pluma 1.25.3 - en to ps translation catalogue (543 entries)

en:   Ln %d, Col %d
ps: %d ستن ،%d ليکه

en: %s is a directory.
ps: .يو درکموند دی %s

en: %s is not a regular file.
ps: .ساده دوتنه نه ده %s

en: %s is not a valid location.
ps: .يو سم ځای نه دی %s

en: %s: invalid encoding.
ps: .ناسمه کوډييزونه :%s

en: (Empty)
ps: (تش)

en: (correct spelling)
ps: (سم ليکدود)

en: (no suggested words)
ps: (هېڅ وړانديزونه)

en: - Edit text files
ps: ليکن دوتنې سمول -

en: 8
ps: ۸

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
ps: .په دې نوم يوه دوتنه د مخکې نه شته دی. کوم بل نوم وکاروﺉ

en: A_dd Scheme
ps: رنګبندي ز_ياتول

en: A_vailable encodings:
ps: :ش_ته کوډييزونې

en: About this application
ps: د دې کاريال په اړه

en: Above
ps: بره

en: Activate '%s'
ps: چارندول '%s'

en: Activate next document
ps: راتلونکی لاسوند چارندول

en: Activate previous document
ps: مخکنی لاسوند چارندول

en: Active plugins
ps: چارنده لګونونه

en: Add Scheme
ps: رنګبندي زياتول

en: Add new empty file
ps: نوې تشه دوتنه زياتول

en: Add new empty folder
ps: نوې تشه پوښۍ زياتول

en: Add w_ord
ps: و_يې زياتول

en: Align
ps: پرليکول

en: All Files
ps: ټولې دوتنې

en: All Text Files
ps: ټولې ليک دوتنې

en: All _Lower Case
ps: ټول _کوچني توري

en: All _Upper Case
ps: ټول _لوی توري

en: All documents
ps: ټول لاسوندونه

en: All documents except untitled ones
ps: ټول لاسوندونه بې له بېسرليکه

en: All files
ps: ټولې دوتنې

en: All supported archives
ps: ټول منل کېدونکې ارشيونه

en: Alternative
ps: انډوليز

en: An error occurred
ps: کومه ستونزه رامنځته شوه

en: An error occurred while creating a new directory
ps: د نوي درکموند په جوړولو کې ستونزه رامنځته شوه

en: An error occurred while creating a new file
ps: د نوې دوتنې په جوړولو کې ستونزه رامنځته شوه

en: An error occurred while deleting a file or directory
ps: د کومې دوتنې يا درکموند په ړنګولو کې ستونزه رامنځته شوه

en: An error occurred while loading a directory
ps: د کوم درکموند په لېښلو کې ستونزه رامنځته شوه

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
ps: د درکموند په دوتنه سمبالګر کې د پرانيستو پر مهال ستونزه رامنځته شوه

en: An error occurred while renaming a file or directory
ps: د کومې دوتنې يا درکموند په بيانومولو کې ستونزه رامنځته شوه

en: An error occurred while setting a root directory
ps: د ولۍ درکموند په ټاکلو کې ستونزه رامنځته شوه

en: Append to current document
ps: اوسني لاسوند سره ملول

en: Arabic
ps: عربي

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
ps: د تل لپاره ړنګول غواړﺉ؟ "%s" تاسو په ډاډمنه توګه

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
ps: تاسو په ډاډمنه توګه ټاکل شوې دوتنې د تل لپاره ړنګول غواړﺉ؟

en: Armenian
ps: ارمينيايي

en: Author info
ps: د ليکوال خبرتياوې

en: Automatically spell-check the current document
ps: د اوسني لاسوند ليکدود په خپلکارې توګه کتل

en: Available formats
ps: شته بڼې

en: Background color
ps: شاليد رنګ

en: Baltic
ps: بالټيک

en: Base URI
ps: URI بنسټ

en: Base font
ps: بنسټ ليکبڼه

en: Body Font for Printing
ps: د چاپولو لپاره تنه ليکبڼه

en: Bold
ps: ډبل

en: Bookmarks
ps: ليکنښې

en: Border
ps: بريد

en: Border color
ps: بريد رنګ

en: Bottom Panel is Visible
ps: لاندنی چوکاټ ښکاري

en: Build
ps: جوړول

en: Bytes
ps: باېټه

en: C_hange Case
ps: کېس ب_دلول

en: Capitalize the first letter of each selected word
ps: د هرې ټاکل شوې ويې لومړی توری لويول

