caja 1.25.3 - en to sl translation catalogue (1473 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
sl: 
    
    Dodaj povezavo priklopu strežnika

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
sl: 
    
    Prebrskaj datotečni sistem z upravljalnikom datotek

en:  (another copy)
sl: (druga kopija)

en:  (copy)
sl:  (kopija)

en:  (invalid Unicode)
sl: (neveljaven Unicode)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
sl: S programom "%s" ni mogoče odpreti "%s", ker "%s" nima dostopa do datotek na "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sl: "%s" ni mogoče najti. Morda je bila datoteka nedavno izbrisana.

en: "%s" is an executable text file.
sl: "%s" je izvedljiva besedilna datoteka.

en: "%s" selected
sl: Izbran "%s"

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
sl: "%s" bo kopirana, če izberete ukaz Prilepi

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
sl: "%s" bo premaknjena, če izberete ukaz Prilepi

en: %'d hour | %'d hours
sl[0]: %'d ure
sl[1]: %'d uri
sl[2]: %'d ure
sl[3]: %'d ur

en: %'d minute | %'d minutes
sl[0]: %'d minuta
sl[1]: %'d minuti
sl[2]: %'d minute
sl[3]: %'d minut

en: %'d second | %'d seconds
sl[0]: %'d sekunda
sl[1]: %'d sekundi
sl[2]: %'d sekunde
sl[3]: %'d sekund

en: %'dnd link to %s
sl: %'d. povezava na %s

en: %'drd link to %s
sl: %'d. povezava na %s

en: %'dst link to %s
sl: %'d povezava na %s

en: %'dth link to %s
sl: %'d. povezava na %s

en: %'u file | %'u files
sl[0]: %'u datoteka
sl[1]: %'u datoteki
sl[2]: %'u datoteke
sl[3]: %'u datotek

en: %'u folder | %'u folders
sl[0]: %'u mapa
sl[1]: %'u mapi
sl[2]: %'u mape
sl[3]: %'u map

en: %'u item | %'u items
sl[0]: %'u predmet
sl[1]: %'u predmeta
sl[2]: %'u predmeti
sl[3]: %'u predmetov

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sl: %A, %-d. %B %Y ob %-H:%M:%S

en: %S of %S
sl: %S od %S

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
sl: %a, %-d. %Y ob %-H:%M

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sl: %a, %-d. %b %Y ob %-H.%M.%S

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
sl: %-d. %-b. %Y ob %-H:%M

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
sl: %-d. %b. %Y, %-H:%M

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
sl: %-d/%m/%y, %-H.%M

en: %m/%d/%y
sl: %d/%m/%y

en: %s (%'dnd copy)%s
sl: %s (%'d. kopija)%s

en: %s (%'drd copy)%s
sl: %s (%'d. kopija)%s

en: %s (%'dst copy)%s
sl: %s (%'d. kopija)%s

en: %s (%'dth copy)%s
sl: %s (%'d. kopija)%s

en: %s (%s bytes)
sl: %s (%s bajtov)

en: %s (another copy)%s
sl: %s (druga kopija)%s

en: %s (copy)%s
sl: %s (kopija)%s

en: %s - File Browser
sl: %s - Brskalnik datotek

en: %s Properties
sl: Lastnosti %s

en: %s Visible Columns
sl: %s vidni stolpci

en: %s document
sl: dokument %s

en: %s's Home
sl: Dom %s

en: %s, %s
sl: %s . %s

en: %s, Free space: %s
sl: %s, Neporabljen prostor: %s

en: (Empty)
sl: (Prazno)

en: (some contents unreadable)
sl: (nekaj vsebine ni berljive)

en: 00/00/00, 00:00 PM
sl: 00/00/00, 00.00

en: 1 Day
sl: 1 dan

en: 1 Hour
sl: 1 ura

en: 1 Month
sl: 1 mesec

en: 1 Week
sl: 1 teden

en: 1 Year
sl: 1 leto

en: 10 MiB
sl: 10 Mib

en: 6 Months
sl: 6 mesecev

en: <b>Available _Extensions:</b>
sl: <b>Razpoložljive _razširitve:</b>

en: <b>Behavior</b>
sl: <b>Obnašanje</b>

en: <b>Date</b>
sl: <b>Datum</b>

en: <b>Default View</b>
sl: <b>Privzet prikaz</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
sl: <b>Izvedljive besedilne datoteke</b>

en: <b>Folders</b>
sl: <b>Mape</b>

en: <b>Icon Captions</b>
sl: <b>Naslovi ikon</b>

en: <b>List Columns</b>
sl: <b>Stolpci seznama</b>

en: <b>Media Handling</b>
sl: <b>Upravljanje z mediji</b>

en: <b>Other Media</b>
sl: <b>Drugi mediji</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
sl: <b>Druge datoteke s predogledom</b>

en: <b>Size</b>
sl: <b>Velikost</b>

en: <b>Sound Files</b>
sl: <b>Zvočne datoteke</b>

en: <b>Text Files</b>
sl: <b>Besedilne datoteke</b>

en: <b>Trash</b>
sl: <b>Smeti</b>

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
sl: <big><b>Napaka med samodejnim zaganjanjem programa</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
sl: <big><b>Medij vsebuje programsko opremo, ki se samodejno zažene. Ali želite zagnati medij?</b></big>

en: ? bytes
sl: ? bajtov

en: ? items
sl: ? predmetov

en: A folder with the same name already exists in "%s".
sl: Mapa z istim imenom že obstaja v "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
sl: Novejša datoteka z istim imenom že obstaja v "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
sl: Novejša mapa z istim imenom že obstaja v "%s".

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
sl: Niz s podatki geometrije in koordinat za okna krmarjenja.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
sl: Niz, ki določa kako bodo predolga imena datotek prikazana na namizju v oglatih oklepajih glede na raven približanja. Vsak vnos seznama je v obliki "Približanje:številka". Za vsako navedeno raven povečave velja, da v primeru številke večje od 0, ime datoteke ne bo preseglo določenega števila vrstic. V primeru, da je številka manjša ali enaka 0 ni omejitve dolžine imena. Privzeti vnos "številka" brez določene vrednosti povečave je prav tako dovoljen. Določa največje število vrstic za vse ostale vrednosti povečave. Primer: 0 - vedno prikaži polno ime datoteke; 3 - skrajšaj ime, če je daljše od treh vrstic; najmanjše:5, manjše:4,0 - skrči ime, če je daljše od petih vrstic pri povečavi "najmanjše". Skrči tudi imena datotek, če so daljša od štirih vrstic pri povečavi "manjše". Imena datotek za druge vrednosti povečav niso skrčena. Na voljo so ravni povečave: najmanjše (33%), manjše (50%), majhno (66%), običajno (100%), veliko (150%), večje (200%), največje (400%).

en: A_ll columns have the same width
sl: _Vsi stolpci so enake širine

en: About Caja
sl: O programu Caja

en: About Extension
sl: O razširitvi

en: Access files
sl: Dostopaj do datotek

en: Access was denied.
sl: Dostop je bil zavrnjen.

en: Access:
sl: Dostop:

en: Accessed:
sl: Zadnji dostop:

en: Acti_on:
sl: _Dejanje:

en: Activate next tab
sl: Pokaži naslednji zavihek

en: Activate previous tab
sl: Pokaži predhodni zavihek

en: Add Application
sl: Doda program

en: Add Emblems...
sl: Dodaj značke ...

en: Add _bookmark
sl: Dodaj _zaznamek

en: Add a bookmark for the current location to this menu
sl: V ta meni dodaj zaznamek trenutnega mesta

en: Add a new criterion to this search
sl: Dodaj nov kriterij iskanja

en: Add new...
sl: Dodaj novo ...

en: All columns have same width
sl: Vsi stolpci so enake širine

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sl: Vse izvedljive datoteke v tej mapi se bodo pojavile v meniju Skripti.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
sl: Vse izvedljive datoteke v tej mapi se bodo pojavile v meniju Skriptov. Z izborom skripta bo zagnan program.
    
    Kadar bodo zagnane iz krajevne mape, bodo skriptom dodeljena vsa imena izbranih datotek. Kadar bodo izvedene iz oddaljene mape (na primer mape, ki pokaže spletno stran ali vsebino ftp), jim ne bo podan noben parameter.
    
    V vseh primerih bo Caja nastavil naslednje okoljske spremenljivke, ki jih lahko skripti uporabijo:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: poti do izbranih datotek, ločene z novimi vrsticami (le krajevne)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: URI-ji do izbranih datotek, ločeni z novimi vrsticami
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI trenutna mesta
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: lega in velikost trenutnega okna
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: nove vrstice za izbrane datoteke v nedejavnem pladnju razdeljenega okna (le krajevno)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: nove vrstice naslovov URI za izbrane datoteke v nedejavnem pladnju razdeljenega okna
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: naslov URI za trenutno mesto v nedejavnem pladnju razdeljenega okna

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sl: Vsi predmeti v smeteh bodo trajno zbrisani.

en: Allow _executing file as program
sl: Dovoli izvajanje datote_ke kot programa

en: Always
sl: Vedno

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
sl: Vedno uporabi vnosno polje mesta namesto gumbov s potjo

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
sl: Število, ki določa kako bodo deli predolgih imen datotek prikazani na namizju v oglatih oklepajih. V primeru, da je številka večja od 0, ime ne bo preseglo določene vrednosti. V primeru, da je vrednost 0 ali manjša od 0, ni omejitve dolžine imena.

en: An invalid drag type was used.
sl: Uporabljena je bila neveljavna vrsta vlečenja.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
sl: Starejša datoteka z istim imenom že obstaja v "%s".

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
sl: Starejša mapa z istim imenom že obstaja v "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
sl: Datoteka z istim imenom že obstaja v »%s«.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
sl: Druga mapa z istim imenom že obstaja v "%s".

en: Another link to %s
sl: Še ena povezava na %s

en: Any
sl: Katerikoli

en: Aperture Value
sl: Vrednost zaslonke

en: Apparition
sl: Svetlo siva

en: Application does not accept documents on command line
sl: Program ne sprejme dokumentov v ukazni vrstici

en: Apply Permissions to Enclosed Files
sl: Uveljavi dovoljenja za priložene datoteke

en: Apply this action to all files and folders
sl: Uveljavi dejanje za vse datoteke in mape

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
sl: Ali ste prepričani, da želite počistiti seznam obiskanih mest?

en: Are you sure you want to open all files?
sl: Ali ste prepričani, da želite odpreti vse datoteke?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
sl: Ali ste prepričani, da želite iz smeti trajno izbrisati "%B"?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
sl: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati "%B"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %'d izbrano datoteko, ki je v smeteh?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %'d izbrani datoteki, ki sta v smeteh?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %'d izbrane datoteke, ki so v smeteh?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %'d izbranih datotek, ki so v smeteh?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
sl: Ali ste prepričani da želite zavreči "%B"?

en: Arran_ge Items
sl: Razpo_redi predmete

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
sl: _Vprašaj pred praznjenjem Smeti ali brisanjem datotek

en: Ask before moving files to the _Trash
sl: Vprašaj pred premikanjem datotek v _Smeti

en: Ask what to do
sl: Vprašaj kaj storiti

en: Autorun Prompt
sl: Poziv samodejnega zagona

en: Azul
sl: Azurna

en: B_rowse media when inserted
sl: B_rskaj po vsebini medija

en: Back history
sl: Nazaj po zgodovini

en: Background
sl: Ozadje

en: Backgrounds and Emblems
sl: Ozadja in značke

en: Basic
sl: Osnovno

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
sl: Pred uporabo Cajaa ustvarite to mapo ali spremenite dovoljenja, tako da jo bo Caja lahko ustvaril.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
sl: Pred uporabo Cajaa ustvarite te mape ali spremenite dovoljenja, tako da jih bo Caja lahko ustvaril.

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Black
sl: Črna

en: Blue Ridge
sl: Valovito modra

en: Blue Rough
sl: Grobo modra

en: Blue Type
sl: Modre črke

en: Bookmark Name:
sl: Ime zaznamka:

en: Bookmark for Nonexistent Location
sl: Zaznamek za neobstoječe mesto

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Browse Network
sl: Brskaj po omrežju

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sl: Brskanje po vseh krajevnih in oddaljenih diskih in mapah, ki so dostopni s tega računalnika

en: Browse bookmarked and local network locations
sl: Brskanje med zaznamki in mesti krajevnega omrežja

en: Browse in New _Tab
sl: Prebrskaj v novem _zavihku

en: Browse in New _Window
sl: Prebrskaj v novem _oknu

en: Browse the contents of the network
sl: Prebrskaj vsebino omrežja

en: Browse the file system with the file manager
sl: Prebrskaj datotečni sistem z upravljalnikom datotek

en: Brushed Metal
sl: Zloščena kovina

en: Bubble Gum
sl: Žvečilni gumi

en: Burlap
sl: Platno

en: By Access Date
sl: Po datumu dostopa

en: By E_xtension
sl: Po p_riponi

en: By Emblems
sl: po značkah

en: By Extension
sl: Po priponi

en: By Modification Date
sl: po datumu spremembe

en: By Modification _Date
sl: Po _datumu spremembe

en: By Name
sl: po imenu

en: By Path
sl: Po poti

en: By S_ize on Disk
sl: Glede na velikos_t diska

en: By Size
sl: po velikosti

en: By Size on Disk
sl: Glede na velikost diska

en: By T_rash Time
sl: Po _času premikanja v smeti

en: By Trashed Date
sl: Po datumu premika v smeti

en: By Type
sl: po vrsti

en: By _Creation Date
sl: Po datumu _nastanka

en: By _Emblems
sl: Po _značkah

en: By _Name
sl: Po ime_nu

en: By _Size
sl: Po veliko_sti

en: By _Type
sl: Po _vrsti

en: CD _Audio:
sl: _Zvočni CD:

en: C_ancel Remove
sl: P_rekliči odstranitev

en: C_olors
sl: _Barve

en: C_onfigure Extension
sl: _Nastavi razširitev

en: C_onnect
sl: _Poveži

en: Caja cannot handle "%s" locations.
sl: S programom Caja ni mogoče upravljati mest "%s".

en: Caja cannot handle this kind of location.
sl: S programom Caja ni mogoče upravljati s to vrsto mesta.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
sl: Caja ni mogel ustvariti naslednjih zahtevanih map: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
sl: Caja ni mogel ustvariti zahtevane mape "%s".

