mate-utils 1.25.1 - en to nn translation catalogue (533 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
nn: 
    ... For mange feil å visa ...

en:  (another copy)
nn:  (annan kopi)

en:  (copy)
nn:  (kopi)

en:  (invalid Unicode)
nn:  (ugyldig Unicode)

en:  - Browse and monitor logs
nn:  - Bla gjennom og overvak logger

en:  - Look up words in dictionaries
nn:  - Slå opp ord i ordbøker

en: "%s" in %s
nn: «%s» i %s

en: "%s" is not a valid folder
nn: «%s» er ikkje ein gyldig mappe

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
nn: %A %-d. %B %Y, %-H.%M.%S

en: %d lines (%s) - %s
nn: %d linjer (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
nn: %s (%d. kopi)%s

en: %s (%drd copy)%s
nn: %s (%d. kopi)%s

en: %s (%dst copy)%s
nn: %s (%d. kopi)%s

en: %s (%dth copy)%s
nn: %s (%d. kopi)%s

en: %s (another copy)%s
nn: %s (ein annan kopi)%s

en: %s (copy)%s
nn: %s (kopi)%s

en: %s - Dictionary
nn: %s - Ordbok

en: (stopped)
nn: (stoppa)

en: - the MATE Search Tool
nn: - MATE-søkjeverktøyet

en: A locate database has probably not been created.
nn: Det finst inga database for programmet locate.

en: A_vailable options:
nn: Til_gjengelege alternativ:

en: Add Dictionary Source
nn: Legg til ordbokkjelde

en: Add a new dictionary source
nn: Legg til ny ordbokkjelde

en: Add search option
nn: Legg til eit søkjealternativ

en: All Files
nn: Alle filer

en: All_ocated Space
nn: Til_delt plass

en: An error occurred
nn: Ein feil oppstod

en: Another search is in progress
nn: Eit anna søk køyrer

en: Application does not accept documents on command line
nn: Programmet tek ikkje inn dokument via kommandolinja

en: Apply _effect:
nn: Bruk _effekt:

en: Automatically start a search
nn: Start søk automatisk

en: Available
nn: Tilgjengeleg

en: Available St_rategies
nn: Tilgjengelege st_rategiar

en: Available _Databases
nn: Tilgjengelege _databaser

en: Available dictionaries
nn: Tilgjengelege ordbøker

en: Available options
nn: Tilgjengelege alternativ

en: Available strategies
nn: Tilgjengelege strategier

en: Bad command '%s'
nn: Ugyldig kommando «%s»

en: Bad parameters for command '%s'
nn: Ugyldige parametere for kommando «%s»

en: Bigger text size
nn: Større tekst

en: Border
nn: Kant

en: Border Effect
nn: Effekt for kant

en: Browse
nn: Bla gjennom

en: Calculating percentage bars...
nn: Utreknar prosentsøylene ...

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nn: Kan ikkje senda dokument-URI-ar til ei skrivebordsoppføring med «Type=Link»

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
nn: Kan ikkje kopla til tenaren. Du må skriva inn eit namn på tenaren.

en: Cannot create pixbuf image!
nn: Kan ikkje oppretta pixbuf-bilete!

en: Changes to your home folder will not be monitored.
nn: Endringar i heimemappa vil ikkje overvåkes.

en: Character set conversion failed for "%s"
nn: Konvertering av teiknsett mislukkast for «%s»

en: Check folder sizes and available disk space
nn: Sjekk mappestorleikar og tilgjengeleg diskplass

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
nn: Sjekk orddefinisjonar og staving i ei ordbok på nettet

en: Cl_ear
nn: _Tøm

en: Clear definition
nn: Tøm definisjon

en: Clear the definitions found
nn: Tøm definisjonar som er funne

en: Clear the list of available databases
nn: Tøm lista med tilgjengelege databaser

en: Clear the list of available strategies
nn: Tøm lista med tilgjengelege strategier

en: Clear the list of similar words
nn: Tøm lista med liknande ord

en: Clear the text of the definition
nn: Tøm definisjonsteksten

en: Click to add the selected available search option.
nn: Trykk for å leggja til vald søkjealternativ.

en: Click to close "Search for Files".
nn: Trykk for å lukka «Søk etter filer».

en: Click to display the help manual.
nn: Trykk for å visa hjelp.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
nn: Trykk for å utvida eller slå same lista med søkjealternativ.

en: Click to perform a search.
nn: Trykk for å ututføra eit søk.

en: Click to remove the "%s" search option.
nn: Trykk for å fjerna søkjealternativet «%s».

en: Click to stop a search.
nn: Trykk for å stoppa eit søk.