en: Celtic
ps: سېلټېک

en: Central European
ps: منځنی اروپايي

en: Cha_nge
ps: بدل_ول

en: Change A_ll
ps: ټ_ول بدلول

en: Change _to:
ps: :ته _بدلول

en: Change selected text to lower case
ps: ټاکل شوې ليکنه کوچنيو تورو ته بدلول

en: Change selected text to upper case
ps: ټاکل شوې ليکنه لویو تورو ته بدلول

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
ps: .لاسوند بدلونونه به د تل لپاره له منځه ولاړ شي "%s" د

en: Characters (no spaces)
ps: لوښې (بې له تشو)

en: Characters (with spaces)
ps: لوښې (تشو سره)

en: Check Spelling
ps: ليکدود کتل

en: Check _Word
ps: ويې کتل_

en: Check spelling
ps: ليکدود کتل

en: Check the current document for incorrect spelling
ps: اوسنی لاسوند د ناسم ليکدود لپاره کتل

en: Checks the spelling of the current document.
ps: .د اوسني لاسوند ليکدود ګوري

en: Chinese Simplified
ps: چينايي ساده

en: Chinese Traditional
ps: چينايي هڅوبي

en: Clear highlighting of search matches
ps: د پلټون سارو ځلېدنه پاکول

en: Close _without Saving
ps: له ساتلو _پرته بندول

en: Close all open files
ps: ټولې پرانيستل شوې دوتنې بندول

en: Close document
ps: لاسوند بندول

en: Close print preview
ps: چاپ مخليد بندول

en: Close the current file
ps: اوسنۍ دوتنه بندول

en: Color Scheme Files
ps: رنګبندي دوتنې

en: Color of selected links
ps: د ټاکل شويو تړنو رنګ

en: Columns
ps: ستنې

en: Comment
ps: څرګندون

en: Completed spell checking
ps: ليکدود کتنه بشپړه شوه

en: Configure date/time plugin
ps: نېټه/مهال لګون سازول

en: Configure the application
ps: کاريال سازول

en: Content type
ps: د منځپانګې ډول

en: Copy the selection
ps: ټاکنه لمېسل

en: Could not create a backup file while saving %s
ps: د ساتلو پر مهال يې شاتړ دوتنه جوړه نه شوه کړی %s د

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
ps: د ساتلو پر مهال يې لنډمهاله شاتړ دوتنه جوړه نه شوه کړی %s د

en: Could not find the file %s.
ps: .دوتنه ونه موندل شوه %s

en: Could not open the file %s.
ps: .دوتنه نه شي پرانيستلی %s

en: Could not remove color scheme "%s".
ps: .رنګبندي نه شي ړنګولی "%s"

en: Could not save the file %s.
ps: .دوتنه نه شي ساتلی %s

en: Create Backup Copies
ps: شاتړ لمېسې جوړول

en: Create a _backup copy of files before saving
ps: د ساتلو نه مخکې د دوتنو _شاتړ لمېسه جوړول

en: Create a new document
ps: نوی لاسوند جوړول

en: Create new document
ps: نوی لاسوند جوړول

en: Cu_t
ps: سکڼ_ل

en: Current Locale (%s)
ps: (%s) اوسنۍ ځاييزونه

en: Current document
ps: اوسنی لاسوند

en: Current line
ps: اوسنۍ ليکه

en: Current page (Alt+P)
ps: (Alt+P) اوسنی مخ

en: Current selection
ps: اوسنۍ ټاکنه

en: Current word
ps: اوسنۍ ويي

en: Custom format
ps: دوديزه بڼه

en: Cut the selection
ps: ټاکنه سکڼل

en: Cyrillic
ps: سېرېلېک

en: Cyrillic/Russian
ps: سېرېلېک/رشين

en: Cyrillic/Ukrainian
ps: سېرېلېک/وکرېنين

en: D_on't Save
ps: ن_ه ساتل

en: Date and time of change
ps: د بدلون نېټه او مهال

en: Definition list
ps: پېژنداوي لړ

en: Delete selected file or folder
ps: ټاکل شوې دوتنه يا پوښۍ ړنګول

en: Delete the selected text
ps: ټاکل شوې ليکنه ړنګول

en: Deleted text
ps: ړنګول شوې ليکنه

en: Direction
ps: لور

en: Directory list
ps: د درکموند لړ

en: Disabled
ps: ناتوانول شوی

en: Display
ps: ښوون

en: Display Line Numbers
ps: د ليکې شمېرې ښودل

en: Display Right Margin
ps: ښي مورګه ښودل

en: Display in bottom pane
ps: په لاندني چوکاټ کې ښودل

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
ps: تاسو غواړﺉ چې خپلې بدلونې له منځه يوسﺉ او دوتنه بيا ولېښﺉ؟

