mate-calc 1.25.0 - en to or translation catalogue (349 entries)

en:  in
or:  ଭିତରେ

en: 16-bit
or: 16-ବିଟ

en: 32-bit
or: 32-ବିଟ

en: 64-bit
or: 64-ବିଟ

en: 8-bit
or: 8-ବିଟ

en: Absolute Value
or: ପରମ ମୂଲ୍ଯ

en: Absolute value [|]
or: ପରମ ମୂଲ୍ଯ [|]

en: Accuracy value
or: ସଠିକତା ମୂଲ୍ଯ

en: Acres
or: ଏକର

en: Add [+]
or: ଯୋଗ କରନ୍ତୁ [+]

en: Additional Functions
or: ଅତିରିକ୍ତ ଫଳନଗୁଡ଼ିକ

en: Algerian Dinar
or: ଆଲଜେରିଆନ ଦିନାର

en: Angle
or: କୋଣ

en: Angle units
or: କୋଣ ଏକକ

en: Area
or: କ୍ଷେତ୍ର

en: Argument --solve requires an equation to solve
or: ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରଚର --solve କୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ସମୀକରଣ ଆବଶ୍ୟକ କରିଥାଏ

en: Astronomical Units
or: ଆଷ୍ଟ୍ରନୋମିକାଲ ଏକକ

en: Australian Dollar
or: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଡଲାର

en: Automatic
or: ସ୍ବୟଂଚାଳିତ

en: Bahraini Dinar
or: ବାରାଇନି ଦିନାର

en: Binary
or: ଦ୍ବିମିକ

en: Boolean AND
or: ବୁଲିଆନ AND

en: Boolean AND is only defined for positive integers
or: ବୁଲିଆନ AND କୁ କେବଳ ଯୁକ୍ତାତ୍ମକ ଗଣନ ସଂଖ୍ୟାଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରାଯାଇଛି

en: Boolean Exclusive OR
or: ବୁଲିଆନ ବିଶିଷ୍ଟ OR

en: Boolean NOT
or: ବୁଲିଆନ NOT

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
or: ବୁଲିଆନ NOT କୁ କେବଳ ଯୁକ୍ତାତ୍ମକ ଗଣନ ସଂଖ୍ୟାଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରାଯାଇଛି

en: Boolean OR
or: ବୁଲିଆନ OR

en: Boolean OR is only defined for positive integers
or: ବୁଲିଆନ OR କୁ କେବଳ ଯୁକ୍ତାତ୍ମକ ଗଣନ ସଂଖ୍ୟାଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରାଯାଇଛି

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
or: ବୁଲିଆନ XOR କୁ କେବଳ ଯୁକ୍ତାତ୍ମକ ଗଣନ ସଂଖ୍ୟାଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରାଯାଇଛି

en: Botswana Pula
or: ବଟସ୍ୱାନା ପୁଲା

en: Brazilian Real
or: ବ୍ରାଜିଲିଆନ ରିଆଲ

en: Brunei Dollar
or: ବ୍ରୁନେଇ ଡଲାର

en: Bulgarian Lev
or: ବୁଲଗେରିଆନ ଲେଓ

en: Button mode
or: ବଟନ ଅବସ୍ଥା

en: C_alculate
or: ହିସାବ କରନ୍ତୁ (_a)

en: C_ost:
or: ମୂଲ୍ୟ (_o):

en: Cables
or: କେବଲ

en: Calculate Result
or: ପରିଣାମ ଗଣନା କରନ୍ତୁ

en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
or: ଅବଧିକ ଦେୟ ଋଣର ପରିମାଣ ହିସାବ କରନ୍ତୁ, ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେୟ ଅବଧି ଶେଷରେ ଋଣ ପୈଠ କରାଯାଇଥାଏ।

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years'-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
or: Sum-Of-The-Years'-Digits ପଦ୍ଧତିରେ, ଉଲ୍ଲିଖିତ ସମୟସୀମା ମଧ୍ଯରେ ସାମଗ୍ରୀଗୁଡ଼ିକର କ୍ଷୟ ଭତ୍ତା ଗଣନା କରନ୍ତୁ। କ୍ଷୟର ଏହି ପଦ୍ଧତି କ୍ଷତି ହାରକୁ ବୃଦ୍ଧିକରିଥାଏ, ତେଣୁ ପୂର୍ବ ସମୟରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ କ୍ଷତି ଘଟିଥାଏ। ବ୍ୟବହାର ଉପଯୋଗୀ ସମୟ ହେଉଛି ଅବଧି ସଂଖ୍ୟା, ସାଧାରଣତଃ ବର୍ଷ ଆକାରରେ, ଯେଉଁ ସମୟ ମଧ୍ଯରେ ସାମଗ୍ରୀଗୁଡ଼ିକ କ୍ଷୟ ହୋଇଥାଏ।