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
sl: Caja nima nameščenega pregledovalnika za prikaz mape.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sl: Caja se razširja v upanju, da bo uporaben, vendar BREZ VSAKRŠNEGA JAMSTVA; tudi brez posredne zagotovitve CENOVNE VREDNOSTI ali PRIMERNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN.  Za podrobnosti glejte besedilo GNU General Public License.

en: Caja is extensible through a plugin system, similar to that of GNOME Nautilus, of which Caja is a fork.
sl: Cajo je mogoče razširiti prekov sistema vtičnikov, ki je podoben tistim za GNOME Nautilus, katerega priredba je Caja.

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sl: Caja spada med prosto programje; lahko ga razširjate in/ali spreminjate pod pogoji Splošnega dovoljenja GNU (GNU General PublicLicense), kot ga je objavila ustanova Free Software Foundation; ali različice 2 ali (po vaši izbiri) katerekoli poznejše različice.

en: Caja is the official file manager for the MATE desktop. It allows for browsing directories, as well as previewing files and launching applications associated with them. It is also responsible for handling the icons on the MATE desktop. It works on local and remote file systems.
sl: Caja je uradni upravljalnik datotek za MATE namizje. Omogoča brskanje po mapah, kot tudi predogled datotek in zagon aplikacij, ki so povezane z njimi. Odgovoren je tudi za upravljanje ikon v MATE namizju. Deluje na lokalnik in oddaljeni datotečni sistemih.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
sl: Z Cajaom je mogoče upravljati z datotekami in mapami tako na računalniku kot na omrežju.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
sl: Caja naj uporabnikovo domačo mapo uporabi kot namizje

en: Caja will exit when last window destroyed.
sl: Caja se konča, ko je zaprto zadnje okno.

en: Camera Brand
sl: Znamka fotoaparata

en: Camera Model
sl: Model fotoaparata

en: Camouflage
sl: Maskirne barve

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
sl: Seznama podprtega načina strežnika ni mogoče naložiti.
    Preverite vaše namestitev GVfs.

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sl: Ni mogoče poslati naslovov URI dokumenta na vnos namizja 'Vrsta=Povezava'

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Cancel Group Change?
sl: Preklic spremembe skupine?

en: Cancel Owner Change?
sl: Preklic spremembe lastnika?

en: Cannot find the autorun program
sl: Ni mogoče najti programa za samodejno zagnanjanje

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
sl: Datoteke ni mogoče premakniti v smeti. Ali jo želite takoj izbrisati?

en: Chalk
sl: Kreda

en: Change Desktop _Background
sl: Spremeni _ozadje namizja

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
sl: Spremeni obnašanje in videz oken urejevalnika datotek.

en: Change the visibility of this window's location bar
sl: Spremeni vidnost vrstice mesta okna

en: Change the visibility of this window's main toolbar
sl: Spremeni vidnost glavne orodne vrstice tega okna

en: Change the visibility of this window's side pane
sl: Spremeni vidnost stranskega pladnja trenutnega okna

en: Change the visibility of this window's statusbar
sl: Spremeni vidnost vrstice stanja v tem oknu

en: Charcoal
sl: Premog

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
sl: Preverite, ali so črkovanje in nastavitve posredniškega strežnika pravilne.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
sl: Preverite ali imate dovoljenje za brisanje značke.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
sl: Preverite ali imate dovoljenje za brisanje tega vzorca.

en: Choose a program with which to open the selected item
sl: Izberite program s katerim naj se odpre izbran predmet

en: Choose another application with which to open the selected item
sl: Izberite drug program s katerim naj se odpre izbran predmet

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
sl: Izberite vrstni red podatkov, ki naj se pojavijo pod imeni ikon. Več podatkov se pojavi ob približanju.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
sl: Izberite vrstni red podatkov v seznamskem prikazu.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
sl: Izberite vrstni red podatkov, ki naj se pojavijo v tej mapi:

en: Choose what application to launch.
sl: Izberite kateri program naj se zažene.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
sl: Izberite kaj se zgodi ob vstavitvi medija ali priklopu naprave v sistem

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
sl: Če izberete skript iz menija, se bo le-ta pognal z izbranimi predmeti kot vhodom.

en: Clea_r History
sl: Počisti _zgodovino

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
sl: Počisti vsebino menija Pojdi in seznamov Nazaj/Naprej

en: Click on a color to remove it
sl: Kliknite na barvo, če jo želite odstraniti

en: Click on a pattern to remove it
sl: Kliknite na vzorec, če ga želite odstraniti

en: Click on an emblem to remove it
sl: Kliknite na značko, če jo želite odstraniti

en: Clos_e All Folders
sl: Zapri vs_e mape

en: Close P_arent Folders
sl: Zapri n_adrejene mape

en: Close _All Windows
sl: Zapri _vsa okna

en: Close all Navigation windows
sl: Zapri vsa okna za krmarjenje

en: Close all folder windows
sl: Zapra vsa okna map

en: Close tab
sl: Zapri zavihek

en: Close the side pane
sl: Zapri stranski pladenj

en: Close this folder
sl: Zapri to mapo

en: Close this folder's parents
sl: Zapre nadrejene mape

en: Color _name:
sl: _Ime barve:

en: Color _value:
sl: _Vrednost barve:

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
sl: Barva za privzeto ozadje map. Uporabljeno le, če je uporabljena možnost nastavljanja ozadja.

en: Colors:
sl: Barve:

en: Command
sl: Ukaz

en: Comment
sl: Razlaga

en: Compact View
sl: Strnjen prikaz

en: Compact _Layout
sl: Strnjeni _razpored

en: Computer
sl: Računalnik

en: Computer icon visible on desktop
sl: Ikona Računalnik vidna na namizju

en: Concrete
sl: Beton

en: Connect To This Server
sl: Poveži se s tem strežnikom

en: Connect to Server
sl: Povezava s strežnikom

en: Connect to Server %s
sl: Vzpostavi povezavo s strežnikom %s

en: Connect to _Server...
sl: Poveži se s _strežnikom ...

en: Connect to a remote computer or shared disk
sl: Povezava z oddaljenim strežnikom ali diskom v souporabi

en: Connect to the drive associated with the open folder
sl: Poveži se s pogonom povezanim z odprto mapo

en: Connect to the selected drive
sl: Poveži se z izbranim pogonom

en: Connecting...
sl: Povezovanje ...

en: Contained text
sl: Vsebuje besedilo

en: Content View
sl: Pogled vsebine

en: Contents:
sl: Vsebina:

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Cop_y to
sl: _Kopiraj v

en: Copy %d items to '%s'
sl: Kopiraj %d elementov v '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
sl: Kopiraj '%s' v '%s'

en: Copy _Anyway
sl: _Vseeno kopiraj

en: Copy the current selection to the desktop
sl: Kopira trenutni izbor na namizje

en: Copy the current selection to the home folder
sl: Kopira trenutni izbor v domačo mapo

en: Copy the current selection to the other pane in the window
sl: Kopira trenutni izbor na drug pladenj okna.

en: Copy the selected text to the clipboard
sl: Kopira izbrano besedilo na odložišče

en: Copying "%B" to "%B"
sl: Kopiranje "%B" v "%B"

en: Copying Files
sl: Kopiranje datotek

en: Copyright
sl: Avtorske pravice

en: Copyright © 1999-2009 The Nautilus authors
    Copyright © 2011-2021 The Caja authors
sl: Avtorske pravice © 1999-2009 avtorji programa Nautilus 
    Avtorske pravice © 2011-2021 avtorji programa Caja

en: Cork
sl: Pluta

en: Could not add application
sl: Ni mogoče dodati programa

en: Could not add application to the application database: %s
sl: Programa ni mogoče dodati v zbirko programov: %s

en: Could not determine original location of "%s"
sl: Ni mogoče določiti privzetega mesta "%s"

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
sl: Ni mogoče prikazati "%s", ker gostitelja ni mogoče najti.

en: Could not display "%s".
sl: Ni mogoče prikazati "%s".

en: Could not find "%s".
sl: Ni mogoče najti "%s".

en: Could not find '%s'
sl: Ni mogoče najti '%s'

en: Could not find application
sl: Ni mogoče najti programa

en: Could not remove application
sl: Programa ni mogoče odstraniti

en: Could not remove emblem with name '%s'.
sl: Ni mogoče odstraniti značke z imenom '%s'.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
sl: Ni mogoče odstraniti datotek iz obstoječe mape %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
sl: Ni mogoče odstraniti že obstoječe datoteke %F.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
sl: Ni mogoče odstraniti že obstoječe datoteke z enakim imenom v %F.

en: Could not remove the folder %B.
sl: Ni mogoče odstraniti mape %B.

en: Could not remove the source folder.
sl: Ni mogoče odstraniti izvorne mape.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
sl: Ni mogoče preimenovati značke z imenom '%s'.

en: Could not run application
sl: Ni mogoče zagnati programa

en: Could not set application as the default: %s
sl: Ni mogoče nastaviti programa kot privzetega: %s

en: Could not set as default application
sl: Ni mogoče nastaviti kot privzet program

en: Count _number of items:
sl: Preštej š_tevilo predmetov:

en: Countertop
sl: Vijuge

en: Create Document from template "%s"
sl: Ustvari dokument iz predloge "%s"

en: Create L_auncher...
sl: Ustvari z_aganjalnik ...

en: Create _Document
sl: Ustvari _dokument

en: Create _Folder
sl: Ustvari _mapo

en: Create a New Color:
sl: Ustvari novo barvo:

en: Create a New Emblem
sl: Ustvari novo značko

en: Create a new empty file inside this folder
sl: Ustvari novo prazno datoteko v tej mapi

en: Create a new empty folder inside this folder
sl: V tej mapi ustvari novo prazno mapo

en: Create a new folder '%s'
sl: Ustvari novo mapo '%s'

en: Create a new launcher
sl: Ustvari nov zaganjalnik

en: Create a symbolic link for each selected item
sl: Ustvari simbolno povezavo za vsak izbran predmet

en: Create an empty file '%s'
sl: Ustvari prazno datoteko '%s'

en: Create and delete files
sl: Ustvari in izbriši datoteke

en: Create link to '%s'
sl: Ustvari povezavo do '%s'

en: Create links to %d items
sl: Ustvari povezavo do %d predmetov

en: Create new file '%s' from template
sl: Ustvari novo datoteko '%s' iz predloge

en: Create the initial window with the given geometry.
sl: Ustvari začetno okno s podano geometrijo.

en: Created:
sl: Ustvarjeno:

en: Creating Properties window.
sl: Ustvarjanje okna lastnosti.

en: Creating links in "%B"
sl: Ustvarjanje povezav v "%B"

en: Creator
sl: Ustvarjalec

en: Cu_t
sl: _Izreži

en: Cursor Position
sl: Položaj kazalca

en: Custom Background
sl: Ozadje po meri

en: Custom Side Pane Background Set
sl: Nastavljanje ozadja stranskega pladnja po meri

en: Cut the selected text to the clipboard
sl: Izreže izbrano besedilo na odložišče

en: D_efault zoom level:
sl: Pr_ivzeta raven približanja:

en: D_uplicate
sl: Po_dvoji

en: Danube
sl: Donavsko modra

en: Dark Cork
sl: Zeleno-rjava

en: Dark GNOME
sl: Temna GNOME

en: Date Accessed
sl: Datum dostopa

en: Date Created
sl: Datum nastanka

en: Date Digitized
sl: Datum digitalizacije

en: Date Format
sl: Oblika datuma

en: Date Modified
sl: Datum spremembe

en: Date Taken
sl: Datum posnetka

en: Date when file was moved to the Trash
sl: Datum, ko je bila datoteka premaknjena v smeti.

en: Decrease the view size
sl: Oddalji pogled

en: Deep Teal
sl: Globoko modro-zelena

en: Default
sl: Privzeto

en: Default Background Color
sl: Privzeta barva ozadja

en: Default Background Filename
sl: Privzeto ime datoteke ozadja

en: Default Side Pane Background Color
sl: Privzeta barva ozadja stranskega pladnja

en: Default Side Pane Background Filename
sl: Privzeto ime datoteke ozadja stranskega pladnja

en: Default Thumbnail Icon Size
sl: Privzeta velikost sličic ikon

en: Default _zoom level:
sl: P_rivzeta raven približanja:

en: Default column order in the list view
sl: Privzet vrstni red stolpcev v seznamskem prikazu

en: Default column order in the list view.
sl: Privzet vrstni red stolpcev v seznamskem prikazu.

en: Default compact view zoom level
sl: Privzeto približanje ikon v strnjenem prikazu

en: Default folder viewer
sl: Privzet pregledovalnik mape

en: Default icon zoom level
sl: Privzeto približanje ikon

en: Default list of columns visible in the list view
sl: Privzet seznam stolpcev vidnih v seznamskem prikazu.

en: Default list of columns visible in the list view.
sl: Privzet seznam stolpcev vidnih v seznamskem prikazu.

en: Default list zoom level
sl: Privzeto približanje seznamov

en: Default sort order
sl: Privzet vrstni red razvrščanja

en: Default zoom level used by the compact view.
sl: Privzeto približanje strnjenega prikaza.

en: Default zoom level used by the icon view.
sl: Privzeto približanje prikaza ikon.

en: Default zoom level used by the list view.
sl: Privzeto približanje seznamskega prikaza.

