mate-terminal 1.25.0 - en to pl translation catalogue (530 entries)

en: "%s" is not a valid zoom factor
pl: "%s" nie jest prawidłowym współczynnikiem powiększenia

en: "%s" option given twice for the same window
pl: Opcję "%s" podano dwukrotnie dla tego samego okna

en: <b>Command</b>
pl: <b>Polecenie</b>

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
pl: <b>Tekst, tło, pogrubienie i podkreślenie</b>

en: <b>Palette</b>
pl: <b>Paleta</b>

en: <b>Title</b>
pl: <b>Tytuł</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
pl: <small><i><b>Uwaga:</b> Poniższe kolory są dostępne dla programów działających wewnątrz terminala.</i></small>

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
pl: <small><i><b>Uwaga:</b> Zmiana poniższych opcji może spowodować niepoprawne zachowanie pewnych programów. Istnieją one tylko w celu obejścia problemów z pewnymi programami i systemami operacyjnymi, które oczekują innego zachowania się terminala.</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
pl: <small><i>Maksymalne</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
pl: <small><i>Brak</i></small>

en: A subset of possible encodings are presented in the "Encoding" submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
pl: Podzbiór możliwych kodowań jest prezentowany w podmenu "Kodowanie". Pojawia się tam lista kodowań. Nazwa kodowania specjalnego "current" oznacza wyświetlanie kodowania na podstawie bieżących ustawień regionalnych.

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
pl: Emulator terminala dla środowiska MATE

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
pl: Wartość pomiędzy 0,0 a 1,0 wskazująca stopień przyciemnienia obrazu tła. Wartość 0,0 oznacza brak przyciemniania, 1,0 oznacza pełne zaciemnienie. W obecnej implementacji możliwe są tylko dwa poziomy przyciemnienia, czyli ustawienie zachowuje się jak zmienna logiczna, gdzie 0,0 wyłącza efekt zaciemnienia.

en: A_vailable encodings:
pl: Do_stępne kodowania:

en: About MATE Terminal
pl: O programie Terminal MATE

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
pl: Klawisz skrótu odłączający bieżącą kartę. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
pl: Klawisz skrótu przesuwający bieżącą kartę w lewo. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
pl: Klawisz skrótu przesuwający bieżącą kartę w prawo. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Accelerator to detach current tab.
pl: Klawisz odłączania bieżącej karty.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
pl: Klawisz przesuwania bieżącej karty w lewo.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
pl: Klawisz przesuwania bieżącej karty w prawo.

en: Add or Remove Terminal Encodings
pl: Dodawanie lub usuwanie kodowań terminala

en: Always blink
pl: Zawsze migaj

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
pl: Nazwa czcionki Pango. Przykładowo "Sans 12" lub "Monospace Bold 14".

en: Append initial title
pl: Dodanie za początkowym tytułem

en: Arabic
pl: arabskie

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
pl: Parametr opcji "%s" nie jest prawidłowym poleceniem: %s

en: Armenian
pl: ormiańskie

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: Background
pl: Tło

en: Background image
pl: Obraz tła

en: Background image _scrolls
pl: Prz_ewijanie obrazu tła

en: Background type
pl: Typ tła

en: Baltic
pl: bałtyckie

en: Black on light yellow
pl: Czarne na jasnożółtym

en: Black on white
pl: Czarne na białym

en: Block
pl: Blokowy

en: Bol_d color:
pl: Kolor pogru_bienia:

en: Built-in _schemes:
pl: Wbudowane _schematy:

en: Built-in sche_mes:
pl: _Wbudowane schematy:

en: C_all To…
pl: _Zadzwoń…

en: C_lose Tab
pl: Zamknij k_artę

en: C_lose Terminal
pl: _Zamknij terminal

en: C_lose Window
pl: _Zamknij okno

en: C_reate
pl: _Utwórz

en: Celtic
pl: celtyckie

en: Central European
pl: środkowoeuropejskie

en: Change _Profile
pl: Z_mień profil

en: Characters that are considered "part of a word"
pl: Znaki, które są traktowane jako "część słowa"

en: Chinese Simplified
pl: chińskie uproszczone

en: Chinese Traditional
pl: chińskie tradycyjne

en: Choose A Terminal Font
pl: Wybór czcionki w terminalu

en: Choose Palette Color %d
pl: Wybór %d koloru palety

en: Choose Terminal Background Color
pl: Wybór koloru tła terminala

en: Choose Terminal Text Color
pl: Wybór koloru tekstu w terminalu

en: Choose base profile
pl: Proszę wybrać profil bazowy

en: Click button to choose profile
pl: Kliknięcie przycisku pozwala wybrać profil

en: Close Tab
pl: Zamknięcie karty

en: Close Window
pl: Zamknięcie okna

en: Close tab
pl: Zamyka kartę

en: Close tabs with middle click
pl: Zamknij panele środkowym przyciskiem

en: Close this terminal?
pl: Zamknąć ten terminal?

en: Close this window?
pl: Zamknąć to okno?