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
or: ଉଲ୍ଲିଖିତ ସମୟସୀମା ମଧ୍ଯରେ ସାମଗ୍ରୀଗୁଡ଼ିକର କ୍ଷୟ ଭତ୍ତା ଗଣନା କରନ୍ତୁ, double-declining ସମତୁଲ ପଦ୍ଧତି ବ୍ୟବହାର କରି।

en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
or: ଗୋଟିଏ ସାଧାରଣ ବାର୍ଷିକ ଅବଧିରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଦେୟ ଅବଧି ସଂଖ୍ୟା ଗଣନା କରନ୍ତୁ, ଭବିଷ୍ୟତ ମୂଲ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ପାଇଁ, ଅବଧି ଶୁଧ ହାହରେ।

en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
or: ଗୋଟିଏ ସାଧାରଣ ବାର୍ଷିକ ଅବଧିରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଦେୟ ଅବଧି ସଂଖ୍ୟା ଗଣନା କରନ୍ତୁ, ଭବିଷ୍ୟତ ମୂଲ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ପାଇଁ, ସ୍ଥିର ଶୁଧ ହାହରେ।

en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
or: ଗୋଟିଏ ସାଧାରଣ ବାର୍ଷିକ ଅବଧିରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଦେୟ ଅବଧି ସଂଖ୍ୟା ଗଣନା କରନ୍ତୁ, ଭବିଷ୍ୟତ ମୂଲ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ପାଇଁ, ସାମୟିକ ଶୁଧ ହାହରେ।

en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
or: ଗୋଟିଏ ନିବେଶର ଭବିଷ୍ୟତ ମୂଲ୍ୟକୁ ବୃଦ୍ଧିକରିବା ପାଇଁ, ସମୟ ଅନୁସାରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ପୁନଃପୌନିକ ଶୁଧ ଗଣନା କରନ୍ତୁ।

en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
or: ସମାନ ଅନୁପାତର କ୍ରମିକ ନିବେଶ ଯେଉଁଥିରେ ସାମୟିକ ଶୁଧ ହାର ଛାଡ଼କରାଯାଇଥାଏ ତାହା ଉପରେ ଆଧାରିତ ନିବେଶର ବର୍ତ୍ତମାନ ମୂଲ୍ୟ ଗଣନା କରନ୍ତୁ।

en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
or: ଗୋଟିଏ ବସ୍ତୁର ପୁନଃବିକ୍ରୟ ମୂଲ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରନ୍ତୁ, ଉତ୍ପାଦ ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଲାଭ ସୀମା ଉପରେ ଆଧାରିତ।

en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
or: ସରଳ-ରେଖା କ୍ଷୟକୁ ଏକ ସମୟରେ ଗଣନା କରନ୍ତୁ। କ୍ଷୟର ସରଳ-ରେଖା ପଦ୍ଧତିକୁ କ୍ଷୟ ମୂଲ୍ୟରେ ବିଭକ୍ତ କରି ବ୍ୟବହାର ଉପଯୋଗୀ କରିଥାଏ। ବ୍ୟବହାର ଉପଯୋଗୀ ହେଉଛି ଅବଧି ସଂଖ୍ୟା, ବର୍ଷ ଆକାରରେ, ଯେଉଁ ସମୟରେ ସମ୍ବଳ କ୍ଷୟହୋଇଥାଏ।

en: Calculator
or: କାଲକୁଲେଟର

en: Canadian Dollar
or: କାନାଡିଆନ ଡଲାର

en: Ceiling
or: ଛାତ

en: Celsius
or: ସେଲସିୟସ

en: Centimeters
or: ସେଣ୍ଟିମିଟର

en: Ch_aracter:
or: ଅକ୍ଷର (_a):

en: Chilean Peso
or: ଚିଲିଆନ ପେସୋ

en: Chinese Yuan
or: ଚାଇନୀଜ ୟୁଆନ

en: Clear
or: ସଫା କରନ୍ତୁ

en: Clear Display [Escape]
or: ପ୍ରଦର୍ଶିତ ମୂଲ୍ଯକୁ ସଫା କରନ୍ତୁ [Escape]

