mate-panel 1.26.0 - en to nso translation catalogue (289 entries)

en: %H:%M:%S
nso: %I:%M:%S

en: %s the Fish
nso: %s Hlapi

en: %s the Fish Says:
nso: %s Hlapi o re:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
nso: %s Hlapi, orakele ya sebjale-bjale

en: %s the Fish, the fortune teller
nso: %s Hlapi, seboledi sa bokamoso

en: (empty)
nso: (ga e na selo)

en: (with minor help from George)
nso: (ka thušo e nyenyane go tšwa go George)

en: <small>Opaque</small>
nso: <small>E sa bonagatšego</small>

en: <small>Transparent</small>
nso: <small>Bonagatšago</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
nso: Hlapi yeo e se nago leina ke hlapi e sa kgahlišego. Dira gore hlapi ya gago e phele ka go e thea leina.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
nso: Lelokelelo la Boitsebišo bja tirišo ya khomphuthara leo panele e tla le hlokomologago. Ka tsela ye o ka palediša ditirišo tše dingwe tša khomphuthara gore di laiše goba di bonagale lelokelelong la dikagare. Ka mohlala gore o palediše taelo e nyenyane ya tirišo ya khomphuthara oketša 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' lelokelelong. Panele e swanetše go thongwa ka leswa gore se se direge.

en: A pop out drawer to store other items in
nso: Sethadi seo se tšwelelago se sa letelwa seo go swanetšego go bolokwa dilo tše dingwe go sona

en: A_bout Panels
nso: K_a ga Dipanele

en: Action button type
nso: Mohuta wa konope ya mogato

en: Ad_just Date & Time
nso: Lo_kiša Letšatši-kgwedi & Nako

en: Animation speed
nso: Lebelo la tsošološo

en: Applet IIDs to disable from loading
nso: Boitsebišo bja tirišo ya khomphuthara bja go palediša go laiša

en: Application Launcher...
nso: Setsebagatši sa Tirišo...

en: Applications
nso: Ditirišo

en: Arro_ws on hide buttons
nso: Marungwa_na ao a lego dikonopeng tša go uta

en: Autoclose drawer
nso: Sethadi sa go tswalela ka mo go itiragalelago

en: Automatically hide panel into corner
nso: Uta panele sekhutlwaneng ka mo go itiragalelago

en: Background
nso: E bonagalago ka morago

en: Background _image:
nso: Seswantšho se _bonagalago ka morago:

en: Background color
nso: Mmala o bonagalago ka morago

en: Background color opacity
nso: Mmala o bonagalago ka morago o sa bonagatšego

en: Background image
nso: Seswantšho se bonagalago ka morago

en: Background type
nso: Mohuta o bonagalago ka morago

en: C_lear
nso: P_humola

en: Calendar
nso: Khalendara

en: Center panel on x-axis
nso: Panele ya magareng aseng ya x-

en: Center panel on y-axis
nso: Panele ya magareng aseng ya y

en: Choose a file to append to the command...
nso: Kgetha faele gore e kopane le taelo...

en: Clear Recent Documents
nso: Phumola Ditokumente tša Morago Bjale

en: Clear the Recent Documents list?
nso: Phumola Lelokelelo la Ditokumente tša Morago Bjale?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
nso: Kgotla mo go uta mafesetere ka moka gomme go bontšhe teseke.

en: Click here to restore hidden windows.
nso: Kgotla mo go boloka gape mafesetere a utilwego.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
nso: Kgotla lefesetereng go gapeletša tirišo gore e tlogele. Gore o khansele gatelela <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
nso: Kgotla konope ye go fetleka faele yeo leina la yona le kopanago le mothaladi wa taelo.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
nso: Kgotla konope ye go diriša tirišo e kgethilwego goba taelo lepatlelong la tseno ya taelo.