en: Do you want to reload the file?
ps: دوتنه بيالېښل غواړﺉ؟

en: Docum_ents with unsaved changes:
ps: :هغه لاسون_دونه چې بدلونونه يې نه دي ساتل شوي

en: Document
ps: لاسوند

en: Document base
ps: د لاسوند بنسټ

en: Document body
ps: د لاسوند تنه

en: Document head
ps: د لاسوند سر

en: Document title
ps: د لاسوند سرليک

en: Document type
ps: د لاسوند ډول

en: Documents
ps: لاسوندونه

en: Done.
ps: .وشو

en: ENCODING
ps: کوډييزونه

en: E_ncodings shown in menu:
ps: :هغه ک_وډييزونې چې په غورنۍ کې ښودل کيږي

en: Edit text files
ps: ليکن دوتنې سمول

en: Editor
ps: سمونګر

en: Editor Font
ps: سمونګره ليکبڼه

en: Editor _font:
ps: :د سمونګر _ليکبڼه

en: Empty
ps: تشه

en: Enable text _wrapping
ps: ليک _نغاړنه توانول

en: Encoding:
ps: :کوډييزونه

en: Encodings shown in menu
ps: هغه کوډييزونې چې په غورنۍ کې ښکاري

en: Error opening file %s
ps: دوتنې پرانيستلو کې ستونزه %s

en: Error saving file %s
ps: دوتنه ساتلو کې تېروتنه %s

en: External Tools
ps: بهرني توکي

en: External Tools Manager
ps: د بهرنيو توکو سمبالګر

en: File Browser
ps: دوتنه لټوونی

en: File Browser Pane
ps: دوتنه لټوونی چوکاټ

en: File System
ps: دوتنه غونډال

en: File: %s
ps: %s :دوتنه

en: Find
ps: لټول

en: Find Ne_xt
ps: را_تلونکی لټول

en: Find Pre_vious
ps: مخک_نی لټول

en: Font
ps: ليکبڼه

en: Font & Colors
ps: ليکبڼه او رنګونه

en: Font face
ps: د ليکبڼې مخ

en: Fonts
ps: ليکبڼې

en: Forward link
ps: مخکې تړون

en: Frame
ps: چوکاټ

en: Georgian
ps: ګورجين

en: Go to _Line...
ps: ...ليکې ته ورتلل_

en: Go to a previously opened location
ps: کوم مخکې پرانيستل شوي ځای ته ورتلل

en: Go to a specific line
ps: يوې ورکړل شوې ليکې ته ورتلل

en: Go to next location
ps: راتلونکي ځای ته ورتلل

en: Go to previous location
ps: مخکني ځاي ته ورتلل

en: Go to the next visited location
ps: راتلونکي کتل شوي ځای ته ورتلل

en: Go to the previous visited location
ps: وروستي کتل شوي ځای ته ورتلل

en: Greek
ps: ګريک

en: Gzip compressed archive
ps: زېرل شوی ارشيو Gzip

en: He_aders and footers:
ps: :سر_ۍ او پښۍ

en: Header 0 (chapter)
ps: (څپرکی) ‎۰ سرۍ

en: Header 0 (chapter*)
ps: (څپرکی*) ‎۰ سرۍ

en: Header 1 (section)
ps: (برخه) ‎۱ سرۍ

en: Header 1 (section*)
ps: (*برخه) ‎۱ سرۍ

en: Header 2 (subsection)
ps: (څېرمه برخه) ‎۲ سرۍ

en: Header 2 (subsection*)
ps: (*څېرمه برخه) ‎۲ سرۍ

en: Header 3 (subsubsection)
ps: (څېرمه برخه) ‎۳ سرۍ

en: Header 3 (subsubsection*)
ps: (څېرمه برخه*) ‎۳ سرۍ

en: Header 4 (paragraph)
ps: (پېرېګراف) ‎۴ سرۍ

en: Header Font for Printing
ps: د چاپولو لپاره سرۍ ليکبڼه

en: Heading
ps: سريز

en: Heading 1
ps: ۱ سريز

en: Heading 2
ps: ۲ سريز

en: Heading 3
ps: ۳ سريز

en: Heading 4
ps: ۴ سريز

en: Heading 5
ps: ۵ سريز

en: Heading 6
ps: ۶ سريز

en: Hebrew
ps: هېبرو

