thunar.xfce-4-20 - en to oc translation catalogue (931 entries)

en: "%s"
oc: « %s » :

en: "%s" (%s)
oc: « %s » (%s)

en: %.*s (copy %u)%s
oc: %.*s (còpia %u)%s

en: %A at %X
oc: %A de %X

en: %d file | %d files
oc[0]: %d fichièr
oc[1]: %d fichièrs

en: %d file found | %d files found
oc[0]: %d fichièr trobat
oc[1]: %d fichièrs trobats

en: %d folder | %d folders
oc[0]: %d dorsièr
oc[1]: %d dorsièrs

en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
oc[0]: %dx%d pixèl
oc[1]: %dx%d pixèls

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
oc[0]: %lu ora restanta (%s/seg)
oc[1]: %lu oras restantas (%s/seg)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
oc[0]: %lu minuta restanta (%s/seg)
oc[1]: %lu minutas restantas (%s/seg)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
oc[0]: %lu segonda restanta (%s/seg)
oc[1]: %lu segondas restantas  (%s/seg)

en: %s (%d hidden)
oc: %s (%d amagats)

en: %s (%s) - Properties
oc: %s (%s) - Proprietats

en: %s (copy %u)
oc: %s (copiar %u)

en: %s (copy %u)%s
oc: %s (copiar %u)%s

en: %s (link to %s)
oc: %s (mena a %s)

en: %s (mount point)
oc: %s (ponch de montatge)

en: %s - Properties
oc: %s - Proprietats

en: %s of %s
oc: %s de %s

en: %s on %s
oc: %s sus %s

en: %s operation cannot be undone
oc: L’operacion « %s » se pòt pas anullar

en: %s operation was redone
oc: %s operacion repetida

en: %s used (%.0f%%)  |  %s free (%.0f%%)
oc: %s utilizat (%.0f%%)  |  %s disponible (%.0f%%)

en: %s: %s
oc: %s : %s

en: %u item | %u items
oc[0]: %u element
oc[1]: %u elements

en: %u item (%s, %s) | %u items (%s, %s)
oc[0]: %u element (%s, %s)
oc[1]: %u elements (%s, %s)

en: %x at %X
oc: %x a %X

en: (some contents unreadable)
oc: (d'unes contenguts son illegibles)

en: 0 items
oc: 0 element

en: 100MiB
oc: 100 Mio

en: 10GiB
oc: 10 Gio

en: 10MiB
oc: 10 Mio

en: 1GiB
oc: 1Gio

en: 1MiB
oc: 1 Mio

en: 512KiB
oc: 512 Kio

en: A destination directory must be specified
oc: Un repertòri de destinacion deu èsser especificat

en: A maximum of %u emblems is supported per file.
oc: Un maximum de %u emblèmas es pres en carga per fichièr.

en: A widget to display in place of the usual page label
oc: Un widget per afichar a la plaça de l'etiqueta de la pagina costumièra

en: About Templates
oc: A prepaus dels modèls

en: Acc_ess:
oc: Acc_èss :

en: Acce_ss:
oc: Accè_s :

en: Accessed:
oc: Accedit :

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
oc: Nom « %s » obtengut sul bus de messatge session

en: Acquired the session message bus '%s'
oc: Bus de messatge session obtengut « %s »

en: Add a new custom action.
oc: Apondre una novèla accion personalizada.

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
oc[0]: Apondre lo dorsièr seleccionat al panèl dels acorchis sul costat
oc[1]: Apondre los dorsièrs seleccionats al panèl dels acorchis sul costat

en: Advanced
oc: Avançada

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
oc: Totes los fichièrs dins aqueste dorsièr apareisseràn dins lo menú « Crear un document »

en: Allow this file to _run as a .desktop file
oc: Permetre al fichièr de s’executa_r coma fichièr .desktop

en: Allow this file to _run as a program
oc: Autorizar aqueste fichièr a èsser _executat coma un programa

en: Allow tree like expansion of folders
oc: Permetre un arbre coma expansion dels dorsièrs

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
oc: Autorizar d'aplicacions pas verificadas a s'executar representa un risc per vòstre sistèma.

en: Always
oc: Totjorn

en: Aperture Value:
oc: Valor de dobertura :

en: Appearance Conditions
oc: Condicions d'aparicion

en: Appears if selection contains:
oc: Apareis se la seleccion conten :

en: Apply recursively?
oc: Aplicar recursivament ?

en: Apply to Folder Only
oc: Aplicar al dorsièr unicament

en: Apply to Folder and Contents
oc: Aplicar al dorsièr e son contengut

en: Are you sure that you want to
    move "%s" (%s) to trash ?
oc: Volètz vertadièrament
    desplaçar « %s » (%s) a l’escobilhièr ?

en: Are you sure that you want to
    move "%s" to trash ?
oc: Volètz vertadièrament
    desplaçar « %s » a l’escobilhièr ?

en: Are you sure that you want to
    move the selected file to trash? | Are you sure that you want to
    move the %u selected files to trash?
oc[0]: Volètz vertadièrament
    desplaçar lo fichièr seleccionat a l’escobilhièr ?
oc[1]: Volètz vertadièrament
    desplaçar los %u fichièrs seleccionats a l’escobilhièr ?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s" (%s)?
oc: Volètz vertadièrament suprimir
    de manièra definitiva « %s » (%s) ?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
oc: Sètz segur que volètz
    suprimir « %s » definitivament ?

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
oc: Sètz segur que volètz suprimir
    l'accion « %s » ?

en: Are you sure that you want to forget "%s"?
oc: Volètz vertadièrament desfar l’associacion « %s » ?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
oc[0]: Sètz segur que volètz suprimir d'un biais
    permanent lo fichièr seleccionat ?
oc[1]: Sètz segur que volètz suprimir d'un biais
    permanent los %u fichièrs seleccionats ?

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
oc: Sètz segur que volètz suprimir « %s » ?

en: Are you sure you want to open all folders?
oc: Sètz segur que volètz dobrir totes los dorsièrs ?

en: Arran_ge Items
oc: Or_ganizar los elements

en: Ask every time
oc: Totjorn demandar

en: At least one filename must be specified
oc: Al mens un fichièr deu èsser especificat

en: At least one source filename must be specified
oc: Al mens un fichièr font deu èsser especificat

en: Attention
oc: Atencion

en: Audio Files
oc: Fichièrs àudio

en: Authentication is required to run Thunar as root.
oc: Una autentificacion es requesida per aviar Thunar en tant que root.

en: Automatically _expand columns as needed
oc: Alargir automaticament las colomnas se necessari

en: Basic
oc: Base

en: Behavior
oc: Comportament

en: Browse Network
oc: Percórrer la ret

en: Browse _Network
oc: Percórrer la _ret

en: Browse local network connections
oc: Percórrer las connexions de la ret locala

en: Browse recently used files
oc: Percórrer los fichièrs recentament utilizats

en: Browse the computer
oc: Percórrer l’ordenador

en: Browse the file system
oc: Percórrer lo sistèma de fichièrs

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
oc: Percórrer lo sistèma de fichièrs per seleccionar una aplicacion per dobrir los fichièrs de tipe « %s ».

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
oc: Percórrer lo sistèma de fichièrs per seleccionar una aplicacion a utilizar per aquesta accion.

en: Browse the filesystem with the file manager
oc: Percórrer lo sistèma de fichièrs amb lo gestionari de fichièrs

en: Bulk Rename
oc: Renomenar en massa

en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
oc: Renomenar en massa - Renomenar mantun fichièr

en: Bulk _Rename...
oc: _Renomenar en massa...

en: By D_eletion Date
oc: Per d_ata de supression

en: By _Modification Date
oc: Per _data de modificacion

en: By _Name
oc: Per _nom

en: By _Size
oc: Per _talha

en: By _Type
oc: Per _tipe

en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
oc: Per defaut, las colomnas son automaticament alargidas per que la totalitat del tèxte siá visible. Desmarcatz la casa per que las colomnas conserven totjorn las largors definidas per l'utilizaire.

en: C_ase Sensitive Search
oc: Recèrca sensibla a la c_assa

en: C_reate
oc: C_rear

en: Calculating...
oc: Calcul en cors...

en: Calculation aborted
oc: Calcul abandonat

en: Camera
oc: Camèra

en: Camera Brand:
oc: Marca de l'aparelh :

en: Camera Model:
oc: Modèl de l'aparelh :

en: Cancel search for files
oc: Anullar la recèrca de fichièrs

en: Cancelling...
oc: Anullacion en cors ...

