mate-applets 1.25.3 - en to pl translation catalogue (565 entries)

en: 
    ESSID: %s
    RSSI: %d dBm
    RX Bitrate: %s
    TX Bitrate: %s
pl: 
    ESSID: %s
    RSSI: %d dBm
    Szybkość transmisji RX: %s
    Szybkość transmisji TX: %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
pl: 
    ESSID: %s
    Siła: %d %%

en: 
    in: %s out: %s
pl: 
    przych.: %s wych.: %s

en: 
    sum: %s
pl: 
    suma: %s

en:  short GI)
pl:  krótki GI)

en: %'d hour | %'d hours
pl[0]: %'d godzina
pl[1]: %'d godziny
pl[2]: %'d godzin
pl[3]: %'d godzin

en: %'d minute | %'d minutes
pl[0]: %'d minuta
pl[1]: %'d minuty
pl[2]: %'d minut
pl[3]: %'d minut

en: %'d secon | %'d seconds
pl[0]: %'d sekunda
pl[1]: %'d sekundy
pl[2]: %'d sekund
pl[3]: %'d sekund

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
pl: pozostało %d %s %d %s (%d%%)

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
pl: %d %s %d %s do naładowania (%d%%)

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
pl[0]: %d element w koszu
pl[1]: %d elementy w koszu
pl[2]: %d elementów w koszu
pl[3]: %d elementów w koszu

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
pl[0]: Pozostała %d godzina (%d%%)
pl[1]: Pozostały %d godziny (%d%%)
pl[2]: Pozostało %d godzin (%d%%)
pl[3]: Pozostało %d godzin (%d%%)

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
pl[0]: %d godzina do naładowania (%d%%)
pl[1]: %d godziny do naładowania (%d%%)
pl[2]: %d godzin do naładowania (%d%%)
pl[3]: %d godzin do naładowania (%d%%)

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
pl[0]: Pozostała %d minuta (%d%%)
pl[1]: Pozostały %d minuty (%d%%)
pl[2]: Pozostało %d minut (%d%%)
pl[3]: Pozostało %d minut (%d%%)

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
pl[0]: %d minuta do naładowania (%d%%)
pl[1]: %d minuty do naładowania (%d%%)
pl[2]: %d minut do naładowania (%d%%)
pl[3]: %d minut do naładowania (%d%%)

en: %d note | %d notes
pl[0]: %d notatka
pl[1]: %d notatki
pl[2]: %d notatek
pl[3]: %d notatek

en: %s is down
pl: Połączenie sieciowe %s jest rozłączone

en: %s:
    %.01f%% in use
pl: %s:
    %.01f%% w użyciu

en: %s:
    %.01f%% in use by programs
    %.01f%% in use as cache
pl: %s:
    %.01f%% w użyciu przez programy
    %.01f%% w użyciu jako bufor

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
pl: %s:
    Odbieranie %s
    Wysyłanie %s

en: (mounted)
pl: (zamontowane)

en: (not mounted)
pl: (niezamontowane)

en: (unknown)
pl: (nieznany)

en: , width: %s
pl: , szerokość: %s

en: 0 byte
pl: 0 bajtów

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
pl: 0 - brak etykiety, 1 - procenty, 2 - pozostały czas.

en: 20 MHz (no HT)
pl: 20 MHz (bez HT)

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
pl: <b>Wykonywanie polecenia %s się nie powiodło</b>
    %s

en: A 0 value means to show CPU frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
pl: Wartość 0 oznacza wyświetlanie częstotliwości procesora, 1 wyświetla częstotliwość i jednostki, 2 wyświetla procenty zamiast częstotliwości.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
pl: Wartość 0 oznacza wyświetlanie apletu w trybie graficznym (sama piksmapa), 1 wyświetlenie apletu w trybie tekstowym (bez wyświetlania piksmapy), 2 wyświetlenie grafiki i tekstu.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
pl: Kosz MATE egzystujący na panelu. Można go używać do przeglądania usuniętych rzeczy lub przeciągać na niego wyrzucane elementy.

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
pl: Zabawne oczy dla panelu MATE. Śledzą ruchy myszy.

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
pl: Mały aplet wyświetlający pewne informacje o ruchu na określonym urządzeniu sieciowym.

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
pl: Program panelu monitorujący lokalne warunki pogodowe.

en: A set of eyeballs for your panel
pl: Oczy śledzące ruchy myszy

en: A system load indicator
pl: Wskaźnik obciążenia systemu

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
pl: Monitor obciążenia systemu wyświetlający wykresy dla procesora, pamięci, przestrzeni wymiany oraz sieci.

en: A_ddress:
pl: Adr_es:

en: About AccessX Status
pl: O programie Stan AccessX

en: About Battery Charge Monitor
pl: O programie Monitor poziomu naładowania akumulatora

en: About CPU Frequency Scaling Monitor
pl: O programie Monitor taktowania procesora

en: About Character Palette
pl: O programie Paleta znaków

en: About Command Applet
pl: O programie Aplet polecenia

en: About Disk Mounter
pl: O programie Disk Mounter

en: About Eyes
pl: O programie Oczy

en: About MATE Netspeed
pl: O programie MATE Netspeed

en: About Sticky Notes
pl: O programie Notatki

en: About System Monitor
pl: O programie Monitor systemu

en: About Timer Applet
pl: O programie Aplet czasomierza

en: About Trash Applet
pl: O programie Aplet kosza

en: About Weather Report
pl: O programie Raport pogodowy

en: About...
pl: O programie...

