pluma 1.25.3 - en to pl translation catalogue (1181 entries)

en:   Ln %d, Col %d
pl:   Wrsz %d, Kol %d

en: "%s" not found
pl: Wyrażenie "%s" nie zostało odnalezione

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
pl: %d.%m.%Y %H:%M:%S

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: %s
    Proszę uruchomić "%s --help", aby uzyskać pełną listę opcji wiersza poleceń.

en: %s is a directory.
pl: %s jest katalogiem.

en: %s is not a regular file.
pl: %s nie jest zwykłym plikiem.

en: %s is not a valid location.
pl: %s nie jest prawidłowym położeniem.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
pl: %s nie jest prawidłowym położeniem. Proszę sprawdzić, czy wprowadzone położenie jest poprawne i spróbować ponownie.

en: %s: invalid encoding.
pl: %s: nieprawidłowe kodowanie.

en: (Empty)
pl: (Pusty)

en: (correct spelling)
pl: (poprawna pisownia)

en: (no suggested words)
pl: (brak podpowiedzi)

en: - Edit text files
pl: - edycja plików tekstowych

en: / on %s
pl: / na %s

en: 01/11/2009 17:52:00
pl: 01.11.2009 17:52:00

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
pl: Edytor tekstu dla środowiska graficznego MATE

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
pl: Dowolna czcionka używana w obszarze redagowania tekstu. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli opcja "Używanie domyślnej czcionki" jest wyłączona.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
pl: Plik o podanej nazwie już istnieje. Proszę wybrać inną nazwę.

en: A_dd Scheme
pl: _Dodaj schemat

en: A_vailable encodings:
pl: Do_stępne kodowania:

en: Abbreviated form
pl: Forma skrócona

en: Abbreviation
pl: Skrót

en: About Pluma
pl: O Pluma

en: About this application
pl: Informacje o programie

en: Above
pl: Ponad

en: Accessibility key character
pl: Klawisz skrótu

en: Acronym
pl: Akronim

en: Activate '%s'
pl: Aktywuje "%s"

en: Activate next document
pl: Przechodzi do następnego dokumentu

en: Activate previous document
pl: Przechodzi do poprzedniego dokumentu

en: Activation
pl: Aktywacja

en: Active plugins
pl: Aktywne wtyczki

en: Add Scheme
pl: Dodaj schemat

en: Add a new snippet...
pl: Dodaj nową wstawkę...

en: Add new empty file
pl: Dodaje nowy pusty plik

en: Add new empty folder
pl: Dodaje nowy pusty katalog

en: Add or Remove...
pl: Dodaj lub usuń...

en: Add w_ord
pl: _Dodaj słowo

en: Align
pl: Wyrównanie

en: Alignment character
pl: Znak wyrównania

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All Languages
pl: Wszystkie języki

en: All Text Files
pl: Wszystkie pliki tekstowe

en: All _Lower Case
pl: Wszystko _małymi literami

en: All _Upper Case
pl: Wszystko _wielkimi literami

en: All documents
pl: Wszystkie dokumenty

en: All documents except untitled ones
pl: Wszystkie dokumenty z wyjątkiem niezatytułowanych

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: All languages
pl: Wszystkie języki

en: All supported archives
pl: Wszystkie obsługiwane archiwa

en: Alternative
pl: Alternatywa

en: An error occurred
pl: Wystąpił błąd

en: An error occurred while creating a new directory
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia nowego katalogu

en: An error occurred while creating a new file
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia nowego pliku

en: An error occurred while deleting a file or directory
pl: Wystąpił błąd podczas usuwania pliku lub katalogu

en: An error occurred while loading a directory
pl: Wystąpił błąd podczas wczytywania katalogu

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
pl: Wystąpił błąd podczas otwierania katalogu w menedżerze plików

en: An error occurred while renaming a file or directory
pl: Wystąpił błąd podczas zmieniania nazwy pliku lub katalogu

en: An error occurred while setting a root directory
pl: Wystąpił błąd podczas ustawiania katalogu głównego

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
pl: Analizuje bieżący dokument i określa liczbę słów, wierszy, znaków i znaków niepustych w nim.

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Anchor URI
pl: Adres URI kotwicy

en: Append to current document
pl: Wstawia na końcu bieżącego dokumentu

en: Applet class file code
pl: Kod pliku class apletu

en: Applet class file code (deprecated)
pl: Kod pliku class apletu (przestarzały)

en: Arabic
pl: arabskie

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz trwale usunąć "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
pl: Trwale usunąć zaznaczone pliki?

en: Armenian
pl: ormiańskie

en: Array
pl: Tablica

en: Associated information
pl: Powiązane informacje

en: Author info
pl: Informacje o autorze

en: Autocheck Type
pl: Rodzaj automatycznego sprawdzania

en: Autocheck spelling on document load...
pl: Automatyczne sprawdzanie pisowni podczas wczytywania dokumentu...

en: Automatic Indentation
pl: Automatyczne wcięcia

en: Automatic indent
pl: Automatyczne wcięcia

en: Automatically Detected
pl: Automatycznie wykryte

en: Automatically Detected Encodings
pl: Automatyczne rozpoznawanie kodowania

en: Automatically spell-check the current document
pl: Automatycznie sprawdza pisownię bieżącego dokumentu

en: Autosave
pl: Automatyczny zapis

en: Autosave Interval
pl: Okres między automatycznymi zapisami

en: Available Tag Lists
pl: Dostępne listy znaczników

en: Available formats
pl: Dostępne formaty

en: Axis related headers
pl: Nagłówki osi

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Background color (deprecated)
pl: Kolor tła (przestarzały)

en: Background texture tile
pl: Plik desenia tła

en: Background texture tile (deprecated)
pl: Plik deseniu tła (przestarzały)

en: Baltic
pl: bałtyckie

en: Base URI
pl: Podstawowy adres URI

en: Base font
pl: Podstawowa czcionka

en: Base font (deprecated)
pl: Czcionka podstawowa (przestarzałe)

en: Bibliography (cite)
pl: Bibliografia (cite)

en: Bibliography (item)
pl: Bibliografia (item)

en: Bibliography (shortcite)
pl: Bibliografia (shortcite)

en: Bibliography (thebibliography)
pl: Bibliografia (thebibliography)

en: Body Font for Printing
pl: Czcionka treści na wydruku

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Border
pl: Krawędź

en: Border (deprecated)
pl: Krawędź (przestarzałe)

en: Border color
pl: Kolor obramowania

en: Bottom Panel is Visible
pl: Wyświetlanie panelu dolnego

en: Brackets &lt;&gt;
pl: Nawiasy &lt;&gt;

en: Brackets ()
pl: Nawiasy ()

en: Brackets []
pl: Nawiasy

en: Brackets {}
pl: Nawiasy {}

en: Build
pl: Zbudowanie

en: Bytes
pl: Bajty

en: Bzip2 compressed archive
pl: Archiwum skompresowane programem Bzip2

en: C_hange Case
pl: _Zmień wielkość liter

en: C_haracter Encoding:
pl: Kodowanie _znaków:

en: C_ommand color:
pl: K_olor polecenia:

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
pl: Nie można przenieść pliku do kosza.
    Usunąć go trwale?

en: Capitalize the first letter of each selected word
pl: Zamienia pierwszą literę każdego zaznaczonego słowa na wielką

en: Cell rowspan
pl: Scalenie komórek w poziomie

en: Celtic
pl: celtyckie

en: Center
pl: Wyśrodkowanie

en: Center (deprecated)
pl: Center (przestarzałe)

en: Central European
pl: środkowoeuropejskie

en: Ch_aracter Encoding:
pl: _Kodowanie znaków:

en: Cha_nge
pl: _Zmień

en: Change A_ll
pl: Zmień _wszystkie

en: Change _to:
pl: Zmiana _na:

en: Change selected text to lower case
pl: Zmienia litery zaznaczonego tekstu na małe

en: Change selected text to upper case
pl: Zmienia litery zaznaczonego tekstu na wielkie

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
pl[0]: Zmiany dokonane w ciągu ostatniej %d godziny zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany dokonane w ciągu ostatnich %d godzin zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany dokonane w ciągu ostatnich %d godzin zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[3]: Zmiany dokonane w ciągu ostatnich %d godzin zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
pl[0]: Zmiany dokonane w ciągu ostatniej %ld minuty zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany dokonane w ciągu ostatnich %ld minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany dokonane w ciągu ostatnich %ld minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[3]: Zmiany dokonane w ciągu ostatnich %ld minut zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
pl[0]: Zmiany dokonane w ciągu ostatniej %ld sekundy zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany dokonane w ciągu ostatnich %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany dokonane w ciągu ostatnich %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[3]: Zmiany dokonane w ciągu ostatnich %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
pl[0]: Zmiany dokonane w ciągu ostatniej godziny i %d minuty zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany dokonane w ciągu ostatniej godziny i %d minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany dokonane w ciągu ostatniej godziny i %d minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[3]: Zmiany dokonane w ciągu ostatniej godziny i %d minut zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
pl: Zmiany naniesione w ciągu ostatniej godziny zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
pl[0]: Zmiany dokonane w ciągu ostatniej minuty i %ld sekundy zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany dokonane w ciągu ostatniej minuty i %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany dokonane w ciągu ostatniej minuty i %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[3]: Zmiany dokonane w ciągu ostatniej minuty i %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
pl: Zmiany naniesione w ciągu ostatniej minuty zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
pl[0]: Zostaną bezpowrotnie utracone zmiany dokonane w %d dokumencie.
pl[1]: Zostaną bezpowrotnie utracone zmiany dokonane w %d dokumentach.
pl[2]: Zostaną bezpowrotnie utracone zmiany dokonane w %d dokumentach.
pl[3]: Zostaną bezpowrotnie utracone zmiany dokonane w %d dokumentach.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
pl: Zmiany dokonane w dokumencie "%s" zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Character Encodings
pl: Kodowania znaków

en: Character encoding of linked resource
pl: Kodowanie znaków zasobu, do którego prowadzi odnośnik

en: Character encodings
pl: Kodowania znaków

en: Characters (no spaces)
pl: Znaki (bez spacji)

en: Characters (with spaces)
pl: Znaki (ze spacjami)

en: Check Spelling
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Check _Word
pl: _Sprawdź słowo

en: Check spelling
pl: Sprawdzenie pisowni

en: Check the current document for incorrect spelling
pl: Sprawdza bieżący dokument pod kątem poprawności pisowni

en: Checked (state)
pl: Zaznaczone (stan pola)

en: Checked state
pl: Zaznaczone (stan pola)

en: Checks the spelling of the current document.
pl: Sprawdza pisownię bieżącego dokumentu.

