Xfce4-settings - en to sk translation catalogue (521 entries)

en: %d MIME type found | %d MIME types found
sk[0]: Nájdený %d typ MIME
sk[1]: Nájdené %d typy MIME
sk[2]: Nájdených %d typov MIME
sk[3]: Nájdených %d typov MIME

en: %d MIME type selected | %d MIME types selected
sk[0]: Zvolený %d typ MIME
sk[1]: Zvolené %d typy MIME
sk[2]: Zvolených %d typov MIME
sk[3]: Zvolený %d typu MIME

en: %d Xfce Panel | %d Xfce Panels
sk[0]: %d panel Xfce
sk[1]: %d panely Xfce
sk[2]: %d panelov Xfce
sk[3]: %d panela Xfce

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
sk: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Všetky práva vyhradené.
    
    Napísal Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Zostavené s Gtk+-%d.%d.%d, spustené s Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Prosíme, chyby hláste na <%s>.

en: (Disabled)
sk: (Vypnuté)

en: 1x (no scaling)
sk: 1x(bez zmeny mierky)

en: <b><big>Would you like to keep this configuration?</big></b>
sk: <b><big>Chcete zachovať toto nastavenie?</big></b>

en: <b>Connecting Displays</b>
sk: <b>Pripájanie obrazoviek</b>

en: <b>Identifying Displays</b>
sk: <b>Identifikácia obrazoviek</b>

en: <b>No devices found.</b>
sk: <b>Nenašli sa žiadne zariadenia.</b>

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
sk: <b>Žiadne profily pre vybrané zariadenie.</b>

en: <b>Profile Name</b>
sk: <b>Názov profilu</b>

en: <b>Profiles</b>
sk: <b>Profily</b>

en: <b>Use system defaults</b>
sk: <b>Použiť predvolené systémom</b>

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
sk: <big><b>Vykonali ste zmeny vo vašom predchádzajúcom aktívnom profile</b></big>

en: A profile of this name already exists.
sk: Profil s týmto názvom už existuje.

en: ATI Settings
sk: Nastavenie grafickej karty ATI

en: A_pplication Shortcuts
sk: Použitie _skratiek

en: A_pply
sk: _Použiť

en: Acceleratio_n:
sk: Zrýchle_nie:

en: Acceleration _profile:
sk: Pro_fil akcelerácie:

en: Acceleration t_ime:
sk: _Oneskorenie akcelerácie:

en: Acceptance _delay:
sk: _Oneskorenie akcelerácie

en: Accessibility
sk: Prístupnosť

en: Active device in the dialog
sk: Aktívne zariadenie v dialógovom okne

en: Adaptive pointer acceleration
sk: Adaptívne zrýchľovanie ukazovateľa

en: Add Color Profile to %s
sk: Pridať farebný profil zariadeniu %s

en: Add Profile to Device
sk: Pridať profil zariadeniu

en: Add a profile to the currently selected device
sk: Pridať profil aktuálne vybranému zariadeniu

en: Adjust the system-wide display scaling
sk: Upraví zmenu mierku zobrazenia pre celý systém

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: All _Settings
sk: Všetky na_stavenia

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Allow high _resolution scrolling (experimental)
sk: Povoliť posun s vysokým _rozlíšením (experimentálne)

en: Always
sk: Vždy

en: An unknown error, exit code is %d
sk: Neznáma chyba, kód ukončenia je %d

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
sk: Vyhladzovanie zlepšuje vzhľad textu na obrazovke

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Application Chooser Button
sk: Tlačidlo pre výber aplikácie

en: Apply
sk: Použiť

en: Apply the currently selected display profile.
sk: Použije aktuálne vybraný profil obrazovky.

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
sk: Naozaj si želáte reštartovať kanál "%s" a všetky jeho vlastnosti?

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
sk: Ste si istý, že chcete obnoviť typ obsahu "%s" na jeho predvolenú hodnotu?

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
sk: Naozaj si želáte reštartovať vlastnosť "%s"?

en: Array
sk: Pole

en: Assistive _Technologies
sk: Asistenčné _techológie

en: Assistive technologies will be available the next time you login
sk: Asistenčné technológie budú dostupné pri nasledujúcom prihlásení

en: Associate preferred applications with MIME types
sk: Priradenie uprednostňovaných aplikácií k typom MIME

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
sk: Automatický

en: B_uttons and Feedback
sk: _Tlačidlá a odozva

en: Beha_vior
sk: Sprá_vanie

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
sk: Priraďte klávesovú skratku pre xfce4-find-cursor na získanie vizuálneho zvýraznenia aktuálnej pozície kurzora myši.

en: Blink _delay:
sk: Rýchlosť _blikania:

en: Bounce Keys
sk: Zdvojené klávesy

en: Bounce keys
sk: Zdvojené klávesy

en: Bounce keys are disabled
sk: Zdvojené klávesy sú zakázané

en: Bounce keys are enabled
sk: Zdvojené klávesy sú povolené

en: Browse the file system
sk: Prehliadať systém súborov

en: Browse the file system to choose a custom command.
sk: Prehliadať systém súborov pre výber vlastného príkazu.

