mate-applets 1.25.3 - en to sl translation catalogue (509 entries)

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
sl: 
    ESSID: %s
    Jakost: %d %%

en:  160MHz
sl:  160 MHz

en:  40MHz
sl:  40 MHz

en:  80MHz
sl:  80 MHz

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
sl: Preostaja še %d %s %d %s (%d%%)

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
sl: Še %d %s %d %s do napolnjenosti (%d%%)

en: %s is down
sl: %s ne deluje

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
sl: %s:
    Sprejemanje %s
    Pošiljanje %s

en: (mounted)
sl: (priklopljeno)

en: (not mounted)
sl: (ni priklopljeno)

en: (unknown)
sl: (neznano)

en: , width: %s
sl: , širina: %s

en: 0 byte
sl: 0 bajtov

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
sl: 0 za brez oznake, 1 za odstotke in 2 za preostali čas.

en: 20 MHz (no HT)
sl: 20 MHz (brez HT)

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
sl: <b>Zaganjanje ukaza %s ni uspelo</b>
    %s

en: A 0 value means to show CPU frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
sl: Vrednost 0 pomeni prikaz frekvence procesorja, 1 pomeni prikaz frekvence z enoto in 2 pomeni prikaz odstotkov namesto frekvence.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
sl: Vrednost 0 pomeni prikaz apleta v grafičnem načinu (samo sličice), 1 pomeni prikaz v besedilnem načinu (brez sličic) in 2 pomeni prikaz apleta v grafičnem in besedilnem načinu.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
sl: Zabojnik za smeti za MATE, ki je na vašem pultu. Lahko ga uporabite za ogled smeti ali pa predmete povlečete in spustite v smeti.

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
sl: Smešne oči za pult MATE. Oči sledijo kazalki miške.

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
sl: Aplet, ki prikazuje podrobnosti o omrežnem prometu določene omrežne naprave

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
sl: Aplet za sledenje krajevnim vremenskim pogojem.

en: A set of eyeballs for your panel
sl: Par oči za Vaš pult Mate

en: A system load indicator
sl: Kazalnik obremenjenosti sistema

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
sl: Nadzornik sistemskih obremenitev, ki omogoča prikaz grafov delovanje CPE, pomnilnika, izmenjevalnega razdelka ter omrežnega prometa.

en: A_ddress:
sl: _Naslov:

en: About AccessX Status
sl: O Stanje AccessX

en: About Battery Charge Monitor
sl: O nadzorniku stanja baterije

en: About CPU Frequency Scaling Monitor
sl: O nadzorniku spreminjanja frekvence procesorja

en: About Character Palette
sl: O paleti znakov

en: About Command Applet
sl: O apletu ukaza

en: About Disk Mounter
sl: O priklopniku diskov

en: About Eyes
sl: O oči

en: About Sticky Notes
sl: O lepljivih opombah

en: About System Monitor
sl: O Nadzorniku sistema

en: About Timer Applet
sl: O odštevalniku časa

en: About Trash Applet
sl: O apletu Smeti

en: About Weather Report
sl: O vremenskem poročilu

en: About...
sl: O programu ...

en: AccessX Status
sl: Stanje AccessX

en: AccessX Status Applet Factory
sl: Tovarna apleta stanja AccessX

en: Add Palette
sl: Dodaj paleto

en: Add button
sl: Dodaj gumb

en: Address Entry
sl: Vnos naslova

en: Appearance
sl: Videz

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
sl: Aplet za priklapljanje in odklapljanje bločnih nosilcev.

en: Applet refresh rate in milliseconds
sl: Čas posodabljanja apleta v milisekundah

en: Auto change device
sl: Samodejno spremeni napravo

en: Available palettes
sl: Palete, ki so na voljo

en: Background color for disk load graph
sl: Barva ozadja za graf obremenjenosti diska

en: Battery Charge Monitor
sl: Nadzornik stanja baterije

en: Battery Charge Monitor Preferences
sl: Možnosti nadzornika napetosti baterije

en: Battery Monitor
sl: Nadzornik stanja baterije

en: Battery Notice
sl: Opomnik baterije

en: Battery Status Utility
sl: Pripomoček za prikaz stanja baterije

en: Battery charged (%d%%)
sl: Baterija je napolnjena (%d%%)

en: Battery fully re-charged
sl: Baterija je znova povsem napolnjena

en: Battery power low
sl: Napetost baterije je nizka

en: Battery status unknown
sl: Stanje baterije ni znano

en: Battstat Factory
sl: Tovarna Battstat

en: Beaufort scale
sl: Beaufortova lestvica

en: Beep for warnings
sl: Zapiskaj ob opozorilih

en: Beep when displaying a warning.
sl: Zapiskaj ob prikazu opozorila.