en: Click to view the dictionary window
nn: Trykk for å visa ordbokvindauget

en: Client Name
nn: Namn på klient

en: Close this log
nn: Lukk denne loggen

en: Connect to Server
nn: Kopla til tenar

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
nn: Tilkopling mislukkast for ordboktenar «%s:%d»

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
nn: Tidsavbrudd for tilkopling til ordboktenar på «%s:%d»

en: Contains the _text
nn: Inneheld _teksten

en: Contents
nn: Innhald

en: Context
nn: Samanheng

en: Copy the selection
nn: Kopier utval

en: Could not analyze disk usage.
nn: Kunne ikkje analysere diskbruk

en: Could not delete "%s".
nn: Klarte ikkje sletta «%s».

en: Could not detect any mount point.
nn: Fann inga monterinspunkt.

en: Could not move "%s" to the Trash
nn: Kunne ikkje flytta «%s» til papirkorga

en: Could not move "%s" to trash.
nn: Klarte ikkje flytta «%s» til papirkorga.

en: Could not open document "%s".
nn: Klarte ikkje opna dokumentet «%s».

en: Could not open folder "%s"
nn: Kunne ikkje opna mappe «%s».

en: Could not open folder "%s".
nn: Klarte ikkje opna mappa «%s».

en: Could not open help document.
nn: Klarte ikkje opna hjelpedokument.

en: Could not save "%s" document to "%s".
nn: Klarte ikkje lagra dokumentet «%s» til «%s».

en: Could not save document.
nn: Klarte ikkje lagra dokument.

en: Custom Location
nn: Eigendefinert stad

en: DAYS
nn: DAGAR

en: Database `%s' selected
nn: Database «%s» vald

en: Database to use
nn: Database som skal brukast

en: Date Modified
nn: Dato endra

en: Date modified more than
nn: Sist endra meir enn så mange dagar sidan

en: Default
nn: Standard

en: Default Dictionary Server
nn: Forvald ordboktenar

en: Default Window Height
nn: Standard vindusstorleik

en: Default Window Maximized
nn: Forvald vindauge maksimert

en: Default Window Width
nn: Standard vindusbreidd

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
nn: Definisjon av "%s"
     Frå "%s":
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
nn: Klarte ikkje sletta «%s»: %s.

en: Description
nn: Skildring

en: Details: %s
nn: Detaljar: %s

en: Device
nn: Eining

en: Dictionaries
nn: Ordbøker

en: Dictionary
nn: Ordliste

en: Dictionary Look up
nn: Oppslag i ordbok

en: Dictionary Preferences
nn: Innstillingar for ordbok

en: Dictionary Sources
nn: Ordbokkjelder

en: Dictionary entry
nn: Oppføring i ordbok

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
nn: Ordbokkjelde «%s» har ugyldig transport «%s»

en: Dictionary source `%s' selected
nn: Ordbokkjelda «%s» er vald

en: Dictionary source does not have name
nn: Ordbokkjelde har ikkje eit namn

en: Dictionary source to use
nn: Ordbokkjelde som skal brukast

en: Dictionary sources
nn: Ordbokkjelder

en: Dictionary sources found
nn: Ordbokkjelder funne

en: Disable Quick Search
nn: Deaktiver snøggsøk

en: Disable Quick Search Second Scan
nn: Deaktiver andre gongs søk i snøggsøk

en: Disable _Quick Search
nn: Kopla ut _snøggsøk

en: Disable connection to session manager
nn: Bryt tilkopling til økthandsamaren

en: Disk Usage Analyzer
nn: Analyse av diskplass

en: Disk Usage Analyzer Preferences
nn: Innstillingar for diskanalyse

en: Do you want to delete "%s" permanently?
nn: Vil du sletta «%s» for godt?

en: Double-click on the database to use
nn: Dobbeltklikk på databasen som skal brukast

en: Double-click on the matching strategy to use
nn: Dobbeltklikk på strategien som skal brukast

en: Double-click on the source to use
nn: Dobbeltklikk på kjelda som skal brukast

en: Double-click on the word to look up
nn: Dobbeltklikk på ordet du ynskjer å slå opp

en: Drop shadow
nn: Skugge

en: Edit Dictionary Source
nn: Rediger ordbokkjelde

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
nn: Effekt som skal brukast på vinduskanten (skugge, kant eller inga)

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
nn: Effekt som skal leggjes til på utsida av kanten. Moglege verdiar er «shadow», «none» og «border».

en: Effects
nn: Effektar

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
nn: Oppgje eit filnamn eller ein del av eit filnamn med eller utan jokerteikn.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
nn: Oppgje ein tekstverdi for søkjealternativet «%s».