en: Browse the web
sk: Prehliadať internet

en: Built-in Webcam
sk: Vstavaná webkamera

en: Buttons
sk: Tlačidlá

en: Caja File Manager
sk: Správca súborov Caja

en: Calibrate
sk: Kalibrovať

en: Camera
sk: Fotoaparát

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Change la_yout option
sk: Zmeniť voľb_y rozloženia

en: Channel
sk: Kanál

en: Choose Application...
sk: Vyberte aplikáciu...

en: Choose Preferred Application
sk: Vyberte si uprednostňovanú aplikáciu

en: Choose a custom File Manager
sk: Vyberte si vlastného správcu súborov

en: Choose a custom Mail Reader
sk: Vyberte si vlastný e-mailový klient

en: Choose a custom Terminal Emulator
sk: Vyberte si vlastný emulátor terminálu

en: Choose a custom Web Browser
sk: Vyberte si vlastný internetový prehliadač

en: Circular scrolling
sk: Kruhový posun

en: Clear
sk: Vymazať

en: Clear filter
sk: Vyčistiť filter

en: Click m_ethod:
sk: _Metóda kliknutia:

en: Click with 1, 2 or 3 fingers as a left, right, or middle click
sk: Kliknúť 1, 2 alebo 3 prstami ako ľavý, pravý alebo stredný klik

en: Clockwise
sk: Pravotočivo

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Co_mpose key
sk: Klávesa Compose

en: Color Profiles
sk: Farebné profily

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
sk: Predvolený CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
sk: Predvolený sivý

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
sk: Predvolený RGB

en: Colorspace:
sk: Farebný priestor:

en: Colorspace:
sk: Farebný priestor:

en: Comm_and:
sk: _Príkaz:

en: Command
sk: Príkaz

en: Compatible Profiles
sk: Kompatibilné profily

en: Configure pointer device behavior and appearance
sk: Konfiguruje správanie a vzhľad kurzora

en: Configure screen settings and layout
sk: Nastavenia konfigurácie obrazovky a rozloženia

en: Configure...
sk: Nastaviť...

en: Could not create the mime dialog.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dialógové okno mime.

en: Could not create the settings dialog.
sk: Nie je možné vytvoriť dialógové okno nastavení.

en: Counterclockwise
sk: Ľavotočivo

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Create a new display profile.
sk: Vytvoriť nový profil obrazovky.

en: Cursor
sk: Kurzor

en: Cursor si_ze:
sk: Veľkosť kur_zora:

en: Custom _DPI setting:
sk: Vlastné nastavenie _DPI:

en: Customize the look of your desktop
sk: Nastavenie vzhľadu pracovného prostredia

en: DEVICE NAME
sk: NÁZOV ZARIADENIA

en: D_istance:
sk: Vzd_ialenosť:

en: De_vice:
sk: Zari_adenie:

en: Default
sk: Predvolené

en: Default Application
sk: Predvolená aplikácia

en: Default Applications
sk: Predvolené aplikácie

en: Default Fon_t
sk: Predvolené pís_mo

en: Default _Monospace Font
sk: Predvolené _písmo s pevnou šírkou

en: Default:
sk: Predvolený:

en: Define shortcuts for la_unching applications:
sk: Defin_ujte skratky na spúšťanie aplikácií:

en: Defines whether GTK dialogs may place widgets such as buttons in the dialog's header bar. Implies in Client Side Decoration. Only affects newly opened dialogs.
sk: Udáva, či dialógy GTK môžu umiestniť prvka, napr. tlačidlá, v záhlaví dialógu. Zapína aj Dekorácie na strane klienta. Ovplyvňuje len novo otvorené dialógy.

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete Profile
sk: Odstrániť profil

en: Delete the currently selected display profile.
sk: Odstrániť aktuálne vybraný profil obrazovky.

en: Delete the currently selected profile
sk: Odstrániť aktuálne vybraný profil

en: Desktop icons
sk: Ikony pracovnej plochy

en: Device
sk: Zariadenie

en: Digital display
sk: Digitálna obrazovka

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
sk: Vypnúť lepkavé klávesy, ak sú stlačené dve klávesy

en: Disable touchpad _while typing
sk: Zakázať to_uchpad počas písania

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Display
sk: Monitor

en: Display:
sk: Obrazovka:

en: Displays
sk: Obrazovky

en: Do _not show this message again
sk: _Nezobrazovať túto správu znovu

en: Do not wait for a window manager on startup
sk: Nečakať na správcu okien pri štarte

en: Do nothing
sk: Neurobiť nič

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
sk: Chcete odstrániť profil monitora „%s“?

