marco 1.25.0 - en to pl translation catalogue (417 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
pl: Wartość "%s", odnaleziona w bazie danych konfiguracji nie opisuje prawidłowo skrótu klawiszowego "%s"

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
pl: Wartość "%s", odnaleziona w bazie danych konfiguracji nie opisuje prawidłowo modyfikatora przycisku myszy

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
pl: "%s" nie jest prawidłową wartością atrybutu "focus"

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
pl: "%s" nie jest prawidłową wartością atrybutu "resize"

en: "%s" is not a valid value for state attribute
pl: "%s" nie jest prawidłową wartością atrybutu "state"

en: "version" attribute cannot be used in metacity-theme-1.xml or metacity-theme-2.xml
pl: Atrybut "version" nie może zostać użyty w metacity-theme-1.xml ani metacity-theme-2.xml

en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
pl: %d zawierany w kluczu GSettings %s jest poza zakresem %d do %d

en: %d x %d
pl: %d na %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
pl: %g milisekundy do narysowania jednej ramki okna

en: %s (as %s)
pl: %s (na %s)

en: %s (as another user)
pl: %s (jako inny użytkownik)

en: %s (as superuser)
pl: %s (jako administrator)

en: %s (on %s)
pl: %s (na %s)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
pl: (Niezaimplementowane) Oparcie nawigacji na programach, zamiast na oknach

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
pl: <%s>: nie określono geometrii o nazwie "%s"

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
pl: <%s> musi albo określać geometrię, albo element nadrzędny z geometrią

en: <%s> name "%s" used a second time
pl: <%s>: użyto nazwy "%s" po raz drugi

en: <%s> parent "%s" has not been defined
pl: <%s>: nie określono elementu nadrzędnego o nazwie "%s"

en: <%s> specified twice for this theme
pl: <%s> określono dwukrotnie dla tego motywu

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
pl: Przy tym stylu ramki należy podać <button function="%s" state="%s" draw_ops="cokolwiek"/>

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
pl: Odnaleziono atrybut <marco_session>, kiedy identyfikator sesji został już ustawiony

en: <tt>%s</tt> is not responding.
pl: Okno <tt>%s</tt> nie odpowiada.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
pl: <tt>Zmień nazwę obszaru roboczego</tt>

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
pl: Napis opisujący czcionkę używaną na paskach tytułowych okien. Rozmiar z tego opisu będzie jednak użyty tylko, jeśli opcja titlebar_font_size ma wartość 0. Opcja ta jest wyłączona, jeśli opcja titlebar_uses_desktop_font jest ustawiona na wartość true.

en: A style called "%s" has not been defined
pl: Nie określono stylu o nazwie "%s"

en: Action on title bar double-click
pl: Działanie przy dwukrotnym kliknięciu paska tytułowego

en: Action on title bar middle-click
pl: Działanie przy kliknięciu paska tytułowego środkowym przyciskiem

en: Action on title bar right-click
pl: Działanie przy kliknięciu paska tytułowego prawym przyciskiem

en: Activate the window menu
pl: Otwarcie menu okna

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
pl: Wartość alfa musi się mieścić pomiędzy 0,0 (niewidoczne) i 1,0 (w pełni przezroczyste), odczytano %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
pl: Wartość alfa "%s" w przenikającym kolorze nie zawiera się pomiędzy 0,0 i 1,0

en: Always On Visible Workspace
pl: Zawsze na widocznym obszarze roboczym

en: Always on _Top
pl: Zawsze na _wierzchu

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
pl: Wartość kąta musi się mieścić pomiędzy 0,0 i 360,0, odczytano %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
pl: Program ustawił błędną wartość _NET_WM_PID %lu

en: Arrangement of buttons on the titlebar
pl: Rozmieszczenie przycisków na pasku tytułowym

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
pl: Rozmieszczenie przycisków na pasku tytułowym. Wartość powinna być napisem w postaci "menu:minimize,maximize,spacer,close". Dwukropek rozdziela lewy róg okna od prawego, zaś nazwy przycisków są rozdzielone przecinkami. Nie można używać dwóch takich samych przycisków. Nieznane nazwy przycisków są ignorowane, aby w przyszłych wersjach programu mogły zostać dodane nowe przyciski nie powodując konfliktów. Aby rozdzielić dwa sąsiadujące ze sobą przyciski, można użyć specjalnego znacznika rozdzielenia ("spacer").

en: Aspect ratio "%s" is unknown
pl: Współczynnik proporcji "%s" jest nieznany

en: Attached Modal Dialog
pl: Dołączone okno modalne

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
pl: Atrybut "%s" jest nieprawidłowy dla elementu <%s> w tym kontekście

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
pl: Atrybut "%s" wystąpił dwukrotnie wewnątrz jednego elementu <%s>

en: Automatically raises the focused window
pl: Automatyczne wysuwanie uaktywnianych okien

en: Bad version specification '%s'
pl: Nieprawidłowa specyfikacja wersji '%s'

en: Bar
pl: Pasek

en: Bell event
pl: Zdarzenie sygnału dźwiękowego

en: Benchmark
pl: Test wydajności

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
pl: Formatem przenikania jest "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" nie pasuje do formatu

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
pl: Wartościami logicznymi są "true" i "false", a nie "%s"

en: Border
pl: Krawędź

en: Border "%s" is unknown
pl: Krawędź "%s" jest nieznana

en: Border-only window
pl: Okno zawierające tylko krawędzie

en: Bug in window manager:
pl: Błąd w programie menedżera okien:

en: Button Layouts
pl: Układy przycisków

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
pl: Współczynnik proporcji przycisku %g nie mieści się w rozsądnych granicach

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
pl: Funkcja "%s" przycisku nie istnieje w tej wersji (%d, wymaga %d)

en: Button layout test %d
pl: Test układu przycisków %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
pl: Element <button> nie może zawierać dwóch draw_ops (motyw zawiera atrybut draw_ops i element <draw_ops> lub dwa elementy)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
pl: Element <menu_icon> nie może zawierać dwóch draw_ops (motyw zawiera atrybut draw_ops i element <draw_ops> lub dwa elementy)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
pl: Element <piece> nie może zawierać dwóch draw_ops (motyw zawiera atrybut draw_ops i element <draw_ops> lub dwa elementy)

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
pl: Nie można jednocześnie określać dla przycisku jego szerokości i wysokości oraz współczynnika proporcji

