xfce4-panel.xfce-4-20 - en to si translation catalogue (278 entries)

en: %0 o'clock
si: %0යි

en: %1 o'clock
si: %1යි

en: 24-_hour clock
si: පැය 24 ඔරලෝසුව

en: <b>Appearance</b>
si: <b>පෙනුම</b>

en: Action Buttons
si: ක්‍රියා බොත්තම්

en: Add New Item
si: නව අයිතමයක් එක් කරන්න

en: Add New Items
si: නව අයිතම එක් කරන්න

en: Add Workspace
si: වැඩතලයක් එක් කරන්න

en: Add _New Items...
si: නව අයිතම එක් කරන්න... (_N)

en: Add a new empty item
si: නව හිස් අයිතමයක් එක් කරන්න

en: Add a new panel
si: නව පුවරුවක් එක් කරන්න

en: Add a new plugin to the panel
si: පුවරුවට නම ප්ලගින එක් කරන්න

en: Add new item to this panel
si: මෙම පුවරුවට නව අයිතම එක් කරන්න

en: Add one or more existing items to the launcher
si: දියත් කරනයට දැනට පවතින අයිතම එකක් හෝ කීපයක් එක් කරන්න

en: Adds a separator or space between panel items
si: පුවරු අයිතම අතරට විභේදයක් හෝ ඉඩක් එක් කරන්න

en: Advanced
si: උසස්

en: Afternoon
si: අපරභාග

en: Almost noon
si: සම්පූර්ණයෙන්ම වගේ මධ්‍යහ්න

en: Always
si: සැමවිටම

en: Analog
si: ප්‍රතිසමය

en: Appearance
si: පෙනුම

en: Applications Menu
si: යෙදුම් මෙනුව

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
si: ඔබට "%s" ඉවත් කිරීමට අවශ්‍යම ද?

en: Are you sure you want to remove "%s"?
si: "%s" ඉවත් කිරීමට අවශ්‍ය බව ඔබට සහතිකද?

en: Are you sure you want to remove panel %d?
si: %d පුවරුව ඉවත් කිරීමට අවශ්‍ය බව ඔබට සහතිකද?

en: Arrow
si: ඊතලය

en: Automatic
si: ස්වයංක්‍රීය

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
si: පුවරුව kiosk ප්‍රකාරයෙන් ධාවනය වන නිසා ක්‍රමවත් පරිශීලකයෙක් ලෙස පුවරු වින්‍යාසයට වෙනස්කම් කිරීමට ඔබට අවසර නැත

en: Behaviour
si: හැසිරීම

en: Binary
si: බූලීය

en: Button _title:
si: බොත්තම් මාතෘකාව: (_t)

en: Button layout:
si: බොත්තම් පිරිසැලසුම:

en: C_reate
si: තනන්න (_r)

en: Clock
si: ඔරලෝසුව

en: Clock Options
si: ඔරලෝසු අභිරුචි

en: Custom Format
si: රිසි හැඩතලය

en: D_isplay
si: ප්‍රදර්ශනය කරන්න (_i)

en: D_raw window frame when hovering a button
si: බොත්තමක් මතින් යාමේදී කවුළු දාරය අඳින්න (_r)

en: Default
si: පෙරනිමිය

en: Delete the currently selected item
si: දැනට තේරූ අයිතමය මකන්න

en: Desktop
si: වැඩතලය

en: Digital
si: අංකිත

en: Directory Menu
si: බහලුම් මෙනුව

en: Disable t_ooltips
si: මෙවලම් ඉඟි අක්‍රිය කරන්න (_o)

en: Display _seconds
si: තත්පර පෙන්වන්න(_s)

en: Dots
si: තිත්

en: Down
si: පහළ

en: Early morning
si: උදේ පාන්දර

en: East
si: නැගෙනහිර

en: Edit the currently selected item
si: දැනට තේරූ අයිතමය සංස්කරණය කරන්න

en: Enable _urgency notification
si: හදිසි දැනුම්දීම් සක්‍රිය කරන්න (_u)

