terminology - en to nl translation catalogue (223 entries)

en: %'d lines
nl: %'d regels

en: %1.1f s
nl: %1.1f sec.

en: (C) 2012-%d Carsten Haitzler and others
nl: (C) 2012-%d Carsten Haitzler en anderen

en: <b>Author: </b>%s<br/><b>Website: </b>%s<br/><b>License: </b>%s
nl: <b>Maker: </b>%s<br/><b>Website: </b>%s<br/><b>Licentie: </b>%s

en: <b>Terminology %s</b><br>Why should terminals be boring?<br><br>This terminal was written for Enlightenment, to use EFL and otherwise push the boundaries of what a modern terminal emulator should be. We hope you enjoy it.<br><br>Copyright © 2012-%d by:<br><br>%s<br><br>Distributed under the 2-clause BSD license detailed below:<br><br>%s
nl: <b>Terminology %s</b><br>Waarom zouden terminals saai moeten zijn?<br><br>Gemaakt voor Enlightenment, om EFL te kunnen benutten en de grenzen van een moderne terminalemulator te verleggen. We hopen dat u er plezier aan beleeft.<br><br>Copyright © 2012-%d:<br><br>%s<br><br>Uitgebracht onder de BSD-licentie (zie hieronder):<br><br>%s

en: <em>Terminology</em> uses the <hilight>elementary</hilight> toolkit.<br>The toolkit configuration settings can be accessed by running <keyword>%s</keyword>
nl: <em>Terminology</em> maakt gebruik van de <hilight>elementary</hilight>-toolkit.<br>De instellingen van de toolkit kunnen worden geopend door het uitvoeren van <keyword>%s</keyword>

en: About
nl: Over

en: Actions
nl: Acties

en: Active Links:
nl: Actieve links:

en: Always open at size:
nl: Altijd openen met afmetingen:

en: Always show miniview
nl: Miniweergave altijd tonen

en: Always treat Emojis as double-width characters
nl: Emoji's behandelen als tekens met dubbele breedte

en: Audio Support for key presses <failure>DISABLED</failure>!
nl: Geluidsondersteuning bij toetsaanslagen <failure>UITGESCHAKELD</failure>!

en: Auto hide the mouse cursor when idle:
nl: Muisaanwijzer automatisch verbergen indien inactief:

en: BackArrow sends Del (instead of BackSpace)
nl: PijltjeTerug stuurt Del (in plaats van BackSpace)

en: Background
nl: Achtergrond

en: Background file could not be read: %s
nl: Het achtergrondbestand kan niet worden ingelezen: %s

en: Based on escape codes
nl: Gebaseerd op escapecodes

en: Behavior
nl: Gedrag

en: Bell rings
nl: Bel rinkelt

en: Blinking Bar
nl: Knipperend balkje

en: Blinking Block
nl: Knipperend blokje

en: Blinking Underline
nl: Knipperend streepje

en: Bring up "tab" switcher
nl: Tabbladwisselaar openen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Change title
nl: Titel wĳzigen

en: Change to directory for execution of terminal command
nl: Wijzigen naar map voor uitvoering van terminalopdracht

en: Click on a picture to use it as background
nl: Klik op een afbeelding om deze als achtergrond te gebruiken

en: Close Terminal
nl: Terminalvenster sluiten

en: Close the focused terminal
nl: Gefocust terminalvenster sluiten

en: Color schemes
nl: Kleurenschema's

en: Colors
nl: Kleuren

en: Command to execute. Defaults to $SHELL (or passwd shell or /bin/sh)
nl: De uit te voeren opdracht. Standaard: $SHELL (of passwd shell of /bin/sh)

en: Controls
nl: Bediening

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Copy '%s'
nl: “%s” kopiëren

en: Copy full path
nl: Volledige locatie kopiëren

en: Copy relative path
nl: Relatieve locatie kopiëren

en: Copy selection to Clipboard buffer
nl: Selectie kopiëren naar klembordbuffer

en: Copy selection to Primary buffer
nl: Selectie kopiëren naar primaire buffer

en: Copy/Paste
nl: Kopiëren/Plakken

en: Could not allocate termpty
nl: termpty kan niet worden toegewezen

en: Could not change current directory to '%s': %s
nl: De huidige map kan niet worden gewijzigd in ‘%s’: %s

en: Could not create logging domain '%s'
nl: Het loggend domein ‘%s’ kan niet worden aangemaakt

en: Could not create terminal widget
nl: Het terminalelement kan niet worden gemaakt