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
nn: Oppgje ein verdi i %s for søkjealternativet «%s».

en: Entry changed called for a non entry option!
nn: Oppføringa som vart endra, ville ha eit val som ikkje gjeld for oppføringar!

en: Error loading the help page
nn: Feil under lasting av hjelpsida

en: Error parsing the search command.
nn: Feil under tolking av søkekommandoen.

en: Error running the search command.
nn: Feil under køyring av søkekommandoen.

en: Error while looking up definition
nn: Feil under oppslag av definisjon

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
nn: Feil under oppslag av definisjon for «%s»:
    %s

en: Error while matching
nn: Feil under søking etter treff

en: Error while reading reply from server:
    %s
nn: Feil under lesing av svar frå tenar:
    %s

en: Error while retrieving the definition
nn: Feil under henting av definisjonen

en: Error while writing to '%s'
nn: Feil ved skriving til «%s»

en: Error: %s
nn: Feil: %s

en: FILE
nn: FIL

en: FLAGS
nn: FLAGG

en: FTP (with login)
nn: FTP (med innlogging)

en: F_ind:
nn: F_inn:

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
nn: Kunne ikkje setja prosessgruppe-ID for barn %d: %s.

en: File already exists
nn: Fila finst allereie

en: File is empty
nn: Fila er tom

en: File is not a valid .desktop file
nn: Fila er ikkje ei gyldig .desktop-fil

en: Filename
nn: Filnamn

en: Filesystem Type
nn: Type filsystem

en: Find Ne_xt
nn: Finn ne_ste

en: Find Pre_vious
nn: Finn f_ørre

en: Find a word or phrase in the document
nn: Finn eit ord eller ei setning i dokumentet

en: Find next occurrence of the search string
nn: Finn neste oppøring av søkjestrengen

en: Find previous occurrence of the search string
nn: Finn førre oppføring av søkjestrengen

en: Folder
nn: Mappe

en: Follow symbolic links
nn: Følg symbolske lenkjer

en: GDict Options
nn: GDict-alternativ

en: GROUP
nn: GRUPPE

en: Go to the first definition
nn: Gå til den første definisjonen

en: Go to the last definition
nn: Gå til den siste definisjonen

en: Go to the next definition
nn: Gå til neste definisjon

en: Go to the previous definition
nn: Gå til førre definisjon

en: Grab _after a delay of
nn: T_a eit skjermbilete etter

en: Grab a window instead of the entire screen
nn: Dump eit vindauge i staden for heile skjermen

en: Grab the current _window
nn: Ta eit skjermbilete av aktivt _vindauge

en: Grab the whole _desktop
nn: Ta eit skjermbilete av heile skrivebor_det

en: H_ostname:
nn: V_ertsnamn:

en: Height of the main window in pixels
nn: Storleik på hovudvindauget i pikslar

en: Hostname
nn: Vertsnamn

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
nn: Dersom du prøver å byta ut ei fil som finst frå før, vert innhaldet i denne overskrive.

en: Include Border
nn: Ta med kant

en: Include the window _border
nn: Ta med vin_daugekant

en: Include the window border with the screenshot
nn: Ta med vinduskant i skjermbilete

en: Include the window manager border along with the screenshot
nn: Ta med vindaugehandsamarens kant i skjermbilete.

en: Interactively set options
nn: Spør etter alternativ

en: Invalid database '%s'
nn: Ugyldig database «%s»

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
nn: Ugyldig val sendt til kommandolinjeargumentet «sortby».

en: Invalid strategy '%s'
nn: Ugyldig strategi «%s»

en: Invalid transport type '%d'
nn: Ugyldig transporttype «%d»

en: KILOBYTES
nn: KILOBYTE

en: List View
nn: Listevising

en: Loading...
nn: Lastar ...

en: Local Only
nn: Berre lokale

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
nn: Finn dokument og mapper på denne datamaskinen etter namn eller innhald

en: Log Viewer
nn: Loggvising

en: Log file to open up on startup
nn: Loggfil som skal opnast ved oppstart

en: Log files to open up on startup
nn: Loggfiler som skal vert opna ved oppstart

en: Longdo Thai-English Dictionaries
nn: Longdo Thai-Engelsk-ordbøker

en: Look _up:
nn: Slå _opp:

en: Look in folder
nn: Sjå i mappe

en: Look up words in a dictionary
nn: Slå opp ord i ei ordbok

en: Look up words in dictionaries
nn: Slå opp ord i ordbøker

en: Lookup failed for host '%s': %s
nn: Oppslag mislukkast for vert «%s» : %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
nn: Oppslag mislukkast for vert «%s»: vert ikkje funne