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
sl: Privzeto se lepljivim sporočilcem ob ustvarjanju doda trenutni datum. Uporabljena je ta oblika; veljavno je vse, kar lahko razčleni strftime().

en: Bytes in:
sl: Poslano bajtov:

en: Bytes out:
sl: Preneseno bajtov:

en: CPU Frequency Monitor Preferences
sl: Možnosti nadzornika frekvence CPE

en: CPU Frequency Scaling Monitor
sl: Nadzornik spreminjanja frekvence procesorja

en: CPU Load
sl: Obremenjenost CPE

en: CPU frequency scaling unsupported
sl: Spreminjanje frekvence procesorja ni podprto

en: CPU graph background color
sl: Barva ozadja grafa CPE

en: CPU to Monitor
sl: CPE za nadzor

en: C_ommand:
sl: U_kaz:

en: Cach_ed
sl: _Predpomnjeno

en: Can not launch the eyes applet.
sl: Ni mogoče zagnati apleta Oči.

en: Cannot execute Caja
sl: Ni mogoče izvesti Caje

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
sl: Predmetov ni mogoče premakniti v smeti. Ali jih želite izbrisati takoj?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
sl: Nekaterih predmetov ni mogoče premakniti v smeti. Ali jih želite izbrisati takoj?

en: Celsius
sl: Celzij

en: Change CPU Frequency scaling
sl: Prilagajanje frekvence procesorja

en: Change icon
sl: Spremeni ikono

en: Channel:
sl: Kanal:

en: Character Palette
sl: Paleta znakov

en: Character Palette Preferences
sl: Možnosti palete znakov

en: Characters shown on applet startup
sl: Znaki, prikazani ob zagonu apleta

en: Charpicker Applet Factory
sl: Tovarna apleta za izbiro znakov

en: Choose a base color to use for all sticky notes
sl: Izbor osnovne barve za lepljiva sporočilca.

en: Choose a color for the note
sl: Izbor barve sporočilc

en: Choose a font for the note
sl: Izbor pisave za sporočilce

en: Choose a font to use for all sticky notes
sl: Izbor pisave za vsa lepljiva sporočilca

en: Choose if notes are visible on all workspaces
sl: Izbor možnosti, da bodo sporočilca vidna na vseh namizjih.

en: Choose if the default style is forced on all notes
sl: Izbor možnosti, da se privzeta barva in pisava uporabita za vsa sporočilca

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
sl: Izbor možnosti skrivanja sporočilc ob izbiri namizja

en: City:
sl: Mesto:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
sl: Mesto: %s
    Nebo: %s
    Temperatura: %s

en: Click to Enter Weather.com
sl: Kliknite za vstop na spletišče Weather.com

en: Click to add a new palette
sl: Kliknite za dodajanje nove palete

en: Click to delete the selected palette
sl: Kliknite za brisanje izbrane palete

en: Click to edit the selected palette
sl: Kliknite za urejanje izbrane palete

en: Colors
sl: Barve

en: Command
sl: Ukaz

en: Command Applet
sl: Aplet ukaza

en: Command Applet Preferences
sl: Možnosti apleta ukaza

en: Command to execute
sl: Ukaz za izvedbo

en: Command/script to execute to get the output
sl: Ukaz/skripta za izvedbo za pridobitev izpisa

en: Conditions:
sl: Razmere:

en: Copyright © 1999-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sl: Avtorske pravice © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Avtorske pravice © 2012-2021 razvijalci MATE

en: Copyright © 2003 Sun Microsystems
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sl: Avtorske pravice © 2003 Sun Microsystems
    Avtorske pravice © 2012-2021 razvijalci MATE

en: Copyright © 2004 Michiel Sikkes
    Copyright © 2008 Ryan Lortie
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sl: Avtorske pravice © 2004 Michiel Sikkes
    Avtorske pravice © 2008 Ryan Lortie
    Avtorske pravice © 2012-2021 MATE developers

en: Copyright © 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
sl: Avtorske pravice © 2014 Stefano Karapetsas
    Avtorske pravice © 2015-2021 razvijalci MATE

en: Could not open help document
sl: Ni mogoče odpreti dokumenta pomoči

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
sl: Ustvari, poglej ali upravljaj lepljive opombe na namizju

en: Current Conditions
sl: Trenutne razmere

en: Date format of note's title
sl: Oblika zapisa datuma naziva sporočilca

en: Default Note Properties
sl: Privzeta lastnost sporočilca

en: Default color for font
sl: Privzeta barva pisav

en: Default color for new notes
sl: Privzeta barva novih sporočilc

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
sl: Privzeta barva novih lepljivih sporočilc. Biti mora v obliki šestnajstiške številke HTML, na primer: "#30FF50".