en: Chinese Simplified
pl: chińskie uproszczone

en: Chinese Traditional
pl: chińskie tradycyjne

en: Citation
pl: Cytat

en: Cite reason for change
pl: Powód zmiany

en: Class implementation ID
pl: Identyfikator implementacji klasy

en: Class list
pl: Lista klas

en: Clear highlighting of search matches
pl: Wyłącza wyróżnianie odnalezionych wystąpień wyszukiwanego wyrażenia

en: Clear text flow control
pl: Kontrola przepływu tekstu

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
pl: Kliknięcie tego przycisku umożliwia wybór czcionki edytora

en: Close _without Saving
pl: Zamknij _bez zapisywania

en: Close all open files
pl: Zamyka wszystkie otwarte pliki

en: Close document
pl: Zapisuje dokument

en: Close print preview
pl: Zamyka podgląd wydruku

en: Close the current file
pl: Zamyka bieżący plik

en: Code content type
pl: Typ zawartości

en: Color Scheme
pl: Schemat kolorów

en: Color Scheme Files
pl: Pliki schematów kolorów

en: Color of selected links
pl: Kolor zaznaczonych odnośników

en: Color of selected links (deprecated)
pl: Kolor zaznaczonych odnośników (przestarzałe)

en: Column span
pl: Scalenie kolumn

en: Columns
pl: Kolumny

en: Comment
pl: Komentarz

en: Completed spell checking
pl: Sprawdzanie ukończone

en: Computer code fragment
pl: Fragment kodu komputerowego

en: Configure date/time plugin
pl: Konfiguracja wtyczki wstawiania daty/czasu

en: Configure the application
pl: Konfiguruje program

en: Connection timed out. Please try again.
pl: Przekroczony czas połączenia. Proszę spróbować ponownie.

en: Content scheme
pl: Schemat zawartości

en: Content type
pl: Typ zawartości

en: Content type (deprecated)
pl: Typ zawartości (przestarzałe)

en: Coordinates
pl: Współrzędne

en: Copy the selection
pl: Kopiuje zaznaczenie

en: Copyright © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Copyright © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Copyright © 2003-2006 Paolo Maggi
    Copyright © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Prawa autorskie © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Prawa autorskie © 2003-2006 Paolo Maggi
    Prawa autorskie © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Prawa autorskie © 2011 Perberos
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Could not create a backup file while saving %s
pl: Podczas zapisywania pliku %s nie było możliwe utworzenie kopii zapasowej

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
pl: Podczas zapisywania pliku %s nie było możliwe utworzenie tymczasowej kopii zapasowej

en: Could not execute command: %s
pl: Nie można wykonać polecenia: %s

en: Could not find the file %s.
pl: Nie można odnaleźć pliku %s.

en: Could not mount volume: %s
pl: Nie można zamontować woluminu: %s

en: Could not open media: %s
pl: Nie można otworzyć nośnika: %s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
pl: Nie można otworzyć pliku %s używając kodowania znaków %s.

en: Could not open the file %s.
pl: Nie można otworzyć pliku %s.

en: Could not remove color scheme "%s".
pl: Nie można usunąć schematu kolorów "%s".

en: Could not revert the file %s.
pl: Nie można przywrócić pliku %s.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
pl: Nie można zapisać pliku %s używając kodowania znaków %s.

en: Could not save the file %s.
pl: Nie można zapisać pliku %s.

en: Create Backup Copies
pl: Tworzenie kopii zapasowych

en: Create a _backup copy of files before saving
pl: Tworzenie kopii _zapasowych przed zapisem

en: Create a new document
pl: Tworzy nowy dokument

en: Create a new document in an existing instance of pluma
pl: Tworzy nowy dokument w ramach istniejącej instancji programu pluma

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
pl: Tworzy nowe główne okno w ramach istniejącej instancji programu pluma

en: Create new document
pl: Tworzy nowy dokument

en: Create new snippet
pl: Tworzy nową wstawkę

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: Current Locale (%s)
pl: Bieżące ustawienia regionalne (%s)

en: Current document
pl: Bieżący dokument

en: Current line
pl: Bieżący wiersz

en: Current page (Alt+P)
pl: Bieżąca strona (Alt+P)

en: Current selection
pl: Bieżące zaznaczenie

en: Current selection (default to document)
pl: Bieżące zaznaczenie (domyślnie dokument)

en: Current word
pl: Bieżące słowo

en: Custom format
pl: Niestandardowy format

en: Cut the selection
pl: Wycina zaznaczenie

en: Cyrillic
pl: cyrylica

en: Cyrillic/Russian
pl: cyrylica/rosyjskie

en: Cyrillic/Ukrainian
pl: cyrylica/ukraińskie

en: DIV Style container
pl: Kontener stylu DIV

en: DIV container
pl: Warstwa DIV

en: D_on't Edit
pl: _Nie modyfikuj

en: D_on't Save
pl: _Nie zapisuj

en: Date and time of change
pl: Data i czas wprowadzenia zmian

en: Declare flag
pl: Ustawia flagę

en: Defer attribute
pl: Atrybut defer

en: Definition description
pl: Opis definicji

en: Definition list
pl: Lista definicji

en: Definition term
pl: Pojęcie definicji

en: Delete selected file or folder
pl: Usuwa zaznaczony plik lub katalog

en: Delete selected snippet
pl: Usuwa zaznaczoną wstawkę kodu

en: Delete the selected text
pl: Usuwa zaznaczony tekst

en: Deleted text
pl: Usunięty tekst

en: Direction
pl: Kierunek

en: Directionality
pl: Kierunkowość

en: Directionality (deprecated)
pl: Kierunkowość (przestarzałe)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu "%s": zmienna g_mkdir_with_parents() się nie powiodła: %s

en: Directory list
pl: Lista katalogów

en: Disable syntax highlighting
pl: Wyłącza wyróżnianie elementów składni

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Display
pl: Ekran

en: Display Line Numbers
pl: Wyświetlanie numerów wierszy

en: Display Overview Map
pl: Wyświetlanie mapy ogólnej

en: Display Right Margin
pl: Wyświetlanie prawego marginesu

en: Display _grid pattern
pl: Wyświetlanie wzoru _siatki

en: Display _overview map
pl: Wyświetlanie _mapy ogólnej

en: Display in bottom pane
pl: Wyświetlanie w dolnym panelu

en: Display list of possible values for the encoding option
pl: Wyświetla listę możliwych wartości dla opcji kodowania

en: Display right _margin at column
pl: Wyświetlanie prawego _marginesu w kolumnie

en: Do not _split words over two lines
pl: Bez _rozdzielania słów

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
pl: Porzucić zmiany i wczytać plik ponownie?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
pl: Dołączyć zaznaczone wstawki <b>systemowe</b> do eksportu?

en: Do you want to reload the file?
pl: Wczytać plik ponownie?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
pl: Spróbować zastąpić go aktualnie zapisywanym plikiem?

en: Docum_ents with unsaved changes:
pl: Dokum_enty z niezapisanymi zmianami:

en: Document
pl: Dokument

en: Document Statistics
pl: Statystyka dokumentu

en: Document background pattern type
pl: Typ wzoru tła dokumentu

en: Document base
pl: Baza dokumentu

en: Document body
pl: Blok "body" dokumentu

en: Document head
pl: Blok "head" dokumentu

en: Document title
pl: Tytuł dokumentu

en: Document type
pl: Typ dokumentu

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Done.
pl: Ukończono.

en: ENCODING
pl: KODOWANIE

en: E_ncodings shown in menu:
pl: Ko_dowania widoczne w menu:

en: Easy file access from the side pane
pl: Łatwy dostęp do plików z panelu bocznego

en: Edit Any_way
pl: _Zmodyfikuj mimo to

en: Edit text files
pl: Edytor plików tekstowych

en: Edit text in fullscreen
pl: Edytowanie tekstu na pełnym ekranie

en: Editor
pl: Edytor

en: Editor Font
pl: Czcionka edytora

en: Editor _font:
pl: W edytor_ze:

en: Element ID
pl: Identyfikator elementu

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
pl: Obsługa wierszy trybu z programów Emacs, Kate i Vim w programie pluma.

en: Embedded object
pl: Obiekt osadzony

en: Emphasis
pl: Wyróżnienie

en: Empty
pl: Pusty

en: Enable Restore of Remote Locations
pl: Włącza możliwość przywracania zdalnych położeń

en: Enable Search Highlighting
pl: Włączone wyróżnianie wyników wyszukiwania

en: Enable Syntax Highlighting
pl: Włączone wyróżnianie elementów składni

en: Enable text _wrapping
pl: _Wyświetlanie

en: Encode type
pl: Typ kodowania

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

en: Encodings shown in menu
pl: Kodowania wyświetlane w menu

en: Error opening file %s
pl: Podczas otwierania pliku %s wystąpił błąd

en: Error reverting file %s
pl: Podczas przywracania pliku %s wystąpił błąd

en: Error saving file %s
pl: Podczas zapisywania pliku %s wystąpił błąd

en: Execute a custom command and put its output in a new document
pl: Wykonuje polecenie i wstawia jego wyniki w nowym dokumencie

en: Execute external commands and shell scripts.
pl: Wykonuje zewnętrzne polecenia i skrypty powłoki.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
pl: Czas wykonania polecenia języka Python (%s) przekroczył ograniczenie, wykonanie wstrzymane.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
pl: Wykonanie polecenia języka Python (%s) się nie powiodło: %s

en: Exited
pl: Zakończono

en: Export selected snippets
pl: Eksportuje zaznaczoną wstawkę kodu

en: Export snippets
pl: Eksport wstawek

en: Export successfully completed
pl: Eksport ukończony powodzeniem

en: External Tools
pl: Narzędzia zewnętrzne

en: External Tools Manager
pl: Menedżer Narzędzi Zewnętrznych

en: External _Tools
pl: _Narzędzia zewnętrzne

en: External tools
pl: Narzędzia zewnętrzne

en: Figure
pl: Rysunek

en: File "%s" does not exist
pl: Plik "%s" nie istnieje

en: File "%s" is not a valid snippets archive
pl: Plik "%s" nie jest prawidłowym archiwum wstawek

en: File "%s" is not a valid snippets file
pl: Plik "%s" nie jest prawidłowym plikiem wstawek

en: File Browser
pl: Przeglądarka plików

en: File Browser Filter Mode
pl: Tryb filtrowania plików

en: File Browser Filter Pattern
pl: Wzór filtra plików

en: File Browser Pane
pl: Panel przeglądarki plików

en: File Browser Root Directory
pl: Katalog główny przeglądarki plików

en: File Browser Virtual Root Directory
pl: Wirtualny katalog główny przeglądarki plików