en: Colombian Peso
or: କୋଲୋମ୍ବିଆନ ପେସୋ

en: Complex argument
or: ଜଟିଳ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରଚର

en: Complex conjugate
or: ଜଟିଳ ଯୁଗ୍ମ ସଂଖ୍ଯା

en: Compounding Term
or: ଚକ୍ରବୃଦ୍ଧି ଅବଧି

en: Cosine
or: କୋସାଇନ

en: Croatian Kuna
or: କ୍ରୋଏସିଆନ କୁନା

en: Cubic Meters
or: ଘନ ମିଟର

en: Currency
or: ମୁଦ୍ରା

en: Currency of the current calculation
or: ପ୍ରଚଳିତ ଗଣନାର ମୁଦ୍ରା

en: Currency to convert the current calculation into
or: ପ୍ରଚଳିତ ଗଣନାକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ମୁଦ୍ରା

en: Czech Koruna
or: ଚେଜ କୋରୁନା

en: Danish Krone
or: ଡ଼ାନିସ କ୍ରୋନ

en: Days
or: ଦିନଗୁଡିକ

en: Ddb
or: ଦ୍ବିଗୁଣ ହ୍ରାସ ହେଉଥିବା ବିକଳନ

en: Decimal
or: ଦଶମିକ

en: Degrees
or: ଡିଗ୍ରି

en: Displayed value not an integer
or: ପ୍ରଦର୍ଶିତ ମୂଲ୍ଯଟି ଗୋଟିଏ ଗଣନ ସଂଖ୍ୟା ନୁହଁ

en: Divide [/]
or: ବିଭକ୍ତ କରନ୍ତୁ [/]

en: Double Declining Depreciation
or: ଦ୍ବିଗୁଣ ହ୍ରାସ ହେଉଥିବା ବିକଳନ

en: Double-Declining Depreciation
or: ଦ୍ବିଗୁଣ ହ୍ରାସ ହେଉଥିବା ବିକଳନ

en: Duration
or: ଅବଧି

en: End Group [)]
or: ଶ୍ରେଣୀ ସମାପ୍ତ କରନ୍ତୁ [)]

en: Engineering
or: ଯାନ୍ତ୍ରିକ ବିଦ୍ୟା

en: Estonian Kroon
or: ଏଷ୍ଟୋନିଆନ କ୍ରୋନ

en: Euler’s Number
or: ଇଉଲର ନମ୍ବର

en: Euro
or: ଯୁରୋ

en: Exponent
or: ଘାତ

en: Exponent [^ or **]
or: ଘାତ [^ or **]

en: Factorial
or: ଗୁଣନାଙ୍କ

en: Factorial [!]
or: ଗୁଣନାଙ୍କ [!]

en: Factorize
or: ବିଭକ୍ତିକରଣ

en: Factorize [Ctrl+F]
or: ବିଭକ୍ତ କରନ୍ତୁ [Ctrl+F]

en: Farenheit
or: ଫାରେନହିଟ

en: Fathoms
or: ଫାତୋମ

en: Feet
or: ଫିଟ

en: Financial Term
or: ଆର୍ଥିକ ଶବ୍ଦ

en: Fixed
or: ସ୍ଥିର

en: Floor
or: ମେଜିଆ

en: Fractional Component
or: କାର୍ଯ୍ୟରତ ଉପାଦାନ

en: Function '%s' is not defined
or: ଫଳନ '%s' କୁ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରାଯାଇନାହିଁ

en: Future Value
or: ଭବିଷ୍ଯତ ମୂଲ୍ଯ

en: Future _Value:
or: ଭବିଷ୍ଯତ ମୂଲ୍ଯ (_V):

en: Fv
or: ଭବିଷ୍ଯତ ମୂଲ୍ଯ

en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
or: GTK+ ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକ:
      --class=CLASS                   ୱିଣ୍ଡୋ ପରିଚାଳକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟବହୃତ ହେଲା ପରି ପ୍ରଗ୍ରାମ ଶ୍ରେଣୀ
      --name=NAME                     ୱିଣ୍ଡୋ ପରିଚାଳକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟବହୃତ ହେଲା ପରି ପ୍ରଗ୍ରାମ ନାମ
      --screen=SCREEN                 ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ X ପରଦା
      --sync                          X ଡାକକୁ ସମତାଳ କରନ୍ତୁ
      --gtk-module=MODULES            ଅତିରିକ୍ତ GTK+ ଏକକାଂଶଗୁଡ଼ିକୁ ଧାରଣ କରନ୍ତୁ
      --g-fatal-warnings              ସମସ୍ତ ଚେତାବନୀଗୁଡ଼ିକୁ ମାରାତ୍ମକ କରନ୍ତୁ