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
sl: Privzeta barva novih lepljivih sporočilc. Biti mora v obliki šestnajstiške oblike HTML, na primer: "#000000".

en: Default font for new notes
sl: Privzeta pisava za nova sporočilca

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
sl: Privzeta pisava novih lepljivih sporočilc. Biti mora ime pisave Pango, na primer: "Sans Italic 10"

en: Default height for new notes
sl: Privzeta višina novih sporočilc

en: Default height for new sticky notes in pixels.
sl: Privzeta višina novih lepljivih sporočilc v slikovnih točkah.

en: Default width for new notes
sl: Privzeta širina novih sporočilc

en: Default width for new sticky notes in pixels.
sl: Privzeta širina novih lepljivih sporočilc v slikovnih točkah.

en: Delete Immediately?
sl: Ali naj se izbriše takoj?

en: Delete all sticky notes?
sl: Ali naj bodo izbrisana vsa lepljiva sporočilca?

en: Delete button
sl: Gumb za brisanje

en: Delete note
sl: Izbriši opombo

en: Delete this sticky note?
sl: Ali naj bodo izbrisano lepljivo sporočilce?

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Device _Details
sl: Podrobnosti _naprave

en: Device to monitor
sl: Nadzor nad napravo

en: Dew point:
sl: Rosenje:

en: Directory in which the theme is located
sl: Imenik, v katerem se nahaja tema

en: Disk Load
sl: Obremenjenost diska

en: Disk Mounter
sl: Priklopnik diskov

en: Display
sl: Prikaz

en: Display Settings
sl: Nastavitve zaslona

en: Displays current state of keyboard accessibility features
sl: Prikaže trenutno stanje zmožnosti dostopnosti tipkovnice

en: Do you want to connect %s now?
sl: Ali želite takoj ustvariti povezavo z %s?

en: Do you want to disconnect %s now?
sl: Ali želite takoj prekiniti povezavo z %s?

en: Drive Mount Applet Factory
sl: Tovarna apleta priklopa pogonov

en: Duration of timer in seconds
sl: Trajanje časomera v sekundah

en: Edit Palette
sl: Uredi paleto

en: Edit button
sl: Gumb za urejanje

en: Empty all of the items from the trash?
sl: Ali naj se izbrišejo vsi predmeti iz smeti?

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
sl: Prazna sporočilca so vedno izbrisana brez potrditve.

en: Emptying the Trash
sl: Praznjenje smeti

en: Enable CPU load graph
sl: Omogoči graf obremenjenosti CPE

en: Enable _radar map
sl: Omogoči _radarsko sliko

en: Enable disk load graph
sl: Omogoči graf obremenjenosti diska

en: Enable load average graph
sl: Omogoči graf povprečne obremenjenosti

en: Enable memory load graph
sl: Omogoči graf zasedenosti pomnilnika

en: Enable network load graph
sl: Omogoči graf obremenjenosti omrežja

en: Enable swap load graph
sl: Omogoči graf zasedenosti izmenjevalnega razdelka

en: Enter the URL
sl: Vnesite naslov URL

en: Error while spawning caja:
    %s
sl: Napaka med zagonom programa Caja:
    %s

en: Error: %s
sl: Napaka: %s

en: Eyes
sl: Oči Mate

en: Eyes Applet Factory
sl: Tovarna apleta oči

en: Eyes Preferences
sl: Možnosti programa Oči

en: F_ree
sl: P_rosto

en: Factory for creating the weather applet.
sl: Tovarna za ustvarjanje apleta vremena.

en: Factory for drive mount applet
sl: Tovarna apleta za priklapljanje pogonov

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
sl: Nalaganje podatkovne zbirke XML mest ni uspelo. Prijavite napako kot hrošča.

en: Feels like:
sl: Občuti se kot:

en: Find _Next
sl: Najdi _naslednje

en: Font C_olor:
sl: Barva _pisave:

en: Font Co_lor:
sl: Barva _pisave:

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
sl: Za vodoravne pulte, širina grafa v slikovnih točkah. Za navpične pulte je višina grafa.

en: Force _default color and font on notes
sl: Vsili _privzeto barvo in pisavo za sporočilca

en: Forecast
sl: Napoved

en: Forecast Report
sl: Vremenska napoved

en: Forecast not currently available for this location.
sl: Napoved za to mesto trenutno ni na voljo.