en: Delete %d copied items
sl: Izbriši %d kopiranih elementov

en: Delete %d duplicated items
sl: Izbriši %d podvojenih predmetov

en: Delete '%s'
sl: Izbriši '%s'

en: Delete _All
sl: _Izbriši vse

en: Delete all items in the Trash
sl: Izbriši vse predmete v smeteh

en: Delete all selected items permanently
sl: Trajno izbriši vse izbrane predmete

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
sl: Izbriše vsak izbran predmet, brez prestavljanja v Smeti

en: Delete link to '%s'
sl: Izbriši povezavo do '%s'

en: Delete links to %d items
sl: Izbriši povezave do %d predmetov

en: Delete the open folder permanently
sl: Za vedno izbriše odprto mapo

en: Delete this folder, without moving to the Trash
sl: Izbriši to mapo brez premikanja v Smeti

en: Deleting Files
sl: Brisanje datotek

en: Deleting files
sl: Brisanje datotek

en: Description
sl: Opis

en: Desktop
sl: Namizje

en: Desktop View
sl: Namizni pogled

en: Desktop computer icon name
sl: Ime ikone namizni računalnik

en: Desktop font
sl: Pisava namizja

en: Desktop home icon name
sl: Ime ikone Dom na namizju

en: Desktop trash icon name
sl: Ime ikone Smeti na namizju

en: Details:
sl: Podrobnosti:

en: Detect media in the selected drive
sl: Zazna medij v izbranem pogonu

en: Devices
sl: Naprave

en: Differences...
sl: Razlike ...

en: Disable connection to session manager
sl: Onemogoči povezavo z upravljalnikom seje

en: Disconnect the drive associated with the open folder
sl: Prekini povezavo pogona povezanega z odprto mapo

en: Disconnect the selected drive
sl: Prekine povezavo z izbranim pogonom

en: Display
sl: Prikaz

en: Display Caja help
sl: Pokaži pomoč za Caja

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
sl: Pokaži okno, ki omogoča urejanje zaznamkov v tem meniju

en: Display credits for the creators of Caja
sl: Pokaže zasluge ustvarjalcev programa Caja

en: Display icons in the opposite order
sl: Pokaži ikone v obratnem vrstnem redu

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
sl: Pokaže vzorce, barve in značke, ki se jih lahko uporabi za prikrojitev videza

en: Display this location with the compact view.
sl: Pokaži to mesto v strjenem prikazu.

en: Display this location with the desktop view.
sl: Prikaže to mesto z namiznim pogledom

en: Display this location with the empty view.
sl: Prikaži to mesto v praznem pogledu.

en: Display this location with the icon view.
sl: Pokaži to mesto v prikazu ikon.

en: Display this location with the list view.
sl: Pokaži to mesto v seznamskem prikazu.

en: Display this location with the widget view.
sl: Pokaži to mesto v pogled gradnikov

en: Do Nothing
sl: Ne naredi ničesar

en: Do _not Empty Trash
sl: _Ne izprazni smeti

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
sl: Ne upravljaj namizja (prezri nastavitve v pogovornemu oknu nastavitev).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
sl: Ali želite izbrisati smeti preden napravo odklopite?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
sl: Ali želite izbrisati vse zaznamke neobstoječih mest z vašega seznama?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
sl: Ali želite zagnati "%s" ali prikazati njeno vsebino?

en: Documents
sl: Dokumenti

en: Domain Name:
sl: Ime domene:

en: Dots
sl: Pike

en: Download location?
sl: Ali želite prejeti mesto?

en: Drag a color to an object to change it to that color
sl: Za spremembo barve predmeta, nanj spustite barvo

en: Drag a pattern tile to an object to change it
sl: Povlecite vzorec na predmet, da ga spremenite

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
sl: Za dodajanje značke predmetu jo povlecite nanj

en: Drag and drop is not supported.
sl: Način povleci in spusti ni podprt.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
sl: Način povleci in spusti je podprt le na krajevnih datotečnih sistemih.

en: Duplicate '%s' in '%s'
sl: Podvoji '%s' v '%s'

en: Duplicate each selected item
sl: Podvoji vsak izbran predmet

en: Duplicate of %d items in '%s'
sl: Podvoji %d elementov v '%s'

en: Duplicating "%B"
sl: Podvajanje "%B"

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
sl[0]: Podvajanje %'d datoteke
sl[1]: Podvajanje %'d datotek
sl[2]: Podvajanje %'d datotek
sl[3]: Podvajanje %'d datotek

en: E_mpty Trash
sl: Izprazni _smeti

en: E_xecute
sl: _Izvedi

en: E_xtra Pane
sl: Dodatni _pladenj

en: Eclipse
sl: Mrk

en: Edit
sl: Uredi

en: Edit Bookmarks
sl: Uredi zaznamke

en: Edit Caja preferences
sl: Uredi nastavitve Cajaa

en: Edit the saved search
sl: Uredi shranjeno iskanje

en: Eject the selected volume
sl: Izvrzi izbrani nosilec

en: Eject the volume associated with the open folder
sl: Izvrzi nosilec povezan z odprto mapo

en: Eject the volume associated with this folder
sl: Izvrzi nosilec povezan z izbrano mapo

en: Emblems
sl: Značke

en: Emblems:
sl: Značke:

en: Empty Trash
sl: Izprazni smeti

en: Empty View
sl: Prazen pogled

en: Empty _Trash
sl: Sprazni _smeti

en: Empty all items from Trash?
sl: Ali naj se izbrišejo vsi predmeti iz smeti?

en: Emptying Trash
sl: Praznjenje smeti

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
sl: Omogoča običajno delovanje Cajaa, tako da so vsa okna namenjena tudi brskanju.

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sl: Vnesite opisno ime ob vsaki znački. To ime bo uporabljeno na drugih mestih za določbo značke.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sl: Vpišite opisno ime ob znački. To ime bo uporabljeno na drugih mestih za določbo značke.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
sl: Vnesite novo ime za prikazano značko:

en: Envy
sl: Zavistno zelena

en: Erase
sl: Izbriši

en: Error starting autorun program: %s
sl: Napaka med samodejnim zaganjanjem programa: %s

en: Error while copying "%B".
sl: Napaka med kopiranjem "%B".

en: Error while copying to "%B".
sl: Napaka med kopiranjem v "%B".

en: Error while copying.
sl: Napaka med kopiranjem.

en: Error while creating directory %B.
sl: Napaka med ustvarjanjem mape %B.

en: Error while creating file %B.
sl: Napaka med ustvarjanjem datoteke %B.

en: Error while creating link to %B.
sl: Napaka med ustvarjanjem povezave z %B.

en: Error while deleting.
sl: Napaka med brisanjem.

en: Error while moving "%B".
sl: Napaka med premikanjem "%B".

en: Error while moving files to trash.
sl: Napaka medi premikanjem datotek v smeti.

en: Error while moving.
sl: Napaka med premikanjem.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
sl: Napaka: %s
    Izberite drugi pregledovalnik in poskusite znova.

en: Examples:
sl: Primeri:

en: Execute:
sl: Izvrši:

en: Exposure Program
sl: Program osvetlitve

en: Exposure Time
sl: Čas osvetlitve

en: Extension
sl: Razširitev

en: Extensions
sl: Razširitve

en: FILE
sl: DATOTEKA

en: FTP (with login)
sl: FTP (s prijavo)

en: Failed to load image information
sl: Nalaganje podatkov o sliki ni uspelo

en: Fibers
sl: Vlakna

en: File Browser
sl: Brskalnik datotek

en: File Management
sl: Upravljanje datotek

en: File Management Preferences
sl: Možnosti upravljanja z datotekami

en: File Manager
sl: Upravljalnik datotek

en: File Operations
sl: Opravila datotek

en: File Permissions:
sl: Dovoljenja datoteke:

en: File System
sl: Datotečni sistem

en: File Type
sl: Vrsta datoteke

en: File access:
sl: Dostop do datoteke:

en: File and Folder conflict
sl: Spor mape in datoteke

en: File conflict
sl: Spor datotek

en: File is not a valid .desktop file
sl: Datoteka ni veljavna .datoteka namizja

en: File manager for the MATE desktop environment
sl: Upravljalnik datotek za namizno okolje MATE

en: File not found
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
sl: Ime datoteke za privzeto ozadje stranskega pladnja. Uporabljeno le, če je omogočena možnost ozadja pladnja.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sl: Datotek v mapi "%B" ni mogoče kopirati, ker nimate dovoljenja za ogled.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
sl: Datotek v mapi "%B" ni mogoče izbrisati, ker nimate dovoljenj za ogled.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sl: Z datotekami v mapi "%B" ni mogoče upravljati, ker nimate dovoljenja za ogled.

en: Filesystem type:
sl: Vrsta datotečnega sistema:

en: Fire Engine
sl: Požarni aparat

en: Flash Fired
sl: Bliskavica sprožena

en: Fleur De Lis
sl: Cvetovi lotusa

en: Floral
sl: Flora

en: Focal Length
sl: Goriščna razdalja

en: Folder Permissions:
sl: Dovoljenja mape:

en: Folder access:
sl: Dostop do mape:

en: Folder:
sl: Mapa:

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
sl: Za uporabnike, ki imajo na miški gumba "Naprej" in "Nazaj", določilo določi katero dejanje je povezano z delovanjem programa Caja.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sl: Za uporabnike, ki imajo na miški gumba "Naprej" in "Nazaj", določilo določi kateri gumb prevzame ukaz "Nazaj" v oknu brskalnika. Mogoče vrednosti so med 6 in 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sl: Za uporabnike, ki imajo na miški gumba "Naprej" in "Nazaj", ta določilo določi kateri gumb prevzame ukaz "Naprej" v oknu brskalnika. Mogoče vrednosti so med 6 in 14.

en: Format the selected volume
sl: Formatira izbrani nosilec

en: Format the volume associated with the open folder
sl: Formatiraj nosilec povezan z odprto mapo

en: Format the volume associated with this folder
sl: Formatiraj nosilec, povezan s to mapo

en: Forward history
sl: Naprej po zgodovini

en: Fossil
sl: Fosili

en: Free space:
sl: Neporabljen prostor:

en: Free space: %s
sl: Razpoložljivi prostor: %s

en: GEOMETRY
sl: GEOMETRIJA

en: Go
sl: Pojdi

en: Go To:
sl: Pojdi na:

en: Go to the location specified by this bookmark
sl: Pojdi na mesto, ki ga določa zaznamek

en: Go to the next visited location
sl: Pojdi na naslednje obiskano mesto

en: Go to the previous visited location
sl: Pojdi na predhodno obiskano mesto

en: Go to the same location as in the extra pane
sl: Pojdi na isto mesto, kot je v dodatnem pladnju

en: Granite
sl: Granit

en: Grapefruit
sl: Grenivka

en: Greater than or equal to
sl: Več kot ali enako

en: Green Weave
sl: Zelena tkanina

en: Group
sl: Skupina

en: Group:
sl: Skupina:

en: History
sl: Zgodovina

en: Home Folder
sl: Domača mapa

en: Home icon visible on desktop
sl: Ikona Domov vidna na namizju

en: ISO Speed Rating
sl: Ocena hitrosti ISO

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
sl: _Omogoči ukaz Izbriši, ki obide Smeti

en: Ice
sl: Led

en: Icon
sl: Ikona

en: Icon View
sl: Ikonski prikaz

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
sl: Izbrana možnost "after-current-tab" določi, da so novo odprti zavihki vedno postavljeni za trenutno izbrani zavihek. Možnost "end" pa pripne nove zavihke na konec seznama zavihkov.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
sl: Izbrana možnost določi, da Caja v drevesu stranskega pladnja prikaže le mape. Sicer so prikazane tudi datoteke.

en: If set to true, Caja will show desktop notifications.
sl: Če je omogočeno, bo program Caja prikazoval namizna obvestila.

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
sl: Če je omogočeno, bodo velikosti datotek prikazane z enotami IEC (osnova 1024) in priponami s slogom "KiB", namesto privzetega z enotami SI.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
sl: Izbrana možnost določi, da imajo novo odprta okna vidno vrstico mesta.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
sl: Izbrana možnost določi, da imajo novo odprta okna viden stranski pladenj.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
sl: Izbrana možnost določi, da imajo novo odprta okna vidno vrstico stanja.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
sl: Izbrana možnost določi, da imajo novo odprta okna vidne orodne vrstice.

en: If set to true, show file icons in list view.
sl: Izbrana možnost omogoča, da so prikazane ikone v pogledu seznama

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
sl: Izbrana možnost omogoča, da Cajaova okna za brskanje vedno uporabljajo polje za besedilni vnos mesta namesto gumbov s potjo.

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
sl: Izbrana možnost omogoča, da Caja omogoči urejanje in prikaz dovoljenj datotek v "unix" načinu.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
sl: Izbrana možnost omogoča, da Caja v seznamskem prikazu in prikazu ikon prikaže mape pred datotekami.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
sl: Izbrana možnost omogoča, da program Caja pred brisanjem ali prestavljanjem predmetov v smeti vedno vpraša za potrditev.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
sl: Izbrana možnost omogoča, da program Caja pred premikom datotek vedno vpraša za potrditev.

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
sl: Izbrana možnost omogoča samodejen priklop naprav kot so uporabniku vidni trdi diski in odstranljivi mediji ob zagonu ali ob vstavitvi medija.

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
sl: Izbrana možnost omogoča samodejno odpiranje mape ob vstavitvi medija. Možnost je na voljo le za medije, kjer je poznana vrsta x-content/*; Za medije neznane vrste bo uporabniku zastavljeno vprašanje o nadaljevanju.

en: If set to true, then Caja will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so Caja can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
sl: Izbrana možnost določa, da se program Caja ugasne, ko je zaprto zadnje okno. To je privzeta možnost. Neizbrana možnost pa omogoča, da je program mogoče zagnati brez odprtih oken in tako deluje kot ozadnji program za nadzor samodejnega zaganjanja programov oziroma drugih opravil.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
sl: Izbrana možnost omogoči, neposredno brisanje datoteke v Cajau namesto premika v smeti. Ta možnost je lahko nevarna, zato jo uporabljajte previdno.