en: Hebrew Visual
ps: هېبرو ښکارېدونکې

en: Height
ps: اوږدوالی

en: Hide panel
ps: چوکاټ پټول

en: Highlight Current Line
ps: اوسنۍ ليکه ځلول

en: Highlight current _line
ps: اوسنۍ _ليکه ځلول

en: Horizontal space
ps: پرته تشه

en: If you delete an item, it is permanently lost.
ps: .تاسو چې کوم توکی وړنګوﺉ، هغه د تل لپاره له منځه ځي

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
ps: .که چېرې يې ونه ساتﺉ، ستاسو ټول بدلونونه به د تل لپاره له منځه ولاړ شي

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
ps: .که چېرې تاسو يې ونه ساتﺉ، د تېرې شوې ګېنټې بدلونونه به د تل لپاره له منځه ولاړ شي

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
ps: که چېرې تاسو يې ونه ساتﺉ، د تېر شوي مېنټ بدلونونه به د تل لپاره له منځه .ولاړ شي

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
ps: که چېرې يې وساتﺉ، ټول بهرني بدلونونه به له منځه ولاړ شي. بيا يې هم ساتل غواړﺉ؟

en: Ignore _All
ps: ټول پرېښودل_

en: Image
ps: انځور

en: Image map
ps: انځور نخچه

en: Image map area
ps: د انځور نخچې سيمه

en: Image map name
ps: د انځور نخچې نوم

en: Image source
ps: د انځور سرچينه

en: In_sert Date and Time...
ps: ...نېټه او مهال ور_ننويستل

en: Insert Date and Time
ps: نېټه او مهال ورننويستل

en: Insert Date/Time
ps: نېټه/مهال ورننويستل

en: Insert _spaces instead of tabs
ps: د ټوپونو په ځای _تشې ورننويستل

en: Insert at cursor position
ps: د ځري په ځای ورننويستل

en: Insert current date and time at the cursor position
ps: د ځري په ځای اوسنۍ نېټه او مهال ورننويستل

en: Insert spaces
ps: تشې ورننويستل

en: Inserts current date and time at the cursor position.
ps: د ځري په ځای اوسنۍ نېټه او مهال ورننباسي

en: Italic text
ps: کږه ليکنه

en: Item
ps: توکی

en: Item with label
ps: توکی د نښکې سره

en: Japanese
ps: جاپاني

en: Java applet
ps: جاوا څېرمه کړنلار

en: Korean
ps: کوريايي

en: Label
ps: نښکه

en: Language code
ps: د ژبې کوډ

en: Language:
ps: :ژبه

en: Languages
ps: ژبې

en: Large text style
ps: لوی ليکن ډول

en: Layer
ps: لهر

en: Leave fullscreen mode
ps: د ټولې پردې اکر پرېښودل

en: Line Number Font for Printing
ps: د چاپولو لپاره د ليکو د شمېرو ليکبڼه

en: Line Wrapping Mode
ps: ليکه نغاړلو اکر

en: Line you want to move the cursor to
ps: هغه ليکه چې ځری ورته وړل غواړﺉ

en: Lines
ps: ليکې

en: Link color
ps: د پېوند رنګ

en: List description
ps: لړ سپړاوی

en: Loading %s
ps: لېښل کيږي %s

en: Loading %s from %s
ps: لېښل کيږي %s له %s

en: Loading file '%s'…
ps: ...دوتنه لېښل کيږي '%s'

en: Local files only
ps: يوازې ځايي دوتنې

en: MIME Type:
ps: :‌ډول MIME

en: Match _entire word only
ps: يوازې _بشپړه ويې سارول

en: Maximum Recent Files
ps: ټولوډېر اوسنۍ دوتنې

en: Move selected file or folder to trash
ps: ټاکل شوې دوتنه يا پوښۍ خځلنۍ ته لېږل