en: Frequency Scaling Unsupported
sl: Spreminjanje frekvence ni podrto

en: From:
sl: Od:

en: Full Battery Notification
sl: Opozorilo o napolnjenosti baterije

en: General
sl: Splošno

en: General Settings
sl: Splošne nastavitve

en: Go to Trash
sl: Pojdi do smeti

en: Graph color for buffer memory
sl: Barva grafa za medpomnilnik

en: Graph color for cached memory
sl: Barva grafa za predpomnilnik

en: Graph color for disk read
sl: Barva grafikona za branje z diska

en: Graph color for disk write
sl: Barva grafa za pisanje na disk

en: Graph color for input network activity
sl: Barva grafa za vhodno dejavnost omrežja

en: Graph color for iowait related CPU activity
sl: Barva grafa za dejavnosti procesorja, ki čaka na V/I enote

en: Graph color for load average
sl: Barva grafa za povprečno obremenjenost

en: Graph color for loopback network usage
sl: Barva grafa za dejavnost drugih vrst omrežij

en: Graph color for nice-related CPU activity
sl: Barva grafa za dejavnost procesorja povezano z oceno prednostni delovanja

en: Graph color for output network activity
sl: Barva grafa za odhodno dejavnost omrežja

en: Graph color for shared memory
sl: Barva grafa za pomnilnik v souporabi

en: Graph color for system-related CPU activity
sl: Barva grafa za dejavnost procesorja, povezano s sistemom

en: Graph color for user-related CPU activity
sl: Barva grafa za dejavnost procesorja, povezano z uporabnikom

en: Graph color for user-related memory usage
sl: Barva grafa za uporabo pomnilnika, povezano z uporabnikom

en: Graph color for user-related swap usage
sl: Barva grafa za uporabo izmenjalnega razdelka, povezano z uporabnikom

en: Graph size
sl: Velikost grafa

en: Graphic
sl: Slika

en: Graphic and Text
sl: Slika in besedilo

en: Grid line color
sl: Barva črte mreže

en: H_eight:
sl: _Višina:

en: Harddisk
sl: Trdi disk

en: Hardware Address:
sl: Strojni naslov:

en: Help
sl: Pomoč

en: Hi_de Notes
sl: _Skrij opombe

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
sl: Skrij sporočilca ob kliku na _namizje

en: IPv4 Address:
sl: Naslov IPv4:

en: IPv6 Address:
sl: Naslov IPv6:

en: I_OWait
sl: _V/I-čakanje

en: I_dle
sl: _Nedejavno

en: If applet icon is shown or not
sl: Če je ikona apleta prikazana ali ne

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
sl: V primeru, da je ta možnost onemogočena, se lahko uporabi poljubna barva za privzeto barvo vseh lepljivih sporočilc.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
sl: V primeru, da je ta možnost onemogočena, se lahko uporabi poljubna pisava za privzeto pisavo vseh novih lepljivih sporočilc.

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
sl: V primeru, da je ta možnost onemogočena, se ob izbiri namizja samodejno skrijejo vsa odprta sporočilca.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
sl: V primeru, da je možnost omogočena, bodo izbrane barve in pisave, ki so bile določene posameznim opombam, prezrte.

en: If true, change automatically the selected device.
sl: Izbrana možnost samodejno spremeni izbrano napravo.

en: If true, change the icon due to selected device.
sl: Izbrana možnost omogoča spremembo ikone glede na izbrano napravo.

en: If true, show main icon.
sl: Izbrana možnost pokaže glavno ikono.

en: If true, show signal quality icon for wireless devices.
sl: Izbrana možnost pokaže ikono kakovosti signala za brezžične naprave.

en: If true, show speed in bits instead of bytes.
sl: Izbrana možnost prikaže hitrost v bitih, namesto v bajtih.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sl: V primeru, da se odločite izprazniti smeti, bodo vsi predmeti trajno izgubljeni. Predmete lahko izbrišete tudi ločeno.

en: In color
sl: Notranja barva

en: Indicator color
sl: Barva kazalnika

en: Insert "%s"
sl: Vstavi "%s"

en: Insert characters
sl: Vstavi znake

en: Insert special character
sl: Vstavi poseben znak

en: Interval for the command
sl: Časovni razmik za ukaz

en: Interval to execute the command (in seconds)
sl: Časovni razmik za izvedbo ukaza (v sekundah)

en: Keyboard Accessibility Status
sl: Stanje dostopnosti tipkovnice

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
sl: Tovarna apleta stanja dostopnosti tipkovnice

en: Last update:
sl: Zadnja posodobitev:

en: Legacy backend enabled.
sl: Zastarelo zaledje je omogočeno.