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
nn: Oppslag mislukkast for vertsnamn «%s»: inga passende ressurser vart funne

en: MATE Documentation Team
nn: MATE Dokumentasjonslag

en: Maximum depth
nn: Maksimal dybde

en: Mo_ve to Trash
nn: Fly_tt til papirkorga

en: Mount Point
nn: Monteringspunkt

en: Moving "%s" failed: %s.
nn: Klarte ikkje flytta «%s»: %s.

en: Na_me does not contain
nn: Na_mnet inneheld ikkje

en: Name
nn: Namn

en: Name contains
nn: Namn inneheld

en: Name matches regular e_xpression
nn: Namnet treff på regul_ært uttrykk

en: New look up
nn: Nytt oppslag

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
nn: Inga gruppe "%s" funne i ordbokkjeldens definisjon

en: No Files Found
nn: Ingen filer funne

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
nn: Inga tilkopling til ordboktenar på «%s:%d»

en: No context available for source '%s'
nn: Inga kontekst tilgjengeleg for kjelda "%s"

en: No databases found on dictionary server at '%s'
nn: Inga databaser funne på ordboktenar «%s»

en: No definitions found
nn: Inga definisjonar vart funne

en: No definitions found for '%s'
nn: Inga definisjonar funne for «%s»

en: No dictionary source available with name '%s'
nn: Inga ordbokkjelde ved namnet "%s" tilgjengeleg

en: No files found
nn: Ingen filer funne

en: No hostname defined for the dictionary server
nn: Inga vertsnamn definert for ordboktenar

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
nn: Inga strategier funne på ordboktenar «%s»

en: None
nn: Ingen

en: Normal text size
nn: Normal tekst

en: Not a launchable item
nn: Ikkje eit køyrbart element

en: Not found
nn: Ikkje funne

en: Open Log
nn: Opna logg

en: Open Wit_h
nn: Opna _med

en: Open a log from file
nn: Opna ei loggfil

en: Open the help contents for the log viewer
nn: Opna hjelp for loggvising

en: Optional information:
nn: Valfri informasjon:

en: Owned by _group
nn: Eig av _gruppa

en: Owned by _user
nn: Eigd av br_ukar

en: Owner is unrecognized
nn: Kjenner ikkje att eigaren

en: PATH
nn: STIGE

en: PATTERN
nn: MØNSTER

en: P_review...
nn: Fø_rheandsvis ...

en: Paths
nn: Stigar

en: Please enter a name and try again.
nn: Oppgje eit nytt namn og prøv att.

en: Please wait until the current search ends.
nn: Vent til aktivt søk avsluttar.

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: Preview this document
nn: Førehandsvis dette dokumentet

en: Print
nn: Skriv ut

en: Print definition
nn: Skriv ut definisjon

en: Print result to the console
nn: Skriv ut resultat på konsollet

en: Print the definitions found
nn: Skriv ut definisjonar som er funne

en: Print the text of the definition
nn: Skriv ut teksten for denne definisjonen

en: Print this document
nn: Skriv ut dette dokumentet

en: Public FTP
nn: Offentlig FTP

en: Quick Search Excluded Paths
nn: Utelatte stigar for snøggsøk

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
nn: Utelatte stigar for andre gongs søk ved snøggsøk

en: Quit the log viewer
nn: Avslutt loggvising

en: Ready
nn: Klar

en: Refresh
nn: Oppdater

en: Reload the list of available databases
nn: Last lista med tilgjengelege databaser på nytt

en: Reload the list of available sources
nn: Last lista med tilgjengelege kjelder på nytt

en: Reload the list of available strategies
nn: Last lista med tilgjengelege strategier på nytt

en: Remove "%s"
nn: Fjern «%s»

en: Remove "%s"?
nn: Fjern «%s»?

en: Remove the currently selected dictionary source
nn: Fjern vald ordbokkjelde

en: Rescan your home folder?
nn: Oppdater din heimemappe?

en: STRING
nn: STRENG

en: S_can Remote Folder...
nn: S_øk i ekstern mappe ...

en: S_earch results:
nn: S_økeresultat:

en: S_ize at least
nn: Storle_ik minst

en: S_tatusbar
nn: S_tatuslinje

en: Save Screenshot
nn: Lagra skjermbilete

en: Save Search Results As...
nn: Lagra søkeresultat som ...

en: Save Snapshot
nn: Lagra bilete

en: Save a Copy
nn: Lagra ein kopi

en: Save definition
nn: Lagra definisjon

en: Save images of your desktop or individual windows
nn: Lagra bileta av ditt skrivebord eller individuelle vindauge

en: Save in _folder:
nn: Lagra i _mappe:

en: Save the definitions found
nn: Lagra definisjonar som er funne

en: Save the text of the definition to a file
nn: Lagra definisjonsteksten som fil

en: Scan
nn: Søk

en: Scan F_older...
nn: Sø_k i mappe ...

