mate-applets 1.25.3 - en to oc translation catalogue (481 entries)

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
oc: 
    ESSID : %s
    Fòrça : %d %%

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
oc: demòra %d %s %d %s (%d%%)

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
oc: %d %s %d %s fins a la fin de la carga (%d%%)

en: %s is down
oc: %s es arrestada

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
oc: %s :
    Recepcion : %s
    Mandadís : %s

en: (mounted)
oc: (montat)

en: (not mounted)
oc: (pas montat)

en: (unknown)
oc: (desconeguda)

en: , width: %s
oc: , largor : %s

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
oc: 0 per pas cap d'etiqueta, 1 pel percentatge e 2 pel temps que demòra.

en: 20 MHz (no HT)
oc: 20 MHz (pas HT)

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
oc: La valor 0 indica de visualizar l'applet en mòde grafic (sonque la mapa de pixèls), 1 de visualizar l'applet en mòde tèxt (sens visualizar la mapa de pixèls), e la valor 2 de visualizar en mòde grafic e tèxt.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
oc: Un escobilhièr MATE que podètz metre sul panèl. Lo podètz utilizar per veire lo contengut de l’escobilhièr o rossegar-pausar d'elements a l’escobilhièr.

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
oc: Un clòn maladrech de « Eyes » pel tablèu de bòrd MATE. Sos uèlhs quitaràn pas mai vòstra mirga.

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
oc: Una pichona aplicacion per afichar d’informacion sul trafic ret d’una interfàcia ret especificada

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
oc: Una aplet per susvelhar las condicions meteorologicas localas.

en: A set of eyeballs for your panel
oc: Un parelh d'uèlhs pel vòstre panèl

en: A system load indicator
oc: Un indicator de carga del sistèma

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
oc: Un monitor (ecran) de gestion de sistèma, capable d'afichar de grafics d'utilizacion del processor (CPU), de la RAM, del fichièr d'escambi (memòria SWAP) e del trafic ret.

en: A_ddress:
oc: A_dreça :

en: About AccessX Status
oc: A prepaus d’AccessX Status

en: About Battery Charge Monitor
oc: A prepaus del monitor de cargar batariá

en: About CPU Frequency Scaling Monitor
oc: A prepaus del monitor CPU

en: About Character Palette
oc: A prepaus de la paleta de caractèrs

en: About Command Applet
oc: A prepaus de Command Applet

en: About Disk Mounter
oc: A prepaus del montador de disc

en: About Eyes
oc: A prepaus d’Eyes

en: About MATE Netspeed
oc: A prepaus de MATE Netspeed

en: About Sticky Notes
oc: A prepaus de Sticky Notes

en: About System Monitor
oc: A prepaus del Monitor sistèma

en: About Timer Applet
oc: A prepaus de Timer Applet

en: About Trash Applet
oc: A prepaus de Trash Applet

en: About Weather Report
oc: A prepaus de Weather Report

en: About...
oc: A prepaus...

en: AccessX Status
oc: Estat d'AccessX

en: AccessX Status Applet Factory
oc: Fabrica per l'aplet d'estat AccessX

en: Add Palette
oc: Apondre una paleta

en: Add button
oc: Boton Apondre

en: Address Entry
oc: Adreça

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
oc: Applet per montar e desmontar de periferics.

en: Applet refresh rate in milliseconds
oc: Frequéncia d'actualizacion de l'ajuston en milisegondas

en: Auto change device
oc: Cambiament auto de periferic

en: Available palettes
oc: Paletas disponiblas

en: Background color for disk load graph
oc: Color de fons del diagrama de carga dels disques

en: Battery Charge Monitor
oc: Monitor de carga de batariá

en: Battery Charge Monitor Preferences
oc: Preferéncias del monitor de carga de la batariá

en: Battery Monitor
oc: Monitor de batariá

en: Battery Notice
oc: Notificacion batariá

en: Battery Status Utility
oc: Utilitari d'estat de batariá

en: Battery charged (%d%%)
oc: Batariá cargada (%d%%)

en: Battery fully re-charged
oc: Batariá completament recargada

en: Battery power low
oc: Batariá febla

en: Battery status unknown
oc: Estat de la batariá desconegut

en: Battstat Factory
oc: Fabrica per Battstat

en: Beaufort scale
oc: Escala de Beaufort

en: Beep for warnings
oc: Bip per alèrtas

en: Beep when displaying a warning.
oc: Bip quand s'aficha una alèrta.