en: Gallons
or: ଗେଲନ

en: Gradians
or: ଗ୍ରାଡିଆନ

en: Grams
or: ଗ୍ରାମ

en: Gross Profit Margin
or: ସମୁଦାୟ ଲାଭ ସୀମା

en: Hectares
or: ହେକ୍ଟର

en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
or: ସହାୟତା ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକ:
      -v, --version                   ପ୍ରକାଶନ ସଂସ୍କରଣ ଦର୍ଶାନ୍ତୁ
      -h, -?, --help                  ସହାୟତା ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକୁ ଦର୍ଶାନ୍ତୁ
      --help-all                      ସମସ୍ତ ସହାୟତା ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକୁ ଦର୍ଶାନ୍ତୁ
      --help-gtk                      GTK+ ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକୁ ଦର୍ଶାନ୍ତୁ

en: Hexadecimal
or: ଷୋହଳମିକ ଅଙ୍କ

en: Hong Kong Dollar
or: ହଙ୍ଗ କଙ୍ଗ ଡଲାର

en: Hours
or: ଘଣ୍ଟା

en: Hungarian Forint
or: ହଙ୍ଗାରିଆନ ଫୋରିଣ୍ଟ

en: Hyperbolic Cosine
or: ହାଇପରବୋଲିକ କୋସାଇନ

en: Hyperbolic Sine
or: ହାଇପରବଲିକ ସାଇନ

en: Hyperbolic Tangent
or: ହାଇପରବୋଲିକ  ଟାନଜେଣ୍ଟ

en: Icelandic Krona
or: ଆଇସଲ୍ୟାଣ୍ଡିକ କ୍ରୋନା

en: Imaginary Component
or: କାଳ୍ପନିକ ଉପାଦାନ

en: Inches
or: ଇଞ୍ଚ

en: Indian Rupee
or: ଭାରତୀୟ ଟଙ୍କା

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
or: ସାଂଖିକ ବିନ୍ଦୁ ପରେ କୌଣସି ଶୂନ୍ୟକୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମୂଲ୍ୟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଥିବା ଉଚିତ କି ନୁହଁ ତାହା ସୂଚାଇଥାଏ।

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
or: ହଜାର ସଂଖ୍ୟକ ବିଭାଜକଗୁଡ଼ିକ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟାରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି କି ନାହିଁ ତାହା ସୂଚାଇଥାଏ।

en: Indonesian Rupiah
or: ଇଣ୍ଡୋନେସିଆନ ରୁପିଆ

en: Insert Character
or: ଅକ୍ଷର ଭର୍ତ୍ତିକରନ୍ତୁ

en: Insert Character Code
or: ଅକ୍ଷର ସଙ୍କେତ ଭର୍ତ୍ତିକରନ୍ତୁ

en: Integer Component
or: ଗଣନ ସଂଖ୍ୟା ଉପାଦାନ

en: Inverse
or: ପ୍ରତିକୂଳ

en: Inverse [Ctrl+I]
or: ପ୍ରତିକୂଳ [Ctrl+I]

