Pidgin - en to oc translation catalogue (2991 entries)

en: 	_Only when someone says your username
oc: 	_Solament quand se ditz vòstre nom d'utilizaire

en: 
    %s has stopped typing
oc: 
    %s a arrestat d'escriure

en: 
    %s is typing...
oc: 
    %s es a picar un messatge...

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
oc: 
    <b>Comentaris :</b> %s

en: 
    <b>Description:</b>
oc: 
    <b>Descripcion :</b>

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
oc: 
    <b>Ocupants :</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
oc: 
    <b>Subjècte :</b> %s

en: 
    Fetching TinyURL...
oc: 
    Recuperacion TinyURL...

en: 
    Last Seen: %s ago
oc: 
    Vist recentament : %s i a

en: 
    Your Preferred Contact Methods
oc: 
    Vos metòdes de contacte preferidas

en:  <i>(identified)</i>
oc:  <i>(identificat)</i>

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
oc: « %s » es actualament desconnectat. Volètz enregistrer los messatges dins una alèrta per fin de los mandar automaticament quand « %s » se reconnectara ?

en: "Attention" Name Color
oc: Nom de la color dels messatges en susbrilhança

en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
oc: $(^Name) es disponible jos licéncia GNU General Public License (GPL). Lo tèxte de licéncia suivant es provesit unicament a títol informatif. $_CLICK

en: %.2f KiB/s
oc: %.2f ko/s

en: %B %Y
oc: %B %Y

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
oc[0]: %d compte es estat desactivat perque vos venètz de connectar dempuèi un autre endreit :
oc[1]: %d comptes son estats desactivats perque vos venètz de connectar dempuèi un autre endreit :

en: %d day | %d days
oc[0]: %d jorn
oc[1]: %d jorns

en: %d hour | %d hours
oc[0]: %d ora
oc[1]: %d oras

en: %d minute | %d minutes
oc[0]: %d minuta
oc[1]: %d minutas

en: %d person in room | %d people in room
oc[0]: %d persona dins la sala
oc[1]: %d personas dins la sala

en: %d second | %d seconds
oc[0]: %d segonda
oc[1]: %d segondas

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
oc[0]: %d messatge pas legit de %s
oc[1]: %d messatges pas legits de %s

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
oc: %s
    
    Finch ensajarà pas de se reconnectar amb lo compte tant qu'aquesta error serà pas corregida e qu'auretz pas reactivat lo compte.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
oc: %s
    Usatge : %s [opcions] ...
    
      -c, --config=DIR    legís los fichièrs de configuracion dempuèi lo dorsièr DIR
      -d, --debug         aficha los messatges de desbug sus la sortida stderr
      -h, --help          aficha aqueste tèxte d'ajuda e quita
      -n, --nologin       se connècta pas automaticament a l'aviada
      -v, --version       aficha lo numèro de la version actuala e quita

en: %s %s has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the developers
    by reporting a bug at:
    %ssimpleticket/
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %swiki/GetABacktrace
oc: %s %s a planté e a ensajat de crear un fichièr "core".
    Aquò es un problèma logicial e es pas degut a una
    utilizacion erronèa del logicial de vòstra part.
    
    Se podètz reproduire aqueste plantage, informatz-ne
    los desvolopaires en rapportant lo problèma sur
    %ssimpleticket/
    
    Veuillez bien préciser çò que vous faisiez a aqueste instant et
    attacher la pile d'appel (backtrace) obtenguda dempuèi lo fichièr
    core. Se vous ne savez pas cossí procedir, seguissètz
    las indicacions sus
    %swiki/GetABacktrace

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
oc: %s %s. « %s -h » per mai d'informacions.

en: %s (%s)
oc: %s (%s)

en: %s (%s) changed status from %s to %s
oc: %s (%s) a cambiat son estat de %s en %s.

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
oc[0]: %s (%s) a %d messatge novèl.
oc[1]: %s (%s) a %d messatges novèls.

en: %s (%s) is no longer %s
oc: %s (%s) es pas pus %s

en: %s (%s) is now %s
oc: %s (%s) es ara %s

en: %s Build Information
oc: Informacions sul programa %s

en: %s Developer Information
oc: Lista dels desvolopaires de %s

en: %s Plugin Information
oc: Informacions sus l'empeuton %s

en: %s Translator Information
oc: Lista dels traductors de %s

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
oc: %s [<I>%s</I>] a rejonch lo salon.

en: %s ago
oc: %s i a

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
oc: %s es desconnectat e n'a pas recebut lo messatge que vous venez de mandar.

en: %s became idle
oc: %s es vengut inactiu.

en: %s became unidle
oc: %s es pas pus inactiu

en: %s cancelled the file transfer
oc: %s a anullat lo transferiment de fichièr

en: %s cancelled the transfer of %s
oc: %s a anullat lo transferiment de « %s »

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
oc: %s pòt pas transferir los dorsièrs. Vos cal mandar los fichièrs del dorsièr individualament.

en: %s disabled
oc: %s desactivat

en: %s disconnected
oc: %s ven de se desconnectar

en: %s disconnected.
oc: Desconnexion de %s.

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
oc: D'errors se son produitas al moment de la migracion de las preferéncias %s de %s cap a %s. Enquestatz e acabatz la migracion a la man. Raportatz aquela error sus http://developer.pidgin.im

en: %s entered the room.
oc: %s a rejonch lo salon.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
oc[0]: %s a recebut %d messatge novèl
oc[1]: %s a recebut %d messatges novèls

en: %s has become idle (%s)
oc: %s es vengut inactiu (%s)

en: %s has become idle.
oc: %s es vengut inactiu.

en: %s has been invited to this conversation.
oc: %s a recebut un convit per aquesta conversacion.

en: %s has buzzed you!
oc: %s vos ven buzzar !

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
oc: %s a cambiat lo subjècte de <I>%s</I> en : %s

en: %s has changed the topic to: %s
oc: %s a cambiat lo subjècte en : %s

en: %s has cleared the topic.
oc: %s a escafat lo subjècte.

en: %s has closed the conversation.
oc: %s a tampat la discussion.

en: %s has gone away.
oc: %s es partit.

en: %s has gone away. (%s)
oc: %s es partit (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
oc: %s a invitat %s dins lo salon de discussions %s

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
oc: %s a invitat %s dins lo salon de discussions %s :
    %s

en: %s has left the conversation.
oc: %s a quitté la conversacion.

en: %s has paused while typing to you (%s)
oc: %s a fait una pausa dins la picada de vòstre messatge (%s)

en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
oc: %s a provesit lo certificat seguent per un usatge unic :

en: %s has requested your attention!
oc: %s essaie d'attirer vòstra atencion !

en: %s has returned from being away (%s)
oc: %s es pas pus absent (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
oc: %s es pas pus inactiu (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
oc: %s vos a mandat un messatge (%s)

en: %s has set the topic to: %s
oc: %s a cambiat lo subjècte en : %s

en: %s has signed off (%s)
oc: %s ven de se desconnectar (%s)

en: %s has signed off.
oc: %s ven de se desconnectar.

en: %s has signed on (%s)
oc: %s ven de se connectar (%s)

en: %s has signed on.
oc: %s ven de se connectar.

en: %s has started typing to you (%s)
oc: %s a començat de vos escriure (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
oc: %s s'es arrestat de vos escriure (%s)

en: %s is a messaging client based on libpurple which is capable of connecting to multiple messaging services at once.  %s is written in C using GTK+.  %s is released, and may be modified and redistributed,  under the terms of the GPL version 2 (or later).  A copy of the GPL is distributed with %s.  %s is copyrighted by its contributors, a list of whom is also distributed with %s.  There is no warranty for %s.<BR><BR>
oc: %s es un client de messatjariá basat sus libpurple capable de se connectar a de multiples servicis de messatjariás instantanèas. %s es escrit en C e utiliza GTK+. %s es distribuit, pòt èsser modificat e redistribuit jols tèrmes de la licéncia GPL version 2 o ulteriora. Una còpia de la licéncia GPL es provesida amb %s. Totes dreits reservats per los collaborators de %s, dont una lista es tanben provesida amb %s. Cap de garantida es pas provesida per l'utilizacion de %s.<BR><BR>

en: %s is no longer away.
oc: %s es pas pus absent.

en: %s is no longer idle.
oc: %s es pas pus inactiu.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
oc: « %s » es pas un fichièr regular. Refusi cobardament d'espotir aquel fichièr.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
oc: %s es pas una color valida. Consultatz /help msgcolor per conéisser las colors utilizablas.

en: %s is not a valid filename.
oc: %s es pas un nom de fichièr valid.

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
oc: %s es pas una categoria de messatges. Consultatz /help msgcolor per conéisser las categorias de messatges utilizables.

en: %s is not a valid room handle
oc: %s es pas un identificant de salon de discussions valid.

en: %s is not a valid room name
oc: %s es pas un nom de salon de discussions valid.

en: %s is not a valid server name
oc: %s es pas un nom de servidor valid.

en: %s is now known as %s
oc: %s es d'ara enlà conegut jol nom de %s

en: %s is now known as %s.
oc: %s es désormais connu jos lo nom de %s

en: %s is offering to send file %s
oc: %s prepausa de vos mandar lo fichièr %s

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
oc: %s ensaja d'aviar una session àudio de tipe pas suportada.

en: %s just signed off
oc: %s se ven de desconnectar

en: %s just signed on
oc: %s se ven de connectar

en: %s left the room (%s).
oc: %s es sortit del salon (%s)

en: %s left the room.
oc: %s es sortit del salon.

en: %s may require plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
oc: %s poiriá demandar una autentificacion en clair al travers d’una connexion non chifrada. Volètz autorizar ceci e contunhar l’autentificacion ?

en: %s requires %s, but it failed to unload.
oc: %s depend de %s, mas aquel a pas pogut èsser descargat.

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
oc: %s demanda una autentificacion en clair al travers d’una connexion non chifrada. Volètz autorizar ceci e contunhar l’autentificacion ?

en: %s said your nick in %s
oc: %s a escrit vòstre escais dins %s.

en: %s sent a message in %s
oc: %s a mandat un messatge dins %s

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
oc: %s a mandat un messatge sul tablèu del salon %s. Volètz ouvrir lo tablèu ?

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
oc: %s a mandat un messatge sul tablèu. Volètz ouvrir lo tablèu ?

en: %s sent you a message
oc: %s vos a mandat un messatge.

en: %s wants to send you %s (%s)
oc: %s vos vòl mandar %s (%s)

en: %s wants to send you a file
oc: %s vos vòl mandar un fichièr

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
oc: %s poirà pas mai veire vòstres cambiaments d'estat. Volètz contunhar ?

en: %s wishes to start a video session with you.
oc: %s veut engatjar una session vidèo.

en: %s wishes to start an audio session with you.
oc: %s vòl engatjar una session àudio.

en: %s wishes to start an audio/video session with you.
oc: %s veut engatjar una session àudio/vidèo.

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
oc: %s%s%s%s a fait de %s son contacte%s%s

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
oc: %s%s%s%s vòl apondre %s a sa lista de contactes%s%s

en: %s%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
oc: %s%s%s%s vos vòl (%s) apondre a sa lista de contactes%s%s

en: %s, %d hour | %s, %d hours
oc[0]: %s, %d ora
oc[1]: %s, %d oras

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
oc[0]: %s, %d minuta
oc[1]: %s, %d minutas

en: %s. Try `%s -h' for more information.
oc: %s. Ensajatz '%s -h' per mai d'entrensenhas.

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
oc: (%s) %s <RESPONSA AUTOMATICA> : %s

en: (Code %s)
oc: (Còde %s)

en: (Custom)
oc: (Personalizat)

en: (DOES NOT MATCH)
oc: (CORRESPOND PAS)

en: (Optional) A_lias:
oc: A_liàs (facultatiu) :

en: (Optional) _Invite message:
oc: Messatge de conv_it (facultatiu) :

en: (Re-)Request authorization
oc: (Re-)Demandar l'autorizacion

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
oc: (Error de conversion del messatge. Vérifiez l'option « Codage » dins las opcions del compte)

en: (You probably forgot to 'make install'.)
oc: (probable qu'avètz doblidat de far un « make install »)

en: (default)
oc: (per defaut)

en: (no topic set)
oc: (pas de subjècte)

en: (none)
oc: (pas cap)

en: (self-signed)
oc: (autosignat)

en: +++ %s became idle
oc: +++ %s ven inactiu.

en: +++ %s became unidle
oc: +++ %s es vengut actiu.

en: +++ %s signed off
oc: +++ %s ven de se desconnectar

en: +++ %s signed on
oc: +++ %s ven de se connectar

en: /Accounts
oc: /Comptes

en: /Accounts/Manage Accounts
oc: /Comptes/Gerir los comptes

en: /Buddies/Add Buddy...
oc: /Contactes/Apondre un contacte...

en: /Buddies/Add C_hat...
oc: /Contactes/Apondre una c_harradissa...

en: /Buddies/Add Chat...
oc: /Contactes/Apondre una discussion...

en: /Buddies/Add Group...
oc: /Contactes/Apondre un grop...

en: /Buddies/Add _Group...
oc: /Contactes/Apondre un _grop...

en: /Buddies/Get User Info...
oc: /Contactes/Entresenhas de l'utilizaire...

en: /Buddies/Get User _Info...
oc: /Contactes/_Entresenhas de l'utilizaire...

en: /Buddies/Join a Chat...
oc: /Contactes/Dintrar dins una discussion...

en: /Buddies/Join a _Chat...
oc: /Contactes/Dintrar dins una _discussion...

en: /Buddies/New Instant Message...
oc: /Contactes/Messatge instantanèu novèl...

en: /Buddies/New Instant _Message...
oc: /Contactes/_Messatge instantanèu novèl...

en: /Buddies/Sh_ow
oc: /Contactes/A_fichar

en: /Buddies/Show/Buddy Details
oc: /Contactes/Afichar/Informacions dels contactes

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
oc: /Contactes/Afichar/_Entresenhas dels contactes

en: /Buddies/Show/Empty Groups
oc: /Contactes/Afichar/Gropes voids

en: /Buddies/Show/Idle Times
oc: /Contactes/Afichar/Temps d'inactivitat

en: /Buddies/Show/Idle _Times
oc: /Contactes/Afichar/_Temps d'inactivitat

en: /Buddies/Show/Offline Buddies
oc: /Contactes/Afichar/Contactes desconnectats

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
oc: /Contactes/Afichar/Icònas de protocòl

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
oc: /Contactes/Afichar/Grops _voids

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
oc: /Contactes/Afichar/Contactes _desconnectats

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
oc: /Contactes/Afichar/Icònas de _protocòl

en: /Buddies/Sort Buddies
oc: /Contactes/Ordenar los contactes

en: /Buddies/View User _Log...
oc: /Contactes/Veire los _archius...

en: /Buddies/_Add Buddy...
oc: /Contactes/_Apondre un contacte...

en: /Buddies/_Quit
oc: /Contactes/_Quitar

en: /Buddies/_Sort Buddies
oc: /Contactes/_Triar los contactes

en: /Conversation
oc: /Discussion

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
oc: /Discussion/Apondre una alèrta...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
oc: /Conversacion/Apondre una _alèrta...

en: /Conversation/Add...
oc: /Discussion/Apondre...

en: /Conversation/Al_ias...
oc: /Conversacion/_Donar un aliàs...

en: /Conversation/Alias...
oc: /Conversacion/Donar un aliàs...

en: /Conversation/Block...
oc: /Discussion/Blocar...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
oc: /Conversacion/_Escafar la conversacion

en: /Conversation/Get Attention
oc: /Conversacion/Atraire l'atencion

en: /Conversation/Get Info
oc: /Conversacion/Veire las informacions

en: /Conversation/Get _Attention
oc: /Conversacion/Atraire l'_atencion

en: /Conversation/In_vite...
oc: /Discussion/Co_nvidar...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
oc: /Discussion/Inserir un imatg_e...

en: /Conversation/Insert Image...
oc: /Discussion/Inserir un imatge...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
oc: /Discussion/Inserir un lig_am...

en: /Conversation/Insert Link...
oc: /Discussion/Inserir un ligam...

en: /Conversation/Invite...
oc: /Discussion/Convidar...

en: /Conversation/Join a _Chat...
oc: /Conversacion/Re_jónher un salon...

en: /Conversation/M_edia
oc: /Conversacion/Mé_dia

en: /Conversation/M_ore
oc: /Discussions/_Mai

en: /Conversation/Media/Audio Call
oc: /Conversacion/Mèdia/Sonada àudio

en: /Conversation/Media/Audio\/Video Call
oc: /Conversacion/Mèdia/Sonada àudio\/vidèo

en: /Conversation/Media/Audio\/Video _Call
oc: /Conversacion/Mèdia/So_nada àudio\/vidèo

en: /Conversation/Media/Video Call
oc: /Conversacion/Mèdia/Sonada vidèo

en: /Conversation/Media/_Audio Call
oc: /Conversacion/Mèdia/Sonada _àudio

en: /Conversation/Media/_Video Call
oc: /Conversacion/Mèdia/Sonada _vidèo

en: /Conversation/More
oc: /Discussion/Mai

en: /Conversation/New Instant _Message...
oc: /Discussion/Mandar un _messatge...

en: /Conversation/Remove...
oc: /Discussion/Suprimir...

en: /Conversation/Se_nd File...
oc: /Discussion/Ma_ndar un fichièr...

en: /Conversation/Send File...
oc: /Conversacion/Mandar un fichièr...

en: /Conversation/Unblock...
oc: /Discussion/Desblocar...

en: /Conversation/View Log
oc: /Conversacion/Veire los archius

en: /Conversation/View _Log
oc: /Conversacion/_Veire los archius

en: /Conversation/_Add...
oc: /Discussion/_Apondre...

en: /Conversation/_Block...
oc: /Discussions/_Blocar...

en: /Conversation/_Close
oc: /Discussion/_Tampar

en: /Conversation/_Find...
oc: /Discussion/_Recercar...

en: /Conversation/_Get Info
oc: /Conversacion/Veire las _informacions

en: /Conversation/_Remove...
oc: /Discussion/_Suprimir...

en: /Conversation/_Save As...
oc: /Discussion/_Enregistrar coma...

en: /Conversation/_Unblock...
oc: /Discussion/_Desblocar...

en: /Help/De_veloper Information
oc: /Ajuda/Lista dels _desvolopaires

en: /Help/Online _Help
oc: /Ajuda/A_juda en linha

en: /Help/_About
oc: /Ajuda/_A prepaus

en: /Help/_Build Information
oc: /Ajuda/_Informacions sul programa

en: /Help/_Debug Window
oc: /Ajuda/Fenèstra de _desbugatge

en: /Help/_Plugin Information
oc: /Help/_Plugin Informacion

en: /Help/_Translator Information
oc: /Ajuda/Lista dels _traductors

en: /Options
oc: /Opcions

en: /Options/Enable Logging
oc: /Opcions/Activar l'archivatge

en: /Options/Enable Sounds
oc: /Opcions/Activar los sons

en: /Options/Enable _Logging
oc: /Opcions/Activar l'_archivatge

en: /Options/Enable _Sounds
oc: /Opcions/Activar los _sons

en: /Options/Show Formatting Toolbars
oc: /Opcions/Afichar la barra d'estil

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
oc: /Opcions/Afichar la _barra d'estil

en: /Options/Show Ti_mestamps
oc: /Opcions/Afichar l'_orodatatge

en: /Options/Show Timestamps
oc: /Opcions/Afichar l'orodatatge

en: /Tools
oc: /Aisinas

en: /Tools/Buddy _Pounces
oc: /Aisinas/A_lèrtas

en: /Tools/Custom Smile_ys
oc: /Aisinas/Mo_rrons personalizats

en: /Tools/Mute Sounds
oc: /Aisinas/Silencieux

en: /Tools/Mute _Sounds
oc: /Aisinas/Silenciós

en: /Tools/Plu_gins
oc: /Aisinas/Empeu_tons

en: /Tools/Pr_eferences
oc: /Aisinas/_Preferéncias

en: /Tools/Pr_ivacy
oc: /Aisinas/F_iltres

en: /Tools/Privacy
oc: /Aisinas/Filtres

en: /Tools/R_oom List
oc: /Aisinas/Lista dels sa_lons de discussions

en: /Tools/Room List
oc: /Aisinas/Lista dels salons de discussions

en: /Tools/Set _Mood
oc: /Aisinas/Cambiar d'_umor

en: /Tools/System _Log
oc: /Aisinas/Veire los archius del s_istèma

en: /Tools/_Certificates
oc: /Aisinas/_Certificats

en: /Tools/_File Transfers
oc: /Aisinas/Transferiments de _fichièrs

en: /_Accounts
oc: /_Comptes

en: /_Buddies
oc: /_Contactes

en: /_Conversation
oc: /_Discussion

en: /_Help
oc: /_Ajuda

en: /_Options
oc: /_Opcions

en: /_Tools
oc: /_Aisinas

en: 0 people in room
oc: 0 persona dins la sala

en: 12 hour time format
oc: Format 12 oras

en: 24 hour time format
oc: Format 24 oras

en: <AUTO-REPLY>
oc: <Responsa automatica>

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
oc: <I>%s</I> a suprimit totes los mòdes de <I>%s</I>

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
oc: <I>%s</I> a suprimit totes los mòdes de <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
oc: <I>%s</I> càmbia lo mòde de <I>%s</I> en : %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
oc: <I>%s</I> càmbia lo mòde de <I>%s</I> en : %s

en: <PurpleMain>/Accounts/
oc: <PurpleMain>/Comptes/

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
oc: <PurpleMain>/Comptes/Activar lo compte

en: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
oc: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s vos vòl (%s) apondre a sa lista de contactes%s%s

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
oc[0]: <b>%d novèl corrièr.</b>
oc[1]: <b>%d novèls corrièrs.</b>

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
oc: <b><font color"=red">L'archivador a pas de foncion de lectura</font></b>

en: <b>Account:</b> %s
oc: <b>Compte :</b> %s

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
oc: <b>Impossible de trobar lo programa de configuracion del navigador.</b>

en: <b>Channel Name:</b> %s
oc: <b>Nom del salon :</b> %s

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
oc: <b>Conversacion amb %s lo %s :</b><br>

en: <b>Defining adjective:</b>
oc: <b>Qualificatiu :</b>

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
oc: <b>Fichièr :</b> %s
    <b>Talha de fichièr :</b> %s
    <b>Talha d'imatge :</b> %d x %d

en: <b>Filename:</b>
oc: <b>Nom de fichièr :</b>

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
oc: <b>Títol del grop :</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
oc: <b>Id Nòtas del grop :</b> %s<br>

en: <b>Password:</b>
oc: <b>Senhal :</b>

en: <b>Plugin Details</b>
oc: <b>Entresenhas sus l'empeuton</b>

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
oc: <b>Impossible de trobar lo programa de configuracion de servidor mandatari.</b>

en: <b>Receiving As:</b>
oc: <b>Recepcion vers :</b>

en: <b>Receiving From:</b>
oc: <b>Recepcion depuis :</b>

en: <b>Sending As:</b>
oc: <b>Mandadís depuis :</b>

en: <b>Sending To:</b>
oc: <b>Mandadís vers :</b>

en: <b>Username:</b>
oc: <b>Nom d'utilizaire :</b>

en: <b>Web site:</b>
oc: <b>Site web :</b>

en: <b>Written by:</b>
oc: <b>Escrit per :</b>

en: <b>_Bold</b>
oc: <b>_Gras</b>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
oc: <br><b>Frasa clau del salon :</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
oc: <br><b>Fondator del salon :</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
oc: <br><b>Clau HMAC del salon :</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
oc: <br><b>Mòde del salon :</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
oc: <br><b>Subjècte :</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
oc: <br><b>Babilhatge de clau publica del fondator :</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
oc: <br><b>Emprenta de clau publica del fondator :</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
oc: <br><b>Nombre d'utilizaires :</b> %d

en: <br>At %s since %s
oc: <br>A %s dempuèi %s

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
oc: <font color="red"><b>Impossible de legir lo fichièr %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
oc: <font color="red"><b>Impossible de trobar lo dorsièr dels archius</b></font>

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
oc: <font color='#777777'>Desconnectat.</font>

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
oc: <font color='#777777'>Desconnectat de XMPP</font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
oc: <h1>Conversacion amb %s</h1>

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
oc: <span foreground="red" weight="bold">Error : %s
    Consultez lo site web del plugin per una mesa a jorn éventuelle.</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
oc: <span size='larger' weight='bold'>Conversacion dins %s lo %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
oc: <span size='larger' weight='bold'>Conversacion amb %s lo %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
oc: <span size='larger' weight='bold'>Error a l'enregistrament de l'imatge</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
oc: <span size='larger' weight='bold'>Tipe de fichièr non reconnu</span>
    
    PNG choisi per defaut

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
oc: <span size='larger' weight='bold'>Benvenguda dins %s !</span>
    
    Avètz pas cap de compte de configurat. Per vos connectar amb %s, clicatz lo boton <b>Apondre</b> çaijós e configuratz vòstre primièr compte. Se vos volètz connectar a mantun compte amb %s, clicatz sus <b>Apondre</b> autant de còps que necessari.
    
    Per retrobar aquesta fenèstra per fin d'apondre, modificar o suprimir de comptes, causissètz <b>Comptes->Gerir los comptes</b> dins la fenèstra de la lista de contactes.

en: <span size='larger'>_Larger</span>
oc: <span size='larger'>Mai g_rand</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
oc: <span size='smanar'>Mai pic_hon</span>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
oc: <span strikethrough='true'>Raiat</span>

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
oc: <span style="italic">Exemple : stunserver.org</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
oc: <span weight="bold" size="larger">Avètz del corrièr !</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have pounced!</span>
oc: <span weight="bold" size="larger">Avètz d'alèrtas !</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
oc: <span weight='bold' size='larger'>Benvenguda dins %s !</span>
    
    Avètz pas cap de compte actiu. Activaz vos comptes de messatjariá dempuèi la fenèstra <b>Comptes</b> dins lo menú <b>Comptes->Gerir los comptes</b>. Un còp los comptes activats, vous pourrez vous connectar, cambiar vòstre estat e discutir amb vos contactes.

en: <u>_Underline</u>
oc: <u>_Soslinhat</u>

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
oc: Un administrator Sametime a lancé l'annonce seguenta sul servidor %s.

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
oc: Un morron personalizat per « %s » existís déjà. Causissètz un autre raccourci.

en: A custom smiley in the message is too large to send.
oc: Un morron personalizat dins lo messatge es tròp grosse per èsser mandada.