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the "resize_with_right_button" key. Modifier is expressed as "<Alt>" or "<Super>" for example.
pl: Kliknięcie okna przy wciśniętym klawiszu modyfikatora spowoduje przesunięcie okna (lewym przyciskiem), zmianę rozmiaru okna (środkowym przyciskiem) lub wyświetlenie menu okna (prawym przyciskiem). Operacje środkowego i prawego kliknięcia można zamieniać za pomocą przycisku „resize_with_right_button”. Modyfikator wyrażony jest na przykład jako <Alt> lub <Super>.

en: Close Window
pl: Zamknięcie okna

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Comma separated class list. Each running GUI application referenced to given windows manager class will be ignored by 'Show Desktop' functionality.
pl: Lista klas oddzielana przecinkiem. Każda działająca aplikacja GUI wskazana w danej klasie menedżera okien będzie ignorowana przez funkcjonalność "Pokaż pulpit".

en: Commands to run in response to keybindings
pl: Polecenia uruchamiane w odpowiedzi na użycie skrótów klawiszowych

en: Compositing Manager
pl: Menedżer kompozycji

en: Constant "%s" has already been defined
pl: Stała "%s" została już określona

en: Control how new windows get focus
pl: Określa, w jaki sposób uaktywniane są okna

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
pl: Wyrażenie określające współrzędne zawiera nieznany operator na początku tekstu: "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
pl: Wyrażenie określające współrzędne zawiera niedozwolony znak "%s"

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
pl: Wyrażenie określające współrzędne zawiera liczbę zmiennoprzecinkową "%s", której nie można przetworzyć

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
pl: Wyrażenie określające współrzędne zawiera liczbę całkowitą "%s", której nie można przetworzyć

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
pl: Wyrażenie opisujące położenie nie zawiera żadnych operatorów ani operandów

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
pl: Wyrażenie opisujące położenie kończy się operatorem zamiast operandem

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
pl: Wyrażenie opisujące położenie zawiera nawias zamykający bez odpowiadającego mu nawiasu otwierającego

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
pl: Wyrażenie opisujące położenie zawiera nawias otwierający bez odpowiadającego mu nawiasu zamykającego

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
pl: Wyrażenie opisujące położenie zawiera operand w miejscu, w którym oczekiwano operatora

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
pl: Wyrażenie opisujące położenie zawiera nieznaną zmienną lub stałą "%s"

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
pl: Wyrażenie opisujące położenie zawiera operand "%s" w miejscu, w którym oczekiwano argumentu

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
pl: Wyrażenie opisujące położenie zawiera argument "%c" bezpośrednio po argumencie "%c" bez rozdzielającego ich operand

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
pl: Parser wyrażeń określających współrzędne przepełnił swój bufor.

en: Coordinate expression results in division by zero
pl: Wyrażenie opisujące położenie zawiera dzielenie przez zero

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
pl: Wyrażenie opisujące położenie używa operatora dzielenia modulo z argumentem zmiennoprzecinkowym

en: Coordinate expression was empty or not understood
pl: Wyrażenie określające współrzędne jest puste lub nie można go rozpoznać

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
pl: Nie można uzyskać zaznaczenia menedżera okien na podekranie %d ekranu "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
pl: Nie można utworzyć katalogu "%s": %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
pl: Nie można odnaleźć żadnego motywu. Proszę sprawdzić, czy katalog %s istnieje i zawiera standardowe motywy.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
pl: Nie można otworzyć pliku sesji "%s" do zapisania: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
pl: Napis "%s" nie jest zapisem liczby zmiennoprzecinkowej

en: Could not parse "%s" as an integer
pl: Nie można przetworzyć "%s" jako liczby całkowitej

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
pl: Nie można przetworzyć wartości alfa "%s" w przenikającym kolorze

en: Could not parse color "%s"
pl: Nie można przetworzyć koloru "%s"

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
pl: Nie można przetworzyć opis czcionki "%s" z klucza GSettings %s

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
pl: Nie można przetworzyć współczynnika przenikania "%s" w przenikającym kolorze

en: Could not release screen %d on display "%s"
pl: Nie można zwolnić podekranu %d ekranu "%s"

en: Current theme
pl: Bieżący motyw

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
pl: Opóźnienie w milisekundach używane przez opcję automatycznego wysuwania

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
pl: Określa, czy nowe okna są tworzone na środku ekranu

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
pl: Określa, czy program Marco ma być menedżerem składania.

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
pl: Określa, czy programy lub system mogą generować słyszalne sygnały dźwiękowe; opcja może być używana razem z opcją "wizualne sygnały dźwiękowe", przedstawiającą sygnały dźwiękowe w formie graficznej.

en: Dialog Box
pl: Okno dialogowe

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
pl: Niezrozumiała strzałka "%s" (atrybut arrow) elementu <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
pl: Niezrozumiała definicja koloru "%s" w specyfikacji koloru

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
pl: Niezrozumiały typ wypełnienia "%s" elementu <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
pl: Niezrozumiały cień "%s" (atrybut shadow) elementu <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
pl: Niezrozumiały stan "%s" (atrybut state) elementu <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
pl: Niezrozumiały stan "%s" w specyfikacji koloru

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
pl: Nie można rozpoznać końcowych znaków "%s" w napisie "%s"

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
pl: Niezrozumiała wartość "%s" typu gradientu

en: Disable connection to session manager
pl: Rozłącza połączenie z menedżerem sesji

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
pl: Wyłącza własności, które wymagane są przez stare i błędne programy.

en: Distance "%s" is unknown
pl: Odległość "%s" jest nieznana

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
pl: Nie przełącza okien na pełny ekran, jeśli są zmaksymalizowane i nie posiadają dekoracji

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
pl: Narysowano %d ramek w ciągu %g sekund klienta (%g milisekund na ramkę) oraz %g sekund rzeczywistych, włączając w to zasoby serwera X (%g milisekund na ramkę)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
pl: Element <%s> nie jest dozwolony poniżej <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
pl: Element <%s> jest niedozwolony wewnątrz elementu <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
pl: Element <%s> nie jest dopuszczalny wewnątrz elementu <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
pl: Element <%s> nie jest dopuszczalny wewnątrz elementu distance/border/aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
pl: Element <%s> nie jest dopuszczalny wewnątrz elementu działania rysowania

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
pl: Element <%s> nie jest dopuszczalny wewnątrz elementu name/author/date/description

en: Enable Visual Bell
pl: Włączone wizualne sygnały dźwiękowe

en: Error closing session file '%s': %s
pl: Błąd podczas zamykania pliku sesji "%s": %s

en: Error loading theme: %s
pl: Błąd podczas wczytywania motywu: %s

en: Error writing session file '%s': %s
pl: Błąd podczas zapisywania pliku sesji "%s": %s

en: Expand the alt-tab popup window to fit longer window titles
pl: Rozszerz wyskakujące okno alt-tab, aby pasowało do dłuższych tytułów okna