en: Scan Filesystem
nn: Søk i filsystem

en: Scan Folder
nn: Søk i mappe

en: Scan Home
nn: Søk i heimemappe

en: Scan Remote Folder
nn: Søk i ekstern mappe

en: Scan _Filesystem
nn: Søk _filsystem

en: Scan _Home Folder
nn: Søk i _heimemappe

en: Scan a folder
nn: Søk i ei mappe

en: Scan a remote folder
nn: Søk i ein ekstern mappe

en: Scan filesystem
nn: Søk i filsystem

en: Scan home folder
nn: Søk i heimemappe

en: Scanning...
nn: Søkjer ...

en: Screenshot directory
nn: Mappe for skjermbilete

en: Screenshot.png
nn: Skjermbilete.png

en: Search Result Columns Order
nn: Rekkjefølgja for kolonne for søkjeresultat

en: Search for Files
nn: Søk etter filer

en: Search paths used by this object
nn: Søkjestigar brukt av dette objektet

en: Searching for '%s'...
nn: Søkjer etter «%s»...

en: Searching...
nn: Søker ...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
nn: Sikker WebDAV (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
nn: Sjå mate-dictionary --help for bruk

en: Select Folder
nn: Vel mappe

en: Select _All
nn: Merk _alt

en: Select _devices to include in filesystem scan:
nn: Vel _einingar som skal tas med i filsystemsøk:

en: Select a folder
nn: Vel ei mappe

en: Select a search option from the drop-down list.
nn: Vel eit søkjealternativ frå nedtrekksmenyen.

en: Select and set the "%s" search option
nn: Vel og set søkjealternativet «%s»

en: Select more _options
nn: Vis fleire _alternativ

en: Select more options
nn: Vis fleire alternativ

en: Select the "%s" search option
nn: Vel søkjealternativet «%s»

en: Select the entire log
nn: Vel heile loggen

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
nn: Vel mappa eller eininga du vil starta søkjet i.

en: Service _type:
nn: _Type teneste:

en: Session management options:
nn: Innstillingar til økthandsaming:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
nn: Vel minkande sorteringsrekkefølgje. Standard er aukande

en: Set the font used for printing the definitions
nn: Set skrift til bruk for utskrift av definisjonar

en: Set the root node from the model
nn: Set rot-node frå modellen

en: Set the text of "Look in folder" search option
nn: Set teksten for søkjealternativet «Se i mappe»

en: Set the text of "Name contains" search option
nn: Set teksten for søkjealternativet «Namnet inneholder»

en: Show Additional Options
nn: Vis fleire alternativ

en: Show GDict Options
nn: Vis GDict-alternativa

en: Show Side Pane
nn: Vis heile området

en: Show Status Bar
nn: Vis statuslinje

en: Show hidden and backup files
nn: Vis gøymte filer og tryggleikskopiar

en: Show more _details
nn: Vis fleire _detaljar

en: Show or hide the definition window
nn: Vis eller gøym definisjonsvindauget

en: Show session management options
nn: Vis innstillingar til økthandsaming

en: Show the about dialog for the log viewer
nn: Vis dialogen «Om loggvising»

en: Show the application's version
nn: Viser programmets versjon

en: Si_ze at most
nn: Storl_eik mindre enn

en: Side _Pane
nn: Side_panel

en: Similar _Words
nn: Liknande _ord

en: Similar words
nn: Liknande ord

en: Size
nn: Storleik

en: Size of the font used to display the log
nn: Storleik på skrift som brukast for å visa loggen

en: Smaller text size
nn: Mindre tekst

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
nn: Sorter filene etter ein av desse: namn, mappe, storleik, type eller dato

en: Source
nn: Kjelde

en: Source Name
nn: Namn på kjelde

en: Sources
nn: Kjelder

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
nn: Vel ei liste av loggfiler som skal vert opna ved oppstart. Ein forvald liste er oppretta ved lesing av /etc/syslog.conf.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
nn: Vel høyden på loggvisingsvindauget i pikslar.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
nn: Vel loggfila som skal vert opna ved oppstart. Forval er anten /var/adm/messages eller /var/log/messages, avhengig av ditt operativsystem.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
nn: Vel storleiken på skrifta med fast breidd som brukast for å visa loggfila i hovudtrevisinga. Forval er tatt frå forvald storleik på terminal-skrifta.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
nn: Vel breidda på loggvisingsvindauget i pikslar.