en: Iranian Rial
or: ଇରାନିଆନ ରିଆଲ

en: Israeli New Shekel
or: ଇସ୍ରାଏଲି ନୂତନ ସେକେଲ

en: Japanese Yen
or: ଜାପାନିଜ ୟେନ

en: Kazakhstani Tenge
or: କାଜାଖସ୍ଥାନୀ ତେଙ୍ଗ

en: Kelvin
or: କେଲଭିନ

en: Kilograms
or: କିଲୋଗ୍ରାମ

en: Kilometers
or: କିଲୋମିଟର

en: Kuwaiti Dinar
or: କୁଏତି ଦିନାର

en: Latvian Lats
or: ଲାଟିଭିଆନ ଲାଟ

en: Length
or: ଲମ୍ବ

en: Libyan Dinar
or: ଲିବ୍ୟାନ ଦିନାର

en: Light Years
or: ଆଲୋକ ବର୍ଷ

en: Lithuanian Litas
or: ଲିଥୁଆନିଆନ ଲିତାସ

en: Litres
or: ଲିଟର

en: Logarithm
or: ଲଗାରିଦମ୍

en: Malaysian Ringgit
or: ମାଲୟେସିଆ ରିଙ୍ଗିଟ

en: Malformed expression
or: ବିକୃତ ଅଭିବ୍ଯକ୍ତି

en: Mauritian Rupee
or: ମୋରିସିଆନ ଟଙ୍କା

en: Memory
or: ସ୍ମୃତିସ୍ଥାନ

en: Meters
or: ମିଟର

en: Mexican Peso
or: ମେକ୍ସିକାନ ପେସୋ

en: Micrometers
or: ମାଇକ୍ରୋମିଟର

en: Microseconds
or: ମାଇକ୍ରୋସେକଣ୍ଡ

en: Miles
or: ମାଇଲ

en: Millilitres
or: ମିଲିଲିଟର

en: Millimeters
or: ମିଲିମିଟର

en: Milliseconds
or: ମିଲିସେକେଣ୍ଡ

en: Minutes
or: ମିନିଟ

en: Modulus divide
or: ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଭକ୍ତ

en: Multiply [*]
or: ଗୁଣନ କରନ୍ତୁ [*]

en: Nanometers
or: ନାନୋମିଟର

en: Natural Logarithm
or: ପ୍ରାକୃତିକ ଲଗାରିଦମ୍

en: Nautical Miles
or: ସମୁଦ୍ରି ମାଇଲ

en: Need an integer to factorize
or: ବିଭକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଗଣନ ସଂଖ୍ୟା ଆବଶ୍ୟକ

en: Nepalese Rupee
or: ନେପାଳୀ ଟଙ୍କା

en: New Romanian Leu
or: ନୂତନ ରୋମାନିଆନ ଲେଉ

en: New Turkish Lira
or: ନୂତନ ତୁରକିଶ ଲିରା

en: New Zealand Dollar
or: ନିଉଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଡଲାର

en: No redo history
or: କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ବାତିଲ ଇତିହାସ ନାହିଁ

en: No sane value to bitwise shift
or: bitwise shift କରିବା ପାଇଁ କୌଣସି ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ ମୂଲ୍ଯ ନାହିଁ

en: No sane value to store
or: ସଞ୍ଚୟ ପାଇଁ କୌଣସି ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ ମୂଲ୍ଯ ନାହିଁ

en: No undo history
or: କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ବାତିଲ ଇତିହାସ ନାହିଁ

en: Norwegian Krone
or: ନର୍ଉଏଗିଆନ କ୍ରୋନ

en: Number _Format:
or: କ୍ରମ ସଂଖ୍ଯା ଶୈଳୀ (_F):

en: Number format
or: କ୍ରମ ସଂଖ୍ଯା ଶୈଳୀ

en: Numeric Base
or: ସଂଖ୍ଯାତ୍ମକ ଆଧାର

en: Octal
or: ଅଷ୍ଟକ

en: Omani Rial
or: ଓମାନି ରିଆଲ

en: Ones' Complement
or: ଏକର ଅନୁପୂରକ

en: Ounces
or: ଆଉନ୍ସ

en: Overflow. Try a bigger word size
or: ଅତିପ୍ରବାହ। ଗୋଟିଏ ବୃହତର ଶବ୍ଦ ଆକାର ଚେଷ୍ଟାକରନ୍ତୁ

en: Pakistani Rupee
or: ପାକିସ୍ଥାନୀ ଟଙ୍କା

en: Parsecs
or: ସେକଣ୍ଡ ପ୍ରତି

en: Payment Period
or: ପରିଶୋଧ ସମୟ

en: Percentage [%]
or: ପ୍ରତିଶତ [%]

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
or: ଗାଣିତିକ,ବୈଜ୍ଞାନିକ କିମ୍ବା ଆର୍ଥିକ ହିସାବ କରନ୍ତୁ

en: Periodic Interest Rate
or: ସାମୟିକ ସୁଧ ଅନୁପାତ

en: Periodic Interest _Rate:
or: ସାମୟିକ ସୁଧ ଅନୁପାତ (_R):

en: Periodic Payment
or: ସାମୟିକ ପରିଶୋଧ

en: Peruvian Nuevo Sol
or: ପେରୁଭିଆନ ନୁଏଭୋ ସଲ

en: Philippine Peso
or: ଫିଲିପିନ ପେସୋ

en: Pints
or: ପିଣ୍ଟ

en: Pmt
or: ଯଥାକାଳୀନ ଶୋଧନ

en: Polish Zloty
or: ପଲିସ ଜ୍ଲଟି

en: Pound Sterling
or: ପାଉଣ୍ଡ ଷ୍ଟରଲିଙ୍ଗ

en: Pounds
or: ପାଉଣ୍ଡ

en: Preferences
or: ପସନ୍ଦ

en: Present Value
or: ବର୍ତ୍ତମାନର ମୂଲ୍ଯ

en: Present _Value:
or: ବର୍ତ୍ତମାନର ମୂଲ୍ଯ (_V):