en: Double Click
sk: Dvojité kliknutie

en: Drag and Drop
sk: Ťahať a pustiť

en: Duratio_n:
sk: Trva_nie:

en: Edge scrolling
sk: Posun okrajom

en: Edit Property
sk: Úprava vlastnosti

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
sk: Úprava nastavení klávesnice a klávesových skratiek

en: Edit selected property
sk: Úprava vybranej vlastnosti

en: Empty
sk: Prázdne

en: Enable
sk: Povoliť

en: Enable _event sounds
sk: Povoliť zvuky _udalostí

en: Enable color management for %s
sk: Povoliť správu farieb zariadenia %s

en: Enable e_ditable accelerators
sk: Povoliť úpravy _klávesových skratiek

en: Enable header bars in dialo_gs
sk: Zapnúť záhlavie dialó_gov

en: Enable hori_zontal scrolling
sk: Povoliť vodo_rovný posun

en: Enable input feedbac_k sounds
sk: Povoliť zvuky spätnej väzby vstupu

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
sk: Globálne povolí, alebo zakáže zvuky udalostí (vyžaduje podporu knižnice „Canberra“)

en: Enable the selected profile
sk: Povoliť vybraný profil

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
sk: Zdajte príkaz, ktorý má byť spustený touto skratkou

en: Epiphany Web Browser
sk: Epiphany internetový prehliadač

en: Event sounds
sk: Zvuky udalostí

en: Executable Files
sk: Spustiteľné súbory

en: Extend
sk: Rozšíriť

en: Extend down
sk: Rozšíriť dole

en: Extend left
sk: Rozšíriť vľavo

en: Extend right
sk: Rozšíriť vpravo

en: Extend to the right
sk: Rozšíriť vpravo

en: Extend up
sk: Rozšíriť hore

en: Failed to add new application "%s"
sk: Pridanie novej aplikácie "%s" zlyhalo

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
sk: Zlyhalo pripojenie na démona xfconf. Dôvod: %s

en: Failed to create temporary directory
sk: Nie je možné vytvoriť dočasný priečinok

en: Failed to display Xfwm4 Settings
sk: Nepodarilo sa zobraziť Nastavenia Xfwm4

en: Failed to execute default File Manager
sk: Nepodarilo sa spustiť predvolený správca súborov

en: Failed to execute default Mail Reader
sk: Nepodarilo sa spustiť predvolený e-mailový klient

en: Failed to execute default Terminal Emulator
sk: Nepodarilo sa spustiť predvolený emulátor terminálu

en: Failed to execute default Web Browser
sk: Nepodarilo sa spustiť predvolený internetový prehliadač

en: Failed to extract archive
sk: Nie je možné rozbaliť archív

en: Failed to install theme
sk: Zlyhala inštalácia motívu

en: Failed to launch shortcut "%s"
sk: Spustenie skratky "%s" zlyhalo

en: Failed to open %s for writing
sk: Otvorenie súboru %s na zápis zlyhalo

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
sk: Nastavenie aplikácie "%s" pre typ súboru "%s" zlyhalo.

en: Failed to set default File Manager
sk: Nepodarilo sa nastaviť predvolený správca súborov

en: Failed to set default Mail Reader
sk: Nepodarilo sa nastaviť predvolený e-mailový klient

en: Failed to set default Terminal Emulator
sk: Nepodarilo sa nastaviť predvolený emulátor terminálu

en: Failed to set default Web Browser
sk: Nepodarilo sa nastaviť predvolený internetový prehliadač

en: File Manager
sk: Správca súborov

en: File is too large, installation aborted
sk: Súbor je príliš veľký, inštalácia zrušená

en: Find Cursor
sk: Nájsť kurzor

en: First try to automatically enable a profile:
sk: Najprv skúsiť automaticky zapnúť profil:

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
sk: Na obrazovkách TFT alebo LCD je možné zvýšiť kvalitu písiem voľbou správneho poradia farebných zložiek pixelov obrazovky

en: Fork to the background
sk: Presunúť do pozadia

en: Full
sk: Plné

en: GNOME Terminal
sk: GNOME Terminál

en: Galeon Web Browser
sk: Galeon internetový prehliadač

en: General
sk: Všeobecné

en: Graphical Settings Manager for Xfce
sk: Grafický správca nastavení pre prostredie Xfce

en: Graphical settings editor for Xfconf
sk: Grafický editor nastavení pre Xfconf

en: Half (left-handed)
sk: Polovične (pre ľaváka)

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Horizontal and Vertical
sk: Vodorovne a zvislo

en: Icons
sk: Ikony

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
sk: Ak vyberiete, môžete zmeniť klávesové skratky položiek ponuky prejdením kurzora myši nad položku ponuky a stlačením novej klávesovej skratky

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
sk: Ak neaktualizujete profil, zmeny budú stratené pri reštarte relácie, odpojení alebo pripojení displeja.

en: Import color profile files (*.icc)
sk: Importovať súbory farebných profilov (*.icc)

en: Improve keyboard and mouse accessibility
sk: Zlepšite prístupnosť klávesnice a myši

en: Install %s theme
sk: Inštalovať motív %s

en: Invalid helper type "%s"
sk: Neplatný typ pomocníka "%s"

en: Inverted
sk: Obrátené

en: K_eystroke delay:
sk: On_eskorenie stlačenia klávesy:

en: Keep this configuration
sk: Ponechať toto nastavenie

en: Key_board layout
sk: Rozloženie klá_vesnice

en: Keyboa_rd
sk: Kláves_nica

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: Keyboard layout selection
sk: Výber rozloženia klávesnice

en: Konqueror Web Browser
sk: Konqueror internetový prehliadač

en: Laptop
sk: Prenosný počítač

en: Laptop Screen
sk: Obrazovka prenosného počítača

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
sk: Spustiť predvoleného pomocníka typu TYP s voliteľným PARAMETRom, kde TYP môže nadobúdať jednu z nasledujúcich hodnôt.

