wmakerconf 2.5 - en to pl translation catalogue (219 entries)

en: %s: line %d:
    Error: %s
pl: %s: linia %d:
    Błąd: %s

en: %s: line %d:
    Warning: %s
pl: %s: linia %d:
    Ostrzeżenie: %s

en: '%s': parse error.
pl: '%s': błąd interpretacji.

en: (Re)start window manager
pl: Uruchom (ponownie) zarządcę okien

en: A solid color or a drop shadow.
pl: Jednolity kolor lub cieniowany.

en: A solid color, a pixmap, or a gradient.
pl: Jednolity kolor, piksmapa lub gradient.

en: A solid color, a pixmap, or a gradient. If 'None' is selected, then the root background is not changed by Window Maker.
pl: Jednolity kolor, piksmapa lub gradient. Jeśli wybrano 'Brak', główne tło nie jest zmieniane przez Window Makera.

en: A solid color, a pixmap, or a gradient. If 'None' is selected, then the root background is not changed by Window Maker. If 'Default' is selected, then the texture of the default workspace is used
pl: Jednolity kolor, piksmapa lub gradient. Jeśli wybrano 'Brak', główne tło nie jest zmieniane przez Window Makera. W przypadku, gdy wybrano rodzaj 'Domyślny', użyta zostanie tekstura domyślnego pulpitu.

en: About
pl: O programie

en: Actions
pl: Akcje

en: Append
pl: Dołącz

en: Append a new color after the last color.
pl: Dołącza nowy kolor po ostatnim kolorze.

en: Application menu configuration requires that your menu file
pl: Konfiguracja menu aplikacji wymaga, aby twój pliku menu

en: Arrange miniwindows
pl: Rozmieszczaj miniokna

en: Attribute %s not yet supported.
pl: Atrybut %s nie jest jeszcze wspierany.

en: Backupfile `%s' generated.
pl: Kopia zapasowa `%s' utworzona.

en: Bilinear gradient
pl: Dwuliniowe wypełnienie gradientowe

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Can't display pixmap '%s`.
pl: Nie można wyświetlić piksmapy '%s`.

en: Can't execute dynamic menu command.
    Please check `stderr' for more details.
pl: Nie można wykonać polecenia dynamicznego menu.
    Sprawdź `stderr', aby uzyskać więcej szczegółów.

en: Can't find passwd entry to expand
    `~' in filename %s
pl: Nie można znaleźć wpisu w passwd
    do rozwinięcia `~' w nazwie pliku %s

en: Can't find pixmap
    '%s`
    in PixmapPath. Please update
    your PixmapPath attribute.
pl: Nie można znaleźć piksmapy
    '%s`
    w PixmapPath. Uaktualnij
    zawartość PixmapPath.

en: Can't generate configuration file `%s'.
pl: Nie można wygenerować pliku konfiguracyjnego `%s'.

en: Can't generate preview `%s'.
    Please check `stderr' for more details.
pl: Nie można wygenerowć podglądu dla `%s'.
    Sprawdź `stderr', aby uzyskać więcej szczegółów.

en: Can't open global WindowMaker configuration file.
pl: Nie można otworzyć globalnego pliku konfiguracyjnego WindowMakera.

en: Can't open selected file.
pl: Nie można otworzyć zaznaczonego pliku.

en: Can't open selected theme.
pl: Nie można otworzyć zaznaczonego tematu.

en: Can't open temporary theme file.
    Please check `stderr' for more details.
pl: Nie można otworzyć tymczasowego pliku tematu.
    Sprawdź `stderr', aby uzyskać więcej szczegółów.

en: Can't parse generated menu file
    `%s'.
    Please check syntax of this file.
pl: Błąd interpretacji wygenerowanego pliku menu
    `%s'.
    Sprawdź składnię w tym pliku.

en: Can't read file '%s'
pl: Nie można odczytać pliku '%s'

en: Can't revert to backupfile of `WMRootMenu'. Please manually revert from file WMRootMenu.bak.
pl: Nie można odtworzyć pliku `WMRootMenu' z kopii zapasowej. Przywróć ten plik ręcznie z pliku WMRootMenu.bak.