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
sl: Izbrana možnost določi, da program Caja ne sprašuje kaj storiti ob vstavitvi medija.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
sl: Izbrana možnost določi, da Caja za namizje uporabi uporabnikovo domačo mapo. Sicer bo za namizje uporabil mapo ~/Namizje.

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
sl: Izbrana možnost določi, da so vsa okna Caje vedno namenjena brskanju. Tako je Nautilus deloval pred različico 2.6, kar je najljubša izbira nekaterih uporabnikov.

en: If set to true, then backup files are shown by default in the file manager. Backup files are backup files ending with a tilde (~).
sl: Če je izbrano, bodo varnostne kopije datotek privzeto prikazane v upravljaniku datotek. Varnostne kopije datotek so tiste, ki se končajo s kljukico (~).

en: If set to true, then hidden files are shown by default in the file manager. Hidden files are either dotfiles or listed in the folder's .hidden file.
sl: Če je izbrano, bodo skrite datoteke privzeto prikazane v upravljalniku datotek. Skrite datoteke so bodisi tiste s prepono pike ali tiste, ki so navedene v .hidden datoteki mape.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
sl: Izbrana možnost določi prelom vrstic, kadar je besedilo širše od zaslona.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
sl: Izbrana možnost določi, da je ikona s povezavo na omrežne strežnike prikazana na namizju.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
sl: Izbrana možnost določi, da je ikona s povezavo na mesto računalnika prikazana na namizju.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
sl: Izbrana možnost določi, da je ikona s povezavo na domačo mapo prikazana na namizju.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
sl: Izbrana možnost določi, da je ikona s povezavo do smeti prikazana na namizju.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
sl: Izbrana možnost določi, da so ikone s povezavo na priklopljene naprave prikazane na namizju.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
sl: Izbrana možnost določi, da imajo v strnjenem prikazu vsi stolpci enako širino. V primeru da možnost ni izbrana ima vsak stolpec svojo širino, ki je določena posebej.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
sl: Izbrana možnost določi, da so datoteke v novih oknih razvrščene v obratnem vrstnem redu. Primer: če so razvrščene po imenu, bodo namesto od črke "a" do "ž" razvrščene od črke "ž" do črke "a". V primeru, da so urejene po velikosti, bodo namesto od večje proti manjši urejene od manjše proti večji.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
sl: Izbrana možnost določi, da so ikone novih oknih privzeto postavljene tesneje skupaj.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
sl: Izbrana možnost omogoča preklope med zavihki z uporabo [ctrl+tab] in [ctrl+shift+tab].

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
sl: Izbrana možnost določi, da so oznake postavljene ob ikone namesto pod njih.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sl: V primeru, da predmet izbrišete, bo trajno izgubljen.

en: Illustration
sl: Ilustracija

en: Image
sl: Slika

en: Image Type:
sl: Vrsta slike:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
sl: Slike nad to velikostjo (v bajtih) ne bodo prikazane kot sličice. Namen teh nastavitev je izogibanje izdelavi sličic velikih datotek, ki bi lahko vzele veliko časa za nalaganje in porabile veliko pomnilnika.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
sl: Če želite pridobiti prostor na tej napravi, morate izbrisati smeti. Vsi predmeti v smeteh bodo trajno izgubljeni.

en: Increase the view size
sl: Približa pogled

en: Information
sl: Podrobnosti

en: It is now safe to remove the drive
sl: Zdaj lahko varno odstranite napravo

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
sl: Predmeti premaknjeni v smeti se lahko obnovijo dokler se smeti ne sprazni

en: Items:
sl: Predmeti

en: Justification
sl: Poravnava

en: Keep icons lined up on a grid
sl: Ohrani ikone postavljene na mrežo

en: Keep icons sorted by creation date in rows
sl: Ikone naj bodo razvrščene po datumu izdelave v vrsticah

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
sl: Ikone naj bodo razvrščene po porabi diska v vrsticah

en: Keep icons sorted by emblems in rows
sl: Ikone naj bodo razvrščene po značkah v vrsticah

en: Keep icons sorted by modification date in rows
sl: Ikone naj bodo razvrščene po datumu spremembe v vrsticah

en: Keep icons sorted by name in rows
sl: Ikone naj bodo razvrščene po imenu v vrsticah

en: Keep icons sorted by reverse extension segments in rows
sl: Ikone naj bodo razvrščene po obrnjenih odsekih razširitev v vrsticah

en: Keep icons sorted by reversed extension segments in rows
sl: Ikone naj bodo razvrščene po obrnjenih odsekih razširitev v vrsticah

en: Keep icons sorted by size in rows
sl: Ikone naj bodo razvrščene po velikosti v vrsticah

en: Keep icons sorted by trash time in rows
sl: Ikone naj bodo urejene po datumu premikanja v smeti v vrsticah

en: Keep icons sorted by type in rows
sl: Ikone naj bodo razvrščene po vrsti v vrsticah

en: Keywords
sl: Ključne besede

en: Last changed:
sl: Zadnjič spremenjena:

en: Last modified:
sl: Nazadnje spremenjeno:

en: Leaf
sl: Listnato zelena

en: Leave icons wherever they are dropped
sl: Pusti ikone tam kjer so spuščene

en: Lemon
sl: Limona

en: Less common media formats can be configured here
sl: Tukaj lahko nastavite manj običajne zapise medijev

en: Less than or equal to
sl: Manj kot ali enako

en: Line wrap
sl: Prelom vrstic

en: Link Creation Failed
sl: Izdelava povezave je spodletela

en: Link _name:
sl: _Ime povezave:

en: Link target:
sl: Cilj povezave:

en: Link to %s
sl: Povezava do %s

en: List Columns
sl: Stolpci seznama

en: List View
sl: Seznamski pogled

en: List files only
sl: Naštej le datoteke

en: List of extensions in disabled state.
sl: Seznam onemogočenih razširitev

en: List of possible captions on icons
sl: Seznam mogočih oznak ikon

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
sl: Seznam x-content/* vrste pri katerih bo uveljavljen ukaz "Ne naredi ničesar". S to izbiro onemogočite zagon programov in odpiranje oken. Možnost bo v veljavi vsakokrat, ko bo vstavljen medij z ustreznimi vrstami datotek.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
sl: Seznam x-content/* vrste pri katerih bo izveden ukaz "Odpri mapo". Okno mape se bo odprlo vsakokrat, ko bo vstavljen medij z ustreznimi vrstami datotek.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
sl: Seznam x-content/* vrste kjer bo zagnan prednostni program, ki ga je izbral uporabnik. Program bo zagnan vsakokrat, ko bo vstavljen medij z ustreznimi vrstami datotek.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
sl: Seznam x-content/* vrste pri katerih bo izveden ukaz "Ne naredi ničesar".

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
sl: Seznam x-content/* vrste pri katerih bo izveden ukaz "Odpri mapo".

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
sl: Seznam x-content/* vrste kjer bo zagnan prednostni program.

en: Loading...
sl: Nalaganje ...

en: Local Files Only
sl: Le krajevne datoteke

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sl: Krajevno iskanje dokumentov in map po imenu ali vsebini

en: Location
sl: Mesto

en: Location _Bar
sl: Vrstica _mesta

en: Location:
sl: Mesto:

en: Lock the drive associated with the open folder
sl: Zakleni pogon povezan z odprto mapo

en: Lock the selected drive
sl: Zaklene izbrani pogon

en: MIME Type
sl: Vrsta mime

en: M_ove to
sl: _Premakni v

en: Make a _Link
sl: Ustvari _povezavo

en: Make a permanent connection to this server
sl: Ustvari trajno povezavo s tem strežnikom

en: Make the selected icon resizable
sl: Naredi izbrano ikono raztegljivo

en: Manage the desktop regardless of set preferences or environment (on new startup only)
sl: Upravljajte namizje ne glede na nastavljene nastavitve ali okolje (samo pri novem zagonu)

en: Manila Paper
sl: Rjav ovojni papir

en: Mark as _Trusted
sl: Označi kot _zaupanja vredno

en: Matches files that contains specified text.
sl: Ujema se z datotekami, ki vsebujejo določeno besedilo.

en: Maximum image size for thumbnailing
sl: Največja velikost slike za izdelavo sličic

en: Media
sl: Mediji

en: Merge
sl: Združi

en: Merge Folder
sl: Združi mapo

en: Merge _All
sl: Združi _vse

en: Merge folder "%s"?
sl: Ali naj se združi mapa "%s"?

en: Merge with
sl: Združi z

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
sl: Z združevanjem map bo program pred zamenjavo datotek, ki so v sporu s kopiranimi datotekami, zahteval potrditev.

en: Metering Mode
sl: Način umerjanja

en: Mo_ve to Trash
sl: Pr_emakni v smeti

en: Modification Time
sl: Sprememba časa

en: Modified:
sl: Spremenjeno:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
sl: Pon, 00. Okt. 0000 ob 00.00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
sl: Pon, 00. Oct. 0000 ob 00.00.00

en: Moss Ridge
sl: Sive črte

en: Mount and open %s
sl: Priklopi in odpri %s

en: Mount the selected volume
sl: Priklopi izbrani nosilec

en: Mount the volume associated with the open folder
sl: Priklopi napravo povezano z odprto mapo

en: Mount the volume associated with this folder
sl: Priklopi nosilec, povezan s to mapo

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
sl: Gumb miške za izvršitev ukaza "Nazaj" v brskalniku.

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
sl: Gumb miške za izvršitev ukaza "Naprej" v brskalniku.

en: Move %d items back to '%s'
sl: Premakni %d predmetov nazaj v '%s'

en: Move %d items back to trash
sl: Premakni %d predmetov nazaj v smeti

en: Move %d items to '%s'
sl: Premakni %d predmetov v '%s'

en: Move %d items to trash
sl: Premakni %d predmetov v smeti

en: Move '%s' back to '%s'
sl: Premakni '%s' nazaj v '%s'

en: Move '%s' back to trash
sl: Premakni '%s' nazaj v smeti

en: Move '%s' to '%s'
sl: Premakni '%s' v '%s'

en: Move '%s' to trash
sl: Premakni '%s' v smeti

en: Move Dow_n
sl: Premakni navz_dol

en: Move Tab _Left
sl: Premakni zavihek _levo

en: Move Tab _Right
sl: Premakni zavihek _desno

en: Move _Up
sl: Premakni _navzgor

en: Move current tab to left
sl: Premakni trenutni zavihek levo

en: Move current tab to right
sl: Premakni trenutni zavihek desno

en: Move each selected item to the Trash
sl: Premakne vsak izbran predmet v Smeti

en: Move focus to the other pane in a split view window
sl: Premakne žarišče na drug pladenj v razdeljenemu okna.

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
sl: Premakni ali kopiraj datoteke, predhodno izbrane z ukazom Izreži ali Kopiraj

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
sl: Premakni ali kopiraj datoteke, predhodno izbrane z ukazom Izreži ali Kopiraj, v izbrano mapo

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
sl: Premakni ali kopiraj datoteke izbrane z ukazom Izreži ali Kopiraj v to mapo

en: Move the current selection to the desktop
sl: Premakne trenutni izbor na namizje

en: Move the current selection to the home folder
sl: Premakne trenutni izbor v domačo mapo

en: Move the current selection to the other pane in the window
sl: Premakne trenutni izbor na drug pladenj okna.

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
sl: Premakni izbrano mapo iz smeti v "%s"

en: Move the open folder to the Trash
sl: Premakne odprto mapo v Smeti

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
sl[0]: Premakni izbrano datoteko iz smeti
sl[1]: Premakni izbrani datoteki iz smeti
sl[2]: Premakni izbrane datoteke iz smeti
sl[3]: Premakni izbrane datoteke iz smeti

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
sl[0]: Premakni izbrano mapo iz smeti
sl[1]: Premakni izbrani mapi iz smeti
sl[2]: Premakni izbrane mape iz smeti
sl[3]: Premakni izbrane mape iz smeti

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
sl[0]: Premakni izbrani predmet iz smeti
sl[1]: Premakni izbrana predmeta iz smeti
sl[2]: Premakni izbrane predmete iz smeti
sl[3]: Premakni izbrane predmete iz smeti

en: Move this folder to the Trash
sl: Premakni mapo v Smeti

en: Move to _Trash
sl: Premakni v sme_ti

en: Moving "%B" to "%B"
sl: Premikanje "%B" v "%B".

en: Moving Files
sl: Premikanje datotek

en: Moving files to trash
sl: Premikanje datotek v smeti

en: Mud
sl: Blatno rjava

en: Music
sl: Glasba

en: Name
sl: Ime

en: Network
sl: Omrežje

en: Network Servers
sl: Omrežni strežniki

en: Network Servers icon visible on the desktop
sl: Ikona omrežni strežniki vidna na namizju

en: Network servers icon name
sl: Ime ikone omrežni strežniki

en: Never
sl: Nikoli

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
sl: Nikoli ne vprašaj ali samodejno zaženi programe ob vstavitvi medija

en: New _Tab
sl: Nov za_vihek

en: New _Window
sl: Novo o_kno

en: No applications found
sl: Ni najdenega programa

en: No applications selected
sl: Ni izbranega programa

en: No bookmarks defined
sl: Noben zaznamek ni določen

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
sl: Nobeno drugo dejanje ni na voljo za ogled te datoteke. V kolikor datoteko najprej kopirate na računalnik, jo bo morda mogoče odpret.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
sl: Noben drug program ni na voljo za ogled te datoteke. V kolikor datoteko najprej kopirate na računalnik, jo bo morda mogoče odpret.

en: No templates installed
sl: Ni nameščenih predlog

en: None
sl: Brez

en: None of the files could be added as emblems.
sl: Nobene od datotek ni mogoče dodati kot značke.

