Xfce Apps - en to oc translation catalogue (291 entries)

en: %d match | %d matches
oc[0]: %d ocurréncia
oc[1]: %d ocurréncias

en: %d of %d match | %d of %d matches
oc[0]: ocurréncia %d de %d
oc[1]: ocurréncia %d de %d

en: '0' disables and wipes recent history
oc: « 0 » desactiva e escafa l’istoric recent

en: <b>Display</b>
oc: <b>Afichatge</b>

en: <b>File Saving</b>
oc: <b>Enregistrament fichièr</b>

en: <b>Font</b>
oc: <b>Poliça</b>

en: <b>History</b>
oc: <b>Istoric</b>

en: <b>Indentation</b>
oc: <b>Indentacion</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
oc: <b>Divèrs</b>

en: <b>Toolbar</b>
oc: <b>Barra d'aisinas</b>

en: About this application
oc: A prepaus d'aquesta aplicacion

en: All Documents
oc: Totes los documents

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: Always
oc: Totjorn

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Application
oc: Aplicacion

en: Arabic
oc: Arabi

en: Armenian
oc: Armèni

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
oc: Autentificacion necessària per executar Mousepad coma root.

en: Auto indent a new line
oc: Indentacion automatica d'una novèla linha

en: Automatic reloading
oc: Recargament automatic

en: Body:
oc: Còs :

en: Button
oc: Boton

en: COLUMN
oc: COLOMNA

en: C_olumn number:
oc: Numèro de c_olomna :

en: Central European
oc: Europèu central

en: Change the case of the selection opposite case
oc: Cambiar la cassa de la seleccion dins la cassa opausada

en: Change the case of the selection to lowercase
oc: Cambiar la cassa de la seleccion en minusculas

en: Change the case of the selection to title case
oc: Cambiar la cassa de la seleccion en cassa de títol

en: Change the case of the selection to uppercase
oc: Cambiar la cassa de la seleccion en majusculas

en: Change the editor font
oc: Cambiar la poliça de l'editor

en: Change the visibility of the statusbar
oc: Modificacion de la visibilitat de la barra d'estat

en: Checking encodings...
oc: Verificacion dels encodatges ...

en: Chinese Simplified
oc: Chinés simplificat

en: Chinese Traditional
oc: Chinés tradicional

en: Choose Mousepad Font
oc: Causir la poliça de Mousepad

en: Choose a filetype
oc: Causir un tipe de fichièr

en: Clea_r
oc: Escafa_r

en: Clear Documents History
oc: Escafar l'istoric dels documents

en: Clear _History
oc: Escafar l'istoric

en: Clear the recently used files history
oc: Escafar l'istoric dels fichièrs utilizats recentament

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
oc: Escafament de l'istoric dels documents suprimirà definitivament totas las entradas qu'i figuran actualament.

en: Close _Tab
oc: Tampar l'ongle_t

en: Close the current document
oc: Tampar lo document corrent

en: Close this tab
oc: Tampar aqueste onglet

en: Close this window
oc: Tampar aquesta fenèstra

en: Configure the Mousepad text editor
oc: Configurar l’editor de tèxte Mousepad

en: Conve_rt
oc: Conve_rtir

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
oc: Convertir totas las tabulacions en espacis dins la seleccion o lo document

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
oc: Convertir totes los espacis al començament en tabulacion dins las linha(s) seleccionada(s) o del document

en: Copy the selection
oc: Copiar la seleccion

en: Create a new document
oc: Crear un document novèl

en: Create a new document from a template
oc: Crear un document novèl a partir d’un modèl

en: Create a new document in a new window
oc: Crear un novèl document dins una novèla fenèstra

en: Current
oc: Actual

en: Cut the selection
oc: Talhar la seleccion

en: Cyrillic
oc: Crillic

en: Cyrillic/Russian
oc: Rus/Cirillic

en: Cyrillic/Ukrainian
oc: Ucraïnian/Cirillic

en: Decrease the indentation of the selection or current line
oc: Demesir l'indentacion de la seleccion o de la linha correnta

en: Default
oc: Defaut

en: Default encoding:
oc: Encodatge per defaut :

en: Default language:
oc: Lenga per defaut :

en: Delete the current selection
oc: Suprimir la seleccion en cors

en: Display the Mousepad user manual
oc: Afichar lo manual utilizaire Mousepad

en: Do not register with the D-BUS session message bus
oc: Enregistrar amb lo bus de messatge de la sesilha D-BUS

en: Do you want to save the changes before closing?
oc: Volètz enregistrar las modificacions abans de tampar ?