en: Behavior
oc: Compòrtament

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
oc: Per defaut, la data actuala es utilizada coma títol dels bremba-tes quand son creats. Aqueste format es utilizat ; tot çò que pòt analizar strftime() es valid.

en: Bytes in:
oc: Octets entrants :

en: Bytes out:
oc: Octets sortents :

en: CPU Frequency Monitor Preferences
oc: Preferéncias del monitor de frequéncias UCP

en: CPU Frequency Scaling Monitor
oc: Monitor d'escala de la frequéncia de l'UCP

en: CPU Load
oc: Carga CPU

en: CPU frequency scaling unsupported
oc: L'escala de frequéncia es pas implementada

en: CPU graph background color
oc: Color de fons del grafic de carga del processor

en: CPU to Monitor
oc: UCP de gerir

en: C_ommand:
oc: Co_manda :

en: Cach_ed
oc: Escond_ut

en: Can not launch the eyes applet.
oc: Impossible d'executar l'ajuston dels uèlhs.

en: Cannot execute Caja
oc: Pòt pas executar Caja

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
oc: Impossible de desplaçar d'elements dins l’escobilhièr. Lo volètz suprimir sulcòp ?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
oc: Impossible de desplaçar d'elements dins l’escobilhièr, los volètz suprimir sulcòp ?

en: Celsius
oc: Gra Celsius

en: Change CPU Frequency scaling
oc: Cambiar l'escala de la frequéncia de l'UCP

en: Change icon
oc: Icòna de cambiament

en: Channel:
oc: Canal :

en: Character Palette
oc: Paleta de caractèrs

en: Character Palette Preferences
oc: Preferéncias de la paleta de caractèrs

en: Characters shown on applet startup
oc: Caractèrs mostrats a l'aviada de l'aplet

en: Charpicker Applet Factory
oc: Fabrica per l'aplet Paleta de caractèrs

en: Choose a base color to use for all sticky notes
oc: Causissètz una color de basa d'utilizar per totes los bremba-tes

en: Choose a color for the note
oc: Causissètz una color pel bremba-te

en: Choose a font for the note
oc: Causissètz una poliça pel bremba-te

en: Choose a font to use for all sticky notes
oc: Causissètz una poliça a utilizar per totes los bremba-tes

en: Choose if notes are visible on all workspaces
oc: Causissètz se los bremba-tes son visibles sus totes los espacis de trabalh

en: Choose if the default style is forced on all notes
oc: Causir se l'estil per defaut es impausat a totas las nòtas

en: City:
oc: Ciutat :

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
oc: Ciutat : %s
    Cèl : %s
    Temperatura : %s

en: Click to Enter Weather.com
oc: Clicatz per visualizar Weather.com

en: Click to add a new palette
oc: Clicatz per apondre una paleta novèla

en: Click to delete the selected palette
oc: Clicatz per suprimir la paleta seleccionada

en: Click to edit the selected palette
oc: Clicatz per editar la paleta seleccionada

en: Command
oc: Comanda

en: Command Applet
oc: Applet de comanda

en: Command Applet Preferences
oc: Preferéncias de l'applet de comanda

en: Command to execute
oc: Comanda d'executar

en: Conditions:
oc: Condicions :

en: Connected Time:
oc: Temps de connexion :

en: Copyright © 1998, 2004-2005 GNOME Applets Maintainers and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
oc: Copyright © 1998, 2004-2005 GNOME Applets Maintainers and others
    Copyright © 2012-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Copyright © 1999 Dave Camp
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
oc: Copyright © 1999 Dave Camp
    Copyright © 2012-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Copyright © 1999-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
oc: Copyright © 1999-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Copyright © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
oc: Copyright © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
    Copyright © 2012-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Copyright © 2000 The Gnulix Society
    Copyright © 2002-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2000 The Gnulix Society
    Copyright © 2002-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Copyright © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Copyright © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Copyright © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 Les desvolopaires de MATE

en: Copyright © 2002-2003 Loban A Rahman
    Copyright © 2005 Davyd Madeley
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2002-2003 Loban A Rahman
    Copyright © 2005 Davyd Madeley
    Copyright © 2012-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Copyright © 2003 Sun Microsystems
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2003 Sun Microsystems
    Copyright © 2012-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Copyright © 2004 Canonical Ltd
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2004 Canonical Ltd
    Copyright © 2012-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Copyright © 2004 Carlos Garcia Campos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2004 Carlos Garcia Campos
    Copyright © 2012-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Copyright © 2004 Michiel Sikkes
    Copyright © 2008 Ryan Lortie
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2004 Michiel Sikkes
    Copyright © 2008 Ryan Lortie
    Copyright © 2012-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Copyright © 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Could not open help document
oc: Impossible de dobrir lo fichièr d'ajuda