en: List of available palettes
sl: Seznam razpoložljivih palet

en: List of strings containing the available palettes.
sl: Seznam nizov, ki vsebujejo razpoložljive palete.

en: Load
sl: Obremenjenost

en: Load Average
sl: Povprečna obremenitev

en: Load graph background color
sl: Barva ozadja grafa obremenjenosti procesorja

en: Location
sl: Mesto

en: Location view
sl: Pogled mesta

en: Lock/Unlock note
sl: Zakleni/Odkleni sporočilce

en: Low Battery Notification
sl: Opozorilo o nizki napetosti baterije

en: MATE Documentation Team
sl: MATE skupina za dokumente

en: MATE Weather
sl: Vreme MATE

en: Mateweather Applet Factory
sl: Tovarna apleta Mateweather

en: Memory
sl: Pomnilnik

en: Memory Load
sl: Zasedenost pomnilnika

en: Memory graph background color
sl: Barva ozadja grafa pomnilnika

en: Minutes Remaining
sl: preostanek minut

en: Mode to show CPU usage
sl: Način prikaza uporabe CPE

en: Modify a palette by adding or removing characters
sl: Spremeni paleto z dodajanjem ali odstranjevanjem znakov

en: Monitor Settings
sl: Nastavitve nadzornika

en: Monitor a laptop's remaining power
sl: Nadzor nad napetostjo baterije prenosnika

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
sl: Nadzor spreminjanja frekvence procesorja CPE

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
sl: Spremljanje trenutnih vremenskih razmer in napovedi

en: Monitored Resources
sl: Nadzorovani viri

en: Mount local disks and devices
sl: Priklapljanje krajevnih diskov in naprav

en: N_ice
sl: _Ocena prednostni delovanja

en: Name of timer
sl: Ime časomera

en: Net Load
sl: Obremenjenost omrežja

en: Netmask:
sl: Omrežna maska:

en: Netspeed Applet
sl: Aplet Netspeed

en: Netspeed Applet Factory
sl: Tovarna apleta Netspeed

en: Network
sl: Omrežje

en: Network Monitor
sl: Nadzornik omrežja

en: Network _device:
sl: Omrežna _naprava:

en: Network graph background color
sl: Barva ozadja grafa omrežja

en: Network speed thresholds
sl: Prag omrežne hitrosti

en: Network threshold 1 in bytes
sl: Omrežni prag 1 v bajtih

en: Network threshold 2 in bytes
sl: Omrežni prag 2 v bajtih

en: Network threshold 3 in bytes
sl: Omrežni prag 3 v bajtih

en: No Items in Trash
sl: V smeteh ni nobenega predmeta

en: No battery present
sl: Ni prisotne baterije

en: Note C_olor:
sl: Barva _sporočilca:

en: Note _Color:
sl: Barva _sporočilca:

en: Notifications
sl: Obvestila

en: Notify user when the battery is full.
sl: Opozori uporabnika, ko je baterija polna.

en: Notify user when the battery is low.
sl: Opozori uporabnika, ko je baterija prazna.

en: Number of characters to display
sl: Število znakov za prikaz

en: Open the keyboard preferences dialog
sl: Odpri pogovorno okno z nastavitvami tipkovnice

en: Options
sl: Možnosti

en: Out color
sl: Zunanja barva

en: P-t-P Address:
sl: Naslov P-t-P:

en: P_ause timer
sl: P_remor časomera

en: Palette entry
sl: Vnos palete

en: Palettes list
sl: Seznam palet

en: Percent
sl: Procent

en: Pick a color for the sticky note
sl: Privzeta barva lepljivih sporočilc

en: Pick a default sticky note color
sl: Izbor privzete barve lepljivega sporočilca

en: Pick a default sticky note font
sl: Izberite privzeto pisavo lepljivih sporočilc.

en: Pick a font for the sticky note
sl: Izberite pisavo za lepljivo sporočilce.

en: Preferences...
sl: Možnosti ...

en: Pressure:
sl: Tlak:

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
sl: Zahtevano je dovoljenje za spreminjanje prilagajanja frekvence procesorja.