en: Clock
nso: Sešupa-nako

en: Clock Preferences
nso: Tše ratwago tša Sešupa-nako

en: Co_lor:
nso: Mma_la:

en: Co_mmand to run when clicked:
nso: La_ela go šomiša ge go kgotlilwe:

en: Command icon
nso: Leswao la taelo

en: Command to execute on click
nso: Laela go phethagatša ka go kgotla

en: Complete panel lockdown
nso: Fetša go notlela ga panele

en: Computer
nso: Khomphuthara

en: Computer Clock
nso: Sešupa-nako sa Khomphuthara

en: Confirm panel removal
nso: Tiišetša go tlošwa ga panele

en: Copy _Date
nso: Kopiša _Letšatši-kgwedi

en: Copy _Time
nso: Kopiša _Nako

en: Create Launcher
nso: Hlama Setsebagatši

en: Create a new launcher
nso: Hlama setsebagatši se seswa

en: Create new file in the given directory
nso: Hlama faele e mpsha tšhupetšong e filwego

en: Custom Application Launcher
nso: Setsebagatši sa Tirišo sa Tlwaelo

en: Custom format of the clock
nso: Sebopego se tlwaetšwego sa sešupa-nako

en: D_on't Delete
nso: O S_eke wa Phumola

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
nso: E phetha gore ke neng mo e swanetšego go dira mafesetere dihlopha go tšwa tirišong e swanago lelokelelong la lefesetere. Dika tše kgonegago ke "le gatee", "itiragalelago" le "ka mehla".

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
nso: Teseke

en: Disable Force Quit
nso: Palediša Kgapeletšo ya go Tlogela

en: Disable connection to session manager
nso: Palediša kgokagano e yago go molaodi wa lenaneo

en: Display
nso: Bontšha

en: Display all workspaces
nso: Bontšha mafelo ka moka a go šomela

en: Display workspace names
nso: Bontšha maina a sekgoba sa go šomela

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
nso: Na o nyaka go phumola tirišo ya khomphuthara phetolong ya gago ya sebopego?

en: Drawer
nso: Sethadi

en: E_xpand
nso: K_atološa

en: Edit
nso: Lokiša

en: Enable animations
nso: Kgontšha ditsošološo

en: Enable arrows on hide buttons
nso: Kgontšha marungwana dikonopeng tša go uta

en: Enable hide buttons
nso: Kgontšha dikonope tša go uta

en: Enable program list in "Run Application" dialog
nso: Kgontšha lelokelelo la lenaneo go poledišano ya "Diriša Tirišo"

en: Enable tooltips
nso: Kgontšha maele a sedirišwa

en: Error
nso: Phošo

en: Expand program list in "Run Application" dialog
nso: Katološa lelokelelo la dikagare la lenaneo go poledišano ya "Diriša Tirišo"

en: Expand to occupy entire screen width
nso: Katološa gore e tlatše bophara ka moka bja sekirini

en: Failed to load %s: %s
nso: E paletšwe go laiša %s: %s

en: Fish
nso: Hlapi

en: Fish Preferences
nso: Tše Ratwago tša Hlapi

en: Fit image to panel
nso: Lekantšha seswantšho paneleng

en: Force Quit
nso: Gapeletša go Tlogela

en: Force a misbehaving application to quit
nso: Gapeletša tirišo yeo e sa itshwarego gabotse gore e tlogele

en: Frames in fish's animation
nso: Diforeime tsošološong ya hlapi

en: General
nso: Kakaretšo

en: Group windows when _space is limited
nso: Dira mafesetere dihlopha ge _sekgoba se lekanyeditšwe

en: Hide Panel
nso: Uta Panele

en: Highlight launchers on mouseover
nso: Bonagatša ditsebagatši go seo se lego ka godimo ga legotlwana

en: Home Folder
nso: Sephuthedi sa Gae

en: Hour format
nso: Sebopego sa iri

en: ID
nso: Boitsebišo

en: Icon used for object's button
nso: Leswao le dirišeditšwego konope ya didirišwa

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
nso: Ge eba e le therešo, poledišano e bontšhwa e kgopela tiišetšo ya ge e ba modiriš a nyaka go tloša panele.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
nso: Ge eba e le therešo, sethadi se tla tswalelwa ka mo go itiragalelago ge modiriši a kgotla setsebagatši seo se lego go sona.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
nso: Ge eba e le therešo, setsebagatši se bonagaditšwe ge modiriši a šuthiša selaetši ka godimo ga sona.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
nso: Ge eba e le therešo, marungwana a tla bewa dikonopeng tša go uta. Senotlelo se se sepelelana feela ge senotlelo sa konope_ya go kgontšha e le therešo.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
nso: Ge eba e le therešo, dikonope di tla bewa lehlakoreng le lengwe le le lengwe la panele leo le la dirišetšwago go tloša ntlha ya panele sekirining, go tlogelwa feela konope e bontšha.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
nso: Ge e ba e le therešo, bontšha letšatši-kgwedi sešupa-nakong, koketšong go nako.