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
oc: Un fichièr es disponible pel telecargament dempuèi :
    Òste distant : %s
    Pòrt distant : %d

en: A folder with that name already exists
oc: Un dorsièr amb aqueste nom existís déjà

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
oc: Un grop nommé « %s » existís ja dins vòstra lista de contactes.

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
oc: Una version orizontala amb desfilament de la lista de contactes.

en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
oc: Un ensemble d'aisinas per interfàcias graficas multiplataforma, utilizat per Pidgin

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
oc: Una partida de messatjariá musicala es estada demandada. Clicatz sus l'icòna MM per l'acceptar.

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
oc: Una error irrecuperabla de Farsight2 s'es produita.

en: A non-recoverable Farstream error has occurred.
oc: Una error Farstream non récupérable s'es produita

en: A server is required to connect this account
oc: Un servidor es requis per se connectar a aqueste compte.

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
oc: La version de l'ABI correspond pas : %d.%d.x (%d.%d.x esperat)

en: AIM Account
oc: Compte AIM

en: A_ccount
oc: _Compte

en: A_lias:
oc: _Aliàs :

en: Aborting DNS lookup in Tor Proxy mode.
oc: Anullacion de la recèrca DNS en mòde Proxy Tor.

en: About %s
oc: A prepaus de %s

en: Accept
oc: Acceptar

en: Accept certificate for %s?
oc: Acceptar lo certificat per %s ?

en: Accept chat invitation?
oc: Acceptar lo convit a la discussion ?

en: Accept file transfer request from %s?
oc: Acceptar la demanda de transferiment de %s ?

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
oc: Accès interdit : lo proxy autoriza pas lo passatge pel pòrt %d

en: Account
oc: Compte

en: Account does not support PEP, can't set mood
oc: Aqueste compte supòrta pas PEP, impossible de cambiar l'umor.

en: Account has been disabled
oc: Lo compté es estat desactivat

en: Account successfully unregistered
oc: Compte revocat amb succès

en: Account type:
oc: Mena de compte :

en: Account was not added
oc: Lo compte es pas estat apondut.

en: Account was not modified
oc: Lo compte es pas estat modificat

en: Account:
oc: Compte :

en: Account:
oc: Compte :

en: Account: %s (%s)
oc: Compte : %s (%s)

en: Accounts
oc: Comptes

en: Action
oc: Accion

en: Action Message Name Color
oc: Nom de la color dels messatges d'accion

en: Action Message Name Color for Whispered Message
oc: Nom de la color dels messatges d'accion marmolhats.

en: Actions
oc: Accions

en: Ad-Hoc Command Failed
oc: Fracàs de la comanda Ad-Hoc

en: Ad_vanced
oc: A_vançat

en: Add
oc: Apondre

en: Add / Remove
oc: Apondre / suprimir

en: Add Account
oc: Apondre un compte

en: Add Buddy
oc: Apondre un contacte

en: Add Buddy Pounce
oc: Apondre una alèrta

en: Add Buddy Pounce...
oc: Apondre una alèrta...

en: Add Buddy _Pounce...
oc: Apondre una a_lèrta...

en: Add C_hat...
oc: Apondre un salon de _discussions...

en: Add Channel Private Group
oc: Apondre un grop privat al salon

en: Add Channel Public Key
oc: Apondre una clau publica al salon

en: Add Chat
oc: Apondre la discussion

en: Add Group
oc: Apondre un grop

en: Add Notes Address Book Group...
oc: Apondre un grop de quasernet d'adreças Notes...

en: Add Private Group
oc: Novèl grop privat

en: Add Smiley
oc: Apondre lo morron

en: Add _Buddy...
oc: Apondre un _amic...

en: Add a buddy.
oc: Apondre un contacte.

en: Add a new text replacement
oc: Apondre una substitucion novèla

en: Add buddy to _group:
oc: Apondre aqueste contacte al _grop :

en: Add buddy to your list?
oc: Apondre aqueste utilizaire a la lista de contactes ?

en: Add in group
oc: Apondre al grop

en: Add new line in Chats
oc: Apondre de retorns carriòt dins los salons de discussion

en: Add new line in IMs
oc: Apondre de retorns carriòt dins los messatges

en: Add to Address Book
oc: Apondre al quasernet d'adreças

en: Add to Buddy List
oc: Apondre a la lista de contactes

en: Add to chat
oc: Apondre a la discussion

en: Add to chat...
oc: Apondre a la discussion...

en: Address
oc: Adreça

en: Address already in use.
oc: Aquesta adreça es ja utilizada.

en: Adds a Send button to the entry area of the conversation window. Intended for use when no physical keyboard is present.
oc: Apond un boton Mandar dins la fenèstra de conversacion. Permet lo mandadís de messatges quand i a pas de clavièr fisic.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
oc: Apond una pichona zòna de notificacion dins la lista de contactes per indicar l'arribada de novèls corrièrs.

en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
oc: Permet d'apondre de comentaris suls contactes de vòstra lista.

en: Affiliations:
oc: Afiliacions :

en: Afraid
oc: Espaurit

en: Albanian
oc: Albanés

en: Algorithm: 	%s
oc: Algoritme : %s

en: Alias
oc: Aliàs

en: Alias (optional)
oc: Aliàs (facultatiu)

en: Alias Buddy
oc: Donar un aliàs

en: Alias Chat
oc: Donar un aliàs a un salon de discussions

en: Alias Contact
oc: Donar un aliàs a un contact

en: Alias:
oc: Aliàs :

en: All
oc: Tot

en: All Conversations
oc: Totas las discussions

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
oc: Totas las rubricas çaijós son facultativas. Sasissètz unicament las informacions que volètz rendre publiques.

en: All people
oc: Tot lo monde

en: Allow %s to contact you?
oc: Autorizar %s a vos contactar ?

en: Allow Buzz
oc: Autorizar los Buzz

en: Allow all users to contact me
oc: Autorizar totes los utilizaires a me contactar

en: Allow multiple instances
oc: Autorizar mantuna instàncias

en: Allow only the users below
oc: Autorizar sonque los utilizaires çaijós

en: Allow only the users on my buddy list
oc: Autorizar sonque los utilizaires de ma lista de contactes

en: Allow plaintext SASL auth over unencrypted connection
oc: Autorizar una autentificacion SASL en clair sus una connexion non chifrada

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
oc: Autorizar l'autentificacion en clar pels fluxes chifrats

en: Allows browsing and registering services.
oc: Permet la visualisation e l'enregistrament de servicis.

en: Allows control by entering commands in a file.
oc: Permet de contrarotlar l'aplicacion en entrant de las comandas dins un fichièr.

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
oc: Permet de cambiar las valors dels punts donats als estats inactiu/absent/desconnectat pel calcul de la prioritat de vòstres contactes.

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
oc: Permet de cambiar las valors ligadas als diferents estats d'un contacte.

en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
oc: Permet d'utilizar los movements de mirga dins las fenèstras de conversacion.
    Utilizatz lo boton del mitan per efectuar divèrsas accions :
    
    — Lisatz cap aval puèi la dreita per tampar una conversacion.
    — Lisatz cap amont puèi l'esquèrra per passar a la conversacion precedenta.
    — Lisatz cap amont puèi la dreita per passar a la conversacion seguenta.

en: Allows you to enforce on a per-account basis that passwords not being saved are only used in a single successful connection.
    Note: The account password must not be saved for this to work.
oc: Permet de s'assegurar, per certans comptes, que los senhals son pas salvats e que son pas utilizats que per una sola connexion validada.
    NB : lo senhal deu pas ja èsser salvat per qu'aquò fonciona.

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
oc: Permet de cambiar manualament lo temps d'inactivitat.

en: Alphabetically
oc: Per òrdre alfabetic

en: Already Registered
oc: Ja enregistrat

en: Always
oc: Totjorn

en: Always on top
oc: Totjorn visible

en: Amazed
oc: Impressionat

en: Amharic
oc: Amaric

en: Amorous
oc: Amorós

en: An account already exists with the specified criteria.
oc: Un compte existís ja amb los critères sasits.

en: An ambiguous user ID was entered
oc: Un identificant d'utilizaire ambigu a été sasit.

en: An email address was not found for this buddy.
oc: L'adreça electronica del contacte n'a pas été trobada.

en: An error occurred while opening the file.
oc: Error al moment de l'ouverture del fichièr.

en: An error occurred while updating the directory
oc: Error al moment de la mesa a jorn de l'annuari

en: An error was encountered reading your %s.  The file has not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
oc: Una error s'es produita a la lectura de « %s ». Es pas estat cargat e l'ancian fichièr a été renommé « %s~ ».

en: An example plugin that does stuff - see the description.
oc: Un exemple de plugin -- cf. descripcion.

en: An instance of Pidgin is currently running.  Please exit Pidgin and try again.
oc: Una instància de Pidgin es en cors d'execucion. Quitatz Pidgin e ensajatz tornarmai.

en: An unknown certificate error occurred.
oc: Una error de certificat desconeguda s'es produita.

en: Angry
oc: Encolerat

en: Animate
oc: Animar

en: Announcement from %s
oc: Anóncia de %s

en: Annoyed
oc: Anujat

en: Anxious
oc: Ansiós

en: Anyone
oc: Qual que siá

en: Apply
oc: Aplicar

en: Apply hiding rules to buddies
oc: Aplicar las règlas d'amagatge als contactes

en: Apply in Chats
oc: Utilizar dins las discussions

en: Apply in IMs
oc: Utilizar pels messatges

en: Arabic
oc: Arabi

en: Are you sure you want to block %s?
oc: Sètz segur que volètz blocar %s ?

en: Are you sure you want to delete "%s"
oc: Sètz segur que volètz suprimir « %s » ?

en: Are you sure you want to delete %s?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %s ?

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
oc: Sètz segur que volètz suprimir l'alèrta sus %s per %s ?

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
oc: Sètz segur que volètz suprimir los estats enregistrats seleccionats ?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
oc: Sètz segur que volètz suprimir los archius de la conversacion dins %s datada del %s ?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
oc: Sètz segur que volètz suprimir los archius de la conversacion amb %s datada del %s ?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
oc: Sètz segur que volètz suprimir los archius sistèma datadas del %s ?

en: Are you sure you want to remove %s?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %s ?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
oc: Sètz segur que volètz autorizar %s a vous contacter ?

en: Argentine Spanish
oc: Espanhòl argentin

en: Armenian
oc: Armèni

en: Aroused
oc: Excitat

en: Ashamed
oc: Vergonhós

en: Ask
oc: Demandar

en: Assamese
oc: Assamés

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
oc: Fracàs de l'inscription a %s,%s,%s

en: Attention received
oc: Demanda d'atencion recebuda

en: Audio
oc: Àudio

en: Audio/_Video Call
oc: Sonada àudio/_vidèo

en: Australian English
oc: Anglés d'Austràlia

en: Auth Domain
oc: Domeni d'autentificacion

en: Auth User
oc: Utilizaire d'autentificacion

en: Authenticate with SASL
oc: Autentificacion amb SASL

en: Authenticating
oc: Autentificacion

en: Authenticating connection
oc: Autentificacion de la connexion

en: Authenticating...
oc: Autentificacion en cors...

en: Authentication Failure
oc: Fracàs de l'autentificacion

en: Authentication failed
oc: L'autentificacion a abocat

en: Author
oc: Autor

en: Authorization Aborted
oc: Autorizacion anullada

en: Authorization dialog
oc: Bóstia de messatge per autorizacion

en: Authorization mechanism too weak
oc: Mecanisme d'autorizacion tròp feble

en: Authorize
oc: Autorizar

en: Authorize buddy?
oc: Autorizar lo contacte ?

en: Auto Accept
oc: Acceptar automaticament

en: Auto Reject
oc: Refusar automaticament

en: Auto-Join
oc: Rejónher auto

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
oc: Acceptar automaticament las demandas de transferiment de fichièrs d'utilizaires seleccionats.

en: Auto-detect incoming UTF-8
oc: Detectar automaticament UTF-8

en: Auto-join
oc: Connexion automatica

en: Auto-response sent:
oc: Responsa automatica mandada :

en: Autoaccept
oc: Acceptar automaticament

en: Autoaccept File Transfers...
oc: Acceptar automaticament los transferiments de fichièrs...

en: Autoaccept complete
oc: Transferiment automatic acabat

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
oc: Transferiment automatic de "%s" dempuèi "%s" acabat.

en: Automatically open whiteboard
oc: Dobrir automaticament lo tablèu

en: Available
oc: Disponible

en: Available Conferences
oc: Conferéncias disponiblas

en: Away
oc: Absent(a)

en: Away Text
oc: Tèxte dels contactes absents

en: Awesome
oc: Impressionant

en: BOSH URL
oc: URL BOSH

en: Bac_kground color
oc: Color de _fons

en: Background Color
oc: Color de fons

en: Bad Format
oc: Marrit format

en: Bad Namespace Prefix
oc: Marrit prefix de nom de domeni

en: Bad Request
oc: Marrida requèsta

en: Bad mode
oc: Marrit mòde

en: Ban List
oc: Lista dels bandiments

en: Ban on %s
oc: Bandit sus %s

en: Ban on %s by %s, set %s ago
oc: Bandit sus %s per %s, i a %s

en: Banned
oc: Fòrabandit

en: Based on keyboard or mouse use
oc: Segon l'activitat del clavièr o de la mirga

en: Based on keyboard use
oc: Segon l'utilizacion del clavièr

en: Basque
oc: Basc

en: Became idle
oc: Devient inactiu

en: Becomes _idle
oc: Ven _inactiu

en: Becomes idle
oc: Ven inactiu

en: Beep too!
oc: Far un son tanben !

en: Belarusian Latin
oc: Bielorús latin

en: Bengali
oc: Bengalin

en: Bengali-India
oc: Bengalin indian

en: Birth Day
oc: Jorn d'anniversari

en: Birth Year
oc: Annada de naissença

en: Birthday
oc: Anniversari

en: Block
oc: Blocar

en: Block %s?
oc: Blocar %s ?

en: Block IMs without Key Exchange
oc: Blocar los messatges sens escambi de clau

en: Block User
oc: Blocar un utilizaire

en: Block all users
oc: Blocar totes los utilizaires

en: Block messages to whiteboard
oc: Blocar los messatges al tablèu

en: Block only the users below
oc: Blocar los utilizaires çaijós

en: Block/Unblock
oc: Blocar/desblocar

en: Block/Unblock...
oc: Blocar/desblocar...

en: Blocked
oc: Blocat

en: Bokmål Norwegian
oc: Norvegian bokmål

en: Bold
oc: Gras

en: Bonjour Protocol Plugin
oc: Empeuton pel protocòl Bonjour

en: Bored
oc: fastigós

en: Bosnian
oc: Bosniac

en: Both
oc: Los dos

en: Bottom
oc: Inferior

en: Br_owse...
oc: Percórre_r...

en: Brave
oc: Coratjós

en: British English
oc: Anglés britanic

en: Brows_e...
oc: Percórr_er...

en: Browser
oc: Navigador

en: Browser Selection
oc: Causida del navigador

en: Browser default
oc: Laisser lo navigador causir

en: Browser preferences are configured in GNOME preferences
oc: La causida del navigador es géré per las opcions de GNOME

en: Buddies
oc: Contactes

en: Buddy
oc: Contacte

en: Buddy Alias
oc: Escais del contacte

en: Buddy Goes _Away
oc: L'utilizaire s'_absenta

en: Buddy Goes _Idle
oc: L'utilizaire ven _inactiu

en: Buddy Icon
oc: Icòna del contacte

en: Buddy Information
oc: Entresenhas sul contacte

en: Buddy List
oc: Lista de contactes

en: Buddy List Storage Mode
oc: Mòde d'emmagazinatge de la lista de contactes

en: Buddy List Theme:
oc: Tèma de lista de contactes :

en: Buddy List Window
oc: Fenèstra de la lista de contactes

en: Buddy Notes
oc: Comentaris suls contactes

en: Buddy Pounces
oc: Alèrtas

en: Buddy State Notification
oc: Notificacion de cambiament d'estat

en: Buddy Ticker
oc: Desfilament dels contactes

en: Buddy _Signs On/Off
oc: _Connexion/desconnexion d'un contacte

en: Buddy is "extended" away
oc: L'utilizaire es en abséncia prolongée

en: Buddy is away
oc: Contacte absent

en: Buddy is idle
oc: Contacte inactiu

en: Buddy is mobile
oc: L'utilizaire es sus telefòn portable

en: Buddy is offline
oc: Contacte desconnectat

en: Buddy logs in
oc: Connexion d'un contacte

en: Buddy logs out
oc: Desconnexion d'un contacte

en: Buddy name:
oc: Nom de contacte :

en: Buddy signs on/off
oc: Connexion/desconnexion d'un contacte

en: Buddy's _username:
oc: _Nom d'utilizaire del contact :

en: Buddylist loaded successfully!
oc: Cargament de lista de contactes efectuat.

en: Buddylist saved successfully!
oc: Lista de contactes enregistrada amb succès !

en: Build Information
oc: Informacions sul programa

en: Bulgarian
oc: Bulgar

en: Burmese
oc: Birman

en: Busy
oc: Ocupat

en: Buzzing %s...
oc: Buzz %s...

en: By Log Size
oc: Per talha dels archius

en: By Status
oc: Per estat

en: By account
oc: Per compte

en: By conversation count
oc: Per nombre de discussions

en: By group
oc: Per grop

en: By recent log activity
oc: Per discussions recentas

en: By status
oc: Per estat

en: CTCP PING reply
oc: Responsa al CTCP PING

en: C_hat windows
oc: Las fenèstras de _discussions

en: C_lear finished transfers
oc: _Escafar los transferiments acabats

en: Calculating...
oc: A calcular...

en: Call Command
oc: Comanda d'appel

en: Call in progress.
oc: Sonada en cors.

en: Calling...
oc: Sonada...

en: Calm
oc: Calme

en: Canadian English
oc: Anglés de Canadà

en: Cancel
oc: Anullar

en: Cancel Presence Notification
oc: Anullar la notificacion de preséncia

en: Cancelled
oc: Anullat

en: Cannot add a contact to the same folder twice
oc: Impossible d'apondre un contacte deux fois dins lo meteis dorsièr

en: Cannot add yourself
oc: Impossible de s'apondre en tant que contact

en: Cannot ban %s: banlist is full
oc: Impossible de bandir %s : la lista dels bandits es plena

en: Cannot call command
oc: Impossible d'aviar la comanda

en: Cannot change nick
oc: Impossible de cambiar d'escais

en: Cannot create pounce
oc: Impossible de crear l'alèrta

en: Cannot detach
oc: Impossible de se destacar

en: Cannot fetch the public key
oc: Impossible de recuperar la clau publica

en: Cannot get channel information
oc: Impossible de recuperar las informacions del salon

en: Cannot get room list
oc: Impossible de recuperar la lista dels salons

en: Cannot get server information
oc: Impossible d'obténer las entresenhas del servidor

en: Cannot get server statistics
oc: Impossible de recuperar las estatisticas del servidor

en: Cannot get user information
oc: Impossible d'obténer las entresenhas de l'utilizaire

en: Cannot join %s: Registration is required.
oc: Impossible de rejónher %s : una inscription es necessària.

en: Cannot join channel
oc: Impossible de rejónher lo salon

en: Cannot join private group
oc: Impossible d'entrar dins lo grop privat

en: Cannot perform the key agreement
oc: Impossible d'efectuar l'acòrd de clau

en: Cannot send a directory.
oc: Impossible de mandar un dorsièr.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
oc: Impossible de mandar un fichièr de talha nulla.

en: Cannot send file
oc: Impossible de mandar lo fichièr

en: Cannot send folder %s.
oc: Impossible de mandar lo dorsièr %s.

en: Cannot send launcher
oc: Impossible de mandar aqueste ligam

en: Cannot set IM key
oc: Impossible de causir la clau del messatge

en: Cannot set topic
oc: Impossible de cambiar lo subjècte

en: Cannot start browser configuration program.
oc: Impossible d'aviar lo programa de configuracion del navigador.

en: Cannot start proxy configuration program.
oc: Impossible d'aviar lo programa de configuracion del proxy.

en: Cannot watch user
oc: Impossible de veire l'utilizaire

en: Case sensitive
oc: Respectar la cassa

en: Cautious
oc: Prudent

en: Certificate Authorities
oc: Autoritats del certificat

en: Certificate Export Error
oc: Error al moment d'exportar un certificat

en: Certificate Import
oc: Importacion de certificat

en: Certificate Import Error
oc: Error d'importacion d'un certificat.

en: Certificate Information
oc: Entresenhas sul certificat

en: Certificate Manager
oc: Gestionari de certificats

en: Certificate for %s
oc: Certificat per %s

en: Certificates
oc: Certificats

en: Change Account Registration at %s
oc: Cambiar las informacions del compte sus %s

en: Change Password...
oc: Cambiar lo senhal...

en: Change Registration
oc: Cambiar l'enregistrament

en: Change Size
oc: Modificar la talha

en: Change XMPP Password
oc: Modificar lo senhal XMPP

en: Change password for %s
oc: Modificar lo senhal per %s

en: Change status broadcasting
oc: Cambiar la difusion de l'estat

en: Change status to
oc: Cambiar l'estat en

en: Change status when idle
oc: Cambiar d'estat quand inactiu

en: Change to this status when _idle:
oc: Cambiar cap a aqueste estat lorsque _inactiu :

en: Change user information for %s
oc: Modificar las entresenhas de %s

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
oc: Los cambiaments prengan efièit immediatament.

en: Channel
oc: Salon

en: Channel %s does not exist in the network
oc: Lo salon %s existís pas sus la ret

en: Channel Authentication
oc: Autentificacion del salon

en: Channel Information
oc: Informacions del salon

en: Channel Passphrase
oc: Frasa clau del salon

en: Channel Public Keys List
oc: Claus publicas del salon

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
oc: L'autentificacion dels salons es utilizada per securizar lo salon dels accèsses pas autorizats. L'autentificacion pòt èsser per una frasa clau o per de signaturas numericas. Quand la frasa clau es utilizada, es necessari per rejónher lo salon. Se de claus publicas son utilizadas, sols los utilizaires d'aquelas claus pòdon rejónher lo salon.

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
oc: <I>%2$s</I> a fondat lo salon sus <I>%1$s</I>

en: Chat
oc: Messatjariá instantanèa

en: Chat _name:
oc: _Nom de la discussion :

en: Chat error
oc: Error de discussion

en: Chatroom Emblems
oc: Emblèmas de salon de discussions

en: Chatroom alerts
oc: Alèrtas de salons de discussion

en: Chatroom message alerts _only where someone says your username
oc: Alertes de salons de discussion solament quand qualqu'un prononce vòstre nom

en: Chats
oc: Discussions

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
oc: Las discussions en salon seràn pas archivadas que se l'opcion « Archivar totas las discussions » es activada.

en: Chatty
oc: Liure per discutir

en: Check permissions and try again.
oc: Verificatz los dreits sul fichièr e tornar ensajar.

en: Checks for new local mail.
oc: Verifica lo contengut de la bóstia a letras locala per de novèls corrièrs.

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
oc: Verifica periodicament per de novèlas versions e las anóncias, amai las novetats dins aquelas mesas a jorn.

en: Checks periodically for new releases.
oc: Verifica periodicament per de mesas a jorn novèlas.

en: Choose Location...
oc: Seleccionatz un emplaçament...

en: Choose New Name
oc: Causissètz un nom novèl

en: Choose...
oc: Causir...

en: Cipher
oc: Chifra

en: Cipher Test
oc: Tèst de chifra

en: City
oc: Ciutat

en: Cl_ose conversations with the Escape key
oc: _Tampar las discussions amb la clau Echap

en: Clear
oc: Escafar

en: Clear Scrollback
oc: Escafar la conversacion

en: Clear finished transfers
oc: Escafar los transferiments acabats

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
oc: Cliquer per cambiar vòstra icòna per totes los comptes.

en: Click to change your buddyicon for this account.
oc: Cliquer per cambiar vòstra icòna per aqueste compte.

en: Clipboard plugin
oc: Empeuton de quichapapièrs

en: Close
oc: Tampar

en: Close Find bar
oc: Tampar la barra de recèrca

en: Close IMs immediately when the tab is closed
oc: Tampar los messatges tre que l'onglet es tampat

en: Close _tabs
oc: Tampar los _onglets

en: Close all tabs
oc: Tampar totes los onglets

en: Close conversation
oc: Tampar la discussion

en: Close other tabs
oc: Tampar los autres onglets

en: Close this tab
oc: Tampar l'onglet

en: Close this window when all transfers _finish
oc: Tampar aquesta fenèstra quand totes los transferiments son _acabats

en: Close this window when all transfers finish
oc: Tampar aquesta fenèstra quand totes los transferiments son acabats

en: Co_nversations:
oc: Las con_versacions :

en: Cold
oc: Frèg

en: Collapsed Background Color
oc: Col

en: Collapsed Text
oc: Tèxte replegat

en: Color to draw hyperlink after it has been visited (or activated).
oc: Color per afichar los ligams ipertèxtes un còp visitats (o activats).