en: Processor
sl: Procesor

en: Properties
sl: Lastnosti

en: R_eset
sl: P_onastavi

en: Radar Map
sl: Radarska slika

en: Red value level
sl: Raven rdeče vrednosti

en: Relative humidity:
sl: Relativna vlažnost:

en: Removing item %s of %s
sl: Odstranjevanje predmeta %s od %s

en: Removing: %s
sl: Odstranjevanje: %s

en: Resize note
sl: Razširi sporočilce

en: S_top timer
sl: _Zaustavi časomer

en: S_wap Space
sl: _Izmenjevalni prostor

en: S_ystem
sl: S_istem

en: See the ForeCast Details
sl: Poglejte podrobnosti napovedi

en: Select Location from the list
sl: Izberite mesto s seznama

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
sl: Določitev CPE za nadzor. V sistemih z enim procesorjem ta nastavitev ni zahtevana.

en: Sh_ared
sl: _V souporabi

en: Show CPU frequency as _frequency
sl: Pokaži frekvenco CPE kot _frekvenco

en: Show CPU frequency as _percentage
sl: Pokaži frekvenco CPE kot _odstotek

en: Show _bits instead of bytes
sl: Prikaži _bite namesto bajtov

en: Show _dialog
sl: Pokaži po_govorno okno

en: Show _icon
sl: Pokaži _ikono

en: Show _notifications
sl: Pokaži _obvestila

en: Show _percentage remaining
sl: Pokaži _odstotek preostanka

en: Show _sum instead of in & out
sl: Pokaži _seštevek namesto poslanega in prejetega

en: Show _time remaining
sl: Pokaži _čas preostanka

en: Show bits
sl: Pokaži bite

en: Show dialog window when timer finish
sl: Pokaži pogovorno okno, ko se časomer konča

en: Show frequency _units
sl: Pokaži _enote frekvence

en: Show icon
sl: Pokaži ikono

en: Show notification _popup
sl: Pokaži _pojavno obvestilo

en: Show notification popup when timer finish
sl: Pokaži pojavno obvestilo, ko se časomer konča

en: Show signal _quality icon for wireless devices
sl: Pokaži signal_quality ikono za brezžične naprave

en: Show signal quality icon
sl: Pokaži ikono kakovostii signala

en: Show sticky notes
sl: Pokaži lepljiva sporočilca

en: Show sum speed
sl: Pokaži vsoto hitrosti

en: Show the time/percent label
sl: Pokaži oznako časa/odstotkov

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
sl: Pokaži stanje tipkovnice, kadar so uporabljene zmožnosti dostopnosti.

en: Shows the output of a command
sl: Pokaži izpis ukaza

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
sl: Pokaže stanje zmožnosti AccessX, kot so zaskočeni spremenilniki

en: Shows the status of keyboard accessibility features
sl: Pokaže stanje zmožnosti dostopnosti tipkovnice

en: Signal Strength:
sl: Jakost signala:

en: Sky:
sl: Nebo:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
sl: Določa, ali so lepljiva sporočilca zaklenjena (jih ni mogoče spreminjati) ali ne.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
sl: Določa, ali so lepljiva sporočilca vidna na vseh delovnih površinah namizja ali ne.

en: Specify a title for the note
sl: Določitev naziva sporočilca

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
sl: Določitev privzete višine novih sporočilc v slikovnih točkah

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
sl: Določitev privzete širine novih sporočilc v slikovnih  točkah

en: Spinbutton for updating
sl: Vrtilni gumb za posodabljanje

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
sl: Začnite odštevalnik časa in prejmite obvestilo, ko je končano

en: Start system-monitor
sl: Zaženi sistemski nadzornik

en: Sticky Note
sl: Lepljivo sporočilce

en: Sticky Note Properties
sl: Lastnosti lepljivih sporočilc

en: Sticky Notes
sl: Lepljive opombe

en: Sticky Notes Applet Factory
sl: Tovarna apleta lepljivih opomb

en: Sticky Notes Preferences
sl: Možnosti lepljivih sporočilc

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
sl: Lepljiva sporočilca za namizje MATE

en: Sticky notes' locked state
sl: Stanje zaklepa lepljivih sporočilc

en: Sticky notes' workspace stickyness
sl: Stanje lepljivosti sporočilc na delovni površini

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
sl: Sun GNOME skupina za dokumente <gdocteam@sun.com>

en: Sunrise:
sl: Sončni vzhod:

en: Sunset:
sl: Sončni zahod:

en: Swap Load
sl: Obremenjenost izmenjevalnega razdelka

en: Swap Space
sl: Izmenjevalni razdelek

en: Swap graph background color
sl: Barva ozadja grafa izmenjevalnega razdelka

en: System Monitor
sl: Nadzornik sistema

en: System Monitor Preferences
sl: Možnosti nadzornika sistema

en: System is running on AC power
sl: Sistem se napaja iz električnega omrežja

en: System is running on battery power
sl: Sistem se napaja iz baterije

en: Temperature:
sl: Temperatura:

en: Text
sl: Besedilo

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
sl: Raven baterije, pod katero je baterija prikazana rdeče. To je tudi vrednost, pri kateri se prikaže opozorilo o nizki napetosti baterije.