en: Color p_alette:
pl: _Paleta kolorów:

en: Colors
pl: Kolory

en: Compatibility
pl: Zgodność

en: Contents
pl: Spis treści

en: Contributors:
pl: Współtwórcy:

en: Control-H
pl: Ctrl-H

en: Copy
pl: Skopiowanie

en: Copy selected text into _clipboard
pl: Skopiuj zaznaczony tekst do _schowka

en: Copy selection to clipboard
pl: Kopiuj selekcję do schowka

en: Copyright © 2002–2004 Havoc Pennington
    Copyright © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Copyright © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Copyright © 2007–2010 Christian Persch
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2002–2004 Havoc Pennington
    Prawa autorskie © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Prawa autorskie © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Prawa autorskie © 2007–2010 Christian Persch
    Prawa autorskie © 2011 Perberos
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Could not open the address “%s”
pl: Nie można otworzyć adresu "%s"

en: Could not save contents
pl: Nie można zapisać zawartości

en: Croatian
pl: chorwackie

en: Current Locale
pl: Bieżące ustawienia regionalne

en: Cursor _shape:
pl: _Kształt kursora:

en: Cursor blin_k:
pl: Mi_ganie kursora:

en: Custom
pl: Własny

en: Custom co_mmand:
pl: Własne polecenie:

en: Custom command to use instead of the shell
pl: Własne polecenie do użycia zamiast powłoki

en: Cyrillic
pl: cyrylica

en: Cyrillic/Russian
pl: cyrylica/rosyjskie

en: Cyrillic/Ukrainian
pl: cyrylica/ukraińskie

en: DIRNAME
pl: KATALOG

en: Default color of bold text in the terminal
pl: Domyślny kolor pogrubionego tekstu w terminalu

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
pl: Domyślny kolor pogrubionego tekstu w terminalu, w postaci specyfikacji koloru (zapis szesnastkowy HTML lub angielska nazwa koloru, jak np. "red"). Zostanie zignorowany, jeśli ustawiono na true wartość bold_color_same_as_fg.

en: Default color of terminal background
pl: Domyślny kolor tła w terminalu

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
pl: Domyślny kolor tła w terminalu, w postaci specyfikacji koloru (zapis szesnastkowy HTML lub angielska nazwa koloru, jak np. "red").

en: Default color of text in the terminal
pl: Domyślny kolor tekstu w terminalu

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
pl: Domyślny kolor tekstu w terminalu, w postaci specyfikacji koloru (zapis szesnastkowy HTML lub angielska nazwa koloru jak np. "red").

en: Default number of columns
pl: Domyślna liczba kolumn

en: Default number of rows
pl: Domyślna liczba wierszy

en: Default size:
pl: Domyślny rozmiar:

en: Delete Profile
pl: Usunięcie profilu

en: Delete profile “%s”?
pl: Usunąć profil "%s"?

en: Detach Tab
pl: Odłączenie karty

en: Disable connection to session manager
pl: Rozłącza połączenie z menedżerem sesji

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
pl: Bez rejestracji przy użyciu serwera nazw aktywacji i bez ponownego użycia aktywnego terminala.

en: E_ncodings shown in menu:
pl: Ko_dowania widoczne w menu:

en: Edit
pl: Edycja

en: Editing Profile “%s”
pl: Modyfikowanie profilu "%s"

en: Effect of the Backspace key
pl: Działanie klawisza Backspace

en: Effect of the Delete key
pl: Działanie klawisza Delete

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
pl: Kl_awisz skrótu menu (domyślnie F10)

en: Error parsing command: %s
pl: Błąd podczas przetwarzania polecenia: %s

en: Escape sequence
pl: Sekwencja sterująca

en: Execute the argument to this option inside the terminal
pl: Wykonuje wewnątrz terminala polecenie podane w parametrze tej opcji

en: Exit the terminal
pl: Zakończenie działania terminala

en: FILE
pl: PLIK

en: Failed to parse arguments: %s
pl: Przetworzenie parametrów się nie powiodło: %s

en: File
pl: Plik

en: Filename of a background image.
pl: Nazwa pliku obrazu tła.

en: Find
pl: Znajdź

en: Find Ne_xt
pl: Znajdź _następne

en: Find Next
pl: Znajdź następny

en: Find Pre_vious
pl: Znajdź p_oprzednie

en: Find Previous
pl: Znajdź poprzedni

en: Font
pl: Czcionka

en: Full Screen
pl: Pełny ekran

en: Full-screen the window
pl: Okno w trybie pełnoekranowym

en: GEOMETRY
pl: WYMIARY

en: General
pl: Ogólne

en: Georgian
pl: gruzińskie

en: Go to _Line...
pl: Przejdź do _wiersza...

en: Gray on black
pl: Szare na czarnym

en: Greek
pl: greckie

en: Green on black
pl: Zielone na czarnym

en: Gujarati
pl: gudżarackie

en: Gurmukhi
pl: gurmukhi

en: Hebrew
pl: hebrajskie

en: Hebrew Visual
pl: hebrajskie wizualne

en: Help
pl: Pomoc

en: Hide and Show menubar
pl: Przełączenie wyświetlania paska menu

en: Highlight S/Key challenges
pl: Podświetlanie zapytań S/Key

en: Highlight URLs under mouse pointer
pl: Podświetl URL pod wskaźnikiem myszy

en: Highlight _S/Key challenges under mouse pointer
pl: Podświetlanie zapytań S/Key pod wskaźnikiem myszy