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
oc: Color per afichar los ligams ipertèxtes quand la mirga los susvòla.

en: Color to draw hyperlinks.
oc: Color per afichar los ligams ipertèxtes

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
oc: Color per afichar los messatges recebuts que contenon vòstre nom.

en: Color to draw the name of a message you received.
oc: Color per afichar lo nom de vòstre interlocutor.

en: Color to draw the name of a message you sent.
oc: Color per afichar lo nom dins los messatges que mandatz.

en: Color to draw the name of a whispered action message.
oc: Color per afichar lo nom pels messatges d'accions marmolhats.

en: Color to draw the name of a whispered message.
oc: Color per afichar lo nom pels messatges marmolhats.

en: Color to draw the name of an action message.
oc: Color per afichar lo nom pels messatges d'accion.

en: Command
oc: Comanda

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
oc: Nom usual : %s
    
    Emprenta SHA1 :
    %s

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
oc: Nom usual : %s %s
    Emprenta (SHA1) : %s

en: Computer
oc: Ordenador

en: Conference Closed
oc: Conferéncia tampada

en: Conference does not exist
oc: Aquesta conferéncia existís pas

en: Conference error
oc: Error de conferéncia

en: Conference not found
oc: Conferéncia pas trobada

en: Confident
oc: Confiant

en: Configuration error
oc: Error de configuracion

en: Configure Pl_ugin
oc: Configurar l'_empeuton

en: Configure Plugin
oc: Configurar un modul extèrne

en: Configure _Browser
oc: Configurar lo _navigador

en: Configure _Proxy
oc: Configurar lo servidor _mandatari

en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
oc: Permet de configurar lo material pels messatges amb votz e vidèo.

en: Configure your microphone and webcam.
oc: Configura vòstre micrò e vòstra webcam.

en: Confirm Remove
oc: Confirmatz la supression

en: Confirm certificate delete
oc: Confirmatz la supression del certificat

en: Confirm close
oc: Confirmar la tampadura

en: Conflict
oc: Conflicte

en: Confused
oc: Desconcertat

en: Connect port
oc: Pòrt de connexion

en: Connect server
oc: Servidor de connexion

en: Connected
oc: Connectat

en: Connecting
oc: Connexion

en: Connecting to SILC Server
oc: Connexion al servidor SILC

en: Connection Error
oc: Error de connexion

en: Connection Timeout
oc: Connexion mòrta

en: Connection failed
oc: Connexion impossibla

en: Connection interrupted by other software on your computer.
oc: Connexion interrompue per una autra aplicacion de vòstre ordenador.

en: Connection refused.
oc: Connectat

en: Connection security
oc: Seguretat de la connexion

en: Connection timed out
oc: Délai de connexion depassat

en: Connection timed out.
oc: Connectat

en: Console Beep
oc: Bip de consòla

en: Console beep
oc: Bip de console

en: Contact
oc: Contacte

en: Contact Availability Prediction
oc: Prediccion de disponibilitat

en: Contact Availability Prediction plugin.
oc: Plugin de prediccion de disponibilitat dels contactes.

en: Contact Priority
oc: Prioritat del contacte

en: Contact Text
oc: Tèxte dels contactes

en: Contact/Chat Background Color
oc: Color del fons dels contactes e salons

en: Contemplative
oc: Pensatiu

en: Contented
oc: Content

en: Continue
oc: Contunhar

en: Conversation
oc: Conversacion

en: Conversation Colors
oc: Colors de las conversacions

en: Conversation Entry
oc: Linha de conversacion

en: Conversation History
oc: Istoric de conversacion

en: Conversation Placement
oc: Emplaçament de las discussions

en: Conversation Window
oc: Fenèstra de conversacion

en: Conversation Window Send Button.
oc: Boton Mandar dins la fenèstra de conversacion.

en: Conversation _font:
oc: _Poliça de las _discussions :

en: Conversation in %s on %s
oc: Discussion dins %s lo %s

en: Conversation with %s on %s
oc: Discussions amb %s lo %s

en: Conversations
oc: Discussions

en: Conversations in %s
oc: Discussions dins %s

en: Conversations with %s
oc: Discussions amb %s

en: Core Pidgin files and dlls
oc: Fichièrs e DLLs de basa de Pidgin

en: Could not change nick
oc: Impossible de cambiar d'escais

en: Could not get details for user %s (%s).
oc: Impossible d'obténer las entresenhas sul utilizaire %s (%s)

en: Could not kill user
oc: Impossible de tuar l'utilizaire

en: Could not load public key
oc: Impossible de cargar la clau publica

en: Could not open %s: Redirected too many times
oc: Impossible d'ouvrir %s : Trop de redirections

en: Could not perform key agreement for file transfer
oc: Impossible de far l'acòrd de clau pel transferiment de fichièr

en: Could not query the directory server.
oc: Impossible de parler al servidor annuari.

en: Could not recognize the host of the username you entered
oc: Impossible de reconéisser lo nom d'òste o d'utilizaire sasit

en: Could not send
oc: Impossible de mandar

en: Could not set icon
oc: Impossible de cambiar d'icòna.

en: Could not start the file transfer
oc: Impossible d'aviar lo transferiment de fichièr

en: Could not unload plugin
oc: Impossible de mandar l'empeuton

en: Couldn't find X display
oc: Impossible de trobar l'afichatge X.

en: Couldn't find window
oc: Impossible de trobar la fenèstra.

en: Couldn't load buddylist
oc: Impossible de cargar la lista de contactes

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
oc: Impossible d'escriure la lista de contactes per %s dins %s

en: Country
oc: País

en: Country: 	%s
oc: País : 	%s

en: Cranky
oc: Nerviós

en: Crazy
oc: Cabord

en: Crazy Patch Writers
oc: Patcheurs fous

en: Create
oc: Crear

en: Create New Conference...
oc: Crear una novèla conferéncia...

en: Create New Room
oc: Crear un salon novèl

en: Create New SILC Key Pair
oc: Crear una novèla paire de claus SILC

en: Create SILC Key Pair...
oc: Crear una para de claus SILC...

en: Create _this new account on the server
oc: Crear aqueste _novèl compte sul servidor

en: Create a Start Menu entry for Pidgin
oc: Crear un acorchi per Pidgin dins lo menú Amodar

en: Create a new directory for each user
oc: Crear un dorsièr novèl per cada contacte

en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
oc: Crear un acorchi per Pidgin sul burèu

en: Create conference with user
oc: Crear una conferéncia amb l'utilizaire

en: Create this account on the server
oc: Crear lo compte sul servidor

en: Creating SILC key pair...
oc: Création de la para de claus SILC...

en: Creating connection failed
oc: Fracàs de la création de la connexion

en: Creative
oc: Creatiu

en: Croatian
oc: Croat

en: Curious
oc: Curiós

en: Current Developers
oc: Encodaires

en: Current Translators
oc: Traductors actuals

en: Currently on
oc: Actualament dins

en: Custom Smiley
oc: Morron personalizat

en: Custom Smiley Manager
oc: Gestionari de morrons personalizadas

en: Customize colors in the conversation window
oc: Permet de personalizar las colors dins las fenèstras de conversacion.

en: Customizes the message timestamp formats.
oc: Personaliza l'afichatge de l'orodatatge dels messatges.

en: Czech
oc: Chèc

en: DBus Example
oc: Exemple DBus

en: DBus Plugin Example
oc: Exemple d'empeuton DBus

en: DIR
oc: DOS

en: DROP
oc: Copar

en: D_evice
oc: P_eriferic

en: Danish
oc: Danés

en: Date
oc: Data

en: Debug Symbols (for reporting crashes)
oc: Simbòls de debug (per sometre de plantages)

en: Debug Window
oc: Fenèstra de desbugatge

en: Decrease Font Size
oc: Diminuer la talha de la poliça

en: Default
oc: Per defaut

en: Default Formatting
oc: Estil per defaut

en: Dejected
oc: Descoratjat

en: Delete
oc: Suprimir

en: Delete Account
oc: Suprimir lo compte

en: Delete Log...
oc: Suprimir los archius...

en: Delete Log?
oc: Suprimir los archius ?

en: Delete Status
oc: Suprimir un estat

en: Deny
oc: Refusar

en: Department
oc: Departament

en: Depressed
oc: Deprimit

en: Description
oc: Descripcion

en: Desktop
oc: Burèu

en: Desktop Default
oc: Paramètres per defaut del bureau

en: Detach From Server
oc: Se destacar del servidor

en: Detach this tab
oc: Destacar aqueste onglet

en: Detached
oc: Destacat

en: Device
oc: Periferic

en: Dialog Icons
oc: Icònas de las bóstias de messatge

en: Different
oc: Diferent

en: Digitally sign and verify all messages
oc: Signer numericament e verificar totes los messatges

en: Directory
oc: Annuari

en: Directory Query Failed
oc: Fracàs de la recèrca dins l'annuari

en: Directory is not writable.
oc: Impossible d'escriure dins aqueste repertòri.

en: Disable Typing Notification Text
oc: Desactivar lo tèxte de notificacion de picada

en: Disable _smileys in selected text
oc: Desactivar los _morrons dins lo tèxte seleccionat

en: Disable when away
oc: Desactivar quand sètz absent

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Disappointed
oc: Decebut

en: Disconnected by server
oc: Desconnectat pel servidor

en: Disconnected.
oc: Desconnectat.

en: Disgusted
oc: Desgostat

en: Dismayed
oc: Consternat

en: Dismiss
oc: Tampar

en: Display Timestamps Every
oc: Afichar l'orodatatge cada

en: Display iChat-style timestamps
oc: Afichar l'orodatatge iChat

en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
oc: Afichar l'orodatatge iChat cada N minutas.

en: Display notification message in conversations
oc: Afichar un messatge de notificacion dins las discussions

en: Displays statistical information about your buddies' availability
oc: Aficha d'estatisticas sus la disponibilitat de vos contactes

en: Distracted
oc: Distrait

en: Do Not Disturb
oc: De pas derengar

en: Do not ask. Always save in pounce.
oc: Demandar pas jamai. Crear totjorn una alèrta.

en: Do not disturb
oc: Ne pas déranger

en: Do you really want to clear?
oc: Sètz segur que volètz l'escafar ?

en: Domain
oc: Domeni

en: Don't use encryption
oc: Ne pas utilizar de chiframent

en: Download %s: %s
oc: Telecargament de %s : %s

en: Download Now
oc: Telecargar ara

en: Draw Markerline in
oc: Dessenha las linhas de demarcacion dins :

en: Draw On Whiteboard
oc: Dessenhar sul tablèu

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
oc: Afichar una linha per indicar los novèls messatges dins una conversacion.

en: Duplicate Correction
oc: Correccion en doble

en: Duplicate Shortcut
oc: Acorchi en doble

en: Duplicate title
oc: Títol en doble

en: Dutch, Flemish
oc: Neerlandés, flamenc

en: E_xecute a command
oc: E_xecutar una comanda

en: Edit
oc: Modificar

en: Edit Buddy Pounce
oc: Modificar una alèrta

en: Edit Buddylist Theme
oc: Permet de modificar lo tèma de la lista de contactes

en: Edit Chat
oc: Modificar la discussion

en: Edit Icon Theme
oc: Permet de modificar lo tèma de las icònas

en: Edit Notes...
oc: Modificar vòstras nòtas...

en: Edit Settings
oc: Modificar los paramètres

en: Edit Smiley
oc: Modificar lo morron

en: Edit Status
oc: Modificar l'estat

en: Edit User Mood
oc: Modificar l'umor

en: Edit XMPP vCard
oc: Modificar la carta de visita XMPP

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
oc: Lo nom d'òste o lo pòrt pel proxy es incorrècte.

en: Email
oc: Corrièl

en: Email Address
oc: Adreça electronica

en: Email:
oc: Adreça electronica :

en: Email: 		%s
oc: Adreça electronica : %s

en: Emails
oc: Corrièrs electronics

en: Embarrassed
oc: Embarrassat

en: Empty groups
oc: Los grops voids

en: Enable Account
oc: Activar lo compte

en: Enable Logging
oc: Activar l'archivatge

en: Enable Sounds
oc: Activar los sons

en: Enable buddy ic_on animation
oc: Activar l'animacion de las i_cònas dels contactes

en: Enable replacement of last word on send
oc: Permet la substitucion dels mots al mandadís

en: Enable typing notification
oc: Activar la notificacion de sasida

en: Enabled
oc: Activat

en: Encoding
oc: Encodatge

en: Encodings
oc: Encodatges

en: End of ban list
oc: Fin de la lista dels bandits

en: Enforce that passwords are used only once.
oc: S'assegura que los senhals pòdon pas èsser utilizats qu'un còp.

en: Enter Password
oc: Picatz lo senhal

en: Enter a Conference Server
oc: Rejónher un servidor de conferéncias

en: Enter a User Directory
oc: Picatz un annuari d'utilizaires

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
oc: Sasissètz un nom o un identificant parcial çaijós per recercar d'utilizaires correspondants dins la comunautat Sametime.

en: Enter an XMPP Server
oc: Sasissètz l'adreça d'un servidor XMPP

en: Enter an alias for %s.
oc: Sasissètz un aliàs per %s

en: Enter an alias for this chat.
oc: Sasissètz un aliàs per aquesta discussion

en: Enter an alias for this contact.
oc: Sasissètz un aliàs per aqueste contacte

en: Enter empty string to reset the name.
oc: Daissatz la rubrica voida per reïnicializar lo nom.

en: Enter password for %s (%s)
oc: Picatz lo senhal per %s (%s)

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
oc: Sasissètz lo nom d'un grop de quasernet d'adreças Notes dins la rubrica çaijós per apondre lo grop e sos membres dins vòstra lista de contactes.

en: Enter the name of the group
oc: Picatz lo nom del grop

en: Enter your notes below...
oc: Picatz vòstras nòtas çaijós...

en: Envious
oc: Gelós

en: Error Downloading the GTK+ Runtime ($R2).$\rThis is required for Pidgin to function; if retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
oc: Error al telecargament de bibliotècas GTK+ ($R2).$\rAquò es necessari al bon foncionament de Pidgin. Se una novèla temptativa fracassa, vos caldrà benlèu utilizar l'installador « Offline » disponible sus http://pidgin.im/download/windows/ .

en: Error Installing Debug Symbols ($R2).$\rIf retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
oc: Error al moment de l'installacion dels simbòls de debug GTK+ ($R2).$\rSe una novèla temptativa fracassa, vos caldrà benlèu utilizar l'installador « Offline » disponible sus http://pidgin.im/download/windows/ .

en: Error Installing Spellchecking ($R3).$\rIf retrying fails, manual installation instructions are at: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation
oc: Error al moment de l'installacion del corrector ortografic ($R3).$\rSe una novèla temptativa fracassa, seguissètz las instruccions sus http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installacion

en: Error Messages
oc: Messatges d'error

en: Error Reading %s
oc: Error a la lectura de « %s ».

en: Error Running Editor
oc: Error a l'execucion de l'editor

en: Error accessing %s: 
    %s.
oc: Error al moment de l'accès a « %s » :
    %s

en: Error adding buddy
oc: Error al moment d'apondre lo contacte

en: Error adding group
oc: Error al moment d'apondre un grop.

en: Error changing password
oc: Error al moment de modificar lo senhal

en: Error communicating with local mDNSResponder.
oc: Error de comunicacion amb lo mDNSResponder local.

en: Error communicating with server
oc: Error de comunicacion amb lo servidor

en: Error communicating with server. Closing connection.
oc: Error de comunicacion amb lo servidor. Fermeture de la connexion.

en: Error connecting to SILC Server
oc: Error a la connexion al servidor SILC

en: Error converting %s to punycode: %d
oc: Error a la conversion de %s en punycode : %d

en: Error creating session: %s
oc: Error a la creacion de la session : %s

en: Error dialog
oc: Bóstia de messatge per error

en: Error displaying MOTD
oc: Error a l'afichatge del messatge del jorn.

en: Error during connecting to SILC Server
oc: Error a la connexion al servidor SILC

en: Error during file transfer
oc: Error pendent lo transferiment de fichièr

en: Error in chat %s
oc: Error dins la discussion %s

en: Error joining chat %s
oc: Error al moment de l'arribada dins la discussion %s

en: Error launching "%s": %s
oc: Error a l'aviada de « %s » : %s

en: Error launching %s: %s
oc: Error a l'aviada de %s : %s

en: Error loading SILC key pair
oc: Error de cargament de la para de claus SILC

en: Error loading plugin
oc: Error al moment de cargar l'empeuton

en: Error loading the plugin.
oc: Error al moment de cargar l'empeuton.

en: Error occurred
oc: Una error s'es produita

en: Error occurred during key agreement
oc: Error pendent l'acòrd de clau

en: Error reading %s: 
    %s.
oc: Error al moment de legir « %s » :
    %s

en: Error reading file %s: 
    %s
oc: Error a la lectura del fichièr « %s » :
    %s

en: Error reading from %s: %s
oc: Error a la lectura dempuèi %s : %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
oc: Error a la lectura dempuèi %s : responsa tròp longue (%d octets max)

en: Error reading from resolver process:
    %s
oc: Error a la recepcion de las donadas del processus de resolucion dels noms :
    %s

en: Error resolving %s
oc: Error a la resolucion del nom %s.

en: Error resolving %s:
    %s
oc: Error a la resolucion del nom %s :
    %s

en: Error resolving %s: %d
oc: Error a la resolucion del nom %s : %d

en: Error retrieving room list
oc: Error a la recuperacion de la lista dels salons de discussions

en: Error running %s
oc: Error a l'execucion de %s

en: Error unregistering account
oc: Error a la desinscripcion del compte

en: Error with your microphone
oc: Problèma amb vòstre micrò

en: Error with your webcam
oc: Problèma amb vòstra webcam

en: Error writing %s: 
    %s.
oc: Error a l'escritura de « %s » :
    %s.

en: Error writing to %s: %s
oc: Error a l'escritura cap a %s : %s

en: Error: invalid PONG from server
oc: PONG invalid del servidor

en: Escape the filenames
oc: Encodar los noms dels fichièrs

en: Event
oc: Eveniment

en: Evolution Integration
oc: Integracion a Evolution

en: Evolution Integration Configuration
oc: Configuracion de l'integracion a Evolution

en: Excited
oc: Excitat

en: Execute a command
oc: Executar una comanda

en: Existing window
oc: Dans una fenèstra ouverte

en: Exiting because another libpurple client is already running.
oc: Arrêt a causa d'un autre client libpurple existant.

en: Expanded Background Color
oc: Color de fons déplié

en: Expanded Text
oc: Tèxte desplegat

en: Export Sametime List for Account %s
oc: Exportar la lista Sametime del compte %s

en: Export Sametime List...
oc: Exportar la lista Sametime...

en: Export to .anyone
oc: Exportar cap a .anyone

en: Export to .zephyr.subs
oc: Exportar cap a .zephyr.subs

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
oc: Impossible d'exportar dins lo fichièr %s.
    Verificatz qu'avètz los dreits d'escritura dins lo dorsièr de destinacion.

en: Exposure
oc: Exposicion

en: ExtPlacement
oc: EmplaçamentExt

en: Extended Address
oc: Adreça (seguida)

en: Extended Away
oc: Abséncia longa

en: Extended away
oc: Longue abséncia

en: External User
oc: Utilizaire exterior

en: Extra conversation placement options.
oc: Opcions suplementàrias d'emplaçament de las discussions

en: F_lash window when IMs are received
oc: _Far clignoter la fenèstra sus la recepcion de messatges

en: Failed
oc: Error

en: Failed to change nickname
oc: Impossible de cambiar d'escais

en: Failed to get connection: %s
oc: Impossible d'obténer una connexion : %s

en: Failed to get name: %s
oc: Impossible de recuperar lo nom : %s

en: Failed to get serv name: %s
oc: Impossible de localizar lo nom de servidor : %s

en: Failed to initialize SASL authentication: %s
oc: Fracàs de l'initialisation de l'autentificacion SASL : %s

en: Failed to load image
oc: Impossible de cargar l'imatge

en: Failed to set cmodes for %s
oc: Impossible de cambiar lo cmode de %s

en: Failed to store image: %s
oc: Impossible d'enregistrer l'imatge : %s

en: Failure: Authentication failed
oc: Fracàs de l'autentificacion

en: Failure: Incorrect signature
oc: Fracàs : signatura incorrècta

en: Failure: Invalid cookie
oc: Fracàs : cookie invalide

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
oc: Fracàs : lo correspondent supòrta pas lo HMAC prepausat

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
oc: Fracàs : lo correspondent supòrta pas lo grop KE prepausat

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
oc: Fracàs : lo correspondent supòrta pas lo PKCS prepausat

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
oc: Fracàs : lo correspondent supòrta pas lo metòde de chiframent prepausat

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
oc: Fracàs : lo correspondent supòrta pas la foncion de hachage prepausada

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
oc: Fracàs : lo correspondent reconeis pas o fa pas fisança a vòstra clau publica

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
oc: Fracàs : version incompatibla, metètz a jorn vòstre client

en: Family Name
oc: Nom d'ostal

en: Fast size calculations
oc: Calculs rapids de la talha

en: Fatal Error
oc: Error critica

en: Feature Not Implemented
oc: Foncion pas implementada

en: Feeling
oc: Ressent

en: Female
oc: Femna

en: File
oc: Fichièr

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
oc: Impossible d'importar lo fichièr %s.
    Verificatz que lo fichièr es accessible e al format PEM.

en: File Control
oc: Contraròtle per fichièr

en: File Send Failed
oc: Impossible de mandar lo fichièr

en: File Transfer
oc: Transferiment de fichièr

en: File Transfer Failed
oc: Fracàs del transferiment de fichièr.

en: File Transfers
oc: Transferiment de fichièrs

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
oc[0]: Transferiment - %d%% sus %d fichièr.
oc[1]: Transferiment - %d%% sus %d fichièrs.

en: File is not readable.
oc: Impossible de legir lo fichièr.

en: File transfer _details
oc: _Detalhs del transferiment

en: File transfer already started
oc: Lo transferiment de fichièr a ja començat

en: File transfer cancelled
oc: Transferiment de fichièr anullat

en: File transfer complete
oc: Transferiment de fichièr acabat

en: File transfer from %s failed.
oc: Lo transferiment de fichièr de %s a pas capitat.

en: File transfer proxies
oc: Proxy pel transferiment de fichièrs

en: File transfer session does not exist
oc: Session de transferiment de fichièr inexistante.

en: File transfer to %s failed.
oc: Lo transferiment de fichièr a %s a pas capitat.

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Filename:
oc: Nom de fichièr :

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
oc: Picatz un o mantun critèri de recèrca d'utilizaires XMPP.

en: Fill out all fields completely.
oc: Completatz totas las rubricas.

en: Filter
oc: Filtre

en: Filter:
oc: Filtre :

en: Find
oc: Recercar

en: Find Rooms
oc: Cercar un salon de discussions

en: Find Services
oc: Trobar de servicis

en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
oc: Recercatz un utilizaire en completant las rubricas çaijós. Nòta : se pòt utilizar % coma joquèr dins cada rubrica.

en: Find buddies
oc: Recercar de contactes

en: Find buddies...
oc: Recercar de contactes...

en: Find:
oc: Recercar :

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
oc: L'emprenta e lo babilhatge per la clau de %s son :
    
    %s
    %s

en: Finished
oc: Acabat

en: Finnish
oc: Finés

en: Fire
oc: Fuòc

en: First Name
oc: Pichon nom

en: First name
oc: Pichon nom

en: First name:
oc: Pichon nom :

en: Flirtatious
oc: Flirtant

en: Font
oc: Poliça

en: Font Face
oc: Tipe de poliça

en: Fonts
oc: Poliças

en: For delayed messages
oc: Pels messatges tardièrs

en: For delayed messages and in chats
oc: Pels messatges tardièrs e dins los salons de discussions

en: For rooms with more than this many people
oc: Per los salons amb plus de tant de personnes

en: Forbidden
oc: Interdich

en: Force login (ignore server redirects)
oc: Forçar la connexion (ignorar las redireccions del servidor)

en: Forcing Login
oc: Connexion

en: Foreground Color
oc: Color del primièr plan del títol

en: Foreground _color
oc: Color del _tèxte

en: Founder
oc: Fondator

en: French
oc: Francés

en: From
oc: De

en: From (To pending)
oc: Font (Destinacion en espèra)

en: From last sent message
oc: Segon lo darrièr messatge mandat

en: Frustrated
oc: Frustrat

en: Full Name
oc: Nom complet

en: Full name
oc: Nom complet

en: GG server
oc: Servidor GG

en: GNOME Default
oc: Navigador de Gnome

en: GStreamer Failure
oc: Error GStreamer

en: GStreamer failed to initialize.
oc: Impossible d'inicializar GStreamer.

en: GTK Signals Test
oc: Tèst dels senhals GTK

en: GTK+ Interface Font
oc: Poliça de l'interfàcia GTK+

en: GTK+ Runtime (required if not present)
oc: Bibliotècas GTK+ (obligatòrias se pas ja installadas)

en: GTK+ Text Shortcut Theme
oc: Acorchi del tèma GTK+

en: GTK+ Theme Control Settings
oc: Contraròtle dels paramètres del tèma GTK+

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
oc: Plugin pel protocòl Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Public Directory
oc: Annuari public Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu User
oc: Utilizaire Gadu-Gadu

en: Gateway
oc: Portal

en: Gender
oc: Sèxe

en: General Log Reading Configuration
oc: Configuracion del lector d'archius generals.

en: General Text Replacement Options
oc: Opcions de substitucions globalas de tèxte

en: Generate Key Pair
oc: Générer una para de claus

en: Geolocation
oc: Geolocalizacion

en: German
oc: Alemand

en: Get
oc: Obténer

en: Get Away Message
oc: Recuperar lo messatge d'abséncia

en: Get Info
oc: Entresenhas

en: Get Notes Address Book Info
oc: Recuperar las informacions del quasernet d'adreças Notes

en: Get Public Key
oc: Recuperar la clau publica

en: Get Public Key...
oc: Recuperar la clau publica...

en: Get User Info
oc: Informacions utilizaire

en: Get _Info
oc: _Entresenhas

en: Given Name
oc: Pichon nom

en: Glorious
oc: Gloriós

en: GntClipboard
oc: GntQuichapapièrs

en: GntHistory
oc: IstoricGnt

en: GntLastlog
oc: Gnt Darrièra occurréncia

en: Goes a_way
oc: S'_absenta

en: Goes away
oc: S'absenta

en: Gone
oc: Partit

en: Grateful
oc: Reconeissent

en: Greek
oc: Grèc

en: Grieving
oc: Tristonet

en: Group
oc: Grop

en: Group Items
oc: Regropar los items

en: Group Name
oc: Nom de grop

en: Group:
oc: Grop :

en: GroupWise Conference %d
oc: Conferéncia GroupWise %d

en: Grouping
oc: Gropament

en: Grumpy
oc: Romegaire

en: GtkTreeView Horizontal Separation
oc: Separacion orizontala GtkTreeView

en: Gtkrc File Tools
oc: Aisinas del fichièr Gtkrc

en: Guilty
oc: Copable

en: Gujarati Language Team
oc: Equipa del lengatge gujarati

en: HTTP proxy connection error %d
oc: Error de connexion al proxy HTTP %d.

en: Half Operator
oc: Miègoperador

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
oc: Quichal de man acceptada. Mandadís del nom d'utilizaire.

en: Hangup
oc: Penjar

en: Happy
oc: Content

en: Hebrew
oc: Ebrèu

en: Hidden or not logged-in
oc: Invisible o desconnectat

en: Hide Icon
oc: Amagar l'icòna

en: Hide Joins/Parts
oc: Amagar las arribadas e desparts

en: Hide When Offline
oc: Cacher se desconnectat

en: Hide client identity
oc: Amagar l'identitat del client

en: Hides extraneous join/part messages.
oc: Cache certans messatges d'arribada e de départ dins los salons de discussions.

en: Highlight _misspelled words
oc: Suslinhar los mots mal _escrits

en: Highlight matches
oc: Suslinhar las ocurréncias

en: Highlighted Message Name Color
oc: Nom de la color dels messatges en susbrilhança

en: Highlighted Messages
oc: Messatges en susbrilhança

en: Hindi
oc: Indi

en: History
oc: Istoric

en: History Plugin Requires Logging
oc: L'empeuton d'istoric necessita l'activacion dels archius.