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
pl: Wykonać fdopen() na pliku dziennika %s się nie powiodło: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
pl: Odnalezienie prawidłowego pliku dla motywu %s się nie powiodło

en: Failed to get hostname: %s
pl: Uzyskanie nazwy komputera się nie powiodło: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
pl: Wczytanie motywu "%s" się nie powiodło: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
pl: Otwarcie połączenia z ekranem "%s" systemu X Window się nie powiodło

en: Failed to open debug log: %s
pl: Otwarcie dziennika z zapisem wykonania się nie powiodło: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
pl: Przetworzenie zapisanego pliku sesji się nie powiodło: %s

en: Failed to restart: %s
pl: Ponowne uruchomienie się nie powiodło: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
pl: Przejrzenie katalogu z motywami się nie powiodło: %s

en: Fake menu item %d
pl: Imitacja elementu menu %d

en: Fast Alt-Tab with compositing manager (disable thumbnails)
pl: Szybki Alt-Tab z menedżerem kompozycji (wyłączone miniatury)

en: Frame geometry does not specify size of buttons
pl: Rozmiar ramki nie określa liczby przycisków

en: Frame style already has a button for function %s state %s
pl: Dla stylu ramki określono już przycisk, związany z funkcją %s i stanem %s

en: Frame style already has a piece at position %s
pl: Styl ramki zawiera już element o położeniu %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
pl: Specyfikacja koloru GTK+ musi po nazwie stanu zawierać zamykający nawias kwadratowy, np. gtk:fg[NORMAL], gdzie NORMAL jest nazwą stanu; nie można przetworzyć "%s"

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
pl: Specyfikacja koloru GTK+ musi zawierać stan w nawiasach kwadratowych, np. gtk:fg[NORMAL], gdzie NORMAL jest nazwą stanu; nie można przetworzyć "%s"

en: GTK custom color specification must have color name and fallback in parentheses, e.g. gtk:custom(foo,bar); could not parse "%s"
pl: Niestandardowa specyfikacja kolorów biblioteki GTK musi mieć nazwę koloru oraz kolor zapasowy w nawiasie, np. gtk:custom(foo,bar); nie można przetworzyć "%s"

en: Gradients should have at least two colors
pl: Gradienty powinny się składać co najmniej z dwóch kolorów

en: Gtk:custom format is "gtk:custom(color_name,fallback)", "%s" does not fit the format
pl: Formatem Gtk:custom jest "gtk:custom(color_name,fallback)", "%s" nie pasuje do formatu

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
pl: Ukrycie wszystkich okien i uaktywnienie pulpitu

en: Icon size in alt-tab popup window
pl: Rozmiar ikon w wyskakującym oknie alt-tab

en: If enabled, drag-dropping a window to the top of the screen will maximize it. Only works when allow-tiling is enabled.
pl: Jeżeli włączone, przeciągnięcie i opuszczenie okna na górze ekranu zmaksymalizuje je. Działa tylko jeżeli zezwól-na-kafelkowanie jest włączone.

en: If enabled, dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Drag-dropping to the top maximizes the window if allow-top-tiling is enabled.
pl: Włączenie sprawia, że przeciągnięcie i upuszczenie okna na krawędziach ekranu spowoduje zmianę rozmiaru poziomo tak, by okno zajmowało połowę dostępnej przestrzeni. Przeciągnięcie do góry spowoduje maksymalizację okna jeżeli zezwól-na-górne-kafelkowanie jest włączone.

en: If enabled, tiling a window will cycle through multiple different sizes by using the same keyboard shortcut multiple times in a row.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, kafelkowanie okna będzie przebiegać przez wiele różnych rozmiarów przy użyciu tego samego skrótu klawiaturowego wiele razy z rzędu.

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
pl: Jeśli właściwość ta jest ustawiona, a sposób uaktywniania ustawiono jako "sloppy" (ang. luźny) lub "mouse" (ang. mysz), uaktywniane okno będzie automatycznie wysuwane po upływie czasu określanego przez klucz auto_raise_delay. Opcja ta nie ma zastosowania w przypadku klikania na oknie, aby je wysunąć, ani w przypadku przechodzenia do okna podczas przeciągania go.

en: If set to true, new windows are opened in the center of the screen. Otherwise, they are opened at the top left of the screen.
pl: Włączenie tej opcji powoduje otwieranie nowych okien na środku ekranu. W przeciwnym wypadku, są one otwierane w lewym górnym rogu.

en: If set to true, no window thumbnails will be displayed in the alt-tab popup window when the compositing manager is enabled. Application icons will be displayed instead. Note that on high resolution screens with many visible windows there can be a perceptible lag in rendering.
pl: Jeśli ustawione na true, miniatury okien nie będą wyświetlane w wyskakującym oknie Alt-Tab, gdy menedżer tworzenia kompozycji jest włączony. Zamiast tego zostaną wyświetlone ikony aplikacji. Pamiętaj, że na ekranach o wysokiej rozdzielczości z wieloma widocznymi oknami może wystąpić zauważalne opóźnienie w renderowaniu.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
pl: Ustawienie opcji powoduje ignorowanie opcji titlebar_font i używanie zamiast tego na paskach tytułowych standardowej czcionki systemowej używanej przez programy.

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
pl: Ustawienie tej opcji spowoduje, że menedżer Marco ograniczy interakcję z użytkownikiem poprzez użycie ramek przy skalowaniu okien, wyłączenie animacji i podobne. Dla wielu użytkowników może być to znaczące ograniczenie funkcjonalności, ale może pozwolić starszym programom i terminalom na normalną pracę, która w innym wypadku byłaby niemożliwa. Ramki skalowania okien będą jednak wyłączone po włączeniu opcji ułatwień dostępu.