en: Normal Si_ze
sl: Običajna _velikost

en: Not a launchable item
sl: Predmet ni izvedljiv

en: Not allowed to set group
sl: Nastavljanje skupine ni dovoljeno

en: Not allowed to set owner
sl: Ni dovoljeno določanje lastnkia

en: Not allowed to set permissions
sl: Nastavljanje dovoljenj ni dovoljeno

en: Notes
sl: Opombe

en: Numbers
sl: Števila

en: Ocean Strips
sl: Oceanska

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
sl: 00. Okt. 0000 on 00.00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
sl: 00. Okt. 0000, 00.00

en: Octal Permissions
sl: Osmiška dovoljenja

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
sl: Ustvari le okna za posebej navedene URIje.

en: Only show folders in the tree side pane
sl: Mape pokaži le v drevesu stranskega pladnja

en: Onyx
sl: Skoraj črna

en: Open %s
sl: Odpri %s

en: Open %s and other "%s" files with:
sl: Odpri %s in druge datoteke vrste "%s" z:

en: Open %s and other %s document with:
sl: Odpri %s in druge datoteke vrste "%s" s programom:

en: Open %s with:
sl: Odpri %s s programom:

en: Open Failed, would you like to choose another action?
sl: Neuspešno odpiranje. Ali želite izbrati drugo dejanje?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
sl: Odpiranje ni uspelo. Ali želite uporabiti drug program?

en: Open File and Close window
sl: Odpri datoteko in zapri okno

en: Open Folder
sl: Odpri mapo

en: Open Folder W_indow
sl: Odpri o_kno mape

en: Open Location
sl: Odpri mesto

en: Open URIs in tabs.
sl: Odpri URI v zavihkih.

en: Open Wit_h
sl: Odpri _z

en: Open With
sl: Odpri z

en: Open With %s
sl: Odpri s programom %s

en: Open With Other _Application...
sl: Odpri z _drugim programom ...

en: Open _Location...
sl: Odpri _mesto ...

en: Open _Parent
sl: Odpri _nadrejeno

en: Open a browser window.
sl: Odpri okno brskalnika.

en: Open a folder window for the displayed location
sl: Odpre okno mape za prikazano mesto

en: Open all "%s" files with:
sl: Odpri vse datoteke vrste "%s" s programom:

en: Open all %s documents with:
sl: Odpri vse datoteke vrste "%s" z:

en: Open all files of type "%s" with:
sl: Odpri vse datoteke vrste "%s" z:

en: Open an extra folder view side-by-side
sl: Odpri dodaten pogled mape v istem oknu

en: Open another Caja window for the displayed location
sl: Odpre še eno Cajaovo okno za prikazano mesto

en: Open another tab for the displayed location
sl: Odpre še en zavihek za prikazano mesto

en: Open each _folder in its own window
sl: Odpri vsako izbrano mapo v svojem oknu

en: Open each selected item in a folder window
sl: Odpri vsak izbran predmet v oknu mape

en: Open each selected item in a navigation window
sl: Odpre vsak izbran predmet v oknu za krmarjenje

en: Open each selected item in a new tab
sl: Odpri vsako izbrano povezavo v novem zavihku

en: Open in Navigation Window
sl: Odpri v oknu za krmarjenje

en: Open in New _Tab
sl: Odpri v novem _zavihku

en: Open in New _Window
sl: Odpri v _novem oknu

en: Open in _Folder Window
sl: Odpri v oknu _mape

en: Open parent location
sl: Odpri nadrejeno mesto

en: Open parent location for the selected item
sl: Odpri nadrejeno mesto za izbran predmet

en: Open the contents of the File System
sl: Odpri vsebino datotečnega sistema

en: Open the contents of your desktop in a folder
sl: Odpri vsebino namizja v mapi

en: Open the parent folder
sl: Odpri nadrejeno mapo

en: Open the selected item in this window
sl: Odpri izbran predmet v tem oknu

en: Open the trash
sl: Odpri smeti

en: Open this folder in a folder window
sl: Odpri to mapo v oknu mape

en: Open this folder in a navigation window
sl: Odpri to mapo v oknu za krmarjenje

en: Open this folder in a new tab
sl: Odpri to mapo v v novem zavihku

en: Open with other Application...
sl: Odpri z drugim programom ...

en: Open your personal folder
sl: Odpre vašo osebno mapo

en: Open your personal templates folder
sl: Odpre mapo osebnih predlog

en: Open your personal trash folder
sl: Odpre osebno mapo smeti

en: Opening "%s".
sl: Odpiranje "%s".

en: Orange
sl: Oranžna

en: Original Location
sl: Izvorno mesto

en: Original file
sl: Izvirna datoteka

en: Original folder
sl: Izvirna mapa

en: Original location of file before moved to the Trash
sl: Izvorno mesto datoteke pred premikanjem v smeti

en: Other Type...
sl: Druga vrsta ...

en: Other _Application...
sl: Drug _program ...

en: Others
sl: Drugo

en: Others:
sl: Drugo:

en: Owner
sl: Lasnik

en: Owner:
sl: Lastnik:

en: Pale Blue
sl: Mehko modra

en: Password:
sl: Geslo:

en: Paste the text stored on the clipboard
sl: Prilepi besedilo shranjeno na odložišču

en: Patterns:
sl: Vzorci:

en: Pause
sl: Premor

en: Perform a quick set of self-check tests.
sl: Opravi hitra samo-preverjanja.

en: Perform or update the search
sl: Izvede ali posodobi iskanje

en: Permissions
sl: Dovoljenja

en: Picture
sl: Slika

en: Places
sl: Mesta

en: Please check the spelling and try again.
sl: Preverite črkovanje in poskusite znova.

en: Please choose a different emblem name.
sl: Izberite drugo ime značke.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sl: Povlecite le eno sliko za nastavitev ikone po meri.

en: Please verify your user details.
sl: Preverite vaše uporabniške podrobnosti.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
sl: Mogoče vrednosti so "single" (enojni) za zagon datotek z enojnim klikom ali "double" (dvojni) za zagon datotek z dvojnim klikom.

en: Prefere_nces
sl: _Lastnosti

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
sl: Pripravi izbrane datoteke za kopiranje z ukazom Prilepi

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
sl: Pripravi izbrane datoteke za premikanje z ukazom Prilepi

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
sl: Pripravi to mapo za kopiranje z ukazom Prilepi

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
sl: Pripravi to mapo za premikanje z ukazom Prilepi

en: Preparing
sl: Pripravljanje

en: Preparing to Move to "%B"
sl: Priprava na premikanje v "%B"

en: Presentation
sl: Predstavitev

en: Prevent repositioning icons
sl: Prepreči premeščanje ikon

en: Preview
sl: Predogled

en: Preview _sound files:
sl: Predogled _zvočnih datotek:

en: Process completed
sl: Opravilo končano

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Public FTP
sl: Javni FTP

en: Purple Marble
sl: Roza marmor

en: Put labels beside icons
sl: Postavi oznake ob ikone

en: Queue
sl: Uvrsti

en: Quit Caja.
sl: Končaj Caja.

en: Rating
sl: Ocena

en: Re_name
sl: _Preimenuj

en: Re_versed Order
sl: _Obrnjen vrstni red

en: Read and write
sl: Branje in pisanje

en: Read-only
sl: Le za branje

en: Redo
sl: Uveljavi

en: Redo the last undone action
sl: Uveljavi zadnje nedokončano dejanje

en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: Reload the current location
sl: Ponovno naloži trenutno mesto

en: Remember this password
sl: Shrani to geslo

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove this criterion from the search
sl: Odstrani ta kriterij iz iskanja

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Rename '%s' as '%s'
sl: Preimenuj '%s' kot '%s'

en: Rename Emblem
sl: Preimenuj značko

en: Rename selected item
sl: Preimenuje izbran predmet

en: Rename...
sl: Preimenuj ...

en: Renaming "%s" to "%s".
sl: Preimenovanje "%s" v "%s".

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Replace _All
sl: Zamenjaj _vse

en: Replace file "%s"?
sl: Ali naj se zamenja datoteka "%s"?

en: Replace folder "%s"?
sl: Ali naj se zamenja mapa "%s"?

en: Replace with
sl: Zamenjaj z

en: Replacing it will overwrite its content.
sl: Z zamenjavo bo prepisana njena celotna vsebina.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
sl: Z zamenjavo bodo odstranjene vse datoteke v tej mapi.

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
sl: Premesti ikone, da se bodo bolje prilegale oknu in se ne bodo prekrivale

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Reset View to _Defaults
sl: Ponastavi prikaz na _privzete vrednosti

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
sl: Ponastavi je posebna slika, ki je ni mogoče izbrisati.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
sl: Ponastavi vrstni red in raven približanja, da bo ustrezala možnostim za ta prikaz

en: Resize Icon...
sl: Spremeni velikost ikone ...

en: Restore %d items from trash
sl: Obnovi %d predmetov iz smeti

en: Restore '%s' from trash
sl: Obnovi '%s' iz smeti

en: Restore '%s' to '%s'
sl: Obnovi '%s' v '%s'

en: Restore Icon's Original Si_ze
sl: Obnovi i_zvorno velikost ikone

en: Restore Icons' Original Si_zes
sl: Obnovi i_zvorno velikost ikon

en: Restore Selected Items
sl: Obnovi izbrane predmete

en: Restore each selected icon to its original size
sl: Obnovi izvorne velikosti vseh izbranih ikon

en: Restore group of '%s' to '%s'
sl: Obnovi skupino '%s' v' '%s'

en: Restore original permissions of '%s'
sl: Obnovi originalna dovoljenja od '%s'

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
sl: Obnovi izvorna dovoljenja predmetov, priloženih v '%s'

en: Restore owner of '%s' to '%s'
sl: Obnovi lastnika '%s' v '%s'

en: Restore selected items to their original position
sl: Obnovi izvorne predmete na izvorna mesta

en: Resume
sl: Nadaljuj

en: Reverse sort order in new windows
sl: V novih oknih obrni razvrstitev

en: Ridged Paper
sl: Lepenka

en: Rough Paper
sl: Grob papir

en: Ruby
sl: Robida

en: Run "%s" on any selected items
sl: Zaženi "%s" na izbranih predmetih

en: Run in _Terminal
sl: Zaženi v _terminalu

en: Run or manage scripts from %s
sl: Zaženi ali upravljaj skripte iz %s

en: SELinux Context
sl: Vsebina SELinux

en: SELinux context:
sl: Vsebina SELinux:

en: S_how Search
sl: Pokaži _iskanje

en: S_kip All
sl: Pres_koči vse

en: S_witch to Other Pane
sl: Preklopi na _drug pladenj

en: Sa_me Location as Other Pane
sl: _Enako mesto kot v drugem pladnju

en: Sa_ve Search
sl: S_hrani iskanje

en: Sa_ve Search As...
sl: S_hrani iskanje kot ...

en: Safely remove the drive associated with the open folder
sl: Varno odstrani pogon povezan z odprto mapo

en: Safely remove the selected drive
sl: Varno odstrani izbrani pogon

en: Save Search as
sl: Shrani iskanje kot

en: Save the current search as a file
sl: Shrani trenutno iskanje kot datoteko

en: Save the edited search
sl: Shrani urejeno iskanje

en: Saved search
sl: Shranjeno iskanje

en: Sea Foam
sl: Morska pena

en: Search
sl: Iskanje

en: Search Folder
sl: Išči v mapi

en: Search _name:
sl: _Ime iskanja:

en: Search documents and folders by name
sl: Iskanje dokumentov in map po imenu

en: Search for "%s"
sl: Iskanje "%s"

en: Search results
sl: Rezultati iskanja

en: Search:
sl: Poišči:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sl: Varen WebDAV (HTTPS)

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Select Custom Icon
sl: Izberi ikono po meri

en: Select Folder to Save Search In
sl: Izberite mapo za shranjevanje iskanja

en: Select I_tems Matching...
sl: Izberite ujemajoče _predmete ...

en: Select Items Matching
sl: Izberite skladne predmete

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: Select a Category:
sl: Izberite kategorijo:

en: Select a Color to Add
sl: Izberite barvo, ki jo želite dodati

en: Select a new name for the _destination
sl: Izberite novo ime za _cilj

en: Select all and only the items that are not currently selected
sl: Izberi vse in le trenutno neizbrane predmete

en: Select all items in this window
sl: Izberi vse predmete v tem oknu

en: Select all the text in a text field
sl: Izbere vse besedilo v polju besedila

en: Select an Application
sl: Izbor programa

en: Select an Image File for the New Emblem
sl: Izberite slikovno datoteko za novo značko:

en: Select an Image File to Add as a Pattern
sl: Izberite slikovno datoteko, ki naj se doda kot vzorec

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
sl: Izberite program za odpiranje %s datotek in drugih datotek vrste "%s"

en: Select an application to view its description.
sl: Izberite program za ogled opisa.

en: Select folder to search in
sl: Izberite mapo, v kateri želite iskati

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
sl: Izbeite kako naj bo odprt "%s" in možnost vsakokratnega izvajanja tega ukaza za medije vrste "%s".