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: File Saving
pl: Zapisywanie pliku

en: File System
pl: System plików

en: File input
pl: Plik wejściowy

en: File: %s
pl: Plik: %s

en: Find
pl: Znajdź

en: Find Ne_xt
pl: Znajdź _następne

en: Find Pre_vious
pl: Znajdź p_oprzednie

en: Font
pl: Czcionka

en: Font & Colors
pl: Czcionki i kolory

en: Font face
pl: Czcionki

en: Font face (deprecated)
pl: Czcionka (przestarzałe)

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Footnote
pl: Przypis

en: For label
pl: Etykieta for

en: Forced line break
pl: Wymuszone łamanie wierszy

en: Form
pl: Formularz

en: Form action handler
pl: Program obsługi działania formularza

en: Form control group
pl: Grupa formularza

en: Form field label text
pl: Etykieta pola formularzy

en: Form input
pl: Pole tekstowe formularza

en: Form input type
pl: Typ pola tekstowego formularza

en: Form method
pl: Sposób przesłania formularza

en: Forward link
pl: Odnośnik przekazujący

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
pl[0]: Odnaleziono i zmieniono %d wystąpienie
pl[1]: Odnaleziono i zmieniono %d wystąpienia
pl[2]: Odnaleziono i zmieniono %d wystąpień
pl[3]: Odnaleziono i zmieniono %d wystąpień

en: Found and replaced one occurrence
pl: Odnaleziono i zmieniono jedno wystąpienie

en: Frame
pl: Ramka

en: Frame border
pl: Obramowanie ramki

en: Frame render parts
pl: Części wyświetlania ramki

en: Frame source
pl: Źródło strony w ramce

en: Frame spacing
pl: Odstęp między ramkami

en: Frame target
pl: Cel ramki

en: Frameborder
pl: Obramowanie ramki

en: Frameset
pl: Zestaw ramek

en: Frameset columns
pl: Kolumny zestawu ramek

en: Frameset rows
pl: Wiersze zestawu ramek

en: Framespacing
pl: Odstęp między ramkami

en: Function cosine
pl: Funkcja cosinus

en: Function e^
pl: Funkcja e^

en: Function exp
pl: Funkcja exp

en: Function log
pl: Funkcja log

en: Function log10
pl: Funkcja log10

en: Function sine
pl: Funkcja sinus

en: GNOME Documentation Team
pl: Zespół dokumentacji GNOME

en: Generic embedded object
pl: Obiekt osadzony

en: Generic metainformation
pl: Ogólne metainformacje

en: Generic span
pl: Span

en: Georgian
pl: gruzińskie

en: Get statistical information on the current document
pl: Pobiera informacje statystyczne na temat bieżącego dokumentu

en: Global
pl: Globalna

en: Go to _Line...
pl: Przejdź do _wiersza...

en: Go to a previously opened location
pl: Przechodzi do ostatnio otwartego położenia

en: Go to a specific line
pl: Przechodzi do wiersza o podanym numerze

en: Go to next location
pl: Przechodzi do następnego położenia

en: Go to previous location
pl: Przechodzi do poprzedniego położenia

en: Go to the next visited location
pl: Przechodzi do następnego odwiedzonego położenia

en: Go to the previous visited location
pl: Przechodzi do poprzednio odwiedzonego położenia

en: Greek
pl: greckie

en: Greek alpha
pl: Grecka alfa

en: Greek beta
pl: Grecka beta

en: Greek epsilon
pl: Grecki epsilon

en: Greek gamma
pl: Grecka gamma

en: Greek lambda
pl: Gracka lambda

en: Greek rho
pl: Greckie ro

en: Greek tau
pl: Greckie tau

en: Gzip compressed archive
pl: Archiwum skompresowane programem Gzip

en: HREF URI
pl: HREF adresu URI

en: HTML - Special Characters
pl: HTML - znaki specjalne

en: HTML - Tags
pl: HTML - znaczniki

en: HTML root element
pl: Element główny HTML

en: HTML version
pl: Wersja języka HTML

en: HTTP header name
pl: Nazwa nagłówka HTTP

en: He_aders and footers:
pl: Nagłó_wki i stopki:

en: Header 0 (chapter)
pl: Nagłówek 0 (rozdział)

en: Header 0 (chapter*)
pl: Nagłówek 0 (rozdział*)

en: Header 1 (section)
pl: Nagłówek 1 (podrozdział)

en: Header 1 (section*)
pl: Nagłówek 1 (podrozdział*)

en: Header 2 (subsection)
pl: Nagłówek 2 (podpodrozdział)

en: Header 2 (subsection*)
pl: Nagłówek 2 (podpodrozdział)

en: Header 3 (subsubsection)
pl: Nagłówek 3 (podpodpodrozdział)

en: Header 3 (subsubsection*)
pl: Nagłówek 3 (podpodpodrozdział)

en: Header 4 (paragraph)
pl: Nagłówek 4 (akapit)

en: Header Font for Printing
pl: Czcionka nagłówka na wydruku

en: Header appendix
pl: Dodatek do nagłówka

en: Header cell IDs
pl: Identyfikator komórki nagłówka

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Heading 1
pl: Nagłówek 1

en: Heading 2
pl: Nagłówek 2

en: Heading 3
pl: Nagłówek 3

en: Heading 4
pl: Nagłówek 4

en: Heading 5
pl: Nagłówek 5

en: Heading 6
pl: Nagłówek 6

en: Hebrew
pl: hebrajskie

en: Hebrew Visual
pl: hebrajskie wizualne

en: Height
pl: Wysokość

en: Hide panel
pl: Ukrywa panel

en: Highlight Current Line
pl: Wyróżnianie bieżącego wiersza

en: Highlight Matching Bracket
pl: Wyróżnianie pasujących nawiasów

en: Highlight current _line
pl: Wyróż_nianie bieżącego wiersza

en: Highlight matching _bracket
pl: Wyróżni_anie pasujących nawiasów

en: Highlighting
pl: Wyróżnianie

en: History for "replace with" entries
pl: Historia dla wpisów "Zmiana na"

en: History for "search for" entries
pl: Historia dla wpisów "Szukaj"

en: Horizontal rule
pl: Linia pozioma

en: Horizontal space
pl: Odstęp w poziomie

en: Horizontal space (deprecated)
pl: Odstęp w poziomie (przestarzałe)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
pl: Nie można odnaleźć komputera %s. Proszę sprawdzić poprawność ustawień serwera pośredniczącego i spróbować ponownie.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
pl: Nazwa komputera nie jest prawidłowa. Proszę sprawdzić, czy wprowadzone położenie jest poprawne i spróbować ponownie.

en: I18N BiDi override
pl: Nadpisanie dwukierunkowości umiędzynaradawiania

en: INS
pl: WST

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
pl: Wartość "true" powoduje wyświetlenie katalogu pierwszego otwartego dokumentu w przeglądarce plików, jeśli nie była jeszcze używana (z tego powodu opcja ta dotyczy ogólnie przypadków, w których dokumenty zostały otwarte z wiersza poleceń lub z menedżera plików, np. programu Caja).

en: If false, it hides the first tab if there is only one tab.
pl: Jeśli fałszywe, ukrywa pierwszą zakładkę, jeśli jest tylko jedna zakładka.

en: If false, pluma doesn't show tabs in the notebook with the side pane active.
pl: Jeżeli fałsz, pluma nie pokaże kart w notatniku z aktywnym bocznym panelem.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
pl: Przy ustawieniu wartości na 0, podczas drukowania dokumentu nie będą wstawiane numery wierszy. W przeciwnym wypadku numery wierszy będą drukowane co tyle wierszy, ile wynosi podana wartość.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
pl: Wartość "true" włącza możliwość przełączania pomiędzy zakładkami używając [ctrl + tab] i [ctrl + shift + tab].

en: If you delete an item, it is permanently lost.
pl: W wypadku usunięcia elementu zostanie on nieodwracalnie utracony.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
pl: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, wszystkie zmiany zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
pl[0]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %d godziny zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %d godzin zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %d godzin zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[3]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %d godzin zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
pl[0]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej %ld minuty zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %ld minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %ld minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[3]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %ld minut zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
pl[0]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej %ld sekundy zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[3]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatnich %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
pl[0]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej godziny i %d minuty zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej godziny i %d minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej godziny i %d minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[3]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej godziny i %d minut zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
pl: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej godziny zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
pl[0]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej minuty i %ld sekundy zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej minuty i %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej minuty i %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[3]: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej minuty i %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
pl: Jeżeli dokument nie zostanie zapisany, zmiany z ostatniej minuty zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
pl: Jeśli plik zostanie zapisany, wszystkie zmiany dokonane zewnętrznie mogą zostać utracone. Zapisać mimo to?

en: Ignore _All
pl: Z_ignoruj wszystkie

en: Image
pl: Obraz

en: Image map
pl: Mapa obrazu

en: Image map area
pl: Obszar mapy obrazu

en: Image map name
pl: Nazwa mapy obrazu

en: Image source
pl: Źródło obrazu

en: Import snippets
pl: Importuje wstawki kodu

en: Import successfully completed
pl: Import ukończony powodzeniem

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
pl: Importowany plik "%s" nie jest prawidłowym plikiem wstawek

en: In_sert Date and Time...
pl: W_staw datę i czas...

en: Incrementally search for text
pl: Przyrostowe wyszukiwanie tekstu

en: Inline frame
pl: Ramka liniowa

en: Inline layer
pl: Warstwa liniowa

en: Insert Date and Time
pl: Wstawienie daty i czasu

en: Insert Date/Time
pl: Wstawienie daty/czasu

en: Insert _spaces instead of tabs
pl: _Wstawianie spacji zamiast znaków tabulacji

en: Insert at cursor position
pl: Wstawia na pozycji kursora

en: Insert current date and time at the cursor position
pl: Wstawia na pozycji kursora bieżącą datę i czas

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
pl: Umożliwia szybkie i wygodne wstawianie często używanych fragmentów tekstu

en: Insert spaces
pl: Wstawianie spacji

en: Inserted text
pl: Dodany tekst

en: Inserts current date and time at the cursor position.
pl: Wstawia na pozycji kursora bieżącą datę i czas.