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
oc: Pòt pas convertir lo nom del fichièr « %s » cap a l'encodatge local

en: Capacity:
oc: Capacitat :

en: Change the active view type
oc: Cambiar lo tipe de la vista activa

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
oc: Modificar l'aplicacion per defaut pels fichièrs de tipe « %s » per l'aplicacion seleccionada.

en: Change the visibility of this window's menubar
oc: Cambiar la visibilitat de la barra de menú d'aquesta fenèstra

en: Change the visibility of this window's statusbar
oc: Cambiar la visibilitat de la barra d'estatut de la fenèstra

en: Choose an application which should be used by default to open the selected file
oc: Causissètz una aplicacion amb la quala cal dobrir lo fichièr seleccionat per defaut

en: Choose another application with which to open the selected file
oc: Causissètz una autra aplicacion amb la quala cal dobrir lo fichièr seleccionat

en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
oc: Causir l'òrdre de las informacions a paréisser dins
    l'afichatge de la lista detalhada.

en: Clear
oc: Escafar

en: Clear the file list below
oc: Voidar la lista de fichièr çaijós

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
oc: Clicar aicí per corregir automaticament los dreches del dorsièr.

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
oc: Clicatz aicí per arrestar lo calcul de la talha totala del dorsièr.

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
oc: Clicatz aicí per consultar la documentacion per l'operacion de cambiament de nom seleccionada.

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
oc: Clicatz sus aqueste boton per seleccionar l'icòna qu'apareisserà dins lo menú contextual en mai del nom de l'accion causit en dessús.

en: Close Pane
oc: Tampar l’onglet

en: Close Ta_b
oc: Tampar l’ongle_t

en: Close _All Windows
oc: Tampar _totas las fenèstras

en: Close all Thunar windows
oc: Tampar totas las fenèstras de Thunar

en: Close split pane with multiple tabs?
oc: Tampar lo panèl amb mantun onglet ?

en: Close tab
oc: Tampar l'onglet

en: Close this folder
oc: Tampar aqueste repertòri

en: Close this window
oc: Tampar aquesta fenèstra

en: Close this window, cancel further changes.
oc: Tampar aquesta fenèstra, anullar modificacions ulterioras.

en: Collecting files...
oc: Recuperacion dels fichièrs...

en: Column Sizing
oc: Dimensionament de las colomnas

en: Command not configured
oc: Comanda pas configurada

en: Command:
oc: Comanda :

en: Comment:
oc: Comentari :

en: Compact View
oc: Vista compacta

en: Compact directory listing
oc: Lista compacta dels repertòris

en: Compact view
oc: Vista compacta

en: Compressing files...
oc: Compression dels fichièrs...

en: Computer
oc: Ordinator

en: Con_vert to:
oc: Con_vertir en :

en: Confi_gure custom actions...
oc: Confi_gurar las accions personalizadas...

en: Configure Columns in the Detailed List View
oc: Configurar las colomnas dins la Lista detalhada

en: Configure _Columns...
oc: _Configurar las colomnas...

en: Configure _Toolbar...
oc: Configurar la _barra d’aisinas...

en: Configure the Thunar file manager
oc: Configurar lo gestionari de fichièrs Thunar

en: Configure the Toolbar
oc: Configurar la barra d’aisinas

en: Configure the columns in the detailed list view
oc: Configurar las colomnas de la vista en lista detalhada

en: Configure the toolbar
oc: Configurar la barra d’aisinas

en: Confirm to replace files
oc: Confirmar lo remplaçament dels fichièrs

en: Content:
oc: Contengut :

en: Context Menu
oc: Menú contextual

en: Copy
oc: Copiar

en: Copy _Anyway
oc: Copiar m_algrat tot

en: Copy _Here
oc: _Copiar aicí

en: Copy the selection
oc: Copiar la seleccion

en: Copying files to "%s"...
oc: Còpia dels fichièrs dins « %s »...

en: Copying files...
oc: Còpia dels fichièrs...

en: Correct _folder permissions
oc: Corregir los dreches del dorsièr

en: Correct _folder permissions...
oc: Corregir los dreches del dorsièr...

en: Correct folder permissions automatically?
oc: Corregir los dreches del dorsièr automaticament ?

en: Could not delete file "%s": %s
oc: Impossible de suprimir lo fichièr « %s » : %s

en: Could not find "%s"
oc: Impossible de trobar « %s »

en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
oc: Impossible de desplaçar « %s » dirèctament. Collècta de fichièrs per èsser copiats ...

en: Could not restore "%s"
oc: Impossible de restablir « %s »

en: Could not restore "%s" (%s)
oc: Impossible de restablir « %s » (%s)

en: Create Action
oc: Crear una accion

en: Create Document from template "%s"
oc: Crear un document amb lo modèl « %s »

en: Create File
oc: Crear un fichièr

en: Create Folder
oc: Crear un dorsièr

en: Create New File
oc: Crear un fichièr novèl

en: Create New Folder
oc: Crear un dorsièr novèl

en: Create _Document
oc: C_rear un document

en: Create _Folder...
oc: Crear un _dorsièr...

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
oc[0]: Crear un ligam cap al fichièr seleccionat sul burèu
oc[1]: Crear de ligams cap als fichièrs seleccionats sul burèu

en: Create a new document from a template
oc: Crear un document novèl a partir d’un modèl

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
oc[0]: Crear un ligam simbolic pel fichièr seleccionat
oc[1]: Crear un ligam simbolic per cada fichièr seleccionat

en: Create an empty folder within the current folder
oc: Crèa un dorsièr void dins lo dorsièr corrent

en: Create bookmarks for all selected folders. If nothing is selected, the current folder is bookmarked.
oc: Crear de marcapaginas per totes los dorsièrs seleccionats. Se res es pas seleccionat, lo dorsièr actual serà mes en favorit.

en: Create directory
oc: Crear un repertòri

en: Created:
oc: Creat lo :

en: Creating directories...
oc: Creacion dels dorsièrs...

en: Creating files...
oc: Creacion dels fichièrs...

en: Creating symbolic links in "%s"...
oc: Creacion de ligams simbolics dins « %s » ...

en: Cu_t
oc: Tal_har

en: Current
oc: Correnta

en: Custom
oc: Personalizar

en: Custom Actions
oc: Accions personalizadas

en: Cut the selection
oc: Copar la seleccion

en: Date
oc: Data

en: Date Accessed
oc: Data d'accès

en: Date Created
oc: Data de creacion

en: Date Deleted
oc: Data de supression

en: Date Modified
oc: Data modificada

en: Date Picture Taken
oc: Data de presa de l'imatge

en: Date Taken:
oc: Data de presa :

en: De_fault Order
oc: Òrdre per de_faut

en: Default Application
oc: Aplicacion per defaut

en: Delete (opposite of create)
oc: Suprimir (opausat de crear)

en: Delete action
oc: Suprimir l’accion

en: Delete all files and folders in the Trash
oc: Suprimís totes los fichièrs e dorsièrs de l'escobilhièr

en: Delete the currently selected action.
oc: Suprimir l'accion actualament seleccionada.

en: Deleted:
oc: Suprimit :

en: Deleting files...
oc: Supression dels fichièrs...

en: Description:
oc: Descripcion :

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
oc[0]: Burèu (Crear un ligam)
oc[1]: Burèu (Crear de ligams)

en: Detac_h Tab
oc: Destac_ar l'onglet

en: Detailed directory listing
oc: Lista detalhada dels repertòris

en: Details view
oc: Vista detalhs

en: Devices
oc: Periferics

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Display
oc: Afichatge

en: Display Name
oc: Nom d'afichatge

en: Display Thunar user manual
oc: Afichar lo manual utilizaire de Thunar

en: Display folder content in a compact list view
oc: Aficha lo contengut del dorsièr amb una lista compacta

en: Display folder content in a detailed list view
oc: Aficha lo contengut del dorsièr jos la forma de lista detalhada

en: Display folder content in an icon view
oc: Aficha lo contengut del dorsièr jos la forma d'icònas

en: Display information about Thunar
oc: Aficha d'informations a prepaus de Thunar

en: Display information about Thunar Bulk Rename
oc: Aficha d'informacions a prepaus de l'aisina Thunar « Renomenar en massa »

en: Display recently used files
oc: Afichar los fichièrs recentament utilizats

en: Display the contents of the trash can
oc: Afichar lo contengut de l'escobilhièr

en: Display the trash can
oc: Afichar l'escobilhièr

en: Do _not ask me again
oc: _Me pausar pas mai aquesta question

en: Do _not display this message again
oc: A_fichar pas mai aqueste message

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
oc: Volètz aplicar vòstres cambiaments recursivament
    a totes los fichièrs e sosdorsièrs del dorsièr seleccionat ?

en: Do you want to create it?
oc: Lo volètz crear ?

en: Do you want to overwrite it?
oc: Lo volètz espotir ?

en: Do you want to permanently delete it?
oc: Lo volètz suprimir per totjorn ?

en: Do you want to rename the launcher, or the file itself?
oc: Volètz renomenar l’aviador, o lo quite fichièr ?

en: Do you want to skip it?
oc: Lo volètz ignorar ?