en: Layout
sk: Rozvrhnutie

en: Le_ft-handed
sk: Ľ_avou rukou

en: Left
sk: Vľavo

en: Links Text Browser
sk: Links textový prehliadač

en: Locked
sk: Uzamknuté

en: Lynx Text Browser
sk: Lynx textový prehliadač

en: MIME Type
sk: Typ súboru

en: Ma_ximum speed:
sk: Ma_ximálna rýchlosť:

en: Mail Reader
sk: E-mailový klient

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
sk: Mnoho písiem obsahuje dodatočné informácie o najlepšom spôsobe pre vykresľovanie písma. Najlepší vzhľad vyberte podľa svojich osobných priorít

en: Medium
sk: Stredné

en: Menus and Buttons
sk: Ponuky a tlačidlá

en: Minimal interface to set up an external output
sk: Minimálne rozhranie pre nastavenie externého výstupu

en: Mirror
sk: Zrkadliť

en: Mirror Displays
sk: Zrkadliť obrazovky

en: Mirror Screens
sk: Zrkadliť obrazovky

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
sk: Neznámy

en: Mouse (relative)
sk: Myš (relatívne)

en: Mouse Emulation
sk: Emulácia myši

en: Mouse and Touchpad
sk: Myš a touchpad

en: Move currently selected item down by one row
sk: Presunúť práve vybranú položku o jeden riadok dole

en: Move currently selected item up by one row
sk: Presunúť práve vybranú položku o jeden riadok hore

en: Never
sk: Nikdy

en: New Property
sk: Nová vlastnosť

en: New property
sk: Nová vlastnosť

en: No
sk: Nie

en: No AT-SPI provider was found on your system
sk: V systéme nebol nájdený žiadny poskytovateľ AT-SPI

en: No application selected
sk: Nie je vybraný program

en: No command specified
sk: Nebol zadaný žiadny príkaz

en: No helper defined for "%s".
sk: Žiaden pomocník pre "%s"

en: None
sk: Žiadne

en: None (right-handed)
sk: Žiadne (pre praváka)

en: None available
sk: Žiadna dostupná

en: Not a valid theme package
sk: Nie je platný balík témy

en: Notifications
sk: Oznámenia

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
sk: Keď je profile monitora zmazaný, už ho nemožno obnoviť.

en: Only %s (1)
sk: Iba %s (1)

en: Only %s (2)
sk: Iba %s (2)

en: Only Display 1
sk: Iba obrazovka č. 1

en: Only Display 2
sk: Iba obrazovka č. 2

en: Only supported on some mice (mostly Logitech) and requires driver support. On supported devices makes scrolling more precise.
sk: Podporované len niektorými myšami (väčšinou Logitech) a vyžaduje podporu ovládačom. Na podporovaných zariadeniach robí posun oveľa presnejší.

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
sk: Otvoriť <i>%s</i> a ostatné súbory typu "%s" s:

en: Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME type with: | Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME types with:
sk[0]: Otvoriť <i>%s</i>, iný súbor typu „%s” a  iný %d zvolený typ MIME pomocou:
sk[1]: Otvoriť <i>%s</i>, iné súbory typu „%s” a  iné %dzvolené typy MIME pomocou:
sk[2]: Otvoriť <i>%s</i>, iné súbory typu „%s” a %d iné zvolené typy MIME pomocou:
sk[3]: Otvoriť <i>%s</i>, iné súbory typu „%s” a %d iné zvolené typy MIME pomocou:

en: Open with...
sk: Otvoriť pomocou...

en: Opera Browser
sk: Opera

en: Other Applications
sk: Ostatné aplikácie

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
sk: Obísť rozlíšenie nájdeného monitora v prípade, že je písmo príliš veľké alebo malé

en: PCMan File Manager
sk: PCMan správca súborov

en: PCManFM-Qt File Manager
sk: Správca súborov PCManFM-Qt

en: Pen (absolute)
sk: Pero (priamo)

en: Perl Scripts
sk: Skripty jazyka Perl

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
sk: Vyberte si prosím svoj uprednostňovaný
    správca súborov a kliknite na tlačidlo OK.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
sk: Vyberte si prosím svoj uprednostňovaný
    e-mailový klient a kliknite na tlačidlo OK.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
sk: Vyberte si prosím svoj uprednostňovaný
    emulátor terminálu a kliknite na tlačidlo OK.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
sk: Vyberte si prosím svoj uprednostňovaný
    internetový prehliadač a kliknite na tlačidlo OK.

en: Please report bugs to <%s>.
sk: Prosím, chyby nahláste na <%s>.