en: Select items in this window matching a given pattern
sl: Izberi predmete v tem oknu, ki se skladajo z danim vzorcu

en: Select the columns visible in this folder
sl: Izberite stolpce, ki naj bodo vidni v tej mapi

en: Select type
sl: Izberi vrsto

en: Selection Bound
sl: Drugi konec izbire

en: Server Details
sl: Podrobnosti strežnika

en: Session management options:
sl: Možnosti upravljanja seje:

en: Set _user ID
sl: Nastavi ID _uporabnika

en: Set as _Background
sl: Nastavi kot _ozadje

en: Set as background for _all folders
sl: Nastavi kot ozadje za _vse mape

en: Set as background for _this folder
sl: Nastavi kot ozadje za _to mapo

en: Set gro_up ID
sl: Nastavi ID _skupine

en: Set group of '%s' to '%s'
sl: Nastavi skupino od '%s' na '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
sl: Nastavi lastnika '%s' na '%s'

en: Set permissions of '%s'
sl: Nastavi dovoljenja za '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
sl: Nastavi dovoljenja predmetov, priloženih v '%s'

en: Set the zoom level of the current view
sl: Določitev približanja trenutnega pogleda

en: Setting permissions
sl: Nastavljanje dovoljenj

en: Shale
sl: Temno siva

en: Share:
sl: Souporaba:

en: Show Bac_kup Files
sl: Pokaži Var_nostne kopije

en: Show Emblems
sl: Pokaži značke

en: Show History
sl: Pokaži zgodovino

en: Show Information
sl: Pokaži podatke

en: Show Notes
sl: Pokaži opombe

en: Show Places
sl: Pokaži mesta

en: Show Tree
sl: Pokaži drevo

en: Show _Hidden Files
sl: Pokaži _skrite datoteke

en: Show _only folders
sl: Pokaži _le mape

en: Show _thumbnails:
sl: Pokaži _sličice:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
sl: Pokaže okno, ki omogoča nastavitev barve ali vzorca ozadja vašega namizja

en: Show advanced permissions in the file property dialog
sl: V pogovornemu oknu lastnosti datotek pokaži napredna dovoljenja

en: Show backup files
sl: Pokaži varnostne kopije

en: Show folders first in windows
sl: V oknih najprej pokaži mape

en: Show hidden files
sl: Pokaži skrite datoteke

en: Show location bar in new windows
sl: V novih oknih pokaži vrstico mesta

en: Show more _details
sl: Pokaži več _podrobnosti

en: Show mounted volumes on the desktop
sl: Pokaži priklopljene nosilce na namizju

en: Show search
sl: Pokaži iskanje

en: Show session management options
sl: Pokaži možnosti upravljanja seje

en: Show side pane in new windows
sl: V novih oknih pokaži stranski pladenj

en: Show status bar in new windows
sl: V novih oknih pokaži vrstico stanja

en: Show te_xt in icons:
sl: Besedilo prikaži v _ikonah:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
sl: Pokaži mapo, ki vsebuje skripte tega menija

en: Show the package installer for unknown MIME types
sl: Pokaži namestilnik paketov za neznane vrste datotek

en: Show the version of the program.
sl: Pokaži različico programa.

en: Show toolbar in new windows
sl: V novih oknih pokaži orodno vrstico

en: Side pane view
sl: Pogled stranskega pladnja

en: Silver
sl: Srebrna

en: Size
sl: Velikost

en: Size on Disk
sl: Velikost diska

en: Size on Disk:
sl: Velikost diska:

en: Size:
sl: Velikost:

en: Sky
sl: Nebesno modra

en: Sky Ridge
sl: Svetlomodre črte

en: Slashes are not allowed in filenames
sl: Poševnice v imenik datotek niso dovoljene

en: Snow Ridge
sl: Svetlo-rjave črte

en: Software
sl: Programska oprema

en: Some of the files could not be added as emblems.
sl: Nekaterih datotek ni mogoče dodati kot značke.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
sl: "%s" ni uporabna slikovna datoteka.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
sl: Značke %s ni mogoče izbrisati.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
sl: Ključne besede značke lahko vsebujejo le črke, presledke in številke.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
sl: Vzorca %s ni mogoče izbrisati.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
sl: Vzorca %s ni mogoče namestiti.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
sl: Značka z imenom "%s" že obstaja.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
sl: Ukazov iz oddaljenega spletišča ni mogoče izvajati.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
sl: Ni mogoče zamenjati slike za ponovni zagon.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
sl: Navesti je treba ključno besedo nove značke.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
sl: Navesti morate neprazno ime za novo barvo.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
sl: Navesti morate neuporabljeno ime barve za novo barvo.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
sl: Skupine "%s" ni mogoče spremeniti: %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
sl: Lastnika "%s" ni mogoče spremeniti: %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
sl: Dovoljenj "%s" ni mogoče spremeniti: %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
sl: Vsebine "%s" ni mogoče prikazati: %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
sl: "%s"  ni mogoče preimenovati v "%s": %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
sl: Imena značke po meri ni mogoče shraniti.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
sl: Značke po meri ni mogoče shraniti.

en: Sort _folders before files
sl: Razvrsti _mape pred datotekami

en: Special flags:
sl: Posebne zastavice:

en: Specified group '%s' doesn't exist
sl: Navedena skupina '%s' ne obstaja

en: Specified owner '%s' doesn't exist
sl: Navedeni lastnik '%s' ne obstaja

en: Specify a location to open
sl: Navedite mesto, ki ga želite odpreti

en: Specify file containing saved configuration
sl: Navaja datoteko s shranjenimi nastavitvami

en: Specify session management ID
sl: Določi ID upravljanja seje

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
sl: Predogledno predvajanje zvočnih datotek oh prehodu miške na račun hitrosti. Če je nastavljeno na "vedno", vedno predvaja zvok, četudi je datoteka na oddaljenem strežniku. Če je nastavljeno na "le krajevno", se predvajajo datoteke le na krajevnih datotečnih sistemih. Če je nastavljeno na "nikoli", se zvočne datoteke ne predvajajo nikoli.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
sl: Prikaz predogleda vsebine datotek z besedilom v ikoni datoteke na račun hitrosti. Če je nastavljeno na "vedno", se predogled prikaže vedno, četudi je datoteka na oddaljenem strežniku. Če je nastavljeno na "le krajevno", se predogled prikaže le za datoteke na krajevnih datotečnih sistemih. Če je nastavljeno na "nikoli", se datoteke z besedilom nikoli ne prikažejo v predogledu.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
sl: Prikaz predogleda slikovnih datotek kot sličic na račun hitrosti. Če je nastavljeno na "vedno", se sličice prikažejo vedno, četudi je mapa na oddaljenem strežniku. Če je nastavljeno na "le krajevno", se sličice prikažejo le za datoteke na krajevnih datotečnih sistemih. Če je nastavljeno na "nikoli", se sličice nikoli ne prikažejo, ampak se uporabi  splošna ikona.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
sl: Prikaz števila predmetov v mapi na račun hitrosti. Če je nastavljeno na "vedno", se vedno prikaže število predmetov, četudi je mapa na oddaljenem strežniku. Če je nastavljeno na "le krajevno", se število prikaže le za mape na krajevnih datotečnih sistemih. Če je nastavljeno na "nikoli", se število predmetov v mapah nikoli ne prešteje.

en: Spreadsheet
sl: Razpredelnica

en: St_atusbar
sl: _Vrstica stanja

en: Start the drive associated with the open folder
sl: Zaženi pogon povezan z odprto mapo

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
sl: Zaženi več-diskovni pogon povezan z odprto mapo

en: Start the selected drive
sl: Zaženi izbrani pogon

en: Start the selected multi-disk drive
sl: Zažene več-diskovni pogon

en: Start the selected volume
sl: Zažene izbrani nosilec

en: Start the volume associated with the open folder
sl: Zaženi nosilec povezan z odprto mapo

en: Start the volume associated with this folder
sl: Zaženi nosilec povezan s to mapo

en: Starting %s
sl: Začenjanje %s

en: Stop loading the current location
sl: Zaustavi nalaganje trenutnega mesta

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
sl: Zaustavi več-diskovni pogon povezan z odprto mapo

en: Stop the selected drive
sl: Zaustavi izbrani pogon

en: Stop the selected multi-disk drive
sl: Zaustavi več-diskovni pogon

en: Stop the selected volume
sl: Zaustavi izbrani nosilec

en: Stop the volume associated with the open folder
sl: Zaustavi nosilec povezan z odprto mapo

en: Stop the volume associated with this folder
sl: Zaustavi nosilec povezan s to mapo

en: Stucco
sl: Mavec

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
sl: Preklopi med zavihki s [ctrl] + [tab]

en: Symbolic links only supported for local files
sl: Simbolne povezave so podprte le za krajevne datoteke

en: T_emplates
sl: Pr_edloge

en: Tags
sl: Oznake

en: Tags separated by spaces. Matches files that contains ALL specified tags.
sl: Oznake ločene s presledki. Ujemajoče datoteke, ki vsebujejo VSE navedene oznake.

en: Tangerine
sl: Temno oranžna

en: Terracotta
sl: Terakota

en: Text
sl: Besedilo

en: Text Ellipsis Limit
sl: Omejitev dolžine tripičja

en: Text File
sl: Besedilna datoteka

en: Text view:
sl: Pogled besedila:

en: The Link "%s" is Broken.
sl: Povezava "%s" je pokvarjena.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
sl: Povezava "%s" je pokvarjena. Jo želite vreči v Smeti?

en: The SELinux security context of the file.
sl: Varnostna vsebina datoteke SELinux.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
sl: Poravnava vrstic v besedilu oznak, relativno ena na drugo. Nastavitev ne vpliva na poravnavo nalepk znotraj dodelitve. Za več podrobnosti si oglejte GtkMisc:xalign

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
sl: Zaganjalnik programa "%s" ni označen kot zaupanja vreden. V primeru, da ne poznate vira te datoteke, zagon morda ni varen.

en: The color cannot be installed.
sl: Barve ni mogoče namestiti.

en: The compact view encountered an error while starting up.
sl: Strjen prikaz datotek je med zagonom naletel na napako.

en: The compact view encountered an error.
sl: Strjen prikaz datotek je naletel na napako.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
sl: Trenutni položaj vstavitvenega kazalca v znakih.

en: The date the file was accessed.
sl: Datum zadnjega dostopa do datoteke.

en: The date the file was created.
sl: Datum nastanka datoteke.

en: The date the file was modified.
sl: Datum spremembe datoteke.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
sl: S privzetim dejanjem ni mogoče odpreti "%s", saj ni mogoč dostop do datotek na mestih "%s".

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
sl: Privzeta velikost sličic v prikazu ikon.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
sl: Privzeto razvrščanje predmetov v pogledu ikon. Možne vrednosti so "name", "size", "type", "mtime" in "emblems".

en: The default width of the side pane in new windows.
sl: Privzeta širina stranskega pladnja v novih oknih.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
sl: Namizni prikaz je naletel na napako napake med zagonom.

en: The desktop view encountered an error.
sl: Namizni prikaz je naletel na napako.

en: The destination folder is inside the source folder.
sl: Ciljna mapa je znotraj izvorne mape.

en: The destination is not a folder.
sl: Ciljno mesto ni mapa.

en: The destination is read-only.
sl: Cilj je mogoče le brati.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
sl: Videti je, da povlečena datoteka ni veljavna slika.

en: The emblem cannot be added.
sl: Značke ni mogoče dodati.

en: The emblem cannot be installed.
sl: Značke ni mogoče namestiti.

en: The emblems do not appear to be valid images.
sl: Videti je, da značke niso veljavne slike.

en: The empty view encountered an error.
sl: Prazen pogled je naletel na napako.

en: The extension of the file.
sl: Pripona datoteke.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sl: Z datoteko "%B" ni mogoče upravljati, ker nimate dovoljenja za branje.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
sl: Datoteke "%B" ni mogoče premakniti v smeti.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
sl: Videti je, da datoteka '%s' ni veljavna slika.

en: The file is not an image.
sl: Datoteka ni slika.

en: The file is of an unknown type
sl: Datoteka je neznane vrste

en: The file that you dropped is not an image.
sl: Spuščena datoteka ni slika.

en: The file that you dropped is not local.
sl: Spuščena datoteka ni krajevna.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sl: Mape "%B" ni mogoče kopirati, ker nimate dovoljenj za pisanje na ciljnem mestu.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sl: Mape "%B" ni mogoče kopirati, ker nimate dovoljenj za branje.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
sl: Mape "%B" ni mogoče izbrisati, ker nimate dovoljenja za branje.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sl: Z mapo "%B" ni mogoče upravljati, ker nimate dovoljenja za branje.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
sl: Mape "%s" ni mogoče odpreti na "%s".

en: The folder contents could not be displayed.
sl: Vsebine map ni mogoče prikazati.

en: The font description used for the icons on the desktop.
sl: Opis pisave, ki naj se uporabi za ikone na namizju.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
sl: Oblika prikaza datuma datotek. Mogoče vrednosti so "locale", "iso" in "informal".

en: The geometry string for a navigation window.
sl: Niz geometrije za okno krmarjenja.

en: The group could not be changed.
sl: Skupine ni mogoče spremeniti.

en: The group of the file.
sl: Skupina datoteke.

en: The history location doesn't exist.
sl: Zgodovina obiskanih mest ne obstaja.

en: The icon view encountered an error while starting up.
sl: Pogled ikon je med zagonom naletel na napako.

en: The icon view encountered an error.
sl: Pogled ikon je naletel na napako.

en: The item cannot be restored from trash
sl: Predmeta ni mogoče obnoviti iz smeti.

en: The item could not be renamed.
sl: Predmeta ni mogoče preimenovati.

en: The list view encountered an error while starting up.
sl: Seznamski prikaz je med zagonom naletel na napako.

en: The list view encountered an error.
sl: Seznamski prikaz je naletel na napako.

en: The location "%s" does not exist.
sl: Mesto "%s" ne obstaja.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
sl: Mesta ni mogoče prikazati s tem pregledovalnikom.

en: The location is not a folder.
sl: Mesto ni mapa.

en: The location of the file.
sl: Mesto datoteke.

en: The media contains digital photos.
sl: Medij vsebuje digitalne fotografije.

en: The media contains software.
sl: Medij vsebuje programsko opremo.

en: The media has been detected as "%s".
sl: Medij je zaznan kot "%s".

en: The mime type of the file.
sl: Vrsta mime datoteke.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sl: Ime "%s" je v tej mapi že uporabljeno. Uporabite drugo ime.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
sl: Ime "%s" ni veljavno, ker vsebuje znak "/". Uporabite drugačno ime.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
sl: Ime "%s" ni veljavno. Uporabite drugačno ime.

en: The name and icon of the file.
sl: Ime in ikona datoteke.

en: The owner could not be changed.
sl: Lastnika ni mogoče spremeniti.

en: The owner of the file.
sl: Lastnik datoteke.

en: The permissions could not be changed.
sl: Dovoljenja ni mogoče spremeniti.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
sl: Dovoljenj za "%s" ni mogoče določiti.

en: The permissions of the file, in octal notation.
sl: Dovoljenja za datoteko v osmiškem zapisu.

en: The permissions of the file.
sl: Dovoljenja za datoteko.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sl: Dovoljenj za izbrano datoteko ni mogoče določiti.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
sl: Mesto nasprotnega konca izbire od kazalca v znakih.

en: The selection rectangle
sl: Pravokotnik izbire

en: The server at "%s" cannot be found.
sl: Strežnika pri "%s" ni mogoče najti.

en: The side pane view to show in newly opened windows.
sl: Pogled stranskega pladnja, ki naj se pokaže v novo odprtih oknih.

en: The size of the file on disk.
sl: Velikost datoteke na disku.

en: The size of the file.
sl: Velikost datoteke.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
sl: Program se bo izvajal neposredno iz medija "%s". Nikoli ne izvajajte programske opreme, ki ji ne zaupate.
    