en: Could not create window
nl: Het venster kan niet worden geopend

en: Could not find shell, falling back to %s
nl: De shell is niet aangetroffen - er wordt teruggevallen op %s

en: Could not get working directory of pid %i: %s
nl: De werkmap van pid %i kan niet worden opgehaald: %s

en: Could not initialize key bindings
nl: De toetstoewijzingen kunnen niet worden ingesteld

en: Could not load any theme for group=%s: %s
nl: Er kan geen thema voor group=%s worden geladen: %s

en: Could not load working directory %s: %s
nl: De werkmap van %s kan niet worden geladen: %s

en: Could not parse command line options
nl: De opdrachtregelopties kunnen niet worden verwerkt

en: Could not write to file descriptor %d: %s
nl: Er kan niet worden geschreven naar bestandbeschrijver %d: %s

en: Couldn't find terminology theme! Forgot 'ninja install'?
nl: Het Terminology-thema is niet aangetroffen. Bent u ninja install vergeten?

en: Create a new "tab"
nl: Nieuw tabblad

en: Default cursor:
nl: Standaardcursor:

en: Delete
nl: Wissen

en: Display big font size
nl: Groot lettertype gebruiken

en: Display bold and italic in the terminal
nl: Vetgedrukt en cursief tonen in terminalvenster

en: Display the command box
nl: Opdrachtvenster tonen

en: Display the history miniview
nl: Miniweergave van geschiedenis tonen

en: Do not display wizard on start up
nl: Instelhulp niet tonen na opstarten

en: Do not exit when the command process exits
nl: Niet afsluiten nadat opdrachtproces is beëindigd

en: Done
nl: Klaar

en: Drag & drop links
nl: Links slepen-en-neerzetten

en: Ecore IMF failed
nl: Ecore IMF is mislukt

en: Enable escape codes manipulating selections
nl: Escapecodes voor het beheren van selecties inschakelen

en: Enable special Terminology escape codes
nl: Speciale Terminology-escapecodes inschakelen

en: Failed
nl: Mislukt

en: Focus split under the Mouse
nl: Scherpstelling gesplitst onder de muis

en: Focus the next terminal
nl: Volgend terminalvenster focussen

en: Focus the previous terminal
nl: Vorig terminalvenster focussen

en: Focus the terminal above
nl: Bovenstaand terminalvenster focussen

en: Focus the terminal below
nl: Onderstaand terminalvenster focussen

en: Focus the terminal on the left
nl: Linkerterminalvenster focussen

en: Focus the terminal on the right
nl: Rechterterminalvenster focussen

en: Focus-related visuals
nl: Scherpstelling-gerelateerde visuele effecten

en: Font
nl: Lettertype

en: Font size
nl: Tekstgrootte

en: Font size down 1
nl: Tekstgrootte -1

en: Font size up 1
nl: Tekstgrootte +1

en: Force single executable if multi-instance is enabled
nl: Enkel uitvoerbaar bestand afdwingen als ‘meerdere instanties’ is ingeschakeld

en: Function %s failed: %s
nl: ‘%s’ mislukte: %s

en: Go into the fullscreen mode from the start
nl: Altijd in schermvullende weergave openen

en: Go to the top of the backlog
nl: Ga naar de bovenkant van het logboek

en: Gravatar integration
nl: Gravatar-integratie

en: Grouped input
nl: Gegroepeerde invoer

en: Height:
nl: Hoogte:

en: Highlight links
nl: Links markeren

en: Inline if possible
nl: Geïntegreerd (indien mogelijk)

en: Key Bindings
nl: Toetstoewijzingen

en: Keys
nl: Toetsen

en: Launch %s
nl: %s starten

en: Local (All):
nl: Lokaal (alle):

en: Local (Images):
nl: Lokaal (afbeeldingen):

en: Local (Video):
nl: Lokaal (video):

en: Media visualizing is not supported
nl: Mediavisualisaties worden niet ondersteund

en: Miniview
nl: Miniweergave

en: Mouse
nl: Muis

en: Multiple instances, one process
nl: Meerdere instanties, één proces

en: New
nl: Nieuw

en: None
nl: Geen

en: Ok
nl: Oké

en: On URLs
nl: Url's

en: On colors
nl: Kleuren

en: On emails
nl: E-mails

en: On file paths
nl: Bestandslocaties

en: Opacity:
nl: Doorzichtigheid:

en: Open
nl: Openen

en: Open a new terminal window
nl: Nieuw terminalvenster openen

en: Open as URL
nl: Openen als url

en: Open new terminals in current working directory
nl: Nieuwe terminalvensters openen in huidige werkmap