en: Specify file containing saved configuration
nn: Oppgje fil som inneheld lagra brukarval

en: Specify session management ID
nn: Oppgje økthandsamings-ID

en: St_atusbar
nn: St_atuslinje

en: Starting %s
nn: Startar %s

en: Stop scanning
nn: Stopp søk

en: Strategies
nn: Strategier

en: Strategy
nn: Strategi

en: Strategy `%s' selected
nn: Strategi «%s» vald

en: System Log Viewer
nn: Systemloggvisar

en: Take Screenshot
nn: Ta eit skjermbilete

en: Take _Screenshot
nn: Ta eit _skjermbilete

en: Take a picture of the screen
nn: Ta eit bilete av skjermen

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
nn: Ta eit skjermbilete etter oppgjeven pause [i sekund]

en: The GdictContext bound to this source
nn: GdictContext er kopla til denne kjelda

en: The GdictContext object used to get the word definition
nn: GdictContext-objektet som vart brukt til å finna orddefinisjonen

en: The caja file manager is not running.
nn: Filhandsamaren Caja køyrer ikkje.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
nn: Underprosessen for lagring avslutta uventet. Kan ikkje skriva skjermbilete til disk.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
nn: Innhaldet i din heimemappe er endra. Vel «oppdater» for å oppdatere detaljene for mappa.

en: The database used to query the GdictContext
nn: Database som brukast for spørjing mot GdictContext

en: The default database to use
nn: Forvald database som skal brukast

en: The default search strategy to use
nn: Forvald søkjestrategi som skal brukast

en: The description of this dictionary source
nn: Skildring av denne ordbokkjelda

en: The directory the last screenshot was saved in.
nn: Mappe kor førre skjermbilete vart lagra.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
nn: Dokumentet «%s» finst frå før. Vil du byta det ut?

en: The document does not exist.
nn: Dokumentet finst ikkje.

en: The document name you selected is a folder.
nn: Dokumentnamnet du valde er ei mappe.

en: The filename used by this dictionary source
nn: Filnamn som brukast av denne ordbokkjelda

en: The folder does not exist.
nn: Mappa finst ikkje.

en: The font to be used when printing
nn: Skrift som skal brukast ved utskrift

en: The font to be used when printing a definition.
nn: Skrift til bruk for utskrift av ein definisjon.

en: The hostname of the dictionary server to connect to
nn: Vertsnamn for ordboktenaren som skal brukast

en: The name of the client of the context object
nn: Namn på klienten til kontekstobjektet

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
nn: Namn på standard einskilde database eller meta-database som skal brukast til ein ordbok kjelde. Eit utropsteign («!») tyder at databasene i ei kjelde vil bli brukt

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
nn: Namnet på forvald søkjestrategi som benyttes på ein ordbokkjelde, viss tilgjengeleg. Forvald strategi er "exact", det vil seia identiske ord.

en: The name of the dictionary source used
nn: Namn på brukt ordbokkjelde

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
nn: Namn på ordbokkjelda for henting av orddefinisjonar

en: The port of the dictionary server to connect to
nn: Port for ordboktenaren som skal brukast

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
nn: Det oppstod feil under søkinga. Søkjeresultatet kan vera ugyldig.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
nn: Søkjeresultatet kan vera utdatert eller ugyldig. Vil du deaktivere snøggsøkfunksjonen?

en: The status code as returned by the dictionary server
nn: Statuskode som returnerast av ordboktenaren.

en: The strategy used to query the GdictContext
nn: Database som brukast for spørjing mot GdictContext

en: The transport mechanism used by this dictionary source
nn: Transportmekanisme som brukast av denne ordbokkjelda

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
nn: Det er ikkje installert nokon framvisarar som kan visa dette dokumentet.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
nn: Du har ikkje installert eit program som kan visa mappa.

en: There was an error displaying help.
nn: Det oppsto ein feil under vising av hjelp.

en: There was an error displaying help: %s
nn: Ein feil oppstod under framvising av hjelp: %s

en: There was an error while displaying help
nn: Det oppstod ein feil under vising av hjelp.