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
oc: Volètz ignorar aqueste fichièr e contunhar de renomenar los fichièrs restants ?

en: Don't unload the plugin from memory
oc: Descargar pas l'empeuton de la memòria

en: Draw frames around thumbnails
oc: Dessenhar una bordadura a l'entorn de las miniaturas

en: Dup_licate
oc: Dup_licar

en: E_xpandable Folders
oc: Dorsièrs de_splegables

en: Edit Action
oc: Editar l'accion

en: Edit Thunar's Preferences
oc: Modificar las preferéncias de Thunar

en: Edit _Launcher
oc: Modificar _Aviador

en: Edit the currently selected action.
oc: Editar l'accion actualament seleccionada.

en: Edit the selected launcher
oc: Modificar l’aviador seleccionat

en: Eject the selected device
oc: Ejectar lo periferic seleccionat

en: Ejecting device
oc: Ejeccion del periferic

en: Embedded
oc: Incorporat

en: Emblems
oc: Emblèmas

en: Empty Trash
oc: Voidar l’escobilhièr

en: Emptying the Trash...
oc: L'escobilhièr se voida...

en: Enable _Volume Management
oc: Activar lo _gestionari de volum

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
oc: Activatz aquesta opcion per afichar un sablièr a l'aviada de l'accion. Aquesta opcion es recomandada se avètz activat la prevencion d'aquisicion de focalizacion dins vòstre gestionari de fenèstras.

en: End element handler called while in root context
oc: Gestionari d'element de fin apelat pendent un contèxte root

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
oc: Entratz una lista de modèls que seràn utilizats per determinar se aquesta accion deu èsser afichada per un fichièr seleccionat. Se especificatz mai d'un modèl aicí, los elements de la lista devon èsser separats per de punts-virgulas (p. e. *.txt,. *.doc).

en: Enter the name:
oc: Picatz lo nom :

en: Enter the new name:
oc: Entrar lo novèl nom :

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
oc: Entrar lo tèxte que deu èsser utilizat coma remplaçament pel modèl çaisús.

en: Enter the text to search for in the file names.
oc: Entratz lo tèxte de recercar dins los noms de fichièrs.

en: Error removing file: %s
oc: Error de supression fichièr : %s

en: Error while changing file permissions
oc: Error en modificant las permissions

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
oc: Error al moment de la còpia cap a « %s » : %s mai d'espaci es necessari per copiar cap a la destinacion

en: Error while processing file operation
oc: Error en tractant las operacions suls fichièrs

en: Example.txt
oc: Exemple.txt

en: Executable Files
oc: Fichièrs executables

en: Execute the selected file | Execute the selected files
oc[0]: Executar lo fichièr seleccionat
oc[1]: Executar los fichièrs seleccionats

en: Exposure Program:
oc: Programa d'exposicion :

en: Exposure Time:
oc: Temps d'exposicion :

en: Extension only
oc: Extension solament

en: F_ile System
oc: F_ichièr sistèma

en: Failed to add new application "%s"
oc: Impossible d'apondre la novèla aplicacion « %s »

en: Failed to add new shortcut
oc: Impossible d'apondre un acorchi novèl

en: Failed to browse the computer
oc: Impossible de percórrer l’ordenador

en: Failed to browse the network
oc: Impossible de percórrer la ret

en: Failed to change icon of "%s"
oc: Impossible de cambiar l'icòna de « %s »

en: Failed to change icon of "%s" (%s)
oc: Impossible de cambiar l'icòna de « %s » (%s)

en: Failed to change the group of "%s": %s
oc: Impossible de cambiar lo grop de « %s » : %s

en: Failed to change the owner of "%s": %s
oc: Impossible de cambiar lo proprietari de « %s » : %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
oc: Impossible de cambiar las permissions de « %s » : %s

en: Failed to compose new email
oc: Impossible de compausar un novèl email

en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
oc[0]: Impossible de compressar lo fichièr %d
oc[1]: Impossible de compressar los fichièrs %d

en: Failed to connect to the Trash
oc: Impossible de se connectar a l'escobilhièr

en: Failed to create a link for the URL "%s"
oc: Impossible de crear un ligam per l'URL « %s »

en: Failed to create directory "%s": %s
oc: Impossible de crear lo repertòri « %s » : %s

en: Failed to create empty file "%s": %s
oc: Impossible de crear lo fichièr void « %s » : %s

en: Failed to create symbolic link for "%s"
oc: Impossible de crear un ligam simbolic per « %s »

en: Failed to create temporary directory
oc: Impossible de crear un repertòri temporari

en: Failed to determine save location for uca.xml
oc: Impossible de determinar l'emplaçament d'enregistrament de uca.xml

en: Failed to determine the original path for "%s"
oc: Impossible de determinar lo camin d'origina per « %s »

en: Failed to determine the original path for "%s" (%s)
oc: Impossible de determinar l’emplaçament d'origina per « %s » (%s)

en: Failed to display `Recent`
oc: Afichatge impossible dels « Recents »

en: Failed to display the contents of the trash can
oc: Impossible d'afichar lo contengut de l'escobilhièr

en: Failed to display the volume management settings
oc: Impossible d'afichar los paramètres de gestion de volum

en: Failed to edit launcher via command "%s"
oc: Modificacion impossibla de l’aviador via la comanda « %s »

en: Failed to eject "%s"
oc: Impossible d'ejectar « %s »

en: Failed to execute application "%s"
oc: Impossible d'executar l'aplicacion « %s »

en: Failed to execute file "%s"
oc: Impossible d'executar lo fichièr « %s »

en: Failed to execute file "%s" (%s)
oc: Impossible d'executar lo fichièr « %s » (%s)

en: Failed to forget "%s"
oc: Impossible de desfar l’associacion « %s »

en: Failed to launch action "%s".
oc: Impossible d'aviar l'accion « %s ».

en: Failed to launch operation
oc: Impossible d'aviar l'operacion

en: Failed to launch search with Catfish
oc: Fracàs de l’aviada de la recèrca de fichièrs Catfish

en: Failed to mount "%s"
oc: Impossible de montar « %s »

en: Failed to open "%s"
oc: Impossible de dobrir « %s »

en: Failed to open "%s" (%s)
oc: Impossible de dobrir « %s » (%s)

en: Failed to open "%s": %s
oc: Impossible de dobrir « %s » : %s

en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
oc[0]: Impossible de dobrir lo fichièr %d.
oc[1]: Impossible de dobrir los fichièrs %d.

en: Failed to open directory "%s"
oc: Impossible de dobrir lo repertòri « %s »

en: Failed to open file "%s"
oc: Impossible de dobrir lo fichièr « %s »

en: Failed to open location for "%s"
oc: Dobertura impossibla de l’emplaçament per « %s »

en: Failed to open parent folder
oc: Impossible de dobrir lo dorsièr parent

en: Failed to open the documentation browser
oc: Impossible de dobrir lo navigador de documentacion

en: Failed to open the file system root folder
oc: Impossible de dobrir lo dorsièr raiç del sistèma de fichièrs

en: Failed to open the home folder
oc: Impossible de dobrir lo dorsièr personal

en: Failed to parse the desktop file: %s
oc: Impossible d'analisar lo fichièr del burèu : « %s »

en: Failed to remove "%s"
oc: Impossible de suprimir « %s »

en: Failed to remove "%s".
oc: Impossible de suprimir « %s ».

en: Failed to rename "%s"
oc: Impossible de renomenar « %s »

en: Failed to rename "%s" (%s)
oc: Impossible de renomenar « %s » (%s)

en: Failed to rename "%s" to "%s".
oc: Impossible de renomenar « %s » en « %s ».

en: Failed to restore the folder "%s"
oc: Impossible de restablir lo dorsièr « %s »

en: Failed to save "%s".
oc: Impossible de salvar « %s »

en: Failed to save actions to disk.
oc: Impossible de salvar d'accions sul disc.

en: Failed to set default application for "%s"
oc: Impossible de definir l'aplicacion per defaut per « %s »

en: Failed to set default application for "%s" (%s)
oc: Impossible de definir l'aplicacion per defaut per « %s » (%s)

en: Failed to undo operation '%s'
oc: Fracàs de l’anullacion de l’operacion « %s »

en: Failed to unmount "%s"
oc: Impossible de desmontar « %s »

en: File
oc: Fichièr

en: File Browser
oc: Navegador de fichièrs

en: File Manager
oc: Gestionari de fichièrs

en: File Name
oc: Nom del fichièr

en: File Operation Progress
oc: Fichièr en cors de tractament

en: File System
oc: Sistèma de fichièrs

en: File Transfer
oc: Transferiment de fichièrs

en: File does not exist
oc: Lo fichièr existís pas

en: File does not exist anymore
oc: Lo fichièr existís pas mai

en: Filetype
oc: Tipe de fichièr

en: First character uppercase
oc: Primièra letra en majuscula

en: Flash Drive
oc: Lector flash

en: Flash Fired:
oc: Utilizacion del flash :

en: Floppy
oc: Disqueta

en: Focal Length:
oc: Longor del focus :