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
si: බහලුමක දෘෂ්‍ය ගොනු මොනවාදැයි තීරණය කිරීමට භාවිතා වන විලාස ලැයිස්තුවක් ඇතුල් කරන්න. ඔබ මෙහි විලාස එකකට වඩා විශේෂණය කලොත්, ලැයිස්තු අයිතම තිත් කොමාවෙන් වෙන් කල යුතුය (උදා. *.txt;*.doc).

en: Enter search phrase here
si: මෙහි සෙවුම් වැකිය ඇතුල් කරනන්

en: Enter the new name:
si: නව නාමය ඇතුළත් කරන්න:

en: Evening
si: සවස

en: F_uzziness:
si: ‍ෆසිරහිත(_u):

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
si: %d තිරය සඳහා තේරුම් කළමණාකරු ලබා ගැනීම අසමත් විය

en: Failed to add a plugin to the panel
si: පුවරුවට ප්ලගිනයක් එක් කිරීමට අපොහොසත් විය

en: Failed to execute clock command
si: ඔරලෝසු විධානය ක්‍රියාත්මක කිරීමට අපොහොසත් විය

en: Failed to execute command "%s"
si: "%s" විධානය ක්‍රියාත්මක කිරීමට අපොහොසත් විය

en: Failed to execute command "%s".
si: "%s" විධානය ක්‍රියාත්මක කිරීමට අපොහොසත් විය.

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
si: "%s" ප්‍රවර්ගය සඳහා වඩා කැමති යෙදුම ක්‍රියාත්මක කිරීමට අපොහොසත් විය

en: Failed to launch application "%s"
si: "%s" යෙදුම දියත් කිරීමට අපොහොසත් විය

en: Failed to launch default application for "%s"
si: "%s" සඳහා පෙරනිමි යෙදුම දියත් කිරීමට අපොහොසත් විය

en: Failed to launch the migration application
si: සංක්‍රමණ යෙදුම දියත් කිරීමට අපොහොසත් විය

en: Failed to load the default configuration
si: පෙරනිමි වින්‍යාසය ප්‍රවේශනය කිරීමට අපොහොසත් විය

en: Failed to open desktop item editor
si: වැඩතල අයිතම සංස්කාරක විවෘත කිරීමට අපොහොසත් විය

en: Failed to query content type for "%s"
si: "%s" සඳහා අන්තර්ගත වර්ගය විමසීම අපොහොසත් විය

en: Failed to quit the panel
si: පුවරුවෙන් ඉවත් වීමට අපොහොසත් විය

en: Failed to restart the panel
si: පුවරුව ප්‍රතිපණගැන්වීමට අපොහොසත් විය

en: Failed to save the panel configuration
si: පුවරු වින්‍යාසය සුරැකීමට අපොහොසත් විය

en: Failed to send D-Bus message
si: D-Bus පණිවිඩය යැවීමට අපොහොසත් විය

en: Failed to show the add new items dialog
si: නව අයිතම එක් කරන්න සංවාදය පෙන්වීමට අපොහොසත් විය

en: Failed to show the preferences dialog
si: අභිප්‍රේත සංවාදය පෙන්වීමට අපොහොසත් විය

en: Filtering
si: පෙරමින්

en: Fuzzy
si: ෆසි

en: General
si: සාමාන්‍ය

en: Group title and timestamp
si: මාතෘකාව සහ කාලමුද්‍රාව සමූහනය කරන්න

en: Group title and window title
si: මාතෘකාව සහ කවුළු මාතෘකාව සමූහනය කරන්න

en: Handle
si: අල්ලුව

en: Hibernate
si: ශිශිරතරණය කරන්න

en: Hidden
si: සැඟවුණු

en: Hide all windows and show the desktop
si: සියළු කවුළු සඟවා වැඩතලය පෙන්වන්න

en: Horizontal
si: තිරස්

en: Icon
si: අයිකනය

en: Icons
si: නිරූපක

en: If you delete an item, it will be permanently removed
si: ඔබ අයිතමයක් මැකුවොත් එය ස්ථිරවම ඉවත් වෙයි

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
si: ඔබ පුවරුවෙන් අයිතමය මැකුවොත් එය ස්ථිරවම නැතිවෙයි.

en: Inside Button
si: බොත්තම තුල

en: Internal name: %s-%d
si: අභ්‍යන්තර නාමය: %s-%d

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
si: "%s" අවලංගු ඉඟි වර්ගය. වලංගු වර්ග වන්නේ bool, double, int, string සහ uint.