en: Do you want to save your changes before reloading?
oc: Volètz enregistrar vòstras modificacions abans de recargar ?

en: Document Settings
oc: Paramètres document

en: Document menu
oc: Menú document

en: Down
oc: En bas

en: Duplicate the current line or selection
oc: Duplicar la linha correnta o a la seleccion

en: ENCODING
oc: CODATGE

en: Edit menu
oc: Menú edicion

en: Edit;Text;Simple;XFCE;Lightweight;Fast;
oc: Edicion;Tèxte;Simple;XFCE;Leugièr;Rapid;

en: Enable _syntax highlighting
oc: Activar la coloracion _sintaxica

en: Enable text _wrapping
oc: Activar l’adaptacion del tèxte

en: Externally Modified
oc: Exteriorament modificat

en: Failed to clear the recent history
oc: Impossible d'escafar l'istoric recent

en: Failed to open the document
oc: Impossible de dobrir lo document

en: Failed to open the documentation browser
oc: Impossible de dobrir lo navigador de documentacion

en: Failed to print the document
oc: Impossible d'imprimir lo document

en: Failed to reload the document
oc: Impossible de recargar lo document

en: Failed to save the document
oc: Impossible d'enregistrar lo document

en: File
oc: Fichièr

en: File menu
oc: Menú fichièr

en: File monitoring
oc: Susvelhança de fichièr

en: Filetype: %s
oc: Tipe de fichièr : %s

en: Filetype: None
oc: Tipe de fichièr : Pas cap

en: Find _Next
oc: Recercar lo _seguent

en: Find _Previous
oc: Recercar lo _precedent

en: Find and Rep_lace...
oc: Recercar e remp_laçar ...

en: Find and Replace
oc: Cercar e remplaçar

en: Fonts
oc: Poliças

en: Go To
oc: Anar a

en: Go to a specific location in the document
oc: Anar a un endrech especific dins lo document

en: Greek
oc: Grèc

en: Header:
oc: Entèsta :

en: Hebrew
oc: Ebrieu

en: Hebrew Visual
oc: Ebrieu visual

en: Help menu
oc: Menut d’ajuda

en: Highlight _All
oc: Metre en susbrilhança tot

en: History
oc: Istoric

en: History disabled
oc: Istoric desactivat

en: Icon Size:
oc: Talha de l'icòna :

en: Icons Only
oc: Icònas solament

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
oc: Se enregistratz pas lo document, totas las modificacions seràn perdudas.

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
oc: Se restablissètz lo fichièr, totas las modificacions pas enregistradas seràn perdudas.

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
oc: Se enregistratz lo document, totes los cambiaments exteriors seràn perduts.

en: Increase the indentation of the selection or current line
oc: Aumentar l'indentacion de la seleccion o de la linha correnta

en: Insert Spaces
oc: Inserir d'espacis

en: Insert _Spaces
oc: Inserir d'e_spacis

en: Insert spaces when the tab button is pressed
oc: Inserir d'espacis quand lo boton tab es quichat

en: Invalid byte sequence in conversion input
oc: Sequéncia d'octets invalida en entrada de conversion

en: Japanese
oc: Japonés

en: Korean
oc: Corean

en: LINE
oc: LINHA

en: Large Toolbar
oc: Granda Barra d'aisinas

en: Line E_nding
oc: Fi_n de linha

en: Line N_umbers
oc: N_umèros de linha

en: Line numbers:
oc: Numèros de _linha :

en: Line: %d Column: %d
oc: Linha : %d Colomna : %d

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
oc: Linha : %d Colomna : %d Seleccion : %d

en: Loading the template failed
oc: Lo cargament del modèl a fracassat

en: MODE
oc: MÒDE

en: Menu
oc: Menú

en: Menubar
oc: Barra de menú

en: Miscellaneous
oc: Divèrs

en: Mousepad Preferences
oc: Preferéncias del pavat de la mirga

en: Mousepad Shortcuts
oc: Acorchis Mousepad

en: Move the current document to a new window
oc: Desplaçar lo document actual dins una novèla fenèstra

en: Never
oc: Pas jamai

en: New From Te_mplate
oc: Novèl a partir del _modèl

en: New _Window
oc: _Fenèstra novèla

en: No clipboard data
oc: Pas de donada del quichapapièrs

en: No filetype
oc: Pas cap de tipe de fichièr

en: No items found
oc: Cap d'article pas trobat

en: None
oc: Pas cap

en: Op_en Recent
oc: Dobrir fichièr recent

en: Open '%s'
oc: Dobrir « %s »

en: Open File
oc: Dobrir un fichièr

en: Open a file
oc: Dobrir un fichièr

en: Open a recently used file
oc: Dobrir un fichièr utilizat recentament

en: Open the preferences dialog
oc: Dobrís la fenèstra de las preferéncias

en: Ot_her (%d)...
oc: Aut_re (%d)...