en: Qatari Riyal
or: କତାରି ରିଆଲ

en: Quarts
or: କ୍ୱାଟ

en: Radians
or: ରାଡିଆନ

en: Rankine
or: ରେଙ୍କିନ

en: Rate
or: ଅନୁପାତ

en: Real Component
or: ପ୍ରକୃତ ଉପାଦାନ

en: Root [Ctrl+R]
or: ମୂଳ [Ctrl+R]

en: Round
or: ଗୋଲ

en: Russian Rouble
or: ରୁସିଆନ ରୋବେଲ

en: Saudi Riyal
or: ସାଉଦି ରିଆଲ

en: Scientific
or: ବୈଜ୍ଞାନିକ

en: Scientific Exponent
or: ବୈଜ୍ଞାନିକ ଘାତ

en: Scientific exponent [Ctrl+E]
or: ବୈଜ୍ଞାନିକ ଘାତ [Ctrl+E]

en: Seconds
or: ସେକଣ୍ଡ

en: Shift Left
or: ବାମପାଖକୁ ବଦଳାନ୍ତୁ

en: Shift Right
or: ଡାହାଣକୁ ଘୁଞ୍ଚାଅ

en: Show %d decimal _places
or: %d ଦଶମିକ ସ୍ଥାନଗୁଡିକୁ ଦର୍ଶାନ୍ତୁ (_p)

en: Show History
or: ପୁରୁଣା ତଥ୍ଯକୁ ଦେଖନ୍ତୁ

en: Show Thousands Separators
or: ହଜାରର ସଂଖ୍ଯାଗୁଡ଼ିକର ବିଭାଜକ ଦେଖାନ୍ତୁ

en: Show Trailing Zeroes
or: ଶେଷର ସ୍ଥିତ ଶୂନ୍ଯଗୁଡ଼ିକୁ ଦେଖାନ୍ତୁ

en: Show _thousands separators
or: ହଜାରର ସଂଖ୍ଯାଗୁଡିକର ବିଭାଜକ ଦେଖାନ୍ତୁ (_t)

en: Show trailing _zeroes
or: ଶେଷର ସ୍ଥିତ ଶୂନ୍ଯଗୁଡ଼ିକୁ ଦେଖାନ୍ତୁ (_z)

en: Sign
or: ହସ୍ତାକ୍ଷର କରନ୍ତୁ

en: Sine
or: ସାଇନ

en: Singapore Dollar
or: ସିଙ୍ଗାପୁର ଡଲାର

en: Sln
or: ସରଳ ରେଖା ବିକଳନ

en: Source currency
or: ଉତ୍ସ ମୁଦ୍ରା

en: Source units
or: ଉତ୍ସ ଏକକ

en: South African Rand
or: ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକିୟ ରାଣ୍ଡ

en: South Korean Won
or: ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆନ ୱନ

en: Square [Ctrl+2]
or: ବର୍ଗାକାର [Ctrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
or: ବର୍ଗ ମୂଳ [Ctrl+R]

en: Sri Lankan Rupee
or: ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଟଙ୍କା

en: Start Group [(]
or: ଶ୍ରେଣୀ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ [(]

en: Store
or: ସଞ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ

en: Straight Line Depreciation
or: ସରଳ-ରେଖା ବିକଳନ

en: Straight-Line Depreciation
or: ସରଳ-ରେଖା ବିକଳନ

en: Subscript
or: ପାଦାଙ୍କ

en: Subscript mode [Alt]
or: ପାଦାଙ୍କ ଧାରା [Alt]

en: Subtract [-]
or: ଫେଡ଼ନ୍ତୁ [-]

en: Sum of the Years Digits Depreciation
or: ବର୍ଷଗୁଡ଼ିକର ଅଙ୍କର ସମଷ୍ଟିର ବିକଳନ

en: Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation
or: Sum-of-the-Years'-Digits ବିକଳନ

en: Superscript
or: ଉର୍ଦ୍ଧଲିପି

en: Superscript mode [Ctrl]
or: ଉର୍ଦ୍ଧଲିପି ଧାରା [Ctrl]