en: Open website
nl: Website openen

en: Options
nl: Opties

en: Other
nl: Overig

en: Paste
nl: Plakken

en: Paste Clipboard buffer (ctrl+c/v)
nl: Klembordbuffer plakken (Ctrl+c/Ctrl+v)

en: Paste Primary buffer (highlight)
nl: Primaire buffer plakken (markering)

en: Picture imported
nl: Afbeelding geïmporteerd

en: Please press key sequence
nl: Druk op de toetsencombinatie

en: Preview
nl: Voorvertoning

en: React to key presses (typing sounds and animations)
nl: Reageren op toetsaanslagen (typgeluiden en animaties)

en: Reset bindings
nl: Standaardwaarden

en: Reset font size
nl: Standaard tekstgrootte

en: Reset scroll
nl: Schuifpositie herstellen

en: Run the shell as a login shell
nl: Shell uitvoeren als aanmeldshell

en: Scale
nl: Schalen

en: Scroll one line down
nl: Schuif één regel omlaag

en: Scroll one line up
nl: Schuif één regel omhoog

en: Scroll one page down
nl: Schuif één pagina naar beneden

en: Scroll one page up
nl: Schuif één pagina omhoog

en: Scroll to bottom on new content
nl: Naar onderkant schuiven bij nieuwe activiteit

en: Scroll to bottom when a key is pressed
nl: Naar onderkant schuiven na indrukken van een toets

en: Scrollback (current memory usage: %'.2f%cB):
nl: Terugscrollen (huidig geheugengebruik: %'.2f%cB):

en: Scrolling
nl: Schuiven

en: Search font
nl: Lettertype zoeken

en: Select Path
nl: Kies een locatie

en: Select preferred size so that this text is readable
nl: Kies de voorkeursgrootte zodat deze tekst leesbaar is

en: Set Current:
nl: Huidige instellen:

en: Set TERM to 'xterm-256color' instead of 'xterm'
nl: TERM instellen op ‘xterm-256color’ in plaats van op ‘xterm’

en: Set TERM to xterm-256color
nl: TERM instellen op xterm-256color

en: Set cursor blink mode
nl: Cursorknippering instellen

en: Set font (NAME/SIZE for scalable, NAME for bitmap)
nl: Lettertype instellen (NAAM/GROOTTE indien aanpasbaar; NAAM indien bitmap)

en: Set icon name
nl: Pictogramnaam instellen

en: Set mute mode for video playback
nl: Video's standaard dempen

en: Set scaling factor
nl: Beeldgrootte instellen

en: Set the time of the animation that<br>takes places during tab switches,<br>be those done due to key bindings or <br>mouse wheel over the tabs panel
nl: Stel de tijd in van de animatie die<br>plaatsvindt tijdens het wisselen van tabbladen,<br>gedaan door sneltoetsen of<br>muiswiel over het tabbladenpaneel

en: Set title
nl: Titel instellen

en: Set visual bell mode
nl: Visuele bel instellen

en: Set window name
nl: Vensternaam instellen

en: Set window role
nl: Vensterrol instellen

en: Set window title
nl: Venstertitel instellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Show tabs
nl: Tabbladen tonen

en: Size set ioctl failed: %s
nl: Grootte instellen van ioctl mislukt: %s

en: Source file is target file
nl: Bronbestand is doelbestand

en: Split H
nl: Horiz. splitsen

en: Split V
nl: Vert. splitsen

en: Split horizontally (new below)
nl: Horizontaal splitsen (onder)

en: Split the terminal window. 'v' for vertical and 'h' for horizontal. Can be used multiple times. eg -S vhvv or --split hv More description available on the man page
nl: Splits het terminalvenster: ‘v’ voor verticaal en ‘h’ voor horizontaal. Kan meerdere keren worden gebruikt. Voorbeeld: -S vhvv of --split hv. Meer informatie is de vinden op de man-pagina

en: Split vertically (new on right)
nl: Verticaal splitsen (rechts)