en: Move the current document to a new window
ps: اوسنی لاسوند نوې کړکۍ ته لېږل

en: Multiple
ps: ګڼ

en: Name
ps: نوم

en: Name:
ps: نوم:

en: New F_ile
ps: نوې د_وتنه

en: New tool
ps: نوی توکی

en: Next location
ps: راتلونکی ځای

en: No misspelled words
ps: هېڅ ناسم ليکل شوي وييونه

en: Nordic
ps: نارډېک

en: Note
ps: يادښت

en: Nothing
ps: هېڅ

en: Open
ps: پرانيستل

en: Open '%s'
ps: پرانيستل '%s'

en: Open Files
ps: دوتنې پرانيستل

en: Open a file
ps: کومه دوتنه پرانيستل

en: Open a recently used file
ps: اوس کارول شوې دوتنه پرانيستل

en: Open a terminal at the currently opened directory
ps: په اوسني پرانيستل شوي درکموند کې پايالی پرانيستل

en: Open a terminal in the document location
ps: په لاسوند ځای کې پايالی پرانيستل

en: Open terminal here
ps: پايالی دلته پرانيستل

en: Open the parent folder
ps: پلرينه پوښۍ پرانيستل

en: Open the pluma manual
ps: د ج-سمون لاسي کتاب پرانيستل

en: Opens the External Tools Manager
ps: د بهرنيو توکو سمبالګر پرانيزي

en: Option group
ps: غوراوي ډله

en: Option selector
ps: غوراوی ټاکوونکی

en: Ordered list
ps: اڼل شوی لړ

en: Output media
ps: وتۍ رسنۍ

en: Page %N of %Q
ps: %Q له %N مخ

en: Page %d of %d
ps: مخ %d له %d

en: Page Preview
ps: مخ مخليد

en: Page total
ps: ټول مخونه

en: Paragraph
ps: پېرېګراف

en: Paragraph class
ps: د پېرېګراف پاړکی

en: Paragraph style
ps: د پېرېګراف ډول

en: Paste the clipboard
ps: ټوټه دړه سرېښل

en: Pick the editor font
ps: د سمونګر ليکبڼه وټاکﺉ

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
ps: .مهرباني وکړﺉ وګورﺉ چې تاسو خو کومه دوياله دوتنه نه پرانيزﺉ

en: Please check your installation.
ps: .مهرباني وکړﺉ خپل لګاو وګورﺉ

en: Plugins
ps: لګونونه

en: Pr_eferences
ps: غو_راوي

en: Preferences
ps: غوراوي

en: Preparing...
ps: ...چمتو کيږي

en: Previous location
ps: مخکنی ځای

en: Print
ps: چاپول

en: Print Header
ps: سرۍ چاپول

en: Print Line Numbers
ps: د ليکو شمېرې چاپول

en: Print Previe_w
ps: چاپ مخلي_د

en: Print line nu_mbers
ps: د ليکو شم_ېرې چاپول

en: Print page _headers
ps: مخ _سرۍ چاپول

en: Print preview
ps: چاپ مخليد

en: Print the current page
ps: اوسنی مخ چاپول

en: Python Console
ps: پېټان څانګه

en: Question
ps: پوښتنه

en: Quit the program
ps: پروګرام بندول

en: RO
ps: يواز-لوستی

en: R_emove duplicates
ps: لمېسې ړ_نګول

en: Range
ps: سيمه

en: Re_fresh View
ps: ليد بيا_تاندول

en: Refresh the view
ps: ليد بياتاندول

en: Remote files only
ps: يوازې لرې دوتنې

en: Rename selected file or folder
ps: ټاکل شوې دوتنه يا پوښۍ بيانومول

en: Replace
ps: ځاېناستول

en: Replace All
ps: ټول ځاېناستول

en: Replace _All
ps: ټول ځاېناستول

en: Replace _with:
ps: :سره _ځاېناستول

en: Replace current document
ps: اوسنی لاسوند ځاېناستول

en: Replace current selection
ps: اوسنۍ ټاکنه ځاېناستول

en: Right Margin Position
ps: د ښي مورګې ځای

en: Romanian
ps: رومانيايي

en: Root
ps: ولۍ

en: Rows
ps: کيلونه

en: Run command
ps: بولۍ ځغلول

en: Running tool:
ps: :ځغلېدونکی توکی

en: S_ave Anyway
ps: بيا هم س_اتل

en: S_elect the documents you want to save:
ps: :کوم لاسوندونه چې ساتل غواړﺉ ويې ټ_اکﺉ