en: AccessX Status
pl: Stan AccessX

en: AccessX Status Applet Factory
pl: Generator apletu stan AccessX

en: Add Palette
pl: Dodanie palety

en: Add button
pl: Dodaj przycisk

en: Address Entry
pl: Wejście adresu

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
pl: Aplet służący do montowania oraz odmontowywania woluminów blokowych.

en: Applet refresh rate in milliseconds
pl: Czas odświeżania apletów w milisekundach

en: Auto change device
pl: Automatycznie zmień urządzenie

en: Available palettes
pl: Dostępne palety

en: Background color for disk load graph
pl: Kolor tła wykresu obciążenia dysku

en: Battery Charge Monitor
pl: Monitor poziomu naładowania akumulatora

en: Battery Charge Monitor Preferences
pl: Preferencje monitora poziomu naładowania akumulatora

en: Battery Monitor
pl: Monitor akumulatora

en: Battery Notice
pl: Informacja akumulatora

en: Battery Status Utility
pl: Narzędzie monitorujące stan akumulatora

en: Battery charged (%d%%)
pl: Naładowanie akumulatora (%d%%)

en: Battery fully re-charged
pl: Akumulator jest w pełni naładowany

en: Battery power low
pl: Akumulator jest na wyczerpaniu

en: Battery status unknown
pl: Nieznany stan akumulatora

en: Battstat Factory
pl: Generator stanu akumulatora

en: Beaufort scale
pl: skala Beauforta

en: Beep for warnings
pl: Dźwięk przy ostrzeżeniach

en: Beep when displaying a warning.
pl: Sygnał dźwiękowy podczas wyświetlania ostrzeżenia.

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
pl: Domyślnie nowym notatkom zostanie nadana bieżąca data. Używany jest ten format; dopuszczalne jest wszystko, co można przetworzyć przez strftime().

en: Bytes in:
pl: Bajtów odebranych:

en: Bytes out:
pl: Bajtów wysłanych:

en: CPU Frequency Monitor Preferences
pl: Preferencje monitora częstotliwości procesora

en: CPU Frequency Scaling Monitor
pl: Monitor częstotliwości procesora

en: CPU Load
pl: Obciążenie CPU

en: CPU frequency scaling unsupported
pl: Zmiana częstotliwości procesora nie jest obsługiwana

en: CPU graph background color
pl: Kolor tła wykresu procesora

en: CPU to Monitor
pl: Monitorowany procesor

en: C_ommand:
pl: P_olecenie:

en: Cach_ed
pl: Strony w _cache

en: Can not launch the eyes applet.
pl: Nie można uruchomić apletu Oczy.

en: Cannot execute Caja
pl: Nie można wykonać Caja

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
pl: Nie można przenieść elementów do kosza, czy usunąć je od razu?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
pl: Nie można przenieść części elementów do kosza, czy usunąć je od razu?

en: Celsius
pl: Celsjusza

en: Change CPU Frequency scaling
pl: Zmiany częstotliwości pracy procesora

en: Change icon
pl: Zmień ikonę

en: Channel:
pl: Kanał:

en: Character Palette
pl: Paleta znaków

en: Character Palette Preferences
pl: Preferencje Palety znaków

en: Characters shown on applet startup
pl: Znaki widoczne podczas uruchamiania apletu

en: Charpicker Applet Factory
pl: Generator apletu wybieraka znaków

en: Choose a base color to use for all sticky notes
pl: Proszę wybrać podstawowy kolor dla wszystkich notatek

en: Choose a color for the note
pl: Proszę wybrać kolor dla notatki

en: Choose a font for the note
pl: Proszę wybrać czcionkę dla notatki

en: Choose a font to use for all sticky notes
pl: Proszę wybrać czcionkę dla wszystkich notatek

en: Choose if notes are visible on all workspaces
pl: Proszę określić, czy notatki są widoczne na wszystkich obszarach

en: Choose if the default style is forced on all notes
pl: Proszę określić, czy użycie domyślnego stylu będzie wymuszane na wszystkich notatkach

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
pl: Proszę określić, czy ukrywać wszystkie notatki podczas zaznaczania na pulpicie

en: City:
pl: Miasto:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
pl: Miasto: %s
    Zachmurzenie: %s
    Temperatura: %s

en: Click to Enter Weather.com
pl: Należy kliknąć, aby odwiedzić witrynę Weather.com

en: Click to add a new palette
pl: Kliknięcie dodaje nową paletę

en: Click to delete the selected palette
pl: Kliknięcie usuwa wybraną paletę

en: Click to edit the selected palette
pl: Kliknięcie modyfikuje wybraną paletę

en: Colors
pl: Kolory

en: Command
pl: Polecenie

en: Command Applet
pl: Aplet polecenia

en: Command Applet Preferences
pl: Preferencje Apletu polecenia

en: Command Factory
pl: Generator poleceń

en: Command to execute
pl: Polecenie do wykonania

en: Command to execute to activate the device
pl: Polecenie do wykonania aktywacji urządzenia

en: Command to execute to shut down the device
pl: Polecenie do wykonania wyłączenia urządzenia

en: Command/script to execute to get the output
pl: Polecenie/skrypt do wykonania, aby dostać wynik wyjściowy