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
si: අවලංගු ප්ලගින සිදුවීම් කාරක රිතී දෝෂයක් විශේෂණය කර ඇත. PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE] භාවිතා කරන්න.

en: Ite_ms
si: අයිතම (_m)

en: LCD
si: LED

en: Late evening
si: සැන්දෑව

en: Launcher
si: පුරනය

en: Lock Screen
si: තිරය අඟුළු දාන්න

en: Log Out
si: ලොග්වුට් වන්න

en: Log out, lock or other system actions
si: ඉවත් වෙන්න, අඟුලු දාන්න හෝ වෙනත් පද්ධති ක්‍රියා

en: Ma_ximize All
si: සියල්ල විහිදන්න (_x)

en: Menu
si: මෙනුව

en: Menu File
si: මෙනු ගොනුව

en: Menu _file:
si: මෙනු ගොනුව: (_f)

en: Mi_nimize All
si: සියල්ල හකුලන්න (_n)

en: Minimize all open windows and show the desktop
si: විවෘත කවුළු සියල්ල සඟවා වැඩතලය පෙන්වන්න

en: Modifying the panel is not allowed
si: පුවරුව විකරණය කිරීමට අවසර නැත

en: Monitor %d
si: %d මොනිටරය

en: Morning
si: උදෑසන

en: Move currently selected item down by one row
si: දැනට තේරූ අයිතමය එක් පේළියකින් පහළට ගෙනියන්න

en: Move currently selected item up by one row
si: දැනට තේරූ අයිතමය එක් පේළියකින් ඉහළට ගෙනියන්න

en: Never
si: කිසිදාක නැත

en: Night
si: රාත්‍රිය

en: No Windows
si: කවුළු නැත

en: No default application found for "%s"
si: "%s" සඳහා පෙරනිමි යෙදුමක් හමු නොවුණි

en: No items
si: අයිතම නැත

en: No running instance of %s was found
si: %s හි ධාවනය වන සිද්ධියක් හමු නොවුණි

en: Noon
si: මධ්‍යහ්නය

en: North
si: උතුර

en: Nothing
si: කිසිවක් නැත

en: Number of _rows:
si: පේළි ගණන: (_r)

en: OPTION
si: අභිරුචිය

en: O_utput:
si: ප්‍රතිදානය: (_u)

en: Open Folder
si: බහලුම විවෘත කරන්න

en: Open in Terminal
si: අග්‍රයේ විවෘත කරන්න

en: Options:
si: අභිරුචි:

en: PANEL-NUMBER
si: පුවරු අංකය

en: PLUGIN-NAME
si: ප්ලගින නාමය

en: Panel %d
si: %d පුවරුව

en: Panel Pr_eferences...
si: පුවරු අභිප්‍රේත... (_e)

en: Please choose a panel for the new plugin:
si: කරුණාකර නව ප්ලගිනය සඳහා පුවරුවක් තෝරන්න:

en: Please report bugs to <%s>.
si: <%s> වෙතට දෝෂ වාර්තා කරන්න.