en: Pointer Speed
sk: Rýchlosť kurzora

en: Press left mouse button to change the selected application.
sk: Stlačte ľavé tlačidlo myši pre zmenu vybranej aplikácie.

en: Preview
sk: Náhľad

en: Primary Display:
sk: Hlavná obrazovka:

en: Print version information and exit
sk: Zobrazí informácie o verzii a ukončí sa

en: Printer
sk: Tlačiareň

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
sk: Vysoká kvalita

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
sk: Nízka kvalita

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
sk: Stredná kvalita

en: Property
sk: Vlastnosť

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
sk: Názvy vlastností môžu obsahovať iba ASCII znaky A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', '<' a '>' a tiež '/' ako oddeľovač

en: Property names cannot end with a '/' character
sk: Názvy vlastností nemôžu končiť znakom '/'

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
sk: Názvy vlastností nemôžu obsahovať dva po sebe idúce znaky '/'

en: Property names must start with a '/' character
sk: Názvy vlastností musia začínať znakom '/'

en: Python Scripts
sk: Skripty jazyka Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
sk: Dotázať sa predvoleného pomocníka typu TYP, kde TYP môže nadobúdať jednu z nasledujúcich hodnôt.

en: Question
sk: Otázka

en: R_epeat interval:
sk: Int_erval opakovania:

en: R_esolution:
sk: Rozlíš_enie:

en: Read your email
sk: Prečítať poštu

en: Recommended Applications
sk: Odporúčané aplikácie

en: Ref_lection:
sk: Od_raz:

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Refresh _rate:
sk: Obnovovacia _frekvencia:

en: Rendering
sk: Vykresľovanie

en: Repe_at speed:
sk: Rýchlosť op_akovania:

en: Replace running xsettings daemon (if any)
sk: Nahradiť spusteného démona služby xsettings (ak existuje)

en: Reset selected property
sk: Obnoviť vybranú vlastnosť

en: Reset to Default
sk: Obnoviť predvolené

en: Reset to Defaults
sk: Obnoviť predvolené

en: Reset to _Defaults
sk: Obnoviť pr_edvolené

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
sk: Reštartovanie kanála natrvalo odstráni vlastné nastavenia.

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
sk: Reštartovanie vlastnosti natrvalo odstráni vlastné nastavenia.

en: Resolution:
sk: Rozlíšenie:

en: Restore num l_ock state on startup
sk: Obnoviť stav num l_ocku pri spustení

en: Restore the previous configuration
sk: Obnoviť pôvodné nastavenie

en: Reverse scroll d_irection
sk: Obrát_iť smer posunu

en: Ri_ght-handed
sk: P_ravou rukou

en: Right
sk: Vpravo

en: Ro_tation:
sk: O_točenie:

en: Rodent File Manager
sk: Správca súborov Rodent

en: Ruby Scripts
sk: Skripty jazyka Ruby

en: Save
sk: Uložiť

en: Scanner
sk: Skener

en: Scrolling
sk: Posun

en: Scrolling _mode:
sk: Režim posunu:

en: Select Application
sk: Vyberte aplikáciu

en: Select ICC Profile File
sk: Výber súboru profilom ICC

en: Select a default font
sk: Vybrať predvolené písmo

en: Select a default monospace font
sk: Vybrať predvolené písmo s pevnou šírkou

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
sk: Vyberte monitor na zmenu jeho vlastností; presuňte ho na zmenu jeho jeho umiestnenia.

en: Select an Application
sk: Vybrať aplikáciu

en: Select application
sk: Vyberte aplikáciu

en: Select command
sk: Vyberte príkaz

en: Selected output not disabled
sk: Vybraný výstup nie je zakázaný

en: Sensitivit_y:
sk: _Citlivosť_

en: Set color profiles
sk: Nastaviť profily farieb

en: Set matching <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 theme</a> if there is one
sk: Nastaviť zodpovedajúcu <a href="xfwm4-settings:">tému Xfwm4</a>, ak existuje

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
sk: Nastaví akceleráciu a citlivosť pre vybrané zariadenie na predvolené hodnoty

en: Setti_ngs
sk: _Nastavenia

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Settings Editor
sk: Editor nastavení

en: Settings Manager
sk: Správca nastavení

en: Settings dialog to show
sk: Zobrazené dialógové okno nastavení

en: Settings manager socket
sk: Soket správcu nastavení

en: Shell Scripts
sk: Shellové skripty

en: Shortcut
sk: Skratka

en: Shortcut Command
sk: Príkaz klávesovej skratky

en: Shortcut:
sk: Skratka:

en: Show _blinking
sk: Zobraziť _blikajúci kurzor

en: Show detailed information about the selected profile
sk: Zobraziť podrobné informácie o vybranom profile

en: Show dialog
sk: Zobraziť dialóg

en: Show images in _menus
sk: Zobrazovať _obrázky v ponukách

en: Show images on _buttons
sk: Zobrazovať obrázky na _tlačidlách

en: Show location of pointer on keypress
sk: Zobraziť ukazovateľ myši pri stlačení tlačidla

en: Show popup windows to identify displays
sk: Zobraziť vyskakovacie okná na rozpoznanie monitorov