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
oc: Picatz « Entrada » per trobar mai de salons dins aquesta categoria.

en: Homepage
oc: Site web

en: Hong Kong Chinese
oc: Chinés d'Hong-Kong

en: Hopeful
oc: Plen d'esper

en: Host Gone
oc: Òste perdut

en: Host Name: 	%s
oc: Nom d'òste : 	%s

en: Host Unknown
oc: Òste desconegut

en: Host name
oc: Nom d'òste

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Hot
oc: Caud

en: Humbled
oc: Umil

en: Humiliated
oc: Umiliat

en: Hungarian
oc: Ongrés

en: Hungry
oc: Aganit

en: Hurt
oc: Nafrat

en: Hyper Active
oc: Iperactiu

en: Hyperlink Color
oc: Color dels ligams

en: Hyperlink color
oc: Color dels ligams ipertèxtes

en: Hyperlink prelight color
oc: Color de suslinhament dels ligams ipertèxtes

en: Hyperlink visited color
oc: Color dels ligams visitats

en: I'dle Mak'er
oc: I'nactivad'or

en: I'm not here right now
oc: Soi pas aicí pel moment

en: IM
oc: Messatge instantanèu

en: IM Conversation Windows
oc: Fenèstras de conversacion

en: IM With Password
oc: Messatge amb senhal

en: IM with Key Exchange
oc: Messatge amb escambi de clau

en: IM with Password
oc: Messatge amb senhal

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: IPC Test Client
oc: Tèst pel client IPC

en: IPC Test Server
oc: Tèst pel servidor IPC

en: IRC Protocol Plugin
oc: Empeuton pel protocòl IRC

en: IRC nick and server may not contain whitespace
oc: L'escais e lo nom del servidor IRC ne devon pas conténer d’espaces

en: I_M
oc: _Messatge

en: Icon Error
oc: Error d'icòna

en: Icon for Chat
oc: Icòna per un salon de discussions

en: Icon for Contact/
    Icon for Unknown person
oc: Icòna pel contacte/
    Icòna per una persona desconeguda

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
oc: Met en icòna la lista de contactes e las conversacions al moment de las abséncias.

en: Iconify on Away
oc: Iconificar al moment de las abséncias

en: Idle
oc: Inactiu

en: Idle %dd %dh %02dm
oc: Inactiu dempuèi %d j %d h %02d min

en: Idle %dh %02dm
oc: Inactiu dempuèi %d h %02d min

en: Idle %dm
oc: Inactiu dempuèi %d min

en: Idle Text
oc: Tèxte dels contactes inactius

en: Idle for
oc: Inactiu dempuèi

en: If user has not spoken in this many minutes
oc: Se l'utilizaire n'a pas parlé pendent tant de minutas

en: If you look real closely
oc: Se se gaita de fòrt pròche

en: Ignore
oc: Ignorar

en: Ignore incoming format
oc: Ignorar los estils recebuts

en: Ignored
oc: Ignorat

en: Import Sametime List for Account %s
oc: Importar la lista Sametime del compte %s

en: Import Sametime List...
oc: Importar una lista Sametime...

en: Import from .anyone
oc: Importar dempuèi .anyone

en: Import from .zephyr.subs
oc: Importar dempuèi .zephyr.subs

en: Impressed
oc: Impressionat

en: Improper Addressing
oc: Adreça invalida

en: In Love
oc: Amorós

en: In awe
oc: Admiratiu

en: In love
oc: Amorós

en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
oc: Inclutz los jornals d’autres clients de messatjariá dins lo lector de jornals.

en: Incoming Call
oc: Sonada entranta

en: Incompatible protocol version
oc: Version del protocòl incompatible

en: Incorrect Password
oc: Senhal incorrècte

en: Incorrect encoding in authorization
oc: Encodatge incorrècte de l'Autorizacion

en: Incorrect password
oc: Senhal incorrècte

en: Incorrect username or password
oc: Nom d'utilizaire o senhal incorrècte

en: Increase Font Size
oc: Augmenter la talha de la poliça

en: Indignant
oc: Indignat

en: Indisposed
oc: Indispausat

en: Info for %s
oc: Entresenhas per %s

en: Info for Group %s
oc: Informacions pel grop %s

en: Information
oc: Informacion

en: Information dialog
oc: Bóstia de messatge per informacions

en: Initializing SSL/TLS
oc: Inicializacion SSL/TLS

en: Initializing Stream
oc: Inicializacion del flux

en: Initiate Media
oc: Session mèdia

en: Initiate _Chat
oc: Aviar una _discussion

en: Input
oc: Entrada

en: Input and Output Settings
oc: Configuracion d'entrada/sortida

en: Insert IM Image
oc: Inserir un imatge

en: Insert Image
oc: Inserir un imatge

en: Insert Link
oc: Inserir un ligam

en: Insert Smiley
oc: Inserir un morron

en: Insert c_ount of new messages into window title
oc: Metre lo n_ombre de novèls messatges dins lo títol de la fenèstra

en: Insert count of new message into _X property
oc: Metre lo nombre de novèls messatges dins una proprietat _X

en: Insert in message
oc: Inserir dins lo messatge

en: Install Plugin...
oc: Installar un empeuton...

en: Instant Messaging
oc: Messatjariá instantanèa

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
oc: Los messatges individuals seràn pas archivats que se l'opcion « Archivar totes los messatges » es activada.

en: Interested
oc: Interessat

en: Interface
oc: Interfaç

en: Internal Server Error
oc: Error intèrna de servidor

en: Internet Messenger
oc: Messatjariá instantanèa

en: Intoxicated
oc: Intoxicat

en: Invalid Authorization Mechanism
oc: Mecanisme d'autorizacion invalid

en: Invalid Directory
oc: Annuari invalid

en: Invalid ID
oc: Identificant pas valid

en: Invalid Namespace
oc: Nom de domeni invalid

en: Invalid Room Handle
oc: Identificant de salon invalid

en: Invalid Room Name
oc: Nom de salon pas valid

en: Invalid Server
oc: Servidor invalid

en: Invalid Server Name
oc: Nom de servidor pas valid

en: Invalid XML
oc: XML pas valid

en: Invalid XMPP ID
oc: Identificant XMPP invalid.

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
oc: Identificant XMPP invalid. Lo domaine deu èsser sasit.

en: Invalid XMPP ID. Username portion must be set.
oc: Identificant XMPP invalid. Lo nom d'utilizaire deu èsser sasit.

en: Invalid authzid
oc: Identificant d'autentificacion invalid (authzid)

en: Invalid challenge from server
oc: Demanda d'accès invalida del servidor

en: Invalid nickname
oc: Escais invalid

en: Invalid proxy settings
oc: Paramètres del proxy incorrèctes

en: Invalid response from server
oc: Responsa invalida del servidor

en: Invalid title
oc: Títol pas valid

en: Invert
oc: Enversar

en: Invincible
oc: Invencible

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
oc: Convit de : %s
    
    Mandat : %s

en: Invitation only
oc: Sus convit solament

en: Invitation to Conversation
oc: Convit a la conversacion

en: Invite
oc: Convidar

en: Invite Buddy Into Chat Room
oc: Convidar lo contacte dins una discussion

en: Invite Group to Conference...
oc: Convidar lo grop a una conferéncia...

en: Invite List
oc: Lista dels convits

en: Invite message (optional)
oc: Messatge de convit (facultatiu)

en: Invite to Conference
oc: Convidar a una conferéncia

en: Invite to Conference...
oc: Convidar a una conferéncia...

en: Invite to chat
oc: Convidar a una discussion

en: Invite user to a conference
oc: Convidar l'utilizaire a una conferéncia

en: Invite...
oc: Convidar...

en: Irish
oc: Irlandés

en: Is no longer i_dle
oc: N'est plus i_nactiu

en: Is no longer idle
oc: Es pas pus inactiu

en: Item Not Found
oc: Element pas trobat

en: Japanese
oc: Japonés

en: Jealous
oc: Gelós

en: Job Role
oc: Ròtle

en: Job Title
oc: Foncion

en: John Noname
oc: Anna O' Nime

en: Join
oc: Rejónher

en: Join Chat
oc: Rejónher una discussion

en: Join Chat...
oc: Rejónher una discussion...

en: Join Private Group
oc: Entrer dins un grop privat

en: Join a Chat
oc: Rejónher una discussion

en: Join/Part Hiding
oc: Dissimulacion dels Join/Part

en: Joining %s requires an invitation.
oc: Rejónher %s necessita un convit.

en: Jump to markerline
oc: Anar a la linha de demarcacion

en: Just logged in
oc: Ven de se connectar

en: Just logged out
oc: Ven de se desconnectar

en: Kannada Translation team
oc: Equipa de traduccion kannara

en: Kashmiri
oc: Cashmiri

en: Kazakh
oc: Cazac

en: Key Agreement
oc: Acòrd de clau

en: Key Agreement Request
oc: Requèsta d'acòrd de clau

en: Key Agreement failed
oc: Fracàs de l'acòrd de clau

en: Key Exchange failed
oc: Fracàs de l'escambi de clau

en: Key Length: 	%d bits
oc: Longor de clau : %d bits

en: Key Pair Generation failed
oc: Fracàs de generacion de la para de claus

en: Key agreement cannot be started with yourself
oc: L'acòrd de clau ne pòt pas se far sus soi-même

en: Key agreement failed
oc: Fracàs de l'acòrd de clau

en: Key agreement is already started
oc: Acòrd de clau ja commencé

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
oc: Acòrd de clau demandat per %s. Volètz establir aqueste acòrd ?

en: Key agreement was aborted
oc: Annulation de l'acòrd de clau

en: Key length
oc: Longor de la clau

en: Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis de clavièr

en: Khmer
oc: Cmèr

en: Kicked (%s)
oc: Expulsat (%s)

en: Kicked by %s (%s)
oc: Expulsat per %s (%s)

en: Kill User
oc: Tuar l'utilizaire

en: Killed by %s (%s)
oc: Tuat per %s (%s)

en: Korean
oc: Corean

en: Kurdish
oc: Curd

en: Kurdish (Sorani)
oc: Curd (Sorani)

en: Lao
oc: Laossian

en: Last Known Client
oc: Darrièr client conegut

en: Last Name
oc: Nom

en: Last Said
oc: Darrièras paroles

en: Last Seen
oc: Vist lo darrièr còp

en: Last created window
oc: Darrièra fenèstra creada

en: Last name
oc: Nom d'ostal

en: Last name:
oc: Nom :

en: Lastlog
oc: Darrièr istoric de conversacion

en: Lastlog plugin.
oc: Darrièra occurréncia

en: Later
oc: Pus tard

en: Latvian
oc: Leton

en: Launcher Icon
oc: Icòna de l'aviador

en: Layout
oc: Arrangament

en: Left
oc: Esquèrra

en: Left Vertical
oc: Verticalament a esquèrra

en: Let others see what computer you are using
oc: Publicar l'ordenador utilizat

en: Let others see what services you are using
oc: Publicar los servicis utilizats

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
oc: Permet de mandar de donadas brutas a un protocòl en mòde tèxte.

en: Level
oc: Nivèl

en: List of %d user:
     | List of %d users:
oc[0]: Lista de %d utilizaire :
oc[1]: Lista de %d utilizaires :

en: Listening to music
oc: Escota de musica

en: Lithuanian
oc: Lituanian

en: Load Buddylist...
oc: Cargar una lista de contactes...

en: Load buddylist from file...
oc: Cargar la lista de contactes dempuèi un fichièr...

en: Loads .NET plugins with Mono.
oc: Carga los plugins .NET amb l'ajuda de Mono.

en: Local Buddy List Only
oc: Lista de contactes en local unicament

en: Local File:
oc: Fichièr local :

en: Local Port
oc: Pòrt local

en: Local Time
oc: Ora locala

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
oc: Aviada del servidor local: %s
    Uptime del servidor local: %s
    Clients locals: %d
    Salons locals: %d
    Operators locals: %d
    Rotadors locals: %d
    Clients cellulars: %d
    Salons cellulars: %d
    Servidors cellulars: %d
    Nombre total de clients: %d
    Nombre total de salons: %d
    Nombre total de servidors: %d
    Nombre total de rotadors: %d
    Nombre total d'operators de servidors: %d
    Nombre total d'operators de rotadors: %d

en: Locality
oc: Localitat

en: Localizations
oc: Traduccions

en: Location
oc: Emplaçament

en: Log Deletion Failed
oc: Fracàs de supression de l'archive

en: Log Directory
oc: Dorsièr dels archius

en: Log IMs
oc: Archivar los messatges

en: Log In
oc: Connexion

en: Log Out
oc: Desconnectar

en: Log Reader
oc: Lector d'archius

en: Log _format:
oc: _Format de las archivas :

en: Log all _instant messages
oc: Archivar totes los messatges _instantanèus

en: Log all _status changes to system log
oc: Archivar totes los cambis d'estat dins l'archiva sistèma

en: Log all c_hats
oc: Archivar totas las c_harradissas

en: Log chats
oc: Archivar las discussions

en: Log format
oc: Format dels archius

en: Log status change events
oc: Archivar los cambiaments d'estat

en: Logged In
oc: Connectat

en: Logged Off
oc: Desconnectat

en: Logging
oc: Archivatge

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
oc: Los archius pòdon èsser activats dins Aisinas -> Preferéncias -> Archius.
    
    L'activacion dels archius pels messatges instantanèus e/o los salons de discussions permetrà l'utilizacion de l'istoric per aqueles tipes de messatges.

en: Logging of this conversation failed.
oc: Fracàs de l'archivatge d'aquesta conversacion.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
oc: Archius aviats. Los messatges novèls d'aquesta conversacion seràn archivats.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
oc: Archius arrestats. Los messatges novèls d'aquesta conversacion seràn archivats.

en: Login Acknowledged
oc: Connexion recebuda

en: Login Options
oc: Opcions de connexion

en: Login Redirected
oc: Connexion redirigida

en: Login name
oc: Nom de connexion

en: Logo
oc: Lògo

en: Lonely
oc: Sol

en: Lost
oc: Ò_ste :

en: Lost connection with server: %s
oc: Connexion perduda amb lo servidor : %s

en: Loud
oc: Fòrt

en: Louder
oc: Mai fòrt

en: Loudest
oc: Lo mai fòrt

en: Lucky
oc: Astruc

en: MOTD for %s
oc: Messatge del jorn per %s

en: M_ute sounds
oc: A_tudar lo son

en: Mail Checker
oc: Novèls corrièrs

en: Mail dialog
oc: Bóstia de messatge per corrièr

en: Mailstop
oc: Bóstia de letras

en: Maithili
oc: Maitili

en: Malay
oc: Malaisian

en: Male
oc: Òme

en: Male or female
oc: Òme o femna

en: Malformed BOSH URL
oc: URL BOSH mal formada

en: Malformed XMPP ID
oc: Identificant XMPP invalid.

en: Malicious challenge from server
oc: Défi malicieux dempuèi lo servidor

en: Manually
oc: Manualament

en: Markerline
oc: Linha de demarcacion

en: Master archive is misconfigured
oc: L'archive principala es mal configurada

en: Maximum last-seen difference:
oc: Différence maximala entre rencontres :

en: Maximum response timeout:
oc: Temps d'espèra de responsa maximum :

en: Maximum size:
oc: Talha maximum :

en: Meadow Mari
oc: Mari de las pradas

en: Mean
oc: Maissant

en: Media Initiation Failed
oc: Fracàs de la session mèdia

en: Media error
oc: Error de disc

en: Merge Groups
oc: Fusionar de gropes

en: Merge List from Server
oc: Fusionar amb la lista del servidor

en: Merge and Save List to Server
oc: Fusionar e mandar la lista sul servidor

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
oc: Fusionar aquestes contactes farà d'eles una sola entrada dins la lista de contacte e utilizaràn una sola fenèstra de conversacion. Los podètz separar ulteriorament en causissent « Espandir » dins lo menú contextual del contacte.

en: Message
oc: Messatge

en: Message (Nick Said) Text
oc: Tèxte dels messatges amb escais

en: Message (optional)
oc: messatge (facultatiu)`

en: Message Notification
oc: Notificacion de messatge

en: Message Text
oc: Tèxte dels messatges pas legits

en: Message Timestamp Formats
oc: Afichatge de l'orodatatge dels messatges.

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
oc: Lo messatge a pas pogut èsser mandat perque la talha maximala es estat depassada.

en: Message could not be sent.
oc: Impossible de mandar lo messatge.

en: Message delivery to %s failed: %s
oc: Fracàs de la liurason del messatge per %s : %s

en: Message from %s
oc: Messatge de %s

en: Message of the Day
oc: Messatge del jorn

en: Message received
oc: Recepcion d'un messatge

en: Message received begins conversation
oc: Començament d'una discussion

en: Message sent
oc: Messatge mandat

en: Message was not sent, because you are not signed on.
oc: Lo messatge es pas estat mandat per çò que sètz pas connectat.

en: Message:
oc: Messatge :

en: Messaging Menu
oc: Menu de messatjariá

en: Method:
oc: Metòde :

en: Microphone
oc: Microfòn

en: Microphone Test
oc: Tèst del microfòn

en: Middle Name
oc: Segond pichon nom

en: Middle mouse button
oc: Boton de mirga del mitan

en: Minimi_ze new conversation windows
oc: Rédu_ire la novèla fenèstra de conversacion

en: Minimum input area height in lines:
oc: Nautor maximum de la zòna de dintrada (en linhas) :

en: Minutes
oc: Minutas

en: Minutes before changing status
oc: Minutas abans de cambiar d'estat

en: Misc
oc: Divèrs

en: Miscellaneous
oc: Divèrs

en: Missing protocol plugin for %s
oc: Empeuton pel protocòl %s mancant

en: Mobile
oc: Telefòn mobil

en: Mobile Phone
oc: Telefòn mobil

en: Modify
oc: Modificar

en: Modify Account
oc: Modificar lo compte

en: Modify Buddy Pounce
oc: Modificar una alèrta

en: Mongolian
oc: Mongòl

en: Mono Plugin Loader
oc: Cargador d'empeutons Mono

en: Mood
oc: Umor

en: Mood Comment
oc: Comentari de l'umor

en: Mood Name
oc: Nom de l'umor

en: Mood Text
oc: Tèxte d'umor

en: Moody
oc: Mornorós

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
oc: Plusieurs utilizaires ont lo meteis nom. Causissètz l'utilizaire que volètz apondre a la lista de contactes.

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
oc: Plusieurs utilizaires ont la même clau publica. Causissètz l'utilizaire que volètz apondre a la lista de contactes.

en: Mouse Gestures
oc: Movements de mirga

en: Mouse Gestures Configuration
oc: Configuracion dels movements de mirga

en: Move to
oc: Desplaçar cap a

en: Multiple plugins will be unloaded.
oc: Plusieurs plugins vont èsser descargats.

en: Music Messaging
oc: Messatjariá musicala

en: Music Messaging Configuration
oc: Configuracion de messatjariá musicala

en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
oc: Plugin de messatjariá musicala per la composition collaborative.

en: Music messaging session confirmed.
oc: Partida de messatjariá musicala confirmada.

en: Mute _Sounds
oc: _Silenciós

en: NAME
oc: NOM

en: N_ew conversations:
oc: C_harradissas novèlas :

en: Name
oc: Nom

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
oc: Nom : %s
    Version : %s
    Descripcion : %s
    Autor : %s
    Site web : %s
    Fichièr : %s

en: Nepali
oc: Nepalés

en: Nervous
oc: Nerviós

en: Nested Grouping (experimental)
oc: Embostiatge de gropes (experimental)

en: Nested Subgroup
oc: Sosgrop juntat

en: Network
oc: Ret

en: Network Statistics
oc: Estatisticas de la ret

en: Network error.
oc: Error de ret.

en: Network is empty
oc: La ret es voida

en: Neutral
oc: Neutre

en: Never
oc: Jamai

en: New Account
oc: Compte novèl

en: New Buddy Pounce
oc: Alèrta novèla

en: New Conference
oc: Conferéncia novèla

en: New Event
oc: Eveniment novèl

en: New Instant Message
oc: Messatge novèl

en: New Line
oc: Linha novèla

en: New Mail
oc: Corrièr electronic novèl

en: New Person
oc: Persona novèla

en: New Pounces
oc: Novèlas alèrtas

en: New Version Available
oc: Version novèla disponibla

en: New _Message...
oc: _Messatge novèl...

en: New _mail notifications
oc: Avertir dels novèls _corrièrs

en: New mail notifications
oc: Avisar dels corrièls novèls

en: New password
oc: Senhal novèl

en: New password (again)
oc: Senhal novèl (confirmacion)

en: New passwords do not match.
oc: Los senhals novèls son diferents.

en: New status...
oc: Estat novèl...

en: New tab
oc: Onglet novèl

en: New window
oc: Fenèstra novèla

en: New...
oc: Novèl...

en: Next >
oc: Seguent >

en: Nick
oc: Escais

en: Nick Said
oc: Vòstre escais apareis

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
oc: Lo cambiament de escais n’est pas pris en carga dins los salons de discussion non MUC

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
oc: L'escais o lo servici es temporàriament indisponible.

en: Nickname
oc: Escais

en: Nickname in use
oc: Escais utilizat

en: No
oc: Non

en: No Grouping
oc: Pas d'agropament

en: No MOTD available
oc: Messatge del jorn pas disponible.

en: No Matches
oc: Pas cap de resultat

en: No Message of the Day available
oc: Messatge del jorn indisponible

en: No Proxy
oc: Pas de proxy

en: No Sound
oc: Pas de son

en: No actions available
oc: Pas cap d'accion disponibla

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
oc: Cap de codec es pas estat trobat. Installatz de codecs GStreamer (disponibles amb los empeutons per GStreamer).

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
oc: Demòra pas cap de codec. Vòstras preferéncias dins fs-codecs.conf son tròp estrictas.

en: No configuration options for this plugin.
oc: Pas cap d'opcion de configurar per aqueste empeuton.

en: No file transfer session active
oc: Cap de session de transferiment de fichièr pas activa

en: No logs were found
oc: Cap d'archiu es pas estat trobat.

en: No matches
oc: Pas cap de resultat

en: No matching users found
oc: Cap d'utilizaire correspondent pas trobat.

en: No message
oc: Pas de messatge

en: No name
oc: Pas de nom

en: No proxy
oc: Pas de servidor mandatari

en: No public key was received
oc: Cap de clau publica pas recebuda

en: No reason
oc: Pas de rason

en: No server statistics available
oc: Cap d'estatistica del servidor pas disponibla

en: No session ID given
oc: Pas d'ID de session

en: No sounds
oc: Pas de son

en: No such channel
oc: Aqueste salon existís pas

en: No such command (in this context).
oc: Aquesta comanda existís pas dins aqueste contèxte.

en: No such command.
oc: Aquesta comanda existís pas.

en: No such nick or channel
oc: Aqueste escais o salon existís pas

en: No topic is set
oc: Pas de subjècte

en: No users found
oc: Cap d'utilizaire pas trobat.

en: Non-matching Hosts
oc: Òstes pas correspondents

en: None
oc: Pas cap

en: None (To pending)
oc: Pas cap (Destinacion en espèra)

en: None of your accounts are idle.
oc: Cap de vòstres comptes es inactiu.

en: Norwegian Nynorsk
oc: Norvegian (Nynorsk)

en: Not Acceptable
oc: Pas acceptable

en: Not Allowed
oc: Pas autorizat

en: Not Authorized
oc: Pas autorizat

en: Not connected to the server
oc: Sètz pas connectat al servidor

en: Not implemented yet.
oc: Pas encara implementat.

en: Not started
oc: Pas començat

en: Not supported
oc: Pas suportat

en: Note
oc: Nòta

en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
oc: Nòta : cal causir « Per nombre de conversacions » per la preferéncia per « Novèlas conversacions ».

en: Notes
oc: Nòtas

en: Notes Address Book Group
oc: Groupe del quasernet d'adreças Notes

en: Notes Address Book Information
oc: Informacions del quasernet d'adreças Notes

en: Notes Address Book group results
oc: Correspondéncias dels gropes dins lo quasernet d'adreças Notes

en: Notification Methods
oc: Metòde de notificacion

en: Notification Removal
oc: Supression de la notificacion

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
oc: Indique dins la fenèstra de conversacion quand un contacte part o revient d'una abséncia o d'una inactivité.

en: Notify Dialog
oc: Bóstia de messatge de notificacion

en: Notify For
oc: Notificacion per

en: Notify When
oc: Notificacion quand

en: Notify buddies when you are typing
oc: Avisar los contactes que lor sètz a escriure

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
oc: M'avisar per una fenèstra quand un transferiment automatic acceptat es acabat
    (levat se una fenèstra de discussion es dobèrta amb l'expedidor)

en: Notify with a toaster when
oc: Alertar per torrador de pan quand

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
oc: Plugin pel protocòl Novell GroupWise

en: Now Listening
oc: Escota ara

en: Number of conversations per window
oc: Nombre de discussions per fenèstra

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Occitan
oc: Occitan (lengadocian)

en: Offended
oc: Ofensat

en: Offering to send %s to %s
oc: Proposicion de mandar « %s » a %s

en: Offline
oc: Desconnectat

en: Offline Buddies
oc: Contactes desconnectats

en: Offline Message
oc: Messatge desconnectat

en: Offline Message Emulation
oc: Émulation de messatjariá hors connexion

en: Offline Text
oc: Tèxte dels contactes desconnectats

en: Offline buddies
oc: Los contactes desconnectats

en: Old flat format
oc: Tèxte a plat

en: On Mobile
oc: Sul telefonet

en: On unread messages
oc: Quand de messatges son pas legits

en: One Time Password
oc: Senhal getable

en: One Time Password Support
oc: Presa en carga dels senhals a usatge unic

en: One or more messages may have been undeliverable.
oc: Un o plusieurs messatges ne son benlèu pas arrivés a destination.