en: Conditions:
pl: Warunki:

en: Connected Time:
pl: Czas połączenia:

en: Copyright © 1998, 2004-2005 GNOME Applets Maintainers and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 1998, 2004-2005 opiekunowie apletów GNOME i inni
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Copyright © 1999 Dave Camp
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 1999 Dave Camp
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Copyright © 1999-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 1999-2005 Free Software Foundation i inni
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Copyright © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 1999-2005 S. Papadimitriou i inni
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Copyright © 2000 The Gnulix Society
    Copyright © 2002-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2000 społeczność The Gnulix Society
    Prawa autorskie © 2002-2005 Free Software Foundation i inni
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Copyright © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Copyright © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Prawa autorskie © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Copyright © 2002-2003 Loban A Rahman
    Copyright © 2005 Davyd Madeley
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2002-2003 Loban A Rahman
    Prawa autorskie © 2005 Davyd Madeley
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Copyright © 2003 Sun Microsystems
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2003 Sun Microsystems
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Copyright © 2004 Canonical Ltd
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2004 Canonical Ltd
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Copyright © 2004 Carlos Garcia Campos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2004 Carlos Garcia Campos
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Copyright © 2004 Michiel Sikkes
    Copyright © 2008 Ryan Lortie
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2004 Michiel Sikkes
    Prawa autorskie © 2008 Ryan Lortie
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Prawa autorskie © 2015-2021 programiści MATE

en: Copyright © 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2014 Stefano Karapetsas
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Could not open help document
pl: Nie można otworzyć dokumentu pomocy

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
pl: Tworzenie, podgląd i zarządzanie notatkami na pulpicie

en: Current Conditions
pl: Obecne warunki

en: Date format of note's title
pl: Format daty w tytule notatki

en: Default Note Properties
pl: Domyślne właściwości notatki

en: Default color for font
pl: Domyślny kolor dla czcionki

en: Default color for new notes
pl: Domyślny kolor dla nowej notatki

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
pl: Domyślny kolor dla nowej notatki. Powinien być podany w postaci liczb szesnastkowych formatu HTML, przykładowo "#30FF50".

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
pl: Domyślny kolor czcionki dla nowej notatki. Powinien być podany w postaci liczb szesnastkowych formatu HTML, przykładowo "#000000".

en: Default font for new notes
pl: Domyślna czcionka dla nowej notatki

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
pl: Domyślna czcionka dla nowej notatki. Powinna to być nazwa czcionki pango, przykładowo "Sans Italic 10".

en: Default height for new notes
pl: Domyślna wysokość nowej notatki

en: Default height for new sticky notes in pixels.
pl: Domyślna wysokość w pikselach nowej notatki.

en: Default width for new notes
pl: Domyślna szerokość nowych notatek

en: Default width for new sticky notes in pixels.
pl: Domyślna szerokość w pikselach nowej notatki.

en: Delete Immediately?
pl: Usunąć natychmiast?

en: Delete all sticky notes?
pl: Usunąć wszystkie notatki?

en: Delete button
pl: Usuń przycisk

en: Delete note
pl: _Usuń notatkę...

en: Delete this sticky note?
pl: Usunąć tę notatkę?

en: Details
pl: Szczegóły

en: Device _Details
pl: Szczegóły urzą_dzenia

en: Device to monitor
pl: Urządzenie do monitorowania

en: Dew point:
pl: Punkt rosy:

en: Directory in which the theme is located
pl: Katalog, w którym znajduje się motyw

en: Disk
pl: Dysk

en: Disk Load
pl: Obciążenie dysku

en: Disk Mounter
pl: Narzędzie do montowania dysków

en: Display
pl: Ekran

en: Display Settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Displays current state of keyboard accessibility features
pl: Wyświetla bieżący stan właściwości dostępności klawiatury

en: Do you want to connect %s now?
pl: Czy chcesz połączyć urządzenie %s?

en: Do you want to disconnect %s now?
pl: Czy chcesz rozłączyć urządzenie %s?

en: Down command
pl: Polecenie wyłączenia

en: Drive Mount Applet Factory
pl: Generator apletu montowania napędów

en: Duration of timer in seconds
pl: Czas trwania czasomierza w sekundach

en: Edit Palette
pl: Edycja palety

en: Edit button
pl: Przycisk modyfikowania

en: Empty all of the items from the trash?
pl: Opróżnić kosz ze wszystkich elementów?

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
pl: Puste notatki są zawsze usuwane bez potwierdzenia.

en: Emptying the Trash
pl: Opróżnianie kosza

en: Enable CPU load graph
pl: Włącz wykres zajętości procesora

en: Enable _radar map
pl: Mapa _radarowa

en: Enable disk load graph
pl: Włącz wykres obciążenia dysku

en: Enable load average graph
pl: Włącz wykres średniego obciążenia

en: Enable memory load graph
pl: Włącz wykres zajętości pamięci

en: Enable network load graph
pl: Włącz wykres zajętości sieci

en: Enable swap load graph
pl: Włączenie wykresu zajętości przestrzeni wymiany

en: Enter the URL
pl: Wprowadzenie adresu URL

en: Error while spawning caja:
    %s
pl: Błąd podczas uruchamiania programu Caja:
    %s