en: Size
sk: Veľkosť

en: Slight
sk: Mierne

en: Slow Keys
sk: Pomalé klávesy

en: Slow keys
sk: Pomalé klávesy

en: Slow keys are disabled
sk: Pomalé klávesy sú zakázané

en: Slow keys are enabled
sk: Pomalé klávesy sú povolené

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
sk: Spresnite aplikáciu, ktorú chcete použiť
    ako predvoleného správcu súborov v Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
sk: Spresnite aplikáciu, ktorú chcete použiť
    ako predvolený e-mailový klient v Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
sk: Spresnite aplikáciu, ktorú chcete použiť
    ako predvolený emulátor terminálu v Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
sk: Spresnite aplikáciu, ktorú chcete použiť
    ako predvolený internetový prehliadač v Xfce:

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
sk: Zvoľte, či budú vedľa položiek ponúk zobrazené ikony

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
sk: Zvoľte, či budú na tlačidlách zobrazené ikony

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
sk: Zvoľte, či budú kliknutia myšou a iné užívateľské vstupy ozvučené

en: Specify whether or not the text cursor blinks
sk: Určite, či bude textový kurzor blikať

en: St_yle
sk: Š_týl

en: Standard Space
sk: Štandardný priestor

en: Start With Session
sk: Spustiť s reláciou

en: Status
sk: Stav

en: Sticky Keys
sk: Lepkavé klávesy

en: Sticky keys
sk: Lepkavé klávesy

en: Sticky keys are disabled
sk: Lepkavé klávesy sú zakázané

en: Sticky keys are enabled
sk: Lepkavé klávesy sú povolené

en: Sub-_pixel order:
sk: Poradie _subpixelov:

en: Supported ICC profiles
sk: Podporované profily ICC

en: TYPE [PARAMETER]
sk: TYP [PARAMETER]

en: Tap touchpad to clic_k
sk: Poklep_anie na touchpad ako klik myšou

en: Television
sk: Televízor

en: Terminal Emulator
sk: Emulátor terminálu

en: Test Profile
sk: Testovací profil

en: Test profile:
sk: Skúšobný profil:

en: Text next to icons
sk: Text vedľa ikon

en: Text under icons
sk: Text pod ikonami

en: Th_reshold:
sk: P_rah:

en: The Xfce Settings Daemon
sk: Démon nastavenia Xfce

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sk: Vývojársky tím Xfce. Všetky práva vyhradené.

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
sk: Doba v milisekundách medzi dvoma stlačeniami klávesov

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
sk: Doba v milisekundách, ktorá musí prejsť pred prijatím stlačenia klávesy

en: The command may not be empty.
sk: Príkaz nemôže byť prázdny.

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
sk: Predvolený správca súborov bude použitý na prehliadanie obsahu priečinkov.

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
sk: Predvolený poštový klient bude použitý na vytváranie emailov, keď kliknete na emailové adresy.

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
sk: Predvolený emulátor terminálu bude použitý na spúšťanie príkazov, ktoré vyžadujú prostredie CLI.

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
sk: Predvolený webový prehliadač bude použitý na otváranie hyperodkazov a zobrazovanie obsahu pomocníka.

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
sk: Oneskorenie v milisekundách medzi bliknutiami kurzora

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
sk: Faktor, pri ktorom kurzor myši zvýši rýchlosť pri pohybe

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
sk: Pre príkazy --launch a --query sú podporované tieto TYPy:
    
    WebBrowser - Uprednostňovaný webový prehliadač.
    MailReader - Uprednostňovaný poštový klient.
    FileManager - Uprednostňovaný správca súborov.
    TerminalEmulator - Uprednostňovaný emulátor terminálu.

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
sk: Posledný aktívny výstup nie je možné zakázať, systém by bol nepoužiteľný.

en: The maximum pointer speed after acceleration
sk: Maximálna rýchlosť kurzora po zrýchlení

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
sk: Najvyššia povolená vzdialenosť medzi dvoma kliknutiami v pixeloch považovaných za dvojité kliknutie

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
sk: Počet pixelov, o ktoré sa musí kurzor posunúť pred začatím ťahania

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
sk: Počet pixelov, o ktoré sa musí kurzor v krátkom časovom úseku posunúť pred zahájením akcelerácie

en: The previous configuration will be restored in <b>%i seconds</b> if you do not reply to this question.
sk: Ak neodpoviete na túto otázku, predošlé nastavenie bude obnovené o <b>%i sekúnd</b>.

en: The previous configuration will be restored in <b>10 seconds</b> if you do not reply to this question.
sk: Ak neodpoviete na túto otázku, predošlé nastavenie bude obnovené o <b>10 sekúnd</b>.

en: The primary display can be configured to show:
sk: Primárny displej možno nastaviť na zobrazenie:

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
sk: Rampa použitá k dosiahnutiu maximálnej rýchlosti kurzora

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
sk: Frekvencia generovania kódov klávesy pri jej trvalom stlačení

en: The root element ('/') is not a valid property name
sk: Koreňový element ('/') nie je platným názvom vlastnosti

en: The system defaults will be restored next time you log in.
sk: Predvolené nastavenie systému bude obnovené pri nasledujúcom prihlásení.