en: Online
oc: En linha

en: Online Buddies
oc: Contactes connectats

en: Online Services
oc: Servicis en linha

en: Online Status
oc: Estat de connexion

en: Online Text
oc: Tèxte dels contactes connectats

en: Online since
oc: Connectat dempuèi

en: Online/Offline
oc: Connectats/desconnectats

en: Online: %d
    Total: %d
oc: Connectats : %d
    Total : %d

en: Only buddies
oc: Als contactes

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
oc: Creacion de TinyURL solament pels ligams d'aquesta talha mini

en: Only enable for users on the buddy list
oc: Activar pas que pels utilizaires que son dins ma lista de contactes

en: Only online
oc: Sonque en linha

en: Only replace _whole words
oc: Remplaça solament los mots _complets

en: Only when available
oc: Sonque se soi disponible

en: Only when docked
oc: Solament quand la fenèstra es acrocada

en: Only when not available
oc: Sonque se soi indisponible

en: Opacity:
oc: Opacitat :

en: Ope_n an IM window
oc: Dobrir una _fenèstra de conversacion

en: Open All Messages
oc: Dobrir totes los messatges

en: Open File...
oc: Dobrir un fichièr...

en: Open Public Key...
oc: Dobrir clau publica...

en: Open _Containing Directory
oc: Dobrir lo _dorsièr del fichièr

en: Open an IM window
oc: Dobrir una fenèstra de discussion

en: Open...
oc: Dobrir...

en: Opera
oc: Opèra

en: Operating System
oc: Sistèma d'explotacion

en: Operator
oc: Operador

en: Optional information:
oc: Entresenhas opcionalas :

en: Options
oc: Opcions

en: Options specific to Pidgin for Windows.
oc: Opcions especificas a Pidgin Windows

en: Organization
oc: Organizacion

en: Organization Name
oc: Nom de l'organizacion

en: Organization Unit
oc: Servici

en: Organization: 	%s
oc: Organizacion : 	%s

en: Original password
oc: Senhal actual

en: Other
oc: Autre

en: Others talk in chat
oc: D'autres parlan dins la discussion

en: Out of memory
oc: Pas pro de memòria

en: Output
oc: Sortida

en: Outraged
oc: Otratjat

en: Overwrite
oc: Remplaçar

en: P.O. Box
oc: Bóstia Postala

en: PEM X.509 Certificate Export
oc: Exportar un certificat X.509 en PEM

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
oc: Responsa al PING -- Lag : %lu segondas

en: P_auses while typing
oc: _Pause pendent la sasida

en: P_lay a sound
oc: _Jouer un son

en: P_lugin
oc: E_mpeuton

en: P_ort:
oc: _Pòrt :

en: P_ounce only when my status is not Available
oc: Alerter _unicament quand mon estat es pas « Disponible »

en: Pa_ssword:
oc: _Senhal :

en: Paging
oc: Bipeur

en: Pashto
oc: Pachto

en: Pass_word:
oc: Mot de _pas :

en: Passphrase
oc: Frasa secreta

en: Passphrase (retype)
oc: Senhal (per verificacion)

en: Passphrase required
oc: Frasa clau necessària

en: Passphrases do not match
oc: Les frasas secretas diferisson

en: Password
oc: Senhal

en: Password (again)
oc: Senhal (confirmacion)

en: Password Changed
oc: Senhal modificat

en: Password has expired
oc: Lo senhal a expirat

en: Password is required to sign on.
oc: Un senhal es necessari per se connectar.

en: Password:
oc: Senhal :

en: Past Translators
oc: Traductors ancians

en: Paste as Plain _Text
oc: Pegar coma _tèxte solament

en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
oc: Dorsièr ont plaçar los fichièrs
    (Balhatz lo camin complet)

en: Pause
oc: Pausa

en: Paused while typing
oc: Pause pendent la sasida

en: Pauses while typing
oc: Fa una pausa d'escritura

en: Payment Required
oc: Pagament necessari

en: Performing key exchange
oc: Escàmbia de clau en cors

en: Perl Plugin Loader
oc: Cargador d'empeutons Perl

en: Permission denied
oc: Permission refusada

en: Permit User
oc: Autorizar un utilizaire

en: Persian
oc: Persan

en: Person enters chat
oc: Qualqu'un dintra dins la discussion

en: Person leaves chat
oc: Qualqu'un sortís de la discussion

en: Personal Information
oc: Entresenhas personalas

en: Personal Title
oc: Títol

en: Phone
oc: Telefòn

en: Photo
oc: Fotografia

en: Pidgin Buddylist Theme Editor
oc: Editor de tèma de lista de contactes Pidgin

en: Pidgin Demonstration Plugin
oc: Plugin Pidgin de démonstration

en: Pidgin GTK+ Theme Control
oc: Contraròtle Pidgin del tèma GTK+

en: Pidgin Icon Theme Editor
oc: Editor de tèma d'icònas Pidgin

en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
oc: Pidgin client de messatjariá instantanèa (obligatòri)

en: Pidgin Internet Messenger
oc: Messatjariá Internet Pidgin

en: Pidgin Theme Editor
oc: Editor de tèma Pidgin

en: Pidgin Theme Editor.
oc: Permet de modificar lo tèma de Pidgin

en: Pidgin Tooltip
oc: Infobulle Pidgin

en: Pidgin smileys
oc: Morrons de Pidgin

en: Ping failed
oc: Fracàs del ping

en: Ping reply received from server
oc: Responsa del ping pel servidor

en: Ping timed out
oc: Pas de responsa al ping

en: Place Closed
oc: Endreit tampat

en: Place tagged
oc: Endreit marcat

en: Plain text
oc: Tèxte en clar

en: Plaintext Authentication
oc: Autentificacion en tèxte pas chifrat

en: Play
oc: Legir

en: Play a sound
oc: Legir un son

en: Playful
oc: Jogaire

en: Please Update the necessary fields.
oc: Actualizatz los camps necessaris.

en: Please enter a buddy to pounce.
oc: Picatz un contacte per crear una alèrta.

en: Please enter a different title for the status.
oc: Picatz un autre títol per aqueste estat.

en: Please enter a non-empty title for the status.
oc: Picatz un títol pas void per l'estat.

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
oc: Sasissètz un subjècte per la novèla conferéncia, amai un messatge de convit a mandar a %s

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
oc: Sasissètz un aliàs e las informacions necessàrias pel salon de discussions que volètz apondre dins la lista de contactes.

en: Please enter buddy information.
oc: Picatz las entresenhas del contacte.

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
oc: Sasissètz lo grop privat e la frasa clau del salon %s

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
oc: Sasissètz l'URL e la descripcion del ligam d'inclure. La descripcion es facultativa.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
oc: Sasissètz l'URL del ligam d'inserir.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
oc: Sasissètz las informacions sul salon de discussions que volètz rejónher.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
oc: Sasissètz lo nom d'utilizaire e lo tipe de compte del contacte.

en: Please enter the name of the chat you want to join.
oc: Picatz lo nom del salon que volètz rejónher.

en: Please enter the name of the group to be added.
oc: Sasissètz lo nom del grop a apondre

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
oc: Sasissètz lo nom de l'utilizaire que vous autorisez a vous contacter

en: Please enter the name of the user you wish to block.
oc: Sasissètz lo nom de l'utilizaire que volètz blocar

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
oc: Picatz lo nom de l'utilizaire que volètz convidar dins la discussion, e tanben un messatge de convit facultatiu.

en: Please enter the new name for %s
oc: Picatz lo nom novèl de %s

en: Please enter the person's information below.
oc: Picatz las entresenhas sus la persona.

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
oc: Sasissètz lo nom d'utilizaire o l'aliàs de la personne dont volètz las informacions.

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
oc: Picatz lo nom d'utilizaire o l'aliàs de la persona que ne volètz legir los archius.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
oc: Picatz lo nom d'utilizaire o l'aliàs de la persona que volètz blocar/desblocar.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
oc: Picatz lo nom d'utilizaire o l'aliàs del destinatari pel messatge.

en: Please enter your current password and your new password.
oc: Picatz vòstre senhal actual puèi vòstre senhal novèl

en: Please enter your new password
oc: Picatz vòstre senhal novèl

en: Please fill out the information below to change your account registration.
oc: Emplenatz las informacions çaijós per modificar l'enregistrament de vòstre compte.

en: Please fill out the information below to register your new account.
oc: Emplenatz las informacions çaijós per l'enregistrament del novèl compte.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
oc: Dobrissètz la fenèstra de desbugatge e tornatz ensajar per aver lo messatge d'error exact.

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
oc: Veuillez sélectionar demest las ressorsas de %s, a la quala volètz mandar un fichièr

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
oc: Causissètz demest las ressorsas de %s, amb la quala volètz engatjar una session mèdia

en: Please select your mood from the list
oc: Causissètz vòstra umor dins la lista.

en: Please specify a new nickname for you.
oc: Sasissètz un novèl escais.

en: Please update the necessary fields.
oc: Metètz a jorn las rubricas necessàrias.

en: Please, enter your search criteria below
oc: Picatz vòstre critèri de recèrca çaijós

en: Please, select who can see your status
oc: Causissètz qui pòt veire vòstre estat

en: Plu_gins
oc: Em_peutons

en: Plugin Information
oc: Informacions sus l'empeuton

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
oc: L'empeuton ne possède pas totas las foncions esperadas (list_icon, login e close).

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
oc: Lo numèro magic de l'empeuton es diferent de : %d (%d esperat).

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
oc: Vos cal cargar l'empeuton abans de lo poder configurar.

en: Plugins
oc: Empeutons

en: Point values to use for account...
oc: Causissètz las valors d'utilizar per cada compte...

en: Point values to use when...
oc: Causir las valors d'utilizar quand...

en: Policy Violation
oc: Violacion de las règlas

en: Polish
oc: Polonés

en: Polish popular IM
oc: Messatjariá polonesa populara

en: Pop up a notification
oc: Dobrir una fenèstra d'alèrta

en: Port
oc: Pòrt

en: Ports
oc: Pòrts

en: Portuguese
oc: Portugués

en: Portuguese-Brazil
oc: Portugués brasilièr

en: Possible Matches
oc: Correspondéncias possiblas

en: Postal Code
oc: Còde postal

en: Postal code
oc: Còde postal

en: Pounce Target
oc: Cibla de l'alèrta

en: Pounce When Buddy...
oc: Alèrta quand lo contacte...

en: Pounce on Whom
oc: Alerte sur

en: Pounce only when my status is not Available
oc: Alertar pas que quand mon estat es pas Disponible

en: Pr_eferences
oc: Pr_eferéncias

en: Pre_view
oc: Pre_visionalizacion

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Preferred Contact
oc: Metòdes de contacte preferidas

en: Preferred Language
oc: Lenga preferida

en: Prepend _string into window title:
oc: Prefixar un _tèxte al títol de la fenèstra :

en: Prepends a newline to displayed message.
oc: Prefixe lo messatge affiché per un retour chariot.

en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
oc: Prefixe los messatges per un retour chariot. De aqueste fait, los messatges apparaissent jos lo nom d'utilizaire dins la fenèstra de conversacion.

en: Priority
oc: Prioritat

en: Privacy
oc: Filtres

en: Private Key file
oc: Fichièr de clau privada

en: Private key file
oc: Fichièr de clau privada

en: Pro_tocol:
oc: Pro_tocòl :

en: Process returned error code %d
oc: Lo processus a renviat lo còdi d'error %d

en: Profiles
oc: Perfils

en: Progress
oc: Progression

en: Protocol
oc: Protocòl

en: Protocol:
oc: Protocòl :

en: Proud
oc: Fièr

en: Provides SSL support through GNUTLS.
oc: Prend en carga SSL grâce a la bibliotèca GNUTLS

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
oc: Provesís la presa en carga NSS per Mozilla NSS.

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
oc: Provesís diferents mejans d'avertiment de messatges pas legits.

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
oc: Provesís una interfàcia per las bibliotècas SSL

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
oc: Provesís un accès a las preferéncias correntament utilizats del fichièr gtkrc.

en: Provides alternate buddylist grouping options.
oc: Provesís d'opcions suplementàrias pel regropament dels contactes.

en: Provides integration with Evolution.
oc: Provesís una integracion amb Evolution.

en: Provides integration with Unity's messaging menu and launcher.
oc: Provesís l'integracion amb lo menú de messatjariá e lo lanceur d'Unity.

en: Provides integration with Unity.
oc: Provesís l'integracion amb Unity.

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
oc: Provesís d'opcions especificas a Pidgin Windows, talas coma l'acrocatge de la lista de contactes.

en: Provides support for loading Tcl plugins
oc: Permet de cargar de plugins Tcl

en: Provides support for loading perl plugins.
oc: Provesís la presa en carga per cargar d'empeutons Perl

en: Provides support for mouse gestures
oc: Provesís lo supòrt pels movements de mirga.

en: Proxy Server
oc: Servidor mandatari

en: Proxy _type:
oc: _Tipe :

en: Proxy preferences are configured in GNOME preferences
oc: La causida del servidor proxy es gerida per las opcions de GNOME

en: Proxy t_ype:
oc: _Tipe de proxy :

en: Psychic Mode
oc: Mòde psichic

en: Psychic mode for incoming conversation
oc: Mòde psiquic pel començament de las novèlas conversacions

en: PubSub Collection
oc: Ensemble PubSub

en: PubSub Leaf
oc: Fulhet PubSub

en: Public Key Babbleprint
oc: Babilhatge de clau publica

en: Public Key Babbleprint:
    %s
oc: Babilhatge de clau publica :
    %s

en: Public Key Fingerprint
oc: Emprenta de clau publica

en: Public Key Fingerprint:
    %s
oc: Emprenta de clau publica :
    %s

en: Public Key Information
oc: Informacions sus la clau publica

en: Public Key file
oc: Fichièr de clau publica

en: Public _IP:
oc: Adreça _IP publica :

en: Public key authentication
oc: Autentificacion per clau publica

en: Public key file
oc: Fichièr de clau publica

en: Publish status (note: everyone may watch you)
oc: Estat de publicacion (nòta : tot lo monde vos pòt gaitar)

en: Purple Person
oc: Persona Purple

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
oc: Lo servidor D-BUS de Purple vira pas per las rasons seguentas

en: Question dialog
oc: Bóstia de messatge per demanda

en: Quiet
oc: Silenciós

en: Quieter
oc: Mai silenciós

en: Quietest
oc: Lo mai silenciós

en: R_aise conversation window
oc: Passer la conversacion en _avant plan

en: Raise psychic conversations
oc: Surélever las conversacions psychiques

en: Raw
oc: Brut

en: Re-enable
oc: Tornar activar

en: Re-enable Account
oc: Tornar activar lo compte

en: Re-initializing Stream
oc: Reïnicializacion del flux

en: Re-read gtkrc files
oc: Relegir los fichièrs gtkrc

en: Real Name
oc: Nom vertadièr

en: Real Name: 	%s
oc: Nom vertadièr : 	%s

en: Real name
oc: Nom vertadièr

en: Really delete certificate for %s?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo certificat per %s ?

en: Realm
oc: Domeni

en: Received
oc: Recebut

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
oc: Volètz acceptar la clau publica recebuda de %s ?

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
oc: La clau recebuda de %s correspond pas a vòstra còpia locala d'aquesta clau publica. Volètz pasmens acceptar aquesta clau publica ?

en: Received Message Name Color
oc: Nom de la color pels messatges recebuts

en: Received Messages
oc: Messatges recebuts

en: Received invalid data on connection with server
oc: Donadas invalidas recebudas a la connexion sul servidor.

en: Receiving
oc: Recepcion en cors

en: Recipient Unavailable
oc: Destinatari pas disponible

en: Reconnect
oc: Reconnectar

en: Recurring
oc: Repeticion

en: Register
oc: S'enregistrar

en: Register New Account at %s
oc: Enregistrar un compte novèl sus %s

en: Register New XMPP Account
oc: Enregistrar un compte XMPP novèl

en: Registration Error
oc: Error d'inscripcion

en: Registration Failed
oc: Error d'enregistrament

en: Registration Required
oc: Error d'enregistrament

en: Registration Successful
oc: Enregistrament alprèp del servidor capitat

en: Registration error
oc: Error d'enregistrament

en: Registration from %s successfully removed
oc: Enregistrament de %s revocat

en: Registration of %s@%s successful
oc: Enregistrament de %s@%s capitat

en: Registration to %s successful
oc: Enregistrament sus %s capitat

en: Reject
oc: Refusar

en: Relaxed
oc: Relaxat

en: Relay Server (TURN)
oc: Servidor relai (TURN)

en: Release Notification
oc: Notificaion de version novèla

en: Relieved
oc: Solatjat

en: Remaining
oc: Demòra(n)

en: Remember pass_word
oc: Memorizar lo _senhal

en: Remember password
oc: Se remembrar del senhal

en: Remorseful
oc: Pentit

en: Remote Connection Failed
oc: Fracàs de la connexion a distància

en: Remote Server Not Found
oc: Servidor distant pas trobat

en: Remote Server Timeout
oc: Pas de responsa del servidor distant

en: Remote disconnected
oc: Correspondent desconnectat

en: Remote host closed connection.
oc: L'interlocutor a tampat la connexion.

en: Remotely Stored Buddy List
oc: Lista de contactes emmagazinada sul servidor

en: Remove
oc: Suprimir

en: Remove Al_l
oc: Suprimir _tot

en: Remove Buddy
oc: Suprimir un contacte

en: Remove Buddy List window transparency on focus
oc: Suprimir la transparéncia quand la lista dels contactes es activa

en: Remove Chat
oc: Suprimir un salon de discussions

en: Remove Contact
oc: Suprimir lo contacte

en: Remove Custom Icon
oc: Suprimir l'icòna

en: Remove Group
oc: Suprimir un grop

en: Remove IM window transparency on focus
oc: Suprimir la transparéncia per las fenèstras de conversacion activas

en: Remove on switch to conversation ta_b
oc: Suprimir al moment del cambiament d'_onglet

en: Remove when _typing in conversation window
oc: Suprimir al moment de l'esc_ritura dins la fenèstra

en: Remove when a _message gets sent
oc: Suprimir sus mandadís d'un _messatge

en: Remove when conversation window _gains focus
oc: Suprimir quand la _fenèstra ven activa

en: Remove when conversation window _receives click
oc: Suprimir quand la fenèstra es _clicada

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
oc: Se suprimissètz lo contacte, aquò suprimirà tanben totes los noms d'utilizaires associats

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
oc: Se suprimissètz lo grop, aquò suprimirà tanben totes los amics d'aqueste grop

en: Rename
oc: Renomenar

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
oc: Remplaça lo tèxte dins los messatges mandats gràcias a de règlas de substitucion.

en: Reply time from %s: %lu seconds
oc: Temps de responsa de %s : %lu secondes

en: Report Idle time
oc: Raportar lo temps d'inactivitat

en: Request Dialog
oc: Bóstia de messatge per requèsta

en: Requesting %s's attention...
oc: Attire l'atencion de %s...

en: Require encryption
oc: Chiframent requesit

en: Required parameters not passed in
oc: Los paramètres necessaris son pas estats passats

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Reset Formatting
oc: Escafar l'estil

en: Reset IM Key
oc: Remise a zèro de la clau de messatge

en: Reset Permanent
oc: Enlever lo mòde permanent

en: Reset Private Channel
oc: Enlever lo mòde privat

en: Reset Secret Channel
oc: Enlever lo mòde secret

en: Reset Topic Restriction
oc: Enlever lo mòde subjècte restrent

en: Resize incoming custom smileys
oc: Redimensionar las emoticònas personalizadas recebudas

en: Resolver process exited without answering our request
oc: Lo processus de resolucion s'es arrestat sens respondre.

en: Resource
oc: Ressorga

en: Resource Conflict
oc: Conflicte de ressorsa

en: Resource Constraint
oc: Limitacion sus la ressorsa

en: Response Probability:
oc: Probabilitat de responsa :

en: Restless
oc: Agitat

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
oc: Limita lo nombre de discussions per fenèstra o permet d'utilizar de fenèstras diferentas pels messatges e las discussions.

en: Restricted XML
oc: XML restrent

en: Resubscribe
oc: Reïnscripcion

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
oc: Fracàs de la represa de session détachée. Causissètz « Reconnexion » per crear una novèla connexion.

en: Resuming session
oc: Represa de la session

en: Ret_urns from away
oc: _Revient d'abséncia

en: Retired Crazy Patch Writers
oc: Patcheurs fous retraités

en: Retired Developers
oc: Encodaire retirats

en: Retrieve subscriptions from server
oc: Recuperar los abonaments del servidor

en: Retrieving...
oc: Telecargament en cors...

en: Returned from being away
oc: Revient d'abséncia

en: Returned from being idle
oc: N'est plus inactiu

en: Returns from away
oc: Tòrna

en: Right
oc: Dreita

en: Right Vertical
oc: Verticalament a dreita

en: Right click for more options.
oc: Clic dreit per afichar plus d'options.

en: Right mouse button
oc: Boton de dreita

en: Right-click for more unread messages...
oc: Clic dreit per plus de messatges pas legits...

en: Robot
oc: Robòt

en: Rockin'
oc: Genial

en: Role
oc: Ròtle

en: Roles:
oc: Ròtles :

en: Romanian
oc: Romanés

en: Room Configuration Error
oc: Error de configuracion del salon

en: Room List
oc: Lista dels salons de discussions

en: Room _List
oc: _Lista dels salons de discussions

en: Roomlist
oc: Lista dels salons

en: Run the command in a terminal
oc: Aviar la comanda dins un terminal

en: Russian
oc: Rus

en: SASL authentication failed
oc: Fracàs de l'autentificacion SASL

en: SASL authentication failed: %s
oc: Fracàs d'autentificacion SASL : %s

en: SASL authentication failed: Initializing SASL failed.
oc: Fracàs de l'autentificacion SASL : échec de l'initialisation SASL.

en: SASL authentication failed: No worthy authentication mechanisms found.
oc: L'autentificacion SASL a fracassat : cap de mecanisme d'autentificacion fisable pas trobat.

en: SASL authentication failed: No worthy mechanisms found
oc: Fracàs de l'autentificacion SASL : Cap de mecanisme corrècte pas trobat

en: SASL authentication failed: Server does not support SASL authentication.
oc: Fracàs de l'autentificacion SASL : lo servidor supòrta pas l'autentificacion SASL.

en: SASL error: %s
oc: Error SASL : %s

en: SILC Protocol Plugin
oc: Plugin pel protocòl SILC

en: SIP connect server not specified
oc: Servidor de connexion SIP pas especificat

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
oc: Los noms d'utilizaire SIP pòdon pas aver d'espaci o de simbòl @.

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
oc: Plugin pel protocòl SIP/SIMPLE

en: SSL Certificate Error
oc: Error de certificat SSL

en: SSL Certificate Verification
oc: Verificacion de certificat SSL

en: SSL Connection Failed
oc: Fracàs de la connexion SSL

en: SSL FAQs
oc: FAQs SSL

en: SSL Handshake Failed
oc: Fracàs del quichal de man SSL

en: SSL Host Certificate
oc: Certificat d'òste SSL

en: SSL Peers Cache
oc: Cache dels pars SSL

en: SSL Servers
oc: Servidors SSL

en: SSL peer presented an invalid certificate
oc: Lo par SSL a presentat un certificat invalid.

en: SSL support unavailable
oc: Supòrt SSL pas disponible

en: ST_UN server:
oc: Servidor ST_UN :

en: S_end To
oc: _Mandar cap a

en: S_hortcut text:
oc: Tèxte de _acorchi :

en: Sad
oc: Triste

en: Sametime Administrator Announcement
oc: Anóncia d'un administrator Sametime

en: Sametime ID
oc: Identificant Sametime

en: Satisfied
oc: Satisfait

en: Save
oc: Enregistrar

en: Save Buddylist...
oc: Enregistrar la lista de contactes...

en: Save Conversation
oc: Enregistrer la conversacion

en: Save Debug Log
oc: Enregistrar los archius de desbugatge

en: Save File
oc: Enregistrar lo fichièr

en: Save File...
oc: Enregistrar lo fichièr...

en: Save Icon
oc: Enregistrar l'icòna

en: Save Icon As...
oc: Enregistrar l'icòna jos...

en: Save Image
oc: Enregistrar l'imatge

en: Save buddylist to file...
oc: Salvar la lista de contactes dins un fichièr...

en: Save buddylist...
oc: Salvar la lista de contactes...

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
oc: Enregistre los messatges mandats a un utilizaire desconnectat en tant qu'alèrta.

en: Save offline messages in pounce
oc: Enregistrar los messatges desconnectats dins una alèrta.

en: Save password
oc: Enregistrar lo senhal

en: Saved Statuses
oc: Estats predefinits

en: Saved statuses...
oc: Estats enregistrats...

en: Saved...
oc: Enregistrats...

en: Score Editor Path
oc: Camin de l'editor de particions

en: Scroll/Search:
oc: Scroll/Cercar :

en: Search
oc: Recercar

en: Search Directory
oc: Annuari de recèrca

en: Search Results
oc: Resultats de la recèrca

en: Search for Users...
oc: Recercar d'utilizaires...

en: Search for XMPP users
oc: Recercar un utilizaire XMPP

en: Search for a user
oc: Recercar un utilizaire

en: Search results
oc: Resultas de la recèrca

en: Search results for '%s'
oc: Resultats de la recèrca sus « %s »

en: Secure File Transfer
oc: Transferiment de fichièr securizat

en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
oc: Protocòl de conferéncias instantanèas sécurisées

en: See Other Host
oc: Veire l'autre òste

en: Select Background Color
oc: Seleccionar una color de fons

en: Select Buddy
oc: Seleccionar un contacte

en: Select Buddy Icon
oc: Causir l'icòna de contact

en: Select Color
oc: Seleccionar una color

en: Select Color for %s
oc: Seleccionatz una color per %s

en: Select Folder...
oc: Seleccionar un repertòri

en: Select Font
oc: Seleccionar una poliça

en: Select Font for %s
oc: Causissètz la poliça per %s

en: Select Interface Font
oc: Causissètz la poliça d'interfàcia

en: Select Notes Address Book
oc: Causissètz lo quasernet d'adreças Notes

en: Select Text Color
oc: Seleccionar una color de tèxte

en: Select User
oc: Causir l'utilizaire

en: Select a PEM certificate
oc: Causissètz un certificat PEM

en: Select a Resource
oc: Causissètz una ressorsa

en: Select a chat for buddy: %s
oc: Causissètz un salon de discussions pel contacte : %s

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
oc: Causissètz una conferéncia dins la lise çaijós per i convidar l'utilizaire %s. Causissètz « Crear una novèla conferéncia » se desiratz crear una novèla conferéncia per fin d'i convidar aqueste utilizaire.

en: Select a conference server to query
oc: Causissètz un servidor de conferéncias

en: Select a file
oc: Seleccionar un fichièr

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
oc: Causissètz una persona dins vòstre quasernet d'adreças o créez una novèla personne.