en: S_ort...
ps: ...ا_ڼل

en: S_tart at column:
ps: :پر ستنې پ_ېلول

en: Save
ps: ساتل_

en: Save As…
ps: ...ساتل په

en: Save _As...
ps: ...ساتل _پر

en: Save all open files
ps: ټولې پرانيستل شوې دوتنې ساتل

en: Save the current file
ps: اوسنۍ دوتنه ساتل

en: Save the current file with a different name
ps: اوسنۍ دوتنه په کوم بل نوم ساتل

en: Saving %s
ps: ساتل کيږي %s

en: Saving %s to %s
ps: کې ساتل کيږي %s په %s

en: Saving file '%s'…
ps: ...دوتنه ساتل کيږي '%s'

en: Saving has been disabled by the system administrator.
ps: د غونډال پازوال لخوا ساتنه ناتوانول شوې ده

en: Script language name
ps: د سکرېپټ ژبې نوم

en: Scrollbar
ps: رغښتپټه

en: Search
ps: پلټون

en: Search _backwards
ps: شاته پلټل_

en: Search backwards for the same text
ps: همدا ليکنه وروسته پلټل

en: Search for and replace text
ps: ليکنه پلټل او ځاېناستول

en: Search for text
ps: ليکنه لټول

en: Search forwards for the same text
ps: همدا ليکنه وړاندې پلټل

en: Select _All
ps: ټول ټاکل_

en: Select the _language of the current document.
ps: .د اوسني لاسوند _ژبه وټاکﺉ

en: Select the entire document
ps: ټول لاسوند ټاکل

en: Selectable option
ps: ټاکل کېدونکی غوراوی

en: Selected
ps: ټاکل شوی

en: Selection
ps: ټاکنه

en: Set _Language...
ps: ...ژبه ټاکل_

en: Set language
ps: ژبه ټاکل

en: Set the language of the current document
ps: د اوسني لاسوند ژبه ټاکل

en: Show _Binary
ps: دوياله ښودل_

en: Show _Hidden
ps: پټ ښودل_

en: Show binary files
ps: دوياله دوتنې ښودل

en: Show hidden files and folders
ps: پټې دوتنې او پوښۍ ښودل

en: Show multiple pages
ps: ګڼ مخونه ښودل

en: Show or hide the bottom pane in the current window
ps: په اوسنۍ کړکۍ کې لاندنی چوکاټ ښودل يا پټول

en: Show or hide the side pane in the current window
ps: په اوسنۍ کړکۍ کې څنګ چوکاټ ښودل يا پټول

en: Show or hide the statusbar in the current window
ps: په اوسنۍ کړکۍ کې انکړپټه ښودل يا پټول

en: Show or hide the toolbar in the current window
ps: په اوسنۍ کړکۍ کې توکپټه ښودل يا پټول