en: Highlight _URLs under mouse pointer
pl: Podświetl _URL pod wskaźnikiem myszy

en: Hindi
pl: hindi

en: Hold the terminal open
pl: Zachowanie otwartego terminala

en: How much to darken the background image
pl: W jakim stopniu przyciemniać obraz tła

en: Human-readable name of the profile
pl: Zrozumiała dla człowieka nazwa profilu

en: Human-readable name of the profile.
pl: Zrozumiała dla człowieka nazwa profilu

en: I-Beam
pl: Linia pionowa

en: Icelandic
pl: islandzkie

en: Icon for terminal window
pl: Ikona dla okna terminala

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
pl: Ikona używana w kartach/oknach zawierających ten profil.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
pl: Gdy aplikacja w terminalu ustawia tytuł (większość zwykłych użytkowników ustawia tak swoje powłoki), dynamicznie ustawiony tytuł może usunąć tytuł skonfigurowany, może wstawić go przed lub za niego albo go zastąpić. Możliwymi wartościami są "replace" (zastąp), "before" (wstaw przed), "after" (wstaw za) oraz "ignore" (ignoruj).

en: If true, URLs under mouse pointer are highlighted and can be opened by mouse click together with control key or used in context menu.
pl: Jeżeli prawda, URL pod wskaźnikiem myszy jest podświetlany i może być otwarty przez kliknięcie myszy wraz z klawiszem Ctrl lub za pomocą menu kontekstowego.

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
pl: Jeśli true, pozwala aplikacjom w terminalu na stosowanie tekstu pogrubionego.

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
pl: Jeśli true, tekst pogrubiony będzie renderowany z użyciem tego samego koloru co tekst zwykły.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
pl: Jeśli true, nie wydaje dźwięku kiedy aplikacje wysyłają sekwencję ucieczki dla uruchomienia dzwonka terminala.

en: If true, it enables the ability to close tabs using middle click.
pl: Jeżeli prawdziwe, włącza możliwość zamykania paneli środkowym przyciskiem.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [Ctrl+Tab] and [Ctrl+Shift+Tab].
pl: Jeżeli prawdziwe, włącza możliwość przełączania pomiędzy panelami używając [Ctrl+Tab] i [Ctrl+Shift+Tab].

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
pl: Jeśli true, nowo utworzone okna terminala będą posiadały niestandardowy rozmiar, określony przez default_size_columns i default_size_rows.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
pl: Jeśli true, wciśnięcie klawisza przenosi pasek przewijania na sam dół.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
pl: Jeśli true, przewija obraz tła razem z pierwszoplanowym tekstem; jeżeli false, obraz tła będzie nieruchomy, a ponad nim będzie przewijany tekst.

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
pl: Jeśli true, linie w buforze przewijania nigdy nie będą usuwane. Historia przewijania jest tymczasowo przechowywana na dysku, więc jeśli w terminalu znajdzie się dużo tekstu wynikowego, może to doprowadzić do wyczerpania się wolnej przestrzeni dyskowej.

en: If true, selection is automatically copied to clipboard buffer.
pl: Jeśli prawda, wybór jest automatycznie kopiowany do bufora schowka.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
pl: Jeśli true, polecenie wewnątrz terminala zostanie uruchomione jako powłoka logowania. (argv[0] będzie miał myślnik na swoim początku.)

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
pl: Jeśli true, terminal użyje standardowego globalnej czcionki, jeśli jest to czcionka o stałej szerokości znaków (lub najbardziej podobnej czcionki w innym przypadku).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
pl: Jeśli true, zamiast kolorów użytkownika w terminalu używany będzie schemat koloru motywu dla edycyjnych pól tekstowych.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
pl: Jeśli true, wartość ustawienia "custom_command" będzie użyta zamiast uruchomienia powłoki.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
pl: Jeśli true, terminal zostanie przewinięty do końca jeśli są nowe wyniki

en: Image _file:
pl: Plik o_brazu:

en: Images
pl: Obrazy

en: Incompatible terminal config file version.
pl: Niezgodna wersja pliku konfiguracyjnego terminala.

en: Initial _title:
pl: Poc_zątkowy tytuł:

en: Invalid geometry string "%s"
pl: Nieprawidłowy ciąg opisujący wymiary terminala "%s"

en: Japanese
pl: japońskie

en: Keep initial title
pl: Zachowanie początkowego tytułu

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu wywołujący okno dialogowe tworzenia profili. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Jeśli wprowadzisz tutaj specjalny ciąg znaków "disabled", akcja ta nie będzie posiadać skrótu klawiszowego.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu zamykający nową kartę. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Jeśli wprowadzisz tutaj specjalny ciąg znaków "disabled", akcja ta nie będzie posiadać skrótu klawiszowego.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu zamykający okno. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu kopiujący zaznaczony tekst do schowka. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for finding the next occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu wyszukujący następne wystąpienie szukanej frazy w terminalu. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for finding the previous occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu wyszukujący poprzednie wystąpienie szukanej frazy w terminalu. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu uruchamiający pomoc. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu powiększający czcionkę. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu pomniejszający czcionkę. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu przywracający normalny rozmiar czcionki. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu otwierający nową kartę. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Jeśli wprowadzisz tutaj specjalny ciąg znaków "disabled", akcja ta nie będzie posiadać skrótu klawiszowego.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu otwierający nowe okno. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Jeśli wprowadzisz tutaj specjalny ciąg znaków "disabled", akcja ta nie będzie posiadać skrótu klawiszowego.