en: Folder Permissions
oc: Permissions del dorsièr

en: Folder permissions
oc: Permissions del dorsièr

en: Force open in a new window
oc: Forçar lo dobertura dins una fenèstra novèla

en: Forget application launcher
oc: Oblidar l’aviador d’aplicacion

en: Free space: %s
oc: Espaci liure : %s

en: From the back (right)
oc: A partir de drecha

en: From the front (left)
oc: A partir d'esquèrra

en: Go to the desktop folder
oc: Anar al dorsièr del burèu

en: Go to the home folder
oc: Anar al dorsièr personal

en: Go to the next visited folder
oc: Anar cap al dorsièr visitat seguent

en: Go to the previous visited folder
oc: Anar cap al dorsièr visitat precedent

en: Go to the templates folder
oc: Anar cap al dorsièr dels modèls

en: Gro_up:
oc: Gr_op :

en: Group
oc: Grop

en: Harddisk
oc: Disc dur

en: Help URL
oc: URL d'Ajuda

en: Hi_de
oc: _Amagar

en: Hidden Files Count
oc: Comptador de fichièrs amagats

en: Highlight
oc: En evidéncia

en: Home
oc: Dorsièr personal

en: ISO Speed Ratings:
oc: Regims de velocitat ISO :

en: Icon Style
oc: Estil d’icòna

en: Icon View
oc: Vista icònas

en: Icon _Size:
oc: Talha i_còna :

en: Icon based directory listing
oc: Lista dels repertòris jos la fòrma d'icònas

en: Icon size
oc: Talha icòna

en: Icon view
oc: Vista icònas

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
oc: Voidar l'escobilhièr suprimirà definitivament totes los elements que s'i tròban. Aqueles darrièrs pòdon èsser escafats separadament.

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
oc: Se suprimissètz una accion personalizada, es definitivament perduda.

en: If you delete a file, it is permanently lost.
oc: Se suprimissètz aqueste fichièr, serà perdut definitivament.

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
oc: Se activatz aquesta opcion, lo motiu serà recercat en tenent compte de la cassa. Per defaut la recèrca ne ten pas compte.

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
oc: Se activatz aquesta opcion, lo tèxte serà tractat coma una expression regulara amb una aisina compatibla Perl (PCRE). Consultatz la documentacion per mai de detalhs sus la sintaxi de las expressions regularas.

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
oc: Se creatz frequentament un certan tipe
    de document, fasètz-ne una còpia dins aqueste dorsièr. Thunar apondrà una entrada per aqueste document dins lo menú « Crear un document ».
    
    Podètz seleccionar aquesta entrada dins lo menú « Crear un document » e una còpia d'aqueste document serà creada dins lo dorsièr en cors.

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
oc: Se seleccionatz aquesta opcion, vòstra causida serà memorizada e la question vos serà pas mai pausada. Podètz utilizar la bóstia de dialòg de las preferéncias per modificar vòstra causida ulteriorament.

en: Image
oc: Imatge

en: Image Files
oc: Fichièrs imatge

en: Image Preview
oc: Apercebut imatge

en: Image Preview Mode:
oc: Mòde d’apercebut d’imatge :

en: Image Size:
oc: Talha de l'imatge :

en: Image Type:
oc: Tipe d'imatge :

en: Include additional files in the list of files to be renamed
oc: Inclure de fichièrs addicionals dins la lista de fichièrs de renomenar

en: Include subfolders:
oc: Inclure los josdorsièrs :

en: Insert
oc: Inserir

en: Insert / Overwrite
oc: Inserir / Espotir

en: Insert Date / Time
oc: Inserir la data / l'ora

en: Insert _time:
oc: Inserir la _data :

en: Invalid desktop file
oc: Fichièr de burèu invalid

en: Invalid filename "%s"
oc: Nom de fichièr invalid « %s »

en: Invalid filename provided by XDS drag site
oc: Nom de fichièr invalid provesit pel lisat del site XDS

en: Invalid path
oc: Camin invalid

en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
oc: Expression regulara invalida, a la posicion del caractèr %ld : %s

en: Job queued
oc: Prètzfach en fila

en: Keep items sorted by their deletion date
oc: Daissar los elements ordenats per data de supression

en: Keep items sorted by their modification date
oc: Gardar los articles triats per lors datas de modificacion

en: Keep items sorted by their name
oc: Gardar los articles triats per lors noms

en: Keep items sorted by their size
oc: Gardar los articles triats per lors talhas

en: Keep items sorted by their type
oc: Gardar los articles triats per lors tipes

en: Keyboard _Shortcut:
oc: Acorchis de _clavièr :

en: Keyboard shortcut already in use
oc: Acorchis de clavièr ja utilizat

en: Kind:
oc: Tipe :

en: Label
oc: Etiqueta

en: Label widget
oc: Widget de l'etiqueta

en: Last Active View
oc: Darrièra vista activa

en: Last Modified
oc: Darrièra modificacion

en: Last Modified: %s
oc: Darrièra modificacion : %s

en: Launcher
oc: Aviador

en: Link
oc: Ligam

en: Link Target:
oc: Cibla del ligam :

en: Link Targets:
oc: Ligar las ciblas :

en: List View
oc: Vista en lista

en: Loading folder contents...
oc: Cargament del contengut del dorsièr...

en: Loading...
oc: Cargament...

en: Local Files Only
oc: Fichièrs locals solament

en: Locatio_n Selector
oc: Selector d’e_mplaçament

en: Location
oc: Emplaçament

en: Location Bar
oc: Barra d’adreça

en: Location:
oc: Camin :

en: Log no operations
oc: Entresenhar pas las operacions

en: Log only timestamps
oc: Jornalizar sonque l’orodatatge

en: Log operations
oc: Entresenhar las operacions

en: MIME Type
oc: Tipe MIME

en: Ma_ke Link
oc: C_rear un ligam

en: Mail Recipient
oc: Destinatari corrièr electronic

en: Mark As _Secure And Launch
oc: Marcar coma _segur e lançar

en: Medium
oc: Mejan

en: Menu
oc: Menú

en: Metering Mode:
oc: Mòde de mesura :

en: Missing dependencies
oc: Dependéncias mancantas

en: Mixed file owners
oc: Proprietari del fichièr mixte

en: Mo_ve to Trash
oc: Desplaçar  dins l'escobilhièr

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
oc: Apròchi modèrne amb los botons que correspondon als dorsièrs

en: Modified:
oc: Modificat :

en: Mount and open %s (%s)
oc: Montar e dobrir %s (%s)

en: Mount the selected device
oc: Montar lo periferic seleccionat

en: Move
oc: Desplaçar

en: Move Dow_n
oc: _Davalar

en: Move _Up
oc: _Montar

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
oc: Desplaçar o copiar de fichièrs prealablament seleccionats per una comanda Talhar o Copiar

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
oc: Desplaçar o copiar de fichièrs prealablament seleccionats per una comanda Talhar o Copiar dins lo dorsièr seleccionat

en: Move the currently selected action down by one row.
oc: Davalar d'una linha l'accion actualament seleccionada.

en: Move the currently selected action up by one row.
oc: Montar d'una linha l'accion actualament seleccionada.

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
oc[0]: Mandar lo fichièr seleccionat  dins l'escobilhièr
oc[1]: Mandar los fichièrs seleccionats dins l'escobilhièr

en: Move to Trash
oc: Desplaçar dins l'escobilhièr

en: Moving files ...
oc: Desplaçament des fichièrs...

en: Moving files into "%s"...
oc: Desplaçament dels fichièrs dins « %s » ...

en: Moving files into the trash...
oc: Desplaçament dels fichièrs dins l'escobilhièr...

en: Multimedia Player
oc: Lector multimèdia

en: N_o to all
oc: N_on per tot

en: Name
oc: Nom

en: Name '%s' lost on the message dbus.
oc: Nom « %s » perdut sul dbus de messatge.

en: Name and Extension
oc: Nom e extension

en: Name only
oc: Nom sol

en: Names:
oc: Noms :

en: Navigate to the folder in which the selected file is located
oc: Navegar dins lo dorsièr ont se tròba lo fichièr

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Network
oc: Ret

en: Never
oc: Pas jamai

en: New Empty File
oc: Novèl fichièr void

en: New Empty File...
oc: Novèl fichièr void...

en: New File
oc: Fichièr novèl

en: New Folder
oc: Dorsièr novèl

en: New Name
oc: Nom novèl

en: New _Tab
oc: Ongle_t novèl

en: New _Window
oc: Fenèstra _novèla

en: No Exec field specified
oc: Cap de camp Exec pas especificat

en: No URL field specified
oc: Cap d'URL pas especificada

en: No application selected
oc: Cap d'aplicacion pas seleccionada

en: No icon
oc: Pas d'icòna

en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
oc: Cap de modul per renomenar es pas estat trobat sus vòstre sistèma.
    Se vos plai, verificatz vòstra installacion o contactatz vòstre administrator del sistèma. Se installatz Thunar a partir de las fonts, asseguratz-vos d'activar l'empeuton « Simple Builtin Renamers ».

en: No templates installed in
    "%s"
oc: Cap de modèl pas installat dins
     « %s »

en: None
oc: Pas cap

en: None available
oc: Pas cap de disponible

en: Normal Si_ze
oc: Talha _normala

en: Number - Text
oc: Nombre - Tèxte

en: Number - Text - Old Name
oc: Nombre - Tèxte - Ancian nom

en: Numbering
oc: Numerotar

en: Old Name - Text - Number
oc: Ancian nom - Tèxte - Nombre

en: Only For Remote Location
oc: Sonque pels emplaçaments distants

en: Only for local files
oc: Solament pels fichièrs locals

en: Only show thumbnails for files smaller than:
oc: Far veire las miniaturas sonque pels fichièrs inferiors a :

en: Only visible when the menubar is hidden
oc: Sonque visible quand la barra de menú es amagada

en: Ope_n With
oc: Do_brir amb

en: Ope_n With Other Application...
oc: Dobrir amb u_na autra aplicacion...