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
pl: Ustawienie tej opcji powoduje, że menedżer Marco pracuje w ramach programów, nie okien. Pojęcie to jest nieco abstrakcyjne, ale ogólnie ustawienia oparte na programach przypominają raczej działanie systemu MacOS niż systemu Windows. Gdy menedżer pracuje w trybie programów, po uaktywnieniu okna wszystkie okna danego programu zostaną wysunięte. W trybie programów kliknięcia aktywujące nie są przekazywane do okien innych programów. Aktualnie tryb programów nie jest jednak w pełni obsługiwany.

en: If true, trade off usability for less resource usage
pl: Jeżeli ustawione, zmniejsza zużycie zasobów kosztem funkcjonalności

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
pl: Włączenie tutaj elementu draw_ops o nazwie "%s" spowodowałoby zapętlone odwołanie

en: Initialize session from savefile
pl: Inicjuje sesję z zapisanego pliku

en: Integer %ld is too large, current max is %d
pl: Liczba całkowita %ld jest zbyt duża, obecne maksimum to %d

en: Integer %ld must be positive
pl: Liczba całkowita %ld musi być dodatnia

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
pl: Nieprawidłowa wartość WM_TRANSIENT_FOR dla okna 0x%lx określona w %s.

en: Invalid character '%c' in color_name parameter of gtk:custom, only A-Za-z0-9-_ are valid
pl: Niepoprawny znak '%c' w parametrze color_name od gtk:custom, tylko A-Za-z0-9-_ są prawidłowe.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
pl: Nieprawidłowy rozmiar tytułu "%s" (musi on być jedną z wartości: xx-small, x-small, small, medium, large, x-large, xx-large)

en: Keep Window On Top
pl: Zatrzymaj okno na wierzchu

en: Large Title Font
pl: Duża czcionka tytułu

en: Line %d character %d: %s
pl: Wiersz %d znak %d: %s

en: List of applications ignored by show-desktop
pl: Lista aplikacji ignorowana przez wyświetl-pulpit

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
pl: Wczytano motyw "%s" w ciągu %g sekund

en: Lower window below other windows
pl: Odsunięcie okna pod pozostałe

en: Ma_ximize
pl: Zm_aksymalizuj

en: Make X calls synchronous
pl: Synchroniczna komunikacja z serwerem X

en: Marco was compiled without support for verbose mode
pl: Program Marco został skompilowany bez obsługi trybu z obszerną informacją

en: Maximize Window
pl: Maksymalizuje okno

en: Maximize window
pl: Maksymalizacja okna

en: Maximize window horizontally
pl: Pozioma maksymalizacja okna

en: Maximize window vertically
pl: Pionowa maksymalizacja okna

en: Maximum number of columns in alt-tab popup window
pl: Maksymalna liczba kolumn w wyskakującym oknie alt-tab

en: Mi_nimize
pl: Zm_inimalizuj

en: Minimize Window
pl: Minimalizuje okno

en: Minimize window
pl: Minimalizacja okna

en: Missing %s extension required for compositing
pl: Brak rozszerzenia %s wymaganego przez składanie

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
pl: Brak <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="cokolwiek"/>

en: Modal Dialog Box
pl: Modalne okno dialogowe

en: Modifier to use for modified window click actions
pl: Modyfikator używany do wykonywania działania poprzez kliknięcie okna

en: Move Titlebar On_screen
pl: Przeno_szenie paska tytułowego na ekranie

en: Move backward between panels and the desktop immediately
pl: Przesuń natychmiast do tyłu pomiędzy panelami i pulpitem.

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
pl: Przesuń do tyłu pomiędzy panelami i pulpitem, wykorzystując wyskakujące okienko.

en: Move backward between windows immediately
pl: Przesuń natychmiast do tyłu pomiędzy oknami.

en: Move backward between windows of an application immediately
pl: Przesuń natychmiast do tyłu pomiędzy oknami aplikacji.

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
pl: Przesuń tło pomiędzy oknami aplikacji, wykorzystując wyskakujące okienko.

en: Move backward between windows on all workspaces, using a popup window
pl: Przesuń do tyłu pomiędzy oknami na wszystkich obszarach roboczych, wykorzystując wyskakujące okienko.

en: Move backward between windows, using a popup window
pl: Przesuń tło pomiędzy oknami, wykorzystując wyskakujące okienko.

en: Move between panels and the desktop immediately
pl: Natychmiastowe przejście pomiędzy panelami i biurkiem

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
pl: Przechodzenie między panelami i pulpitem z użyciem okna podręcznego

en: Move between windows immediately
pl: Natychmiastowe przejście pomiędzy oknami

en: Move between windows of an application immediately
pl: Natychmiastowe przejście pomiędzy oknami programu

en: Move between windows of an application, using a popup window
pl: Przejście pomiędzy oknami programu z użyciem podręcznego okna

en: Move between windows on all workspaces, using a popup window
pl: Przesuń pomiędzy oknami na wszystkich obszarach roboczych, wykorzystując wyskakujące okienko.

en: Move between windows, using a popup window
pl: Przechodzenie pomiędzy oknami z użyciem okna podręcznego

en: Move to Another _Workspace
pl: Przenieś do innego _obszaru

en: Move to Workspace R_ight
pl: Przenieś do p_rawego obszaru

en: Move to Workspace _Down
pl: Przenieś do _dolnego obszaru

en: Move to Workspace _Left
pl: Przenieś do _lewego obszaru

en: Move to Workspace _Up
pl: Przenieś do gór_nego obszaru

en: Move window
pl: Przeniesienie okna

en: Move window one workspace down
pl: Przeniesienie okna o obszar roboczy w dół

en: Move window one workspace to the left
pl: Przeniesienie okna o obszar roboczy w lewo

en: Move window one workspace to the right
pl: Przeniesienie okna o obszar roboczy w prawo

en: Move window one workspace up
pl: Przeniesienie okna o obszar roboczy w górę

en: Move window to center of screen
pl: Przenieś okno na środek ekranu

en: Move window to east (right) monitor
pl: Przenieś okno do wschodniego (prawego) monitora

en: Move window to east (right) side of screen
pl: Przenieś okno do wschodiego (prawego) boku ekranu

en: Move window to north (top) monitor
pl: Przenieś okno do północnego (górnego) monitora

en: Move window to north (top) side of screen
pl: Przenieś okno do północnego (górnego) boku ekranu

en: Move window to north-east (top right) corner
pl: Przenieś okno do północno-wschodniego (prawego górnego) rogu

en: Move window to north-west (top left) corner
pl: Przenieś okno do północno-zachodniego (lewego górnego) rogu

en: Move window to south (bottom) monitor
pl: Przenieś okno do południowego (dolnego) monitora

en: Move window to south (bottom) side of screen
pl: Przenieś okno do południowego (dolnego) boku ekranu

en: Move window to south-east (bottom right) corner
pl: Przenieś okno do południowo-wschodniego (prawego dolnego) rogu

en: Move window to south-west (bottom left) corner
pl: Przenieś okno do południowo-zachodniego (lewego dolnego) rogu

en: Move window to west (left) monitor
pl: Przenieś okno do zachodniego (lewego) monitora

en: Move window to west (left) side of screen
pl: Przenieś okno do zachodniego (lewego) boku ekranu