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu wklejający zawartość schowka. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for selecting all the text in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu resetujący terminal. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for showing the find dialog. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu zamykający okno. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący kartę 1. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący kartę 10. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący kartę 11. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący kartę 12. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący kartę 2. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący kartę 3. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący kartę 4. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący kartę 5. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący kartę 6. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący kartę 7. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący kartę 8. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący kartę 9. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu przełączający tryb pełnoekranowy. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu resetujący i czyszczący terminal. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu resetujący terminal. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu zapisujący zawartość bieżącej karty do pliku. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Jeśli wprowadzisz tutaj specjalny ciąg znaków "disabled", akcja ta nie będzie posiadać skrótu klawiszowego.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu ustawiający tytuł terminala. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key to switch to the next profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu przełączający na następny profil. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu przełączający na następną kartę. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu przełączający na poprzedni profil. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu przełączający na poprzednią kartę. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu przełączający widoczność paska menu. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wprowadzenie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut to close a tab
pl: Klawisz skrótu zamykający kartę

en: Keyboard shortcut to close a window
pl: Klawisz skrótu zamykający okno

en: Keyboard shortcut to copy text
pl: Klawisz skrótu kopiowania tekstu

en: Keyboard shortcut to create a new profile
pl: Klawisz skrótu tworzący nowy profil

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
pl: Klawisz skrótu wyszukujący następne wystąpienie szukanej frazy

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
pl: Klawisz skrótu wyszukujący poprzednie wystąpienie szukanej frazy

en: Keyboard shortcut to launch help
pl: Klawisz skrótu uruchamiania pomocy

en: Keyboard shortcut to make font larger
pl: Klawisz skrótu powiększania fontu

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
pl: Klawisz skrótu ustawiający domyślny rozmiar fontu

en: Keyboard shortcut to make font smaller
pl: Klawisz skrótu pomniejszania fontu

en: Keyboard shortcut to open a new tab
pl: Klawisz skrótu otwierający nową kartę

en: Keyboard shortcut to open a new window
pl: Klawisz skrótu otwierający nowe okno

en: Keyboard shortcut to paste text
pl: Klawisz skrótu wklejania tekstu

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
pl: Klawisz skrótu resetowania i czyszczenia terminala

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
pl: Klawisz skrótu resetowania terminala

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
pl: Klawisz skrótu zapisujący zawartość bieżącej karty do pliku

en: Keyboard shortcut to select all text
pl: Skrót klawiszowy do zaznaczania całego tekstu

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
pl: Klawisz skrótu ustawiania tytułu terminala

en: Keyboard shortcut to show the find dialog
pl: Klawisz skrótu wyświetlający okno wyszukiwania

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
pl: Klawisz skrótu przełączania na kartę 1

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
pl: Klawisz skrótu przełączania na kartę 10

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
pl: Klawisz skrótu przełączania na kartę 11

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
pl: Klawisz skrótu przełączania na kartę 12

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
pl: Klawisz skrótu przełączania na kartę 2

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
pl: Klawisz skrótu przełączania na kartę 3

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
pl: Klawisz skrótu przełączania na kartę 4

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
pl: Klawisz skrótu przełączania na kartę 5

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
pl: Klawisz skrótu przełączania na kartę 6

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
pl: Klawisz skrótu przełączania na kartę 7

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
pl: Klawisz skrótu przełączania na kartę 8

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
pl: Klawisz skrótu przełączania na kartę 9

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
pl: Klawisz skrótu przełączania na następny profil

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
pl: Klawisz skrótu przełączania na następną kartę

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
pl: Klawisz skrótu przełączania na poprzedni profil

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
pl: Klawisz skrótu przełączania na poprzednią kartę

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
pl: Klawisz skrótu przełączania trybu pełnoekranowego

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
pl: Klawisz skrótu przełączania widoczności paska menu

en: Korean
pl: koreańskie

en: L_eave Full Screen
pl: _Opuść pełny ekran

en: Linux console
pl: Konsola systemu Linux

en: List of available encodings
pl: Lista dostępnych kodowań

en: List of profiles
pl: Lista profili

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /org/mate/terminal/profiles.
pl: Lista profili w programie mate-terminal. Lista ta zawiera ciągi z nazwami podkatalogów względem katalogu /apps/mate-terminal/profiles.

en: Load a terminal configuration file
pl: Wczytuje pliku konfiguracji terminala

en: MATE Terminal
pl: Terminal MATE

en: MATE Terminal Emulator
pl: Emulator terminala MATE

en: MATE Terminal is a fork of GNOME Terminal and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and MATE Terminal, please visit the project's home page.
pl: Terminal MATE jest forkiem Terminala GNOME i jest częścią środowiska MATE. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat MATE i Terminala MATE, proszę odwiedzić stronę domową projektu.

en: MATE Terminal is a terminal emulation application that you can use to access a UNIX shell in the MATE environment. MATE Terminal emulates the xterm program developed by the X Consortium. It supports translucent backgrounds, opening multiple terminals in a single window (tabs) and clickable URLs.
pl: Terminal MATE jest aplikacją emulacji terminala, którą możesz użyć, aby zyskać dostęp do powłoki UNIX-a w środowisku MATE. Terminal MATE emuluje program xterm stworzony przez Konsorcjum X. Obsługuje przezroczyste tła, otwieranie wielu terminali w pojedynczym oknie (karty) oraz klikalne adresy URL.