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
oc: Crear, mostra e administrar los bremba-tes sul burèu

en: Current Conditions
oc: Condicions actualas

en: Date format of note's title
oc: Format de data del títol del bremba-te

en: Default Note Properties
oc: Proprietats per defaut de las nòtas

en: Default color for font
oc: Color per defaut de la poliça

en: Default color for new notes
oc: Color per defaut dels bremba-tes novèls

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
oc: Color per defaut dels novèls bremba-tes. Deu èsser una especificacion exa HTML, per exemple "#30FF50".

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
oc: Color de poliça per defaut dels novèls bremba-tes. Deu èsser una especificacion exa HTML, per exemple "#000000".

en: Default font for new notes
oc: Poliça per defaut dels bremba-tes novèls

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
oc: Poliça per defaut dels bremba-tes novèls. Deuriá èsser un nom de poliça Panga, per exemple "Sans Italic 10".

en: Default height for new notes
oc: Nautor per defaut dels bremba-tes novèls

en: Default height for new sticky notes in pixels.
oc: Nautor per defaut dels bremba-tes novèls en pixels.

en: Default width for new notes
oc: Largor per defaut dels bremba-tes novèls

en: Default width for new sticky notes in pixels.
oc: Largor per defaut dels bremba-tes novèls en pixels.

en: Delete Immediately?
oc: Suprimir sulcòp ?

en: Delete all sticky notes?
oc: Volètz suprimir totas las nòtas ?

en: Delete button
oc: Suprimir lo boton

en: Delete note
oc: Suprimir lo bremba-te

en: Delete this sticky note?
oc: Volètz suprimir aquesta nòta ?

en: Details
oc: Detalhs

en: Device _Details
oc: _Detalhs del periferic

en: Device to monitor
oc: Periferic a susvelhar

en: Dew point:
oc: Punt de rosada :

en: Directory in which the theme is located
oc: Repertòri ont es lo tèma

en: Disk
oc: Disc

en: Disk Load
oc: Carga dels disques

en: Disk Mounter
oc: Montador de disques

en: Display
oc: Afichatge

en: Display Settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: Displays current state of keyboard accessibility features
oc: Mòstra l'estat actual de las foncionalitats d'accessibilitat del clavièr

en: Do you want to connect %s now?
oc: Volètz connectar %s ara ?

en: Do you want to disconnect %s now?
oc: Volètz desconnectar %s ara ?

en: Down command
oc: Comanda del bas

en: Drive Mount Applet Factory
oc: Fabrica d'applet de montatge de disques

en: Duration of timer in seconds
oc: Dura de la minutariá en segondas

en: ESSID:
oc: ESSID :

en: Edit Palette
oc: Modificar la paleta

en: Edit button
oc: Boton Editar

en: Empty all of the items from the trash?
oc: Suprimir totes los elements de l’escobilhièr ?

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
oc: Los bremba-tes voids son totjorn suprimits sens confirmacion.

en: Emptying the Trash
oc: Voidar l’escobilhièr

en: Enable CPU load graph
oc: Activar lo grafic de carga del processor (CPU)

en: Enable _radar map
oc: Activar la carta _radar

en: Enable disk load graph
oc: Activar lo diagrama de carga dels disques

en: Enable load average graph
oc: Activar lo diagrama de carga mejana

en: Enable memory load graph
oc: Activar lo grafic d'utilizacion de la memòria

en: Enable network load graph
oc: Activar lo grafic d'utilizacion de la ret

en: Enable swap load graph
oc: Activar lo grafic d'utilizacion del fichièr d'escambi (SWAP)

en: Enter the URL
oc: URL

en: Error while spawning caja:
    %s
oc: Error pendent l'aviada de caja:
    %s

en: Error: %s
oc: Error : %s

en: Eyes
oc: Uèlhs

en: Eyes Preferences
oc: Preferéncias d’Eyes

en: F_ree
oc: _Liure

en: Factory for creating the weather applet.
oc: Fabrica per crear l'aplet metèo.