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
nn: Denne nøkkelen oppgir rekkjefølgja på kolonnene i søkjeresultatene. Denne burde ikkje endrast av brukaren.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
nn: Denne nøkkelen oppgir stigane som søkjeverktøyet vil ekskludere i eit snøgt søk. Jokerteikna «*» og «?» er støtta. Dei forvalgte verdiene er /mnt/*, / media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, og /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
nn: Denne nøkkelen oppgir stigane som søkjeverktøyet vil ekskludere frå det neste raske søkjet. Det neste søkjet brukar «find»-kommandoen til å søkja etter filer. Hensikten med det neste søkjet er å finna filer som ikkje har blitt indeksert. Jokerteikna «*» og «?» er støtta. Den forvalgte verdien er /.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
nn: Denne nøkkelen oppgir høyden på vindauget, og den er brukt til å huske storleiken på søkjevertøyet mellom sesjonenen. Ved å setja den til -1, vil forvald breidd brukast.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
nn: Denne nøkkelen oppgir breidda på vindauget, og den er brukt til å huske storleiken på søkjeverktøyet mellom sesjonar. Ved å setja denne til -1, vil forvald breidd brukast.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om alternativet «Innehaldar teksten» skal gjelde når søkjeverktøyet startar.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om alternativet «Endringsdato mindre enn» skal gjelde når søkjeverktøyet startar.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om alternativet «Endringsdato meir enn» skal gjelde når søkjeverktøyet startar.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om alternativet «Fila er tom» skal gjelde når søkjeverktøyet startar.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om alternativet «Følg symbolske lenkjer» skal gjelde når søkjeverktøyet startar.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om alternativet «Namn inneheld ikkje» skal gjelde når søkjeverktøyet startar.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om «Namn har treff på vanleg uttrykk» skal gjelde når søkjeverktøyet startar.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om alternativet «Eies av gruppe» skal gjelde når søkjeverktøyet startar.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om alternativet «Eies av brukar» skal gjelde når søkjeverktøyet startar.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om alternativet «Eigar gjenkjennes ikkje» skal gjelde når søkjeverktøyet startar.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om alternativet «Vis skjulte filer og mapper» skal gjelde når søkjeverktøyet startar.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om alternativet «Minste storleik» skal gjelde når søkjeverktøyet startar.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om alternativet «Ikke større enn» skal gjelde når søkjeverktøyet startar.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om søkjeverktøyet slår av bruken av «find»-kommandoen etter å ha utført eit snøgt søk.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om søkjeverktøyet deaktiverer bruken av «locate»-kommandoen under enkle filnamnsøk.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
nn: Denne nøkkelen bestemmer om søkjeverktøyet skal startast maksimert.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
nn: Dette vil fjerna ordbokkjelda frå lista permanent.

en: Toggle dictionary window
nn: Veksle ordbokvindauget

en: Toolbar is Visible
nn: Verktøylinja er synleg

en: Total Size
nn: Total storleik

en: Total filesystem capacity:
nn: Total kapasitet for filsystemet:

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
nn: Papirkorga er ikkje tilgjengeleg. Klarte ikkje flytta «%s» til papirkorga.

en: Type the word you want to look up
nn: Skriv ordet du ynskjer å slå opp

en: USER
nn: BRUKAR

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
nn: Kan ikkje tømme mellombels mappe:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
nn: Kan ikkje kopla til ordboktenar «%s:%d»

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
nn: Kan ikkje kopla til ordboktenar på «%s:%d». Tenaren svarte med kode %d (tenar nede)

en: Unable to create a context
nn: Kan ikkje oppretta ein kontekst

en: Unable to create a source file
nn: Kan ikkje oppretta ei kjeldefil

en: Unable to create socket
nn: Kunne ikkje oppretta plugg

en: Unable to create the data directory '%s': %s
nn: Kan ikkje oppretta datamappa "%s": %s

en: Unable to display the preview: %s
nn: Kunne ikkje førehandsvisa: %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
nn: Kan ikkje finna ein passende ordbokkjelde

en: Unable to find dictionary source
nn: Kan ikkje finna ordbokkjelde

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
nn: Kan ikkje finna nøkkelen «%s» i definisjonsfila for ordbokkjelde: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
nn: Kunne ikkje finna nøkkelen «%s» i kjeldedefinisjonen for ordbok: %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
nn: Forstår ikkje svar frå ordboktenar:
     «%s»

en: Unable to remove source '%s'
nn: Kan ikkje fjerna kjelde «%s»

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
nn: Kan ikkje endra namn på fil «%s» til «%s»: %s

en: Unable to save source file
nn: Kan ikkje lagra kjeldefil

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
nn: Kunne ikkje setja kanal som ikkje-blokkerande: %s

en: Unable to take a screenshot of the current window
nn: Kan ikkje ta eit skjermbilete av dette vindauget

en: Unknown error saving screenshot to disk
nn: Ukjend feil under lagring av skjermbilete til disk