en: The color of the graph of the inbound traffic
sl: Barva grafa vhodnega prometa

en: The color of the graph of the outbound traffic
sl: Barva grafa izhodnega prometa

en: The desktop description file to execute as the system monitor
sl: Opisna datoteka namizja za izvedbo kot nadzornika sistema

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
sl: Oči, ki vedno sledijo kazalki miške

en: The name of the device to monitor
sl: Ime naprave za nadzor

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
sl: Niz, ki ga je izbral uporabnik, ko je bil aplet zadnjič uporabljen. Ta niz bo prikazan, ko uporabnik aplet zažene.

en: The system load average is %0.02f
sl: Povprečna obremenitev sistema je %0.02f

en: The type of text to display (if the text is enabled).
sl: Vrsta besedila, izbrana za prikaz (če je besedilo omogočeno).

en: Themes
sl: Teme

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
sl: Med poskusom nalaganja teme je prišlo do usodne napake.

en: There was an error displaying help:
    %s
sl: Med prikazovanjem pomoči je prišlo do napake:
    %s

en: There was an error displaying help: %s
sl: Med prikazovanjem pomoči je prišlo do napake: %s

en: There was an error executing '%s': %s
sl: Med izvajanjem '%s' je prišlo do napake: %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
sl: Med zagonom pregledovalnika pomoči se je pojavila napaka: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
sl: Med zagonom pogovornega okna z možnosti tipkovnice se je pojavila napaka: %s

en: This cannot be undone.
sl: Dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: This note is locked.
sl: To sporočilce je zaklenjeno.

en: This note is unlocked.
sl: To sporočilce je odklenjeno.

en: This utility shows the current CPU Frequency
sl: Orodje pokaže trenutno frekvenco procesorja

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
sl: Orodje pokaže trenutno frekvenco procesorja.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
sl: Ta pripomoček pokaže stanje baterije prenosnika.

en: Threshold _1:
sl: Prag _1:

en: Threshold _2:
sl: Prag _2:

en: Threshold _3:
sl: Prag _3:

en: Timer
sl: Odštevalnik časa

en: Timer Applet
sl: Aplet odštevalnika časa

en: Timer Applet Preferences
sl: Možnosti apleta časomera

en: Timer Factory
sl: Odštevalnik časa

en: Timer finished!
sl: Odštevanje je končano!

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sl: Da preprečite izgubo vašega dela:
     • priključite računalnik na električno omrežje ali
     • shranite odprte dokumente in izklopite računalnik.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sl: Da preprečite izgubo vašega dela:
     • postavite računalnik v pripravljenost, da prihranite energijo,
     • priključite računalnik na električno omrežje ali
     • shranite odprte dokumente in izklopite računalnik.

en: Trash
sl: Smeti

en: Trash Applet
sl: Aplet Smeti

en: Un_mount %s
sl: _Odklopi %s

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Unknown time (%d%%) remaining
sl: Preostali čas je neznan (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
sl: Čas do napolnjenosti je neznan (%d%%)

en: Update
sl: Posodobi

en: Update spin button
sl: Posodobi vrtilni gumb

en: Updating...
sl: Posodabljanje ...

en: Use _custom address for radar map
sl: Uporabi p_rilagojen naslov za radarsko sliko

en: Use co_lor from the system theme
sl: Uporabi _barvo sistemske teme

en: Use default co_lor
sl: Uporabi privzeto _barvo

en: Use default fo_nt
sl: Uporabi privzeto _pisavo

en: Use fo_nt from the system theme
sl: Uporabi _pisavo sistemske teme

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
sl: Uporabi vrednost, določeno v red_value kot čas, ki je preostal za prikaz opozorilnega pogovornega okna, namesto odstotkov.

en: Visibility:
sl: Vidljivost:

en: Visit Weather.com
sl: Obišči spletišče Weather.com

en: Warn on low time rather than low percentage
sl: Opozori, ko bo začelo zmanjkovati časa, namesto pri nizkih odstotkih napetosti.

en: Weather Forecast
sl: Vremenska napoved

en: Weather Preferences
sl: Možnosti vremena

en: Weather Report
sl: Vremensko poročilo

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
sl: Ali naj se zahteva potrditev za izbris sporočilca

en: Whether to force the default color and font on all notes
sl: Ali naj se uporabi privzeta barva in pisava za vsa sporočilca

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
sl: Ali naj bodo skrita vsa sporočilca, kadar je izbrano namizje

en: Whether to use the default system color
sl: Ali naj se uporabi privzeta sistemska barva

en: Whether to use the default system font
sl: Ali naj se uporabi privzeta sistemska pisava

en: Width of output
sl: Širina izpisa

en: Wind:
sl: Veter:

en: XKB Extension is not enabled
sl: Razširitev XKB ni omogočena

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
sl: Na voljo je še %d%% celotne zmogljivosti baterije.