    Če ste v dvomih, pritisnite Prekliči.

en: The source file would be overwritten by the destination.
sl: Izvorna datoteka bo bila prepisana s ciljno datoteko.

en: The target doesn't support symbolic links.
sl: Cilj ne podpira simbolnih povezav.

en: The text of the label.
sl: Besedilo oznake.

en: The type of the file.
sl: Vrsta datoteke.

en: The widget view encountered an error while starting up.
sl: Pogled gradnikov je med zagonom naletel na napako.

en: The widget view encountered an error.
sl: Pogled gradnikov je naletel na napako

en: There is %S available, but %S is required.
sl: Na voljo je %S prostora, toda zagotoviti ga je treba %S.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
sl: V tej mapi ni "%s". Morda je bila pravkar prestavljena ali izbrisana?

en: There is no application installed for %s files
sl: Ni nameščenega programa, ki podpira vrsto datotek %s

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
sl: Ni nameščenega programa, ki podpira vrsto datoteke %s.
    Ali želite poiskati program, s katerim bi datoteko lahko odprli?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sl: Na cilju ni dovolj prostora. Poskusite odstraniti nekaj datotek.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
sl: V odložišču ni ničesar za prilepiti.

en: There was an error copying the file into %F.
sl: Prišlo je do napake med kopiranjem datoteke v %F.

en: There was an error creating the directory in %F.
sl: Prišlo je do napake med ustvarjanjem mape v %F.

en: There was an error creating the folder "%B".
sl: Prišlo je do napake med ustvarjanjem mape "%B".

en: There was an error creating the symlink in %F.
sl: Prišlo je do napake med ustvarjanjem simbolne povezave v %F.

en: There was an error deleting %B.
sl: Prišlo je do napake med brisanjem %B.

en: There was an error displaying help.
sl: Med prikazovanjem pomoči je prišlo do napake.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sl: Prišlo je do napake med prikazovanjem pomoči: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
sl: Prišlo je do napake med pridobivanjem podrobnosti o "%B".

en: There was an error getting information about the destination.
sl: Prišlo je do napake med pridobivanjem podatkov o cilju.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
sl: Prišlo je do napake med pridobivanjem podrobnosti o datotekah v mapi "%B".

en: There was an error launching the application.
sl: Prišlo je do napake med zaganjanjem programa.

en: There was an error moving the file into %F.
sl: Prišlo je do napake med premikanjem programa v %F.

en: There was an error reading the folder "%B".
sl: Prišlo je do napake med branjem mape "%B".

en: There was an internal error trying to search for applications:
sl: Med iskanjem programa je prišlo do napake:

en: These files are on a Photo CD.
sl: Te datoteke so na Foto CDju.

en: These files are on a Picture CD.
sl: Te datoteke so na slikovnem CDju.

en: These files are on a Super Video CD.
sl: Te datoteke so na Super Video CDju.

en: These files are on a Video CD.
sl: Te datoteke so na Video CDju.

en: These files are on a Video DVD.
sl: Te datoteke so na Video DVDju.

en: These files are on a digital audio player.
sl: Te datoteke so na digitalnem zvočnem predvajalniku.

en: These files are on an Audio CD.
sl: Te datoteke so na zvočnem CDju.

en: These files are on an Audio DVD.
sl: Te datoteke so na zvočnem DVDju.

en: This drop target only supports local files.
sl: Cilj spuščanja podpira le krajevne datoteke.

en: This file cannot be ejected
sl: Datoteke ni mogoče izvreči

en: This file cannot be mounted
sl: Datoteke ni mogoče priklopiti.

en: This file cannot be started
sl: Datoteke ni mogoče zagnati

en: This file cannot be stopped
sl: Datoteke ni mogoče zaustaviti

en: This file cannot be unmounted
sl: Datoteke ni mogoče odklopiti.

en: This is disabled due to security considerations.
sl: Ta možnost je onemogočena iz varnostnih pomislekov.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
sl: Razlog za to je verjetno ta, da je značka trajna in je niste dodali vi sami.

en: This link cannot be used, because it has no target.
sl: Povezave ni mogoče uporabiti, ker nima cilja.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
sl: Povezave ni mogoče uporabiti, ker njen cilj "%s" ne obstaja.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
sl: Ta lista vsebuje razširitve, ki so trenutno onemogočene.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
sl: Ime lahko nastavite, če želite za ikono računalnika na namizju nastaviti ime po meri.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
sl: Ime lahko nastavite, če želite za ikono doma na namizju nastaviti ime po meri.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
sl: Ime lahko nastavite, če želite za ikono omrežnih strežnikov na namizju nastaviti ime po meri.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
sl: Ime lahko nastavite, če želite za ikono smeti na namizju nastaviti ime po meri.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sl: Za odprtje ne-krajevnih datotek, jih je treba kopirati v krajevno mapo in jih znova spustiti.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sl: Za odprtje ne-krajevnih datotek, jih je treba kopirati v krajevno mapo in jih znova spustiti. Krajevne datoteke, ki jih spustite, so že bile odprte.

en: Toggle between button and text-based location bar
sl: Preklopi med gumbom in besedilno naslovno vrstico

en: Toggle the display of backup files in the current window
sl: Preklopi prikaz varnostnih datotek v trenutnem oknu

en: Toggle the display of hidden files in the current window
sl: Preklopi prikaz skritih datotek v trenutnem oknu

en: Toggle using a tighter layout scheme
sl: Preklopi uporabo tesnejšega razporeda

en: Toplevel files cannot be renamed
sl: Datotek vrhnje ravni ni mogoče preimenovati

en: Total capacity:
sl: Skupna zmogljivost:

en: Trash
sl: Smeti

en: Trash icon visible on desktop
sl: Ikona smeti vidna na namizju

en: Trashed On
sl: Premaknjeno v smeti

en: Trashing Files
sl: Premikanje datotek v smeti

en: Tree
sl: Drevo

en: Tree View
sl: Drevesni pogled

en: Try Again
sl: Poskusite znova

en: Type
sl: Vrsta

en: Type of click used to launch/open files
sl: Vrsta klika uporabljena za zagon/odpiranje datotek

en: Type:
sl: Vrsta:

en: URL
sl: Naslov URL

en: U_nlock Drive
sl: _Odkleni pogon

en: Unable to eject %V
sl: %V ni mogoče izvreči

en: Unable to eject %s
sl: Ni mogoče izvreči %s

en: Unable to eject location
sl: Ni mogoče izvreči mesta

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
sl: Zaganjalnika ni mogoče označiti kot vrednega zaupanja (izvedljiv)

en: Unable to mount %s
sl: Ni mogoče priklopiti %s

en: Unable to mount location
sl: Ni mogoče priklopiti mesta

en: Unable to mount the location.
sl: Ni mogoče priklopiti mesta.

en: Unable to poll %s for media changes
sl: Ni mogoče preveriti %s za spremembe medija

en: Unable to rename desktop file
sl: Ni mogoče preimenovati namizne datoteke

en: Unable to rename desktop icon
sl: Ni mogoče preimenovati namizne ikone

en: Unable to search for application
sl: Ni mogoče iskati programa

en: Unable to start %s
sl: Ni mogoče zagnati %s

en: Unable to start location
sl: Ni mogoče zagnati mesta

en: Unable to stop %s
sl: Ni mogoče zaustaviti %s

en: Unable to stop drive
sl: Ni mogoče zaustaviti pogona

en: Unable to unmount %V
sl: %V ni mogoče odklopiti

en: Unable to unmount location
sl: Ni mogoče odklopiti mesta

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Undo the last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Unlock the drive associated with the open folder
sl: Odklene pogon povezan z odprto mapo

en: Unlock the selected drive
sl: Odklene izbrani pogon

en: Unmount the selected volume
sl: Odklopi izbrani nosilec

en: Unmount the volume associated with the open folder
sl: Odklopi nosilec povezan z odprto mapo

en: Unmount the volume associated with this folder
sl: Odklopi nosilec, povezan s to mapo

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sl: Neprepoznana različica datoteke namizja '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
sl: Neprepoznana možnost zagona: %d

en: Untrusted application launcher
sl: Nepreverjen zaganjalnik programov

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
sl: Ime datoteke privzetega ozadja map. Uporabljeno le, če je uporabljena možnost nastavitve ozadja.

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
sl: Ime datoteke za privzeto ozadje stranskega pladnja. Uporabljeno le, če je omogočena možnost ozadja pladnja.

en: Use De_fault
sl: Uporabi _privzeto

en: Use _Default Background
sl: Uporabi _privzeto ozadje

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
sl: Uporabi dodatna dejanja gumbov miške v oknu brskalnika Caja

en: Use the normal view size
sl: Uporabi običajno velikost pogleda

en: Use tighter layout in new windows
sl: V novih oknih uporabi tesnejši razpored

en: User Details
sl: Podrobnosti uporabnika

en: User Name:
sl: Uporabniško ime:

en: View _new folders using:
sl: Za ogled _novih map uporabi:

en: View of the current folder
sl: Pogled trenutne mape

en: View or modify the properties of each selected item
sl: Poglej ali spremeni lastnosti vsakega izbranega predmeta

en: View or modify the properties of the open folder
sl: Preglej ali spremeni lastnosti odprte mape

en: View or modify the properties of this folder
sl: Poglej ali spremeni lastnosti te mape

en: Views
sl: Pogledi

en: Violet
sl: Vijolična

en: Visible _Columns...
sl: Vidni _stolpci ...

en: Volume:
sl: Nosilec:

en: Wavy White
sl: Valovita belina

en: Website
sl: Spletišče

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
sl: Sreda, 00. September 0000 ob 00.00.00

en: What to do with executable text files when activated
sl: Kaj storiti z izvedljivimi besedilnimi datotekami, ko so dejavne

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
sl: Kaj storiti z izvedljivimi besedilnimi datotekami, ko so dejavne (z enojnim oz. dvojnim klikom) Mogoče vrednosti so "launch" za zagon kot programa, "ask" za vprašanje uporabniku in "display" za prikaz kot besedilo.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
sl: Ob obisku mape bo uporabljen ta prikaz, razen če ste ravno za to mapo izbrali kateri drug prikaz. Mogoče vrednosti so "list_view", "icon_view" in "compact_view".

en: When to show number of items in a folder
sl: Kdaj naj se pokaže število predmetov v mapi

en: When to show preview text in icons
sl: Kdaj naj se pokaže predogled besedila v ikonah

en: When to show thumbnails of image files
sl: Kdaj naj se pokažejo sličice slikovnih datotek

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
sl: Kam naj se postavi novo odprti zavihek okna.

en: Whether a custom default folder background has been set.
sl: Ali je bilo nastavljeno po meri privzeto ozadje mape.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
sl: Ali je bilo nastavljeno po meri privzeto ozadje stranskega pladnja.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
sl: Ali naj bo okno krmarjenja privzeto razpeto.

en: Whether the navigation window should be maximized.
sl: Ali naj bo okno krmarjenja razpeto.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
sl: Ali naj program zahteva potrditev pred premikanjem datotek v smeti ali pred brisanjem.

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
sl: Ali naj program zahteva potrditev pred premikanjem datotek v smeti

en: Whether to automatically mount media
sl: Ali naj se medij samodejno priklopi

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
sl: Ali naj se za samodejno priklopljen medij samodejno odpre mapa

en: Whether to enable immediate deletion
sl: Ali naj bo omogočen neposreden izbris datotek

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
sl: Ali naj se predvajajo zvočne datoteke, ko je nad njihovimi ikonami miška

en: Whether to show backup files
sl: Ali naj se varnostne kopije datotek prikažejo

en: Whether to show desktop notifications
sl: Ali naj se prikažejo namizna obvestila

en: Whether to show file sizes with IEC units
sl: Ali se naj prikažejo velikosti datotek z enotami IEC

en: Whether to show hidden files
sl: Ali naj se skrite datoteke prikažejo

en: Whether to show icons in list view
sl: Ali želite prikazati ikone v pogledu seznama

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
sl: Ali naj se v primeru, da je zagnana neznana vrsta MIME, uporabniku pokaže pogovorno okno namestilnika paketov za iskanje ustreznega programa za upravljanje neznane vrste mime.

en: White
sl: Bela

en: Widget View
sl: Pogled gradnikov

en: Width of the side pane
sl: Širina stranskega pladnja

en: Windows share
sl: Souporaba s sistemom Windows

en: Writing data to the drive -- do not unplug
sl: Poteka pisanje podatkov na disk -- ne izključite ga

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
sl: Niste lastnik, zato ne morete spremeniti dovoljenj.

en: You can choose another view or go to a different location.
sl: Izberete lahko drug prikaz ali greste na drugo mesto.

en: You can download it or make a link to it.
sl: Lahko jo prejmete ali ustvarite povezavo nanjo.

en: You can only use images as custom icons.
sl: Za ikone po meri lahko uporabljate le slike.

en: You can only use local images as custom icons.
sl: Za ikone po meri lahko uporabljate le krajevne slike.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sl: S klikom na Prekliči, lahko to dejanje zaustavite.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sl: Hkrati ni mogoče dodeliti več kot ene ikone po meri!