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
oc[0]: Dobrir %d fenèstra novèla
oc[1]: Dobrir %d fenèstras novèlas

en: Open <i>%s (%s)</i> and other files of type "%s" with:
oc: Dobrir <i>%s(%s)</i> e los autres fichièrs de tipe « %s » amb :

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
oc: Dobrir <i>%s</i> e los autres fichièrs de tipe « %s » amb :

en: Open Item _Location
oc: Dobrir l'_emplaçament de l'element

en: Open Shell Script
oc: Dobrir Shell Script

en: Open With
oc: Dobrir amb

en: Open _Parent
oc: Dobrir lo dorsièr _parent

en: Open a new Thunar window for the displayed location
oc: Dobrir una fenèstra novèla Thunar per l'endrech afichat

en: Open a new tab for the displayed location
oc: Dobrir una onglet novèl per l'endrech afichat

en: Open current folder in a new window
oc: Dobrir lo repertòri corrent dins una fenèstra novèla

en: Open folders
oc: Dobrir los dorsièrs

en: Open folders in new tabs on middle click
oc: Dobrir los dorsièrs dins un onglet novèl amb lo clic de la rodeta de la mirga

en: Open in new _Tab
oc: Dobrir dins un _onglet novèl

en: Open in new _Window
oc: Dobrir dins una _fenèstra novèla

en: Open the bulk rename dialog
oc: Dobrir la bóstia de dialòg de cambiament de nom en massa

en: Open the desktop folder
oc: Dobrir lo repertòri del burèu

en: Open the home folder
oc: Dobrir lo repertòri personal

en: Open the location "%s"
oc: Dobrissètz l'emplaçament « %s »

en: Open the parent folder
oc: Dobrir lo dorsièr parent

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
oc[0]: Dobrir lo repertòri seleccionat dins un onglet novèl
oc[1]: Dobrir los repertòris seleccionats dins %d onglets novèls

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
oc[0]: Dobrir lo repertòri seleccionat dins una fenèstra novèla
oc[1]: Dobrir los repertòris seleccionats dins %d fenèstras novèlas

en: Open the selected file | Open the selected files
oc[0]: Dobrir lo fichièr seleccionat
oc[1]: Dobrir los fichièrs seleccionats

en: Open the selected files with the default applications
oc: Dobrir los fichièrs seleccionats amb las aplicacions per defaut

en: Optical Drive
oc: Periferic optic

en: Optical Media
oc: Mèdia optic

en: Options:
oc: Opcions :

en: Original Path:
oc: Camin d'origina :

en: Other Application...
oc: Autra aplicacion...

en: Other Applications
oc: Autras aplicacions

en: Others
oc: Autres

en: Overwrite
oc: Espotir

en: Owner
oc: Proprietari

en: Owner:
oc: Proprietari :

en: PDA
oc: Assistent personal

en: Paste the clipboard
oc: Pega lo contengut del quichapapièrs

en: Paused
oc: En pausa

en: Perl Scripts
oc: Escripts Perl

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
oc[0]: Suprimir definitivament lo fichièr seleccionat
oc[1]: Suprimir definitivament los fichièrs seleccionats

en: Permission denied
oc: Permission refusada

en: Phone
oc: Telefòn

en: Places
oc: Emplaçaments

en: Please report bugs to <%s>.
oc: Mandatz vòstres rapòrts de bugs a <%s>.

en: Please wait...
oc: Pacientatz...

en: Pr_eferences...
oc: Pref_eréncias...

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
oc[0]: Preparar lo fichièr seleccionat a èsser copiat per una comanda Pegar
oc[1]: Preparar los fichièrs seleccionats a èsser copiats per una comanda Pegar

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
oc[0]: Prepara lo fichièr seleccionat a èsser desplaçat per la comanda Pegar
oc[1]: Prepara los fichièrs seleccionats a èsser desplaçats per la comanda Pegar

en: Preparing...
oc: Preparacion...

en: Print version information and exit
oc: Afichar la version e quitar

en: Program:
oc: Programa :

en: Properties
oc: Proprietats

en: Python Scripts
oc: Escripts Python

en: Queued
oc: En espèra

en: Quit a running Thunar instance
oc: Quitar una instància de Thunar en cors d'execucion

en: Re_name
oc: _Renomenar

en: Re_name Shortcut
oc: _Renomenar l'acorchi

en: Read & Write
oc: Lectura & Escritura

en: Read only
oc: Lectura sola

en: Recency
oc: Recentament

en: Recent
oc: Recents

en: Recommended Applications
oc: Aplicacions recomandadas

en: Red_o
oc: Ref_ar

en: Regular _Expression
oc: _Expression regulara

en: Reload the current folder
oc: Recargar lo dorsièr corrent

en: Removable Drive
oc: Lector amovible

en: Remove Characters
oc: Suprimir los caractèrs

en: Remove File | Remove Files
oc[0]: Suprimir lo fichièr
oc[1]: Suprimir los fichièrs

en: Remove _From Position:
oc: _Suprimir de la posicion :

en: Remove all files and folders from the Trash?
oc: Suprimir totes los fichièrs e dorsièrs de l'escobilhièr ?

en: Remove application launcher
oc: Tirar l’aviador d’aplicacion

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
oc[0]: Suprimir lo fichièr seleccionat de la lista dels fichièrs de renomenar
oc[1]: Suprimir los fichièrs seleccionats de la lista dels fichièrs de renomenar

en: Remove the selected files from Recent
oc: Suprimir los fichièrs seleccionats de la lista dels Recents

en: Rena_me All
oc: Reno_menar totes

en: Rename
oc: Renomenar

en: Rename "%s"
oc: Renomenar « %s »

en: Rename Launcher Options
oc: Opcions de renomenatge d'aviador

en: Rename Multiple Files
oc: Renomenar mantun fichièr

en: Rename _File
oc: Renomenar _fichièr

en: Rename _Launcher
oc: Renomenar _aviador

en: Rename the selected file | Rename the selected files
oc[0]: Renomenar lo fichièr seleccionat
oc[1]: Renomenar los fichièrs seleccionats

en: Replace _All
oc: Remplaçar _tot

en: Replace _With:
oc: Remplaçar _per :

en: Replace the existing file in "%s"
oc: Remplaçar lo fichièr existent dins « %s »

en: Replace the existing folder in "%s"
oc: Remplaçar lo dorsièr existent dins « %s »

en: Replace the link in "%s"
oc: Remplaçar lo ligam dins « %s »

en: Restore (opposite of trash)
oc: Restablir (opausat de l’escobilhièr)

en: Restore Selected Items
oc: Restaurar los elements seleccionats

en: Restore and S_how
oc: Restablir e afic_har

en: Restore tabs on startup
oc: Restaurar los onglets a l'aviada

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
oc[0]: Restablir lo fichièr seleccionat a son emplaçament d’origina
oc[1]: Restablir los fichièrs seleccionats a lor emplaçament d’origina

en: Restore the selected file to its original location and open the location in a new window/tab | Restore the selected files to their original locations and open the locations in a new window/tab
oc[0]: Restaurar lo fichièr seleccionat a son emplaçament original e dobrir l’emplaçament dins una fenèstra/onglet novèl.
oc[1]: Restaurar los fichièrs seleccionats a lor emplaçament original e dobrir l’emplaçament dins una fenèstra/onglet novèl.

en: Restoring files...
oc: Restabliment dels fichièrs...

en: Resuming job...
oc: Represa dek prètzfach...

en: Resuming...
oc: Represa...

en: Reverse the sort order
oc: Invertir l'òrdre de tria

en: Ruby Scripts
oc: Escripts Ruby

en: Run In _Terminal
oc: Executar dins un _terminal

en: Run Thunar as root
oc: Aviar Thunar en tant que root

en: Run in _terminal
oc: Executar dins un _terminal

en: Run in daemon mode
oc: Executar en mòde demòni

en: S_kip All
oc: Om_etre tot

en: Safely _Remove
oc: _Retirar en seguretat

en: Screenshot of the XFCE Thunar File Browser User Interface
oc: Captura d’ecran de l’interfàcia utilizaire del gestionari de fichièrs XFCE Thunar

en: Search
oc: Recercar

en: Search & Replace
oc: Cercar e remplaçar

en: Search:
oc: Recercar :

en: Security
oc: Seguretat

en: Security:
oc: Seguretat :

en: Select _all Files
oc: Seleccionar _totes los fichièrs

en: Select _by Pattern...
oc: Seleccionar per _motiu...

en: Select all files but not those currently selected
oc: Seleccionar totes los elements que son pas seleccionats

en: Select all files in this window
oc: Seleccionar totes los fichièrs dins aquesta fenèstra

en: Select all files that match a certain pattern
oc: Seleccionar totes los fichièrs que correspondon a un certan motiu

en: Select an Application
oc: Seleccionar una aplicacion

en: Select an Icon for "%s"
oc: Seleccionar una icòna per « %s »

en: Select an Icon for "%s" (%s)
oc: Seleccionar una icòna per « %s » (%s)

en: Select an image to preview
oc: Seleccionar un imatge de previsualizar

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
oc: _Anullar

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
oc: _Seleccionar

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: case sensitive checkbox]
en: C_ase sensitive
oc: Sensible a la c_assa

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
oc: _Motiu :

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
oc: Seleccionar per motiu

en: Select files to rename
oc: Seleccionar los fichièrs de renomenar

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
oc: Seleccionatz aquesta opcion per afichar d'icònas dels emblèmas dins lo panèl dels acorchis per totes los dorsièrs pels quals d'emblèmas son estats definits dins las proprietats.