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
si: "%s" ප්ලගිනය බලාපොරොත්තු නොවූ ලෙස පුවරුව හැරයන ලදි, ඔබට එය ප්‍රතිපණගැන්වීමට අවශ්‍යද?

en: Popup menu at current mouse position
si: වර්මන් මූසික පිහිටීමේ මෙනුව මතු කරන්න

en: Print version information and exit
si: අනුවාද තොරතුරු මුද්‍රණය කර ඉවත් වෙන්න

en: Program launcher with optional menu
si: විකල්ප මෙනුවක් සහිත යෙදුම් පුරනය

en: Quit
si: ඉවත්වන්න

en: Quit the running panel instance
si: ධාවනය වන පුවරු සිද්ධියෙන් ඉවත් වෙන්න

en: Remove Workspace "%s"
si: '%s' වැඩතලය ඉවත් කරන්න

en: Remove Workspace %d
si: %d වැඩතලය ඉවත් කරන්න

en: Remove currently selected item
si: දැනට තේරූ අයිතමය ඉවත් කරන්න

en: Remove the currently selected panel
si: දැනට තේරූ පුවරුව ඉවත් කරන්න

en: Restart
si: යළි අරඹන්න

en: Restart the running panel instance
si: ධාවනය වන පුවරු සිද්ධිය ප්‍රතිපණගන්වන්න

en: Restarting...
si: ප්‍රතිපණගන්වමින්...

en: Restore minimized windows to current _workspace
si: වත්මන් වැඩ තලයට හැකිලූ ගොනු ප්‍රතිෂ්ඨාපනය කරන්න

en: Restore the minimized windows
si: හැකිලූ කවුළු ප්‍රතිෂ්ඨාපනය කරන්න

en: Save the panel configuration
si: පුවරු වින්‍යාසය සුරකින්න

en: Select A Directory
si: බහලුමක් තෝරන්න

en: Select A Menu File
si: මෙනු ගොනුවක් තෝරන්න

en: Select An Icon
si: අයිකනයක් තෝරන්න

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
si: පුවරු බොත්තම් හෝ මෙනු අයිතම මතින් ගමන් කිරීමේදී මෙවලම් ඉඟි අක්‍රිය කිරීමට මෙම අභිරුචිය තෝරන්න.

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
si: බහු මොනිටර මත පැනලය ප්‍රසාරණය කිරීමට මෙම අභිරුචිය තෝරන්න.

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
si: පුවරුවේ අල්ලු සඟවා එහි පිහිටීම අඟුලු දැමීමට මෙම අභිරුචිය තෝරන්න.

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
si: ක්ලික් කල මෙනු අයිතම පුවරුවට ගමන් කරවීමට මෙම අභිරුචිය තෝරන්න.

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
si: මෙනුවේ සාමාන්‍ය යෙදුම් නම පෙන්වීමට මෙම අභිරුචිය තෝරන්න, උදාහරණයක් ලෙස "Thunar" වෙනුවට "ගොනු කළමනාකරු"

en: Separator
si: විභේදකය

en: Sho_w AM/PM
si: පෙ.ව/ප.ව පෙන්වන්න(_w)

en: Show Desktop
si: වැඩතලය පෙන්වන්න

en: Show _flat buttons
si: සමතල බොත්තම් පෙන්වන්න

en: Show _handle
si: අල්ලුව පෙන්වන්න

en: Show _hidden files
si: සැඟවූ ගොනු පෙන්නන්න (_h)

en: Show _label instead of icon
si: අයිකනන වෙනුවට ලේබල පෙන්වන්න (_l)

en: Show a directory tree in a menu
si: මෙනුවක බහලුම් වෘක්ෂයක් පෙන්නන්න

en: Show a menu containing categories of installed applications
si: ස්ථාපිත යෙදුම් වල ප්‍රවර්ග පෙන්වන මෙනුවක් පෙන්වන්න

en: Show about information of the currently selected item
si: වත්මන් තේරූ අයිතමයේ පිළිබඳ තොරතුරු පෙන්නන්න

en: Show button _labels
si: බොත්තම් ලේබල පෙන්නන්න (_l)

en: Show generic application n_ames
si: සාමාන්‍ය යෙදුම් නාම පෙන්වන්න (_a)

en: Show gri_d
si: ජාලකය පෙන්වන්න (_d)

en: Show help options
si: උදව් අභිරුචි පෙන්වන්න

en: Show ic_ons in menu
si: මෙනුවල අයිකන පෙන්නන්න (_o)