en: If true, display seconds in time.
nso: Ge e ba e le therešo, bontšha metsotswana nakong.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
nso: Ge eba e le therešo, go uta le go utolla ga panele ye go tla tsošološwa go e na le gore go direge ka lebelo.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
nso: Ge e ba e le therešo, bontšha letšatši-kgwedi go maele a sedirišwa ge sešupi se le godimo ga sešupa-nako.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
nso: Ge eba e le therešo, lelokelelo la "Ditirišo tše Tsebjwago" go poledišano ya "Diriša Tirišo" le katološwa ge poledišano e bulwa. Senotlelo se se sepelelana feela ge senotlelo sa lelokelelo la_kgontšha_lenaneo e le therešo.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
nso: Ge eba e le therešo, lelokelelo la "Ditirišo tše Tsebjwago" poledišanong ya "Diriša Tirišo" le dirwa gore le hwetšagale. Go sa šetšwe gore lelokelelo le katološitšwe goba aowa ge poledišano e bontšha go laolwa ke senotlelo sa bontšha_lelokelelo_la lenaneo.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
nso: Ge eba e le therešo, seswantšho se bonagalago ka morago se tla dikološwa ge panele e rulagantšwe ka mo go tsepamego.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
nso: Ge eba e le therešo, senotlelo sa custom_icon se dirišwa bjalo ka leswao la tlwaelo bakeng sa konope. Ge e ba e le maaka, senotlelo sa custom_icon se a hlokomologwa. Senotlelo se se sepelelana feela ge senotlelo sa object_type e le "menu-object" goba "drawer-object".

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
nso: Ge e ba e le therešo, tsošološo ya hlapi e tla bontšhwa e dikološitšwe paneleng e tsepamego.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
nso: Ge eba e le therešo, seswantšho se tla lekantšhwa (ya boloka tekanyo ya karolo ya seswantšho) bophagamong bja panele (ge eba e rapame).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
nso: Ge eba e le therešo, seswantšho se tla lekantšhwa le ditekanyo tša panele. Tekanyo ya karolo ya seswantšho e tla bolokwa.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
nso: Ge eba e le therešo, senotlelo sa menu_path se dirišwa bjalo ka tsejana go tšwa moo dikagare tša lelokelelo la dikagare le swanetšego go agwa gona. Ge eba e le maaka, senotlelo sa menu_path le a hlokomologwa. Senotlelo se se sepelelana feela ge senotlelo sa object_type  e le "menu-object".

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
nso: Ge eba e le therešo, panele e utwa ka mo go itiragalelago sekhutlwaneng sa sekirini ge selaetši se tlogela lefelo la panele. Go šuthišetša selaetši sekhutlwaneng seo gape go tla baka gore panele e tšwelele gape.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
nso: Ge eba e le therešo, panele e ka se dumelele modiriši gore a gapeletše tirišo gore e tlogele ka go tloša go tsena konope ya go gapeletša go tlogela.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
nso: Ge eba e le therešo, panele e ka se dumelele diphetogo le ge e le dife go fetolweng sebopego ga panele. Lega go le bjalo ditirišo tša khomphuthara tša motho ka noši go ka hlokega gore di notlelwe ka mo go fapanego. Panele e swanetše go thongwa ka leswa gore se se direge.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
nso: Ge eba e le therešo, panele e tla tlatša bophara ka moka bja sekirini (bophagamo ge e ba e le panele e tsepamego). Mokgweng wo panele e ka bewa feela ntlheng ya sekirini. Ge eba e le maaka, panele e tla ba e kgolo ka mo go lekanego go dumelela ditirišo tša khomphuthara, ditsebagatši le dikonope tšeo di lego paneleng.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
nso: Ge eba e le therešo, boemo bja sedirišwa bo tolokwa go tswalana le ntlha ya lagoja ( goba tlase ge eba e le e tsepamego) ya panele.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
nso: Ge eba e le therešo, modiriši a ka se šuthiše tirišo ya khomphuthara ka ntle le go notlolla sedirišwa a diriša selo sa lelokelelo la dikagare sa "Notlolla".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
nso: Ge eba e le therešo, lelokelelo la lefesetere le tla bontšha mafesetere go tšwa dikgobeng ka moka tša go šomela. Go se bjalo le tla bontšha feela mafesetere go tšwa sekgobeng sa gona bjale sa go šomela.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
nso: Ge eba e le therešo, sefetodi sa sekgoba sa go šomela se tla bontšha dikgoba ka moka tša go šomela. Go sego bjalo se tla bontšha feela sekgoba sa gona bjale sa go šomela.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
nso: Ge e ba e le therešo, ge o se sa fokotša lefesetere, le šuthišetše sekgobeng sa gona bjale sa go šomela. Go sego bjalo, fetogela go sekgoba sa go šomela sa lefesetere.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
nso: Ge eba e le therešo, maele a sedirišwa a bontšhwa bakeng sa didirišwa tšeo di lego dipaneleng.