en: MATE Terminal is a terminal emulator for the MATE Desktop Environment.
    Powered by Virtual TErminal %d.%d.%d
pl: Terminal MATE to emulator terminala dla środowiska MATE.
    Używający Virtual TErminal %d.%d.%d

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania - według wersji trzeciej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: Match _entire word only
pl: Tylko _całe wyrazy

en: Match as _regular expression
pl: Dopasowywanie jako wyrażenia _regularne

en: Maximize the window
pl: Zmaksymalizuj okno

en: Move Tab _Left
pl: Przesuń kartę w _lewo

en: Move Tab _Right
pl: Pr_zesuń kartę w prawo

en: Move Tab to the Left
pl: Przesuń kartę w lewo

en: Move Tab to the Right
pl: Przesuń kartę w prawo

en: Never blink
pl: Nigdy nie migaj

en: New Profile
pl: Nowy profil

en: New Tab
pl: Nowa karta

en: New Window
pl: Nowe okno

en: New _Profile…
pl: _Nowy profil…

en: No such profile "%s", using default profile
pl: Profil "%s" nie istnieje, użyto domyślnego profilu

en: Nordic
pl: nordyckie

en: Normal Size
pl: Zwykły rozmiar

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
pl: Zazwyczaj można uzyskać dostęp do paska menu za pomocą F10. Może to być także zmienione poprzez gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "cokolwiek"). Ta opcja umożliwia wyłączenie standardowego klawisza skrótu paska menu.

en: Not a valid terminal config file.
pl: Nieprawidłowy plik konfiguracyjny terminala.

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
pl: Liczba kolumn w nowo utworzonych oknach terminala. Nie daje efektu, jeśli use_custom_default_size nie jest włączone.

en: Number of lines to keep in scrollback
pl: Liczba linii umieszczanych w buforze przewijania

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
pl: Liczba wierszy w nowo utworzonych oknach terminala. Nie daje efektu, jeśli use_custom_default_size nie jest włączone.

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
pl: Liczba linii umieszczanych w buforze przewijania. Możesz przewijać wstecz w terminalu o tą liczbę linii; natomiast linie niemieszczące się w buforze są usuwane. Jeśli scrollback_unlimited jest true, wartość ta jest ignorowana.

en: On the left side
pl: Po lewej

en: On the right side
pl: Po prawej

en: Open Ta_b
pl: Otwórz _kartę

en: Open _Terminal
pl: Otwórz _terminal

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
pl: Otwiera nową kartę w ostatnio otwartym oknie, z domyślnym profilem

en: Open a new window containing a tab with the default profile
pl: Otwiera nowe okno zawierające kartę z domyślnym profilem

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
pl: Opcja "%s" nie jest już obsługiwana przez tę wersję programu mate-terminal. Zamiast tego można utworzyć profil z odpowiednim ustawieniem i użyć nowej opcji "--profile"

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
pl: Opcja "%s" wymaga określenia uruchamianego polecenia w pozostałej części wiersza polecenia

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
pl: Opcje otwierania nowych okien lub kart terminala; można określić więcej niż jedną opcję:

en: PROFILE-NAME
pl: NAZWA-PROFILU

en: P_rofiles
pl: P_rofile

en: P_rofiles…
pl: _Profile…

en: Palette entry %d
pl: %d element palety

en: Palette for terminal applications
pl: Paleta dla aplikacji terminala

en: Paste
pl: Wklejenie

en: Paste _Filenames
pl: Wklej _nazwy plików

en: Persian
pl: perskie

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
pl: Wyświetl okno dialogowe gdy zostanie wykryte i kliknięte żądanie S/Key zapytanie-odpowiedź. Hasło podane w oknie dialogowym zostanie przesłane do terminala.

en: Position of the scrollbar
pl: Pozycja paska przewijania

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
pl: Możliwymi wartościami są "close" dla zamknięcia terminala oraz "restart" dla ponownego uruchomienia polecenia.

en: Pr_ofile Preferences
pl: P_referencje profilu

en: Prepend initial title
pl: Dodanie przed początkowym tytułem

en: Profile Editor
pl: Edytor profili

en: Profile _name:
pl: _Nazwa profilu:

en: Profile list
pl: Lista profili

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
pl: Profil używany przy otwieraniu nowego okna lub karty. Musi znajdować się na liście profile_list.

en: Profile to use for new terminals
pl: Profil używany przy uruchamianiu nowych terminali

en: Profiles
pl: Profile

en: ROLE
pl: ROLA

en: Replace initial title
pl: Zamiana początkowego tytułu

en: Reset
pl: Wyzeruj

en: Reset and C_lear
pl: Zresetuj i _wyczyść

en: Reset and Clear
pl: Zresetowanie i wyczyszczenie

en: Restart the command
pl: Uruchomienie terminala ponownie

en: Romanian
pl: rumuńskie

en: Ru_n a custom command instead of my shell
pl: Uruchomienie wła_snego polecenia zamiast powłoki

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
pl: Uruchom to polecenie zamiast powłoki, jeżeli use_custom_command jest true.