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
sl: Frekvence tega računalnika ni mogoče spreminjati. Računalnik je lahko napačno nastavljen ali pa ni ustrezne strojne podpore za spreminjanje frekvence procesorja.

en: Your battery is now fully recharged
sl: Baterija je sedaj povsem napolnjena

en: Your battery is running low
sl: Baterija je skoraj prazna

en: _About
sl: _O programu

en: _Appearance:
sl: _Videz:

en: _Automatically update every:
sl: S_amodejno posodobi vsakih:

en: _Average
sl: Po_vprečje

en: _Background
sl: _Ozadje

en: _Buffers
sl: _Medpomnilniki

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Change icon according to the selected device
sl: Spremeni _ikono glede na izbrano napravo

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: _Delete All
sl: _Izbriši vse

en: _Delete Notes
sl: _Izbriši opombe

en: _Details
sl: _Podrobnosti

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Eject %s
sl: _Izvrzi %s

en: _Empty Trash
sl: _Izprazni smeti

en: _Find:
sl: _Najdi:

en: _Font:
sl: _Pisava:

en: _Free
sl: P_rosto

en: _Gridline
sl: _Mrežna linija

en: _Harddisk
sl: _Trdi disk

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Hours:
sl: _Ure:

en: _In
sl: _Vhodno

en: _In graph color
sl: Barva diagrama p_renosa

en: _Indicator
sl: _Kazalnik

en: _Keyboard Accessibility Preferences
sl: Možnosti dostopnosti _tipkovnice

en: _Load
sl: _Obremenjenost

en: _Local
sl: _Krajevno

en: _Lock Notes
sl: Za_kleni opombe

en: _Memory
sl: Po_mnilnik

en: _Minutes:
sl: _Minute:

en: _Monitored CPU:
sl: _Nadzorovana CPE:

en: _Mount %s
sl: _Priklopi %s

en: _Name:
sl: _Ime:

en: _Network
sl: _Omrežje

en: _New Note
sl: _Novo sporočilce

en: _Notify when battery is fully recharged
sl: _Obvesti, ko je baterija napolnjena

en: _Open %s
sl: _Odpri %s

en: _Open System Monitor
sl: _Odpri nadzornika sistema

en: _Open Trash
sl: _Odpri smeti

en: _Out
sl: _Izhodno

en: _Out graph color
sl: Barva diagrama _pošiljanja

en: _Palette:
sl: _Paleta:

en: _Palettes:
sl: _Palete:

en: _Play CD
sl: _Predvajaj CD

en: _Play DVD
sl: _Predvajaj DVD

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: _Pressure unit:
sl: _Enota za tlak:

en: _Processor
sl: _Procesor

en: _Put notes on all workspaces
sl: _Postavi sporočilca na vse delovne površine

en: _Read
sl: _Branje

en: _Seconds:
sl: _Sekunde:

en: _Select a location:
sl: _Izberite mesto:

en: _Select a theme:
sl: _Izbor teme:

en: _Show time/percentage:
sl: _Pokaži čas/odstotek:

en: _Start timer
sl: _Začni  časomer

en: _Temperature unit:
sl: _Enota temperature:

en: _Title:
sl: _Naziv:

en: _Update
sl: Poso_dobi

en: _Used
sl: _Porabljeno

en: _User
sl: _Uporabnik

en: _Visibility unit:
sl: Enota za _vidljivost:

en: _Visit Weather.com
sl: Obišči _Weather.com

en: _Warn when battery charge drops to:
sl: _Opozori, ko se napetost baterije spusti na:

en: _Width:
sl: _Širina:

en: _Wind speed unit:
sl: Enota hitrosti _vetra:

en: _Write
sl: _Pisanje

en: bytes
sl: bajti

en: insert special character %s
sl: Vstavi poseben znak %s

en: knots
sl: vozlov

en: meters
sl: metri

en: miles
sl: milje

en: milliseconds
sl: milisekund

en: minutes
sl: minut

en: mph
sl: milj/uro

en: none
sl: brez

en: pixels
sl: slikovnih točk

en: unknown
sl: neznano

en: upower backend enabled.
sl: zaledje upower je omogočeno.