en: Image Background Details
nso: Dintlha tša Seswantšho se Bonagalago ka Morago

en: Images
nso: Diswantho

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
nso: Peakanyong ya Xinerama, o ka ba le dipanele mapokisaneng a mangwe le a mangwe a sekirini sa khomphuthara. Senotlelo se se lemoga lepokisana la sekirini sa khomphuthara leo panele e bontšhitšwego go lona.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
nso: Boemo bja go toloka bjo tswalanago le ntlha ya tlase/lagoja

en: Launcher Properties
nso: Dipharologantšho tša Setsebagatši

en: Launcher location
nso: Lefelo la setsebagatši

en: Lock the object to the panel
nso: Notlela sedirišwa sa panele

en: Main Menu
nso: Lelokelelo la Dikagare le Legolo

en: Menu content path
nso: Tsejana ya dikagare ya lelokelelo la dikagare

en: Move windows to current workspace when unminimized
nso: Šuthiša mafesetere go sekgoba sa gona bjale sa go šomela ge a sa fokotšwa

en: Name to identify panel
nso: Leina la go lemoga panele

en: Network
nso: Neteweke

en: No URI provided for panel launcher desktop file
nso: Ga go na URI e filwego bakeng sa faele ya teseke ya setsebagatši sa panele

en: Not a launchable item
nso: Ga se selo se se ka tsebagatwago

en: Notification Area
nso: Lefelo la Tsebišo

en: Number of _workspaces:
nso: Palo ya _dikgoba tša go šomela:

en: Object's position on the panel
nso: Boemo bja sedirišwa paneleng

en: Open '%s'
nso: Bula '%s'

en: Open URL: %s
nso: Bula STS: %s

en: Panel ID list
nso: Lelokelelo la Boitsebišo bja Panele

en: Panel Notification Area
nso: Lefelo la Tsebišo ya Panele

en: Panel Properties
nso: Dipharologanyo tša Panele

en: Panel attached to drawer
nso: Panele e kopantšwego le sethadi

en: Panel autohide delay
nso: Go diega ga go uta mo go itiragalelago ga panele

en: Panel autounhide delay
nso: Go diega ga go utolla mo go itiragalelago ga panele

en: Panel object ID list
nso: Lelokelelo la Boitsebišo bja sedirišwa sa panele

en: Panel object type
nso: Mohuta wa sedirišwa sa panele

en: Panel orientation
nso: Thulaganyo ya panele

en: Panel size
nso: Bogolo bja panele

en: Pause per frame
nso: Emiša nakwana go ya ka foreime

en: Pick a color
nso: Kgetha mmala

en: Protect your computer from unauthorized use
nso: Šireletša khomphuthara ya gago go tšwa tirišong yeo e sa dumelelwago

en: Recent Documents
nso: Ditokumente tša Morago Bjale

en: Restore to current _workspace
nso: Boloka gape go sekgoba sa go šomela _sa gona bjale

en: Restore to na_tive workspace
nso: Boloka gape sekgoba sa go šomela sa mo o lego go_na

en: Rotate image on vertical panels
nso: Dikološa seswantšho dipaneleng tše tsepamego

en: Rotate image when panel is _vertical
nso: Dikološa seswantšho ge panele e _tsepame

en: Rotate on vertical panels
nso: Dikološa dipaneleng tše tsepamego

en: Rows in workspace switcher
nso: Methalo sefetoding sa sekgoba sa go šomela

en: Run Application
nso: Diriša Tirišo

en: Run Application...
nso: Diriša Tirišo...