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
oc: Causissètz una persona dins vòstre quasernet d'adreças per apondre aqueste contacte o créez una novèla persona.

en: Select a theme that you would like to use from the lists below.
    New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
oc: Causissètz un tèma que volètz utilizar dins la lista çaijós.
    De tèmas novèls pòdon èsser installats en los fasent lisar dins la lista dels tèmas.

en: Select a user directory to search
oc: Causissètz un annuari d'utilizaires per la recèrca

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
oc: Causissètz totes los comptes dont los contactes seràn automaticament aponduts.

en: Select an XMPP server to query
oc: Causissètz un servidor XMPP a consulter

en: Select an action
oc: Seleccionatz una accion

en: Select color
oc: Seleccionar una color

en: Select correct user
oc: Causissètz un dels utilizaires

en: Select plugin to install
oc: Causissètz un empeuton d'installar

en: Select the debug filter level.
oc: Causissètz lo nivèl de filtre de desbugatge.

en: Selecting this disables graphical emoticons.
oc: Aquesta causida desactiva los morrons grafics.

en: Send Attention
oc: Atraire l'atencion

en: Send Button
oc: Boton Mandar

en: Send Email
oc: Mandar un corrièr

en: Send File
oc: Mandar un fichièr

en: Send IM...
oc: Mandar un messatge instantanèu

en: Send Instant Message
oc: Mandar un messatge

en: Send Message
oc: Mandar un messatge

en: Send TEST Announcement
oc: Mandar una proclamation TEST

en: Send To
oc: Mandar a

en: Send a _message
oc: Mandar un _messatge

en: Send a message
oc: Mandar un messatge

en: Send and receive raw XMPP stanzas.
oc: Mandar e recebre de blòts XMPP.

en: Send image file
oc: Mandar l'imatge

en: Sender
oc: Expeditor

en: Sending
oc: Mandadís en cors

en: Sending Handshake
oc: Mandadís del quichal de man

en: Sends a _message
oc: Manda un _messatge

en: Sends a message
oc: Manda un messatge

en: Senior Contributor/QA
oc: contribuant senior/QA

en: Sent
oc: Mandat

en: Sent Message Name Color
oc: Nom de la color pels messatges mandats

en: Sent Messages
oc: Messatges mandats

en: Sent a message
oc: Mandadís un messatge

en: Separate IM and Chat windows
oc: Desseparar los messatges e las discussions IRC

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
oc: Separar las conversacions individualas e las salas de discussions quand lor nombre per fenèstra es limitat

en: Serbian
oc: Sèrbi

en: Serbian Latin
oc: Sèrbi Latin

en: Serious
oc: Seriós

en: Server
oc: Servidor

en: Server Information
oc: Entresenhas sul servidor

en: Server Instructions: %s
oc: Instruccions del servidor : %s

en: Server Overloaded
oc: Servidor subrecargat

en: Server Statistics
oc: Estatisticas del servidor

en: Server address
oc: Òste del servidor

en: Server closed the connection
oc: Lo servidor a tampat la connexion.

en: Server does not exist
oc: Lo servidor existís pas

en: Server does not support service discovery
oc: Lo servidor supòrta pas la découverte de servicis

en: Server does not use any supported authentication method
oc: Lo servidor utiliza un metòde d'autentificacion non presa en carga

en: Server doesn't support blocking
oc: Lo servidor supòrta pas lo blocatge

en: Server may require plaintext authentication over an unencrypted stream
oc: Lo servidor poiriá demandar una autentificacion en clair al travers d'un flux non chifrat.

en: Server name request
oc: Nom d'utilizaire mandat

en: Server port
oc: Pòrt del servidor

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
oc: TLS/SSL es necessari per la connexion al servidor, mas cap de presa en carga de TLS/SSL a pas pogut èsser trobada.

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
oc: Lo servidor demanda una autentificacion en clair al travers d'un flux non chifrat.

en: Server signoff
oc: Desconnexion del servidor

en: Server thinks authentication is complete, but client does not
oc: Lo servidor pense que l'autentificacion es acabada, e lo client non.

en: Service Discovery
oc: Descoberta de servicis

en: Service Unavailable
oc: Servici pas disponible

en: Set
oc: Definir

en: Set Account Idle Time
oc: Durada d'inactivitat per un compte

en: Set Alias
oc: Definir l'aliàs

en: Set Autoaccept Setting
oc: Cambiar los paramètres d'acòrd automatic.

en: Set Custom Icon
oc: Cambiar l'icòna

en: Set Custom Icon...
oc: Causir una icòna personalizada...

en: Set IM Password
oc: Senhal del messatge

en: Set Idle Time for All Accounts
oc: Cambiar lo temps d'inactivitat per totes los comptes

en: Set Nickname...
oc: Cambiar d'escais...

en: Set Permanent
oc: Metre lo mòde permanent

en: Set Private Channel
oc: Metre lo mòde privat

en: Set Secret Channel
oc: Metre lo mòde secret

en: Set Topic Restriction
oc: Metre lo mòde subjècte restrent

en: Set URGENT for the terminal window.
oc: Utilizar lo messatge URGENT del terminal.

en: Set User Info
oc: Definir las entresenhas de l'utilizaire

en: Set User Info...
oc: Definir las entresenhas de l'utilizaire...

en: Set User Limit
oc: Causir lo limit d'utilizaires

en: Set User Nickname
oc: Cambiar d'escais

en: Set _Mood...
oc: Cambiar d'_umor...

en: Set as buddy icon
oc: Utilizar coma icòna

en: Set privacy for:
oc: Gerir los filtres per :

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
oc: Nombre d'utilizaires maximum del salon. Zéro per ne pas metre de limite.

en: Set window manager "_URGENT" hint
oc: Mandar lo messatge « _URGENT » al gestionari de fenèstras

en: Shocked
oc: Chocat

en: Shortcut
oc: Acorchi

en: Shortcut Text
oc: Tèxte de raccourci

en: Shortcuts
oc: Acorchis

en: Shortcuts for starting Pidgin
oc: Acorchis per aviar Pidgin

en: Show
oc: Afichar

en: Show All
oc: Afichar tot

en: Show Buddy _List
oc: Afichar la _lista de contactes

en: Show Custom Smileys
oc: Afichar los Morrons personalizats

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
oc: Afichar los messatges e las discussions dins de fenèstras d'_onglets

en: Show Idle Time
oc: Afichar los tempses d'inactivitat

en: Show Offline Buddies
oc: Afichar los contactes desconnectats

en: Show Public Key
oc: Afichar la clau publica

en: Show Timestamps
oc: Afichar l'orodatatge

en: Show When Offline
oc: Afichar se desconnectat

en: Show _detailed information
oc: Afichar las entresenhas _detalhadas

en: Show _elapsed time for unread conversations in messaging menu
oc: Afichar lo t_emps passat per las conversacions pas legidas dins lo menú de messatjariá

en: Show _formatting on incoming messages
oc: Afichar l'e_stil dels messatges recebuts

en: Show close b_utton on tabs
oc: Afichar lo b_oton de tampadura suls onglets

en: Show dates in...
oc: Afichar las datas en...

en: Show number of _unread messages for conversations in messaging menu
oc: Afichar lo nombre de _messatges pas legits per las conversacions dins lo menú de messatjariá

en: Show number of unread _messages on launcher icon
oc: Afichar lo nombre de _messatges pas legits sus l'icòna de l'aviador

en: Show number of unread co_nversations on launcher icon
oc: Afichar lo nombre de co_nversacions pas legidas sus l'icòna de l'aviador

en: Show status to:
oc: Far veire l'estat a :

en: Show when offline
oc: Afichar se desconnectat

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
oc: Aficha l'istoric dins las discussions novèlas.

en: Shy
oc: Timid

en: Si_gns on
oc: Se _connecte

en: Sick
oc: Malaut

en: Signals Test
oc: Tèst dels eveniments

en: Signed off
oc: Se desconnecte

en: Signed on
oc: Se connecte

en: Signs o_ff
oc: Se _desconnecte

en: Signs off
oc: Se desconnècta

en: Signs on
oc: Se connècta

en: Silence threshold:
oc: Sulhet del silenci :

en: Simple Plugin
oc: Empeuton simple

en: Simplified Chinese
oc: Chinés simplificat

en: Single-use Certificate Verification
oc: Verificacion de certificat amb usatge unic

en: Sinhala
oc: Singalés

en: Size
oc: Talha

en: Sleepy
oc: Acossomit

en: Slovak
oc: Eslovac

en: Slovenian
oc: Eslovèn

en: Small
oc: Pichons

en: Smaller versions of the default smileys
oc: Versions mai pichonas dels morrons per defaut

en: Smile!
oc: Sorisètz !

en: Smiley
oc: Morron

en: Smiley Theme:
oc: Tèmas de morrons :

en: Someone says your name in a chat
oc: Qualqu'un escriu vòstre nom dins una discussion

en: Someone says your username in chat
oc: Qualqu'un escriu vòstre escais dins una discussion IRC

en: Someone speaks in a chat
oc: Qualqu'un parla dins una discussion

en: Sort
oc: Triar

en: Sound Command
    (%s for filename)
oc: Comanda pel son
    (%s pel nom de fichièr)

en: Sound Events
oc: Eveniments sonòrs

en: Sound Method
oc: Sortida audiò

en: Sound Options
oc: Opcions de son

en: Sound Preferences
oc: Preferéncias del son

en: Sound Selection
oc: Causida dels sons

en: Sound Theme:
oc: Tèma de sons :

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
oc: _Comanda pel son :
    (%s pel nom de fichièr)

en: Sounds
oc: Sons

en: Sounds when conversation has _focus
oc: Ausir los sons quand la _fenèstra es activa

en: Sounds when conversation has focus
oc: Jogar los sons quand la conversacion es en avant plan

en: Spanish
oc: Espanhòl

en: Speakers
oc: Nautparlaires

en: Specify a hostname
oc: Picatz un nom d'òste

en: Speed
oc: Velocitat

en: Speed:
oc: Velocitat :

en: Spellchecking Support
oc: Correccion ortografica

en: Spontaneous
oc: Espontanèu

en: Spooky
oc: Estranh

en: Start Menu
oc: Menú Aviar

en: Started typing
oc: Comença de escriure

en: Starting Services
oc: Aviada dels servicis

en: Starting transfer of %s from %s
oc: Aviada del transferiment de %s dempuèi %s.

en: Starts _typing
oc: Comença a _escriure

en: Starts typing
oc: Comença a picar

en: Startup
oc: Aviada

en: State
oc: Estat

en: Statistics Configuration
oc: Configuracion de las estatisticas

en: Status
oc: Estatut

en: Status / Idle
oc: Estat / inactivitat

en: Status Icon Theme:
oc: Tèma d'icònas d'estat :

en: Status Icons
oc: Icònas d'estat

en: Status Selector
oc: Causida de l'estat

en: Status Text
oc: Tèxte d'estat

en: Status at Startup
oc: Estat a l'aviada

en: Status for %s
oc: Estat per %s

en: Status to a_pply at startup:
oc: Estat d'a_plicar a l'aviada :

en: Status:
oc: Estat :

en: Statuses
oc: Estats

en: Stop
oc: Arrestar

en: Stopped Typing
oc: S'arrèsta d'escriure

en: Stopped typing
oc: S'arrèsta de picar

en: Stops t_yping
oc: _S'arrête d'escriure

en: Stops typing
oc: S'arrèsta de picar

en: Store notes on particular buddies.
oc: Permet d'apondre de comentaris suls contactes.

en: Stored Image
oc: Imatge emmagazinat

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
oc: Imatge emmagazinat. (ça sera bien suffisant per l'instant)

en: Stream Error
oc: Error dins lo flux

en: Street Address
oc: Adreça

en: Stressed
oc: Estressat

en: Strikethrough
oc: Barrat

en: Strong
oc: Fòrt

en: Subject
oc: Subjècte

en: Subscription
oc: Inscripcion

en: Subscription Required
oc: Inscripcion necessària

en: Substatus
oc: Sosestat

en: Support for Spellchecking.  (Internet connection required for installation)
oc: Correccion ortogafica. (Una connexion internet es necessària per son installacion)

en: Supported debug options are: plugins version
oc: Las opcions de desbugatge suportadas son : plugins version

en: Supports
oc: Foncionalitats

en: Surprised
oc: Surprés

en: Swedish
oc: Suedés

en: Synchronize List with Server
oc: Sincronizar la lista amb lo servidor

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
oc: Error de sintaxi : marrit nombre d'arguments per aquesta comanda.

en: System Log
oc: Archius dels messatges del sistèma

en: System Messages
oc: Messatges sistèma

en: System Shutdown
oc: Arrèst del sistèma

en: System Tray Icon
oc: Icòna de la barra d'estat sistèma

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
oc: Los eveniments del sistèma seràn pas archivats que se l'opcion « Archivar totes los cambiaments d'estat dins los archius del sistèma » es activada.

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
oc: T.M.Thanh e l'equipa Gnome-Vi

en: TLS/SSL Versions
oc: Versions TLS/SSL

en: T_CP Port:
oc: Port T_CP :

en: Tabs
oc: Onglets

en: Tamil
oc: Tamol

en: Tcl Plugin Loader
oc: Cargador d'empeutons Tcl

en: Telephone
oc: Telefòn

en: Telephone Number
oc: Numèro de telefòn

en: Temporarily Hide From
oc: S'amagar de

en: Temporary Authentication Failure
oc: Fracàs temporari de l'autentificacion

en: Test
oc: Tèst

en: Test plugin IPC support, as a client.
oc: Empeuton de tèst del supòrt d'IPC en tant que client

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
oc: Tèsta la presa en carga del client IPC. Recèrca l'empeuton servidor e apèla las comandas existentas.

en: Test plugin IPC support, as a server.
oc: Empeuton de tèst del supòrt d'IPC en tant que servidor

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
oc: Tèsta la presa en carga del servidor IPC. Enregistra las comandas IPC.

en: Test to see that all signals are working properly.
oc: Verifica que totes los eveniments foncionan corrèctament.

en: Test to see that all ui signals are working properly.
oc: Verifica que totes los senhals de l'interfàcia grafica foncionan corrèctament.

en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
oc: Tèsta lo sistèma de chiframent integrat a libpurple.

en: Tests to see that most things are working.
oc: Verifica que la màger part de las causas foncionan corrèctament.

en: Text Replacements
oc: Substitucions de tèxte

en: Text replacement
oc: Substitucions de tèxte

en: Thai
oc: Tai

en: Thankful
oc: Reconeissent

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
oc: Aqueste contacte utiliza pas lo meteis protocòl qu'aqueste salon de discussions.

en: That command doesn't work on this protocol.
oc: Aquesta comanda fonciona pas amb aqueste protocòl.

en: That command only works in IMs, not chats.
oc: Aquesta comanda fonciona unicament dins los messatges, pas las discussions.

en: That command only works in chats, not IMs.
oc: Aquesta comanda fonciona unicament dins las discussions, pas los messatges.

en: That file already exists
oc: Lo fichièr existís ja

en: The %s buddy is not present in the network
oc: Lo contacte %s es pas present sus la ret

en: The %s buddy is not trusted
oc: %s es pas un contacte de fisança

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
oc: Un navigador « Manual » a été choisi choisi mas la linha de comanda es vide.

en: The BOSH connection manager terminated your session.
oc: Lo gestionari de connexion BOSH a interrompu vòstra session.

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
oc: Plugin qui pue mens pel protocòl IRC

en: The IRC server received a message it did not understand.
oc: Un messatge es estat mandat que lo servidor IRC ne comprend pas.

en: The IRC server's local time is:
oc: L'ora locala del servidor IRC es :

en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editing a common score in real-time.
oc: Permet a mantun utilizaire de trabalhar simultanèament sus un tròç de musica en modificant una particion comuna en temps real.

en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
oc: Plugin pel protocòl SILC

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will automatically rejoin the chat when the account reconnects.
oc: Lo compte es estat desconnectat e sètz pas mai present dins la discussion. Rejonhètz automaticament la discussion quand lo compte se reconnectarà.

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
oc: Aqueste compte es estat desconnectat e sètz pas mai dins la discussion. Rejonheretz automaticament aquesta discussion al moment de la reconnexion.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
oc: Lo protocòl del compte pòt pas èsser cambiat pendent qu'aqueste es connectat.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
oc: Lo nom d'utilizaire del compte pòt pas èsser cambiat pendent qu'aqueste es connectat.

en: The background color for the buddy list
oc: La color de fons per la lista de contactes

en: The background color of a collapsed group
oc: La color de fons per un grop de contactes replié

en: The background color of a contact or chat
oc: La color de fons per un contacte o un salon de discussions

en: The background color of an expanded group
oc: La color de fons per un grop de contactes déplié

en: The browser command "%s" is invalid.
oc: La comanda « %s » pel navigador es invalida.

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
oc: Lo nom d'utilizaire amb lo score <i>le plus grand</i> sera l'entrada utilizada pel contacte.

en: The call has been terminated.
oc: La sonada s'es acabada.

en: The certificate chain presented is invalid.
oc: La cadena de certificat provesida es pas valida.

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
oc: Lo certificat provesit pretend qu'es de « %s ». Aquò poiriá significar que vos connectatz pas al servici que cresètz.

en: The certificate for %s could not be validated.
oc: Lo certificat per %s a pas pogut èsser validat.

en: The certificate has been revoked.
oc: Lo certificat es estat revocat.

en: The certificate has expired and should not be considered valid.  Check that your computer's date and time are accurate.
oc: Lo certificat a expirat e deu pas èsser considerat coma valid. Verificatz que la data e l'ora sus aquesta maquina son plan regladas.

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
oc: I a pas de fisança dins aquel certificat perque i a pas de fisança dins cap dels certificats que lo verificant.

en: The certificate is not valid yet.  Check that your computer's date and time are accurate.
oc: Aqueste certificat es pas encara valid. Verificatz que la data e l'ora sus aquesta maquina son regladas corrèctament.

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
oc: Lo certificat es autosignat. Pòt pas èsser verificat automaticament.

en: The certificate presented is not issued to this domain.
oc: Lo certificat provesit correspond pas a aqueste domeni.

en: The color to use for the typing notification
oc: Color per afichar que qualqu'un es a vos escriure un messatge

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
oc: Se activat, la comanda utilizada per gerir las URL en « aim »

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
oc: Se activat, la comanda utilizada per gerir las URL en « gg »

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
oc: Se activat, la comanda utilizada per gerir las URL en « icq »

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
oc: Se activat, la comanda utilizada per gerir las URL en « irc »

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
oc: Se activat, la comanda utilizada per gerir las URL en « sip »

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
oc: Se activat, la comanda utilizada per gerir las URL en « xmpp »

en: The default Pidgin buddy list theme
oc: Lo tèma de lista de contactes per defaut Pidgin

en: The default Pidgin sound theme
oc: Lo tèma de sons per defaut Pidgin

en: The default Pidgin status icon theme
oc: Lo tèma d'icònas per defaut Pidgin

en: The evolution executable was not found in the PATH.
oc: Lo binari « evolution » es pas estat trobat dins los dorsièrs per defaut del PATH.

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
oc: Lo fichièr « %s » es tròp gros per %s. Causissètz un imatge mai pichona.

en: The file was saved as %s.
oc: Lo fichièr es estat enregistrat jol nom %s.

en: The following are the results of your search
oc: Aquí los resultats de vòstra recèrca

en: The following error has occurred loading %s: %s
oc: L'error seguenta s'es produita al cargament de %s : %s

en: The following error has occurred:
oc: I a agut l'error seguenta :

en: The following plugins will be unloaded.
oc: Los plugins seguents vont èsser descargats.

en: The font to use for the typing notification
oc: Poliça per afichar que qualqu'un es a vos escriure un messatge

en: The handler for "aim" URLs
oc: Lo gestionari de las URL en « aim »

en: The handler for "gg" URLs
oc: Lo gestionari de las URL en « gg »

en: The handler for "icq" URLs
oc: Lo gestionari de las URL en « icq »

en: The handler for "irc" URLs
oc: Lo gestionari de las URL en « irc »

en: The handler for "sip" URLs
oc: Lo gestionari de las URL en « sip »

en: The handler for "xmpp" URLs
oc: Lo gestionari de las URL en « xmpp »

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
oc: L'identificant « %s » correspond pas a cap de grop del quasernet d'adreças Notes.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
oc: L'identificant « %s » correspond pas a cap d'utilizaire de la comunautat Sametime.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
oc: L'identificant « %s » correspond pas a cap d'utilizaire dins la comunautat Sametime. Aquesta entrada es estada levada de vòstra lista de contactes.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
oc: L'identificant « %s » pòt correspondre a cadun dels gropes del quasernet d'adreças Notes seguents. Causissètz dins aquesta lista lo grop que volètz apondre a vòstra lista de contactes.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
oc: L'identificant « %s » pòt correspondre a cadun dels utilizaires seguents. Causissètz dins aquesta lista l'utilizaire que volètz apondre a vòstra lista de contactes.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
oc: L'identificant « %s » pòt correspondre a cadun dels utilizaires seguents. Podètz apondre aqueles utilizaires a vòstra lista de contactes o lor mandar un messatge amb los botons çaijós.

en: The installer is already running.
oc: Lo programa d'installacion es ja en cors d'execucion.

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
oc: L'arrengament de las icònas, noms e estats dins la lista de contactes

en: The message is too large.
oc: Lo messatge es tròp long.

en: The nickname "%s" is already being used.
oc: L'escais « %s » es ja utilizat.

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
oc: Lo plugin a pas pogut èsser descargat ara. Il sera desactivat al prochain démarrage.

en: The remote user is not present in the network any more
oc: Lo correspondant n'est plus present sus la ret

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
oc: Lo correspondant espèra un acòrd de clau sur :
    Òste distant : %s
    Port distant : %d

en: The required fields are underlined.
oc: Las zònas requesidas son soslinhadas.

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
oc: L'empeuton dependent %s es introbable. Installatz aqueste darrièr e recomençar.

en: The required plugin %s was unable to load.
oc: L'empeuton dependent %s a pas pogut èsser cargat.

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
oc: Los messatges seràn enregistrats en tant qu'alèrtas. Podètz modificar o suprimir l'alèrta dins la fenèstra « Alerte ».

en: The selected account is not online.
oc: Lo compte seleccionat es pas activat.

en: The selected file is not a valid plugin.
oc: Lo fichièr seleccionat es pas un empeuton valid.

en: The server could not access the directory
oc: Lo servidor ne pòt pas accedir a l'annuari

en: The server is unavailable; try again later
oc: Lo servidor es non disponible. Ensajatz tornamai pus tard.

en: The specified word already exists in the correction list.
oc: Lo mot existís ja dins la lista de correccions.

en: The text information for a buddy's status
oc: L'informacion textuala per l'estat dels contactes

en: The text information for when a buddy has an unread message
oc: L'informacion textuala pels messatges non-lus d'un contact

en: The text information for when a buddy is away
oc: L'informacion textuala per un contacte absent

en: The text information for when a buddy is idle
oc: L'informacion textuala per un contacte inactiu

en: The text information for when a buddy is offline
oc: L'informacion textuala per un contacte desconnectat

en: The text information for when a buddy is online
oc: L'informacion textuala per un contacte connectat

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
oc: L'informacion textuala pels messatges dins lesquels apparaissent vòstre escais

en: The text information for when a contact is expanded
oc: L'informacion textuala per un contacte déplié

en: The text information for when a group is collapsed
oc: L'informacion textuala per un grop de contactes replié

en: The text information for when a group is expanded
oc: L'informacion textuala per un grop de contactes déplié

en: The text-shortcut for the smiley
oc: Lo tèxte-acorchi pel morron

en: The topic for %s is: %s
oc: Lo subjècte de %s es : %s

en: The topic is: %s
oc: Lo subjècte es : %s

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
oc: Lo programa de desinstallacion a pas retrobat las entradas de Pidgin dins la basa de registres.$\rBenlèu que l'aplicacion es estada installada per un utilizaire diferent.

en: The user has blocked you
oc: L'utilizaire vous a blocat

en: The user is either offline or you are blocked
oc: L'utilizaire es desconnectat o vous bloque

en: Theme Selections
oc: Causida de tèmas

en: Theme failed to copy.
oc: Lo tèma de morrons a pas pogut èsser copié.

en: Theme failed to load.
oc: Lo tèma de morrons a pas pogut èsser cargat.

en: Theme failed to unpack.
oc: Lo tèma de morrons a pas pogut èsser déballé.

en: Themes
oc: Tèmas

en: There are no protocol plugins installed.
oc: Cap d'empeuton de protocòl es pas installat.

en: There are no users matching your search criteria.
oc: I a pas d’utilizaire que satisfasca vòstres critèris de recèrca.

en: There is no MOTD associated with this connection.
oc: I a pas de messatge del jorn associat a aquesta connexion.

en: There is no Message of the Day associated with this connection
oc: I a pas de messatge del jorn associat a aquesta connexion

en: There is no application configured to open this type of file.
oc: Cap d'aplicacion es pas configurada per ouvrir aqueste tipe de fichièr.

en: There was a conflict in running the command:
oc: Un conflicte a agut luòc en executant la comanda :

en: Thirsty
oc: Assetat

en: This chat name is already in use
oc: Aqueste nom de discussion ja es utilizat

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
oc: Aquesta conferéncia es tampada. Cap de messatge pòt pas èsser mandat.

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
oc: Aquesta version d'évaluation autoriza pas plus de dix utilizaires connectats a un instant.

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
oc: Aquesta informacion es visible per totes los contactes de vòstra lista. Causissètz quelque chose d'approprié.

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
oc: Aqueste plugin bravament cool fa un fum de causas :
    - anóncia qu'a escrit lo programa a la connexion
    - escriu a l'envèrs totes los messatges recebuts
    - manda automaticament un messatge a totes los contactes que se connèctan

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
oc: Vaquí cossí lo tèxte dels messatges qu'anatz mandar se visualizar quand utilizatz de protocòls que gerisson los estils.

en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
oc: Permet a l'utilizaire de personalizar dins las conversacions e los archius lo biais qu'es afichat l'orodatatge.