en: Show the application's version
ps: د کاريال نسخه ښودل

en: Show the next page
ps: راتلونکی مخ ښودل

en: Show the previous page
ps: مخکنی مخ ښودل

en: Side Pane is Visible
ps: څنګ چوکاټ ښکاري

en: Side _Pane
ps: څنګ _چوکاټ

en: Size
ps: کچ

en: Small text style
ps: وړوکی ليکن ډول

en: Sort
ps: اڼل

en: Sound
ps: غږ

en: Source
ps: سرچينه

en: South European
ps: سهيلي اروپايي

en: Spell Checker
ps: ليکدود کتونکی

en: Status Bar is Visible
ps: انکړ پټه ښکاري

en: String you want to search for
ps: هغه مزی چې پلټل يې غواړﺉ

en: Style info
ps: ډول خبرتيا

en: Suggestions
ps: وړانديزونه

en: Tab Size
ps: ټوپ کچ

en: Table
ps: لښتيال

en: Table body
ps: د لښتيال تنه

en: Table caption
ps: لښتيال نيونګه

en: Table column group properties
ps: د لښتيال ستن ډلې ځانتياوې

en: Table column properties
ps: د لښتيال ستن ځانتياوې

en: Table data cell
ps: لښتيال اومتوک خونه

en: Table footer
ps: لښتيال پښۍ

en: Table header
ps: لښتيال سرۍ

en: Table header cell
ps: د لښتيال سرۍ خونه

en: Table row
ps: لښتيال کيل

en: Table summary
ps: د لښتيال لنډيز

en: Target - Blank
ps: موخه - تشه

en: Target - Parent
ps: موخه - پلرين

en: Target - Self
ps: موخه - پخپله

en: Target - Top
ps: موخه - سر

en: Text
ps: ليکنه

en: Text Editor
ps: ليک سمونګر

en: Text color
ps: د ليکنې رنګ

en: Text entered by user
ps: هغه ليکنه چې کارن ليکلې

en: Thai
ps: ټهايي

en: The document is empty.
ps: .لاسوند تش دی

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
ps: .دوتنه خځلنۍ ته نه شي لېږل کېدی "%s"

en: The file "%s" is read-only.
ps: .دوتنه يواز-لوستې ده "%s"

en: The file %s changed on disk.
ps: .دوتنه په ټيکلي کې بدله شوه %s

en: The file is too big.
ps: .دوتنه ډېره لويه ده

en: The following files could not be imported: %s
ps: %s :دا دوتنې نه شي دننول کېدی

en: The preview of a page in the document to be printed
ps: په لاسوند کې د کوم مخ مخليد چې چاپيږي

en: The selected color scheme cannot be installed.
ps: .ټاکل شوې رنګبندي نه شي لګېدلی

en: The selected files cannot be moved to the trash.
ps: .ټاکل شوې دوتنې خځلنۍ ته نه شي لېږل کېدی

en: The total number of pages in the document
ps: په لاسوند کې د ټولو مخونو شمېر

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
ps: .په بلې ج-سمون کړکۍ کې د مخکې نه پرانيستل شوې ده (%s) دا دوتنه

en: Title
ps: سرلیک

en: Toolbar Buttons Style
ps: د توکپټې د تڼېو ډول

en: Toolbar is Visible
ps: توکپټه ښکاري

en: Turkish
ps: ترکي

en: Type a new shortcut
ps: نوی لنډلار ليکل

en: Unbreakable text
ps: نه ماتېدونکې ليکنه

en: Underlined text style
ps: لاندليکه شوی ليکن ډول

en: Undo the last action
ps: تېر شوی چار ناکړول

en: Unicode
ps: يونيکوډ

en: Unicode (UTF-8)
ps: (UTF-8) يونيکوډ

en: Unknown
ps: ناپېژندلی

en: Unordered list
ps: نا اڼل شوی لړ

en: Unsaved Document %d
ps: %d ناساتل شوی لاسوند

en: Untitled documents only
ps: يوازې بېسرليکه لاسوندونه

en: Up
ps: پاس

en: Use %s highlight mode
ps: ځلېدو اکر کارول %s

en: Use Default Font
ps: تلواله ليکبڼه کارول

en: Use image map
ps: انځور نخچه کارول

en: Use the _selected format
ps: ټاکل شوې بڼه کارول_

en: User dictionary:
ps: :کارن ويېپانګه

en: Value
ps: ارزښت

en: Vertical cell alignment
ps: د خونې نېغه پرليکتيا

en: Vertical space
ps: نېغه تشه

en: Vietnamese
ps: وېټنامي

en: View
ps: ليد

en: View folder in file manager
ps: پوښۍ په دوتنه سمبالګر کې ليدل

en: Visited link color
ps: د کتلي تړنو رنګ

en: Western
ps: لوديځ

en: Width
ps: پلنوالی

en: Words
ps: وييونه

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
ps: .تاسو د دوتنې پرانيستلو لپاره اړينې پرېښلې نه لرﺉ

en: Zoom 1:1
ps: لويول ۱:۱

en: Zoom the page in
ps: مخ لوډېرول

en: Zoom the page out
ps: مخ لوکمول

en: Zoom to fit the whole page
ps: لويول چې ټول مخ کې برابر شي

en: [FILE...]
ps: [...دوتنه]