en: Show last _used item in panel
si: පුවරුවේ අන්තිමට භාවිතා කල අයිතමය පෙන්නන්න (_u)

en: Show only _minimized windows
si: හැකිලූ කවුළු පමණක් පෙන්නන්න

en: Show the 'Add New Items' dialog
si: 'නව අයිතම එක් කරන්න' සංවාදය පෙන්නන්න

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
si: 'පුවරු අභිප්‍රේත' සංවාදය පෙන්වන්න

en: Show windows from _all workspaces
si: සියළු වැඩතලයන්ගෙන් කවුළු පෙන්වන්න (_a)

en: Show workspace _names
si: වැඩතල නාමයන් පෙන්වන්න (_n)

en: Show workspace a_ctions
si: වැඩතල ක්‍රියා පෙන්වන්න(_c)

en: Shut Down
si: වහන්න

en: Sorting _order:
si: සුබෙදුම් අනුපිළිවෙල: (_o)

en: South
si: දකුණ

en: Span mo_nitors
si: මොනිටර පරායනය

en: Suspend
si: අත්හිටුවන්න

en: Switch between open windows using a menu
si: මෙනුවක් භාවිතයෙන් විවෘත කවුළු අතර මාරු වෙන්න

en: Switch between open windows using buttons
si: බොත්තම් භාවිතයෙන් විවෘත කවුළු අතර මාරු වෙන්න

en: Switch between virtual desktops
si: අතථ්‍ය වැඩතල අතර මාරු වෙන්න

en: The Xfce development team. All rights reserved.
si: Xfce වැඩිදියුණු කිරීමේ කණ්ඩායම. සියළු හිමිකම් ඇවිරිණි.

en: The notification area lost selection
si: දැනුම්දීම් ප්‍රදේශයට තේරීම නැති විය

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
si: පුවරු සහ ප්ලගින වින්‍යාස ස්ථිරවම ඉවත් කෙරෙනු ඇත

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
si: Xfce වැඩපත් පාරිසරිකයේ පුවරුව

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
si: අවසාන තත්පර %d තුළදී ප්ලගිනය එක් වරකට වඩා ප්‍රතිපණගැන්වෙන ලදි. ඔබ ක්‍රියාත්මක කරන්න ක්ලික් කලහොත් පුවරුව ප්ලගිනය ප්‍රතිපණගැන්වීමට උත්සහ කරයි නැත්නම් එය ස්ථිරවම පුවරුවෙන් ඉවත් වෙයි.

en: There is already a running instance
si: දැනටමත් ධාවනය වන සිද්ධියක් පවතී

en: Timestamp
si: කාලමුද්‍රාව

en: Transparent
si: පාරදෘශ්‍ය

en: Type "%s --help" for usage.
si: භාවිතය සඳහැ "%s --help" ටයිප් කරන්න.

en: Un_minimize All
si: සියල්ල දිග හරින්න (_U)

en: Unnamed Item
si: නම් නොකළ අයිතමය

en: Unnamed item
si: නම් නොකළ අයිතමය

en: Up
si: ඉහළ

en: Urgent Windows
si: හදිසි කවුළු

en: Usage:
si: භාවිතය:

en: Vertical
si: සිරස්

en: Week %V
si: සතිය %V

en: West
si: බටහිර

en: What time is it?
si: දැන් වේලාව කීයද?

en: Window Buttons
si: කවුළු බොත්තම්

en: Window Menu
si: කවුළු මෙනුව

en: Window title
si: කවුළු මාතෘකාව

en: Workspace %d
si: %d වැඩතලය

en: Workspace Switcher
si: වැඩතලය මං මාරුව

en: Workspace _Settings...
si: වැඩතලය සිටුවම්... (_S)

en: [ARGUMENTS...]
si: [උපලක්ෂණ...]