en: Instance definition
pl: Definicja instancji

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
pl: Interaktywna konsola języka Python dostępna w panelu dolnym

en: Invert the case of selected text
pl: Zamienia wielkość liter zaznaczonego tekstu

en: It is not possible to detect the encoding automatically
pl: Automatyczne wykrycie kodowania jest niemożliwe

en: Italic text
pl: Pochylenie

en: Item
pl: Element

en: Item with label
pl: Element z etykietą

en: Japanese
pl: japońskie

en: Java applet
pl: Aplet języka Java

en: Java applet (deprecated)
pl: Aplet języka Java (przestarzałe)

en: Korean
pl: koreańskie

en: L_ine Ending:
pl: _Koniec wiersza:

en: Label
pl: Etykieta

en: Language
pl: Język

en: Language code
pl: Kod języka

en: Language:
pl: Język:

en: Languages
pl: Języki

en: Large text style
pl: Styl dużego rozmiaru tekstu

en: Latex - Tags
pl: LaTeX - znaczniki

en: Layer
pl: Warstwa

en: Leave fullscreen mode
pl: Opuszcza tryb pełnoekranowy

en: Line Number Font for Printing
pl: Czcionka numerów wierszy na wydruku

en: Line Numbers
pl: Numery wierszy:

en: Line Wrapping Mode
pl: Tryb zawijania wierszy

en: Line you want to move the cursor to
pl: Numer wiersza, do którego ma zostać przeniesiony kursor

en: Lines
pl: Wiersze

en: Link color
pl: Kolor odnośnika

en: Link color (deprecated)
pl: Kolor odnośnika (przestarzałe)

en: List description
pl: Opis listy

en: List enumerate
pl: Wyliczenie

en: List item
pl: Element listy

en: List itemize
pl: Wypunktowanie

en: List of MIME types for file upload
pl: Lista dopuszczalnych plików MIME dla wysyłania plików

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
pl: Lista schematów VFS obsługiwanych przez program pluma w trybie edycji. Schemat "plik" jest domyślnie edytowalny.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
pl: Lista aktywnych wtyczek. Zawiera "Położenie" aktywnej wtyczki. Proszę zobaczyć plik .pluma-plugins w celu otrzymania "Położenia" danej wtyczki.

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
pl: Lista kodowań widoczna w menu Kodowanie znaków na liście wyboru otwierania i zapisywania pliku. Używane są tylko rozpoznane kodowania.

en: List of entries in "replace with" textbox.
pl: Lista wpisów w polu tekstowym "Zmiana na"

en: List of entries in "search for" textbox.
pl: Lista wpisów w polu tekstowym "Szukaj"

en: List of supported character sets
pl: Lista obsługiwanych zestawów znaków

en: Listing
pl: Lista

en: Loading %d file… | Loading %d files…
pl[0]: Wczytywanie %d pliku…
pl[1]: Wczytywanie %d plików…
pl[2]: Wczytywanie %d plików…
pl[3]: Wczytywanie %d plików…

en: Loading %s
pl: Wczytywanie %s

en: Loading %s from %s
pl: Wczytywanie pliku %s z katalogu %s

en: Loading file '%s'…
pl: Wczytywanie pliku "%s"…

en: Local change to font
pl: Lokalna zmiana czcionki

en: Local files only
pl: Tylko lokalne pliki

en: Log Out _without Saving
pl: Wyloguj _bez zapisywania

en: Long description link
pl: Odnośnik do długiego opisu

en: Long quotation
pl: Długi cytat

en: MATE Documentation Team
pl: Zespół dokumentacji MATE

en: MIME Type:
pl: Typ MIME:

en: Mac OS Classic
pl: Klasyczny system Mac OS

en: Mail link
pl: Odnośnik do adresu e-mail

en: Manage _External Tools...
pl: Zarządzaj _narzędziami zewnętrznymi...

en: Manage _Snippets...
pl: Zarządzaj _wstawkami...

en: Manage snippets
pl: Zarządzanie wstawkami

en: Margin pixel height
pl: Wysokość marginesu

en: Margin pixel width
pl: Szerokość marginesu

en: Match _Entire Word Only
pl: Tylko całe _wyrazy

en: Match _entire word only
pl: Tylko _całe wyrazy

en: Match _regular expression
pl: _Dopasowywanie jako wyrażenie regularne

en: Maths (display)
pl: Matematyka (wyświetlanie)

en: Maths (inline)
pl: Matematyka (liniowy)

en: Maximum Number of Undo Actions
pl: Liczba możliwych cofnięć

en: Maximum Recent Files
pl: Maksymalna liczba ostatnich plików

en: Maximum length of text field
pl: Maksymalna długość pola tekstu

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
pl: Maksymalna liczba działań, których cofnięcie lub ponowienie będzie możliwe. "-1" oznacza liczbę nieskończoną.

en: Media-independent link
pl: Odnośnik niezależny od nośnika

en: Menu list
pl: Menu

en: Menu list (deprecated)
pl: Lista menu (przestarzałe)

en: Misspelled word:
pl: Błędnie napisane słowo:

en: Modelines
pl: Wiersze trybu

en: Move selected file or folder to trash
pl: Przenosi zaznaczony plik lub katalog do kosza

en: Move the current document to a new window
pl: Otwiera bieżący dokument w nowym oknie

en: Multi-line text field
pl: Wielowierszowe pole tekstowe

en: Multicolumn
pl: Wiele kolumn

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: Name
pl: Nazwa

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Named property value
pl: Wartość nazwanej właściwości

en: New F_ile
pl: Nowy pl_ik

en: New tool
pl: Nowe narzędzie

en: Next ID
pl: Następny identyfikator

en: Next location
pl: Następne położenie

en: No URI
pl: Brak adresu URI

en: No embedded objects
pl: Brak osadzonych obiektów

en: No frames
pl: Brak ramek

en: No layers
pl: Brak warstw

en: No line break
pl: Brak łamania wierszy

en: No misspelled words
pl: Brak błędów w pisowni

en: No mount object for mounted volume: %s
pl: Brak obiektu montowania dla zamontowanego woluminu: %s

en: No resize
pl: Stały rozmiar

en: No script
pl: Brak skryptów

en: No shade
pl: Brak cienia

en: No shade (deprecated)
pl: Bez cienia (przestarzałe)

en: No word wrap
pl: Brak zawijania wierszy

en: No word wrap (deprecated)
pl: Bez zawijania wierszy (przestarzałe)

en: Non-breaking space
pl: Twarda spacja

en: Nordic
pl: nordyckie

en: Note
pl: Notatka

en: Nothing
pl: Nic

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
pl: Liczba minut, po której program pluma automatycznie zapisuje zmodyfikowane pliki. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli aktywna jest opcja "Automatyczny zapis".

en: OVR
pl: NAD

en: Object applet file
pl: Plik obiektu apletu

en: Object applet file (deprecated)
pl: Plik obiektu apletu (przestarzałe)

en: Object data reference
pl: Odnośnik do danych obiektu

en: Offset for alignment character
pl: Przesunięcie znaku wyrównania

en: OnBlur event
pl: Zdarzenie onBlur

en: OnChange event
pl: Zdarzenie onChange

en: OnClick event
pl: Zdarzenie onClick

en: OnDblClick event
pl: Zdarzenie onDblClick

en: OnFocus event
pl: Zdarzenie onFocus

en: OnKeyDown event
pl: Zdarzenie onKeyDown

en: OnKeyPress event
pl: Zdarzenie onKeyPress

en: OnKeyUp event
pl: Zdarzenie onKeyUp

en: OnLoad event
pl: Zdarzenie onLoad

en: OnMouseDown event
pl: Zdarzenie onMouseDown

en: OnMouseMove event
pl: Zdarzenie onMouseMove

en: OnMouseOut event
pl: Zdarzenie onMouseOut

en: OnMouseOver event
pl: Zdarzenie OnMouseOver

en: OnMouseUp event
pl: Zdarzenie onMouseUp

en: OnReset event
pl: Zdarzenie onReset

en: OnSelect event
pl: Zdarzenie onSelect

en: OnSubmit event
pl: Zdarzenie onSubmit

en: OnUnload event
pl: Zdarzenie onUnload

en: Open
pl: Otwórz

en: Open '%s'
pl: Otwórz "%s"

en: Open Files
pl: Otwarte pliki

en: Open With Tree View
pl: Rozpocznij z widokiem drzewa plików

en: Open a file
pl: Otwarcie pliku

en: Open a recently used file
pl: Otwiera ostatnio używany plik

en: Open a terminal at the currently opened directory
pl: Otwiera terminal w obecnie otwartym katalogu

en: Open a terminal in the document location
pl: Otwiera terminal w katalogu dokumentu

en: Open selected file
pl: Otwiera zaznaczony plik

en: Open terminal here
pl: Otwarcie terminalu w tym miejscu

en: Open the parent folder
pl: Otwórz katalog nadrzędny

en: Open the pluma manual
pl: Otwiera podręcznik użytkownika programu pluma

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
pl: Otwiera przeglądarkę plików z aktywnym widokiem drzewa plików zamiast widoku zakładek

en: Opens the External Tools Manager
pl: Otwiera menedżera narzędzi zewnętrznych

en: Operator fraction
pl: Symbol ułamka

en: Operator integral (display)
pl: Symbol całki (blokowy)

en: Operator integral (inline)
pl: Symbol całki (liniowy)

en: Operator sum (display)
pl: Symbol sumy (blokowy)

en: Operator sum (inline)
pl: Symbol sumy (liniowy)

en: Option group
pl: Grupa opcji

en: Option selector
pl: Wybór opcji

en: Ordered list
pl: Lista uporządkowana

en: Output media
pl: Nośnik wyjścia

en: Page %N of %Q
pl: Strona %N z %Q

en: Page %d of %d
pl: Strona %d z %d

en: Page Preview
pl: Podgląd wydruku

en: Page header
pl: Nagłówek strony

en: Page total
pl: Stron razem

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Paragraph class
pl: Klasa akapitu

en: Paragraph style
pl: Styl akapitu

en: Paste the clipboard
pl: Wkleja zawartość schowka

en: Pick the editor font
pl: Wybór czcionki edytora

en: Plain Text
pl: Zwykły tekst

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
pl: Prawdopodobnie próbowano otworzyć plik binarny.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
pl: Proszę sprawdzić, czy wprowadzone zostało poprawne położenie i spróbować ponownie.

en: Please check your installation.
pl: Proszę sprawdzić poprawność instalacji.