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
sl: Hkrati ni mogoče dodeliti več kot ene ikone po meri.

en: You cannot copy a file over itself.
sl: Datoteke ni mogoče kopirati preko same sebe.

en: You cannot copy a folder into itself.
sl: Mape ni mogoče kopirati same vase.

en: You cannot move a file over itself.
sl: Datoteke ni mogoče premakniti preko same sebe.

en: You cannot move a folder into itself.
sl: Mape ni mogoče premakniti same vase.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sl: Nimate dovoljenj za dostop do ciljne mape.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
sl: Nimate ustreznih dovoljenj za spremembo skupine od "%s".

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
sl: Nimate ustreznih dovoljenj za preimenovanje "%s".

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
sl: Nimate ustreznih dovoljenj za ogled vsebine "%s".

en: You have just inserted a Photo CD.
sl: Pravkar ste vstavili Foto CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
sl: Pravkar ste vstavili slikovni CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
sl: Pravkar ste vstavili Super Video CD.

en: You have just inserted a Video CD.
sl: Pravkar ste vstavili Video CD.

en: You have just inserted a Video DVD.
sl: Pravkar ste vstavili Video DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
sl: Pravkar ste vstavili prazen Blu-Ray disk.

en: You have just inserted a blank CD.
sl: Pravkar ste vstavili prazen CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
sl: Pravkar ste vstavili prazen DVD.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
sl: Pravkar ste vstavili prazen HD DVD.

en: You have just inserted a digital audio player.
sl: Pravkar ste vstavili digitalni predvajalnik zvoka.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
sl: Pravkar ste vstavili medij z digitalnimi fotografijami.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
sl: Pravkar ste vstavili medij s programsko opremo, ki naj bi se samodejno zagnala.

en: You have just inserted a medium.
sl: Pravkar ste vstavili medij.

en: You have just inserted an Audio CD.
sl: Pravkar ste vstavili zvočni CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
sl: Pravkar ste vstavili Zvočni DVD.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sl: Skupaj s programom bi morali prejeti kopijo GNU Splošne javne licence. V primeru, da je niste, pišite na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom
sl: Približanje

en: Zoom In
sl: Približaj

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: Zoom _In
sl: _Približaj

en: Zoom _Out
sl: _Oddalji

en: Zoom to Default
sl: Približaj na privzeto

en: [URI...]
sl: [URI ...]

en: _About
sl: _O programu

en: _About Extension
sl: _O razširitvi

en: _Add
sl: Dod_aj

en: _Add Bookmark
sl: _Dodaj zaznamek

en: _Add a New Color...
sl: _Dodaj novo barvo ...

en: _Add a New Emblem...
sl: _Dodaj novo značko ...

en: _Add a New Pattern...
sl: _Dodaj nov vzorec ...

en: _Always perform this action
sl: _Vedno izvedi to dejanje

en: _Arrange items:
sl: _Preuredi predmete:

en: _Ask each time
sl: _Vsakič vprašaj

en: _Back
sl: Na_zaj

en: _Backgrounds and Emblems...
sl: O_zadja in značke ...

en: _Bookmarks
sl: _Zaznamki

en: _Browse Folder | _Browse Folders
sl[0]: Pre_brskaj mapo
sl[1]: Pre_brskaj mapi
sl[2]: Pre_brskaj mape
sl[3]: Pre_brskaj mape

en: _Browse...
sl: _Brskaj ...

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Clear
sl: Po_čisti

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Close Tab
sl: _Zapri zavihek

en: _Compact
sl: _Strnjeno

en: _Computer
sl: _Računalnik

en: _Connect
sl: _Poveži

en: _Connect Drive
sl: _Poveži pogon

en: _Contents
sl: _Vsebine

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Copy Here
sl: _Kopiraj sem

en: _Default zoom level:
sl: _Privzeta raven približanja:

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: _Delete Permanently
sl: _Trajno izbriši

en: _Desktop
sl: _Namizje

en: _Detect Media
sl: _Zaznaj medij

en: _Disconnect
sl: _Prekini povezavo

en: _Disconnect Drive
sl: _Prekini povezavo s pogonom

en: _Display
sl: _Pokaži

en: _Double click to open items
sl: _Dvojni klik za odpiranje predmetov

en: _Download
sl: _Prejmi

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Edit Bookmarks...
sl: _Uredi zaznamke ...

en: _Eject
sl: I_zvrzi

en: _Emblems
sl: _Značke

en: _Empty
sl: _Prazno

en: _Empty File
sl: _Prazna datoteka

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Folder:
sl: _Mapa:

en: _Format
sl: _Formatiraj

en: _Format:
sl: _Oblika:

en: _Forward
sl: _Naprej

en: _Go
sl: _Pojdi

en: _Group:
sl: _Skupina:

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Home
sl: _Domov

en: _Home Folder
sl: _Domača mapa

en: _Icons
sl: _Ikone

en: _Image:
sl: _Slika:

en: _Invert Selection
sl: _Obrni izbor

en: _Jump to
sl: _Skoči na

en: _Keep Aligned
sl: _Ohrani poravnano

en: _Keyword:
sl: _Ključna beseda:

en: _Launch Anyway
sl: _Vseeno zaženi

en: _Link Here
sl: _Poveži sem

en: _List
sl: _Seznam

en: _Location
sl: _Mesto

en: _Location...
sl: _Mesto ...

en: _Location:
sl: _Mesto:

en: _Lock Drive
sl: _Zakleni pogon

en: _Lock Icons Position
sl: _Zakleni položaj ikon

en: _Main Toolbar
sl: _Glavna orodna vrstica

en: _Manually
sl: _Ročno

en: _Mount
sl: _Priklopi

en: _Move Here
sl: _Premakni sem

en: _Music Player:
sl: _Predvajalnik glasbe:

en: _Name
sl: _Ime

en: _Name: | _Names:
sl[0]: _Ime:
sl[1]: _Imeni:
sl[2]: _Imena:
sl[3]: _Imena:

en: _Network
sl: _Omrežje

en: _Never prompt or start programs on media insertion
sl: _Nikoli ne pozivaj ali zaženi programov ob vstavitvi medija

en: _New Tab
sl: _Nov zavihek

en: _Next Tab
sl: _Naslednji zavihek

en: _OK
sl: _V redu

en: _Only for files smaller than:
sl: _Le za datoteke manjše kot:

en: _Open
sl: _Odpri

en: _Open Scripts Folder
sl: _Odpri mapo skriptov

en: _Open With %s
sl: _Odpri s programom %s

en: _Organize Desktop by Name
sl: Razvrsti predmete namizja po _imenu

en: _Organize by Name
sl: Razvrsti po _imenu

en: _Other pane
sl: _Drug pladenj

en: _Owner:
sl: _Lastnik:

en: _Paste
sl: _Prilepi

en: _Paste Into Folder
sl: _Prilepi v mapo

en: _Pattern:
sl: _Vzorec:

en: _Patterns
sl: _Vzorci

en: _Photos:
sl: _Fotografije:

en: _Places
sl: _Mesta

en: _Port:
sl: _Vrata:

en: _Power On
sl: _Vklopi

en: _Previous Tab
sl: _Predhodni zavihek

en: _Properties
sl: _Lasnosti

en: _Read
sl: _Branje

en: _Redo
sl: _Uveljavi

en: _Redo creation of a file from template
sl: _Uveljavi ustvaritev datoteke iz predloge

en: _Redo creation of an empty file
sl: _Uveljavi ustvaritev prazne datoteke

en: _Reload
sl: _Ponovno naloži

en: _Remember this application for "%s" files
sl: _Zapomni si program za odpiranje datotek "%s"

en: _Remember this application for %s documents
sl: _Zapomni si program za odpiranje dokumentov vrste %s

en: _Remove
sl: _Odstrani

en: _Remove a Color...
sl: _Odstrani barvo ...

en: _Remove a Pattern...
sl: _Odstrani vzorec ...

en: _Remove an Emblem...
sl: _Odstrani značko ...

en: _Remove...
sl: _Odstrani ...

en: _Rename...
sl: P_reimenuj ...

en: _Restore
sl: _Obnovi

en: _Retry
sl: Poskusi _znova

en: _Revert
sl: Pov_rni

en: _Run
sl: _Zaženi

en: _Run executable text files when they are opened
sl: Po kliku izvedljive besedilne datoteke za_ženi

en: _Safely Remove Drive
sl: _Varno odstrani pogon

en: _Save
sl: _Shrani

en: _Scripts
sl: _Skripti

en: _Search
sl: _Išči

en: _Search for Files...
sl: _Poišči datoteke ...

en: _Search for:
sl: _Poišči:

en: _Select Application
sl: _Izberi program

en: _Server:
sl: _Strežnik:

en: _Show file sizes with IEC units
sl: _Pokaži velikosti datotek z enoto IEC

en: _Show icons
sl: _Pokaži ikone

en: _Side Pane
sl: _Stranski pladenj

en: _Single click to open items
sl: _Enojni klik za odpiranje predmetov

en: _Skip
sl: Pre_skoči

en: _Skip files
sl: Pre_skoči datoteke

en: _Software:
sl: _Programska oprema:

en: _Start
sl: _Zaženi

en: _Start Multi-disk Device
sl: _Zaženi več-diskovno napravo

en: _Start Multi-disk Drive
sl: _Zaženi več-diskovni pogon

en: _Sticky
sl: _Lepljivo

en: _Stop
sl: _Zaustavi

en: _Stop Multi-disk Device
sl: _Zaustavi več-diskovno napravo

en: _Stop Multi-disk Drive
sl: _Zaustavi več-diskovni pogon

en: _Stop the drive associated with the open folder
sl: _Zaustavi pogon povezan z odprto mapo

en: _Tabs
sl: Za_vihki

en: _Text beside icons
sl: _Besedilo ob ikonah

en: _Trash
sl: _Smeti

en: _Type:
sl: _Vrsta:

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: _Undo creation of a file from template
sl: _Razveljavi ustvaritev datoteke iz predloge

en: _Undo creation of an empty file
sl: _Razveljavi ustvaritev prazne datoteke

en: _Unlock Drive
sl: _Odkleni pogon

en: _Unmount
sl: _Odklopi

en: _Up
sl: _Gor

en: _Use a custom command
sl: _Uporabi ukaz po meri

en: _Use compact layout
sl: _Uporabi strnjeno razporeditev

en: _View
sl: _Prikaz

en: _View As
sl: _Poglej kot

en: _View executable text files when they are opened
sl: Po kliku si izvedljive besedilne datoteke o_glej

en: _Widget View
sl: Pogled _gradnikov

en: _Write
sl: _Pisanje

en: _Zoom
sl: _Približaj

en: access
sl: dostop

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
sl[0]: približno %'d ura
sl[1]: približno %'d uri
sl[2]: približno %'d ure
sl[3]: približno %'d ur

en: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;
sl: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;zaznamki;brskaj;brskanje;mreža;omrežje;

en: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;
sl: brskanje;diski;mape;lokalno;oddaljeno;računalnik;MATE;

en: by E_xtension
sl: Po p_riponi

en: by Modification _Date
sl: po _datumu spremembe

en: by S_ize on Disk
sl: glede na v_elikost na disku

en: by T_rash Time
sl: Po _času premikanja v smeti

en: by _Creation Date
sl: po datumu _nastanka

en: by _Emblems
sl: po _značkah

en: by _Name
sl: po ime_nu

en: by _Size
sl: po veliko_sti

en: by _Type
sl: po _vrsti

en: column
sl: stolpec

en: create/delete
sl: ustvarjanje/brisanje

en: dropped data
sl: izpisani podatki

en: dropped text.txt
sl: izpisano besedilo.txt

en: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;
sl: datoteka;upravljanik;spremninjanje;lastnosti;obnašanje;prikaz;okna;MATE;

en: files;browser;manager;MATE;
sl: datoteke;brskalnik;upravljalnik;MATE;

en: folder removed
sl: mapa odstranjena

en: free
sl: prosto

en: home;personal;folder;open;MATE;
sl: dom;domača;home;osebno;mapa;odpri;MATE;

en: link
sl: povezava

en: link (broken)
sl: povezava (pokvarjena)

en: list
sl: seznam

en: loading...
sl: nalaganje ...

en: nd copy)
sl: . kopija)

en: new file
sl: nova datoteka

en: no
sl: ne

en: nothing
sl: ničesar

en: on the desktop
sl: na namizju

en: paused
sl: premor

en: pausing
sl: zaustavljen

en: pointing at "%s"
sl: kaže na "%s"

en: queued
sl: v vrsti

en: queuing
sl: vrsta

en: rd copy)
sl: . kopija)

en: read
sl: branje

en: st copy)
sl: . kopija)

en: th copy)
sl: . kopija)

en: today
sl: danes

en: today at %-I:%M %p
sl: danes ob %-H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
sl: danes ob %-H.%M.%S

en: today at 00:00 PM
sl: danes ob 00.00

en: today at 00:00:00 PM
sl: danes ob 00.00.00

en: today, %-I:%M %p
sl: danes, %-H.%M

en: today, 00:00 PM
sl: danes, 00.00

en: unknown
sl: neznano

en: unknown MIME type
sl: neznana vrsta MIME

en: unknown type
sl: neznana vrsta

en: unreadable
sl: neberljiva

en: untitled folder
sl: neimenovana mapa

en: used
sl: uporabljeno

en: write
sl: pisanje

en: yesterday
sl: včeraj

en: yesterday at %-I:%M %p
sl: včeraj ob %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
sl: včeraj ob %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
sl: včeraj ob 00.00

en: yesterday at 00:00:00 PM
sl: včeraj ob 00.00.00

en: yesterday, %-I:%M %p
sl: včeraj, %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
sl: včeraj, 00.00