en: Run in _terminal
nso: Diriša go _kgokagano ya dithapo

en: Run with _file...
nso: Diriša le _faele...

en: S_tyle:
nso: S_etaele:

en: Search
nso: Nyakišiša

en: Search for Files...
nso: Nyakišiša Difaele...

en: Select an application to view its description.
nso: Kgetha tirišo gore o lebelele tlhaloso ya yona.

en: Select this box to run the command in a terminal window.
nso: Kgetha lepokisi le go diriša taelo lefesetereng la kgokagano ya dithapo.

en: Sh_ow windows from current workspace
nso: Bontšh_a mafesetere go tšwa sekgobeng sa gona bjale sa go šomela

en: Show Desktop Button
nso: Bontšha Konope ya Teseke

en: Show _all workspaces in:
nso: Bontšha _dikgoba ka moka tša go šomela go:

en: Show _only the current workspace
nso: Bontšha _feela sekgoba sa gona bjale sa go šomela

en: Show date in clock
nso: Bontšha letšatši-kgwedi sešupa-nakong

en: Show date in tooltip
nso: Bontšha letšatši-kgwedi maeleng a sedirišwa

en: Show hide _buttons
nso: Bontšha dikonope tša _uta

en: Show list of known _applications
nso: Bontšha lelokelelo la ditirišo _tše sa tsebjwego

en: Show time with seconds
nso: Bontšha nako le metsotswana

en: Show windows from a_ll workspaces
nso: Bontšha mafesetere go tšwa mafelong ka m_oka a go šomela

en: Show windows from all workspaces
nso: Bontšha mafesetere go tšwa dikgobeng ka moka tša go šomela

en: Show workspace _names in switcher
nso: Bontšha maina a _sekgoba sa go šomela sefetoding

en: Solid c_olor
nso: Mmala o t_iilego

en: Some of these properties are locked down
nso: Tše dingwe tša dipharologanyo tše di notletšwe

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
nso: E laetša mmala wa ka morago bakeng sa panele sebopego sa #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
nso: E laetša faele yeo e swanetšego go dirišwa bakeng sa seswantšho se bonagalago ka morago. Ge eba seswantšho se na le kanale ya alfa se tla dirwa gore e be seswantšho sa teseke se bonagalago ka morago.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nso: E laetša palo ya go diega ga metsotswana e ka tlase ga metsotswana ka morago ga ge selaetši se tsena lefelong la panele pele ga ge panele e bontšhwa gape ka mo go itiragalelago. Senotlelo se se sepelelana feela ge e ba senotlelo sa uta_ka mo go itiragalelago e le therešo.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nso: E laetša palo ya go diega ga metsotswana yeo e lego ka tlase ga metsotswana ka morago ga ge selaetši se tlogela lefelo la panele pele ga ge panele e utwa ka mo go itiragalelago. Senotlelo se se sepelelana feela ge senotlelo sa uta_ka mo go itiragalelago e le therešo.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nso: E laetša palo ya dikarolwana tše bopago seswantšho tšeo di bonagalago ge panele e utwa ka mo go itiragalelago sekhutlwaneng. Senotlelo se se sepelelana feela ge senotlelo sa uta_ka mo go itiragalelago e le therešo.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
nso: E laetša go se bonagatše ga sebopego sa mmala o bonagalago ka morago. Ge eba mmala o sa bonagatše ka mo go feletšego (boleng bja ka tlase ga 65535), mmala o tla bewa seswantšhong se bonagalago ka morago sa teseke.