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Pluma Preferences
pl: Preferencje Pluma

en: Pluma is a small and lightweight text editor for the MATE Desktop Environment.
pl: Pluma to niewielki i lekki edytor tekstu dla środowiska MATE.

en: Pluma is a small, but powerful text editor designed specifically for the MATE desktop. It has most standard text editor functions and fully supports international text in Unicode. Advanced features include syntax highlighting and automatic indentation of source code, printing and editing of multiple documents in one window.
pl: Pluma jest małym ale potężnym edytorem tekstu zaprojektowanym specjalnie dla środowiska MATE. Posiada większość standardowych funkcji edytorów tekstowych i w pełni wspiera tekst międzynarodowy w Unicode. Zaawansowane funkcje to podświetlanie składni i automatyczne wcinanie kodu źródłowego, drukowanie oraz edytowanie wielu dokumentów w jednym oknie.

en: Pluma is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Pluma rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: Pluma is extensible through a plugin system, which currently includes support for spell checking, comparing files, viewing CVS ChangeLogs, and adjusting indentation levels.
pl: Pluma jest rozszerzalna poprzez system wtyczek, który obecnie obejmuje obsługę sprawdzania pisowni, porównywania plików, przeglądania dzienników zmian CVS i dostosowywania poziomów wcięć.

en: Pluma is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Pluma jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania - według wersji 2 tej Licencji lub (wg twojej opinii) którejkolwiek z późniejszych wersji.

en: Pr_eferences
pl: P_referencje

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Preformatted listing
pl: Preformatowany kod

en: Preformatted text
pl: Preformatowany tekst

en: Preparing...
pl: Przygotowywanie...

en: Previous location
pl: Poprzednie położenie

en: Print Header
pl: Drukowanie nagłówków

en: Print Line Numbers
pl: Drukowanie numerów wierszy

en: Print Previe_w
pl: Podgląd _wydruku

en: Print Syntax Highlighting
pl: Drukowanie wyróżniania elementów składni

en: Print line nu_mbers
pl: Drukowanie nu_merów wierszy

en: Print page _headers
pl: Drukowani_e

en: Print preview
pl: Podgląd wydruku

en: Print synta_x highlighting
pl: Dru_kowanie

en: Print the current page
pl: Drukuje bieżącą stronę

en: Printing Line Wrapping Mode
pl: Tryb zawijania wierszy na wydruku

en: Profile metainfo dictionary
pl: Słownik metainformacji profilu

en: Prompt message
pl: Wiadomość w znaku zachęty

en: Prompt type
pl: Typ polecenia

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
pl: Pozwala na łatwe wstawianie do dokumentu często używanych znaczników lub napisów bez potrzeby ich ręcznego wprowadzania.

en: Push button
pl: Przycisk

en: Python Console
pl: Konsola języka Python

en: Question
pl: Pytanie

en: Quick Open
pl: Szybkie otwarcie

en: Quick open
pl: Szybkie otwarcie

en: Quickly open documents
pl: Szybko otwiera dokumenty

en: Quickly open files
pl: Szybko otwiera pliki

en: Quit the program
pl: Kończy działanie programu

en: Quote
pl: Cudzysłów

en: RO
pl: tylko do odczytu

en: R_emove duplicates
pl: _Usunięcie duplikatów

en: Range
pl: Zakres

en: Re_fresh View
pl: Odśwież wido_k

en: Read-Only
pl: Tylko do odczytu

en: ReadOnly text and password
pl: Tekst i hasło tylko do odczytu

en: Redo the last undone action
pl: Ponów ostatnie cofnięte działanie

en: Reduced spacing
pl: Ograniczony odstęp

en: Reduced spacing (deprecated)
pl: Ograniczony odstęp (przestarzałe)

en: Reference label
pl: Etykieta odniesienia

en: Reference ref
pl: Odniesienie ref

en: Refresh the view
pl: Odświeża widok

en: Remote files only
pl: Tylko zdalne pliki

en: Remove trailing spaces
pl: Usunięcie końcowych spacji

en: Remove useless trailing spaces in your file
pl: Usuwa z pliku niepotrzebne końcowe spacje

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
pl: Usuwa końcowe spacje z linii przed zapisaniem

en: Rename selected file or folder
pl: Zmienia nazwę zaznaczonego pliku lub katalogu

en: Replace
pl: Zmień

en: Replace All
pl: Zmień wszystkie

en: Replace _All
pl: Zmień _wszystkie

en: Replace _with:
pl: Zmiana _na:

en: Replace current document
pl: Zastępuje bieżący dokument

en: Replace current selection
pl: Zastępuje bieżące zaznaczenie

en: Restore Previous Cursor Position
pl: Przywróć ostatnią pozycję kursora

en: Reverse link
pl: Odnośnik wsteczny

en: Revert selected snippet
pl: Przywraca zaznaczoną wstawkę

en: Revert to a saved version of the file
pl: Przywraca plik do zapisanej wersji

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
pl: Cofnąć niezapisane zmiany w dokumencie "%s"?

en: Reverting %s
pl: Przywracanie %s

en: Reverting %s from %s
pl: Przywracanie dokumentu %s z katalogu %s

en: Reverting the document '%s'…
pl: Przywracanie dokumentu "%s"…

en: Right Margin Position
pl: Pozycja prawego marginesu

en: Romanian
pl: rumuńskie

en: Root
pl: Element główny

en: Rows
pl: Wiersze

en: Rulings between rows and columns
pl: Odstęp między wierszami i kolumnami

en: Run "make" in the document directory
pl: Wykonuje "make" w katalogu dokumentu

en: Run command
pl: Wykonanie polecenia

en: Running tool:
pl: Uruchamianie narzędzia:

en: S_ave Anyway
pl: _Zapisz mimo to

en: S_elect the documents you want to save:
pl: Dokum_enty do zapisu:

en: S_hortcut key:
pl: Kl_awisz skrótu:

en: S_ort...
pl: Po_sortuj...

en: S_tart at column:
pl: _Rozpoczęcie od kolumny:

en: Sample program output, scripts
pl: Przykłady wyników działania programów, skrypty

en: Save
pl: Zapisz

en: Save As…
pl: Zapisz jako…

en: Save Without Trailing Spaces
pl: Zapisz bez końcowych spacji

en: Save _As
pl: Z_apisz jako

en: Save _As...
pl: Z_apisz jako...

en: Save all open files
pl: Zapisuje wszystkie otwarte pliki

en: Save changes to document "%s" before closing?
pl: Zapisać zmiany przed zamknięciem dokumentu "%s"?

en: Save the current file
pl: Zapisuje bieżący plik

en: Save the current file with a different name
pl: Zapisuje bieżący plik pod inną nazwą

en: Saving %s
pl: Zapisywanie %s

en: Saving %s to %s
pl: Zapisywanie pliku %s do katalogu %s

en: Saving file '%s'…
pl: Zapisywanie pliku "%s"…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
pl: Możliwość zapisu została wyłączona przez administratora systemu.

en: Scope covered by header cells
pl: Zakres komórek nagłówków

en: Script language name
pl: Nazwa języka skryptowego

en: Script statements
pl: Deklaracje skryptu

en: Scrollbar
pl: Pasek przewijania

en: Search
pl: Szukaj

en: Search _backwards
pl: Wyszukiwanie _wstecz

en: Search backwards for the same text
pl: Wyszukuje ponowne wystąpienie tego samego tekstu wstecz

en: Search for and replace text
pl: Wyszukuje i zamienia tekst

en: Search for text
pl: Wyszukuje tekst

en: Search forwards for the same text
pl: Wyszukuje ponowne wystąpienie tego samego tekstu

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: Select a character encoding from the menu and try again.
pl: Proszę wybrać kodowanie znaków w menu i spróbować ponownie.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
pl: Proszę wybrać inne kodowanie znaków w menu i spróbować ponownie.

en: Select the _language of the current document.
pl: Wybór języ_ka bieżącego dokumentu.

en: Select the entire document
pl: Zaznacza cały dokument

en: Select the group of tags you want to use
pl: Określa wyświetlaną grupę znaczników

en: Selectable option
pl: Opcja do wyboru

en: Selected
pl: Zaznaczone

en: Selected format
pl: Wybrany format

en: Selection
pl: Wybór

en: Server-side image map
pl: Mapa obrazu po stronie serwera

en: Set Location to First Document
pl: Ustawienie położenia na pierwszy dokument

en: Set _Language...
pl: Usta_w język...

en: Set language
pl: Ustawienie języka

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
pl: Ustawia kodowanie znaków używane podczas otwierania plików wymienionych w wierszu poleceń

en: Set the language of the current document
pl: Ustawia język bieżącego dokumentu

en: Set the root to the active document location
pl: Ustawia położenie bieżącego dokumentu jako ścieżkę katalogu głównego

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
pl: Przełącza możliwość przywracania zdalnych położeń.

en: Shape
pl: Kształt

en: Shell Output
pl: Wyjście powłoki

en: Short inline quotation
pl: Krótki wierszowy cytat

en: Shortcut key with which the snippet is activated
pl: Klawisz skrótu aktywujący wstawkę kodu

en: Show Spaces, Tabs, Newlines
pl: Pokazuje spacje, tabulatory, konće wierszy

en: Show _Binary
pl: Wyświetl pliki _wykonywalne

en: Show _Hidden
pl: Wyświetl ukr_yte pliki

en: Show _newlines
pl: Pokaż _konće wierszy

en: Show _spaces
pl: Pokaż _spacje

en: Show _tabs
pl: Pokaż znaki _tabulacji

en: Show _trailing spaces only
pl: Pokaż tylko _końcowe spacje

en: Show _trailing tabs only
pl: Pokaż tylko _końcowe znaki tabulacji

en: Show binary files
pl: Wyświetla pliki wykonywalne

en: Show hidden files and folders
pl: Wyświetla ukryte pliki i katalogi

en: Show multiple pages
pl: Wyświetla wiele stron

en: Show nbsp
pl: Pokaż nbsp

en: Show newline
pl: Pokaż koniec wiersza

en: Show or hide the bottom pane in the current window
pl: Przełącza wyświetlanie panelu dolnego w bieżącym oknie

en: Show or hide the side pane in the current window
pl: Przełącza wyświetlanie panelu bocznego w bieżącym oknie

en: Show or hide the statusbar in the current window
pl: Przełącza wyświetlanie paska stanu w bieżącym oknie

en: Show or hide the toolbar in the current window
pl: Przełącza wyświetlanie paska narzędziowego w bieżącym oknie

en: Show save confirmation
pl: Pokaż potwierdzenie zapisania

en: Show save confirmation if the files have changes.
pl: Pokaż potwierdzenie zapisania, jeśli zmieniono plik.