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
oc: Impossible de cargar aqueste empeuton perque es pas estat compilat amb X11.

en: This plugin has not defined an ID.
oc: Aqueste empeuton a pas definit son identificant.

en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
oc: Aqueste empeuton amaga los messatges d'arribada e de despart dins los salons de discussion poblats, levat per las personas que prenon part a una conversacion.

en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
oc: Aqueste plugin es utile per desbugar los clients o servidors XMPP.

en: This plugin is useful for registering with legacy transports or other XMPP services.
oc: Aqueste plugin es utile per s'abonar amb d'ancians transports o d'autres servicis XMPP.

en: This protocol does not support chat rooms.
oc: Les salons de discussions son pas suportats per aqueste protocòl.

en: This protocol does not support fetching the public alias.
oc: Aqueste protocòl permet pas de recuperar un aliàs public.

en: This protocol does not support setting a public alias.
oc: Aqueste protocòl permet pas de causir un escais public.

en: This room is not capable of being configured
oc: Aqueste salon de discussions ne pòt pas èsser configurat

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
oc: Aqueste morron es desactivat perque un morron personalizat existís per aqueste acorchi :
     %s

en: This theme has no available smileys.
oc: Aqueste tèma n'a pas de morrons.

en: Thread creation failure: %s
oc: Fracàs de la creacion de processus :%s

en: Threshold:
oc: Seuil :

en: Time Elapsed:
oc: Temps passat :

en: Time Remaining:
oc: Temps restant :

en: Time Response
oc: Temps de responsa

en: Timeout during key agreement
oc: Connexion mòrta pendent l'acòrd de clau

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Timestamp Format Options
oc: Opcions d'afichatge de l'orodatatge

en: Timezone
oc: Fus orari

en: Timezone (UTC)
oc: Fus orari (UTC)

en: TinyURL (or other) address prefix
oc: Prefix d'adreça TinyURL (o autre)

en: TinyURL for above: %s
oc: TinyURL per çaisús : %s

en: TinyURL plugin
oc: Empeuton TinyURL

en: Tired
oc: Las

en: Title
oc: Títol

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
oc: Aqueste títol es ja utilizat. Vos cal sasir un títol unic.

en: To
oc: Destinacion

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
oc: Vos cal importar la clau publica d'un contacte per poder l'apondre a la lista de contactes. Causissètz « Importar » per aquò faire.

en: Toaster plugin
oc: Empeuton torrador de pan

en: Toggle Tag
oc: Afichar l'etiquetatge

en: Top
oc: Superior

en: Topic
oc: Subjècte

en: Topic for %s set by %s at %s on %s
oc: Subjècte per %s ouvert per %s a %s sus %s

en: Topic too long
oc: Subjècte tròp long

en: Topic:
oc: Subjècte :

en: Total Buddies
oc: Nombre total de contactes

en: Total log size:
oc: Talha totala dels archius :

en: Traditional Chinese
oc: Chinés tradicional

en: Transfer of file %s complete
oc: Transferiment del fichièr « %s » acabat

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
oc: Transferiment del fichièr <A HREF="file://%s">%s</A> acabat

en: Transparency
oc: Transparéncia

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
oc: Indica se la comanda descrita dins la clau « command » deu gerir las URL en « aim ».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
oc: Indica se la comanda descrita dins la clau « command » deu gerir las URL en « gg ».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
oc: Indica se la comanda descrita dins la clau « command » deu gerir las URL en « icq ».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
oc: Indica se la comanda descrita dins la clau « command » deu gerir las URL en « irc ».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
oc: Indica se la comanda descrita dins la clau « command » deu gerir las URL en « sip ».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
oc: Indica se la comanda descrita dins la clau « command » deu gerir las URL en « xmpp ».

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
oc: Verai se la comanda utilizada per gerir aqueste tipe d'URL deu èsser aviada dins un terminal

en: Tune Album
oc: Album musical

en: Tune Artist
oc: Artistas musicals

en: Tune Comment
oc: Comentari musical

en: Tune Genre
oc: Genre musical

en: Tune Time
oc: Temps musical

en: Tune Title
oc: Títol musical

en: Tune Track
oc: Pista musicala

en: Tune URL
oc: URL musicala

en: Tune Year
oc: Annada musicala

en: Turkish
oc: Turc

en: Type
oc: Mena

en: Type a user to block.
oc: Persona de blocar

en: Type a user you permit to contact you.
oc: Persona d'autorizar

en: Type the host name for this certificate.
oc: Sasissètz lo nom d'òste correspondant a aqueste certificat.

en: Type the host name this certificate is for.
oc: Picatz lo nom d'òste que correspond a aqueste certificat.

en: Typing
oc: A picar

en: Typing Notification Color
oc: Color de la notificacion de picada

en: Typing notification color
oc: Color de la notificacion de sasida

en: Typing notification font
oc: Poliça de la notificacion de sasida

en: URI Handlers
oc: Gestion dels ligams (URI)

en: Ubuntu Georgian Translators
oc: Traductors georgians d'Ubuntu

en: Ukranian
oc: Ucraïnian

en: Un-Ignore
oc: Ignorar pas pus

en: Un-hide From
oc: Se far veire a

en: Un_block
oc: Des_blocar

en: Unable to add %s to deny list (%s).
oc: Impossible d'apondre %s a la lista d'interdiction (%s)

en: Unable to add %s to permit list (%s).
oc: Impossible d'apondre %s a la lista d'autorizacion (%s)

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
oc: Impossible d'apondre %s a vòstra lista de contactes (%s)

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
oc: Impossible d'apondre %s a la lista de contactes. Error al moment de la création del dorsièr sus la lista del servidor (%s).

en: Unable to add group
oc: Impossible d'apondre un grop

en: Unable to add group: group exists
oc: Impossible d'apondre lo grop : existís ja

en: Unable to add group: group not found
oc: Impossible d'apondre aqueste grop perque il existís pas.

en: Unable to add user
oc: Impossible d'apondre un utilizaire

en: Unable to add user to privacy list (%s).
oc: Impossible d'apondre l'utilizaire a la lista de filtre (%s)

en: Unable to add user: user not found
oc: Impossible d'apondre aqueste utilizaire perque es introbable.

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
oc: Impossible d'afiliar l'utilizaire %s a « %s »

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
oc: Impossible de reservar pro de memòria pel contengut de %s. S'agís benlèu d'una attaque del servidor web.

en: Unable to ban user %s
oc: Impossible de bandir l'utilizaire %s

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
oc: Impossible de buzzer, l'utilizaire %s l'interdit o es pas capable de lo recebre.

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
oc: Impossible de buzzer, l'utilizaire %s es benlèu desconnectat.

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
oc: Impossible de buzzer, rien n'est connu sus l'utilizaire %s.

en: Unable to canonicalize password
oc: Impossible de normalizar lo senhal

en: Unable to canonicalize username
oc: Impossible de normalizar lo nom d'utilizaire

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
oc: Impossible de cambiar la configuracion del filtre sul servidor (%s)

en: Unable to configure
oc: Impossible de configurar

en: Unable to connect
oc: Connexion impossibla

en: Unable to connect to %s
oc: Impossible de se connectar a %s.

en: Unable to connect to %s: %s
oc: Impossible de se connectar a %s : %s

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
oc: Impossible de se connectar al servidor. Sasissètz l'adreça del servidor sus lequel volètz vous connectar.

en: Unable to connect: %s
oc: Impossible de se connectar : %s

en: Unable to create SILC key pair
oc: Impossible de crear la para de claus SILC

en: Unable to create conference (%s).
oc: Impossible de crear la conferéncia (%s)

en: Unable to create connection
oc: Impossible de crear una connexion

en: Unable to create listen socket
oc: Impossible de se metre en écoute sus la connexion

en: Unable to create new resolver process
oc: Impossible de crear un novèl processus de resolucion de noms.

en: Unable to create socket: %s
oc: Impossible de crear la miniaplicacion : %s

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
oc: Impossible de détecter l'installacion d’ActivaTCL. Se volètz utilizar los empeutons Tcl, veuillez installar ActivaTCL dempuèi http://www.activastate.com

en: Unable to display the search results.
oc: Impossible d'afichar los resultats de la recèrca.

en: Unable to establish SSL connection
oc: Impossible de crear una connexion SSL

en: Unable to establish a connection with the server
oc: Impossible de se connectar al servidor

en: Unable to establish a connection with the server: %s
oc: Impossible de se connectar al servidor : %s

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
oc: Impossible d'establir una connexion cap a lo servidor local mDNS. Fonctionne-t-il ?

en: Unable to initialize SILC Client connection
oc: Impossible d'inicializar la connexion client SILC

en: Unable to initialize SILC protocol
oc: Impossible d'inicializar lo protocòl SILC

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
oc: Impossible d'engatjar una session mèdia amb %s : JID invalid

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
oc: Impossible d'engatjar una session mèdia amb %s : pas d'inscription a la présence de l'utilizaire

en: Unable to initiate media with %s: resource is not online
oc: Impossible d'inicializar lo media amb %s : la ressorsa es pas connectada

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
oc: Impossible d'engatjar una session mèdia amb %s : l'utilizaire es pas en linha

en: Unable to invite user (%s).
oc: Impossible de convidar l'utilizaire (%s).

en: Unable to kick user %s
oc: Impossible d'expulsar l'utilizaire %s

en: Unable to listen for incoming IM connections
oc: Impossible d'esperar de connexions dintrantas de messatges

en: Unable to load SILC key pair
oc: Impossible de cargar la para de claus SILC

en: Unable to load SILC key pair: %s
oc: Impossible de cargar la para de claus SILC : %s

en: Unable to load the plugin
oc: Impossible de cargar l'empeuton.

en: Unable to load your plugin.
oc: Impossible de cargar vòstre empeuton.

en: Unable to login: %s
oc: Impossible de s'autentificar : %s

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
oc: Impossible de déplacer l'utilizaire %s cap a lo dorsièr %s sus la lista del servidor. Error al moment de la création del dorsièr (%s)

en: Unable to open URL
oc: Impossible de dobrir l'URL

en: Unable to open URL: the 'Manual' browser command seems invalid.
oc: Impossible d'ouvrir l'URL : la comanda « Manual » del navigador semble invalide.

en: Unable to open a listening port.
oc: Impossible d'ouvrir un pòrt en écoute.

en: Unable to open file.
oc: Impossible de dobrir lo fichièr.

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
oc: Impossible de reconéisser la responsa del proxy HTTP : %s

en: Unable to ping user %s
oc: Impossible de mandar un ping a l'utilizaire %s

en: Unable to read from network
oc: Impossible de legir dempuèi la ret

en: Unable to read from socket
oc: Impossible de legir lo socket.

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
oc: Impossible de suprimir %s de la lista de filtre (%s)

en: Unable to resolve hostname
oc: Impossible de résoudre l'adreça internet.

en: Unable to save icon file to disk.
oc: Impossible d'enregistrer l'icòna sul disque.

en: Unable to save new account
oc: Impossible d'enregistrar lo compte novèl

en: Unable to send email
oc: Impossible de mandar un corrièr electronic

en: Unable to send file to %s, invalid JID
oc: Impossible de mandar lo fichièr a %s, JID invalid

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
oc: Impossible de mandar lo fichièr a %s, pas d'inscription a la présence de l'utilizaire

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
oc: Impossible de mandar lo fichièr a %s, aqueste utilizaire supòrta pas lo transferiment de fichièrs

en: Unable to send file to %s, user is not online
oc: Impossible de mandar un fichièr a %s per çò que l'utilizaire es pas connectat

en: Unable to send message (%s).
oc: Impossible de mandar lo messatge (%s).

en: Unable to send message to %s.
oc: Impossible de mandar lo messatge a %s.

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
oc: Impossible de mandar lo messatge a %s. Impossible de crear la conferéncia (%s)

en: Unable to send message to %s:
oc: Impossible de mandar lo messatge a %s :

en: Unable to send message.
oc: Impossible de mandar lo messatge

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
oc: Impossible de mandar lo messatge. Impossible de crear la conferéncia (%s)

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
oc: Impossible de mandar lo messatge. Impossible de recuperar d'informacions sus l'utilizaire (%s).

en: Unable to send message:
oc: Impossible de mandar lo messatge :

en: Unable to send message: The message is too large.
oc: Impossible de mandar lo messatge : tròp long.

en: Unable to send request to resolver process
oc: Impossible de mandar la demanda al processus de resolucion de noms.

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
oc: Impossible de mandar lo messatge, la conversacion a pas pogut èsser entamée.

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
oc: Impossible d'escriure dins lo salon %s,%s,%s

en: Unable to set role "%s" for user: %s
oc: Impossible d'assignar lo ròtle « %s » per l'utilizaire : %s

en: Unable to uninstall the currently installed version of Pidgin. The new version will be installed without removing the currently installed version.
oc: Impossible de desinstallar la version de Pidgin en plaça. La novèla version sera installada sens suprimir la version en plaça.

en: Unable to validate certificate
oc: Impossible de validar lo certificat

en: Unable to write to network
oc: Impossible d'escriure sus la ret

en: Unblock
oc: Desblocar

en: Undefined
oc: Indefinit

en: Undefined Condition
oc: Condicion pas definida

en: Underline
oc: Soslinhat

en: Unexpected Request
oc: Requèsta pas esperada

en: Unexpected response from server
oc: Responsa inesperada del servidor

en: Ungroup Items
oc: Desgropar los items

en: Unit
oc: Unitat

en: Unity Integration
oc: Integracion amb Unity

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Unknown (0x%04x)<br>
oc: Desconegut (0x%04x)<br>

en: Unknown Error
oc: Error desconeguda

en: Unknown Error in presence
oc: Error desconeguda

en: Unknown SSL error
oc: Error SSL desconeguda

en: Unknown affiliation: "%s"
oc: Afiliacion desconeguda : « %s »

en: Unknown command
oc: Comanda desconeguda

en: Unknown command.
oc: Comanda desconeguda

en: Unknown command: %s
oc: Comanda desconeguda : %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
oc: Comanda desconeguda : %s (cela pòt èsser un bug de l'aplicacion)

en: Unknown error
oc: Error desconeguda

en: Unknown error: 0x%X
oc: Error desconeguda :0x%X

en: Unknown message
oc: Messatge desconegut

en: Unknown message '%s'
oc: Messatge desconegut '%s'

en: Unknown node type
oc: Tipe de nosèl desconegut

en: Unknown pounce event. Please report this!
oc: Eveniment d'alèrta desconegut. Raportatz aquò se vos plai.

en: Unknown reason
oc: Rason desconeguda

en: Unknown role: "%s"
oc: Ròtle desconegut : "%s"

en: Unknown server response
oc: Responsa del servidor desconeguda

en: Unknown.
oc: Desconegut.

en: Unknown.... Please report this!
oc: Eveniment d'alèrta desconegut. Veuillez reporter aquesta error.

en: Unload Plugins
oc: Descargar d'empeutons

en: Unread Messages
oc: Messatges pas legits

en: Unregister
oc: Se desinscriure

en: Unregistration Error
oc: Error de desinscripcion

en: Unregistration Failed
oc: Fracàs a la desinscripcion

en: Unregistration Successful
oc: Desinscripcion capitada

en: Unset
oc: Pas definit

en: Unset Account Idle Time
oc: Desactivar lo temps d'inactivitat per un compte

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
oc: Desactivar lo temps d'inactivitat per totes los comptes inactius

en: Unsubscribe
oc: Se desabonar

en: Unsupported Encoding
oc: Encodatge de caractèr pas suportat

en: Unsupported Stanza Type
oc: Tipe d'estròfa pas suportat

en: Unsupported Version
oc: Version pas gerida

en: Unsupported public key type
oc: Tipe de clau publica non suportat

en: Unsupported version of BOSH protocol
oc: Version non presa en carga del protocòl BOSH

en: Uptime
oc: Connectat dempuèi

en: Urdu
oc: Ordo

en: Usage: %s [OPTION]...
oc: Usatge : %s [OPCION]...

en: Use
oc: Utilizar

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
oc: Utilizatz "/help &lt;comanda&gt;" per obténer d'ajuda sus una comanda especifica.
    Las comandas seguentas son disponiblas dins aqueste contèxte :

en: Use Environmental Settings
oc: Utilizar los paramètres d'environament

en: Use GNOME Proxy Settings
oc: Utilizar los paramètres proxy de GNOME

en: Use Global Proxy Settings
oc: Utilizar los paramètres proxy globaux

en: Use Perfect Forward Secrecy
oc: Utilizar PFS (Perfect Forward Secrecy)

en: Use SSL
oc: Utilizar SSL

en: Use UDP
oc: Utilizar UDP

en: Use _automatically detected IP address: %s
oc: _Deteccion auto de l'adreça IP : %s

en: Use _silence suppression
oc: Utilizar la supression de_ silences

en: Use a _different status for some accounts
oc: Utilizar un estat _diferent per certans comptes

en: Use encryption if available
oc: Utilizar lo chiframent se disponible

en: Use font from _theme
oc: Utilizar la poliça del _tèma

en: Use last buddy when scores are equal
oc: Utilizar l'utilizaire precedent tant que las marcas son egalas

en: Use name heuristics
oc: Utilizar una euristica suls noms

en: Use old-style SSL
oc: Utilizar lo SSL ancian style

en: Use proxy
oc: Utilizar un proxy

en: Use remote _DNS with SOCKS4 proxies
oc: Utilizar una _DNS distantes amb SOCKS4

en: Use smooth-scrolling
oc: Utilizar lo desfilament progressiu

en: Use status from last _exit at startup
oc: Utilizar lo _darrièr estat actiu a l'aviada

en: Use system default
oc: Utilizar los paramètres del sistèma

en: Use this buddy _icon for this account:
oc: Utilizar aquesta _icòna per aqueste compte :

en: Use tzc
oc: Utilizar tzc

en: Use_rname:
oc: Nom d'utilizai_re :

en: User
oc: Utilizaire

en: User %s is not present in the network
oc: L'utilizaire %s es pas sus la ret

en: User <I>%s</I> is not present in the network
oc: <I>%s</I> es pas present sus la ret

en: User ID
oc: ID d'utilizaire

en: User Information
oc: Entresenhas sus l'utilizaire

en: User Limit
oc: Limit d'utilizaires

en: User Modes
oc: Mòdes utilizaire

en: User Name
oc: Nom d'utilizaire

en: User Name: 	%s
oc: Nom d'utilizaire : 	%s

en: User Online Status Attributes
oc: Atributs d'estat utilizaire

en: User Options
oc: Opcions de l'utilizaire

en: User Search
oc: Recèrca d'utilizaire

en: User Search...
oc: Recèrca d'utilizaire...

en: User _details
oc: _Detalhs de l'utilizaire

en: User is not logged in
oc: Utilizaire pas connectat

en: User is offline
oc: Aqueste utilizaire es desconnectat

en: User is offline.
oc: L'utilizaire es desconnectat.

en: User is typing...
oc: L'utilizaire es a picar...

en: User not found
oc: Utilizaire pas trobat

en: User_name:
oc: _Nom d'utilizaire :

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Username of an account must be non-empty.
oc: Lo nom d'utilizaire d'un compte deu pas èsser void.

en: Username:
oc: Nom d'utilizaire :

en: Users
oc: Utilizaires

en: Users on %s: %s
oc: Utilizaires dins %s : %s

en: Uzbek
oc: Ozbèc

en: V_olume:
oc: V_olum :

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
oc: Transparéncia variabla per la lista de contactes e las conversacions.

en: Verify Public Key
oc: Verificar la clau publica

en: Verifying server public key
oc: Verificacion de la clau publica del servidor

en: Version: 	%s
oc: Version : 	%s

en: Video
oc: Vidèo

en: Video Camera
oc: Camèra vidèo

en: Video Conferencing
oc: Visioconferéncia

en: Video conferencing
oc: Visioconferéncia

en: Vietnamese
oc: Vietnamian

en: View All Logs
oc: Veire totes los archius

en: View Log
oc: Veire lo jornal

en: View Log...
oc: Veire los archius...

en: View MOTD
oc: Veire lo messatge del jorn

en: View Message of the Day
oc: Veire lo messatge del jorn

en: View User Log
oc: Veire los archius d'un contact

en: View _Log
oc: _Veire los archius

en: Visit the Pidgin Web Page
oc: Visitatz la pagina web de Pidgin

en: Visited Hyperlink Color
oc: Color dels ligams visitats

en: Voice
oc: Votz

en: Voice/Video Settings
oc: Paramètres votz e vidèo

en: Volume(0-100):
oc: Volum (0-100) :

en: Volume:
oc: Volum :

en: WATCH
oc: VEIRE

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
oc: En espèra de recepcion del quichal de man

en: Waiting for Login Acknowledgement
oc: En espèra de recepcion de las informacions utilizaires.

en: Waiting for network connection
oc: En espèra de connexion ret.

en: Waiting for response...
oc: En espèra de responsa...

en: Waiting for transfer to begin
oc: En espèra del començament del transferiment

en: Wake Me Up
oc: Réveillez moi

en: Wallops from %s
oc: Wallops de %s

en: Warning
oc: Alèrta

en: Warning dialog
oc: Bóstia de messatge per avertiment

en: Weak
oc: Feble

en: Welcome back!
oc: Content de vos reveire !

en: Went away
oc: Devient absent

en: What kind of dialog is this?
oc: Quina mena de bóstia de messatge es aquí ?

en: When a file-transfer request arrives from %s
oc: Quand una demanda de transferiment arriba de %s

en: When a file-transfer request arrives from a user who is
    *not* on your buddy list:
oc: Quand una demanda de transferiment arrive de qualqu'un qui
    n'est *pas* dins la lista de contactes :

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
oc: Quand se dobrís una conversacion novèla, aqueste empeuton apond la darrièra conversacion amb l'interlocutor dins la fenèstra.

en: When away
oc: Quand soi absent

en: When both away and idle
oc: Quand soi absent e inactiu

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
oc: Quand lo contengut del quichapapièrs de gnt càmbia, aqueste es mandat a X s'aquò es possible.

en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
oc: Quand los jornals son consultats, aqueste empeuton apond los jornals d'autres clients de messatjariá instantanèa. Aquò inclutz actualament Adium, MSN Messenger, aMSN e Trillian.
    
    ATENCION : aqueste empeuton es encara en fasa de desvolopament precòça e poiriá plantar frequentament. Utilizatz-lo a vòstres risques e perilhs !

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
oc: La comanda descrita deu gerir las URL en « aim ».

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
oc: La comanda descrita deu gerir las URL en « gg ».

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
oc: La comanda descrita deu gerir las URL en « icq ».

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
oc: La comanda descrita deu gerir las URL en « irc »

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
oc: La comanda descrita deu gerir las URL en « sip »

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
oc: La comanda descrita deu gerir las URL en « xmpp »

en: Whisper Message Name Color
oc: Nom de la color dels messatges marmolhats.

en: Whiteboard
oc: Tablèu

en: Whole words only
oc: Sonque los mots entièrs

en: Windows Pidgin Options
oc: Opcions de Pidgin Windows

en: Worried
oc: Inquiet

en: Would you like to join the conversation?
oc: Volètz rejónher la discussion ?

en: Would you like to overwrite it?
oc: Lo volètz remplaçar ?

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
oc: Volètz l'utilizar en tant qu'icòna per aqueste utilizaire ?

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
oc: Escriure las preferéncias dns %s%sgtkrc-2.0

en: X display to use
oc: afichatge X a utilizar

en: X.509 Certificates
oc: Certificats X.509

en: X.509 certificate export failed
oc: Impossible d'exportar un certificat X.509.

en: X.509 certificate import failed
oc: Impossible d'importar un certificat X.509.

en: XML Not Well Formed
oc: XML mal format

en: XML Parse error
oc: Error de lectura del XML

en: XMPP Account
oc: Compte XMPP

en: XMPP Console
oc: Consòla XMPP

en: XMPP Message Error
oc: Messatge d'error XMPP

en: XMPP Protocol Plugin
oc: Empeuton pel protocòl XMPP

en: XMPP Service Discovery
oc: Découverte de servicis XMPP

en: XMPP Version Mismatch
oc: Version XMPP incorrècta

en: XMPP stream header missing
oc: Entèsta de flux XMPP mancanta

en: XMPP stream missing ID
oc: ID de flux XMPP mancant

en: Year of birth
oc: Annada de naissença

en: Yes
oc: Òc

en: You _send:
oc: _Mandatz :

en: You _type:
oc: _Picatz :

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
oc: Anatz fusionar lo grop %s al grop %s. Volètz contunhar ?

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
oc: Anatz suprimir %s de vòstra lista de contactes. Volètz contunhar ?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
oc: Anatz suprimir lo salon de discussions %s de vòstra lista de contactes. Volètz contunhar ?

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
oc[0]: Anatz suprimir lo contacte contenant %s e %d autre identificant de vòstra lista de contactes. Volètz contunhar ?
oc[1]: Anatz suprimir lo contacte contenant %s e %d autres identificants de vòstra lista de contactes. Volètz contunhar ?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
oc: Anatz suprimir lo grop %s e totes sos membres de vòstra lista de contactes. Volètz contunhar ?

en: You are banned from %s.
oc: Sètz estat fòrabandit de %s.

en: You are channel founder on <I>%s</I>
oc: Avètz fondat lo salon sus <I>%s</I>

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
oc: Creatz un novèl salon. Volètz causir sos paramètres o utilizar ceux per defaut ?

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
oc: Sètz actualament desconnectat. Vos cal vos connectar se volètz recebre de messatges.

en: You are not connected.
oc: Sètz pas connectat(ada).

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
oc: I a pas cap de compte actiu que permete d'apondre aqueste utilizaire.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
oc: I a pas cap de compte actiu vous permettant de convidar aqueste contacte.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
oc: Avètz pas de protocòl disponible que vos permeton de rejónher de salons de discussions.

en: You are now known as %s
oc: Sètz d'ara enlà conegut jol nom de %s

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
oc: Utilizatz %s, mas aquel empeuton a besonh de %s.

en: You can (un)load plugins from the following list.
oc: Podètz (tele)cargar los empeutons de la lista seguenta.

en: You can edit more information from the context menu later.
oc: Podètz modificar d'entresenhas pus tard de mercés al menú contextual.