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
sk: Čas v milisekundách pred začatím opakovania stlačenej klávesy

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
sk: Doba v milisekundách medzi dvoma opakovanými udalosťami pohybu

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
sk: Doba v milisekundách medzi stlačením prvej klávesy a prvou opakovanou udalosťou pohybu

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
sk: Doba v milisekundách pre dosiahnutie maximálnej rýchlosti

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
sk: Toto písmo bude použité ako predvolené pre vykreslenie textu používateľského rozhrania

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
sk: Toto písmo bude použité ako predvolené písmo s pevnou šírkou, napr. v emulátoroch terminálov.

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
sk: Toto odstráni vaše vlastné asociácie typov súborov a obnoví ich na predvolené hodnoty.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
sk: Touto akciou nastavíte všetky klávesové skratky na predvolené hodnoty. Naozaj si želáte pokračovať?

en: Ti_me:
sk: Č_as:

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
sk: Funkcia pomalé klávesy pomáha predchádzať náhodným stlačeniam klávesov tak, že požadovaná klávesa musí byť pred prijatím stlačená určitú dobu, kým bude použitá.

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
sk: Na pomoc pred náhodným stlačením viac-klávesových skratiek, zdvojené klávesy zavádzajú minimálnu dobu medzi klávesovými skratkami.

en: Toggles between adaptive and flat acceleration profile. Adaptive takes the current speed of the device into account when deciding on acceleration. Custom acceleration profile is not supported via xfce4-settings.
sk: Prepína medzi adaptívnym a rovnakým profilom zrýchľovania. Adaptívny berie pri určení zrýchlenia do úvahy aktuálnu rýchlosť zariadenia. Vlastný profil zrýchlenia nie je v xfce4-settings podporovaný.

en: Trac_king mode:
sk: Režim sledov_ania:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
sk: Najdlhšia povolená doba medzi dvoma kliknutiami v milisekundách považovaná za dvojité kliknutie

en: Two-finger scrolling
sk: Posun dvoma prstami

en: Type
sk: Typ

en: Type '%s --help' for usage.
sk: Informácie o použití získate príkazom '%s --help'

en: Typing Settings
sk: Nastavenia písania

en: Unable to initialize GTK+.
sk: Nie je možné inicializovať GTK+.

en: Unable to launch the proprietary driver settings
sk: Nie je možné spustiť nastavenie proprietárneho ovládača

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
sk: Nie je možné zistiť používanú verziu rozšírenia RandR

en: Unable to start "%s"
sk: Nie je možné spustiť '%s'

en: Unable to start the Xfce Display Settings
sk: Nie je možné spustiť nastavenia obrazovky prostredia Xfce

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown format, only archives and directories are supported
sk: Neznámy formát, podporované sú len archívy a priečinky

en: Update Display Profile
sk: Aktualizovať profil displeja

en: Update an existing profile.
sk: Aktualizovať existujúci profil.

en: Update changed display profile '%s'?
sk: Aktualizovať zmenený profil monitora „%s“?

en: Use _bounce keys
sk: Použiť _zdvojené klávesy

en: Use _startup notification
sk: Použiť oznámenie o _spustení

en: Use a c_ustom command:
sk: Použiť _vlastný príkaz:

en: Use a custom application which is not included in the above list.
sk: Použiť vlastnú aplikáciu, ktorá nie je uvedená v zozname vyššie.

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
sk: Použiť vlastný príkaz pre aplikáciu, ktorá nie je dostupná v hornom zozname aplikácií.

en: Use bottom areas as left, middle or right buttons
sk: Použiť spodný priestor ako ľavé, pravé alebo stredné tlačidlo

en: Use slow _keys
sk: Použiť pomalé _klávesy

en: Use the command line
sk: Použiť príkazový riadok

en: User Set
sk: Nastavené používateľom

en: Value
sk: Hodnota

en: Vendor:
sk: Výrobca:

en: Version information
sk: Informácie o verzii

en: Vertical
sk: Zvisle

en: Vertical BGR
sk: Zvislé BGR

en: Vertical RGB
sk: Zvislé RGB

en: Warning
sk: Varovanie

en: Warning: this icon theme has no cache file. You can create this by running <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> in a terminal emulator.
sk: Upozornenie: táto téma ikon nemá súbor vyrovnávacej pamäte. Môžete ho vytvoriť spustením <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> v okne emulátora terminálu.

en: Warning: this icon theme is incomplete. It only provides a base set of icons from which other themes can inherit.
sk: Upozornenie: táto téma ikon nie je kompletná. Poskytuje len základnú sadu ikon, z ktorých môžu dediť iné témy.

en: Warning: this icon theme is incomplete. Some icons will be missing.
sk: Upozornenie: táto téma ikon nie je kompletná. Niektoré ikonu budú chýbať.

en: Web Browser
sk: Internetový prehliadač

en: Webcam
sk: Webkamera

en: When a display is connected
sk: Keď je displej pripojený

en: When a display is connected:
sk: Keď je displej pripojený:

en: When a display is disconnected
sk: Keď je displej odipojený

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
sk: Ak je zapnuté, nie je potrebné klávesy modifikátorov (Control, Alt a Shift) držať (stačí ich stlačiť a uvoľniť), ak majú byť viaceré stlačené naraz.