en: Factory for drive mount applet
oc: Fabrica per l'applet de montatge de disques

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
oc: Impossible de cargar la basa de donadas d'emplaçaments XML. Mercès de raportar l'anomalia.

en: Feels like:
oc: Temperatura sentida :

en: Find _Next
oc: Recercar lo _seguent

en: Font C_olor:
oc: C_olor de poliça :

en: Font Co_lor:
oc: Co_lor de poliça :

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
oc: Pels panèls amb los bòrds orizontals, la largor dels grafics en pixels. Pels panèls amb los bòrds verticals, s'agís de la nautor dels grafics.

en: Force _default color and font on notes
oc: Impausar la color e la poliça per _defaut a las nòtas

en: Forecast
oc: Previsions

en: Forecast Report
oc: Previsions metèo

en: Forecast not currently available for this location.
oc: Las previsions son pas disponiblas ara.

en: Frequency Scaling Unsupported
oc: L'escala de frequéncia es pas implementada

en: From:
oc: Expedidor :

en: Full Battery Notification
oc: Notificacion de carga maximala

en: General Settings
oc: Paramètres generals

en: Go to Trash
oc: Anar a l’escobilihièr

en: Graph color for buffer memory
oc: Color del diagrama de la memòria tampon

en: Graph color for cached memory
oc: Color del grafic de l'activitat de la memòria intermediària

en: Graph color for disk read
oc: Color del diagrama de las lecturas de disques

en: Graph color for disk write
oc: Color del diagrama de las escrituras de disques

en: Graph color for input network activity
oc: Color del grafic de l'activitat de ret de dintrada

en: Graph color for iowait related CPU activity
oc: Color del grafic de la laténcia d'Intradas e de Sortidas del processor

en: Graph color for load average
oc: Color del diagrama de la carga mejana

en: Graph color for loopback network usage
oc: Color del grafic de l'activitat de ret intèrna ("loopback")

en: Graph color for nice-related CPU activity
oc: Color del grafic de l'activitat del processor (CPU)

en: Graph color for output network activity
oc: Color del diagrama de las autras activitats de ret

en: Graph color for shared memory
oc: Color del diagrama de la memòria partejada

en: Graph color for system-related CPU activity
oc: Color del grafic de l'activitat sistèma del processor (CPU)

en: Graph color for user-related CPU activity
oc: Color del grafic de l'activitat "utilizaire" del processor (CPU)

en: Graph color for user-related memory usage
oc: Color del grafic per l'utilizacion de la memòria per utilizaire

en: Graph color for user-related swap usage
oc: Color del grafic dl'utilizacion de la memòria d'escambi (SWAP) per l'utilizaire

en: Graph size
oc: Talha del grafic

en: Graphic
oc: Imatge

en: Graphic and Text
oc: Imatge e tèxt

en: Grid line color
oc: Color de las linhas de la grasilha

en: H_eight:
oc: _Nautor :

en: Harddisk
oc: Disc dur

en: Hardware Address:
oc: Adreça MAC :

en: Help
oc: Ajuda

en: Hi_de Notes
oc: _Amagar los bremba-tes

en: IPv4 Address:
oc: Adreça IPv4 :

en: IPv6 Address:
oc: Adreça IPv6 :

en: I_OWait
oc: Laténcia I/S (Intradas/Sortidas)

en: I_dle
oc: I_nactiu

en: If applet icon is shown or not
oc: Indica se l'icòna d'estat deu èsser afichada

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
oc: Se aquesta opcion es desactivada, podètz utilizar una color personalizada per defaut pels bremba-tes.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
oc: Se aquesta opcion es desactivada, podètz utilizar una poliça personalizada per defaut pels bremba-tes.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
oc: S'aquesta opcion es activada, las colors e poliças personalizadas que son afectadas a de bremba-tes individuals seràn ignorats.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
oc: Se causissètz de voidar l’escobilhièr, totes los elements seràn perduts per totjorn. Notatz que los podètz tanben suprimir un tras l'autre.