en: Move window to workspace 1
pl: Przeniesienie okna na 1. obszar roboczy

en: Move window to workspace 10
pl: Przeniesienie okna na 10. obszar roboczy

en: Move window to workspace 11
pl: Przeniesienie okna na 11. obszar roboczy

en: Move window to workspace 12
pl: Przeniesienie okna na 12. obszar roboczy

en: Move window to workspace 2
pl: Przeniesienie okna na 2. obszar roboczy

en: Move window to workspace 3
pl: Przeniesienie okna na 3. obszar roboczy

en: Move window to workspace 4
pl: Przeniesienie okna na 4. obszar roboczy

en: Move window to workspace 5
pl: Przeniesienie okna na 5. obszar roboczy

en: Move window to workspace 6
pl: Przeniesienie okna na 6. obszar roboczy

en: Move window to workspace 7
pl: Przeniesienie okna na 7. obszar roboczy

en: Move window to workspace 8
pl: Przeniesienie okna na 8. obszar roboczy

en: Move window to workspace 9
pl: Przeniesienie okna na 9. obszar roboczy

en: Name of workspace
pl: Nazwa obszaru roboczego

en: New Workspace Name:
pl: Nowa nazwa obszaru roboczego:

en: No "%s" attribute on element <%s>
pl: Brak atrybutu "%s" dla elementu <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
pl: Brak atrybutu "extent_angle" wewnątrz elementu <%s>

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
pl: Brak atrybutu "start_angle" wewnątrz elementu <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
pl: Nie określono elementu <%s> dla motywu "%s"

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
pl: Nie określono elementu <draw_ops> o nazwie "%s"

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
pl: Nie określono elementu <draw_ops> o nazwie "%s"

en: No command %d has been defined.
pl: Nie określono polecenia %d.

en: No draw_ops provided for button
pl: Brak elementu <draw_ops> powiązanego z przyciskiem

en: No draw_ops provided for frame piece
pl: Brak elementu <draw_ops> powiązanego z elementem ramki

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
pl: Przy typie okna "%s" w motywie "%s" nie ustawiono stylu ramki. Należy dodać element <window type="%s" style_set="cokolwiek"/>

en: No terminal command has been defined.
pl: Nie określono polecenia terminala.

en: No text is allowed inside element <%s>
pl: Tekst jest niedozwolony wewnątrz elementu <%s>

en: Normal Application Window
pl: Zwykłe okno programu

en: Normal Title Font
pl: Zwykła czcionka tytułu

en: Number of workspaces
pl: Liczba obszarów roboczych

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
pl: Liczba obszarów roboczych. Musi być większa od zera i mieć przypisaną wartość maksymalną, aby zapobiec sytuacji, gdy pulpit przestaje odpowiadać poprzez przypadkowe zapytanie o zbyt wiele obszarów roboczych.

en: Opened log file %s
pl: Otwarty plik dziennika %s

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
pl: Najbardziej zewnętrzny element w motywie musi być <metacity_theme> a nie <%s>

en: Print version
pl: Wypisuje wersję programu

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
pl: Własność %s odnosząca się do okna 0x%lx zawiera nieprawidłową sekwencję UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
pl: Własność %s odnosząca się do okna 0x%lx zawiera nieprawidłową sekwencję UTF-8 w %d. elemencie listy

en: Put Window On Only One Workspace
pl: Umieść okno tylko na jednym obszarze roboczym

en: Raise window above other windows
pl: Wysunięcie okna przed pozostałe

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
pl: Wysunięcie okna, jeśli jest zasłonięte, odsunięcie w przeciwnym wypadku.

en: Remove Window From Top
pl: Usuń okno z wierzchu

en: Rename current workspace
pl: Zmień nazwę obszaru roboczego

en: Replace the running window manager with Marco
pl: Podmienia uruchomionego menedżera okien na Marco

en: Resize window
pl: Zmiana rozmiaru okna

en: Restore Window
pl: Przywrócenie okna

en: Restore window
pl: Przywrócenie okna

en: Roll Up Window
pl: Zwiń okno

en: Roll _Up
pl: _Zwiń

en: Run a defined command
pl: Uruchomienie zdefiniowanego polecenia

en: Run a terminal
pl: Uruchomienie terminala

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
pl: Na podekranie %d ekranu "%s" działa już menedżer okien

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
pl: Na podekranie %d ekranu "%s" działa już menedżer okien. Aby zastąpić działającego menedżera okien, proszę spróbować użyć opcji --replace.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
pl: Podekran %d ekranu "%s" jest nieprawidłowy

en: Set this to false to disable border of preselected window while performing tab switching.
pl: Ustaw to na wartość "false", aby wyłączyć obramowanie wstępnie wybranego okna podczas przełączania kart.

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
pl: Po włączeniu użytkownik będzie mógł zmieniać rozmiar okna po wciśnięciu prawego przycisku myszy i wyświetlać menu za pomocą środkowego przycisku przy jednoczesnym wciśnięciu przycisku podanego w opcji "mouse_button_modifier"; po wyłączeniu, sytuacja będzie odwrotna.

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise_on_click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is _their_ fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
pl: Przestawienie tej opcji do "fałsz" może doprowadzić do błędnego zachowania, więc użytkownikom jest silnie odradzana zmiana z domyślnej wartości "prawda". Wiele wydarzeń (no. kliknięcie w obszarze klienta, przesunięcie okna) normalnie wynosi okno jako efekt uboczny. Przestawienie tej opcji do "fałsz", jest silnie odradzane, odłączy wynoszenie okna  od innych zdarzeń i zignoruje zapytania wyniesienia generowane przez aplikacje. Patrz https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Nawet kiedy ta opcja ma wartość "fałsz", okna nadal mogą być wynoszone poprzez lewe kliknięcie gdziekolwiek na oknie, normalne kliknięcie na dekoracji lub poprzez specjalne wiadomości ze pagerów takich jak  zapytanie aktywacji z appletu listy zadań. Ta opcja jest aktualnie wyłączona w trybie kliknij-aby-uaktywnić. Pamiętaj, że lista metod aby wynieść okna kiedy wynieś_przy_kliknięciu ma wartość "fałsz" nie zawiera programowych zapytań  z aplikacji wynoszących okna; takie zapytania będą ignorowane niezależne od powodu zapytania. Jeżeli jesteś deweloperem  aplikacji i masz użytkownika skarżącego się, że aplikacja nie działa przy wyłączonej tej opcji, przekaż mu, że to _jego_ wina przez zepsucie managera okien i żeby ustawili tą opcję z powrotem to "prawda" albo pogodzili się z "błędem" o który prosili.