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
oc: Seleccionatz aquesta opcion per afichar los emblèmas dins l'arborescéncia per totes los dorsièrs pels quals d'emblèmas son estats definits dins las proprietats.

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
oc: Seleccionatz aquesta opcion per activar la notificacion d'aviada quand la comanda es executada a partir del gestionari de fichièrs o lo menú. Totas las aplicacions supòrtan pas la notificacion d'aviada.

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
oc: Seleccionatz aquesta opcion per far la lista dels dorsièrs abans los fichièrs quand triatz un dorsièr.

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
oc: Seleccionatz aquesta opcion per plaçar la legenda dels elements al costat de l'icòna al luòc d'en dejós.

en: Select this option to restore your tabs as they were last time you used Thunar
oc: Seleccionatz aquesta opcion per restaurar los onglets coma èran lo darrièr còp qu’utilizaretz Thunar

en: Select this option to run the command in a terminal window.
oc: Seleccionatz aquesta opcion per executar la comanda dins una fenèstra de terminal.

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
oc: Seleccionar aquesta opcion per afichar la talha dels fichièrs al format binari puslèu que decimal.

en: Selection: %s
oc: Seleccion : %s

en: Send "%s" as compressed archive?
oc: Mandar « %s » en tant qu'archiu compressat ?

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
oc[0]: Mandar lo fichièr %d en tant qu'archiu compressat ?
oc[1]: Mandar los fichièrs %d en tant qu'archius compressats ?

en: Send _directly
oc: Mandar _dirèctament

en: Send as _archive
oc: Mandar en tant qu'_archiu

en: Send com_pressed
oc: Mandar com_pressat

en: Send email
oc: Enviar corrièl

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
oc[0]: Mandar lo fichièr seleccionat cap a « %s »
oc[1]: Mandar los fichièrs seleccionats cap a « %s »

en: Send to _Desktop
oc: Enviar al _burèu

en: Set Defa_ult Application...
oc: Definir aplicacion per defa_ut...

en: Set Default Application
oc: Definir l’aplicacion per defaut

en: Set _Background
oc: Definir _rèireplan

en: Set _Foreground
oc: Definir _primièr plan

en: Set as wallpaper
oc: Definir coma fons d'ecran

en: Set this file as trusted
oc: Definir aqueste fichièr coma fisable

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
oc: Configurar las accions personalizadas qu'apareisseràn dins los menús contextuals del gestionari de fichièrs

en: Shell Scripts
oc: Escripts Shell

en: Shortcuts
oc: Acorchis

en: Shortcuts Pane
oc: Panèl dels acorchis

en: Show Icon E_mblems
oc: Afichar l'icòna de l'e_mblèma

en: Show Icon _Emblems
oc: Afichar l’icòna dels _emblèmas

en: Show _Hidden Files
oc: Far veire los fichièrs a_magats

en: Show action to permanently delete files and folders
oc: Afichar la foncion per suprimir definitivament los fichièrs e dorsièrs

en: Show display name
oc: Afichar lo nom d’afichatge

en: Show file size in binary format
oc: Afichar la talha dels fichièrs al format binari.

en: Show filetype
oc: Afichar lo tipe de fichièr

en: Show hidden files count
oc: Mostrar lo comptador de fichièrs amagats

en: Show last modified
oc: Afichar las darrièras modificacions

en: Show number of containing items
oc: Mostrar lo nombre d’elements contenguts

en: Show size
oc: Afichar la talha

en: Show size in bytes
oc: Afichar la talha en octet

en: Show the contents at the normal size
oc: Afichar lo contengut amb una talha normala

en: Show the contents in less detail
oc: Afichar lo contengut amb mens de detalhs

en: Show the contents in more detail
oc: Afichar lo contengut amb mai de detalhs

en: Show the menu
oc: Mostrar lo menú

en: Show thumbnails:
oc: Far veire las miniaturas :

en: Shutter Speed:
oc: Velocitat d'obturacion :

en: Side Pane
oc: Panèl lateral

en: Side Pane (Add Bookmark) | Side Pane (Add Bookmarks)
oc[0]: Panèl lateral (Apondre marcapagina)
oc[1]: Panèl lateral (Apondre marcapaginas)

en: Size
oc: Talha

en: Size Column of Folders
oc: Talha de la colomna dels dorsièrs

en: Size in Bytes
oc: Talha en octet

en: Size in bytes
oc: Talha en octet

en: Size on Disk:
oc: Talha sul disc :

en: Size:
oc: Talha :

en: Size:
oc: Talha :

en: Software:
oc: Logicials :

en: Solid State Drive
oc: Disc dur

en: Sort _folders before files
oc: Triar los _dorsièrs abans los fichièrs

en: Sort items in ascending order
oc: Triar los elements per òrdre creissent

en: Sort items in descending order
oc: Triar los elements per òrdre descreissent

en: Specify a location to open
oc: Especificar un emplaçament de dobrir

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
oc: Especificatz lo re_lambi abans qu'un element siá
    seleccionat quand lo puntador de la mirga se
    plaça dessús :

en: St_atusbar
oc: Barra d'est_atut

en: Standalone
oc: Autonòm

en: Starting... (User request)
oc: Lançament... (Utilizaire interrogat)

en: Status Bar
oc: Barra d’estat

en: Stop applying permissions recursively.
oc: Arrestar d'aplicar los dreches recursivament.

en: Stop the _Multi-Disk Drive
oc: Arrestar lo lector _multidisc

en: Switch to Next Tab
oc: Passar a l'onglet seguent

en: Switch to Previous Tab
oc: Tornar a l'onglet precedent

en: System Drive
oc: Lector sistèma

en: T_emplates
oc: Modè_ls

en: Tabs and Windows
oc: Onglets e fenèstras

en: Tape
oc: Caisseta

en: Text - Number
oc: Tèxte - Nombre

en: Text _Format:
oc: _Format del tèxte :

en: Text of the page's label
oc: Tèxte de l'etiqueta de la pagina

en: The Thunar development team. All rights reserved.
oc: L'equipa de desvolopament de Thunar. Totes los dreches reservats.

en: The URL to access.
oc: L'URL d'accedir.

en: The URL to the documentation of the renamer
oc: L'URL de la documentacion del renomenador

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
oc: La comanda (qu'inclutz los paramètres necessaris) per executar aquesta accion. Veire la legenda dels paramètres de comanda per una lista de las variablas suportadas, que seràn remplaçadas a l'aviada de la comanda. Quand una letra majuscula (i.e. %F, %D, %N) es utilizada, l'accion es aplicabla quitament se mai d'un element es seleccionat. Siquenon l'accion es unicament aplicabla a l'element seleccionat.

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
oc: La descripcion de l'accion qu'apareisserà coma astúcia dins la barra d'estatut quand l'element es seleccionat a partir del menú contextual.

en: The desktop file %s is in an insecure location and not marked as secure%s. If you do not trust this program, click Cancel.
oc: Lo fichièr de burèu « %s » es dins un emplaçament pas securizat e pas marcat coma %s segurament. Se vos fisatz pas d'aqueste programa, clicatz sus Anullar.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
oc: Lo periferic « %s » es en cors d'ejeccion. Aquò pòt prene un certan temps.

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
oc: Lo periferic « %s » es en cors de desmontatge pel sistèma. Levetz pas lo supòrt o desconnectetz pas lo lector.

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
oc: Lo repertòri « %s » existís pas. Lo volètz crear ?

en: The file "%s" (%s) already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
oc: Lo fichièr « %s » (%s) existís ja. Lo volètz remplaçar ?
    
    Se remplaçatz un fichièr existissent, son contengut serà espotit.

en: The file "%s" already exists
oc: Lo fichièr « %s » existís ja

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
oc: Lo fichièr « %s » existís ja. Lo volètz remplaçar ?
    