en: In color
oc: En color

en: Indicator color
oc: Color d’inficator

en: Insert "%s"
oc: Inserir « %s »

en: Insert characters
oc: Inserir caractèrs

en: Insert special character
oc: Inserir un caractèr especial

en: Interval for the command
oc: Interval per la comanda

en: Keyboard Accessibility Status
oc: Estat d'accessibilitat del clavièr

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
oc: Fabrica d'ajustons d'estat d'accessibilitat del clavièr

en: Last update:
oc: Darrièra mesa a jorn :

en: Legacy backend enabled.
oc: Mòde ancians sistèmas activat.

en: List of available palettes
oc: Lista de las paletas disponiblas

en: List of strings containing the available palettes.
oc: Lista de las cadenas que contenon las paletas disponiblas.

en: Load
oc: Carga

en: Load Average
oc: Carga mejana

en: Load graph background color
oc: Cargar la color de fons del grafic

en: Location
oc: Emplaçament

en: Location view
oc: Vista del luòc

en: Lock/Unlock note
oc: Verrolhar/desverrolhar lo bremba-te

en: Low Battery Notification
oc: Notificacion de carga minimala

en: MATE Netspeed Preferences
oc: Preferéncias de MATE Netspeed

en: MATE Weather
oc: MATE metèo

en: Mateweather Applet Factory
oc: Fabrica per l'applet Mateweather

en: Maximum _width (chars):
oc: _Largor maximal (caractèrs) :

en: Memory
oc: Memòria

en: Memory Load
oc: Carga memòria

en: Memory graph background color
oc: Color de fons del grafic d'utilizacion de la memòria

en: Minutes Remaining
oc: Minutas restantas

en: Mode to show CPU usage
oc: Mòde afichatge de l’utilizacion CPU

en: Modify a palette by adding or removing characters
oc: Modifica una paleta en apondre o en suprimir de caractèrs

en: Monitor Settings
oc: Paramètres del monitor

en: Monitor a laptop's remaining power
oc: Susvelha la poténcia restanta d'un portable

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
oc: Gerís l'escala de la frequéncia de l'UCP

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
oc: Susvelhar las condicions meteorologicas actualas e las previsions

en: Monitored Resources
oc: Ressorsas susvelhadas

en: Mount local disks and devices
oc: Montar de disques e de periferics locals

en: N/A
oc: N/D

en: Name of timer
oc: Nom de la minutariá

en: Net Load
oc: Carga ret

en: Netmask:
oc: Masqueta ret :

en: Network
oc: Ret

en: Network Monitor
oc: Monitor Ret

en: Network _device:
oc: Periferic _ret :

en: Network graph background color
oc: Color de fons del diagrama d'utilizacion de la ret

en: No Items in Trash
oc: Res dins l’escobilhièr

en: No battery present
oc: Pas cap de batariá presenta

en: Note C_olor:
oc: C_olor del bremba-te :

en: Note _Color:
oc: C_olor del bremba-te :

en: Notifications
oc: Notificacions

en: Notify user when the battery is full.
oc: Avisar l'utilizaire que la batariá es plena.

en: Notify user when the battery is low.
oc: Avisar l'utilizaire que la batariá es febla.

en: Number of characters to display
oc: Nombre de caractèrs d'afichar

en: Open the keyboard preferences dialog
oc: Dobrir la fenèstra de preferéncias del clavièr

en: Options
oc: Opcions

en: Out color
oc: Color de sortida

en: P-t-P Address:
oc: Adreça P-t-P :

en: P_ause timer
oc: P_ausar la minutariá

en: Palette entry
oc: Entrada de paleta

en: Palettes list
oc: Lista de las paletas

en: Percent
oc: Per cent

en: Pick a color for the sticky note
oc: Causissètz una color pel bremba-te

en: Pick a default sticky note color
oc: Causissètz la color per defaut dels bremba-tes

en: Pick a default sticky note font
oc: Causissètz la poliça per defaut dels bremba-tes

en: Pick a font for the sticky note
oc: Causissètz una color pel bremba-te

en: Preferences...
oc: Preferéncias...

en: Pressure:
oc: Pression :

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
oc: De permissions necessàrias per modificar la frequéncia del processor.