en: Can't revert to backupfile of `WindowMaker'. Please manually revert from file WindowMaker.bak.
pl: Nie można odtworzyć pliku `WindowMaker' z kopii zapasowej. Przywróć ten plik ręcznie z pliku WindowMaker.bak.

en: Can't revert to old theme.
    Please check `stderr' for more details.
pl: Nie można przywrócić poprzedniego tematu.
    Sprawdź `stderr', aby uzyskać więcej szczegółów.

en: Can't show preview of theme `%s'.
    Please check `stderr' for more details.
pl: Nie można wyświetlić podglądu tematu `%s'.
    Sprawdź `stderr', aby uzyskać więcej szczegółów.

en: Can't write backupfile `%s'.
pl: Nie można zapisać kopii zapasowej `%s'.

en: Can't write temporary theme file.
    Please check `stderr' for more details.
pl: Nie można zapisać tymczasowego pliku tematu.
    Sprawdź `stderr', aby uzyskać więcej szczegółów.

en: Can't write to Window Maker file
    `%s'.
pl: Nie można zapisać pliku Window Makera
    `%s'.

en: Can't write to menu file
    `%s'
pl: Nie można zapisać pliku menu
    `%s'

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Centered
pl: Wyśrodkowana

en: Centered: The pixmap will be shown centered.
    Tiled: The pixmap will be tiled in the destination.
    Scaled: The pixmap will be scaled to adapt to the destination's size.
pl: Wyśrodkowana: Piksmapa zostanie wyśrodkowana na ekranie.
    Sąsiadująca: Powielone piksmapy zostaną ułożone jedna przy drugiej.
    Skalowana: Piksmapa zostanie dostosowana do rozmiarów ekranu.

en: Centered: The pixmap will be shown centered.
    Tiled: The pixmap will be tiled in the destination.
    Scaled: The pixmap will be scaled to adapt to the destination's size.
    Scaled (x:y): The pixmap will be scaled to adapt to the destination's size but will maintain aspect ratio.
pl: Wyśrodkowana: Piksmapa zostanie wyśrodkowana na ekranie.
    Sąsiadująca: Powielone piksmapy zostaną ułożone jedna przy drugiej.
    Skalowana: Piksmapa zostanie dostosowana do rozmiarów ekranu.
    Skalowana (x:y): Piksmapa zostanie dostosowana do rozmiarów ekranu z zachowaniem oryginalnych proporcji.

en: Choose directory
pl: Wybierz katalog

en: Choose themes to install
pl: Wybierz temat do zainstalowania

en: Close
pl: Zamknij

en: Collapse submenus
pl: Zwiń wszystkie podmenu

en: Color 1:
pl: Kolor 1:

en: Color 2:
pl: Kolor 2:

en: Color of the lower left corner.
pl: Kolor dolnego, lewego rogu.

en: Color of the lower right corner.
pl: Kolor dolnego, prawego rogu.

en: Color of the upper left corner.
pl: Kolor górnego, lewego rogu.

en: Color of the upper right corner.
pl: Kolor górnego, prawego rogu.

en: Color of title text
pl: Kolor tekstu na pasku tytułowym

en: Color selection
pl: Wybór koloru

en: Colors
pl: Kolory

en: Command
pl: Polecenie

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Commandline of application to execute. A %s directive is replaced by the current selection, %w by the XID of the focused window, and %a(title[,prompt]) pops up an input box with specified title and optional prompt and substitutes with the typed text.
pl: Polecenie do uruchomienia aplikacji. %s jest zamieniane na aktualne zaznaczenie, %w na XID aktywnego okna, natomiast %a(tytuł[,zgłoszenie]) wywołuje okno wstawiania o określonym tytule, z (opcjonalnym) zgłoszeniem i wprowadzonym tekstem.

en: Commandline to generate dynamic menu.
pl: Polecenie generujące dynamiczne menu.

en: Convert current menu
pl: Konwertuj bieżące menu

en: Convert current menu file to new format.
pl: Konwertuje bieżący plik menu do nowego formatu.

en: Cut item/submenu
pl: Wytnij pozycję/podmenu

en: Default
pl: Domyślny

en: Default color
pl: Domyślny kolor

en: Diagonal
pl: Ukośnie

en: Directory $HOME/.wmakerconf does not exist yet.
    This directory is used to store the previews of all images.
    Should I generate this directory and the image previews now?
pl: Katalog $HOME/.wmakerconf jeszcze nie istnieje.
    Katalog ten jest wykorzystywany do przechowywania podglądów obrazków.
    Stworzyć teraz ten katalog i wygenerować podglądy obrazków?