en: Show spaces
pl: Pokaż spacje

en: Show tabs
pl: Pokaż znaki tabulacji

en: Show tabs with side pane
pl: Pokaż boczny panel

en: Show the application's version
pl: Wyświetla wersję programu

en: Show the first tab if there is only one tab
pl: Pokaż pierwszą zakładkę jeśli jest tylko jedna zakładka

en: Show the next page
pl: Wyświetla następną stronę

en: Show the previous page
pl: Wyświetla poprzednią stronę

en: Side Pane is Visible
pl: Wyświetlanie panelu bocznego

en: Side _Pane
pl: Panel _boczny

en: Single line prompt
pl: Jednowierszowe wejście

en: Single snippets file
pl: Pojedynczy plik wstawek

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
pl: Słowo aktywujące wstawkę kodu po naciśnięciu klawisza Tab

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size (deprecated)
pl: Rozmiar (przestarzałe)

en: Small text style
pl: Styl małego rozmiaru tekstu

en: Smart Home End
pl: Inteligentne Home i End

en: Snippets
pl: Wstawki

en: Snippets Manager
pl: Zarządzanie wstawkami

en: Snippets archive
pl: Archiwum wstawek

en: Soft hyphen­
pl: Miękki łącznik

en: Soft line break
pl: Miękkie łamanie wierszy

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Sort the current document or selection
pl: Sortuje bieżący dokument lub zaznaczony tekst

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
pl: Uporządkowana lista kodowań używana przez program pluma podczas automatycznego wykrywania kodowania pliku. Wartość "CURRENT" oznacza bieżące kodowanie lokalne. Używane są tylko rozpoznane kodowania.

en: Sorts a document or selected text.
pl: Sortuje dokument lub zaznaczony tekst.

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Source
pl: Źródło

en: South European
pl: południowoeuropejskie

en: Space-separated archive list
pl: Lista archiwów oddzielonych spacjami

en: Spacer
pl: Odstęp

en: Spacing between cells
pl: Odstęp między komórkami

en: Spacing within cells
pl: Margines wewnętrzny komórek

en: Span
pl: Rozdzielenie

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
pl: Określa zachowanie się kursora po naciśnięciu klawiszy Home i End. Wartość "DISABLED" powoduje, że kursor zawsze wraca na początek/koniec wiersza, "AFTER" - kursor wraca na początek/koniec wiersza po pierwszym naciśnięciu klawisza i na początek/koniec tekstu (białe znaki ignorowane) po drugim naciśnięciu klawisza. Wartość "BEFORE" powoduje, że kursor przenosi się na początek/koniec tekstu przed przejściem na początek/koniec linii. "ALWAYS" -  kursor przenosi się zawsze na początek/koniec tekstu zamiast na początek/koniec wiersza.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
pl: Określa sposób zawijania długich wierszy podczas drukowania. Wartość "GTK_WRAP_NONE" powoduje brak zawijania, "GTK_WRAP_WORD" - zawijanie wierszy na granicach słów, zaś "GTK_WRAP_CHAR" - na granicach pojedynczych znaków. Należy pamiętać o tym, że podczas odczytywania wartości rozpoznawane są małe i wielkie litery, więc powinny być one wprowadzone dokładnie w podanej postaci.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
pl: Określa sposób zawijania długich wierszy w obszarze redagowania tekstu. Wartość "GTK_WRAP_NONE" powoduje brak zawijania, "GTK_WRAP_WORD" - zawijanie wierszy na granicach słów, zaś "GTK_WRAP_CHAR" - na granicach pojedynczych znaków. Należy pamiętać o tym, że podczas odczytywania wartości rozpoznawane są małe i wielkie litery, więc powinny być one wprowadzone dokładnie w podanej postaci.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
pl: Określa czcionkę stosowaną do treści dokumentu na wydruku.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
pl: Określa czcionkę stosowaną do numerów wierszy na wydruku. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli aktywna jest opcja "Drukowanie numerów wierszy".

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
pl: Określa czcionkę stosowaną do nagłówków stron na wydruku. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli aktywna jest opcja "Drukowanie nagłówków".

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
pl: Określa maksymalną liczbę otwieranych ostatnio plików, wyświetlanych w menu "Ostatnie pliki".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
pl: Określa liczbę spacji, używanych podczas wyświetlania w zastępstwie znaku tabulacji.

en: Specifies the position of the right margin.
pl: Określa pozycję prawego marginesu.

en: Spell Checker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Square root
pl: Pierwiastek kwadratowy

en: Standby load message
pl: Komunikat oczekiwania na wczytanie

en: Starting sequence number
pl: Numer pierwszej pozycji

en: Starting sequence number (deprecated)
pl: Numer pierwszej pozycji (przestarzałe)

en: Status Bar is Visible
pl: Pasek stanu jest widoczny

en: Stopped.
pl: Zatrzymane.

en: Strike-through text
pl: Przekreślony tekst

en: Strike-through text (deprecated)
pl: Przekreślony tekst (przestarzałe)

en: Strike-through text style
pl: Styl przekreślonego tekstu

en: Strike-through text style (deprecated)
pl: Styl przekreślonego tekstu (przestarzałe)

en: String you want to search for
pl: Poszukiwane wyrażenie

en: Strong emphasis
pl: Silne wyróżnienie

en: Style Scheme
pl: Schemat stylu

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
pl: Ustawienie określa styl przycisków na pasku narzędziowym. Dopuszczalnymi wartościami są: "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM", powodująca użycie domyślnego stylu w systemie, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS", powodująca wyświetlanie wyłącznie ikon, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT", która oznacza wyświetlanie ikon wraz z tekstem oraz "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ", po użyciu której obok ikon wyświetlane są najważniejsze napisy. Należy pamiętać, że podczas odczytywania wartości rozpoznawane są małe i wielkie litery, więc powinny być one wprowadzone dokładnie w podanej postaci.

en: Style info
pl: Informacje o stylach

en: Subscript
pl: Indeks dolny

en: Suggestions
pl: Podpowiedzi

en: Superscript
pl: Indeks górny

en: Switch onto a file .c and .h
pl: Przełącz na plik .c i .h

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
pl: Przełączaj zakładki przy pomocy [ctrl] + [tab]

en: Symbol and
pl: Symbol koniunkcji

en: Symbol d-by-dt
pl: Symbol pochodnej

en: Symbol d-by-dt-partial
pl: Symbol pochodnej częściowej

en: Symbol d2-by-dt2-partial
pl: Symbol drugiej pochodnej częściowej

en: Symbol dagger
pl: Symbol krzyża

en: Symbol em-dash ---
pl: Znak pauzy ---

en: Symbol en-dash --
pl: Znak półpauzy --

en: Symbol equiv
pl: Znak równości

en: Symbol infinity
pl: Symbol nieskończoności

en: Symbol mathspace ,
pl: Symbol matematyczny ,

en: Symbol mathspace .
pl: Symbol matematyczny .

en: Symbol mathspace _
pl: Symbol matematyczny _

en: Symbol mathspace __
pl: Symbol matematyczny __

en: Symbol simeq
pl: Znak simeq

en: Symbol star
pl: Symbol gwiazdki

en: Syntax Highlighting
pl: Wyróżnianie składni

en: Tab Size
pl: Rozmiar tabulacji

en: Tab Stops
pl: Tabulacja

en: Tab Width
pl: Szerokość tabulacji

en: Tab order position
pl: Kolejność aktywacji elementów

en: Table
pl: Tabela

en: Table body
pl: Zawartość tabeli

en: Table caption
pl: Podpis tabeli

en: Table column group properties
pl: Właściwości grupy kolumn tabeli

en: Table column properties
pl: Właściwości kolumny tabeli

en: Table data cell
pl: Komórka tabeli

en: Table footer
pl: Stopka tabeli

en: Table header
pl: Nagłówek tabeli

en: Table header cell
pl: Komórki nagłówków

en: Table row
pl: Wiersz tabeli

en: Table summary
pl: Podsumowanie tabeli

en: Tag list
pl: Lista znaczników

en: Tags
pl: Tagi

en: Target - Blank
pl: Cel - nowe okno

en: Target - Parent
pl: Cel - ramka nadrzędna

en: Target - Self
pl: Cel - ta sama ramka

en: Target - Top
pl: Cel - bieżące okno

en: Target directory "%s" does not exist
pl: Katalog docelowy "%s" nie istnieje

en: Target directory "%s" is not a valid directory
pl: Katalog docelowy "%s" jest nieprawidłowy

en: Teletype or monospace text style
pl: Styl tekstu o stałej szerokości

en: Text
pl: Tekst

en: Text Editor
pl: Edytor tekstu

en: Text Wrapping
pl: Zawijanie tekstu

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Text color (deprecated)
pl: Kolor tekstu (przestarzałe)

en: Text entered by user
pl: Tekst wprowadzony przez użytkownika

en: Thai
pl: tajskie

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
pl: Identyfikator schematu stylu GtkSourceView używanego do kolorowania tekstu.

en: The archive "%s" could not be created
pl: Nie można utworzyć archiwum "%s"

en: The archive "%s" could not be extracted
pl: Nie można było rozpakować archiwum "%s"

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
pl: Dysk, na którym są zapisywane dane posiada ograniczenia na wielość plików. Spróbuj zapisywać mniejsze pliki lub zapisywać je na dysku nie posiadającym tego typu ograniczeń.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
pl: Dysk, na którym zapisywane są dane, posiada ograniczenia na długość nazw plików. Proszę użyć krótszej nazwy pliku.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
pl: Dokument zawiera jeden lub więcej znaków, które nie mogą zostać zapisane w wybranym kodowaniu.

en: The document is empty.
pl: Dokument nie zawiera tekstu.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
pl: Plik "%s" nie może zostać przeniesiony do kosza.

en: The file "%s" is read-only.
pl: Plik o nazwie "%s" jest przeznaczony tylko do odczytu.

en: The file %s changed on disk.
pl: Plik %s został zmieniony przez inny program.

en: The file %s has been modified since reading it.
pl: Plik %s został zmieniony od momentu wczytania go.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
pl: Katalog główny, w którym rozpocznie przeglądarka plików, jeśli "onload/tree_view" ma wartość "true".