en: Properties
oc: Proprietats

en: R_eset
oc: M_etre a zèro

en: Radar Map
oc: Carta radar

en: Red value level
oc: Valor del nivèl roge

en: Relative humidity:
oc: Umiditat relativa :

en: Removing item %s of %s
oc: Supression del fichièr %s sus %s

en: Removing: %s
oc: Supression : %s

en: Resize note
oc: Tornar dimensionar lo bremba-te

en: S_top timer
oc: Arres_tar la minutariá

en: S_wap Space
oc: Espaci d'escambi

en: S_ystem
oc: S_istèma

en: See the ForeCast Details
oc: Veire las entresenhas de la prevision

en: Select Location from the list
oc: Seleccionatz l'emplaçament dins la lista

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
oc: Règla l'UCP de manejar. Dins un sistèma d'un sol processor, o devètz pas cambiar.

en: Sh_ared
oc: P_artejat

en: Show CPU frequency as _frequency
oc: Visualizar la frequéncia UCP coma _frequéncia

en: Show CPU frequency as _percentage
oc: Visualizar la frequéncia UCP coma _percentatge

en: Show _icon
oc: Afichar l'_icòna

en: Show _notifications
oc: Afichar las _notificacions

en: Show _percentage remaining
oc: Visualizar lo _percentatge restant

en: Show _time remaining
oc: Visualizar lo _temps restant

en: Show bits
oc: Afichar los bits

en: Show frequency _units
oc: Visualizar las _unitat de frequéncia

en: Show icon
oc: Afichar l'icòna

en: Show notification _popup
oc: Mostrar las _notificacions

en: Show signal quality icon
oc: Mostar l’icòna de qualitat ràdio

en: Show sticky notes
oc: Visualizar los bremba-tes

en: Show sum speed
oc: Afichar la velocitat de la soma

en: Show the time/percent label
oc: Visualizar l'etiqueta temps/percentatge

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
oc: Mòstra l'estat del clavièr quand s'emplegan las foncionalitats d'accessibilitat.

en: Shows the output of a command
oc: Mòstra la sortida d’una comanda

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
oc: Mòstra l'estat de las foncionalitats AccessX tal coma los modificaires

en: Shows the status of keyboard accessibility features
oc: Mòstra l'estat de las foncionalitats d'accessibilitat del clavièr

en: Signal Strength:
oc: Fòrça del senhal :

en: Sky:
oc: Cèl :

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
oc: Especifica se los bremba-tes son verrolhats (pas modificables) o non.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
oc: Especifica se los bremba-tes son visibles sus TOTES los espacis de trabalh del burèu, o non.

en: Specify a title for the note
oc: Especifica un títol pel bremba-te

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
oc: Indica la nautor per defaut (en pixiels) dels bremba-tes novèls

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
oc: Indica la largor per defaut (en pixèls) dels bremba-tes novèls

en: Spinbutton for updating
oc: Boton per las mesas a jorn

en: Start system-monitor
oc: Aviar lo monitor sistèma

en: Station:
oc: Estacion :

en: Sticky Note
oc: Bremba-te

en: Sticky Note Properties
oc: Preferéncias del bremba-te

en: Sticky Notes
oc: Bremba-tes

en: Sticky Notes Applet Factory
oc: Fabrica per l'aplet Bremba-tes

en: Sticky Notes Preferences
oc: Preferéncias dels bremba-tes

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
oc: Bremba-tes per l'environament de burèu MATE

en: Sticky notes' locked state
oc: Estat de verrolhatge dels bremba-tes

en: Sticky notes' workspace stickyness
oc: Pegament de las nòtas sus los espacis de trabalh

en: Sunrise:
oc: Sortida del solelh :

en: Sunset:
oc: Solelh colc :

en: Swap Load
oc: Carga swap

en: Swap Space
oc: Espaci swap

en: Swap graph background color
oc: Color de fons del diagrama de la swap

en: System Monitor
oc: Monitor sistèma

en: System Monitor Preferences
oc: Preferéncias del monitor sistèma

en: System is running on AC power
oc: Lo sistèma utiliza lo corrent electric del sector

en: System is running on battery power
oc: Lo sistèma utiliza la batariá

en: Temperature:
oc: Temperatura :

en: Text
oc: Tèxte

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
oc: En dejós qu'aquest nivèl, la batariá serà roja e se visualiazarà una alèrta de batariá febla.

en: The desktop description file to execute as the system monitor
oc: Lo fichièr de descripcion .desktop d'utilizar pel monitor sistèma