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
pl: Współczynnik przenikania "%s" w przenikającym kolorze jest ujemny

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
pl: Formatem przenikania jest "shade/base_color/factor", "%s" nie pasuje do formatu

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
pl: Element <%s> nie powinien zawierać atrybutu "resize" przy stanie zmaksymalizowanym

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
pl: Element <%s> nie powinien zawierać atrybutu "resize" przy stanie zmaksymalizowanym lub zwiniętym

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
pl: Wyświetlenie okna uruchamiania panelu

en: Show the panel's &quot;Run Application&quot; dialog box
pl: Wyświetlanie okna panelu &quot;Uruchom program&quot;

en: Show the panel's main menu
pl: Wyświetlenie głównego menu panelu

en: Size of the application icons displayed in alt-tab popup window. The screen's scale factor is applied to this value.
pl: Rozmiar ikon aplikacji wyświetlanych w wyskakującym oknie alt-tab. Do tej wartości stosuje się współczynnik skali ekranu.

en: Small Title Font
pl: Mała czcionka tytułu

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
pl: Niektóre programy nie stosują się do specyfikacji, co może powodować nieprawidłowe zachowanie menedżera okien. Ta opcja przestawia Marco w tryb ściśle prawidłowy, w którym interfejs użytkownika jest bardziej spójny, o ile nie są uruchamiane żadne programy łamiące specyfikacje.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
pl: Skrótu klawiszowego z klawiszem %s i modyfikatorami %x używa już inny program

en: Specify session management ID
pl: Określa identyfikator zarządzania sesją

en: Style has already been specified for state %s focus %s
pl: Określono już styl dla stanu %s i uaktywnienia %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
pl: Określono już styl dla stanu %s, rozmiaru %s i uaktywnienia %s

en: Switch to previously selected workspace
pl: Zmień do poprzednio wybranego obszaru roboczego

en: Switch to workspace 1
pl: Przełączenie na 1. obszar roboczy

en: Switch to workspace 10
pl: Przełączenie na 10. obszar roboczy

en: Switch to workspace 11
pl: Przełączenie na 11. obszar roboczy

en: Switch to workspace 12
pl: Przełączenie na 12. obszar roboczy

en: Switch to workspace 2
pl: Przełączenie na 2. obszar roboczy

en: Switch to workspace 3
pl: Przełączenie na 3. obszar roboczy

en: Switch to workspace 4
pl: Przełączenie na 4. obszar roboczy

en: Switch to workspace 5
pl: Przełączenie na 5. obszar roboczy

en: Switch to workspace 6
pl: Przełączenie na 6. obszar roboczy

en: Switch to workspace 7
pl: Przełączenie na 7. obszar roboczy

en: Switch to workspace 8
pl: Przełączenie na 8. obszar roboczy

en: Switch to workspace 9
pl: Przełączenie na 9. obszar roboczy

en: Switch to workspace above the current workspace
pl: Przełączenie na obszar roboczy powyżej

en: Switch to workspace below the current workspace
pl: Przełączenie na obszar roboczy poniżej

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
pl: Przełączenie na obszar roboczy po lewej

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
pl: Przełączenie na obszar roboczy po prawej

en: System Bell is Audible
pl: Brzęczyk systemowy jest słyszalny

en: Take a screenshot
pl: Pobranie zrzutu ekranu

en: Take a screenshot of a window
pl: Pobranie zrzutu okna

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
pl: Opcja określa, w jaki sposób Marco ma graficznie przedstawić odtworzenie dźwięku przez brzęczyk systemowy lub program, który z niego korzysta. Aktualnie obsługiwane są dwie wartości: "fullscreen", która powoduje mignięcie całego ekranu na czarno i biało oraz "frame_flash", która powoduje mignięcie paska tytułowego programu podczas wydawania dźwięku. Jeśli program, który wysłał sygnał dźwiękowy będzie nieznany (jak to ma zwykle miejsce przy domyślnym "dźwięku systemowym"), pasek tytułowy aktywnego okna zamigocze.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
pl: Klawisze zdefiniowane w /apps/marco/global_keybindings/run_command_N definiują skróty klawiszowe przypisane odpowiednim poleceniom. Naciskając skrót klawiszowy dla run_command_N uruchomi run_command_N.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
pl: Klucz /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot określa skrót klawiszowy wywołujący polecenie określone przez to ustawienie.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
pl: Klucz /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot określa skrót klawiszowy wywołujący polecenia określone przez to ustawienie.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
pl:  Przykładowy zapis skrótu ma postać "<Control>a" lub "<Shift><Alt>F1". Analiza składniowa jest niezbyt restrykcyjna - pozwala to na używanie małych i wielkich liter oraz skrótów, takich jak "<Ctl>" oraz "<Ctrl>". Jeśli opcji zostanie przypisany specjalny napis "disabled" (ang. nieaktywne), wówczas z czynnością nie będzie powiązany żaden skrót klawiszowy.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action. This keybinding may be reversed by holding down the "shift" key; therefore, "shift" cannot be one of the keys it uses.
pl: Przykładowy zapis ma postać "<Control>a" lub "<Shift><Alt>F1. Analiza składniowa jest niezbyt restrykcyjna - pozwala to na używanie małych i wielkich liter oraz skrótów, takich jak "<Ctl>" oraz "<Ctrl>". Jeśli opcji zostanie przypisany specjalny napis "disabled" (wyłączone), wówczas z czynnością nie będzie powiązany żaden skrót klawiszowy. Działanie skrótu może zostać odwrócone poprzez naciśnięcie klawisza "Shift"; z tego powodu, do skrótu nie można przypisać klawisza "Shift".

en: The keybinding that runs the correspondingly-numbered command in /apps/marco/keybinding_commands The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
pl: Skrót klawiszowy, który wykonuje polecenie o odpowiadającym mu numerze, pobrane z ustawienia o kluczu /apps/marco/keybinding_commands. Przykładowy zapis skrótu ma postać "<Control>a" lub "<Shift><Alt>F1". Analiza składniowa jest niezbyt restrykcyjna - pozwala to na używanie małych i wielkich liter oraz skrótów, takich jak "<Ctl>" oraz "<Ctrl>". Jeśli opcji zostanie przypisana wartość "disabled" (ang. nieaktywne), wówczas z czynnością nie będzie powiązany żaden skrót klawiszowy.

en: The name of a workspace.
pl: Nazwa obszaru roboczego.

en: The popup window may be expanded up to the width determined by the config parameter 'alt-tab-max-columns'.
pl: Wyskakujące okno można rozszerzyć do szerokości określonej parametrem konfiguracyjnym „alt-tab-max-columns”.