en: _About
ps: په اړه_

en: _Add
ps: زياتول_

en: _Add...
ps: ...زياتول_

en: _Autocheck Spelling
ps: ليکدود خپلکتل_

en: _Autosave files every
ps: دوتنه خپله ساتل هر_

en: _Body:
ps: :تنه_

en: _Bottom Pane
ps: لاندنی چوکاټ_

en: _Cancel
ps: بندول_

en: _Cancel Logout
ps: وتون بندول_

en: _Clear Highlight
ps: ځلا پاکول_

en: _Close
ps: بندول_

en: _Close All
ps: ټول بندول_

en: _Close Preview
ps: مخليد بندلول_

en: _Contents
ps: منځپانګې_

en: _Copy
ps: لمېسل_

en: _Delete
ps: ړنګول_

en: _Description
ps: سپړاوی_

en: _Display line numbers
ps: د ليکو شمېرې ښودل_

en: _Documents
ps: لاسوندونه_

en: _Edit
ps: سمون_

en: _Edit:
ps: :سمون_

en: _Enable automatic indentation
ps: خپلکارې سرتشونه توانول_

en: _Encoding
ps: کوډييزونه_

en: _File
ps: دوتنه_

en: _Filter
ps: چاڼ_

en: _Find...
ps: ...لټون_

en: _Fullscreen
ps: ټوله پرده_

en: _Help
ps: مرسته_

en: _Highlight Mode
ps: ځلېدو اکر_

en: _Ignore
ps: پرېښودل_

en: _Ignore All
ps: ټول پرېښودل_

en: _Ignore case
ps: کېس پرېښودل_

en: _Input:
ps: :ننوتۍ_

en: _Insert
ps: ورننويستل_

en: _Line numbers:
ps: :د ليکو شمېرې_

en: _Match Case
ps: کېس سارول_

en: _Match Filename
ps: دوتنه نوم سارول_

en: _Match case
ps: کېس سارول_

en: _More...
ps: ...نور_

en: _Move to New Window
ps: نوې کړکۍ ته خوځول_

en: _New
ps: نوی_

en: _New Folder
ps: نوې پوښۍ_

en: _Next Document
ps: راتلونکی لاسوند_

en: _Next Location
ps: راتلونکی ځای_

en: _Open
ps: پرانيستل_

en: _Open terminal here
ps: پايالی دلته پرانيستل_

en: _Open...
ps: ...پرانيستل_

en: _Output:
ps: :وتۍ_

en: _Paste
ps: سرېښل_

en: _Preview
ps: مخليد_

en: _Previous Document
ps: مخکنی لاسوند_

en: _Previous Location
ps: مخکنی ځای_

en: _Print...
ps: ...چاپول_

en: _Prompt for a format
ps: د بڼې پوښتنه کول_

en: _Quit
ps: بندول_

en: _Redo
ps: بياکړ_

en: _Reload
ps: بيالېښل_

en: _Rename
ps: بيانومول_

en: _Replace
ps: ځاېناستول_

en: _Replace...
ps: ...ځاېناستول_

en: _Restore Default Fonts
ps: تلواله ليکبڼې بيازېرمل_

en: _Retry
ps: بياهڅه_

en: _Save
ps: ساتل_

en: _Save All
ps: ټول ساتل_

en: _Save:
ps: :ساتل_

en: _Search
ps: پلټنه_

en: _Search for:
ps: :پلټون لپاره د_

en: _Shortcut Key:
ps: :لنډلار کيلۍ_

en: _Sort
ps: اڼل_

en: _Spelling Suggestions...
ps: ...د ليکدود وړانديزونه_

en: _Statusbar
ps: انکړپټه_

en: _Suggestions:
ps: :وړانديزونه_

en: _Tab width:
ps: :د ټوپ پلنوالی_

en: _Title Case
ps: سرليک کېس_

en: _Toolbar
ps: توکپټه_

en: _Tools
ps: توکي_

en: _Tools:
ps: :توکي_

en: _Undo
ps: ناکړ_

en: _Update
ps: اوسمهالول_

en: _Use custom format
ps: دوديزه بڼه کارول_

en: _View
ps: ليد_

en: _View Folder
ps: پوښۍ ليدل_

en: _minutes
ps: مېنټه_

en: child
ps: ماشوم

en: columns
ps: ستنې

en: directory
ps: درکموند

en: file
ps: دوتنه

en: following
ps: لاندنی

[ctx: language]
en: Default
ps: تلواله

en: lines
ps: ليکې

en: namespace
ps: نومتشه

en: of
ps: د

en: parent
ps: پلرين

en: pluma cannot handle %s locations.
ps: ځای نه شي سمبالولی %s ج-سمون

en: pluma cannot handle this location.
ps: .ج-سمون دا ځای نه شي سمبالولی

en: rows
ps: کيلونه

en: self
ps: پخپله

en: word
ps: ويې