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: Eyes
pl: Oczy

en: Eyes Applet Factory
pl: Generator Apletu oczu

en: Eyes Preferences
pl: Ustawienia Oczu

en: F_ree
pl: W_olna

en: Factory for creating the load applet.
pl: Generator tworzący aplet monitora systemu

en: Factory for creating the weather applet.
pl: Generator tworzący aplet pogodowy.

en: Factory for drive mount applet
pl: Generator apletu montowania napędów

en: Fahrenheit
pl: Fahrenheita

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
pl: Wczytanie bazy XML położeń się nie powiodło. Proszę to zgłosić jako błąd.

en: Feels like:
pl: Temperatura odczuwalna:

en: Find _Next
pl: Znajdź _następne

en: Finished %s
pl: Zakończono %s

en: Font C_olor:
pl: K_olor czcionki:

en: Font Co_lor:
pl: Ko_lor czcionki:

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
pl: Dla paneli poziomych, szerokość wykresów w pikselach. Dla paneli pionowych, wysokość wykresów w pikselach.

en: Force _default color and font on notes
pl: _Domyślny kolor i czcionka w notatkach

en: Forecast
pl: Prognoza

en: Forecast Report
pl: Prognoza pogody

en: Forecast not currently available for this location.
pl: Dla tego położenia nie jest obecnie dostępna prognoza.

en: Frequency Scaling Unsupported
pl: Zmiana częstotliwości nie jest obsługiwana

en: From:
pl: Z:

en: Full Battery Notification
pl: Powiadomienie o naładowanym akumulatorze

en: General
pl: Ogólne

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Go to Trash
pl: Przejście do kosza

en: Graph color for buffer memory
pl: Kolor wykresu pamięci buforującej

en: Graph color for cached memory
pl: Kolor wykresu pamięci cache'owanej

en: Graph color for disk read
pl: Kolor wykresu dla odczytów z dysku

en: Graph color for disk write
pl: Kolor wykresu dla zapisów dysku

en: Graph color for input network activity
pl: Kolor wykresu ruchu wejściowego do sieci

en: Graph color for iowait related CPU activity
pl: Kolor wykresu wykorzystania procesora przez procesy "iowait"

en: Graph color for load average
pl: Kolor wykresu przeciętnego obciążenia

en: Graph color for loopback network usage
pl: Kolor wykresu ruchu wewnątrz sieci

en: Graph color for nice-related CPU activity
pl: Kolor wykresu wykorzystania procesora przez procesy "nice"

en: Graph color for output network activity
pl: Kolor wykresu ruchu wyjściowego z sieci

en: Graph color for shared memory
pl: Kolor wykresu pamięci dzielonej

en: Graph color for system-related CPU activity
pl: Kolor wykresu wykorzystania procesora przez system

en: Graph color for user-related CPU activity
pl: Kolor wykresu wykorzystania procesora przez użytkownika

en: Graph color for user-related memory usage
pl: Kolor wykresu wykorzystania pamięci przez użytkownika

en: Graph color for user-related swap usage
pl: Kolor wykresu wykorzystania przestrzeni wymiany przez użytkownika

en: Graph size
pl: Rozmiar wykresu

en: Graphic
pl: Graficznym

en: Graphic and Text
pl: Graficzno-tekstowym

en: Grid line color
pl: Kolor linii siatki

en: H_eight:
pl: Wy_sokość:

en: Harddisk
pl: Dysk twardy

en: Hardware Address:
pl: Adres sprzętowy:

en: Help
pl: Pomoc

en: Hi_de Notes
pl: U_kryj notatki

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
pl: Ukrywanie notatek po _kliknięciu na pulpit

en: IPv4 Address:
pl: Adres IPv4:

en: IPv6 Address:
pl: Adres IPv6:

en: I_dle
pl: _Wolna

en: If applet icon is shown or not
pl: Czy ikona apletu jest pokazana, czy nie

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
pl: Jeżeli wyłączone, można użyć dowolnego koloru jako domyślnego dla wszystkich notatek.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
pl: Jeżeli wyłączone, można użyć dowolnej czcionki jako domyślnej dla wszystkich notatek.

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
pl: Jeśli włączone, kliknięcie na pulpit w dowolny sposób automatycznie ukryje wszystkie otwarte notatki.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
pl: Określa, czy kolory i czcionki przyporządkowane do poszczególnych notatek będą ignorowane.

en: If true, change automatically the selected device.
pl: Jeśli true, zmień automatycznie wybrane urządzenie.

en: If true, change the icon due to selected device.
pl: Jeśli true, zmień ikonę stosowanie do wybranego urządzenia.

en: If true, show both IP addresses if enabled.
pl: Jeśli true, wyświetl oba adresy IP, jeśli włączone.

en: If true, show main icon.
pl: Jeśli true, wyświetl ikonę główną.

en: If true, show signal quality icon for wireless devices.
pl: Jeśli true, wyświetl ikonę jakości sygnału dla urządzeń bezprzewodowych.

en: If true, show speed in bits instead of bytes.
pl: Jeśli true, wyświetl szybkość w bitach zamiast w bajtach.

en: If true, show sum of inbound/outbound speed instead of separated ones.
pl: Jeśli true, wyświetl sumę wchodzących/wychodzących szybkości zamiast rozłącznie.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
pl: Jeżeli zostanie wybrane opróżnienie kosza, wszystkie elementy zostaną trwale usunięte. Można też usuwać je pojedynczo.