en: Directory list
pl: Lista katalogów

en: Discard session data
pl: Zignoruj dane sesji

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Drop shadow
pl: Cieniowany

en: Error
pl: Błąd

en: Execute application
pl: Uruchom aplikację

en: Execute shell command
pl: Wykonaj polecenie powłoki

en: Exit
pl: Zakończ

en: Exit Window Maker
pl: Zakończ Window Makera

en: Exit session
pl: Zakończ sesję

en: Exit wmakerconf
pl: Kończy program wmakerconf

en: Expand submenus
pl: Rozwiń wszystkie podmenu

en: Fading gradient
pl: Zanikające wypełniene gradientowe

en: Fading vertical gradient
pl: Zanikające pionowe wypełnienie gradientowe

en: File
pl: Plik

en: File:
pl: Plik:

en: Filename of menu to include.
pl: Nazwa pliku menu do dołączenia.

en: Filename of the pixmap. <RETURN> checks if the pixmap filename is valid.
pl: Nazwa pliku piksmapy. <RETURN> sprawdza, czy nazwa pliku jest prawidłowa.

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: First color of gradient.
pl: Pierwszy kolor wypełnienia gradientowego.

en: Font selection
pl: Wybór fontu

en: For each workspace a different texture can be specified. The texture of the default workspace is used if the texture type is set to 'default' for a specific workspace.
pl: Dla każdego pulpitu można określić odzielny rodzaj tekstury. Jeśli dla konkretnego pulpitu zostanie wybrany 'domyślny' rodzaj tekstury, to użyta zostanie tekstura domyślnego pulpitu.

en: Foreground
pl: Pierwszy plan

en: Frequency range of sine layers.
pl: Zakres częstotliwości sinusoid w warstwach.

en: Gradient
pl: Wypełnienie gradientowe

en: Help
pl: Pomoc

en: Hide other windows
pl: Ukryj inne okna

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Horizontal: A gradient going from left to right.
    Vertical: A gradient going from top to bottom.
    Diagonal: A gradient going from the top-left corner to the bottom-right corner.
    Always from color 1 to color 2
pl: Poziomo: Wypełnienie gradientowe od lewej do prawej.
    Pionowo: Wypełnienie gradientowe z góry na dół.
    Ukośnie: Wypełnienie gradientowe po przekątnej -- od górnego prawego do dolnego lewego rogu ekranu.
    Zawsze od koloru 1 do koloru 2

en: Horizontal: A gradient going from left to right.
    Vertical: A gradient going from top to bottom.
    Diagonal: A gradient going from the top-left corner to the bottom-right corner.
    Always from the first to the last color.
pl: Poziomo: Wypełnienie gradientowe od lewej do prawej.
    Pionowo: Wypełnienie gradientowe z góry na dół.
    Ukośnie: Wypełnienie gradientowe po przekątnej -- od górnego, prawego do dolnego, lewego rogu ekranu.
    Zawsze od pierwszego do ostatniego koloru.

en: Import
pl: Importuj

en: Import contents of selected menu file. The 'include menu file' item is removed afterwards.
pl: Importuje zawartość wybranego pliku menu. Pozycja 'dołącz plik menu' jest później usuwana.

en: Import output of command. The 'include dynamic menu' item is removed afterwards.
pl: Importuje wynik polecenia. Pozycja 'dołącz dynamiczne menu' jest później usuwana.

en: Imported file '%s'
pl: Importowany plik '%s'

en: Include directory menu
pl: Dołącz menu z katalogu

en: Include dynamic menu
pl: Dołącz dynamiczne menu

en: Include menu file
pl: Dołącz plik menu

en: Info
pl: Informacje

en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert Debian menu
pl: Wstaw menu Debiana

en: Insert GNOME menu
pl: Wstaw menu GNOME

en: Insert KDE menu
pl: Wstaw menu KDE

en: Insert RedHat menu
pl: Wstaw menu RedHata

en: Insert WMAKERCONF menu
pl: Wstaw menu WMAKERCONF

en: Insert a new color before current color.
pl: Wstawia nowy kolor przed bieżącym kolorem.