en: The popup window will be expanded to fit up to these many entries per row.
pl: Wyskakujące okno zostanie rozszerzone, aby zmieściło się w nich tyle wpisów w wierszu.

en: The screenshot command
pl: Polecenie pobrania zrzutu ekranu

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
pl: Skórka określa wygląd obramowania okna, paska tytułu, i tak dalej.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
pl: Opóźnienie czasowe przed wysunięciem okna, jeśli opcja automatycznego wysuwania (auto_rise) jest ustawiona. Opóźnienie jest podane w tysięcznych częściach sekundy.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
pl: Tryb uaktywnienia określa, w jaki sposób aktywowane są okna. Opcja ta może przyjmować trzy wartości; "click" (ang. kliknięcie) oznacza, że okno musi zostać kliknięte, aby zostało uaktywnione, "sloppy" (ang. luźny) oznacza, że okno otrzymuje skupienie, gdy przesunięty zostanie na jego obszar kursor myszy, zaś "mouse" (ang. mysz) oznacza, że okno zostaje uaktywnione, gdy kursor myszy przesunięty zostanie na jego obszar, a po opuszczeniu go aktywacja jest wyłączana.

en: The window placement mode indicates how new windows are positioned. "automatic" means the system chooses a location automatically based on the space available on the desktop, or by a simple cascade if there is no space; "pointer" means that new windows are placed according to the mouse pointer position; "manual" means that the user must manually place the new window with the mouse or keyboard.
pl: Tryb rozmieszczania okien wskazuje jak nowe okna są rozmieszczane. "Automatyczny" oznacza, że system wybierze położenie automatycznie na podstawie dostępnego miejsca na pulpicie, lub w kaskadę kiedy brakuje miejsca; "wskaźnik" oznacza, że nowe okno będzie umieszczone wg położenia wskaźnika myszy; "ręczny" oznacza, że użytkownik musi ręcznie umieścić okno za pomocą myszy lub klawiatury.

en: The window screenshot command
pl: Polecenie pobrania zrzutu okna

en: The wrap style is used to determine how to switch from one workspace to another at the border of the workspace switcher. When set to "no wrap", nothing will happen if you try to switch to a workspace past the border of the workspace switcher. If set to "classic", the old marco behavior is used: the end of one row leads to the beginning of the next and the end of a column leads to the beginning of the next. If set to "toroidal", workspaces are connected like a doughnut: the end of each row leads to its own beginning and the end of each column leads to its own beginning.
pl: Styl obramowania służy do określania sposobu przełączania się z jednego obszaru roboczego do drugiego na granicy przełącznika obszarów roboczych. Po ustawieniu opcji "no wrap" nic się nie stanie, jeśli spróbujesz przełączyć się do obszaru roboczego za granicą przełącznika przestrzeni roboczej. Jeśli jest ustawiona na "classic", używane jest stare zachowanie marco: koniec jednego wiersza prowadzi do początku następnego, a koniec kolumny prowadzi do początku następnego. Jeśli jest ustawiona na "toroidal", obszary robocze są połączone jak pączek: koniec każdego wiersza prowadzi do własnego początku, a koniec każdej kolumny prowadzi do własnego początku.

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
pl: Motyw zawiera wyrażenie, przy którego obliczaniu wystąpił błąd: %s

en: Theme requires version %s but latest supported theme version is %d.%d
pl: Motyw wymaga wersji %s jednak najnowszą wspieraną wersją motywu jest %d.%d

en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania <tt>%s</tt>:
    
    %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
pl: Te okna nie obsługują opcji zapisu aktualnego stanu ("save current setup"), więc przy następnym zalogowaniu będą musiały zostać uruchomione ręcznie.

en: This is a sample message in a sample dialog
pl: To jest przykładowy komunikat w prostym oknie dialogowym

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
pl: Ta opcja określa skutek dwukrotnego kliknięcia paska tytułowego okna. Aktualnie prawidłowymi opcjami są: "toggle_shade" (zwija/rozwija okno), "toggle_maximize" (maksymalizuje/przywraca rozmiar okna), "toggle_maximize_horizontally" i "toggle_maximize_vertically" (maksymalizują/minimalizują okno w poziomie lub w pionie), "minimize" (minimalizuje okno), "shade" (zwija okno), "menu" (wyświetla menu okna), "lower" (chowa okno pod pozostałe) i "none" (brak jakiegokolwiek efektu).

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
pl: Ta opcja określa skutek kliknięcia środkowym przyciskiem myszy na pasku tytułowym okna. Aktualnie prawidłowymi opcjami są: "toggle_shade" (zwija/rozwija okno), "toggle_maximize" (maksymalizuje/przywraca rozmiar okna), "toggle_maximize_horizontally" i "toggle_maximize_vertically" (maksymalizują/minimalizują okno w poziomie lub w pionie), "minimize" (minimalizuje okno), "shade" (zwija okno), "menu" (wyświetla menu okna), "lower" (chowa okno pod pozostałe) i "none" (brak jakiegokolwiek efektu).

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
pl: Ta opcja określa skutek kliknięcia prawym przyciskiem myszy na pasku tytułowym okna. Aktualnie prawidłowymi opcjami są: "toggle_shade" (zwija/rozwija okno), "toggle_maximize" (maksymalizuje/przywraca rozmiar okna), "toggle_maximize_horizontally" i "toggle_maximize_vertically" (maksymalizują/minimalizują okno w poziomie lub w pionie), "minimize" (minimalizuje okno), "shade" (zwija okno), "menu" (wyświetla menu okna), "lower" (chowa okno pod pozostałe) i "none" (brak jakiegokolwiek efektu).