en: In color
pl: Kolor przychodzących

en: Indicator color
pl: Kolor wskaźnika

en: Insert "%s"
pl: Wstawia "%s"

en: Insert characters
pl: Narzędzie do wstawiania znaków

en: Insert special character
pl: Wstawia znak specjalny

en: Interval for the command
pl: Okres dla polecenia

en: Interval to execute the command (in seconds)
pl: Okres do wykonania polecenia (w sekundach)

en: Kelvin
pl: Kelwina

en: Keyboard Accessibility Status
pl: Stan dostępności klawiatury

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
pl: Generator apletu stanu dostępności klawiatury

en: Last update:
pl: Ostatnia aktualizacja:

en: Legacy backend enabled.
pl: Włączone wsparcie standardowe.

en: List of available palettes
pl: Lista dostępnych palet

en: List of strings containing the available palettes.
pl: Lista ciągów znaków zawierających dostępne palety.

en: Load
pl: Obciążenie

en: Load Average
pl: Średnie obciążenie

en: Load graph background color
pl: Kolor tła wykresu obciążenia

en: Location
pl: Położenie

en: Location view
pl: Widok położenia

en: Lock/Unlock note
pl: Zablokowanie/Odblokowanie notatki

en: Low Battery Notification
pl: Powiadomienie o wyczerpanym akumulatorze

en: MATE Documentation Team
pl: Zespół dokumentacji MATE

en: MATE Netspeed Preferences
pl: Preferencje MATE Netspeed

en: MATE Panel applet for selecting strange characters that are not on the keyboard. Released under GNU General Public Licence.
pl: Aplet panelu MATE, pozwalający wybierać nietypowe znaki, których nie ma na klawiaturze. Rozpowszechniany na warunkach licencji GNU GPL.

en: MATE Weather
pl: Pogoda MATE

en: Mateweather Applet Factory
pl: Generator apletu Mateweather

en: Maximum _width (chars):
pl: Maksymalna _szerokość (znaki):

en: Memory
pl: Pamięć

en: Memory Load
pl: Wykorzystanie pamięci operacyjnej

en: Memory graph background color
pl: Kolor tła wykresu pamięci

en: Minutes Remaining
pl: pozostałych minut

en: Mode to show CPU usage
pl: Tryb wyświetlania zużycia procesora

en: Modify a palette by adding or removing characters
pl: Modyfikacja palety przez dodawanie lub usuwanie znaków

en: Monitor Settings
pl: Ustawienia monitora

en: Monitor a laptop's remaining power
pl: Monitoruje poziomu naładowania akumulatora w laptopie

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
pl: Śledzi zmiany częstotliwość pracy procesora

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
pl: Monitor aktualnych warunków pogodowych i prognoza pogody

en: Monitored Resources
pl: Monitorowane zasoby

en: Mount local disks and devices
pl: Narzędzie montujące lokalne dyski i urządzenia

en: MultiLoad Applet Factory
pl: Generator apletu monitora systemu

en: N/A
pl: Nie dotyczy

en: N_ice
pl: _Nice

en: Name of timer
pl: Nazwa czasomierza

en: Net Load
pl: Obciążenie sieci

en: Netmask:
pl: Maska sieci:

en: Netspeed Applet
pl: Aplet Netspeed

en: Netspeed Applet Factory
pl: Generator apletu Netspeed

en: Network
pl: Sieć

en: Network Monitor
pl: Monitor sieci

en: Network _device:
pl: Urzą_dzenie sieciowe:

en: Network graph background color
pl: Kolor tła wykresu sieci

en: Network speed thresholds
pl: Progi prędkości sieci

en: Network threshold 1 in bytes
pl: Próg sieci 1 w bajtach

en: Network threshold 2 in bytes
pl: Próg sieci 2 w bajtach

en: Network threshold 3 in bytes
pl: Próg sieci 3 w bajtach

en: No Items in Trash
pl: Brak elementów w koszu

en: No battery present
pl: Brak akumulatora

en: Note C_olor:
pl: K_olor notatki:

en: Note _Color:
pl: Ko_lor notatki:

en: Notifications
pl: Powiadamianie

en: Notify user when the battery is full.
pl: Powiadomienie użytkownika o pełnym naładowaniu akumulatora.

en: Notify user when the battery is low.
pl: Powiadomienie użytkownika o niskim poziomie naładowania akumulatora.

en: Number of characters to display
pl: Liczba znaków do wyświetlenia

en: Open the keyboard preferences dialog
pl: Otwórz okno dialogowe preferencji klawiatury

en: Options
pl: Opcje

en: Out color
pl: Kolor wychodzących

en: P-t-P Address:
pl: Adres P-t-P:

en: P_ause timer
pl: W_strzymaj czasomierz

en: Palette entry
pl: Element palety

en: Palettes list
pl: Lista palet

en: Percent
pl: Procent

en: Pick a color for the sticky note
pl: Wybór domyślnego koloru dla notatki

en: Pick a default sticky note color
pl: Wybór domyślnego koloru dla notatki

en: Pick a default sticky note font
pl: Wybór domyślnej czcionki dla notatki

en: Pick a font for the sticky note
pl: Wybór czcionki dla notatki

en: Preferences...
pl: Preferencje...

en: Pressure:
pl: Ciśnienie:

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
pl: Zmiana częstotliwości procesora wymaga uprawnień.