en: Insert default menu
pl: Wstaw domyślne menu

en: Insert new command
pl: Wstaw nowe polecenie

en: Insert new directory.
pl: Wstawia nowy katalog.

en: Insert new submenu
pl: Wstaw nowe podmenu

en: Insert...
pl: Wstaw...

en: Install
pl: Instaluj

en: Install themes
pl: Instaluj tematy

en: Install...
pl: Instaluj...

en: Last color of gradient.
pl: Ostatni kolor wypełnienia gradientowego.

en: Leave preview mode
pl: Opuść tryb podglądu

en: List of themes
pl: Lista tematów

en: Manual
pl: Podręcznik

en: Menu file selection
pl: Wybór pliku menu

en: Menu(item) label
pl: Etykieta (pozycji) menu

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Name of window manager to start. If omitted, restart Window Maker.
pl: Nazwa zarządcy okien do uruchomienia. Jeśli pominięto, Window Maker zostanie uruchomiony ponownie.

en: Name:
pl: Nazwa:

en: New WindowMaker configuration file `%s' created.
pl: Nowy plik konfiguracyjny WindowMakera `%s' utworzony.

en: No
pl: Nie

en: No installation prefix given.
pl: Nie podano prefiksu instalacji.

en: None
pl: Brak

en: Number of sine layers.
pl: Liczba warstw sinusoid.

en: Opacity of the pixmap. If set to zero, only the pixmap is visible (and vice versa).
pl: Poziom krycia piksmapy. W przypadku, gdy ustawione jest '0', widoczna jest tylko piksmapa (i odwrotnie).

en: Opacity:
pl: Krycie:

en: Open
pl: Otwórz

en: Open a style, theme, or WindowMaker file.
pl: Otwiera styl, temat lub plik WindowMakera.

en: Open file browser to select include file.
pl: Otwórz przeglądarkę plików, aby zaznaczyć plik do dołączenia.

en: Open...
pl: Otwórz...

en: Out of memory!
pl: Brak pamięci!

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Output of command '%s'
pl: Wynik polecenia '%s'

en: Paste item/submenu
pl: Wklej pozycję/podmenu

en: Pixmap
pl: Piksmapa

en: Pixmap Browser
pl: Przeglądarka Piksmap

en: Pixmap file browser
pl: Przeglądarka piksmap

en: Press this button to activate capture mode - then press the desired key sequence.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby uaktywnić tryb przechwytywania - następnie wprowadź żądaną sekwencję klawiszy.

en: Preview
pl: Podgląd

en: Preview of `%s'
pl: Podgląd `%s'

en: Previews...
pl: Podglądy...

en: Question
pl: Pytanie

en: Recursively, a submenu with all files and subdirectories of the given directory list is generated - each file is then used as argument for `command'. If `command' is omitted, a submenu with all executable files is generated.
pl: Z podanego katalogu oraz wszytkich jego podkatalogów i plików w nich zawartych, rekursywnie, zostanie wygenerowane podmenu -- każdy plik zostanie użyty jako argument dla `polecenia'. Jeśli `polecenie' jest pominięte to generowane jest podmenu zawierające wszystkie pliki wykonywalne.

en: Refresh screen
pl: Odśwież ekran

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove selected color from gradient color list.
pl: Usuwa zaznaczony kolor z listy kolorów gradientowych.

en: Remove selected directory.
pl: Usuwa zaznaczony katalog.

en: Remove themes
pl: Usuń tematy

en: Remove...
pl: Usuń...

en: Rename...
pl: Zmień nazwę...

en: Replace current menu file with an empty one.
pl: Zastępuje bieżący plik menu pustym.

en: Revert to backupfile of `WindowMaker' 
    and `WMRootMenu' and exit wmakerconf?
pl: Odtworzyć z kopii zapasowej plik `WindowMaker' 
    oraz `WMRootMenu' i zakończyć program wmakerconf?

en: Revert...
pl: Przywróć...

en: Save
pl: Zapisz

en: Save WindowMaker file
pl: Zapisuje plik WindowMaker

en: Save a theme
pl: Zapisz temat

en: Save before quitting?
pl: Zapisać przed zakończeniem?

en: Save session
pl: Zapisz sesję

en: Save...
pl: Zapisz...