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
oc: Los uèlhs gaitan dins la direccion de la sageta de la mirga

en: The name of the device to monitor
oc: Lo nom del periferic a susvelhar

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
oc: La cadena que l'utilizaire a seleccionada a la darrièra utilizacion de l'aplet. La cadena s'aficha quand l'utilizaire àvia l'aplet.

en: The system load average is %0.02f
oc: La carga mejana del sistèma de %0.02f

en: The type of text to display (if the text is enabled).
oc: Lo tipe de tèxt de visualizar (se lo tèxt es activat).

en: Themes
oc: Tèmas

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
oc: I a aguda una error fatala al moment d'ensajar de cargar lo tèma.

en: There was an error displaying help:
    %s
oc: I a agut una error al moment de mostrar l'ajuda :
    %s

en: There was an error displaying help: %s
oc: I a agut una error al moment d'afichar l'ajuda : %s

en: There was an error executing '%s': %s
oc: I a aguda una error al moment d’aviar « %s »  : %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
oc: I a aguda una error al moment d'aviar lo visionaire d'ajuda : %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
oc: I a aguda una error al moment de dobrir la brústia de dialòg 'preferéncias del clavièr' : %s

en: This cannot be undone.
oc: Aquò pòt pas èsser anullat.

en: This note is locked.
oc: Lo bremba-te es verrolhat.

en: This note is unlocked.
oc: Lo bremba-te es desverrolhat.

en: This utility shows the current CPU Frequency
oc: Aquel utilitari mòstra la frequéncia UCP actuala

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
oc: Aquel utilitari mòstra l'estat actual de l'escala de Frequéncia UCP.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
oc: Aqueste utilitari visualiza l'estat de la batariá de vòstre ordenador portable.

en: Timer
oc: Minutariá

en: Timer Applet
oc: Applet de Minutariá

en: Timer Applet Preferences
oc: Preferéncias de la minutariá

en: Timer finished!
oc: Temps passat !

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
oc: Per evitar de perder vòstre trabalh :
    • connectatz vòstre ordenador portable al sector, o
    • enregistratz los documents dobèrts e atudatz l'ordenador.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
oc: Per evitar de pèrdre vòstre trabalh :
    • metètz l'ordenador en ivernacion per estalviar d'energia,
    • connectatz vòstre ordenador portable al sector, o
    • enregistratz los documents dobèrts e atudatz l'ordenador.

en: Trash
oc: Escobilhièr

en: Trash Applet
oc: Aplet Escobilhièr

en: Un_mount %s
oc: Des_montar %s

en: Unknown error
oc: Error desconeguda

en: Unknown time (%d%%) remaining
oc: Temps restant desconegut (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
oc: Tèmps de carga desconegut (%d%%)

en: Up command
oc: Comanda del naut

en: Update
oc: Actualizar

en: Update spin button
oc: Boton de mesa a jorn

en: Updating...
oc: A s'actualizar...

en: Use _custom address for radar map
oc: Utilizar una adreça _personalizada per la carta radar

en: Use co_lor from the system theme
oc: Utilizar la _color del tèma del sistèma

en: Use default co_lor
oc: Utilizar la _color per defaut

en: Use default fo_nt
oc: Utilizar la _poliça per defaut

en: Use fo_nt from the system theme
oc: Utilizar la _color del tèma del sistèma

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
oc: Utilizar la valor definida dins red_value coma temps restant abans de visualizar una alèrta en plaça d'un percentatge.

en: Visibility:
oc: Visibilitat :

en: Visit Weather.com
oc: Visitatz Weather.com

en: Warn on low time rather than low percentage
oc: Alertar quand lo temps restant es pichòt

en: Weather Forecast
oc: Previsions metèo

en: Weather Preferences
oc: Preferéncias metèo

en: Weather Report
oc: Bulletin meteorologic

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
oc: Precisa se cal demandar una confirmacion quand volètz suprimir una nòta

en: Whether to force the default color and font on all notes
oc: Precisa se cal impausar la color per defaut per totas las nòtas

en: Whether to use the default system color
oc: Precisa se cal utilizar la color per defaut del sistèma

en: Whether to use the default system font
oc: Precisa se cal utilizar la poliça per defaut del sistèma

en: Width of output
oc: Largor de la sortida

en: Wind:
oc: Vent :

en: XKB Extension is not enabled
oc: Las extensions XKB son pas activas

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
oc: Vos demòra %d%% de la capacitat totala de la batariá.