en: Ot_her...
oc: Aut_re...

en: Other:
oc: Autre :

en: Paste _Special
oc: Pegatge e_special

en: Paste as _Column
oc: Pegar coma _colomna

en: Paste from _History
oc: Pegar dempuèi l'istoric

en: Paste from the clipboard history
oc: Pegar dempuèi l'istoric del quichapapièrs

en: Paste the clipboard
oc: Pegar lo quichapapièrs

en: Paste the clipboard text into a column
oc: Pegar lo tèxte del quichapapièrs dins una colomna

en: Plain Text
oc: Tèxte brut

en: Please report bugs to <%s>.
oc: Se vos plai, raportatz los bugs a  <%s>.

en: Please select a file
oc: Seleccionatz un fichièr

en: Plugins
oc: Empeutons

en: Preferences Dialog
oc: Fenèstra de preferéncias

en: Preferences...
oc: Preferéncias...

en: Print _line numbers
oc: Imprimir los numèros de _linha :

en: Print page _headers
oc: Imprimir las entèstas de pagina

en: Print the current document
oc: Imprimir lo document corrent

en: Print version information and exit
oc: Imprimir la version e sortir

en: Re_load
oc: Re_cargar

en: Re_vert
oc: Tor_nar

en: Read Only
oc: Lectura sola

en: Recent file menu length:
oc: Longor del menú fichièrs recents :

en: Redo the last undone action
oc: Restablir la darrièra accion anullada

en: Remove all entries from the documents history?
oc: Suprimir totas las entradas de l'istoric des documents ?

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
oc: Levar totes los espacis a la fin de la linha seleccionada(s) o del document

en: Replace _all in:
oc: Remplaçar _tot dins :

en: Replace _with:
oc: Remplaçar _amb :

en: Reverse the order of something
oc: Inversar l'òrdre de las causas

en: Revert to the saved version of the file
oc: Tornar a la version enregistrada del fichièr

en: Romanian
oc: Romanés

en: Run Mousepad as root
oc: Executar Mousepad coma root

en: Save A_ll
oc: Salvar _tot

en: Save As
oc: Enregistrar jos

en: Save Changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Save _As
oc: Enregistrar _jos

en: Save _As...
oc: Enregistrar _jos...

en: Save all document in this window
oc: Salvar totes los documents dins aquesta fenèstra

en: Save current document as another file
oc: Enregistrar lo document actual dins un autre fichièr

en: Save the current document
oc: Enregistrar lo document actual

en: Search _direction:
oc: _Direccion de recercar :

en: Search backwards for the same text
oc: Recèrca cap a l'arrièr pel meteis tèxte

en: Search for and replace text
oc: Recercar e remplaçar de tèxte

en: Search for text
oc: Recercar de tèxte

en: Search forwards for the same text
oc: Recèrca cap a l'avant pel meteis tèxte

en: Search history size:
oc: Talha recèrca istoric :

en: Search menu
oc: Menú recèrca

en: Select F_ont...
oc: Seleccionatz la poliça ...

en: Select Tab Size
oc: Seleccionar la talha de l'onglet

en: Select _All
oc: _Seleccionar tot

en: Select the next tab
oc: Seleccionar l'onglet seguent

en: Select the previous tab
oc: Seleccionar l'onglet precedent

en: Select the text in the entire document
oc: Seleccionar lo tèxte dins l'ensemble del document

en: Selection
oc: Seleccion

en: Session restore:
oc: Restaurar session :

en: Set custom tab size
oc: Personalizar la talha de l'onglet

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
oc: Metre la fin de linha del document per DOS / Windows (CR LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
oc: Metre la fin de linha del document per (CR)

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
oc: Metre la fin de linha del document per Unix (LF)

en: Shortcuts Editor
oc: Editor d’acorchis

en: Shortcuts...
oc: Acorchis...