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nn: Kjende ikkje igjen versjonen til .desktop-fila «%s»

en: Unrecognized launch option: %d
nn: Ugjenkjent oppstartsval: %d

en: Untitled document
nn: Dokument utan tittel

en: Usage
nn: Bruk

en: VALUE
nn: VERDI

en: Version:
nn: Versjon:

en: View or monitor system log files
nn: Vis eller overvak systemets loggfiler

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
nn: Om endringar i heimemappa skal overvåkes.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
nn: Om kontekst berre brukar lokale ordbøker eller ikkje

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
nn: Om statuslinja nedst i hovudvindauget skal vera synleg.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
nn: Om verktøylinja skal vera synleg i hovudvindauget.

en: Width of the main window in pixels
nn: Breidd på hovudvindauget i pikslar

en: Windows share
nn: Delt ressurs

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
nn: Diskbruk kan ikkje analyserast utan monteringspunkt.

en: Word `%s' selected
nn: Ord «%s» vald

en: Words to look up
nn: Ord som skal slås opp

en: Words to match
nn: Ord som skal slås opp

en: You did not select a document name.
nn: Du har ikkje gjeve dokumentet eit namn.

en: You may not have write permissions to the document.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å skriva til dokumentet.

en: Zoom _In
nn: For_størr

en: Zoom _Out
nn: For_minsk

en: Zoom in
nn: Zoom inn

en: Zoom out
nn: Zoom ut

en: _About
nn: _Om

en: _Analyzer
nn: _Analyse

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: _Close
nn: _Lukk

en: _Collapse All
nn: S_lå saman alle

en: _Contents
nn: _Innhald

en: _Copy
nn: _Kopier

en: _Date modified less than
nn: Sist endra færre enn så mange _dagar sidan

en: _Description:
nn: _Skildring:

en: _Domain Name:
nn: _Domenenamn:

en: _Edit
nn: R_ediger

en: _Expand All
nn: _Utvid alle

en: _File
nn: _Fil

en: _Find...
nn: _Finn...

en: _Find:
nn: _Finn:

en: _First Definition
nn: _Første definisjon

en: _Folder:
nn: _Mappe:

en: _Go
nn: _Gå

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Image type:
nn: B_ildetype:

en: _Last Definition
nn: _Siste definisjon

en: _Location (URI):
nn: _Stad (URI):

en: _Look Up Selected Text
nn: S_lå opp vald tekst

en: _Look in folder:
nn: S_jå i mappe:

en: _Monitor changes to your home folder
nn: _Overvak endringar i din heimemappe

en: _Mount
nn: _Monter

en: _Name contains:
nn: _Namn inneheld:

en: _Name:
nn: _Namn:

en: _New
nn: _Ny

en: _Next
nn: _Neste

en: _Next Definition
nn: _Neste definisjon

en: _Normal Size
nn: V_anleg storleik

en: _Open
nn: _Opna

en: _Open Folder
nn: _Opna mappe

en: _Open...
nn: _Opna...

en: _Preferences
nn: _Innstillingar

en: _Previous
nn: _Førre

en: _Previous Definition
nn: _Førre definisjon

en: _Print
nn: S_kriv ut

en: _Print font:
nn: S_krift for utskrift:

en: _Print...
nn: S_kriv ut...

en: _Quit
nn: _Avslutt

en: _Replace
nn: By_t ut

en: _Rescan
nn: Oppdate_r

en: _Save
nn: _Lagra

en: _Save Results As...
nn: L_agra resultat som ...

en: _Save a Copy...
nn: _Lagra ein kopi...

en: _Scan
nn: _Søk

en: _Select a dictionary source for looking up words:
nn: _Vel ein ordbokkjelde for oppslag av ord:

en: _Server:
nn: _Tenar:

en: _Share:
nn: _Del:

en: _Show hidden folders
nn: Vi_s skjulte mapper

en: _Sidebar
nn: _Sidelinje

en: _Statusbar
nn: _Statuslinje

en: _Toolbar
nn: _Verktøylinje

en: _User Name:
nn: Br_ukarnamn:

en: _View
nn: _Vis

en: available:
nn: tilgjengeleg:

en: contains hardlinks for:
nn: inneheld harde lenkjer for:

en: days
nn: dagar

en: effect
nn: effekt

en: kilobytes
nn: kilobyte

en: last update: %s
nn: siste oppdatering: %s

en: link (broken)
nn: lenkje (broten)

en: link to %s
nn: lenkje til %s

en: nd copy)
nn: . kopi)

en: rd copy)
nn: . kopi)

en: seconds
nn: sekund

en: source
nn: kjelde

en: st copy)
nn: . kopi)

en: th copy)
nn: . kopi)

en: today at %-I:%M %p
nn: i dag kl. %H.%M

en: used:
nn: brukt:

en: word
nn: ord

en: yesterday at %-I:%M %p
nn: i går kl. %H.%M