en: S/Key Challenge Response
pl: Wezwanie-odpowiedź S/Key

en: S_hade transparent background:
pl: Przyciem_nianie przezroczystości tła:

en: S_hade transparent or image background:
pl: Przyciem_nianie przezroczystości i obrazu tła:

en: Save Contents
pl: Zapisanie zawartości

en: Save as...
pl: Zapisanie jako...

en: Save the terminal configuration to a file
pl: Zapisuje konfigurację terminala do pliku

en: Scroll on _keystroke
pl: Przewijanie przy _naciśnięciu klawisza

en: Scroll on _output
pl: Prz_ewijanie przy pojawieniu się nowych danych

en: Scroll_back:
pl: _Bufor przewijania:

en: Scrolling
pl: Przewijanie

en: Search
pl: Szukaj

en: Search _backwards
pl: Wyszukiwanie _wstecz

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select Background Image
pl: Obraz tła

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: Select-by-_word characters:
pl: Znaki należące do _słowa przy zaznaczaniu:

en: Session management options:
pl: Opcje zarządzania sesją:

en: Set Title
pl: Ustawienie tytułu

en: Set _Character Encoding
pl: Ustaw _kodowanie znaków

en: Set the last specified tab as the active one in its window
pl: Ustawia ostatnio wybraną kartę jako aktywną w jej oknie

en: Set the terminal title
pl: Ustawia tytuł terminala

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
pl: Ustawia współczynnik powiększenia terminala (1.0 = zwykły rozmiar)

en: Set the window role
pl: Ustawia rolę okna

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
pl: Ustaw rozmiar okna, na przykład: 80x24 lub 80x24+200+200 (RZĘDYxKOLUMNY+X+Y)

en: Set the working directory
pl: Ustawia katalog roboczy

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
pl: Określa kod generowany przez klawisz Backspace. Możliwe wartości to "ascii-del" dla znaku ASCII DEL, "control-h"  dla Ctrl-H (znanego jako znak ASCII BS), "escape-sequence" dla sekwencji sterującej charakterystycznej dla klawiszy Backspace lub Delete. Dla klawisza Backspace standardowo przyjmuje się "ascii-del".

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
pl: Określa kod generowany przez klawisz Delete. Możliwe wartości to "ascii-del" dla znaku ASCII DEL, "control-h" dla Ctrl-H (znanego jako znak ASCII BS), "escape-sequence" dla sekwencji sterującej charakterystycznej dla klawiszy Backspace lub Delete. Dla klawisza Delete standardowo przyjmuje się "escape-sequence".

en: Shortcut _Key
pl: Klawisz _skrótu

en: Show MATE Terminal options
pl: Wyświetla opcje Terminala MATE

en: Show _Menubar
pl: _Pasek menu

en: Show _menubar by default in new terminals
pl: _Domyślne wyświetlanie paska menu w nowych terminalach

en: Show per-terminal options
pl: Wyświetla opcje dla danego terminala

en: Show per-window options
pl: Wyświetla opcje dla okna

en: Show session management options
pl: Wyświetla opcje zarządzania sesją

en: Show terminal options
pl: Wyświetla opcje terminala

en: Solarized dark
pl: Ciemny Solarized

en: Solarized light
pl: Jasny Solarized

en: South European
pl: południowoeuropejskie

en: Specify file containing saved configuration
pl: Określa plik zawierający zapisaną konfigurację

en: Specify session management ID
pl: Określa identyfikator zarządzania sesją

en: Switch tabs with [Ctrl]+[Tab]
pl: Przełącz zakładkę przy pomocy [Ctrl]+[Tab]

en: Switch to Next Profile
pl: Zmień na następny profil

en: Switch to Next Tab
pl: Przełącz na następną kartę

en: Switch to Previous Profile
pl: Zmień na poprzedni profil

en: Switch to Previous Tab
pl: Przełącz na poprzednią kartę

en: Switch to Tab 1
pl: Przełączenie na kartę 1

en: Switch to Tab 10
pl: Przełączenie na kartę 10

en: Switch to Tab 11
pl: Przełączenie na kartę 11

en: Switch to Tab 12
pl: Przełączenie na kartę 12

en: Switch to Tab 2
pl: Przełączenie na kartę 2

en: Switch to Tab 3
pl: Przełączenie na kartę 3

en: Switch to Tab 4
pl: Przełączenie na kartę 4

en: Switch to Tab 5
pl: Przełączenie na kartę 5

en: Switch to Tab 6
pl: Przełączenie na kartę 6

en: Switch to Tab 7
pl: Przełączenie na kartę 7

en: Switch to Tab 8
pl: Przełączenie na kartę 8

en: Switch to Tab 9
pl: Przełączenie na kartę 9

en: Switch to this tab
pl: Przełącza na tę kartę

en: TITLE
pl: TYTUŁ

en: TTY Erase
pl: Wyczyszczenie TTY

en: Ta_bs
pl: _Karty

en: Tabs
pl: Karty

en: Terminal _bell
pl: D_zwonek terminala

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
pl: Opcje terminala; jeśli opcja jest użyta przed pierwszym parametrem --window lub --tab, to ustawia wartości domyślne dla wszystkich terminali:

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
pl: Terminale mają 16-kolorową paletę z której mogą korzystać aplikacje wewnątrz terminala. Chodzi o paletę w formie listy kolorów oddzielonych dwukropkiem. Nazwy kolorów powinny być w formacie szesnastkowym np. "#FF00FF"

en: Thai
pl: tajskie

en: The child process exited normally with status %d.
pl: Proces potomny został normalnie zakończony ze stanem %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
pl: Proces potomny został zakończony przez sygnał %d.

en: The child process was terminated.
pl: Proces potomny został zakończony.

en: The cursor appearance
pl: Wygląd kursora

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
pl: Możliwe wartości to "block" dla kursora blokowego, "ibeam" dla kursora w postaci kreski z szeryfami lub "underline" dla kursora w formie znaku podkreślenia.