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
sk: Ak je zapnuté, je možné ovládať kurzor myši numerickou klávesnicou.

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
sk: Ak je zapnuté, správca relácie spustí požadované aplikácie na čítanie obrazovky a lupy.

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
sk: Ak vyberiete túto voľbu, klávesy modifikátorov (Control, Alt a Shift) zostanú v stlačenom stave, pokiaľ ich opätovne nestlačíte

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
sk: Ak vyberiete túto voľbu, bude sa stlačením a držaním klávesy jej zasielanie neustále opakovať

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
sk: Ak vyberiete túto voľbu, bude funkcia lepkavé klávesy po stlačení dvoch klávesov naraz zakázaná

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
sk: Ak vyberiete túto voľbu, bude možné ovládať kurzor myši numerickou klávesnicou

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
sk: Ak je táto voľba povolená, bude koliesko myši pracovať opačne

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
sk: Ak vyberiete túto možnosť, touchpad bude počas používania klávesnice vypnutý

en: Workspace %d
sk: Pracovná plocha %d

en: X Terminal
sk: X Terminál

en: Xfce Panel
sk: Panel Xfce

en: Xfce Settings Daemon
sk: Démon nastavení prostredia Xfce

en: Xfce Terminal
sk: Terminál Xfce

en: Xfe File Manager
sk: Správca súborov Xfe

en: Yes
sk: Áno

en: Your compositor does not seem to support the wlr-output-management protocol
sk: Zdá sa, že Váš kompozitor nepodporuje protokol wlr-output-management

en: _Acceleration delay:
sk: _Oneskorenie pri akcelerácii:

en: _Add
sk: _Pridať

en: _Advanced
sk: _Pokročilé

en: _Behavior
sk: Správa_nie

en: _Browse...
sk: _Prechádzať...

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Close
sk: _Zatvoriť

en: _Devices
sk: _Zariadenia

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Enable anti-aliasing
sk: Povoliť v_yhladzovanie

en: _Enable assistive technologies
sk: Povoliť _asistenčné technológie

en: _Enable key repeat
sk: Povoliť opakovani_e klávesy

en: _Fonts
sk: Pí_sma

en: _General
sk: _Všeobecné

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Icons
sk: _Ikony

en: _Import
sk: _Importovať

en: _Keyboard model
sk: Model _klávesnice

en: _Layout
sk: _Rozloženie

en: _Lock sticky keys
sk: _Zamknúť lepkavé klávesy

en: _Mirror displays
sk: _Zrkadliť obrazovky

en: _Mouse
sk: _Myš

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Other...
sk: _Ostatné...

en: _Others
sk: _Ostatné

en: _Property:
sk: _Vlastnosť:

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: _Repeat delay:
sk: Onesko_renie opakovania:

en: _Reset
sk: _Reštartovať

en: _Reset Channel
sk: _Obnoviť kanál

en: _Reset to Defaults
sk: Obnoviť pr_edvolené

en: _Rotation:
sk: O_točenie:

en: _Scale:
sk: _Mierka:

en: _Test area:
sk: Oblasť pre _testovanie:

en: _Theme
sk: _Motív

en: _Type:
sk: _Typ:

en: _Update
sk: A_ktualizovať

en: _Update '%s'
sk: A_ktualizovať „%s“

en: _Use mouse emulation
sk: Použiť _emuláciu myši

en: _Use sticky keys
sk: Po_užiť lepkavé klávesy

en: _Utilities
sk: _Nástroje

en: _Value:
sk: _Hodnota:

en: _Window Scaling
sk: Zmena _mierky okien

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
sk: farba;nastavenia;správa;displej;zobrazenie;monitory;tlačiarne;webkamera;webová;kamera;skenery;

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
sk: ovládací;panel;stredisko;systém;nastavenia;prispôsobenie;hardvér;

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
sk: displej;zobrazenie;nastavenia;obrazovka;rozlíšenie;obnovovacia;frekvencia;otočenie;externý;projektory;monitory;LCD;CRT;HiDPI;

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
sk: súbor;typ;prípona;priradenie;otvoriť s;otvoriť pomocou;webový;prehliadač;čítač;pošty;správca;súborov;emulátor;terminálu;

en: msec
sk: ms

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
sk: numlock;klávesnica;rozloženie;klávesové;skratky;

en: pixels/sec
sk: pixely/s

en: registry;regedit;configuration file;
sk: register;regedit;editor;konfiguračný súbor;

en: reset
sk: obnoviť

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
sk: nastavenia;tlačidlá;rolovanie;posúvanie;smer;ukazovateľ;rýchlosť;dvojklik;dvojité;kliknutie;téma;motív;koliesko;

en: start monitoring channel "%s"
sk: spustiť sledovanie kanála "%s"