en: Specify an applet IID to load
nso: Laetša boitsebišo bja tirišo ya khomphutara bjo bo swanetšego go laišwa

en: Specify session management ID
nso: Bontšha boitsebišo bja taolo ya lenaneo

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
nso: Laetša thulaganyo ya mathomo a tirišo ya khomphuthara (godimo, tlase, lanngele goba lagoja)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
nso: Laetša bogolo bja mathomo bja tirišo ya khomphuthara (nyenyane kudu-kudu, magareng, kgolo bj.bj.)

en: St_retch
nso: Ot_lolla

en: Starting %s
nso: Go thoma %s

en: Stretch image to panel
nso: Otlolla seswantšho paneleng

en: System
nso: Tshepedio

en: The Clock displays the current time and date
nso: Sešupa-nako se bontšha nako le letšatši-kgwedi tša gona bjale

en: The MATE Panel
nso: Panele ya MATE

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
nso: Sefetodi sa Sekgoba sa go šomela se go bontšha kgatišo e nyenyane ya sekgoba sa gago sa go šomela seo se go dumelelago go laola mafesetere a gago.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
nso: Mohuta wa mogato wo konope ye e o emetšego. Dika tše kgonegago ke "notlela", "etšwa", "diriša", "nyakišiša" le "seswantšho se kopilwego sekiring". Senotlelo se se sepelelana feela ge senotlelo sa mohuta_wa sedirišwa e le "tirišo ya khomphuthara ya mogato".

en: The fish's animation pixmap
nso: Pixmap ya tsošološo ya hlapi

en: The fish's name
nso: Leina la hlapi

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
nso: Bophagamo (bophara bakeng sa panele e tsepamego) bja panele. Panele e tla hwetša nako ya go šoma bogolo bjo bonyenyane bjo theilwego go bogolo bja fonto le dilaetši tše dingwe. Bogolo bjo bogolo bo bewa ka kotara e tee ya bophagamo bja sekirini (goba bophara).

en: The icon of the command to be run.
nso: Leswao la taelo yeo e swanetšego go dirišwa.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
nso: Selemogi sa panele e kopantšwego le sethadi se. Senotlelo se se sepelelana feela ge senotlelo sa object_type e le "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
nso: Selemogi sa panele ya mogato o phagamego yeo e nago le sedirišwa se.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
nso: Lefelo la faele ya .desktop yeo e hlalosago setsebagatši. Senotlelo se se sepelelana feela ge senotlelo sa object_type e le "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
nso: Lefelo la faele ya seswantšho e dirišwago bjalo ka leswao la konope ya sedirišwa. Senotlelo se sepelelana feela ge senotlelo sa object_type e le "drawer-object" goba "menu-object" e bile senotlelo sa use_custom_icon e le therešo.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nso: Lefelo la panele go bapelana le ase ya x. Senotlelo se se sepelelana feela mokgweng o sa katološwago. Mokgweng o katološitšwego senotlelo se se a hlokomologwa e bile panele e bewa ntlheng ya sekirini yeo e laeditšwego ke senotlelo sa thulaganyo.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nso: Lefelo la panele go bapelana le ase ya y. Senotlelo se se sepelelana feela le mokgwa o sa katološwago. Mokgweng o katološitšwego senotlelo se se a hlokomologwa e bile panele e bewa ntlheng ya sekirini ke senotlelo sa thulaganyo.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
nso: Thulaganyo ya panele. Boleng bjo kgonegago ke "godimo", "tlase", "lanngele", "lagoja". Mokgweng o katološitšwego senotlelo se laetša gore ke ntlha efe ya sekirini yeo panele e lego go yona. Mokgweng o sa katološwago phapano magareng ga "godimo" le "tlase" ga e bohlokwa kudu - bobedi bja tšona di bontšha gore ye ke panele e rapamego - eupša di sa dutše di fana ka keletšo e bohlokwa ya gore ke bjang didirišwa tše dingwe tša panele di swanetšego go itshwara ka gona. Ka mohlala, paneleng ya "godimo" konope ya lelokelelo la dikagare e tla tšweletša lelokelelo la yona la dikagare ka tlase ga panele, mola ka paneleng ya "tlase" lelokelelo la dikagare le tla tšweletšwago ka godimo ga panele.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
nso: Panele e kopane le bothata ge e be e laiša "%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
nso: Tsejana yeo dikagare tša lelokelelo la dikagare di agwago. Senotlelo se se sepelelana feela ge senotlelo sa use _menu_path e le therešo e bile senotlelo sa object_type e le "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
nso: Boemo bja sedirišwa se sa panele. Boemo bo laetšwa ka palo ya dikarolwana tše bopago seswantšho go tloga go lanngele la (goba godimo ge e ba e tsepame) ntlha ya panele.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
nso: Lebelo leo ka lona ditsošološo tša panele di swanetšego go tšwelela ka lona. Boleng bjo kgonegago ke "ka go nanya", "magareng" le ka "lebelo". Senotlelo se se sepelelana feeela ge senotlelo sa kgontšha_tsošološo e le therešo.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
nso: Sengwalwa seo se swanetšego go bontšha maeleng a sedirišwa goba lelokelelo le la dikagare. Senotlelo se se sepelelana feela ge senotlelo sa object_type e le "drawer-object" goba "menu-object".