en: Scaled
pl: Skalowana

en: Scaled (x:y)
pl: Skalowana (x:y)

en: Select themes with a file selection dialog (or use drag and drop with your file manager and WWW browser).
pl: Wybierz temat przy pomocy dialogu wyboru (albo 'przeciągnij i upuść' plik ze swojego zarządcy plików i przeglądarki WWW.

en: Set
pl: Ustaw

en: Shadow 1
pl: Cień 1

en: Shadow 2
pl: Cień 2

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Show all windows
pl: Pokaż wszystkie okna

en: Show confirm panel
pl: Pokaż panel potwierdzenia

en: Show info panel
pl: Pokaż panel informacyjny

en: Show legal panel
pl: Pokaż panel o prawach autorskich

en: Show next preview
pl: Pokaż następny podgląd

en: Skip
pl: Pomiń

en: Solid color
pl: Jednolity kolor

en: Some values are modified.
    Do you want to save them before quitting?
pl: Niektóre ustawienia zostały zmienione.
    Czy chcesz je zapisać przed zakończeniem?

en: Start with empty menu
pl: Rozpocznij z pustym menu

en: Strip suffix of filenames
pl: Usuń końcówki w nazwach plików

en: Submenu
pl: Podmenu

en: Texture
pl: Tekstury

en: Texture `%s' not yet supported or wrong number of arguments.
    Converting to (solid, black) ...
pl: Tekstura `%s' nie jest jeszcze obsługiwana lub podana została zła liczba argumentów.
    Zmieniam na (jednolity, czarny) ...

en: Textured gradient
pl: Teksturowane wypełnienie gradientowe

en: Theme name
pl: Nazwa tematu

en: Themes
pl: Tematy

en: This color is used as solid color, if a gradient can't be drawn, or during the pixmap scaling/tiling process.
pl: Kolor użyty jako jednolity kolor, w przypadku gdy nie zostało użyte wypełnienie gradientowe lub w trakcie skalowania/rozmieszczania piksmap.

en: Tiled
pl: Sąsiadująca

en: Tooltips
pl: Podpowiedzi

en: Type
pl: Rodzaj

en: Unable to display pixmap
    '%s`
    (format not supported).
    See stderr for subsequent messages.
pl: Nie można wyświetlić piksmapy
    '%s`
    (format nie obsługiwany).
    Zobacz `stderr', aby uzyskać pozostałe informacje.

en: Undefined boolean value '%s' converted to true.
pl: Niezdefiniowana wartość logiczna '%s' zmieniona na 'prawda'.

en: Update previews
pl: Uaktualnij podglądy

en: Upgrade
pl: Uaktualnij

en: Upgrade wmakerconf-data package via HTTP.
pl: Uaktualnia pakiet wmakerconf-data przez HTTP.

en: Use file browser to select pixmap.
pl: Użyj przeglądarki plików, aby wybrać piksmapę.

en: Use one of Window Maker's predefined menus as a starting point.
pl: Wykorzystuje jedno z predefiniowanych menu WindowMakera jako punkt wyjścia.

en: Use predefined menu
pl: Użyj predefiniowanego menu

en: Use preview browser to select pixmap.
pl: Użyj przeglądarki podglądów, aby wybrać piksmapę.

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Waves gradient
pl: Faliste wypełnienie gradientowe

en: Window Maker config file '%s' saved.
pl: Plik konfiguracyjny Window Makera '%s' zapisany.

en: Window Maker root menu file '%s' saved.
pl: Plik głównego menu Window Makera '%s' zapisany.

en: Window Maker theme folder (.themed)
pl: Katalog tematów Window Makera (.themed)

en: Window Maker's searchpath for pixmaps
pl: Ścieżka przeszukiwania piksmap

en: Wmakerconf homepage
pl: Strona domowa programu wmakerconf

en: Workspace
pl: Pulpit

en: Workspace menu
pl: Menu pulpitu

en: Yes
pl: Tak

en: http://wm.themes.org theme archive (.tar)
pl: http://wm.themes.org archiwum tematu (.tar)

en: http://wm.themes.org theme archive (.tar.gz)
pl: http://wm.themes.org archiwum tematu (.tar.gz)

en: is in the new format.
pl: był w nowym formacie.