    Se remplaçatz un fichièr existent, son contengut serà espotit.

en: The file "%s" seems to be executable. What do you want to do with it?
oc: Lo fichièr « %s » sembla un executable. De qué ne volètz far ?

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
oc: Lo dorsièr « %s » existís pas mai, mas es necessari per restablir lo fichièr « %s » de l'escobilhièr

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
oc: Los dreches del dorsièr seràn remeses dins un estat coerent. Sols los utilizaires autorizats a legir lo contengut d'aqueste dorsièr seràn autorizats a i entrar.

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
oc: Lo format descriu las partidas de la data e l'ora d'inserir dins lo nom del fichièr. Per exemple, %Y serà substituit per l'annada, %m pel mes, e %d pel jorn. Consultatz d'informacions suplementàrias a prepaus de las datas dins la documentacion.

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
oc: Lo nom generic de l'entrada, per exemple « Navigador Web » dins lo cas de Firefox.

en: The icon size for the path entry
oc: La talha de l'icòna pel camin d'accès

en: The item will be removed from the history
oc: L'element serà levat de l'istoric

en: The keyboard shortcut for the action.
oc: L’acorchi de clavièr per l'action.

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
oc: Lo nom de l'accion qu'apareisserà dins lo menú contextual.

en: The number of source and target filenames must be the same
oc: Lo nombre de fichièrs font e destinatari devon èsser los meteisses

en: The other split pane has multiple open tabs. Closing it will close all these tabs.
oc: L’autre panèl a mantun onglet dobèrt. Lo tampar causarà la tampadura de totes los autres onglets.

en: The path "%s" does not refer to a directory
oc: Lo camin « %s » fa pas referéncia a un repertòri

en: The program to execute, possibly with arguments.
oc: Lo programa d'executar, amb sos arguments eventuals.

en: The root folder has no parent
oc: Lo dorsièr raiç a pas de parent

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
oc: L'aplicacion seleccionada es utilizada per dobrir aquò e d'autres fichièrs de tipe « %s ».

en: The selected files seem to be executable. What do you want to do with them?
oc: Los fichièrs seleccionats semblan executables. De qué ne volètz far ?

en: The user visible name of the renamer
oc: Lo nom d'utilizaire visible del renomenador

en: The working directory for the program.
oc: Lo repertòri de trabalh pel programa.

en: The working directory must be an absolute path
oc: Lo repertòri de trabalh deu èsser un camin absolut

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
oc: De donadas devon èsser escrichas sul periferic « %s » abans sa desconnexion. Levetz pas lo supòrt o desconnectetz pas lo lector.

en: There is no operation to redo
oc: Cap d’operacion a desfar

en: There is no operation to undo
oc: I a pas cap d’accion d’anullar

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
oc: I a pas pro d'espaci dins la destinacion. Ensajatz de suprimir de fichièrs per liberar d'espaci.

en: There is nothing on the clipboard to paste
oc: I a pas res a pegar dins lo quichapapièrs

en: This column is reserved for special locations
oc: Aquesta colomna es reservada per d’emplaçaments especials

en: This folder already contains a file "%s" (%s).
oc: Aqueste dorsièr conten ja un fichièr « %s » (%s).

en: This folder already contains a file "%s".
oc: Aqueste dorsièr conten ja un fichièr « %s ».

en: This folder already contains a folder "%s".
oc: Aqueste dorsièr conten ja un dorsièr « %s ».

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
oc: Aqueste dorsièr conten ja un ligam simbolic « %s ».

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
oc: L'acorchi de clavièr es ja utilizat per : « %s »

en: This will dissociate the application launcher for this file type, but will not uninstall or remove the application launcher itself.
oc: Aquò desassociarà l’aviador d’aplicacion d’aqueste tipe de fichièr, mas desinstallarà o suprimirà pas lo quite aviador.

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
oc[0]: Aquò dobrirà %d fenèstra distincta del gestionari de fichièrs.
oc[1]: Aquò dobrirà %d fenèstras distinctas del gestionari de fichièrs.

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
oc: Aquò permetrà de suprimir l'aviador d'aplicacion que s'aficha dins lo menú contextual del fichièr, mas desinstallarà pas l'aplicacion ela-meteissa.
    
    Podètz solament suprimir los aviadors d'aplicacions creats amb l'ajuda de la bóstia de comanda personalizada dins la bóstia de dialòg « Dobrir amb »  del gestionari de fichièrs.

en: Thumbnails
oc: Miniaturas

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
oc: L'aisina Thunar « Renomenar en massa » es poderós e extensible per renomenar mantun fichièr a l'encòp !

en: Thunar File Manager
oc: Gestionari de Fichièrs Thunar

en: Thunar Preferences
oc: Preferéncias Thunar

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
oc: Thunar es un gestionari de fichièrs rapid e aisit
    d'utilizacion per l'environament de burèu Xfce.

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
oc: Thunar es un gestionari de fichièrs concebut especificament pel burèu Xfce, mas pòt tanben servir coma gestionari de fichièrs alternatiu per d’autres environaments de burèu. Dispausa d’una interfàcia de dos panèls simpla e epurada per percórrer totes vòstres fichièrs.

en: Title Case
oc: Cassa de títol

en: Today
oc: Uèi

en: Today / Custom
oc: Uèi / Personalizat

en: Today at %X
oc: Uèi a %X

en: Toggles the display of hidden files in the current window
oc: Far veire/amagar los fichièrs amagats dins la fenèstra correnta

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
oc: Cambiar la visibilitat del panèl dels acorchis

en: Toggles the visibility of the tree pane
oc: Cambiar la visibilitat del panèl d'arborescéncia

en: Too many emblems selected
oc: Tròp d’emblèmas seleccionats

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
oc: La bulla d'ajuda de l'entrda, per exemple « Visualizar los sites sus Internet » dins lo cas de Firefox. Lo tèxte deu evitar de repetir lo nom o la descripcion.

en: Transfer files in parallel:
oc: Transferir los fichièrs en parallèl :

en: Trash
oc: Escobilhièr

en: Trash Applet
oc: Applet escobilhièr

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
oc[0]: L'escobilhièr conten %d fichièr
oc[1]: L'escobilhièr conten %d fichièrs

en: Trash contains files
oc: L'escobilhièr conten de fichièrs

en: Trash is empty
oc: Escobilhièr void

en: Tree Pane
oc: Panèl d'arborescéncia

en: Trying to move "%s"
oc: Ensaja de desplaçar « %s »

en: Trying to restore "%s"
oc: Ensaja de restablir « %s »

en: Type
oc: Tipe

en: UPPERCASE
oc: MAJUSCULA

en: URL:
oc: URL :

en: USB Drive
oc: Lector USB

en: U_nselect all Files
oc: _Deseleccionar totes los fichièrs

en: Undo the latest operation
oc: Desfar la darrièra operacion

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Unknown closing element <%s>
oc: Element de tampadura <%s> desconegut

en: Unknown file owner
oc: Proprietari del fichièr desconegut

en: Unknown user "%s"
oc: Utilizaire desconegut « %s »

en: Unlimited
oc: Cap de limit

en: Unlink
oc: Desligar

en: Unmount the selected device
oc: Desmontar lo periferic seleccionat

en: Unmounting device
oc: Desmontatge del periferic

en: Unselect all files in this window
oc: Deseleccionar totes los fichièrs d’aquesta fenèstra

en: Untitled document
oc: Document sens nom

en: Untrusted application launcher
oc: Aviador d'aplicacion pas fisable

en: Untrusted link launcher
oc: Aviador ligam pas fisable

en: Uppercase / Lowercase
oc: Majuscula / Minuscula

en: Usage:
oc: Usatge :

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
oc[0]: Utilizar « %s » per dobrir lo fichièr seleccionat
oc[1]: Utilizar « %s » per dobrir los fichièrs seleccionats

en: Use De_fault
oc: _Valors per defaut

en: Use Startup Notification
oc: Utilizar la notificacion d'aviada

en: Use _startup notification
oc: Activar la _notificacion d'aviada

en: Use a _custom command:
oc: Utilizar una _comanda personalizada :

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
oc: Utilizatz una comanda personalizada per una aplicacion qu'es pas disponibla dempuèi la lista d'aplicacions çaisús.

en: Use as _default for this kind of file
oc: Utilizar aquesta accion per _defaut per aqueste tipe de fichièr

en: Varying (no change)
oc: Variable (pas de cambiament)

en: Verify file contents on copy:
oc: Verificar lo contengut del fichièr en copiant :

en: Verifying file contents...
oc: Verificacion del contengut del fichièr...

en: Video Files
oc: Fichièrs vidèo

en: View
oc: Vista

en: View Settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: View Switcher
oc: Bascula de vista

en: View _new folders using:
oc: Veire un _novèl dorsièr en utilizant :

en: View the properties of the selected file
oc: Aficha las proprietats del fichièr seleccionat

en: Visible Columns
oc: Colomnas visiblas

en: Volume Management
oc: Gestionari de volum

en: Volume:
oc: Volum :

en: Warning
oc: Avertiment

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
oc: Quand cambiatz las permissions d'un dorsièr,
    podètz aplicar aquestes cambiaments al contengut
    d'aqueste. Seleccionatz lo comportament per defaut :

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
oc: Al moment del mandadís d'un fichièr per corrièr electronic, podètz causir de mandar dirèctament lo fichièr, tal coma es, o compressar lo fichièr abans de l'estacar a un corrièr electronic. Es fòrtament recomandat de compressar de fichièrs voluminoses abans de los mandar.