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
pl: Wirtualny katalog główny, w którym rozpocznie przeglądarka plików, jeśli "onload/tree_view" ma wartość "true". Wirtualny katalog główny musi zawsze być katalogiem podrzędnym faktycznego katalogu głównego.

en: The file is too big.
pl: Plik jest za duży.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
pl: Otwarty plik zawiera kilka nieprawidłowych znaków. Jeśli modyfikowanie tego pliku zostanie kontynuowane, może on stać się bezużyteczny.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
pl: Wzorzec filtra przeglądarki plików. Filtr ten działa w oparciu o "filter_mode".

en: The following error occurred while exporting: %s
pl: Wystąpił następujący błąd podczas eksportowania: %s

en: The following error occurred while importing: %s
pl: Wystąpił następujący błąd podczas importowania: %s

en: The following files could not be imported: %s
pl: Następujące pliki nie mogły zostać zaimportowane: %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
pl: Brak dostępu do pliku, jego położenie nie zostało zamontowane.

en: The location of the file cannot be mounted.
pl: Położenie pliku nie może zostać zamontowane.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
pl: Katalog pod nową nazwą został wykluczony przez działający filtr. Aby katalog był widoczny, należy zmienić ustawienia filtra

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
pl: Nowy plik został wykluczony przez działający filtr. Aby plik był widoczny, należy zmienić ustawienia filtra

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
pl: Liczba odnośników do podążenia jest ograniczona, plik nie został odnaleziony w zakresie tego limitu.

en: The pluma bottom-panel-active-page
pl: Rozmiar panelu dolnego aktywnej strony plumy

en: The pluma bottom-panel-size
pl: Rozmiar panelu dolnego plumy

en: The pluma filter-id
pl: Identyfikator filtra plumy

en: The pluma side-panel-active-page
pl: Rozmiar panelu bocznego aktywnej strony plumy

en: The pluma side-panel-size
pl: Rozmiar panelu bocznego plumy

en: The pluma window size
pl: Rozmiar okna plumy

en: The pluma window state
pl: Stan okna plumy

en: The preview of a page in the document to be printed
pl: Podgląd strony dokumentu do wydrukowania

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
pl: Plik pod nową nazwą został wykluczony przez działający filtr. Aby plik był widoczny, należy zmienić ustawienia filtra

en: The selected color scheme cannot be installed.
pl: Wybrany schemat kolorów nie mógł zostać zainstalowany.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
pl: Zaznaczone pliki nie mogą być przeniesione do kosza.

en: The total number of pages in the document
pl: Całkowita liczba stron w dokumencie

en: There are no snippets selected to be exported
pl: Nie zaznaczono żadnych wstawek do eksportu

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
pl[0]: Jest %d dokument z niezapisanymi zmianami. Zapisać zmiany przed zamknięciem?
pl[1]: Są %d dokumenty z niezapisanymi zmianami. Zapisać zmiany przed zamknięciem?
pl[2]: Jest %d dokumentów z niezapisanymi zmianami. Zapisać zmiany przed zamknięciem?
pl[3]: Jest %d dokumentów z niezapisanymi zmianami. Zapisać zmiany przed zamknięciem?

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
pl[0]: Jest %d karta z błędami
pl[1]: Są %d karty z błędami
pl[2]: Jest %d kart z błędami
pl[3]: Jest %d kart z błędami

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
pl: Brak miejsca na dysku, aby zapisać plik. Proszę zwolnić trochę miejsca i spróbować ponownie.

en: There was a problem opening the file %s.
pl: Wystąpił problem podczas otwierania pliku %s.

en: There was an error displaying the help.
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy.

en: This accelerator is already bound to %s
pl: Ten skrót jest już przypisany do %s

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
pl: Ten plik (%s) jest już otwarty w innym oknie programu pluma.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
pl: To nie jest prawidłowy wyzwalacz tabulatora. Wyzwalacz może zawierać litery lub pojedynczy znak niealfanumeryczny. Np. {, [ itp.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
pl: Wartość ta określa, które pliki nie będą widoczne w przeglądarce plików. Prawidłowe wartości to: "none" (wszystkie pliki widoczne), "hidden" (wyklucza pliki ukryte), "binary" (wyklucza pliki wykonywalne) oraz "hidden_and_binary" (wyklucza zarówno pliki ukryte, jak i wykonywalne).

en: Title
pl: Tytuł

en: Toolbar Buttons Style
pl: Styl przycisków na pasku narzędziowym

en: Toolbar is Visible
pl: Pasek narzędzi jest widoczny

en: Top margin in pixels
pl: Margines górny w pikselach

en: Turkish
pl: tureckie

en: Type a new accelerator
pl: Wprowadź nowy skrót

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
pl: Wprowadź nowy skrót lub naciśnij klawisz Backspace, by usunąć obecny

en: Type a new shortcut
pl: Wprowadź nowy skrót

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
pl: Wprowadź nowy skrót, lub naciśnij Backspace, aby wyczyścić

en: Typeface bold
pl: Pogrubienie czcionki

en: Typeface italic
pl: Pochylenie czcionki

en: Typeface slanted
pl: Pochylona czcionka

en: Typeface type
pl: Typ czcionki

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
pl: Nie można odnaleźć obiektu "%s" w pliku %s.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
pl: Nie można otworzyć pliku interfejsu użytkownika %s. Błąd: %s

en: Unbreakable text
pl: Tekst niełamliwy

en: Underlined text style
pl: Styl podkreślonego tekstu

en: Undo the last action
pl: Cofnij ostatnie działanie

en: Unexpected error: %s
pl: Wystąpił nieoczekiwany błąd: %s

en: Unicode
pl: unikod

en: Unicode (UTF-8)
pl: Unikod (UTF-8)

en: Unix/Linux
pl: UNIX/Linux

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unordered list
pl: Lista nieuporządkowana

en: Unsaved Document %d
pl: Niezapisany dokument %d

en: Untitled documents only
pl: Tylko niezapisane dokumenty

en: Up
pl: W górę

en: Use %s highlight mode
pl: Używa trybu wyróżniania elementów składni %s

en: Use Default Font
pl: Używanie domyślnej czcionki

en: Use Spaces
pl: Używaj spacji

en: Use image map
pl: Użycie mapy obrazu

en: Use system fixed width font
pl: Zastosuj systemową czcionkę o stałej szerokości

en: Use the _selected format
pl: Użycie _wybranego formatu

en: User dictionary:
pl: Słownik użytkownika:

en: Value
pl: Wartość

en: Value interpretation
pl: Interpretacja wartości

en: Variable or program argument
pl: Zmienna lub parametr programu

en: Vertical cell alignment
pl: Pionowe wyrównanie treści w komórce

en: Vertical space
pl: Odstęp pionowy

en: Vertical space (deprecated)
pl: Odstęp pionowy (przestarzałe)

en: Vietnamese
pl: wietnamskie

en: View
pl: Widok

en: View folder in file manager
pl: Przegląda katalog w menedżerze plików

en: Visited link color
pl: Kolor odwiedzonego odnośnika

en: Visited link color (deprecated)
pl: Kolor odwiedzonego odnośnika (przestarzałe)

en: Western
pl: zachodnie

en: When inserting date/time...
pl: Kiedy wstawiać datę/czas...

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
pl: Określa, czy program pluma powinien automatycznie zapisywać zmodyfikowane pliki po pewnym okresie czasu. Ustawienie tego czasu jest możliwe podczas użycia opcji "Okres pomiędzy automatycznymi zapisami".

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
pl: Określa, czy program pluma powinien podczas zapisywania plików tworzyć kopie zapasowe. Rozszerzenie nazw plików zapasowych można ustawić korzystając z opcji "Rozszerzenie kopii zapasowej".

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
pl: Określa, czy program pluma powinien wyświetlać numery wierszy w obszarze redagowania.

en: Whether pluma should display the overview map for the document.
pl: Określa, czy pluma ma wyświetlać mapę ogólną dokumentu.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
pl: Określa, czy program pluma powinien wyświetlać prawy margines w obszarze redagowania.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
pl: Określa, czy program pluma powinien automatycznie tworzyć wcięcia.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
pl: Określa, czy program pluma powinien mieć włączoną funkcję wyróżniania elementów składni.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
pl: Określa, czy program pluma powinien wyróżniać wszystkie wystąpienia wyszukiwanego tekstu.

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
pl: Określa, czy program pluma powinien wyróżniać nawias pasujący do zaznaczonego.

en: Whether pluma should highlight the current line.
pl: Określa, czy program pluma powinien wyróżniać bieżący wiersz.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
pl: Określa, czy program pluma powinien dołączać nagłówek dokumentu podczas drukowania.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
pl: Określa, czy program pluma powinien wstawiać spacje zamiast znaków tabulacji.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
pl: Określa, czy program pluma powinien wyróżniać elementy składni dokumentu podczas drukowania.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
pl: Określa, czy program pluma powinien przywracać ostatnią pozycję kursora po wczytanie pliku.

en: Whether pluma should show newlines in the editor window.
pl: Czy pluma powinna pokazywać końce wierszy w oknie edytora.

en: Whether pluma should show not breaking spaces in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
pl: Określa, czy program pluma ma pokazywać twarde spacje w oknie edytora: 'show-none' nie pokazuje; 'show-trailing' pokazuje tylko spacje końcowe; 'show-all' pokazuje wszystkie spacje.

en: Whether pluma should show spaces in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
pl: Określa, czy program pluma ma pokazywać spacje w oknie edytora: 'show-none' nie pokazuje; 'show-trailing' pokazuje tylko spacje końcowe; 'show-all' pokazuje wszystkie spacje.

en: Whether pluma should show tabs in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
pl: Określa, czy program pluma ma pokazywać znaki tabulacji w oknie edytora: 'show-none' nie pokazuje; 'show-trailing' pokazuje tylko spacje końcowe; 'show-all' pokazuje wszystkie spacje.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
pl: Określa, czy w dolnej części okna redagowania tekstu powinien być wyświetlany panel dolny.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
pl: Określa, czy na dokumencie zostanie namalowany wzór tła.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
pl: Określa, czy po lewej stronie okna redagowania tekstu powinien być wyświetlany pasek boczny.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
pl: Określa, czy w dolnej części okien redagowania tekstu powinien być wyświetlany pasek stanu.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
pl: Określa, czy w oknach redagowania tekstu powinien być wyświetlany pasek narzędziowy.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
pl: Określa, czy w obszarze redagowania tekstu powinna być używana domyślna czcionka systemowa. Jeśli opcja jest wyłączona, wówczas używana jest czcionka określona w ustawieniu "Czcionka w edytorze".