en: Show line numbers
oc: Veire los numèros de linha

en: Show the preferences dialog
oc: Afichar la fenèstra de preferéncias

en: Show the shortcuts dialog
oc: Afichar la fenèstra d’acorchis

en: Show toolbar
oc: Afichar la barra d'aisinas

en: Simple Text Editor
oc: Editor de tèxte simple

en: Small Toolbar
oc: Pichona Barra d'aisinas

en: South European
oc: Euròpa del sud

en: Spell Checking
oc: Verificacion ortografica

en: St_atusbar
oc: B_arra d'estat

en: St_rip Trailing Spaces
oc: Sup_rimir los espacis de fin

en: Store the byte-order mark in the file
oc: Recaptar la marca d'òrdre d'octet dins lo fichièr

en: Style:
oc: Estil :

en: System
oc: Sistèma

en: Tab _Size
oc: Talha onglet

en: Text Editor
oc: Editor de tèxte

en: Text Editor Settings
oc: Paramètres de l’editor de tèxte

en: Text Files
oc: Fichièrs tèxt

en: Text Only
oc: Tèxte solament

en: Text;Editor;Mousepad;Preferences;Settings;Configure;
oc: Tèxt;Editor;Mousepad;Preferéncias;Paramètres;Configuracion;

en: Thai
oc: Tai

en: The Mousepad developers
oc: Los desvolopaires de Mousepad

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
oc: Lo document es estat modificat per l'exterior. Volètz contunhar de salvar ?

en: The document is %s valid.
oc: Lo document es valid %s.

en: The document is not %s valid.
oc: Lo document es pas valid %s.

en: Toggle breaking lines in between words
oc: Activar / desactivar las linhas de ruptura entre los mots

en: Toggle the overwrite mode
oc: Activar / desactivar lo mode d'espotiment

en: Turkish
oc: Turc

en: Undo the last action
oc: Anullar la darrièra accion

en: Untitled
oc: Sens títol

en: Up
oc: En dessús

en: Use '%s' as template
oc: Utilizar « %s » coma modèl

en: Vietnamese
oc: Vietnamian

en: View
oc: Afichatge

en: View menu
oc: Menú vista

en: Viewer Mode
oc: Mòde visualizador

en: Western
oc: Occidental

en: Window
oc: Fenèstra

en: Write Unicode _BOM
oc: Escriure amb l'indicador d'òrdre dels octets Unicode

en: [FILES...]
oc: [FICHIÈRS...]

en: _About
oc: A _prepaus

en: _Auto Indent
oc: _Autoindentacion

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Close Window
oc: Tampar la _fenèstra

en: _Color Scheme
oc: Esquèma de _colors

en: _Contents
oc: _Somari

en: _Copy
oc: _Copiar

en: _Decrease Indent
oc: _Demesir l'indentacion

en: _Detach Tab
oc: _Destacar l'onglet

en: _Don't Save
oc: Enregistrar _pas

en: _Edit
oc: _Editar

en: _Encoding:
oc: _Encodatge :

en: _File
oc: _Fichièr

en: _Filetype
oc: Tipe de _fichièr

en: _Find
oc: _Cercar

en: _Fullscreen
oc: _Ecran complet

en: _Go to...
oc: Anar a ...

en: _Help
oc: Aju_da

en: _Increase Indent
oc: Aumentar l'_indentacion

en: _Jump to
oc: _Saltar a

en: _Line number:
oc: Numèro de _linha :

en: _Match whole word
oc: Correspond al _mot entièr

en: _Menubar
oc: Barra de _menús

en: _New
oc: _Novèl

en: _Next Tab
oc: Onglet _seguent

en: _Open
oc: _Dobrir

en: _Open...
oc: _Dobrir...

en: _Paste
oc: _Pegar

en: _Previous Tab
oc: Onglet _precedent

en: _Print...
oc: _Imprimir...

en: _Quit
oc: _Quitar

en: _Replace
oc: _Remplaçar

en: _Replace All
oc: _Remplaçar tot

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: _Search
oc: _Recercar

en: _Search for:
oc: _Recercar per :

en: _Tabs to Spaces
oc: _Tabulacions en espacis

en: _Toolbar
oc: Barra d'ai_sinas

en: _Transpose
oc: _Transpausar

en: _View
oc: Afichat_ge

en: _Viewer Mode
oc: Mòde _visualizador

en: _Word Wrap
oc: _Retorn a la linha

en: _Wrap around
oc: Envolopar

en: always
oc: totjorn

en: new tabs
oc: onglets novèls

en: new windows
oc: fenèstras novèlas