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
oc: Al moment de mandadisses de fichièrs per corrièr electronic, avètz la causida entre los mandar dirèctament en los jonhent totes al corrièr electronic o jos la forma compressada dins un archiu en estacant aquesta darrièra al corrièr electronic. Es fòrtament conselhat de compressar los fichièrs d'una certana talha.

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
oc: Quand l'activacion per un clic simple es activat, lo fach d'arrestar lo puntador de la mirga sus un element lo seleccionarà automaticament aprèp lo relambi causit. Aqueste comportament pòt èsser desactivat en desplaçant lo cursor cap a la posicion esquèrra absoluda. Aquò pòt èsser utile quand un clic simple activa los elements e que volètz solament seleccionar aqueles sens los activar.

en: Window
oc: Fenèstra

en: Window Settings
oc: Gestionari de fenèstras

en: Working Directory:
oc: Repertòri de trabalh :

en: Write only
oc: Escritura sola

en: Writing data to device
oc: Escritura de las donadas sul periferic

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
oc: Escrich per Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Yes to _all
oc: Òc per _tot

en: Yesterday
oc: Ièr

en: Yesterday at %X
oc: Ièr a %X

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
oc: Podètz causir siá d'ignorar aqueste fichièr e contunhar de renomenar los fichièrs restants, siá d'anullar los cambiament de noms efectuats suls fichièrs precedents, siá d'interrompre l'operacion sens anullar las modificacions aportadas.

en: ZIP command terminated with error %d
oc: La comanda ZIP s'es acabada amb l'error %d

en: Zoom I_n
oc: Zoom a_vant

en: Zoom _Out
oc: Zoom a_rrièr

en: _About
oc: A _prepaus

en: _Access:
oc: _Accès :

en: _Add Bookmark
oc: _Apondre als marcapaginas

en: _Add Files...
oc: _Apondre de fichièrs...

en: _Apply
oc: _Aplicar

en: _Apply the action to all files and folders
oc: _Aplicar l’accion a totes los fichièrs e dorsièrs

en: _Ascending
oc: _Creissent

en: _At position:
oc: A l_a posicion :

en: _Audio Files
oc: Fichièrs _àudio

en: _Back
oc: _Tornar

en: _Bookmarks
oc: _Marcapaginas

en: _Browse...
oc: _Navegar...

en: _Buttons Style
oc: _Estil de botons

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Close Window
oc: Tampar la fenèstra

en: _Command:
oc: _Comanda :

en: _Compact View
oc: Vista _compacta

en: _Computer
oc: _Ordenador

en: _Contents
oc: _Somari

en: _Copy
oc: _Copiar

en: _Delete
oc: Suprim_ir

en: _Descending
oc: _Descreissent

en: _Description:
oc: _Descripcion :

en: _Desktop
oc: _Burèu

en: _Directories **
oc: _Repertòris**

en: _Disconnect
oc: _Desconnectar

en: _Double click to activate items
oc: Clic _doble per activar los elements

en: _Edit
oc: Edit_ar

en: _Eject
oc: _Ejectar

en: _Empty File
oc: _Fichièr void

en: _Empty Trash
oc: _Voidar l'escobilhièr

en: _Execute
oc: _Executar

en: _File
oc: _Fichièr

en: _File Pattern:
oc: _Motiu dels fichièrs :

en: _Forget
oc: _Doblir

en: _Forget Association
oc: _Desfar l'associacion

en: _Format:
oc: _Format :

en: _Forward
oc: _Avançar

en: _Go
oc: A_nar

en: _Help
oc: _Ajuda

en: _Home
oc: _Dorsièr personal

en: _Icon Size:
oc: Talha i_còna :

en: _Icon View
oc: _Vista en icònas

en: _Icon:
oc: _Icòna :

en: _Image Files
oc: Fichièrs _imatge

en: _Image Preview
oc: _Apercebut imatge

en: _Invert Selection
oc: _Inversar la seleccion

en: _Launch Anyway
oc: _Aviar malgrat tot

en: _Link Here
oc: _Ligar aicí

en: _List View
oc: Vista en _lista

en: _Lock
oc: _Verrolhar

en: _Menubar
oc: Barra de menú

en: _Mount
oc: _Montar

en: _Move Here
oc: _Desplaçar aicí

en: _Name:
oc: _Nom :

en: _Next Tab
oc: Onglet _seguent

en: _No
oc: _Non

en: _Number Format:
oc: Format dels _nombres :

en: _OK
oc: _D'acòrdi

en: _Open
oc: _Dobrir

en: _Open Location...
oc: _Dobrir l'emplaçament ...

en: _Open With "%s"
oc: _Dobrir amb « %s »

en: _Open With Default Applications
oc: _Dobrir amb las aplicacions per defaut

en: _Open With:
oc: _Dobrir amb :

en: _Other Files
oc: Autres _fichièrs

en: _Paste
oc: _Pegar

en: _Paste Into Folder
oc: _Pegar dins lo dorsièr

en: _Previous Tab
oc: Onglet _precedent

en: _Properties...
oc: _Proprietats...

en: _Recent
oc: _Recents

en: _Reload
oc: _Recargar

en: _Remember view settings for each folder
oc: _Memorizar los reglatges d’afichatge per cada dorsièr

en: _Remove
oc: _Suprimir

en: _Remove Launcher
oc: Sup_rimir l'aviador

en: _Remove Shortcut
oc: _Suprimir l'acorchi

en: _Remove from Recent
oc: _Suprimir dels recents

en: _Rename
oc: _Renomenar

en: _Rename...
oc: _Renomenar...

en: _Replace
oc: _Remplaçar

en: _Reset
oc: _Reïnicializar

en: _Restore
oc: _Restablir

en: _Retry
oc: To_rnatz ensajar

en: _Reversed Order
oc: Òrdre _invèrse

en: _Revert Changes
oc: _Anullar las modificacions

en: _Search For:
oc: _Cercar :

en: _Search for Files...
oc: _Recercar de fichièrs...

en: _Send To
oc: _Mandar cap a

en: _Shortcuts
oc: _Acorchis

en: _Show
oc: Afic_har

en: _Side Pane
oc: _Panèl lateral

en: _Single click to activate items
oc: Clic _simple per activar los elements

en: _Skip
oc: O_metre

en: _Skip This File
oc: _Ignorar aqueste fichièr

en: _Start With:
oc: _Començar per :

en: _Submenu:
oc: _Sosmenú :

en: _Symbolic Icons
oc: Icònas _simbolicas

en: _Text Files
oc: Fichièrs _tèxte

en: _Text Style
oc: _Estil de tèxt

en: _Text beside icons
oc: _Tèxte al costat de las icònas

en: _Text:
oc: _Tèxte :

en: _To Position:
oc: A la posi_cion :

en: _Trash
oc: _Escobilhièr

en: _Tree
oc: _Arborescéncia

en: _Undo
oc: _Desfar

en: _Unmount
oc: _Desmontar

en: _Video Files
oc: Fichièrs _vidèo

en: _View
oc: _Vista

en: _Yes
oc: _Òc

en: broken link
oc: ligam copat

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
oc: massa;grop;renomenar;renomatge;thunar;fichièrs;dorsièrs;dossièrs;repertòris;

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
oc: gestionari de fichièrs;explorar;navigar;navegar;dossièrs;dorsièrs;repertòris;particions;lectors;ret;malhum;periferics;aparelhs;renomenar;renommar;desplaçar;suprimir;permissions;autorizacions;personal;escobilhièr;banasta;desca;desqueta;guirba;bordilhièr;pobèlla;

en: file name of the selected file
oc: lo nom de fichièr del fichièr seleccionat

en: file names of all selected files
oc: los noms de fichièr de totes los fichièrs seleccionats

en: gvfs metadata support is required
oc: la presa en carga de las metadonadas gvfs es requerida

en: link to %s
oc: ligam cap a %s

en: lowercase
oc: minuscula

en: mixed
oc: mixte

en: mount point
oc: ponch de montatge

en: mountable
oc: montable

en: shortcut
oc: acorchi

en: thunar;settings;preferences;configure;thumbnails;file size;date format;shortcuts pane;tree view;tabs;
oc: thunar;paramètres;reglatges;preferéncias;configurar;vinhetas;miniaturas;talha de fichièr;format de data;acorchi;panèl;arbre;onglets;

en: unknown
oc: Desconegut

en: with the following file?
oc: per lo fichièr seguent ?

en: with the following folder?
oc: per lo dorsièr seguent ?

en: with the following link?
oc: per lo ligam seguent ?