en: Processor
pl: Procesor

en: Properties
pl: Właściwości

en: Radar Map
pl: Mapa radarowa

en: Red value level
pl: Wartość poziomu czerwonego

en: Relative humidity:
pl: Wilgotność względna:

en: Removing item %s of %s
pl: Usuwanie elementu %s z %s

en: Removing: %s
pl: Usuwanie: %s

en: Resize note
pl: Zmiana rozmiaru notatki

en: S_top timer
pl: Z_atrzymaj czasomierz

en: S_wap Space
pl: Obsza_r wymiany

en: S_ystem
pl: _System

en: See the ForeCast Details
pl: Wyświetla szczegółową prognozę pogody

en: Select Location from the list
pl: Wybór położenia z listy

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
pl: Ustawia procesor do śledzenia. W systemach jednoprocesorowych nie ma potrzeby zmieniania tej opcji.

en: Sh_ared
pl: _Dzielona

en: Show CPU frequency as _frequency
pl: Wyświetlanie częstotliwości procesora jako _częstotliwość

en: Show CPU frequency as _percentage
pl: Wyświetlanie częstotliwości procesora w p_rocentach

en: Show IPv4 and IPv6 addresses on tooltip
pl: Wyświetl adresy IPv4 oraz IPv6 w podpowiedzi

en: Show _bits instead of bytes
pl: Pokaż _bity zamiast bajty

en: Show _dialog
pl: Wyświetlanie okna dialogowego

en: Show _icon
pl: Wyświetl _ikonę

en: Show _notifications
pl: Wyświetl _powiadomienia

en: Show _percentage remaining
pl: Wyświetlanie pozostałego p_rocentu

en: Show _sum instead of in & out
pl: Pokaż _sumę danych odebranych i wysłanych

en: Show _time remaining
pl: Wyświetlanie pozostałego c_zasu

en: Show all _IP addresses on tooltip
pl: Wyświetl wszystkie adresy _IP w podpowiedzi

en: Show bits
pl: Pokaż bity

en: Show dialog window when timer finish
pl: Wyświetl okno dialogowe kiedy czasomierz skończy odliczać

en: Show frequency _units
pl: Wyświetlanie je_dnostek częstotliwości

en: Show icon
pl: Pokaż ikonę

en: Show notification _popup
pl: Wyświetlanie powiadomienia _popup

en: Show notification popup when timer finish
pl: Wyświetl powiadomienie kiedy czasomierz skończy odliczać

en: Show signal _quality icon for wireless devices
pl: Pokaż ikonę _jakości sygnału dla urządzeń bezprzewodowych

en: Show signal quality icon
pl: Pokaż ikonę jakości sygnału

en: Show sticky notes
pl: Wyświetla notatki

en: Show sum speed
pl: Pokaż łączną szybkość

en: Show the time/percent label
pl: Wyświetlenie etykiety czas/procenty

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
pl: Wyświetla stan klawiatury, gdy używane są właściwości dostępności.

en: Shows the output of a command
pl: Wyświetla wynik wyjściowy polecenia

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
pl: Wyświetla stan właściwości AccessX, takich jak modyfikatory zapadkowe

en: Shows the status of keyboard accessibility features
pl: Wyświetla stan właściwości dostępności klawiatury

en: Signal Strength:
pl: Siła sygnału:

en: Sky:
pl: Niebo:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
pl: Określa, czy notatki są zablokowane (tylko do odczytu).

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
pl: Określa, czy notatki są widoczne na wszystkich obszarach roboczych.

en: Specify a title for the note
pl: Określenie tytułu notatki

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
pl: Określenie domyślnej wysokości (w pikselach) nowych notatek

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
pl: Określenie domyślnej szerokości (w pikselach) nowych notatek

en: Spinbutton for updating
pl: Wejście liczbowe związane z odświeżaniem

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
pl: Uruchom timer i otrzymaj powiadomienie kiedy skończy

en: Start system-monitor
pl: Uruchom monitor systemu

en: Station:
pl: Stacja:

en: Sticky Note
pl: Notatka

en: Sticky Note Properties
pl: Właściwości programu Notatki

en: Sticky Notes
pl: Notatki

en: Sticky Notes Applet Factory
pl: Generator apletu notatek

en: Sticky Notes Preferences
pl: Preferencje programu Notatki

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
pl: Notatki dla środowiska MATE

en: Sticky notes' locked state
pl: Stan zablokowania notatek

en: Sticky notes' workspace stickyness
pl: Przyklejanie notatek do obszarów roboczych

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
pl: Zespół dokumentacji Sun GNOME <gdocteam@sun.com>

en: Sunrise:
pl: Wschód słońca:

en: Sunset:
pl: Zachód słońca:

en: Swap Load
pl: Wykorzystanie obszaru wymiany

en: Swap Space
pl: Obszar wymiany

en: Swap graph background color
pl: Kolor tła wykresu przestrzeni wymiany

en: Sys_tem monitor update interval:
pl: Okres aktualizacji monitora sys_temu:

en: System Monitor
pl: Monitor systemu

en: System Monitor Preferences
pl: Preferencje monitora systemu

en: System is running on AC power
pl: Komputer jest zasilany z sieci

en: System is running on battery power
pl: Komputer jest zasilany z akumulatora

en: System m_onitor height:
pl: Wysokość m_onitora systemu:

en: System m_onitor width:
pl: Szerokość m_onitora systemu:

en: Temperature:
pl: Temperatura:

en: Text
pl: Tekst

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
pl: Poziom naładowania akumulatora, poniżej którego jego symbol jest wyświetlany na czerwono. Również wartość przy której jest wyświetlanie ostrzeżenie o rozładowaniu.