en: Splits/Tabs
nl: Splitsingen/Tabbladen

en: Standard
nl: Standaard

en: Start as a override-redirect window
nl: Opstarten als doorverwijsvenster

en: Start as login shell
nl: Starten als aanmeldshell

en: Start borderless
nl: Opstarten zonder vensterranden

en: Start iconified
nl: Geminimaliseerd opstarten

en: Start maximized
nl: Gemaximaliseerd opstarten

en: Steady Bar
nl: Vast balkje

en: Steady Block
nl: Vast blokje

en: Steady Underline
nl: Vast streepje

en: Switch to terminal tab 1
nl: Ga naar terminaltabblad 1

en: Switch to terminal tab 10
nl: Ga naar terminaltabblad 10

en: Switch to terminal tab 2
nl: Ga naar terminaltabblad 2

en: Switch to terminal tab 3
nl: Ga naar terminaltabblad 3

en: Switch to terminal tab 4
nl: Ga naar terminaltabblad 4

en: Switch to terminal tab 5
nl: Ga naar terminaltabblad 5

en: Switch to terminal tab 6
nl: Ga naar terminaltabblad 6

en: Switch to terminal tab 7
nl: Ga naar terminaltabblad 7

en: Switch to terminal tab 8
nl: Ga naar terminaltabblad 8

en: Switch to terminal tab 9
nl: Ga naar terminaltabblad 9

en: System
nl: Systeem

en: Tab zoom/switch animation time:
nl: Animatietijd tabbladvergroting/-wisseling:

en: Temporary
nl: Tijdelijk

en: Terminal emulator written with Enlightenment Foundation Libraries
nl: Terminalemulator, geschreven met de Enlightenment Foundation Libraries

en: Terminal geometry to use (eg 80x24 or 80x24+50+20 etc.)
nl: De te gebruiken terminalafmetingen (bijv. 80x24 of 80x24+50+20, enz.)

en: Terminology is run without a window manager
nl: Terminology is actief zonder vensterbeheerder

en: Terminology's developers
nl: Terminology-ontwikkelaars

en: The scale configuration can also be changed through <hilight>elementary</hilight>'s configuration panel
nl: De beeldgrootte-instellingen kunnen tevens worden gewijzigd vanuit het <hilight>elementary</hilight>-instellingenpaneel

en: The scale configuration can be changed in the Settings (right click on the terminal) →  Toolkit, or by starting the command <keyword>elementary_config</keyword>
nl: De beeldgrootte-instellingen kunnen worden gewijzigd in de instellingen (klik met de rechtermuisknop op de terminal) →    Toolkit, of door middel van de opdracht <keyword>elementary_config</keyword>

en: Theme
nl: Thema

en: Toggle Fullscreen of the window
nl: Schermvullende weergave aan/uit

en: Toggle whether input goes to all visible terminals
nl: Invoer naar alle zichtbare terminalvensters aan/uit

en: Toolkit
nl: Gereedschapskist

en: Translucent
nl: Doorzichtig

en: URL (All):
nl: Url (alle):

en: URL (Images):
nl: Url (afbeeldingen):

en: URL (Video):
nl: Url (video):

en: Unknown command: %s
nl: Onbekende opdracht: %s

en: Unknown font command: %s
nl: Onbekende lettertype-opdracht: %s

en: Unknown grid size command: %s
nl: Onbekende roostergrootte-opdracht: %s

en: Urgent Bell
nl: Dringende bel

en: Use the named color scheme
nl: Gebruik het genoemde kleurenschema

en: Use the named edje theme or path to theme file
nl: Gebruik het gekozen edje-thema of locatie van het themabestand

en: Use the named file as a background wallpaper
nl: Gebruik het gekozen bestand als achtergrond

en: User
nl: Gebruiker

en: Using colorscheme <hilight>%s</hilight>
nl: Kleurenschema <hilight>%s</hilight> gebruiken

en: Using theme <hilight>%s</hilight>
nl: Thema <hilight>%s</hilight> gebruiken

en: Visual Bell
nl: Visuele bel

en: When grouping input, do it on all terminals and not just the visible ones
nl: Invoer groeperen op alle terminalvensters in plaats van alleen huidige

en: Width:
nl: Breedte:

en: YouTube channel
nl: YouTubekanaal

en: fcntl() on pty '%s' failed: %s
nl: fcntl() op pty ‘%s’ is mislukt: %s

en: invalid argument found for option -S/--split. See --help
nl: Ongeldig argument voor optie ‘-S/--split’. Zie --help

en: invalid options found. See --help
nl: Ongeldige opties aangetroffen. Zie --help

en: ioctl() on pty '%s' failed: %s
nl: ioctl() op pty ‘%s’ is mislukt: %s

en: open() of pty '%s' failed: %s
nl: open() van pty ‘%s’ is mislukt: %s

en: option %s requires an argument!
nl: ‘%s’ vereist een argument!

en: show copyright
nl: Auteursrecht tonen

en: show license
nl: Licentie tonen

en: show program version
nl: Programmaversie tonen

en: show this message
nl: Deze boodschap tonen

en: unsupported selection format '%s'
nl: Niet-ondersteunde selectie-opmaak ‘%s’