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
nso: Le ke leina leo le ka balwao ke motho leo o ka le dirišago go lemoga panele. Morero wa lona o mogolo ke go hlankela bjalo ka ge sehlogo sa lefesetere la panele seo se lego bohlokwa ge go sepetšwa magareng ga dipanele.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
nso: Senotlelo se se laetša gore ke methalo e mekae (bakeng sa go bea mo go rapamego) goba dikholomo (bakeng sa go bea mo go tsepamego) sefetodi sa sekgoba sa go šomela se di bontšhago sekgoba sa go šomela go sona. Senotlelo se sepelelana feela ge eba senotlelo sa bontšha_dikgoba_ka moka tša go šomela e le therešo.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
nso: Senotlelo se se laetša taelo yeo e tla lekwago bakeng sa go phethagatša ge hlapi e kgotlwa.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
nso: Senotlelo se se laetša leina la faele ya pixmap yeo e tla dirišetšwago tsošološo yeo e bontšhitšwego tirišong ya khomphuthara ya hlapi go ya go tšhupetšo ya pixmap.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
nso: Senotlelo se se laetša sebopego sa iri seo se dirišitšwego ke tirišo ya khomphuthara ya sešupa-nako. Dika tše kgonegago ke "iri tše 12-", "diiri tše 24", "inthanete", "unix" le "tlwaelo". Ge eba go beakantšwe go "inthanete", sešupa-nako se tla bontšha nako ya Inthanete. Tshepedišo ya nako ya inthanete e arola letšatši ka ".dinoko" tše 1000. Ga go na mafelo a nako tshepedišong ye, ka gona nako e a swana lefaseng ka moka. Ge eba e beakantšwe go "unix", sešupa-nako se tla bontšha nako ka metsotswana go tloga ka Epoch, e lego. 1970-01-01. Ge eba e beakantšwe go "tlwaelo", sešupa-nako se tla bontšha nako go ya ka sebopego se laeditšwego senotlelo sa sebopego sa_tlwaelo.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
nso: Senotlelo se se laetša palo ya diforeime tšeo di tla bontšhwago tsošološong ya hlapi.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
nso: Senotlelo se se laetša palo ya metsotswana yeo foreime e nngwe le e nngwe e tla bontšhwago.

en: Tooltip displayed for drawer or menu
nso: Maele a sedirišwa a bontšhitšwego bakeng sa sethadi goba lelokelelo la dikagare

en: Toplevel panel containing object
nso: Panele ya mogato o phagamego wo o nago le sedirišwa

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
nso: Ga e kgone go phethagatša '%s'
    
    Dintlha: %s

en: Unable to locate the command to execute
nso: Ga e kgone go hwetša taelo gore e phethagatše

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
nso: Ga e kgone go bula faele ya %s ya teseke bakeng sa setsebagatši sa panele sa %s%s

en: Unknown
nso: Ga e tsebje

en: Use custom icon for object's button
nso: Diriša leswao la tlwaelo bakeng sa konope ya sedirišwa

en: Use custom path for menu contents
nso: Diriša tsejana ya tlwaelo bakeng sa dikagare tša lelokelelo la dikagare

en: Visible pixels when hidden
nso: Dikarolwana tše bopago seswantšho tše bonagalago ge di utilwe