en: Swedish Krona
or: ସ୍ୱେଦିଶ କ୍ରୋନା

en: Swiss Franc
or: ସ୍ୱିସ ଫ୍ରାଙ୍କ

en: T&T Dollar (TTD)
or: T&T ଡଲାର (TTD)

en: Tangent
or: ଟାନଜେଣ୍ଟ

en: Target currency
or: ଲକ୍ଷ୍ଯ ମୁଦ୍ରା

en: Target units
or: ଲକ୍ଷ୍ଯସ୍ଥଳ ଏକକ

en: Temperature
or: ତାପମାନ

en: Term
or: ଶବ୍ଦ

en: Thai Baht
or: ଥାଇ ବାଥ

en: The angle units to use
or: ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଥିବା କୋଣ ଏକକ

en: The button mode
or: ବଟନ ଅବସ୍ଥା

en: The format to display numbers in
or: କ୍ରମ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଦର୍ଶାଇବା ପାଇଁ ସଜ୍ଜିକରଣ ଶୈଳୀ

en: The number of digits displayed after the numeric point
or: ସାଂଖିକ ବିନ୍ଦୁ ପରେ ଦର୍ଶାଯାଇଥିବା ଗଣନ ସଂଖ୍ୟା

en: The numeric base
or: ସଂଖ୍ଯାତ୍ମକ ଆଧାର

en: The size of the words used in bitwise operations
or: ବିଟମୟ ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକରେ ବ୍ୟବହୃତ ଶବ୍ଦଗୁଡ଼ିକର ଆକାର

en: Tonnes
or: ଟନ

en: Tunisian Dinar
or: ତୁନିସିଆନ ଦିନାର

en: Two's Complement
or: ଦୁଇର ଅନୁପୂରକ

en: US Dollar
or: US ଡଲାର

en: Unable to open help file
or: ସହାୟତା ଫାଇଲ ଖୋଲିବାରେ ଅସମର୍ଥ

en: Undo [Ctrl+Z]
or: ପଦକ୍ଷେପ ବାତିଲ କରନ୍ତୁ [Ctrl+Z]

en: Units of the current calculation
or: ପ୍ରଚଳିତ ଗଣନାର ଏକକ

en: Units to convert the current calculation into
or: ପ୍ରଚଳିତ ଗଣନାକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ଏକକ

en: Unknown argument '%s'
or: ଅଜଣା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରଚର '%s'

en: Unknown conversion
or: ଅଜଣା ରୂପାନ୍ତରଣ

en: Unknown variable '%s'
or: ଅଜଣା ପ୍ରାଚଳ '%s'

en: Uruguayan Peso
or: ଉରୁଗୁଆନ ପେସୋ

en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
or: ବ୍ୟବହାର ବିଧି:
      %s — ଗାଣିତିକ ଗଣନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରନ୍ତୁ

en: Venezuelan Bolívar
or: ଭେନେଜୁଏଲାନ ବୋଲିଭାର

en: Volume
or: ଘନଫଳ

en: Weight
or: ଓଜନ

en: Word _size:
or: ଶବ୍ଦ ଆକାର (s):

en: Word size
or: ଶବ୍ଦ ଆକାର

en: Yards
or: ୟାଡ

en: Years
or: ବର୍ଷଗୁଡିକ

en: _About
or: ବିବରଣୀ (_A)

en: _Advanced
or: ଉନ୍ନତ (_A)

en: _Angle units:
or: କୋଣ ଏକକ (_A):

en: _Basic
or: ମୌଳିକ (_B)

en: _Calculator
or: କାଲ୍କୁଲେଟର (_C)

en: _Cancel
or: ବାତିଲ କରନ୍ତୁ (_C)

en: _Close
or: ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ (_C)

en: _Contents
or: ସୂଚୀପତ୍ର (_C)

en: _Copy
or: ନକଲ କରନ୍ତୁ (_C)

en: _Cost:
or: ମୂଲ୍ୟ (_C):

en: _Financial
or: ଆର୍ଥିକ (_F)

en: _Future Value:
or: ଭବିଷ୍ଯତ ମୂଲ୍ଯ (_F):

en: _Help
or: ସହାୟତା (_H)

en: _Insert
or: ଭର୍ତ୍ତି କରନ୍ତୁ (_I)

en: _Life:
or: ଜୀବନ (_L):

en: _Margin:
or: ସୀମା (_M):

en: _Mode
or: ଧାରା (_M)

en: _Number of Periods:
or: ଅବଧି ସଂଖ୍ୟା (_N):

en: _Paste
or: ଲଗାନ୍ତୁ (_P)