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
oc: Poiretz pas modificar la frequéncia de vòstre ordenador. Probable que vòstre ordenador es estat mal configurat, o que ten material ont se pòt pas implementar l'escala de la frequéncia UCP.

en: Your battery is now fully recharged
oc: Vòstra batariá es completament cargada

en: Your battery is running low
oc: Vòstra batariá es febla

en: _About
oc: A _prepaus

en: _Appearance:
oc: _Aparéncia :

en: _Automatically update every:
oc: _Metre a jorn automaticament cada :

en: _Average
oc: _Mejana

en: _Background
oc: _Fons

en: _Buffers
oc: _Tampons

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Delete
oc: _Suprimir

en: _Delete All
oc: Tot _suprimir

en: _Delete Notes
oc: _Suprimir de bremba-tes

en: _Details
oc: _Detalhs

en: _Edit
oc: _Edicion

en: _Eject %s
oc: _Ejectar %s

en: _Empty Trash
oc: _Voidar l’escobilhièr

en: _Find:
oc: Re_cercar :

en: _Font:
oc: _Poliça :

en: _Free
oc: _Liure

en: _Harddisk
oc: _Disc dur

en: _Help
oc: Aju_da

en: _Hours:
oc: _Oras :

en: _In
oc: _Dintrant

en: _Interval (seconds):
oc: _Interval (segondas) :

en: _Keyboard Accessibility Preferences
oc: _Preferéncias d'accessibilitat del clavièr

en: _Load
oc: _Carga

en: _Lock Notes
oc: _Verrolhar de bremba-tes

en: _Memory
oc: _Memòria

en: _Minutes:
oc: _Minutas :

en: _Monitored CPU:
oc: CPU _susvelhat :

en: _Mount %s
oc: _Montar %s

en: _Name:
oc: _Nom :

en: _Network
oc: _Ret

en: _New Note
oc: Bremba-te _novèl

en: _Notify when battery is fully recharged
oc: _Notificar quand la batariá es completament cargada

en: _Open %s
oc: _Dobrir %s

en: _Open System Monitor
oc: _Dobrir lo monitor sistèma

en: _Open Trash
oc: _Dobrir l'escobilièr

en: _Out
oc: _Sortissant

en: _Palette:
oc: _Paleta :

en: _Palettes:
oc: _Paletas :

en: _Play CD
oc: _Legir un CD

en: _Play DVD
oc: _Legir un DVD

en: _Preferences
oc: _Preferéncias

en: _Pressure unit:
oc: Unitat de _pression :

en: _Put notes on all workspaces
oc: _Visualizar los bremba-tes sus totes los espacis de trabalh

en: _Read
oc: _Lectura

en: _Seconds:
oc: _Segondas :

en: _Select a location:
oc: _Seleccionar un luòc :

en: _Select a theme:
oc: _Causir un tèma :

en: _Show icon
oc: _Mostrar las icònas

en: _Show time/percentage:
oc: _Visualizar lo temps/percentatge :

en: _Start timer
oc: _Lançar la minutariá

en: _Temperature unit:
oc: Unitat de _temperatura :

en: _Title:
oc: _Títol :

en: _Update
oc: _Metre a jorn

en: _Used
oc: _Utilizat

en: _User
oc: _Utilizaire

en: _Visibility unit:
oc: Unitat de _visibilitat :

en: _Visit Weather.com
oc: _Visitar Weather.com

en: _Warn when battery charge drops to:
oc: _Alertar quand la carga de la batariá es inferiora a :

en: _Width:
oc: _Largor :

en: _Wind speed unit:
oc: Unitat de _velocitat del vent :

en: _Write
oc: _Escritura

en: bytes
oc: octets

en: insert special character %s
oc: inserís lo caractèr especial %s

en: knots
oc: nòdes

en: meters
oc: mètres

en: miles
oc: milas anglesas

en: milliseconds
oc: milisegondas

en: minutes
oc: minutas

en: na
oc: nd

en: none
oc: pas cap

en: nothing to mount
oc: pas res a montar

en: pixels
oc: pixèls

en: unknown
oc: desconegut

en: upower backend enabled.
oc: backend upower activat.