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
oc: Podètz modificar o suprimir l'alèrta dins la fenèstra « Alertes ».

en: You can enable/disable accounts from the following list.
oc: Podètz activar/desactivar los comptes dins la lista seguenta.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
oc: Podètz incorporer aqueste imatge dins aqueste messatge o l'utilizar en tant qu'icòna per aqueste utilizaire.

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
oc: Podètz autorizar los autres utilizaires a veire vòstre estat en linha e vòstras informacions personalas. Sasissètz las informacions que volètz publicar.

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
oc: Podètz mandar aqueste imatge a vòstre correspondant, l'incorporer dins aqueste messatge o l'utilizar en tant qu'icòna per aqueste utilizaire.

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
oc: Podètz mandar aqueste imatge a vòstre correspondant o l'utilizar en tant qu'icòna per aqueste utilizaire.

en: You can upgrade to %s %s today.
oc: Podètz metre a jorn %s %s uèi.

en: You cancelled the transfer of %s
oc: Avètz anullat lo transferiment de « %s »

en: You cannot add the same person twice to a conversation
oc: Impossible d'apondre dos còps la meteissa persona dins una conversacion

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
oc: Impossible de recebre de notificacions d'un contacte abans d'importar sa clau publica. Utilizatz « Recuperar clau publica » per l'importar.

en: You do not have any accounts.
oc: Avètz pas cap de compte.

en: You do not have permission to uninstall this application.
oc: Avètz pas las permissions per suprimir aquesta aplicacion.

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send the target of this launcher instead of this launcher itself.
oc: Avètz déposé un ligam del bureau. Vous vouliez probablament mandar lo fichièr cap a lequel pointe aqueste ligam al lieu del ligam.

en: You feel a disturbance in the force...
oc: Sentissètz una perturbacion dins la fòrça...

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
oc[0]: Avètz %d contacte que s'apèla %s. Los volètz fusionar|nbsp]?
oc[1]: Avètz %d contactes que s'apèlan %s. Los volètz fusionar|nbsp]?

en: You have been kicked by %s: (%s)
oc: Sètz estat expulsé per %s (%s)

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
oc: Sètz estat expulsat de <I>%s</I> per <I>%s</I> (%s)

en: You have been kicked: (%s)
oc: Sètz estat expulsat : (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
oc: Sètz estat tuat per %s (%s)

en: You have dragged an image
oc: Avètz déposé un imatge.

en: You have entered an incorrect username
oc: Nom d'utilizaire sasit invalid

en: You have left this chat.
oc: Sètz sortit d'una discussion.

en: You have mail!
oc: Avètz de corrièr !

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
oc: Avètz pas de basa de certificats raices. Aqueste certificat pòt pas èsser validat.

en: You have parted the channel%s%s
oc: Sètz sortit del canal %s%s

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
oc: Nombre maximum de contactes dins la lista atent

en: You have rejected the call.
oc: Avètz refusada la sonada.

en: You have signed on from another location
oc: Vos sètz connectat dempuèi un autre endreit.

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
oc: Vos cal rejónher lo salon %s abans de poder integrar lo grop privat

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
oc: Avètz pas legit certans messatges. Sètz segur que volètz tampar la fenèstra ?

en: You must create an account first before you can create a pounce.
oc: Vos cal crear un compte abans de poder crear una alèrta.

en: You must fill all the required fields.
oc: Vos cal completar totas las zònas requesidas.

en: You must give a name for the group to add.
oc: Vos cal donar un nom pel grop d'apondre.

en: You must provide a group.
oc: Vos cal provesir un grop.

en: You must provide a username for the buddy.
oc: Vos cal provesir un nom d'utilizaire pel contacte.

en: You must select an account.
oc: Vos cal causir un compte.

en: You must specify a nick
oc: Vos cal causir un escais

en: You receive an IM
oc: Recepcion d'un messatge instantanèu

en: You require encryption, but it is not available on this server.
oc: Volètz un chiframent, mas es pas disponible sus aqueste servidor.

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
oc: Demandatz un chiframent mas cap de presa en carga de TLS/SSL a pas pogut èsser trobada.

en: You send
oc: Mandatz

en: You talk in chat
oc: Parlatz dins la discussion

en: You type
oc: Picatz

en: You were disconnected from the server.
oc: Sètz estat desconnectat del servidor.

en: Your Current Mood
oc: Vòstra umor actuala

en: Your Current Status
oc: Vòstre estat actual

en: Your VCard File
oc: Vòstra carta de visita VCard

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
oc: Vòstre compte es estat desactivat a causa d'un tròp grand nombre de senhals sasits incorrèctes.

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
oc: Vòstra lista de contactes es voida, res es pas estat enregistrat.

en: Your command failed for an unknown reason.
oc: La comanda a fracassat per una rason desconeguda.

en: Your password has been changed.
oc: Vòstre senhal es estat modificat.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
oc: Lo nom de compte causit es estat regetat pel servidor. Lo nom conteniá probablament de caractèrs invalids.

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
oc: L'escais causit es estat regetat pel servidor. Conteniá probablament de caractèrs invalids.

en: Your system administrator has disabled this operation
oc: Vòstre administrator a desactivat aquesta comanda

en: Zephyr Protocol Plugin
oc: Empeuton pel protocòl Zephyr

en: _Accept
oc: _Acceptar

en: _Accept Defaults
oc: _Acceptar los paramètres per defaut

en: _Account
oc: _Compte

en: _Account:
oc: _Compte :

en: _Accounts
oc: /_Comptes

en: _Add
oc: _Apondre

en: _Add Chat
oc: _Apondre una discussion

en: _Add Custom Smiley...
oc: _Apondre un morron personalizat...

en: _Add...
oc: _Apondre...

en: _Alias
oc: _Aliàs

en: _Alias...
oc: _Aliàs...

en: _Apply
oc: _Aplicar

en: _Associate Buddy
oc: _Associer un contact

en: _Attention!
oc: _Atencion !

en: _Audio Call
oc: Sonada _àudio

en: _Auto-reply:
oc: _Responsa automatica :

en: _Blink on New Message
oc: Cli_gnoter sus un novèl messatge

en: _Block
oc: _Blocar

en: _Both Icon & Text
oc: A l'encòp tèxte _e icòna

en: _Browse
oc: _Percórrer

en: _Browse logs folder
oc: _Percórrer lo dorsièr dels archius

en: _Browse...
oc: _Percórrer...

en: _Browser:
oc: _Navigador :

en: _Buddy List window transparency
oc: Fenèstra de la lista de _contactes transparenta

en: _Buddy name:
oc: Nom del _contacte :

en: _Buddy:
oc: _Contacte :

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Change Status
oc: _Cambiar d'estat

en: _Channel:
oc: _Canal :

en: _Class:
oc: _Classa :

en: _Collapse
oc: Re_plegar

en: _Configure Room
oc: _Configurar lo salon

en: _Copy Email Address
oc: _Copiar l'adreça electronica

en: _Copy Link Location
oc: _Copiar l'emplaçament del ligam

en: _Delete Group
oc: _Suprimir lo grop

en: _Description
oc: _Descripcion

en: _Device
oc: _Periferic

en: _Disable
oc: _Desactivar

en: _Disable launcher integration
oc: _Desactivar l'integracion a l'aviador

en: _Dockable Buddy List
oc: Lista de contactes _acrocabla

en: _Edit
oc: _Edicion

en: _Edit Account
oc: _Modificar lo compte

en: _Edit Settings...
oc: _Modificar los paramètres...

en: _Enable automatic router port forwarding
oc: _Activar la redireccion automatica dels pòrts del "rotador"

en: _Enable sounds:
oc: A_ctivar los sons :

en: _End:
oc: _Fin :

en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
oc: Correspondéncia _perfièita unicament (desmarca la gestion automatica)

en: _Expand
oc: _Espandir

en: _Flash window
oc: _Far clignoter la fenèstras

en: _Focused windows
oc: _Fenèstras activas

en: _Font
oc: _Poliça

en: _Font face
oc: T_ipe de poliça

en: _Force timestamp format:
oc: _Forçar lo formatatge de las datas :

en: _Get Info
oc: _Recuperar las infos

en: _Get List
oc: Recuperar la _lista

en: _Group:
oc: _Grop :

en: _Handle:
oc: _Identificant :

en: _Hangup
oc: _Raccrocher

en: _Hide new IM conversations:
oc: _Amagar las discussions novèlas :

en: _Hold
oc: Manténer

en: _Horizontal rule
oc: Barra _orizontala

en: _Host:
oc: _Òste :

en: _IM window transparency
oc: Fenèstra de _conversacion transparenta

en: _IM windows
oc: Las fenèstras de _messatges

en: _Icon Only
oc: Sonque _icòna

en: _Image
oc: _Imatge

en: _Image:
oc: _Imatge :

en: _Import...
oc: _Importar...

en: _Insert
oc: _Inserir

en: _Instance:
oc: _Instància :

en: _Invite
oc: Conv_idar

en: _Join
oc: _Jónher

en: _Keep Buddy List window on top:
oc: Lista de contactes totjorn _visibla :

en: _Link
oc: _Ligam

en: _Local alias:
oc: Aliàs _local :

en: _Login
oc: _Connexion

en: _Manage custom smileys
oc: _Gerir los morrons personalizadas

en: _Manual:
    (%s for URL)
oc: _Manual :
    (%s per l'URL)

en: _Manually specify range of ports to listen on:
oc: Especificar _manualament la plaja de pòrts d'escotar :

en: _Media
oc: _Mèdia

en: _Merge Groups
oc: _Fusionar los gropes

en: _Message Logs:
oc: Los _archius :

en: _Message:
oc: _Messatge :

en: _Method:
oc: _Metòde :

en: _Minutes before becoming idle:
oc: _Minutas abans de venir inactiu :

en: _Modify...
oc: _Modificar...

en: _More...
oc: _Mai...

en: _Mute
oc: _Mut

en: _Name
oc: _Nom

en: _No
oc: _Non

en: _Notify buddies that you are typing to them
oc: _Avisar los contactes que lor sètz a escriure

en: _OK
oc: _Validar

en: _Open File
oc: D_obrir lo fichièr

en: _Open Link
oc: D_obrir lo ligam

en: _Open Mail
oc: _Dobrir lo corrièl

en: _Open link in:
oc: _Dobrir lo ligam dins :

en: _Passphrase:
oc: _Frasa secreta :

en: _Password:
oc: Mot de _pas :

en: _Pause
oc: _Pausa

en: _Permit
oc: _Autorizar

en: _Placement:
oc: _Posicion :

en: _Play Sound
oc: _Legir un son

en: _Plugin
oc: Em_peuton

en: _Pop up a notification
oc: Dobrir una fenèstra de _notificacion

en: _Port:
oc: _Pòrt :

en: _Present conversation window
oc: _Présenter la fenèstra de conversacion

en: _Quit
oc: _Quitar

en: _Recipient:
oc: _Destinatari :

en: _Recurring
oc: _Récurrente

en: _Remove
oc: _Suprimir

en: _Remove Buddy
oc: _Suprimir un contacte

en: _Remove Chat
oc: _Suprimir lo salon

en: _Remove Contact
oc: _Suprimir un contacte

en: _Remove Group
oc: _Suprimir un grop

en: _Rename
oc: _Renomenar

en: _Report idle time:
oc: _Determinar lo temps d'inactivitat :

en: _Reset
oc: _Reïnicializar

en: _Reset formatting
oc: _Escafar l'estil

en: _Room:
oc: _Sala :

en: _Save
oc: Enregi_strar

en: _Save File
oc: Enregi_strar lo fichièr

en: _Save Image...
oc: _Enregistrar l'imatge...

en: _Search for:
oc: _Recercar :

en: _Send
oc: _Mandar

en: _Send File...
oc: _Mandar un fichièr...

en: _Send Message
oc: _Mandar un messatge

en: _Server:
oc: _Servidor :

en: _Set
oc: _Definir

en: _Show slider bar in IM window
oc: Afichar la barra de desfilament dins la fenèstra

en: _Show system tray icon:
oc: _Afichar l'icòna dins la barra d'estat sistèma

en: _Smile!
oc: Sorie_tz !

en: _Start %s on Windows startup
oc: _Aviar %s a l'amodament de Windows

en: _Start:
oc: _Començament :

en: _Status:
oc: Es_tat :

en: _TURN server:
oc: Servidor _TURN :

en: _Text Only
oc: Sonque _tèxt

en: _Title:
oc: _Títol :

en: _UDP Port:
oc: Pòrt _UDP :

en: _Unread Messages
oc: Messatges _pas legits

en: _Unset
oc: _Desactivar

en: _Use
oc: _Utilizar

en: _Username:
oc: Nom d'_utilizaire :

en: _Video Call
oc: Sonada _vidèo

en: _View Certificate...
oc: _Afichar lo certificat...

en: _View...
oc: _Veire...

en: _Visual gesture display
oc: _Traçar lo movement

en: _Voice and Video
oc: _Voix e vidèo

en: _Yes
oc: Ò_c

en: accounts
oc: comptes

en: accounts: Show the accounts window.
oc: accounts : Afichar la fenèstra dels comptes.

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
oc: accion &lt;accion a far&gt; : Realizar una accion.

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
oc: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [escais1] [escais2] ... : Récupère los utilizaires amb una certana affiliation o càmbia l'affiliation d'utilizaires dins lo salon.

en: allow multiple instances
oc: autorizar plusieurs instàncias del logicial

en: artist
oc: artista

en: authserv: Send a command to authserv
oc: authserv : Mandar una comanda al servici authserv.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
oc: away [messatge] : Metre un messatge d'abséncia. Sans messatge, cela enlève l'estat d'abséncia.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
oc: ban &lt;utilizaire&gt; [salon] : Bannir un utilizaire d'un salon

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
oc: ban [&lt;salon&gt; +|-&lt;escais&gt;] : Bannir una persona del salon.

en: buddy list
oc: Lista de contactes

en: buddylist: Show the buddylist.
oc: buddylist : Afichar la lista dels contactes.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
oc: buzz : Far sonar chez un contacte per attirer son atencion.

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
oc: call &lt;comanda&gt; : Appeler una comanda del client silc.

en: call: Make an audio call.
oc: call : sonada àudio.

en: channel %s not found
oc: Salon %s pas trobada

en: channel modes for %s: %s
oc: Lo mòde del salon %s es : %s

en: chanserv: Send a command to chanserv
oc: chanserv : Mandar una comanda al servici dels salons.

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
oc: clear : Escafar lo contengut de la fenèstra de conversacion.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
oc: clear : Escafar lo contengut de la fenèstra de connexion.

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
oc: cmode &lt;salon&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments] : Cambiar o afichar lo mòde d'un salon.

en: config:  Configure a chat room.
oc: config : Configurar un salon de discussions

en: configure:  Configure a chat room.
oc: configure : Configurar un salon de discussions

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
oc: ctcp &lt;escais&gt; &lt;msg&gt; : Mandar lo messatge msg en CTCP a escais.

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
oc: cumode &lt;salon&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;escais&gt; : Cambiar lo mòde d'una persona sus un salon.

en: current topic is: %s
oc: Lo subjècte corrent es : %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
oc: debug &lt;option&gt; : Metre en plaça d'opcions de desbugatge dins la conversacion correnta.

en: debugwin: Show the debug window.
oc: debugwin : Afichar la fenèstra de desbugatge.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
oc: deop &lt;escais1&gt; [escais2] ... : Levar lo privilègi d’operator als escaisses indicats. Vos cal èsser un operator del salon per utilizar aquesta comanda.

en: detach:  Detach this session
oc: detach : Destacar la session en cors.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
oc: devoice &lt;escais1&gt; [escais2] ... : Retirer la parole dins un salon modéré (+m). Vos cal èsser un operator del salon per utilizar aquesta comanda.

en: display the current version and exit
oc: aficha lo numèro version e rend la main

en: display this help and exit
oc: aficha aqueste messatge e puèi es tot

en: don't automatically login
oc: se connectar pas automaticament

en: enable specified account(s) (optional argument NAME
                          specifies account(s) to use, separated by commas.
                          Without this only the first account will be enabled).
oc: activa certans comptes (l'argument facultatiu NOM
                          especifica aquestes comptes, separats per de virgulas.                      Sens aquò, sol lo primièr compte serà activat.)

en: execute
oc: executar

en: force online, regardless of network status
oc: force en linha qual que siá l'estat de la ret

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
oc: getkey &lt;escais|servidor&gt; : Recuperar la clau publica d'una persona o del servidor.

en: hacker and designated driver [lazy bum]
oc: hacker e conductor designat [feignasse]

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
oc: help &lt;comanda&gt; : Demandar d'ajuda sus una comanda en particular.

en: info [server]:  View server administrative details
oc: info [servidor] : Veire las informacions sul servidor.

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
oc: inst &lt;instància&gt; : Causir l'instància a utilizar per aquesta classa.

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
oc: instància &lt;instància&gt; : Causir l'instància a utilizar per aquesta classa.

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
oc: invite &lt;salon&gt; [-|+]&lt;escais&gt; : Convidar una persona, l'apondre o la suprimir de la lista de convits del salon.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
oc: invite &lt;escais&gt; [salon] : Convidar una persona dins un salon. Vos cal èsser un operator del salon per utilizar aquesta comanda.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
oc: invite &lt;utilizaire&gt; [messatge] : Convidar un utilizaire dins lo salon

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
oc: j &lt;salon1&gt;[,salon2][,...] [clau1[,clau2][,...]] : Rejónher un o mantun salon, en indiquant lo senhal de cada salon se necessari.

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
oc: join &lt;salon&gt; [senhal] : Rejónher una discussion sus aquesta ret.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
oc: join &lt;salon1&gt;[,salon2][,...] [clau1[,clau2][,...]] : Rejónher un o mantun salon, en indiquant lo senhal de cada salon se necessari.

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
oc: kick &lt;salon&gt; &lt;escais&gt; [rason] : Expulser una persona del salon.

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
oc: kick &lt;escais1&gt; [messatge] : Expulser una persona del salon. Vos cal èsser un operator del salon per utilizar aquesta comanda.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
oc: kick &lt;utilizaire&gt; [rason] : Expulser un utilizaire del salon

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
oc: kill &lt;escais&gt; [-clépub|&lt;rason&gt;] : Tuer lo escais.

en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
oc: Darrièr istoric : recercar una expression

en: lead developer
oc: encodaire principal

en: leave [channel]:  Leave the chat
oc: leave [salon] : Quitter lo salon.

en: libfaim maintainer
oc: manteneire de libfaim

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
oc: list : Afichar la lista dels salons sus la ret. <i>Atencion, certans servidors pòdon vous desconnectar a aqueste moment.</i>

en: list:  List channels on this network
oc: list : Recuperar la lista dels salons de la ret.

en: loading plugin failed
oc: error al moment de cargar l'empeuton

en: maintainer
oc: manteneire

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
oc: me &lt;accion a far&gt; : Realizar una accion.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
oc: me &lt;accion&gt; : mandar una accion del tipe IRC a un contacte o a una discussion.

en: memoserv: Send a command to memoserv
oc: memoserv : Mandar una comanda al servici dels messatges.

en: minutes
oc: minutas

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
oc: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;escais|salon&gt; : Cambiar lo mòde d'un salon o d'una persona.

en: mode (%s %s) by %s
oc: mòde (%s %s) per %s

en: mood: Set current user mood
oc: mood : Cambiar d'umor per l'utilizaire

en: motd:  View the server's Message Of The Day
oc: motd : Veire lo messatge del jorn del servidor.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
oc: msg &lt;escais&gt; &lt;messatge&gt; : Mandar un messatge privat a una persona.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
oc: msg &lt;escais&gt; &lt;messatge&gt; : Mandar un messatge privat a una persona.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
oc: msg &lt;utilizaire&gt; &lt;messatge&gt; : Mandar un messatge privat a una persona.

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
oc: msgcolor &lt;categoria&gt; &lt;tèxte&gt; &lt;fons&gt; : Càmbia la color per las diferentas categorias de messatges dins la fenèstra de conversacion. <br>    &lt;categoria&gt; : receive, send, highlight, action, timestamp.<br>    &lt;tèxte/fons&gt; : black, red, green, blue, white, gray, darkgray, matgenta, cyan, default.<br><br>Exemple :<br>    msgcolor send cyan default

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
oc: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;salon(s)&gt; : Recuperar la lista de certanas personas dins de salons.

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
oc: names [salon] : Recuperar la lista de las personas dins un salon.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
oc: nick &lt;escais novèl&gt; : Cambiar d'escais

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
oc: nick &lt;novèl escais&gt; : Cambiar de escais.

en: nickserv: Send a command to nickserv
oc: nickserv : Mandar una comanda al servici dels escaisses.

en: no channel modes are set on %s
oc: Lo salon %s n'a pas de mòde especific.

en: no such channel
oc: Aqueste salon existís pas

en: none
oc: pas cap

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
oc: notice &lt;destinataire&gt; : Mandar una notificacion a un utilizaire o salon.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
oc: op &lt;escais1&gt; [escais2] ... : Acordar lo privilègi d’operator als escaisses indicats. Vos cal èsser un operator del salon per utilizar aquesta comanda.

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
oc: oper &lt;escais&gt; [-clépub] : Obténer lo poder d'operator sul servidor.

en: operserv: Send a command to operserv
oc: operserv : Mandar una comanda al servici dels operadors.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
oc: operwall &lt;messatge&gt; : Se vous ne connaissez pas aquesta comanda, c'est que vous ne pouvez probablament pas l'utilizar.

en: original author
oc: autor original

en: part [channel]:  Leave the chat
oc: part [salon] : Quitter lo salon.

en: part [message]:  Leave the room.
oc: part [salon] : Quitar lo salon.

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
oc: part [salon] [messatge] : Quitter un salon amb un messatge de départ facultatiu.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
oc: ping &lt;jid&gt; : Mandar un ping a un utilizaire/composant/servidor.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
oc: ping [escais] : Demandar la latence d'una persona (o del servidor s'il n'y a pas de escais).

en: ping:  Send PING to the connected server
oc: ping : Mandar un PING al servidor.

en: plugins: Show the plugins window.
oc: Empeutons : Afichar la fenèstra dels empeutons.

en: prefs: Show the preference window.
oc: prefs : Afichar la fenèstra de las opcions.

en: print debugging messages to stdout
oc: aficha los messatges de debug sus la sortie standard

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
oc: query &lt;escais&gt; &lt;messatge&gt; : Mandar un messatge privat a una persona.

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
oc: msg &lt;escais&gt; &lt;messatge&gt; : Mandar un messatge privat a una persona.

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
oc: quit [messatge] : Se desconnectar del servidor amb un messatge de départ facultatiu.

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
oc: quit [messatge] : Se desconnectar del servidor amb un messatge de départ facultatiu.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
oc: quote [...] : Mandar una comanda directement al servidor.

en: register:  Register with a chat room.
oc: register : S'enregistrar dins un salon

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
oc: remove &lt;escais1&gt; [messatge] : Expulser una persona del salon. Vos cal èsser un operator del salon per utilizar aquesta comanda.

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
oc: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [escais1] [escais2] ... : Récupère los utilizaires amb un certan rôle o càmbia lo rôle d'utilizaires dins lo salon.

en: saved statuses
oc: estats enregistrats

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
oc: say &lt;messatge&gt; : Mandar un messatge coma se las comandas èran desactivadas.

en: stats:  View server and network statistics
oc: stats : Veire las estatisticas del servidor e de la ret.

en: statuses: Show the savedstatuses window.
oc: statuses : Afichar la fenèstra dels estats enregistrats.

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
oc: sub &lt;classs&gt; &lt;instància&gt; &lt;destinataire&gt; : Jónher una novèla discussion.

en: support
oc: supòrt

en: support/QA
oc: assisténcia/FAQ

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
oc: time : Afichar l'heure locala del servidor IRC.

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
oc: topic &lt;instància&gt; : Causir l'instància a utilizar per aquesta classa.

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
oc: topic [novèl subjècte] : Veire o cambiar lo subjècte del salon.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
oc: topic [novèl subjècte] : Veire o cambiar lo subjècte del salon

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
oc: topic [subjècte novèl] : Veire o cambiar lo subjècte del salon

en: tzc command
oc: Comanda tzc

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
oc: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; : Cambiar lo mòde d'una persona.

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
oc: umode &lt;modes utilizaire&gt; : Cambiar vos paramètres utilizaire.

en: unloading plugin failed
oc: error al moment de mandar l'empeuton

en: use DIR for config files
oc: utiliza lo dorsièr DOS pels fichièrs de config

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
oc: users &lt;salon&gt; : Recuperar la lista de las personas dins un salon.

en: users:  Show the list of users in the chat.
oc: users : Afichar la lista dels utilizaires dins lo salon.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
oc: version [escais] : Envoie una requèsta CTCP VERSION a una persona.

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
oc: voice &lt;escais1&gt; [escais2] ... : Donar la parole dins un salon modéré (+m). Vos cal èsser un operator del salon per utilizar aquesta comanda.

en: voice and video
oc: votz e vidèo

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
oc: wallops &lt;messatge&gt; : Se vous ne connaissez pas aquesta comanda, c'est que vous ne pouvez probablament pas l'utilizar.

en: webmaster
oc: webmèstre

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
oc: whois &lt;escais&gt; : Recuperar d'informacions sus una persona.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
oc: whois [servidor] &lt;escais&gt; : Recuperar d'informacions sus una persona.

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
oc: whowas &lt;escais&gt; : Recuperar d'informacions sus una persona.

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
oc: whowas &lt;escais&gt; : Recuperar d'informacions sus una persona desconnectada.

en: win32 port
oc: portatge win32

en: you can see the butterflies mating
oc: podèm veire los parpalhòls s'acoplar

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
oc: zc &lt;classe&gt; : Mandar un messatge a &lt;<i>classe</i>,personal,*&gt;.

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
oc: zci &lt;classe&gt; &lt;instància&gt; : Mandar un messatge a &lt;<i>classe</i>,<i>instància</i>,*&gt;.

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
oc: zcir &lt;classe&gt; &lt;instància&gt; &lt;destinataire&gt; : Mandar un messatge a &lt;<i>classe</i>,<i>instància</i>,<i>destinataire</i>&gt;.

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
oc: zi &lt;instància&gt; : Mandar un messatge a &lt;messatge,<i>instància</i>,*&gt;.

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
oc: zir &lt;instància&gt; &lt;destinataire&gt; : Mandar un messatge a &lt;messatge,<i>instància</i>,<i>destinataire</i>&gt;.

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
oc: zl &lt;escais&gt; : Localizar d'una persona.

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
oc: zlocate &lt;escais&gt; : Localizar d'una persona.