en: _Period:
or: ଅବଧି (_P):

en: _Periodic Payment:
or: ସାମୟିକ ପରିଶୋଧ (_P):

en: _Preferences
or: ପସନ୍ଦ (_P)

en: _Principal:
or: ମୂଳ ଧନ (_P):

en: _Programming
or: କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ (_P)

en: _Quit
or: ବିଦାୟ ନିଅନ୍ତୁ (_Q)

en: _Redo
or: ପୁନର୍ବାର କରନ୍ତୁ (_R)

en: _Salvage:
or: ଉଦ୍ଧାର (_S):

en: _Term:
or: ଅବଧି (_T):

en: _Undo
or: ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ (_U)

en: _View
or: ଦ୍ରୁଶ୍ଯ (_V)

[ctx: unit-format]
en: %s acres
or: %s ଏକର

[ctx: unit-format]
en: %s days
or: %s ଦିନ

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
or: %s ଡିଗ୍ରୀ

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
or: %s ଗ୍ରାଡିଆନ

[ctx: unit-format]
en: %s hours
or: %s ଘଣ୍ଟା

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
or: %s ମିନିଟ

[ctx: unit-format]
en: %s radians
or: %s ରେଡିଆନ

[ctx: unit-format]
en: %s years
or: %s ବର୍ଷ

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
or: ଏକର,ଏକର

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
or: କେବଲ,କେବଲ,cb

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
or: ସେଣ୍ଟିମିଟର,ସେଣ୍ଟିମିଟର,cm,cms

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
or: ଦିନ,ଦିନ

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C
or: ଡିଗ୍ରୀ C,˚C

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F
or: ଡିଗ୍ରୀ F,˚F

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
or: ଡିଗ୍ରୀ,ଡିଗ୍ରୀ,ଡିଗ୍ରୀ

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
or: ଫାତୋମ,ଫାତୋମ,ftm

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
or: ଫିଟ,ଫିଟ,ft

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
or: ଗେଲନ,ଗେଲନ,gal

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
or: ଗ୍ରେଡିଆନ,ଗ୍ରେଡିଆନ,ଗ୍ରେଡିଆନ

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
or: ଗ୍ରାମ,ଗ୍ରାମ,ଗ୍ରାମ,ଗ୍ରାମ,g

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
or: ହେକ୍ଟର,ହେକ୍ଟର,ha

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
or: ଘଣ୍ଟା,ଘଣ୍ଟା

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
or: ଇଞ୍ଚ,ଇଞ୍ଚ,in

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
or: କିଲୋଗ୍ରାମ,କିଲୋଗ୍ରାମ,କିଲୋଗ୍ରାମ,କିଲୋଗ୍ରାମ,kg,kgs

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
or: କିଲୋମିଟର,କିଲୋମିଟର,କି.ମି.,କି.ମି.

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
or: ଆଲୋକ ବର୍ଷ,ଆଲୋକ ବର୍ଷ,ly

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
or: ଲିଟର,ଲିଟର,ଲିଟର,ଲିଟର,L

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
or: ମିଟର,ମିଟର,m

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
or: ମାଇକ୍ରୋମିଟର,ମାଇକ୍ରୋମିଟର,um

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
or: ମାଇଲ,ମାଇଲ,mi

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
or: ମିଲିଲିଟର,ମିଲିଲିଟର,ମିଲିଲିଟର,ମିଲିଲିଟର,mL,cm³

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
or: ମିଲିମିଟର,ମିଲିମିଟର,mm

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
or: ମିଲିସେକେଣ୍ଡ,ମିଲିସେକେଣ୍ଡ,ms

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
or: ମିନିଟ,ମିନିଟ

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
or: ଆଉନ୍ସ,ଆଉନ୍ସ,oz

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
or: ସେକଣ୍ଡ ପ୍ରତି,ସେକଣ୍ଡ ପ୍ରତି,pc

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
or: ପିଣ୍ଟ,ପିଣ୍ଟ,pt

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
or: ପାଉଣ୍ଡ,ପାଉଣ୍ଡ,lb

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
or: କ୍ୱାଟ,କ୍ୱାଟ,qt

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
or: ରେଡିଆନ,ରେଡିଆନ,ରେଡିଆନ

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
or: ସେକେଣ୍ଡ,ସେକେଣ୍ଡ,s

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
or: ଟନ,ଟନ

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
or: ୟାଡ,ୟାଡ,yd

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
or: ବର୍ଷ,ବର୍ଷ