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
pl: Dostępne wartości to "system" w celu użycia globalnych ustawień migania kursora, albo "on" (włącz) lub "off" (wyłącz) by ustawić tryb jawnie.

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
pl: Klawisz skrótu "%s" jest już przypisany do działania "%s"

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
pl: Kliknięty tekst nie wygląda na prawidłowe wezwanie OTP.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
pl: Kliknięty tekst nie wygląda na prawidłowe wezwanie S/Key.

en: There are multiple tabs open in this window.
pl: W tym oknie jest wiele otwartych kart.

en: There are still processes running in some terminals in this window.
    Closing the window will kill all of them.
pl: W niektórych terminalach w tym oknie ciągle uruchomione są procesy.
    Zamknięcie okna spowoduje ich zakończenie.

en: There is still a process running in this terminal.
    Closing the terminal will kill it.
pl: W tym terminalu uruchomiony jest proces.
    Zamknięcie terminala spowoduje jego zakończenie.

en: There was an error creating the child process for this terminal
pl: Wystąpił błąd podczas tworzeniu procesu potomnego dla tego terminala

en: There was an error displaying help
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy

en: Title and Command
pl: Tytuł i polecenie

en: Title for terminal
pl: Tytuł terminala

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
pl: Tytuł wyświetlany dla okna terminala lub karty. Tytuł ten może zostać zastąpiony lub połączony z tytułem ustawianym przez aplikację wewnątrz terminala, w zależności od ustawień trybu title_mode.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
pl: Ustaw na true dla pokazywania paska menu w nowych oknach, dla okien/kart z tym profilem.

en: Turkish
pl: tureckie

en: Turn off the menubar
pl: Wyłącza pasek menu

en: Turn on the menubar
pl: Włącza wyświetlanie paska menu

en: Two roles given for one window
pl: Jednemu oknu nadano dwie role

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
pl: Rodzaj tła terminala. Może mieć wartość "solid" dla jednolitego koloru, "image" dla obrazu lub "transparent" zarówno dla przezroczystości kompozytowego menedżera okien jak i pseudo-przezroczystości.

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Unicode
pl: unikod

en: Unnamed
pl: Bez nazwy

en: Use custom default terminal si_ze
pl: Własny domyślny ro_zmiar terminala

en: Use system settings
pl: Użyj ustawień systemowych

en: Use the command line
pl: Użyj linii poleceń

en: Use the given profile instead of the default profile
pl: Używa zadanego profilu zamiast domyślnego profilu

en: User Defined
pl: Własny

en: Vietnamese
pl: wietnamskie

en: View
pl: Widok

en: Western
pl: zachodnie

en: What to do with dynamic title
pl: Sposób postępowania z tytułem dynamicznym

en: What to do with the terminal when the child command exits
pl: Co zrobić z terminalem, gdy polecenie potomne się zakończy

en: When command _exits:
pl: _Po zakończeniu polecenia:

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
pl: Podczas zaznaczania tekstu po słowach, sekwencja tych znaków będzie rozumiana jako pojedyncze słowa. Zakres może być wprowadzany jako "A-Z". Znak dywiza (nie wyrażającego zakresu) powinien być pierwszym podanym znakiem.

en: When terminal commands set their o_wn titles:
pl: Kiedy polecenia terminala ustawiają _własne tytuły:

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
pl: Gdzie umieścić pasek przewijania terminala. Możliwe są "left" (po lewej), "right" (po prawej) i "hidden" (ukryty).

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
pl: Czy nieograniczona liczba linii powinna być trzymana w buforze przewijania

en: Whether bold text should use the same color as normal text
pl: Czy pogrubiony tekst powinien korzystać z tego samego koloru co tekst zwykły

en: Whether the menubar has access keys
pl: Określa, czy pasek menu posiada klawisze dostępu

en: Whether the standard GTK+ shortcut for menubar access is enabled
pl: Określa, czy włączony jest standardowy skrót GTK+ umożliwiający dostęp do paska menu

en: Whether to allow bold text
pl: Czy zezwolić na pogrubiony tekst

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab or any foreground subprocesses.
pl: Czy pytać o potwierdzenie przy zamykaniu okna terminala które ma więcej niż jedną otwartą kartę lub działający podproces pierwszego planu.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
pl: Czy pytać o potwierdzenie podczas zamykania okien terminala

en: Whether to blink the cursor
pl: Czy kursor ma migać

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
pl: Określa, czy skróty Alt+litera dla paska menu mają być włączone. Mogą one kolidować z pewnymi aplikacjami uruchomionymi wewnątrz terminala, więc istnieje możliwość ich wyłączenia.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
pl: Czy uruchomić polecenie w terminalu jako powłokę logowania

en: Whether to run a custom command instead of the shell
pl: Czy uruchomić własne polecenie zamiast powłoki

en: Whether to scroll background image
pl: Czy przewijać obraz tła

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
pl: Czy przewijać do końca gdy klawisz jest wciśnięty