en: The color of the graph of the inbound traffic
pl: Kolor wykresu dla zdarzeń przychodzących

en: The color of the graph of the outbound traffic
pl: Kolor wykresu dla zdarzeń wychodzących

en: The desktop description file to execute as the system monitor
pl: Plik desktop do uruchomienia jako monitor systemu

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
pl: Oczy patrzące w kierunku wskaźnika myszy

en: The name of the device to monitor
pl: Nazwa urządzenia do monitorowania

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
pl: Ciąg znaków, jaki użytkownik wybrał podczas ostatniego użycia apletu. Ciąg ten zostanie wyświetlony podczas uruchomienia apletu.

en: The system load average is %0.02f
pl: Średnie obciążenie systemu wynosi %0.02f

en: The type of text to display (if the text is enabled).
pl: Rodzaj wyświetlanego tekstu (jeżeli tekst jest włączony).

en: Themes
pl: Motywy

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
pl: Wystąpił poważny błąd podczas próby wczytania motywu.

en: There was an error displaying help:
    %s
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy:
    %s

en: There was an error displaying help: %s
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy: %s

en: There was an error executing '%s': %s
pl: Podczas wykonywania "%s" wystąpił błąd: %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
pl: Podczas uruchamianiu przeglądarki pomocy wystąpił błąd: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
pl: Podczas uruchamianiu okna preferencji klawiatury wystąpił błąd: %s

en: This cannot be undone.
pl: Czynności nie można cofnąć.

en: This note is locked.
pl: Notatka jest zablokowana.

en: This note is unlocked.
pl: Notatka jest odblokowana.

en: This utility shows the current CPU Frequency
pl: Narzędzie wyświetla bieżącą częstotliwość procesora

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
pl: Narzędzie wyświetla bieżącą zmianę częstotliwość procesora.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
pl: Narzędzie wyświetlające stan akumulatora laptopa.

en: Threshold _1:
pl: Zakres _1:

en: Threshold _2:
pl: Zakres _2:

en: Threshold _3:
pl: Zakres _3:

en: Timer
pl: Licznik

en: Timer Applet
pl: Aplet czasomierza

en: Timer Applet Preferences
pl: Preferencje apletu czasomierza

en: Timer Factory
pl: Generator licznika

en: Timer finished!
pl: Czasomierz zakończył odliczać!

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
pl: Aby zapobiec utracie danych, należy:
     • podłączyć komputer do gniazdka zasilania, albo
     • zapisać otwarte dokumenty i zakończyć pracę komputera.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
pl: Aby zapobiec utracie danych, należy:
     • uśpić komputer, aby zaoszczędzić energię,
     • podłączyć komputer do gniazdka zasilania, albo
     • zapisać otwarte dokumenty i zakończyć pracę komputera.

en: Transfer Rate Graph
pl: Wykres szybkości transferu

en: Trash
pl: Kosz

en: Trash Applet
pl: Aplet kosza

en: Trash Applet Factory
pl: Generator apletu kosza

en: Un_mount %s
pl: O_dmontuj %s

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Unknown time (%d%%) remaining
pl: Nieznany czas, pozostało (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
pl: Nieznany czas (%d%%) do naładowania

en: Up command
pl: Polecenie włączenia

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Update spin button
pl: Wejście liczbowe odświeżania

en: Updating...
pl: Aktualizowanie...

en: Use _custom address for radar map
pl: _Własny adres mapy radarowej

en: Use co_lor from the system theme
pl: Użyj ko_loru z motywu systemowego

en: Use default co_lor
pl: Użyj domyślnego ko_loru

en: Use default fo_nt
pl: Użyj domyślnej czcio_nki

en: Use diskstats for _NVMe
pl: Użyj diskstats dla _NVMe

en: Use fo_nt from the system theme
pl: Użyj czcio_nki systemowej

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
pl: Użycie wartości zdefiniowanej w red_value jako pozostałego czasu do wyświetlenia okna dialogowego zamiast procentów.

en: Uses /proc/diskstats to determine NVMe disk load
pl: Używa /proc/diskstats do określenia obciążenia dysku NVMe

en: Visibility:
pl: Widoczność:

en: Visit Weather.com
pl: Wyświetla stronę Weather.com

en: Warn on low time rather than low percentage
pl: Ostrzeżenie o pozostałym czasie zamiast procentach

en: Weather Forecast
pl: Prognoza pogody

en: Weather Preferences
pl: Ustawienia panelu pogodowego

en: Weather Report
pl: Raport pogodowy

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
pl: Określa, czy będzie wymagane potwierdzanie usunięcia notatki

en: Whether to force the default color and font on all notes
pl: Określa, czy wymuszane będzie na wszystkich notatkach użycie domyślnych kolorów i czcionek

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
pl: Określa, czy ukrywać wszystkie notatki podczas zaznaczania na pulpicie

en: Whether to use the default system color
pl: Określa, czy używane będą domyślne kolory systemowe

en: Whether to use the default system font
pl: Określa, czy używana będzie domyślna czcionka systemowa

en: Width of output
pl: Szerokość wyjścia

en: Wind:
pl: Wiatr:

en: XKB Extension is not enabled
pl: Rozszerzenie XKB nie jest włączone

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
pl[0]: Masz %d minutę przed wyczerpaniem akumulatora (%d%% całej pojemności)
pl[1]: Masz %d minuty przed wyczerpaniem akumulatora (%d%% całej pojemności)
pl[2]: Masz %d minut przed wyczerpaniem akumulatora (%d%% całej pojemności)
pl[3]: Masz %d minut przed wyczerpaniem akumulatora (%d%% całej pojemności)

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
pl: Pozostało %d%% pojemności akumulatora.