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
pl: Ta opcja daje dodatkowe możliwości konfiguracji sposobu, w jaki nowo utworzone okna zostają uaktywnione. Dostępne są dwie wartości: "smart" - typowy tryb uaktywniania wg ustawień użytkownika i "strict" - okna otwarte z poziomu terminala nie zostaną uaktywnione.

en: Tile window to east (right) side of screen
pl: Ułożenie sąsiadująco po prawej części ekranu

en: Tile window to north-east (top right) corner
pl: Ułóż sąsiadująco okno do północno-wschodniego (prawego górnego) rogu

en: Tile window to north-east (upper right) corner of screen
pl: Ułóż sąsiadująco okno do północno-wschodniego (prawego górnego) rogu ekranu

en: Tile window to north-west (top left) corner
pl: Ułóż sąsiadująco okno do północno-zachodniego (lewego górnego) rogu

en: Tile window to north-west (upper left) corner of screen
pl: Ułóż sąsiadująco okno do północno-zachodniego (lewego górnego) rogu ekranu

en: Tile window to south-east (bottom right) corner
pl: Ułóż sąsiadująco okno do południowo-wschodniego (prawego dolnego) rogu

en: Tile window to south-east (lower right) corner of screen
pl: Ułóż sąsiadująco okno do południowo-wschodniego (prawego dolnego) rogu ekranu

en: Tile window to south-west (bottom left) corner
pl: Ułóż sąsiadująco okno do południowo-zachodniego (lewego dolnego) rogu

en: Tile window to south-west (lower left) corner of screen
pl: Ułóż sąsiadująco okno do południowo-zachodniego (lewego dolnego) rogu ekranu

en: Tile window to west (left) side of screen
pl: Ułożenie sąsiadująco po lewej części ekranu

en: Toggle fullscreen mode
pl: Przełączenie trybu pełnoekranowego

en: Toggle maximization state
pl: Przełączenie trybu maksymalizacji

en: Toggle shaded state
pl: Przełączenie trybu zwinięcia

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
pl: Przełącza, czy okno będzie zawsze widoczne nad innymi oknami

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
pl: Przełączenie obecności okna na wszystkich obszarach roboczych/tylko jednym

en: Torn-off Menu
pl: Menu rozwijane

en: Turn compositing off
pl: Wyłącza składanie

en: Turn compositing on
pl: Włącza składanie

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
pl: Włączenie opcji spowoduje, że w przypadku, gdy program lub system wyda sygnał dźwiękowy, wyświetlony zostanie komunikat; jest ona użyteczna dla użytkowników niedosłyszących oraz w środowiskach o dużym natężeniu dźwięku.

en: Unknown attribute %s on <%s> element
pl: Nieznany atrybut %s elementu <%s>

en: Unknown element %s
pl: Nieznany element %s

en: Unknown function "%s" for button
pl: Nieznana funkcja "%s" powiązana z przyciskiem

en: Unknown position "%s" for frame piece
pl: Nieznane położenie "%s" elementu ramki

en: Unknown state "%s" for button
pl: Nieznany stan "%s" powiązany z przyciskiem

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
pl: Nieznana wartość atrybutu "style_set" (%s) wewnątrz elementu <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
pl: Nieznany typ "%s" wewnątrz elementu <%s>

en: Unknown window information request: %d
pl: Żądanie nieznanej informacji okna: %d

en: Unma_ximize
pl: Cofnij m_aksymalizację

en: Unroll Window
pl: Rozwiń okno

en: Usage: %s
pl: Użycie: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
pl: Użycie: methacity-theme-viewer [NAZWA_MOTYWU]

en: Use standard system font in window titles
pl: Użycie standardowej czcionki systemowej w paskach tytułowych okien

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
pl: Stałe definiowane przez użytkownika powinny rozpoczynać się wielką literą, natomiast "%s" nie spełnia tego warunku

en: Utility Palette
pl: Paleta narzędziowa

en: Visual Bell Type
pl: Typ wizualnego sygnału dźwiękowego

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
pl: Określa, czy wysuwanie okna powinno towarzyszyć innym działaniom użytkownika

en: Whether to display preselected tab window border
pl: Określa, czy wyświetlać granicę okna podczas zmiany kart.

en: Whether to enable cycling through different tile sizes
pl: Określa czy włączyć cykliczne przewijanie różnych rozmiarów płytek

en: Whether to enable window tiling
pl: Określa, czy włączyć kafelkowanie.

en: Whether to maximize the window when dragged to the top of the screen
pl: Czy zmaksymalizować okno kiedy jest przeciągnięte do góry ekranu

en: Whether to resize with the right button
pl: Określa, czy zmieniać rozmiar okna za pomocą prawego przycisku myszy

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
pl: Okno %s ustawia na sobie SM_CLIENT_ID, zamiast na oknie WM_CLIENT_LEADER, jak to określono w specyfikacji ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
pl: Okno %s ustawia atrybut MWM, określający, że jego rozmiar okna jest niezmienny, lecz jednocześnie ustawia minimalny rozmiar na %d x %d, a maksymalny rozmiar na %d x %d. To nie ma żadnego sensu.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
pl: Okno 0x%lx ma właściwość %s,
    której oczekiwanym typem jest %s, w formacie %d,
    a w rzeczywistości ma typ %s, w formacie %d przy n_items %d.
    Prawdopodobnie jest to błąd programu, a nie menedżera okien.
    Właściwości okna: tytuł="%s" klasa="%s" nazwa="%s"

en: Window App Menu
pl: Menu okna aplikacji

en: Window Management
pl: Zarządzanie oknami

en: Window Menu
pl: Menu okna

en: Window Title Goes Here
pl: Tutaj znajduje się tytuł okna

en: Window focus mode
pl: Tryb uaktywniania okna

en: Window manager error:
pl: Błąd menedżera okien:

en: Window manager warning:
pl: Ostrzeżenie menedżera okien:

en: Window manager:
pl: Menedżer okien:

en: Window placement mode
pl: Tryb rozmieszczania okien

en: Window title font
pl: Czcionka tytułu okna

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
pl: Z typem okna "%s" powiązano już zbiór stylów

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
pl: Obejścia dla błędnie działających programów są wyłączone. Niektóre z nich mogą się więc zachowywać w sposób nieprzewidywalny.

en: Workspace %d
pl: Obszar %d

en: Workspace %d%n
pl: Obszar roboczy %d%n

en: Workspace %s%d
pl: Obszar %s%d

en: Workspace 1_0
pl: Obszar 1_0

en: Workspace wrap style
pl: Styl obramowania obszaru roboczego

en: X Display to use
pl: Używany ekran X

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
pl: Można poczekać chwilę dłużej lub wymusić zakończenie programu.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
pl: Aby wartość alpha miała sens, należy określić tło

en: _Always on Visible Workspace
pl: _Zawsze na widocznym obszarze roboczym

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Force Quit
pl: _Zakończ

en: _Move
pl: Prze_nieś

en: _Only on This Workspace
pl: Tylko na tym _obszarze roboczym

en: _Resize
pl: Zmień _rozmiar

en: _Unroll
pl: Ro_zwiń

en: _Wait
pl: _Czekaj

en: bottom
pl: dół

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
pl: Rozmiar ramki nie określa wymiaru "%s"

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
pl: Rozmiar ramki nie określa wymiaru "%s" dla krawędzi "%s"

en: left
pl: lewy

en: nested <window> tag
pl: zagnieżdżony znacznik <window>

en: right
pl: prawy

en: top
pl: góra