en: _Arrow button position:
si: ඊතල බොත්තම් පිහිටීම: (_A)

en: _Base Directory:
si: පාදම බහලුම: (_B)

en: _Close
si: වසන්න (_C)

en: _Close All
si: සියල්ල වසන්න (_C)

en: _Enter:
si: ඇතුල් කරන්න: (_E)

en: _Execute
si: ක්‍රියා කරවන්න (_E)

en: _Expand
si: ප්‍රසාරණය කරන්න (_E)

en: _File Pattern:
si: ගොනු විලාසය: (_F)

en: _Icon:
si: අයිකනය: (_I)

en: _Layout:
si: පිරිසැලසුම: (_L)

en: _Leave:
si: හැර යන්න: (_L)

en: _Lock panel
si: පුවරුව අඟුල් දමන්න (_L)

en: _Move
si: ගමන් කරවන්න (_M)

en: _Quit
si: පිටවෙන්න (_Q)

en: _Search:
si: සොයන්න: (_S)

en: _Show button title
si: බොත්තම් මාතෘකාව පෙන්නන්න (_S)

en: _Style:
si: විලාසය: (_S)

en: _Tooltip format:
si: මෙවලම් ඉඟි හැඩතලය: (_T)

en: _Unmaximize All
si: සියල්ල කුඩා කරන්න (_U)

[ctx: am]
en: eight
si: අට

[ctx: am]
en: eleven
si: එකොළහ

[ctx: am]
en: five
si: පහ

[ctx: am]
en: four
si: හතර

[ctx: am]
en: nine
si: නමය

[ctx: am]
en: one
si: එක

[ctx: am]
en: seven
si: හත

[ctx: am]
en: six
si: හය

[ctx: am]
en: ten
si: දහය

[ctx: am]
en: three
si: තුන

[ctx: am]
en: twelve
si: දොළහ

[ctx: am]
en: two
si: දෙක

en: five past %0
si: %0 පසුවී පහයි

en: five to %1
si: %1 ට පහයි

en: half past %0
si: %0 පසුවී භාගයයි

[ctx: one]
en: %0 o'clock
si: %0යි

[ctx: one]
en: %1 o'clock
si: %1 යි

[ctx: one]
en: five past %0
si: %0 පසුවී පහයි

[ctx: one]
en: five to %1
si: %1 ට පහයි

[ctx: one]
en: half past %0
si: %0 පසුවී භාගයයි

[ctx: one]
en: quarter past %0
si: %0 පසුවී කාලයි

[ctx: one]
en: quarter to %1
si: %1 ට කාලයි

[ctx: one]
en: ten past %0
si: %0 පසුවී දහයයි

[ctx: one]
en: ten to %1
si: %1 ට දහයයි

[ctx: one]
en: twenty five past %0
si: %0 පසුවී විසි පහයි

[ctx: one]
en: twenty five to %1
si: %1 ට විසි පහයි

[ctx: one]
en: twenty past %0
si: %0 පසුවී විස්සයි

[ctx: one]
en: twenty to %1
si: %1 ට විස්සයි

[ctx: pm]
en: eight
si: අට

[ctx: pm]
en: eleven
si: එකොළහ

[ctx: pm]
en: five
si: පහ

[ctx: pm]
en: four
si: හතර

[ctx: pm]
en: nine
si: නමය

[ctx: pm]
en: one
si: එක

[ctx: pm]
en: seven
si: හත

[ctx: pm]
en: six
si: හය

[ctx: pm]
en: ten
si: දහය

[ctx: pm]
en: three
si: තුන

[ctx: pm]
en: twelve
si: දොළහ

[ctx: pm]
en: two
si: දෙක

en: quarter past %0
si: %0 පසුවී කාලයි

en: quarter to %1
si: %1 ට කාලයි

en: ten past %0
si: අතීයේ දායකත්වයක් ලබාදුන් පරිවර්තකයන්%0

en: ten to %1
si: %1 ට දහයයි

en: twenty five past %0
si: %0 පසුවී විසි පහයි

en: twenty five to %1
si: %1 ට විසි පහයි

en: twenty past %0
si: අතීයේ දායකත්වයක් ලබාදුන් පරිවර්තකයන්%0

en: twenty to %1
si: %1 ට විස්සයි
