en: table-header-border-color
nl: tabel-kop-rand-kleur

en: then on the
nl: daarna op de

en: true
nl: waar

en: unknown
nl: onbekend

en: user
nl: gebruiker

en: using accumulated amounts
nl: gecumuleerde bedragen gebruiken

en: vendors
nl: leveranciers

en: via Escrow account?
nl: via een depotrekening?

en: week(s)
nl: we(e)k(en)

en: window1
nl: venster1

en: y-m-d
nl: j-m-d

en: y/d/m
nl: j/d/m

en: y/m/d
nl: j/m/d

en: year(s)
nl: ja(a)r(en)

en: zero
nl: nul

en: {1} [options] [datafile]
nl: {1} [opties] [databestand]

en: ~a History
nl: ~a Geschiedenis

en: ~a and selected subaccounts
nl: ~a en geselecteerde subrekeningen

en: ~a and subaccounts
nl: ~a en subrekeningen

en: ~a to ~a
nl: ~a tot ~a

en: ~a, ~a to ~a
nl: ~a, ~a – ~a

en: … pay "%s"?
nl: … ‘%s’ betalen?

en: … utilize an escrow account for payments?
nl: … een depotrekening gebruiken voor betalingen?