en: Width
pl: Szerokość

en: Windows
pl: Okna

en: Words
pl: Słowa

en: Writable VFS schemes
pl: Edytowalne schematy VFS

en: XHTML 1.0 - Tags
pl: XHTML 1.0 - znaczniki

en: XSLT - Axes
pl: XSLT - osie

en: XSLT - Elements
pl: XSLT - elementy

en: XSLT - Functions
pl: XSLT - funkcje

en: XUL - Tags
pl: XUL - znaczniki

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
pl: Docelowy dysk przeznaczony jest tylko do odczytu. Proszę sprawdzić, czy wprowadzone położenie jest poprawne i spróbować ponownie.

en: You can also choose another character encoding and try again.
pl: Można także wybrać inne kodowanie znaków i spróbować ponownie.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
pl: Brak odpowiednich uprawnień do otwarcia tego pliku.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
pl: Brak uprawnień do zapisania pliku. Proszę sprawdzić, czy wprowadzone położenie jest poprawne i spróbować ponownie.

en: You must be inside a word to run this command
pl: Kursor musi znajdować się wewnątrz słowa, aby możliwe było wykonanie tego polecenia

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Pluma; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
pl: Wraz z programem Pluma powinna być dostarczona także kopia Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom 1:1
pl: Przywraca rozmiar rzeczywisty 1:1

en: Zoom the page in
pl: Powiększa stronę

en: Zoom the page out
pl: Pomniejsza stronę

en: Zoom to fit the whole page
pl: Dostosowuje powiększenie strony do rozmiaru okna

en: [FILE...]
pl: [PLIK...]

en: _About
pl: _O programie

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Add...
pl: _Dodaj...

en: _Always autocheck
pl: _Zawsze sprawdzaj automatycznie

en: _Applicability:
pl: Stosow_alność:

en: _Autocheck Spelling
pl: _Automatyczne sprawdzanie pisowni

en: _Autosave files every
pl: _Automatyczne co

en: _Body:
pl: _Treść:

en: _Bottom Pane
pl: Panel _dolny

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Cancel Logout
pl: A_nuluj wylogowanie

en: _Check Spelling...
pl: _Sprawdź pisownię...

en: _Clear Highlight
pl: Wy_czyść wyróżnienie

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Close All
pl: Zamknij _wszystkie

en: _Close Preview
pl: _Zamknij podgląd

en: _Configure Spell Checker plugin...
pl: _Konfiguracja wtyczki sprawdzania pisowni...

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Description
pl: _Opis

en: _Display line numbers
pl: _Wyświetlanie numerów wierszy

en: _Document Statistics
pl: Statystyka _dokumentu

en: _Documents
pl: _Dokumenty

en: _Drop targets:
pl: Cele _upuszczania:

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Edit:
pl: _Edycja:

en: _Enable automatic indentation
pl: _Tworzenie

en: _Encoding
pl: _Kodowanie

en: _Error color:
pl: Kolor _błędu:

en: _File
pl: _Plik

en: _Filter
pl: _Filtr

en: _Find
pl: _Znajdź

en: _Find...
pl: Z_najdź...

en: _Fullscreen
pl: Pełny _ekran

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Highlight Mode
pl: Tryb _wyróżniania elementów składni

en: _Ignore
pl: Z_ignoruj

en: _Ignore All
pl: Zig_noruj wszystkie

en: _Ignore case
pl: _Bez rozróżniania małych i wielkich liter

en: _Incremental Search...
pl: Wy_szukiwanie przyrostowe...

en: _Input:
pl: _Wejście:

en: _Insert
pl: _Wstaw

en: _Invert Case
pl: _Odwróć wielkość liter

en: _Leave Fullscreen
pl: _Opuść tryb pełnoekranowy

en: _Line numbers:
pl: Numery _wierszy:

en: _Match Case
pl: _Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: _Match Filename
pl: _Dopasuj nazwę pliku

en: _Match case
pl: _Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: _More...
pl: _Więcej...

en: _Move to New Window
pl: _Otwórz w nowym oknie

en: _Move to Trash
pl: Prze_nieś do kosza

en: _Never autocheck
pl: _Nigdy nie sprawdzaj automatycznie

en: _New
pl: _Nowy

en: _New Folder
pl: _Nowy katalog

en: _Next Document
pl: _Następny

en: _Next Location
pl: _Następne położenie

en: _Number every
pl: _Numery wierszy co

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Open terminal here
pl: _Otwórz terminal w tym miejscu

en: _Open...
pl: _Otwórz...

en: _Output:
pl: _Wyjście:

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
pl: _Przetwarzanie sekwencji ucieczki (np. 
    )

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
pl: _Przetwarzanie sekwencji ucieczki (np. \n)

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Preview
pl: _Podgląd

en: _Previous Document
pl: _Poprzedni

en: _Previous Location
pl: _Poprzednie położenie

en: _Print...
pl: _Wydrukuj...

en: _Prompt for a format
pl: _Pytanie o format

en: _Quit
pl: _Zakończ

en: _Redo
pl: _Ponów

en: _Reload
pl: Wczy_taj ponownie

en: _Remember autocheck by document
pl: _Zapamiętanie automatycznego sprawdzania dla dokumentu

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Rename
pl: Zmień n_azwę

en: _Replace
pl: _Zastąp

en: _Replace...
pl: Z_mień...

en: _Restore Default Fonts
pl: _Przywróć domyślne

en: _Retry
pl: _Ponów

en: _Reverse order
pl: _Odwrócony porządek

en: _Revert
pl: _Przywróć

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Save All
pl: _Zapisz wszystkie

en: _Save:
pl: _Zapisanie:

en: _Search
pl: _Szukaj

en: _Search for:
pl: _Szukaj:

en: _Set root to active document
pl: U_staw położenie bieżącego dokumentu jako katalog główny

en: _Shortcut Key:
pl: _Klawisz skrótu:

en: _Snippets:
pl: _Wstawki:

en: _Sort
pl: Po_sortuj

en: _Spelling Suggestions...
pl: _Podpowiadanie pisowni...

en: _Statusbar
pl: _Pasek stanu

en: _Suggestions:
pl: _Podpowiedzi:

en: _Tab trigger:
pl: Wyzwalacz _Tab:

en: _Tab width:
pl: _Szerokość:

en: _Title Case
pl: Styl _tytułowy

en: _Toolbar
pl: Pasek _narzędziowy

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Tools:
pl: _Narzędzia:

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: _Update
pl: _Zaktualizuj

en: _Use custom format
pl: _Użycie własnego formatu

en: _Use the system fixed width font (%s)
pl: _Systemowa o stałej szerokości (%s)

en: _View
pl: _Widok

en: _View Folder
pl: _Podgląd katalogu

en: _Wrap Around
pl: _Automatyczny powrót do początku

en: _Wrap around
pl: _Automatyczny powrót do początku

en: _minutes
pl: mi_nut

en: ancestor
pl: przodek

en: ancestor-or-self
pl: przodek lub bieżący

en: apply-imports
pl: zastosuj-importy

en: apply-templates
pl: zastosuj-szablony

en: attribute
pl: atrybut

en: attribute-set
pl: atrybut-ustawiony

[ctx: auto-detected]
en: [ 'UTF-8', 'GBK', 'CURRENT', 'ISO-8859-15', 'UTF-16' ]
pl: [ 'UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-2', 'WINDOWS-1250', 'UTF-16' ]

en: call-template
pl: nazwij-szablon

en: child
pl: dziecko

en: choose
pl: wybierz

en: column
pl: kolumna

en: columns
pl: kolumn

en: comment
pl: komentarz

en: copy
pl: kopiuj

en: copy-of
pl: kopia

en: current
pl: natężenie prądu

en: decimal-format
pl: format-dziesiętny

en: descendant
pl: potomek

en: descendant-or-self
pl: potomek lub bieżący

en: directory
pl: katalog

en: document
pl: dokument

en: fallback
pl: awaryjny

en: false
pl: fałsz

en: file
pl: plik

en: following
pl: następujący

en: following-sibling
pl: następujący siostrzany

en: for-each
pl: na-każdy

en: if
pl: jeśli

en: include
pl: załącz

en: key
pl: klucz

en: label
pl: etykieta

[ctx: language]
en: Default
pl: Domyślny

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
pl: Nieznany (%s)

en: lines
pl: wierszy

en: menubar
pl: pasek menu

en: message
pl: wiadomość

en: name
pl: nazwa

en: namespace
pl: przestrzeń nazw

en: number
pl: numer

en: of
pl: z

en: page
pl: strona

en: parent
pl: rodzic

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
pl: Program pluma nie może odnaleźć pliku. Być może plik został ostatnio usunięty.

en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
pl: Program pluma nie obsługuje położeń %s w trybie edycji. Proszę sprawdzić, czy wprowadzone położenie jest poprawne i spróbować ponownie.

en: pluma cannot handle %s locations.
pl: Program pluma nie obsługuje protokołu %s.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
pl: Program pluma nie może obsłużyć tego położenia w trybie edycji. Proszę sprawdzić, czy wprowadzone położenie jest poprawne i spróbować ponownie.

en: pluma cannot handle this location.
pl: Program pluma nie obsługuje tego położenia.

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
pl: Program pluma nie był w stanie utworzyć kopii zapasowej pliku przed zapisaniem nowej wersji. Można zignorować to ostrzeżenie i kontynuować zapisywanie pliku, ale jeśli podczas zapisywania wystąpi błąd, możliwe jest, że poprzednia wersja pliku zostanie utracona. Zapisać mimo to?

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
pl: Program pluma nie był w stanie rozpoznać kodowania znaków.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
pl: Program pluma otworzył ten plik w trybie tylko do odczytu. Zmodyfikować go mimo to?

en: preceding
pl: poprzedzający

en: preceding-sibling
pl: poprzedzający siostrzany

en: rows
pl: rzędów

en: self
pl: bieżący

[ctx: shown-in-menu]
en: [ 'ISO-8859-15' ]
pl: [ 'ISO-8859-2' ]

en: size
pl: rozmiar

en: statusbar
pl: pasek stanu

en: text
pl: tekst

en: text;editor;MATE;tabs;highlighting;code;multiple;files;pluggable;
pl: tekst;edytor;MATE;tabulatory;podświetlanie;kod;wiele;pliki;wtyczki;

en: toolbar
pl: pasek narzędzi

en: true
pl: prawda

en: variable
pl: zmienna

en: when
pl: kiedy

en: window
pl: okno

en: window1
pl: okno1

en: word
pl: słowo