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
nso: Temošo:  Taelo e bonagala e le selo seo ge e le gabotse se nago le mohola.
    Ka ge ye e le tirišo ya khomphuthara yeo e se nago mohola, o ka nyaka go se dire se.
    Re go eletša ka mo go tiilego kgahlanong le go diriša %s ye bakeng sa selo se sengwe le se sengwe
    seo se tla dirago gore tirišo ye ya khomphuthara e "šome" goba e be le mohola.

en: When to group windows
nso: Ke neng mo o swanetšego go dira mafesetere dihlopha

en: Will run command: '%s'
nso: E tla diriša taelo: '%s'

en: Window List
nso: Lelokelelo la Lefesetere

en: Window List Preferences
nso: Tše Ratwago tša Lelokelelo la Lefesetere

en: Window Selector
nso: Sekgethi sa Lefesetere

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
nso: Ka peakanyo ya dikirini tše dintši, o ka ba le dipanele sekiring se sengwe le se sengwe. Senotlelo se se lemoga sekirini sa gona bjale seo panele e bontšhitšwego go sona.

en: Workspace Names
nso: Maina a Sekgoba sa go šomela

en: Workspace Switcher
nso: Sefetodi sa Sekgoba sa go šoma

en: Workspace Switcher Preferences
nso: Tše Ratwago tša Sefetodi sa Sekgoba sa go šomela

en: Workspace na_mes:
nso: Maina a sek_goba sa go šomela:

en: X co-ordinate of panel
nso: Go kopanya ga X ga panele

en: X screen where the panel is displayed
nso: Sekirini sa X moo panele e bontšhitšwego

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
nso: Lepokisana la sekirini sa khomphuthara la Xinerama mo panele e bontšhitšwego

en: Y co-ordinate of panel
nso: Go kopanya ga Y ga panele

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
nso: Molaodi wa gago wa lefesetere ga a thekge go bontšhwa ga konope ya teseke, goba ga o šomiše molaodi wa lefesetere.

en: _About
nso: _Ka ga

en: _Activate Screensaver
nso: _Diragatša Seswantšho se Kopilwego Sekirining

en: _Always group windows
nso: _Ka mehla dira gore mafesetere e be dihlopha

en: _Applet:
nso: _Tirišo ya Khomphuthara:

en: _Autohide
nso: _Uta ka mo go itiragalelago

en: _Back
nso: _Morago

en: _Browse...
nso: _Fetleka...

en: _Close
nso: _Tswalela

en: _Delete
nso: _Phumola

en: _Delete This Panel
nso: _Phumola Panele ye

en: _Edit
nso: _Lokiša

en: _File:
nso: _Faele:

en: _Force quit
nso: _Gapeletša go tlogela

en: _Help
nso: _Thušo

en: _Icon:
nso: _Leswao:

en: _Location:
nso: _Lefelo:

en: _Lock Screen
nso: _Notlela Sekirini

en: _Move
nso: Š_utha

en: _Name of fish:
nso: _Leina la hlapi:

en: _Name:
nso: _Leina:

en: _Never group windows
nso: _O seke wa dira mafesetere dihlopha

en: _New Panel
nso: _Panele e Mpsha

en: _None (use system theme)
nso: _Ga e gona (diriša sehlogo sa tshepedišo)

en: _Open
nso: _Bula

en: _Orientation:
nso: _Thulaganyo:

en: _Pause per frame:
nso: _Emiša nakwana go ya ka foreime:

en: _Preferences
nso: _Tše ratwago

en: _Properties
nso: _Dipharologantšho

en: _Reload
nso: _Laiša gape

en: _Remove From Panel
nso: _Tloša Paneleng

en: _Revert
nso: _Boela morago

en: _Rotate on vertical panels
nso: _Dikološa dipaneleng tše tsepamego

en: _Run
nso: _Diriša

en: _Scale
nso: _Sekala

en: _Size:
nso: _Bogolo:

en: _Tile
nso: _Thaele

en: _Total frames in animation:
nso: _Palomoka ya diforeime tsošološong:

en: columns
nso: dikholomo

en: frames
nso: diforeime

en: pixels
nso: dikarolwana tše bopago seswantšho

en: rows
nso: methalo

en: seconds
nso: metsotswana