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
pl: Nie będzie można zmieniać częstotliwości pracy procesora. Komputer może być niepoprawnie skonfigurowany, albo nie obsługuje sprzętowej zmiany częstotliwości.

en: Your battery is now fully recharged
pl: Akumulator jest teraz w pełni naładowany

en: Your battery is running low
pl: Niski poziom naładowania akumulatora

en: _About
pl: _O programie

en: _Appearance:
pl: _Wygląd:

en: _Automatically update every:
pl: _Automatyczna aktualizacja co:

en: _Average
pl: Średn_ia

en: _Background
pl: _Tło

en: _Buffers
pl: _Bufory

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Change icon according to the selected device
pl: _Zmień ikonę stosownie do wybranego urządzenia

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Delete All
pl: Usuń _wszystko

en: _Delete Notes
pl: _Usuń notatki

en: _Details
pl: _Szczegóły

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Eject %s
pl: _Wysuń %s

en: _Empty Trash
pl: Op_różnij kosz

en: _Find:
pl: _Znajdź:

en: _Font:
pl: _Czcionka:

en: _Free
pl: Wol_ny

en: _Gridline
pl: _Linia_siatki

en: _Harddisk
pl: _Dysk twardy

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Hours:
pl: _Godzin:

en: _In
pl: _Wchodzący

en: _In graph color
pl: Kolor wykresu danych _odebranych

en: _Indicator
pl: _Wskaźnik

en: _Interval (seconds):
pl: _Okres (w sekundach):

en: _Keyboard Accessibility Preferences
pl: Preferencje dostępności _klawiatury

en: _Load
pl: O_bciążenie

en: _Local
pl: _Lokalny

en: _Lock Notes
pl: Za_blokuj notatki

en: _Memory
pl: P_amięć

en: _Minutes:
pl: _Minut:

en: _Monitored CPU:
pl: _Monitorowane procesory:

en: _Mount %s
pl: _Zamontuj %s

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _Network
pl: _Sieć

en: _New Note
pl: _Nowa notatka

en: _Notify when battery is fully recharged
pl: _Powiadomienie, gdy akumulator jest w pełni naładowany

en: _Open %s
pl: _Otwórz %s

en: _Open System Monitor
pl: _Otwórz monitor systemu

en: _Open Trash
pl: Ot_wórz kosz

en: _Out
pl: Wy_chodzący

en: _Out graph color
pl: Kolor wykresu danych _wysłanych

en: _Palette:
pl: _Paleta:

en: _Palettes:
pl: _Palety:

en: _Play CD
pl: _Odtwórz CD

en: _Play DVD
pl: _Odtwórz DVD

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Pressure unit:
pl: Jednostka _ciśnienia:

en: _Processor
pl: _Procesor

en: _Put notes on all workspaces
pl: _Wyświetlanie notatki na wszystkich obszarach roboczych

en: _Read
pl: _Odczyt

en: _Seconds:
pl: _Sekund:

en: _Select a location:
pl: Wybór p_ołożenia:

en: _Select a theme:
pl: _Wybór motywu:

en: _Show icon
pl: Wyświetlanie _ikony

en: _Show time/percentage:
pl: _Wyświetlanie czasu/procentu:

en: _Start timer
pl: _Włącz czasomierz

en: _Temperature unit:
pl: Jednostka _temperatury:

en: _Title:
pl: S_tanowisko:

en: _Update
pl: _Zaktualizuj

en: _Used
pl: _Używany

en: _User
pl: _Użytkownik

en: _Visibility unit:
pl: Jednostka _widoczności:

en: _Visit Weather.com
pl: _Odwiedź Weather.com

en: _Warn when battery charge drops to:
pl: Os_trzeżenie o spadku poziomu naładowania do:

en: _Width:
pl: _Szerokość:

en: _Wind speed unit:
pl: _Jednostka prędkości wiatru:

en: _Write
pl: _Zapis

en: bytes
pl: bajtów

en: global
pl: globalne

en: hour | hours
pl[0]: godzina
pl[1]: godziny
pl[2]: godzin
pl[3]: godzin

en: insert special character %s
pl: wstaw znak specjalny %s

en: knots
pl: węzły

en: meters
pl: metry

en: miles
pl: mile

en: milliseconds
pl: milisekund

en: minute | minutes
pl[0]: minuta
pl[1]: minuty
pl[2]: minut
pl[3]: minut

en: minutes
pl: minuty

en: na
pl: nie dotyczy

en: none
pl: brak

en: nothing to mount
pl: nic do zamontowania

en: pixels
pl: pikseli

en: unknown
pl: nieznany

en: unspecified
pl: nieokreślone

en: upower backend enabled.
pl: Włączona obsługa mechanizmu usługi upower.