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
pl: Czy przewinąć do końca jeśli są nowe wyniki

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
pl: Czy pokazywać pasek menu w nowych oknach/kartach

en: Whether to silence terminal bell
pl: Czy wyciszyć dzwonek terminala

en: Whether to use custom terminal size for new windows
pl: Czy używać niestandardowego rozmiaru terminala dla nowych okien

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
pl: Czy używać kolorów z motywu dla widżetu terminala

en: Whether to use the system font
pl: Czy używać czcionki systemowej

en: White on black
pl: Białe na czarnym

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
pl: Opcje okien; jeśli opcja jest użyta przed pierwszym parametrem --window lub --tab, to ustawia wartości domyślne dla wszystkich okien:

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
pl: Już istnieje profil o nazwie "%s". Utworzyć kolejny profil o tej samej nazwie?

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
pl: Z pewnością wraz z niniejszym programem dostarczono także egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie - proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: ZOOM
pl: POWIĘKSZENIE

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Zoom _In
pl: Po_większ

en: Zoom _Out
pl: Po_mniejsz

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
pl: Współczynnik powiększenia "%g" jest zbyt duży; użyto %g

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
pl: Współczynnik powiększenia "%g" jest zbyt mały; użyto %g

en: _About
pl: _O programie

en: _Action
pl: _Działanie

en: _Add or Remove…
pl: _Dodaj lub usuń…

en: _Allow bold text
pl: Zezwolenie na pogru_biony tekst

en: _Background color:
pl: Kolor tł_a:

en: _Background image
pl: _Obraz tła

en: _Backspace key generates:
pl: Klawisz _Backspace generuje:

en: _Base on:
pl: _Profil bazowy:

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Clear Highlight
pl: Wy_czyść wyróżnienie

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Close Window
pl: Za_mknij okno

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Copy Call Address
pl: Skopiuj _adres dzwonienia

en: _Copy E-mail Address
pl: Skopiuj _adres e-mail

en: _Copy Link Address
pl: _Skopiuj adres odnośnika

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Delete key generates:
pl: Klawisz _Delete generuje:

en: _Description
pl: _Opis

en: _Detach tab
pl: O_dłącz kartę

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
pl: _Klawisze dostępu menu (np. Alt+P otwiera menu Plik)

en: _Encoding
pl: _Kodowanie

en: _File
pl: _Plik

en: _Find
pl: _Znajdź

en: _Find...
pl: Z_najdź...

en: _Font:
pl: _Czcionka:

en: _Full Screen
pl: P_ełny ekran

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Incremental Search...
pl: Wy_szukiwanie przyrostowe...

en: _Input Methods
pl: _Metody wprowadzania

en: _Keyboard Shortcuts…
pl: _Skróty klawiszowe…

en: _Match case
pl: _Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: _New
pl: _Nowy

en: _Next Profile
pl: _Następny profil

en: _Next Tab
pl: _Następna karta

en: _Normal Size
pl: _Zwykły rozmiar

en: _Ok
pl: _OK

en: _Open Link
pl: _Otwórz odnośnik

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Previous Profile
pl: _Poprzedni profil

en: _Previous Tab
pl: _Poprzednia karta

en: _Profile Preferences
pl: _Preferencje profilu

en: _Profile name:
pl: Naz_wa profilu:

en: _Profile used when launching a new terminal:
pl: _Profil używany przy uruchamianiu nowego terminala:

en: _Relaunch
pl: Ponowne u_ruchomienie

en: _Reset
pl: Z_resetuj

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
pl: _Przywróć domyślne wartości opcji zgodności

en: _Run command as a login shell
pl: _Uruchomienie w roli powłoki startowej

en: _Same as text color
pl: Taki _sam jak kolor tekstu

en: _Save Contents
pl: Zapi_sz zawartość

en: _Scrollbar is:
pl: _Położenie paska przewijania:

en: _Search
pl: _Szukaj

en: _Search for:
pl: _Tekst:

en: _Send Mail To…
pl: _Wyślij wiadomość e-mail do…

en: _Set Title…
pl: _Ustaw tytuł…

en: _Shortcut keys:
pl: Kla_wisze skrótów:

en: _Solid color
pl: Jednolity _kolor

en: _Text color:
pl: Kolor t_ekstu:

en: _Title:
pl: S_tanowisko:

en: _Transparent background
pl: _Przezroczyste tło

en: _Underline color:
pl: Kolor po_dkreślenia:

en: _Unlimited
pl: Nie_ograniczone

en: _Use colors from system theme
pl: _Kolory z motywu systemowego

en: _Use the system fixed width font
pl: Czci_onka systemowa o stałej szerokości

en: _View
pl: _Widok

en: _Wrap around
pl: _Automatyczny powrót do początku

[ctx: active-encodings]
en: [ 'UTF-8', 'current' ]
pl: [ 'UTF-8', 'ISO-8859-2', 'current' ]

en: columns
pl: kolumn

en: lines
pl: wierszy

en: rows
pl: rzędów

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
pl: 'Domyślny'
